Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Xronia polla koritsakia mou!!!!!!!!!!!!!!!gyrisame afou arrwsthsame oloi...tha mas meinoun aksexasta ayta ta xristoygenna.....pwpwpwpwpwpw....Lil mou etoimazesai e?????emeis menoume sth mhtera mou mas ekane kala,avrio tha gyrisoume sto spiti mas....

Den egine h synanthsh e???????den egine h mazwksi e????

tha mpw pio meta gia na diavasw ta panta.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα φιλες μου!!!εμας σημερα το βραδυ ηταν οτι να ναι..ολο ξυπνουσε κ ηταν μες στην γκρινια..την εβαλα διπλα μου στο κρεβατι αλλα τα ιδια..ολο τα μαλλια με τραβουσε.. :evil: τα ξημερωματα κοιμηθηκε,ξυπνησε στι 7΄30 κ την εβαλα για υπνο παλι..

ελενη χρονια πολλα!!πως περασατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σήμερα ο άντρας μου είναι σχεδόν καλά, ευτυχώς που το προλάβαμε και το πέρασε σχετικά γρήγορα.Βέβαια τελικά με την κακοκαιρία που είχε,δεν νομίζω να ήταν καλή ιδέα να ερχόμασταν στην Αθήνα οπότε λίγο το κακό.Σήμερα αν όλα πάνε καλά θα πάμε Πάτρα μέχρι την Τετάρτη-Πέμπτη το πολύ.

Ελένη χρόνια πολλά, καλωσήρθες!Κρυώσατε?

Λιλ έχεις πνιγεί στις ετοιμασίες, ε?

Tsevoula, η μπέμπα σας είναι απίστευτη, μου άρεσε παααρα πολύ!

Μαρίνα σου έκανα αίτημα φιλίας!

Έλενα τώρα που το θυμήθηκα, ήθελα να σε ρωτήσω κάτι μιας και έχουμε την ίδια κούνια.Έχετε κατεβάσει το στρώμα στο πιο κάτω επίπεδο ή όχι ακόμα?

Φιλιά και στις υπόλοιπες και θα τα πούμε και πιο μετά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Αρι καλο δρομο να εχετε κ να περασετε καλα!!!!!!!!!!!!!!

Ελενη καλωσηρθες..κ περαστικα σας!!!!!!!!!!

τι επαθε η μικρη σου Μαρακι :?::?::?::?::?::?:

βιβη κουκλιτσα η κορη σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να την χαιρεσαι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μπηκα στα πεταχτα(εω θεμα με το νετ για οσες δεν το ξερετε γιαυτο δεν πολυμπαινω να σας γραφω...)να σας ευχηθω χρονια πολλα με το καλο να ερθει το νεο ετος κιελπιζω να ειναι πολυ καλυτερο απο το προηγουμενη για ολους!!να περασετε τελεια με τις οικογενειες σας!!!εμεις ολα καλα αγκαζε με τα ουτρο(μειωσαμε σε 2 την ημερα)και περιμενω να παμε 8/1 να δουμε σε τι φαση ειναι ο τραχηλος...ο μπεμπης κανει κωλοτουμπες κυριολοεκτικα!!αφου ξυποναω το πρωι και δεν μπορω να ξεχωρισω αν ολες αυτες τις κινησεις τις ενιωσα σταληεθαι η τις ειδα στον υπονο μου!!προχθες ξυπνησα πρωτη φορα γιατι εκανε αυτον τον "κυματισμο!!"μεγαλωνει το σκατουλακι μου!!αχχχχχχχχχχχχ κοριτσακια μου μακαριθ να πανε ολα καλα και να μην εχουμε τιπτα εκτακτα γιατι δεν θα ταντεξω..τεσπα!!σασ φιλω οοοοολες και πιο πολυ τα ζουζουνια σας!!!καλα να περασετε ολες!!κιελπιζω απο το νεο ετος να μπορω να μπω συχνοτερα!!περαστικουλια σε ολους τους αρρωστουλιδες γιατι διαβασα οτι ολες λιγο πολυ κατι ειχατε ναντιμετωπισετε μεστις γιορτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου

τι καιρος ειναι αυτος;;;;

χτινακι μεγαλωσε πολυ η κοιλιτσα σου!!φτου φτου!!

εγω κοριτσια εδω ετοιμαζομαι σημερα εκανα κ την ζαχαροπαστα κ αυριο θα παω να στολισω τον παιδοτοπο το μεσημερι εαν κρατησει ο αντρας μου τα μωρα θα παω να κανω κατι τελευταια ψωνια.κοριτσια υπολογισα ποσο μου κοστισαν τα φαγητα κ παροοτι εκανα ενα σωρο μου κοστισαν 185ευρω μαζι με κρασια ο αντρας μου δεν το πιστευε εκει ομως που την πατησα ηταν με τα δωρα που μου πηγαν τελικα πολυ ακριβα κ με τα πιατα που ειχα παραγγειλει απο το ιντερνετ τα οποια τα χρυσοπληρωσα κ τα βρηκα στο σουπερ μιση τιμη!!!

αυτα κοριτσακια μου παω να μαγειρεψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας καλούλες μου!!! :D:D

Πνιγηκαμε στη βροχη,τι πραγμα κι αυτο,μας εκλεισε σπιτι!

Ολες βρισκεστε σε εγρηγορση βλεπω!Μαγειρεματα,επιστροφες,ετοιμασιες.Να μαστε καλα κοριτσακια να εχουμε ενεργεια και του χρονου!!!Να κυνηγαμε τα πιτσιρικια!

Χριστινακι πολλα πολλα φιλια σε σενα και στην κοιλιτσα!Αρχισαν οι καλες οι τουμπες? :D Θα φας πολυ ξυλο να ξερεις! :lol::lol::lol: Θυμαμαι τις κλωτσιες που μου εριχνε στα παϊδακια μου και ακομα ποναω! :lol:

Φυσικο ειναι να εχεις παντα την αγωνια αν ολα πανε καλα,αλλα μην το σκεφτεσαι!Ο μπεμπης σου σε λιγους μηνες θα μας κανει παρεα!!

Σημερα θα φτιαξω τη βασιλοπιτα,για να δουμε,θα τρωγεται??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Maraki kai emeis mia apta idia! Xalia nuxta...fantasou oti apo tis 3 mexri tis 9 katafera na koimithw mono 1 wra!

meta omws koimithikame oloi mexri tis 11...kai paradoksos ksupnisa me oreksi kai ithela na paw se ena pagodromio pou exoun stisei kai exei kai pony kai trainakia kai diafora paixnidia kai ai basili!

Pigame kai molis ftasame kai bgalame tin Ebelina apto karotsi gia na bgaloume fwtografies blepoume oti itan bregmeni... :shock: paw se mia gwnia kai mes to karotsi tis bgazw to tzinaki...kai eixe ginei siskati! Kai to tzin lerwmeno kai to kaltson pou tis forousa apo mesa kai to fanelaki...mono to mplouzaki ti glitwse...kai einai kai mia apo tis liges fores pou den pira deutero fanelaki mazi mou...alla eutuxws kratousa patelonaki kai tis to ebala xwris fanelaki...eutuxws den kruwne giati forousame kai zaketa kai mpoufan....sunexisame ti boltoula mas, bgalame fwto me ai Basili, xionanthropo, trainaki, pony kai diafores alles....kala simera exei ntala ilio kai 18 bathmous...tha mas trelanei o kairos!

Lilaki kales etoimasies! Exeis kai boitheia h moni sou ta kaneis ola ta fagita??

Nene arrwstisate kai eseis?? Pwpw oloi arrwstoi...emeis ws twra tin exoume skapoularei! Perastikoulia na einai!

Xtinaki kales giortes! Apolause tis klotsies! :lol: Kai tous kumatismous...se ligo tha blepeis kati trela eksogkomata kai tha gelas....auta mou lupoun ligaki!

Lelapa kali epituxia sti basilopita! Egw den ftiaxnw, tha mou dwsei o theios mou pou exei zaxaroplasteio mia pou ftiaxnoun autoi kai einai polu nostimi! :D

Ari mou prin 2-3 ebdomades pou h Ebelina arxise na sikwnei polu ton kormo tis kai ma permei stasi gia mpousoulima eipame me ton suzuks na katebasoume tin kounia ena epipedo...tin elise kai tin katebase kai otan eida poso xamila itan h epomeni tripa epatha katathlipsi...den mou kollage na tin exw toso xamila me tipota...kai den mou arese katholou, opote ekane o suzuks mia trupa pio panw...anamesa stis duo prwtes pou upirxan...kai twra einai teleia gia akoma ena diastima...einai ligo pio katw apo to polu psilo! Kai skeftomai kai otan to ksanakatebasw na kanw pali alli mia tripa ligo pio katw...giati auti pou eixe idi to krebataki einai polu xamila...einai gia otan tha kratietai apta kagkela kai tha steketai nomizw.

Tony mou :-* Xtes eida kati cup cakes sto magazi tou theiou mou kai se skeftika!

filia se oles koritsakia!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia mou ti kanete mou leipsate polu egw exw tin giagia mou edw k den prolavenw na mpw den sas exw diavasei ... ama den mporesw na ksanampw sas euxomai kali xronia na exoume k oti mas vasanizei na to afisoume pisw me to pali etos.. xronia polla sas agapw polu k mpou leipete.... ygeia k eutuxia na exoume filakia polla se esas k sta aggeloudia mikra pou einia i proti tous protwxronia k megala.... :x:x:x[smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love4.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love7.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif][smilie=love9.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=icon_rendeer.gif] [smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love5.gif][smilie=love10.gif][smilie=love10.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου!

πολυ βροχη,βαρεθηκα..που να ζουσαμε κ στο λονδινο.. :D

τι επαθαν τα μωρα μας μαρακι κ ελενα κ εμενα τα ιδια.μαρτυρικο βραδυ..κοιμηθηκε 2.30 την ειχα στηθος απο 11.30 ξυπναει 5 πινει γαλα κ ξαναξυπναει 7 κ κοιμηθηκε 9.30.εν τω μεταξυ να παει να κλαψει(στανταρ κατι την ενοχλουσε,μαλλον κοιλιτσα,ειχε αερια..)κ την εφερνα στο σαλονι για να μη ξυπνησει τον αντρα μου ο οποιος ειναι πρωινος στη δουλεια κ φυσικα κ τον αντωνη.μαρτυρικη νυχτα,ειλικρινα θελω να βαραω το κεφαλι στον τοιχο οταν συμβαινει αυτο. [smilie=banghead.gif] κ δε παιρνει κ πιπιλα,ακομα κ τωρα που γραφω την εχω στηθος μπας κ κοιμηθει κ κοιμηθω λιγο.ο τονι ειναι στη γιαγια του κ ηταν ευκαιρια.κ εχει κ πολυ γκρινια.

χριστινακι μου μην ανησυχεις ολα θα πανε καλα,λογικο να σκεφτεσαι ετσι,αλλα στο εχω ξαναπει κιολας οτι ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα καλα. ;)

αριαδνη μου εγινε καλα ο αντρας σου,ωραια,ε οπως το ειπαν τα κοριτσια 3 μερες κραταει κ ναι αν ερχοσασταν αθηνα ξινο θα σας εβγαινε.να το κανονισετε προς ανοιξη! :D

ελενακο εχετε ηλιο;;ωραια εισαστε εσεις,εμεις μουχλιασαμε,πολυ βροχη.ολη τη νυχτα δε σταματησε.

ελενη μου οχι δε συναντηθηκαμε τελικα,ψιλοκρυωσαν τα μωρα μας,ειχε κ παλιοκαιρο οποτε αλλη φορα.

κοριτσια μου σας αφηνω,παω να ξπλωσω μαζι της μπας κ κοιμηθει. :ympray:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Bikouli kai esu ta idia e? Pragmatika einai martirio...telika auto pou katalaba einai oti auto to ksenixti kata ena megalo pososto to pernane ta mwra pou thilazoun...ta alla mwra pou pernoun mpoukali den ksupnane e? Akoma kai mitriko an dineis me mpoukali pisteuw oti exei diafora...giati me to mpoukali ksereis poso pinei kai pinei perissotero...kai den ta pernei kai o upnos...enw sto stithos standar ta pernei o upnos kai etsi den pinoun oso tha mporousan...isws bgainei kai pio duskola apto stithos kai kourazontai...den kserw auta ta sumperasmata exw bgalei...kai fusika tha prospathisw sto deutero na dinw kai apo mpoukali (mitriko stin arxi an exw) gia na min trabaw auta pou trabaw me tin Ebelina twra!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενακο καπου συμφωνω.κ λεω καπου γιατι κ του αντωνη του εδινα μπουκαλι αποκλειστικα απο 40 ημερων κ μετα κ παλι εκανε τα ιδια αλλα οπως λες ξερω ποσο επινε κ επισης επαιρνε πιπιλα.ξυπνουσε τη νυχτα αλλα δε θυμαμαι να πιπιλαει τοοοση ωρα,θυμαμαι οταν αρρωσταινε που εκανα μαυρο υπνο.απορω πως θα τη κοιμηζω οταν κοψω τον θηλασμο..πω πω θα φαω μεγαλο ξενυχτι,δε γινεται πρεπει να μαθει πιπιλα.

ενω κοιμηθηκε εγω δε μπορεσα,ισα ενα τεταρτο με πηρε,ηρθε ο αντρας μου κ ξυπνησα απο το ακουσμα της πορτας.κ μετα δε μπορεσα να ξανακοιμηθω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Biki nai prepei na mathei pipila giati den kseroun na koimountai mona tous...emena kai twra mporei na einai kommatia kai na klaiei giati nustazei kai na ti bazoume stin kounia den koimatai...alla eutuxws emathe tin pipila kai me ligo pipila kai ligo kounima koimatai, oxi panta fusika, alla tis perissoteres fores.

Emeis apofasisame na kanoume entatikes prospatheies me to mpoukali gia na kobw siga siga geumata gia na to kopsw...to mpoukali an exei nero trelenetai...an exei gala den to pinei...alla xtes to bradu mes to klama kai ti nusta tis kapws ipie prwti fora gala apto mpoukali...oxi amesws fusika...opws eipa...apo tis 3 mexri tis 9 h prospatheia me kapoia dialleimata.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια καλη επιτυχια με την βασιλοπιτα!!!!!!κ γω αυριο θα φτιαξω!!!!!

Βικακη κ Ελενα δυσκολα θεματα πιασατε παλι!!!!εγω εχω απελπιστει με το θεμα του υπνου κ με του φαγητου!!!πιστευω τελικα πως ειναι στο παιδι..δεν ξερω..μακαρι ναλλαξει κατι συντομα..γιατι ολο αυτο με ριχνει πολυ ψυχολογικα!!!!νιωθω εγκλωβισμενη κ οτι δεν μπορω να παω πουθενα γιατι κοιμαται μονο στο βυζι δεν παιρνει μπουκαλι κ γενικα δεν γουσταρει τιποτα αλλα παρα μονπ βυζιιιιιιι!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανουλες μου καλησπερα!ΑΠο εχθες το βραδυ δεν εχει σταματησει να βρεχει και δεν εχω βγει καθολου εξω :( .

Εχω φαει μεγαλη πικρα,οπως ξεντυνομουνα χτες το βραδυ,παω να πιασω κατι απο κατω και εμεινα εκει :o Φωναξα τον αντρα μου,δεν μπορουσα να περπατησω,ουτε να κατσω.Νευροκαβαληκεμα μου λενε οτι ειναι :? Απο κεινη την στιγμη εχω πιει 500 παυσιπονα αλλα τπτ!Ουτε την μπεμπα δεν μπορω να σηκωσω και με το ζορι περπαταω!Εντωμεταξυ ειχα καλεσει για Πρωτοχρονια τους κουμπαρους μου,την πεθερα και τους δικους μου.Ολοι θα φτιαχναν απο καποιο φαγητο και δεν θα κουραζομουνα πολυ,αλλα ετσι πως ειμαι τωρα το ακυρωσα :( Ωραια Πρωτοχρονια θα κανω και ηθελα ρε μαμωτο πρωτη χρονια με την μπουμπου να εκανα εδω Πρωτοχρονια :cry:

Καλα εχω δει τα αστερια σας στις φωτο και ειναι πανεμορφα,ολα ενα και ενα ειναι!Για φαγωμα!Σιγα σιγα θα συντονιστω και στην ομαδα για να σχολιαζω εγκαιρως γιατι δεν εχω προλαβει τπτ

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια για την μπουμπου μου :x:x

Οσο γαι τον υπνο,εγω ετσι την ειχα πατησει απτην παιδιατρο(πρωην)μου λεγε οτι ισως δεν χορταινει γι αυτο δεν κοιμαται και επηρεαστηκα κι απτους γυρω και στον 3ο μηνα της εδωσα ξενο,δεν ειδα καμια αλλαγη τα ιδια μου εκανε.Ακομα μετανιωνω.Ηρθε η στιγμη της πολυ αργοτερα και εχει ηρεμησει

Αν δεν τα ξαναπουμε μεχρι την αλλαγη ,να χουμε ολοι μια καλη χρονια,με πολλα χαμογελα,λιγοτερη γκρινια,περισσοτερες παραδες,να μαστε σιδερα απο υγεια και ολες οι μανουλες να χουμε τα ζουζουνια μας δυνατα και χαρουμενα στην αγκαλια μας. [smilie=occasion14.gif] [smilie=occasion16.gif]

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας απο Πάτρα!

Τελικά φύγαμε γύρω στις 11 και φτάσαμε 1 και εδώ είχε απίστευτο καιρό, πολύ καλό!Έτσι πήγαμε κέντρο, φωτογραφηθήκαμε με Αη Βασίλη, πόνυ κλπ (Έλενα τις ίδιες ιδέες είχαμε ;) )και μετά πήγαμε για φαγητό με ένα φιλικό ζευγάρι που έχει ένα μπεμπάκο 4 μηνών και περάσαμε πολύ ωραία!Έπαιξε ρόλο βέβαια ότι η μπέμπα ήταν πολύ ήσυχη και ευτυχώς την είχαμε βάλει στο καρότσι κανονικά και όταν θέλησε να κοιμηθεί, της το ξαπλώσαμε και όλα οκ.

Έλενα και γω σκέφτομαι να της το κατεβάσουμε και έχω δει ότι είναι πολύ χαμηλά, ίσως κάνουμε και μείς μια ενδιάμεση τρύπα.Αν και η κούνια που έχουμε εδώ στην Πάτρα είναι και αυτή πολύ χαμηλή και δεν με έχει προβληματίσει, βέβαια σε αυτήν κατεβάινει το κάγκελό.

Μαρίνα πολύ γλυκός ο μπέμπης σας, να τον χαίρεστε!

Βικάκι και Μαρία και Έλένα τί πάθανε τα μωράκια?Αυπνία?? :? Όσον αφορά για το μητρικό και το μπουκάλι θεωρώ ότι παίζει ρόλο αλλά πιστεύω και ότι είναι και στο παιδί, όπως λέει και η Αντωνία!

Λία και Αντωνία καλή επιτυχία στις βασιλόπιτες!

Νάνσυ, καλές ετοιμασίες!

Βιβή περαστικά, μην στενοχωριέσαι για την αλλαγή σχεδίων, θα κοιτάξεις να γίνεις καλά, βάζε και καμία θερμοφόρα και αλοιφή, εμένα έτσι συνηθως μου περνάει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

τι παθανε τα μωρακια σας;;;;πραγματι αν ξενυχτας το βραδυ η μερα ειναι χαλια μετα..κ εγω πιστευω πως ειναι στο παιδι γιατι κ την σαντυ που την θηλαζα 6,5 μηνες ναι μεν ξυπναγε συνεχεια για γαλα αλλα κοιμωταν κατευθειαν δεν με ξενυχτησε παρα μονο ενα βραδυ θυμαμαι κ αυτο στο χωριο.κ παλι το οτι ξυπνανε συνεχεια δεν πιστευω πως ειναι οτι πεινανε αλλα ειναι το δεσιμο που εχουν με το στηθος κ το πιπιλισμα βεβαια κ παλι αυτο δεν ειναι απολυτο..η κορη μου η μεγαλη ξυπανει ακομα το βραδυ για γαλα αλλα δεν ειναι απο πεινα αλλα απο συνηθεια κ δεν μπορει να το κοψει με τιποτα..κ ειναι 3 χρονων ετσι;κ η μπεμπα μου κοιμαται σερι.καλα αφηστε ο χοντρος βαραει συναργεμο καθε μερα στις 4.15 πινει γαλα κ ξανακοιμαται αμεσως.κ απο την εμπειρια λοιπον μου δεν μπορω να σας εγγυηθω οτι εαν κοψετε το μητρικο θα αλλαξει κατι..ειναι η συνηθεια.η μονη συμβουλη που μπορω να δωσω ειναι να μην ανοιγετε καθολου φωτα κ να μην τους μιλατε καθολου!κ οταν λεω καθολου εννοω καθολου ακομα κ μια λεξη μπορει να τα ξαγρυπνησει.εγω ακομα κ τωρα στην σαντυ δεν της μιλαω γιατι αν κανω το λαθος την πιανει λογοδιαροια κ εχει τυχει να ζητησει κ τηλεοραση.

αυτα κοριτσακια παω να μαζεψω να σιδερωσω να μαγειρεψω για το βραδυ κ το απογευμα θα παω για το στολισμα..θα τα πουμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα φιλεναδιτσες μου...

να σας ευχηθω ολες να εχουμε μια καλη πρωτοχρονια..να μας μπει το νεο ετος μονο με ευχαριστα γεγονοτα..κ να αφησουμε πισω μας τις λυπες κ στεναχωριες του 2012..υγεια κοριτσακια μου κ να περασετε ομορφα με τα ομορφα στολιδακια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Βιβη να σου ευχηθω περαστικα να γινεις γρηγορα καλα!!!!!δεν πειραζει για το τραπεζι κ του χρονου να ειμαστε γερη!!!!!

Νανσυ μου καλες ετοιμασιες να εχεις κ να πανε ολα οπως τα επιθυμεις!!!ΝΑ χαιρεσαι την Σαντυ σου...κ να περασετε πολυ ομορφα..κ θα συμφωνησω μαυτα που λες για το γαλα..ειναι στο παιδι!!!!!

Λιλ κ σε σενα ευχομαι καλες ετοιμασιες!!!!

Βικακη μου χρονια πολλα κ σε σενα κ στον αντρουλη σου!!!να χαιρεστε την οικογενεια σας!!!

μολις εβαλα την βασιλοπιτα να ψηνεται κ εχει μοσχοβολησει το σπιτι..........

κοριτσακια μου κ του χρονου!!!!!!!!!!!!!!!!!

σας φιλω ολες.... :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ να εχουμε με υγεια πανω απο ολα...ευτυχια ,αγαπη και να χαιρομαστε τα ζουζουνια μας πανω απο ολα!!!γερα να ειναι!!!!

ΕΛΕΝΑ λαθος αυτα που πιστευεις για τον θηλασμο...σαν το φυσικο θηλασμο δεν εχει...και στην ηλικια που ειναι τα μωρακια μας πλεον δεν πρεπει να μαθει μπουκαλι αλλα εκπαιδευτικο ποτηρακι ή και κατευθειαν απο ποτηρακι να πινει...εγω αυτο κανω γιατι φυσικα το μπουκαλι δεν το ξερει και πινει απο κυπελλακι νερακι!το θηλασμο δεν προκειται να το κοψω...ειναι το μεγαλυτερο δωρο που κανεις στο παιδι σου!ξερεις τι αντισωματα παιρνει απο ενα μωρο που δεν θηλαζει??

εγω στην αρχη λογω κακων οδηγιων του παιδιατρου να βγαζω απο το θηλαστρο για να βλεπω τι πινει και να συμπληρωνω με ξενο κοντεψα να κοψω το γαλα μου...γιατι με αυτο τον τροπο μειωνεται...ενω το μωρο αν ειναι στο στηθος οποτε θελει το αυξανει οποτε θελει το μειωνει.ζητηση-προσφορα ειναι!!

και ευτυχως με συμβουλες απο θηλαζουσες μεσω site!καταφερα να κοψω το ξενο τελειως οταν ηταν 2 μηνων και τον θηλαζω αποκλειστικα πλεον και φυσικα πεταξα το θηλαστρο!!!

ελπιζω να βοηθησα!

φιλιαααααααααααα :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!! H teleutaia kalimera tou 2012!!!

Kali prwtoxronia na exoume kai to neo etos na einai pio aisiodosko kai xaroumeno!

Na exoume tin ugeia mas na megalwsoume ta paidakia mas!

Emas h nuxta mas mia apta idia! Les kai krataei roloi h Ebelina, ksupnaei tis idies wres!

Toulaxiston exoume kataferei na tis dosoume gala apto mpoukali 2 nuxtes seri...o suzuks diladi giati apo mena den pinei...alla meta apo prospatheia 2-3 wrwn kai mono mes ti nuxta...ti mera oute na to blepei :shock:

Nancy sumfwnw oti einai sto paidi...apla emena twra den ksupnaei apto desimo...ksupnaei epidi peinaei, giati prospathw na tis kopsw to stithos siga siga stadiaka kai etsi ti mera kathe fora pou kobw kapoio geuma kai afou den pernei mpoukali trwei ligotero gala etsi mexri to bradu den tis exei ftasei auto pou exei piei kata ti diarkeia tis imera! Alla epeidi prospathoume na tis mathoume to mpoukali giauto tis dinoume gala to bradu...giati mono tote pou peinaei kai einai kai apton upno to pernei. Meta an tis to mathw kai pinei mesa sti mera tin posotita pou prepei euelspistw na koimatai ti nuxta xwris na thelei gala. Alla polles fores exw skeftei auto me ti Sandy oti ksupnaei akoma opws mas exeis ksana pei kai den thelw na to kanw kai egw...giauto otan mathei to mpoukali tha prospathisw na min tin taizw mes ti nuxta!! Bebaia eukolo na to lew alla polu duskolo na to efarmwsw...

Bibika mi stenaxwriesai gia to trapezi...tha to kaneis alli xronia! Auto to neurokabalikema einai polu duskolo poso mallon na eixes kai trapezi! Eida kai to melaxrimaki sou, kouklaki, na to xairesai! :x

Ari einai diaforetiko se auti tin kounia giati xamilwnei polu to stroma kai ta kagkela den katebainoun kai moiazei sa fulaki :shock:

Emena den mou arese katholou toso xamila...otan tha steketai tha einai diaforetiko, alla twra pou eimai toso mikra den mou arese.

katebase to na to deis pws einai kai an den sas aresei kanete alli mia trupa...einai eukolo me ena tripani.

Kala na perasete stin Patra! :)

Tony kali epituxia stin basilopita! Teleia tha murizei!!

Egw perimenw ton suzuks na sikwthei (den antexei to ksenuxti opws egw :lol: Kai Koimatai akoma!) gia na pame boltoula, an kai o kairos deixnei broxi kai den kserw.

Mwroudenia den pisteuw lathos gia to thilasmo...apla egw opws exw ksanagrapsei kai alli fora, gia logous ugeias prepei na to kopsw gia na kanw mia therapeia kai fantasou oti o giatros mou eixe epitrepsei arxika mono 3 mines na thilasw kai meta tou to trabiksa 4 meta 5 kai twra mou eipe austira oti 6 kai polu to kathisterisa...egw twra opou nanai ftanw tous 7! Fantasou diladi oti eimai toso uper tou thilasmou pou thilazw eis baros tis dikis mou ugeias gia na parei ola ta kala to mwro mou :) O kathenas exei tous logous tou gia auto pou kanei...esu kala kaneis kai sunexizeis afou mporeis :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia to mpoukali isws exeis dikio...den to eixa skeftei...mipws prepei na tis mathw na pinei gala kateutheian apo ekpedeutiko potiraki?? Pinei nero apo ekpedeutiko potiraki mia xara...les na arxisw kai to gala ekei??

apo ti ilikia kanonika koboun to mpoukali ta mwra??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia to mpoukali isws exeis dikio...den to eixa skeftei...mipws prepei na tis mathw na pinei gala kateutheian apo ekpedeutiko potiraki?? Pinei nero apo ekpedeutiko potiraki mia xara...les na arxisw kai to gala ekei??

apo ti ilikia kanonika koboun to mpoukali ta mwra??

nai ennoeitai...giati na mhn pinei apo ekei?einai kalytero gia ta dontakia oso pio nwris mathoun sto kypellaki toso kalytera...!tzampa paideuesai :D dwsto apo ekei na deis an tha piei!!!emena xthes olws periergws koimithike seri!!!ksipnise 7.30 h wra apo tis 12 poy koimithike!afou lew ton antra mou ti egine den ksipnise?? :lol::lol::lol::lol: ftou ftou!!ti wraia einai etsi!!!alla polyyyy spania to kanei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...