Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Maria masaz tou kanw alla na bgazw kai gala parolo pou den niwthw to stothos gemato??

ελενα ναι βγαλε..ασχετα που δεν πρηζεσαι θα βγαλεις γαλα..αυτο καθεται εκει σε σημειο(εχει φρακαρει)..

post-9441-13873939998675_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια!!!

ναταλια χρονια πολλα για τον αντρουλη σου!!πινε πολλα υγρα για το στηθος κ βαζε να ρουφαει ο στρατος σου για να κανει παραγωγη παλι..εχω την αδερφη μου καθηγητρια στο θεμα θηλασμου!! :);)

κατερινα,βικακι περαστικα...οντως η χρονια μπηκε πολυ σ@@@@ με τις ιωσεις..δεν εχει αφησει κανεναν..μα δεν κανει κα πγωνια για να σκοτωσει κ τα μικροβια..

αριαδνη μπραβο σου..εισαι πολυ οργανικια!!αυτο που εβαλες με τα αστερια ειναι πολυ ομορφο!!

λια κ εγω την ειδα την τουρτα αλλα δεν μου αρεσε..πολυ σλατσ μου φανηκε..ασε που εκανα προχτες την συνταγη με το κοφτο μακαρονακι κ πριν βαλω την φετα ηταν νοστιμο κ μολις εβαλα την φετα τα εδωσα στην λουση μου να τα φαει..απαισιο εγινε..χτες το βραδυ εκανα πιτα με κιμα..εγινε πεντανοστιμη..με δικη μου φαντασια την εκανα!!

post-9441-13873940005125_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυριο γιορταζει κ ο γιος μου!!!πολλες γιορτες εχουμε στην παρεα μας!!!

εμεις ολο γκαντεμιες μας μπηκε ο χρονος..μια στο λεωφορειο μια στο αμαξι..μας εχουν φυγει τα μαλλιοκεφαλα μας..

η νανσυ 5:30 το απογευμα ειπε οτι θα πηγαινε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον πηγαμε σε μια παιδιατρο εδω κοντα

βικακι νικολαιδου την ξερεις;ειναι απεναντι απο τον ασημακι κ μου φανηκε παρα παρα πολυ καλη

ειχαμε ιωση που δεν πηραμε πρεφα γιατι ειναι πολυ μικρη κ εχει ακομα αντισωματα απο εμενα κ δεν εκανε φανερο πυρετο πρεπει να εκανε καποια στιγμη υψηλο πυρετο μασχαλικο κ για αυτο δεν τον πηραμε χαμπαρι με αποτελεσμα να παθει αιφνιδιο εξανθημα κ αυτο σημαινε κ το τελος της ιωσης.εξου κ η απιστευτη γκρινια μας ειπε οτι μπορει να το περασει κ ο μπεμπης μπορει κ οχι κ οτι εαν το περασει μπορει να το περασει κ αυτος ετσι χωρις να το παρουμε χαμπαρι αλλα μπορει κ να κανει κ πολυ υψηλο πυρετο..την βρηκε παρα πολυ καλη απο θεμα στηριξης κτλ..μου ειπε να μην χρησιμ.sudocream γιατι εχει πολυ ψευδαργυρο παρα μονο πεπανθολ.αυτο μου χε πει κ η δικη μου παιδιατρος αλλα εγω εβαζα γιατι ειχα ακουσει την μαια..

ο αντρας μου θελει να αλλαξουμε παιδιατρο γιατι ενθουσιαστηκε μαζι της αλλα κ με την τιμη της..μας πηρε 40 ενω αυτη που εχουμε παιρνει 60 ιατρειο κ 70 σπιτι..κ 80 κ για τα δυο..αλλα δυσκολευομαι γιατι την εχω 3 χρονια κ δεν εχω κανενα παραπονο παρα μονο το ειναι μακρια κ παιρνει πολλα..δεν ξερω τι να κανω..βασικα το γεγονος οτι ειναι διπλα ειναι πολυ καλο γιατι εχτες πχ δεν μπορουσε να ερθει η δικη μου κ θα μπορουσα να παω μονη μου εγω

αλλα τελικα ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να εχουμε 2-3 ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΥΣΓ για τετοιες περιπτωσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε μπραβο ρε Μαρακι ,και θυμομουν οτι εχουμε κι αλλο Αντωνακη στην παρεα και οχι μονο της Βασως και το μικρο της Χριστινας.

Δηλ τουλαχιστον 5 γιορτες αυριο στο ποστακι.

Μαρια ποσο καιρο ειχες πει οτι θηλαζε η αδερφη σου?Θηλαζει ακομα?Κι αν οχι πω το σταματησε?

Κι εμενα δεν πολυγεμιζει πια το στηθος,μονο οταν εχω πολλες ωρες να του δωσω.Βραδυ μεχρι πρωι πινει αρκετο.Μεσα στη μερα λιγο,για να χαλαρωσει ή να κοιμηθει,πιο πολυ για την επαφη δηλαδη.

Τωρα απο την παρεα εδω ποσσες θηλαζουμε?Μονη εμεινα?

post-9441-13873940007383_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nανσυ ολα καλα δηλαδη πια!

Παλι καλα...Το καημενακι ζοριζοταν και δεν φαινοταν.Πρεπει να τους βαζουμε θερμομετρο τελικα οταν εχουν πολλη γκρινια, και ας μην ειναι ζεστα,τωρα με τις ιωσεις.

Καλη η παιδιατρος.Πηγαινε αλλη μια -δυι φορες να δεις αν την προτιμας σιγουρα.Ειναι καλυτερα που ειναι κοντα και πιο φτηνη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ αντε ρε συ..κρυφη ιωση κ το εβγαλε ετσι?το μαθαμε κ αυτο..ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο..περαστικα να ειναι..οσο για την παιδιατρο αυτο που σου ειπε κ η λια..πηγαινε κανα 2-3ις φορες ακομα κ βλεπεις..αν ειναι κ αυτη καλη δεν υπαρχει λογος να πηγαινεις τοσο μακρια,ενω εχεις μια καλη διπλα σου..

λια η αδερφη μεχρι κ τωρα ακομα καμια φορα της δινει να θηλασει ..ειναι 2,5 χρονων σχεδον..απο μονο του σταματαει πλεον το γαλα να βγαζει..το στηθος πλακα εγινε κ παρολα αυτα απο την ρογα μπορει κ βγαζει εστω κ λιγο..φυσικα απο την δουλεια της κ το τρεξιμο που εχει ολη μερα δεν ετρωγε καλα κ ετσι σταματησε κ η πολυ παραγωγη που ειχε,αλλα δεν ηθελε αλλο να θηλαζει γιατι πολυ δεσμευση εχει κ με 4 παιδια κ δουλεια δεν ειναι ευκολο να κλεινεσε στο δωματιο για να θηλασει..μου ελεγε οτι της αρεσει πολυ που ερχεται η μικρη στην αγκαλια της κ την λεει μαμα μου , τραβαει την μπλουζα σιγα σιγα κ την κοιταει την μανουλα στα ματια για να δει τι θα πει...ναι η οχι?να βυζαξω?

ελλατωσε απο την κακη διατροφη(δλδ δεν ετρωγε πολυ κ ετσι εχασε πολλα κιλα)κ απο το τρεξιμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ Μαρια,κι εγω πολυ φοβαμαι πως επειδη δεν κανω καλη διατροφη θα κοπει.

Ρε συ τρωω τοσα παχυντικα πραγματα και ζυγιστηκα προχτες μετα απο ενα μηνα,και ελεγε 46 μισο.Και ηταν βραδυ,και φαγωμενη.Μα τι να κανω,να τρωω ολη μερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λια ασε κ εγω μια απ'τα ιδια..κ εγω πιστευω οτι ελατωσε το γαλα απο αυτο..δεν εκανα κ την τρελη διατροφη μετα τον τριτο μηνα της μικρης κ αραιωσε πολυ.καλα εγω κ η αδερφη μου με το παραμικρο χανουμε κιλα.. :( ειμαστε νευρικα ατομα ισως κ απο αυτο..κ εγω ενα διαστημα ετρωγα οτι εβρισκα κ οτι υπηρχε σε παχυντικο,αλλα τζιφος..τζαμπα τα ετρωγα τελικα κ τα παρατησα..λεω να παω να κανω μια εξεταση αιματος ειναι που κανει 180ε κ ειναι για να βλεπεις τι σε παχαινει κ τι σε αδυνατιζει..το εχουμε στο DNA ..θα το κανω καποια στιγμη αλλα μετα την βαφτιση..ειναι πολλα λεφτα.

κ εγω προχτες το βραδυ που ειχα φαει καλα εννοειτε ;) (ποτε πρωι δεν παω γιατι στεναχωριεμαι)κ εδειξε 48,5!!!!!πολυ χαρηκα :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphina euxaristw, tha to kanw...ekana kompreses me zesto nero opws mou eipe kai h Tony alla to grompouli akoma ekei...kai ponaei alla toulaxiston den exei xeiroterepsei. Tha sunexisw kai simera...

Lia kai esu kai h Tony kai o Stauros akoma thilazete...kai egw alla egw prospathw na to kopsw kai pisteuw auti tin ebdomada tha einai kai to teleutaio pou tha tis dwsw! To Sabbato 7 minwn! Alla exw kai stin katapsiksi gia allo 1 mina peripou kai tha arxisw twra na tis to dinw. Kala minogennethlia!

Nancy epatha plaka me auto pou epathe h mikri...diladi oute pou to iksera oti mporei na kanei pireto xwris na to katalaboume! Toulaxiston twra to kseroume kai emeis. Afou perase to polu twra tha arxisei na ginetai kalitera!

Re koritsia ti mas lete gia ta kila...tha mas trelanete! Egw euxaristithika osa paxintika euxaristithika twra me to thilasmo...twra omws arxise na leitourgei opws prin kai arxisa na bazw kila...kai mou ti spaei oti re paidi mou amesws fouskwse h koilia enw eixe fugei entelws!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ ευτυχώς που δεν ήταν κάτι σοβαρό και ειναι σε φάση που περνάει. Περαστικα σας, για την παιδιατρο ειναι σημαντικό να ειναι κοντα σου έτσι ώστε να μπορείς ανα πάσα στιγμη να πας και απο τιμή ειναι καλα, εγω θα σου έλεγα να τις κρατήσεις και τις δυο και βλέπεις.

Ναταλια μην αγχωνεσαι μετα απο τόσους μήνες το φυσιολογικο ειναι να μην πρηζεται το στήθος, φουσκώνει μονο όπως σου ειπε η Αμαλια αν εχει περάσει πολλες ώρες απο τα συνήθη διαστήματα που θηλαζεις.

Αμαλία και εγω θηλαζω ακομα και συνεχίζω δεν έχω σκοπό να το κόψω ακομα θέλω μέχρι χρονο και βλέπουμε.

Για την διατροφή υγρά θελει και ισορροπημένη διατροφή, πάντως και εγω δεν τρώω τέλεια αλλα καθε πρωι πινω χυμο ή σκέτο πορτοκαλί ή αν έχω κέφια ότι φρούτο υπάρχει στο σπιτι τα βάζω στον αποχυμωτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα εχω σχεδον ενα μηνα και που δεν θηλαζω καθολου πια,αλλα το βραδυ η το πρωι θα εχεις..εστω κ αυτο το λιγο μπορεις να το δινεις ..κ η παιδιατρος αυτο μου ειπε..για να κοπει σιγα σιγα κ χωρις χαπια..εστω αυτο το λιγο ασ την αφηνω να το ρουφαει..καλο μας κανει κ σε μας κ στο μωρο..οσο για τα κιλα απ'οτι καταλαβα ειμαστε 3ις στην παρεα που παρακαλαμε να εχουμε λιγο περισσοτερο ναταλια-λια κ εγω!! :lol::lol:

κατερινα ναι εχεις δικιο..οταν περνανε ωρες πρηζεται..κ ειστε ακομα αρκετες που θηλαζουν ακομα κανονικα!!

αχ αυτο που θα ηθελα να δω η το εχω απορια σοφια κ εσυ θηλαζεις κανονικα?κ πως το κανεις?τις παιρνεις κ τις 2 στην αγκαλια?ρωταω επειδη μεγαλωσαν κ ειναι πιο μεγαλες στην αγκαλια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα με παιρνει η μπαλα και μεχρι να τακτοποιησω το σπιτι και τους αντρες,εχει νυχτωσει και μπορει να μην εχω πιει ουτε νερο ,ουτε να εχω κατουρησει.

Κοιλιτσα εχω κανει κι εγω παλι :( ,βλακεια ειναι...

Α ακομα αρκετες θηλαζουμε.Μακαρι να παει μονο του χαλαρα ,αρκετο καιρο.

Να σας ρωτησω,ξερετε απο ποτε μπορουμε να δινουμε κατσικισιο γιαουρτι?

Θα προτιμουσα να μαθει αυτο,παρα στα αγελαδινα.Αν κι εγω το σιχαινομαι,καλο θα ηταν αν του αρεσε.

Και κατι αλλο,αντι για ρυζι στην κοτοσουπα,να του βαζω ρυζαλευρο?Φοβαμαι μην πνιγει με κανενα ρυζακι που δεν θα αλεστει καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax nai katerina sugnwmi sas ksexasa, epireastika apo ti Lioumpa pou nomize oti exei meinei moni kai nomiza oti eisastan ligoteres!

Delphina egw den mporw na dinw oute auto to ligo giati tha pernw farmaka...giauto alloste to kobw alliws den tha to ekoba twra pou exei ginei toso eukolo, sigoura tha to krataga mexri Septembri pou tha arxisw kanonika douleia.

Lioumpa den nomizw na einai to idio pragma to rizaleuro me to ruzi...sigoura diladi den exei ta idia sustatika...kai egw pou eixa ksekinisei na tis bazw ruzi stis arxes to stamatisa giati mou to esprwxne eksw me ti glwssitsa tis giati den alethetai kala...tha to ksanadokimasw omws twra pou exei perasei tosos kairos....

Lia kakws pou den trefesai swsta, eidika an tha sunexiseis thilasmo...den einai mono thema tou na kratiseis tin paragwgi tou galaktos alla kai to na kratiseis ta dontia sou kai ta mallia sou kai ta kokala sou sti thesi tous! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!

Βλέπω το φόρουμ μας βγήκε νόκ άουτ απο τις ιώσεις.Περαστκά σε όλα τα μωράκια και τις μανούλες...Καλά Νάνσυ κουφάθηκα με την "κρυφή ίωση", άντε να το καταλάβεις!Όσο για την παιδίατρο, και γω θα σου πρότεινα, να κρατήσεις και αυτή που πήγε τώρα και για λόγους απόστασης και για το οικονομικό.

Εμείς το πρωί είχαμε απο τις 9 μέχρι τις 1 διακοπή ρεύματος και είχε και παλιόκαιρο, μόνο για ύπνο ήταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ μου την ξερω τη νικολαιδου,ολη η περιοχη μας αυτη εχει,ολοι μας οι φιλοι,οι νονοι του αντωνη ολοι οσοι γνωριζουμε αυτη εχουν.ξερω οτι ειναι ψαγμενη.εγω αυτη ειχα στην αρχη αλλα στραβωσα με κατι..οταν ηρθε σπιτι να τον δει 3 ημερων ο αντωνης τοτε τη ρωτησαμε σαν πρωταρηδες πως κοβουμε τα νυχακια κ να μας δειξει κ μας λεει η γιατρος δε κοβει ποτε τα νυχακια,το ειχε πει με υφακι κ νευριασαμε αλλα επειδη ξεραμε οτι ηταν καλη το προσπερασαμε.μετα εγιναν παλι κατι περιστατικα στο νοσοκομειο που μπηκε ο αντωνης θα στα πω κ ξενερωσαμε κ ετσι πηγαμε στην αλλη που σου εχω πει αν θυμασαι ποια.

παντως καπου εχω μετανιωσει που αλλαξαμε γιατι τωρα εγω εχω στραβωσει με αυτη που εχω θα σας πω αλλη ωρα.εχω αρρωστο τον αντρα μου,πηγε δουλεια ο καημενος ενω ελεγα παρε τηλ κ πες τους μη πας κ πηγε το χαζο κ γυρισε με 39 πυρετο..

μαρακι βαλε τη συνταγη με τη κιμαδοπιτα..ασε με τη γκαντεμια κ εμεις ετσι,ολα τα λεφτα μας τα εφαγαν οι γιατροι.τωρα πγγε ο αντρας μου με τα χιλια ζορια να του γραψουν αδεια κ μηπως χρειαζεται φαρμακο.

οσο για το στηθος κεγω θηλαζω κ αργει να γεμισει κ δε ξερω αν χορταινει οταν πινει αφου το στηθος δε νιωιω οτι ειναι γεματο οπως οταν πρηζεται.

κατι ηθελα να γραψω κ εχω ξεχασει τι..

ωραια γιορτη θα κανουμε αυριο του παιδακου μου,εμεις κ οι ιωσεις παρεα! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas euxaristw gia tis euxes sas gia ton antra mou k ton stratouli...

k egw apo diatrofi xalia exw xasei ola ta kila k parapano skeletos emeina pali...

milisa me tin giatro k mou eipe na parw magia mpuras k polla ugra tha kseskistw stis soupes pali...k tis mpures den thelw na to kopsw akoma.... o mikroulis mou einia xalia akoma epimenei polu o puretos se kana duoro tha ton paw sti giatro na ton dei.... oli mera gumno ton exw k ton kanw ntouzakia gia na pesei....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου!!!

δεν μπορεσα να μπω ολοι μερα!!!ειναι κ ο Αναστασης μου αρρωστος με πυρετο :cry::cry::cry::cry: κ ολη μερα τον εχω πανω μου κ κανει μμμμμμμμμμμμμ :cry::cry::cry: τον λυπαμαι ειναι πολυ χαλια κ η Δεσποινα καμμια βελτιωση..πηγαμε χθες στην γιατρο κ ηταν μια χαρα ξημερωματα ανεβασε πυρετο κ ξυπνουσε ανα μιση ωρα ε κ λεω απο το εμβολιο θα ναι..ολη μερα ομως ψηνεται ο καημενος κ βηχει!!!

Βικακη Νανσυ Κατερινακι Ναταλακι περαστικα σε ολους κ στα μωρακια μας!!!

Νανσυ καλα που πηγατε στην γιατρο.πρωτη φορα ακουω για κατι τετοιο.τωρα θα ξερουμε κ μεις!!!

Ναταλακι ελπιζω να γινει γρηγορα καλα ο μικρουλης!!να χαιρεσαι τον αντρα σου!

Βικακη κ σεις να γινετε γρηγορα καλα!!!

Κατερινακι κ σας σας ριμαξαν οι ιωσεις τι να πω κ γω τις βαρεθηκα..περαστικα σας!!

Κοριτσακια εμεις που θηλαζουμε τοσο καιρο ειναι φυσιολογικο να μην πρηζεται το στηθος οπως παλια..εκτος αν περασουν πολλες ωρες απο θηλασμο σε θηλασμο..βεβαια δεν ξερω τι γινετε με την διατροφη κ αν παιζει ρολο αλλα σιγουρα θα πρεπει κατι να τρωμε για το καλο μας!

Σοφια μπραβο τα κοριτσακια σου μεγαλωσαν πολυ κ εχουν αρκετη διαφορα μεταξυ τους!!

Λια ρυζαλευρο μεσα στην σουπα :?::?::?: πρωτη φορα τακουω μια χαρα θααλεθετε κ το ρυζι αν το βραζεις καλα!!εγω την δικια μου την ρωτησα για γιουρτι κατσικισιο η προβειο κ μου ειπε οτι δεν θα προσφερει τιποτα στο μωρο παρα λιπος κ εμεις θελουμε να φτιαξουμε την μυικη μαζα οπως που ειπε κ να μην την επιβαρυνουμε απο τωρα με λιπος..για τα αλλα ουτε συζητηση τυπου advance.μου ειπε πολυ μετα αμα θελω..τωρα μου ειπε μοσχαρακι κ κοτοπουλο για σιδηρο κ προς το τελος του μηνα να δωσω σπιτικο τραχανα..απο τον 8 θα μπουν τα ζυμαρικα!!αλλα ειπαμε η καθεμια εχει το συστημα της!

Ελενα αν ειναι φραγμενος πορος δεν θα φυγει κατευθειαν θελει μαλαξεις κ κομπρεσες συνεχεια..αν δεν ειναι ομως καλυτερα να μιλησεις με γυναικολογο!

εγω θα ειχα τους κουμπαρος μου εδω αυριο για φαγητο για την γιορτη μου αλλα τελικα ακυρο γιατι το μωρο κ μικρη ειναι χαλια!

Αρι τοσο χαλια ο καιρος κ ειχατε διακοπη ρευματος για τοσες ωρες :?:

Μαρακι βαλε συνταγη κιμαδοπιτας!δεν εγιναν καλα τα μακαρονια :?::?: δεν την ειχα δει την συνταγη.

σορυ αν ξεχασα να σχολιασω κατι...

καλοβραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνακι κι εσεις αρρωστοι?Μα τι γινεται?Ολα μας αρρωστησαν??

Γρηγορα περαστικα στον Αναστασακο μας και το Δεσποινακι @};-@};-

Δεν ξερω τι παιζει γενικα με τα γιαουρτια,δε νομιζω να μην προσφερει και τιποτα το κατσικισιο αλλα μονο λιπος.Ισως ειναι για αργοτερα.

Το advance και που του το δινω,δεν το πολυτρωει.Εμεις το τρωμε παντα!Εχει σιδηρο αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γει σας κούκλες επιτέλους κάθομαι

Το απογευμα πήγα με τα μικρα και τη μαμα μου σε ένα εμπορικό να πάρω ένα δώρο για κάτι γενέθλια που εχουμε να πάμε το Σάββατο και πήρα και ένα μπουφανακι για τον Νικόλα γιατι δεν του κάνει πια αυτο που εχουμε. Τον χάρηκα τόσο πολυ κοιταγε γύρω του συνεχεια με ενδιαφέρον :P. Αυριο γινόμαστε 6 μηνών και θα αρχίσουμε και αχλαδακι.

Μου κάνει εντύπωση που τις τελευταίες μερες όλη την μερα κοιμάται ένα μισάωρο, άντε τρία τέταρτα το πολυ. Δεν κουράζεται καθολου αυτο το παιδι μου????

Λια έχω ακούσει ή μπορει και να το έχω διαβάσει στο κουτί ότι το σκέτο το ρυζαλευρο μπορείς να το βάλεις και στην σούπα, δεν ξέρω αν το εχει δοκιμάσει κανεις και πως ειναι?

Αντωνία κόλλησε και ο μικρουλης περαστικα στον γλυκό σου Ανασταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑλημερα κοριτσια μου!Σημερα ειχα εγερτηριο απο τις 6!

Χρονια πολλα στις Αντωνιες και τος Αντωνηδες!Να χαιρεστε το ονομα σας και να σας χαιρονται :-*:-*:-*

Καλε τι παθατε ολοι?Περαστικα σας!

Κατερινα και εμενα ετσι κανει,εχει κοψει πολu uπνο και τα βραδiα ξuπναει αρκετες φορες για πιπιλα ή γαλα εκει ποu το ειχε σχεδον κοψει τελειως!!Αuτο ποu me αγχωνει να σοu πω την αληθεια ειναι οτι χτuπαει δuνατα τα ποδια και ειδικα στο παρκο ποu ειναι καπως σκληρo το στρωμα ανησuχω πως δεν ποναει!!! :?

Χρονια πολλα για τα μηνογενεθλια σας!!!! :-*:-*:-*

Νανσu πολu χαρηκα ποu δεν ειχε κατι ανησuχητικο το νινι σοu

Μαξιμ και Μαρια τι ωραια να μποροuσα να σας δωσω λιγα απτα δικα μοu κιλακια,θα μασταν ολοι εuχαριστημενοι!Περα απο την πλακα,εφοσον μαγειρεuεται για τα μωρα τοσο uγιεινα και θρεπτικα ειναι καλη εuκαιρια να παιρνετε και σεις τις απαραιτητες βιταμινες!Ειναι πολu ασχημο να νιωθεις εξαντλημενη λογω ασχημης διατροφης ,το περναγα παλια

Κοριτσια 4ο φροuτο και σε σας το πορτοκαλι σας ειπαν???ΚΑι αν ναι,το στιβετε και το προσθετε στα αλλα φροuτα ή το βαζετε ολοκληρο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...Katarxin na euxithw XRONIA POLLA SE OLOUS POU GIORTAZOUN!!!! Antwnia mou xronia sou polla na se xairontai ta paidakia sou kai o antras sou!! Maraki na xairesai ton gio sou! Xristinaki na xairesai ton gio sou!! Lioumpa na xairesia ton antra sou!! Bikaki na xairesai to gio sou!! Euxomai na min ksexasa kanenan!

Emas h nuxta den itan kai polu kali...ma ti sto kalo anti gia na ftiaxnei o upnos me to kseno exei xeiroterepsei??

Extes ipie 230ml kseno prin koimithei kai ksupnise mes ti nuxta...kai otan ksupnaei prospathw na min tis dwsw allo gala giati to eixame kopsei to nuxterino, alla mia wra meta pou den koimotan tis edwsa.... :shock::?

Bibi kai eseis ta idia? Kai emeis...kai den thelw na ti mathw na ksupnaei gia gala pali giati fobamai min to sunithisei kai ksupnaei mexri 3 xronwn gia gala. M'aresei pou mou elege h paidiatros oti afou ksupnaei akoma kai einai 6 minwn (prin ena mina) pou tha eprepe na koimatai twra oli nuxta tote auto simainei oti de xortainei me to gala mou....e na pou ksupnaei kai me to kseno.

Kai emena xtupaei ta podia dunata sunithws molis me blepei kai enthousiazetai...stin arxi elega kala pws den ponaei...alla twra to sunithisa na ti blepw na to kanei kai mallon den ponaei giati emena molis xtupisei tin kefala tis ligo kai ponesei klaiei...opote gia na min klaiei mauto den ponaei!

Katerina xaroumena minogennethlia...ekopse upno e? Emena katholou kai koimatai polles wres kai skeftomai mipws giauto ksupnaei kai ti nuxta?? Esena ti nuxta ksupnaei? Me geia to mpoufan!

Ontws oloi arrwstoi ti ginetai...emeis tin exoume glitwsei ws twra...perastika se olous!

Tony kai o mikros kollise? Perastikoulia! E kalitera pou den tha kanete kati giati me 2 paidia arrwsta tha itan duskolo mwre kai den tha to euxaristiosoun kai esu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

χρονια πολλα αντωνιτσα μου!κ στα παιδακια σας που γιορταζουν!!

βικακι μου να χαιρεσαι τον μικρουλη σου!!θελω να μου πεις λεπτομερειες για την παιδιατρο οποτε μπορεσεις..για να δω τι θα κανω..γιατι ειναι πολυ σημαντικη αποφαση η αλλαγη γιατρου..με αυτην που εχω δεν μου εχει κανει ποτε τιποτε κ ειναι παντα πολυ καλη..απλα μας στελνει πολυ ευκολα για εξετασεις για να ειμαστε παντα σιγουροι αν κ δεν ειναι απαραιτητα κακο αυτο.αν δεν ειχαμε παει τοτε τη σαντυ στο νοσοκομειο θα ειχαμε παρα πολυ ασχημες εξελιξεις..κ μια αλλη φορα που ειχε 10 μερες διαροια παλι μας εστειλε κ παλι καναμε εισαγωγη γιατι παροοτι ηταν γαστρεντεριτιδα επρεπε να παρει ορο κ κατσαμε τρεις μερες μεχρι να γινει καλα ηταν μετα απο 15μερες μετα την μικροβιαιμια κ μας ειχε ανησυχισει αυτο..η δικη μου μετα τις 5 μερες πυρετο μας στελνει παντα για εξετασεις.κ οταν ειχε χρονισει παλι μας ειχε στειλει για γενικες πραγμα που δεν το κανουν οι περισσοτεροι παιδιατροι.

κοριτσακια της εβαζα θερμομετρο αλλα δεν εδειχνε πυρετο κ μου πε η παιδιατρος η τελευταια οτι στα μωρα πρεπει να βαζουμε στον ποπο για να μην χανουμε αυτους τους πυρετους αλλα κοριτσια εγω δεν μπορω να βαλω θερμομετρο στον ποπο δεν το εχω κανει ποτε..κ υποθετο γλυκερινης που εχω βαλει ηταν το χειροτερο μου!!

βικακι σε παρακαλω μη με ξεχασεις

πολλα αρρωστα μωρακια βλεπω βρε παιδια..περαστικα σε ολα!!!!!!!!

εγω κοριτσια μια χαρα ειμαι στα κιλα αλλα παροοτι στο παρελθον ημουν πιο παχια νοιωθω οτι το σωμα μου εχει αλλαξει παρα πολυ..καλα για το στηθος μου δε το συζητω αφηστε το νιανια στην κυριολεξια..εβλεπα μια φωτογραφια φοιτητρια που φοραγα μπλουζα χωρις σουτιεν κ απογοητευτηκα..κ μου λει ο αντρας μου τρια παιδια εχεις κανει τι περιμενεις;;αλλα οσο να ναι με ενοχλει..

δε σας ειπα να γελασετε..αρχισα να σκεφτομαι για 4ο παιδι :lol::lol::lol: το πα του αντρα μου κ πηγε να πεσει κατω!! :lol::lol::lol: λες κ κοραζεται με την ανατροφη τους :lol::lol::lol:

ενταξη μην σοκαρεστε δε θα το κανω αλλα περασε σαν ιδεα απο το μυαλο μου..βασικα μου αρεσε η ιδεα για αλλο ενα αγορακι να γινουμε 3 κ 3 :lol::lol: δεν παιζομαι τελικα!!!!

ρε κοριτσια κανω τα παιδια καθε μερα μπανιο κ οσες μαμαδες ξερω με παιρνανε για τρελη κ μου λενεοτι τα κανουν καθε 3 μερες.. ρε κοριτσια εγω πιστευω πως το καθημερινο μπανιο ειναι απαραιτητο για ολες τις ηλικιες..κ ποσο μαλιστα στην ηλικα της κορης μου που ολη μερα παιζουν κ πιανουν οτι να ναι.αλλα μου το λενε κ μαμαδες που πανε τα παιδια τους σχολειο..εγω δεν μπορω με τιποτα να της βαλω πυτζαμες κ να μην εχει κανει μπανιο.ενταξη την λουζω τον χειμωνα καθε δευτερη μερα οχι παντα βεβαια γιατι μπορει να της πεσει γαλα στα μαλλια στον υπνο της κ ετσι να λουζεται καθε μερα αλλα το καλοκαιρι καθε μερα κ πολλες φορες κ δυο φορες την ημερα.εσεις τι κανετε;;μονο εγω ειμαι ετσι;κ την παιδιατρο ειχα ρωτησει αυτη την χαζη ερωτηση γιατι μου ελεγαν τι εχει το παιδι κ το κανεις καθε μερα κ μου ειχε πει καθε μερα μπανιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...