Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα Ζουζουνοπαιδα 6ου-7ου-8ου '12 τρωνε ολο το φαγακι ν15!!!!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!!!εμεις σημερα ξυπνησαμε με τον κολοβηχα..παρολα αυτα η καημενουλα δεν σταματαει να χορευει με τα ζουζουνια!! :)

αντωνια πως περνας στην αθηνα?αυριο θα συναντηθητε με τα κοριτσια!!!τι ωραια!!

αριαδνη ετσι οπως τα λες ειναι με το μωρο..κ εγω αυτο ελεγα οτι οσο μεγαλωνουν ειναι σαν να ειναι ανυπομονα..εχεις δικιο με τον αντρα σου..πρεπει να κανουμε μαζι καποια πραγματα για να μην μαθαινει αλλα απο τον μπαμπα(π.χ αγκαλια)κ απο την μαμα δεν εχει,γιατι θα ειναι πολυ δυσκολα..

νανσυ πιστολια κ ο αδερφος σου?ασε αυτα τα χρωστουμενα ειναι μαμησετα..κ δυστηχως πανε ολα πισω εξαιτιας αλλων..

σταυρουλα πως τα πατε με τον στρατουλη?

σας αρεσει αυτο το μπαουλλο?βρηκα κ αλλο ενα ..το πρωτο εχει 48ε κ με τον ξυλινο καλογερο εχει 79ε.

το δευτερο εχει 60ε σκετο.στην νονα μας αρεσε το 2ο αλλα δεν ειχε δει το 1ο κ μου ειχε πει οτι θα μου δωσει 30ε για να το παρουμε!

τωρα που το θυμηθηκα κατερινα ακριβως στην ιδια φαση ειμαστε κ εμεις με την νονα μας κ αν ψαξεις καλα μπορεις να βρεις πολυ οικονομικα πραγματα για την βαφτιση.εκατσα εγραψα ποσα ευρουλακια μας βγαινουν σχεδον ολα.εως τωρα σχεδον 300ε χωρις τις λαμπαδες γαμου-βαφτισης κ τα ρουχα ανδρεα-αντωνη..

βρηκα μοδιστρα κ το πηγα χτες κ καναμε προβα..ευχομαι να γινει καλο.το ξηλωνε απο τα διπλα κ με τρομαζε! :shock: λεω παει το φορεμα.αλλα καθοταν κανονικα στο σωμα μου κ επεφτε ομορφα στους ωμους.

http://www.mpomponieres4you.gr/index.ph ... sis-detail

http://www.myboboniera.gr/main/index.ph ... ct_id=3897

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα!!!!

Μπαινω πεταχτα γιατι θελει να γραψει και ο Στρατος! :lol:

Μαρακι το δευτερο!

Δεν με αφηνει να γραψω!!!Παω να ταισω φρουτοκρεμα και να βαλω πλυντηρια ,θα τα πουμε μετααα!!!!!

ΖΖΖΖΜΟΥΤΣ!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera!

pwpw edina gala sti mikri kai den eixa parei xampari oti estaze apo katw kai eginan mouskema ta rouxa tis!!!

To eida meta pou eixe adiasei to mpoukali....autes h thiles pou exoun ta mpoukalia mou exoun spasei ta neura....eseis kanete tin tripa pio megali?? Pira kai noumero 2 kai den mou fainetai megaliteri h tripa.

Egrapsa kai omada! Twra ta eida!

Maria to deutero pio wraio einai!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

to δευτερο ε? κατερινα ξεχασα να σου πω..το σιτε ειναι TBdress..εχει για ολα τα γουστα αρκει μονο να μετρηθεις για σιγουρα..οσο για την δουλεια τους στο φορεμα ειναι αψογη!επαθα πλακα..δεν ψευτικαδουρα..δλδ ενα απλο υφασμα κ τελειωσε..

καλε ναι..που ειστε?τωρα που ειμαι εδω!!γιατι αν ερθει ο αντρας μου κατασχεται το λαπτοπ κ θα πρεπει να παω κρεβατοκαμαρα για να μπω στον μεγαλο υπολογιστη κ ειναι πολυ αργος.. :D

ελενα απο το κουμπωμα ετρεχε το γαλα,η απο την πιπιλα?κ εγω το μουμερο 2 εχω πιπιλες κ της ειναι ενταξει,γιατι μια πιπιλα το ανοιξα εγω παραπανω κ πνιγεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mallon apto koumwma Maria kai den to eixa katalabei....opote tis anoigeis kai esu tis pipiles e?

Koritsia lew na parw auto gia na foraei prin ti baftisi...sas aresei?? http://www.aliexpress.com/item/Baby-chi ... 08603.html

post-11479-13873940079039_thumb.jpg

post-11479-13873940079598_thumb.jpg

post-11479-13873940080048_thumb.jpg

post-11479-13873940080486_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι ανοιξα μονο μια ομως γιατι πνιγεται..αλλα οταν πειναει πολυ το ρουφαει καλα,αλλα η καημενη μπερδευετε πολλες φορες απο τις αλλες που δεν τρεχουν πολυ κ ετσι πνιγεται..καλα το ρουχο ειναι μεγαλή επιτυχια!!!!!!!!φοβερο!!!οσο για την τιμη τι να πω?ορμα ελενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια περναω τελεια!μονο που σκεφτομαι οτι θα γυρισω μελαγχολω..δεν θελω καθολου!

Μαρακι περαστικα στην Αννουλα να γινει γρηγορα καλα.το μπαουλακι το δευτερο μαρεσε πολυ!!!αυτο να παρεις.

Ελενα το φορεμα τελειο για την μικρη κ η τιμη πολυ καλη..

Λιακι θα γνωριστουν οι σωσιες επιτελους???

Αρι μπραβο το μπισκοτακι που κοιμηθηκε.πιστευω να ηταν φαση..ελπιζω να μην αρρωστησετε..

Σοφια τι καλα που εχεις καποιον κ σου κραταει τις μικρες κ κανεις σεμιναρια.καλωστους δεχτηκες τους παππουδες!

περιμενω πως κ πως αυριο να γνωρισω τα κοριτσια!

φιλακια σε οοοοοολες!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντουαν!!Ερχεται η μεγαλη στιγμη!!!

Ελπιζω να μη μαλλιοτραβηχτουνε!! :lol::lol::lol::lol:

Θα εχουμε και δυο κοριτσια ,θα το παιζουν αντρες! :D

Χαιρομαι που περνας καλα φιλεναδουμπα!!Κανετε βολτες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία, τί καλά που περνάς τόσο ωραία!!!Τώρα που πήρες το βάπτισμα του πυρός με το ταξίδι, μπορείς να κάνεις και άλλα ταξιδάκια και να αλλάζεις παραστάσεις!Για αρχή σε προσκαλώ εγώ!!

Έλενα πολύ ωραίο το σετάκι και πάντα μέσα στο θέμα!

Το κούμπωμα θα έφταιγε με το γάλα!

Μαράκι και μένα το δεύτερο μπαουλάκι που είναι σαν παγκάκι μου άρεσε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλιτσες τι κανετε?

Εγω σημερα δεν εχω ιδιαιτερη ορεξη ειναι απο κεινες τις μερες που δεν θελω να κανω τιποτα, βεβεια οχι οτι δεν εκανα αλλα με περιμενει και το σιδερο στη γωνια και ολο το προσπερναω :P

Σοφια ειχα ξεχασει οτι ειναι αυτη η βδομαδα που εχεις τα σεμιναρια, μια βδομαδα ειναι θα ξεφυγεις λιγο απο την ιδια καθημερινοτητα καλο κανει! Μπραβο και για το δευτερο δοντακι της Μαριως.

Μαρακι περαστικα στην Αννουλα σου που την ταλαιπωρει ο παλιοβηχας. και εγω το δευτερο ψηφιζω το βρισκω πιο σικατο.

Αντωνια ναι αυριο εχει καφεδακι ~o)~o) να σε κρατησουμε εδω αφου περνας τελεια!!!!

Αριαδνη μπορει να την ενοχλουσαν τα δοντακια ή και η αλλαγη περιβαλλοντος, ευτυχως που ηταν ολα καλα χθες.

Ελενα ωραιο το φορεματακι πολυ καλοκαιρινο και θα το φορεσει και αλλες φορες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai koritsia an exei to noumero mas tha to parw mou arese polu opws eipe kai h katerina tha to foresei kai alles fores!!

Katerinaki kai egw etsi niwthw simera...fantasou oti irthe kai o suzuks pio nwris gia na mas paei kamia bolta kai lew twra pou na etoimazomai, mexri na etoimastw kai na etoimasw kai ti mikri einai h wra na faei! Ante na kalokairiasei na erthei kamia giagia na dwsei ena xeraki boitheias!!!

Tony xairomai pou pernas kala! Pragmatika to xreiazosoun! Den mporeis na paratineis ligo to visit sou ekei?? Afou den exeis douleia kai upoxrewseis apla des an allazei to eisitirio sou! Isws na prepei na plirwseis kapoio mikro poso alla pisteuw oti tha allazei! Pote exeis bgalei gia na fugeis??

Ti wraia koritsakia pou tha bretheiteeeeee! Ax makari na mporousa na erthw kai egw!

Me tis pipiles exw mperdeutei kai egw...mia thelei ti mikri, mia ti megali, mia pnigetai, mia den trexei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ισως ηταν αφθα τελικα.

Καλα ναι,τωρα που τρωνε φαγητα μεχρι να πεις θα ετοιμαστω να παω εξω πρεπει να ξαναφαει!Και μετα φευγει ο ηλιος...κλαψ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου,ειστε καλα;

εμεις καλα σε γενικες γραμμες,φαγαμε τα φαγακια μας κ τωρα την κοιμηζω στο στηθος.

εν τω μεταξυ ειχαμε τωρα δυο τρεις μερες που τη πιπιλα του τονι την διναμε μονο στον υπνο κ τωρα τον κοιμηζει ο αντρας μου πρωτη φορα χωρις αυτην..τον περιμενω με αγωνια να βγει απο το δωματιο κ να μου πει οτι κοιμηθηκε!

ανυπομονω για τη συναντηση μας αυριο!σας εβλεπα στο ονειρο μου παλι!! :lol:

αα να φερετε φωτ.μηχανη εγω εχω αλλα επειδη ειναι καινουργια δε τη πολυξερω.

ελενα τελειο το ρουχαλακι της εβελινας!ειμαι κ εγω υπερ κ πολυ καλο που θα μπορεις να το ξαναβαλεις!το βρηκες τελικα;

αριαδνη ο αντρας σου πρεπει να ειναι πολυ καλος,ετσι ειναι κ ο κουμπαρος μας που μας παντρεψε με το παιδι του δεν το μαλωνει ποτε.κ ειναι 4 ετων,ποτε δεν τον μαλωνει.

α τωρα ηρθε ο αντρας μου οκ κοιμηθηκε το μωρακι μου αλλα μασαγε το παπλωματακι κ το σεντονι.τον λυπηθηκα τωρα,αλλα επρεπε να γινει.

κατρινα μου τα παιδακια σου ειναι ευκολα κ εσενα,ο νικολας εφαγε τη κρεμα οποτε ολα μια χαρα.

κ εμενα ως τωρα τρωει ευκολα.απλα εβγαλε ενα μικρο σημαδακι σαν εκζεματακι διπλα απο τα χειλακια.κατι παιζει με αλεργεια,σιγουρα.με οσες βρεθουμε αυριο θα το δειτε.ετσι ηταν κ ο αντωνης μου.μεχρι 1μιση σχεδον δυο ειχε ενα τετοιο σημαδακι στο μαγουλο μια φουντωνε μια ηταν πιο αχνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai Lia mallon eixate dikio gia tin aftha...ma petuxe kai to swsto simeio na bgei kai na nomizoume oti itan dontaki!

Bebaia pisteuw oti kai to dontaki den einai makrua giati kai polu gkrinia exoume kai polla salia.

Nai auto akribws, mexri na etoimasteis exei fugei kai o ilios...alla twra arxizei kai megalwnei h mera siga siga kai oso paei tha kalitereuei, ante enas minas xeimwnas emeine, se mas toulaxiston, entaksei esas ekei sta boreia ante 2 mines :D

Bikaki makari na koimithei xwris pipila....tha exoume kai auto argotera...aman kaname na tis tin mathoume kai meta aman tha kanoume na tis tin ksemathoume e?

To rouxo den kserw akoma an to exoun, perimenw apantisi! An to exoun pantos tha to parw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και γω είμαι ψιλοπεσμένη σήμερα,αφού έκλεισα κομμωτήριο για βαφή και τώρα βαριέμαι πάρα πολύ αλλά θα πρέπει να πάω αναγκαστικά γιατί ανέβαλε μάθημα ο άντρας μου για να πάω :?

Ελπίζω την άνοιξη τα πράγματα να είναι καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσακια μου.

Δεν βρισκω χρονο να χαλαρωσω.....:(........και μου λειπετε ολες :x:x:x:YMHUG:

Σημερα εφαγε η νεραιδουλα πρωτη φορα κρεμα δημητριακων (τελικα εδωσα δημητριακων για πιο ωραια γευση γιατι στο χαρτι ελεγε ή ρυζαλευρο ή δημητριακων) και της αρεσε πολυ. Της εκανα 80 μλ σαν χυλος και το εφαγε η γλυκια μου :D .

Επισης για να περναει η ωρα βρηκα χομπι και κολλησα ασχημα :o:o:o:o . Εχετε δει φανταζομαι εκεινα τα κασκολ που ειναι σαν να εχουν βολαν...Α! σας βαζω σαιτ http://pleko.gr/shop/yarn/smc-argentina.html και πηρα σημερα βελονες και νημα και εκανα σε μια μερα το πρωτο μου κασκολ :ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause::ymapplause: Τωρα οταν παω στη βεροια θα πω σε ολο το σοι αν τους αρεσε να κανω και σε αυτους, να μου αγορασουν το νημα της αρεσκειας τους και να τους τα κανω. Ωραια και δημιουργικη απασχοληση ;););) Εμπρος στο δρομο που χαραξε η Νανσουιτα!!!!!

Δε θα σας σχολιασω,μπηκα στα πεταχτα. ΠΑω να τηγανισω λουκανικες "βρωμερες" για βραδυνο :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ντε....ειμαστε ολες πεσμενες μου φαινεται...

Κι αυριο ετσι σιωπηλες θα ειστε Αθηναιες??

Αχ ρε μακαρι να μπορουσαμε να βρεθουμε οοοοολες μαζι...

Θα μας λειπετε πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτισια να μαι! Σχολιαζω πρωτα τα δικα σας.

ΜΑρία περαστικά στην Αννούλα , επικεντρώσου στο να της βαζεις συνεχεια ορο και θα περασει. Αν κρινω απο τις δικες μου αργει λιγο, γιατι δεν μπορουν τα μωρακια να αποβαλλουν τα φλεμματα. ειναι πολυ σημαντικο που εχει διαθεση παρολο που ειναι αρρωστη, εμενα το χειροτερο μου ειναι να μαραζωνουν . Περαστικα της να ειναι.Το φορεμα δεν το ειδα. ΚΑπου διαβασα οτι ειναι στις φωτος σου, αλλα δεν μπορεσα να τις βρω :roll: Τα στεφανα μου αρεσαν τα χρυσα.

Κατερινα - πασχαλιτσακι πολυ χαρμοσυνα τα νεα σου. Η ελπίδα που δίνεται στην μητέρα σο ειναι πολυ σηναντικο εφοδιο να ξεπερασει την κατασταση. Συγχαρητηρια και για το νονο.

Ανθη τα παιδακια σου ακολουουν το προγραμμα σου, γιατι στεναχωριεσαι, μια οικογενεια πρεπει να εχει τους δικους της ρυθμους, δεν θα γινοταν διαφορετικα. Οσο για το θηλασμο αφου τα καταφερες μεχρι τωρα, απο δω και περα νομιζω πως θα ναι πιο ευκολα.

Αντωνια περνας φινα στην Αθηνα ε? Είναι πολυ σημαντικο που ξεφευγεις , θα σε βοηθησει μετα οταν γυρισεις. Μεγαλο πραγμα η καλη ψυχολογια ;)

Αχ Αριαδνη ζηλευω τα ωραρια της μπισκοτενιας σου. Τι εννοεις δεν εχετε κοινη γραμμη με τον αντρα οσυ?

Νανσυ ;):lol::lol::lol: για τις κουραδομηχανες. Πολυ φαι πολυ σκατι λενε!

Ελενα φανταστικο το φραουλοσυνολο!Go for it! Αυτα που λετε για τις τρυπες και τις πιπιλες των μπιμπερο, εγω εχω τις ιδιες που ειχαν απο μωρα, δηλαδη μια τρυπα και απλα ξεβιδωνω πολυ λιγο το μπιμπερο για να παιρνει αερα και να τρεχει πιο ομαλα. Ειδικα με τη ΜΑρια που ναι λαιμαργη, αν ειχε περισσοτερες θα μου πνιγοταν. Αλλα να σας πω την αληθεια απλα δνε ασχοληθηκα.

Κατερινακι, σιδερωσεσ? γιατι θα περασω για ελεγχο! :D Ξερεις πιο ειναι το οξυμωρο, οταν διαβασα πως δεν εχεις ορεξη. Οτι νομιζουμε αυτες τις μερες οτι δνε κανουμε τιποτα, αλλα να κατσεις και τα γραψεις η τα σκεφθεις ολη τη μερα μαγειρεουμε, πλενουμε, φροντιζουμε τα παιδια, απλα επειδη κανουμε καθημερινα ιδια πραγματα, δεν τα θεωρουμε κατι, αλλα απο την αλλη σαφως μας κουραζουν. Χρειαζονται οι μερες λποιον χαλαρωσης :D

Ελενα ενα τετοιο ασπρο ειχε βγαλει κα ι η Μαρια στην ηλικια της Εβελινας, το χε για κανα μηνα και εγω νομιζα πως ητνα δοντακι , η ασχετη, αλλα φυσικα δεν ηταν. Τωρα βγαζουμε και δευτερο παρακαλω, ετοιμαζομαστε για τρελες μασες. Και η Παναγιωτα σημερα επιασα το πρωτο της. Κοριτσια υπαρχει συγκεκριμενη σειρα που βγαινουν τα δοντια?

Λία γιατί δεν ετοιμαζεις τα πραγματα του Στρατου και το μεσημεριανο του πριν το φρουτο, ετσι ωστε με το που τρωει το φρουτακι του να την κανετε για βολτιτσα? Υπομονη ανοιγουν οι μερες.

Αριαδνη εβαψες τελικα το μαλλι , τι χρωμα?

Κατερινα καλη αρχη με τις κρεμουλες για την νεραιδιτσα σου. Κασκολ ε? Θα μπορουσαμε να κανουμε μπιζνα με χειροποιητα πλεκτα, παιζει πολυ το χειροποιτικο, το σπιτικο και το βιολογικο στις μερες μας!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia makari na mporousa kai egwwwwww alitheia polu tha ithela...an den eixa thalassa sti mesi den tha me enoiaze na ekana polla xiliometra gia na erthw kai egw pantws!!

Sofaki me geia ta dontia...eides kai egw etsi asxeti pou eimai nomiza pws itan donti! Alla itan 2 meres kai efuge! Mallon tha itan aftha pou lene ta koritsia...alla kai toso grigora na fugei? Eseis etoimazeste gia to kalokairi pou tha katebeite kriti na mporoun na fane ta antikristaaaaa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως ερημιες σημερα, τα κρατάμε όλα να τα πούμε αυριο απο κοντα :lol::lol:

Και εγω θέλω πολυ να σας γνωρίσω όλες μονο με την Ανθη εχουμε γνωριστεί και βλεπομαστε τακτικα

Αχ έτσι ειναι τωρα που τρώνε φεύγει ο χρόνος πολυ γρήγορα άντε να αρχίσει να μεγαλώνει η μερα να βγαίνουμε τα απογεύματα.

Βικακι τα κατάφερε με τον τροπο του και κοιμήθηκε ο Αντωνακης, θελει χρονο και υπομονη απ όλους αλλα αφου εγινε η αρχη όλα καλα θα ειναι.

Αριαδνη έβαψες μαλλι τελικα?

Έλενα θα εμφανιστεί και το δοντακι που θα παει ;)

Κατερινακι και εσυ πλεξιμο απορώ που βρίσκετε χρονο καινεσυ και η νανσυ εγω στον λίγο χρονο που έχω μπαίνω στο mammy και πάλι μου μένουν και δουλειές πίσω. Μια χαρα τα παει με το φαγητο η νεραιδουλα δεν θα σε ταλαιπωρήσει με αυτο.

Σοφια σιδερωσα σιδερωσα ήταν ρούχα των παιδιών και δεν πήγαινε να τα αφήσω αλλο. Λοιπόν τα δόντια βγαίνουν συνήθως πρώτα τα δυο κάτω μετα τα δυο πανω μετα αλλα δυο πανω, μετα πάλι κάτω και ξανά κάτω και ξανά πανω κάπως έτσι. Ακολούθησε και η Παναγιωτα με δοντακι μπράβο τα κουκλακια σου.

Αυτα θα τα πούμε αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
    • Μόλις γύρισα από ένα γάμο εγώ που πήγα για να ξεχαστώ περισσότερο. Ήταν μία κοπέλα έγκυος με την κοιλίτσα αρκετά φουσκωμένη και ήταν ένα γλυκόπικρο συναίσθημα που ένιωσα. Το πρωί πήγαμε μια βόλτα στη φύση με τον σύντροφο και έβαλα λίγα λουλούδια σε ένα σημείο στο έδαφος και ευχαρίστησα το μωρό μου για όσο ήταν μαζί μου ώστε να κλείσω κάπως τον κύκλο αυτό.. το σώμα μου είναι ακόμα στην προηγούμενη κατάσταση, το στήθος πρησμένο, το στομάχι περίεργα κι ύστερα θυμάμαι πως δεν είμαι πια έγκυος. Αχ.. πόση δύναμη να βρούμε πια μέσα μας. Κι όμως τη βρίσκουμε..  
    • Rena μου, εμένα η μικρή δεν έφαγε ουτε μια μέρα αλεσμένα. Τα απεχθανόταν.  Μου πήρε 3-4 μέρες να καταλάβω τι ακριβώς ηθελε.. Φοβόμουν και εγώ πολύ οπότε στην αρχή της τα έδινα πατημένα με το πιρούνι, και πλέον τρελενεται να δαγκώνει μόνη της από κομμάτια ολόκληρα. Είναι απίστευτο το πόσο καλα διαχειρίζεται τις μπουκιες της και πόσο καλά μασάει με τα ούλα!! Να πω την αλήθεια, δεν της τα δίνω στο χεράκι της γιατί δεν έχω την πολυτέλεια του χρόνου, συν του ότι όσες φορές το έχουμε επιχειρήσει καταλήγει να τα ζουλαει και να τα πετάει κάτω. Οπότε έχουμε συμβιβαστεί προς ώρας να της τα προσφέρω εγώ με το δικό μου χέρι και εκείνη τα πιάνει μαζί μου.  Εμένα η παιδίατρος ήταν πολύ θετική στο να δίνω κομμάτια πάντως (εντάξει όχι μήλο ας πούμε που είναι σκληρό), και μου είπε ακόμα καλύτερα που δεν τα θέλει αλεσμένα, δεν θα έχουμε θέμα με την μετάβαση στα κομμάτια μελλοντικά που έχουν πολλά μωράκια. 
    • Καλό μήνα κορίτσια μου!!  Εμείς σήμερα είχαμε πάει σε βάφτιση του γιου μιας φίλης και πραγματικά συγκινήθηκα πολύ. Δεν ξέρω γιατί, πάντα κλαίω στις βαφτίσεις μόλις ακούσω το κλάμα του μωρού 🥹🥹 Πιο πολύ όμως συγκινήθηκα γιατί για πρώτη φορά σε ένα τέτοιο μυστήριο κρατούσα την κόρη μου αγκαλιά 🌈🌈 Το δικό μου μωράκι, και άλλο ένα μέσα στην κοιλίτσα!! Τι άλλο να ζητήσω, εκτός από το να μου τα προσέχει η Παναγία; Ήταν γενικά έντονη μέρα και την χάρηκα πολύ ♥️ Και τον Σεπτέμβρη θα κάνουμε και εμείς τα βαφτίσια και ανυπομονώ 🥹🥹 Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου όλες να νιωσετε αυτήν την συγκίνηση και ευτυχία που ένιωσα εγώ ειδικά σήμερα, να γεμίσουν οι αγκαλιές σας υγιή μωράκια και να κλείσουν όλες οι πληγές. Όλα τα δάκρυα να είναι μόνο από χαρά 🙏🙏🙏 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...