Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Katerina auto pou sou eipe h Lia...kai allos politis kai allos arithmos temaxiwn...opote kai alli timi! Gia na min sou bgazei polla temaxia panw panw kathe fora pou tha psaxneis ena proion, otan tha sou bgazei ta xiliades proionta pou brike, meta tikare to koutaki pou leei only 1 piece...gia na sou bgazei mono autous pou poulane ena ena ta proionta.

Ari eides auto pou sou ebala??

Otitida? Wx...mpa apo kruwma einai h otitida den nomizw na kollisei h koukena.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραίο το σαιτ που βάλατε αλλά που λεφτά για ξοδεμα....

Τα νεα μας από το γιατρουλη ειναι ότι ο Πέτρος είναι μια χαρά 77cm 9100gr και πλέον περπατάει και πέρα δώθε πιάνοντας τους καναπέδες. Η μεγάλη μου εχει βυχαλακι και προσπαθω να το ξεπεράσουμε χωρίς φάρμακα.

Διατροφή δεν αλλάζει ο μικρός και ευτυχώς είμαστε μια χαρά με τις μυξουλες μας αφού δοντακι τώρα φάνηκε αλλά δεν έχει βγει μόνο γρατσουναει.

Εγώ από Δευτέρα γυμναστήριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Re Lela twra eida to video kai diabasa to arthro! Olokliri epistimoniki ereuna exei ginei kai na min to exoume parei xampari?? :lol::lol:

Aleka mia xara einai o Petran!

Esu kala?

Kali arxi me to gumnastirio!!

Lia to epomeno postaki ftanei! Les na to onomasoume...mathimata Kegel me mpalakia? H Shopping therapy made in China! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα καλή αρχή με το γυμναστήριο και μην χάνεσαι!!

Έλενα, να το είδα αυτό που μου έβαλες, είναι πολύ ωραίο, ρε γαμώτο δεν έχω βρεί χρόνο να περιηγηθώ και γώ στον μαγευτικό κόσμο της Κίνας :lol::lol:

Ελπίζω και γω να ναι απο κρύωμα.Πάντως είμαι πολύ χάλια :cry:

Το μπισκοτάκι αποκοιμήθηκε στο νέο της δωμάτιο, της έβαλα και το φωτιστικό-μαργαρίτα απο το ικεα σε σημείο να το βλέπει και ελπίζω όλα να πάνε καλά.

Πάω για φατμαγκιουλ και μαστερ σεφ, εχω κολλήσει και με τα 2 :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A egw tha dw mia tainia, molis arxise ston alpha....

koritsia telika auto pou elega oti einai donti kai meta elega oti mallon itan aftha telika einai dontiiii! Twra gratzounaei alla denj exei bgei akoma...fainetai h sxismi omws! Ma giauto exei tosi mourmoura...kai mou kanei entupwsi omws, exei polu mourmoura to apogeuma....alla to bradu koimatai seri...pros to paron toulaxiston!!

Prin ligo pali kathotan h mikri sto xali kai epaize kai mou elege o suzuks, na etsi tha kathete sti thalassa na paizei me ta koubadaki kai tha ftiaxnoume kastra...kai petagwme kai egw me enthousiasmo kai lew "aaaa tha paw apto kineziko na dw an exei koubadakia kai paixnidia gia paralia!!!!" :lol::lol::lol: tha blepw ston upno mou ektos apo fraoules kai kinezous!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνακι..περαστικα με το αυτακι!!Κρυωμα ειναι,μη φοβασαι για τη μικρη.Κοιμαται στο δωματιακι του το μπισκοτακι..Καλη αρχη και πολυ πολυ γλυκα ονειρα!!Πιο γλυκά απο την ιδια βεβαια δε γινεται! :D

Αλεκουκο καλη αρχη με το γυμναστηριο!Να ξεδωσεις κιολας!Ο Πετραν ειναι πρωτο μποι!

Εισαι καλα εσυ?Μουτς!!

Ελενα...υπαρχει ενας ανεξερευνητος μαγικος κοσμος εκει εξω!!!!Οι μπαλες ειναι μονο η αρχη! :lol::lol::lol:

Καλα Φτασαμε κιολας 98 σελιδες?Λυσσαξατε γλωσσουδες!!!

Αρι ασε κι εγω αυτα τα 2 βλεπω.Εγω που δεν ειχα υποκυψει στα τουρκικα!Το ειδαμε για πλακα με τον αντρα μου,του φαινοταν πολυ αστειο το ονομα της!Και τελικα κολλησαμε! :lol:

Και μετα με το μαστερ σεφ μας πιανει λιγουρα και γουρουνιαζουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ενδιαφερουσα φαινεται η ταινια/

Με το δοντι ετσι ειχε γινει και με μας.

Ηταν οντως αφθα που προηγειτο του δοντιου.Δηλ αυτο που ειδες την αλλη φορα δεν ηταν το δοντι.

Ο Στρατος κανει σα θεριο,νυσταξε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλεκα μας περνατε 1 ποντο. Καλη αρχη με το γυμναστηριο αντε ευχομαι να γινεις κορμαρα.

Αρι περαστικα κ γρηγορα.

Ελενα δεν ξερουν οι κινεζοι απο κουβαδακια.

Λελα κι εμενα νυσταζε πολυ γιατι δεν κοιμηθηκε το απογευμα. Ελπιζω να μην μου βγει ξινο που δε τον κοιμησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου

Πήγα τη μικρη πισίνα γύρισα, ταισα τον μικρο, φαγαμε και μεις και τωρα θηλαζω τον μικρούλη να κοιμηθει. Ελπίζω αυριο να κοιμηθω μια ώρα παραπάνω γιατι η Αγγελικη πήγε στη μαμα μου να κοιμηθει!!!

Ερώτηση : όσες δεν χρησιμοποιείται υπνόσακο με τι τα σκεπαζετε τη νύχτα? εμεις μέσα στο σπιτι εχουμε 22 -23 βαθμούς του βάζω κοντομανικο εσωρουχακια συνήθως βαμβακερο φορμακι και λέω να του ρίξω δυο φλις κουβερτουλες πολυ ειναι ή λίγο?

Χριστίνα τους άρεσε το αρνάκι, κοιτά ειναι ανάλογα το παιδι την όρεξη και τι του αρεσει αν τρώνε πανω απο 150γρ νομίζω ότι ειναι καλα απο κει και πέρα βλέπεις όσο θέλουν.

Σταυρουλα εγω του δίνω ήδη γλουτενη και ζυμαρικά οπότε φαντάζομαι και το κανονικο θα κάνει, αν και σημερα του έβαλα ακτινιδιο στα φρούτα αντί για μπανάνα και εδρασε κανονικα :lol::lol::lol: .Γεμισε το στόμα δοντακια :mrgreen: με γεια!!!

Βάσω θυμάμαι και εγω όταν μου έκοψε τον μεσημεριανο ύπνο η Αγγελικη να μο κάνει τετοια. Κουράγιο γλυκα μανούλα! Νομίζω δεν εχει πολυ σημασία αν θα ξεκινήσει με κοτόπουλο ή μοσχαρακι

Ναταλια μπράβο του Στρατουλη σου που μπουσουλαει και αλωνίζει!!! Για τα φρούτα επειδη και εγω είχα θεματακι καλυτερα να τρώει έστω και λίγο η έτοιμη φρουτοκρεμα δεν του προσφέρει όσα τα φρέσκα φρούτα. Πρόσθεσε και αλλα φρούτα και κανε διαφορετικούς συνδυασμούς.

Κατερινακι :lol::lol: για την νεραιδουλα και την καλτσα και ο Νικόλας εκτος απο το δάχτυλο του χεριού βάζει και του ποδιού όταν το βρει ελεύθερο, δάχτυλο να ναι και ότι ναναι :lol::lol::lol: μια μερα τον ταιζα κρέμα στο ρηλαξ και ειχε βγαλει την καλτσα και απο κουταλια σε κουταλια έβαζε μέσα το πόδι, κολλαγε μετα ολοκληρος :lol::lol: . Τωρα για τις ποσότητες που λες εγω φτιάχνω πανω κάτω 180-200γρ και όσο φάει, κρέμα και μεσημεριανο το καθαρίζουμε το πιάτο μάλιστα κρεατοχορτοσουπα εχει φάει και μέχρι 230. Φρούτα άντε να φτάσει τα 150 στο τσακιρ κέφι και δεν μου ζητάει να θηλασει μετα. Αυτο θα το δεις δοκίμασε αν φάει άνω απο 100γρ να μην θηλασεις αν ειναι ήρεμη σημαίνει ότι της αρκεί αλλιώς της δίνεις στήθος και κάπως έτσι θα καταλάβεις αυξάνοντας Ηνωμένων ποσότητα ποτε ειναι ικανοποιημένη με αυτο που τρώει. :roll::| ελπίζω να μην σε μπερδεψα :roll:

:lol::lol::lol: έχω πεθάνει στα γέλια με το διαφημιστικό της Κατερίνας με την Λια πρωταγωνιστρια :lol::lol::lol:

Νόστιμα που θα ειναι τα μπεργκερ σου Σταυρουλα, ξέρεις τι βολικη που ειναι η σαλιαρα αυτη δεν λερωνεται καθολου την πλενεις ή την σκουπιζεις με βρεγμενο πανί και στεγνωνει αμέσως και την έχεις και για ζωγραφικη :lol::lol: μη το γελας καθολου.

Αριαδνη περαστικα στο αυτακι! Μια χαρα θα τα παει το μπισκοτακι στο νέο δωμάτιο,δεν την φοβάμαι, μάστερ σεφ βλέπω και εγω και κόλλησε τωρα και με το δανεζικο που βάζει μετα και κοιμάμαι μια το βραδυ :roll::roll: και μετα μου φταίει η μικρη που ξυπνάει πρωι :oops::oops:

Αλέκα τέλειος ο Πετραν άρχισε και πλάγια βηματακια, θα τον κυνηγάς σε λίγο. Καλη αρχη με το gym α ανανεωθεις σίγουρα κοριτσακι ;)

Έλενα είσαι σίγουρη για το δοντακι μην μας πεις αυριο τελικα δεν ήταν :P

Πάω μια βόλτα και απο την ομάδα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια!!πηγαμε παιδιατρο το πρωι γιατι χειροτερευει..κ τελικα της γυρισε βροχιολιτιδα κ κανουμε μασκα καθε 6 ωρες..προλαβαμε την δυσπνια..ολα μαζι της ηρθαν..ξεκινησε με γαστρεντεριτιδα,συνεχισε σε βροχιολιτιδα κ το συγκαμα ειναι κ απο τα δοντια οπως ειπε κ η ελενα..εσκασε το κατω δεξια τελικα αλλα δεν φαινεται καλα ακομα κ αυτο προκαλει τα κακα να ειναι πολυ οξινα κ ετσι καιγεται το δερματακι..βαλαμε μελανι κ ντακταριν..σας πρηζω λιγο ε?τα γραφω για να ξερετε περιπου τι γινετε σε καθε περιπτωση που ξουξου ξου να μην συμβαινει σε κανενα παιδι..

ναταλια καλα αποτελεσματα να εχεις!!!!καλως μας ηρθες κ παλι!!

ελενα ναι αυτο με τις βουλες πηρα..οταν κανεις το οκ στην παραγγελια γραφει απο κατω ακριβως να διευκρινησεις τι χρωματα θελεις!!επισης πηρα κ απλα γυαλιστερα μπαλονια σε διαφορα χρωματα..50 τμχ το ενα σχεδιο 100τμχ το αλλο..θα κρατησω να εχω κ για τα γενεθλια της που θα εχει αμεσως μετα 1 μηνα απο την βαφτιση της!!!

σταυρουλα μια χαρα κοιμαται ο στρατουλης!!! :) οσο για τους εφιαλτες δεν νομιζω μονο τετοια να βλεπουν,γιατι εχω παρακολουθησει οταν κοιμαται να χαμογελαει συνεχεια στον υπνο της κ μεχρι κ φωνουλα ειχε βγαλει απο το γελιο!!αναροτιομουν τι να εβλεπε στον υπνο της?!!!

βικακι ωραιο φαγακι θα εκανες σημερα!

νανσυ :lol::lol::lol:

ερχομαι ξανα σε λιγο..ειμαι στην 94 σελιδα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δοντάκια στην παρέα των κοριτσιών ;) Άντε Εβελίνα και Αννούλα βγάλτε μας ασπροπρόσωπες εμας τις κοριτσομανούλες ;)

Εμένα Κατερινάκι ούτε το πόδι δεν πιάνει, είναι πολυ πίσω τελικά ή βαριέται που ζει :lol:

Κατερινά-κανγκ. έλεγα και γω να βλέπω το δανεζικο αλλά τελικά δεν το ξεκίνησα.

Λία :x:x ευχαριστούμε για τα γλυκά σου λόγια.Και γω δεν είχα υποκύψει στα τούρκικα αλλά να που έγινε κι αυτο :lol:

Μαράκι περαστικά στην Αννούλα και γρήγορα.Κρίμα μωρε το κοριτσάκι μας της πέσανε όλα μαζί.

Η βρογχιολίτιδα έγινε απο κρύωμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια καλα να περασεις κ καλα ψωνια!

ναι ρε κοριτσια πως τις βαζετε αυτες τις μπαλες? λια κ εγω νομιζα οτι θα εβαζες το βιντεακι με τις μπαλες!! :lol::lol:

κατερινα γενικη κ εσυ ε?κ εμεις σημερα καναμε γενικη εδω κατω για να καθαρισει η ατμοσφαιρα απο τους ιους..καλα σας παιρνει η παιδιατρος..κ εμεις 25ε δινουμε κ μεσα σε 2 μερες που την πηγα τωρα 50ε μας πηρε στην ουσια κ 34 η μασκα 100ε μας βγηκε η κολοαρρωστια..

νανσυ περαστικα στον μικρουλη.. :( πωπωωω πολυ ζορι ειναι κ με πυρετο..κολλησε μετα απο 1 μηνα? :( σας παιρνει παρα πολλα η παιδιατρος..

ελενα μου αρεσε παρα πολυ το ρουχο για την εβελινα!!τελειο ειναι..εγω θα επαιρνα το 13-18 γιατι ηδη τωρα φοραμε 12-18 κ μας ειναι ισα ισα κ στο μακρος κ στο πλατος!

αριαδνη καλη αρχη στον υπνο!!κ εγω ανυπομονω να παει στο δωματιο της!!αλλα μαλλον μετα το καλοκαιρι θα ανεβουμε στα ψηλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!Κορίτσια ξέχασα να σας πω, εδώ που μένω έχουν κάτι σαν έθιμο όταν βγάλει το μωρό δόντι,πρέπει να φτιάξεις χαλβά :lol::lol::lol:

Μαρία εγώ σήμερα δεν ξέρω αν θα κοιμηθώ καλά, τελικά περισσότερο για μας είναι δύσκολο :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια καλη αρχη με τα φαγητακια!!μπραβo ston στρατουλη!αρχισε να κανει γυρες! :)

χριστινα καλη αρχη μα τα φαγητα!μια χαρα ειναι παντως..καλοφαγωτα ειναι τα παλικαρια σου!!κ εσυ μπαλες? :lol::lol: τα χρησιμοποιησες?για πες για πες!!!

λια :lol::lol::lol: αχ γελασα πολυ οταν ειδα την μπαλα να πεφτει απο την φουστα της κατω στο πατωμα :lol::lol::lol:

σταυρουλα μεγια τα δοντακια!!!πηρε φορα ο στρατος! :)

βικακι τον επιασε μαλλον η γκρινια σημερα..δεν ηταν η μερα του..

96 σελιδα ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ειναι απο διαφορετικους πωλητες κ εχουν διαφορα κ στα τεμαχια οπως ειπαν κ τα κοριτσια..κ εγω στα μπαλονια βρηκα παρα πολλα ιδια αλλα με αλλους πωλητες κ διαφορετικα τμχ..τωρα για τους πωλητες εχω εναν ενδιασμο γιατι στο ebay ετσι ειναι σιγουρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α!Κατερίνα-κανγκ. εγώ όταν δεν της βάζω υπνόσακο, της βάζω μακρυμάνικο φορμάκι, καλσόν και βελουτέ φορμάκι. εμεις περίπου 21-22 έχουμε .Αλλά της βάζω μόνο μία φλίς κουβέρτα γιατί δυσανσχετεί με τις παραπάνω και ούτε θέλει να τις έχω σφιχτά διπλωμένες στην άκρη της κούνιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αριαδνη περαστικα με το αυτακι..κριμα ρε συ..κρυωμα θα ειναι..σε πονουσε πολυ?ναι οντως ειναι πιο δυσκολα για μας παρα για τα μωρα που πανε σε αλλο δωματιο.. :D

αλεκα καλη αρχη με το γυμναστηριο!!!πολυ καλα εκανες!!μπραβο στο πετρο,ειναι πολυ καλος..καλε αρχισε να περπαταει? :)

κατερινα :lol::lol: με την καλτσα κ το δαχτυλο..κ η δικια μου ετσι εκανε κ μια μερα την ειδα εκει που τραβουσε την καλτσα την βρηκα μεσα στο στομα της!! :lol:

κατερινα εγω την σκεπαζω με βελουδινη κουβερτα παιδικη..ειναι παχια κ ζεστουλα..φοραει βεβαια κορμακι κ τα φορμακια που βαζαμε μικρουλια κ εχουμε 20-21 βαθμους..ποτε παραπανω το βραδυ γιατι θ πνιγουμε απο την ζεστη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.aliexpress.com/item/2012-new ... 585615.htm

τι εχετε να πειτε γι'αυτα? :D

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 75852.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 33477.html

http://www.aliexpress.com/item/Fashion- ... 02442.html

http://www.aliexpress.com/item/fashion- ... 25595.html

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 20796.html

ελενα πως καταλαβαινεις τα νουμερα των παπουτσιων?εγω φοραω 40 νουμερο..πιο πρεπει να παρω?

ξερω σας εβαλα πολλα αλλα τα εβαλα εδω ολα για να μπορεσω να τα βρω κιολας.. :D το πρωτο ζευγαρι δεν εχει σε μπεζ.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia ti kanete? Pws itan to bradu sas?

Koritsia xtes to bradu ipia ena potaki kai zalistika kateutheian...katholou antoxes meta apo toso kairo pou den exw piei! Kserathika!

Katerinaki den grafei to biblio giati prokaloun sugkama ta dontakia...alla kati tha ginetai kai kanei mallon ta kakakia pio oksina...

Bouli o Stratoulis tosa polla dontia?? Etoimos gia kopsidia einai kai autos! Tha kanei parea me ton Stratara tis Lelas! O enas tha trwei kopsidia kai o allos tha ksefullizei kanena periodiko me tsontes (tha exei kseperasei to stadio tou soutien tis diafimisis)...pou polu pithanon na anikei sti mana tou kiolas :lol::lol::lol:

Maria ta papoutsia einai ola polu wraia, alla eimai tis apopsis na pareis kati pou na mporeis na to ksanaforeseis....kai to prwto mou aresei kai to teleutaio...mporeis na bgaleis to louloudi apto teleutaio kai na to foras kai allou! Ektos an theleis na to foras me to louloudi kai allou :D

Ta noumera loipon...pio katw sti selida exei enan pinaka...to EUR simainei oti einai to europaiko noumero diladi to diko mas...tha pas na deis se ti noumero antistixei sto amerikaniko kai tha to paraggeileis sto amerikaniko noumero pou antistixei sto diko sou....kale toso megalo noumero foras?? Nomiza oti to noumero paei me to upsos!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα και καλό σκ να έχουμε!

Έλενα :lol::lol: για το περιοδικό της Λίας.

Εμας η χτεσινή βραδιά που ήταν και η πρώτη στο καινούργιο δωμάτιο πήγε πολύ καλά.Κοιμήθηκε στις 9 και εκτός απο τις 5 που ξύπνησε (αλλά έκλαψε στις 6 γιατί είχε χεστεί,πριν καθόταν),ξύπνησε πριν λίγο.Πολύ καλά.

Ζαλίστηκες Ελενάκι?Αχχχ...και γω που έλεγα να βγω με την κουμπάρα μου σήμερα το βράδυ για να πιουμε κανένα ποτό, να θυμηθούμε τα παλιά, τζίφος η υπόθεση αφού πινω αντιβίωση :?

Εχω ξεχάσει να ευχηθώ στο Ναταλάκι καλά αποτελεσματα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες καλημεραααααα! :D

Ελπιζω να στε ολες καλα και τα μωρακια σας ακομακαλυτερα- θα διαβασω σε λιγο αναλυτικα τα νεακια σας .

Εμεις εδω ξανα ολες μαζιμε παιχνιδια και χαρες. Ηταν ωραια απο την μια μερα το γεγονος οτι εβγαινα το πρωι απο το σπιτι και ημουν με κοσμο , αλαλ απο την αλλη δεν προλαβαινα να δω καθολου τις ζουζουνες μου. Καλα κουραση μην σας πω. Εφευγα 7 το πρωι απο το σπιτι αφου τις ειχα θηλασει και αφου ειχαμε νυχτες μαγικες και ονειρεμενες. Κι ομως ημουν μια χαρα στο σεμιναριο. Αυτο που με προβληματισε πολυ για το μετα ειναι τι θα κανω με τα κοριτσια. Τωρα τις φυλαγαν οι γονεις μου και ηταν πραγματικα μια χαρα. Αολλα δεν γινεται αυτο σε μονιμη βαση. Σκεφτομαι για γυναικα μια και ειναι μικρα για παιδικο και φοβαμαι τις αρρωστιες. Ξερετε ποσο παει η φυλαξη βρεφων? Τελοσπαντων η επαφη με το εξω κοσμο με προβληματισε πανω και σε αλλα θεματα, θα σας τα πω εν καιρω.

Κατα τα αλλα ειμαστε ευτυχως καλα , ζωηρεύουμε και φαγαμε προχθες που κλεισμαε τους 10 μηνες ψαρακι νοστιμο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα!!!!!!!!ελενα τελεια αυτα που εβαλες!!!καλε δεν τα ειδα αυτα χτες!!πολυ μου αρεσαν .. :)

αριαδνη οχι δεν πληρωνεις τιποτα στο τελωνειο..μονο για ελεγχο παει επειδη ερχεται απο εξω..ειχα παρει τηλ για να δω τι γινετε για το φορεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαζί σου...πάρε μια δεύτερη γνώμη, μίλα με έναν άλλο γιατρό για να νοιώσεις πρώτα απ' όλα εσύ ασφάλεια μέσα σου. Είναι πολύ βασικό να έχεις μια καλή επικοινωνία με τον γιατρό σου!  Αναμένουμε νέα σου...  
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!  Δεν σου έγραψα για τα πεθερικά γιατί καλώς ή κακώς δεν έχω τέτοιες εμπειρίες.. έχω όμως εμπειρία από κακεντρεχεις ανθρώπους που δεν έχουν ποτέ μια καλή κουβέντα να πουν στην καλύτερη περίπτωση για να μην πω κάτι χειρότερο.. καταλαβαίνω ότι λόγο συγγένειας δεν μπορείς να τους απομακρύνεις ή να απαντήσεις όπως θα ήθελες, παρόλα αυτά η δική μου στάση απέναντι σε τέτοιους ανθρώπους είναι αυτή ακριβώς, να κρατάς σε απόσταση τέτοιους ανθρώπους, να προφυλάσσεις τα παιδάκια σας, τον εαυτό σου και τη σχέση σου με τον άντρα σου. Για εμένα δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από την οικογένεια, την δική μου οικογένεια, αυτή που εγώ έχω δημιουργήσει με τους ανθρώπους που θέλω κοντά μου. Όλοι οι υπόλοιποι "από μακριά και αγαπημένοι" ακόμα και αν είναι συγγενείς εξ αίματος.. Θα σου πω και κάτι που με βοήθησε η ψυχοθεραπεία να καταλάβω.. μη περιμένεις να αλλάξουν οι άνθρωποι, αυτοί είναι αυτοί που είναι, με τα καλά και τα κακά τους.. το μόνο που μπορείς να αλλάξεις είναι οι προσδοκίες που έχεις από αυτούς..! Αφού ξέρεις ότι η πεθερά δεν πρόκειται να σε βοηθήσει με το παιδί, μην έχεις προσδοκίες να σε βοηθήσει.. η αλλαγή στο τρόπο σκέψης θα σε βοηθήσει να γλιτώσεις από την απογοήτευση και την στεναχώρια.. φυσικά εφόσον δεν έχουν σκοπό να σε βοηθήσουν τώρα με το παιδί στην ευαίσθητη κατάσταση που βρίσκεσαι δεν υπάρχει λόγος και να πηγαίνεις εκεί..! Σε περίπτωση που ερωτηθείς θα απαντήσεις την αλήθεια, στην κατάσταση που βρίσκεσαι χρειάζεσαι βοήθεια, δεν πρόκειται να σε βοηθήσουν οπότε γιατί να διακινδυνεύσεις την κατάσταση της υγείας σου με το να πηγαίνεις; Αν πληγωθούν είναι δικό τους πρόβλημα..! Και μην φοβάσαι να υπερασπίζεσαι τον εαυτό σου, την οικογένεια σου και τις επιλογές σας μέσα σε αυτήν.. πάντα με ευγένεια! Φυσικά σε συνεννόηση από κοινού με τον άντρα σου.. γιατί είστε μαζί και πρέπει πάντα να είστε ενωμένοι και αγαπημένοι απέναντι σε όλους..! Για το θέμα των αιμορραγιών έχω να πω πολλά περισσότερα.. εγώ έχω αιμορραγίες από την 4η εβδομάδα.. πριν ακόμα προλάβουμε να δούμε σάκο.. και δεν σου μιλάω για λίγο αίμα στο σκούπισμα αλλά για ποσότητα κόκκινου αίματος που γέμιζε σερβιετα και λερωνομουν και στο παντελόνι, συνοδευόμενο από έντονους σφαχτες στη μήτρα.. πριν μερικές μέρες απλά φτερνιστηκα (!!) και αμέσως ένοιωσα κάτι να τρέχει από κάτω το οποίο συνοδεύτηκε από τους συνήθεις σφαχτες (σου μιλάω για πόνο που μόνο σε εμβρυϊκή στάση ηρεμεί μετά από διπλό παυσίπονο..) αλλά αυτή τη φορά μαζί με το αίμα είχα και πηγματα.. όπως καταλαβαίνεις πάγωσα ολόκληρη.. με έπιασαν τα κλάματα.. λέω τώρα το χάνω.. και όμως, δύο μέρες μετά που είδα το μωράκι μου, ήταν εκεί ακόμα γερό να "χτυπιέται" ολόκληρο πάνω κάτω χεράκια ποδαράκια με καρδιακή λειτουργία υπό την επήρεια "σπιντ"!! (By the way κορίτσια δεν εξηγείται διαφορετικά, κάτι "παίρνει" το μωρό και δεν μας δίνει!!🤪🤣🤣🤣🤣). Θέλω να καταλήξω στο ότι καταλαβαίνω απόλυτα την ταραχή σου.. από την πρώτη στιγμή που είδα κόκκινο αίμα μέχρι και πριν μερικές μέρες παρόλο που έμαθα να βιώνω όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ως τώρα με αιμορραγίες και να το διαχειρίζομαι σχετικά ψύχραιμα... Δεν σημαίνει όμως ότι θα χάσεις το μωράκι ή ότι πρόκειται να το χάσεις.. δεν σημαίνει ότι πρέπει να υπάρχει κάποιος εξωτερικός παράγοντας που συντέλεσε στην αιμορραγία.. σίγουρα η ψυχολογία σου αυτή τη στιγμή και η κούραση που νοιώθεις δεν βοηθάνε.. αλλά δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και ο παράγοντας...! Οι αιμορραγίες στο α' τρίμηνο είναι τρομακτικές αλλά αρκετά συνήθεις σε ποσοστό 15-25% των φυσιολογικών κυήσεων.. Παρεπιπτόντως το καφέ αίμα, όσο και να είναι σε ποσότητα, μη το φοβάσαι κάν!! Είναι παλιό αίμα που βγήκε τώρα.. ίσως και από το μπάνιο που πήγατε.. αλλά δεν έχει σημασία γιατί δεν χρειάζεται να το φοβάσαι, εγώ όταν δεν έχω αιμορραγίες έχω μόνιμα καφέ αίμα στο σερβιετακι με ροζ στο σκούπισμα... Όπως καταλαβαίνεις δεν συγκινούμαι καθόλου πλέον εφόσον ξέρω ότι δεν αποτελούν ένδειξη αποβολής..! Σίγουρα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και αν μπορείς να ξαπλώσεις για σήμερα και να ξεκουραστείς.. έχεις άνθρωπο να σε βοηθήσει με το παιδί τώρα; Προγεστερόνη σου δίνει; Πρέπει να σκέφτεσαι αισιόδοξα για το μωράκι μέσα σου.. και στο λέω για να το ακούω και εγώ που βρέθηκε ένα μεγάλο αιμάτωμα πίσω από το μωράκι και φοβάμαι πολύ δεν σου κρύβω.. όμως δεν είναι κάτι στο χέρι μας πέρα από το να ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού μας και να σκεφτόμαστε θετικά και πως όλα θα πάνε καλά!! Σου εύχομαι ολόψυχα να δείτε αύριο ένα υγιέστατο γερό μωράκι!! 🙏🙏🙏🙏 Όλα θα πάνε καλά!! 😘😘😘😘
    • Καλημέρα κορίτσια. Από εχθές έχω πολύ τυμπανισμό, σε σημείο που με χτυπάει σαν μαχαιριά από κάτω. Λέτε να είναι κάτι κακό??? 
    • Καλημέρα κορίτσια!  που λετε για το βάρος εγώ θα ήθελα πάλι ένα μωρό Μέχρι 3κιλα το πολύ για να το βγάλω πάλι εύκολα 😜! Είχα πάει εγώ υπέρηχο κ το έβγαλε 2700 κ γέννησα την επόμενη ήμερα 2500! Ήταν μια σταλιά αλλά πραγματικά βγήκε μονος του 🤪🤪 αλλά οπως λέει κ το @ditakiκανενα δεν έμεινε μέσα στην κοιλια! Κ εννοείται εμένα η γιατρος μ είπε δεν είναι μόνο το βάρος είναι όλα π πρέπει να βλέπονται αναλογικά δλδ το μηριαίο οστό η κεφάλι του όλα να αναπτύσσονται φυσιολογικά να συμβαδίζουν μεταξύ τους… @Apostolia88κοριτσι μου καλά έκανες να παρεις μια δεύτερη γνώμη! Αν δεν εμπιστεύεσαι τον γιατρο σου είναι το καλυτερο π μπορείς να κανεις!!  
    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...