Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Κοριτσακια μου τι κάνετε? τα μωρακια σας πως ειναι?

Εμεις τελικα χθες πήγαμε στο γάμο και στο τραπέζι, για λίγο όμως. Στην εκκλησία ο μικρουλης δεν έβγαλε μιλια καθόταν ησυχουλης και κοιταγε όλο περιέργεια γύρω του. Μετα στο τραπέζι προσπάθησα να τον κοιμησω, το θηλασα παρόλο που φοραγα φόρεμα ....αλλα τίποτα εχει μάθει σε σχετική ησυχία και δεν μπορούσε να κοιμηθει έτσι όταν τον είδα ότι ζοριζοταν πια φύγαμε.

Αλέκα τι καλός ο Πέτρος που κοιματε μόνος του!

Βιβη ναι συνδυασμό κανεις καθε τρεις μερες προσθετεις και ένα ακομα, εμένα μου εχει πει απο μισά το μήλο το αχλαδι και τη μπανάνα και 50ml πορτοκαλι.

Μαρακι περαστικα, η Αννουλα έτοιμη για περπάτημα σε λίγο θα στέκεται και θα αρχίσει τα πλάγια βηματακια. Νυφικα και τα δυο ωραία δείχνουν :roll::roll: μαλλον το δεύτερο θα σου έλεγα και εγω αυτο που είχες διαλέξει αρχικά δηλαδη.

Λιακι περαστικα και σε σένα μέση ε, ελπίζω να περάσει γρήγορα γρήγορα. Μια χαρα ο Διονυσακος που τα πηγαίνει καλα με τις τροφές.

Ναταλια μήπως βγάζει δοντακια ο μικρός και εχει χαλάσει ο ύπνος του?

Μαρίνα μπράβο για το δοντακι, με το καλο και τα επόμενα!

Αντωνία περαστικα στην Δεσποινουλα σου!

Βικακι ευτυχώς που ειναι καλυτεραβο Αντωνακης, και η μπεμπουλα συνέχισε με τον όρο και μια χαρα θα ειναι.

Αμαλία αφου εχει διάθεση και τρώει και βρηκες και τις λαβες όπως λες πολυ γρήγορα θα γινει καλα ο μπομπιρακος σου. Για το φανταρο γέλασα και εγω :lol::lol:

Αριαδνη για την βάπτιση δεν ειναι καθολου νωρις μια χαρα που μπορείς να τα ετοιμασεις σιγα σιγα απο τωρα, και το θέμα για άλλη μια φορα θα ου πω ότι ειναι ότι πρέπει για το μπισκοτακι σου.

Μου ανοίξατε την όρεξη με τις πίτες .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημέρα σε μαμάδες και μωρακια και καλή εβδομάδα να έχουμε. Ειχαμε ενα γεματο σκ και ολοι νιωθουμε πολυ καλά.

Την Παρασκευή είχαμε και βεγγέρα από τη θεία Κατετρίνα και το μικρό Νικόλα. Μυρισε το σπίτι παιδί μου βαρβατίλα γιατί εδώ εμείς έχουμε πήγει στα φρου φρου και αρώματα. Περάσαμε ωραία , ηταν ποιημα τα μωρακια ολα μαζι που επαιζαν το καθενα με τον τρόπο του, ΘΑ το ξανακανουμε. Η Κατερινα πιο αδυνατη από τι πριν την εγκυμοσυνη και ανανεωμενη. Εμείς εδώ προσπαθούμε (λεμε τωρα) να κανουμε διαιτα και μας εφεραν ενα ωραιοτατο και αφρατο κεικ το οποίο δεν εχει μείνει ψίχουλο. Που να τρωγανε και τα μωρακια μας που τα κοβω γλυκατζηδες.

Το Σαββατο ηταν μερα σπιτιού (ενω ολες τις αλλες ειμαστε στα μπουζουκια). Εννοώ ότι ασχολήθηκα πολύ με το σπίτι. Είχαν ερθει παππους και γιαγιά εδώ και εκανα οργανωση σπιτιου, και καθαριοτητα και το μεσημερι φαγαμε ωραια μακαροναδα με κολοκυθακι και μετα ενα τσακ μπαμ σουφλε με λιμοντσελο. Ειχα βαλει και τα κοριτσια διπλα στο τραπεζι μαζι μας και θελαν να τα βουτηξουν ολα. Ποσο μου αρεσει η Ιταλικη κουζινα.

Χθες ειχαμε παει σε ενα ωραιο εστιατοριο, μεγαλη παρεα. Πηγαμε πιο νωρις για να ταισουμε τις μπουμπουες και ολα τα γκαρσονια ειχαν χαζεψει και μας κοιτουσαν. Ωσπου οταν αρχισε να ερχεται κοσμος ξεκινησε και το τσιγαρο. ΤΑ πηρα κρανιο. εκανα Φασαρια και τους ειπα οτι αυτο το χαμε ξεκαθαρισει πριν ερθωουμε οπως και ειχε γινει βεβαια. Αυτοι αρχιζαν να μας προτεινουν κατι μεσοβεζικες λυσεις και καλ ανα μου λενε εδω ειναι καπνιζοντων εδω μη καπνιζοντων, ωσπου εγω τους απαντω, οτι εδω ειναι ιδωιτικος χωρος και πρατεττε οπως νομιζεται, η απαγορευση ομως του τσιγαρου ειναι νομος και εγω ως πολιτης θα πραξω το χρεος μου και θα φωναξω την αρμοδια υπηρεσια να ρυθμισει το θεμα . Ε μετα απο αυτο βρηκαν λυση και ευτυχως περασαμε πολυ ωραιο με πολυ καλο φαγητο και κρασι. Τα κοριτσια μου κυριες. Πιο πολυ κοιμηθηκαν εκει, απο οτι στο σπιτι. Και μετα μου λες οτι τους ενοχλει η φασατια...αβυσσος η ψυχη των μωρων.

Στα δικά σας. Ευχομαι περαστικα σε ολα τα μωρακια. Ετσι ηταν και οι δικες μου σχεδον ολο το Δεκεμβρη και το μεγαλο προβλημα ηταν τα φλεμματα που αποβαλλονται πολυ δυσκολα, γι αυτο να χαιρεστε οταν κανουν εμετο γιατι καθαριζουν. Υπομονη και κουθραγιο. Πληροφοριακα εμας μετα το κρυωματακι αυτο μας εμεινε το κουσουρι να θελουν να κοιμωνται μαζι μας και δεν ξερω τωρα πως να τους το ξεκοψω. Ξεκιναμε απο κουνια και καταληγουμε στο διπλο κρεβατι....

Αριαδνη πολύ ωραιο θεμα σκεφτεσαι για την βαπτιση. Καλες προετοιμασιες.

Κατερινα ωραια περασατε στο γαμο, αντε και στων παιδιων σου ευχομαι :D

ΣΥνεχιζω σε λιγο γιατι μου ρθαν κατι μυρωδιες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakia! Ti kanete? Kali ebdomada!

Emeis simera koimithikame 10 wres seri!! Oxi egw fusika...alla h mikri! :D

Egw pali ksupnisa mes ti nuxta 2-3 fores giati tin akouw na strifogurizei ston upno tis kai olo nomizw oti tha ksupnisei kai eimai se etoimotita! :? Polu strifogurito ginetai to bradu.

Katerinaki ti kala pou pigate sto gamo kai itan usixos o Nikolakis...e nai twra sti fasaria ektos oti den exei sunithisei einai kai oti oso pio megala einai toso pio eukola apospatai h prosoxi tous kai den mporoun na sugkentrwthoun oute sto thilasmo oute ston upno otan exei fasaria. Emeis xtes pigame gia kafedaki kai paroli ti fasaria h mikri koimithike sto karotsi kanena misawro...den to perimena.

Ari twra pou ta epsakses kai ta brikes ola wra na boithiseis kai tis upoloipes :lol:

Apo pio site tha pareis mpomponieres kai proskliseis?? Egw genikotera eimai polu asxeti me ti baftisi...oute kserw ti perneis...pantws proxtes pou eixe erthei mia fili pou baftise prosfata mou edeikse ena site apo opou pire ta baftistika kai exei polu wraia rouxa...auta einai fusika tis nonas omws...mou edwse kai alli idea gia thema...h baftistira tis eixe thema tis petaloudes! Kai auto mou arese polu...skeftomai ena apo ta duo, pio sas aresei pio polu? Fraoula h Petalouda??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή εβδομάδα!

Σόνια ωραία περάσατε, τί καλά!Και μπράβο που τους είπες για το κάπνισμα!Σουφλέ με λιμοντσέλο??Μιαμ, μιαμ, ωράιο ακούγεται, έχεις συνταγή?Τώρα τελευταία έχω ξετρελλαθεί με την lemon pie!Και γω υποτίθεται όμως ότι κάνω δίαιτα!

Έλενα, έχω ψάξει άπειρα sites και έφτιαξα ένα word με όλες τις διευθύνσεις για να μην τα ξεχάσω αυτά που έχω καταλήξει και μου αρέσουν!Και αυτά που βρήκα οικονομικότερα, δεν μπορείς να φανταστείς πόση διαφορά βρήκα στα ίδια πράγματα.

Οι πεταλούδες μου αρέσουν αλλά το θεωρώ πιο "ανοιξιάτικο"!Μου αρέσει πολύ η φράουλα(περισσότερο όμως "φράουλα"παρά"φραουλίτσα") αλλά και το κεράσι που το είδα και αυτό σε πολλά πράγματα.Όταν καταλήξεις στο θέμα, θα σου πω όσες ιδέες και sites θες, είτε για έτοιμα, είτε για να φτιάξεις μόνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari eisai polu organwtiki!! Mprabo pou ta organwses etsi gia na mporeis na psakseis otan apofasiseis pio eukola!

Kai emena nomizw mou aresei h fraoula pio polu apo tin fraoulitsa! Skeftika oti epidi tha exei kai gennethlia tote kai tha kanoume gennethliobaftisi, tha tis exw kai mia tourta fraoulenia! Episis epsaksa kai brika apo pou tha parw mpoukalakia gia na ftiaksw to likeraki...opote telika mallon auto tha einai to thema mas...fraoula! Skeftika oti an eimaste peripou 80 atoma...tha kanw kamia 100aria mpoukalakia liker gia na eimai sigouri...opote twn 50 ml mpoukalakia tha parw...etsi mou bgainei na ftiaksw 5 litra liker!

Den tha einai duskolo...perisi ekana sunolo 5 litra mono gia to spiti kai gia na dwsw se filous...alla 4 diaforetika eixa kanei pergamonto, lemoni h lemontselo, portokali-kanella kai fraoula! Opote fetos apla tha kanw fraoula! :) Kai mou eipe mia fili mou se pio meros mporw na paw mia fwtografia kai na mou tin ektipwsoun se autokollito pou na tin kollisw sta mpoukalakia! Nomizw tha einai wraio!

Opote dwse mou idees gia fraoula!!

Sofia kala ekanes kai tous eipes gia to kapnisma...emas edw auto einai to problima to xeimwna giati ntaksei to kalokairi ola eksw einai...alla to xeimwna kapnizoun pantou ektos an pas se paidotopo...diladi kai gia kafe prepei na eimaste polu epilektikoi me to meros. Kai xtes pou pigame gia kafe auto skeftomastan...alla edw oi magazatores protimoun na exoun olo to magazi gia tous kapnizontes para gia tous mi kapnizontes giati etsi xanoun pelatia...giati sunithws autos pou kapnizei den paei se meros pou den kapnizoun, enw autos pou den kapnizei paei, ektos an exei paidi....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!!τελικα το δευτερο θα παρω!!με βοηθησατε πολυ!!! :-* χτες πηγαμε κ εμεις εξω για φαγητο κ πηγαμε σε ενα ρεστωραν πολυ καλο..δεν καπνιζουν μεσα..φαγαμε κατσικη μαγειρευτο με σαλτσα ντοματα καστανο μεσα στο πουρε κ αγριογουρουνο με γαλλικη σαλτσα πουρε!!ηταν πεντανοστιμα..αντωνια στην χρυσαυγη ειναι αυτο το μαγαζι!!ειπαμε θα ξαναπαμε εκει γιατι το περιβαλλον ηταν ωραιο..

αντωνια πως ειναι η δεσποινα?περαστικα να ειναι..θα πατε σημερα παιδιατρο?εγω αυριο το πρωι εκλεισα ραντεβου..

λια ξεχασα να σχολιασω κ εγω για το ριλαξ που φαινεται οτι κανει τουμπα!!! :lol::lol: μπραβο σου..σκεφτεσαι να τον θηλασεις οσο παει ε?κ αδερφη ακομα κ τωρα που ειναι 2 χρονων η μικρουλα μας ψαχνει μεμε..το κακο ειναι ειναι ετσι οτι δεν θελει να κοιμαται μονη της κ παει στην κρεβατοκαμαρα τους..κ οντως εβγαιναν εξω κ τραβουσε την μπλουζα της για να βυζαξει!! :lol: για ενα διαστημα την κρατουσα εγω οταν ημουν εγκυος για καμια βδομαδα για να κοψει τον θηλασμο..πολυ δυσκολα ειναι παντως γιατι δεν επαιρνε με τιποτα μπουκαλι..κοιμοταν απο την κουραση που ειχε..μετα απο επιμονη δικια μας καποια στιγμη το πηρε αλλα λιγο επινε..οταν πηγε στην μαμα της επινε μπουκαλι κ χαρηκε πολυ,αλλα μετα απο μια βδομαδα παλι μεμε εψαχνε..την ειχε ξεζουμιξη..τα μεμε της ειχαν γινει πλακα..γιατι οσο μεγαλωνουν πινουν κ περισσοτερο..ενω στα αλλα μωρα της δεν ειχε τετοιο θεμα..

σονια πρεπει να εχεις πολυ καλα κοριτσια!!καλα εκανες κ τους ειπες γιατι αν ειναι να εφαρμοσουν το νομο πρεπει να το κανουν..ειδηκα οταν γραφει οτι απαγορευτε το καπνισμα..γιατι ετσι θελοντας κ μη σαν μαμαδες ψαχνουμε ενα μαγαζι με μη καπνιζοντες για τα παιδια μας..ασχετα που καπνιζω κ εγω αλλα δεν τα κανω μπροστα της..για το θεμα βαφτισης μου αρεσει η πεταλουδα!

αριαδνη εψαξες σιτε?ασε εμεις ακομα περιμενουμε απαντηση απο νονους..αγχωθηκα πολυ με αυτο το θεμα γιατι 3ις μηνες εμειναν..στο καννελοπουλο(για τις σαλονικιες το λεω)εχει 70 τις 100 σε επωνυμες μαρκες εκπτωση..λεω να παω να δω μηπως βρω κανα φορεμα για την βαφτιση..

ελενα κ εμενα ποτε κοιμαται ολη την νυχτα κ ποτε θα ξυπνησει στο ενδιαμεσο..δεν ειναι στανταρ..

κατερινα μπραβο στον νικολα!!στο τρπεζι λογικο ειναι να μην καθεται κ πολυ ησυχα..κ η δικια μου δεν καθεται..πολυ φασαρια εχει!!

σημερα θα κανω μακαρονια με φετα που ειχε σημερα ο ακης στο πρωινο μου..ωραιο φαινοταν..

αχ ελενα τι ωραια ιδεα αυτο με το αυτοκολητο φωτογραφια?πολυ ωραια θα γινουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, καλη εβδομάδα

Έλενα ναι αυτο που λες ήταν, του αποσπουσε την προσοχή ο θόρυβος ο κόσμος η μουσική οπότε λογικο να μην μπορει να θηλασει, μολις τον κραταγα όρθιο ήταν μια χαρα κοιτούσε γύρω γύρω αλλα νυσταζε κιόλας και γι αυτο ειχε και λίγο γκρίνια. Και εγω φράουλα το φρούτο θα σου έλεγα απο τη στιγμη που μπορείς να κανεις και το λικέρ και θα ειναι πολυ ιδιαίτερο. Αν καταφέρεις να κανεις και αυτο με την ετικέτα θα ειναι πολυ σούπερ, εμεις είχαμε κάνει κάτι τέτοιο και στον γάμο και στην βάπτιση της Αγγελικης και θα το ξανακάνουμε και για τον μικρο. Ο πεθερος μου εχει αμπέλια και τα δίνει σε γνωστό οινοποιειο για κρασί, οποτε τα κρασιά ήταν και δικα μας και οι ετικέτες στον γάμο είχαν φωτογραφία δικιας μας και στην βάπτιση της μικρής. Τις είχαμε φτιάξει εμεις στον υπολογιστή και μας τις τυπωσαν βέβαια στο οινοποιειο, αφου είχαν αντίστοιχο μηχάνημα για ετικέτες μπουκαλιων.

Σοφια ευχαριστούμε για τα καλα σου λογια....ωραία που περασατε και εσείς και πολυ καλα έκανες που τους τα είπες έτσι γιατι αλλιώς δεν καταλαβαίνουν. Τις μικρές τις είχες στο καρότσι στο εστιατόριο?

Μαρακι και εσείς έξω για φαγητο βλέπω. Για νονούς έχετε πει σε κάποιον και περιμένετε να σας απαντήσει? μακάρι να βρίσκουμε ολοι σιγα σιγα.....

Σας αφήνω γιατι κλαιμε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Αρι μου τελειο το θεματακι σου κ ταιριαζει πολυ στο μπισκοτακι μας!!!!καλα κανεις κ τα ετοιμαζεις ολα σιγα σιγα για να ξερεις τι γινετε!!!

Ελενα για την Εβελινα μαρεσει η φραουλα κ το λικερακι θα ειναι τελειο κ το αυτοκολλητο επισης αυτο να κανεις!!!

Κατερινακι μπραβο τον Νικολα που ηταν καλο παιδακι κ λογικο με τοση φασαρια να αποσπατε η προσοχη του!κ τι καλα που πηγατε στην Σοφια κ παιξανε τα μωρακια σας!

Σονια τα κοριτσια σου πρεπει να ειναι πολυ καλα!!!!ωραια περασατε το σκ!!!!!!!!!!!

Μαρακι μου αυριο απογευμα θα παω παιδιατρο δυστυχως..δεν μαρεσει να πηγαινω απογευμα καθολου!αλλα ειπαμε αμα δεν εχεις μεσον ετσι ειναι!!καλα εκανες κ κατεληξες στο δευτερο νυφικο θα σου παει πολυ!

εχω παει πολλες φορες στην χρυσαυγη αλλα δεν ξερω αν πηγα στο μαγαζι που λες!τελευταια φορα πηγα εγκυος!θα περιμενουμε νεα σου απο παιδιατρο!

εμενα η Δεσποινα ειναι ακομα χαλια!αχ ελπιζω να μην κολλησουμε..την εχω σε αποσταση οσο μπορω αλλα κ αυτο ειναι δυσκολο γιατι ειναι μικρη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι πολύ ωραίο ακούγεται το εστιατόριο που πήγατε!!

Έλενα συγχαρητήρια, δεν ξέρω αν σε επηρέασα αλλά εγώ τρελλάνομαι με την ιδέα "φράουλα".Το μπουκαλάκι μπορεις να το κάνεις και μπομπονιέρα, εκτός και θες να το προσφέρεις ξεχωριστά ως δωράκι.

Το μεσημέρι ή το βράδυ που θα έχω χρόνο θα σου κάνω αναλυτική έρευνα και θα στα στείλω!

Εγώ έχω χάσει την οργανωτικότητά μου και είπα να αφυπνιστώ για να μην τρέχω και δεν φτάνω τελευταία στιγμή αλλά περισσότερο για να μην με πιάσουν κορόιδο με τις τιμές!

Αντωνία περαστικά στην Δεσποινούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;δεν σας εχω διαβασει καθολου..

η μπεμπα τις τελευταιες 3 μερες ολη μερα κλαιει..μαλλον δοντια..ενα βραδυ μου κοιμηθηκε στις 6 το πρωι..ημουν χαλια κ σερνομουν..αυτο το ξενυχτι δεν μου εχει συμβει ποτε..ουτε στην σαντυ..εχτες ηταν καπως καλυτερα μου εκλαιγε απο τις 3 με 4.5 το πρωι..πηρα κρεμα για τα ουλα κ ειμαστε καπως καλυτερα..

γενικα δεν μας παει καθολου..επαθε κ μεγαλη ζημια το φορτηγο του αντρα μου..φυσικα το ταξιδι ακυρωθηκε ηταν για σημερα αλλα απο ολες τις αποψεις δεν ηταν εφικτο να γινει..

παω να σας διαβασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari mou s'euxaristw gia ta site!!

Den exw prolabei na ta koitaksw, mallon to bradu pou tha to kanw me tin isixia mou giati twra tha paw mathima...

Pantws kai mono pou eida posa mou esteiles...sigoura tha mou eperne panw apo 1 ebdomada na ta psaksw kai na ta brw!

H idea gia ti fraoula irthe otan skeftika pws tha kanw liker fraoulas, alla sigoura oles oi gnwmes boithisan episis!

Me boithises sto na epileksw metaksu fraoulas kai petaloudas giati exeis dikio einai pio anoiksiatiko to thema petalouda!!

Tha ta koitaksw kai tha sou pw an briskw kati pou mou aresei...sigoura tha xreiastw ki alles gnwmes!

Esu telika katelikses sta cupcakes e? Einai polu wraio thema!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nάνσυ μου τί έπαθε η μπεμπούλα?Τα δόντια είναι λές?Ελπίζω να ηρεμήσει με την αλοιφή..

Όσο γιατο ταξίδι μην στενοχωριέσαι, θα βρεθεί αλλη ευκαιρία.

Έλενα και γω έχω καταλήξει στα cupcakes-παγωτά.Θα κάνω μάλλον συνδυασμό και των 2.

Ελπίζω να βρείς πράγματα που να σου αρέσουν σε αυτά που σου έστειλα!Εμένα κάποες ιδέες μου άρεσαν πάρα πολύ.

Καλό μάθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλακια?

Τι ωραια θεματα που βρηκατε!Λαχταριστα σαν τα κοριτσακια σας!

Νανσακι εχουν πρηστει τα ουλακια?Ελπιζω να ειναι παροδικη γκρινια και να μην σε κουρασει πολυ καιρο.

Μαρια πολυ πλακα με το θηλασμο!Μου τα λες τοσο ενθαρρυντικα! :lol::lol::lol:

Καλα δεν με πειραζει να σου πω την αληθεια,αφου θελει βυζι το παιδι,μεχρι τα 3 ειναι το φυσιολογικο και το υγιες υποτιθεται..Οπως και το να κοιμουνται με τους γονεις. :)

Αλλα αν κοπει και νωριτερα δεν πειραζει.Λες να μου τα ξεχειλωσει?? :o

Λοιπον με το συστημα με τη συριγγα και τον ορο γινεται καλη δουλεια!Να δειτε πως πετιουνται εξω οι μυξες!Εχει πηχτες κιτρινες,του αρρωστου δηλαδη.Σας αηδιασα? :lol: Αλλα καθαριζει το παιδακι μου,αντε να γινει καλα.

εν προλαβα να διαβασω καλα καλα τι γραψατε γιατι ταυτοχρονα κανω και δουλειες.

Θελει να ερθει η πεθερα να δει τον μικρο κατα τις 6.Παω να τον ταισω τωρα λαχανικα γιατι αργησαμε σημερα να φαμε...

Σας φιλω προς το παρον υπεροχες πανεμορφες ,πανεξυπνες φιλες μου!! :D@};-@};-@};-@};-@};-:-*;;):YMHUG: \M/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα!Τι μο κανετε?βλεπω εχει παρει φωτια η ερευνα γιατα βαπτισια!Αντε με το καλο να γινουν ολα οπως τα σχεδιαζετε! ;)

Εμεις μαλλον θα το αργησουμε λιγο περισσοτερο λογω οικονομικων,ενταξει δεν θελω και πολ φανταχτερα αλλα οσο να ναι θελω ενα καλο χρηματικο ποσο. :(

Παντως πολυ ωραιες οι ιδεες σας........

Η μπουμπου εχει συνελθει απο την πολυ γκρινια αλλα κοιμαται ακομα λιγοτερο.

βρε κοριτσια δεν θελει να καθεται καθολου μπρουμητα!Με τον που την βαζω γυρναει ανασκελα κατευθειαν1

Πως θα μαθει να μπουσουλαει??????? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kale pou pigate oles simera?? Efuga, gurisa kai mono tosa grapsate?

Ksexasa na sas pw simera piga me Ebelina kai mia fili gia kafedaki kai eixe fobero kairo! San anoiksi itan! 18 bathmous...

Ari tha kanw tin ereuna mou sta site aurio giati simera eimai kommatia kai zalismeni kai den exw katharo mualo...

Pantos nai kai to diko sou thema tha einai polu polu wraio mou aresei polu!

Lioumpa mou den peirazei einai diplo to kalo pou tha kaneis an thilazeis mexri ta 3...to ena einai gia to mwro fusika...kai to allo einai oti tha exeis ligoteres douleies sto spiti giati apto ksexeilwma tha ftanoun sto patwma! :lol::lol::lol::lol::-*:-*:-*

Bibi baze tin mproumita kai as gurnaei meta ksanabaze tin!

Kala h Ebelina pire polu fora...oxi apla mpousoulaei...pernaei oti empodia kai na tis balw kai otan kathomaste ston kanape erxete mpousoulontas kai skarfalwnei panw mas...prepei aurio na katebasoume kiallo tin kounia giati fobamai pws tha riksei kamia toumpa.

Koritsia ti eixate pei gia tis perpatoures?? Oti exoun pei oti den einai kales?? Giati??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είστε βρε κορίτσια????!

Έλενα παραπήρε φόρα η Εβελίνα!!!

Εδω σήμερα είχε συννεφιά και αέρα και απ ότι είδα θα έχει και καταιγίδες μέσα στην εβδομάδα!Ωραία, ε?? :evil:

Εμένα η μπέμπα τρώει μετα μανίας το ρυζάλευρο,φανταστείτε ότι πλέον της δίνω κανονικό γεύμα και δεν λερώνεται καθόλου γιατί ανοίγει διάπλατα το στόμα και αν της φύγει και λίγο, το γλύφει!Εχει μειώσει και αρκετά την ποσότητα του γάλακτος που πίνει.

Μία φίλη μου μου είπε ότι στην Πάτρα τα mothercare έχουν βάλει 40% και τα νεχτ 50% και σκέφτομαι μήπως της πάρω τίποτα για του χρόνου.

Σήμερα θα δουμε james bond, το skyfall, το κατεβάσαμε εδώ και μέρες και ήρθε η ώρα να το δούμε.

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα προσπαθουυμε και δεν καθεται καθολου.

Για τις περπατουρες ολοι οι παιδιατροι λενε οτι κανουν κακο στα ισχια και οτι τα μωρακια τεμπελιαζουυν να περπατησουν.Εμεις εχουμε ενα βοηθητικο πουυ θα στηριζεται και θα το σπρωχνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ari wraia tainioula, kala na perasete!

Loipon twra epidi eipes gia ta next...tis eixa parei ena tzinaki, auto me ti roz zoni...kai to exoume kataboleutei...ektos oti mpainei kai bgainei eukola kai den einai apo auta ta kollita tzin einai polu eurixwro, episis einai xontro kai arketa zesto! Polu kalo!

Pantos Ari egw oute gia tou xronou den pswnizw rouxa giati to kalokairi pou tha kanw baftisi oloi tha mou paroun kalokairina ta opoia tha einai h gia auto to kalokairi h gia tou xronou...kai sigoura polla tha allaksw gia na parw gia tou xronou giati sigoura den tha prolabei na ta foresei ola se ena kalokairi! Pantws polu ta lupamai ta rouxalakia pou foriountai toso ligo re paidia!

Bibi nomiza oti kai auto perpatoura to lene...oxi?? Pio einai h perpatoura? Mono auto pou kathontai? Auta pou stekontai kai sproxnoun kai apla stirizontai panw tous den legontai perpatoures? Gia na kserw ti na parw kai egw kai an tha parw rwtaw...

pantws re koritsia einai apisteuto...ti bastaw ti mikri gia na kanoume bimata...kai sikwnei to podi to ena kai meta to allo kai kanei kanonika bimata! Poso grigora megalwnoun ta paidakia mas!

Bibi baze tin kai as min thelei na kathetai...kathe mera kai apo ligo...isws an tis bazeis mprosta ena paixnidaki h kati na thelei na katsei ligo perissotero...mou kanei entupwsi oti gurise apo mproumita anaskela prwta...emena gurize apo anaskela mproumita kai to mproumita anaskela to ekane polu pio meta kai nomizw einai kai pio duskolo!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια.

Απουσίαζα γιατί και πάλι αρρώστησα. Από την Παρασκευή το βράδυ με έπιασε πονόλαιμος και την επόμενη μέρα ανέβασα και πυρετό ο οποίος έφτασε 39 την Κυριακή. Πήγα να με φροντίσει η μανούλα αλλά η μανούλα πελάγωσε με τον εγγονό της που γκρίνιαζε συνέχεια και που συνεχώς έπρεπε να ετοιμάζει το φαγητό του και ταυτόχρονα να φροντίζει και μένα. Ευτυχώς σήμερα είμαι καλύτερα. Δεν έχω πυρετό και γύρισα σπιτάκι μου. Τελικά "there's no place like home" όντως. :D:D Άσε που επειδή η μητέρα μου δεν είχε συνηθίσει τον ρυθμό του μπέμπη άλλαζε τελείως το πρόγραμμά του. Σήμερα πχ. το καιμένο έφαγε στις 4 το μεσημέρι ενώ τρώει στις 2 το μεσημεριανό του. Να γκρινιάζει και να ψάχνει η μάνα μου γιατί. Να μου λέει να φωνάξουμε παιδίατρο ώσπου τον είδα να δαγκώνεται και της λέω πας καλά ρε μάνα το μωρό πεινάει. Θα μας κράξει η παιδίατρος αν το πάμε γιατί πεινάει. :lol:

Εντωμεταξύ να τους λέω κάνει κρύο να ανάβουν τα air condition για οικονομία, να τους λέω δεν κάνει γιατί ξηραίνουν την ατμόσφαιρα να μου τον βάζουν και από κάτω ακριβώς από το aircon. Να ανάβει η μάνα μου το καλοριφέρ να το σβήνει ο πατέρας μου και ξαφνικά να κρυώνω και να νομίζω ότι μου ανεβαίνει ο πυρετός. Η μάνα μου ενώ μου έλεγε ότι τα χέρια του μικρού είναι μπούζι δεν πήγαινε να ανάψει το καλοριφέρ. Τελικά τα μάζεψα και έφυγα άρον άρον. Άντε να γυρισούμε στο σπιτάκι μας να βρούμε τους ρυθμούς μας. Έλεοςςς πια Να έλεγα ότι κάνουν και οικονομία. Όλα στην διασκέδαση και στα ακριβά ποτά τα χαλάνε και στις ακριβές διακοπές. Ήρθα σπίτι μου και ζεστάθηκε το κοκαλάκι μου. Επίσης, ο μικρός δεν κοιμόταν καλά τα βράδια και κάθε 2 ώρες ξυπνούσε ενώ εδώ είχε σταματήσει να μου το κάνει αυτό. Τώρα μπορεί να κρύωνε κιόλας το καημένο γιατί δεν του είχε πάρει χοντρά ρούχα η μάνα μου. Τέρμα δεν ξανα πάω στο πατρικό. Είναι σκέτη ταλαιπορία. Πολύ φόρτωμα. Κουβάλα βαλίτσα, καρότσι, babycook Κλπκλπ. Δεν παλεύεται. Καλύτερα σπίτι κι ας κουράζομαι.

Τα δικά σας θα τα διαβάσω αύριο τα τελευταία δηλαδή γιατί έχετε προχωρήσει αρκετές σελίδες.

Πάω να την πέσω μπας και ξεκουραστώ γιατί είναι και ο σύζυξ τώρα άρρωστος αλλά και ο πατέρας μου. Τους κόλλησα και τους 2. :evil::evil:

Καληνύχτααα.

ΥΓ. Έλενα μπράβο στην μικρή που είναι έτοιμη να περπατήσει. Αλλά αφού προχωράει τόσο γρήγορα μόνη της γιατί να της πάρεις περπατούρα? Περπατούρα παίρνεις αν το παιδί έχει αργήσει πολύ στο να περπατήσει. Εσένα θα περπατήσει πολύ σύντομα μην ανησυχείς. Εγώ έχω πάψει να ασχολούμαι με την ανάπτυξή του και πότε θα κάνει τι. Είχατε δίκιο. Όποτε θέλει θα το κάνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα για χειμωνιάτικα θα κοιτάξω,κανένα μπουφάν περισσότερο που αυτά κοστίζουν περισσότερο.

Και γω έχω ακούσει ότι δεν είναι και πολύ καλές οι περπατουρες, αυτές που είναι με ροδάκια και βάζεις το παιδί μέσα.

Σταυρούλα περαστικά!Και γω κάθε φορά που πάω στην Πάτρα, με ταλαιπωρεί το κουβάλημα!Και πόσα να έχεις διπλά? :roll: Ελπίζω να αναρρώσεις γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα εμεις πηραμε ατο http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=4764277,αρα στρατες λεγονται :roll:

Οι δικοι μου, μου τα χουν ζαλισει με την περπατουρα!Της εχουν αγορασει μια και τους λεω δεν την θελω και αρχιζουν τα κλασικα"Εμεις ετσι σας μεγαλωσαμε και δεν παθατε τιποτα...και ακουτε τι λενε οι μ...κες οι παιδιατροι κτλ" :twisted:

Ναι ποτε δεν ηθελε μπρουμητα,την βαζαμε,γκρινιαζε ,ωσ που εμαθε να γυριζει ανασκελα και δεν καθεται ουτε δευτερολεπτο τωρα :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα :lol::lol::lol::lol: και ειμαι και κοντη λες να σκονταφτω? :lol:

Αρι καλη ταινια!Δεν εχω δει ποτε κανενα τζειμς μποντ. :?

Ετσι ειναι για την περπατουρα,τδεν γυμναζεται το ποδαρακι τους σωστα.Καλυτερο ειναι αυτο που λεει η τσεβουλα,αυτο που σπρωχνουν.Η περπατουρα ειναι για λιγακι,σαν παιχνιδι,οχι για συνεχεια.

Α ξεχασα...7ο δοντι!!Πανω δεξια,εχουμε 4 πανω και 3 κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...