Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ ΜΑΝΕΣ ΓΕΝΝΟΒΟΛΟΥΝ ΞΑΝΑ ΜΕ ΜΑΝΙΑ.. ΕΠ37


Recommended Posts

ναι ρε παιδια..κ γω ηθελα να σχολιασω την προταση..μπραβο ρε ντομ..αντε πες χρυε..

η ιστοριασ με τα βυζια μου μονο σε πμ...μας παρακολουθουν λεμε..

ειδες το λινκ της ρουφηχτρας η απο τα λεγομενα της ελενης;;

αλεκα περιμενουμε νεα σου...

κριμα ρε γαμωτο..την ταλαιπωρισα σας..

ποναει νομιζω..με ψαρωσε και εδωσα γαλα 2 φορες στο 2ωρο..και τωρα πειναει μαλλον..

αλλα κλαει παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 940
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα την φυσαει κανονικα την μυτη της,,προκειμενου να κανει 200 μλ ορο καθρ μερα;;τοσα μπουκαλια νομιζω κανενα παιδι δεν εχει κατανσλωσει..

χρυσ απο που η συνταγη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εγώ θέλω να μάθω τηνη ιστορία με τα βυζιά...

είναι το 2ο μωρό τους.

ο μεγάλος είναι 5.

Αθήνα μένουν.

δεν ξέρω σε πιο κέντρο κάνανε τις εξετάσεις.

αυτό που ξέρω είναι ότι η γιατρός τους δουλεύει και στο νοσοκομείο και έχει και δικό της ιατρείο.

Ντομ, αν μπορείς δώσε μου τις πληροφορίες του γιατρού σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρδιο τουλαχιστον εσεις ειστε σε μεγαλο νησι και τετοια που μας περιγραφει η Αλεκα ευτυχως δεν τα εχετε...

Χρυσούλα όντως δε συγκρίνω με την Αλλόνησο αλλά μη νομίζεις και δω από γιατρούς καλούς και ειδικότερα από νοσηλευτικές μονάδες πάσχουμε.

Και γω ήθελα να γεννήσω πάντως στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο μας και όχι στην ιδιωτική κλινική γιατί αν τα μωρά έβγαιναν μικρά ή χρειάζονταν εντατική μονάδα νεογνών δεν έχουμε εδώ και θα έπρεπε να γίνουν χαρτιά από την euromedica την ιδιωτική να μεταφερθούν στο δημόσιο νοσοκομείο και να πάνε με super puma Αθήνα όπως συμβαίνει με άλλα προωράκια που έχουν θέματα.

Για να μη μιλήσω για γυναικολόγους και παιδιάτρους,δεν εμπιστεύομαι εδώ νομίζω είναι όλα για το όνομα και τα φράγκα...Ετσι συμβαίνει στην επαρχία,είδες έχει και τα κακά της που θες να μετακομίσεις...

Νανά εύχομαι να κανε λάθος ο doctor του αδερφού σου και να μην είναι τίποτα στο μωρό.

Χρυσούλα για πες την ιστορία με τη πεντάχρονη σχέση που έληξε άδοξα...Και γω πάντως είχα 3,5 χρόνια σχέση πριν γνωρίσω τον άντρα μου και όταν έφτασε ο καιρός της επισημοποίησης λάκισα...και δε μετάνοιωσα φυσικά...

Σωσω δε θέλει το γάλα σου η μπουμπού ή δε χορταίνει μόνο με αυτό;Γιατί εμένα που έβγαζα με το θήλαστρο στις 40 μέρες ενώ έβγαζα πχ 300ml στο γεύμα ήταν το χρώμα σα νερό και τα παιδιά το έπιναν και έπιναν ταυτόχρονα και άλλο τόσο ξένο.Οπότε θεώρησα πως δεν είχε κάτι να τους προσφέρει και σταμάτησα.Μου κανε όμως εντύπωση που ενώ έβγαζα γάλα δε χρειάστηκε να πάρω χάπια για να σταματήσει ούτε πονούσε ή βάραινε το στήθος.Πάντως ένα εξάμηνο μετά που έκανα υπέρηχο στήθους ήταν ακόμα διογκωμένοι οι γαλακτοφόροι πόροι.Ποτέ δεν έμαθα...στο επόμενο χα χα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη αν βρεις Link και γω θέλω για τον αναρροφητήρα που συνδέεται με τη σκούπα.ή πες μας τη μαρκά να το gοoglaρω.Καθόλου καλύτερα σήμερις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

mardio ζω ηδη σε επαρχια..πολη 10.000 κατοικων..τραγικα τα ζητηματα των γιατρων..ακομη και οι καλοι καταστρεφονται εδω...εναν υπερηχο ειπα να παω να κανω στον 8ο τοτε και δεν καταλαβαινα τι γινοταν...

ο Θεος να μας φυλαει να μη μας τυχει τιποτα...

ετσι και εγω εφυγα και δεν το μετανιωσα...

και να φανταστειτε οτι ηταν ο,τι θελουν οι γυνακες...ειχε ολο το πακετακι αλλα δεν μπορουσα να σκεφτω οτι θα ημασταν μαζι για ολη μας τη ζωη...προφανως εγω δεν τον αγαπουσα τοσο ωστε να μεινω μαζι του για παντα...ε μα κι αυτος δε μου χαλαγε χατηρι για χατηρι... :mrgreen::mrgreen:

Νανα ολα καλα θα πανε...

Σωσω δεν ξερω γιατι με σφολιατα χαλια...μπορει να ετυχε...δεν την πολυπαω τη σφολιατα...

την ειχα βρει σε τευχος γαστρονομου παλιοτερα και την ξαναβρηκα λιγο παραλλαγμενη σε τευχος ιδανικο σπιτι και την ξαναθυμηθηκα να την κανω..

αντι γραβιερας εχω βαλει και φετα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α σε νησί είχες την επιθυμία να μετακομίσεις τότε όχι απλά σε επαρχία ε Χρυσούλα ή σε μπέρδεψα με κάποια άλλη;Εσυ μένεις Αράχωβα το ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω μαλλον με σφολιατσ θα το κανω..απλλα φαινεται λιγο μπελας..

αλλα θα την κανω..και να βγει καλη θα την βαλω και στο μπλογκ..

η μικρη μαλλον κακα θελει να κανει..

δεν εκανε ακομα..αλλα κοιμαται..το καλο που τηε θελω..γιατι θελω να κοιμηθω και γω λιγο..

γιουβαλακια και γιγαντες σημερα..

χωρια το ενα απο το αλλο..

αυριο κοτοσουπα..αλλα εχω και την κοπτικη ραπιτικη..

ξερετε εσεις..

πασα χροναι δλδ γνωριζες τον αντρα σου πριν παντρ;;

με αυτον ησουν καιρο;;τον βλεπεις πλεον;;

χαχα..

νανα ξερω..και συ τις ιδες ερωτησεις θα σκεφτοσουν..σε προλαβα!

βγαζω πολυ λιγο με το θηλαστρο..

ειμαι απο τις περιπτωσεις που δε μπορουν να θηλασουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

χαλια παλι σημερα...

το πακετακι συνοδευεται σημερα με ριγος...

τον αναρροφητηρα δεν θυμαται τη μαρκα ειναι ο γιατρος...

αν θελετε σας παιρνω και σας τον στελνω...

κι μενα ξερει να φυσαει.. αλλα οταν της πω φυσα μου λεει οχι τωρα μετα θα φυσηξω... κ μεχρι να της ερθει να φυσηξει εχουν παει οι μυξες στον λαιμο και ξερναει..... :mrgreen: οποτε το χρησιμοποιω ακομα για τετοιες περιπτωσεις...

καλα μην νομιζεται οτι εδω το δημοσια νοσοκομεια μας ειναι καλυτερα... το μονο που μπορουν να προσφερουν ειναι θερμοκοιτιδα... αν το παιδι εχει κατι πιο σοβαρο το μεταφερουν με ελικοπτερο στο παιδων...

επισης οι γιατροι πολλοι σαψαλιδες που λεει και η νανουκα.... στο ραψιμο θα σε γ@μησουν....

μου εχει πει κοπελα οτι την εραβε ειδικευομενος (πρωτο του ραψιμο) και λεει ο γιατρος ο κανονικος ο οποιος παρακολουθουσε.: δεν την ραβεις καλα... ξιλωνε και ξανα καντο απο την αρχη.... εκανε 40 μερες να κατσει.... την ξεσκισαν....

επισης θα περασουν ολοι οι ειδικευομενοι και θα βαλουν το χερι τους για να δουν αν εχεις διαστολη η οχι... απο καπου πρεπει να μαθουν και αυτοι....

χρυσουλα ωραια ακουγεται η πρασοπατατοπιτα....

κι γω ειχα μια σχεση 2 χρονια πριν τον αντρα μου... καθε βραδυ χωριζαμε... πολυ καυγαδες βρε παιδι μου... ζηλευε και το σεντονι που με ακουμπουσε... οποτε καποια στιγμη δεν αντεξα και το διαλυσαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το βρηκα...

θα παρω αναρροφητηρα για τα διδυμα.

οποτε σας στελνω φωτο με την κουτα του για να τον ζητησετε απο τον φαρμακειο σας...

σωσω βαλτης θερμομετρο στο πωπω για να κατεβουν και να τα κανει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι βρε Ελένη να μπεις στο κόπο για μας έγκυος γυναίκα να τρέχεις στα φαρμακεία.Θα το googlaρω κάτι θα βρω.Δε γράφει καμιά μάρκα πάνω ε;

Ετσι και στο πανεπιστημιακό Ηρακλείου;Τόσο χάλια;Είχα την αίσθηση ότι είναι πιο σοβαρά τα πράγματα εκεί και ότι έχει και εντατική νεογνολογική κλινική.Αυτό με τους ειδικευόμενους να σου βάζουν χέρι όλοι ήμαρτον ούτε εδώ δε το κάνουν που ζούμε!!!Και μένα ήταν μέσα στην αίθουσα ειδικευόμενοι γιατί δεν είναι συχνό δίδυμα με φυσιολογικό και τους κάλεσαν να δουν αλλά προς Θεόυ να με αγγίξει μόνο ο γιατρός και η μαία μου οι υπόλοιποι από μακριά και αγαπημένοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ωραία ιδέα...Ατομικής χρήσεως είναι η συσκευή και αγοράζεις και άλλη;Δεν έχει ανταλλακτικά;Δηλαδή εγω για 2 παιδιά πρέπει να πάρω 2;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

Αλεκα χιλια περασικα σας

κριμα το παιδακι παλι τα ιδια- ρεσυ δεν τις κανετε καμια εξεταση αιματος; μπορει κατι αν ης λειπει - ρωτα το γιατρο- δεν σπανε τοσο ευκολα τα κοκκαλα

μακαρι αν ειναι κατι πολυ απλο

ελενη το ειδα αυτο που λες - καλο μου φαηκε - τιμη δεν βρηκα.βεβαια εμεις με τον ορο εχουμε σωθει - εαν παρεις το κολαι δεν ειναι τιποτα-βγαινουν στο πι και φι

και εγω τα σηκωνω κανονικα και απο ολα και βαρη κα οτι χρειαστει - δυστηχως δεν γινεται αλλιως

σωσω μπορει απλα να ειναι γκρινιαρα η μπουμπου σας

εαν την ταιζεις - την ποτιζεις - δεν ποναει καπου μεφανως - χεζει - ξεχεζετε κανονικα -ε το τε τι;

μπορει να ειναι γκρινιαρομωρο

εγω δεν θα αλλαζα γιατρο Ελενη μου

δεν ξερω ειμαι πιστη σε κατι τετοια και φοβιτσιαρα

Νανα μακαρι να ειναι ολα καλα με τη κοπελα

να σε ρωησω εαν την εκανε στο ιασω για ρωτα εαν της την εκανε ενας με σγουρο φουντωτο μαλλι - γιατι εχω ακουσει και εχω δει καμποσες που σε αυτον εκαναν την αυχενικη και της πιεσε επιτοπου να κανουν λαχνες

και η συνηφαδα μου που σας ελεγα σε αυτον την εκανε την αυχενικη και της την εβγαλε αυξημενη - ο γιατρος της της την βγαζει 2,0-2,2 και ο μαλλιας 3 αλλα αφου μπηκαν ψυλλοι θα κανει και αμνιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα παιδια ειναι σουπερ σημερα

ντομ ο στελιοςτα περναει πιο βαρια παντα ολα δε νομιζω να ηταν γαστρεντε.

κοριτσι εχω αγχωθει παρα πολυ

απο χθες ο μπομπιρακος δεν ειναι ευκινητος

δεν κλωτσαει καθολου και απλα νιωθω μια κινηση ωρες ωρες μεσα στην κοιλια

δεν ξερω τι να κανω πραγματικα

πριν 12 μερες εκανα η β και ηταν σουπερ

να παω να με δει; αλλα δεν ειαι οι δεν τον καταλαβαινω καθολου- αλλα δεν κλωτσαει και καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ αφου το βρηκες βαλε και το λινκ να το δουν τα αλλα κοριτσια....

εγω χρησιμοποιω πρωτα το ορο και μετα την σκουπα...

κι ετσι καθαριζει τελεια η μυτη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.bbenny.gr/

εγω αυτο βρηκα -λογικα δεν υπαρχει και αλλο

αλλα με τομπεμπε δεν μου ειπατε τι να κανω;

λετε απλα να ειμαι υστερο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το πιστευω..μπηκα για να σας πω το ιδιο πραγμα με τη Μαρια...

δεν ειναι πολυ κινητικος σημερα...

περιμενω αλλα κατι ανεπαισθητα χτυπημαατ χαμηλα..

αντε στο καλο..αν με εκνευριζει απο τωρα καταλαβεινω μετα..ς ηρεμησουμε...

αν και αυριο ετσι θα παω εδω να τον ακουσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα Χρυσουλα μου σε κατλαβαινω απολυταα :(

αν και εδω και 5 λεπτα τον επιασε κριση κλωτσιδιου

μιλαμε ηρεμησα η γυναικα - πραγματια το μεσημερι επεσα σε καταθλιψη μιλαμε και ολο τη κοιλιτα κοιτουσα

ελπιζω να κλωτσισει και εσενα ο μικρος Χρυσουλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε μπραβο βρε Χρυσουλα

Μαρακι που εισαι; πες κανα νεο; μετο νεο μπεμπε ολα καλα; - ο μεγαλος αντρας σας ολα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχ...με σας γελαω...

ρε παιδια τοσο αναισδθητη ειμαι..που δεν το ακουγα και δεν ανυσηχουσα;;;

τι να πω!!

χχαχ...

ωραια τα λετε..ολα καλα βρε κοριτσια..

δε ξερω..εχεσε τον τοπο λεει ο λευτ..εγω ελειπα..

και παλι κανει το ιδιο..εκει που κοιμαται ξυπανει και κλαιει..την χαιδευα τοση ωρα την κοιλια,την πηρα αγκαλια..το ιιδο..

τωρα κοιματια γιατι ειχε να κοιμηθει..κανα 4 ωρο..

τι να πω..

σν αν ποναει καπου..

αλλα που;;

τεσπα!

εγω δε κανω γκρινιαρικα μωρα μαρκερ;;.χ.αχα..

ακουσατε αυτο με το παιδακι στη λερο και τωρα νοσηλευεται ηρακλειο;;

αλεκα κανενα νεο με τη κορη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...