Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Κοριτσάκια γεια σας!Είστε καλά?

Σταυρούλα όντως αν σκοπεύεις να σταματήσεις τον θηλασμό, καλύτερα να αναβάλλεις το θέμα του ύπνου για λίγο αργότερα, μην πέσουν όλα μαζί.

Στολή σκαντζόχοιρο δεν είδα στο jumbo.

Bικάκι, όταν περιέγραφες την μπουγάτσα, μου έτρεχαν τα σάλια!

Έλενα, ωραία περάσατε και σεις!Η Εβελίνα μπουσουλάει κανονικά τώρα, έ?

Σόνια εγώ περπάτησα κατευθείαν, βέβαια 16 μηνών :shock: Δεν ήθελα να μπουσουλήσω με τίποτα!Όλα αργά τα έκανα!Και δόντι,όπως σας έιχα πει, αφού χρόνισα!

Πάω να σας βάλω φώτο απο το καρναβαλικό μπισκοτάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελειο το μπισκοτακι!κ εχει μακρυνει κ το μαλλακι σας!!πολυ γλυκια!περασατε ωραια??

Σταυρουλα σκατζοχοιρακια ψαχνεις??ωραια η φωτο με το μωρο.μακαρι να τα καταφερεις με τον Στρατουλη σου..κ σιγα σιγα ολα θα γινουν κ θα κοιμαται κ καλυτερα κ εσυ θα χαλαρωσεις!θελει υπομονη..αλλα απο την στιγμη που το πηρες αποφαση ολα θα γινουν.

Βιβη στην υγεια σου!!!!

κ εγω πηγα για καφε κ απο την ωρα που μπηκαμε μεσα στο μαγαζι ο Αναστασης εκλαιγε!τι θα το κανω αυτο το παιδι μου.εχω απογοητευτει!μα να μην μπορω να παω πουθενα..ολη μερα σπιτι δεν γινετε!πω πω πως θα παω Αθηνα??μια βδομαδα που θα ειμαι εκει θα κλαιει??ωχ τι με περιμενει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου........αχ πως θα περασει η μερα αυριο :((((((((((((((

Ο στρατηγος εχει υπηρεσια και εχω ενα αγχος οτι δεν θα τα καταφερω......οποτε εχει υπηρεσια λες και το καταλαβαινουν και τα 2 και παλαβωνουν και εγω ειμαι ετοιμη να παθω εγκεφαλικο!!!!!!!! ΜΑκαρι να περασει γρηγορα η μερα και να ειναι τα γιαβρακια μου ηρεμα :)

Βιβικα στην υγεια σου. Οπα!

Αριαδνη γυρισατε? Πως περασατε? Το μπισκοτακι ειναι τελειο πουλακι και μεγαλωσε παρα πολυ,ειδικα τα μαλλια ειναι κανονικα πλεον. Εμεις ακομη γλομπιτσες, φαφουτες και τεμπελες :lol::lol::lol: . Εχει ενα παντελονακι η νεραιδουλα που γραφει πανω κουκι και καθε φορα που της το φοραω θυμαμαι το μπισκοτακι.

Τονινο τι θα κανεις στην Αθηνα? Δεν θυμαμαι....θα παρεις μαζι σου και τον Τασικα? Ακι τη Δεσποινα? Θα τα καταφερεις? Και εγω ετσι παθαινα με τον πριγκιπα, δεν μπουρουσα να παω πουθενα, ουτε επισκεψη ουτε βολτα γιατι ο μικρος μονο στο στηθος σταματουσε να κλαιει και αυτο καποια στιγμη το βαριοταν και δεν το ηθελε...και δεν πηγαινα πουθενα....μετα απο 8-9 μηνων αρχισε να ηρεμει. Αντε κοντευετε και σας το ευχομαι ολοψυχα.

Κοπελαρες κλεινω το λαπιτοπ για να χαλαρωσω με τα αντρακια μου. Η νεραιδουλα κοιμηθηκε μετα το μπανιο, γιατι το απογευμα δεν ειχε κοιμηθει καθολου. Καλο βραδυ και κλο ξημερωμα να εχουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία σε ευχαριστούμε!Ναί, έχουν μακρύνει τα μαλλιά αλλά μόνο μπροστά,πίσω τίποτα παρά μόνο φαλάκρα :lol::lol:

Ο Αναστάσης έκλαιγε γιατί ήθελε αγκαλιά?Η δεν του άρεσε η πολυκοσμία?

Στολές βρεφικές ωραίες Σταυρούλα έχει σε αυτό το site αλλά δυστυχώς δεν έχει σκαντζοχοιράκι :(

http://www.bigstore.gr/main.php?cPath=415_422

Κατερινούλα μια χαρά θα τα καταφέρεις και χωρις τον στρατηγό :) Δεν γυρίσαμε ακόμα, την άλλη βδομάδα!Σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι κι εμένα ο δικός μου δεν κοιμήθηκε και ξεράθηκε αφού σήμερα του έδωσα την κρέμα μετά το μπάνιο και τον θήλασα λίγο αποκοιμήθηκε στο στήθος. Δεν άντεχε άλλο. Κουράγιο για αύριο. Σε καταλαβαίνω απόλυτα και έχω μόνο ένα.

Αρι τέλειο το μπισκοτίνι και όντως μάκρινε πολύ το μαλλί σας. Να το χαίρεστε :lol: Ωχ περουκίνι κι εσείς? :lol::lol:

Την στολή εσείς από που την πήρατε?

Αντωνία ανυπομονώ να σε γνωρίσω κι εσένα και τα παιδάκια σου που σε ζαλίζουν όλη μέρα. :D

Καλά κουράγια όταν κατέβεις Αθήνα. Ελπίζω να μην σου βγει ξινό.

Κοριτσάκια έριξα πρόταση για την συνάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα αν θές πιστεψέ το, η στολή είναι 18 χρονών, την φόραγε η ξαδέρφη μου, της την είχε πάρει η μαμά μου και μετά την είχε φυλάξει!Είναι συλλεκτικό κομμάτι :lol::lol: Απλά ονομαζόταν "παπάκι"!Αλλά μοιάζει πολύ με το πουλάκι τσίου και της πήρε η μαμά μου και ασορτί μπάλα!Απλά εγώ είχα καταλάβει ότι την είχε αγοράσει, όταν μου το είχε πει απο το τηλέφωνο!

Ζηλεύω που θα συναντηθείτε!Μακάρι αργότερα που θα φτιάξει ο καιρός να σας γνωρίσω και γω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Ari kanonikotata mpousoulaei...tha deite koritsia pou den exoun mpousoulisei akoma poso grigori einai h ekseliksi...prwta kanei san to batraxaki meta apo 3-4 meres mathainei to ena podi kai meta to allo alla paei kapws asteia kai polu arga..san na to skeftetai to kathe bima...meta apo 3-4 meres mpousoulouse kanonika kai meta apo 3-4 meres anakalipse oti an piastei apo opou dipote kai trabixtei steketai kai to ekane deila deila mexri pou twra paei sfaira pianetai sikwnetai kai meta kratietai kai mono me to ena xeri orthia! Ase pou twra tis bazw kati mprosta tis sto trapezaki pou kratietai orthia kai to trabaw siga siga pros to plai kai tin anagkazw na kanei bimata plaina gia na to parei...ekei ligo den to exei akoma...prospathei na ta kanai kai xanei tin isorropia tis kai peftei!

Ari den eida akoma fwto, alla exw mia aporia...egw den eixa asxolithei katholou me stoles kai apokriatika akoma giati nomiza oti oi apokries einai polu makria akoma...h kanw lathos?? Nomizw mesa Martiou??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως Έλενα όντως πολύ γρήγορα μπουσούλησε!Γενικά είχε φανεί ότι είναι πολύ εξελιγμένη κινητικά!Θέλουμε βιντεάκι!!!

Μέσα Μαρτίου είναι οι Απόκριες αλλά εδώ στην Πάτρα η έναρξη του Καρναβαλιού έγινε απο τις 19 Ιανουαρίου.Άλλωστε την στολή την την βάλαμε τώρα για τη φωτογραφία αλλά και γιατί την πήγαμε στον παππού μου!Έχουμε και άλλη στολή που μας δώσανε, ψαράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai to exw skeftei gia videaki alla den exw idea pws na to balw...tha to koitaksw an mporw na balw kanena bideaki...genika bgazw bideo polu suxna giati den thelw na xanw faseis pou olo allazoun...to prwto tis mpousoulima to ebgala se video kai twra to blepw kai gelaw exei poluuuuu plaka! Paei san methismeno! kai sikwnei ta xeria mexri panw to kathe ena einai polu asteio!

An mporesw tha balw video pantws!!

Katerina den exw ksexasei gia tin fwto tou arkoudou pou mou exeis pei...tha balw kai auti molis mporesw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πολυ γλυκές οι μαργαριτουλες σαν ζωντανές δείχνουν.

Αμαλία μειωσες αρκετές οπότε θα σου έρθουν πολυ λιγότερα, καλα μην το συζητας για μας ειναι σαν να μας έχεις στείλει μπομπονιερες.

Βικακι μια χαρα η μπεμπουλα και απο βάρος και απο υψος. Καλη αρχη και με τα φρουτάκια και με τα λαχανικά στη συνεχεια.

Αριαδνη Έλενα φαντάζομαι θα περασατε τέλεια στις βόλτες σας ειχε πολυ ωραία μερα σημερα.

Σοφια βολτουλα και εσείς χθες, θα ευχαριστηθηκαν και οι μικρουλες. Ειναι αλήθεια ότι πολλα παιδάκια δεν μπουσουλανε πολυ σηκώνονται αμέσως και περπατάνε οπότε αναμένουμε αν θα ειναι έτσι τα κορίτσια σου.

Σταυρουλα να κανεις την προσπάθεια σου και να σου λενε και απο πανω τετοια σε κάνει χάλια σίγουρα. Για τον θηλασμο αφου το αποφασισες να το κανεις ομως σταδιακα και για σένα και για τον μικρο, οχτω μήνες ειναι υπεραρκετοι έδωσες και πήρες πολλα!!!!

Καλε μη λέτε για γλυκα μπουγατσα η μια όλο το ζαχαροπλαστείο η άλλη.....πάω να δω αν έχω καμια σοκολατιτσα. :lol:

Έλενα μεγάλο ζιζανιακι θα σου βγει η Εβελινα :o:o φαντάζομαι τρομάρα όταν θα την είδες με το καλώδιο στο χέρι.

Δεν τα είδα αυτα στα lidl εγω είχα παρει απο mothercare και ikea και ευτυχώς βγήκαν πολυ ανθεκτικα βέβαια αυτα για τα συρτάρια και τα ντουλάπια ειναι βιδωτα αλλα μπαίνουν εσωτερικά οπότε δεν φαίνονται τίποτα τρύπες απ έξω. Για μπριζες εμεις είχαμε βάλει ασφαλείας εξ αρχής με την ανακαίνιση στο σπιτι αφου πολλες φορές δυσκολευόμαστε και εγω να βάλω κάτι στην πρίζα.

Σταυρουλα στολή θα βρεις ή σε παιχνιδαδικα jumbo μουστακα ή και σε εποχιακα που τωρα θα βάλουν αποκριάτικα σε αυτα εχει μεγαλύτερη ποικιλία και ποιοτικα νομιζω καλυτερες και σε στολές για μωρακια. Αυτός ο σκατζοχοιρος και μένα δε μου άρεσε η καραβιδουλα ομως πολυ χαριτωμένη!

Αριαδνη γλυκα το κοτοπουλακι σου!

Κατερίνα μια χαρα θα τα καταφέρεις αυριο μοναχουλα νομίζω αγχωνεσαι και το νιώθουν και τα παιδάκια αυτο, να λες όλα θα πανε τέλεια και θα τους το μεταδιδεις και έτσι θα έχετε μια ήρεμη μερα.

Λοιπόν την πεφτω γιατι είμαι πτώμα καληνυχτα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπηκα να πω ενα γεια σε ολες σας κοριτσακια μου!!!διαβασα στα γρηγορα κ βλεπω ολες σημερα βολταρατε!!!εγω σημερα με τον γιο μου ολο βολτες ημασταν κ επιτελους αρχισε να μου λεει μυστικα του περι κοριτσια κ πως συμπεριφερεται γενικα κ οτι δεν μπορει να πει γλυκολογα γιατι ντρεπεται..εκανα κ καλα πως ειμαι ανετη με αυτα που μου ελεγε τον συμβουλεψα για καποια πραγματα κ μαλλον του αρεσε πως μιλησαμε!!χαρηκα πολυ!! :)

η ναταλια ειναι αρρωστοι παλι οικογενειακος... :cry: περαστικα ναταλια κ απο δω!!

σας καληνυχτω ολες κ ευχομαι να εχετε ενα ηρεμο βραδυ με τα αγγελουδια σας,γιατι διαβασα οτι εχουμε λιγη γκρινια ε?αχ αχ αχ...κ εμεις μια απ΄τα ιδια..που θα παει θα περασει!!οσο καλο κοριτσακι ηταν τωρα μας τα χαλαει αλλα πιστευω οτι θα ηρεμησει..φαση ειναι!!φιλια πολλα πολλα!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

παλι με τις μεγαλες ωρες εγω περιμεννω τον αντρα μου να ερθει απο δουλεια..

εχω κουραστει πολυ σημερα,με ποναει ολο μου το σωμα.η μπεμπα ευτυχως δεν ειχε γκρινια αλλα δεν εκατσα καθολου απο το πρωι,μονο μεσημερι λιγο ξαπλωσα αλλα δε με πηρε ο υπνος κ η μπεμπα κοιμηθηκε λιγο..εχω απογοητευτει παντως,πολυ τρεξιμο γενικα..

αριαδνη το μπισκοτακι ειναι τελειοο!!!εχει αλλαξει κ εσενα πολυ το κοριτσακι σου,μου θυμιζει την δικια μου στα μαλλακια,ετσι κ εμας εχουν μακρυνει μονο μπροστα!ειναι πολυ γλυκουλα παντως γενικα κ με τη στολη ακομα περισσοτερο!

σταυρουλακι εχει το τζαμπο στολες αλλα μπορεις να του βρεις κ στον μουστακα.κ εγω θελω σιγα σιγα να κοβω τον θηλασμο,εσενα παιρνει πιπιλα;δε θυμαμαι τι εχεις πει..να μη νιωθεις τυψεις που θες να το κοψεις,αλλες το κοβουν αμεσως οχι εσυ που 8 μηνες εδωσες το καλυτερο δωρο,μη το σκεφτεσαι,οσο για το οτι θα μας λειψει ειναι σιγουρο αλλα αργα η γρηγορα θα γινει κ αυτο.εγω πρεπει σιγα σιγα γιατι σε 3 μηνες παω δουλεια κ θελω να εχω κ ενα μεγαλο περιθωριο μηπως δυσκολευτω.που σιγουρα θα δυσκολευτω μιας που η μπεμπα δεν ειναι κ η ευκολοτερη κ εγω κανω πισω πολλες φορες κ την βαζω κατευθειαν στηθος.

βιβακι κ εμας η πρωτη μας στολη ηταν κουνελακι κ ηταν απο τη νονα μας!καλα εκανες κ εμεινες λιγο μονη,οντως οσο κ να το θελουμε το μυαλο μας δε φευγει απο τα μωρα μας..

μαρακι μπραβο που ο αντωνακησ σου ανοιχτηκε.κ εγω νομιζω καλα εκανες που ησουν ανετη,ετσι πρεπει.

ναταλακι περαστικα σας!ειναι κ το μωρο αρρωστο ε;η μονο εσυ κ ο αντρας σου;

ειχε σημερα το μπραβο στη τηλεοραση με τη κορομηλα αν ειδατε κ λεω τι ωραιες εποχες τοτε..νομιζω πηγαινα λυκειο τοτε..

ελενακο αστα με τα γλυκα μεγαλο θεμα..εγω παντως μου λενε ολοι οτι εχω αδυνατισει πολυ.νομιζω λογω ταλαιπωριας φαινομαι ετσι,γιατι μου φαινεται στο προσωπο,δε βαφομαι πια κ συχνα κ καπως νομιζω φαινομαι.ενταξει τρωω οτι θελω,αυτο ειναι καλο γιατι δεν αντεχω να στερηθω κατι,ειδικα σε αυτη τη φαση που ειμαι.

πασχαλιτσακι μου μακαρι να ειναι η αμοξιλ που τη πειραξε.παντως σημερα παλι που εκανε κακακια δεν ειχε αλλα εκανε λιγα.κ στα λιγα δε βγαζει ποτε.καλο κουραγιο που θα εισαι μονη,σε νιωθω απολυτα,ετσι ημουν κ εγω ολη την εβδομαδα,ειδικα χθες κ σημερα κουραστηκα παρα πολυ κ ειχα νευρα κ την πληρωνε ο αντωνακης με τις φωνες μου αν εκανε καμια ταρζανια..

σας αφηνω φιλες μου,νυσταζω πολυ κ εχει παει σχεδον 2..καλο βραδυ να εχουμε ολες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia!

Edw pali wraios kairos! Tha ithela na meinei etsi mexri to kalokairi!

Maria kala ekanes kai milises me ton Antwni...alla den einai parakseno sunaisthima auto? Etsi pou megalwnei grigora kai suzitate kai tetoia? H stasi pou kratises oti eisai aneti einai h kaliteri...kai tha eprepe na sunithiseis kai na eisai ontws aneti giati apo dw kai pera etsi tha einai :)

Eida kai fwto! Teleies eiste kai ola ta mwrakia kouklia!! H Annoula polu koukla exei ginei!

Ari h koukena einai kouklaki! Kai makrinan ta mallakia tis! Twra mporeite kai eseis na forate tzimpidakia!

Stauro pws itan h nuxta sas??

Bikaki kala kaneis kai theleis ligo pio nwris na to kopseis gia na dwseis xrono na sunithisete....alla min agxwneste...edw egw pou den ithele tipota na parei h kori mou oute pipiles oute mpoukalia oute kseno gala ta exei parei ola kai otan ekopsa to thilasmo mono gia tin prwti ebdomada eniwtha perierga...meta

Paw na mageirepsw mpas kai pame kamia bolta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

me ekopse prin to grapsw olo....kai elega pws mono kamia ebdomada itan perierga giati meta eniwtha kalitera kai pio aneksartiti!

Twra niwthw polu pio aneksartiti kai niwthw pio aneta otan afinw ti mikri me ton daddy gia na paw egw kapou! Xwris na agxwnomai katholou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μια καλημέρα στα γρήγορα για να παω για καφεδάκι...ολοι καλα μύξες μπόλικες και πολύ φαι...

Πρέπει να αλλάξω λίγο τη ψυχολογία μου και λέω από Δευτέρα να γραφτώ γυμναστήριο, να αγοράσω και ένα ποδήλατο και 2 3 σέξυ φόρμες και να ξεκινήσω να χτυπιεμαι. Θα πηγαινω τη μικρή το πρωί παιδικό, μετά που θα γυρνάω θα σηκώνω το μικρό θα του δίνω το γάλα,θα τον πηγαινω στη μαμά μου και από εκεί θα περνώ το ποδήλατο και θα πηγαινω γυμναστήριο.μη φανταστειτε βάρη και τέτοια, αερομπικ διάδρομο και σπινινγκ.

Ξέρει καμία σας από ποδήλατα γιατί είμαι εντελώς άσχετη

Πρέπει επειγόντως να κανω κάτι για μένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!!!!!!!!!γενναει η αδερφη μου στην σουηδια!!!περιμενουμε νεα της!!!5 διαστολη ειχε πριν μια ωρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο ΜΑρακι μου να φερει στον κοσμο το παιδακι της η αδερφουλα. Εχει ολων μας τις ευχες :)

Ναταλιτσα περαστικουλια σε ολους σας.

Μιλησα στο φεις με την Ελενη μας- νενε. Δεν ειχε υπολογιστη, τον ειχε ο αντρας στης στο μαγαζι. Τωρα ομως πηρε και θα μπει καποια στιγμη να μας πει τα νεα της. Ειναι ολοι καλα και στελνει σε ολες μας τα φιλια της :). Ξεκινησε και ιδιαιτερα το κοριτσι μας!

Αχ δεν περναει η ατιμη η μερα .........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Μαράκι μπράβο που μιλήσατε έτσι με τον ιό. Όλα καλά. :D Αχ όντως κι εγώ είχα δει φωτογραφίες από χτες αλλά δεν θυμάμαι να τις σχολίασα. Είναι πολύ γλυκούλια όλα τα ζουζούνια μαζί. :D:D Με το καλό να έρθει το ανηψάκι σαςςς.

Ναταλάκι περαστικούλια σας. Μας λείπεις.

Βικάκι κουράγιο. Βάστα με να σε βαστώ ν'ανεβούμε το βουνό. :lol: Χάλια κι εγώ χτες ξύπνησε 4-5 φορές εκ των οποίων την μία φορά ήταν στις 4 όπου έκανε 2 ώρες για να ξανακοιμηθεί. :shock::shock:

Δεν έχω κοιμηθεί καθόλου και είμαι σαν ζόμπι. Όμως προβληματίστηκα πολύ με αυτό το θέμα γιατί χτες του δώσαμε και ντεπον και τίποτα. Άρα έβγαλα το συμπέρασμα ότι το παιδί μου πεινάει. Και ήρθε και με επιβεβαίωσε όταν του αύξησα την ποσότητα της φρουτόκρεμας και την έφαγε όλη. 1μήλο 1 αχλάδι 1 μπανάνα και 2 μανταρίνια. :shock:

Επίσης, θυμήθηκα ότι γράφατε κάτι κουλά ml ποσότητες ξένου που δίνετε στα μωρά και λέω αποκλείεται να του φτάνει το μητρικό γιατί θηλάζω μόνο πρωί και βράδυ και μάλιστα τελευταία δεν θήλαζα κάθε φορά που ξυπνούσε άσε που είναι και πιο ελαφρύ γάλα.

Αλήθεια για πείτε μου εσείς που τα μωρά έχουν ξεκινήσει κανονικά όλες τις τροφές και δίνετε ξένο πόσο ξένο τρώνε την ημέρα συνολικά? :roll:

Αλέκα πάρε μεταχειρισμένο μην πάρεις καινούριο. Κι εγώ άσχετη είμαι αλλά όταν το πήρα είχαμε πάει να το δούμε από κοντά με τον άντρα μου που ήξερε και ήταν καλό. Το είχα πάρει 100 ευρώ. Τα καινούρια είναι πανάκριβα.

'Ελενα δράμα η νύχτα μας. Είχα καιρό να τον θηλάσω έτσι. Πεινάει το καημένο. Είμαι σίγουρη γι'αυτό πλέον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, είστε καλά?Βολτάρετε?

Εδώ έχει αέρα αλλά πολύ ζεστό καιρό παρόλα αυτά.Ήρθε μία φίλη μου το πρωί με το μωρό της και ήπιαμε καφεδάκι.

Δεν προβλέπω να πηγαίνουμε αλλού σήμερα, να ξεκουράστούμε και λίγο και να διαβάσω και γω γιατί η προθεσμία της εργασίας είναι μέχρι την άλλη Κυριακή :shock:

Μαράκι, τί ωραία που τα είπατε με το γιό σου!Δεν συγκινήθηκες?

Ναταλάκι περαστικά σας,, ελπίζω να αναρρώσετε γρήγορα!

Βικάκι εσύ Μάιο θα πας για δουλειά?Αν ναι, σίγουρα και συ θα χρειαστείς κανένα δίμηνο για να ρυθμίσεις το θέμα του θηλασμού.

Σταυρούλα εμένα όταν πρωτομπήκε το ρυζάλευρο, έτρωγε γύρω στα 600, το είχε μειώσει δηλαδή πάρα πολύ.Τώρα που τρώει και τη χορτόσουπα, πάλι γύρω στα 600 πίνει, 200 περίπου την φορά.Γενικά όμως πια δεν τρελλαίνεται για το γάλα και θέλει υπομονή.Ο άντρας μου δεν την καταφέρνει πάντα. Στον Στρατούλη μήπως να αύξανες και το μεσημεριανό?

Μαράκι με το καλό η αδερφή σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Το πρωι πηγαμε εκκλησια κοινωνησα τον μικρο κ την Δεσποινα.Μεχρι να ρθουμε να τακτοποιηθουμε δεν μπορεσα να σας γραψω!

Μαρακι τι καθε ηλικια τελικα εχει τα δικα της!μπραβο που μιλησες στο γιο σου κ σου ειπα τα δικα του κ τους προβληματισμους του!με το καλο να ρθει κ το μωρακι σας!ειχαμε κανενα νεο??

Αρι καλο διαβασμα κ σε σενα κ γρηγορα να ταλειωσεις την εργασια σου!ποτε γυρνατε???κ εδω σημερα εχει πολυ αερα!

Βικακη της αρεσαν της μικρης τα φρουτακια??σε 3 μηνες πας δουλεια..ναι μαλλον καλο θα ηταν να ξεκινησεις αποθηλασμο!

κοριτσια ακουω μιλατε για τρελες ποσοτητες κ στο γαλα κ στο φαγητο!Σταυρουλα μακαρι να ειναι αυτος ο λογος που ξυπναει ο Στρατουλης.εμενα αν ηταν απο πεινα να ξυπναει θα ετρωγε κ το μεσημεριανο..κ γενικα θα ετρωγε πιο πολυ..εμενα σε σχεση με αυτα που λετε εσεις δεν τρωει με τιποτα!με το ζορι τρωει 15 κουταλιες φαγητο κ ειμαι κ χαρουμενη οταν τα καταφερνουμε!κ δεν τρωει ουτε φρουτα ουτε κρεμα!

τωρα το απογευμα θα του δωσω πρωτη φορα τραχανα(γλυκο χωρις γαλα)για να δουμε θα του αρεσει!

αρχισα να σκεφτομαι μηπως δεν παιρνει αρκετο σιδηρο το μωρο γιατι πραγματικα δεν τρωει σχεδον τιποτα!πρεπει να το συζητησω με την παιδιατρο οταν παω ξανα!

Ναταλακι περαστικα σας!ελπιζω συντομα να ειστε καλυτερα!

Κατερινακι πως πηγε σημερα η μερα σου που ελειπε ο αντρουλης σου??

Αλεκα κ γω δεν ξερω απο ποδηλατα..καλη αρχη με το γυμναστηριο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki ante me to kalo na gennisei h aderfoula sou!! Pwpw twra otan akouw gia genna enthousiazomai, anatrixiazw, sugkinoume, ola mazi!!!

Stauro mou thumizeis emas prin ligo kairo...etsi kai emas ksupnouse kai emene kai 2 wres ksupnia...meta pou den antexa allo tis edina gala kai epine polu opote elega mallon peinaei...thumaste pou sas elega prin kamia 20aria meres mporei kai pio ligo, oti ksupnaei kai pinei 150ml mes ti nuxta kai mporei kai parapanw?? Kai elega ma einai dunaton na peinaei? Twra na sou pw den kserw an peinouse st'alitheia mporei nai mporei kai oxi...giati pisteuw oti kai twra an tis dwsw mes ti nuxta tha to piei...apla twra den ksupnaei ektos apo pipila. bebaia twra trwei oli tin posotita froutou (oxi panta) kai fagitou (panta) kai krema farina oli panta!

to menu mas einai to eksis...to prwi peripou 220-240 gala (pros to paron akoma mitriko), meta 1/2 milo, 1/2 axladi, 1/2 mpanana, 1/2 portokali kai twra ligo rodi....meta to mesimeriano tis alethw 1/2 patata (oxi mikri), 1/2 kolokuthi mesaio megethos, 75gm kreas, 1/2 kremmudi, arketo selino, ligo maintano, makaronaki peripou 2 koutalies h ruzaki, ntomata, spanaki....kai to alethw kai to trwei olo...pou bgainei arketi posotita....kai to apogeuma h krema tis einai peripou 220ml kai to bradu to gala peripou 220-250ml.

Ari kalo diabasma (oute gia plaka twra den tha mporousa na sugkentrwthw, otan imoun egkuos itan pio eukolo)

Tony ksereis ti...mexri na arxisw ton apothilasmo kai h Ebelina den etrwge sxedon tipota se sxesi me twra...den einai oti den peinane...apla exoun sigouro to zizi giauto pisteuw! Giati molis stamatisa trwei toso polu pou exw pathei plaka!

Twra gia ton Tasouli na to kanei auto...epidi einai sxedon 8 minwn pisteuw oti den arkei mono o thilasmos...sigoura thelei kai fagaki! Eidika to kreataki! Rwta ti giatro sou na eisai kai sigouri!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω ρε Ελενα εχω προβληματισστει!εμενα δεν τρωει με τιποτα τοσο!κ δεν μπορω να πω οτι ειμαι οπως πρωτα με το βυζι συνεχεια απεξω.ειμαστε πολυ καλυτερα σαυτο το θεμα!!αλλα δεν τρωει.τωρα δοκιμασα τραχανα αλλα 5 κουταλιες με το ζορι.αυριο θα το βαλω μεσα στο φαγητο του!εγω πιο πολυ στεναχωριεμαι για το σιδηρο που πρεπει να παρει το μωρο σαυτη την ηλικια!τι να πω φτου φτου στα δικα σας που τρωνε.εγω πολυ ζοριζομαι!αφου του βαζω κατι μπροστα του νατο παρει απο μονος του να τοβαλει στο στομα κ δεν το κανει γιατι ξερει οτι ειναι φαγητο ενω μολις του βαλω παιχνιδι κατευθειαν το βαζει στο στομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tony kai emena otan thilaza den etrwge me tipota toso...mono twra arxise na trwei toso alla einai kai h prwti fora pou koimatai tis nuxtes...episis ton proigoumeno mina pou eixa meiwsei thilasmo kai fagito den eixe auksisei, opws mou les diladi esu oti kanate twra, pire mono 150 grammaria...pou diladi deixnei oti ithele parapanw fagito apla isws apo tin allagi pou mpikan pio polles trofes kai meiwnotan o thilasmos siga siga giauto na min etrwge arketo fagito....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το οτι δεν πηρε πολυ βαρος οφειλεται κ στο οτι μπουσουλαει αλλα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα παρει βαρος τωρα που τρωει περισσοτερο!μπορει να παρει πολυ μπορει κ οχι.ειναι αναλογα την αναπτηξη του παιδιου!ισως να φταιει ο θηλασμος που δεν τρωει τι να πω.μολις αποθηλασω κ γω θα φανει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα παλι!!πηγαμε για καφε..γεννησε η αδερφη μου το πρωι φ.τ ,ολα καλα πηγαν κ εχουμε ανηψουλα!!!!θα την δουμε απο κοντα το πασχα που θα ερθουν.. ;) θα ξαναμπω σε λιγο..παω να ταισω την μικρη βανιλια!!δεν σας διαβασα καλα!στα γρηγορα..μακια σε ολες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...