Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Καλησπερα μανουλες!Σημερα εχει πολυ αερα αλλα στο σπιτι δεν χρειαζεται θερμανση.

εχω δει τις φωτο και απιστευτα ομορφες φατσουλες τα νινακια σας

Αριαδνη τελειο το νινι με την στολη

Σταυρουλα οντως χαλια η στολη :D ,την ειδα στα γρηγορα κ πιστευα οτι θα χει κ αλλες κ για μπεμπε.

Και εγω τα ιδια ξυπναγε ολο το βραδυ για πιπιλα και δεν μπορω να συνελθω σημερα.Ευτυχως που κρατηθηκα χτεσ με το κρασακι(ηθελα να το κατεβασω το μπουκαλι) 8-) ,αλλιως δεν θα τα εβγαζα περα.

Γαλα περιπου 500-700μλ πλεον πινει αναλογα με τον υπνο της,γιατι δεν εχουμε καθολου προγραμμα.Οσο για την φρουτοκρεμα,φυσιολογικο το βρισκω να τρωει τοσο,ειναι αγορακι,και μεγαλυτερος μασ,η δικια μου συνηθως τρωει 1μπανανα+μισο μηλο+μισο αχλαδι(και με αλλους συνδυασμουσ)

Μαρακι ολα καλα με την αδερφη σου!συγχαρητηρια!Τι ωραια βρε παιδι μου να ακους να γεννιεται ενα πλασματακι.Να σας ζησει :x:x

Κοριτσια την σκεφτεστε καθολου την γεννα σας?Εγω πολυ συχνα αλλα ρε μαμωτο σε καποια σημεια εχω παθει μπλακ αουτ και δεν μπορω να τα συναρμολογησω

Κοκονα μου και εγω θα προβληματιζομουνα στην θεση σου,πιστευω για ολες τις μανουλες το να τρωνε τα παιδακια τουσ ειναι η μεγαλυτερη ικανοποιηση.Εγω σημερα για απογευατινο της εβρασα γλυκοπατατα κοκκινη,γιατι ασπρη δεν βρηκα,με μηλο.Το αδειασε κι αυτο.Μεχρι τωρα δεν λεει οχι η μπουμπου μου.Κανε υπομονη κ ευχομαι να αλλαξει.Δηλ δεν δειχνει προτιμηση σε τιποτα???

Αριαδνη μου τελειωνει ο χρονοσ για τις εξετασεις ε?Μπραβο που τα καταφερνεισ.Εγω δεν μπορω να συγκεντρωθω ουτε στο σταυρολεξο :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρακι να σας ζησει η ανηψουλα!!!Γερο να ειναι!!

Σε λιγες μερες θα εχουμε κι εμεις γεννητουρια,η γυναικα του αδερφου του αντρα μου.Θα ειναι το πρωτο κοριτσι της οικογενεια γιατι εχουμε πηξει στα αρσενικα!!

Το μπισκοτο ειναι ενα κουκλι!!Ολο και ομορφαινει,μα ποσο πια??!! :D

Με το φαι εγω εχω αλλο θεμα...ενω τρωειο πολυ ποσοτητα.ολοκληρη μπολαρα ,τρωει ΜΟΝΟ με διαφημισεις,ή αν του κανει καποιος τριτος καραγκιοζιλικια για να φαει.

Ακομα κι οταν τον εχω αφησει να πεινασει πολυ,θελει μονο διαφημισεις.Ουτε ζουζουνια ουτε τιποτα.Και απο τις διαφημισεις μονο αυτες των προιοντων!Οχι σηριαλ κτλ.Γεννημενος καταναλωτης!

Δεν ηταν απο την αρχη ετσι.

Α,σκεφτομουν τι παπουτσι να βαλω στα βαφτισια με αυτο το φορεμα.Θα ειναι 26 Μαιου.Να βαλω καμια γοβα nude,(χωρις φιαπα,δεν τις φοραω και δεν μου πανε)

ή πεδιλο καλοκαιρινο χρυσο??

Ε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω για τις ευχες !!!3700 βγηκε η μπουμπουκιτσα!!ειναι το δευτερο κοριτσακι της!εκει κοριτσια σημερα γεννησε κ σημερα θα εβγαινε..αλλα τελικα αυριο θα βγει κα θα παει σπιτι.. :)

αντωνια δεν τρωει καθολου το φαγητο του?κ η δικια μου τυχαινει μερες να μην φαει το μεσημεριανο,αλλα το μισο λεω τωρα κ μετα απο μια ωρα θελει γαλα κ κοιμαται..αλλα σχεδον παντα τα τρωει ολα..η δικια μου δεν μπουσουλαει καθολου..μονο σηκωνεται ισως κ γι'αυτο παιρνει πολυ βαρος..αλλα το εχει κ στο DNA ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗς ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΨΗΛΗ Κ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ!δεν κουβαλιεται..θα στρωσει παντως το φαι..αν πινει γαλα πιστευω να παιρνει τις ουσιες που πρεπει..λεω τωρα..δεν ειμαι σιγουρη..

ελενα παρα πολυ καλα τρωει η εβελινα..φτου φτου!!!κ μπουσουλαει κ κοιμαται κ τρωει!μια ευτυχισμενη μανουλα!!!αχ αυτο ελεγα στον αντρα μου σημερα..θα ηθελα πολυ να ξαναζησω την εγκυμοσηνη κ ιδιως την γεννα..οι πονοι με κρατανε λιγο απο την σκεψη αλλα θα ηθελα να δω ξανα κ να το βιντεοσκοπουσα!!καθε μερα θα το εβλεπα.. :D την νυχτα κ εμενα ξυπναει πολλες φορες για πιπιλα αλλα αν δεν εχει πιει γαλα κατα της 12 θεελει οποσδηποτε γαλα την νυχτα..κανει σαν τρελη (τιναζει χερια ποδια κ φωναζει)

βιβι εννοεις οτι σε κρατησε το κρασι ξυπνια?εγω αν επινα 2 ποτηρια κρασι ουτε θα την ακουγα αν ξυπνουσε το βραδυ... :lol::lol: οσο για την γεννα ναι..παρα πολλες φορες..αν μπορουσα να κανω replay την γεννα στο μυαλο ζωντανα θα ημουν πολυ ευτυχισμενη!! :lol:

λια εγω θα εβαζα τακουνι..αλλα μαλλον για πεδιλο θα ελεγα..αντε με το καλο κ η ανηψοτυλα να ερθειι!!με εναν πονο να γεννησει!! :) κ εμεις με τις διαφησησεις εχουμε τρελα!!ιδιως με αυτη της anytimε κ τις πολικες αρκουδες με την κοκα κολα..τα ζουζουνια εφαγαν ΧΙ.. :( τα βαρεθηκε μαλλον..ουτε με το ποντιακο πλεον συγκινητε.. :cry:

αριαδνη καλο διαβασμα!!ειναι μια γλυκα η κορουλα σου!!!ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω ΜαρΑκι!

Καλα εννοειται,και τα 2 που σας λεω τακουνι ειναι.Αλλα λογικα τελος Μαη θα φοριεται και το πεδιλο ε?

Γιατι θυμαμαι ο πολιτικος ηταν 12 Μαιου (νομιζω :? )

Και ακομα φορουσαμε και χειμωνιατικα.Εγω peep toe ειχα βαλει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου, σημερα περάσαμε πολυ πολυ όμορφα η έκπληξη που σας έλεγα ήταν ΙΠΠΑΣΙΑ!!!!!!

Πηγαμε σε έναν ιππικό όμιλο στη Μαλακασα που μπορείς να κανεις ιππασία και σε πανε βόλτα στο δάσος. Δεν είχα ξανά ανεβει και ήταν πολυ ωραία εμπειρια. Κάναμε μιση ώρα επειδη είχαμε και την Αγγελική, ο καθε ένας μόνος του πανω στο άλογο. Την μικρη θα την έβαζαν σε πονυ αλλα είχαν ένα και έβαλαν ένα αλλο παιδάκι οπότε την έβαλαν σε κανονικο μεγάλο άλογο. Στην αρχη την έβλεπα ήταν λίγο κουμπωμενη αλλα μια χαρα τα κατάφερε ουτε φοβήθηκε ουτε τίποτα. Θα σας βάλω και αυριο φωτογραφίες να μας δείτε τις αμαζονες :lol::lol::lol:

Κατα τ´ αλλα ο μικρός ξεκινησε λαχανικα! Δεν ξετρελαθηκε δηλαδη δεν τα τρωει οπως την κρεμα αλλα τα τρώει λίγο καλυτερα απο τα φρούτα. Πάντως και τα φρούτα δυο μερες τωρα κάπως καλυτερα. Αυριο εχουμε και παιδιατρο για εμβόλιο και να δουμε τι πήραμε απο βάρος και υψος αυτόν το μήνα.

Πάω να διαβάσω και τα δικα σας νεακια και επανέρχομαι........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι να σας ζήσει η ανηψουλα καλοτυχη γερή και ευτυχισμένη παντα!!!! Τι ωραία που τα είπατε με τον Αντώνη σου....ποσο μακρινα μου φαίνονται αυτα αλλα θα τα ζήσω και εγω κάποτε!

Ναταλια περαστικα να γινεται γρήγορα καλα!

Βικακι έτσι σιγα σιγα να το προσπαθείς και εσυ αφου θα επιστρεψεις και στη δουλεια σε τρεις μήνες. Μην απογοητευτεις όπως ειπε και η Έλενα και την πιπιλα και το μπιμπερο θα το μάθει.

Αλεξάνδρα αν έχεις όρεξη ειναι καλη ιδέα η γυμναστική, απο ποδήλατα δεν ξέρω αλλα μου ειχε πει πριν μερικές μερες ο άντρας μου για κάποιους στην Ρόδο που φτιάχνουν ποδήλατα χειροποίητα και καθε ενα ειναι μοναδικο και τα πουλάνε και στο εξωτερικό.

Τα υπόλοιπα μετα πάμε για μπάνιο ένας ενας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!

Ειχα πολυ πιεσμενη εβδομαδα γι αυτο δεν προλαβα να μπω...Εμεις ημαστε καλα βγηκαμε και βολτα με τους κουμπαρους μας το μεσημερι για φαγητο και περασαμε πολυ ομορφα.Ο μικρος μια χαρα καθεται στις βολτες :D

Βγηκατε και εσεις βολτιτσες διαβαζω, τι ωραια! :D:D

Ελενα ειδες η εβελινα μπουσουλαει κανονικα και δεν θα αργησει να περπατησει,τι καλα!

Αντωνια γκρινιαζει ο Αναστασης , ε?Υπομονη ελπιζω να παιρναει καμια φαση τωρα.... γενικα διαβαζω για γκρινια .

Αρι πολυ ομορφο το μπισκοτακι , αλλα η στολη τοσα χρονια... οντως συλλεκτικη! :D

Σταυρουλα εμας πινει 3 φορες γαλα την ημερα καπου στα 220ml τη φορα.

Αλεξανδρα καλη αρχη με το γυμναστηριο πολυ καλα θα κανεις, πρεπει να αφιερωνουμε χρονο για τον ευατο μας ,

και θα δεις ποσο καλα θα νιωσεις.Και εγω θα γραφτω μεσα στην εβδομαδα.Ειχα να παω 3 χρονια.

Κατερινα και εμενα μου ερεσει η ιππασια , κανει και η βαπτιστηρα μας σε πονυ την βαζουνε και ξετρελενεται.Εκεινοι πανε στην Βαρυμπομπη.

Μαρακι να σας ζησει η ανηψουλα! :D

Λιακι μια χαρα παει το πεδιλο τοτε.

Κατερινα ευχομαι να περασε ηρεμα η μερα σας που δεν ηταν ο στρατηγος.

Ναταλακι περαστικα σας!

Τα φιλια μας!!xxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστουμε για τις ευχες της μπεμπουλας μαςς!!!

αχ κατερινα τι ωραια εκπληξη!!! :):) μπραβο...οντως ειναι φοβερη η ιππασια..πηγαινα με τον αντωνη κ τον αρεζε πολυ!!! :)

λιλ μπραβοο στον μικρουλη που καθεται στην βολτα!!!!ευχομαι η ερχομενη βδομαδα σας να ειναι πιο ξεκουραστη!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστουμε Μαρακι :x Γερη και καλοτυχη και παλι η ανηψουλα σας!!!

Ολα τα μωρακια μας ευχομαι να ξεκουραζουν τις μανουλες τους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ξεχασα να πω πριν..ναι οντως χαρηκα παρα πολυ που μιλουσαμε με τον αντωνη σαν φιλοι..δεν ξερω πως εγινε αυτο..ισως επειδη του λεω διαφορα για να προσεχει κ ζητησε την γνωμη του γι κατι..κ μετα σιγα σιγα αρχισε να μου λεει κ αλλα!η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα..κ χαιρομαι πολυ που μου ζηταει την γνωμη μου!!μεγαλωσε το σκατουλακι μου!! ;) δεν ξερω πως θα ειναι με την κορη,αλλα με τον γιο κοριτσια δεν ειναι το ιδιο οταν μιλας περι φιλιες κ κοριτσια..ειναι λιγο καπως,αλλα ευτυχως γελαει μαζι μου οπως του τα λεω κ του αρεσει!!!!ευχομαι να ειναι για καλο..ειναι σε ηλικια που να το πω λαικα,γκομενιαζουν!!λουκετο αν μπορουσα να του βαλω θα τον εβαζα..πολυ φοβαμαι με αυτα που εχω ακουσει κ ιδιως με αυτο που εγινε με τα 13χρονα..

λιλ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Pigame boltoula se kati filous kai gurisame kaname mpanio fagame koimithikame...

Maria na sas zisei h anipsoula!!

Ontws h Ebelina trwei arketa ikanopoiitika alla auto mono tis teleutaies 2 ebdomades....kai koimatai tis teleutaies 8 imeres....alla einai astamatiti re koritsia diladi opoios tin blepei leei ma kala duracell exete balei sto paidi? Pragmatika den thelei na menei kathisti kai akiniti katholou...uperkinitiki bgike enw den itan etsi pio prin...na exei enthousiastei toso me to mpousoulima?? mallon giauto trwei toso fagito giati to xreiazetai energeia....simera ti zugisame me ton suziks apo periergeia giati pote den ti zugizw sunithws perimenw na pame giatro...kai exei parei 280 grammaria se 2 ebdomades! Enw prin pire se ena mina 150! Telika kanei douleia to fagito!

Lia kai ta duo foriountai opote den apla pio tairiazei kalitera....egw edw epeidi ksekinaw kai mpania kai maurisma apo to Maio kai exw mpei idi se klima kalokairiou mallon tha foraga ta pedila!

Koritsia ekana tin prwti mou agora gia ti baftisi! Agorasa kati mpalonia fraoula, auta pou poulane sto dromo pou exoun mesa ilio...tha stolisw me auta to magazi kai tha afisw na ta paroun ta paidakia meta...ta pira apo to idio site pou agorasa kai to nufiko...diladi kinezia! Xondriki, 50 mpalonia 24 eurw!!!! kai einai kai megala 60x48 ekatosta an thumamai kala!

Auta edw einai http://www.dhgate.com/strawberry-foil-b ... 28-12-null

Lilaki se xasame! Wraia pou pigate boltoula!! Kai mena maresei h ippasia polu!

Lia mono me diafimiseis trwei?? :lol:

Emena katholou tileorasi den blepei ektos an tis balw ena sugkekrimeno paidiko pou to blepei apo mwro kathe mera to idio...tipota allo den parakolouthei....afou o suzuks mou leei oti otan arxisei na milaei tha pei oles tis atakes tou paidikou prwta! :lol:

Kai emena me paixnidia kai tsirko trwei...h kati thelei na exei sta xeria tis kai na paizei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιμήθηκε ο λαός και συνεχίζω

Σταυρουλα δύσκολη νύχτα είχες, λες ότι πειναει ε? ελπίζω σημερα να ειναι πολυ πιο ήρεμος. Ποτε θα του αρχίσεις το ξένο σιγα σιγα? εγω του δίνω απο μισα μπανάνα μήλο αχλαδι και 50ml πορτοκαλι και βγαίνει γύρω στα 150 γρ. Σημερα την έφαγε πρώτη φορα όλη απο εδω και δυο βδομάδες που εχουμε ξεκινήσει φρούτα.

Αριαδνη ξέχασα να σου γράψω χθες ότι τα κόκκινα παπουτσακια ειναι τέλεια!!!!! Μια βδομάδα σου έμεινε για την εργασία άντε να τελειωνεις και εσυ με αυτο.

Αντωνία σε καταλαβαίνω που δεν πολυ τρώει να σε ρωτήσω τον πιέζεις εσυ καθολου να φαει περισσοτερο ή οχι? θέλω να πω ότι και σε μένα στα φρούτα απο μονος του δεν θα ανοίξει το στόμα του σε περισσότερες απο 5 κουταλιες μετα ομως δεν μπορω να τον αφήσω νυστικο και του πίεζω λίγο τα μαγουλα και έτσι τρώει όλη την ποσότητα. Δεν ξέρω γιατι μου το κάνει γιατι μολις μπει η κουταλια μέσα την καταπίνει δεν το φτυνει απλα λέω τι στο καλο τεμπέλης μου βγήκε και δεν ανοίγει απο μόνος του το στόμα.

Αμαλία του αρέσουν οι διαφημίσεις γιατι εναλλάσσονται πολυ γρήγορα οι εικόνες όλα περνάνε απο μια τετοια φάση νομίζω.

Λια μια χαρα ο πασακος σου που ευχαριστιεται βολτουλες μαζι σας, απο φαγητο όλα καλα τι του έχεις δώσει μέχρι τωρα?

Σας φιλω κούκλες καλο βραδυ :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα το εχω καημο να κανω ιππασια καποτε!!Ζηλεψα κοινως! :D

Ελενα τι ωραια τα μπαλονια!!!Αυτα ειναι για το τραπεζι 'η εχουν μακρυ κορδονι για να ειναι στο πατωμα?

Ουφ εχω ορεξη να κατσω να γραψω πολλα αλλα βλεπω τους αντρες μου στο κρεβατι να παιζουν και φευγω σφαιρα να αγκαλιαστουμε!!! :lol::lol::lol:

ΜΟΥΤΣ ΑΓΑΠΕΣ!!

Καλο βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki kai egw tin pieza na faei ta froutakia ligaki giati oute emena tha etrwge tipota...kai twra tin piezw kamia fora...oxi polu...alla oxi etsi opws eipes, egw apla ebaza ti miti tou koutaliou sto stoma kai pieza ligo to xeilaki pros ta katw kai anoige ligo kai to ebaza mesa to koutali...sunexise etsi giati ontws an ta afiname mona tous den tha etrwgan kai polu!

Lioumpa sou aresoun?? Polu xairomai!! auta tha mou ta steiloun etsi opws to eides kai tha paw egw kapou na mou ta gemisoun ilio...einai apo auta pou petane alla logika den exoun skinaki kai mallon tha desw egw kordelles apo katw gia na ta desw se diafora simeia sto magazi...isws sto trapezi ton paidiwn na desw ena se kathe karekla...skeftika stin ekklisia pou tha stolisw kati fanarakia na balw kai merika mpalonia me ta fanarakia...den kserw tairiazei??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια τι ωραια ετσι που τα λες(παω μεσα να αγκαλιαστουμε) :):)

ελενα πολυ ωραια τα μπαλονια!!!!κ πολυ καλη ιδεα κ για τα δυο που ειπες..κ για την ακκλησια κ για το τραπεζι!!ξεσηκωθηκα κ εγω τωρα!! :D κ εγω πιεζω για να φαει πολλες φορες αλλιως παει το μισο μπολ κ δεν λεει.. ;)

σταυρουλα σου ευχομαι σημερα κ καθε βραδυ να κοιμηθει ηρεμα το σκατζοχοιρακι σου!! i-) την περασα κ εγω τωρα αυτες τις μερες κ ειναι πικρα να μην κοιμ,αται..καλη αρχη με το ξενο γαλα!!ολα καλα θα πανε!! :)

λοιπον..εβλεπα το site που εβαλες ελενα για τις μπομπονιερες κ κτλ..εχω μια απορια..στο γαμο-βαφτιση τι μπομπονιερες πρεπει να εχουμε?γιατι εγω κοιταω π.χ τουλι στυλ πουγκι για τους μεγαλους κ κατι παιδικο η το καπελακι κ κατι για τα αγορια μονο για τα παιδια..η πρεπει κ παιδικα για τους μεγαλους? :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέραααα.

Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω αλλά ήθελα να σας γράψω πρώτα τα ευχάριστα νέα μου.

Μετά θα σας διαβάσω.

Τελικά το παιδί μου πεινάει. :lol: Χτες του έδωσα άλλο ένα γεύμα κρέμας και ξύπνησε μόνο 2 φορές. Κοιμήθηκε από τις 2 μέχρι τις 7 5 ώρες σερί όπου και στις 2 ξύπνησε γιατί είχε κατουρηθεί πάνω του οπότε έπρεπε να τον αλλάξω πάνα και φορμάκι. :D Επίσης, του έβαλα τον υπνόσακο φορμάκι και δεν τον σκέπασα καθόλου (το έλεγε το βιβλίο ότι δεν τους αρέσει να τα σκεπάζεις και όντως ο δικός μου όλο βγάζει τα πόδια έξω από τα παπλώματα όταν το κάνω :D ). Σήμερα θα πάρω την παιδίατρο να κλείσω ραντεβού και για εμβόλιο αλλά για να μου πει και ποιο γάλα να ξεκινήσουμε.

Για τις κοπέλες που θηλάζουν αποκλειστικά και ξυπνάνε τα μωρά τους προσπαθήστε ή να αυξήσετε την παραγωγή σας μήπως δεν τους φτάνει το γάλα ή προσθέστε ένα ακόμα γεύμα κοντά στο γάλα.

Χτες του έδωσα κατά τις 7 παρα κρέμα δημητριακών και μετά το μπάνιο του έδωσα και ρυζάλευρο και παρόλο που είχε φάει κοντά την κρέμα το έφαγε όλο το ρυζάλευρο. Μετά τον θήλασα και τον ξαναθήλασα στις 2 και από τα 2 όπου κοιμήθηκε μέχρι τις 7.

Συνεχίζω αργότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

εχετε γραψει παρα πολλα κ δεν προλαβαινω..

ελπιζω να στε καλα

εβγαλα παλι αιμοραιδες κ μου χουν σπασει τα νευρα..εχτες δεν μπορουσα ουτε να περπατησω..αδιαθετησα κιολας ..

εμεις πηγαμε για καφε την κυριακη εγω με τα μωρα κ ο αντρας μου με τη σαντυ στις κουνιες καλα ηταν βγηκα εξω..το σαββατο ειχαν ερθει κατι ξαδερφια κ εφτιαξα πιτσες

απο τοτε που μπηκαν κ τα φρουτα εχω αρχισει να εχω κ λιγοτερο χρονο που να αρχισουμε κ το φαγητο σε λιγες μερες..τουλαχιστον τρωνε καμια σχεση με τη σαντυ να μαζεψω κτλ παει παντα μεσημερι μετα εαν κατσω στον υπολογιστη ερχετε κ η σαντυ για παιδικα..

ελεναρα πολυ ωραια τα μπαλιονια

εγω δεν εχω ασχοληθει με τιποτα γιατι δεν ξερω καν ποτε θα τα βαπτισω..ακομα τιποτα απο νονους κ αρχισε κ οαντρας μου να προβληματιζεται..τοσο καιρο ηταν χαλαρος αλλα αρχισε να βλεπει πως δεν βρισκεται κανεις..εγω αντιθετα ειχα προβληματιστει απο τοτε που εμεινα εγκυος κ μου ελεγε σιγα καποιος θα βρεθει..

αλεκα εσυ θα το ριξεις στην γυμναστικη;εγω στο πλεξιμο πλακα εχουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια και καλη εβδομαδα να εχουμε ολοι.

Ειχαμε ενα ηρεμο και ομορφο σαββατοκυριακο., Το Σαββατο πηγαμε τα μωρα στη μαμα μου για να παμε στη κοπη μιας πιτας με τον αντρα μου, αλλα με το που ταισα και κοιμισα τις μικρες ημουν τοσο κομματια που τελικα κοιμηθηκα απο τις 9.30. Μου αρεσει που χαμε βαλει και τα καλα μας, αλλα ρε κοριτσια ημουν και αδιαθετη , ενιωθα τοσο κουρασμενη που δεν μου ελεγε τιποτα η εξοδος. Ξυπνησα κατα τη 1.30 και περιμενα να μου σηκωθουν οι τσουπες που τελικα σηκωθηκε η μια στις 3.30 και η αλλη στις 6. Σε αντιθεση με χθες το βραδυ που ξεσαλωσαν. Ο,τι ναναι καθε βραδυ και αλλη συμπεριφορα τι ναπω. Χθες πηγαμε μια καροτσαδα απλα να παρουν καθαρο αερα και η αμριοα δεν στεκοταν με τιποτα στο καροτσακι μου θελε αγκαλια και που να την κουβαλησεις δηάδη, ανελαβε ο μπαμπασ. Μαλλον νυσταζε το καημενο, ωραια ηταν παντως χαλαρωσαμε.

Εχετε γραψει παρα πολλα και θα με συγχωρεσετε που δεν θα σχολιασω αναλυτικα. Παω λιγο στις μικρες και ερχομαι.

Λια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Εμείς χτες είχαμε μία σχετικά δύσκολη νύχτα για τα δεδομένα μας.Δεν κοιμόταν το βράδυ με τίποτα και τελικά κοιμήθηκε 10μιση και μετά ξύπνησε στις 5μιση και ψιλομουρμούριζε, της έβαλα πιπίλα αλλά τα ίδια, μέχρι που ανακάλυψα ότι τα είχε κάνει και μάλιστα πολύ :o Ε, μεχρι να την αλλάξω να ξανακοιμηθεί, πήγε 6μιση.Το βράδυ όμως που δεν κοιμόταν, έκλαιγε γοερά, τί να είχε, δεν ξέρω.

Μαράκι να σας ζήσει η ανηψούλα σας, να είναι γερή και δυνατή!Όσο για τις μπομπονιέρες, δεν χρειάζεται παιδική για τους μεγάλους, ίσως μια ξεχωριστή για τη βάφτηιση και πάλι αν θες.Σε μια γαμοβάφτιση που είχα πάει, είχαν διπλές μπομπονιέρες, δηλαδή 1 για το γάμο, 1 για τη βάφτιση(για τους μεγάλους) και 1 παιδική για τα παιδιά.Δεν ξέρω αν θέλεις να το κάνεις έτσι.

Έλενα, πολύ ωραία τα μπαλόνια και μου αρέσει η ιδέα να τα δέσεις στα φαναράκια.

Σταυρούλα, πείναγε ο Στρατούλης τελικά?Μακάρι να είναι αυτό.Μα να μην μπορούν να μας μιλήσουν να μας πουν τί θέλουν :lol:

Κατερίνα, η έκπληξη του άντρα σου με την ιππασία, τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια!

πολυ σας χαιρομαι που μιλατε για τα μωρακια σας που εχουν στρωσει!τι να πω μπορει να φταιει ο θηλασμος!

Σταυρουλα θα περιμενουμε νεα απο την παιδιατρο!μακαρι να μπορουσα να του δωσω τοσο φαγητο!εμενα δεν τρωε ρε κοριτσια κανει σαν να μην του αρεσει τιποτα!πρεπει να τον δειτε για να καταλαβετε!κ Ελενα ολη μερα μπουσουλαει κ ο δικος μου δεν σταματαει.εγω κουραζομαι κ αυτος ακομα παει!Κατερινακι ναι τον πιεζω να φαει γιατι στεναχωριεμαι να μην ειναι νυστκος κ οταν το κανω αυτο στην δευτερη κουταλια αρχιζει κλαιει σπαρακτικα κ γυρναει το κεφαλι του δεξια αριστερα..κ δεν μπορω να το βαλω αλλο το κουταλι μεσα!

Ελενα πολυ ωραια τα μπαλονια!!!καλη ιδεα να τα δωσεις στα παιδακια! αληθεια ειναι οτι η κορη μου απο τα παιδικα που βλεπει μου λεει ολοκληρους διαλογους!οποτε κ η Εβελινα το ιδιο θα κανει!

Κατερινα ωραια εκπληξη σας εκανε ο αντρα σου!φοβερη η ιπασσια!

Νανσυ περαστικα με τις αιμορροιδες!δεν ξερω καθολου απαυτες..δεν ειχα ποτε!σε φανταζομαι να προσπαθεις να ταισεις κ τα τρια!πω πω μπραβο ρε Νανσυ!ποτε με το καλο ξεκινατε φαγακι??

Λιλ μπραβο τον πασακα σου που ειναι καλο κ στις βολτες!τελικα το δικο μου παιδι υστερει σε ολα :D

Λια αναλογα τον καιρο..αν εχει καλο καιρο ως τοτε θα φορουσα παιδιλο αν οχι κατι πιο κλειστο!

κ γω θα ετρεχα στο κρεβατι με τα αντρακια μου :D

Σοφια περασατε ομορφα μπραβο τις μικρουλες σου!

Μαρακι να σας ζησει η ανηψουλα!γερη να ειναι!για τις μπομπονιερες εγω στο γαμο ειχα κ λιγες παιδικες για τα παιδακια οχι κ για τους μεγαλους.

Αρι τι επαθε το μπισκοτακι?

τα λμε κ αργοτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανουλιτσες!!!!!!

Πως ήταν το βραδυ σας?? Ο Νικόλας κοιμήθηκε στις 10 και με ειχε συνηθίσει να ξυπνάει κατα τις 12:30με 1:00 αλλα χθες τίποτα τελικα κατα τις 3:00 τον σηκωσα και τον έβαλα να θηλασει γιατι ειχε γινει το στήθος μου τούμπανο και δεν μπορούσα να κοιμηθω απο τον πόνο οπότε έφαγε με ξεφουσκωσε και ξανακοιμηθηκε και ξύπνησε πάλι στις 6:00 και μετα στις 9:30! Δεν ξέρω αν δεν τον ξυπναγα αν θα ξυπνουσε μετα απο λίγη ώρα αλλα ότι ήπιε γάλα ήπιε και πολυ.

Έλενα πολυ ωραία τα μπαλόνια και σαν ιδέα ότι μπορούν μετα να τα πάρουν τα παιδάκια, θα μου άρεσαν σκέφτεσαι φράουλες χωρις ματακια αλλα οκ χαριτωμένα ειναι και έτσι!!!

Μαρακι γιατι καλε να έχεις τόσες μπομπονιερες δεν ειναι τωρα για τετοια έξοδα, δεν έχω παει σε γαμοβαπτιση, φέτος το καλοκαίρι εχουμε και εμεις μια, αλλα εγω θα έφτιαχνα μια για μεγάλους και μια παιδική και οχι ξεχωριστα για γάμο και για βάπτιση.

Σταυρουλα έφαγε καλα ο Στρατουλης και κοιμήθηκε σερι, μπορει να ειναι αυτο θα δεις και τις επόμενες μερες μακάρι δηλαδη να εχει στρώσει έτσι. Είδες και ο δικός μου το ίδιο καλα κοιμήθηκε χθες αλλα δεν ξέρω αν ήταν απο θέμα φαγητού γιατι σαββατο και Κυριακή έφαγε και μεσημεριανο και τις δυο μερες είχε ίδιο προγραμμα αλλα το ένα βραδυ ξυπναγε ανα τρεις ώρες ενω το αλλο κοιμήθηκε πολυ καλυτερα :roll::roll: άβυσσος η ψυχή τους :lol::lol::lol:

Αριαδνη γιατι έτσι ανήσυχο το μπισκοτακι, μήπως κανα δοντακι ετοιμάζεται.....

Νανσυ περαστικα, πάντως ωραία που βγήκατε και με τα τρία έξω όσο μεγαλώνουν θα ειναι και πιο εύκολο φαντάζομαι

Σοφια και εσείς καροτσαδα η Μαρία νομίζω ειναι της αγκαλιας δεν της πολυ αρεσει το καροτσι :P άντε να τα πάμε καμια φορα παρεουλα και τα τρία! Γέλασα και με το ότι ναναι καθε βραδυ :lol::lol::lol:

Αντωνία δύσκολος ο Αναστάσης αλλα ειναι και μικρουλης μπορει να θελει πιο πολυ χρονο, θυμάμαι άλλη μια κοπέλα εδω στο mammy που η μικρη της έτσι θηλαζε και δεν ήθελε τις στερεες τροφές καθολου και αν θυμάμαι καλα κατα τον 9ο την κατάφερε και άρχισε να τρώει. Πάντως βλέπω ότι δεν είμαι η μονη που τον πίεζω λίγο στο φαγητο, και έλεγα χθες που το έγραψα θα πέσουν πανω να με φάνε, αλλα δεν μπορω να τον αφήσω νυστικο και απο τη στιγμη που το τρώει μετα ουτε το φτυνει ουτε αναγουλιαζει ....ελπίζω σιγα σιγα να μην θελει τόση πίεση αλλα να ανοίγει το στόμα όπως και με την κρέμα.

Πάω να φτιάξω φρουτοκρεμα μετα να κάνω καμια δουλεια έχω και πολυ σίδερο, θέλω να πάω και λαϊκή και να μαγειρεψω.....ουφ κουράστηκα και μονο που τα σκεφτομαι 8-) φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία τα της βαφτισης ειναι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ, δεν περιμενα οταν ειχες πει οτι θα κανεις τα ζωακια του δασους οτι θα ταν τοσο ωραιο, το αποτελεσμα, μου αρεσουν οι φιγουρες , τα χρωματα, ολα , ευχομαι με το καλο να βαφτισετε το παιδακι σας. Αθηνα μενω, αλλα δεν ειναι ευκολο να μετακινηθω μονη μου με τις δυο τσαπερδονες.

Κατερινα στην αρχη που εγραψες για την εκπληξη σκεφτηκα μηπως σας πηγαινε σε κανα allou fun park , αλλα μετα λεω πολυ κλασσικουρα για τον κωστα, κατι αλλο εχει στο μυαλο του, Ιππασια! Παλι καλα που περιοριστηκε σε αθλημα του εδαφους,Φανταστικα :D Οσο για το Νικόλα, ρωτα και την παιδιατρο βεβαια, αλλα γνωμη μου ειναι να τον αφηνεις να τρωει οσο θελει, πιεζε τουυ λιγο τα χειλακια με το κουταλακι, οπως εγραψε η Ελενα, αλλα μην το ταλαιπωρεις ,μην εχεις χειροτερα αποτελεσματα.. Μην παρει δηλαδη το φαγητο σαν αρνηση.

Ελενα μπραβο για την εβελινα για τον υπνο και για τις προετοιμασιες που ξεκινησες να κανεις. θα σαι ανετη μεχρι τη βαφτισηκαι δεν θα τρεχεις. Τα σπορια μπορεις να παιρνεις το χυμο με ενα κουταλακι που θα τα λιωνεις και θα τα σουρωνεις Οσο γι αυτο που ειπες αν καταλαβα καλα οτι συσχετιζεις τον καλο υπνο με το καλο φαγητο μες στη μερα, δεν θα συμφωνησω. Εμμενα γενικα ειναι καλοφαγουδες, παρολα αυτα μια μερα ειναι ετσι και μια αλλιως

Σταυρουλα αθτο το λεω και για σενα. Δεν ξερω αν το να το ταιζεις περισσοτερο θα ειναι αποτελεσματικο με τα βραδυνα ξυπνηματα. Οσο για το θηλασμο, ειναι πολυ σηματικο που πηρες την αποφαση.

Κατερινα πως πηγε η Κυριακη μοναχη με τα παιδια, και εμενα καμια φορα με τρομαζει η πολυωρη απουσια του συζυγου μες στη μερα. λες και το καταλαβαιβνουνε και κανουνε τα δικα τους. Κουραγιο.

Αντωνια πως και θα κατεβεις Αθηνα? θα κατεβεις και με το συζυγο η μονο με τα δυο παιδια,. Κουραγιο με το φαγητο. Ετσι ηταν και η Δεσποινα?

Μαρακι να σας ζησει η ανοιψουλα :D Γερη και καλοτυχη.

Χριστινακι εγω τα διδυμα τα ταιζω μαζι , μου ναι πιο ευκολο. Μπορει να τα ταισω και χωρια καμια φορα που θα κοιμαται η μια, ενω η αλλη πεινα, αλλα γενικα παρεακι. να βλεπει η μια την αλλη για να υπαρχει και συναγωνιοσμος :lol:

Βιβή ωραια η χαλαρωση χωρις το μωρό ε?Παντως εγω πανω απο 5 ωρες δεν αντεξα το Σαββατο, αρχισα να νιωθω το σπιτι σαν μοναστηρι,

Αριάδνη 16 μηνων περπατησες??? λες και οι δικες μου να ειναι τεμπελακια? :lol::lol: Φυλαγες 18 χρονια τη στολη. Μπραβο, θα χει και σημειολογικη σημασια.

Αλεκα υπαρχουν δυο τυπο ποδηλατων βασικοι τα Mountain που ειναι για ορη και λαγκαδια και εχουν τις τρακτερωτες πιο χοντρες ροδες και τα αλλα της πολης που εχουν λειες και λεπτες ροδες, εσυ για τι το θες?

Ναταλία καλα κουραγια με τη μελετη. Πλησιαζουν οι μερες. Σιγουρα καποια ξεχασα αλλα θα τα ξαναπουμε σε λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Maria egw tha ekana mia gia tous megalous gia to gamo kai mia gia ta paidakia alla oxi kapela kai tetoia...an einai na kaneis gia ta paidakia bale kati pou tha einai gia auta...opws koumparas h mprelok...na sou pw ti apofasisa na kanw egw?? Gia tous megalous tha balw mprelok fraoula kai gia ta paidakia tha dwsw sapounofouskes!!! giati auta pou tha einai ekei einai mikroulia mwre ti na to kanoun to mprelok h tin korniza....kai oi sapounofouskes einai kai oikonomiko alla kai kati pou trelenontai kai einai kai gia agoria kai gia koritsia!!! kai gia ta mikra den tha balw koufeta alla kati allo opws smarties!!!

Stauro :ymapplause::ymapplause::ymapplause: xairomai pou einai auto telika, eides me diafora peiramata briskoume ti theloun ta mwrakia giati alliws den einai fusiologiko xwris logo na ksupnane toso mwre.....eides pou sou elega oti polla pou leei to biblio einai logika kai boithane?? Auto me to formaki egw to eixa kanei prin diabasw to biblio, apla epidi stin Ebelina den tis arese na ti skepazw kai to eixa katalabei apo tin arxi auto...teleia! Se ligo kairo tha deis pou tha koimatai oli nuxta siga siga!!

En to metaksu etsi pou to eipes na sas pw ta euxarista nea egw nomiza kati allo!!!! :D

Nancy perastika me tis emoraides...eides pou sas elega prin ligo kairo oti niwthw pws oli mera mageireuw?? Poso mallon eseis me ta didima!

Sofia wraia pou pigate boltoula...otan nustazoun den tis pairnei o upnos sto karotsi??

Ari ti na exei h mikri??? Ta oulakia tis mipws?? Giati ontws gia esas einai periergo, opote sigoura kati eixe...

Tony kalitera na rwtiseis tin paidiatro gia ti diatrofi giati kai me tosi kinisi twra na min trwei einai ligo periergo re paidi mou den peinaei??

Koritsia xairomai pou sas arese h idea me ta mpalonia!! Exw zalistei me tin ereuna kai na psaxnw alla sxedon exw kataliksei se ola!

Ta fanarakia tha ta stolisw me kordeles kokkini kai prasini kai me ta mpalonia kai tha ta balw stin ekklisia...sto magazi tha exw ena trapezi euxwn stolismeno me to podilataki to opoio exei 2 kalathia, tha ta stolisw me organza kai panw sta kalathia tha balw zaxarwta kai skeftomai isws na exw kai ena poto gia kalwsorisma san fruitpunch pou tha periexei fraoula fusika...sto trapezi tha balw sti mesi prasino runner (laxani mallon giati to eixa dei se fwto apo mia alli baftisi pou mou edeikse h kopela sto kentro otan pigame na to kleisoume kai itan polu wraio) kai ana 4 atoma peripou tha exw sti mesi tou trapeziou h ena basiliko h ena allo futo pou to eida kai mou arese pou einai kokkino kai prasino kai legetai fwtia ta opoia tha diakosmisw me kordeles kai tha mporoun na ta paroun feugontas osoi prolaboun, panw sto kathe piato mia xartopetseta kokkini poua kai panw se autin to mpoukalaki me to liker to opoio tha exw diakosmisi me kordeles prasini/kokkini kai tha kollisw panw h fwtografia tis h mono to onomatis....kai ti mpomponiera tha parw aspra koutakia kai tha balw mesa to mprelok kai ta koufeta kai apo eksw kokkini kordella h kai prasini kai tha kollisw mia tsoxini fraoula!!! Exw kai alles idees alla den tis thumamai oles twra...prepei na kanw mia souma giati exei gemisei to mualo mou idees kai tha tis ksexasw!

Eimai polu enthousiasmeni! Kai eutuxws tha teleiwsw grigora tis etoimasies pou etsi tha meinei polu xronos na brw forema! Otan tha erthei h wra tha apeuthinthw stin proswpiki mas endumatologo Stauroula! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα ολα ακουγονται πολυ ωραια μπραβο κοριτσακι!!

εμεις θα ξεκινησουμε φαγητο προς το τελος του μηνα.αφηστε με την φρουτοκρεμα εχουμε γινει κουραδομηχανες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα Νανσυ κουραδομηχανες ε? εγω της λεω ευγενικα "κακαποιες" :lol: οσο για την βολτα σας, εξω να ναι και οτι ναναι ε? Να αλλαξουμε λιγο τον αερα μας ρε αδερφε.

Υπομονη Αντωνια θα στρωσουν και τα δικα μας που θα παει? Αν και νομιζω οτι εμενα οι κορες μου με εχουν στρωσει και εχω συνηθισει τα βραδυνα κυπνηματα και δνε ειμαι κομματια οπως στις αρχες.

ΡΕ Αριαδνη χαλασε και το μπισκοτακι? Τι να της εφταιγε?

Κατερινα μην απελπιζεσαι , μπορει το φαγητο να το τρωει καλυτερα. Τα μωρα ειναι οπως εμεις , δεν αρεσουν σε ολους ολα. Και η παναγιωτα κανει τη δυσκολη στη φρουτοκρεμα και εχω βρε τωρα και της δινω με το χερι λιωμενη μπανανα που δειχνει πως της αρεσει πολυ. Απλα φοβαμαι μην αν τα πιεζουμε τους γυρισει πεισμα και δεν τρωνε καθολου.

Ελενα σε ζηλευω που τα χεις κανονισει ολα [περι βαφτισης, εγω νιωθω πολυ αποσυντονισμενη να το κανω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δεν ξέρω τι να σου πω.. μόνο από αυτά που μας αναφέρεις εμένα προσωπικά μου έχει προκαλέσει ανασφάλεια.. πόσο μάλλον να το βίωνα κιόλας... Μήπως να κάνεις διπλό υπέρηχο σε διαφορετικούς γιατρούς την ίδια μέρα για μεγαλύτερη ασφάλεια;; Σίγουρα όμως πρέπει να πάρεις άμεσα δεύτερη γνώμη για τα ultro.. μπορεί να μην αρκεί αυτή η ποσότητα για τη περίπτωση σου με τόσο αίμα.. και μόνο γιατρός μπορεί να στο πει.. εγώ δεν θα έχανα χρόνο, ακόμα και αν "δεν είχε νόημα" κατά τα λεγόμενα του συγκεκριμένου κυρίου, θα ήθελα να του δώσω τις καλύτερες δυνατές ελπίδες.. Για το αιμάτωμα με είχες ξαναρωτησει και όσο και να σε ευχαριστώ για την εμψύχωση απέφυγα να απαντήσω.. κυρίως γιατί δεν θέλω να εστιάζω στις αρνητικές στατιστικές και σίγουρα στο να τις μεταδίδω.. χθες είχε μεγαλώσει σε σχέση με δύο εβδομάδες πριν αν και λεπταίνει σε πάχος όπου πιθανότατα σημαίνει ότι απορροφάται σιγά σιγά λέει ο γιατρός.. λίγο που το έψαξα όταν το βρήκαμε, το αιμάτωμα προκαλείται από αποκόλληση του σάκου.. αυτά που διαβάζω είναι αρκετά τρομακτικά αλλά ευτυχώς ο γιατρός μου δεν έδειξε ποτέ να ανησυχεί.. και δεν ένοιωσα με αυτή την έννοια τον φόβο ίσως και που θα έπρεπε..  "Ορισμένοι ερευνητές προτείνουν ότι τα μικρά αιματώματα δεν επηρεάζουν την έκβαση της εγκυμοσύνης. Ωστόσο, άλλες μελέτες υποστηρίζουν την άποψη ότι η έκβαση της εγκυμοσύνης εξαρτάται από το μέγεθος του αιματώματος, την ηλικία της εγκύου και την ηλικία κύησης. Η κλινική σημασία μιας SCH (υποχοριονικό αιμάτωμα) στο πρώτο τρίμηνο μπορεί να προσδιορίσει έναν σημαντικό πληθυσμό εγκύων γυναικών με αυξημένο κίνδυνο δυσμενούς βραχυπρόθεσμης ή μακροχρόνιας εγκυμοσύνης, όπως: κολπική αιμορραγία, αποβολή, υπέρταση, προεκλαμψία, αποκόλληση πλακούντα, πρόωρο τοκετός, ενδομήτρια καθυστέρηση ανάπτυξης (IUGR), εμβρυϊκή δυσφορία, ενδομήτρια θνησιμότητα και περιγεννητική θνησιμότητα. Το θεραπευτικό αποτέλεσμα της ανάπαυσης στο κρεβάτι εξετάστηκε από μια μελέτη η οποία σημείωσε λιγότερες αυτόματες αμβλώσεις και υψηλότερα ποσοστά τελειόμηνης εγκυμοσύνης σε γυναίκες με ανάπαυση στο κρεβάτι." Ένα από τα paper που έγιναν και δημοσιεύθηκαν στην Ελλάδα:  p21-3-15.pdf
    • Είναι χειρότερο το πρωί κορίτσι μου και ειδικά τέτοιες ώρες. Ξεκουμπώνω το παντελόνι στην δουλειά. Δεν παίρνω προγεστερόνη.
    • Πολλά συγχαρητήρια για την προαγωγή σου κορίτσι μου 🥰 👏 καλα εκανες με τα τεστ καλοκαίρι είναι κοιτα να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να πας τις βολτες σου διακοπές αν μπορείτε και να το χαρεις γιατί το άτιμο το καλοκαίρι περναει γρήγορα 😂  
    • Πρήξιμο είναι κορίτσι μου και αν πίνεις και προγεστερονη δεν βοηθάει και πολύ φαντάζομαι το βράδυ είναι ακόμα πιο εντονο σε σχέση με το πρωί όταν ξυπνάς ;
    • Παρε το χρονο σου γτ το χρειαζεται η ψυχολογια πανω απ ολα. Κ γω σε φαση διαλλειματος ειμαι.πεταξα τεστ  ημερολογια χαπια κ ο,τιδηποτε με αγχωνε κ θα ζησω τ καλοκαιρι μ...το μυαλο πρεπει να φυγει να ξεφυγει κ ολα ερχονται στ χρονο τους
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...