Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

kalimeroudia koritsia...

prwi prwi kathisa na vgalw tin uli gia tis eksetaseis pou exw k apogoiteutika.... pws tha grapsw :((:((:((:((

voula den to psaxnw alla mou ekanan entupwsi ta eksanthimata xwris logo k to epsaksa den koitaw genika koitaw mono otan uparxei kati k den kserw ti einai...

sofia mporw na tis anaplirwsw k egw simera tis aggalies?

aleka giati den thelei na ginei twra i vaftisi? logo oikonomikou?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσια!

σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινωωωωωωωωωω να γραφω!ποσα να κανω η γυναικα!

περαστικα στα μωρακια μας που ειναι αρρωστα!εμεις δεν εχουμε αρρωστησει, μακαρι να συνεχισουμε ετσι!ειτε πηρε απο μενα που σπανια αρρωσταινω ειτε εχουμε συνηθισει εδω στα γιαννενα τα κρυα και τη βγαζω συνεχεια εξω οποτε δεν μας πιανει τιποτε!τη κυριακη πηγαμε για καφεδακι στα χιονια, στο μετσοβο!!!!!!

καλη αρχη με τις τροφες σας βικακι και κατερινακι μας!βικακι αν και καθυστερημενα με νερακι το ρυζαλευρο!και οχι το νουνου με κρυσταλλικη ζαχαρη!

εμεις το σαβκο θα παμε θεσσαλονικη με το συζυγο χωρις τη βαλερια!θα την αφησω πρωτη φορα απο τοτε που γεννησα!για να δουμε πως θα αντιδρασουμε όλοι μας!πασχαλιτσακι εχω σκοπο να κανονισω να βρεθω με τις θεσσαλονικιες αν το επιτρεψουν φυσικα οι ιωσεις τους! μαρακι, ναταλια, αντωνια διωξτε τις ιωσεις σας!!!!!!!!!!

και δω εννοειται βρεχει και το τζακι δεν σβηνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, συννεφιά εδώ και μελαγχολία!

Σταυρούλα πολύ σωστό αυτό που είπες, θα πρέπει να επιβραβεύουμε κάθε επιτυχία του παιδιου.Πολλές μητέρες πέφτουν στη διαδικασία της σύγκρισης(και γω μαζί αρκετές φορές)και αυτό είναι απολύτως λανθασμένο.

Βιβή είσαι μια κούκλα και το εννοώ!Σε ποιο χωριό έλεγες ότι θα πάς-είσαι?Δεν κατάλαβα.

Ναταλία, πότε είναι οι εξετάσεις?

Διάβαζα σήμερα πάλι για το θέμα του μωρού απο τη Λέρο αναλυτικά και στο lerosnews αλλά και στο forum του eimaimama όπου είχε μπει η κοπέλα και έχω μπερδευτεί ειλικρινά...

Εμας το menu έχει μπιφτέκια με σαλάτα.Αρχίσαμε δίαιτα απο την Πέμπτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ναι και σημεκαι αυριο και καθε μερα μπορείτε να αναπληρώνετε τις αγκαλιες και δεν πειραζει αν υπερβαλλετε και λιγάκι ;)

Σταυρούλα να σε ρωτήσω, επείδη δεν εχει τυχει να παραγγειλω ποτέ από το Amazon το αγγλικο, αν παραγγειλω κατι εχει εξοδα αποστολής η τελωνείου, ανεξαρτητως ποσού, εξαρταται από το κόστος πως ακριβως γίνεται>

\\

Αλέκα η βαφτιση μπορεί να γίνει μέχρι τις 17 Μαρτίου γιατί μετά ξεκινά η Σαρακοστή εώς και την 5η Μαιου που έχουμε ΠΑσχα. Λαβε το υπόψη σου υπολογισμούς.

ναταλία καλή επιτυχία με τις εξετάσεις, διάβαζε τα ΣΟΣ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα σας λαχτάρησε ο γιατρος με τις διαγνώσεις, ελπιζω να επανέλθουν τώρα, ναναι περαστικες και αγύριστες οι παλιοιωσεις και να μην ταλαιπωρηθούν αλλο τα παιδάκια.

Ελενα πήρε φόρα ανηφόρα η Εβελίνα. Μπράβο της. καλά κουράγια σε σένα τώρα.

Βιβή είναι δύσκολο να αποχωριστεις το μωράκι σου , εστω κι αν ειναι λίγα μετρα μακριά ε? Πρόσεχε με το παιδιατρο, γιατι εγω χθες πηγα από κει μόνη μου να παρω κατι συνταγες που μου οφειλε και μιλαμε επαθα πλακα με το ποσα παιδακια περιμενα απεξω,

Παρεπιπτόντως τον ρώτησα και για το νερό που λεγαμε που συνεχεια το ξεχνούσα και μου ειπε να ζεστένω το γαλα και να το δίνω απλα. Κι εγω ετσι με το θερμός το εκανα Ελενα αλλα ειχα διαβασει καπου οτι δεν αρκει να ειναι βρασμενο, αλλα την ωρα που πεφτει η σκονη στο νερο θα πρεπει το νερο να εχει θερμοκρασια ανω των 70 για να σκοτωθουν τυχον μικρόβια του γαλακτος.

Χριστίνα είναι πού ευκολο το ταξίδι με το αεροπλανο και θα σε βοηθήσουν όλοι. Ισχύουν αυτά που σου εγραψρ η κατερινα , συν του οτι μπορείς να έχεις το καροτσάκι μέχρι και την ώρα που θα φτάσεις στη σκαλα του αεροπλάνου η στη φυσουνα, αναλογα και μετα το παιρνει καποιος το βάζει στις αποσκευες και στο ξαναδίνει με την απογείωση., Α και το καροτσακι δεν μετρα γι αποσκευη , ειναι εχτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!

Εχω στεναχωρηθει παρα πολυ με τη μαμα απο τη Λερο...Διαβαζα οτι ζητουσε βοηθεια σε φορουμ για μαμαδες.Οτι ο μοναδικος παιδιατρος του νησιου ηταν αποκλεισμενος στην Κω λογω απαγορευτικου.

Σαν τριτοκοσμικη χωρα ρε γαμωτο ημαστε...Και αν χαθει αυτο το παιδακι θα ειναι εγκλημα ολων αυτων..

Και αν κλ@ΣΕΙ πολιτικος στελνουν ελικοπτερο αμεσως και στην αγονη γραμμη να ειναι.

Βιβη εισαι κουκλαρα.Πολυ ομορφο ζευγαρι ,και φυσικα κανατε ενα κουκλακι!! :D

Α Ελενα αγορασα κουπονι για θεραπευτικο μασαζ ,αλλα επειδη ειμαι πολυ καλη το εκανα δωρο στον αντρα μου... :lol:

Εγω θα μεινω σκεβρωμενη προς το παρον!!Ειχε και για 2 ατομα αλλα οχι τετοιο μασαζ,αλλα απλο χαλαρωτικο που τι να μας κανει εμας ετσι που εχουμε πιαστει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία και γω διάβασα και το φορουμ, όλη τη συζήτηση και την απάντηση του πατέρα στο leros news,εγώ δεν πιστεύω ότι το παραμελούσε η μητέρα όπως θέλουν να το παρουσιάσουν, απλά σίγουρα η απειρία και η έλλειψη βοήθειας έπαιξε το ρόλο της.

Αντωνία γιορτάζει ο Αναστάσης σου?Η το Πάσχα?

Σοφία καμία σχέση ότι το νερό πρέπει να είναι 70 βαθμούς όταν ρίχνεις την σκόνη.Το γάλα δεν έχει μικρόβια ως σκόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισα ετοιμο και το φαι ακομη ο μικρος ειναι στο πατωμα και η σαντυ του περνει ολα τα παιχνιδια. το καλο ειναι οτι σταματησε η βροχη και βγηκε ο ηλιος αλλα δεν βαζω πλυντηριο γιατι δεν ξερω τι θα συμβει.

σοφια δεν θελει να γινει η βαφτιση τωρα λογω οικονομικων. δεν με πειραζδει να γινει και αργοτερα αλλα ην εχει ο παπας καμια αντιρρηση. ετσι και αλλιως μικρη βαφτιση ειναι 150 ατομα θα ειμαστε περιπου. της εχω πει οτι και εγω θα βαλω λεφτα αλλα δεν δεχεται

ναταλακι διαβασε τα σος ειναι η μονη λυση που εχεις!!!!

και εμεις εχουμε αφυγραντηρα σπιτι γιατι το σπιτι μας ειναι διπλα σε ρεμμα και εχουμε καταβολευτει.

εγω για μασαζ και τα λοιπα δεν σκαμπαζω γρι αν και θα ηθελα ενα επειγοντως που λεφτα για πολυτελειες!!!!

κοριτσια αυτο με το γαλα που λετε με αφηνει παγερως αδιαφορη. αφου βρασει στο βραστηρα το ριχνω στο μπιμπερο και μολις ερθει στη θερμοκρασια που θελω ριχνω τη σκονη. δεν ξερω για μικροβια και τετοια μιας και πινει μονο δυο φορες την ημερα γαλα πρωι μολις ξυπνησει και βραδυ πριν κοιμηθει. τωρα που θα τελειωσει η σκονη θα περασουμε εβαπορε. οσο για το γιαουρτι που λετε εγ του δινω κανονικα και με το νομο ετσι και αλλιως ο μικρος για να κοιμηθει για μεσημερι τρωει 2 φορες φαι. τον ταιζω στις 1 και μετα στις 2:30 και 3¨30 κοιμαται για κανενα 2ωρο ή και περισσοτερο. εχει πλεον σταθερο προγραμμα και στο φαι και στον υπνο και αυτο με βολευει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερουδια!!!

Αντωνια χρονια πολλα στον Ανασταση :D

Νανσουλι χρονια πολλα για την γιορτη σου αν και αργισα λιγο :D:oops: Ευτυχως που ολα ειναι καλα !

Σταυρουλα 4 δοντακια ....μια χαρα ο Στρατουλης :D

Ελενα περπατησε η Εβελινα μπραβο στη ζουζουνα σου! :D Μαζεψε οτι εχεις στο σπιτι και προσοχη στις γωνιες :P

Μαξιμακι περαστικουλια σας!

Αρι ολα ετοιμα γιατι βαπτιση? Ωραια η ιδεα για τον παγωτατζη αλλα πριν τον βρεις ενημερωσου για καποια πραγματα http://www.weddingplan.gr/baptisi/stolismos_baptisis/ti_prepei_na_rotiseis_prin_epilexeis_pagotatzi_gia_baptisi.html

επανερχομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

του δινω το δελτα advance με δημητριακα μιας και τρωει φρουτα και σα γαλα θα του δωσω το δελτα advance το εβαπορε που ειναι απο 6μηνων. το ιδιο εδινα και στη σαντυ και δεν ειχα κανενα προβλημα.

συγνωμη που το λεω ετσι ξερα αλλα δεν πολυασχολουμαι να βρω το ιδανικο γαλα ή να κανω σπιτι κρεμα και οχι του εμποριου με βρωμη και τετοια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι τριτοκοσμικα ζουμε εδω και πολυυυυ καιρο απλα δεν διναμε σημασια.Εχουμε δρομο μπροστα μας μεχρι να φτασουμε σε καποιο επιπεδο, λυπαμαι που το λεω γιατι αγαπω τη χωρα μου ,και ανοιγει μεγαλη κουβεντα. ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ κριμα :cry::cry::twisted:

δεν το ειχα παρακολουθησει το γεγονος......και παλι λυπαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ξανασυνεχιζω....

Αρι σε ευχαριστω πολυ που εψαξες και για εμενα :x Δυστυχως δεν βρηκα πολλα στο ιντερνετ .Θελω και τις ριγες για να τα ταιριαξω με το δωματιο του και θα πρεπει να ασχοληθω η ιδια.

Ελενα βρηκα αυτο και για εσενα http://www.evendi.gr/10A237AD.el.aspx?splitter_Images_offset=0

Κατερινα πολυ ωραια η ιδεα με τις ετικετες στα μπουκαλια , αφου μπορεσατε ,καλα κανατε.

Τα νεα μας ...

Ο πασακος μια χαρα , πινουμε και πολυ νερακι μας αρεσει πανω απο 100ml τη μερα , και αυριο ξεκιναμε μοσχαρακι με μακαρονακι και ντοματουλα...

Πηγαμε και στην εκθεση γαμου -βαπτισης την Κυριακη και τα πιο πολλα ηταν για γαμο. Βρηκαμε ομως φωτογραφο και για τα προσκλητηρια, αυτα γιατι γκρινιαζουμε , ααααχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω αν κανει να βαλω το λινκ απο το ποστ της μαμας του μωρου στο αλλο φορουμ,αλλα ψαξτε το.

Εχω καταστεναχωρεθει...Κανεις δεν την ενημερωσε σωστα αυτη την κοπελα?

Κοιμοταν το μωρο 7 ωρες και τις ειπε ο γιατρος οτι του λειπει υπνος? :shock:

Και το χειροτερο ειναι που σε καποια σαιτ γραφουν¨''το μωρο της πεθαινε κι εκεινη εψαχνε απαντησεις στο ιντερνετ!''

Τραγικοι δημοσιοκαφροι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου δε νομιζω να πειραζει να το βαλεις,εγω απο χθες το ανακαλυψα τυχαια στο φεισμπουκ κ ολο εμπαινα να ενημερωθω για καποιο νεο..δε ξερω ομως ποιος φταιει τελικα,καλα σιγουρα κ οι γιατροι που το αφησαν 7μηνητικο να φυγει στις 4 μερες νοσηλειας κ οι λαθος τους συμβουλες προς τη μητερα αλλα λενε κ φυσικα δε ξερω αν ισχυει οτι κ η μαμα αδιαφορουσε κ επρεπε να κανει κινηση πιο αμεσα.δε ξερω τι ειναι αληθεια,κριμα για την ψυχουλα που εφυγε τοσο αδικα γιατι πολλα μωρακια γενιουνται ακομα κ 600 γραμμαρια κ επιβιωνουν.θα μπορουσε να εχει σωθει αν πηγαινε νωριτερα στο νοσοκομειο.πω πω εχω σοβαρο προβλημα οταν μαθαινω τετοια,ισως επειδη εχασα κ εγω μωρακι..τι να πω..αν κ αγενητο ηταν το δικο μου αλλα δεν εχει κ πολυ σημασια αυτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι ετσι οπως τα διαβαζω,οντως η κοπελα επρεπε να κανει κινησεις αμεσα,να τρεξει να φωναξει να απαιτησει!!Ο αντρας στρατιωτικος ας αφηνε την υπηρσια και ας απαιτουσε βοηθεια,ελικοπτερο,,κατι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φυσικα κ επρεπε να δρασει ο αντρας της!η κοπελα ηταν κ μικρη 23 ετων λενε αλλα κ παλι δεν επρεπε να υποψιαστει οτι κατι δε παει καλα;;ηταν 7 μηνητικο,ειχε υποθερμια,τα ματακια του ειχαν πρηστει,δε ξυπνουσε,δεν επινε γαλα..δε ξερω ας μην κρινω εφοσον δε ξερουμε τη πραγματικη αληθεια αν κ ολα αυτα τα συμπτωματα τα εγραψε στο φορουμ πριν το θεμα παρει τη τροπη που πηρε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πιστεύω ότι δεν είχε αντιληφθεί την σοβαρότητα της κατάστασης η μητέρα και όταν το κατάλαβε ήταν πλέον αργά.Πάντως ψυχοπλακώθηκα και γω με αυτό το θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια τώρα που σας διαβάζω έχω καταβουρκωσει...

κάτι τέτοιο συνέβει στηβ ευρύτερη οικογένεια μου με ασητια και ξέρω πολύ καλα τι σημαίνει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιλ μου οχι στο δικο μας φορουμ,σε ενα αλλο το ''ειμαι μαμα''.κ στο φεισμπουκ απηυθυνε εκκληση επειδη εβλεπε οτι κατι δε παει καλα κ δεν ειχαν γιατρο στο νησι οπου εμενε,στη λερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...