Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Δεν θα τις παραγγειλω απο σαιτ.

Ειναι απο μαγαζι στη γειτονια μου,που τα τυπωνουν αυτοι.Απλα της εδειξα ποια ηθελα στο ιντερνετ και μου ειπε θα μου φερει τα ιδια.

Και λογω γνωριμιας και επειδη ειναι και πελατισσα θα μας κανει καλυτερη τιμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παλι εδω ειμαι κοριτσια μου,αργα ειναι αλλα περιμενω να ερθει ο συζηγος απο δουλεια.κ κοιμηθηκε κ η μπεμπα νωρις σημερα,12.30.για τα δεδομενα μας νωρις ειναι..αλλα εγω οπως σας εχω πει δε μπορω να κοιμηθω μονη.

λια πολυ ομορφα τα βαπτιστικα σας κ οι τιμες πολυ καλες,εχει κ εμενα μια φιλη μας εναν γνωστο που θα απευθυνθουμε με το καλο οταν ερθει η ωρα.πρεπει να παω να κλεισω κ ημερομηνια γιατι αλλιως δε θα οργανωθουμε ποτε.αν κ ακομα δεν εχω αποφασισει ονομα..

εμας το ρευμα μας εχει ερθει 320 το πολυ με χαρατσι.παλια ερχοταν 160 κ εμας σαν το μαρακι.καλα μας εχουν ξεκανει,δεν το συζητω,ολοι παραμιλανε αλλα απορω πως δε γινεται καμια επανασταση.

μαρακι κ εγω ξεχασα να σου πω οτι χαρηκα κ με το καλο κ η δκη σας βαφτιση τωρα που επισημοποιηθηκε το θεμα,αντε παει κ αυτο ;)

ελενακι δε ξερω αν διατηρειται ο χυμος,δε νομιζω επειδη λενε οτι πρεπει να τα καταναλωνουμε εκεινη την ωρα.αν στυβεις το ενα τεταρτο κ το υπολοιπο με διαφανεια στο ψυγειο;

βιβακι κ εμενα η γιαγια μου ετσι μου τα εκανα πριν παντρευτω γιατι δεν ετρωγα ευκολα φρουτα,παρα μονο μπανανα κ πορτοκαλι ενω ετσι ετρωγα πιο πολλα :)

χριστινακι ευχαριστω πολυ για τη συνταγη,μου αρσει το γιαουρτι κ αποψε εψησα πιτες κ τις συνδυασα με γιαουρτι κ λουκανικα,μπορει να σας ακουγεται κουλο αλλα μου αρεσει.οσο για το χτινακι αν θηλαζει δε θα χρειαστει πανακια πολλα.καλα δε ξερω κιολας το λεω απο προσωπικη πειρα οτι στη μπεμπα δε χρειαστηκα ενω στον αντωνη με το ξενο χρειαστηκα πιο πολλα.ας παρει απο ολα απο λιγα.

τα νεα μας απο γιατρο ειναι οτι η μπεμπα πηγε 7300 κ 69 ποντους.απο αυριο ξεκιναει δειλα δειλα μηλο αχλαδι κ μετα απο δεκα μερες πατατα καροτο κ μαλιστα μου ειπε κρεμμυδι.το οποιο εγω το βραζω για ουσια κ γευση αλλα στο αλεσμα θα το βγαζω για αρχη.ετσι εκανα κ στον αντωνη μου.

της εξηγησα ολο το ιστορικο με την αμοξιλ που της εδωσα,με τη κρεμα ρυζαλευρο που εφαγε,ειχα φαει οπως σας ειχα πει κ κατι γλυκα με ξηρους καρπους,ολα τα ειπα κ ειπε οτι πιθανον απο αμοξιλ βασικα πιθανον απο ολα κ απο ξηρους κ λιγοτερη πιθανοτητα απο ρυζαλευρο κ αν συνεχισει για ακομα 3 με 4 μερες δινω ουλτρα λεβιρ αλλα αν συνεχισει κ αλλο παμε κ κανουμε ειδικες εξετασεις σε αλεργιες.

οποτε βλεποντας κ κανοντας κοριτσια κ ενταξει κ αυτη δε μπορει να πει με σιγουρια οτι την πειραξε αυτο η το αλλο.θα δουμε λοιπον.οποτε αυριο πρωτη μερα φρουτακι κ ανυπομονω τι θα κανει!

αχ νυσταξα κοριτσακια μου,,αντε να ερθει..

α ειδα στο φεις οτι εχει γενεθλεια η σταυρουλα μας,χρονια πολλα σταυρουλακι μας,να ζησεις κ να σε χαιρομαστε εδω οι φιλες σου στο μαμμυ κ φυσικα το παιδακι σου κ ο αντρας σου!!πολλα φιλακια σου στελνουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κ ο αντρας μου μου εκανε φρουτοκρεμα καθε βραδυ οταν ημουν εγκυος στον αντωνη! :lol: γενικα πολυ πιο πολυ περιποιση απο οτι οταν ημουν εγκυος στην κορη μου :lol: λετε γι'αυτο να τρωει ακομα φρουτα ο αντωνης; :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol: βικακι σε προσεχε ε?μια χαρα ειναι το κοριτσακι..οντως στην πορεια θα δειξει..μακαρι να ηταν κατι παροδικο κ οχι αλλεργια!τις πιτες εσυ τις εκανες?

λια μια χαρα για τα προσκλητηρια!!αχ κ εγω σκεφτομουν να σας στειλω :lol::lol:

εγω θελω να βγαλουμε φωτο οι τρεις μας κ να το κανουμε ασπρομαυρη ελαφρως θολη αν γινετε,η πως το κανουν σε στυλ κυβακια κατι τετοιο τελος παντων κ να μας τα εκτυπωσουν..

κ εμεις γυρω στα 60 προσκλητηρια θελουμε..κλειστο κυκλο δλδ..

ελενα ωραιο το site..ειδα μια λαμπαδα τετραγωνη για το γαμο..δεν γραφει τιμη..που πρεπει να δω?

ειμαι αναμεσα σε πεταλουδες η μαργαριτες.. :D

σταυρουλα χρονια σου πολλα!!!!!!!!!! :ymparty::ymparty: παρεπιπτοντως που χαθηκες?ειστε ολοι καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

[quote="Lia*" Λοιπον εκανα υπολογισμο και εχουμε,μπομπο απο 265 -> 157

και προσκλητηρια απο 70 ->47

συμπεριλαμβανονται και μερικα εξτρα κομματια και στα δυο ειδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!τι κανετε φιλες μου???

Βικακη μια χαρα η μπεμπα σου..αντε μακαρι να μην εμφανισει αιματακι παλι!!!καλη αρχη κ με το φρουτακι σας!

Μαρακι ωραιες κ οι μαργαριτες αλλα κ οι πεταλουδες που μας ειχες δειξει ηταν επισης ωραιες!

Λιακι μια χαρα που τα ξεκαθαρισες!τωρα δεν χρειαζεσαι παρα πολλες!σου μενει να τα παραγγειλεις δηλαδη?κ ολα ετοιμα?ε κ τα ρουχαλακια μια χαρα..

Σοφια ωραια που βολταρατε!

Ελενα ποσα λεφτα σου ειπαν για το δεντρακι για τις μπομπονιερες!!!

τα λεμε αργοτερα παω να κανω δουλειες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Lia nomiza auta oti itan lefta!!

Bikaki exeis dikio..tha kanw etsi to ena tetarto...

Maria to Bouli den exei gennethlia twra...einai skorpios opote einai h teli Oktwbri h Noembri! Nomizw pws thumamai olwn sas ta zwdia!

Oi petaloudes einai polu wraio thema! An den ekana fraoula nomizw pws tha ekana petaloudes!

Tony tous esteila email gia to dentro xtes to bradu kai den mou exoun apantisei gia to dentro akoma...oi mpoumpounieres pou exoun ta ulika diladi..nomizw h kathemia grafei panw tin timi tous!

Emeis edw exoume entelws kalokairino kairo kai leme me ti fili mou na pame ta mwra mia boltoula kai emeis na pioume ena kafedaki!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό σκ να έχουμε!

Και δω έχει πολύ καλό καιρό, ΄σημερα θα ντυθεί και πουλάκι η μπέμπα και θα σας βάλω φώτο.Και γω το έχω ρημάξει στις βόλτες και το διάβασμα έχει πάει πίσω και πρέπει να ανασκουμπωθώ.

Λία πολύ ωραία τα πράγματα της βάφτισης αν και η μπομπονιέρα είναι τσιμπημένη, δηλαδή εγώ θέλω να πέσω κάτω απο 2 ευρώ.Κυρίως επειδή όπως λες πρέπει να έχω και κάποιες εξτρά.

Μαράκι οι μαργάρίτες και οι πετάλούδες είναι σούπερ θέμα για σένα που θα την κάνεις Μάιο.

Βικάκι ελπίζω τελικά να μην είναι κάποιου είδους αλλεργία και να μην χρειαστεί να τρέχετε με εξετάσεις..

Και μεις τελικά το πιο πιθανό είναι να κάνουμε την βάπτιση 14 Ιουλίου, ψιλοκαταλήξαμε δηλαδή.

Θα τα πούμε και μετά, φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia, simera exei kali mera na pame bolta ;) perimeno na sxolasei o suzuks na pame :D blepo oti lete gia deh emas mas irthe 770 :o:o gia ti deh douleuoume pia!!! :cry::cry::cry::cry:

lioumpa gia pote kleisate ti baptisi??? polu omorfa einai ola mprabo sas ;)

elena kalutera ta fakelakia ;) an peite stous goneis na to poun stous suggeneis? emeis etsi tha kanoume ;)

maraki mexri simera ebaza mia mpanana kai ena milo kai meta xoriza tin posotita sta duo kai ta taiza. eixan oles tis meres 15 lepta diafora opote boleue. simera exoun sxedon 1 ora, o manolis ksupnise 9 kai o tonis 10 para opote boleuei pou leipei o suzuks sti douleia. otan tha trone tin idia stigmi den ksero pos tha ta katafero :?

bikaki mou kali arxi me ta frouta ;) kai emena mou eipe gia kremmudi alla mono fresko ;) oso gia ta panakia ego ta xreiastika giati meta to taisma ebgazan sunexeia galataki. mporei na ebgazan epeidi itan polu mikra ta mora mou ;) teleia ta nea sas apo giatro, kai esena psili i mpoumpou :D

ta upoloipa meta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο μενα κ καλο σκ!!!!!

ελενα ειδα μπομπονιερες για γαμο λουλουδια κ τα εχει παρα πολυ καλη τιμη..αν θυμαμαι καλα 0,75 η 0,85..εχω μια απορια,γιατι δεν θυμαμαι καλα..πρεπει 2 λαμπαδες να παρω για γαμο?ηθελα της πιο λεπτες να πρω αλλα σκεφτομαι που θα τα στιριξω :?: εχει κ απιθανα στολισματα λουλουδια για ολη την λαμπαδα κ σε καλη τιμη..γυρω στα 10ε..

αριαδνη καλα κανετε κ βολταρετε!!!το διαβασμα δεν τελειωνει ποτε!!καλα να περασετε σημερα!!θα περιμενουμε φωτο με το μπισκοτακι!!!

λια κ εγω νομιζα οτι ηταν τιμες.. ;)

αντωνια τι κανετε?ο αναστασης?κοιμαστε λιγο καλυτερα?

για την σταυρουλα ναι εχετε δικιο κ εγω θυμαμαι οτι ειναι σκορπιος αλλα στο facebook λεει οτι εχει γενεθλια!!να εβαλε αλλη ημερομηνια ε?

πω πω χριστινα τοσο πολυ ρευμα?700ε? :o:o οντως βολευει ετσι που τρωνε με διαφορα ωρας..αν κ ολη μερα εισαι με ενα πιατο στο χερι!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

Εστειλα τις μικρες στην γιαγια τους μηπως κανω καμια δουλεια σπιτι πιο συγκεντρωμενα και γρηγορα. Χθες ηταν μια πολυ ομορφη μερα μετά από μια ακόμα πιο ομορφη νυχτα. Ξυπνησαν απο μια φορα η καθε μια. Τι να σας πω σηκωθηκαμε μετα στις 6 αλλα ενιωθα τετοια διαγεια, λες και κοιμομουν μερες. Μου κοιμηθηκλανε και το πρωι μετα κανα δυορω και ειμασταν ολες πολυ ευδιαθετες. Ηρθς ο παππους και η γιαγια και πηγαμε ολοι μαζι και με τον αδερο μου για καφεδακι και καροτσαδα στη κηφισια, αλλα οχι εκει που ναι πολυσυχναστα στο κεντρω, αλλα πιο κατω που εναι μες στο πρασινο, Ηταν πολυ ομορφα, αφου γυρισα πισω με ροδαλα μαγουλα απο τον ηλιο. Χθες το βραδυ ομως αντε ξανα μανα τα ξυπνηματα το ενα μετα το αλλο. Εμ , δεν ειναι καθε μερα Κυριακη.

Παν να διαβασω και τα δικα σας νεακια και επανερχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη ναι 9 μηνων ειμαστε. Εχει και η chicco ενα τετοιο θερμος, αλλα εκτος του οτι εχει επταπλασια τιμη , ειναι και πολυ μικρες οι ποσοστητες των δοχειων που περιλαμβανει, ενω αυτα του jumbo βαζω σε καθε τα περακια το φαγητο και το απογευματανι και των δυο και μπορεςι να εισαι πιο πολυ ωρα εκτος σπιτιου,

Ελενα ασε για την αλλη περιμετρο κανω την κινεζα ;) Οι μικρες μου δεν μπουσουλανε ακομα, κανουν σαν τα βατραχακια και ετσι η κατασταση ειναι ελεγχομενη. Στο μεταξυ το ανεφερα στο γιατρο γιατι κανουν ετσι 2-3 μηνες τωρα και ελεγα οτι θα πρεπε να χαν μπουσουλησει και μου ειπε οτι καποια παιδια περπαταν κατευθειαν. ιδωμεν. οσο για τα ντουκ και ντοκ, μονο 2-3 φορες, εμενα συνεχεια σκουντουφλανε και λεω θα μου σπασει το πατωμα, αυτες τιποτα :lol::lol::lol::lol: Καλα αυτη με τα 18 παιδια, την ειδατε πω ειναι , σαν γιαγια των παιδιων. Φαντασου ταλαιπωρια και ξενυχτι!

ΚΑτερινακι υπομονη με τα φρουτα, πιστευω θα φτιαξει η κατασταση οταν αρχιζει να τρωει και το μεσημεριανο. Καλα κατερινα δεν φταει το αλτσχαιμερ. Απλα εδω που ανταλλασουμε τις αποψεις των γιατρων εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας.

Μαρίνα περηφάνεια για το μαμα ε? Ετοιμοι για γαμοβαφτιση μπραβο. Και ωραιο θεματακι , με το καλο.

Βικακι μεγεια τα ψωνια, καλοφορετα.

Κατερινακι, επιτελους καλυτερεψες, αντε να αφησετε πισω τις παλιοιωσεις να ηρεμησετε λιγο. Χαρούμενα εξαμηνογενεθλια στην νεραιδουλα σου. Τρομερη ικανοποιηση που τρεφεις και ανατρεφεις τη μικρη σου. Μπραβο σου.

Αυτο με την αντιδραση του ΩΡΛ πρωτη φορα το ακουω. Συνηθως οι γιατροι ειναι ...πολυ απασχολημενοι!

Βιβή πικρη υποθεση το θεμα κουζινα, μη το σκεφτεσαι ολες τα ιδια περναμε, μπραβο που η μπουμπου σου ειναι τοσο δεκτικη στα φαγητα.

Χριστινα μια χαρα τα αντρακια σου για δευτερη μερα. Ευχομαι να ειναι γερα κουταλια ;)

Χτινακι τον εχεις φαει το γαιδαρο, ολα καλα θα πανε, σου ευχομαι να εχεις μια καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και να ευχαριστηθεις τις στιγμες ως τοτε.

Ελενα εγω το χα πει για το ροδι. Θεωρω πως ο καλυτερος τροπος να το συντηρησεις και να το χρησιμοποεις ειναι ο εξής: αφαιρεσε τα σπορια και βαλτα σε δοσεις σε σακουλακια στο ψυγειο (μπορεις ακομα και στην καταψυξη). Καθε φορα βγαζεις ενα σακουλακι το κανεις χυμο και το προσθετεις στη φρουτοκρεμα. Αν για ευκολια το χωριζεις σε τεταρτα με μεβρανη και το στιβεις, τοτε καλο ειναι να το σουρωνεις , γιατι κατα το στιψιμο λιωνεις και την ασπρη σαρκα του ροδιου που ειναι μεταξυ των σπορων και αυτο εχει μια στιφαδα στη γευση και μπορει να σου πιοκρανει την κρεμα. Πιο ασφαλες ειναι το σουρωμα.

Κοριτσια παω και για καμαι δουλεια γιατι ξεχαστηκα με την ωραια κουβεντουλα εδω. ΣΑς φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

χθες βραδυ ηρθε ο αντρας μου κ μου εφερε καυτη μπουγατσα απο τον σαββα η μιση ηταν με σοκολατα απο πανω κ η αλλη απλα η κλασικη.πολυ χαρηκα γιατι εκεινη την ωρα ηθελα παλι γλυκο κ ηταν οτι πρεπει! ;)

της εδωσα κ τα φρουτακια της σημερα,τα εφαγε ευχαριστα θα ελεγα για πρωτη φορα απλα οχι πολυ.κοιμηθηκε πολυ καλα,οπως σας ειπα 12.30 ξυπνησε 4.30 μεχρι 6 κ μετα τη ξυπνησα εγω 10.45.απλα εχω ξυπνησει με πονοκεφαλο,υποπτευομαι οτι με πειραζει το κομπιουτερ.λεω να το κλεισω τωρα που θα γραψω κ μετα να μη ξαναμπω μεχρι αυριο ας πουμε.

μαρακι πιτες απο σουβλακι εννοουσα,ναι με περιποιοταν πολυ στην εγκυμοσυνη με αντωνη,ισως επειδη χασαμε το πρωτο κ εκανε τα παντα να παω καλα οταν ειχα τον αντωνη.

αριαδνη θελουμε φωτο απο μπισκοτακι πουλακι!θα ειναι πολυ γλυκεια!

οντως η σταυρουλα δεν θα εχει γενεθλεια σημερα,μαλλον το εβαλε ετσι στο φεισμπουκ αφου εχει κ ψευτικο ονομα,θα θελει να παραπλανει τον κοσμο! :lol:

σημερα θα τηγανισω πατατες με κολοκυθοκεφτεδες.

ο αντρας μου με τον αντωνη κ τους νονους του εχουν παει village,εχει τελεια μερα.εγω εμεινα πισω γιατι εχω δουλειες κ τωρα καθομαι λογω θηλασμου.εχω πεντε πλυντηρια σιδερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Εγώ έλειπα 2 μέρες στην μαμά. Μία νύχτα κατάφερα και ξεκουράστηκα αλλά αυτό ήταν. Χτες γυρίσαμε και ξύπνησε το βράδυ 6+ φορές. Δράμα η κατάσταση και πλέον έχω καταλάβει ότι δεν είναι τα δόντια γιατί κατά τις 9μιση του έβαλα τζελ και κατά τις 12 ξύπνησε με κλάματα πάλι. Το τζελ θα έπρεπε να είχε δράση ήδη και η δράση του δεν πρέπει να είχε φύγει ακόμα. Θα δοκιμάσω όμως και σήμερα να του βάλω 2 φορές αν δούμε. Αλλά δεν νομίζω ότι φταίει αυτό. Αφού διάβασα περίπου το μισό βιβλίο κατέληξα στο ότι όντως έχουμε πρόβλημα ύπνου και δεν ξέρω τι να κάνω. Όντως είναι πολύ σκληρό το βιβλίο αφού το μπεμπάκι μου όταν γυρνούσα στο δωμάτιο και ξαναφευγα συνέχιζε να κλαίει με αναφιλητά. :cry::cry: Ράγισα η καρδιά μου.

Το κορυφαίο το δοκιμάσαμε στην πρωινή σιέστα και εκείνη την ώρα ήρθε η πεθερά μου και τον άκουσε να κλαίει και μετά όταν ξαναήρθε πάνω και ήταν ξύπνιος άρχισε να του λέει: Τι σου κάνουν η μαμά και ο μπαμπάς? Καψόνια? Σε τιμορούν? :o:o Μου ήρθε να σκάσω. Έβγαζα καπνούς από τα αυτιά. :evil::evil:

Τεσπα, για να μην τα πολυλογώ αποτύχαμε αλλά ίσως ξαναδοκιμάσουμε διαφορετικά αυτή τη φορά. Δεν πρόκειται να τον αφήσω να κλαίει έτσι.

Μαρία είναι ψεύτικη η ημερομηνία που έχω βάλει στο facebook αφού είναι ψεύτικος και ο λογαριασμός.

Αυτά προς το παρόν. Ελπίζω να είστε όλες καλά και μου λείπετε.

Πάω να τον ταισω.

Α! Επίσης αποφάσισα να σταματήσω τον θηλασμό. Κουράστηκα, με δαγκώνει και πεθαίνω στον πόνο και δεν έχω καθόλου τύψεις για την απόφασή μου. Ξέρω ότι θα μου λείψει αλλά αυτό θα γίνει έτσι κι αλλιώς αργά ή γρήγορα.

Την Δευτέρα μάλλον θα πάω στην παιδίατρο να τα συζητήσουμε και να κάνουμε και το εμβόλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας έχω ερθει με τα μικρουλια στη μαμα μου.

Τα πήγα και κούνιες το πρωι η Αγγελική βασικα ξεσαλωσε ολο ταρζανιες ηταν και ο μικρός έριξε έναν υπνακο στο καρότσι και μετα τον έβαλα και αυτόν λίγο στην κούνια. Το ωραίο ήταν που κοιταγε την αδερφη του στην διπλανή κούνια και γελαγε.

Εντωμεταξυ κάπου θελει να μας παει αυριο ο άντρας μου αλλα μας το κρατάει για έκπληξη, θελει να εχουμε την μικρη μαζι αλλα οχι τον μπεμπη γιατι ειναι πολυ μικρουλης για εκει που θα πάμε και δεν παει πουθενα το μυαλο μου...

Τα δικα σας μετα γιατι πρέπει να ετοιμασω το φαγητο του, σημερα θα δοκιμάσει λαχανικα πατάτα, καροτο, κολοκυθι, σελινο απο Δευτέρα γιατι δεν είχα. Θα σας πω εντυπώσεις μετα. Α και φρούτα σημερα του έδωσα πάλι και τα τέσσερα έφαγε περισσότερη ποσότητα με λίγη γκρίνια παντα :P

Σας φιλω για την ώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! kai emeis pigame boltoula...diladi egw me ti fili kai ta mwra! H ebelna polu kali! Stin kafetereia den koimithike alla kathotan oli tin wra sto karotsi tis koitaze gurw gurw kai epaize me tin pipila tis! Kala xamos ginotan eksw apo karotsia kai paidakia! Wraia einai h bolta se ananewnei re paidi mou kai autos o ilios!

Maraki eides..polu kalo auto to site...2 lampades bazoun...egw den eixa lampades akribws, eixa 2 kirostates me duo megala stroggula keria! kirostates apoti kserw mporeis na noikiaseis apo anthopoleia!

Wraia einai auta pou ebales!

Ari kales boltes!! Bale fwto na doume cookie!

Xristiniw den mporw na to kanw auto ntrepomai...tha mou peis den einai epoxes gia ntropes...alla den mporw giati pisteuw oti kai ston kosmo tha kakofanei na tous poume kati tetoio....to kalo einai oti xtes milousa me ti mama mou kai mou eipe oti tha mas kanei dwro to trapezi!! Pou simainei oti pane ta misa ekswda! Egw outws h allws tha elega stous goneis oti dwro theloun na kanoun na to kanoun se xrimata alla me prolabe h mammy!

Sofia :lol::lol: gia tin kineza!!

Kai emena prin mpousoulisei ekane etsi san to batraxaki....alla oxi gia polu...gia 1-2 ebdomades...ksereis ti ekana egw? Tin wra pou batraxize prospathousa na tis kounisw prwta to ena podi kai meta to allo...giati eixa katalabei oti den exei mathei akoma na dinei entoli sto na kounisei prwta to ena podi kai meta to allo kai giauto ekane to batraxo! :D E kai meta to emathe kai ekane moni tis ta upoloipa! Nai to kserw oti polla paidakia perpatane amesws! Pragmatika pantws einai gia kalo sou pou den mpousoulane giati den tha itan toso eukola ta pragmata! Egw simera eplaina piata kai tin eixa stin kouzina sto xali...kai mono gia 1 deuterolepto tin exasa apta matia mou kai eixe paei dipla stin tileorasi sto saloni kai prospathouse na trabiksei to kalwdio apo tin priza! Alla frikara giati to eixe piasei apo polu konta stin priza kai lew ligo akoma kai tha ebaze mesa kai to daxtulo! :shock: Tis fwnaksa kai me koitaze tromagmena, alla apo to fobo mou fwnaksa pio polu!

A twra pou lew gia mprizes piga apo to liddle xtes kai pira auta pou mas eixe pei h Stauroula pou einai gia tis mprizes kai gwnies gia to trapezaki kai asfaleies gia ta surtaria kai ena allo pragma pou einai gia tin porta gia na min kleinei kai magkwsei ta daxtula! To kathe paketo kanei 1.99 auto gia tis mprizes exei polla mesa auto gia tis gwnies exei 4.

Sofia ekana me ton deutero tropo pou egrapses...tis arese to rodi telika! Me ton prwto tropo pou les me ta sporia meta pws ta stibeis ta sporia gia na bgei o xumos??

Bikaki mi les gia mpougatses....emena h diatrofi pige peripato....alla ti na kanw? Proxtes ekana trapezi kai eixa tsizkeik, na min faw? Meta ferane kai autoi pastes kai profiterol...e na min dokimasw??? kai proxtes pou irthe to filiko mas zeugari gia kafe mas eferan cupcakes apo ena magazi kainourio pou exei anoiksei apoklistika me cupcakes...e na min ta timisw kai auta??? Ase den thelw na to skeftomai giati prin 2 mines ta stena mou tzin empainan kai twra den...

Stauro :( gia tin prospatheia....

mporeis na to afiseis gia ligo kai argotera...isws den kanei na to dokimazeis otan einai idi se fasi kapoias allagis, diladi dontia...kala tha ta poume kai sto thl!

Gia to thilasmo giati na niwtheis asxima! Tou edwses oti kalitero gia 8 mines apoklistika!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα κοριτσια!

Μαρακι πολυ ομορφα αυτα που εβαλες!Δυο κερια θελει για τον γαμο!

Ελενα τι καλα που πηγατε βολτουλα κ περασατε καλα!πω πω γλυκα μιαμ κ γω τα εκοψα τα γλυκα γιατι δεν πηγαινε αλλο!

Κατερινακι εκπληξη θελει να σας κανει ο συζυγος.τι καλα!να μας πεις κ μας!

Αρι θελουμε φωτογραφιες απο το μπισκοτακι-πουλακι τσιου!καλα να περασετε!

Σοφια κ σει ςωραια περασατε!μπραβο.κ εμενα ο Αναστασης στην αρχη σερνοταναι σαν το φιδι αλλαμετα μονος του πηρε μπρος κ τωρα δεν το σταματα τιποτα..οπου βρεθει κ οπου σταθει στεκεται ορθιος..δηλαδη ολη μερα απο πισω του ειμαι γιατι φοβαμαι!

Στσυρουλα τι τον κανεις καλε τον Στρατο??? :lol::lol::lol: ακαρδη μανα :lol::lol:

καλα θα κανεις να σταματησεις αν νιωθεις οτι δεν μπορεις αλλο!ομως σκεφτηκες πως θα του δινεις γαλατακι???ωραια που ξεκουραστηκες..αλλα δεν κρατα για πολυ!

κ γω λεω το απογευμα να παω για καφε με τις κουμπαρες μου κ τα παιδια!για να δουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μπράβο στον Νικόλα μας που τα πάει καλά με το φαγητό του.

Εγώ κορίτσια για όσες δυσκολεύονται ακόμα στο φαγητό βρήκα ένα κόλπο. Όταν μου σφραγίζει το στόμα παίρνω κι εγώ το φαγητό μου και τρώω μαζί του. Ξεκινάω να τρώω όμως όταν αρχίζει να το σφραγίζει και τότε το ξανανοίγει και τρώμε μαζί το φαγητό μας :D:D .

Έλενα όπως είπαμε και στο τηλ (και σε ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση να ξέρεις με βοήθησες πολύ να ξεδιαλύνω κάποια πράγματα στο μυαλό μου) θα δούμε πως θα πάει ο απογαλακτισμός γιατί σίγουρα θα έχει αλλαγές και στην συμπεριφορά του ο σκατζοχοιρος και θα ξεκινήσω μετά την όποια αλλαγή για τον ύπνο αν χρειαστεί.

Ναι κι εγώ τα πήρα τα προστατευτικά από το Lidl αν και θα αργήσω να τα χρησιμοποιήσω. Όταν έφτασα στο ταμείο με όλα αυτά μου λέει η κοπέλα που πρέπει να ήταν στην ηλικία μου: εμένα ο δικός μου τα έχει ξεκολλήσει όλα αυτά :o:o Έμεινα κάγκελο! Μου λέει έχω βάλει κάτι λάστιχα τώρα που κάνω 2 ώρες να ανοίξω το ντουλάπι για να βγάλω το λάδι. :lol::lol:

Αντωνία θα του δίνω μάλλον με το ποτηράκι το γάλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki ekpliksi tha sas kanei! Ti wraia!! Na mas peis pou sas pige na zilepsoumeeee! Kala na perasete!!

Stauro :lol::lol: pou kanei mia wra na anoiksei gia to ladi!!

Xarika pou ta eipame apto thl kai an boithisa estw kai ligo xairomai polu! Kai egw etsi mperdemena ta eixa sto mualo mou stin arxi giati den iksera me ti na prwtoarxisw tote pou imoun sti fasi apogalaktismou kai na mathei mpoukali kai na mathei kainourio gala kai na mathei na koimatai...alla meta pou stamatisa to thilasmo, opws polu swsta eipes, allakse kai sumperifora se kapoia pragmata...kai etsi ola mpikan se mia seira ena ena kai siga siga!! Pantws eisai se polu kalo dromo kai mono pou simera koimithike me pipila kai otan ksupnise ksanakoimithike einai megalo bima...emena opote ksupnaei twra an den einai wra tis na sikwthei tis dinw pipila ksana kai ksanakoimatai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοπελαρες μου και καλο σαββατοκυριακο να εχουμε.

Καλε απο εχθες κιολας γραψατε 6 σελιδες? Πως να μην απλωνω τη σεντοναρα μου :o:o:o:o:o:lol::lol:

Εμεις σημερα το πρωι πηγαμε για καφεδακι κατω στη λιμνη, σημερα ειχε πολυ ωραια μερα εδω με ηλιο και ζεστουλα, σε σημειο που σε ενοχλουσε ο ηλιος!!!

Χτινακι μου ομορφοκοιλουμπακι μου εμεις θελουμε να μπαινεις και να μας λες τα νεα του αστερια σου και τα δικα σου, δεν μας κουραζεις καθολου και αποτελεις ενα κομματι απο το παρεακι μας. Αλλωστε καποιες απο εμας ηδη σκεφτονται για επομενο μωρακι και τι σημαινει αυτι? Οτι οταν με το καλο θα τρυπωσει στην κοιλιτσα δεν θα μπαινουν να μας λενε τα νεα τους? Οοοοοοχι, ισα ισα που θα χαιρομαστε με τη χαρα τους :D

Μπραβο τον μπεμπακο και εσυ μια χαρα εισαι, ετσι ευχομαι μεχρι το τελος. Οσο για τα φανελλακια, εγω δεν πηρα καθολου μακρυνικα, δεν τα θεωρω πρακτικα, παρε κοντομανικα για αρχη και λιγα μαλιστα γιατι το καλοκαιρι θα τον εχει με τιραντακια ή γυμνουλι στις πολλες ζεστες. Σελτεδακια επειδη εμενα τα παιδακια μου ηταν σκατοπαραγωγικα ειχα παρει αρκετα 7-8 δηλαδη για να μη αναγκαζομαι να πλενω συνεχεια.... θα μεζεψεις και δωρακια οποτε παρε τα βασικα, δηλαδη εσωρουχα, μερικα φορμακια μακρυμανικα, πανες, σελτεδακια, ρεψοπανα, καλτσακια και σιγα σιγα θα εμπλουτισεις τη συλλογη!!! Καλα ψωνια γλυκια μου :)

Μαρακι πως ειναι η μικρη σημερα? ΚΑτι το ζοριζει το μωρο, η αννουλα ειναι ησυχη, μαλλον τα δοντακια το πουλακι μου....

Ηρθαν τα σουτιεν? Βολευουν να τα κατεβαζεις απο την τιραντα και να θηλαζεις? ΚΑι εγω ψηνομαι να τα παρω....2+1 δωρο δεν ειναι? Λετε να εχουμε κατασκοπο απο την εταιρια στο ποστακι χαχαχα :lol::lol::lol::lol: ?

Πολυ ωραια αυτα που εβαλες, ειδικα αυτα για τις λαμπαδες

ΚΑτερινουλα μπραβο τον νικολα του εφαγε καλυτερα. Αντε τωρα θα αρχισετε και το φαγακι..με το καλο !!!

Περιμενουμε να μας αποκαλυψεις την εκπληξη!!!!

Βικουλινι και εγω τον πριγκιπα ακομη του κανω καθε μερα φρουτοκρεμα. Ετσι τρωει 5 διαφορετικα φρουτα, που μονος του σιγα να μην καθοταν να τα φαει :shock::shock:

Μπραβο τον μικρο σου που κοιμαται μονος του, τελικα καθε παιδακι δειχνει μονο του ποτε ειναι ετοιμο για καθε αλλαγη...

Εξακολουθω να πιστευω οτι η παλιοαμοξιλ σου εκανε τη δουλεια. Ο γιατρος που πηγα τη μικρη και ειπε για αλλεργια στην αντιβιωση ειπε οτι κανει πολλες μερες μεχρι να την αποβαλλει ο οργανισμος.

Η μπεμπα ειναι πολυ καλη, μπραβο την κοπελαρα μας :). Καλη αρχη με το φαγακι αυριο.

Μιαμ μιαμ με τη μπουγατσα!!!!!!

Τσεβουλα περαστικα σε ολες σας. Μπραβο που το τρωτε ολο το φαγακι σας :)

Χριστινιω σιγα σιγα θα το φανε ολο το πιατακι, μην ανησυχεις.

Λιουμπακι μου ξεκινησες εντατικα τις ετοιμασιες ε? Με το καλο ολα να γινουν ευχομαι. Πολυ ωραια ολα οσα διαλεξες :))). Θεμα να υποθεσω τα ζουγκλοζωακια ε?

Αριακι περιμενουμε φωτο!!!!

Σταυρουκο ο μικρουλης εχει τα ζορια του ε? Τι να πω..... ολα καποια στιγμη περνανε τετοια φαση, βλεπεις την αννουλα, αλλα και η δικια μου που ειναι ενα πολυ ησυχο μωρακι εχει εδω και λιγο καιρο που μου ξυπναει τη νυχτα οχι γιατι πειναει, πιπιλαει κανενα λεπτο και μετα την ξανακοιμηζω διπλα μου...οταν θελει να πιπιλισει η πιπιλα δεν πιανει..... φαση ειναι, θα περασει.

Η πεθερα ειπαμε, ζει σε ενα παραλληλο συμπαν!!!!

Οσο για τον θηλασμο αφου το αποφασισες συνειδητα ειμαι σιγουρη οτι ετσι πρεπει να γινει. Ευχομαι να απογαλακτισει ο καρφακιας με ηρεμια και εσυ χωρις να ταλαιπωρηθεις.

Σονια, Ελεναλντα :-*:-*:-*:-*:-*

Ναταλιτσα που εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια θέλω να ντύσω τον Στρατούλη για τις απόκριες. Που λέτε να βρω στολή οικονομική? Στα jumbo έχει?

Θα ήθελα πολύ να τον ντύσω σκαντζόχοιρο αλλά δεν νομίζω να βρω τέτοια στολή :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι κανετε κοριτσακια μου?

Δεν σχολιαζω γιατι απολαμβανω κρασακι κ τερμα μουσικουλα σπιτι μονη μου! Την μπουμπου μου την εχω στην μαμα μου απο το μεσημερι για να ξεφυγω λιγο!Αλλα το μυαλο μου ολο εκει ειναι,σε κανα μισαωρο παω να την παρω.Ο κυρης εχει παει στην πεθερα(τον εστειλα δηλαδη :D )

Εμας μας εφερε η νονα τησ μικρης,στολη κουνελιτσας!Αν κι ηθελα την πρωτη τησ στολη να την παρω εγω :(

Στην υγεια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...