Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

kalimera koritsia mou..

polu wraia ta themataki pou valate este ta skatzoxoirakia pou aresan polu elena i fraoulitsa itan to agapimeno mou paidko....

k egw den exw kanei tpt akoma ekei pou eixa polu oreksi gia tis etoimasies tou gamou k tis vaftisis k anupomonousa na arxisw twra pou den tha kanoume glenti exw ksenerwsei... k den exw oreksi gia tpt...

elena mpousoulaei i mikri ax ti wraia...

voula min anxwnesai xeirotera einia tha ta kanei ola to paidi me tin seira tous auto to na viazomaste na ta kanoun ola den einai kalo... emena ta petherika viazontai polu k mou tin dinei ton vazoun orthio k prospathoun an ton kanoun na perpatisei autos omws stekete kolona k oso k na milaw k na lew oti einai nwris k tha to kanei mono tou mou tin lene kiolas apo panw polu me tsatizoun....

maraki min stenaxwriesai k egw stin idia fasi eimai peripou de thelei kanenas na ginei o gamos gia diko mou xatiri to kanoume...

moroudwnia k esu apo thessaloniki eisai?

kikitsa xronia sou polla se perimenoume elpizw na ta kataferoume na sunantithoume oles...

aleka polu wraio to thema...

liaki perastikoulia k emena zorizete polu o mikros k exw meiwsei to milo k tin mpanana k arxisa na trww aktinidio k exw dei diafora...

katerinaki nai auto me to gala pou kaneis tin krema polu nerouli ginete to ekana k egw mia fora k itan san na dinw gala...

koritsia kati asxeto twra pou kathontai vazete kati sto mpanaki emena glistraei polu k den kserw ti na kanw fovamai na ton kanw mpanio moni mou...

antwnia mou k esena mpousoulaei kanonika eee , me to stuthos trwme prwi vradi galataki kala ta pame entaksei emena to provlima mou twra einia o upnos pou zorizete polu na koimithei k de koimatai kala...

ari polu wraia auta pou evales...

lil polu kali idea to catering egw thelw na parw timws apo ola ta upoloipa twra k skeftomai mipws kanw kana catering stin ekklisia....

oi upoloipes pou eiste makia se oles...

sas filw ksipnise o mikros k peinaei

post-5713-13873939987463_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερουδια!!!!

Εχουν παρει φωτια τα θεματα!!!μπραβο κοριτσακια μου!!!Ελενα πολυ μαρεσει η ιδεα σου για την φραουλιτσα κ το λικερ.μακαρι να τα καταφερεις κ να κανεις κατι τετοιο.γιατι η αληθεια ειναι αν θα εχετε πολυ κοσμο θα ειναι δυσκολο.οσο για το τραπεζι στο σπιτι ειναι πολυ κουραστικο κ για σενα κ για την μαμα σου που θα κνει ετοιμασιες!!!

Σταυρουλα μαρεσει η ιδεα του σκατζοχειρου..ταιριαζει στον γλυκουλη σου!!! κ εμενα καθολο νερο δεν πινει απο το ποτηρακι μονο παιζει κ αναγκαστικα του δινω στηθος!!!

Κατερινακι οπως τα ειπε η Σταυρουλα το μητρικο φταιει για το νερουλο στην βιολογικη κρεμα!με νερο γινετε μια χαρα!δεν ξερω αν θα του αρεσει ομως δοκιμασε το.

Αρι καλα κανεις κ τα κοιτας απο τωρα να δεις τι γινετε κ τι μπορεις να κανεις εσυ για την βαφτιση..αχ Αρι αυτο για την δουλεια το χω πει κ γω πολλες φορες.μπορει να ειναι επιπλεον κουραση αλλα πραγμτικα για την ψυχολογια πιστευω πως παιζει μεγαλο ρολο.εγω μονο οταν θα πηγαινουν κ τα δυο σχολειο ισως καταφερω να παω ξανα σε δουλεια!!!

Σοφια τα ειπαμε κ χθες εμεις..να ναι καλα τα παιδακια μας κ θα τα καταφερουμε κ μεις!νομιζω πως σταδιακα θα ηταν καλυτερα να κοψεις τον θηλασμο αλλα πρεπει να το εχεις παρει εσυ αποφαση αλλιως δεν μπορεις να το κανεις!!!πρεπει να βρεις αλλου τροπους παρηγοριας για τις μικρες!!!

Λιακι μου περαστικα σε ολη την οικογενεια!στον αντρουλη σου σε σενα κ φυσικα στον Στρατο!κ στον κωλο δια ειναι τα μωρα μας..εε δεν το πιστευω..κ μενα δεν μπορει να κανει με τιποτα τα κακα του,εβαλα υποθετα κ εκανε παλι πολυ λιγα σκληρακ θηλαζουμε συνεχεια κ το μονο που τρωει ειναι η χορτοσουπα κ οχι πολυ!δεν μπορω να καταλαβω τι γινετε..απο βδομαδα θα ρωτησω την παιδιατρο!

Μαρακι δεν το βλεπω να τον πινουμε τον καφε!!!τελικα μονο απογευμα μπορουμε να παμε στην γιατρο με την Αντυ οποτε λιγο δυσκολο να πιουμε καφε εκεινη την ωρα γιατι θα πρεπει να γυρισουμε σπιτι θα εχουμε πολυ γκρινια!αν ειχα αμαξι ρε γαμωτο θα ηταν πιο ευκολα τα πραγματα!!!!οποτε καλυτερα να κλεισεις ραντεβου οποτε σε βολευει!κ ισως την αλλη φορα να βολεψει να πιουμε..τι να πω..παντως η προσκληση ισχυει για το σπιτι μου οποτε σε βολεψει να ρθεις με την Αννουλα!!!

καλα ρε Κικη τοσο καιρο για τι σε λεμε ετσι κ δεν μας λες τιποτα!!!χρονια σου πολλα λοιπον..να εισαι παντα καλα κ να χαιρεσαι το μωρακι σου!!!

Λιλ καλη ιδεα το catering!!!

Ναταλακι τρως εσυ ακτινιδιο :?::?::?: η δινεις του μωρου :?::?:

post-15892-13873939988649_thumb.jpg

post-15892-1387393998927_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα οταν ο χρονος σε πιεζει μπορεις κ κανεις παρα πολλα πραγματα απο τις 9 μεχρι τωρα καταφερα κ μαζεψα τον χαμο του σπιτιου εκανα τα παιδια μπανιο τα ταισα εκανα κ εγω εβαψα κ νυχι :lol::lol: εχει 11-2 μαθημα η σαντυ κ μετα εχω μαθημα εγω πλεξιμο :lol::lol: κ δεν μπορω να γυρναω σπιτι κ να ξερω οτι με περιμενουν τρια παιδια για μπανιο..

εγω κοριτσια εχω ξενερωσει τοσο με τα οικονομικα που κ εγω δεν εχω διαθεση να ασχοληθω με βαπτιση γιατι πολυ απλα δεν μπορω να κανω πραγματα οπως θελω.σε μπομπονιερες εχω καταληξει αλλα το εχω δει σε περιοδικο κ θα σας βαλω φωτο οταν μπορεσει να κανει η μαμα μου τα πρωτα δειγματα.πιθανοτατα θα ναι φορεματακι για τις γυναικες κ σαλοπετα για τους αντρες κ θα κρεμονται κουφετα απο κει κ περα ουτε νονο εχουμε ουτε ξερω εαν θα εχουμε την οικονομικη δυνατοτηρα για πολλα πραγματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antwnia egw ta trww entaksei emena den einai opws esas na min kanei katholou k na ftasei se semeio na balw upotheto kanei alla me xilia zoria k sklira...

sofia auto pou sou lene ta koritsai stadiaka tha to kopseis k tha vroun tropo na nanourizontai emena o dikos thelei tin koubertoula tou na tribete gia na koimithei xthes pou tin elpina duskoleutikame akoma perissotero na koimithoume...

gia pes leptomeries gia tin diatrofi twn paidiwn me endiaferei auto apo to na dinw tou emporiou tis kremes... alla mou eipan oti auta mporei na tous pesoun varia isxuei?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Ti kanete?

Ase Ari kai egw otan ksupnaw to prwi ta idia skeftomai kai ksenerwnw...kai egw ta lew tou antra mou alla kai autos ti na kanei, boithaei oso mporei...kai auto pou les gia ti douleia...poses fores to exw pei kai egw...kai egw niwthw san na exw xasei tin organotikotita mou akribws opws to eipes...bebaia aptin alli kserw oti an douleua kanonika tha elega to antitheto...telika kseroume ti theloume? Auto tha mou elege o suzuks...ksereis ti thes? :lol:

Stauro kai egw tha ithela na min kanw trapezi alla den ginetai...edw idi tha fanei kapws pou den exoume skopo na kanoume megalo glenti me mousikes kai tetoia...idi diladi pou eipame sti nona oti tha exoume mono trapezi kai oxi glenti itan kapws....giati edw etsi kanoun...den exoun mpei akoma sto pneuma tis krisis. Telos pantwn...o kathenas kanei auto pou mporei...egw den ithela na kanw glenti giati ektos oti tha einai polu douleia kai polla xrimata...gia na ginei glenti opws kanoun edw prepei na kalesoume 200 atoma....kai den thelw...thelw na kanw mia pio mazemeni baftisi me kamia 80aria atoma kai ena trapezaki se mia tabernoula...

To thema sou me to skatzoxoiraki mou aresei para polu!!

Kagouraki dokimase me neraki...mallon ftaiei oti ebales gala diko sou...giati mallon to rizaleuro pizei epidi to nero einai zesto...giati an paratiriseis kai me to nero an den to taiseis amesws kai kruwsei pali nerouliazei...

Auta pou eipes gia to thilasmo sumfwnw...

Natalia ti ennoeis zorizete na koimithei?? Diladi den ton pernei o upnos to bradu?? H oti ksupnaei mes ti nuxta??

Tony na prospatheis na tou dwseis neraki esto na to dokimazei kathe mera gia na to sunithisei...kai mena stin arxi den to epine etsi alla twra kanei san trelo...isws euthinetai kai auto gia ti duskoiliotita...skepsou oti prin epinan kapou 1 litro gala tin imera, diladi 1 litro ugro empaine sto swmataki tous kai twra me tis trofes pou meiwnetai o thilasmos poso na pernoun 500 ml?? Egw twra kserw oti h dikia mou pinei kapou 400-450 ml gala tin imera giati to mesimeri den pinei...opote einai megali meiwsi sta ugra pou epairne...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Natalia kai emena etsi einai...oso kai na nustazei den koimatai moni tis....alla exw brei tropous pou tin pernei amesws o upnos...einai oti den exoun mathei na koimountai mona tous giauto to pathainoun auto...alla prepei na breis enan tropo na ton nanourizeis...kai epidi nustazei ekeini tin wra den einai duskolo na ton koimiseis...egw pernw to relax sto dwmatio tis kai tin bazw ekei me xamilo fwtismo, xamili mousiki pou einai gia nanourisma kai molis tis balw pipila kai sto relaks donisi tin pernei o upnos kateutheian...alla an tin afisw moni tis den koimatai. Bebaia auto einai problima kai thelw na to doulepsw argotera...apla den to kanw twra giati idi exei na sunithisei polla kainouria pragmata kai den thelw na tin fortwsw kai me auto. Molis omws mathei ta alla kai einai aneti tha ksekinisw na brw tropous na tin mathw na koimatai kai moni tis!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exw dokimasei polla k rilaks k port mpempe na ton kounaw , k tragoudakia k ta nanourismata ta paidika k ta tragoudakia pou akouei ta nanourismata mono sto xeri k sto port mpempe uparxei elpida na koimithei molis kanw pw paw pros to domatio tsirizei polles fores ton koukoulono k ton vgazw sto mpalkoni k koimatai se deuterolepta... twra etsi ton koimisa posi wra prosthathousa

auto pou me provlimatizei pio polu einia oti itan paidi pou ton evaza sto krevataki tou tou evaza tin mousikoula tou k koimotan monos tou oute kan sto dwmatio imoun twra pia den to kanei, perimenw na vgalei kana donti mpas k iremisei ligo ton lupame etsi den pou den mporw na ton iremisw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα να ξερες ποσο σε ζηλευω!!!!!!!!!!εγω οπως λεει κ η ναταλια εχω δοκιμασει πολλα πραγματα αλλα αν εχεις ενα μωρο να ουρλιαζει κ να φωναζει μολη του την δυναμη..η αληθεια ειναι οτι δεν μπορεις να κανεις πολλα!!!μιλαμε για κλαμα οχι αστεια..ειναι τελικα αν το παιδι ειναι συνεργασιμο η οχι!!!κ ειναι κ στο χαρακτηρα του παιδιου!κ το ποτηρακι που λες καθε μερα του δινω αλλα αυτος το βαζει κ παιζει με το δοντι του!!δεν κανει την κινηση να καταπιει.ωστοσο πρποσπαθω καθημερινα μεχρι που πιεζω εγω το στομιο για να πιει λιγο νερακι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ...ΓΚΡΙΝΙΑ ΠΟΛΥ...ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΑΝΑΤΕΛΕΙ ΤΟΝ ΕΝΟΧΛΕΙ!!!ΜΠΗΚΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΠΩς ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΟΥ ΑΚΗ ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΝΤΟΜΑΤΕΝΙΑ ΣΟΥΠΑ ΜΕ ΓΛΥΚΟ ΤΡΑΧΑΝΑ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΚΑΙ ΖΑΜΠΟΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!!!ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟ ΛΕΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΣΟΥΠΕΣ...ΣΑΣ ΤΗΝ ΣΥΝΙΣΤΩ...!!!

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΛΕΜΕ ΣΕ ΛΙΓΟΟΟ ΓΙΑΤΙ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Na kai emena twra nustaze kai eklaige giati den mporouse na koimithei moni tis....kai tin kounisa tipota, tin ebala panw mou na ksaplwsoume agkalia tipota, tin ebala sto relax kai iremise kai tin pire o upnos...ti na pw, einai sto paidi telika...emena sas eixa ksanapei ws twra koimotan panw sto stithos panta...kai ti mera kai ti nuxta...twra pou den tis dinw katholou mes ti mera gala dokimasa polla gia na dw pws tha tin koimizw...fantasteite oti kamia bdomada den koimotan to mesimeri h koimotan kanena miawro to polu giati den iksera pws na tin koimisw....mexri pou apo tis polles dokimes anakalipsa oti tin kaliteri douleia tin kanei to relax! Fusika boithaei kai to oti otan nustazei pairnei kai pipila kai ti nanourizei auto...isws itan h lisi kai gia na kopei o thilasmos pio eukola...giati exei brei kati allo na pipilaei....

Thumaste pou sas to elega prin liges imeres oti den koimataitai plewn ta mesimeria me to kopsimo tou thilasmou...telika den itan katholou oti thelei na meiwsei tis wres pou koimatai...apla oti den iksere pws na tin parei o upnos kai meta otan ksupnouse meta apo kanena misawro den iksera pws na tin ksanakoimisw...twra pou to brika ksanakoimatai pali 3 wres ta mesimeria!

Apla den kserw an einai fusiologiko to oti kathe 2.5 me 3 wres thelei na pernei enan upnako mes ti mera....skeftika oti isws einai epidi einai uperkinitiki kai kourazetai grigora...alla apo mikro koimotan polu mes ti mera kai nomiza oti tha to allaksei megalwnontas...alla akoma to idio....kai an den koimithei kathe 2.5-3 wres exei polu mourmoura giati nustazei!

Tony esu pws ton koimizeis? Me stithos upothetw e? Kai klaiei otan prospatheis na ton koimiseis?

Me to potiraki kai to donti :lol::lol: To fantazomai pws tha kanei!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελενα μονο στηθος..εχω προσπαθησει ριλαχ ..κουνημα στην αγκαλια κ στην κουνια του με μουσικη..κλαιει πολυ μεχρι που τα παιρνει κ γκαριζει πολυ δυνατα!!!!κ αναγκαστικα παω γιατι φοβαμαι μην παθει τιποτα.μολις δωσω στηθος κοιμαται σε δευτερολεπτα!!!!!!!!!!!!!!!εβαλα κ τον αντρα μου να προσπαθησει το βραδυ αλλα ηταν ακομα χειροτερα τα πραγματα!!!!!!!!!βρε τι τον κουνησε τι τον τραγουδησε τον χορεψε τιποτα αυτος γκαριζε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!κρυοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!!!!!

αριαδνη μου βασω με λενε απλα με εχετε συνηθισει με το κικη (κικιτσα), το οποιο τσα ειναι απο το επιθετο μου αλλα δεν πειραζει, οπως μεχετε συνηθισει!!!!και μεις δεν ειμαστε σουπερ οικονομικα, σου τα χα πει κ στο σκαιπ αλλα το εχουμε αναγκη μετα απο αυτα που περασαμε τα τελευταια 2 χρονια , οποτε με οικονομια και φθηνες πτησεις θα βγει φθηνο το ταξιδι, να εκλεισα κιολας αεροπορικα εισητηρια πηγαινε - ελα 200 ευρω και για μενα και για τον αντρα μου.τωρα ψαχνουμε ξενοδοχειο. εννοειται κατερινακι μου δεν θα παρουμε τη βαλερια, θα μεινει με τη γιαγια της!!!

οσον αφορα τον υπνο την μερα την κουναω στο καθισματακι αυτοκινητου και κοιμαται. για βραδυ τη βαζω στη κουνια της ξυπνια και κοιμαται μονη της!

παω να σιδερωσω!

φιλιαααααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

ελενα εκανα γαμο κανονικο στο πρωτο αλλα ημουν πολυ μικρη κ δεν περασε τιποτα απο το χερι μου..μεχρι κ το νυφικο η πεθερα το ειχε διαλεξει..δεν με εκοβε για τιποτα..18 χρονων τοτες αλλα χωρις μανα να με καθοδηγει..γι'αυτο δεν ηξερα τι μου γινετε..τεσπα..σε αυτο δεν θελω να κανω υπερπαραγωγη..ισα ισα..το αντιθετο..ουτε στολισματα θελω..θα παμε εκει κ θα γινει η στεψη ετσι απλα..μεχρι κ την καραφα με το ποτηρη εγω θα τα κανω κ τα στεφανα ειναι πολυ απλα..τα μονα περιττα εξοδα ασ το πω ετσι ειναι τα στεφανα κ οι βερες..το φορεμα ουτως η αλλως θα εδινα γυρω στα 150ε το πολυ..ειναι να ετοιμασω τα χαρτια κ δεν ξερω τι να κανω..ειμαι σε διλλημα πια..να κανουμε την στεψη εμεις κ εμεις τον αλλο μηνα?η να το κανουμε μαζι? :( εχω μπερδευτει πολυ..σας επρηξα με αυτο το θεμα..

να μιλησω γενικα..εχετε διαλεξει πολυ ωραια θεματα για την βαφτιση..εγω ακομα δεν κατεληξα..ειμαι του ρομαντικου..βρηκα μεν αλλα πολυ ακριβα..απο την μαρια γκικα που λεγαμε με την ελενη-νενε..

για τον υπνο δεν εχω παραπονο..ελενα κ η δικια μου κοιμαται καθε 2 με 3ις ωρες ..ισως κουραζονται..την βαζω στο κρεβατι της κ κοιμαται αμεσως αν ειναι κουρασμενη..αν δεν κοιμηθη αμεσως δεν την κουναω..την παιρνω μεσα κ συνεχιζουμε να παιζουμε μεχρι να τα φτυσει..ως συνηθως δεν περναει πανω απο μιση ωρα..πεφτει φυτουκλα αγκαλιτσα με το σκυλακι της κ την κουβερτα!!η πλακα ειναι οτι οταν ξυπναει δεν φωναζει..παιζει με τα αρκουδακια,το μαξιλαρι κ κανει μονη της κουκου τζα κ γελαει..την ακουω εξω απο την πορτα γιατι αν με δει ξεσηκωνεται..αλλα οταν βαρεθει φωναζει εεεεεε....ξυπνησα ελα να με παρεις κ καλα!! :lol::lol: αχ ειναι παρα πολυ καλο μωρο καλοβολο..ευχαριστω τον θεο που μου εδωσε δευτερο παιδακι..εκει που ελεγα καποτε οτι δεν θα γινω ποτε μανα!!

οσο για τις κρεμες οτι κρεμα κ να ειναι θελει τουλαχιστον χλιαρο νερο για να γινει κανονικο..

για τον θηλασμο κ στον αντωνη κ στην αννουλα απο μονο του ελλατωθηκε..οσο δεν το βαζεις στο στηθος τοσο λιγοτερο θα βγαινει..θα μου πειτε πρηζεστε..λογικο..αν βαλετε εστω για λιγο να ρουφηξει το πρηξημο κ οχι να αδειασει τελειως θα μειωθει..ετσι εγινε κ με μενα αλλα χωρις να το θελω..ηθελα να εχω λιγο ακομα,αλλα δεν πειραζει..τωρα ισα ισα την νυχτα η το πρωι θα της δωσω γιατι το ψαχνει το ψυχουλακι μου!!τραβαει την μπλουζα μου για να τα βρει.. :)

αχ βασω να περασετε τελεια στο βερολινο..θα σας αρεσει πολυ..ειναι πολυ ομορφη πολη κ πολυ καθαρη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εμενα κοριτσια το ιδιο....!!!μονο με στηθος υπνο...αλλιως μπα !εκτος απο σπανιες φορες που ειναι κουρασμενος και κοιμαται απο μονος του με μουσικουλα!!!ε και στο αμαξι που κοιμαται αμεσως!!!

πιο μικρος τον κουνουσε και ο αντρας μου και κοιμοταν ....τωρα με τιποτα!!!

επισης δεν θελει πολλες αγκαλιες :o:o:o:o:o μεγαλωσε ο κύριος!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Delphine Γνωμη μου ειναι να το κανετε ξεχωριστα εφοσον δεν θα εχετε τρελλες ετοιμασιες για το γαμο...

κοριτσια με τον θηλασμο υπαρχουν μερες που ειναι καλα και μερες που ειναι δυσκολο...αλλα κανουμε το καλυτερο για τα μωρα μας!καποιες φορες νευριαζω και εγω (οταν περναει αλμα κυριως) και λεω τερμα θα το κοψω...θα παω να παρω κανενα κουτι σκονη!!!αλλα μετα τον βλεπω πως ηρεμει και το ξεχναω...! :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

φιλακιααααααααααα να ξαπλωσω λιγο γιατι κοιμηθηκε!!!

και μην ακουω γκρινιες για το οτι κοιμουνται συχνα!!!ετσι πρεπει!!!εμας μεχρι 4 μηνων ειχε κολικους και δεν μπορουσε να ησυχασει ο καημενουλης ενω τωρα μια χαρα!!!

ααααααααααα και ειχε ματι ο καημενος για αυτο ειχ τρελλη γκρινια...τον ξεματιαξα και ησυχασε...αντε να βαφτιστουμε κιολας για να μην ματιαζετε ευκολα! :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουκλιτσες τι κανετε???

Στα πεταχτα παλι σας διαβασα και δεν προλαβαινω να γραψω πολλα γιατι κοιμηθηκε για λιγο ο μικρος και εχω να φτιαξω φαγητο δικο του και δικο μας.

Εμεις οι μεγαλοι καλα ειμαστε,μου περασε και ο πονολαιμος μονο λιγο η μυτη μου τρεχει.Αλλα ο μικρος ειναι αρρωστουλης.Πολυ μυξα,πολυ φλεμα,φταρνισμα,βηχα παραγωγικο.Πνιγεται ο καημενος απο τα φλεματα.Πυρετο δεν εχει κανει και μου ειπε η παιδιατρος να τον εχω με πολλους ορους και στα ζετσα 2 μερες ακομα,να μην παθει και καμια ωτιτιδα,και αν δεν περασει θα μου πει τοτε να του δωσω καποιο φαρμακο γιατι θελει να το αποφυγουμε ακομα.Ειναι για 6 μηνων και μετα λεει ,αλλα θα δουμε σε 2 μερες,μην τον φορτωνουμε φαρμακα.

Μακαρι να γινει καλα το παιδακι μου γιατι στον υπνο του το βραδυ που παει να φαει(κοιμαται μαζι μας)δεν μπορει να παρει ανασα και πνιγεται και κλαΙει παρα πολυ.Μεχρι να κρυωσει το χαμομηλακι ομως ξανακοιμαται και μετα το πινουμε εμεις μισο μισο για να ηρεμησουμε! :D

Εχω τυψεις που τον βγαλαμε εξω χτες και χειροτερεψε...κλαψ....

Χαλασαμε και λεφτα παλι... :(

Ειδα κατι σκατζοχοιρακια και τα βρισκω πολυ ωραια ιδεα!!!Πρωτοτυπο και χαριτωμενο θεμα!!Και αφου ταιριαζει και με τα μαλλακια του Στρατουλη ακομα καλυτερα Βουλα! :D

Πολυ μοναξια νοιωθω κι εγω ρε κοριτσια....Οι 2 φιλες ''εν ζωη''( :D ) δεν εχουν χρονο να τις βλεπω,οι δικοι μου ειναι ολο κρυωμενοι και η μανα μου καθε μερα φυλαει τα ανιψια μου και γυρναει βραδυ και δεν εχω καμια βοηθεια.

Ο αντρας ολη μερα δουλεια(δοξα τω θεω να λεμε),και η πεθερα ερχεται που και που αλλα τωρα θα γεννησει η συνυφαδα και θα ειναι εκει να βοηθαει,στας εξοχας.Οχι οτι τρελαινομαι να την εχω εδω,αλλα ξερω οτι μπορω να τον αφησω καπου αν χρειαστει.

Θελω να κανω ενα μπανιο και δεν προλαβαινω ρε κοριτσια!!Δεν μπορω να τον αφησω εξω μονο του και να μπω για μπανιο.Και το βραδυ που ερχεται ο αντρας μεχρι να κανει εκεινος μπανιο ,να ετοιμασω και τον μικρο για υπνο.μετα κοιμουνται και οι δυο και ακυρο το δικο μου πλυσιμο!!Θα μαζευτουν μυγες στο τελος!! :lol:

Μαρια σου χαλαει τα σχεδια ο αντρας σου..Μηπως τελικα ειναι καλυτερη ιδεα να κανετε ξεχωριστα το γαμο μετα??Κι εγω στην αρχη ειχα ξενερωσει αλλα το βρισκω τελικα καλυτερο.Αρκει να γινει τελικα και να μην το αναβαλλουμε επ'αοριστο και μετα γινω γιαγια και ειμαι σα φαντασμα με το νυφικο... :o:o:o

Εγω θα εχω και παρανυφο το Στρατο!

Αλλα οχι και να γινει το χατιρι της πεθερας σου!! :evil: Πιστευεις οτι το εννοει ο Ανδρεας οτι θα το κανετε μετα,ή το λεει για να σε πεισει?

ΩΧ θα ξυπνησει ο μικρος και δεν θα προλαβω.

Το μενου εχει περκα ψητη στο φουρνο,με μπροκολο πατα καροτο βραστα για σαλατα,και ο Τουλης θα φαει μονο πατατα καροτο.

Ρε κοπελιες να ρωτησω,τι ωρα τα ταιζετε εσεις???Μαλλον πρεπει να ερχισω να τον ταιζω στανταρ ωρες γιατι πολυ χυμα τον εχω...

Και κατι αλλο!!Οταν κρατατε τα λαχανικα τους βρασμενα γιατην αλλη μερα στο ψυγειο,κρατατε και ζουμι για να μπορεσετε να τα αλεσετε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι ναι οπως το βραζω στο κατσαρολακι τα λαχανικα με το νερο κανω την μια δοση για σημερα κ οπως ειναι το υπολοιπο το βαζω ψυγειο για αυριο..οχι αλεσμενο..οπως ειναι με το ζουμι!

Μαρακι σε καταλαβαινω οτι ξενερωσες..γιατι δεν το ξανασυζητας μαζι με τον Ανδρεα να δεις τι γινετε :?::?::?: να του πεις ετσι κ ετσιοτι θα ειναι απλα τελειως κ οτι για σενα εχει σημασια!!!

Βασω ευχομαι να περασετε καλα στο ταξιδι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

μου λειψατε πολυ,γενικα δε μπορω χωρις ιντερνετ,ειδικα οταν κοιμαται ο αντωνακης κ η μπεμπα θηλαζει η δε κοιμαται νιωθω ανια χωρις λαπτοπ.ουτε τηλεοραση θελω,ουτε τιποτα.

δεν τα εχω διαβασει ολα,εχετε γραψει πολλα κ δε προλαβαινω γιατι οτα γραψω πρεπει να φυγω για μια δουλεια που εχω με τη πεθερα μου.

απο τα λιγα που ειδα κ εγραψα κ εγω χθες ειναι οτι μας προβληματιζει βλεπω ο θηλασμος.κατερινα συμφωνω απολυτα μαζι σου αλλωστε το εζησες με την αγγελικη οτι πρεπει να το παρουμε αποφαση.ξερω πως προσωπικα θα δυσκολευτω πολυ,σκεφτομαι οτι αν π.χ μεσημερι θελει να κοιμηθει κ την προσπαθω με αλλους τροπους κ δε κοιμαται κ κλαιει οτι θα ξυπνησει ο αντωνης.η κ ο αντρας μου ο οποιος δουλευει κ μπορει να θελει να ξεκουραστει.αλλα ενταξει εδικα ο αντωνης.αν ειχα μονο το μωρο θα εκανα πιο ευκολα πειραματα,οπως εκανα με τον αντωνη που τον ειχα μωρο.γενικα η μπεμπα μου δεν ειναι κ το πιο ευκολο μωρο,δεν ειναι υπερβολικα δυσκολη αλλα στη μεση θα ελεγα.ζηλευω πολυ που λετε οτι τα βαζετε κουνια κ κοιμουνται.λεω μην εκανα καποιο λαθος κ δεν το εμαθα αυτο σε κανενα απο τα δυο μου παιδια.ο αντωνης ακομα κ τωρα θελει καποιον να του χαιδευει το χερι να κοιμηθει.νιωθω οτι εχω μεινει πισω σε καποια θεματα κ ενω ισως επρεπε να ειμαι πιο εμπειρη στο δευτερο παιδι,κανω τα ιδια λαθη.αν κ τελικα δε ξερω αν φταιει η μαμα η το παιδι σε ορισμενα θεματα..

παντως τις τελευταιες μερες περασα πολυ ασχημες φασεις με τον αντωνη αρρωστο,να μη πινει τα σιροπακια του βηχα κ την αντιβιωση κ να χτυπιεται κ να τον τραβαω να τα πιει.οσο μεγαλωνουν σε καποια θεματα χανεις τον ελεγχο.ενω συνενοεισαι απο την αλλη αντε να τα διαχειρειστεις..ημουν κ μονη γιατι ο αντρας μου ηταν απογευμα στη δουλεια κ τα ειδα ολα.κ ειχα κ την νυχτοβια την μπεμπα να ξυπναει κ τεσσερις φορες τη νυχτα.κ μια μερα κοιμηθηκε 4..αφου ειπα οτι θα τρελαθω.

σας ζαλισα με τα δικα μου,απλα πραγματικα τις τελευταιες μερες ενιωσα πολυ εντονα ποσο δυσκολο ειναι να εχεις δυο παιδια,σχεδον καθολου χρονο για τον εαυτο σου,ειναι κ αυτο πουλεει η αριαδνη,οτι επειδη δε δουλευουμε νομιζουμε οτι εχουμε απλετο χρονο..αλλα δεν ειναι ετσι,δυστυχως.

χθες με πηγε ο αντρας μου κ πηρα μια πολυ ωραια φορμα body talk γιατι μου ελειπε μια φορμουλα ετσι για εδω τριγυρω η καμια βολτα σε κανενα εμπορικο κ πηραμε κ κατι που ηθελε για το λαπτοπ.σημερα θα παμε να δουμε για κρεβατι του αντωνη,μαλλον θα το κανει δωρο η πεθερα με τηκουνιαδα για τη γιορτη του που ειναι σε λιγες μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lia μου ναι κρατας ζουμακι για να το αλεσεις

γιατι δεν κανεις μπανιο με τον μπεμπη;εγω αφηνω κ τα τρια κ κανω μπανιο απλα φροντιζω να ναι ωρα που απασχολουνται με κατι ή να κοιμαται καποιο απο αυτα

ντελφινακι εαν δεν κανεις τωρα γαμο δε θα γινει ποτε να σαι σιγουρη κ απο την στιγμη που το θελεις να το κανεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εγω κανω μπανιο στανταρ,σιγουρα καποια στιγμη ο αντωνης ειναι αποροφημενος με κτι π.χ βλεπει παιδικα κ βαζω κ τη μπεμπα στο ρηλαξ η στο κρεβατι μου με μουσικουλα κ ανοιγω κ τη τι βι για λιγο η την παιρνω στο μπανιο κ τη βαζω πανω στο πλυντηριο οπου εκει την αλλαζω κιολας ετσι κ αλλιως,εχω το στρωματακι αυτο το πλαστικο.απλα την επιβλεπω μη πεσει αν κ κανω γρηγορα ντουζακι οποτε δε προλαβαινει να γυρισει.απλα μου την δινει που αγχωνομαι,αλλα ενταξει υπαρχουν κ φορες που δεν ειμαι μονη κ καποιος τα κοιταει.

νανσυ μου ξεχασα να σου πω,κοιτουσα τις φωτο απο τα γενεθελεια κ θελω να σου πω τα συγχαρητηρια μου κ απο μενα..δηλ μπραβο ειλικρινα,εισαι πολυ αξια κ τα παιδακια σου θα ειναι περηφανα για σενα οταν μεγαλωσουν κ καταλαβαινουν!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαι μένα κορίτσια παρότι δεν θήλασε, θέλει κόλπα για να αποκοιμηθεί.Θέλει οπωσδήποτε κουβέρτα και αρκουδάκι για να τρίβεται.Τώρα κατά τη διάρκεια της μέρας, αποκοιμιέται στο ρηλάξ και μετά την μεταφέρω στην κούνια,όπως μου είχε πει η Έλενα.Αλλά όχι με χαμηλούς φωτισμούς και λοιπά.Το βράδυ ευτυχώς την είχα μάθει απο πιο μικρή να αποκοιμιέται μόνη της στην κούνια.Βέβαια αν καμιά φορα δεν είναι ακόμα απολύτως έτοιμη, κάνω αυτό που είπε η Μαρία, την ξαναφέρνω στο σαλόνι και την "κουράζω".

Λία περαστικά στον Στρατούλη, μην νιώθεις τύψεις.Εγω γενικά πιστεύω ότι τα μωρά αρρωσταίνουν περισσότερο απο τις ιώσεις, παρά απο το κρύο.Και γω μπάνιο κάνω όταν είναι πολύ απασχολημένη με κάτι ή παίρνω το ρηλάξ μαζί στο μπάνιο και ξεκαρδίζεται στα γέλια που με βλέπει.Φαντάσου πως της φαίνομαι :lol::lol:

Βικάκι μεγειά τη φορμίτσα και ελπίζω να βρείτε ωραίο κρεββάτι για τον Τόνυ.

Βάσω καλά θα κάνετε να πάτε το ταξίδι!!Και να σου πω την αλήθεια με καλή έρευνα σου βγαίνει φτηνότερο πια να πάς στο εξωτερικό παρά στην Ελλάδα!

Τελικά το μπισκοτάκι γυρνάει απο προχτές που σας έλεγα αλλά θέλει πάντα να είμαι και γω εκει γιατί 2-3 φορές ένιωσε ανασφάλεια που έλειπα και δεν μπορούσε απο το μπρούμυτα να ξαναγυρίσει στο ανάσκελα!Έχει πλάκα πάντως όταν τα καταφέρνει που περιμένει και μας κοιτάει στα μάτια για να την χειροκροτήσουμε και να της πουμε μπράβο!!

Μαράκι και γω είμαι της γνώμης να τον κάνεις τον γάμο και αυτό που λέει η Νανσυ έχει δίκιο, αν το αφήσεις για αργότερα, δεν θα τον κάνεις ποτέ."Στην βράση κολλάει το σίδερο" ;)

Έστειλα μειλ εκει που είχα δει τις προσκλήσεις που μου άρεσαν και που είχαν και πορτοφολάκια-μπομπονιέρες με το θέμα και μου έστειλαν τις τιμές και είναι πανάκριβα.Θυμήθηκα έναν φίλο μου που είναι γραφίστας και του έστειλα μηνυμα να μιλήσουμε να μου πει και αυτός κάποια προσφορά γιατί ναι μεν θέλω η μπομπονιέρα να είναι κάτι που θα μένει αλλά δεν μπορώ να ξεφύγω πολύ και η προσκληση θέλω να έιναι γουστόζικη αλλά επειδή όλοι την πετάνε, δεν θέλω να δώσω ένα σωρό λεφτά.Πολλά ζητάω, ε?Μου φαίνετια ότι στο τέλος θα πεισμώσω και θα τα φτιάξω όλα μόνη μου όπως μπορώ.Ο άντρας μου μου λέει ότι έχω φάει κόλλημα και γιατί δεν κάνουμε "πριγκήπισσες", μα του λέω χριστιανέ μου αφού δεν μου αρέσει καθόλου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax eiste polu tuxeres eseis pou koimountai mona tous ta mwra....makari argotera na to kataferw kai egw auto...pantos sigoura den einai adunaton giati edw egw pou nomiza oti itan adunaton na parei mpoukali kai na piei kseno gala...thumaste apo 3 minwn prospathoume! Kai telika to ekane...kai me tin pipila to idio kai to ekane kai auto...opote apla thelei paaara polu prospatheia, fantasia kai alli tosi upomoni kai epimoni kai pisteuw oti ola ginontai!

Marina oute emena thelei agkalies re paidi mou kai polles fores thelw na tin agkaliazw kai na ti filaw kai me sprwxnei na fugei!! Kanei les kai kserei na perpataei kai me sprwxnei kai prospathei na katebei...an den iksera diladi tha elega oti auto to paidi molis to afisw katw tha arxisei na trexei gia na fugei makria!!! :lol::lol:

A egw isa isa pou xairomai pou koimatai suxna den gkriniazw katholou...apla elega epeidi akouw oti oso megalwnoun meiwnetai o upnos oti emena den to exei kanei auto akoma...den me xalaei omws.

Delphine egw pali eimai tis apopsis oti na to kanete mazi gia pollous logous...prepei na skefteis kai ton kosmo pou tha erthei kai meta tha ksana erthei...kai pisteuw oti tha einai polla perissotera eksoda gia na ta kaneis ksexwrista...skepsou oti theleis tote 2 foremata esu kai polla pou tha ta kaneis 2 fores kai tha kostisei parapanw....

Ax Lioumpa ton kaimeno to Stratouli ti pernaei...ma pws kruwse? Apo eksw pou ton ebgales kapoia mera h kollise apo kapoion??

Ase kai egw gia na kanw mpanio prepei na sumplirwsw mia aitisi (etsi lew tou suzuks) giati apo tin proigoumeni mera tou lew to programma tis epomenis "kai aurio min mou peis pali oti exeis douleia to apogeuma giati thelw epitelous na kanw mpanio :lol: "

Asta na pane...xwris boitheia einai duskolo...emena den tha mou kanei entupwsi an katourithw kai panw mou kamia mera etsi opws paei! :lol:

Lioumpa egw simera pou ta kratisa ta laxanika se taper xwris na ta alesw meta apo tis sumboules twn koritsiwn....kratisa kai ligo zoumaki giati me to zoumi ta alethw!

Tha sou pw kai mia sumbouli...an theleis pote na ftiaksous programma upnou prepei genika na kaneis ena programma kai stis wres pou taizeis! Duskolo alla prepei!

Perastikoulia sto glukoulaki sou kai filakia sto patousi!

Ax Bikaki egw den pisteuw oti ekanes esu lathos se kati, apla einai pws tha sunithisei to paidi...an omws thes na allakseis mia tou sunitheia kalo tha itan apo nwris na kaneis prospatheies giati oso pio mwra einai toso pio eukola einai...to lew xwris na exw peira bebaia alla me ti logiki etsi einai....kai egw peiramata kanw ap'oti katalabes alla blepw oti se auta pou epimenw allazoun siga siga...akoma kai auta pou elega pwpw auto einai adunaton!!

Pantos einai duskolo me duo pragmatika kai an den exeis kai boitheia...o Antwnakis einai kalitera twra??

Ari eixa ksexasei na se rwtisw...otan to kaneis auto ti mera kai ti metafereis stin kounia koimatai ligo parapanw telika? Epiase to kolpo?

Ax polu plaka tha exei to cookie otan sas koitaei kai perimenei tin epibrabeusi gia auto pou ekane! To fantazomai! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Έλενα, πέτυχε και κοιμάται περισσότερο!Ευτυχώς!

Εμένα το πρόγραμμά της συνήθως είναι να ξυπνήσει το πρωί, πίνει γάλα και ξανακοιμάται καμια ώρα(μέχρι 10).Μετά κοιμάται κατα τις 1μιση μεχρι 3 και μετά ή δεν θα κοιμηθεί καθόλου ή θα κοιμηθεί κανένα 3τεταρτα.Αλλά κοιμάται νωρίς το βράδυ γι αυτό. Πιστεύω πάντως τώρα και με τις υπόλοιπες τροφές να παρατείνουμε τον βραδυνό ύπνο , δηλαδή να κοιμάται κατα τις 10 απο 9 που κοιμάται τωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα για σένα:

http://gamos.2424.gr/product_info.php?products_id=444

http://www.123-mpomponieres.gr/p.MPRELO ... -VAPTISIS-

KOD-2111009.614246.html

http://www.flower-color.gr/el/shop?page ... uct_id=363

Και παίζουν πολύ αυτά τα σκαντζοχοιράκια που είχες βάλει αλλά κάνουν γύρω 4- 4,5 που τα θεωρώ πολύ ωραία αλλά ακριβά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...