Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας γλυκουλες μου. Τελικα ειναι πολυ δυσκολο να βρισκω χρονο για τον εαυτο μου πλεον!!! Ρε κοριτσια ουτε να χασμουρηθω δεν προλαβαινω, ειναι δυνατον???? Απο το πρωι που ξυπναω μεχρι να ταισω τον Παναη και τη μικρη, να τους αλλαξω, να ξεκινησωσ την προετοιμασια του φαγητου και το βαλω να γινεται, να ξαναταισω τη μικρη και να την κοιμησω, να ταισω τον Παναη, να ξαναταισω την μικρη, να τα κοιμησω, να φαμε με τον στρατηγο, να μαζεψω και να πλυνω τα πιατα, να ξεκουραστω μεχρι να ξυπνησουν, να ταισω τον Παναη και τη μικρη, να βαλω κανενα πλυντηριο, σιδερο ή οτι δουλεια υπαρχει, να ετοιμασω το βραδυνο του Παναη και το δικο μας, να κανω μπανιο τη μικρη και να ταισουμε τα παιδια και να τα κοιμησουμε παει 12....και μετα ειμαι τοσο κουρασμενη που δεν εχω κουραγιο να κρατησω τα ματια ανοιχτα. ΚΑι μου λειπετε τοσο πολυ, μιλαω καθημερινα για εσας στον στρατηγο και την μαμα μου, ειναι σαν να σας ξερω χρονια. Γι αυτο μη με ξεχνατε επειδη δεν μπαινω συχνα, εγω σας εχω στην καρδια μου :x:x:x:x

Λοιπον την Δευτερα πηγα στον ΩΡΛ και ειπε οτι εχω ρινοφαρυγγιτιδα και μου εκανε εναν καυτηριασμο στο λαιμο και μου εβαλε κατι σαν μελανη στο στομα. Μου εγραψε μια συνταγη για μυτη, λαιμο και στομα με διαφορα φαρμακα, αντιβιωση, κορτιζονη κ.α. αλλα εγω δεν τα πηρα, παροτι με διαβεβαιωνε οτι ειναι ασφαλη. Συνεχισα τα γιατροσοφια μου και ειμαι πολυ καλυτερα, λιγα φλεγματακια μου εμειναν αλλα ελπιζω οτι ειναι η απορροια ολου αυτου που περασα και οτι θα φυγουν και αυτα.

Αμαν φετος ο παλιοχειμωνας, να φυγει και να μην ξαναρθει. Αντε να περασει και ο Φεβρουαριος και να ερθει η ανοιξη να εξαφανιστουν τα μικροβια.

Εχθες ειχε και η νεραιδουλα μου μηνογενεθλια, εγινε 6 μηνων η κοριτσαρα μου με το γαλατακι της μαμας και ειμαι πολυ περηφανη :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: . Τη Δευτερα εχουμε ραντεβου με τον παιδιατρο και ελπιζω να κανουμε και τα εμβολια που επρεπε στις 8/1 και να ξεκινησουμε επιτελους τις κρεμουλες. Ειμαστε νομιζω οι μονες που ειμαστε μονο με γαλατακι ε, αν δεν κανω λαθος?

Τωρα θα την παω στον ιδιο παιδιατρο γιατι αυτος εχει τη σειρα με τα εμβολια που δεν καναμε και λεω οτι ειναι η τελευταια φορα. Ειδωμεν.....

Κοριτσια μηπως πηρε καμια απο εσας το βιβλιο του πλεξιματος απο το λιντλ που ειχε την περασμενη εβδομαδα? Γινεται να μου το στειλει να το βγαλω φωτοτυπια και να της το στειλω ξανα πισω????

**************************************************************************************************************************

Ξεκιναω να σχολιαζω (19 σελιδες εχω).....

Χριστινακι χαρουμενα μηνογενεθλια και καλη αρχη με τα φρουτακια. Πολυ καλα τα παλικαρια σου, μπραβο.

Τονινο πως ειναι ο Αναστασης? Ειναι ακομη ανησυχος? ΠΑντως και η δικια μου φαινεται οτι την αναστατωνει κατι, μαλλον τα δοντακια γιατι εχει και αρκετα σαλακια και ολα τα βαζει στο στομα.

Αχ ο ατιμουλης που ολο χουνερια κανει στη μαμακα....με τον υπνο και το φαγακι.....Εγω σου λεω απο πειρα να μην στεναχωριεσαι απλα να το παρεις αποφαση οτι ετσι ειναι το παιδι και να περιμενεις να περασει ο καιρος μεχρι να βρει το ρυθμο του μονος του. σου το λεω μεσα απο την καρδια μου γιατι αναλωθηκα να προσπαθω με διαφορους τροπους να τον αλλαξω και το μονο που εκανα ειναι να ταλαιπωρουμαι σωματικα και ψυχικα και να νοιωθω οτι κατι εγω δεν κανω καλα..... μεγαλωσε και εστρωσε και ειναι ενα πολυ καλο παιδακι, πολυ συναισθηματικο και συνεργασιμο :)

Ελεναλντα η Εβελινα ειναι πολυ γατονι!!!!! Καταλαβε τι θα της κανεις και σου κανει κολπα χχαααχ.

Γιατι γραφεις γκριγκλις????

Μπραβο το πουλακι μου που κοιμαται καλα.

Σταυρουκι και ο μικρος ανησυχος? Το πηρες το βιβλιο?

Με γεια τα δοντακιαι :) Εμεις ακομη καραφαφουτες χαχααα

Η πεθερα εκανε ντου ε????? χαχαχααχαχχαχαχαχ ντιπ μυαλο....

Καλα ο παιδαρος πηρε φορα με τις λεξεις, μπραβο !!!!!

ΚΑλα βολια :-bd:-bd:-bd:-bd:-bd

ΚΑτερινουλα ακομη τα ιδια κανει ο νικολας με τον υπνο? ΜΕ τα κακακια ειναι καλυτερα? Το πορτοκαλι βοηθαει πολυ. Ωραια που αδειασε το εντερακι του πασακου :)

ΚΑι εμεις ακομη χωρις νονο :cry::cry:

Σε ταλαιπωρει πολυ με τα φρουτα...ειναι ακομη αρχη, θα τα συνηθσει.

Μαρακι τελικα τι εγινε με τη νονα????Α ολα οκ!! Δεν βγαλατε φωτο στης Αντωνιας? Θελουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!! Το φορεμα πανεμορφο και ειδικα τα βραχιολακια!!!!

Τα σουτιεν που ειναι σαν μπουστακια? Ειναι καλα? Αν ειναι να παρω και εγω.....για πες που να ψαξω στο ιντερνετ.

ΝΑνσουιτα θελουμε φωτο με το πλεκτο. Οσο για τη δουλεια του αντρα σου.....δυσκολα τα πραγματα, την υγεια μας να εχουμε και ολα θα γινουν.

Λιουμπακι πολυ ωραιο το φορεμα, κουκλα θα εισαι :-* Πιστευω οτι μια μοδιστρα θα το κανει στα μετρα σου μια χαρα.

Βικακι πιστευω οτι εφταιγε η παλιοαμοξιλ :evil::evil::evil::evil:

Με γεια η κουκετα, καλους υπνους :)

Τσεβουλα χαιρομαι που η μπουμπου ειναι καλυτερα :)

Μωρουδενια με γεια το 2ο δοντακι!!!

Αριακι πηγατε ΠΑτρα? Μπραβο σας, να αλλαξετε τον αερα σας. Καλα να περασετε/ Και σε σας χαρουμενα μηνογενεθλια.

Σονια δεν τη γλυτωσατε και εσεις :cry::cry: ...περαστικουλα σε ολες σας, ευχομαι να ειστε καλα. Εισαι αξια μανουλα, μπραβο σου για τις αντοχες σου.

Τελειωσα! Αν ξεχασα κατι να σχολιασω συγχωρεστε με, αλλα απο ενα σημειο και μετα αλλοιθωρισα :roll::roll::roll::roll:8-}

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βικακη παλι τα ιδια η μπουμπου σου :?::?: μακαρι να ειναι απο την αντιβιωση αλλα ποσες μερες εχει που σταματησε να την παιρνει :?::?: θαπεριμενουμε νεακια απο τον παιδιατρο αυριο!μπραβο τον αντωνακη σου

που του αρεσε το κρεβατακι του!σε καταλαβαινω απο την μια θες ακομα να κοιμασαι μαζι του κ απο υην αλλη χαιρεσαι που θαρχισει να γινετε ανεξερτητος!

Μαρινακι ωραια πραγματακια διαλεξες για τον πασα σου!!μπαβο η ωρα η καλη κ με το καλο να βαφτισης κ τον μικρο σου!!

πω πω 18 παιδια :o:o:o:o:o τακουσα κ ανατριχιασα!!!!

Λιακι μας ελειψες.

Κατερινακι κ εμενα ο μικρος δεν τα παει καθολου καλα με την φρουτοκρεμα!!!με το ζορι τρωει 5 κουταλιες κ εχω κανει πολλους συνδυασμους με τα φρουτα μπας κ αλλα τιποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μπραβο που ειστε καλυτερα!!!κ εμεις δεν σε ξεχναμε...θα περιμενουμε νεακια απο τον γιατρο!

Χαρουμενα μηνογεννεθλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα ελιωσες με το ΜΑΜΑΑΑΑΑΑ έτσι? όλα έτοιμα λοιπόν για την βάπτιση και το γάμο λίγο έμεινε !!!!! Για τα φρούτα ότι συνδυασμό θες μπορείς να κανεις και αφου του αρεσει και το τρώει μια χαρα είσαι!

Βικακι πολυ καλα που το πηρε θετικά ο Αντώνης ειναι όπως ειπες και μεγάλο παιδάκι πια και θα το είδε σαν κάτι δικο του καινούριο. Για την μικρούλα μην σε στεναχωρεί ότι ειναι θα το βρεις, αν δεν ειναι απο την αντιβιωση, μέχρι τωρα της έχεις δώσει μονο ρυζαλευρο έτσι? το σκέτο δεν εχει γάλα μέσα αλλα το αλλο που είπες ότι της δίνεις σε μιση ποσότητα ειναι με γάλα? τοτε μπορει να εχει καμια ήπια αλλεργία σε καμια πρωτεΐνη του γάλακτος. Γιατι και εγω στην Αγγελική με το ρυζαλευρο το κατάλαβα ότι ειχε αλλεργία στο γάλα, εμένα βέβαια ειχε δερματικη αντίδραση, και στον χρονο είχαν μηδενιστεί ολοι οι δείκτες. Και όσο την θηλαζα αποκλειστικά δεν είχα αντιληφθεί τίποτα δεν ειχε χρειαστεί να κόψω κάτι απο την διατροφή μου όπως είχες κάνει εσυ με τον Αντώνη.

Κατερίνα ευτυχώς που είσαι και εσυ καλυτερα με τα γιατροσοφια σου :lol::lol: να χαίρεσαι την νεραιδουλα σου και να ξεκινήσει και η δικια σου η μικρη φρουτάκια και κρεμουλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα χαιρομαι που ειστε επιτελους καλυτερα!!!κ παντα ετσι να ειστε!!θα βαλω φωτο στην ομαδα..τα σουτιεν απο το mega τα παραγγειλα..θεσσαλονικη ειναι η εταιρια..χαρουμενα μηνογενεθλια !!! :):)

βικακι ευχομαι να μην εχει αλεργια κ η κορη κ να ηταν μονο απο το αμοξιλ..μπραβο στον αντωνη που κοιμηθηκε μονος του στο κρεβατι του!!!καλη αρχη!! :):) μεγια κ τα πραματα που πηρες!!ζακετα-παπουτσια!!ε ναι μετα απο ψωνια τα σκεφτομαστε ξανα αυτα τα εξοδα κ μετα αντε αισιχτιρ ολα για το κρατος κ εμεις τιποτα.. :evil:

μαρινακι αντε με το καλο!!γαμο κ βαφτιση ε?κ εμεις το ιδιο..σημερα η νονα πηγε να δει για σταυρο(λευκο χρυσο)κ οτι τον εκλεισε κιολας!!πολυ χαρηκα!αντε λεω κ επισημα κουμπαρα!!!μαμα ???η δικια μου λεει καθε φορα που πειναει μαμ..εχει πολυ πλακα..το μαμαμαμαμμα κ μπα μπαμπαμπαμπαμπα το λεει συχνα μεν αλλα δεν ξερω αν εννοει εμας :lol:

αντωνια δεν τρωει ακομα καλα την φρουτοκρεμα ο αναστασης?ειχα την εντυπωση οτι το ετρωγε..

κατερινα κ η αγγελικη σου ηταν αλλεργικια στο γαλα?δλδ ποσο καιρο προσεχες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σασ κοριτσακια!Επιτελους εκατσα στον καναπε!πολυ τρεξιμο!

Αυτη η κουζινα θα μου γινει εφιαλτης!

Πηγα πηρα bisolvon γιατι χτες δεν κοιμηθηκα απο τον βηχα :evil: και Πηρα και την κρεμα για τα ουλα που μου ειπες Σταυρουλα.Ευχαριστω,μολισ θεωρησω οτι την ενοχλουνε θα της την βαλω ;)

Εμεις χτες τα πηγαμε περιφημα με το κοτοπουλακι.!ξετρελαθηκε!και σημερα το ιδιο,το εφαγε με ενθουσιασμο! :D .Αυριο μοσχαρακι .Το απογευμα της δινω σκετα λαχανικα ωσπου να ξεκινησουμε τα δημητριακα.

Κοριτσια εσεις που δινετε ξενο γαλα μετα απο ποση ωρα που δινετε στερεα τροφη πινουν γαλα??

Βασικα ειναι μπλοκαρισμενο το μυαλο μου,αρα δεν σχολιαζω τπτ,χαιρομαι που ειστε ολες καλα κ τα νινακια σας!

Θεουλη μου κανε ολες τις μανουλες να εχουνε ενα ησυχο και ξεκουραστο βραδυ :ympray::ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβι αναλογως ειναι το φαι κ το γαλα..εμενα υπραρχουν μερες που δεν θα πιει γαλα μετα το φαι(2 ωρων περιπου)κ αλλες που το θελει απεγνωσμενα!κρυωσες βιβι?κ εγω την πηρα σημερα που ειπαν τα κοριτσια..την εβαλα κ την φτυνει..εχει μυρωδια ουζου..

αληθεια πως την βαζετε?γιατι η δικια μου σπρωχνει με την γλωσσα εξω ολη την αλοιφη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls :x:x simera o tonis mou efage 3-4 koutalitses milo kai o manolis 1/4 milo kala pige gia 2h mera ;) aurio tha balo kai mpananoula ;)

maraki oxi den bgikan akoma ta dontakia mas :( tora kai 5 bdomades exoume prismena oula alla tipota akoma...

sofia toso kala :lol::lol: bromese to spiti :lol::lol: xaxaxaxaxa me to kalo na bgei to dontaki :D nai sigoura thema sinitheias einai alla agxonomai gia ti proti fora ;)

elena kai emena ksupnane gia pipila kai polles fores grrrrr alla ksana koimountai amesos ;) mprabo sti fili sou, polu xairomai pou einai egkuos. ola kala na tis pane :D nai to na kaneis eksosomatiki einai asta na pane, eidika otan exeis arnitiko apotelesma :?

katerinaki na tis doseis kai apo mas polla filia :-* kali arxi na exei me ti kremoula...

moroudenia kai ego anupomono na me poun MAMAAAAAAAAAA ax ti oraia :x:x

ta upoloipa aurio, kalinixta agapes mou :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι είδα τις φωτο που έβαλες απο τη συνάντηση σας με τα κορίτσια, κουκλακια τα μικρα σας, γλυκητατες οι μανουλες, η Αννουλα μεγάλωσε πολυ, η Δεσποινουλα κουκλιτσα και ο Αναστάσης ένα μικρο αντρακι.

Μαρία η Αγγελική ειχε αλλεργία σε δυο πρωτεΐνες του αγελαδινου γάλακτος το κατάλαβα μολις δοκίμασε ρυζαλευρο το οποίο ειχε μέσα γάλα. Δεν είχα κόψει τίποτα απο την διατροφη μου δεν την ενοχλούσε τίποτε που περνούσε στο μητρικο γάλα ίσα ίσα που μου είχαν πει να συνεχίσω τον θηλασμο, στον χρονο πανω την ειχε ξεπεράσει. Το μονο ότι δεν έφαγε καθολου κρέμες του εμπορίου στην αρχη της έδινα το μεσημεριανο και το απογευμα αλλα μετα βρήκα μια υποαλλεργικη κρέμα δημητριακών και της έδινα αυτη.

Βιβη περαστικα ελπίζω να ηρεμησεις απο τον βήχα. Τι καλα που της άρεσε το κοτοπουλακι μακάρι και ο δικός μου να ειναι εύκολος στο φαγητο και να μην δίνω και το μεσημέρι μάχη όπως το πρωι με τα φρούτα.

Χριστίνα μια χαρα τα πάτε με τα φρούτα για δευτερη μερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

εχτες ειχε ερθει η φιλη μου μετα απο πολυ καιρο κ ειδαμε το dvd του γαμου της οπου ημουν κ κουμπαρα..πως περασαν δυο χρονια..κ το χειροτερο οτι σχολιαζαμε τα ατομα κ πολλα απο αυτα ή εχουν χωρισει ή ειναι χαλια οικονομικα..επαθα σοκ!!ενταξη γνωριζω για την κριση αλλα στεναχωρηθηκα παρα πολυ που γνωστοι εκλεισαν μαγαζια ειναι μες στα χρεη κ απο πισω να υπαρχουν παιδια..ρε γαμωτο πως μας εχουν καταντησει ετσι;;;ολοι μα ολοι ακομα κ ανετα οικονομικα εχουν γινει χαλια..ελεος..πολυ φοβαμαι οτι θα χειροτερεψει κ αλλο το πραγμα!!!αχ τα παιδακια μας ποσα θα στερηθουν..κ με ολα αυτα πολλα ζευγαρια δεν αντεχουν κ ο ενας χωριζει μετα τον αλλο..μα τι γινεται..απο την αλλη λεω μα στα δυσκολα τα παρατανε αλλα το τι γινεται στο σπιτι του καθενα δεν μπορεις να ξερεις..κ οι αληθεια ειναι οτι οι αντρες περνανε χειροτερα την κριση κ αυτη που πρεπει να παραμεινει δυνατη ειναι η γυναικα βλεπω κ εγω την ψυχολογια του αντρα μου..αν δε αντιμετωπιζα με ηρεμια κ κατανοηση τα πραγματα θα ειχαμε επηρεαστει κ εμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες μου. Ελπιζω να ειχατε ηρεμο βραδακι. Σημερα ο στρατηγος εχει περιπολο και δουλευει 12 με 6 το απογευμα, οποτε τον εχω εδω τωρα και ταιζει το πριγκιπα. Ετσι δικαιολογειται το οτι βρηκα χρονο πρωι πρωι να μπω και να σας διαβασω ;)

Σημερα το μενου εχει για εμενα και τον μικρο σπανακορυζο και ο στρατηγος επειδη δεν τον τρωει εχει μεινει ενα πιατο φασολαδα και θα το φαει και για ολους σαλατα μπροκολο.

Χθες επαθα κοκομπλοκο!!!! Χτυπαει το κινητο και ποιος ηταν????? Ο ΩΡΛ!!!!! Πηρε να δει πως ειμαι.... ειπα οτι δεν πηρα κανενα φαρμακο αλλα ειμαι πολυ καλυτερα, οτι βοηθησε ο καυτηριασμος και αυτο που μου εβαλε μετα στο στομα και οτι με τα "μαγικα" που μου εκανε!!!! Μου εκανε μεγαλη εντυπωση που ενδιαφερθηκε, ειναι προς τιμην του, οχι σαν τον παιδιατρο που ουτε πηρε τηλ να δει τι κανει το παιδι....για 10 μερες τον επαιρνα τηλ καθε μερα πρωι απογευμα, ασε και τις φορες που την πηγα στο ιατρειο (3 φορες)...και μιλαμε για ενα βρεφακι 6 μηνων!!!!!! Αλλο ενα φαουλ του :(:(

Μαρακι δωσε στοιχεια για να παραγγειλω και εγω τα σουτιεν, σαιτ και τηλεφωνα. Αφου θα παρει και το σταυρο εκλεισε και επισημα η κουμπαρια, με το καλο :D

Ειδα φωτο. Τι ωραιο αυτο το πλεκτο γιλεκακι της Αννουλας :D Ναταλιτσα τελειο μαλλι και πλουσιο, γιατι καλε δεν γυρισες να δουμε λιγο και μουριτσα :lol: Βασουλα πολυ φρεσκια μουριτσα και γλυκια :D Εκει που ειναι ολα στα πατωμα ειναι τελεια τια γιαβρακια μου :D:D Τονινο η Δεσποινουλα ειναι πολυ ομορφο κοριτσακι και φαινεται μεγαλυτερη, επισης πληττει απιστευτα χαχαχαχχαχχαχχαχ :lol::lol::lol:

Τσεβουλα περαστικουλια. Μπραβοπου εφαγε η μικρη το κοτοπουλακι, ετσι να ειστε παντα φαγανουλες :)

Χριστινιω μακαρι και τα παλικαρακια σου να τρωνε ευκολα την κρεμουλα και να ειναι ευχαριστημενη και η μανουλα :)

ΚΑτερινουλα ευχομαι ο νικολας να στρωσει με το φαγακι και να μην τον προλαβαινεις ;););)

Νανσουιτα ειναι πολυ δυσκολη περιοδος για ολο τον κοσμο και ειδικα γι αυτους που εχουν επιχειρησεις ή ειναι καπου υπαλληλοι στον ιδιωτικο τομεα..... ειναι λυπηρο το να σκεφτεσαι οτι τα ατιμα τα λεφτα διαλυουν οικογενειες...... το κακο ειναι οτι αλλιως μαθαμε και μεγαλωσαμε και αλλιως ειναι τρα τα πραγματα, ειμαστε αναγκασμενοι να συμβιβαστουμε με πραγματα και καταστασεις που ποτε δεν φανταζομασταν οτι θα υπαρξουν..... αλλα κοριτσια ο γαμος ειναι "στα καλα και στα κακα" που σημαινει οτι αν υπαρχει αγαπη και θεληση να μεινει η οικογενεια μονιασμενη και αγαπημενη ολα ξεπερνιουνται, λυσεις υπαρχουν αρκει να θελεις να τις δεις. Την υγεια μας να εχουμε και πολλα αποθεματα υπομονης, ολα γινονται για να ζησουν τα παιδακια μας σε ενα καλυτερο κοσμο, αυτο πιστευω. Ουσιαστικα αυτο που γινεται στην Ελλαδα ειναι ενα οικονομικο "μπιγκ μπανγκ"....εγινε μια εκρηξη και ολα ξεκινουν να δημιουργουνται απο το μηδεν. Ετσι θελω να το βλεπω, αισιοδοξα :)

Ελενακι νενε που εισαι γλυκουλα μου???? Ευχομαι να ειστε ολοι καλα :D:D

Χριστινακι χτινακι μπες καμια φορα και απο το ποστακι μας να μας πεις μια καλημερα και τα νεα του αστερια σου :D:D . Διαβασα οτι πηγατε ηδη 1 κιλο και οτι ολα πανε πολυ καλα και ειμαι χαρουμενη. Μπραβο κοπελαρα μου :-*:-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα!!εχει πολυ ωραια μερα εδω σημερα!!!επιτελους ηλιο!

Κατερινακι μπραβο που ειστε καλυτερα κ συ κ τα παιδακια σου.ο γιατρος ο καλος φαινεται απο κατι τετοιες κινησεις!μπραβο που πηρε τηλ να δει τι κανεις!ειπαμε ο παιδιατρος σου θελει αλλαγη!

γιατα σουτιεν παρε στο 2310606060 οπου καταχωρειται ο αριθμος σου κ θα σε παρουν πισω για να τα παραγγειλεις!κ γω ακομα τα περιμενω!

Βιβη μπραβο την μικρη που τρωει το κοτοπουλακι της..αντε με το καλο να φατε κ το μοσχαρακι.

Μαρακι μου δεν τα τρωει τα φρουτα ο αναστασης καθολου βασικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι δεν του αρεσουν οι γλυκιες γευσεις!εδω κ δυο μερες ευτυχως τρωμε κ παλι το μεσημεριανο μας το οποιο δινω κ απογειμα!σημερα του εβαλα κ σπανακι για να δουμε αμα θατο φαει!

Χριστινακι μια χαρα τα πατε για αρχη.μετα θα τρωνε ολο κ περισσοτερο!

Νανσυ ολος ο κοσμος αυτα εχει να λεει για τα οικονομικα κ για τα νεα μετρα που θα μας βαλλουν...φοροι,φοροι κ παλι φοροι..μας εχουν κανει κ δουλευουμε γιαυτους!κ παλι δοξα το θεο να λεμε.αλλοι δεν εχουν ουτε φαγητο να δωσουν στα παιδια τους!λιποθυμανε παιδακια στο σχολειο επειδη πεινανε!αυτο δεν ειναι τραγικο για το ετος που ζουμε?αστα γιαυτο σου λεω ακομα καλα ειμαστε εμεις!

εχουμε ξυπνησει απο τις 6 εχω μαγειρεψει..τωρα κανει νανι ο μικρος κ μετα θα συνεχισω με δουλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia...

Bikaki mprabo ston Antwni pou koimithike sto krebati tou!! Ax euxomai na min exete talaipwries me ti mikri kai allergeies....ti na einai omws...les na tin pirakse to farmako??

Katerina xaroumena minogennethlia gia tin neraidoula sou! Mprabo pou eftase mexri edw me to gala tis mamas!! Emena h gnwmi mou tha itan pantws na ta pareis ta farmaka pou sou edwse gia na min ksana kuliseis! Kai meta ftou kai aptin arxi kai me kundino na kolliseis kai ta paidia!

Tony egw den ekana sundiasmos me ti froutokrema...mono 1-2 fores kai apla katalaba oti to frouto den einai to kalitero tis...to kalitero pou exeis na kaneis einai stin arxi na tou to dineis ligo pio arga pou na peinaei perissotero kai na to trwei ligo pio eukola...egw apla tis tin edina kai epemena na tis ti dinw mexri pou tin psilosunithise alla akoma den einai to kalitero tis...thumasai pou sas egrafa oti kanw 45 lepta mono na tin taisw! E ekane tosi wra giati den tis arese alla kathomoun ekei mexri pou na faei arketo.

Marina eipe mama??? Emena den exei kanei prospatheia oute gia sullabi!

Ax Maria to eida auto ston Alfa...den einai polu thlibero :( Eidika ta mwrakia pou genniountai eksartimena...ma kala afou den ta theloun giati menoun egkuos??? Ti krima gia ta mwrakia ta kaimena...

Bibi egw otan arxisa trofes thilaza akomi kai meta to fagito tin thilaza ligo, oso ithele kai meta koimotan...tote omws den tin etroge oli tin posotita....twra pou trwei mia mpolara fagito kai skaei...oses fores exw prospathisei gia na tis dwsw to gala to kseno den to pinei....mono prwi bradu pinei twra emena galataki...sunolo peripou 500ml. Meta to fagito an den sou koimatai prospathise na tis dwseis ligo kai an den thelei ksanaprospathise meta apo kanena misawro h mia wra....basika ase to mwro na se kathodigisei kai mexri na trwei olokliri posotita auti tha se kathodigei sto poso thelei kai an thelei!

Koritsia euxaristw gia tis euxes gia ti fili mou...nai Xristinaki epidi tin ezisa na kanei ekswswmatiki kai na einai enthousiasmeni kai nma perimenoun apotelesmata kai meta olo arnitika bgainane...einai polu psuxofthoro kai stenaxwro...kai twra fantasou oti balane 4 gonimopoiimena oaria kai kratisan mono ta 2 kai twra pou pigan na akousoum kardia o enas sakos itan adeios....opote mono to ena...giauto makari na tis paei kala.

Tony kai edw foberos kairos...nomizw eipe gia alkiwnides meres....ma auta ta soutien ti soutien einai/? Kanonika h thilasmou? Auta pou diafimizei pou einai san mpoustakia?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera agapes! kalo mina na exoume :D simera tha fame milo mpanana ;) elpizo na tous aresei ;) kathe 2 meres prepei na prostheso kai allo frouto gia 3o leo portokali kai gia 4o axladi meta ti frouto na balo pou na einai epoxis????

nansoula einai polu duskoli epoxi gia olous mas kai dustuxos etsi pou exoun oloi neura kai agxos einai polu eukolo na dialuthei mia oikogeneia :(

katerinaki den iksera oti to koritsaki sou itan arrostouliko :oops: sorry pou den se rotisa kai exthes sto skype :oops: alla etsi pou den mpaino sunexeia exo xasei polla episodia :? kalutera einai to koritsaki sou?? esu kalutera eisai xairomai :)

alitheia i nene mas pou einai?? kai i leloulo???

simera to menou exei kotopoulo sti katsarola me giaourti kai karu miam miam

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεναλντα μου δεν πηρα τα φαρμακα γιατι μου ειχε ετοιμασει ενα μειγμα για τη μυτη με 2 φαρμακα, εκ των οποιων το ενα στο λακτανσια ηταν ρισκ λεβελ 1 και ενα μειγμα για γαργαρες με 3 φαρμακα εκ των οποιων το ενα ηταν αντιβιωση αμοξιλ (φοβηθηκα οτι θα περασει στο γαλα και ηταν αυτη που εκανε την αλλεργια στην νεραιδουλα) και το αλλο ηταν ρισκ λεβελ 2, εντελως απαγορευτικο δηλαδη. Το τριτο φαρμακο καθως και το στοματικο τζελ ηταν ακυνδυνα αλλα ηταν ματαιο να παρω μιση θεραπεια, οποτε προτιμησα να μην τα παρω καθολου.

Να δωσεις στη φιλη σου τις ευχες μας απο ολες εδω, ολα ευχομαι να πανε κατ έυχην και να κρατησει σε 8 μηνες το θαυματακι της στην αγκαλιτσα της :D

Χριστινιω μου δεν πειραζει. Ειμαστε καλα δοξα τω θεο :)

Λιουμπακι μου που εισαιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου α;κουσα την προσκληση της πασχαλιτσας και ειπα να σας γραψω κιεγω..σας διαβαζω σχεδον καθημερινα και βλεπω πως αναπτυσοντε τα μπουμπουκια σας αλλα οπως εχω ξαναπει(μη με βρισετε)δεν θελω να σας κουραζω με τα δικα μας..ειστε σε αλλη φαση τωρα εσεις...οταν με το καλο γεννησουμε κιεμεις θα μπαινω συχνοτερα να μου δινετε τα φωτα σας που ειστε πλεον ειδικες!!χιχιχι εμεις λοιπον παμε μια χαρα ο κυριος μπεμπης ειναι ηδη 1.054 και μεχει ταραξει στις κωλοτουμπες!!!ειναι τελεια!!χαχαχα κιεγω μια χαρα ειμαι αν εξαιρεσεις οτι εχει κοπει ο υπνος πλεον...αλαλ χαλαλιτου δεν με νοιαζει!!ο τραχηλος ειναι σταθερος δεν εχει μικρυνει πραγμα θετικο και ολα πανε μια χαρα!!!ανυπομονω να περασει ο καιρος...απο αυριο δειλα δειλα θα ξεκινησω να ψωνιζω πραγματακια για τον μικρουλη μας..βεβεια ειμαι εντελως μπλεγμενη για το τι θα παρω..ειναι περιεργη και η εποχη που ερχετε και δεν ξερω τι φανελακια-πυτζαμακια να παρω..κοντομανικα η μακρυμανικα??και ποσα οεο??ελπιζω να βγαλω ακρη..απο πραγματα τα χοντρα(κουνια_λικνο για αρχη-κ.λ.π.τα εχω ολα απο την αδερφη μου..)μονο ρουχαλακια πρεπει να παρω τωρα..σελτεδακια(ποσαααα??)τετοια πραγματακια δηλαδη..αυταααααα σασ επρηξα...σας φιλω πολυ ολες σας σκεφτομαι να ξερετε παντα και σας αγαπω...φιλακια κοριτσακια μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας!

θηλαζω τη μπεμπουλα κ εκατσα να διαβασω νεα σας,ο αντωνης με τον μπαμπα του πηγαν να φερουν κατι τενεκεδες με λαδι που μας εστειλαν απο το χωριο κ να κουρευτει ο αντωνακης.οταν γυρισουν λεμε να παμε μια μικρη βολτα που εχει ηλιο,αλλα δουλευει ο συζηγος πιο μετα οποτε δε θα αργησουμε πολυ.ετοιμσσα φακες για σημερα.

το απογευμα ανυπομονω να παμε παιδιατρο,να δω τι θα μας πει.παντως η μπεμπα βγαζει πολλες γουλιτσες που μυριζουν ξινιλα,χθες ολο την αλλαζα παρολο που ολο φοραει σαλιαρα γινοταν μουσκεμα.δε μπορω να καταλαβα τι γινεται..

κατερινακι δηλ η αγγελικη ετρωγε το σκετο ρυζαλευρο;αυτο που ειναι χωρις γαλα κ εκανε αλεργεια;γιατι κ εμενα λιγο μετα το ρυζαλευρο παρουσιασε οτι παρουσιασε..

χριστινακι καθολου δε μας ζαλιζεις,μη το ξαναπεις κοπελα μου,χαρηκα πολυ που ολα ειναι καλα,μαλιστα σε αναζητησαμε πριν λιγες μερες,οσο για φανελακια θα παρεις κ κοντομανικα κ μακρυμανικα,σελτεδακια εγω ειχα παρει μια 6αδα στην αρχη κ μετα χρειαστηκα λιγο ακομα γιατι τυχαινε κ μου τα λερωνε κ ηταν χειμωνας που γενησα κ δε στεγνωναν.παρε 6 κ βλεπεις..γενας σε πολυ ωραια εποχη,ουτε θα φας ζεστη,το καλοκαιρι πιθανον να κανει κ το μωρο σου μπανιο,θα ειναι πιο ''πιασαρικο'' κ θα τρελαθειτε στις βολτες!οτι αποριες εχεις ειμαστε εδω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!

χριστινακι πολλα πολλα φιλια στην κοιλιτσα σου!χαιρομαι που ειστε καλα μαμα κ γιος!καλοκαιρι γεννας?φορμουλες μην παρεις πολλα γιατι το καλοκαιρι πλακα πλακα με τα κορμακια την ειχα ολη μερα..μερικα ειναι ολοκαινουργια που δεν τα φορεσαμε καθολου..ισα ισα μονο για εξοδο φορεσαμε..χτες τα μαζεψα ολα τα μπεμπε κ ειναι παρα πολλα..για τον χειμωνα θα χρειαστεις πολλα..

χριστινα καλη αρχη με τα φρουτα!!! :)

κατερινα μπραβο στον γιατρο που σε πηρε τηλ..σπανια γινετε να παρει τηλ ο γιατρος απο ενδιαφερον..σωστος!!! :)

αχ ελενα τι να πω?ηταν πολλες ναρκομανης μανες..οταν παιρνουν την δοση τους δεν καταλαβαινουν οτι κανουν ελευθερα σεξ κ ετσι τα καημενουλια ερχοντε στον κοσμο με προβληματα..τωρα τους κανουν θεραπεια γιατι εχουν παρει ουσιες απο την κοιλια της μανας τους..κριμα..καπου διαβασα εδω στο φορουμ οτι κανουν κ 3 χρονια για να υοθετησουν μωρα κ χτες ειπαν 3ις μηνες..πολυ χρονοβορα ειναι ελεγε μια κοπελα κ ακομα περιμενει..

αντωνια κ εμεις ηλιο σημερα!!επιτελους ανοιξαμε την πορτα διαπλατα!!!!!δοκιμασες κ τις ετοιμες φρουτοκρεμες?η δεν δινεις ετοιμα?γιατι ειναι πολυ νοστιμη η ετοιμη κ εγω τρωω απο αυτην!! ;)

εμενα κοριτσια χτες με εσπασε τα νευρα..στις 2 το βραδυ κοιμηθηκε με χιλια ζορια..γκρινια γκρινια γκρινια..μονο αγκαλια καθοταν κ εγω κοιμομουν ορθια με πονοκεφαλο στο φουλ..την εβαλα αλοιφη αλλα δεν εκανε τιποτα..

κατερινα ευτυχως κταν μεχρι το χρονο κ δεν χρειαστηκε να συνεχισεις αντιαλεργικα..

βικακι με το καλο να πατε παιδιατρο το απογευμα..καλα να περασετε στην βολτουλα!! :)

αχ τωρα διαβασα ποτε γεννας χριστινα περιπου..αυτα που σου ειπε το βικακι μας τοτε!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χτυπησε κουδουνι κ το δημοσιευσα χωρις να εχω τελειωσει..

μαρακι τελειες οι φωτο με τη συναντηση σας!ειδικα αυθτη που παιζουν ολα μαζι ειναι φοβερη..παντως σκεφτομουν τι ωραιο ειναι απο το πουθενα που δημιουργουμε φιλιες κ ενωνουμε τα παιδακια μας κ κανουν παρεουλα!το δεσποινακι ειναι κουκλι,ο αναστασης πολυ αντρακι,η αννουλα μεγαλωσε πολυυ!!μαρακι μοιαζει πολυ του ανδρεα ε;καλα λενε οι κορες στους μπαμπαδες!

το σουτιεν που λετε μου αρεσει κ εμενα οπως το βλεπω,μου φαινεται θα το παρω κ εγω.

κατερινακι μπραβο στον ορλα που σε πηρε τηλ,μου εχει τυχει κ μενα που ειχα ταχυπαμιες κ πονουσε το στηθος πηγα σε νοσοκομειο κ με πηραν μετα απο λιγες μερες να δουν πως παω.απο δημοσιο νοσοκομειο.οπως περιγραφεις το προγραμμα με τα παιδια τα ιδια ζω κ εγω,απλα καποια μεσημερια δε κοιμαμαι κ χαζευω εδω γιατι χαλαρωνω κ το βραδυ η κυρια μου με ξενυχταει κ κοιμαμαι μετα τις 1 :D

χριστινακι πολυ ενδιαφερουσα η συνταγη σου με το γιαουρτι,οποτε μπορεις πες συνταγη! ;)

νανσουλα αστα κ βραστα,ολοι ετσι χαλια ειναι οικονομικα,συμφωνω με οσαειπε η αντωνια.κ πιστευω ειναι ευκολο να διαλυθει μια οικογενεια λογω οικονομικου,βεβαια παιζει ρολο κ ο χαρακτηρας.

σας αφηνω για την ωρα γιατι ηρθαν οι αντρες μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Σημερα φαγαμε λιγο καλυτερα τα φρουτα, με γκρινια αλλα τουλαχιστον δεν μου γυριζε πισω το κεφαλι, του εβαλα μονο μπανανα και μηλο. Πρεπει να τον ξεκινησω και λαχανικα και κρεατακι νομιζα απο τους 6,5 μηνες αλλα τελικα η παιδιατρος μου ειχε πει απο τον 6ο :?:? το αλτσχαιμερ με πλησιαζει :shock:

Εντωμεταξυ και χθες και σήμερα τον πηρε ο υπνος τωρα το πρωι μετα τα φρουτα μεσα στο παρκοκρεβατο ετσι οπως επαιζε με τα παιχνιδακια του :P

Νανσυ ειναι πολυ δυσκολο να πρεπει να αλλαξεις τη ζωη σου γιατι πραγματικα αλλιως ζουσαμε και αλλιως τωρα αλλα ειναι κριμα να διαλυονται οι οικογενειες για αυτο τον λογο. Η δικη σου η σταση ειναι σωστη και ετσι πρεπει να τον στηριζεις τον αντρα σου, και καπου ακουσα και δεν θυμαμαι που οτι σε ενα σπιτι ο αντρας αντιλαμβανετε τις νεες συνθηκες πιο γρηγορα και πως πρεπει πλεον να διαχειρηστει τα οικονομικα αλλα το κουμπι ειναι να τον ακολουθησει και η γυναικα για να μην διαλυθουν.

Κατερινα εξακολουθεις τον συνδυασμο φασολαδα -μπροκολο :lol::lol::lol: Εγω σημερα λεω να φτιαξω κουνουπιδι αλλα θελω να το κανω ογκρατεν στον φουρνο. Πολυ σωστος ο γιατρος που εδειξε ενδιαφερον πραγματικα με τετοιες κινησεις τον εκτιμας.

Ελενα και εγω αυτο βλεπω για τα φρουτα οτι δεν θα ειναι το καλυτερο του, κανω και εγω 45 λεπτα με μια ωρα μεχρι να ειμαι ικανοποιημενη απο την ποσοτητα που εφαγε. Η Εβελινα τωρα που τα συνηθισε τρωει σε λιγοτερη ωρα?

Καλα ολες με τα σουτιεν τι παθατε εντωμεταξυ μηπως μας παρακολουθουν :o:o γιατι ειδα αλλαξαν την διαφημηση και λεει οτι ειναι και για εγκυους και για θηλαζουσες :o:o:lol::lol::lol:

Βικακι στην Αγγελικη δεν της ειχα δωσει το σκετο αλλα δυο φορες εφαγε ρυζαλευρο βανιλια και εβγαλε κοκκινιλες, και ετσι σε σκεφτηκα και ειπα αν δεν ειναι απο την αντιβιωση, που μακαρι να ειναι απο αυτο και να μην εχεις αλλα, μηπως της το εκανε το λιγο ρυζαλευρο βανιλια που της δινεις μαζι με το σκετο. Αντε καλη βολτα και να μετα να μας πεις και τι σας ειπε η παιδιατρος, πες της και την δικια μου περιπτωση να δεις τι θα σου πει.

Χριστινα χαιρομαι που ολα πανε καλα και με το καλο να κανεις και τις πρωτες αγορες, μην παρεις πολλά οπως σου ειπε η Βασω κοντομανικα εσωτερικα γιατι θα τα χρειαστεις και ολο το καλοκαιρι και λιγα μακρυμανικα για τις πρωτες μερες που ειναι πολυ πολυ μικρουλη και δεν θα μπορει να ρυθμιζει ακομα καλα την θερμοκρασια του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki mou trwei se ligoteri wra nai...alla kai pali den einai to kalitero tis...kai einai kai fores pou stribei to kefali kai den thelei kai katholou...me paixnidia einai pio eukolo na tin taisw...kala otan einai kai o daddy edw kai tis kanei kai theatro den to suzitaw..ta trwei xwris na to katalabei...pantws sunexise na prospatheis etsi mallon einai stin arxi kai eidika an den tous aresei kai polu...

koritsia exw mia aporia...den thumamai mia apo esas poia to eipe oti exei prosthesei kai rodi...pws to bazeis to rodi...stibeis kapws to xumo?? Agorasa simera rodi...alla den kserw pws na to balw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι πολυ ευχαριστα τα νεα σου!να συνεχιζεις να μας τα λες!θα συμφωνησω με την βικη σε πολυ ωραια εποχη γεννας κμεχρι το καλοκαιρι θα εχει ξεπεταχτει ο μικρος σου κ θα ειστε ολο βολτες!

Βικακη θα περιμενουμε νεακια απο παιδιατρο!α κ μεγεια τα ρουχα που πηρες για σενα ξεχασα να σου πω.καλα εκανες.υποχρεωσεις παντα θα εχουμε!

Ελενα ετσι κανω με τον μικρο του κανω διαφορα με τα φρουτα κ οσο φαει.μολις αρχισει κ κλαιει πολυ σταματαω!για το ροδι δεν ξερω θα σε γελασω κ δεν θυμαμαι πια το ειπε!

Κατερινακι μπραβο τον νικολα που τα παει καλυτερα με τα φρουτακια κ κοιμαται κ μετα!ναι την παρατηρησα την διαφημιση πραγματι σαν να μας ακουσανε κ λενε οτι ειναι κ θηλασμου!

ναι Ελενα αυτα στην διαφημιση που ειναι σαν μπουστακια!

Μαρακι τι επαθε η μικρη..λες απο τα δοντια της να ειναι η γκρινια που εχει!αχ μπραβο την νονα που πηγε κ για σταυρο..τελεια!

το ναταλακι μας διαβαζει :?: ελπιζω να ειναι καλα!

Λιακι σε παιδευει ο Στρατος :?:

Αρι περνατε καλα στην Πατρα :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα εγω το ροδι το στιβω στο πορτοκαλοστυφτη.κ βγαινει μια χαρα ο χυμος.ειναι πολυ θρεπτικο το ροδι,καλα που μου το θυμισες να βαλω στον αντωνη.εν τω μεταξυ ο αντωνης ειναι 3 κ ακομα δινω φρουτοκρεμα.. :lol: μη μεκοροιδεψετε αλλα αφου τη τρωει την δινω για να τρωει φρουτα πολλα.του βαζω πεντε ειδη.τι ακτινιδια,τι πορτοκαλια,μηλο αχλαδι μπανανα σταθερα,στυβω καμια φορα δυοσταγονες λεμονι επειδη λενε οτι κανει καλο για ιωσεις.καμια φορα δεν τη τρωει κ απλα καθαριζω φρουτα.εν τω μεταξυ τρελαινεται για ντοματα κ φετα.σε καθε φαι μου τα ζηταει.καλα μιλαμε οτι εχει ψυχωση.ακομα κμε τις φακες σημεραπου ειχα τριψει ντοματα αντι πουμαρο ντε κ καλα να θελει ντοματα.

τελικα επειδη αργησαν να γυρισουν πηγαμε βολτα εδω στη γειτονια μεχρι τις κουνιες κ να ψιλοψωνισουμε απο σουπερ,πανες ηθελα κ κατι αλλα.πηραμε κ ενα σετ σεντονια για τον αντωνη.γιατι μονα σεντονια δεν ειχα παρα μονο ενα κ πρεπει να παρω κ αλλο ενα,αντε δυο.τον αλλο μηνα ομως.

κατερινακι εμενα μου το εβγαλε αυτο με το πρωτο ρυζαλευρο το σκετο της νουνου που σας ελεγα.αλλα τοτε ηταν κ η αμξιλ.θα δουμε τι θα πει.παντως εκανε κακα πριν κ ειχε πολυ λιγο βλενη,οχι αιμα αλλα ηταν λιγα τα κακα.στα πολλα βγαζει αιμα.σας επρηξα με τα κακα της ε;; :roll: συγνωμη κοριτσια μου αλλα με καιει αυτο το θεμα κ εχω φαγωθει..

σημερα το μεσημερι παλι ο τονι κοιμηθηκε μονος του μεσα,δεν το πιστευω που το εχει παρει τοσο θετικα,επειδη τον ξερω δεν το περιμενα..

προσπαθουσα πριν να κοιμησω τη μπεμπα με πιπιλα αλλα δεν..την ειχα αγκαλια μου ξαπλωτη κ της τραγουδουσα.κ ενω με κοιτουσε κ καναμε βολτιτσα αρχισε να τσινιζει κ εψαχνε στηθος.κ επειδη κοιμοταν ο τονι την εβαλα γιατι εχει μια φωνη η ατιμη που μας ακουει η πολυκατοικια γερη να ειναι! :lol: αυτο μεεχει παει πολυ πισω πιστευω σε αυτο το θεμα,οτι κοιμαται ο αντωνης κ για να μη ξυπνησει την βαζω ευκολα στηθος.ενω οταν ειχα μωρο τον αντωνη δε με ενοιαζε.

αντωνια μου πολυ σωστα ειπες οτι οι υποχρεωσεις δε τελειωνουν κ τον αλλο μηνα κ τον παραλλο κ μια ζωη χρσταμε.ε δε γινεται να μη παιρνουμε τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...