Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

A Aleka wraio auto pou ebales!

Stauro mono ta duo prwta katafera na dw giati pali den mou anoigoun selides alla den mou aresan katholou...polu suntiritika kai katholou den mou aresan...Ta alla den ta eida mporei na einai kalitera....pantws tha sou zitisw kai egw na mou breis argotera...kserw idi ti peripou thelw.

Ari ok katalaba, wraia tha einai! Egw epidi tha einai kalokairi mesimeri den tha kanw stin ekklisia giati outws h allws mallon mpoufe glukwn tha exw sto magazi. Eixa kanei kai sto gamo kai trelathikan oloi itan polu kalos!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γεια σας κοριτσια!Μολις πηγα να ξαπλωσω γιατι χτεσ και σημερα ειχαμε απο το πρωι μεχρι το βραδυ κοσμο και παιρνει τηλ η πεθερα τον αντρα μου,της ειχαν ανοιξει το σπιτι!Της σπασαν το παντζουρι με λοστο,κλεψαν τβ-λαπτοπ-χρυσαφικα και μια τσαντα!Το περιεργο ειναι οτι δεν της ανακατεψαν το σπιτι και ψαξαν σε 2-3 σημεια μονο!Της θειασ μου περυσι ως και τον καδο με τα απλυτα ρουχα της ειχαν αδειασει για να ψαξουν!

Τωρα ειμαι μονη μου,η μπουμπου κοιμαται,με εχει πιασει τρομερη φοβια,ανοιξα τα φωτα σε ολο το σπιτι και περιμενω ποτε θα γυρισει ο αντρας μου και λογικα θα αργησει γιατι φωναξαν και αστυνομια και για αποτυπωματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ελενα μου και εμένα μου έκανε τρομερή εντύπωση αλλά ητιμη απαγορευτική. Αν μπεις στο προφίλ μου στις φωτο της Σάντυς θα το δεις το είχα πάρει 50€. Μαλλον οικογενειακό τραπέζι θα κάνουμε μετά και τα γλυκά στην εκκλησια

Τσεβουλα μου κλειδωσου καλα και μη αγχώνεσαι

Και τα δυο ξεραθηκαν... Και ξάπλωσα και εγώ το κουρασμένο μου κορμι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα Σταυρούλα το πρώτο που έβαλες μου άρεσε πολύ.Και το χρώμα και το σχέδιο.Απλό και σικ.

Αλέκα αυτό που έβαλες, sorry αλλά δεν μου αρέσει καθόλου.Γενικά βέβαια είναι και θέμα γούστου, παγιέτα και χάντρες και τέτοιου είδους διαφάνειες, δεν μου αρέσουν!Αλλά γούστα ειναι αυτά.

Βιβή ελπίζω να έρθει γρήγορα ο άντρας σου, κάνε υπομονή.και γω θα ψιλοφοβόμουν.

Έλενα,εγώ θα την κάνω αρκετά νωρίς την βάφτιση, γύρω στις 11, δεν θα έχω καμία υπερπαραγωγή μπουφέ αλλά σίγουρα θα έχω πολλά πράγματα για τα παιδάκια.Ίσως βάλω και παγωτατζή, αν βρώ σε λογική τιμή.

Θα τα πουμε κορίτσια, καληνύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρή Αλέκα εσύ τουαλέτα θες δεν θες φόρεμα. :lol: Με μπέρδεψες. Για τουαλέτα τότε αυτή που έβαλες θεωρείται φθηνή δεν θα βρεις κάτω από 300 ευρώ εύκολα. Ωραίο είναι αυτό που έβαλες αλλά εγώ προσωπικά δεν θα το έβαζα σε εκκλησία. Επίσης, το στυλ μου είναι σαν της Βικτώρια Μπέκαμ. Δεν μου αρέσουν τα πολλά στρας. Θέλω σικάτες τουαλέτες που να αναδεικνύουν το σώμα με εντυπωσιακά αξεσουάρ. Όμως θα ψάξω κάτι σαν αυτό που θες. Θες οπωσδήποτε μπλε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Είχαμε ένα γεμάτο σαββατοκύριακο, χθες γενέθλια σε παιδοτοπο σημερα γιορταζε η αδερφη μου και μας ειχε τραπέζι απο το μεσημέρι μέχρι το απογευμα.....

Θα σας διαβάσω αυριο με την ησυχία μου

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε.

Τελικά εμείς ο ένας μετά τον άλλο έπεφτε στην μάχη της ιωσης. Η μικρή κόλλησε τη μεγάλη, μετά κόλλησε ο μπαμπάς μας και στο τέλος εγώ. Ευτυχώς εγώ την περνώ ελάφρά κι έχω τα κουράγια και τους φροντίζω, αλλά και οι μπουμπούκες μου μια μέρα ήταν που βρίσκοταν σε έξαρση, Τωρα καλυτερεύει η κατάσταση, Το "καλό" της υπόθεσης ήταν ότι ο άντρας μου δεν πήγε στην Παρασκευή δουλειά, έτσι περάσαμε ένα τριήμερο ήσυχο και οικογενειακό με ατελείωτεσ νύχτες. Αρχισα να σκέφτομαι γιατί δεν πήραμε το κρεβατι πιο φαρδύ, αφού μια νύχτα βρέθηκα μπρούμυτα με το σώμα στο κρεβάτι και το χέρι στο αριστερό κομοδίνο :shock: . :twisted:

Λία κι εγώ απολαμβάνω τα κορίτσια μου στο κρεβάτι κι έχω παψει να αγχώνομαι, αλλά με δύο αρχίζει και στενεύει εποικύνδυνα ο χώρος, οπότε κατλήγουμε εγώ ανάσκελα να θηλάζω τη μία από πάνω μου και η άλλη στη μέση, η η μία πάνω στο μπαμπά της και η άλλη στη μέση οι και οι δυο πάνω μας. Ευτυχία: τελείωτοι συνδυασμοι :D

Την Κυριακή πήγαμε για πολύ λίγο μόνο και μόνο να αλλάξουν παραστάσεις στο Αττικό άλσος και ήταν όνειρο. Πιστεύω ότι και στα παιδάκια μου άρεσε , αν και η Μαρία μου έκανε κάτι νερά και δεν ήθελα καροτσάκι, αλλά αγκαλιά για να βλέπει καλύτερα. μακάρι να χαμα τη δυνατότητα να πηγαίναμε εστω και για μισή ώρα καθημερινά σε μια τέτοια πηγή πρασίνου. πάω να διαβάσω αναλυτικά τα νέα σας και επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια σας. Ξύπνησα τη Σάντυ για να την παω σχολείο και το κοκοβιο ακομη κοιμάται. Κορίτσια εγώ κανέναν δεν έχω κοιμησει στο κρεβάτι μου τόσα χρόνια. Το καλό τώρα που κοιμούνται μαζί ο ένας δε ξυπνάει τον άλλον και ας κλαίει για παράδειγμα σηκώθηκε η κόρη μου στις 3 για κατούρημα και δεν ξύπνησε το μικρό

Σόνια περαστικά σε όλους σας. Αν και εδω στο νήσι έχουμε πράσινο είναι δύσκολο με το καρότσι να πηγαινω αφού πρέπει να βάλω ρόδες για τρακτέρ

Σταυρούλα μου εσύ Μπέκαμ εγώ πιστα μπουζουκοβια. Ελεγα σε μπλε γαλάζιο γιατί ποτέ δεν έχω ξαναβάλει τέτοιο χρώμα αλλά περιμένω να δω τι θα μου βρεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σοφία περαστικά σας και γρήγορα. Αχ οικογενειακές στιγμές.

Αλεκάρα σου βάζω ότι υπάρχει από στόλισμα σε 2 λινκ σε όλα τα χρώματα γιατί μπορεί να σου αρέσει και κάποιο εμπριμέ. Επίσης, το συγκεκριμένο site όταν επιλέγεις να δεις ένα φόρεμα στο δείχνει να το περπατάει το μοντέλο πάνω σε πασαρέλα για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη για το φόρεμα. Πρόσεχε κάποια δείχνουν κοντά αλλά σκέψου ότι τα μοντέλα είναι πάνω από 1.80 σε ύψος.

http://www.asos.com/search/sequined?hrd ... 20&sort=-1

http://www.asos.com/search/embellished? ... 20&sort=-1

Επίσης, υπάρχει και το amarisso new york αλλά αυτό έχει τσιμπημένα φορέματα και είναι στην Αθήνα. Συγκεκριμένα Γλυφάδα.

http://www.amarisso.gr/products6.php?wh ... =3&open2=6

Δες και αυτό αν και δεν το γνωρίζω απλά το βρήκα στο google http://www.kellystyle.gr/el-kellis-tel- ... age-3.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Σοφία περαστικά σε όλους σας:)Ωραία που πήγατε βολτίτσα.Εδώ ευνοεί το μέρος απο θάλασσα και πράσινο αλλά δεν ευνοεί καθόλου ο καιρός.

Εγω είμαι πολύ μπερδεμένη με το πρόγραμμα της μπέμπας, είμαι σίγουρη ότι κάνω κάτι λάθος,χτές δεν κοιμότανε με τίποτα και μετά δεν έπινε γάλα με τίποτα και τώρα της έδωσα εγώ μιας και είχε να φάει απο τις 7μιση χθές και δεν μπορώ να πω οτί το ήπιε με όρεξη και όλη την ώρα σκεφτόμουνα ότι έπρεπε να την αφήσω να δώ αυτή τί ώρα θα ζητήσει.Γενικώς τα ωράρια του φαγητού της έιναι χάλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νάνσυ χρόνια πολλά με υγεία και χαρά. Να χαίρεσαι την οικογένεια σου και να σε χαίρονται και αυτοί. Na την κανεις την προσπαθεια για παιδακι γιατι οχι, αλλα προσεχε αντι για 3+3 μην σου βγει 3+4 :lol::lol::lol:

Σταυρούλα πολύ μου αρεσε το τργουδάκι με τον σκατζόχοιρο, ξεσηκωτικό! Είναι διασκευή κάποιου τραγουδιου? γιατι σαν κατι να μου θυμιζε.

βάσω ειναι αυτό που λεμε οτι θελει λεει ο καθε παιδιατρος... οσο για την μπεμπουλα μπραβο που είναι ευκολη στο φαγητο.

Ελενα καλοριζικι η νεα παιδιατρος, ειδες απο κει που δεν το περιμενεις. Δοκιμασε την κανα δυο φορες και αποφασιζεις, αν και νομιζω πως καλο θα ταν να χες δυο. Οσο για το βραδυνο ξύπνημα μπορεί να ειναι το αγχος του αποχωρισμού, μπορεί η συνηθεια του γαλακτος, μπορεί η ανασφάλεια, μπορεί τα δοντακια, ενα κακό όνειο , μπορεί ομως να ειναι και στο παιδί. Και το λεω αυτό γιατι εγω μεγαλώνω δυο παιδιά ταυτόχρονα με τον ιδιο κατα το δυνατό τρόπο και βλέπω κατα διαστηματα ιδαφορετικη συμπεριφορά στον υπνο.

Κατερινακι μπραβο στο Νικόλα για τα στριφογυρίσματα. Είδες το αχλαδάκι. που να μπουν και ολα τα φρούτα θα αρχίσει να μπουσουλαει κιλασ :D

Στελνω αυτα για να μην τα χασω και συνεχιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερώτηση, αυτό που λένε πάνω τα γάλατα να βράζετε το νερό για 10 λεπτά, το εφαρμόζετε? Και τι γίνεται αν το βράζουμε με βραστήρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία εγώ το εφαρμόζω.

Αρι έτσι πρέπει να κάνεις. Να την αφήσεις εκείνη να φτιάξει το πρόγραμμα. Όταν πεινάσει θα γκρινιάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλάι το παπαγαλάκι είανι ωραίο θέαμ για βαφτιση και δεν είναι αν΄γακη να το συνδυάσεις με κάτι σχετικό με το γάμο, μπορείς να κάνεις τα χρώματα του γάμου πρασινο ή σιελ και να το συνδυασεις χρωματικά και μόνο ;)

Βίκυ τουλάχιστον σου έδωσε απόδειξη γι αυτά τα "αντε δώσε μου 20 ευρώ"? Σε τσαντίζουν κατι τετοιες καταστάσεις ακι μου τη δίνει που καποιοι γιατροι εκμεταλεύονται τη θεση τους και ξερουν οτι είναι δύσκολο για τον αλλο να εναντιωθεί.

Ελενα οι δικές μου ξεκίνησαν από τον 7 να λενε συλαβούλες αλλά τις τελευταίες μέρες ειδικά η ΜΑρία μας έχει τρελάνει με την πολυλογία της :lol: ¨ολο μαμαμαμ, ντανταντα, νιανιανια. μαμπα, και ναζι απο τη μια , τσαμπουκας απο0 την αλλη. και οταν μιλανε μαζι ειναι σαν χορωσία, πολυ γελιο, μιλαω και γω στη γλώσσα τους και ειναι σαν να βλεπεις γυναικες από τη Πόλη να το ρίχνουν στο λακριντι. :lol::lol::lol:

οσο για το μπανιο και την περιποιηση τους , εγω τους βαζω απλα κρεμουλα για το συγκαμα και εχουν ζωηρεψει τόσο πολύ που δεν καθονται ανασκελα στην αλλαξιερα, απρα γυρνούν κατευθεία μπρούμυτα και βαζουν και δύναμη και είναι αγωνας ολοκληρος να τους βαλω την πανα και να τις ντύσω. Εχουν πολύ δυναμη και δεν στεκονται λεπτο! Κια εχω διαφορα ερεθισματα, μουσικες φωτα που αναβοσβηνουν για να καντσουν λιγα δευτερολεπτα ανασκελα να κανω τη δουλεια μου... Αντε να μεμγαλωσουν λιγο να ντυνονται μόνες τους γιατι τα χω φτυσει 8-)

Ελενα και να χε εμπορικο στα Χανια εγω δεν θα τις πηγαινα οπως αποφευγω να τις πηγαινω εδω. Ειναι κλειστος ο χωρος και μπορεί πολύ ευκολα να κολλήσουν κατι. Ασε που ειδατε τι εγινε στο Mall, Αν και εγ πιστευω πως εγινε γιατι τρωει απο τα μαγαζακια ολη τη δουλεια, ετσι λιγο για να φοβηθει ο κοσμος τα εμπορικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη καλή αρχή με την εργασία, ειναι το ημιση του παντος λενε. ¨οσο ιγα το σιλκ και πιιλ γελασα πολύ με τα σχόλια. Στην εγκυμοσύνη ενα βράδυ είχα αίμα που μας οδήγησε 23.30 ωρα στο νοσοκομείο με εξετάσεις και δωστου ελεγχους να δούμε απο που είναι και τελικά συνειδητοποίησα ότι ήταν από το....τυφλό ξύρισμα. Αισθάνθηκα τόσο ηλίθια εκείνη την ώρα, που αγχώθηκα κας αναστατωσα τον αντρα μου και εμένα και δεν το σκέφτηκα πιο νωρίς,. Μας εφυγε και ενα 250 αρι και ησυχασα, ουτε το λειζερ δεν θα μου κοστιζε τόσο. :twisted:

Μαράκι περαστικά για τη ψύξη πρόσεχε γιατι μπορεί να σε παιδέψει πού . Γέλασα με την Αννούλα και τα ποντιακά. Ετσι είναι και η ΜΑρία μου με τα λαικα ασματα γελά και κουνάει και τον ποπό της, ενώ η Παναγιώτα είναι του κλασικού ρεπερτορίου, ανταποκρίνονται σε διαφορεικα ακουσματα, πολυ περίεργπ ..αλλα ταιριαζει γενικά με τον υπόλοιπο χαρακτηρα της καθεμιας..

Κορίτσια στο ασωτερικό των γεννητικών οργάνων στα κορίτσια , μας είχε πει η παιδίατρος ότι τα ασπρα αυτα είναι τα οιστρογόνα της μάνας , τα οποία δεν τα αφαιρούμε κατά το καθάρισμα. βεβαια αν αφήσεις νερό να τρέξει φεύγουν οι ακαθαρσίες και αυτά μένουν , δεν υπάρχει πρόβλημα.

Σταυρούλα μπραβο για τα κιλά, εύχομαι να έχεις φιδίσιο κορμί μεχρι τη βάφτιση και το ευχομαι και σε μένα που δεν κανω διαιτα :lol: Να σου πω κανεις διατροφή με 5 γευματα και ψητα, πρωτεινες υδατανυρακες και λαχανικά? Εγω δυστυχως με τη διατροφή νιωθω οπως και η Ελενα, δεν μπορ΄λω να αντισταθώ σε γλυκό, νιώθω μια τρομερή αδυναμοα και υποκύπτω... νομίζω πως φταει το ξενυχτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία ασε και εμενα μου τραβαν τα μαλιά και πεθαινω. Αυτό που λες οτι ο γιος σου σου τα γυρνα το εκανε και ο αδερφος μου στην μανα μου...μεχρι μεγαλη ηλικια...κουραγιο!

Ελενα μου αρεσαν πολύ οι κορνιζούλες.

Βιβή κουράγιο με τα κιλά, εύχομαι και σε σενα κορμί φιδίσιο ;)

Κατερινα τρωει και η Αγγελική από το αχλαδι ε? Δεν πειράζει για να μην πετας το υπόλοιπο. Καλά το πιστεέυεις ότι χρησιμοποιώ και τα δυο δωρα βάπτισης της Αγγελικής και δεν θυμόμουν ποιαανου ήταν? Το ημερολόγιο το χω στο γραφείο και είναι το πρωτο πραγμα που ασχολούμαι καθε πρωι που πήγαινα και την κρεμαστρούλα την έχω πίσω από την πόρτα του υπνοδωματίου μου και με έχει βολέψει πολύ. :)

Λία είναι ομορφο που νιωθεται ετσι με το μωρακι σας. Νομίζω πως αυτό που περιγραφεις είναι υτυχία, ειναι οι στιγμές που χαράζονται στην καρδιά. Παντα τετοια.

Αριαδνη ωραίο το γιουβετσάκι? Μπράβο για τις βολτούλες σας!

Αντωνία ενώ συμφωνώ με τη Λία θα συμφωνήσω και μαζί σου, μετα από 3,5 χρόνια λες , ας κοιμάται μόνη της και ας ερχεται αλλες ωρες στο κρεβατι να παιζουμε και να ζουζουνιζουμε.

Κορίτσια συμβαινει το εξης απιστευτο. η μΑρία ξύπνησε κατα τις 7 την ταισα και κοιμηθηλες κατα τις 8 και η Παναγιωτα δεν εχει ξυπνησει ακομα γι απρωι, για αυτο κι εγ βρηκα ευκαιρία εδώ... πα να δω τιο κανουνε γιατι ανησυχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κριτσακια!!!

Σοφια περαστικουλια σας!!!κ εμεις μια απτα ιδια χαλια ειμαστε εκτος απο τον αντρα μου!!!γλιτωσε αυτος..σημερα ευτυχως κ ο Αναστασης μου ειανι καλυτερα!!!Η Δεσποινα εχει λιγο βηχα ακομα αλλα ενταξει θα φυγει κ αυτος!!!Το νερο κ εγω θα το εβραζα!!!

Σταυρουλα το χεις πολυ με τα ρουχα μπραβο σου!!ωραιες επιλογες!!τωρα οσο για το θηλασμο κ το γαλα θα συμφωνησω κ με την Ελενα κ με την Σοφια!!!εγω πιστευω πως ειναι μικρα τα μωρα μας για να απαιτουμε να κοιμουνται ολο το βραδυ σερι!!καποιες φορες μπορει αλλα καποιες αλλες ειτε βλεπουν ονειρο ειτε απλως θελουν να μεινουν ξυπνια κ γενικα μπορει πολλα..αγχος αποχωρισμου..ανασφαλεια δοντια!!!οποτε μην ριχνεις το φταιξιμο εκει γιατι θα δεις πως κ οταν θα ξεκινησεις το κατσικισιο γαλα που λες παλι τα ιδια θα σου κανει και θα απογοητευτες!!!

Βιβη τι επαθε η πεθερα πω πω θελει πολυ προσοχη!!!

Αλεκα ωραιο το φορεμα!!αν κ εγω δεν θα εβαζα κατι τετοιο..αλλα ειπαμε γουστα ειναι αυτα!!!θα ξεκινησεις παλι δουλεια???τον μικρο ποιος θα στον κραταει???

Αρι ωραια ακουγονται αυτα που θελεις να κανεις για την βαφτιση κ εγω ηθελα μπουφε για τα παιδακια αλλα απο τους 150 καλεσμενους μονο 8 παιδακια ειχαμε..οποτε δεν το εκανα!!

Ναταλι καλυτερα ο μικρουλης???ωραια ιδεα για το μπουφε..τελικα δεν θα σας παντρεψει ο κουμπαρος που ελεγες γιαυτο ψαχνετε κ αλλον???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete simera?

Edw polla mpoforia exoume...xamos ginetai apton aera. Exei ilio alla me toso aera den tolmw na bgw me tin mikri.

Sofia perastika sas...twra akouga stin tilewrasi enas paidiatros sto prwino mou pou leei oti erxetai neo kuma gripis! Makria apo mas!! Nai egw to brazw to nero 10 lepta, rwtisa kai tin paidiatro kai mou eipe na to brazw alla to diabaza kai kapou oti to nero mporei na exei kati organismous mesa pou bgainoun apo tis swlinwseis kai den skotwnetai eukola...brazw arketo kai to bazw sto thermos kai to exw oli mera mexri tin alli mera pou tha brasw kainourio. Oxi den to brazw sto brastira giati o brastiras emena pianei polla alata kai bgazei kati kommatakia, brazw fresko nero etsi opws sou eipa.

Nai exeis dikio prepei na exoume 2 paidiatrous...alla twra ntrepomai na paw pisw stin palia....mou fainetai kapws na dei oti exw paei kai se alli...bebaia stin anagki den tha to skeftw kan...

Wraia boltoula kanate!

Milane ta koritsia sou e? Emena den exei pei akoma sillabes kai prospathw na tis lew sunexeia...mono kati fwnes bgazei!! :lol:

kai emena den kathetai katholou stin allaksiera kateutheian mproumuta gurnaei kai thelei na fugei....egw tis dinw kati na krataei sta xeria tis pou tin endiaferei kai to paizei gia na min kounaei.

Gia ta gluka kai egw nomizw pws ftaiei en meri to ksenuxti...

Tony akoma xalia eiste?? Perastika sas!

Ari kai egw lew na min agxwnesai...otan arxisei ola ta geumata tote tha breis ena programma pou na boleuei...twra akoma den einai eukolo na baleis programma giati den trwte akoma ola ta geumata

post-15130-13873940043643_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα μαλλον αυτη την γριπη που ειπε στην τηλεοραση περναμε!!!με πηραν κ απο το παιδικο της Δεσποινας κ ολα τα παιδακια αρρωστα ειναι!δεν την στελνω την μικρη αλλο μεχρι τον αλλο μηνα που θα παμε Αθηνα!οποτε η γριπη δεν ερχεται ηρθε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Κοιμηθηκε τωρα ο μικρουλης μου και βρηκα ευκαιρια να σας διαβασω γιατι βλεπω και πολλες σελιδες....

Λοιπον εμεις σημερα προσθεσαμε και μηλο αλλα δεν ξερω το ματιασα το παιδι μου εκει που μου εφαγε μια χαρα το Σαββατο, χθες και σημερα παιδευτηκα πολυ να τον ταισω, δεν με αφηνε να βαλω το κουταλι στο στομα με τιποτα εκει σφραγισμενο...με κολπα και διαφορα παιχνιδακια να του τα κουναω κατι καταφερα να του δωσω. Ελπιζω μερα με τη μερα να συνηθιζει και να μην μου κανει τετοια.

Στα δικα σας τωρα ξεκιναω απο τα πιο παλια

Αμαλια και εγω δεν το εφαρμοζω περα απο λιγες φορες κυριως πρωινα μετα τον θηλασμο και μεχρι να σηκωθουμε απο το κρεβατι αλλα σημασια εχει να υπαρχει ευτυχια και αρμονια στην οικογενεια και αφου το βρηκατε ετσι απολαυσετο τωρα. Εχεις χρονο μεγαλωνωντας να αλλαξεις πραγματα αν θελεις και σιγουρα μετα τα δυο δυομιση τα παιδακια ειναι σε θεση να καταλαβαινουν περισσοτερα και με την κουβεντα μπορεις να αλλαξεις συνηθειες. Εγω ειμαι της αποψης οτι δεν υπαρχουν κανονες που πρεπει ή δεν πρεπει να εφαρμοζονται, και ειδικα μεχρι τον χρονο εχουν αναγκη την αγκαλια την σιγουρια και την σταθεροτητα στη ζωη τους οσο τιποτε αλλο. Απο κει και περα ο καθενας βλεπει πως μπορει να διαχειριστει καλυτερα τις συνθηκες που του παρουσιαζονται.

Θεωρω οτι καλο ειναι να εχουν ενα στοιχειωδες προγραμμα γιατι τα βοηθαει η ρουτινα αλλα απο την αλλη καθε ενα ειναι μια ξεχωριστη προσωπικοτητα. Ουτε εγω μπορω να το αφησω να κλαιει, ουτε να το αφησω να κοιμηθει μονο του ή να μην το παρω αγκαλια για να μην μαθει και αλλα τετοια που ακους απο δω και απο κει, οπως ουτε να μην του δωσω το στηθος ενδιαμεσα στα γευματα αν δω οτι το θελει γιατι πρεπει να κανει πεντε γευματα την μερα.

Απο μαλλι και μενα μου τα τραβαει.

Σταυρουλα μεγεια τα ρουχαλακια του Στρατουλη. Γιατι σε προβληματιζει αν του φτανει το γαλα σου, τον βλεπεις ανησυχο να μην χορταινει?

Αντωνια και η Δεσποινουλα θελει τη μαμα της. Εμενα ευτυχως με θελει μεχρι να την παρει ο υπνος. Μεχρι τα δυο και ξαπλωμα μαζι της στο κρεβατακι της, τωρα καθομαι στο καρεκλακι μεχρι να κοιμηθει γιατι μου λεει ' θελω να με προσεχεις απο εδω μην πας σε αλλο δωματιο'

Βικακι περαστικα στην μπεμπουλα και καλη αρχη με το ρυζαλευρο, θα την καταλαβεις αν ειναι ετοιμη ή οχι.

Ναταλια απο τι λες να το επαθε αυτο μηπως απο την αντιβιωση ή προσθεσες τιποτα στη διατροφη του και του εκανε αλλεργια και βγηκαν αυτα?

Ελενα χαλαρωσα και μονο με την περιγραφη σου, ωραια περασατε ομως ε :P

Κατερινα περαστικα σας και παλι, ταλαιπωρηθηκατε αρκετα αλλα τωρα σιγα σιγα θα βρειτε παλι τους ρυθμους σας. Ετσι ειναι το ενστικτο της μανας και για τα καλα και για τα ασχημα.

Τα υπολοιπα μετα γιατι ξυπνησαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία η αλήθεια είναι ότι έχω κουραστεί λιγάκι με τον θηλασμό παρόλο που τώρα πλέον θηλάζω μόνο βράδυ και πρωί. Θα το κρατήσω όμως μέχρι τον 9ο που μου είπε η ψυχολόγος του άντρα μου ότι καλό είναι τότε να κόβετε γιατί μετά δημιουργείται εξάρτηση στο παιδί. Η προσκόλληση γίνεται χειρότερη. Οπότε μέχρι τον 10ο με 11ο μήνα θα έχει απογαλακτιστεί τελείως λογικά. Παρόλο που με έχει κουράσει ξέρω ότι θα μου λείψει όταν δεν θα το έχω πια. Το παράγγηλα το γάλα το κατσικίσιο και πήρα και μία κρέμα με δημητριακά και μπισκότα οδοντοφυίας.

Σοφία δεν κάνω συγκεκριμένη δίαιτα απλά προσέχω. Δεν τρώω γλυκά, πίτες και τηγανητά και το βράδυ τρώω ελαφριά. Έτσι κι αλλιώς δεν πάω πουθενά και το βράδυ αφού κοιμηθεί ο μικρός δεν έχω το κουράγιο να φάω κάτι περισσότερο.

Νάνσυυυυ τρέξε στο Lidl έχει φέρει είδη ραπτικής και πλεξίματος. Εγώ θέλω να πάρω ένα μηχανάκι που συρράπτει στρας και καρφιά στα ρούχα.

Κατερίνα έτσι είναι με τα φεγγάρια τους. Και μένα άλλες φορές είναι εύκολος και άλλες δύσκολος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ εχω να βαλω σιδερο αλλα δεν εχω ορεξη και αφου εχω εδω καλη παρεα συνεχιζω....

Μαρακι καλα εκανες και μιλησες ετσι στο γιατρο ε να ταλαιπωρειται δυο χρονια ετσι κριμα για κατι που θα μπορουσε πολυ ευκολα να καταλαβει αν εχει ή οχι κρεατακια και αμυγδαλες. Απο αυτα που μας εβαλες αν επρεπε καποιο να διαλεξω θα διαλεγα ή τις πεταλουδες ή το δευτερο αλλα πολυ τουλι θα μου αρεσε κατι πιο λιτο.

Σταυρουλα σιγουρα μεγαλωνει και αλλαζουν οι συνηθειες τους και πραγματα που μεχρι τωρα εκανε μπορει να τα βαριεται και να θελει καινουρια ερεθισματα. Για τον αν του φτανει ή οχι μονο αν μπορουσε να μιλησει θα το ξεραμε με σιγουρια. Και μενα αρχισε να ξυπναει τωρα ανα τρεις τεσσερις ωρες το βραδυ που ουτε νεογεννητο δεν μου το εκανε, ευτυχως ξανακοιμαται αμεσως με τον θηλασμο αλλα θελω να πιστευω οτι δεν ειναι θεμα γαλακτος.Πιστευω οτι το συμπληρωμα το λαμβανουν απο τις τροφες. Συμφωνω με οσα σου εγραψαω τα κοριτσια δεν συμαινει οτι αλλαζοντας γαλα θα κοιμαται και ολοκληρο το βραδυ. Μπραβο που κλεισατε ημερομηνια για την βαπτιση, θα κανετε και γενεθλια μαζι?

ναταλια ωραια ιδεα τα χωνακια για παιδικες μπομπονιερες, για τον μπουφε αν δεν κανετε κατι αλλο μετα τελικα ειναι καλη ιδεα να προσφερεις κατι εξω απο την εκκλησια.

Βικακι το ρυζαλευρο αυτο το φτιαχνεις με νερο μονο, το συγκεκριμενο να ξερεις οτι ειναι απο αυτα με την πιο πολυ ζαχαρη που κυκλοφορουν οποτε αν δεν θες να μαθει σε πολυ γλυκες γευσεις και να σου τρωει μετα ευκολα τα φρουτα και τα λαχανικα δοκιμασε της και αλλη μαρκα χωρις πολυ ζαχαρη.

Αλεκα απευθυνθηκες στο καταλληλο ατομο, σε αυτα η Σταυρουλα ειναι πρωτη!!! Και τα δικα μου κοιμουνται στο ιδιο δωματιο και ευτυχως δεν μου ξυπναει η μικρη οταν ξυπναει τη νυχτα ο μικρος.

Αριαδνη τυχερουλα που κοιμηθηκες, κοριτσια κοιμηθειτε τωρα με το ενα γιατι μετα με δυο δεν υπαρχει περιπτωση οσο βοηθεια και να εχετε απο τους αντρες σας!

Πωπω βιβη τι επαθε η γυναικα, πολυ περιεργο που δεν εψαξαν ....και πολυ φυσιολογικο να φοβασαι και εσυ

Σοφακι περαστικα σας και στις μικρουλες και σε σας. Η βολτα απαραιτητη καλα κανατε και εξω οτι καλυτερο! Εγω αυτο τουλαχιστον στην κρεμα γιατι γαλα ξενο δεν του εχω δωσει, δεν το εφαρμοζω, το βαζω στον θερμαντηρα και πιανει την επιθυμητη θερμοκρασια. Δεν ξερω τι νοημα εχει απο την στιγμη που εχεις ηδη κοψει την αποστειρωση και δεν δινεις και νερο, αυτο το βραζεις? Επισης δοκιμασε να τους βαλεις πανα βρακακι, στην Αγγελικη τις ειχα ξεκινησει πολυ νωρις γιαυτο τον λογω στριφογυριζε και δεν μπορουσα με τιποτα να βαλω τις ανοιχτες πανες καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...