Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Koritsia euxaristw polu gia tis gnwmes sas gia ti mpomponieres! Kai emena mou arese h korniza giati theorw oti sigoura tha xrisimopoiithei alla kai ta alla mou aresoun arketa!

Lia kai egw den sumfwnw me auti tin apopsi pou exeis alla ontws to analuses polu wraia kai an den imoun sigouri gia auto pou ekana tha me epithes! :D Pisteuw o kathe enas oti ton boleuei kai opws tou bgainei! Sigoura mexri na paei fantaros tha exei paei sto dwmatio tou! H alliws tha pernei adeia kai giauto! :lol: Kala eidika esu kalitera na ton euxaristitheis ton Stratara twra oso mporeis giati se kanena 4-5 xronia pou tha ginei antras barus kai stibaros tha pigaineis na tou dineis kanena fili kai tha sou leei fuge re mana, me gemises salia!!! :lol:

Stauro kali idea kai to mprelok! Eixa dei kai mprelok se fraoula!

Gia to leizer nai kai egw auto lew, isws gia arxi kapoia stigmi na kanw sto mpikini kai meta blepw kai gia masxali...

An kapoia stigmi kaneis merikes akoma pisteuw oti tha sou fugoun.

Pwpw Tony auto mou fainetai tragiko na prepei na koimasai me tin kori sou pou einai toso megali! Eides auto as poume einai kati pou tha ithela na apofugw kai giauto den to riskara na kanw kati tetoio!

Ari teleio akougetai to fagitaki sas!! Mou anoikse h oreksi!

Bikaki kai emeis kapou toso arxisame rizaleuro...min stenaxoriesai mia hara einai! Mexri na mathei na to trwei tha exei paei 6 minwn! Perastika sti mikroula sou!

Natalaki perastika...mipws na pareis ti giatro na tis to peis omws?

Tony :lol::lol: kanonise na ertheis Xania kai tha to kanonisw na pame!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ελενα λιωσιμο το χαμαμ?

Αν εχει καποιος υποταση ή υπερταση,μπορει να κανει?

Για τον υπνο,οπως λες ειναι,καθε οικογενεια κανει αυτο που εξυπηρετει και πιστευει πως ειναι το καλυτερο.Δεν λειτουργουν και ολα σε ολους.Πχ καποια παιδια βολευονται αμεσως στο δωματιο τους,καποια με τιποτα.Καποια φευγουν γρηγορα απο το κρεβατι των γονιων ,καποια αργουν..

Θα δειξει! :D Ολα αντιμετωπιζονται.

Ναταλι τι επαθε ο Στρατουλης?Περαστικα του μωλε...

Χριστινιω ρωτησες τι βολευει για το ταξιδι.Αν εχεις μει ται θα ηταν καλυτερο αντι για τον κλασικο μαρσιπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου.

Ειμαστε καλα δοξα τω θεο, ο Αγιος Αντωνιος που ειναι πολιουχος της Βέροιας εκανε το θαυμα του και φυλαξε το παιδακι μου.

Να τα παρω με τη σειρα. Σας ειχα πει οτι ηρθαμε απο τη Βέροια με τον Παναγιωτακο συναχωμενο και την μικρη λιγο μπουκωμενη. Ειχα φερει τον γιατρο τη Δευτερα στο σπιτι επειδη εκανε πυρετο ο μικρος 38 και ειχε κανει την εξης διαγνωση...

Ο μικρος ειχε καποια ιωση που του εκανε πυρετο και εχει παρα πολύ μπουκωμα. Μας ειχε πει να βαζω αρκετες φορες τη μερα φυσιολ. ορο και 3 φορες τη μετα οτριβιν και μετα από 3 μερες ένα άλλο σπρει το παλμικορτ. Και φυσικα αντιπυρετικα οταν θα ειχε πυρετο.

Η νεραιδουλα μου ειχε ωτιτιδα και επιπεφυκιτιδα και αρκετες μυξουλες και αυτή. Ειπε επισης συχνα φυσιολ. ορο και 3 φορες τη μερα οτριβιν, στα ματακια σταγονες τομπρεξ 3 φορες τη μερα και αμοξιλ ανα 8ωρο για τα αυτακια.

Η μικρη ξεκινησε κανονικα την αγωγη και αμεσως συνηλθαν τα ματακια και ολα πηγαν καλα.

Ο Παναγιωτης ομως καθε μερα το παιδι χειροτερευε.....αρχισε να κανει παρα πολυ πυρετο, του εδινα πονσταν γιατι δεν τον επιανε κανενα αλλο αντιπυρετικο (γκαντιλ, αλγκοφερν, ντεπον) και ανα 6ωρο δηλαδη με το που περνουσε η δραση του φαρμακου ανεβαζε 40+ πυρετο. Και ειχε παρα πολυ ριγος το γιαβρι μου, σαν το ψαρι ετρεμε ολοκληρος. ΚΑι το κορμακι του εβραζε.....αυτο γινοταν καθε μερα απο την Τριτη μεχρι την Πεμπτη μερα νυχτα. Τηλεφωνουσα καθε μερα τον γιατρο τι να κανω για να ανακουφισω το παιδι και μηπως επρεπε να το ψαξουμε γιατι κανει τοσο πυρετο και αυτος μου ελεγε οτι ετσι ειναι η ιωση αυτη, κανει πολυ πυρετο και αφου ο πυρετος πεφτει με το πονσταν στο 36 και 37 να μην ανησυχω και να κανω υπομονη. Ομως εγω εβλεπα οτι το παιδι ταλαιπωρουνταν και ειχε καταβληθει ο οργανισμος του παρα πολυ μιας και δεν ειχε ορεξη να φαει, ειχε κοπει το χρωμα του και γενικα δεν ηταν καλα...Την Πεμπτη λεω την πεθερα μου να ερθει απο τη Βεροια και το απογευμα κραταει τη μικρη και παω τον ΠΑναγιωτη στον γιατρο, ενω ειχαμε μιλησει το πρωι και μου ειπε να μην ανησυχω. Παμε εκει το παιδι και μεσα σε μιση ωρα που περιμεναμε αρχισε να ανεβαζει παλι πυρετο και να τρεμει απο το ριγος. Μπαινουμε μεσα και αμεσως του λεω να μας δωσει αντιβιωση με τονο αυστηρο και επιτακτικο. Λεει...οπα οπα περιμενε, δεν δινουμε ετσι απλα αντιβιωση! Λεω ..μα γιατρε το παιδι μυριζει η ανασουλα του και μιλαει σαν να εχει ενα μπαλακι στο λαιμο, και οταν κλαιει γρυλιζει, που σημαινει φαρυγγιτιδα και λαρυγγιτιδα. Τον κοιταει και λεει οτι εχει κανει ωτιτιδα και ο λαιμος ειναι χαλια, να ξεκινησουμε αντιβιωση και αν ο πυρετος το επομενο 12 ωρο εχει την ιδια συχνοτητα και ενταση θα πρεπει να κανουμε εξετασεις αιματος και αν δειξουν κατι να κανουμε και ακτινογραφια θωρακος. Εγω στα πατωματα :(:(:(:(:(:(:( . Φευγουμε απο εκει με το παιδι να ψηνεται με πανω απο 39 πυρετο, ερχομαστε σπιτι και παιρνει αμεσως αντιβιωση και αντιπυρετικο. Απο το απογευμα που το πηρε εκανε μετα απο 12 ωρες πυρετο 38,3 και το μεσημερι 38,4 και αυτο ηταν.

Το πουλακι μου με την αντιβιωση γλυτωσε την ταλαιπωρια. Αν δεν ερχοταν η πεθερα μου, για να αφησω καπου τη μικρη, δεν θα τον πηγαινα στο γιατρο, θα εξακολουουσα να "κανω υπομονη" και την επομενη μερα θα το τρυπουσαν τον παιδακι μου........

Ειπαμε ρε κοριτσια να μη δινουν οι γιατροι ανεξελεγκτα και χωρις δευτερη σκεψη αντιβιωσεις αλλα οχι και ετσι. Το παιδι φαινοταν οτι ειχε χαλια το λαιμακο του. Δηλαδη τοσο δεν τον εκοβε τον γιατρο να μας δωσει αντιβιωση???? Εστω την πιο ελαφρια αν δεν ηθελε να τον επιβαρυνει με φαρμακα τζαμπα...εδω εδωσε στην μπεμπα αμοξιλ που ειναι βρεφακι, στον Παναγιωτη τι θα πειραζε να εδινε? Επρεπε το παιδι μου να ψηθει τοσες μερες?????

Τελος παντων, αφου πηγαν τα πραγματα καλα προσπαθω να το ξεχασω. Η ψηχη μου ξερει πως περασα αυτα τα 24ωρα που εβλεπα το βλασταρακι μου να ταλαιπωρειται........ Βεβαια ακομη δεν εγινε ο λαιμακος καλα και η ορεξη του δεν εχει επανελθει αλλα ελπιζω σιγα σιγα ολα θα γινουν.

Εγω αν και τελειωσα την αντιβιωση ακομη ποναει ο λαιμος αλλα δεν με νοιαζει για εμενα, τα παιδακια μου να ειναι καλα και εμενα μου αρκει να ειμαι καλα ωστε να μπορω να φροντιζω οσο γινεται καλυτερα τα παιδια μου.

Κοριτσια συμβουλη σας δινω.....Οταν βλεπετε τα παιδια σας να μην ειναι καλα να να εμπιστευεστε το ενστικτο σας και οχι τον γιατρο. Στην αναγκη να τα πατε σε αλλο γιατρο, για δευτερη γνωμη. Εγω αν τον ακουγα και περιμενα να περασει και το 4ο εικοσιτετραωρο που ειναι το οριο, θα περνουσε το παιδακι μου μεγαλη ταλαιπωρια.....

Συγνωμη που δεν σχολιαζω τιποτα αλλο, ελπιζω συντομα να βρουμε τους ρυθμους μας και να μπαινω καθημερινα. ΠΕραστικα σε ολα τα μωρακια μας και τους γονεις τους που ειναι αρρωστοι και Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν ολον αυτο τον καιρο που δεν μπαινω. Να ξερετε οτι σας διαβαζω καθημερινα απο το κινητο πριν κοιμηθω γιατι με χαλαρωνει να μαθαινω νεα σας. Σας αγαπω πολυ γλυκες μου φιλεναδες :x:x:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακη τι ταλαιπωρια τραβηξατε!! :(:( ευτυχως ειναι καλυτερα τα ψυχουλια σου..κ εγω συμφωνω σε αυτο που λες για το ενστικτο..οταν ο αντωνης μου ηταν 2 χρονων ανεβαζε συνεχεια πυρετο κ ο λαιμος του χαλια..ο γιατρος μου ελεγε οτι κρυωσε..λεω οκ..μου εδινε αντιβιωση να πινει..μια βδομαδα αντιβιωση κ την επομενη ηταν καλα..την μεθεπομενη παλι χαλια κ παλι αντιβιωση κ παει λεγοντας..ολο κρυωμενος κ καλα..μπουρδες ηταν..2 χειμωνες περασαμε ετσι με αντιβιωσεις..μια μερα μου την καρφωνει ασχημα κ παω με τον αντωνη παλι στον γιατρο (τοτες στο ικα πηγαιναμε κ ηταν στανταρ ο ιδιος παιδιατρος)κ μπαινω με το ετσι θελω μεσα..του λεω παλι αρρωστος ειναι με τα ιδια συμπτωματα..κ του λεω μηπως υπαρχει περιπτωση να εχει κρεατακια κ αμυγδαλες?τσατιζεται αυτος κ μου λεει με αγρια ματια,τι γιατρος εισαι ?για σε παρακαλω μου κανει...ε τοτες μου γυρισαν τα ματια..λεω τελειωνε απο μεσα μου κ θα σε ταιριαξω εγω..μου δινει παλι αντιβιωση..με το που βγαινουμε απο το ιατρειο του παω στο διπλανο που εχει ορρυλα..του λεω σας παρακαλω,δεν εχω ραντεβου,αλλα το παιδι μου δεν ειναι καλα εδω κ 2 χειμωνες..οντως τον κρατησε κ τον εξετασε κ ειχε ρε κοριτσια κρεατακια κ αμυγδαλες..μου λεει θελει επειγοντως εγχειρηση γιατι ειναι σε προχωρημενο σταδιο!!ακουσων ακουσων..παιρνω το παιδι κ του δειχνω στον κολοπαιδιατρο κ του λεω ..να κοιταξτε...γιατρος εγινα κ εγω κ χωρις πτυχια..εσεις που εχετε να τα βαλετε εκει που ξερετε..μιλησα ετσι γιατι μου αντιμιλησε κ τα πηρα στο κρανιο..αμ οχι θα του τη χαριζα..τελικα καναμε κ τα δυο κ το παιδι επιτελους σταματησε να παιρνει φαρμακα..η πλακα ειναι οτι πριν 3 χρονια ξανακαναμε κρεατακια,γιατι δεν του τα ειχαν καθαρισει καλα..στο ιπποκρατειο ειχαμε παει την πρωτη φορα κ την δευτερη στο παπαγεωργιου..πολλα τραβηξαμε με τον αντωνη αλλα δοξα το θεο ολα καλα ειναι πλεον!!

ναταλια μηπως ειναι απο την αντιβιωση?πρωτη φορα την παιρνει?γιατι καποιες οντως βγαζουν σπινθουρακια..

ελενα χαμαμμμμμμμμμμμ???????????ελιωσααααααααα..........μονο που το φανταστικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας βαζω καποιες να δειτε να μου πειτε μια γνωμη..ελενα κ για σενα βαζω..

αυτα ειναι στο http://www.123-mpomponieres.gr/c.Mpompo ... 23710.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα.

Πωπωωωω Κατερινάκι μου τι τραβήξατε? Όντως μερικοί γιατροί είναι τελειώς στον κόσμο τους. Σαν να μην καταλαβαίνουν την αγωνία που περνάμε. Και ανεύθυνοι τελείως. Μα είναι δυνατόν χωρίς να εξετάσει ξανά τον μικρό να σου λέει τι να κάνεις? Δόξα το Θεό όλα πήγαν καλά αλλά εγώ θα σου έλεγα να αλλάξεις γιατρό.

Περαστικά σε όλους σας.

Μαράκι το χωνάκι είναι τέλειο.

Κοριτσάκια εγώ έχω αρχίσει να προβληματίζομαι ότι ίσως δεν φτάνει το γάλα μου πλέον και πρέπει να δώσω συμπλήρωμα να χορταίνει το βράδυ και το πρωί που πίνει γαλατάκι. Πως μπορώ να ξέρω αν του φτάνει? :roll:

Πήρα της Holle 2ης βρεφικής ηλικίας κατσικίσιο αλλά θα δούμε αν θα του δώσω. Και να του δώσω δηλαδή προβληματίζομαι για το πως θα το πιει που δεν πίνει ούτε με το εκπαιδευτικό ποτηράκι ούτε με μπιμπερό. :roll::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Pwpw koimithika simera! Sikwthike o suzuks to prwi na dwsei gala kai koimithika mexri tis 9:30.

Twra epitelous kseplirwnete olos autos o kopos pou ekana na bgazw gala toso kairo! Kathe bradu bgazw ta sakoulakia me to apothikeumeno gala mou apo tin katapsuksi kai to prwi apla ta bazoume se mpen mari kai to pinei alla pleon mporei na to kanei kai o suzuks kai na koimithw ligo parapanw! Simera edw exei ntala ilio...mas blepw na pigainoume gia kanena kafedaki!

Lioumpa gia upertasi h upotasi den kserw...eksartatai...apagoreuetai na kanete kati?? Einai basika to ti antexeis...ekei mesa exei 50 bathmous kelsiou kai atmo full, diladi polu ugrasia...twra an den antexeis mporeis na bgeis gia ligo kai na ksanampeis...egw epidi eniwtha kapoia stigmi meta to misawro ligi dusforia bgika eksw ekatsa kai ipia to tourkiko tsai mou kai efaga loukoumakia....exoun kai tetoia...genika itan wraio giati olo to periballon itan entelws anatolitiko! Meta suniltha ligo kai ksanampika...sto masaz kleinoun ton atmo kai einai pio upoferto...

Katerina perastika sas, polu talaipwrithike o mikros....kai egw akolouthw to enstikto mou polles fores, oi giatroi apla exoun kapoies gnwseis alla den einai theoi...polles fores mia mama 'blepei' parapanw pragmata ap'oti enas giatros....

giauto prepei na exoume 2 giatrous opws legame kai pio prin...gia mia deuteri gnwmi se tetoies katastaseis...

Delphina mprabo kala ekanes kai tou tin eipes...autos o giatros ithele ksulo!

Euxaristw gia tis mpomponieres! Mou aresei kai emena to xonaki...

ti thema tha kaneis esu?

Stauro emena twra pou trwei kai toso fagito mesa sti mera...mono mes ti nuxta pinei sxedon 600 grammaria gala....kai egw stin arxi tis edina mono 2 fores apo 200 giati nomiza oti toso thelei epidi h prwti giatros mou eipe mono prwi bradu...kai diapistwsa oti ithele kai allo! Twra menei ikanopoiimeni me 550-600...diladi arketo pinei...kai olo auto apo to bradu ews to prwi! Auto einai perissotero apo oti epine apo emena otan tin thilaza mono prwi bradu h mono bradu sigoura! Exeis prospathisei me mpoukali kai den to pairnei?

Kai fagito trwei polu perissotero! To mesimeriano plewn tin trwei oli tin posotita kai ruzaleuro peripou 180ml! Pou seimainei oti oi anagkes tous auksanontai gia fagito kai gala!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!Καλή Κυριακή να έχουμε!

Κατερινάκι ευτυχώς που πήγαν όλα καλά!Αν είχε πιει νωρίτερα αντιβίωση, δεν θα είχε ψηθεί ο καυμενούλης!

Μαράκι απο αυτά που έβαλες, το χωνάκι για την Έλενα μου αρέσει πολύ(και θα μπορούσε αντί για σκέτη φράουλα, να βάλει ένα μπρελόκ π.χ.)και απο αυτά που έβαλες για σένα μου αρέσει τρελλά το καπελάκι.Σταυρό θα βρεις σίγουρα φθηνότερο.Εγώ όταν βάφτισα , είχα παραγγείλει απο το kosmima.gr και έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη.

Πάω να ετοιμαστώ γιατί πάει ο άντρας μου το μπισκοτάκι στην πεθερά για να πάμε οι 2 μας για καφέ!

Θα τα πούμε μετά,φιλάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα !!!!!!!

αριαδνη καλα να περασετε!!!μου ελειψε αυτη η εξοδος να παμε ετσι για καφε!!ναι κ εμενα μου αρεσε πολυ το χωνακι για την ελενα..το καπελο ανοιγει απο πανω κ εχει μεσα τα κουφετα..αυτα ειπα για τα κοριτσια..ψαχνω τωρα για αγορια..για τους μεγαλος ειδα παλι χωνακι ..θα σας βαλω φωτο..

ελενα χορτασες υπνο ε? :) κ η δικια μου πινει πολυ γαλα το βραδυ!!σκεφτομαι με πεταλουδες γιατι ειδα πολλα σχεδια κ μου αρεσαν..αλλα ειδα κ ενα σετ σπιτακι κ ξετρελαθηκα..250ε βγαινει το σετ..

σταυρουλα νοιωθεις οτι δεν εχεις αρκετο γαλα?μεσα στην μερα αφου πεινασει δοκιμασες να του δωσεις ξενο?κατσικισιο θα του δινεις?πωπωωωω εγω δεν το θελω καθολου..βαζει η παθερα μου κατσικισιο τυρι στο τραπαζι κ μου ερχοντε ολα πανω..δεν μπορω να το φαω..

κοριτσια ανακαλυψα γιατι δεν κοιμοταν στο κρεβατι της!!ειχα κατεβασει το πατωμα παρκου τερμα κατω κ δεν ηθελε κ λεω ας το ανεβασω μηπως επειδη ειναι στο βαθος παθαινει κλειστοφοβια...τελικα μολις το ανεβασα ψηλα κοιμαται κ ξυπναει με χαμογελα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!!!

Κατερινακι να σας πω κ παλι περαστικα!!!τι περασατε κ σεις!!!ευτυχως που τα πηρες κρανιο κ πηγες απο κει!!τον καημενο τον παναγιωτακη!!!ευτυχως ειναι καλα τωρα!!!

Κ γω παλι μιλησα με παιδιατριο κ μου ειπε να συνεχισω ορους κ οτριβιν με κατι αλλο μεσα κ αν συνεχιστει κ ο βηχας θα πρεπει να δωσω μασκα στο μωρο!!!5 μερες ειναι τωρα κ ακομα χαλια ειναι το βραδυ ανεβαζε παντα 38.8 κ 39νπυρετο!!!ειναι ιωση που κυκλοφορει κ δεν περναει ευκολα!κ γω σημερα μπουκωμενη ειμαι ευτυχως ομως μονο αυτο δεν εχω πυρετο!!!

Μαρακι τελειο το χωνακι με την φραουλα μου αρεσε πολυ!!!!!!!!!κ οπως σου ειπε η Αριαδνη να δεις για σταυρο στο kosmima.gr!απο αυτα που εβαλες τωρα μου αρεσαν κ τα αλογακια κ οι πεταλουδες!αλλα μου ειχαν αρεσει πολυ κατι ρουχα βαφτιστικα που ειχες βαλλει πριν καιρο ηταν τελεια!!!νομιζω ομως πως ειχες πει οτι ειναι ακριβα!!!

Σταυρουλα γιατι εχεις αυτην την εντυπωση :?::?: εχεις μειωσει γευματα :?::?::?: μετα απο 7 μηνες λιγο δυσκολο μου φαινεται :?::?::?: για δωσε μας κ αλλα στοιχεια να καταλαβουμε τι εννοεις κ γιατι εβγαλες αυτο το συμπερασμα :?::?::?: ενδιαφερον το κατσικισιο που λες!!!αλλα περιμενε...

Αρι καλο καφεδακι!!!εχει πολυ ωραια μερα κ εδω!!!!

Ελενα τι καλα που κοιμηθηκες πολυ μετα το χαμαμ το χρειαζοσουν!!!μπραβο κ στο αντρα σου που ταιζει την Εβελινα!!!κ μπραβο στην Εβελινα που πινει το γαλατακι σου!!τουλαχιστον δεν πηγε χαμενος ο κοπος σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια ο καημενουλης ακομα ταλαιπωρειτε?αμαν πια αυτες οι ιωσεις..ανεβαζε αρκετα πυρετο παρολο που περασαν μερες..καποια αντιβιωση δεν δινει ε?ντεπον μονο του δινεις?ναι στο κοσμημα μπηκα χτες κ ειδα καλες τιμες..τον σταυρο περυση τον πηρε η αδερφη μου απο κει που ελεγα..κ ακομα τις ιδιες τιμες εχει..καλα ο δικος σας ειναι πανακριβος..επαθα πλακα!!κ οι πεταλουδες ωραιες ε?μου αρεσαν τα χρωμτα που εχει κ βγαινει 190ε αν θυμαμαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Δεν είναι ότι δεν έχω γάλα. Απλά το μητρικό δεν τα χορταίνει. Σε μία εβδομάδα και κάτι κλείνουμε τον 8ο και σκέφτομαι ίσως να τον πάω κανένα μήνα ακόμα μόνο με το δικό μου και μετά να ξεκινήσω το συμπλήρωμα γιατί έτσι κι αλλιώς θα του δίνω και δικό μου και συμπλήρωμα.

Είχα δοκιμάσει να του δώσω το νερό με μπιμπερό αλλά δεν πίνει. Τώρα δεν ξέρω με το γάλα τι θα κάνει.

Πόσο σε ζηλεύω...Σε βοηθάει ο άντρας σου και μπορείς και κάνεις πράγματα και κοιμάσαι κιόλας. Εγώ και γάλα έτοιμο να είχα δεν θα σηκωνόταν να του το δώσει. Δράμα ήταν η νύχτα μου και απόψε.

Μαράκι έχω γάλα απλά φοβάμαι ότι δεν του φτάνει. Αλλιώς είναι πχ. να τρώει 200ml μητρικό και αλλιώς 200ml ξένο. Σήμερα ξύπνησε 4 και ξανακοιμήθηκε 5μιση. Μιαμιση ώρα παιδεύομουν να τον κοιμίσω. Τον θήλασα τον κούνησα με το καρότσι. Στο καρότσι κοιμήθηκε και όταν τον πήρα να τον βάλω στην κούνια του ξύπνησε πάλι και πάλι τα ίδια.

Το κατσικίσιο ούτε και μένα μου αρέσει αλλά είναι θρεπτικό και αν το μάθει θα του αρέσει. Τα μωρά δεν είναι σαν εμάς που ήδη έχουμε αποκτήσει συνήθειες. Αν ήταν έτσι θα τους δίναμε και ζάχαρη να φάνε στις κρέμες και στο γάλα τους.

Αντωνία έχω παρατηρήσει πχ. το πρωί που τον θηλάζω μετά αρχίζει γρήγορα η γκρίνια της πείνας πάλι και του φτιάχνω την φρουτόκρεμα. Και λέω μήπως το μωρό δεν χορταίνει με το γάλα μου και γι'αυτό ξυπνάει και την νύχτα. Καλά ότι θα ξυπνάει θα ξυπνάει. Αλλά να κάνει τόση ώρα να κοιμηθεί? :roll:

Αριάδνη καλό καφεδάκι. Όντως έχει τέλεια μέρα. Πήγαμε το πρωί να κλείσουμε ημερομηνία για την βάπτιση. Κλείσαμε επιτέλους 2/6. Μία μέρα πριν κλείσουμε τον 1 χρόνο. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έγραφα και το σιχαμενο με πέταξε έξω....

Προσπαθω να βρω ησυχία να σας γράψω αλλά που, ο μικρός σκαρφαλώνει παντού και εντάξει σηκώνεται και κάνει βηματάκια άλλα στο κατέβασμα έχουμε πτώσεις και έχω και τη μεγάλη που του πέρνει όλα τα παιχνίδια. Το καλό είναι ότι την πήραν σε κρατικό παιδικό και έτσι έχω ηρεμήσει.απομενει να πάρω πρωινή βάρδια στο ξενοδοχείο και έτσι θα έχω και τα παιδιά τακτοποιημένα και τη δουλεια μου.

Κάτι άσχετο ξέρετε κανένα σαιτ με φθηνά βραδινά φορέματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα εγώ ξέρω αλλά δεν είναι ελληνικό είναι ξένο. Το www.asos.com Έχει πολύ ωραία φορέματα και δεν έχει έξοδα αποστολής. Κάνουν περίπου 1 εβδομάδα να τα στείλουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou...

voula k egw auto skeftomai oti den tou ftanei to gala mou alla mou eipe i paidiatros pws den pernei arketi posotita apo to stuthos oxi oti den einai threptiko to gala k mou eipe na arxisw na tou dinw to vradino me mpoukali k lew twra na ginei teleiws kala k na ton arxisw siga siga vasika o antras mou k i pethera giati apo mena den paizei na to parei... na sunithisei k to mpoukali k ama den dw allagi tha ton arxisw sumplhrwma...

antwnia akoma exei pureto? perastika...

lia wraio auto pou perigrafeis k egw polles fores ton pernw mazi mou ta vradia eidika otan einia arrwstos to ksrw oti tha to metaniwsw kapoia stigmi alla den mporw na ton afinw k na klaiei...

maraki nai autos pou tha mas pantrepsei k tha mas vaftisi vasika twra suzitame mipws mpei k kapoios allos giati k autos emeine anergos k den mporei na ta kalupsei ola...

pasxalaki ti perasate k eseis perastika....

polu wraia maraki auta pou evales k emena mou arese to kapelaki...

egw den kserw ti na kanw skeftomai na kanw mpoumpounieres gia tous megalous k na kanw xwnakia me zaxarwta gia ta paidakia....

eixa k mia idea alla den kserw poso tha kostisei anti gia gluko na valw pagwto h mpoufe me gluka ama sumfwnei k i ekklisia na to kanw ston proaulio pou exei megalo... pws sas fenete?

emeis eimaste kalutera sxedon efugan ta eksanthimata k ton vlepw kalutera alla sunexizoume tin antiviwsi...

pira tin giatro k mou eipe oti einia apo tin iosi logika k na to parakolouthoume...

bikaki perastika stin mikroula k emeis toso arxisame to rizaleuro...

koritsia exei 3 meres o mikros den mou trwei to frouto to prwi kathlou k den kserw ti na ton kanw.... exei tuxei se kamia?

aleko makia....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!

σημερα της εδωσα ρυζαλευρο πρωτη φορα,ενταξει δε τρελαθηκε την ανατριχιαζε κιολας,το καταλαβαινα γιατι εκανε οπως εμεις οι μεγαλοι.παντως για πρωτη φορα φεροταν σαν να ηξερε πως τρωνε,μου εκανε εντυπωση.στον αντωνη δε θυμαμαι πως εκανε.καλα βασικα δε θυμαμαι τιποτα.το ρυζαλευρο που της πηρα ειναι της νουνου με γευση βανιλια,μονο με νερακι το εκανα,η επρεπε κ γαλα βρε κοριτσια,δε θυμαμαι;κ τι γαλα;το ξενο που εχω θα της εβαζα;αχ δε θυμαμαι κ ξεχασα να ρωτησω τη γιατρο προχθες..αν μπορειτε πειτε μου για να ξερω για αυριο.παντως ενιωσα περιεργα που ετρωγε κ ας μην εφαγε κανονικα δε παυει να περναει σιγα σιγα σε επομενο σταδιο κ σημερα ηταν η αρχη του.

μαρακι κ εμενα μου αρεσαν οι μπομπονιερες χωνακι φραουλα,καλα πολυ βλακας ο γιατρος τοτε με τον αντωνη σου,συμφωνω πολυ κ εγω σχετικα με το ενστικτο.

αριαδνη μπραβο που πηγατε για καφεδακι,εχω πολυ καιρο να βγουμε οι δυο μας με τον αντρα μου..οντως ειχε τελεια μερα.

ελενακο ζηλεψα κ εγω με το χαμαμ,αληθεια λενε οτι κανει καπου καλο ολο αυτο μςε τους ατμους κ την υγρασια,για διαφωτιστε με!πολυ γελιο με αυτα που ζησατε με τη φιλη σου κ τους 25αρηδες! :D

αντωνια μου κ ο αντωνης μου επαιρνε αυτο τον ορο με το οτριβιν μεσα,μας το ειχε φτιαξει ο φαρμακοποιος.

κατερινακι μου περασες πολυ δυσκολα με τον παναγιωτακο σου.σε καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις,τα ιδια περασα,βεβαια οχι τοσες μερες αλλα γενικα δεν αντεχω να ειναι αρρωστα τα παιδια μου,αφου επαθα ψυχικο τραυμα κ δε θελβω να πηγαινω πουθενα,αυτο δεν ειναι καλο φυσικα αλλα θα το ξεπερασω. :?:D

ναταλακι μου ωραια η ιδεα του μπουφε κ του παγωτου στην εκκλησια,αν επιτρεπει η εκκλησια γιατι να μη το κανεις;

σταυρουλι κ εγω νομιζω δε της φτανει της δικιας μου το γαλαμου..αλλα εγω καπου καπου δινω κ ξενο.παντως τα ιδια μου κανει ξυπναει καποιες φορες κ αργει να ξανακοιμηθει ασε που κοιμαται πολυ αργα,μετα τις 1..χθες πηγε 2 παρα παλι κ προχθες,ειχα ξεχασει να το γραψω κοιμηθηκε 3.30 :twisted: παλι εκλαιγα απο νευρα κ δε μπορουσε να με βοηθησει κανεις γιατι ψηνοταν ο συζηγος..αστα..

σημερα εκανα σταφιδοψωμο κ μοσχομυρισε το σπιτι,οποια θελει να μου πει.απλα εβαλα ενα ποτηρι λαδι κ μαλλον ηθελε λιγοτερο γιατι ενω βγηκε πολυ ωραιο νιωθεις το λαδι κ αυτο εμενα με χαλαει.

σημερα το μενου ειχε παστιτσιο,η πεθερα δηλ το εκανε.

ειμαι μονη,ο αντρας μου απογευμα στη δουλεια κ στεναχωριεμαι που εχω κλειστει μεσα παλι.σημερα ειδικα ηταν τελεια για βολτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!Σήμερα κοιμήθηκα για μεσημέρι 4 ώρες!!Το ευχαριστήθηκα!!Κοιμήθηκε η μπέμπα 2 ώρες και μετά την πήρε ο άντρας μου για να μην με ξυπνήσει, την ταίσε ρυζάλευρο και καθίσανε μαζί.Στις 6 που ξύπνησα, δεν ήξερα που βρισκόμουνα :lol::lol:

Εδώ δεν είχε καθόλου ωραία μέρα γι αυτό και πήγαμε την μπέμπα στην πεθερά αλλιώς θα την παίρναμε μαζί μας, όπως πάντα!

Βικάκι καλη αρΧή με το ρυζάλευρο!

Ναταλία εγώ το είχα γράψει και στο skype και είχα βάλει και τα links, θα κάνω σίγουρα χωνάκια ζαχαρωτών και μπουφέ με διάφορα γλυκά.Όποτε ναι, μου αρέσει πολύ σαν ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τοξερα σταυρούλα μου ότι εσύ θα μου εβρισκες σαιτ ελπίζω να μου βρεις και το φόρεμα το θέλω μπλε με ασημι μιντι!

βικακι εγώ με νεράκι πάντα τις έκανα τις κρέμες του όπως και στη Σάντυ

Εμείς κορίτσια δεν έχουμε περάσει ιώσεις αλλά ούτε και η Σάντυ και σχεδόν κάθε μέρα είμαστε στη γυρα

Αχ τρελενομαι για τις ετοιμασίες από τις βαφτίσεις σας μακάρι να μπορούσα να πείσω τη κουμπαρα να την κάνουμε απρίλη... Γιαυτό ψάχνω φόρεμα για ναμαι ετοιμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα ιδού κάποια και οικονομικά και πιο τσιμπημένα. Αυτά είναι μεγάλων σχεδιαστών που σου βάζω αλλά σε πολύ καλές τιμές. ΠΧ. Alexander McQueen είναι αυτός που σχεδίασε το νυφικό της Kate Middleton. Δεν ξέρω τι νούμερο φοράς όμως έτσι μπορεί κάποια να μην τα έχει στο νούμερό σου.

Δες

http://www.theoutnet.com/product/362673

http://www.theoutnet.com/product/333246

http://www.theoutnet.com/product/176749

http://www.theoutnet.com/product/293524

http://www.theoutnet.com/product/188096

http://www.theoutnet.com/product/178786

Σε κάποια μπορείς να προσθέσεις ασημί σε αξεσουάρ πχ. αυτό σε ζώνη και πέδιλο

http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Pencil-Dr ... 1&clr=Navy

Και αυτό είναι πολύ της μόδας το στυλ

http://www.asos.com/Hybrid/Hybrid-Penci ... 1&clr=Navy

Κάτι σε εμπριμέ? http://www.asos.com/ASOS/ASOS-Midi-Body ... 1&clr=Navy

Εδώ δες έχει κι άλλα (έχω επιλέξει dresses, navy,midi) ----> http://www.asos.com/Women/Dresses/Cat/p ... 00&sort=-1

Βικάκι με νερό την κάνω την κρέμα. Κι εγώ το έπαθα αυτό το ψυχικό τραύμα από τις αρρώστιες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα μου δε τρώω όλη μέρα για να φορέσω φόρεμα υπερπαραγωγή. Πάρε μάτι πως περιπου το θέλω http://www.kellystyle.gr/lace-all-over.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλέκα δεν κατάλαβα τι εννοείς? Αυτά που έβαλα εγώ είναι υπερπαραγωγή ή αυτό που έβαλες εσύ? :roll: Θες υπερπαραγωγή ή όχι? Με μπέρδεψες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia!

Emeis to prwi pigame ti boltoula mas sto limani...xamos ginotan, edw molis doun ilio o kosmos den mporei na katsei mesa me tipota....katsame gia kafedaki, h mikri sti bolta xazeue kai ston kafe koimotan....mia xara itan!

Stauroula egw pisteuw oti auto pou ksupnaei kai menei ksipnio tosi wra einai isws oti se auti tin ilikia pathainoun agxos apoxwrismou h kati tetoio, to eixa diabasei kapou kai elege ston 7-8 mina to pathainoun. Emena as poume ston ekto pou akoma thilaza kai den eixa dwsei akoma katholou kseno, tis eixa kopsei to bradino gala kai den emene kan ksipnia tosi wra kai na ksupnouse...enw twra pou tis dinw kai kseno, kamia fora ksupnaei kai menei tosi wra ksupnia pou den eksigitai alliws.

Pantws kai egw pisteuw oti twra theloun sumplirwma giati entaksei exei oles tis bitamines kai ta kala to mitriko alla den ta krataei polu opws akribws eipes....einai san na trwme emeis psari...einai toso kalo gia ton organismo alla meta apo 2 wres ksanapiname! Eidika twra pou arxizoun na einai pio kinitika tha ekplageis oti me toso fagito pou trwei kai pali den tha pairnei baros polu...emena as poume pou trwei olo to mina kai frouto kai olo to fagito pleon kai ruzaleuro kai tin teleutaia ebdomada kai kseno pire mono 150 grammaria!

Natalaki egw to exw dei auto pou les se ekklisia kai sigoura den tha uparxei problima...einai kali idea emena mou aresei afou den tha kanete trapezi....kai egw an den ekana trapezi sigoura tha ekana kati tetoio stin ekklisia! Eutuxws pou einai kalitera o Stratoulis!

Bikaki kai egw etsi eniwsa otan arxise na trwei...kapws perierga...giati elega den einai pia mwro twra tha arxisei na trwei fagitaki kai pernaei se allo stadio...meta to sunithisa :D

Sto rizaleuro bazeis nero! Me to gala den pizei eukola to dokimasan kapoia koritsia.

Me to hamam ektos oti se halarwnei polu den kserw an kanei kalo kai kapou allou...anoigoun kai oi poroi kai isws feugoun oi toksines apto swma...kai gia to prwsopo einai san na kaneis kapoio katharismo isws.

Ari 4 wres??? Ti upnos itan autos?? Ananewthikes! :D Mia xara!

Na se rwtisw giati den thumamai an eixes pei...esu tha kaneis trapezi sti baftisi? H tha kaneis to mpoufe me gluka pou egrapses?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα η Αλέκα θέλει υπερπαραγωγή!!!!

Έλενα, θα κάνω τραπέζι ναι!Απλά θα έχω και έναν μίνι μπουφέ γλυκών γιατί θα είναι και σύμφωνο με το θέμα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...