Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Διαβαζω το ποστ που εγραφε και κατι δεν μου καθετε καθολου καλα με την κοπελα...

Μακαρι απλα να ειμαι λαθος και παραξενη και καχυποπτη..Τι να πω...

Οπως και να εχει ειναι τραγικο,και δεν αλλαζει το γεγονος.....

Ποσο κριμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και γω Λία τα διάβασα όλα και γι αυτό είπα ότι είμαι μπερδεμένη.

Δεν μπορώ όμως σε καμία περίπτωση να κρίνω και να σκεφτώ τί τελικά ισχύει..

Τό γεγονός έτσι κι αλλιώς δεν αφήνει και πολλά περιθώρια.

Παρόλα αυτά, θεωρώ αξιέπαινο και πολύ ανθρώπινο την φοβερή κινητοποίηση όλων των συμμετέχοντων σε εκείνο το φόρουμ προκειμένου να βοηθήσουν την κοπέλα.

Και εξ αφορμής αυτου...Θα ήθελα και γω να ευχαριστήσω όσες κοπέλες κατα καιρούς μέ έχουν βοηθήσει κι ας είμαστε "αγνωστες" και όσες δεν κρίνουν η μία την άλλη για τις επιλογές της αλλά αντίθετα στηρίζουν με τον τρόπο τους και τα λόγια τους:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

«Επειδή είχα πρόβλημα με τη μητέρα μου, εκείνη τη μέρα έτυχε να βρίσκομαι στο νοσοκομείο. Με κάλεσαν οι γιατροί στην Παιδιατρική Κλινική, όπου η μάνα με τον σύντροφό της είχαν πάει το παιδί. Οι εικόνες που αντίκρισα όταν οι γιατροί με οδήγησαν στη θερμοκοιτίδα πραγματικά με σόκαραν. Είδα ένα νεογέννητο που είχε ακριβώς την εικόνα που έχουν τα υποσιτισμένα βρέφη της Αιθιοπίας. Ηταν σε πολύ άσχημη κατάσταση, γεμάτο πληγές με πύον, γιατί το δερματάκι του άρχισε να σκάει από την ασιτία, και άπλυτο.

Αμέσως ενημερώθηκε ο εισαγγελέας της Κω, ενώ έσπευσε και η αστυνομία που πήρε καταθέσεις. Προσωπικά θεωρώ πως πρόκειται για καθαρή αμέλεια, εγκληματική» επισήμανε εξοργισμένος ο κ. Κόλιας και πρόσθεσε:

«Η μητέρα ζούσε στη Λέρο μαζί με τον στρατιωτικό σύντροφό της που υπηρετεί στο νησί, χωρίς κανείς από τους δύο να είναι από τη Λέρο. Μάλιστα, στην αρχή έλεγε ότι γέννησε πρόωρα τον γιο της, στους έξι μήνες, αλλά το παιδί ζύγιζε 3,5 κιλά, γεγονός που τη διαψεύδει. Πρόκειται για μια τραγική κατάσταση και η Δικαιοσύνη επιβάλλεται να αναλάβει την υπόθεση».

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια μου!!!αυτα εγραψε στα νεα της λερου..τι να πω..

η δικια μου εχει παραζωηρεψει κ θελει να τραβαει πραγματα..συνεχεια απο της ειμαι..

ελενα βλεπω κ η εβελινα ξεπεταχτηκε ε?ασε ασε κ εγω μου φαινεται θα τα μαζεψω ολα!!

ναταλια καλο διαβασμα..μονο τα sos οπως ειπαν κ τα κοριτσια!!η διαβαζετα σαν παραμυθη κ καλα στον στρατο σου!! ;)

βασουλα παρε τηλ..το σαββατο θα κατεβω θεσσαλονικη ..θελω να παω στα monsoon να δω φορεμα για την βαφτιση της μικρης..

βικακι μεγεια την κουκετα!!!πολυ αγαρμπες ωρες...πωπωωωωωωω..καλο κουραγιο!

κατερινα χαιρομαι που ειναι καλυτερα τα μωρα σου..οσο για τα κακακια της μικρης πιστευω οτι ειναι απο τον θηλασμο..τρωει πολυ συχνα κ περασε κ καποια ιωση κ πινει κ αντιβιωση..

βιβι λογικο ειναι να φοβασαι..κ εδω ειχαν στην κουνιαδα μου διπλα κ στην γειτοννισα μου διπλα..εμεις στην μεση που ημαστε δεν μπηκαν..να με πηγαινε για αρκετο καιρο..φοβομουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παλι σε φορουμ με πιανει στεναχωρια ειναι η δευτερη φορα που ακουω κατι.....Το αλλο ειχε σχεση με μια μανουλα που εφυγε εδω απο το μαμμυ πολυ νωρις, αχ θεε μου!! :cry:

Εξαμηνιτικο και 3μιση κιλα? [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif] [smilie=banghead.gif]

Να παρει το δρομο της δικαιοσυνης, κατι και σε εμενα δεν κολλαει.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Κατερινάκι καλέ μην ανησυχείς θα τα κάνει όλα η μπουμπού. Αυτό το λάθος έκανα κι εγώ και ανησυχούσα και τώρα τέλος το σταμάτησα γιατί είμαι σίγουρη ότι όλες αυτές οι ανησυχίες μας περνάνε στα παιδιά και θα περνάνε και αργότερα. Πάντα θα περιμένουμε περισσότερα και θα απογοητευόμαστε. Πρέπει να χαιρόμαστε με κάθε τους επιτυχία όποτε και να γίνει αυτή. Έχω κι εγώ αφυγραντήρα αλλά έχω και θερμόμετρο-υγρόμετρο οπότε όταν βλέπω ότι ανεβαίνει η υγρασία πάνω από 60 % στο σπίτι τον βάζω. Αυτό έχω. http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003 ... 02_s00_i00

Αντωνία άκουσα ότι όταν κάνεις πολλούς νυχτερινούς θηλασμούς δεν σου έρχεται η περίοδος κι εγώ όντως δεν έκανα πολλούς γιατί κοιμόταν ο μικρός.

Τελικά βγάλαμε και 2ο δόντι επάνω. Σύνολο 4. 2 πάνω 2 κάτω.

Ναταλία να μην κοιτάς στο ιντερνετ για αρρώστιες γιατί θα αρρωστήσεις εσύ στο τέλος. Έτσι την πάτησε και ο άντρας μου.

Σοφία για το νερό λένε 10 λεπτά βρασμένο αν το δώσεις σαν νερό όχι μαζί με σκόνη γάλα. Το amazon.co.uk είναι αγγλικό και δεν έχει τελωνείο καθότι ΕΕ. Έχει έξοδα αποστολής αλλά καμιά φορά οι εταιρείες προσφέρουν δωρεάν αποστολή αλλά αυτό μπορείς να το δεις μόνο στο προτελευταίο βήμα της παραγγελίας.

Έχω κι άλλο νέο. Ο Στρατούλης μόλις γύρισε από μπρούμυτα ανάσκελα και πήρε το χειροκρότημα από την μαμά του. :lol::lol::lol:

Συνεχίζω σε λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βιβι φτου φτου..πολυ ομορφο ζευγαρι ειστε!!!

αντωνια γιορταζει ο αναστασης σημερα?ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ ΠΟΛΛΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!! :-*:-*

Σταυρουλα κ αλεκα βλεπω φουλ στα φορεματα ε?

χριστινα καλο ταξιδι να εχετε κ ολα καλα θα πανε!!!

λιλ ασε..απορω πως....?6μινιτικο κ 3,5κιλα?

λια που τα γραφει?μπηκα στο ειμαι μαμα για να δω συμπεριφορα της αλλα δεν βρισκω..

αριαδνη θα συμφωνησω μαζι σου σε αυτα που εγραψες τελευταια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Simera eimai eksw oli mera...piga giatro epitelous!

Mou eksetase to stithos kai mou eipe oti den einai mastitida giati oute kokkino einai oute polu skliro...mporei apla na exei sisoreutei se ekino to simeio gala. mou eipe na sunexisw stis kompreses...episis an itan mastitida tha eixa kanei 40 pireto mou eipe....to gala mou eipe oti swsta to kobw etsi stadiaka....kai mou eipe oti tha sunexisei na exei gala alla etsi einai meta to aporofaei o organismos...opote ola ok! A, mou eipe oti mporei apla na einai ormoniko giati twra pou kobw to gala mono twra tha epanelthei entelws o organismos ormonika!

Meta pigame gia kafedaki me mia fili mou kai me ta mwra mas...mia xara perasame...stin arxi mourmourizan kai ta duo kai meta koimithikan kai ta 2 tautoxrona kai etsi eipiame ton kafe mas!

Stauro ki allo donti!!! Etoimazetai kai o dikos sou gia paidakia!!

Ari kali diaita...egw eipa oti arxisa alla pali me ta gluka re mamwto...ti na kanw niwthw san na min mporw na antistathw pia!

Lioumpa mia xara! Giati oxi kai gia sena?? Mia xara tha einai! Na pareis kai gia sena!

Lilaki den perpatise kale!! Apla sikwnetai orthia moni tis! xixi :)

Ax Bikaki polu stenaxwro einai auto.. :( polu krima.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Τραγικο αυτο με το μωρακι!Χανω τα λογια μου :( .Σορι αλλα δεν αντεχω να το σκεφτομαι-"σχολιαζω",μουδιαζει το κεφαλι μου :(

Ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σας λογια :ymblushing:! :x:YMHUG::-*:YMHUG::x Ελπιζω αργοτερα να τα πουμε κι απο κοντα,πιστευω να μου χουν φυγει οι φοβιες,ηδη μου εφυγε μια ;) !!!

Αριαδνη μου,το χωριο μου ειναι στα Γρεβενα(η μαμα μου ειναι απο κει).ΚΑι απο μωρα ,παμε 3μηνες καλοκαιρι-ΠΑσχα-Χριστουγεννα.Καποια στιγμη ευελπιστω να μεινω μονιμα εκει.

ΤΕλικα εχουμε αυριο παιδιατρο,αντε να φυγει και αυτο το εμβολιο.

Ναι εγω ειχα πει οτι κλεψαν το σπιτι της πεθερας μου.ΦΑντασου βγαλαν 42αρα τβ-λαπτοπ-χρυσαφικα απο το μπαλκονι!Σε ημιοροφο μενει!Αντε να κοιμηθεις ησυχη και μενει και μονη της με τα δυο εγγονια της!Η κορη της πεθανε πριν 4 χρονια μετα την γεννα,ειχε πολυ δυσκολη γεννα με πιεση,βγηκε απο το μαιευτηριο,και το ιδιο βραδυ ανεβασε πιεση και επαθε εγκεφαλικο,πιστευαμε οτι θα σωθει με καποιες βλαβες αλλα τελικα επαθε και αλλα εγκεφαλικα....34χρονων!!!!Το αγορακι σωθηκε μετα απο αρκετο καιρο που εμεινε στην θερμοκοιτιδα.Ο αντρασ της ξαναπαντρευτηκε φετος και εκανε και αλλο παιδακι και εξαφανιστηκε απο αυτα τα καημενα!αφηστε για αυτο δεν μπορω να ακουω τετοια.Και ο πεθερος μου εχει πεθανει και τα μεγαλωνει μονη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω το πως θα νοιώθει η μάνα. Είμαι πολύ σκασμένη. :evil::evil:

Βικάκι είναι πολύ χειρότερο όταν το μωρό σου φεύγει "μέσα από τα χέρια". Όταν ξέρεις ότι πολλά μπορούσες να κάνεις που δεν έκανες. Αλλιώς είναι να μην είναι στο χέρι σου και απλά να τυχαίνει κάτι.

Αν έγραφε στο δικό μας φόρουμ θα είχε πλήρη ενημέρωση για τα πάντα. :D;)

Καλά όντως είναι υπερβολικό όλο αυτό και κάποιο λάκο έχει η φάβα. Και ενημερωμένος να μην είσαι τόσο βλάκας δεν είσαι να αφήσεις ένα μωρό να πεθάνει από ασητία. Έλεοςςςςς.

Βιβή πωπω τι στενάχωρη ιστορία κι αυτή. Τα καημενούλια μουυυ. Αχ πόσες ψυχούλες τραβάνε δύσκολα κουπί σε αυτή τη ζωή? :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γεια σας

ηταν μερα αγκαλιας η χθεσινη, δεν το ηξερα αλλα τις καναμε τις αγκαλιες μας ;)

Βιβη εξωτικη ομορφια εχεις! Για το δωματιο εσυ δεν αντεξες τελικα ή ξυπνησε η μικρουλα εκεινη την ωρα ?

Σταυρουλα κιαλλο δοντακι το σκατζοχοιρακι σου πηρατε φορα και εσεις.

Ναταλια καλο διαβασμα, βαλε προγραμμα λιγο καθε μερε. Ποτε ειναι οι εξετασεις?

Αλεκα του παιρνει τα παιχνιδια η μικρη, εγω φοβαμαι το αντιθετο οταν θα αρχισει ο μικρος να πειραζει και να διεκδικει τα παιχνιδια της Αγγελικης γιατι προς το παρων εχουμε μεγαλη αγαπη στον αδερφουλη μας.

Λια καλη αρχη και με το μοσχαρακι, τα φρουτακια τα τρωει ευχαριστα ο πασακος σου?

Για το μωρακι πολυ κριμα και εγω στεναχωριεμαι δεν εχω διαβασει τι εχει γραφτει αλλα χαθηκε μια ζωουλα.

Συνεχιζω μετα γιατι δεν με αφηνει αλλο η μικρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα σιγουρα πολυ χειροτερο ειναι αυτο που επαθε η κοπελα,δεν το συζητω..εζησε μαζι του 1 μηνα,το επιασε,εχει αναμνηση της υπαρξης του..αλλα κ εμενα κατι δε μου κολαγε απο χθες που διαβαζα 3μιση κιλα 7μηνητικο..κ καπου δε μπορω να δεχτω οτι τη σημερον ημερα τα παιδια πεθαινουν απο ασητια.δηλ το ενστικτο της δεν τη ''ταρακουνησε''οτι κατι δε παει καλα;;δε θελω σε καμια περιπτωση να το παιξω εξυπνη,γιατι δε γνωριζω τη πραγματικη αληθεια απλα προσπαθω να καταλαβω πως μπορει να σκεφτονται ορισμενοι ανθρωποι με πραγματα που σε αλλους μοιαζουν επικινδυνα κ σε αυτους ανευ σημασιας.εγω στη μπεμπα τις πρωτες μερες που ειχε ικτερο καθομουν πανω απο τη κουνια της,τη ξυπνουσα να φαει,κοιμοταν κ οταν περνουσε η ωρα την εβρεχα να ξυπνησει αν επεφτε σε ληθαργο,δηλ μεσα μου ανησυχουσα,βεβαια ειχα περασει κ αυτο με τον αντωνη κ γνωριζα πεντε πραγματα.τελοσπαντων,ας μη κρινω απο μενα,κριμα στο μωρακι,απλα με εξοργιζει κ το γεγονος αν ισχυει φυσικα οτι ειχε ανοιξει το κορμακι του απο απλυσια,γιατι αυτο δεν φταιει κανενας γιατρος αν δε το εκανε η μαμα.

βιβη μου εγω δε σε εχω φιλη,θα σου κανωαιτημα να σε δω κ εγω,πολυ στεναχωρο κ η δικια σου περιπτωση,τι να πω θεε μου.οσον αφορα τις κλοπες ειναι ο φοβος κ ο τρομος μου,αστο,εχω μεγαλο προβλημα.οταν ο αντρας μου σχολαει 1.30 τη νυχτα οπου ειναι κ η πιο τελευταια ωρα του να σχολασει δε μπορω να κοιμηθω.παλια εκανε κ νυχτερινα στη δουλεια,εκει να δεις ξενυχτι.αφου νομιζα οτι κατι θα παθω απο ταχυπαλμια.

σταυρουλα το ρυζαλευρο που εχω ειναι αυτο που εβαλες σε λινκ το νουνου το γαλαζιο.εγω που το δοκιμασα καθολου γλυκο δε μου φαινεται,αρα μαλλον αυτο μου λετε.

τι φαγατε σημερα;εγω εκανα μοσχαρι με κριθαρακι στον φουρνο,εγινε πολυ ωραιο.

το απογευμα εχει εξοδο φοβερη,σκλαβενιτης ταιμ! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!!!!!!!!!!ola ta mwrakia ζωηρεψαν ε????

χαχααχχαχαχα τελικα εμενα την εκανε την τουμπα απο το ριλαξ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγραφα στον υπολογιστη και μια γτρναω και τον βλεπω κατω ξαπλα να παιζει με το πιανακι και το ριλαξ απο πανω του!!!!χχαχαχαχαχχαχαχχαχα ουτε καν γκρινιαξε ο χαζουλης μου!!!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

παει και το ριλαξ???να το μαζεψω???σηκωνεται ορθιος ρε κοριτσια και τουμπαρει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κριμα στο μωρακι που εφυγε τοσο γρηγορα..τωρα το τι εγινε κ ποιος εφταιγε γραφουν πολλα.καλο παραδεισο να εχει το αγγελουδι..

σταυρουλα :lol::lol::lol: ... εγω σκεφτομαι για την δικια μου μηπως απ'το πολυ φαι μου παθει τιποτα!!δεμ κουβαλιεται με τιποτα..αν την βαλω στο μαρσιπος θα μεινω επιτοπου απο το βαρος..

ελενα χαιρομαι που τελικα δεν ειναι τιποτα σοβαρο..ειναι αυτο που σου ειχα πει..στεκεται σε ενα μερος,αλλα με μασαζακι κ κομπρεσσα θα βοηθησει πολυ...παιξε με τα 2 δαχτυλασ το σημειο κ σπρωξτο προς την ρογα..παντα απαλες κινησεις..λιγο λιγο καθε μερα.. ;)

λια μοσχαρακι ο στρατος?

α βιβι ξεχασα πριν..ιδια ερωτηση με την κατερινα κανω κ εγω.. ;);) επειδη εκλαιγε ,η δεν αντεχες εσυ την μοναξια ?

μωρουδενια γελασα με τον γιο σου :lol::lol::lol: πιανο με ρηλαξ? :lol::lol: εγω το μαζεψα εδω κ 2 μηνες..τουμπα γυρνουσε κ η δικια μου..δεν μπορω να κανω δουλειες με αγχος στο οτι θα την εβαζα στο ρηλαξ κ παλι πρεπει να ειμαι εκει..οποτε σοφιτα πηγε!!τελειωσε η καριερα του!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lilaki euxaristw gia to site...wraio fainetai tha paw na to koitaksw se ligaki me tin isixia mou!

Kali arxi me to mosxaraki! :)

Delphinaki nai auto tha kanw! :)

Kai emena exei zoirepsei polu! Prepei na arxisw na bgazw pragmata apti mesi!

Stauro mprabo sto Stratouli!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα γλυκουλες μου. Ελπιζω ολες να ειστε καλα.

Ειμαι συγκλονισμενη με το θανατο του βρεφους απο τη Λερο..... :cry::cry::cry::cry: Κριμα το αγγελουδακι. Εδω φαινεται ποσο υπολειτουργουν τα παντα σε αυτο το κωλοκρατος. Οταν ημουνα στο νησι ετρεμα μηπως και παθει κατι ο Παναγιωτης γιατι επρεπε να παμε Αθηνα αν συνεβαινε κατι σοβαρο, εκει δεν μπορουσαν να αντιμετωπισουν τιποτα περα απο το συναχι!!!!!! Ξερω πολλες περιπτωσεις για βρεφακια στο νησι που αρρωστησαν και τι ταλαιπωρια τραβηξαν, ας μη σας πω καλυτερα.

Θα συνεχισω να διαβαζω και να σχολιαζω μεχρι να φτασω στο χθες. Ελπιζω να μη σας νευριασω, αλλα απολαμβανω να διαβαζω και να σχολιαζω τα νεα σας, με χαλαρωνει απιστευτα :)

ΝΑταλακι και ΜΑρακι χαρουμενα μηνογεννεθλια.

Ναταλιτσα να χαιρεσαι και τον αντρα σου. Τελικα του πηρες δωρο? Τιιιιι?? Αρρωστησε ο μικρουλης? Περαστικα και ελπιζω να ειναι τωρα καλα. Για να αυξηθει το γαλα βαζε τον μικρο συχνα και πινε υγρα και θα επανελθει η παραγωγη.

Αυτο που εβγαλε το παιδι μηπως ειναι αιφνιδιο εξανθημα λογω ιωσης, οπως της νανσυς? Εσας σε ποσες μερες περασε?

Ελεναλντα τι εγινε με το γρομπαλακι? Εφυγε? Πηγε σε γιατρο? Ειχα βγαλει και εγω οταν ημουνα σε φαση αποθηλασμου και ειχα χεστει πανω μου, ειδικα αν συνεβαινε τωρα με την ιστορια της μαμας μου θα νομιζα οτι ειναι κατι κακο. Αλλα ηταν γαλα μαζεμενο, το εκανα ζεστες κομπρεσες και μετα το ετσιβα το σημειο εκεινο με λαδακι απο το γρομπαλακι προς τη θηλη και μετα με το χερι λιγο λιγο το εβγαζα το γαλατακι και εφυγε.

Χαιρομαι που σε καλυψε η νεα παιδιατρος, ειναι πολυ σημαντικο.

Χαμαμακι εεεεε? Αποοοοοοοοοοολαυσηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη.....

Σταυρο πολυ χαιρομαι που ολα ειναι καλα με την εξεταση στα νεφρακια :)

Πως ειστε με τις ιωσεις?

Μαρακι η Αννουλα εχει ξεφυγει πολυυυυυυυυυ.Χρονια πολλα για το παλικαρι σου, πολυχρονο.

Ενταξει εισαι με την ψυξη και τα λαιμα? ΜΑκαρι να συμφωνησετε με την κουμπαρια. Σηκωθηκε η αννουλα? Μπραβοοοοοοοο.

Λιλακο τελικα το θεμα ειναι αστερακι? Εκλεισε?

ΝΑνσουιτα η μικρη φουντωσε? Αντε να συνεχισω το διαβασμα να δω τι εχει το παιδι..Αιφνιδιο εξανθημα, το εχω ακουσει δεν ειναι ανησυχητικο ευτυχως. Σε ποσες μερες σας περασε?

Καλα μαρη θελεις και 4ο????????????????? Δεν παιζεσαι....Αντε με το καλο και θα το βαφτισουμε ολες μαζι, θα εχει πολλες νονες :)

Χρονια πολλα και σε σενα κοπελα μου, πολυχρονη, δυνατη και με το καλο και 4τεκνη :)

Λιουμπακι εκλεισες με τα προσκλητηρια? Εμενα το στολισμο και το στησιμο τα ειχε αναλαβει η κοπελα απο οπου αγορασαμε τα βαπτιστικα. Χαρουμενα μηνογεννεθλια. Δεν εμεινες μονη με το βυζι εξω, ειμαι και εγω και το Βικακι, η Κατερινουλα και ο Τονινο!!!! Και δεν θυμαμαι ποιες αλλες ειναι με αποκλειστικο....... κανουμε και οικονομια ετσι ;);) Χρονια πολλα για τον συμπεθερο, πολυχρονος.

Μου αρεσε πολυ η αναλυση σου περι υπνου :)))

Βικουλι και εσυ αρρωστησες? Περαστικα σε ολους σας, μας ματιαξαν που ειμαστε αγαπημενες και τα μωρακια μας τοσο τελεια και αρρωστησαμε..... :( ΚΑι εγω ετσι λεω, χαλια μας μπηκε ο χρονος, μας μουτζωσαν απο τη ζηλεια τους :o:o:o:o

Χρονια πολλα για τον γιοκα σου, πολυχρονος.

ΚΑλη αρχη με τις κρεμουλες

Χριστινιω να χαιρεσαι το παλικαρι σου, πολυχρονο και ολα να πανε καλα :)

Εφυγες για θεσσαλονικη? Αν οχι καλο ταξιδι και ολα να γινουν με το καλο ευχομαι.

Τονινο πως ειναι τωρα ο Αναστασης? Η Δεσποινουλα? Χρονια πολλα για να την γιορτη σου, πολυχρονη και δυνατη.

Τι βαζεις στο κρεββατι για να εισαι ησυχη οτι δεν θα πεσουν τα παιδια?

Σονια πολυ καλες και οι κουκλες σου, μπραβο σου, εισαι αξιαιπενη που τις θηλαζεις ακομη και δεν σε ακουμε να παραπονιεσαι ποτε. Και παλι μπραβο.

Περαστικα σε ολους σας. Απο θερμομετρο εχω υδραργυρικο αλλα κυριως χρησιμοποιω ηλεκτρονικο του λεπτου. Σκεφτομαι να παρω μετωπου.....

Μωρουδενια να χαιρεσαι και εσυ το παλικαρακι σου, πολυχρονο. Μια χαρα και απο αναπτυξη, μπραβο σας.

Ανθουλι χαρουμενα μηνογεννεθλια και σε εσας.

Κατερινουλα χαρουμενα μηνογεννεθλια και σε εσας.

Αλεκο με γεια το κινητο. Να σου στελνουμε σε μυνημα ημερομηνιες με τα μυστηρια για να τα περνας στη λιστα? Συμφωνειτε κοριτσια?

Το φορεμα μου αρεσε πααααααααααααααρα πολυ, αληθεια αλλα δεν θα το φορουσα σε βαφτιση.

Αριακι τυχερουλα που μαγειρευει ο συζυγος. Ο δικος μου ουτε αβγα!!!!!

Τσεβουλα τι επαθε η πεθερα???? Κριμα...

Τελειωσα!!!! Εφτασα στο πρωτο χθεσινο μου μυνημα. Φανταζομαι οτι σας εσπασα τα νευρα αλλα εγω κοριτσια το απολαυσα. Το βραδακι θα σχολιασω απο εχθες και μετα. Σας φιλω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Κατερινάκι που δεν αφήνεις τίποτα ασχολίαστο!!!

Έλενα, το site που σου έβαλε η Lil στο είχα βάλει και γω,δεν με προσέχεις :lol: Πέραν της πλάκας μου αρέσει πολύ η δουλειά τους.

Ωραία που το γρομπαλάκι δεν ήταν μαστίτιδα τελικά.Καλά έκανες και πήγες στο γιατρό πάντως.

Σιγά σιγά πρέπει να βγάλεις έπιπλα, διακοσμητικά με την φόρα που πήρε η Εβελίνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari exw dei tosa polla pou exei zalistei to mualo mou! Olo fraoules blepw mprosta mou!! :lol:

Pantws kai apta dika sou exw dei polla...exw psaksei kai egw ena swro! Alla akoma den exw kataliksei...exw omws na sou kanw kai erwtiseis mpolikes! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συνεχιζω....

Μπραβο στον Στρατουλη που γυρισε απο μπρουμυτα ανασκελα!!!!

Τα κοριτσια της παρεας ειναι πολυ μπροστα η Αννουλα και η Εβελινα δεν πιανονται!

Ελενα ευτυχως δεν ειναι τιποτα και σε καθησυχασε ο γιατρος. Μια χαρα τα πας με τον αποθηλασμο!

Βιβη πολυ στεναχωρο και αυτο στην οικογενεια σας :(

Μαρινα ακομα δεν το μαζεψες το ρηλαξ :lol::lol:

Ξεχασα πριν που ειπε η Λια για το νερο ποσο πινουν περιπου την ημερα, εμεις τωρα δυο μερες κανουμε προσπαθειες να πιουμε αλλα δεν πινει τιποτα σχεδον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικάκι μας μπέρδεψες που είπες νουνου ρυζάλευρο βανίλια. Αυτό δεν είναι βανίλια είναι σκέτο ρυζάλευρο και είναι μια χαρά αυτό έπαιρνα κι εγώ. ;)

Ναι έχεις δίκιο για το μωρό και σκέψου και το άλλο οι γονείς μας τι παραπάνω ξέρανε και ειδικά οι γονείς του άντρα μου που ήταν και από χωριό και δεν είχαν βγάλει το σχολείο και μια χαρά μεγαλώσανε τα παιδιά τους. Όντως κάπου μπάζει η ιστορία.

Μαράκι εμένα δεν τρώει δηλαδή πρέπει να τον έχω ξεπεινάσει για να φάει όλο το μπολ. Τελικά του έδωσα λίγη κρέμα με δημητριακά την οποία την έκανα με κατσικίσιο γάλα για να δω πως θα βγει και με το ζόρι έφαγε 4 κουταλιές. Δεν άνοιγε με τίποτα το στόμα. Για να δούμε κατά τις 7 που τρώει την κρέμα θα την φάει ή θα παιδευτώ πάλι? :roll:

Μπορεί να μην του άρεσε και το γάλα. Τι να πω.

Κι εγώ πρέπει να διώξω την αιώρα γιατί αν πέσει κάτω θα έχουμε δράματα. Έχει αρκετή απόσταση από το πάτωμα. Στο καρότσι τον δένω πλέον πάντα γιατί πατάει τα πόδια κάτω κρατιέται από το προστατευτικό του καροτσιού και είναι έτοιμος να πηδήξει από κάτω ο ταρζάν. :lol:

Κατερινάκι κι εγώ είμαι ακόμα με αποκλειστικό θηλασμό.

Έλενα μπράβο που όλα πάνε καλά με τον αποθηλασμό. Θα φύγει και το γρουμπούλι.

Κατερίνα τα μωράκια που θηλάζουν πίνουν πιο δύσκολα νερό και αυτό με προβληματίζει πολύ γιατί θηλάζει μόνο βράδυ και πρωί πλέον και νερό δεν πίνει πάνω από 50ml την ημέρα. Φοβάμαι μην πάθει καμία αφυδάτωση. :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ η δικια μου δεν επινε νερο..επαιζε την πιπιλα κ τα νερα ετρεχαν γυρω γυρω!! :lol: τωρα πινει πολυ κιολας!απ'το μπουκαλι ομως γιατι με το εκπαιδευτικο ποτηρι πνιγεται κ της πεφτουν ολα εξω..

σταυρουλα κ εμενα κανει κολπα με το φαι της..αλλες φορες ανοιγει το στομα διαπλατα κ δεν μας φτανει το φαι κ αλλες φορες το σφραγιζει το στομα κ δεν το ανοιγει με τιποτα..κανω τον καραγκιοζη πολλες φορες κ αεροπλανακια κ αυτοκινητακια κ οτι να ναι!! :lol::lol:

ελενα :lol::lol::lol: ολο φραουλες?ασε..οντως οταν ψαχνεις κατι μετα ολα ιδια μου φαινοντε.. :?

κατερινα δεν παιζεσαι!!! :lol::lol: μπραβο σου παντως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...