Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Ωραια κρατησα και ζουμακι.

Ευχαριστως να τον παρω στο μπανιο αλλα που να τον βαλω!Ειναι αρκετα μικρος ο χωρος και θα κουτουλησει σε καμια χεστρα!! :lol::lol:

Εφαγε πριν τα λαχανικα του ,ολα καλα,θλασε κιολας,και κοριτσια αηδιασε μαλλον με φλεματακια και εκανε εναν εμετο υπερπαραγωγη!!Εβγαλε τα παντα ο καημενος,χαλια και το χαλί ,χαλια κι εγω κι αυτος,ευτυχως ειχα πετσετες κοντα μου.Ο καημενος....και εκλαιγε απο την τρομαρα του...

Ελεναρα δεν ηρθε σε επαφη με κανεναν αρρωστο..

Αλλα με τις συνθηκες που εχει εδω το σπιτι αρρωστησε το καημενο...με 80 % υγρασια συνεχεια,και τα ταβανια να μουχλιαζουν...Το κερατο μου...

Απο τελος Σεπτεμβρη που ηρθαμε ετσι κανει η μυτουλα του και σταδιακα χειροτερεψε.

Εμαθα σημερα για την κορη της ξαδερφης μου, 4αρων ειναι,ειναι κρυωμενη εδω και καιρο πριν τα χριστουγεννα και παραλιγο να σπασει το τυμπανο του αυτιου της...Εχασε το 40% της ακοης του το παιδι.... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το μόνο που σε σώζει τότε Λία είναι αφυγραντήρας,είναι ακριβός αλλά θα σωθείς πιστεύω.

Πω πω τί είπες για την κόρη της ξαδέρφης σου!Γι αυτό λένε ότι περισσότερο απο όλα πρέπει να προφυλασσουμε τα αυτιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia giati ekane emeto o kaimenos? Mipws efage polu kai tou epese baru epidi den exei sunithisei akoma to stomaxaki??

Kala auto me tin ugrasia einai polu megalo problima oxi mono gia ta mwra alla kai me emas, kanei kako stin ugeia mas stadiaka kai as min to katalabainoume....emeis exoume 65-70% ugrasia polles fores kai molis anoiksw klimatistiko katebainei stous 40-50...To klimatistiko mas exei swsei...kanena klimatistiko den tha mporousate na balete?

Kai o afigrantiras kanei douleia opws eipe o Aris alla to klimatistiko tha kanei 2 douleies tautoxrona kai tha zestainei kai tha ksurainei tin atmosfaira.

Pwpw to koritsaki to kaimeno ti epathe...eides ta paidakia einai toso euaisthita pou den einai gia na riskareis katholou kai na perimeneis gia na deis an tha perasei mono tou!

Nai Ari exeis dikio gia ta autia...egw kathe pou bgainoume eksw tis ta kaluptw panta me skoufo giati edw kai egw pou eimai polu kruouliara molis me xtupisei kruos aeras ta autia mou ponane, poso mallon se ena mwro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι μένα Έλενα πέφτει η υγρασία με το κλιματιστικό και γενικά πιστεύω ότι η υγρασία πέφτει με οποιοδήποτε θερμαντικό μέσο.

Πάω να την κάνω μπάνιο και τα ξαναλέμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακι εμετο εκανε γιατι εχει πολλα φλεματα και βηχει και τον αναγουλιαζουν..

Εχουμε αιρκοντισιον στα υπνοδωματια,αλλα δεν σωζουν τιποτα...γενικα ο τυπος που ηρθε ειδικος,γιατι θα κανουμε θερμομονωση το καλοκαιρι,ειπε οτι επειδη εχει εξω κρυο και μεσα ανοιγουμε θερμανση,γινονται υδρατμοι (οπως οταν κανουμε μπανιο το χειμωνα)και κολλανε στο ταβανι,και ειπε οτι τα περισσοτερα σπιτια που εχουν μωρο εμφανιζουν αυτο το προβλημα γιατι εχουμε ολη μερα κλειστο το σπιτι για να μην κρυωσουν και δεν αεριζεται καλα.

Ο λογαριασμος θα μας ερθει στανταρ χιλιαρικο τωρα...Και να πεις οτι ζεσταινομαστε...?Και δε ζεσταινομαστε και μουχλιαζουμε...

Κοιταμε μηπως βαλουμε καμια πελλετ τελικα.Λεει και ο καθενας τα δικα του και μας μπερδευουν...

Φοβομαστε πολυ μην παθει τιποτα χρόνιο το παιδι μακροπροθεσμα...

Ειμαι λυπημενη...Ολη μερα μονη χωρις βοηθεια,ολη μερα χωρις βοηθεια και ο αντρας να τρεχει...

Ειμαι γεματη εμετους,νηστικη,απλυτη και ακομα δεν εχω τελειωσει το μαγειρεμα.. :(

Ολη μερα κανω λαντζα και αλλαζω μπλουζες του Στρατου που τις κανει χαλια,και γκρινιαζει κι αυτος ο καημενουλης..

Νοιωθω μουντζωμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aσε,οταν πιανω κοτσιδα μεσα στο σπιτι νομιζω πως θα μου πεσουν τ'αυτια!!Κι εννοειται δεν τολμω να βγαλω το φουλαρι απο το λαιμο..μπρρρ..

Κουραγιο,ζωη ειναι θα περασει! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία αυτό που σας είπε ο ειδικός, είναι σωστό.Και μεις έχουμε πολύ υγρασία εδώ γιατί είναι δίπλα η θάλασσα.Το πρωί αρκετές φορές τα αλουμίνια είναι βρεγμένα :? Να σου πώ τί κάνω εγώ.Αερίζω εναλλάξ τα δωμάτια, τουλάχιστον 1 ώρα το καθένα και προς το παρόν δεν έχουμε κάποιο πρόβλημα.Το να αερίζεις είναι το πιο σημαντικό απο όλα και είναι η πιο σωστή λυση και απλή.Σκέψου ότι εμείς έχουμε και πλάκα πάνω :? Και το παράθυρο του μπάνιου το έχω πάντα ανοιχτό να φανταστείς με ανάκλιση. Εντωμεταξύ η ειρωνεία της υπόθεσης είναι ότι όσο καλύτερα αλουμίνια έχεις, τόσο μεγαλύτερο πρόβλημα υπάρχει γιατί σφραγίζουν τέλεια και δεν μπαίνει καθόλου αέρας.Κουλό, ε?

Και γω είναι μέρες που νιώθω έτσι,το έλεγα και το πρωί.Σίδερο μαγείρεμα,καθαριότητα, παιδί και φτου και απο την αρχή.Αφού πολλές φορές ενώ μπορώ να πάω μια βολτίτσα, βαριέμαι να ετοιμαστώ :? Μετά συνέρχομαι, μετά ξαναπέφτω και τούμπαλιν :lol: Άτιμη ζωή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia min peftete psuxologika...niwthoume etsi twra giati ektos oti exoume polla perissotera pou prepei plewn na kanoume sto spiti me to mwro, exoume kleistei kai mesa logw kairou....xeimwnas einai pou tha paei tha perasei....

Ase monwsi exoume psaksei polu kai emeis gia na kanoume, panw pou exoume plaka kai emeis kai to kalokairi einai drama giati einai sa saouna to spiti kai to xeimwna apo ekei mpainei kruo kai magwnoun ola...alla einai panakribi...opote giauto emeis fetos allaksame alouminia...kai egw kanw auto pou eipes Ari, aerizw ta dwmatia ksexwrista....otan ksupnisei h mikri pou ti fernw sto saloni aerizw ta upnodwmatia, otan koimatai sto dwmatio tis aerizw saloni kai kouzina...otan mageireuw ektos apo aporofitira anoigw kai parathiro gia na min menoun mesa udratmoi...alla kai otan kanoume mpanio anoigoume to parathiro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λια περαστικα στον Στρατουλη..εκανε εμετο απο τα φλεματα ο καημενουλης..ειλικρινα ομως πιστευω πως ο ορος σε τετοιες καταστασεις δεν λυνει το προβλημα καθως τα φλεματα προχωρουν πιο κατω στα πνευμονακια κ αντε μετα να ξεφορτωθεις το βηχα..ευχομαι περαστικα να γινει γρηγορα καλα!πω πω τι επαθε το ανηψακι σας...οσο για την υγρασια κ εμεις εχουμε το ιδιο προβλημα κ αεριζω το σπιτι πολυ καλα οπως ειπε κ η Αρι τα κουφωματα ειναι καινουργια οποτε το προβλημα ειναι μεγαλυτερο!!!η μονη λυση καλος αερισμος!!

χωρις βοηθεια ολη μερα το ζω κ γω..ακομα κ για κατουρημα με το μωρο παω..για να μην πω κ ποσα αλλα κανω μαυτον αγκαλια!!σε καταλαβαινω ειναι πολυ δυσκολο ειναι λιγο μεχρι να μεγαλωσουν κ γινουν ανεξαρτητα..τοτε τα πραγματα θα ειναι πιο ευκολα θα δεις!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια,

μολις κοιμησα τις μικρες και εχω να μαζεψω το σπιτι να ηρεμησει λιγο το ματι μου. Σημερα ειχα ηρθαν οι δικοι μου και κρατησαν τα μωρα και πεταχτηκα στο river west να παρω κανα δυο πραγματακια που χρειαζομασταν. Ελεγα να παμε ολοι μαζι γιατι ειδα τον ηλιο, αλλα λεω ασε καλυτερα γιατι ακομα οι ιωσεις ειναι σε εξαρση, οποτε ας αποφυγουμε τους κλειστους χωρους. Τους πηρα κατι καλσονακια που ηθελα να συνδυασω με κατι φορεματακια εχουμε και γυρνωντας σπιτι τα ανοιγα μπροστα τους και εφερα και ταφορεματα και τα ταιριαζα. Να δεις ενδιαφερον που βρηκανε... Γυναικες παιδι μου... να με τις θα τις απασχολω , δεν θα με νοιαζει κι αν τα βαζουν στο στομα, :lol:

Στο μεταξυ χθες εγινε το εξης αστειο. Η μεγαλη μου κορη - Παναγιωτα- ειναι πιο μικρωκαμωμενη και αδυνατη, ενω η δευτερη - ΜΑρία - ειναι πιο ψηλη και τσουπωτη/. Χθες λοιπον η δευτερη πειραζει την πρωτη και προσπαθουσε να επιβληθει με το μεγεθος της. Η αλλη ειναι ηρεμη δυναμη ,την απεφευγε και δεν αντιδρουσε . Ωσπου σε καποια φαση ορθωνει το κεφαλι της η Παναγιωτα και βγαζει μια κραυγη και βλεπεις ξαφνικα την Μαρια να γουθρλωνει τα ματια της τρομαγμενη και να την πιανουν τα κλαμματα. Μετα απο 5 λεπτα η ΜΑρια καναεκανε χειρονομιες , τσουπ βγαζει μια κραυγη η Παναγιωτα να σου παλι τα κλαμματα Η Μαρια. Κατι τετοια σκηνικα μου αποκαλυπτουν πραγματα για το χαρακτηρα τους....θελω να τα σημειωνω καπου να δω πως θα εξελιχθουν μεγαλωνοντΑς.

Εχω αρχισει και γλαρωνω, παω να μαζεψω και θα προσπαθησω να μπω και μετα να σας σχολιασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia kali idea auto pou eipes na simeiwneis pragmata tetoia gia to xaraktira!!! Tha to kanw kai egw...pou etsi argotera an mou leei kati na tis lew kai gw koita, etsi isoun apo mikri...koita ti exw grapsei edw! :lol: Alla esena sigoura exoun pio polu plaka giati einai 2 mazi kai ta kanoun auta metaksu tous!

Egw simeiwnw ola auta pou exei kanei olo auto ton kairo opws pote stirize to kefali, pote ekane barelakia, pote ekatse kathisti, pote ipie prwti fora nero, pote efage prwti fora kremoula, pote mpousoulise kai tetoia....alla twra tha simeiwnw kai diafora gia to xaraktira! Na dw se kamia dekaria xronia an tha sumbadizoun me to xaraktira tis ton tote! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία δίνε του νερό με το κουταλάκι το δικό μας έτσι θα πιει μόνο.

Νάνσυ εδώ σχολιάζουμε τους ξένους όταν είναι τόσο απερίσκεπτοι πόσο μάλλον όταν είναι και τόσο δικός σου άνθρωπος πόσο στεναχωριέσαι.

Κοριτσάκια αν δυσκολεύονται στα κακά να προτιμάται το αχλάδι από το μήλο. Είναι πιο ενεργητικό.

Ναταλία βάλτου καλέ κανένα τζελ να ηρεμήσει λίγο το παιδάκι.

Σήμερα δεν κρατήθηκα και ζυγίστηκα μόλις 4 μέρες δίαιτα και έχω χάσει 800γρ. σχεδόν κιλό. :D Είχαμε και παιδίατρο για εμβόλιο. Επειδή όμως περιμέναμε αρκετή ώρα να μας πάρει ο μικρός έχασε την υπομονή του και με το που μπήκαμε και του έβαλε το στηθοσκόπιο άρχισε να κλαίει. Οπότε ρίξαμε πολύ κλάμα. Τελικά ούτε αυτή η παιδίατρος με ικανοποιήσε. Με ξεπέταξε τελείως. Αφού της λέω έχω κάποιες ερωτήσεις και κάθε φορά που μου απαντούσε μία ερώτηση μου έλεγε "επόμενη ερώτηση". Στρατηγός ντεκαβάλας :lol:

Πήραμε και 4 πόντους σε 2 μήνες. Όλα τα άλλα καλά.

Σας αφήνω γιατί είμαι κομμάτια. Έχω άλλες 2 σελίδες να διαβάσω. Τα λέμε αύριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia περαστικα στο νινι σου κουκλα μου.Τι να σου πω σε καταλαβαινω,απο οτι θυμαμαι εισαι και μικροτερη απο μενα και λογικα θα περνας την κλεισουρα και τις ευθυνες σε 10πλασιο βαθμο,οσο να ναι βραζει αλλιως το αιμα. κακα τα ψεμματα,αλλιως ειναι στα 20 αλλιως στα 30αντα.Οσο και να λεω οτι δεν εχω αλλαξει,οταν κοιταζω μια δεκαετια πισω,βλεπω αλλες"εικονες (μπουζουκια,κρεπαλες,ταξιδια...ανεξαρτησια) και δεν ξερω πωσ θα τα αντιμετωπιζα ολα αυτα(οικογενεια-παιδι-οικονομικα-νοικοκυριο...).ΦΑντασου οτι ακομα με θεωρω μικρη,και σκεφτηκα μηπως βιαστηκα να κανω οικογενεια :lol::lol: Σορι αν τα χω μπερδεψει και εισαι και συ 30αρα αρα θα βραζουμε στο ιδιο το ζουμι!~ :D !Εγω βαζω την μπεμπα στο καροτσι και με κοιταει να κανω μπανιο!Γενικως το καροτσι με εχει βολεψει πολυ μες στο σπιτι και εξω χρησιμοποιω τον μαρσιπο για περιπατο.ΚΑι μολις ανοιξει ο καιρος λιγο εχω υποσχεθει στον εαυτο μου οτι θα περιποιουμαι με το ζορι μεχρι να βρω εναν ρυθμο που θα κανει καλο στην ψυχολογια μου

Εγω ρε κοριτσια προσπαθω να αεριζω αρκετα αλλα φοβαμαι το κρυο,μη μου αρρωστησει,αρρωσταινω και γω ευκολα :(

Delphine και μενα θα με πειραζε να μου χαλαν το ονειρο.Αλλα πολλοι αντρες δεν τα θεωρουν απαραιτητα ολα αυτα τα "ρομαντικα" :thumbdown: .Εγω θα προσπαθουσα να μεταφερω στον αντρα μου ποσο θα ηθελα να γινει αυτο

Προσπαθω εδω και μια ωρα να γραψω αλλα ολο κατι γινεται,προσπαθω να δω και το "παμε πακετο",ξυπναει και η μπουμπου.

Σας αφηνω λοιπον τα υπολοιπα αυριο! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aντωνια γιάυτο το λογο μου ειπε η παιδιατρος και τον ορο του τον βαζω καθιστο και μολις του τον ριξω τον σκυβω λιγο μπροστα και βγαινει απο τα ρουθουνια κι απο το στομα.Και γενικα μου ειπε να τον εχω πολυ καθιστο.

Τα αεριζω τα υπνοδωματια καθε μερα,πολλες ωρες.Κλεινω τις εσωτερικες πορτες και αφηνω ανοιχτα.Στην κουζινα δυστυχως εχει φρακαρει το παραθυρο λογω σιτας γιατι καπως την εβαλε ο μαστορας,αλλα ετσι κι αλλιως δεν το ανοιγουυμε γιατι ειναι στο φωταγωγο και εεχουμε καιι αλλους τρεις οροφου απο κατω,φανταστειτε τη μποχα απο τους απορροφητηρες τους!Το ιδιο και το παραθυρο του μπανιου,αλλα αυτο το ανοιγουμε.

Νερακι κι εμενα με το κουταλι το πινει με ευχαριστηση.

Σοφια η κορη σου ειναι επιβλητικος χαρακτηρας!!!Λες να σας εχει ολους σουζα αργοτερα?? :lol:

Βουλι εχασες κιολας το κιλακι σου!Τα πρωτα 4 φευγουν ευκολα,ειναι το πρηξιμο,και δειχνουν και διαφορά.Αντε καλη συνεχεια στη διαιτα,αλλα οταν βρεθουμε θα το φαμε το γλυκο μας ε!!! :D

Μ'αυτα και μάυα ο Στρατος εβγαλε και το 6ο δοντι!Πριν το ειδα!Το πανω πλαι αριστερο.Πιο μυτερα ειναι αυτα τα πλαινα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσεβουλα να΄σαι καλα κοριτσι :)

27 ειμαι εγω,αλλα δε νοιωθω καθολου να βραζει το αιμα μου! :lol::lol:

Δεν ειχα προβλημα,ηθελα οικογενεια και παιδια,απλα θα ηθελα ,οπως ολοι, να ειμαστε και λιγο πιο ανετα,σε ενα πιο υγιεινο περιβαλλον..

Μπορει να τον φερω στο μπανιο με το καρεκλακι φαγητου,για να ειναι ψηλα,Αλλα δεν ξερω μηπως τον πειραξουν οι υδρατμοι ,ή η ζεστη,επειδη βαζω το αεροθερμο πριν κανω μπανιο.Αλλιως δεν παλευεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλεναδες μου!!!Είστε καλα;;Εγω εχω χαθεί γιατι δεν προλαβαινω..Παντα ομως σας σκεφτομαι και μου λειπετε..

Η φραουλίτσα ειναι πλεον καλα το βλασταρακι μου..Περασα πολυ δυσκολα πραγματικα..Για 3 μηνες θα ειμαι λιγακι πιο προσεκτικη με τον Πανο ωστε να μην ξαναεχω περιπετειες με την μικρη..Ειναι πολυ μικρουλα για βρογχιολιτιδες και ακροαστικα....

Δυστυχως τις μερες που ηταν αρρωστουλα κακομαθε λιγακι. Θελει συνεχεια αγκαλια. Για τον υπνο της δεν το συζητω...Απο το κακο στο χειροτερο με αποκορυφωμα τη χθεσινη νυχτα που ξυπνουσε καθε 1,5 με 2 ωρες :shock::shock:

Επισης μου ηρθε περιοδος και χαιρομαι παααααρα πολυ :D:D:D:D Καιρος ηταν να ξεφουσκωσω λιγο και να χασω και κανα κιλο.Εκοψα και τα γλυκα. Για να δουμε....

Φιλεναδες μου δεν σχολιαζω κατι γιατι γραφω στα πεταχτα και δεν προλαβαινω να διαβασω τοσες σελίδες...

Φιλακια πολλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!

σονια πολυ γελασα με τις κορες σου!εμενα ακομα μεταξυ τους δεν εχουν βγαλει κατι αλλα φαινεται η φανερη αδυναμια του μπεμπη προς την σαντυ κ αντιστοιχα.οταν τον φιλαει ή τον παιζει αυτος ξεκαρδιζεται στα γελια..οι αδερφες μεταξυ τους με μια λεξη αδιαφορια :lol::lol::lol: θα περασουμε καλα οταν μεγαλωσουν :lol::lol: για πολυ καιρο η μπεμπα δεν μπορουσε με τιποτα να κοιμηθει εαν ακουγε την σαντυ νευριαζε κ εκλαιγε.τη πλησιαζει κ την χαιδευει η σαντυ αλλα επειδη δεν κανει την ιδια χαρα με τον μπεμπη παει περισσοτερο στον μπεμπη.

τι να μαγειρεψω σημερα;;;ουφ δεν ξερω

αχ λιακι πολυ υγρασια ε;κ εγω κοριτσια οταν ημουν πρωτομανα ενοιωθα οτι δεν προλαβαινω καθολου κ το αστειο τωρα που ναι τρια μου φαινεται πιο ευκολο :lol::lol: αλλα σιγουρα κ η σαντυ σαν μωρο ηταν πιο δυσκολη.

ελεναρα κ εμενα κοιμουνται παρα πολυ κατα την διαρκεια της ημερας καμια σχεση με την σαντυ μωρο ελπιζω αυτα τουλαχιστον να κοιμουνται αργοτερα μεσημερι γιατι με την σαντυ ξυπνια ολη μερα κ σε τετοια υπερδιεργεση ειναι δυσκολο.αφου εξαφανισαμε καθε ειδους σοκολατας μπας κ πεσει λιγακι :lol::lol:

ανθη μου ακομα δεν κοιμαται ε;πωπω πολυ κουραστικο αυτο δουλευεις κ παραλληλα απορω πως αντεχεις ακομα..

κ εγω κοριτσια πιστευω ειναι στο παιδι η οποιαδηποτε συμπεριφορα τους στον υπνο στο φαι κ γενικα εγω δεν κανω κατι διαφορετικο κ ομως ειναι εντελως διαφορετικα μωρα απο την σαντυ.το μονο που κανω που δεν εκανα ειναι αυτο με τις δοκιμες φαγητων κ εμενα κοιμουνται μονα τους τα διδυμα στην κουνια κ η σαντυ μονο με κουνημα κ βολτες αλλα δεν ειναι κατι που το εκανα εγω αυτα επελεξαν αυτον τον τροπο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

Κανα δυο φορές είπα να κάτσω να γράψω χθες αλλα όλο κάτι γινόταν και βλέπω μαζεύτηκε πάλι πολυ πράγμα για διάβασμα.

Καταρχήν είχατε δίκιο για την κρέμα την έφτιαξα με νερο και βγήκε πηχτη πηχτη, δεν ξετρελαθηκε βέβαια αλλα την έφαγε.

Αριαδνη thanks για αυτα που μου έβαλες περ βαπτισης. Αχ και εγω έτσι νιώθω πολλες φορές ειναι όλες οι μερες ίδιες και αν και υπάρχει χρόνος τελικα το πόσες εκκρεμότητες έχω ειναι απίστευτο.

Ναταλια θα βρεις τον τροπο να τον κοιμηζεις, με τον τροπο που θα δεις να δουλεύει φρόντισε να το κανεις συνεχεια έτσι ώστε να το συνηθίσει.

Μπράβο βρε κορίτσια που κοιμούνται τόσο πολυ τα μωρακια σας, εμένα μέσα στη μερα δεν κοιμάται πολυ να χθες κοιμήθηκε μονο τρία τέταρτα.....άλλες μερες το πολυ δυο ώρες. Και τον δικο μου με το στήθος τον περνει ο ύπνος και εδω και δυο τρεις μερες που μετα την κρέμα δεν θηλαζει βλέπω ότι μετα απο μιάμιση ώρα περίπου θελει να κοιμηθει τον κρατάω αγκαλια σφιχτά πανω μου και κανουμε βόλτες πανω κάτω στο δωμάτιο και βλέπω ότι τον περνει ο ύπνος οπότε έτσι θα του το κάνω.....δύσκολο και αυτο γιατι αργότερα που θα το εχει συνιθισει θα μου φεύγει η μέση αλλα να τον αφήσω και να κοιμηθει μόνος του δεν νομίζω να παίζει....

Μαρακι πρέπει να το συζητησετε και να αποφασίσετε, το θέλεις πολυ οπότε μίλησε με τον άντρα σου γιατι όπως λες το οικονομικό το έχεις ρυθμίσει.

Αμαλία περαστικα στον μικρούλη εγω θα σου έλεγα να περιμένεις αλλα καλο ειναι να τον δει απο κοντα πριν σου δώσει κάτι απο το τηλέφωνο. Επίσης καλο ειναι να του δίνεις συγκεκριμένη ώρα καθε μερα το φαγητο του τον βοηθάει πολυ στο προγραμμα και θα δεις ότι και εσυ θα προγραμματιζεις καλυτερα τις δουλειές. Ναι κρατάς ζουμακι για το αλεσμα.

Βικακι όπως τα λες ειναι ειναι και στο παιδι και ποσο αποφασισμένη ειναι η μαμα για όλα, δεν ξέρω αν ειναι λάθος αλλα καποιες συνήθειες που απλα τις εκμεταλλεύονται. και η Αγγελική για να κοιμηθει θελει να είμαι δίπλα της οκ τωρα πια κάθομαι στο καρεκλακι δίπλα στο κρεβάτι της εχει κοιμηθει και μονη της αλλα τις περισσότερες φορές θελει παρέα και για να μην εχουμε γκρίνια και για να κοιμηθει και να μην μου σηκώνεται όλη την ώρα με καταφερνει και κάθομαι δίπλα.

Έχω τρεις σελιδες ακομα....πάω να ετοιμασω τη μικρη για το σχολείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι στο καλο με πειραζει ακομα δεν μπορω να βρω..εχουν πριστει τα ματια μου απο κατω ειναι κοκκινα με τσουζουν κ εχουν γεμισει ρυτιδες..το ιδιο πραγμα επαθα κ περυσι αλλα δεν θυμαμαι τι περιοδο μου ειχε συμβει..σαν γρια ειμαι κ αν βαφτω φαινομαι ακομα χειροτερα..αυτα τα δερματολογικα που εβγαλα τα τελευταια 2 χρονια πολυ με εκνευριζουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!

Ti kanete? Egw nustazw!

Extes h mikri seliniastike...einai h deuteri fora pou mou to kanei auto eixe na to kanei apo 4 minwn, na min thelei na faei kai na min koimatai me tipota kai na klaiei aparigorita....12 koimithike...

Simera mia xara einai...skeftomai mipws tin exei epireasi h allagi pou mia tis dinw mpoukali kai mia stithos...mipws epathe sugxisi giati kai otan itan pio mikri pou prospathousa me to mpoukali kai den to epairne eixe pathei sugxisi kai den ithele kai tote stithos kai eklaige....

Simera edw exei ilio kai parolo ton ponokefalo, ponokoilo (giati adiathetisa xtes) kai ti nusta mou lew na tin paw kamia bolta :lol:

Anthouli nai einai polu duskola twra pou einai toso mikroulia na arrwstainoun...tha prepei na prosexoume...

alla kai oi alloi opws eipe kai h Nancy me ton patera tis...ma den skeftontai na min plisiasoun ta mwra....prin ligo kairo eixe erthei mia fili me to mwro tis (idia ilikia exoun ta mwra) h opoia mou eipe oti itan arrwsti kai auti kai to mwro...kai mou leei, twra eimaste entaksei...alla ebixe kai to mwro kai auti!!! Kai meta ithele na piasei kai ti mikri...kai eutuxws pou kratouse o suzuks tin kori mou kai ton koitaksa kai afou sunenoithikame me to blemma tis leei autos, oxi twra giati molis ksupnise kai exei polu mourmoura kai tha arxisei na klaiei....kai telika to glutwsame etsi....tin eixe parei meta autos se allo dwmatio na min einai edw...alla re paidi mou den skeftontai merikoi!! Kai poso mallon kapoios pou exei kai mwro kai kserei!

Kagouraki eides...tha tin sunithisei tin krema...egw den pisteuw pantos oti ftaiei to nero...alla h thermokrasia...sas to ksanaeipa...afou kai h krema me nero otan kruwsei nerouliazei...opote euthinetai h thermokrasia tou nerou...logika kai to gala an itan pio zesto tha ginotan pikto.

Lia sumfwnw me Ari....dwse sto Mitsara kanena kopsidi :lol: kanena bromiko :lol:

Nancy mipws se pirazei to tzaki? Bgazei polu staxti ston aera kai as min fainetai...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη έχουνε πανω κάτω το ίδιο προγραμμα τα μικρα μας μονο που εμένα το απογευμα κοιμάται μονο κανα εικοσαλεπτο, τον περνει ο ύπνος όταν θηλαζει και όταν τον βάλω στο κρεβάτι μετα απο λίγο ξυπνάει.

Αμαλία πως ειναι ο μικρός? ο καημενουλης εκανε τον εμετο γιατι δεν μπορει να διαχειρηστει τα φλεματακια, περαστικα και παλι. Με την υγρασία εχουμε το ίδιο πρόβλημα είχαμε και μεις 80-90% υγρασία και οι λόγοι ειναι αυτοί που είπες άλλαξαν οι συνθήκες στο σπιτι με το μωρο. θελει καλο αερισμο και εγω ανηγα περισσότερο τα υπνοδωμάτια και λιγότερο μπροστα και εμεις εχουμε το πρόβλημα στην κουζίνα μια γωνία εχει μαυρισει. Εμεις εχουμε και θέμα και με τους απο πανω γιατι ειναι ρετιρέ δηλαδη σε εκείνο το σημείο ειναι το μπαλκόνι τους και πρέπει να κρατάει νερο όταν βρέχει. Πήραμε τελικα υγραντηρα και τα πρώτα τρία εικοσιτετράωρα που δούλεψε μάζεψα με 10 λίτρα νερο και όλο δουλεύει που σημαίνει ότι τραβάει την υγρασία στεγνώσει τους τοίχους. Τωρα εχουμε περίπου 55%, ειναι ακριβός τον πηρε κανα 300ευρω αλλα κάνει δουλεια και για τα παιδάκια ειναι απαραίτητο να ειναι ρυθμισμενη η υγρασία στο σπιτι. Επίσης όταν η υγρασία ειναι χαμηλή νιώθεις και την ζέστη του χώρου καλυτερα. Κι αλλο δοντακι πηρε φορα ο Στρατουλης γιατι μαλλον θελει να δοκιμάζει κανονικο φαγητο και οχι αλεσμενα :lol::lol:

Σοφία μεγεια τα ρουχαλακια, Ανυπομονω να τις δω τις μικρές σου!

Σταυρουλα δεν σου εκανε κλικ η παιδιατρος ε δύσκολη επιλογη :roll: πηρε υψος ο Στρατουλης μπράβο!

Ανθουλι ευτυχώς που ειναι καλα η φραουλιτσα έτσι λέω και εγω υπομονη να περάσει και ο Μαρτης και να ηρεμησουμε απο τις ιώσεις.

Νανσυ μήπως κανένα σαπούνι σε πείραξε? μπορει και αυτο που λεει η Έλενα ?

Πάω να τον ταισω κρεμουλα

Καλημέρα σε όλες και πάλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις μανούλες και στα γλυκά τους μωράκια. Τελικά χθες το βραδυ δεν καταφερα να σας διαβασω και σημερα περιμενουμε τον μικρο Νικολα με τη μαμα του, οπότε πρέπει να νοικοκυρευτούμε λίγο και στη συνέχεια να κάνουμε το μποτέ μας γιατι θα μπει....αντρακι ολοκληρο στο σπίτι. Πρέπει να εντυπωσιάσουμε :P Δεν πιστεύω να τον έχει κλείσει καμία και να έχουμε τίποτα παρεξηγήσεις :o

Βλεπω πως το θεμα της βαφτισης δινει και παιρνει Εγω ουτε μια αναζητηση δεν εχω κανει στο διαδιλτυο, αλλα θελω να δω αν υπαρχει κατι σχετικο με αλεπουδιτσες(ειναι συμβολικο για μας), πασχαλιτσες (αν την κανουμε ανοιξη), γοργόνες (αν την κανουμε καλοκαιρι) ή ...καραμελίτσες, γιατί η γλύκα μας είναι παντός καιρού και εποχής :D

Σας χαιρετώ, να χετε μια ομορφη μερα. Φιλια από τα μωράκια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου καλημερα..μπηκα βιαστικα,θα σας διαβασω μετα,απλα να σας πω οτι ο αντωνης μου χθες βραδυ εκανε παλι πυρετο 38.3 συγκεκριμενα κ απορησαμε επειδη εχει παρει δυο αντιβιωσεις..πηραμε τη γιατρο κ ειπε να του κανουμε εξεταση αιματος κ crp.εχω στεναχωρηθει πολυ,πρωτη φορα ταλαιπωρειται τοσο.τον ματιασα γιατι ελεγα οτι δεν αρρωσταινει ευκολα.κ ανησυχω γιατι με δυο αντιβιωσεις ανεβασε πυρετο παλι..μηπως επειδη χθες κ προχθες βγηκαμε εξω;αλλα ηταν καλα,που να φανταστω πια.εν τω μεταξυ κ η μπεμπα εχει βηχακο με φλεματα.πρεπει να τη πλακωσω πιο εντατικα σε ορους κ οτριζαλιν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Σήμερα μας πλάκωσε πάλι το πάπλωμα και μένα και την μπέμπα και ξυπνήσαμε 10:30.Μέχρι να συνειδητοποιήσω τί ώρα είναι, διαπιστώνω ότι είναι χεσμένη, μέχρι να την αλλάξω, να την ταίσω ημουν σαν ζόμπι,τα έκανα όλα μηχανικά.

Βικάκι περαστικά, ρε γαμώτο μας έχουν "περικυκλώσει"οι ιώσεις!

Κατερινάκι καλά να περάσετε με την Σοφία, ο Νικόλας θα έχει να διαλέξει ανάμεσα σε 2 μπεμπούλες :D

Έλενα, βρήκα τί δώρο θα σου πάρω για τα γενέθλια σου.Ένα τεράστιο τετράδιο για να κρατάς σημειώσεις για την Εβελίνα ;)

Ανθή μου, όποτε προλαβαίνεις, να μπαίνεις!Ευτυχώς που καλυτέρεψε η φραουλίτσα.

Τα λέμε και μετά, φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...