Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Χανιά :) Συζυγική σχέση εχω με τα Χανιά ;) Βρεθηκα για δουλεια εκει πριν λιγα χρόνια και έτσι γνωριστήκαμε ;)

Το καλοκαιρι δυο μήνες κατεβήκα με τα μωρα νεογέννητα κάτω να με βοηθησουν τα πεθερικά μου και ήμασταν όλο βόλτες, είδα κι έπαθα να τις στρώσω, μη σου πω ότι δεν τις έχω στρώσει ακόμα, χαχαχα λες γι αυτό να μου ξυπναν τη νυχτα να ονειρεύονται το palace :lol::lol::lol: .

Ελενα φανταζομαι την Ανάσταση την κόρη σου, παρτης ωτασπίδες από τώρα γιατι θα τρελαθεί απο τα μπαμ μπουμ. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

A wraia Sonja! Opote uparxei kai periptwsi an kapoia stigmi katebete na gnwristoume!

:lol::lol: gia to palace!

Kala ase...gia tin Anastasi den to suzitw katholou...de tha mporoume na pame konta se ekklisia, tha pathei sok h mikri! E tote ksereis kai esu apo prwto xeri ti polemos ginetai edw katw!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες μου γλυκές καλη χρονια να εχουμε!

Υγεια και χαρα και να πιστέψουμε ότι όλα θα αλλάζουν προς το καλύτερο! Να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας γιατι ειναι τα μόνα που μας δίνουν δύναμη.

Βάσω χρονια πολλα για τη γιορτη σου, να χαίρεσαι και τον άντρα σου και τα όμορφα παιδάκια σας.

Λια χρονια πολλα και σε σένα, χρονια πολλα και για τον άντρα σου.

Χρονια πολλα σε οποιον δικο σας έχετε και γιορτάζει σημερα.

Τα περασατε καλα?

Εμεις οικογενειακα, το φλουρί έτυχε στο σπιτι....

Είχαμε βάλει και γάλα και κουραμπιε και μελομακαρονο στον Αι Βασίλη και το πρωι που ξύπνησε η Αγγελική πήγε να δέι αν τα έφαγε και αν άφησε τα δώρα. :lol:

Αντωνία τέλεια η βασιλόπιτα! Τυχερός θα ειναι ο Αναστάσης φέτος που του έτυχε το φλουρί!

Σταυρουλα και μας μας το έκαναν αυτο δώρο και του το έχω βάλει στο πλάι στην κούνια και το χτυπάει με τα χεράκια του.

Κατερινακι μας λείπεις και εσυ και το σεντόνι που απλωνεις καθε φορα :lol::lol:

Μαρακι η Αννουλα τέλεια όπως παντα, καλοτυχη να ειναι αφου ειναι και η τυχερη της πίτας.

Και αλλο τυχερό μωρακι, Μαρίνα καλοτυχος να ειναι και ο Αντωνακης σου.

Ελενακι ωραία που βγήκατε και έξω μετα

Αμαλία και σε σας στο σπιτι, τύχη για όλους ειναι κάτι καλο θα σας ερθει ;)

Έλενα ευχαριστούμε για την μαντιναδα, τρόμαξε η Εβελινα και λογικό άμα λες για τόση ώρα.

Σοφάκι μέσα σε όλα οι μικρές δεν αφήνουν τίποτα να τους ξεφύγει....ωραία που περασατε και εσείς.

Φιλια σε όλες, ευτυχισμένη και ευλογημένη η χρονια που ξεκίνησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια σας ευχαριστω πολυ κ για την αννουλα κ για την αδερφη μου!!

λια χρονια πολλα σε σενα κ στον βασιλη σου!!το βικακι το ειπα το πρωι!! ;)

χαιρομαι κοριτσια που περασατε τελεια!!!σημερα φαγαμε κ παλι στην πεθερα κ κοψαμε βασιλοπιτα κ εκει κ το ετυχε ο συζικς!!!κ μετα πηγαμε αλεξανδρεια ημαθειας να δουμε την γιαγια του ανδρεα να δει κ το μωρο ,εκοψε βασιλοπιτα κ εκει κ ετυχε σε μενα!! :D ολοι η οικογενεια !!!μην εχουμε παραπονο..αλλα του σπιτιου μας την βασιλοπιτα στην αννα!!τουλαχιστον πρωτοχρονια τα περασαμε καπως καλυτερα..γιατι τα χριστουγεννα μας ηταν ενα μαυρο χαλι..για 3-4ις μερες υπηρχε μια ενταση γενικη..τωρα μια χαρα!

σονια μαρια με λενε!! ;) αχ κ εγω εχω θεμα με τα ονοματα..ξεχναω παρα πολυ κ νευριαζω μετα γιατι δεν ξερω πως να την-τον φωναξω..ντρεπομαι να ξαναρωτησω,αλλα δεν γινετε κ αλλιως!! ;)

λοιπον...τσεβουλα,σονια, α κ κικιτσα το ονομα σου ειναι κικι?πειτε μου please τα ονοματα!!εχω πολυ αλτσαχαιμερ..μη με περεξηγητε!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou geia sas....

Se emas to frouri epese ston antroulh mou(san the Elenas)

Xthes phgame oikogeneiakws sth giorth the Iil,ti na pw,ti oikodespoina kai ti kalo paidi o antras the....Den mporeite na fantasteite ti noikokura einai....An peis o Dionusakos,sketo koukli....Phge i mpempoula mou na ton piasei kai klama ekeinos,emeis imastan polu ekdhlwtikes........

Kikitsa den kataferame na synantithoume sta giannena,eixame fygei nwritera logw arrwstias....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή χρόνια και καλό μήνα να έχουμε. Να χαίρεστε όλες τα παιδάκια σας και τις οικογένειές σας.

Μαράκι κούκλα η μικρή και καλότυχη να είναι το 2013. Να χαίρεσαι την αδερφούλα σου. Μαράκι τσεβούλα είναι η Βιβή μας, Σόνια είναι η Σοφία μας και η Κική μας η κικίτσα.

Πόσο ζηλεύω που στέκονται τα μωράκια σας. Εμένα ακόμα ούτε καθιστός δεν στέκεται μόνος του όλο πέφτει. :evil::evil:

Αύριο έχουμε μηνογενέθλια. Κλείνουμε 7 μήνες. Εμάς το φλουρί (στην βασιλόπιτα της μαμάς μου) έπεσε ανάμεσα στο κομμάτι του μπαμπά και του μπέμπη. Καλό αυτό για να πάνε καλά και οι δουλειές του μπαμπά μας.

Στις γιορτές έφαγα ξεκοιλιάστικα και έπηξα τόσο στα γλυκά που δεν θέλω άλλοοοο. Έχω ανάγκη να κάνω δίαιτα-αποτοξίνωση. Οπότε το πήρα απόφαση. Δεν τολμώ να ανέβω στην ζυγαριά αλλά αφού το πήρα απόφαση να κάνω δίαιτα πρέπει να δω που βρίσκομαι και αν χάνω. Ειδικά τώρα που μειώθηκε ο θηλασμός λογικά θα παίρνω πιο εύκολα βάρος. Θέλω να ξαναμπω σε όλα μου τα ρούχα επιτέλους.

Βικάκι χρόνια πολλά κι από δω και να χαίρεσαι και τον αντρούλη σου που γιορτάζει και μαζί αγαπημένοι να χαίρεστε τα πανέμορφα παιδάκια σας. Lil επίσης χρόνια πολλά και σε σένα για τις γιορτούλες σας.

Ελένηηη ξεσαλώματα διαβάζω. Άντε όλο το χρόνο να ξεσαλώνεις εύχομαι :lol: .

Έλενα τέλεια η μαντινάδα. Ευχαριστούμε και ανταποδίδουμε. Να μην την πας στην Ανάσταση. Ούτε κι εγώ θα τον πάω γιατί στον αδερφό μου του είχε μείνει τραύμα και δεν ξαναπήγε. Αφού τώρα 39 χρονών μαντράχαλος και ακόμα δεν πάει.

Κι εμείς περάσαμε οι 3 μας την παραμονή. Ο ένας κοιμόταν ο άλλος έβλεπε Σεφερλή και ο τρίτος (εγώ) περίμενε να πάει 12 για να πέσει για ύπνο. Δεν μπορούσα να κρατήσω τα μάτια μου ανοιχτά με τίποτα.

Κατερινάκι κι εγώ το είχα βάλει μέσα στην κούνια αλλά μετά φοβήθηκα μην τον ξυπνήσει καμια μέρα αν το πατήσει κατα λάθος και τώρα το βάζω κάτω στα παιχνίδια του όταν παίζει. Κουκλιά τα παιδάκια σου.

Κατερινάκι περιμένουμε πως και πως την σεντονάρα σου. :D

Σοφία μια χαρά περάσατε με τις μικρές. Από τώρα στα ξενύχτια.

Λέλα εμείς τα είπαμε και τηλεφωνικώς. Τέλεια η βασιλόπιτα. Το άσπρο που έχει από πάνω τι είναι? Λευκή σοκολάτα?

Πάρτε και την δική μας βασιλόπιτα που δεν την έχουμε κόψει ακόμα. Πείσμωσε και δεν έλεγε με τίποτα να βγει από το ταψί χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!!!

καλη χρονια κ καλο μηνα!!!!!!!!!! να εχουμε ολοι υγεια κ να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!!!!

Η αννουλα ειναι κουκλα Μαρακι μου!!!!!

Ελενη τι καλα που πηγατε στην Λιλ!!!!!

Νανσυ καλη επιτυχια με το παρτυ σας!!!!να χαιρεσαι την Σαντυ!!!πολυχρονη!!!!θα περιμενουμε νεα κ φωτο απο το παρτυ!!!!

Λια τελεια η βασιλοπιτα..κ του χρονου!!!!!

Σταυρολα ωραια κ η δικη σας βασιλοπτα!!!!κ του χρονου να ειμαστε γερες να ξανακανουμε!!!!!

Κατερινακι περιμενουμε πως κ πως να απλωσεις το σεντονι σου!!!!!!!!!!!!!!!μας ελειψες!!!!!

Σονια τρελα πρεπει να ειναι οι μικρες σου!!!!!!!!!!

Ελενα πολυ την λυπηθηκα την Εβελινα την καημενη φοβηθηκε..ωχ φανταζομαι τι θα παθει την Ανασταση!!!!!!!!!!!!!!!!!!με τις μπαλοθιες...........

κοριτσακια εκλεισα εισητηρια για Αθηνα θα στις 9 φεβρουαριου..θα κατσω μια βδομαδα στον αδερφο μου!!!!!!!!!!!!!!να κανονισουμε συναντηση παρακαλω...να σας γνωρισω απο κοντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ο αναστασης μπουσουλαει παντου..εχει παρει το κολαει κ μακολουθει παντου....εχει πολυ πλακα..ακολουθει τα ποδια μου τα ψαχνει..ερχεται κ κλαιει να τον παρω :lol::lol::lol::lol::lol: με το φαγητο ακομα κανουμε καθημερινες προσπαθειες δεν τα παμε τοσο καλα αλλα δεν το βαζουμε κατω καποια στιγμη θα φαει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα και καλη χρονια ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!

graphics-christmas-trees-982452.gif

Kατω απο το δεντρο θα βρειτε το δωρο μου για σας......

2013 ευχες για

αγαπη,υγεια,ειρηνη,

προσωπικη επιτυχια και

οικογενειακη ευτυχια!

Χρονια πολλα, χρονια καλα!Καλη χρονια!

Βικακι μου χρονια πολλα σε εσενα και στον καλο σου, να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!Ειδες συμπτωση να γιοτραζω και εγω με τον καλο μου την ιδια μερα?Πολυ μου αρεσει!

Να χαιρεστε και τους δικους σας πο γιορταζουν!!

Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας Ελενη,Μαρακι , Βικακι,Ελενα, Αντωνια, Σταυρουλα,Λια, Κατερινα και οποια κοπελα μας ευχυθηκε!!! :x:x:x:x:x:YMHUG:

Εγω κουραστηκα λιγο αυτες τις μερες γιατι η κυρια που εχουμε ετυχε να φυγει για λιγο, αλλα ολα πηγαν καλα!

Πρωτη φορα και η γιοτρη στο σπιτι με το μικρο και ξεκινησαμε νωρις δεν ειχαμε τα παλια ξενυχτια.Τωρα θα προσαρμοστουμε με το προγραμμα των παιδιων.

Γνωρισαμε απο κοντα την Ελενη και τον αντρα της και την Μαριζα ,ηταν εξαιρετικοι τους συμπαθησαμε πολυ

πολυ και μενουμε και κοντα.Ελενη μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια :x και φαντασου οτι στο τελος

μαζεψα τα παντα εμοιαζε το σπιτι σαν να μην ειχαμε κοσμο...Η Μαριζα θε'ι'κη , ααααχ και τι καλη , τι ηρεμη,

πηγε και να τον πιασει τον πασακο μας αλλα ο δικος μας εχει γινει πολυ γκρινιαρης μου φαινεται....

Τα κοριτσακια νομιζω οτι ειναι τσαουσες, ενω τα αγορακια πιο μαζεμενα στην αρχη...Το βραδυ ξυπνουσε και σε εμας και δεν εχουμε κοιμηθει τα πιανει καμια φορα τι να πω....Ελενα φευγοντας ξεχασα να σας δωσω και ενα γουρακι :( Τωρα οταν βρεθουμε...

Πολυ ομορφες και οι βασιλοπιτες που φτιαξατε και του χρονου!

Κατερινακι πως ειναι το ματακι του μικρου?

Νανση πολλες ετοιμασιες ειχες και εσυ κουκλιτα, ε?

φιλακια xxxxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!!!!!!!!χρονια πολλα!!!σημερα θα μας ερθει η κατερινα μας επισκεψη με τον αντρα της κ την νεραιδουλα!!!!!!!!! :YMHUG::YMHUG::x θα γνωριστουμε επιτελους κ απο κοντα!!την αννουλα την εβαλα ηδη για μεσημεριανο υπνο για να ειναι ξυπνια οταν θα ερθουν!!

σταυρουλα πολυ νοστιμη φαινεται η βασιλοπιτα!!καλοφαγωτη!δεν καθεται ο στρατουλης?αν καθεται τωρα κ πεφτει λογικα την επομενη βδομαδα θα καθεται σταθερα!ευχαριστω για τα ονοματα!!!τα μπερδευα... ;)

λιλ τι ωραια που βρεθηκατε με την ελενιτσα !!κ η δικια μου οταν ειδε τον ανασταση την αντωνιας ορμουσε..ενω ο αναστασης πιο ντροπαλος.. :ymblushing: κ παλι χρονια σας πολλα!!

αντωνια μπουσουλαει?αχ τι τελεια!!!!κ εγω θελω να την βλεπω να μπουσουλαει κ να με κυνηγαει.. :lol::lol: θα εχει πολυ πλακα..εμας θελει να στεκεται συνεχεια ορθια!!την καλοαρεσε που βλεπει τον κοσμο απο ψηλα μου φαινεται!! :lol::lol:

σοφια οντως πρεπει να ειναι φοβερες οι διδυμουλες σου!!!

ελενα εμας τα σκυλια μας τρελαθηκαν με τα πυροτεχνηματα.. :o το λυκοσκυλο της κουνιαδας μου τα ρημαξε ολα στην αυλη,,εσπασε τα πυθαρια κ η δικια μου ενω την εβγαζα εξω για να κανει την αναγκη της χτυπουσε την πορτα να την βαλουμε μεσα..μολις την βαζαμε κρυβοταν κατω απ'το τραπεζι!!! :lol::lol: ενω η αννουλα στον κοσμο της!!!γελουσε!! :lol:

παω να κανω πιστολακι για να υποδεχτουμε την κατερινα!!!ξαναερχομαστε μετα!! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

agapes mou xronia polla kali xronia na exoume mou leipsate polu den prolavenw na mpw na sas diavasw den kathomai katholou... emeis eimaste kala perasamepolu wraia k anupomono na perasoun oi meres na exw xrono na sas diavasw sas filw oles mia pros mia...

xronia polla se oses giortazoun basw.lil k opoia alli einia k twra den thimamai...

k pali kali xronia sas agapw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου!!!!

καλη χρονια σε ολες,στις οικογενειες σας,να χαιρεστε τα παιδακια σας κ οσους αγαπατε!τυχη,αγαπη,υγεια σε ολα τα σπιτια!!

σας ευχαριστω πολυ ολες που με θυμηθηκατε για τη γιορτη μου,ανταποδιδω κ να χαιρεστε κ εσεις οσους εχετε εορταζοντες!

μαρακι μου να χαιρεσαι την αδελφη σου!!βασω τη λετε;η αννουλα ειναι γλυκα κ ευχομαι το φλουρι που κερδισε να της φερει ολη τη χρονια υγεια κ πολλα χαμογελα στο γλυκο της προσωπακι!κ σε εσενα κ του ανδρεα φυσικα,να ειστε γεροι κ να χαιρεστε τα παιδια σας!τελεια που θα ερθει η κατερινα,θελουμε φωτο!

νανσυ μου χρονια πολλα στη σαντουλα σου!να την χαιρεστε κ να περασετε τελεια στο παρτυ!πριμενουμε φυσικα φωτο απο τις δημιουργιες σου!!

ελενακο η εβελινα τρομαξε μωρε,το γλυκουλι μου,ευχομαι πολυ τυχη στον αντρα σου που κερδισε το φλουρι!

οι μαντιναδες πολυ ομορφες κ συγκινητικες!

αντωνια μου ναι πολυ θελω κ εσενα να γνωρισω,ειναι ευκαιρια λοπον κ αφορμη να κανονισουμε συναντηση!αν θες στειλε μηνυμα να μου πεις που μενει ο αδελφος σου.καλη τυχη κ στο αγορακι σου που κερδισε το φλουρι!οντως πολυ πλακα να σε ακολουθει ο γλυκουλης μου!

σταυρουλι μου η πιτα σου πολυ εντυπωσιακη κ επαγγελματικη θα ελεγα!

λια μου κ εσενα πολυ ωραια φαινεται η πιτα σου!καλη τυχη στο σπιτακι σας να σας φερει ολα τα καλα ευχομαι!

λιλ μου κ παλι χρονια πολλα κ στους δυο σας!κ εμενα μου αρεσει που γιορταζουμε μαζι!

χθες εγινε κ κατι που σας ειχα πει..μας ασημωσε ο νεαρος που σας ελεγα την μπεμπα κ ετσι εκλεισε το θεμα του νονου!ειναι ο γιος μιας οικογενειακης φιλης της πεθερας μου.δηλ αυτη η οικογενεια μενουν πολλα χρονια με τη πεθερα μου κ εχουν δυο κορες κ εναν γιο.γενικα τα παιδια τους τρελαινονται για τα παιδια μου κ εχουμε πολυ επαφη μιας που κ ο αντρας μου γνωριζονται απο παιδια.ε κ χθες στη γιορτη μας μας εφερε ενα πολυ ωραιο αλυσιδακι χρυσο με δυο ροζ μικρες πεταλουδιτσες κ ενα ματακι κ μας τη ''ζητησε''!πολυ συγκινηση γενικα,ηταν κατι που υποπτευομασταν αλλα περιμεναμε να γινει απλα με μια ερωτηση,το παιδι ηρθε οργανωμενο κ ετσι ηταν πολυ ομορφο ολο αυτο.

εμας το φλουρι ετυχε στη κουνιαδα μου,σε εμας τιποτα,αλλα δε πειραζει.

αυτα κ απο μενα,σιγουρα καποια ξεχασα αλλα πρεπει να κλεισω τωρα γιατι θελω να απλωσω τα ρουχα που με περιμενουν εδω κ ωρα.

α δε σας ειπα,ο τονι μου ειναι αρρωστος σχθες βραδυ ειχε πυρετο.εχει κ βηχα.πηρα γιατρο κ μου ειπε ντεπον για πυρετο κ μου εδωσε κ σιροπι για βηχα κ αν δω οτι δε περναει θα της τον παω να τον δει.

πολλα φιλακια κοριτσια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλακι σε ευχαριστω γλυκια μου!Χαιρομαι που περασατε ομορφα!

Βικακι μου ανταποδιδω και εγω τις ευχες ξανα :x Περαστικα στον τονι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου χρόνια πολλά και πάλι!Ελπίζω ο καινούργιος χρόνος να είναι γεμάτος χαρές!

Επιστρέψαμε στο σπιτάκι μας, περιττό να σας πω τί χαμός γίνεται απο άπλυτα, βαλίτσες, δώρα!Σιγά σιγά πρέπει να τα τακτοποιήσω! Η μπέμπα εκτός απο τα δώρα που της έκαναν στην Πάτρα, έλαβε και όλα τα δώρα απο την Αθήνα που μας τα έστειλαν,ποιος τη χάρη της!

Λιλ τέλεια οικοδέσποινα ακούμε!Μπράβο κοπέλα μου και του χρόνου!

Έλενη ξεσάλωσες!Ζηλεύουμε!

Αντωνία, Λία, Σταυρούλα γειά στα χέρια σας, πολύ ωραίες βασιλόπιτες!!

Μαράκι η Αννούλα είναι θεική!Τυχερούλα θα γνωρίσεις την Κατερίνα!Τέλεια, περιμένουμε νέα απο τη συνάντησή σας!

Κατερίνα ο Νικόλας και η Αγγελική τέλειοι με τον Αη Βασίλη!

Βικάκι περαστικά στον Τόνυ!Πολύ συγκινητική η κίνηση του μελλοντικού νονού!Μπράβο, το λύσατε κι αυτό το θέμα!

Σε όλες πολλά πολλά φιλιά και συγνώμη που ξέχασα να σχολιάσω μερικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλιαααααααααααα......... :x:-* χρονια πολλα!!!

βικακι αχ τι ωραια κινηση που εκανε ο νονος!!!!κ εγω θα δακρυζα απο συγκινιση αν μου το εκανε καποιος!!

αριαδνη στα πατρια εδαφη?αχ αυτα τα ρουχα στο γυρισμο απο ταξιδη δεν τα ηθελα καθολου! :(

ηρθε η κατερινα με τον αντρα της κ την νεραιδουλα της κ ειναι παρα πολυ καλα παιδια!!χαρηκα παρα πολυ που τους γνωρισα κ απο κοντα!!μας ελεγε ο αντρας της που εχουμε κολλησει εδω στο μαμμυλαντ κ γελουσαμε!!κ ο αντρας μου συμπληρωσε να κ η δικια μου ετσι κανει..μας στελνει το βραδυ για υπνο κ ερχεται μετα απο καμια ωρα στο κρεβατι!!! :lol::lol: η μικρη νεραιδουλα ειναι μια πανεμορφη κ πολυ γλυκια !!ολο χαμογελουσε..την ευχαριστηθηκα αγκαλια!!!θα βαλω στην ομαδα φωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβαλα στην ομαδα φωτο...αα ξεχασα να σας πω..σας στελνει πολλα πολλα φιλια η καρολινα μας!!!ειναι καλα κ τα αγγελουδια μεγαλωνουν!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,

Ποσο χαίρομαι όταν διαβάζω ότι συναντιεστε έστω και ανα δυο, δείχνει ότι πραγματικά εχουμε δεθει με τόσα που εχουμε μοιραστεί πανω απο χρονο τωρα.....

Μαρακι δεν νομιζω να εχεις παραπονο με την τυχη... απο ενα φλουρι στον καθενα σας θα εχετε σιγουρα μια τελεια χρονια! τέλεια που βρεθηκατε με την Κατερίνα οι φωτογραφίες δείχνουν ότι περασατε όμορφα.

Σταυρουλα ασε μη λες για φαΐ το τι γλυκα έχω φάει αυτες τις μερες δε λέγεται. Η βασιλοπιτα πολυ ωραια τα νουμερα με τι τα εκανες? Α για το παιχνίδι εγω το βραδυ του το κλεινω έτσι και να το πατήσει δεν θα αρχίσει να παίζει, ασε που τον έχω στον υπνόσακο οπότε δύσκολα να το πατήσει με τα ποδαρακια του.

Αμαλία πολυ λαχταριστη δείχνει η βασιλόπιτα με ζαχαροπαστα έχεις κάνει την επικάλυψη και τα φυλλαρακια? όλο απορίες είμαι.....

Αντωνία μπράβο στον Αναστάση που ξεκίνησε να μπουσουλαει!!! Αφου έρχεσαι Αθήνα εννοείται ότι θα κανονισουμε συνάντηση και ελπίζω αυτη τη φορα οι παλιωισεις και ο καιρος να μας αφήσουν να συναντηθούμε.

Λια και Ελένη ωραία που βρεθηκατε και εσείς και εγω έτσι νομίζω τα κοριτσακια ειναι πιο εξελιγμένα σε αυτες τις μικρές ηλικίες απο τα αγοράκια, έτσι λενε τουλάχιστον.....

Βικακι περαστικα στον Αντωνακη! Μπράβο και στον νονο της μικρουλας σας θα την αγαπάει και θα ειναι σωστός αυτο δείχνει η κίνηση του.

Αριανδη γυρίσατε κιόλας, ε παντα μετα απο ταξίδι έτσι ειναι μέχρι να μπεις πάλι σε σειρά.

Τα νεα μας....σημερα το πρωι του έδωσα για πρώτη φορα κρέμα, 4 κουταλακια, με το που το το έβαζα στο στόμα το έβγαζε ειναι αυτο το αντανακλαστικο της γλώσσας που λενε που δείχνει αν ειναι έτοιμο ή οχι ένα μωρο για στερεη τροφη. Τέλος πάντων του το μαζευα και του το ξανά έδινα ε με την δευτερη τριτη προσπάθεια το κατεβαζε. Το ωραίο ήταν που ειχε και συμπαράσταση η μικρη φόρεσε και αυτη σαλιαρα και μου ζήτησε και εκείνη κουταλακι για την κρέμα.

Αυριο εχουμε παιδιατρο για εμβόλιο το πρωι και μαλλον δεν θα του δώσω απο μεθαύριο πάλι.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρια και Κατερινα τι ομορφα που βρεθηκατε και εσεις, ειδα και τις φωτο σας!!

Αριαδνη ειναι λιγο μπελας μετα με τις βαλιτσες αλλα χαλαλι για τη βολτουλα.

Κατερινα ξεκινησατε και εσεις το ρυζαλευρο? Και σε εμας ακομα τα ιδια κανει και ημαστε στην 5 μερα.Απο μεθαυριο ξεκιναμε και το φρουτο για να δουμε αν θα εχουμε παλι τα ιδια....Του εδωσα και νερακι με το κουταλακι, βραχηκε λιγακι και το εφτηνε στην αρχη αλλα μετα το ανοιγε το στομα το καταπινε, ειχε πλακα και γελαγε :D

Περιμενουμε και τα νεα σας απο τον παιδιατρο....

φιλακιαααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kοριτσακια τι κανετε??

Ελειπα ολη μερα και μου λειψατε!Πηγα κι εκανα μανικιουρ επιτελους το χερι μου εγινε γυναικειο.Και ειχαμε και παιδιατρο.Ολα καλα.

Εχουμε ξεκινησει και το γιαουρτακι και του αρεσει περισσοτερο απο τα φρουτα.

Κυριακη ξεκιναμε λαχανικα.

Πολυ ωραιες οι πιτες σας!Και του χρονου!

Κοψαμε σημερα και στο σπιτι της φιλης μου κι ετυχε σε μενα!

Να λυσω και τις αποριες σας,απο πανω ειχα βαλει γλασο βανιλια και τα νυμερα και τα φυλλαρακια τα εκανα με ζαχαροπαστα.

Τι ωραια που συναντιεστε!Ζηλευω ρε μαμωτοοοο....

Α,εχουμε και 5ο δοντι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα θα κατεβουμε τωρα παλι Χανια οταν ανοιξει ο καιρος.

Κατερινα αυτη η συνηθεια με τον Αη Βασιλη και το μελομακαρονο πολυ μου αρεσει. Φανταζομαι την εκπληξη στα ματια των παιδιων. Οσο για το φλουρι στο σπιτι, λες να "μεγαλώσει" το σπιτικο σας? Καλη αρχη στο Νικολα με τις τροφες.

Μαρακι ωραια με τα φλουρια, η αννουλα σου και ο αντρουλης σου, είναι σαν να ετυχε και στη μαμα. Η γιαγια εκανε χαρες με την εγγόνα της.

Νενε τα κοριτσακια ειναι πιο εκδηλωτικα και πιο ζουζουνιαρικια φαινεται.

Εστε πολυ ωραια η Βασιλοπιτα και του χρονου, είναι σοκολατιενιο κεικ? Ασε με τα κιλα, εγω υποτιθεται οτι αρχισα διαιτα κανα μηνα πριν τα Χριστουγεννα για να μην ξεφυγω, αλλα δεν μπορω με τιποτα να αντισταθω στα γλυκα. ΝΑ δουμε που θα παει... Και μου τη δινει πολυ αυτο με τα ρουχα που λες. Μου λεει ο αντρα;ς μου ν απαμε να παρουμε αλλα, αλλα εγω θελω να μπω στα παλια!

Κοκονα δεν το πιστευω πως ο Αναστασης μπουσουλα, μπραβο!!! Υπομονη με το φαγητο..

Λιλ Χρονια πολλα, πως σε λενε?

Βικυ ωραιος ο νονος, παντα αξιος.

Αριαδνη κουραστικο και χρονοβορο το μαζεμα των βαλιτσων. Εσυ θα ανοιγεις βαλιτσες και η μπεμπα δωρα, να τα χαρει η μικρουλα.

Λια μεγεια το μανικιουρ, αντε και σε σπα! Καλα για τα δοντια τι να πω μπραβο, εμεις ουτε για δειγμα καμια τους. Καλα κι εσυ με τοσα δοντια και γιαουρτι του δινεις? δωσε κανα πα ιδακι να το φχαριστηθει!!! Αληθεια δεν σε δαγκωνει στο θηλασμο, γιατι εμενα μου τραβανε τη θηλη κι ασ μηνεχουν δοντια.

Κοριτσια αδιαθετησα πρωτη φορα πριν κανα μηνα . πριν την εγξυμοσυνη ειχα πολυ σταθερη περιοδο, και τωρα καθυστερηση, ειναι αναμενομενο ε? Ποσος καιροςχρειαζεται να σταθεροποιηθει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!!!

Τι επαθε το μαμμυ κ εμφανιζεται ετσι?

Λιακι τα νυχια τα εκανες με τζελ τελικα?μεγεια!!!!!κ αλλο δοντι βγαλατε μπραβο τον Τουλη..οντως αυτος ειναι ετοιμος για παντσετες κ παιδακια οχι για γιαουρτακια!!!!!!ξεκινατε λ λαχανικα..αντε με το καλο...

Κατερινακι περιμενουμε κ τα δικα σας νεα απο γιατρο...

Μαρακι κ κατερινακι τελεια που συναντηθηκατε..πολυ ωραιες φωτο...

Αρι επιστρεψατε..αυτες οι βαλιτσες ειναι πολυ σπαστικες σε καταλαβαινω...κ η τακτοποιηση γενικα...μεγεια τα δωρακια σας!!!!!!!!!

Σοφια νομιζω οσο θηλαζεις μπορει να ειναι αστατος ο κυκλος σου καποιους μηνες!!!!!!!!!!!!!

Βικακη τι ευχαριστα νεα!!!μπραβο το νονο σας!!!!!!!!περαστικουλια στον τονυ..ευχομαι σημερα να ειναι καλυτερα!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete? Emas tis teleutaies meres boltaroume exei ilio kai wraio kairo kai epidi eixame kleistei mesa me ti broxi 2-3 meres eipame twra me ton kalo kairo na to ekmetaleutoume!

Sas diabaza 2 meres alla me to na min ta sxoliazw amesws ta ksexnaw...tha sxoliasw oti thumamai!

Sofia otan katebete tha xaroume polu na sas gnwrisoume!

Gia tin periodo den kserw giati kai emena mono 1 fora mou exei erthei to Dekembri kai twra pali tha perimenw gurw stis 6-8 tou mina gia na doume.

Katerinaki kali arxi me to rizaleuro! Emas mporei na mas pire kanena mina na to sunithisoume alla twra entaksei to trome...bebaia me polu upomoni kai epimoni akoma...to fai laxanikwn kai mosxari den mas poluaresei alla auto einai akoma kainourio kai kanw upomoni mpas kai to sunithisei!

Stauro fusika kai den tha tin paw tin Anastasi giati sigoura tha pathei psuxologiko...kai emeis sunithws kanoume Anastasi sto xwrio tou suzuks pou ekei kuriolektika ginetai polemos...afou egw panta otan arxizoun ta beggalika kai tis mpalothies skibw kai paw kai kribomai, pragmatika einai tromaktiko edw pwra! Alla kai twra tin prwtoxronia tha fantazotan kaneis oti siga mi rixnoun mpalothies mes tin poli....kai omws...edw den bazoun mualo...akoma rixnoun kai polles! Kai emeis eixame riksei perisi ston progamo apo tin taratsa tou spitiou :oops: alla kai ston gamo erikse o suzuks! :D Ti na kanoume...einai ethima pou duskola stamatane!

Koritsia polu wraies oi basilopites sas!! Kai tou xronou!! Re Lioumpa esu prwti fora tin eftiakses??? Entelws epaggelmatiki fainetai! Kaliteres kai apo autes pou blepw stis bitrines tou zaxaroplateiou!! Me geia to manikiour! Kai egw thelw!

Ma kala o Mitsaras kai allo donti?? Pwpw exei ksefugei! Emeis oute ena akoma!

Biki mprabo sto nono tis mikris sou, polu euxarista nea! H ilikiia tou mia xara einai...tha exei enan neotato nono! Perastika ston Tony!

Oi fwtografies sas einai polu omorfes oles!!

Ti wraia pou gnwrizeste kai apo konta!!! Kai gw thelwww!

A! ksexasa na sas pw! Simera to prwi me programmatismeni kaisariki gennise h nona tis mikris! Tha pame na ti doume autes tis meres! Ti wraia!

Tony tha gnwriseis kai esu merika apta koritsia! Ti teleia! Ante na ertheis Kriti na gnwristoume kai emeis!!! :)

Auta thumomoun...sigoura ksexasa polla!

Filakia se oles sas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Καλημερα

Πηγαμε το πρωι παιδιατρο καναμε το εμβολιακι μας και αυτη τη φορα κλαψαμε αρκετα, πλησιαζε και η ωρα που ηταν να φαει και ηταν λιγο γκρινιαρουλης γενικα. Απο υψος πηρε παλι τρεις ποντους και εφτασε τους 69 απο βαρος παλι τιποτα σχεδον μονο 200 γρ και τωρα ειμαστε 7350. Επεσε μια καμπυλη στο βαρος αλλα παλι ειναι πανω απο το μεσο ορο, ειχε ανεβει πολυ το πρωτο τριμηνο οποτε τωρα καπως ερχεται στα ισα του, κατι που ειναι πολυ συνηθισμενο σε μωρακια που τρεφονται αποκλειστικα με μητρικο γαλα.

Μας ειπε να συνεχισει με κρεμα και μολις την φαει ολοκληρη να του βαλω και τα φρουτα. Ρωτησα και τι αλλες επιλογες εχω σε φρουτα και μου ειπε οτι μολις φαει τα 4 βασικα μηλο αχλαδι μπανανα και πορτοκαλι και εχει κλεσει και τους 6,5 μηνες μπορω να του δωσω οτι αλλο φρουτο θελω, ομοιως και για τα λαχανικα αφου φαει πατατα καροτο κολοκυθι σελινο μετα οτι αλλο θελω, ορεξη να χουμε....

Αμαλια χρειαζετε και το κομμωτηριο και το μανικιουρ και η βολτες για να ανανεωνομαστε και να γεμιζουν οι μπαταριες, καλα εκανες λοιπον. κι αλλο δοντι και γιαουρτακι μπραβο το αγορι μας.

Σοφια πως το εννοεις το να μεγαλωσει το σπιτικο μας, ενα δωματιο ακομα θα το ηθελα η αληθεια ειναι....βασικα ηταν στην πιτα που κοψαμε στη μαμα μου σε αυτη που κοψαμε εμεις στο σπιτι επεσε στο κομματι του Χριστου και της Παναγιας.

για την περιοδο οπως σου ειπε η Αντωνια μπορει δυο τρεις μηνες μεχρι να σταθεροποιηθει να παιζει μερικες μερες ο κυκλος εκτος αν μας ετοιμαζεις τιποτα????

Ελενα να σας ζησει το μπεμπακι της νονας, αγορακι ή κοριτσακι?

ελπιζω να φτιαξει το mammy γιατι οντως ετσι σου βγαινουν τα ματια

Παω να μαγειρεψω, μακαρονια με τονο σημερα, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...