Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Euxaristw Bikaki...etsi skeftika kai egw na to kanw alla epidi etsi anagkastika to stibeis olo...mipws einai polu gia twra na tis balw toso polu?? ama to stipsw olo kai to balw se ena potiraki sto psugeio krataei merikes meres?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!

Μαρακι την πηρα αλλα δεν της εχω βαλει ακομα.Μου το ειπε η φαρμακοποιος οτι περιεχει ουζο,

Μαλλον κολλησα απο την μπουμπου ιωση,κολλησαμε κ την μαμα κ την γιαγια μου

Κατερινακι σε ευχαριστω,σημερα ειμαι καλυτερα,το μπουκωμα παραμενει ομως.

Στο ευχομαι γλυκια μου να του αρεσει πολυ εστω το φαγακι.Εμεισ σημερα φαγαμε κ μοσχαρακι.ΦΑντασου δεν αφησε τιποτα στο πιατο :D κ ανησυχησα μηπως επρεπε να βαλω περισσοτερο :roll:

Εγω δεν της μιλαω καθολου οταν την ταιζω,γιατι αρχιζει τα παιχνιδια

Πασχαλιτσακι ευχαριστω κ σενα.Μπραβο στον ΩΡΛ τους αγαπαω αυτους τους ανθρωπους

Για την οικονομια στην Ελλαδα,εγω ειμαι απαισιοδοξη.Πιστευω οτι θα δουν πολλα τα ματακια μας,

οντως μαθαμε αλλιως και θα ειναι πολυ δυσκολο.Εγω ηδη υποφερω που ολα ειναι μειον.Σας ειπα? 356€ ηρθε η Δεη :shock: .Εχουν τρελαθει τελειως.Μας κοψαν την διασκεδαση-την ψυχαγωγια-την μορφωση-την ζεστασια-τα ταξιδια- ε θα μας κοψουν κ το φαι!

με εχετε ψησει να τα παρω κ γω τα σουτιεν!ΜΑλλον την Δευτερα θα τα παραγγειλω

Ελενα εμενα σε 2 ωρες περιπου μετα το απογευματινο της δινω γαλα κ το πινει ολο :roll: .

Αρα αναγκαστικα,επειδη δεν εχει καθολου σταθερο προγραμμα υπνου,της δινω περιπου 4 φορες την ημερα γαλα :roll:

Χριστινα πολυ χαιρομαι με τα νεα σου.Οντως γεννας σε πολυ καλη εποχη,απο ρουχαλακια συμφωνω με τα κοριτσια,αλλα μανουλες ειμαστε αρα δικαιολογουμαστε να παρουμε κ μερικα περιττα ;)

Βικακι εμενα η γιαγια μου ακομα ετσι μου κανει για να τρωω φρουτα,μονο ετσι μου αρεσουν.Τωρα βεβαια τα κανω για την μπουμπου μου αλλα για μενα παλι με το ζορι τα καθαριζω.Ωραια ιδεα το ροδι

Και σενα μπραβο κοκονα που ξανατρων το μεσημεριανο.Και εγω ετσι κανω απλα βγαζω το κρεας πλεον στο απογευματινο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

simera fagame ligo kalutera ta froutakia mas, o tonis efage 20gr kai o manolis 65gr :shock::lol::lol:

elena euxomai na exei mia uperoxi egkumosuni i fili sou ;)

xristinaki mou teleia ta nea sas :D den mas kourazeis katholou, emeis xairomaste otan mas les ta nea sas ;) fanelakia na pareis kai makrumanika kai kontomanika, seltedakia min pareis polla. a kai na pareis polla mikra panakia gia to repsimo, skoupisma. ;) oti theleis pes mas ;)

bikaki mou perimenoume ta nea sas apo to giatro ;) i suntagi edo ;)http://www.sintagespareas.gr/sintages/k ... -kari.html alla den tin ekana telika giati nomiza oti eixa giaourti kai telika den eixa :( kai ekana kotopoulo lemonato sti katsarola me patatoules, teleio itan :D

katerinaki kai emeis milo mpanana fagame simera ;) me to kalo na arxisete ta laxanika :D

tsevoula perastika sas ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βιβη ποσο σας ηρθε το ρευμα???γιατι καλε τοσο?εμας νομιζα οτι ερχεται πολυ που ειναι 300 αλλα κ σεις δεν πατε πισω!

περαστικουλια σας!μπραβο την μικρη σου που τρωει το φαγακι της!

Χριστινα ωραια φαινεται η συνταγη που εβαλες!

Βικακη κ μενα εχει η μικρη κολλημα με την φετα!ετσι την τρωει σκετη χωρις ψωμι ..απορω πως δεν την πιανει λυσσα απο την αλμυρα!καλα κανεις κ δινεις τον τονυ σου φρουτα ακομα!μπραβο το αντρακι σου που κοιμαται μονο του!

Που ειστε οι υπολοιπες???πολυ ησυχια επεσε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε?

Χαθηκαμε...

Τρεχω λιγακι με δουλειες,κανονιζω και τα της βαπτισης και δεν πολυκαθομαι στο πσ.

Καλα εμας το ρευμα μας εηρθε 498 στο σπιτι και σχεδον 300 στο μαγαζι...Φυσικα καναμε ερανο και βαλαμε και δοσεις ...

Εχετε γραψει απειρα και δεν προλαβα να διαβασω.

Σοφια,Μαρινα κ Βιβη που μενετε,εχω ξεχασει.

Να κανονισουμε καφε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε ρε Λια μην χανεσαι τοσες μερες κ ανησυχουμε!ευτυχως εισαι καλα!

ρε κοριτσια πολυ ρευμα..γιατι τοσο πολυ??

Ελενα????

κοριτσια στην αθηνα σε μια βδομαδα εχρχομαι κανονιστε να βρεθουμε!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tονινο μου λειψατε πολυ!

Μπηκα κανα δυο φορες αλλα δεν μπορουσα να σας προλαβω και το ξεχνουσα ανοιχτο χωρις τελικα να διαβασω πολλα.

Ειστε ολες καλα?

Πολυ ρευμα ,αστα,800 κατοσταρικα ρευμα.Βαλε και τα τεβε που τα ειχαμε και απληρωτα.Σκατα....

Τωρα θα πρπει να βγαλουμε και ατομα απο μπομπονιερες κτλ γιατι μου βγαινουν πολλα μονο αυτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι,γυρω στα 100.Αλλα καποιοι ξερω πως δεν μπορουν να ερθουν απο Κρητη.Και ειναι και πολλα μικρα πιτσιρικακια.βασικα θα κατσουμε μετα με τον αντρα να τη φρεσκαρουμε τη λιστα και δεν ξερω ποσοι θα μεινουν.

Ειναι αρκετα κλειστος κυκλος.

Απλα ειχα βαλει 100 μπομπο εξτρα γιατι θα δωσουμε.Αλλα βγαιναν καμια 500 ευρω.Και θα κοιταξω να τα υπολογισω πιο σωστα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δεσ τα καλυτερα γιατι πολλα ειναι 500ευρω για μπομπονιερες!δεν θυμαμαι αν μας ειπες τελικα σε ποια μπομπονιερα κατεληξες??αντε με το καλο ευχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδω είμαι και εγω μολις κοιμηθηκαν τα ζουζουνια μου!

Μαρακι ξέχασα να σου γράψω χθες για την νονα πολυ χάρηκα που πηρε και τον σταυρο και έτσι όλα θα ειναι πλέον σχεδόν έτοιμα.

Έλενα πολυ ενθαρρυντικό ότι τρώει τωρα σε λιγότερο χρονο. Μη βάλεις όλο τον χυμο απο το ρόδι ειναι πολυ πυκνος αν το δοκιμασεις να το πιεις σίγουρα θα ήθελες να το αραιωσεις με νερο, λίγο βάλε. Καλε τωρα το είδα ποσο σας ήρθε η ΔΕΗ :o:o:o χρυσή την κάνατε στην κυριολεξία!!!!

Αντωνία μπορει να αργεί λίγο ο Αναστάσης αλλα θα βρει και αυτόν τον ρυθμό του και θα τρώει το φαγητο του.

Βικακι τοτε το πιο πιθανο να ήταν απο την αντιβιωση, τι σας ειπε η παιδιατρος?

Βιβη θα αρχίσουμε και μεις αυριο λαχανικά οπότε θα σας πω εντυπώσεις, απο αυτα που εγραψες περί οικονομίας συμφωνω ότι οι περισσότεροι κόβουν απο όλα αυτα ξεκινώντας απο διασκέδαση και ταξίδια αλλα το χειρότερο ειναι ότι κόβουν και απο τη μόρφωση των παιδιών τους και αυτο δυστυχώς θα φανεί στο μέλλον όταν ένα ολόκληρο έθνος δεν θα εχει παιδεία ......

Χριστίνα μπράβο στα διδυμακια που καθε μερα τρώνε και περισσότερο!

Αμαλία μας ελειψες δυο μερες, καλές ετοιμασίες για την βάπτιση και καλούς υπολογισμους :) πολυ ωραία τα πραγματάκια όλα γουστοζικα και ταιριαστα!

Άντε μπείτε στην ομάδα να κανονισουμε για την συνάντηση γιατι πέρασαν οι μερες και η Αντωνία την άλλη βδομάδα έρχεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κούκλες μι9α καλησπέρα να πω και να ευχηθω να εχουμε ολες ενα ομορφο και ηρεμο βραδυ.

ΥΓ Βολταραμε ολοι μερα και νωιθουμε υπεροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι υπεροχα τα πραγματα!Πραγματικα που αρεσαν πολυ! ;) Αντε με το καλο να πανε ολα οπως τα θελεις!

Εγω μενω Μενιδι συνορα με Θρακομακεδονες.Κ γω θα χαρω να σας δω,αντε να ανοιξει και ο καιρος θα ειναι ωραια με τα μπουμπουκια μας.

Ποοοοσο????? :shock::shock: Καιρο ειχα να νιωσω τυχερη που μου ηρθε τοσο η Δεη.Εχουν ξεφυγει τελειως τα ατομα.Με πιανουν τα νευρα μου με τους αχρηστους! :twisted: Το προηγουμενο σπιτι ηταν τριπατο και τα καιγαμε ολα στο φουλ μεχρι περυσι και μας ερχοταν το πολυ 200€.Σε αυτο που ειμαι τωρα,90τμ και προσπαθουμε να κανουμε κ οικονομια αλλα ......χειροτερα

Καλη αρχη με τα λαχανικα Κατερινακι μου.Και μενα με ενοχλει που στερουνε την μορφωση,ολα απο κει ξεκινανε και δυστυχως θελουν να μας υποβαθμισουν πολυ,να μην εχουμε λογο για τιποτα

Καληνυχτα και...φρονιμα 8-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ase koritsia me ti DEH etsi einai...apo perisi me ta xaratsia mas erxetai polu...kai autos den einai o pio megalos logariasmos...autos einai o deuteros pio megalos pou mas exei erthei...o pio megalos itan perisi otan itan to xaratsi se 2 doseis...kai mas irthe 862...ase polu pikra...alla ti na kanoume? Emas einai polla ta dimotika teli alla kai to xaratsi polu giati ta tetragwnika einai polla...

Auta suzitousame xtes me ton suzuks kai eixa psuxoplakwthei...bgazame kai poso tha mas kostisei h baftisi kai prospathousame na doume apo pou tha kopsoume...tha ithela na mporousa na pw stous kalesmenous anti gia rouxa na baloune fakelaki me lefta...oxi parapanw apoti tha ekane to rouxo h to paixnidi re paidi mou...alla krima den einai etsi pou to kanoume kai pernoun ena swro pou meta emeis tha anagkastoume na epistrepsoume h den tha prolaboume na ta foresoume kai ola....fusika den tha pw kati tetoio...mono stous goneis tha to poume!

Lia polla einai gia mpomponieres....auta ta zwakia den mporeis na ta breis mona tous kai na pareis kai ta koutakia na tis ftiakseis moni sou??? Egw psaxnw diafora site gia na ftiaksw moni mou polla! Exw brei apisteuta pragmata!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι παλι!!εγραψα πριν ενα σωρο κ μετρα αρχισε να κλαιει κ παλι η μικρη,παω μεσα ,ερχεται ο συζικς κ μου κλεινει την σελιδα... :twisted::twisted: τι να πω?!!

λια πολυ ομορφα τα βαφτιστικα..αντε με το καλο..αλλα ρε συ πολλα ειναι 500ε για μπομπονιερες..

ελενα κ εγω συνεχεια ψαχνω για να τα κανω εγω..εχω σταμπαρει το www.mpomponieres 123.gr..εχει κατι αλλο αναλογο?

κατερινα κ κοριτσια γενικα σας ευχαριστω για τις ευχες της νονας μας!!χαρηκα πολυ που μου ειπε οτι εκλεισες σταυρο!!ο νικολας μια χαρα τα παει με την κρεμουλα ε?μπραβο!!

καλα καλε τι λογαριασμους εχετε βαλει?τοσα πολλα σας ερχεται?εμας το πιο πολυ ηταν 280ε με το χαρατσι ομως..χωρις αυτο ερχοταν γυρω στα 160ε περιπου..

βιβι περαστικα σας ..ολοι κολλησανε ε? :(

σορρυ κοριτσια αλλα εχω ξεχασει κιολας.. :(

αα χριστινα μαζι τα ταιζεις τα αγορια σου?η εχουν αλλο ωραριο?δλδ κανεις μια φρουτοκρεμα ποσοτητα διπλη κ τα δινεις συγχρονως?το ειχα καιρο απορια αυτο για να πω την αληθεια.. ;)

βικακι καλα κανεις κ τον δινεις φρουτοκρεμα..μακαρι κ ο δικος μα να ετρωγε αλλα δεν θελει ουτε να τα βλεπει..μονο μπανανα θελει..απο μωρο ετσι ηταν..

αντωνια ασε με αυτο το τεβε..πολλα λεφτα καθε 2μινο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι που σας αρεσαν!

Οι μπομπο θα μου πανε 2 ευρω αν τις φτιαξει αυτη,και 1,70 αν μου τα δωσει αδετα και τα φτιαξω εγω.Τωρα που καναμε ενα ''πετσοκομα'' στους καλεσμενους μειωθηκαν πολυ,θα τις υπολογισω σε λιγο και θα σας πω.

Το χαρατσι ειναι που κανει αρκετη ζημια.Εμας ηταν στο σπιτι 70 το χαρατσι και 30 η κωλοερτ...Σιχτιρ!(καιρο ειχα να το πω :D )

Για το πακετο τα βαπτιστικα χωρις τα ρουχα και τα παπουτσια,θα μου το αφησει 150.Ρουχα θα παμε με τη νονα να διαλεξουμε ξεχωριστα,απο καμια βιοτεχνια ισως,τωρα με τις εκπτωσεις μηπως μας βγει φθηνα.Σε 2-3 που ρωτησε η νονα της ειπαν 80 ευρω γι'αυτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κατερινα μπραβο στον γιατρο που πηρε τηλ!!ανθρωπος στην κυριολεξια!!εμενα ποτε δεν ετυχε να με παρει γιατρος ειτε παιδιατρος ειτε για μας..μπραβο του!!

λια πολυ καλα θα σας το αφησει το πακετο!!η δικια μας νονα μας ρωτησε τι θελουμε για σχεδιο..ειδε 2 σχεδια που της αρεσαν πεταλουδα κ μαργαριτες..σε σαμπανιζε της ειπα..ειχα δει ενα πακετο με μαργαριτες..αν το βρω θα σας το βαλω..αλλα σκεφτομαι εγω να το φτιαξω κ να δω βεβαια αν με συμφερει ετοιμα η να τα κανω εγω..παω να ψαξω!!επιτελους κοιμηθηκαν ολοι κ ειμαι ντουρασελ σημερα!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia einai polu omorfa!

Maraki nai eida allo ena site pou perneis ulika kai ftiaxneis esu oti thes kai exei se kales times...simera to anakalipsa...mpes na deis.

http://www.adorex.gr

egw tous esteila email kai tous rwtisa gia auta ta dentra pou kremas tis mpomponieres pou einai diakosmitika...alla exei ena swro gia na ftiakseis kai moni sou mpomponieres an thes!

Ti thema tha kanete telika??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι πολυ ομορφες οι μαργαριτουλες!!

Λοιπον εκανα υπολογισμο και εχουμε,μπομπο απο 265 -> 157

και προσκλητηρια απο 70 ->47

συμπεριλαμβανονται και μερικα εξτρα κομματια και στα δυο ειδη.

Νομιζω πως κατι καναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια θελω πολυ να στειλω και σε σας μπουμπουνιεριτσες ομως!!!

Και στεναχωριεμαι που πρεπει να παρω οσο λιγοτερες μπορω... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...