Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Λια εγω ντοματα ηδη εχω βαλει!!χωρις φλουδα κ χωρις τα σπορακια της..φυσικα το ιδιο κ με τοακτινιδιο οχι τα σπορακια ακριβως γιατι μπορει να προκαλεσουν αλεργια!αλλα ευτυχως τιποτα δεν παθαμε!!!οντως με το ακτινιδιο γινετε ξινη η φρουτοκρεμα αλλα βαζω λιγο με αχλαδι κ χυμο απο πολυ γλυκο πορτοκαλι!

Τραχανα μου ειπε στο τελος του μηνα κ οχι αυτον μεαυγο μονο τον σκετο με αλευρι που γινετε.εμεις ζυμαρικα εχουμε τον αλλο μηνα..οποτε κ ρυζι τον αλλο μηνα!

Νανσυ γιατι οχι φρεσκο γαλα :?::?: τα εβαπορε δεν εχουν πολυ ζαχαρη :?::?::?:

Ελενα θερμοκρασια μασχαλης κ πωπου ειναι παντα διαφορετικη..οποτε δεν μου δειχνει ιδια.της μασχαλης ειναι παντα λιγα δεκατα πιο κατω.

Σταυρουλα περαστικα!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια ασε πολυ πλυντηριο!

Εχω αρχισει και προβληματιζομαι που δεν μπουσουλαει ακομα.Στεκεται στα γονατα ,παει μπρος πισω αλλα μετα δεν ξερει τι να κανει και ξαπλωνει παλι στην κοιλια για να φτασει αυτο που θελει.Θα τον βαζω πιο συχνα μπρουμυτα.

Ολο ορθιος θελει να στεκεται,αλλα πρεπει να γυμναστουν και τα χερακια!

Το θερμομετρο στη μασχαλη μαλλον δεν θα το βαζω καλα,τι να πω.Και σε μενα ποτε δεν εδειχνε στη μασχαλη και το βαζω στο στομα.Δεν εχω και πολυ ψαχνο στη μασχαλη!

Πραγματικα κι εγω νοιωθω πως εχει φυγει η θυληκοτητα μου.ο πωπος μου που ηταν παντα τσουπωτος και πεταχτος τωρα απλα δεν υπαρχει.Πιτα!Τα μπουτια αδυνατα με κενο αναμεσα,τα χερακια κοκαλα..Χαλια!!

Φοραω τα ρουχα μου και δειχνουν ξενα πανω μου,καμια σχεση με πριν.

Θα πρεπει να ξεκινησω χορο,γυμναστικη,κατι τελος παντων.Να δεσει λιγο το σωμα γιατι εχει αρχισει να γινεται λιγο χυμα...

Δεν ειμαι πια 22 χρονων.. :cry:

Βουλι τους κολλησες ολους???Περαστικα σε ολους και στον γλυκο Στρατουλη.Μα ρε γαμωτο δεν τη γλιτωσε κανενας μας? :?

Αντωνια τον γλυκο τραχανα λες ε?Οχι τον ξινοχοντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια και Κοκονα και ντοματα ειπε οτι μπορω να βαλω αλλα δεν μου το συστηνει γιατι δεν ειναι εποχης...ειναι θερμοκηπιου κτλ.λεει καλυτερα να τους δινουμε εποχης λαχανικα...και αν θα εβαζα ειπε ακριβως μονο το εξωτερικο και χωρις φλουδα!ε και ετσι δεν βαζω....να σας πω οντως δεν ειναι καλες τωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασε μαρινα πολλα δεν ειναι εποχης τωρα!!!!!κολοκυθακια μπανανες κ τετοια δεν ειναι εποχης!!!κ πολλα αλλα...αν ειναι να το ψαχνουμε τοσο καηκαμε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα εγώ πιπεριά του έβαλα και τρελάθηκε. Του άρεσε πάρα πολύ. Και ντομάτα του έχω βάλει με τα σποράκια μαζί. Δεν έχει βγάλει αλλεργία. Πιπεριά μάλιστα του έχω βάλει και πράσινη και κόκκινη (την γλυκιά). Ντομάτα όμως λέω κι εγώ να την σταματήσω γιατί δεν είναι εποχής. Σέλινο δεν του έχω βάλει ακόμα και λέω να του βάλω γιατί έχουμε στον κήπο. Επιτρέπεται? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα εγώ πιπεριά του έβαλα και τρελάθηκε. Του άρεσε πάρα πολύ. Και ντομάτα του έχω βάλει με τα σποράκια μαζί. Δεν έχει βγάλει αλλεργία. Πιπεριά μάλιστα του έχω βάλει και πράσινη και κόκκινη (την γλυκιά). Ντομάτα όμως λέω κι εγώ να την σταματήσω γιατί δεν είναι εποχής. Σέλινο δεν του έχω βάλει ακόμα και λέω να του βάλω γιατί έχουμε στον κήπο. Επιτρέπεται? :roll:

ennoeitai selino!!!panta vazw...kai filarakia kai apo thn riza

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντοματούλα βάζω χωρίς τη φλούδα και τα σπόρια, ομοίως και την πιπεριά. Και σέληνο βάζω, αλλα πιο πολυ βάζω σεληνόριζα. Ναι η ντομάτα είναι εκτός εποχής, αλλά με μέτρο, έτσι για αλλαγή.

Ελενα, δεν είναι λίγα τα κιλά αν σκεφθείς ότι εγώ είχα ΠΗΤ όταν γέννησες εσύ και ότι και οι δυο μου κουτσουνες μαζι ζύγιζαν λιγότερο απο τα περισσότερα μωράκια του ποστ. Ενώ κατα την εγκυμοσύνη δεν πείναγα και δεν είχα λιγούρες, Μόλις γέννησα, μου ανοιξε η όρεξη. Ετσι έχασα στην αρχη 5-6 κιλα , μετά πήρα κανα 2-3 και τώρα τα ΄χασα αυτά αλλά και πάλι είμαι 7-8 κιλά παραπάνω. Τα χω παρει κρανιο με τα ρούχα.

Μαρίνα μπραβο σου. Του δωσες και καταλαβε στην εγκυμοσύνη, τώρα ομως θα γινεις στυλάκι.

Σταυρούλα περαστικά σε όλους. Που θα πάει θα περάσει ο χειμώνας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα μπορεις σελινο.Απλως το βραζω μεσα και το βγαζω,δεν το εχω βαλει στο αλεσμα μονο κανενα φιλαρακι εχει πεσει.Δεν ξερω αν κανει να το βαλω,για πειτε..

Πιπερια θελω να του βαλω.Θα κανω μια αποπειρα..

Μελιτζανα εχετε βαλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia egw bazw selino kai to alethw kai tis aresei! Stis arxes ebala mia fora alla to ebgala meta giati den to etrwge eukola, den kserw an eftaige to selino, alla twra to ksanaprosthesa kai mia xara to trwei kai ginetai kai polu nostimi h krema

Kai egw thelw na balw kai alla laxanika, tha ti rwtisw aurio pou exoume kai embolio ti na prosthesw. Telika skeftomai na min allaksw paidiatro mexri na xronisoume kai meta tha dw...giati me epireazei kai o suzuks...kathe fora pou tou to lew mou leei kai ama den mas aresei kai h epomeni kai ama kai ama...opote to afinw gia twra...

Sofia itan mikra ta mwrakia sou e? Katalaba...entaksei pali den theorw oti itan polla ta kila pou pires...pisteuw itan kala gia didimi kuisi. Kai egw pantws meta pou gennisa mou anoikse h oreksi trela...kai to problima einai oti sunexizei! Ase me ta rouxa min to suzitas...emena 3 mines meta pou gennisa ta stena mou tzin empainan kai twra den...alla auto to koufo me tin koilia den mporw na to katalabw...einai dunaton na itan toso kairo mia xara kai twra ksafnika pou adiathetisa na eimai san 5 minwn egkuos?

Lioumpa h koka kola sigoura exei epeksergastei alla ekei pou trwme tosa sk@t@ tha skeftoume auto? Egw pantws mia xara tin pinw mia sto toso! xixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

εγω κοριτσια δεν θυμαμαι να ημουν ετσι με τα φαγητα της σαντυς βεβαια δεν ημουν κ στο ποστακι τοτε αλλα η παιδιατρος μου χε πει μια εβδομαδα χορτοσουπα την επομενη μαζι με ζουμι απο κρεας την επομενη να προσθεσω μοσχαρι κ κοτοπουλο εναλλαξ μετα βαλαμε κ το ψαρι αυγο κτλ αλλα αυτα με τις ντοματες που λετε δε θυμαμαι αυτα που λετε με την φλουδα την εβαζα κ κρεμμυδι κ σελινο κ πιπερια κ γενικα οτι ειχα μεχρι κ φασολακια αρακα κτλ.κ οταν της ειπα οτι εχουμε κρεατα απο το χωριο κατσικι αρνι κουνελι μου ειχε πει πως εαν ειναι απο τα πεθερικα μου να βαζω οτι θελω.να με κατι τετοια δεν θελω να την αλλαξω γιατι την αλλη που πηγα σοκαριστηκε που εδινα ρυζαλευρο απο τοσο νωρις κ την εκοψα γενικως ναι με ν πολυ καλη αλλα κ πολυ απολυτη.την ειπε κ σε εισαγωγικα στον αντρα μου που δεν ηθελε να κανουμε το ποσιμο εμβολιο..εισαι απο αυτους των κατα των εμβολιων;κ του το πε καπως/ενω η δικη μου δεν ειναι ετσι.

ναι η σαντυ πινει παρα πολυ γαλα κ οντως παιδια στην ηλικια της πινουν 1 με 2 φορες την ημερα.

τωρα για το φρεσκο ή εβαπορε κοριτσια εκεινη την εποχη το ειχα ψαξει πολυ στο ιντερνετ κ γινεται χαμος καθε παιδιατρος διαφορετικη αποψη εγω απλα ακουσα την δικη μου/αν κ με τοσο που πινει δεν θα μπορουσα να δινω φρεσκο..γιατι ξυπναει κ το βραδυ κ ζηταει γαλα..ολη την ωρα θα ζεσταινα κ θα ετρεχα να ψαχνω φρεσκο τωρα παιρνουμε μια κουτα καθε μηνα.το εβαπορε βεβαια δεν μου πε να το δινω για παντα αλλα για την περιοδο που σταματανε την σκονη στην φαση αυτη διαλεγω εγω τι θα δωσω ή τι θελει το παιδι.για το φρεσκο ειναι της αποψης οτι ειναι πολυ βαρια κ οτι το εβαπορε ειναι πιο εμπλουτισμενο.αλλα εχω ακουσει κ αυτοι που δινουν φρεσκο παιρνουν το μακρας παστεριωσης γιατι θεωρειται πιο εμπλουτισμενο.τωρα γενικα οταν φτασετε σε αυτη τη φαση θα δειτε οτι γινεται χαμος σε αυτο το θεμα απλα ακουστε την παιδιατρος σας.

εγω δεν εβγαζα ακρη..ο ενας ελεγε οτι το εβαπορε ειναι το χειροτερο ο αλλος ελεγε σκονη μεχρι τα τρια ο αλλος ελεγε συγκεκριμενες μαρκες κτλ κτλ.γενικα γινεται ενας σαλος με τα γαλατα κ κατα καιρους βγαζουν καποιες μαρκες οτι περιεχουν διαφορες ουσιες..κ για την δελτα λενε κ για την φαγε λενε.

παντως ψαχνωντας βρηκα οτι τα καλυτερα ειναι τα εβολ τα ολυμπος κ αυτα της γεωργικης σχολης καπως ετσι..

η δικη μου μου απαγορεψε ρητα τα adnance κ οτι ειναι σκετη ζαχαρη γενικα τα γαλατα τυπου kids που εχει στα ψυγεια.κ οτι εαν θελω φρεσκο να παιρνω μονο τα κλασσικα.

αλλα να σας πω την γνωμη μου;;εαν δεν εχεις την κατσικα στην αυλη σου οτι γαλα κ να δωσεις ποτε δε θα ναι το καλυτερο!κ εγω με εβαπορε νουνου μεγαλωσα κ μια χαρα ειμαι.κ ακομα μου αρεσει να πινω καμια φορα..στη σαντυ δινω της nestle γιατι το νουνου ειναι ολλανδικο

αυτα περιδιατροφης..κατα τα αλλα η καντεμια συνεχιζεται στο σπιτι μας με διαφορα χτυπηματα στην δουλεια..δεν πηγαμε ιταλια κ σε αυτη την εβδομαδα επαθε το φορτηγο ζημια 700 ευρω το εφτιαξαν υποτιθεται κ ξαναχαλασε κ εδωσε αλλα 180 για γερανο κ γυρευε τι αλλο θα δωσουμε..κ δεν εμεινε στην αθηνα κ ετρεχε ο αντρας μου..αφηστε ειναι ο καημενος μου πολυ χαλια..ολα στραβα κ αναποδα του πανε..

εγω εχτες πηγα κ ψωνισα στην σαντυ απο τα τζαμπο καποια εκπαιδευτικα παιχνιδια γιατι κοριτσια ζητησα στην παιδοψυχολογο να ερχεται μια φορα την εβδομαδα γιατι πολλα τα λεφτα ρε γαμωτο..εχω ψιλοτσαντιστει κ μαζι της γιατι τοσο καιρο πηγαινε τελεια κ μωλις της ειπα οτι εχουμε στριμωχτει κτλ αρχισε να μου λεει κ σημερα δεν καθοταν κτλ κτλ..για να μην την σταματησω..κ ακουστε με ειχε στο μπιρι μπιρι για να με κανει να αισθανθω ασχημα κ πως θα πρεπει να κοψω αλλες βασικες αναγκες παρα να σταματησω τα μαθηματα της σαντυς..μου εδωσε παραδειγμα να κοψω το κρεας..πως σας φαινεται;;;; :lol::lol: η σαντυ μιλαει πλεον ενταξη δεν πιανεις κ καθαρη συζητηση μαζι της αλλα της ειπα να κανει 2 φορες λογοθεραπεια κ μια παιδοψυχαγωγικο.ρε κοριτσια 500 ευρω το μηνα ειναι αυτα κ δεν εχω παρει τιποτα απο το ικα..ενταξη κ αυτη δεν μου μειωνει την τιμη καθε φορα 35 κ 30 ευρω αντιστοιχα ειναι παρα πολλα.ετσι κ εγω πηγα κ πηρα καρτες κ διαφορα να την δουλευω περισσοτερο εγω.δεν γινεται οι εποχες εουν αλλαξει κ με τσουζουν παρα πολυ τα λεφτα αυτα ενταξη εαν ενοιωθα οτι πραγματι το χρειαζοταν το παιδοψυχαγωγικο θα εκανα το σκατο μου παξιμαδι αλλα δεν πιστευω πως μπορεις να αλλαξεις χαρακτηρα σε ενα παιδι ετσι γεννηθηκε ετσι θα μεινει.θελει να περναει το δικο της δεν το εχει αλλαξει απο το σεπτεμβριο ε!δεν προκειται να το αλλαξει ουτε σε 10 χρονια.το θεμα μου ειναι να μιλαει οχι να γινει ρομποτακι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,είστε καλά?

Νανσουίταααα!!!Χρόνια σου πολλά, να είσαι γερή και ευτυχισμένη και πάντα τόσο δραστήρια όσο σε γνωρίσαμε! :)

Δεν κατάλαβα απο πότε δίνεις στη Σάντυ εβαπορέ, απο το χρόνο και μετά?Γιατί μου έλεγε μια γειτόνισσα που έδινε απο την αρχή ξένο, ότι όταν έγινε 7 μηνών το παιδί της του έβινε εβαπορέ.Βέβαια κατάλαβα ότι το κάνει περισσότερο για λόγυς οικονομικούς και όχι επειδή της το είπε ο παιδιάτρος.

Όσο για τη λογοθεραπεύτρια, και γ είμαι της γνώμης να συνεχίσει την λογοθεραπεία, όσο για το ψυχοπαιδαγωγικό κομμάτι,εγώ πιστεύωότι θα βελτιωθεί πολύ και όταν πάει σχολείο.Του χρόνου θα την στείλεις?

Εδώ συνεχίζεται ο "τέλειος"καιρός, μουλιάσαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia! Ti kanete? Emeis etoimazomaste simera na pame gia emboliaki kai na dw ti tha mas pei pali h giatressa gia tis diafores apories mou!

Ksexasa na sas pw...aurio tha paw me mia fili na kanoume hamam!!! xixixi...

eixame agorasei ena kouponi prin tis giortes kai twra leme na pame! Tha erthoun me ton antra tis aurio mesimeri na fame kai meta tha afisoume tous antres na kanoun babysitting kai emeis tha pame sto spa! :D Tous pirame na rwtisoume ti xreiazetai na kratame, magio, petseta kai tetoia kai mas eipan tipota tha mas ta dwsoun ola autoi...lete na mas dwsoun pali kanena string?? :lol:

Ari brika diafora pou mou aresoun kai thelw gnwmes gia tis mpomponieres...basika ithela kati pou na min to petaksoun pou na einai xrisimo...brika 3-4 pragmatakia pou einai wraia kai xrisima...tha balei site to apogeuma na mou peite gnwmes!

Tony extes ekana oli mera kompreses kai tin ebala na thilasei etsi opws mou eipes alla to grompouli akoma ekei...kai den einai katholou mikro...san karudi einai! tha sunexisw mexri kai Kuriaki kai meta an de dw allagi tha paw giatro.

Den eimai kai sigouri an einai apto gala...den einai panw sto stithos...kai o ponos exei meiwthei ligo nomizw ektos kai an apla ton sunithisa kai mou fainetai etsi.

Maria to kolpo pou mou eipes kata kapoion tropo epiase!! Extes ipie gala kai koimithike stis 10, meta stis 11:30 gia kapoio logo ksupnise moni tis mallon tha pige na gurisei kai ksupnise kai brika kai gw eukairia kai tis edwsa 100ml gala, to ipie olo kai koimithike ews tis 5! An to iksera oti tha to epine olo tha eftiaxna perissotero kai isws na koimotan mexri 7-8.

Apla den kserw an tha piei otan tha tin ksupnisw egw, giati xtes den tin ksupnisa eixe ksupnisei apo moni tis.

En to metaksu h giatros mou eixe pei oti tha pinei 2 fores gala twra, 1 to bradu kai mia to prwi...sunolo peripou 400 ml...

E h dikia mou pinei sunolo 500-600.

Alla isws einai epidi tis dinw to apothikeumeno to diko mou to prwi kai auto tis peftei pio elafru! Pantws xairomai pou to pinei! Toso kopo ekana na to bgalw!

Nancy Xronia polla na xairesai tin oikogeneia sou kai oti epithumeis!! Athanasia se lene??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έλενα περιμένουμε τα νέα σας απο την παιδίατρο!Χαμάμ ακούω,ε?Ποιος τη χάρη σου!!

Ελπίζω το γρομπαλάκι να φύγει αλλιώς μην το αμελήσεις, να πας στο γιατρό.

Όσο για το γάλα και γω πια των 12 που δίνω, δεν την ξυπνάω απότομα, φροντίζω με κάποιο τρόπο να "ξυπνήσει"ελαφρά, ή της κουνάω το αρκουδάκι ή της βγάζω την πιπίλα και μετά της το δίνω κατευθείαν χωρίς να της μιλάω και μετά κοιμάται κατευθείαν.

Και γω για τις μπομπονιέρες αυτής της άποψης είμαι, περιμένω να μου βάλεις τα sites.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai aθανασια με λενε.μετα τον χρονο ξεκινησα το εβαπορε

του χρονου ναι λογικα θα την παω εκτος κ εαν χειροτερεψουν παρα πολυ τα πραγματα κ δεν μπορω να πληρωνω τον παιδικο κ την παω του παραχρονου κατευθειαν προνηπειο που θα την παρουν σιγουρα γιατι ειμαστε τριτεκνοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Νανσυ χρονια σου πολλα!!παντα ευτυχισμενη με την οικογενεια σου!!να χαιρεσαι τα βλασταρακια σου!!!

Ναι ξερω για τα γαλατα λενε πολλα δεν ξερεις τι να πιστεψεις τελικα!!κ οσο το ψαχνεις τοσο το χειροτερο.εγω απο τοτε που δινω φρσκο στην Δεσποινα της δινω Ολυμπο αλλα οπως ειπες κ συ ουτε γιαυτο δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουρη.τελοσπαντων οσον αφορα την λογοθεραπεια αφου εχεις δει βελτιωση οπως λες τοτε ναι πιστευω κ μια φορα την εβδομαδα μια χαρα καλο θα της κανει κεδω που τα λεμε θα συμφωνησω κ με την Αριδνη θα της κανει πολυ καλο ο παιδικος σταθμος θα το δεις κ μονη σου κ δεν θα πιστευεις στα ματια σου!!!οσο για τις ατυχιες μπορα ειναι κ μετα απο καθε μπορα ερχεται κ η μπουνατσα...λιγο υπομονη κ ισως καλυτερεψουν τα πραγματα...ολοι ετσι ειμαστε παλι καλα που εσω εχουμε κ μια δουλεια!υγεια να παρακαλαμε να εχουμε!!!!!κ ταλλα κουτσα στραβα θα τα καταφερουμε!

Ελενα εισαι σου εχω πει οτι εισαι πολυ κακια :lol::lol::lol::lol::lol: ολο για σπα μας λες!!!!κ μασαζ κ τωρα χαμαμ...αντε σε ζηλευω....κ γω θελω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!να περσασεις καλα κ θα περιμενουμε να μας πεις τα νεα σου!!!οσο για το γρομπαλακι καλυτερα να παρεις τον γιατρο τηλεφωνο κ να πας να το δεις ετσι για να μας φυγει το κακο απο το νου!!!θα περιμενουμε κ νεα απο το παιδιατρο για το Εβελινακι μας!!

Αρι ακομα παλιοκαιρο εχετε??κ εδω δειχνει οτι θα ριξει πολυ βροχη..ξεχασα να σου πω πως βλεπω φανατικα το σιριαλ κ δεν χανω επεισοδιο ειναι τελειο..δεν θελω να τελειωσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααα,

Νάνσυ χρόνια πολλά να χαίρεσαι την οικογένεια και να φτιάξουν όλα σύντομα και να μην σας ξανακάτσει αναποδιά.

Όσο για το γάλα εγώ θα προσπαθήσω να τον κάνω να συνηθίσει το κατσικίσιο γάλα. Έχει βγάλει και η Όλυμπος κατσικίσιο και είναι πιο υγιεινό από το αγελαδινό. Μακάρι να μπορούσα να το πιω κι εγώ.

Έλενα χαμάμμμμ. Πόοοοοσο ζηλεύωωωωω. :twisted::twisted::twisted: Καλά να περάσετε εύχομαι ;) Να γίνεις άλλος άνθρωπος.

Αντωνίαααα χρόνια πολλά για χτες κοριτσάκι. Βικάκι και Χριστινάκι να χαίρεστε τους Αντώνιδες και όποιες άλλες έχετε κάποιον δικό σας Αντώνη.

Δείτε και το τραγουδάκι μας :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημετα κοριτσια!

καθυστερημενες ευχες!ναταλακι χρονια πολλα να τον χαιρεσαι, να εισαστε παντα ευτυχισμενοι!

αντωνια χρονια σου πολλα για χθες!ο,τι καλυτερο επιθυμεις!

χριστινα , μαρια, βικακι να χαιρεστε τα παιδακια σας!, παντα γερα!

νανσυ χρονια πολλα για σημερα!ο,τι επιθυμεις κοριτσαρα ακομη κ αν αυτο ειναι τεταρτο παιδακι! :shock:

τα νεα μας! πηγαμε γιατρο και μας ειπε οτι πηραμε μονο 150 γρ τον προηγουτμενο μηνα αλλα δεν ανησυχει γιατι τον πιο πριν μηνα ειχαμε παρει παρα πολυ!μας ειπε να προσθεσουμε ζυμαρικο και κροκο αυγου γιαυτο το μηνα1τη ρωτησα για πορτοκαλι και μου ειπε οχι, τον αλλο μηνα! συνεχιζω να απογαλακτιζω σιγα σιγα, τωρα πινει καθε πρωι απο μενα μονο και δεχτηκε και το ξενο με ευκολια, δεν χρειαστηκε να αλλαξω πολλες μαρκες!αυτο που μας ειπε η γιατρος μας το ειπιε!αυτο το παιδι ολα τα κατεβαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia gurisa molis twra kai exw na sas pw nea! Apo to pouthena kai etsi ksafnika pigame se kainouria paidiatro!!!!!!!!!!

Eixame idi parei to embolio apo ton proigoumeno mina pou eixame paei stin palia mas...kai loipon ksekinisame na pame stin palia...pame, parkaroume, katebazoume ti mikri, pame sto iatreio kai blepoume mia tampela pou egrafe kleisto logw astheneias!!

Kai leme ftou mamwto kaname oli auti tin etoimasia kai pigame tzampa....den thumamai an sas eixa pei alla auti tous dexetai olous xwris rantebou, genika itan polu xima kai emena auto den mou polu arese...tespa...kai egw epidi eixa idi kanei tin ereuna mou gia mia alli lew tou suzuks..pame na dokimasoume tin alli? Mou leei pame...pernw ti fili mou pou pigaine ekei palia kai mou leei oti auti einai me rantebou...lew ok den exw kati na xasw...pame sto iatreio, eimastan tuxeroi otan pigame den itan kanenas kai lew sti grammatea oti eimaste kainourgioi kai den eixa to thl gia na kleisw rantebou, mou leei kanena problima perimenete 2 lepta...meta mas dextike!

Mou arese arketa mporw na pw....akroastike tin mikri gia ena olokliro 10lepto mpros pisw giati nomize oti akouse ena fusima, telika den itan eutuxws, alla megali diafora apo tin alli...h kainouria einai polu sxolastiki enw h alli apla mas ksepetouse...kai sto telos enw to iatreio eixe kosmo kai perimenan eksw me rantebou den me ekane na niwsw katholou oti biazetai mou apantise se oles tis erwtiseis. Epidi anaferate to gala to prwi, rwtisa kai mou eipe oti mexri 2 xronwn tha pinei skoni gala....

to oti ksupnaei ti nuxta mou eipe oti den einai oti den xortainei, alla einai sunitheia giati thilaze 7 mines kai ksupnouse kai exei sunithisei o organismos...tha to kopsei siga siga...

baros pirame polu ligo...mono 150gr, alla den anisixise giati mou eipe oti einai kai oti arxise na mpousoulaei twra...tin eides oti einai kai polu kinitiki kai mou eipe oti einai kai h allagi apo to thilasmo stis trofes!

Genika kala mas brike...kaname embolio...fusika plantakse sto klama h Ebelina...allo ena embolio ton allo mina kai meta den kanoume gia ena 3mino mas eipe. A! rwtisa gia nees trofes...mporw na balw oti thelw alla na min bazw flouda kai sporia...alla epidi to mprokolo, kounoupidi kai melitzana einai leei ligo baria...na ta afisoume gia ton epomeno mina...tha prosthesoume giaourti kai kroko augou ton epomeno mina....twra tha baloume spanaki, fasolakia, araka h oti allo thelw...episis mou eipe sta frouta oti thelw ektos apo fraoula kai an balw aktinidio na min balw sporia. Zumarika mas eipe na bazw mia sto toso oti thelw apo siga siga h ruzaki h kapoio makaronaki....

Auta! Genika eimai xaroumeni pou allaksa!

Tony mou pragmatika...an h thalassa itan steria kai mporousa na erthw ekei pou meneis me to toutou...tha to eperna mia mera kai tha erxomoun na se parw na pame mazi hamam h spa h oti allo theleis!!! Pragmatika kai esu to xreiazesai! Makari na ginotan!

Basw h Baleria pio gala pinei twra?? Thelw na allaksw giati emeis pernoume to frezylac alla exw problima na to briskw eukola...proxtes pigame se 4 farmakeia gia na to broume...kai otan tha pigainw moni me ti mikri den mporw na gurizw oli tin poli gia na brw ena kouti gala. Kai diabasa kai allous pou ekanan parapona stin etairia gia ton idio logo. Thelw ena pou na to briskw eukola.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου έφερε η πεθερά μου μόλις μία μαραμένη τελείως βανίλια να την βάλω λέει στην φρουτόκρεμα του μπέμπη. Δεν πάμε καθόλου καλά μου φαίνεταιιι :twisted::twisted:

Έλενα μεγεια την παιδίατρο. Μπράβο που όλα πήγαν καλά. Αν φάει και σπανάκι η Εβελίνα μας σε λίγο θα αρχίσει να τρέχει :lol::lol:

Ελπίζω να βρω κι εγώ κάποια στιγμή κάποια/κάποιον παιδίατρο που να μου κάνει. Αυτή που πήγα τελικά καλή είναι απλά εκείνη την στιγμή που έκανα τις ερωτήσεις και με ξεπέταξε μου φάνηκε κάπως. Όμως έχω την εντύπωση ότι στράβωσε με κάτι που είδε στο βιβλιάριο. Την προηγούμενη φορά που είχαμε πάει ξανα σε εκείνη για να την δοκιμάσουμε είχε γράψει κάτι στο βιβλιάριο και επειδή μετά γυρίσαμε πάλι στον δικό μας παιδίατρο έπιασα και έσβησα αυτό που είχε γράψει για να μην καταλάβει ο δικός μας ότι είχαμε πάει σε αυτήν και αυτή φυσικά το κατάλαβε ότι γι'αυτό το έσβησα. Θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες ελενα καθε γιατρος ειναι διαφορετικη!

λοιπον και το δικο μας γαλα δεν θα το βρεις μαλλον ευκολα γιατι ειναι καινουριο!νεομιλ 2 λεγεται!μας το συστησε η γιατρος μας και το πηραμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου ευχαριστω για τις ευχες σας

πραγματι το θεμα παιδιατρος ειναι πολυ βασικο κ εγω για αυτο προβληματιζομαι κ δεν θελω να αλλαξω γιατι δεν θελω να την πατησω..

εστε μου κ εμενα βρισκει αποδειξεις η γιατρος μου κ καρτες απο αλλους παιδιατρους γιατι κλασσικα ξεχναω να τα βγαζω αλλα δε νοιωθω ασχημα γιατι τους εχω παρει οταν εκεινη δεν μπορει κ ξερει οτι εχω κ ασφαλεια κ οποτε χρειαστει καλω παιδιατρο κ τωρα που θα ερθει για το εμβολιο κ θα με ρωτησει για την μπεμπα θα της το πω οτι πηγα αλλου δεν μπορουσα να παω στο ιασω εκεινη την μερα γονεις ειμαστε κ κανουμε το καλυτερο για τα παιδια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα

Ξεκινησαμε αχλαδακι το εφαγε αλλα ξινιζε το μουτρακι του, χθες του εδωσα 4 κουταλιες σημερα εφαγε καμια δεκαρια, γυρω στα 40γρ. δηλαδη. Σημερα του εριξα και λιγο απο το γαλα μου γιατι χθες τοσο μικρη ποσοτητα δυσκολα χτυπηθηκε στο multi. Στο χαλι πλεον ολο στριφογυρναει ηταν να μην παρει φορα :D

Πολλα γραψατε βλεπω....

Ελενα αυτο που λεγαμε για τον υπνο μαλλον εμενα ανηκει στην περιπτωση του βιβλιου σου, μεχρι τα δυο ξυπναγε στανταρ μια φορα τη νυχτα και ζητουσε γαλα, οταν της ειπα πια οχι γαλα μεσα στη νυχτα σταματησε και να ξυπναει αλλα ηταν ηδη 2 και οποτε αλλες οι αναγκες. Αχ τι ωραια που θα πας για spa θα ανανεωθεις θα χαλαρωσεις τελεια, θελω και εγώ.....

Περιμενουμε νεα απο την παιδιατρο, οσο για την αλλαγη εγω θα σου ελεγα να κανεις μια δυο επισκεψεις και στην νεα και βλεπεις ποια σας ταιριαζει περισσοτερο.

Για το γαλα η παιδιατρος μου μου ειχε πει οτι μετα τον εναμιση χρονο ή εστω μετα τα δυο και μεχρι να ενηλικιωθουν χρειαζονται ενα ποτηρι γαλα το πρωι και ενα το βραδυ. Για εβαπορε ή φρεσκο ηταν της αποψης οτι δεχτει το παιδι,και απο φρεσκα κατα προτιμηση τα εμπλουτισμενα. Απο την σκονη περασα στο φρεσκο λιγο πριν τα δυο αν θυμαμαι καλα. Εβαπορε της εδωσα μια φορα και ουτε το εβαλε στο στομα της, της δινω φρεσκο τα μακρας διαρκειας και περνω συνηθως το παιδικο που ειναι εμπλουτισμενο σε ασβεστιο σιδηρο αλλα και απο το δικο μου που ειναι με περισσοτερο ασβεστιο.

Σταυρουλα περαστικα σας. Πολυ γλυκο το σκαντζοχοιρακι!!!! Σελινο ναι μπορεις να βαλεις, μπαινει απο τα πρωτα γενικα.

Νάνσυ χρονια πολλά να εισαι παντα χαρουμενη και ευτυχισμενη! Για το θεμα του παιδικου συμφωνω με τα κοριτσια θα δεις ενα αλλο παιδακι, μαθαινουν πολλα και πως να συνυπαρχουν με αλλα παιδακια.

Αλεκα τωρα θα σε εχουμε πιο τακτικα δηλαδη, μεγεια το κινητο!

Ελενα τωρα διαβασα για την νεα παιδιατρο, πολυ καλη φαινεται και πολυ λογικα ολα οσα σου ειπε και αφου εμεινες ικανοποιημενη να συνεχισεις εκει.

Σας διαβασα βιαστικα και αν ξεχασα καμια μου μου κρατησετε κακια, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...