Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσοπουλα και παιδοπουλα!

Ευχαριστουμε για τα περαστικα σας.Περαστικουλια και στον Αντωνακη σου Βικακι..

Ζοριζονται τα παιδακια μας...

Τι ειναι το crp?

Ο Τακος μου μου φαινεται χειροτερευει.Το χουρχουρητο ειναι τρομερο πια!Ουτε να ακουσουμε τη φωνη μας δε μπορουμε!

Και αρχισε να αφηνει και το στηθος για να παρει ανασες και λαχανιαζει το πουλακι μου.Παλι εκανε εμετο με το βηχα...Χτες ειχε 37,4 αλλα δεν εχω καταλαβει τελικα στα μωρα αν ειναι νορμαλ να εχουν λιγο ψηλοτερη θερμοκρασια απο εμας..

Πυρετο κανονικο δεν εχει κανει,αλλα χτες του εδωσα ντεπον γιατι ειχε πολλη γκρινια..

Θα ξαναπαρω τηλ τη γιατρεσσα ...αλλιως θε πρεπει να τον παω το απογευμα να τον δει...και δεν ειμαστε να σκαμε 40ευρω δευτερη επισκεψη αυτο το μηνα...κι εχουμε κι αλλη μια στο τελος του μηνα...Αλλα θα μου πεις...σκεφτεσαι τα λεφτα μπροστα στην υγεια του παιδιου σου??

Κατερινακι χρειαζεται ο υγραντηρας το ξερω...απο που τον πηρατε?Ποια μαρκα ειναι?Μιας και ειναι δοκιμασμενος.

Αν δε γινει καλα το παιδακι μου δεν μπορω να χαλαρωσω,ουτε να δωσω σημασια σε αλλα πραγματα!Ας αρρωσταινα εγω καλυτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικα μου ειπε να παω στο ιατρειο το απογευμα..

Καγκουρο τον αφυγραντηρα σε ποιο μερος του σπιτιου τον εχεις?Τον βαζεις και καλοκαιρι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το απογευμα θα βγουν οι εξετασεις του αντωνη,αντε να δουμε..παντως πυρετο δε ξαναεκανε βεβαια δεν καλοεφαγε παλι αλλα λογικο.γενικα λογω αρρωστειας εχει μερες να φαει σωστα ολο σουπες κ ολο τα ιδια.γενικα τρωει τα παντα κ αρκετη ποσοτητα κ τωρα μου κακοφαινεται..

λια χεις δικιο για τα λεφτα της επισκεψης στη γιατρο.εννοειται οτι μας ενδιαφερει η υγεια του κ μπρος σε αυτη δεν υπολογιζουμε τιποτα απλα τα ρημαδολεφτα φευγουν τοσο γρηγορα κ δε φτανουν κ γι'αυτο το σκεφτομαστε κ εγω εχω κ στα δυο παιδια εμβολια στις 18 του μηνα αρα 80 ευρω κ αλλα 40 που εδωσα που τον πηγα να τον δει που αρρωστησε;ε πως να μη τσουξει το 120αρι.βαλε κ τα φαρμακα κ τις εξετασεις που του καναμε.δεν κλαιγομαι μα τον θεο,εννοειται,απλα παιρνουμε πλεον τοσα λιγα που σκεφτομαστε να παμε το παιδι μας στον γιατρο..ετσι οπως μας εκαναν..η crp ειναι μια ειδικη εξεταση που κοιτανε αν υπαρχει καποια λοιμωξη κ σε καθοδηγουν στο τι φαρμακο θα πρεπει να παρεις,κατι τετοιο.ειναι πιο εξειδικευμενη εξεταση για να προσανατολιστουν στο τι εχει το παιδι.

εχει τοσο ωραια μερα σημερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΑκι μου περαστικα στον αντωνακι σου

λοια μου κ σε σενα το ιδιο περιμενουμε νεα σας..

αφηστε τα οι γιατροι πολλα λεφτα κ εμας μας εχουν τσουξει για τα καλα αυτα που δινουμε για την σαντυ κ απο το ικα ακομα δεν εχω παρει τιποτα..

δεν πιστευω να ναι το τζακι γιατι το αναβουμε καιρο τωρα κ γενικα δεν εχω χρησι.κατι διαφορετικο..

το μονο που μπορει να με πειραξε ειναι το αποτομο κρυο μπες βγες στο απλωμα ή εκτος να ναι παλι τιποτα ψυχοσωματικο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι καλα αποτελεσματα να εχετε!Και ξανα περαστικα γρηγορα να ειναι.

Ο Στρατος παλι μου εκανε εμετο ολο το μεσημεριανο του,μεχρι στο βρακι μου ειχα εμετους...

Παλι με βηχακι που τον αναγουλιασε το εκανε.

Αντε να δουμε τι εχει και ποσο θα κρατησει.7μιση θα τον παω στη γιατρο..

37,6 ειχε πριν λιγο.Παω να του ξαναβαλω θερμομετρο.

Νανσακι ευχαριστουμε @};-

Μηπως καμια κρεμα καινουρια?Κανενα σαπουνακι?Ειναιι καιευυαισθητη εκειινη περιοχη γυρω απο τα ματια.Αν βαλεις καμια πατατουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ti kanete koritsia mou..

liaki perastika ston stratouli... pirate fora me ta dontia poios sas pianei... elpizw grigora na ginei kala

k esena bikaki perastika ston antwnaki to kamari mou, kala paotelesmata me tis eksetaseis..

auto me tous giatrous ontws einai polla re gamwto ta lefta k ama tuxei k na pas k duo fores tsouzei...

simera emeis eimaste ligo kalutera se sxesi me ton upno k to vradi kalutera koimithike alla xthes plantakse sto klama mexri na ton parei o upnos....

anthi mou kouragio se katalavenw pws itan i fraoulitsa sou k emena otan arrwstise htan xalia polu psixoforo.. kouragio k me tin douleia...

nansy mipws exeis kamia alergeia?

filakia polla se oles sas...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Το πρωι είχα παει στην Σοφια, είχα καιρο να δω τις κουκλιτσες της και ήταν γλυκυτατες και οι δυο, πανέμορφες με το φορεματακι της η μια και με την φουστιτσα της η άλλη περίμεναν το αντρακι μου :P . Είχαν πολυ πλάκα και τα τρία στο χαλί. Παντως σας παραδέχομαι διδυμομανουλες πολυ δύσκολο να έχεις δυο μικρακια με τις ίδιες ανάγκες ταυτόχρονα. Καλα όταν της ταιζε έπαθα πλάκα το κουταλι δούλευε απο την μια στην άλλη πολυ γρηγορα :lol::lol:

Βικακι τι να πω ελπίζω να βγουν καλές οι εξετάσεις του Αντωνακη, και φυσικα να μην κολλήσει η μπεμπουλα σου.

Λιακι καλυτερα που θα τον πας θα τον δει και απο κοντα και θα σου πει ακριβώς τι πρέπει να κανεις. Δεν περνεις τις επισκέψεις πίσω απο την ασφάλεια? εγω επερνε 20€ πίσω για καθε επίσκεψη αλλα τωρα που μπήκε και το ταμείο μου στον ΕΟΠΥΥ και η παιδιατρος ειναι συνβεβλημενη δεν μου παίρνει τίποτα.

Λοιπόν ο υγραντηρας λέγεται olimpia splendid ειναι ιταλικός και βρήκε την αντιπροσωπεία και τον πηρε απο κει, αυτός ειναι http://www.apothema.gr/olimpia-splendid_aquaria-58714-p εχουμε ενιαίο χώρο κουζίνα τραπεζαρία σαλόνι και το εχουμε βάλει εκει γιατι ο προβληματικούς τοίχος ειναι της κουζίνας. Τον πήραμε πριν μια βδομάδα αλλα για το καλοκαίρι δεν νομίζω ότι ειναι απαραίτητος αφου θα εχουμε ανοιχτά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα Λιακι ευχομαι να σας δωσει κατι η γιατρος κ να γινει γρηγορα καλα!!!καλα κολοτουμπες κανει ο Στρατος..πολυ γελασα!!! :lol::lol::lol: τελειε οι φωτο!

Βικακη περαστικα στον τονυ σου..τον καημενουλη λογικο ειναι να μην εχει ορεξη αν δεν ειναι καλα.ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!!!θα περιμενουμε να μας πεις

Νανσυ κατι σε πειραζει :?::?: εχεις αλλαξει καμμια συνηθεια σου :?::?::?: κρεμες αφρολουτρα απορρυπαντικα..εκτος αν ειναι κανενα ψυχολογικο!!!

Ανθη τι καλα που εγινε καλα η φραουλιτσα!!

Κατερινακι πηγες στην Σοφια :?::?: τι ωραια που ειδες τις κορουλες της!!!!κ τα ειπατε!!

Μαρακι που εισαι :?::?:

Ελενα τι επαθε το Εβελινακι κ δεν ηθελε να φαει..λες να επαθε συγχυση με το μπουκαλι κ το στηθος :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε γλυκα μου κοριτσακια και ζουμπουρλουδικα μωρακια? Σας διαβαζω απο το κινητο αλλα απο εκει δεν μπορω να στειλω μυνημα, δεν ειναι τετοιας τεχνολογιας που να το υποστηριζει!!!!

Περαστικα σε ολους, γιατι απο οσο διαβαζω αρκετα μωρακια και μαμαδες ταλαιπωρουνται. Περαστικα να ειναι και γρηγορα να γινουμε ολοι καλα.

Μπηκα κλεφτα απο το πσ της πεθερας. Αμε η πεθερα μου ειναι γατα σε ολα τα γκατζετακια και εξελισσεται σε μεγαλο χακερ :lol: . Εχει και σκαιπ, γκουγκλαρει συνεχεια και γενικα τα παιρνει πολυ γρηγορα τα γραμματα.

Εν ταχει τα νεα μας, μη μου ξυπνησει (η πεθερα ντε!!!)..... Μεχρι την δευτερη μερα της πρωτοχρονιας σας εγραψα τα νεα μου στο προηγουμενο μυνημα. Απο εκει και μετα τιποτα το συνταρακτικο, ο στρατηγος ειναι εδω και μια εβδομαδα στην καστορια, γιατι δουλευει και ηταν να γυρισουμε και εμεις την δευτερα που μας περασε αλλα μας προλαβε αλλη. Ποια????????????? Η ατιμη η ιωση :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αρχικα επιασε τον Παναη. Ο καημενουλης απο την προηγουμενη εβδομαδα ολο και κατι ειχε καθε μερα, ξεκινησε να εχει μυξουλα, μετα σαν να ειχε γκρινια, μετα σαν να μιλουσε και να ηταν καπως ο λαιμος του, μετα ειχε τσιμπλες, μετα ξαναειχε μυξες και πρασινες οποτε λεω εδω κατι γινεται και βηχα, για να τον παω στον γιατρο....(το ανεβαλα γιατι ελεγα οτι αφου δεν κανει πυρετο θα περασει απο μονο του)....ο παιδιατρος ειπε οτι περναει καποια ιωσουλα αλλα δεν ειναι κατι σοβαρο, εχει λιγο απ΄ολα, μου ειπε μονο να του βγαζω συχνα τις μυξες γιατι αυτες κανουν τον βηχα και ετσι εκανα απο την τριτη. Σημερα ειναι πολυ καλα και του εμεινε μονο καταλοιπα της μυξας.

Τωρα ερχομαι στα δικα μου. Ξημερωματα Δευτερας μεσα στον υπνο αρχισα να εχω ριγος, βαζω θερμομετρο και ειχα 37,6. μεχρι το πρωι ετσι πηγα αλλα μετα επεσε, ειχα ομως πονο στα κοκαλα και αδιαθεσια. Την τριτη και την τεταρτη ειχα παρα πολυ πονολαιμο και φοβηθηκα μην ειχα καμια αμυγδαλιτιδα και πηγα σε ΩΡΛ. Ειπε οτι ειναι πολυ κοκκινος ο λαιμος μεχρι τον φαρυγγα και να το παλεψω με γιατροσοφια, γαργαρες με σοδα ή αλατι, τσαι, φυσιολογικο ορο στη μυτη και ετσι κανω. χθες ειχα και πολυ μπουκωμα αλλα απο σημερα ειμαι γενικα καλυτερα.

Ερχομαι στη νεραιδουλα μου. Απο εχθες το απογευμα εχω και αυτην αρρωστη :(. Ξεκινησε η γλυκια μου να εχει απο το μεσημερι ανησυχια και το απογευμα μου ανεβασε πυρετο, μεχρι 38,4. εχει και πολλες μυξουλες και στον υπνο την εμποδιζουν. Σημερα εφερα την παιδιατρο στο σπιτι και ειπε οτι λογικο το μωρο να κολλησε απο εμας, να της δινω αντιπυρετικα οταν ανεβαζει πυρετο και να της βαζω 5-6 φορες τη μερα φυσιολογικο ορο για να ξεβουλωνει η μυτουλα. Επισης απο σημερα το απογευμα μου τσιμπλιασε και το ενα ματακι της με πρασινη τσιμπλα, και ειπε η γιατρος οτι ισως κανει και επιφυκιτιδα. Της βαζω γαζουλα ή βαμβακι με φυσιολογικο ορο ή χαμομηλι.

Οπως βλεπετε ειμαστε και εμεις αρρωστουλια :(. Μακαρι να γινουμε γρηγορα ολοι καλα, πρωτα απο ολους τα παιδακια μας και μετα και εμεις γιατι τα μωρακια μας μας χρειαζονται γερες και δυνατες. Ευτυχως αρρωστησαμε πριν φυγουμε και ετσι εχω εδω βοηθεια, υλικη και ηθικη γιατι αλλιως θα ημουνα ρακος.....

Περαστικα και παλι σε ολους μας. Η Παναγιτσα ειμαι σιγουρη οτι θα μας προσεχει ολους :)

ΥΓ. Συγνωμη που δεν σχολιαζω τιποτα αλλα να ειστε σιγουρες οτι οταν θα το κανω θα το κανω σωστα (2 σελιδες θα πιασει χαχααχααχχαχ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω πολυ για τα περαστικα σας κοριτσακια μου,μακαρι να ειναι,που ως τωρα ετσι φαινεται κ μακαρι να μεινει..δεν εκανε πυρετο σημερα κ τωρα το βραδυ ολα καλα,οσο για τις εξετασεις βγηκαν καλες οι του αιματος σιδηρο,αιματοκριτη,αιμοσφαιρια κτλ οσο για την crp ειναι οριακη που σημαινει συμφωνα με τη γιατρο οτι κατι παει να γινει εσωτερικα δηλ καποια λοιμωξη αλλα εχει καλη αμυνα κ φυσικα ειναι κ η αντιβιωση κ ετσι δεν εχει εκδηλωθει κατι.ειπε αν μεχρι κ δευτερα κανει πυρετο να κανουμε ακτινα θωρακα.αχ μην χρειαστει..σας εχω πρηξει αλλα ειμαι πολυ φοβιτσιαρα βρε κοριτσια κ χθες εκανε λιγο σπασμους που ανεβαζε πυρετο γιατι τον εκανα μπανιο κ κρυωνε κ οταν ξαπλωσαμε γκρινιαζε τα ματια ειχαν θολωσει κ ετρεμε κ ελεγα τι εχει κ ειχα πανικοβληθει.ο αντρας μου νευριασε που εκανα ετσι γιατι πρεπει λεει να ειμαι ψυχραιμη κ αν ηταν εκεινος δουλεια τι θα εκανα;δικιο εχει αλλα ετσι ειμαι.. :roll: οποτε συνεχιζω αντιβιωση κ βλεπουμε..

πασχαλιτσακι μου περαστικα κ σε εσας,αχ παλιοχειμωνα γί'αυτο δεν τον θελω..ευτυχως που εχεις βοηθεια κοριτσι μου.

λιακι με εσας τι εγινε;κανει εμετο λογω φλεματων σιγουρα..

νανσυ μου μπορει να ειναι ψυχοσωματικο.

αντωνια μου φιλακια!!

αληθεια το μαρακι που ειναι;;

ναταλακι μου φιλακια κ σε εσας!!!

παω να ξαπλωσω ειναι 2 παρα παλι,σας ευχομαι μια ηρεμη νυχτα κ σιγουρα ξεχασα καποια ζητω συγνωμη αλλα δεν αντεχω αλλο,σας αγαπω ολες!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Σήμερα ο Πάνος πήγε να κοιμηθεί στην μαμά μου κι ετσι μπορω κι εγω να σας πω τα νέα μου. Η φραουλίτσα μόλις εφαγε κι εχει αποκοιμηθεί στην αγκαλιά μου.Λογικά θα περασουμε ακόμα ενα..υπέροχο βραδυ :?:?:? Ξυπνάει κάθε τρεις και λίγο..Ισως να φταιει και η κουνια που δεν λεει να τη συνηθίσει..Πού είναι εκείνα τα ωραία 7ωρα;;;;Τι στο καλό;;Δεν της φτανει το γαλα μου μετα απο 5 μηνες;;;Τι να πω πια;;Παντως ειναι πλεον τελειως καλά, δοξα τω Θεω!

Νανσυ οι αδερφουλες εχουν ανταγωνιστικη σχεση από τωρα :lol::lol::lol::lol: ;;;;;Θα εχουν τον αδερφούλη στα ωπα ωπα!Βασιλιάς!

Βικάκι μου περαστικά στον Αντωνάκη σου και πρόσεχε όοοοοσο γίνεται τη μικρούλα σου.Είναι πολύ δυσκολο να αρρωσταίνει ενα μωρακι..Πολυ χαρηκα που οι εξετασεις του βγηκαν καλες! Πραγματικά χρειάζεται ψυχραιμια αλλά κι εγω πολλες φορες τη χανω...

Ελενακι πολλοί ανθρωποι αδιαφορούν για τις ιωσεις και δεν προφυλάσσονται ιδιαίτερα ακόμα κι αν εχουν μωρό.Δεν ειναι οτι δε σκεφτονται. Αυτό είναι πιο εντονο οταν υπάρχει και μεγαλύτερο παιδακι. Εγω πάντως την επαθα ασχημα και θα ειμαι πιο προσεκτική. Όσο για το ανεξηγητο κλάμα της Εβελίνας..μακάρι να μπορούσαν να μας πουν τι εχουν κάθε φορα που κλαινε απαρηγορητα...

Κατερινακι μην τον μαθεις να κοιμάται στα χερια και ειδικα με βολτες. Δεν θα μπορεις να το κοψεις με τιποτα :?:?:? Η αδερφη μου ετσι κοιμιζε το γιο της μεχρι τα 3 και τα ειχε δει ΟΛΑ :shock::shock::shock::shock: Η φραουλιτσα τον τελευταιο καιρο δεν κοιμαται πολυ ούτε τη μερα ουτε τη νυχτα.Την αφηνω ομως.Αλίμονό μου αν πρεπει να βολταρω κιολας :?:?:? Ο υγραντηρας νομιζα πως ειναι για να προκαλει υγρασια και οχι για να την περιοριζει. Ο γιατρος μας ειχε πει όταν πρωτοεκανε ο Πανος λαρυγγιτιδα ή να βαζουμε βρεγμενες πετσετες στο καλοριφερ (κατι που προκαλει υγρασια) ή να βαζουμε τον υγραντηρα :roll::roll::roll:

Λιακι μου περαστικα στο αντρακι σου..Τα δεκατα ειναι λογικα για τα μωρακια. Στο βηχα πάντα πρεπει να τα πηγαινουμε στο γιατρο για ακροαστικα και βρογχιολιτιδα...Κι εγω με τα μικρα χαλασα εκατο ευρω και αλλα για τις μασκες και τα φαρμακα. Πηγα και σε εναν ενδοκρινολογο για μένα και μου πήρε ο μαλ... 100 ευρω (ακόμα τα κλαιω) και δεν ηξερα απο πού εφευγαν τα λεφτα :?:?:?

Ναταλακι ηταν αρρωστο και το μωρακι σου;;;Εχασα επεισόδια..Δεν υπαρχει χειροτερο :(:(:( Μπραβο σας που τα πηγατε καλυτερα στον υπνο!!!!

Αντωνια μου τι κανει ο Αναστασακος;;Εσεις πώς τα πάτε με τον υπνο;;;Η Δεσποινούλα τον συνηθισε τον αδερφούλη της;

Πασχαλιτσακι μου περαστικουλια σας...Ευχομαι η νεραϊδουλα σου να το περασει γρηγορα και ανωδυνα...

Σας αφηνω κοριτσια γιατι η μικρη κοιμηθηκε για τα καλα και δε λεει να χασω υπνο γιατι λογικα δε θα κοιμηθεί και πολύ...

Καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Πολλές αρρώστιες έπεσαν στα μωράκια του forum :(

Bίκυ, ευτυχώς που βγήκε καλή η εξέταση, ελπίζω να γίνει τελείως καλά το σκ.

Λία, περιμένουμε νέα απο το γιατρό.

Ανθή,ευτυχώς που καλυτέρεψε και η φραουλίτσα.Ο υγραντήρας είναι αυτό που λες, και μένα όταν πήγα κάποια στιγμή στην Πάτρα και έβαλα πρώτη φορά καλοριφέρ, ξεράθηκαν τα μαγουλάκια της μπέμπας και είχε συνάχι και το ίδιο μου είπε η παιδίατρος, βρεγμένες πετσέτες στο καλοριφέρ.Απλά τα κορίτσια έλεγαν για τον ΑΦ-υγραντήρα που είναι για το αντίθετο, να αφαιρεί δηλαδή υγρασία. Και γω πέρασα μια φάση που είχα γίνει ψυχωτική και έλεγχα συνέχεια το θερμόμετρο-υγρόμετρο.

Πάντως είναι μεγάλη ταλαιπωρία να αρρωσταίνουν τα μωράκια-παιδάκια.Εγώ είχα άσθμα(παιδικό)μέχρι τα 8 και είχε ταλαιπωρηθεί πολύ και η μαμά μου και εγώ :( Σκέφτομαι ότι του χρόνου θα πάω και σχολείο και θα πρέπει οποωσδήποτε να κάνω το εμβόλιο της γρίππης και να είμαι πολύ προσεκτική γιατί δυστυχώς έχω συναντήσει πολλές φορές γονείς που τα στέλνουν ψιλοάρρωστα στο σχολείο και μετά πάει ντόμινο,κολλάνε όλα και εγώ μαζί.

Εδώ έχει συννεφιά και είδα ότι όλη την άλλη βδομάδα θα έχει βροχές, χάλια δηλαδή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Oloi arrwstisan e? Pwpw einai se eksarsi oi ioseis....

Perastika se ola ta mwrakia pou einai arrwstoulia...emena h Ebelina den kserw an to paei pros to na arrwstisei...pantws h mitoula einai sunexeia mpoukwmeni...ase pou den thelei na tis balw oro, ton exei parei polu arnitika :? apto mpoukwma xtes to bradu ksupnise kai meta den mporouse na koimithei...den kserw mipws to prokalei kai to klimatistiko giati kai egw mpoukwnw.

Kai imoun kai egw kommatia apo tin periodo...ma re koritsia, h prwti periodo ton proigoumeno mina itan kanoniki...twra pou einai h deuteri plimmurisa!! Den prolabaina oxi mono serbieta na allaksw alla kai braki giati ginomoun xalia!! Esas etsi itan?? Genika einai pio baria meta ti genna h mono gia 1-2 kuklous??

Anthouli nai etsi einai me tis iosis polloi den to skeftontai h den tous noiazei dustuxws...opote tha prepei emeis na to prosexoume.

Eutuxws pou einai katliera h fraoulitsa sou...esu otan bazeis orous kathetai?

Lioumpa ti egine o Strataras?? Pws einai?? Ton kaimeno kai autos polu talaipwria me tous emetous...sigoura gia tin ugrasia kati prepei na kanete...

Katerina kai eseis arrwstisate? Perastika kai s'esas! Kalitera pou meinate ekei gia na exeis kai boitheia!

Biki perastika sto mikro...kai egw etsi panikoballomai polles fores kai o suzuks mou leei akribws ta idia...

Exw kai mia erwtisi, esas pou pinoun kseno...posa ml pinoun to bradu? Kai meta posi wra ta krataei mexri na ksanapioun??

Ari kai mia erwtisi gia sena...otan eixes ftasei sto na kaneis mono mia antlisi ti mera...poses meres to ekanes auto...kai meta apo auti ti mia antlisi to stamatises kai den ksanaebgales?? Kai den ekanes tipota allo?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera koritsia mou ftou ftou min to matiasw alla exoume kaluterepsei ston upno den duskoleuete na koimithei k koimatai k parapanw... fasi itan mallon i kanena almataki...

katerinaki k eseis arrwstisate perastikoulia na ginete grigora kala k perimenoume mpougada...

anthi ti kala pou egine teleiws kala i fraoulitsa emena exei kairo pou itan arrwstoulis.. k etsi k emena kakoemathe stin agkalia k den mporousa na tou to allaksw meta twra arxise na min thelei toso k na koimatai k alliws...

kangouro min ton matheis etsi prospathise na vreis allo tropo einai polu vasano na ton kounas k na boltareis emena mou exei vgei i mesi toso kairo k psaxnw enalaktikes molis ton vlepw na nanourizete amesos ton vazw katw...

ari ontws thelei prosoxi otan ksanaarxiseis sigoura na to kaneis to embolio....

bikaki ti kala pou einai kales oi eksetaseis tha ginei grigora kala pisteuw apo vdomada tha einia perdiki..

antwnia telika arxise na trwei o mikros?

eleni siga siga to koveis k esu ee pws ta pas? ti epathe i ebelina?

k egw to pathenw auto me to mpoukwma to vradi otan thilazw pou sikwnw tin mplouza kruwnw k me pianei mpoukwma k exw tin entupwsi pws kruwnei k o mikros to vradi giati to prwi einai me miksoules alla meta oli mera tpt...

liaki pws einia o mikros?

ta upoloipa koritsia pou einai? maraki, eleni ,lil, voula k opoia alli ksexnaw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξέχασα και το Κατερινάκι!Περαστικά στην νεραιδούλα!Ελπίζω να γίνετε καλά γρήγορα και να επιστρέψεις με τους θρυλικούς σχολιασμούς σου!

Έλενα,γύρω στις 10 μερες το έκανα με 2 βδομάδες αλλά έκανα το εξής,στην αρχή μία άντληση την ημέρα και μετά ανα 1 μιση μέρα.Στο τέλός είχα πολύ λιγότερο στις αντλήσεις.Όταν σταμάτησα, είχα κάποιες σταγόνες, στο είχα ξαναπεί, για κάποιες μέρες και μετά πήγα στο γυναικολόγο και το έλεγξε και μου είπε ότι όλα οκ, δεν χρειάζόταν να πάρω χάπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου. εγω παλι ειμαι χαλια....:(

γρηγορη ερωτηση!!!

ο γιατρος μου ειπε τηλεφωνικα να παρω την PROCEF 500 kai OROCIL γαργαρες. εχει παρει καμια απο εσας που θηλαζετε? δεν θυμαμαι....... ειναι ασφαλης η χρηση τους ή να το παλεψω ακομη λιγο?

Φοβαμαι γιατι αυριο φευγουμε και πρεπει να ειμαι καλα οσο γινεται......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera agapes mou! ti kanete? me stenaxorei pou den exo xrono na mpo na diabaso ta nea sas kai na sxoliaso opos palia :cry: elpizo suntoma na allaksei :)

ta nea mas, o manolis mou einai kala, exei akoma muksoules alla liges :D kai o tonis mou kala einai :D brikame giatro telika sti thessaloniki kai tha pao na ton sunantiso autes tis meres, na ton dei kai na kanonisoume imerominia gia tin epembasi.. den exo kleisei akoma eisitirio alla mallon triti tetarti tha eimai thessaloniki me ton manoli ;) me agxonei to taksidi moni me to moro alla ti na kano. elpizo na einai kalo paidaki sto aeroplano ;) eutuxos tha erthei i adelfi mou kai o gampros mou, etsi den tha eimai moni kai mallon tha meino ena bradu spiti tis. skeftomai kai to tonaki mou pou tha ton afiso me ton mpampa tou :cry::cry: tha mou leipsei to nini mou :cry::cry:

perastika sta morakia pou einai arrostoulika kai stis manoules... filakia pollaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalaki nai prospathw na to kopsw alla den einai toso aplo...kai mou kanei entipwsi pou den uparxoun kai polles plirofories gia to thema tou fusikou apothilasmou giati einai kai auto eksisou sumantiko! Den kobetai eukola!

Ari se rwtaw giati egw twra to eixa meiwsei sto 1 geuma tin imera kai meta to ekana 1 geuma ana 2 imeres alla pali gemizei...diladi exei meiwthei polu alla sumexizei otan to afinw na gemizei...kai den kserw poso kairo prepei na to kanw...h an twra apla prepei na ti balw gia ligo kai oxi na mou to adeiasei....

Tha psaksw na brw kai kati simeiwseis pou eixa tote pou ekana mathimata anwdinou toketou pou mas eixan pei kai gia ton apothilasmo...alla den thumamai tipota! Oute kserw pou exw balei to mplokaki pou ta egrafa!

Xristinaki mia xara tha ta pate! Kalo taksidi kai ante na gnwriseis to giatrouli kai na ginei kala o mikroulis sou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα φιλες μου!

Περαστικα σας Κατερινα συμπεθερα,ολοι αρρωστησατε...αντε να ερθει το καλοκαιρι(πρωτη φορα το λεω αυτο!)

Μας εχει μαγαρισει αυτος ο χειμωνας..

Καγκουρακι ευχαριστω για τις πληροφοριες για τον αφυγραντηρα,θα το κοιταξουμε γιατι ισως και να μη χρειαστει αν μπει μια καλη θερμανση.

Ελενα κι εμενα που μου εχει ερθει 3 φορες περιοδος,ειναι πολυ βαρια καθε φορα,ειδικα την τελευταια αλλαζα σερβιετα στο μισαωρο.Ισως ειναι επειδη ο σιδηρος μας εχει ανεβει απο την εγκυμοσυνη και μετα,μια και παιρναμε σιδηρο ,και επειδη δεν αδιαθετουσαμε δεν τον χαναμε.Τι να πω...

Ευχαριστω πολυ για τα περαστικα σας κοριτσακια μου. :)

Τα νεα μας απο τη γιατρεσσα λοιπον.

Η διαγνωση ειναι ρινοτραχειιτιδα.Για δεκα μερες σιροπι πρωι μεσημερι βραδυ,βρογχοδιασταλτικο,και σπρει στη μυτη πρωι βραδυ.Ενδιαμεσα ορους μεγαλους με τη συριγγα τη 10αρα και με πολυ πιεση να πετιεται απο το αλλο ρουθουνι.

Ελα μου ομως που ο Στραταρας δεν με αφηνει να του τα κανω ολα αυτα...Πολεμος γινεται κανονικα.Νοιωθω οτι το βασανιζω το καημενο και δεν ξερω πως θα του τα δινω που θα ειμαι μονη μου,πως θα του κραταω χερια κεφαλι,να μη χτυπιεται και να μην του κανω καμια ζημια με τη συριγγα κτλ.Μου φτυνει και το σιροπι και μετα δεν ξερ ποσο να του συμπληρωσω..Δεν συνεργαζεται γενικα...Ουτε τον ορο να του βαλω..ΟΥΦ!!!

Ευτυχως ολη την εβδομαδα θα ειναι ελευθερη η μαμα μου και θα τμε βοηθησει γιατι νομιζω πως θα με παρει απο κατω.

Εχω κι εγω παλι πονολαιμο και νομιζω πως καποια στιγμη θα με τουμπαρει η ιωση αν και την παλευω 1 εβδομαδα και νομιζα πως τη γλιτωσα.

Η γιατρος ειπε πως αφου δεν εχει βρογχιολιτιδα σημαινει πως δεν εχει τετοια ταση,αλλα αν δεν προσεξουμε τωρα μπορει να του το γυρισει.Ειπε πως ισως ειναι καλυτερα να αλλαξουμε σπιτι για λιγο καιρο.Φυσικα αυτο δεν ειναι τοσο απλο οσο ακουγεται,και δεν θελω να αφησω τον αντρα μονο του εδω.

Μας πηρε μονο 10 ευρω,για την ηλεκτρονικη συνταγογραφηση.Παλι καλα.

Εχει και διαφορα παιχνιδια στην αιθουσα αναμονης και ο Στρατος παρα τα χάλια του ξετρελαθηκε!Θα σας βαλω φωτο.

Ειναι γεματος φλεματα ο καημενος,σε ολο του το κορμακι χουρχουριζει.Πιο πολλα φλεματα εχει παρα μυξες.Και ειναι και αφυδατωμενος γενικα.Μας εδωσε κιντερτε για να ενυδατωνεται και να χαλαρωνει κιολας,θα τον πιεζω να πινει πιο πολλα υγρα γενικα.Γιατι εχει παλι 3 μερες να κανει κακα...

Το γλυκο μου το αγορακι ειναι συνεχεια χαμογελαστο,δεν χανει το κεφι του.Μονο οταν βλεπει οτι θα παρει φαρμακο! :)

Εχει πολυ πλακα με τη φατσα του αρρωστου και το χαμογελο στα χειλη! :lol:

Εχω στεναχωρηθει...το ακουω που βηχει ετσι και ποναει η ψυχη μου..

Χριστινακι ολα καλα θα ειναι.Καλο ταξιδακι να εχετε και να μεινεις ικανοποιημενη απο το γιατρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pwpw Lioumpa duskola :( Egw enan oro den katafernw na tis balw...fantazomai esu me ola auta....makari na ginei kala grigora...eutuxws pou tha erthei na boithaei h mama sou...perastikoulia!

Gia tin periodo pou les...ase kai gw to idio...teleiwsa 1 paketo serbietes se 1 mera an einai dunaton!!

Kai emena genika einai polu ipia h periodos kai twra mou fainetai polu parakseno. 4 meres krataei kai mono tin prwti exw arketo, alla kamia sxesi me xtes!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαδηλαδη εγω και η αντωνια δεν εχουμε ακομη περιοδο?!αντε θελω να μουρθει κ μενα!

λοιπον χθες κλεισαμε τους 7 μηνες και πηγαμε στη γιατρο για εμβολιο!τον αλλο μηνα δεδν εχουμε εμβολιο!θα παμε μονο για ζυγισμα!ειμαστε 68 ποντους και 7350. παραμενουμε στις ιδιες καμπυλες αναπτυξης!στη διατροφη μας ειπε να προσθεσουμε και ζυμαρικο και κροκο αυγου, οχι καθε μερα!και απο τον αλλο μηνα θα βαλουμε πορτοκαλι στα φρουτα, προς το παρον τα ιδια φρουτα!

ελενα απο σημερα αρχιζω και γω αποθηλασμο!ακου πως θα κανω!για μια βδομαδα θα ταιζω 1 φορα την ημερα και απο το αλλο σαββατο μερα παρα μερα για 3 μερες και μετα καθε δυο μερες για 3 μερες και μετα τελος!

περαστικα στα αρρωστα μωρακια!!!!

post-15892-13873939994113_thumb.jpg

post-15892-13873939994722_thumb.jpg

post-15892-13873939995324_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aleka kai esena? mprabo welcome to the club...emena extes alla gia deuteri fora...

Basw nai kai egw kapws etsi to kanw...alla pali gemizei, fusika oxi opws prin...tha doume pws tha paei! Xaroumena minogennethlia...pwpw apisteuto mou fainetai oti kai emeis se 1 ebdomada tha eimaste 7 minwn!

Twra pou eipes gia zumarika....emena mou eixe pei na bazw kai 2 koutalies ruzi mesa sto fagaki...alla to ekana mia fora kai epidi kati den tis arese ebgala to ruzi kai to selino kai den ta exw ksanabalei...basika to ruzi to eixa bgalei giati thumamai oti tote akoma stin arxi...to ruzi den itan alesmeno kala kai eixe kati mikra mikra kommatakia kai den mporouse na ta katapiei kai tin anagouliaze....kamia alli exei balei ruzi??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυχομαι σε ολα τα μωρακια περαστικουλια!!!

Λιακι να σκεφτεσαι οτι αυτος ο βασανισμος που λες ειναι για το καλο του Στρατου..σε καταλαβαινω πως αισθανεσαι!!!

Χριστινακι ολα καλα να πανε με τον γιατρο ευχομαι να μεινεις ευχαριστημενη!!!

Βασω μεγαλωσε η μικρη σας πολυ!!!!μπραβο ωραια τα νεακια σας!!!χαρουμενα μηνογεννεθλια!

Ελενα μια φορα θηλαζεις την ημερα τωρα????πω πω εγω ουτε καν μπορω να φανταστω πως θα αποθηλασω τον Ανασταση!!!δυσκολα τα πραγματα!!ακομα πριζεσαι??λογικα θα προσαρμοστει το στηθος σου σιγα σιγα!!!

Η περιοδος ακομα αφαντη!!!να δουμε για ποσο ακομα!!

Κατερινακι μου περαστικα κ σε σας!!!το φαρμακο που λες το παιρνεις αφοβα!το ειδα στο e-lactacia και ειναι risk level 0.

Βικακη ευχαριστα τσα νεα απο τον Αντωνακη..αντε να γινει τελειως καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες,

πηγα κομμωτηριο το πρωι και εφτιαξα μαλλι γιατι εχουμε να παμε σε γαμο το απογευμα. Δεν εχω αποφασισει βεβαια αν θα κατσω και στο τραπεζι, οπως μου ερθει εκεινη την ωρα, θα εχουμε και τα μικρα μαζι μας γιατι ειναι της οικογενειας οποτε θα ειναι και οι γονεις μου μαζι.

Κατερινακι περαστικα σας και σε σενα και στα μικρουλια, το καλο ειναι που ησασταν ακομα Βεροια και ετσι εχεις βοηθεια γιατι μονη και εσυ αρρωστη και τα μικρα θα ηταν πολυ πολυ δυσκολο. Για τα φαρμακα που ρωτησες πρεπει να κοιταξεις στο e-lactancia.org αλλα θελει τη δραστικη ουσια.

Βικακι ευτυχως που βγηκαν καλες οι εξετασεις και οτι ειναι με την αντιβιωση το αντιμετωπιζει, περαστικα και πρεπει να εισαι πιο ψυχραιμη οσο γινεται βεβαια.

Ανθη για αφυγραντηρα μιλαγα το εγραψα λαθος. Οσο για τον υπνο το ξερω αλλα κλαιει οταν νυσταζει και νανουριζετε μονο στην αγκαλια, τι να κανω δεν ειναι κναι ευκολο και για αυτον απο κει που κοιμοταν με το στηθος. Η φραουλιτσα μηπως ξυπναει τη νυχτα πιο πολυ επειδη εισαι αδιαθετη? Εγω το εχω παρατηρησει οταν εχω περιοδο τρωει πιο συχνα τις προηγουμεες τεσσερις μερες ξυπναγε μια παρα, τεσσερις και μετα οχτω το πρωι, χθες που ηταν η τελευταια μερα της περιοδου δεν ξυπνησε στις μια παρα.

Ελενα ελπιζω η Εβελινα να ειναι καλυτερα με το μπουκωματακι. Περαστικα και σε σας. Ελενα για την περιοδο δεν νομιζω να ναι ετσι παντα καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος νομιζω οταν κοψεις και τελειως τον θηλασμο τοτε θα επανελθει πληρως το ολο συστημα.

Χριστινα με το καλο να πατε Θεσσαλονικη και να προγραμματιστουν ολα σωστα.

Αμαλια περαστικα να γινει γρηγορα καλα το χαμογελαστο αντρακι σου. Αφου μπορεις να εχεις τη μαμα σου ειναι μεγαλη βοηθεια.

Κικιτσα-Βασω καλο αποθηλασμο και εσυ και χαρουμενα μηνογενεθλια στη Βαλερια, τελεια ειναι απο κιλα και υψος.

Αυτα κοριτσακια μου, καλο σαββατοκυριακο!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θελει ψυχραιμια κοριτσι μου και υπομονη. Επερνα προγεστερονη ολο το πρωτο τριμηνο προκληπτικα και το τριτο τριμηνο γιατι κοντενε ο τραχηλος για να αποφυγουμε τον προωρο τοκετο. Και εννοειται ξαπλα. Υπομονη και ολα θα πανε καλα.
    • Χρονικά υποτίθεται πως ναι, αλλά εγώ δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Γι'αυτο ρώτησα. Βέβαια το υπολόγισα με βάση την ΠΗΤ, όχι την ημερομηνία γέννησης. Αλλά γενικά ξέρω πως μπορεί να έχουν απόκλιση τα άλματα.
    • Έλα ρε!!! Είναι σούπερ ο μικρός σας!!! Μπράβο βρε κοριτσάκι μου!! Τέλεια!! Οπότε ούτε ανησυχία για να γεννήσεις νωρίτερα ούτε τίποτα! Όλα καλά θα πάνε!! Μακάρι ολόψυχα να συνεχίσουν έτσι να έχεις ένα ήρεμο τοκετό όπως τον θέλεις χωρίς απρόοπτα! ❤️❤️❤️❤️ Σα χυμένη πλαστελίνη λέει το παιδί..🤣🤣🤣 κλαίω!!  @Kallia.Geoμου εσύ Doppler πότε έχεις; Μαζί με την @_piripiri_πήγαινες σχετικά θυμάμαι..  @lahesis και εσένα σε χάσαμε κοριτσάκι μου..! Πες μας τα νέα σας!!!   
    • Ναι σε εμβρυομητρικό, διαφορετικό από τον γιατρό μου. Μας δίνει ένα report που έχει όλες τις μετρήσεις, και κάποιες φωτογραφίες. Έχει καμπύλες ξεχωριστά για κεφάλι, κοιλιά, πόδια, κτλ τα οποία όπως βλέπω είναι όλα στο 50%.  Μας είπε κιόλας ότι θα είναι μικρότερος λογικά από τον πρώτο. Ο μεγάλος μου ήταν 2150 στο Doppler στην αντίστοιχη εβδομάδα. Φοβόμουν κιόλας ότι θα κάνω πάλι μεγάλο μωρό 😅 Και ο πλακούντας πολύ καλά! Από 2,8 εκ που ήταν, ανέβηκε στα 6 εκ! Οπότε όλα καλά! Δεν έχω το άγχος ότι δε θα έχω την επιλογή φυσιολογικού τοκετού! Θα δούμε τώρα πώς θα πάει μέχρι το τέλος. Επίσης, πάλι δεν καθόταν, ούτε στις 3D φωτογραφίες βγήκε καλά, είχε κολλήσει τα μούτρα κάτω, είχε βάλει και τον λώρο μπροστά στα μάτια του, δεν κάθησε στιγμή, πάλι σα χυμένη πλαστελίνη βγήκε 😆 αλλά μου φαίνεται ότι μοιάζει κάπως στον πρώτο!  😊😊  
    • Καλημέραααααα με άλλη ίωση στο καπάκι μετά την αμυγδαλίτιδα....τέλεια μπήκε η σχολική χρονιά και για μένα 🤧🤧🤧🤧🤧 κολλάω τα πάντα από τα παιδιά...δεν ξέρω αν συμπάσχει καμία μανούλα;;;😛 Επίσης κλείνω μια εβδομάδα από την ωορρηξία και προσπαθώ να κρατηθώ να μην κάνω τεστ,😛😛😛
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...