Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσακια μου!!!ειμαι εδω 3ις μερες πολυ σκατα ψυχολογικα..ενα ειναι το χρηματικο κ το δευτερο ειναι οτι κοιταω μηπως βρω κατι αλλο σε φορεμα(αν κ μου αρεσε πολυ αυτο που βρηκα)κ οταν με ειδε ο αντρας μου να τα κοιταω μου λεει αντε παλι..του λεω τι εννοεις?κ μου λεει οτι θα προτιμουσε να παμε οι δυο μας μονο για στεψη κ να γινει η βαφτιση οταν ειπαμε οτι θα γινει..μου χαλασε ολο το ονειρο.. :cry::cry: δεν ξερω τι να κανω πια.. :( σημερα εβαλα τις βερες σε ωραιο κουτακι με στρασσ κ οταν του το εδειξα γελουσε κ σπαστικα..δεν ειναι καθολου ρομαντικος. :evil: τι να κανω τελικα?

ναταλια καλως μας ηρθες!!χαιρομαι που περασατε καλα στις γιορτες..θα σου εστελνα μνμ σημερα το απογευμα,αλλα σε ειδα εδω κχιρομαι που ειστε καλα!!κ εγω το κατεβασα το παρκο στο κατω επιπεδο γιατι πιανεται κ σηκωνεται ορθια!!η γιαγια κ ο μπαμπας σου εφυγαν εκτος τελικα?

κοριτσια ωμο το βαζω το λαδι..η παιδιατρος μου ειχε πει οτι θα το ωμο στις πρωτες 2 βδομαδες κ μετα 2 λεπτα πριν το βγαλω απο το ματι θα το βαζω στο κατσαροκι το λαδι..χωρις να βρασει..επισης μου ειπε οτι θα το χωριζω σε 2 μεριδες κ θα αλεθω εκεινη την στιγμη κ οχι ολο κ μετα ψυγειο..λεμονι δεν εχω βαλει..ηταν να βαλω χτες κ το ξεχασα..θα το δοκιμασω σημερα..

λια περαστικα σας..αυτα που ειναι τιχου θερμανση εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα..κ η δικια μου ολο ορθια θελει κ κουραζεται οταν ειναι ορθια αλλα δεν θελει κ να κατσει κιολας.. :lol:

ελενα μπουσουλισε?φανταζομαι τι χαρα πηρατε!!κ εγω θελω να τραβηξω βιντεακι οταν θα αρχισει..

αλεκα παρα πολυ ωραιο θεμα η βεσπα κ ειναι πολυ ομορφα στην φωτο που εβαλες..νοεμβρη η βαφτιση?θα τρεχει ο πετρακης μεχρι τοτες!!

αντωνια κλεισε κ για μενα παλι!! :lol::lol: μια χαρα τα βολευουμε!! :lol::lol: εγω δεν εχω προβλημα...θα παρω του πεθερου το αμαξι αν θα δουλευει ο ανδρεας κ παμε κ για καφε!

βασω χρονια πολλα για την γιορτη σου κ καλη χρονια!!!της αρεσει το φαι ε? :lol: μπραβο σας!!πλησιαζει κ η βαφτιση σας!!εισαι η δευτερη στην σειρα που θα βαφτισει!!

σταυρουλα ξεστολισες σημερα?εγω την αφηνω μεσα στο παρκο για να κανω μπανιο αλλιως απλυτη θα μεινω μεχρι τις 12 το βραδυ που ειμαι ησυχη απ'ολα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nai Ari den imoun sigouri an upirxe to idio sta ellinika! Einai auto edw http://www.agkidzone.com/strawberry-shortcake

to skeftomoun san idea apla den kserw an tha brw polla me auto to thema gia baftisi....

Nai skeftika oti an ekana to thema auto me to strawberry shortcake genika tairiazoun kai zaxarota kai cupcakes kai tetoia diafora san gluka...

Twra mou irthe kai alli idea...perisi den thumamai an sas eixa pei, eixa ftiaksei liker fraoula! Eixe ginei teleio! Akoma exw kai einai polu wraio...anti gia tsikoudia na ekana auto? Alla thelei polu douleia gia na ftiaksw tosi posotita kai oi fraoules bgainoun kata tin anoiksi, ase pou thelei h diadikasia gia na ginei to liker kanena mina! Tha dw mporei kai na to kataferw!

Lilaki kai egw tetoies times ebriska gia moketa...kai emeis auto skeftomastan gia ti moketa oti pws tha sikwnoume ta epipla giati einai kai h surtariera pou einai arketa megali einai kai ena mono krebati einai h kounia...alla me 2 atoma ginetai, etsi ki alliws mia fora to xrono tha ti bgazeis kai alli mia tha ti bazeis!

Kai emeis legame gia trapezi sto spiti....edw kaname kai ton arrabwna 65 atoma kai ton progamo 80 atoma...kai eixame kai mousiki kai xoro...alla oses forse exoume kanei spiti exoume pethanei stin kourasi kai eidika h kaimeni h mama mou giati ola auti ta mageireuei kai oloi oi upoloipoi apla boithame....giauto thelw apla na einai pio ksekourasto auti ti fora gia olous kai na to apolausoun kai leme na to kanoume se taberna pou einai kapws ekswxika...exei bouna kai potami kai ena ekklisaki sto lofo...

Aleka prwtotupo to thema....wraio fainetai pantws...afou tha tin kaneis meta to kalokairi exeis polu xrono alla ap'oti blepw ta exeis idi etoima...maresei pou egw akoma to skeftomai kai einai stin arxi tou kalokairiou! kai meta tha trexw panikobliti.

Lioumpa ela! Kai elega pou eksafanistikes! Lioumpa mipws epathes amugdalitida?? An kaneis pureto min to afiseis etsi giati den tha sou perasei an einai amugdalitida....eixa kanei to lathos mia xronia kai kateliksa na eimai arrwsti 1 mina sto telos!

Perastika kai se sena kai ston suzuks!

Ton kaimeno to Stratouli...parakolouthise to na deis an einai apo to zorisma h apo kanena fagito...

Lia emas h Ebelina kai pou ti bazw sto kareklaki ksereis ti kanei me ta paixnidia?? to krataei to paixnidi h deksia tis h aristera tis alla oxi panw apo to trapezaki...kai perimenei na tin koitaksoume kai meta apla anoigei ta daxtula tis kai to afinei na pesei katw...apla gia na mas trexei :lol: einai san na mas douleuei!

Basw xronia polla gia ti giorti sou!

To fagito to bazeis sto psugeio alesmeno gia ti deuteri mera??

Nai Stauro kai egw thelw na rwtisw gia auto ti giatro an paizei rolo na einai alesmeno...ws twra pantws to aletha...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphine diladi den tha valeis nyfiko???psakse...yparxoun kai apla nyfika san foremata...as sou to rapsoun kiolas!kai afou eisai kai apo thessaloniki...mia kopela sto retziki ta ravei sta metra sou kai apo thn arxh olokliro kai pairnei mono 700 eurw...kai les pws thes na sto kanei!!!tha paw katw paraskeuh kai an den vrw tipota tha paw se authn na rapsw...giati mou arese sindiasmos allos apo auto pou eixe kai eipe an thelw to kanei!!!an thes stoixeia pes mou na sou steilw!!!aaa episis oute kai o dikos mou einai romantikos se katalavainw!!!

egw eftiaksa to videaki me tis fwto mas pou tha paiksei sto kentro meta ta mistiria!!!wraio to ekana :D:D:D:D

este den to proseksa...egw dinw ths NOYNOY kremes kai ksetrelenetai...entaksei thilazw apokleistika kai den dinw kseno alla den tha antexa pali na armegomai kai gia thn krema...to exw misisei to thilastro giati sthn arxh enas kolopaidiatros me evaze na armegomai gia na vlepw poso vgazw!!!makakies!!!!!!!!!!!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

auta emeis fagame thn kotosoupa mas twra kai paizoume!

filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρουδενια απο που εισαι?που μενεις?σε ευχαριστω πολυ παντως!!βρηκα ενα φορεμα νυφικο με 150ε..κ για να γινει στα μετρα μου ειναι συν 10ε..παραγγελια απο το ιντερνετ..αλλα με αυτο που μου ειπε ξενερωσα κ εχω κατι μουτρα μεχρι το πατωμα..δεν ξερω τι να κανω..φοβαμαι μηπως τον επηρεασε η μανα του,αλλα δεν μου λεει τιποτα..η μανα του δεν θελει να κανουμε θρησκευτικο..ασε πολυ χαλι..ειναι κ της εκκλησιας..βασικα δεν θελει να καλεσουμε κοσμο για γαμο..ντρεπεται γιατι θα ειναι η δευτερη φορα στην εκκλησια..τι να πω?ο θεος ας με φωτισει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλενα το φυλαω στο ψυγειο και την επομενη μερα το ζεσταινω πρωτα στο κατσαρολακι και μετα το αλεθω το φαγητο!

την παρασκευη γινομαστε 7 μηνων και θα παμε στη γιατρο!για να δουμε τι θα μας προσθέσει στη διατροφη μας!γιατι ειπε οτι αυτο το μηνα θα καανουμε αλλαγες!θα τη ρωτησω και με ποιο τροπο να κοψω το θηλασμο χωρις χαπακια!νιμιζω καλα φτασαμε ως εδω με γαλα μονο από τη μαμα μας!

σημερα ξεστολισα και γω εστε μου!αλλαξε το σπίτι παλι!μαρεσουν οι αλαλγες!

λοιπον κλεισαμε ταξιδακι αναψυχης στο βερολινο για 21-25 φεβρουαριου!με ενα φιλικο ζευγαρι!γιουπι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι μην αφήνεις κανέναν να σου χαλάσει την χαρά. Εσύ κάνε αυτό που θες και γράφτους όλους Διεκδίκησε αυτό που θέλεις. Αχ η μπουμπου σου είναι ήσυχη και κάθετε εμένα δεν κάθεται ο δικός μου γιατί δεν μπορεί να κάνει πολλά πράγματα δηλαδή αν γυρίσει μπρούμυτα και αρχίσει να κλαίει κι εγώ είμαι στο μπάνιο? τι θα κάνω? οεο? :lol:

Έλενα δεν είσαι η μόνη που δεν έχει αποφασίσει. Εγώ λέω για 2/6 βάπτιση και ούτε την εκκλησία έχω κλήσει ούτε θέμα έχω βρει. Ειδικά το θέμα με δυσκολεύει πολύ. Κάπου διάβασα που έλεγε κάντε θέμα το αγαπημένο του παιχνίδι και το αγαπημένο του είναι ένα τηλέφωνο :lol: Να κάνω θέμα τηλέφωνο? :roll: Υπάρχει? :roll::roll::D Επίσης, από φρούτα μου άρεσε πολύ σαν θέμα το καρπούζι αλλά μου κάνει λίγο άσχετο με τον μικρό.

Άσε που είμαι εντελώς άσχετη από τις διαδικασίες. Ούτε καν τι είναι το μαρτυρικό δεν ξέρω. :lol::lol:

Μαρίνα της Νουνού δεν έχει γάλα και συμφωνώ σε αυτό που λες. Κι εγώ στην αρχή άρχισα να αρμέγομαι με όρεξη για να του δίνει την κρέμα με μητρικό. Αλλά μετά είδα πόσο τρέξιμο είναι και απηύδησα. Τώρα βάζω την νουνου με νερό. Μία φορά που ήθελα να του δώσω λίγο φρούτο ακόμα το απόγευμα γιατί δεν μου είχε φάει την πρωινή φρουτόκρεμα έβαλα ένα μήλο και ένα αχλάδι στο babycook γίνανε στον ατμό και με το ζουμάκι τα άλεσα και πρόσθεσα και λίγο κρεμούλα και έγινε τέλειο. Το έφαγε μια χαρά.

Πωπω Βάσω ζηλεύωωωωω για το ταξιδάκι.

Εγώ λέω να συνεχίσω τον θηλασμό αν και έχω μπερδευτεί λίγο με την διαδικασία γιατί πολλές φορές πρίζομαι τόσο πολύ όπως παλιά πριν ρυθμιστεί η παραγωγή μου και δεν ξέρω τι να κάνω όταν το νιώθω αυτό. Δεν θέλω να τρέχω να βγάζω τα γάλατα και να πιέζω το στήθος μου για να ξεπριστεί και βάζω λίγο τον μπέμπη και με ξαλαφρώνει αλλά νομίζω ότι αυτό δεν είναι σωστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphina sumfwnw me tin Stauroula...min akous kanenan...bebaia to thema einai oti kai o antras sou exei tin idia stasi me tin pethera...ti na pw...pantws gia na eimai ilikrinis katalabainw oti se deutero gamo isws na min ithelan na ta kanoun ola auta....egw proswpika an ekana deutero gamo (xtupa ksulo diladi giati kala eimaste kai den skeftomai kati tetoio :D ) den tha ithela na kanw olo auto to ntabantouri pou ekana ston prwto...sigoura tha itan pio athorubo....

Na se rwtisw...o prwtos sou gamos itan kanonikos? Diladi ebales nufiko kai pantreftikes me trapezi kai tetoia??

Basw apla kobe 1 geuma ana kamposes meres gia na kopei o thilasmos...auto kanw kai egw twra...exei meinei mono to braduno...prwta tis ekopsa ta endiamesa kai eixa afisei mono to prwi/mesimeri/bradu....meta ekopsa to mesimeri....meta to prwino...twra thelw na paw to bradu enallaks mia na dinw mia na mi dinw...kai meta tha dw an tha exei kopei

Stauro ase, kai egw entelws asxeti eimai me tis diadikasies kai to ti kanoun na sou pw tin alitheia...oute egw exw kleisei ekklisia akoma! Tipota den exw kanei...o suzuks me auta den agxwnetai kai etsi den to suzitaei...opote einai sto xeri mou oti kanw egw...autos kai mono enas papas na upirxe kai tipota allo den ton enoiaze! :lol:

Gia to stithos min bgazeis gia na ksepristei...molis o mpempis exei stathero wrario diatrofis tha rithmistei mono tou to stithos pali...tha exeis perissotero prwi bradu.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια.

Εδω ειμαστε κι εμεις μετα απο τη νυχτα του Δραμαλη...οχι απλα ξυπνανε, τωρα κλαιμε και με τις ωρες ..,.εστι για να τη σπασουμε στους γειτονες! Τι να σας πω ρε παιδια...απελπιστηκα χθες.....και προχθες δηλαδη και παραπροχθες, αλλα το χθεσινο ηταν το κερασακι.

Θα ερθω στα δικα σας αλλα θα απαντησω γενικα.

Καταρχας Σταυρουλα και οι μανουλες που δεν κανουν τα παιδακια τους οτι "θα πρεπε" να κανουν, μην στεναχωριεστε και μην σας γινεται εμμονη ιδεα. Ας σεβαστουμε την προσωπικοτητα καθε παιδιου και τους ρυθμους τους, δεν ειναι δα και δυο χρονων...εμενα ουτε δοντια εχουν, ουτε πολλα μαλλια, ουτε μπουσουλανε....και ειναι πολυ μεγαλυτερες. Ουτε ο γιατρος ανησυχει, ουτε εγω. Ειμαστε αλλου πρωτες... στη μασα και στη φασαρια :lol::lol::lol:

Θα σας πω τι κανουμ εμες για το φαι. Το μεσημεριανο φτιαχνω 2 μερες χορτοσουπα, 2 μερες κοτοχορτοσουπαμ 2 μερες παλι χορτοσουπα, 2 μερες μοσχαροχορτοσουπα και ουτ το καθεξης. Παιρνω τη μιση ποσοστητα ριχνω λεμονακι και λαδακι και την αλεθω, Την αλλη μιση περιμενω να κρυψσει , τη βαζω σε ενα ταπες και την επομενη το ζεσταινω, και μετα βαζω λαδακι και λεμονακι. Εδω λεγανε καποια στιγμη μην κοβουμε λεπτες τις σαλατες γιατι χανουν τα συστατικα , ποσο μαλλον αν τα λιωνεις. Δεν ειναι κοποσ, συνηθεια ειναι.

Κατερινα, εμεις ξεκινησαμε με φρουτα και ποτε δεν φαγαμνε ρυζαλευρο σε κουτι, μας συνενστησε ο γιατρος στον 7ο να αντικαταστησουμε το απογεματινο με δημητριακα, βρωμη, ρυζι αναποφλοιωτο, τραχανα, πληγουρι παξιμαδι και ντοματουλα, προβειο η κατσικισιο γιαουρτακι, κινοα, κεχρι(μη με ρωτησετε τα 2 τελευταια, μου φανηκε εξηζητημενο, δεν τα βρηκα, δεν τους τα φτιαξα).

Παρολο που τρωμε 3 κανονικα γευματα, θηλαζω και στα ενδιαμεσα των γευματων , χωρις καποιο προγραμμα, μονο αν οι ιδιες το ζητησουν. Μονο μια μερα επαθα αυτο που ελεγε η Αντωνια με το πρηξιμο τπυ μαστου και το πονο και τις εβαλα με το ζορι (αλλο που δεν θελαν) να θηλασουν για να αποσυμφορεστει το στηθος.

Ρε κοριτσια θελω να ρψτησω γι αυτο που λετε για το σταματημα το σταδιακο του θηλασμου η το αποτομο με τα χαπια, Αν αποφασισω να παρω χαπια γιατι εγ θελω να σταματησω, και το μωρο εξακολουθει να πηγαινει στο στηθος και δεν βρισκει γαλλα, τι κανουμε ? Εμενα κανουν σαν παλαβες για το στηθος, δεν ξερω πως να τους το αρνηθω...εχω κουραστει ειναι αληθεια, αλλα δεν νομιζω πως ειναι μι απαοφαση που την παιρνει μονο η μανα...

Ρε Νανσυ, ειδα οτι εισαι διδυμομανουλα και εχεις μαλιστα και μεγαλυτερη κορη και μπηκα να βρω παρηγοραι και ακουω για υπερπαραγωγες παιδικων παρτυ. τα διδυμα πως τα κουλαντριζεις, με τι τα βαζεις και απασχολουνται. Συγχαρητηρια παντως, αν και δεν εχω δει φωτο, για το κουραγιο να τα κανεις ολα αυτα.

Ελενα καλυτερα που δεν εβαλαν καρτα αλλαγης στο ρουχαλακι απο τα μπενετον , γιατι τοσο καιρο που κανεις να το αλλαξεις δεν θα ισχυε, τωρα τουαχιστον θα βρεις καποια δικαιολογια :lol:

Μαρία βαλε τον στο παιχνιδι για το γαμο, βαζε τον να αναλαβει πραγματα και να τα κανει συμφωνα με το γουστο το, κανε τον να καταλαβει την αναγκη σου να σεβαστει το ονειρο σου. Μην σε παιρνει απο κατω.

Αλεκα, ωραιο το θεμα της βαπτισης. Πολυ αντρικο :D

Αριαδνη ωραιες ιδεεες για βαφτιση, δεν εχω ασχοληθει καθολου, ο αντρας μου λεει , ας μη βιαστουμε τα βαφτιζουμε και του χρονου.....τι αλλο θα ακουσω θεε μου!!!

Κοριτσια με καλει το καθξκον, τα ξαναλεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου μου χαλασε το λαπτοπ,αποψε θα τοεχω.το δωσαμε για φτιαξιμο.μου λειπετε παρα πολυ.μπηκα απο το κινητο.θα ξαναμπω με το λαπτοπ πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφία το κεχρί υπάρχει στα βιολογικά. Η εταιρεία holle το βγάζει.

Πωπω μέσα στο μυαλό μου είσαι με αυτό που λες αν κοπεί και μετά θέλουν στήθος και κλαίνε όλο το βράδυ τι κάνουμε? :lol:

Η επιχείρηση παξιμάδι - ντομάτα απέτυχε. Το έφτυνε και αηδίαζε. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα ευχαριστω για το κεχρι, μπορει ν απαω να το δω, θα ρωτησω βεβαια πρωτα ποση ωρα θελει να βρασει, γιατι το αναποφλοιωτο ρυζι το εβραζα 1 ωρα και ενα τεταρτο!!! Ασε το χω βρει κι εγω το στηθος μεσο για να αντιμετωπιζω τα παντα...βεβαια δεν μπορω να κανω και αλλιως γιατι οταν τα πιασει καποιος αλλος το βραδυ ηρεμουν μετα απο ωρα βεβαια , αν τις ποιασω εγω γινεται μαχη μεχρι να κατεβουν στο βυζι. η μικρη που εχει και ερωτα με το φαγητο, μεχρι που μου εχει κατεβασει δημοσια στραπλες φορεμα προκειμενου να πιασει το ζιζακι!!!

Εχω δσει κι εγω παξιμαδι, ντοματα, λαδακι, ανθοτυρο και δεν τους αρεσε. Το κανες αρκετα αραιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Έλενα έχει άπειρα πράγματα για την φραουλίτσα.Σου βάζω κάποια ενδεικτικά:

http://el-gr.facebook.com/media/set/?se ... 409&type=1

http://www.mpomponieradiko.gr/products/ ... %82-stb020

http://www.eshopgamouvaptisis.gr/index. ... Itemid=376

Λία μου περαστικούλια και μην τρελλαίνεσαι με τις δουλειές!

Μαράκι εξήγησε ήρεμα στον άντρα σου ότι είναι κάτι που θέλεις και ότι θα στενοχωρηθείς αν δεν είναι όπως το φαντάζεσαι!

Βίκυ ελπίζω να φτιαχτεί σήμερα το λάπτοπ!

Πάω γιατί κάτι θέλει το μπισκοτάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι αφού έβαλα έξτρα νεράκι συν την ντομάτα. Ανθότυρο δεν έβαλα γιατί δεν κάνει ακόμα να φάει τυρί. Πόσο μάλλον ανθότυρο που γίνεται με αγελαδινό νομίζω γάλα.

Το κεχρί της Holle είναι σε μορφή κρέμας όπως είναι το ρυζάλευρο. Δηλαδή βάζεις νερό και ανακατεύεις. Επίσης, έχει και μία άλλη με δημητριακά διάφορα (κεχρί, καλαμπόκι και κάτι άλλο που δεν θυμάμαι τώρα) και μου είπαν ότι αυτή είναι πολύ νόστιμη.

Τελικά αμα ψάξεις βρίσκεις. Μου άρεσαν 2 μπομπονιέρες και θέματα. Το ένα φυσικά είναι ζουγκλοζωάκια ρακέτες και το άλλο σκατζοχοιράκι κορνίζα. Τον λέω καμιά φορά σκαντζόχοιρο γιατί μοιάζει με αυτό το ζωάκι όταν πετάνε τα μαλλιά του καρφάκια. :lol:

Αρι αν είδα καλά ήθελες θέμα παγωτό? Για δες αυτό http://familyclubproducts.blogspot.gr/2 ... ow_03.html

Εγώ είδα αυτά

http://familyclubproducts.blogspot.gr/2 ... st_29.html

http://familyclubproducts.blogspot.gr/2 ... _6396.html

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα επαθα πλακα μετα γλυκα σκαντζοχοιρακια :D

Ελενα πολυ θα κουραστηκατε με τοσα ατομα στο σπιτι και ολα μονες σας τα φτιαξατε με τη μαμα σου, χαρας το κουραγιο σας.Καλυτερα τοτε εξω οπως λες.Εμεις θα εχουμε το catering δεν θα εχω μαγειρεματα και σερβιτορους.Μην νομιζεις οτι θα μας ερθει και πολυ ακριβα ξερω περιπου απο το γαμο μας που ειχαμε και εξτρα σερβιτορους.Οποτε μενει η διακοσμηση σε εμενα.Και εσεις εκει που θα πατε θα ειναι πολυ ομορφα μεσα στη φυση!

Κικιτσα καλα να περασετε στο ταξιδι ομορφα θα ειναι και το εχουμε αναγκη :D

Λιακι περαστικουλια! Αχ ο καημενουλης, ελπιζω να μην το ξαναπαθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα απο αυτά που έβαλες μου αρέσουν πολύ τα σκαντζοχοιράκια.Αν κάνεις ζώα της ζούγκλας, δεν τρελλαίνομαι γι αυτές τις μπομπονιέρες.Θα μου άρεσε κάτι σαν κι αυτό:

http://texnitissofias.blogspot.gr/2012/ ... st_28.html

http://alacartestores.blogspot.gr/2012/ ... st_21.html

http://www.anthiagallery.gr/content/%CE ... BB%CE%B7-0

Παγωτάκια θα βάλω μόνο αν την κάνω ντάλα καλοκαίρι αλλιώς μόνο cupcakes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ποσά γράψατε .....τι φορα πήρατε....

Δεν έχω κάτσει απο το πρωι, πήγα να αλλάξω κάτι δωράκια το πρωι μετα γύρισα να ετοιμασω φαγητο ήρθε η μικρη απο το σχολείο, ο μικρός γκρινιαζε γιατι μαλλον δεν ειχε κοιμηθει καλα το πρωι. Τωρα εχει παει η μικρη τοαλετα και εχω μερικα λεπτα ηρεμιας μεχρι να τα ετοιμασω για μπανιο και υπνο.

Το βιολογικο ρυζαλευρο ολίγον αποτυχία το πρωι...το έφτιαξα με το δικο μου γάλα και μονο κρέμα δεν βγήκε και πρόσθεσα και επιπλέον ποσότητα μπάς και πηξει, τίποτα σαν να του έδινα το γάλα με το κουταλακι δραμα σας λέω. Το έφαγε πάντως αλλα όλη την ώρα μου εκανε πρρρρ και δωστου να το μαζεύω απο που πήγαινε......

Λοιπόν μετα που θα κοιμηθει ο λαός θα διαβάσω και όσα γράψατε

Σας χαιρετώ για την ώρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sofia auto skeftika kai egw...oti an eixa tin karta tha eixe idi liksei! :lol: Alla kai pali den mou to gurisan :( alla oxi epidi den eixa tin karta...epeidi itan apo allo katastima (mou to esteilan apo alli poli) kai den eixan tous kwdikous pou tha tous eixame an eixa tin karta allagis :lol: eutuxws pou den eipa psemata kai apo tin arxi tis eipa oti itan apo allo katastima giati tha to eblepe kai moni tis apo tous kwdikous kai tha ginomoun kai rezili!

Ari euxaristw gia ta site! Den to exw psaksei katholou alla ap'oti fainetai exei arketa me auto to thema! Egw apla den iksera oti h fraoulitsa h elliniki itan h idia pou eixa egw sta dvd ta ksena! :D Gia peite gnwmi gia to thema auto, sas aresei??

Bikaki ftiakse laptopi suntoma! Se perimenoume :)

Koritsia sas katalabainw giati kai egw eixa auto to idio thema me to thilasmo giati egw opws exw ksanapei iksera oti o thilasmos tha exei imerominia likseis...bebaia kratise polu parapanw ap'oti nomiza gia akribws auto to logw, giati den iksera pws na tis to ksekopsw...kai telika h lisi einai mia...an dextei to kseno gala tote den einai duskolo na to kopsei...tha to kopsoun mona tous apo siga siga opws kanw egw...

Stauro polu wraia auta pou ebales!!! Kai to skatzoxiraki einai wraio themataki! Ontws me to malli tou tha mou thumize kai emena auto! Kai einai polu gluko zwaki!!

Liaki mou egw den tin boithisa polu giati eixa analabei alla pragmata opws diakosmisi...h kaimeni ta ekane ta pio polla moni tis kai thumamai eidika ston programo tin alli mera den mporouse oute na perpatisei apo tin kourasi...eixe ligi boitheia apo kati theies mono...giauto den thelw na kourasw kanenan auti ti fora gia na perasoume kai oloi mas kala! To catering polu kali idea!

Kagouro :lol::lol: gia to prrrr giati etsi kanei kai emena tis teleutaies 2-3 meres kai fusaei auto pou exei to koutalaki kai paei pantou!!! Xalia ginomaste akoma!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα δεν θέλω να σε απογοητέυσω αλλά δεν φταίει το βιολογικό ρυζάλευρο :D Το μητρικό γάλα φταίει. Το μητρικό γάλα δεν φτάνει την θερμοκρασία που χρειάζεται το ρυζάλευρο για να πήξει και έτσι γίνεται νερουλό. Στο λέω γιατί έτσι νόμιζα κι εγώ ότι φταίει το βιολογικό ρυζάλευρο και πήρα το κανονικό της Νουνου και λέω για να το δοκιμάσω με μητρικό γάλα και ούτε και αυτό έπηζε. Νερούλο τελείως. Κάνε το με σκέτο νερό βρασμένο και θα δεις.

Αριάδνη το πρώτο λινκ έχει πολύ ωραία πράγματα. Από τα ζουγκλοζωάκια μου αρέσει πολύ η καμηλοπάρδαλη αλλά νομίζω ότι είναι πολυφορεμένη και ξενερώνω. :?

Ο σκαντζοχοιρος είναι ασυνήθιστο και μου θυμίζει το ζωάκι μου, το γλυκούλι μου. Άσε που θα του έχω κουρέψει τις φράτζες (όχι εγώ :lol: ) και θα είναι ακόμα πιο καρφάκιας. Έτσι τον λέει ο μπαμπάς του. Καρφάκια. :D

Εμείς λέμε να μην κάνουμε τίποτα. Να σας πω την αλήθεια παρόλο που είμαι πολύ ενθουσιασμένη με το νινάκι μου δεν με νοιάζει να κάνω τραπέζια. Βαριέμαι. Και μόνο η βάφτιση μου φτάνει.

Α καλά εμείς το πρρρρ το κάνουμε από τότε που ξεκινήσαμε το φαγητό. Όπως και εσείς Κατερίνα. Αλλά έχω βρει κόλπο. Συνήθως όταν το κάνει αυτό δεν το κάνει πολύ ώρα. Ε εκείνη την στιγμή που παίζει και κάνει πρρρρ δεν του δίνω φαγητό, σταματάω και μετά από λίγο το βλέπω ότι σταματάει και του δίνω. Επίσης, προσπαθώ να του χώνω πιο μέσα το κουτάλι για να το καταπίνει καλύτερα.

Άλλο πρόβλημα έχουμε τώρα. Ενώ στην αρχή έπινε με το ποτηράκι νερό τώρα δεν μου πίνει. Μόνο το παίρνει και παίζει. Οπότε αναγκάζομαι να του δίνω νερό με το κουτάλι. Το δικό μας, γιατί με το σιλικονάτο ( :lol: ) θα κάναμε 2 ώρες να πιούμε νερό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλα μπράβο στην Εβελινα για το μπουσουλισμα τι πλάκα που θα εχει να προσπαθεί να πιάσει τα παιχνιδακια. Έλενα για το φαγητο νομίζω καλυτερα να ειναι καθε φορα φρέσκο αλεσμενα γιατι έχω διαβάσει ότι κάτι χάνουν απο βιταμίνες και τετοια κατα το αλεσμα. Καλυτερα όταν τα χωριζεις να βάζεις λάδι και λεμόνι σε αυτο που ειναι να φάει μονο, αυτα μπαίνουν για την γεύση οπότε καλυτερα και αυτα να μπαίνουν εκείνη την ώρα.

Η φραουλιτσα όντως ωραίο θέμα και παιχνιδιαρικο και το λικέρ φράουλα θα ταιριάζει σούπερ.

Ναταλια μεγάλωσε πολυ ο μικρός σου και κάνει τόσα πράγματα, για το φαγητο ρωτά την παιδιατρο σου γιατι όπως βλέπεις ο καθε ένας τα δικα του.

Σταυρουλα μην αγχωνεσαι καθε παιδάκι εχει τους ρυθμούς του και γενικα τα κοριτσακια κάνουν πολλα πριν τα αγοράκια.

Μαρίνα με γεια το δοντακι α και για το ρηλαξ μαλλον θελει να σου πει ότι δεν το θελει αλλο....

Αριαδνη ωραίες οι ιδέες και όπως λες πρωτότυπες και οχι χιλιοφορεμενες.

Αλέκα ήμουν σίγουρη ότι θα τα είχες όλα έτοιμα απο νωρις στο θέμα της βαπτισης. Ωραίο θεματακι η βεσπα!

Βιβη και ο δικός μου εχει ελαττώνει πολυ τον ημερήσιο ύπνο άντε να κοιμηθει όλη μερα θα φορα μιάμιση με δυο ώρες. Και τωρα τελευταία ξυπνάει δυο φορές την νύχτα και μια το πρωι σύνολο τρεις δηλαδη.

Λια πολυ καλη η ιδέα να το κάνετε μετα στο σπιτι αν υπάρχει ο χώρος. Τη θυμάμαι την ταπετσαρια και πιστεύω ότι θα βρεις αρκετά για βάπτιση σε αυτο το στιλ.

Λιακι περαστικα σας, ελπίζω να φτιάξει και το θέμα με τα κακακια σας, η βλένη η ροζ μαλλον απο το ζορισμα θα ήταν.

Κικιτσα Βάσω χρονια πολλα, νόμιζα ότι σε έλεγαν κικη....μια χαρα τα παει η βΑλερια με το φαγητο! Καλές ετοιμασίες και με την βάπτιση είσαι η επόμενη λογικα.

Τα υπόλοιπα μετα αν έχω κουράγιο

post-15394-13873939986974_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω....

Μαρακι μακάρι να γίνουν όπως τα θες, αν ειναι σκέψεις της πεθερας απο πίσω μπορείς να του αλλάξεις γνώμη.

Βάσω τι ωραία που θα κάνετε ταξιδάκι και η μικρούλα μαζι?

Σταυρουλα να τον συνεχίσεις τον θηλασμο όσο αντεχεις πρέπει να αφήσεις όμως το στήθος να ρυθμιστεί στις νέες συνθήκες θα πρέπει να κανεις υπομονη μέχρι το επόμενο γεύμα και τοτε να θηλασει ο Στρατουλης, δυο τρεις μερες θα ειναι δύσκολες μετα ρυθμίζεται η παραγωγή. Ενας λόγος που εισάγονται σταδιακα τα ενδιάμεσα γεύματα ειναι και αυτός να προσαρμόζεται σταδιακα και το στήθος.

Σοφία στη φασαρία είστε πρώτες :lol::lol: μπορω να το επιβεβαιωσω μιλάμε στο τηλέφωνο και δίνουν ρεσιτάλ απο μέσα οι κυριες :lol::lol: . Θα φέρω τον Νικόλα την Παρασκευή να παίξει με τις διδυμουλες σου!!! Στον 7ο όντως έχεις ποικιλία αφου εχει πια μπει και η γλουτενη πριν τον 6ο μονο ρυζαλευρο μπορείς να δώσεις. Εμάς μας το έδωσε πρώτον για να βάλουμε στο στόμα μας και κάτι αλλο πέρα απο βυζακι και δεύτερον επειδη τους τελευταίους δυο μήνες πηρε μονο 600 γρ να δουμε τι θα παρει μήπως χρειαστεί να το ψάξουμε περισσότερο.....

Κορίτσια ειναι καθαρα απόφαση της μαμάς να σταματήσεις τον θηλασμο,όταν ερθει εκείνη η ώρα όσο δύσκολο και να ναι δεν προσφέρεις αλλο στήθος και βρίσκεις άλλον τροπο για να παρηγορηθουν ή μα νανουριστουν. θυμάμαι όταν έκοψα τον θηλασμο στην κόρη μου να λέω τι ωραία που ήταν που κοιμόταν στο στήθος και εγω εκείνη την ώρα ήμουν στο κρεβάτι και χαλαρώνει ή όταν ξυπναγε την νύχτα την έβαζα στο στήθος δίπλα μου στο κρεβάτι και κοιμομασταν μαζι, ενω τοτε επρεπε να την εχω αγκαλια και πανω κατω στο δωματιο μεχρι να κοιμηθει και να της τραγουδαω γιατι ετσι την ειχε μαθει η γιαγια να την κοιμιζει το μεσημερι που εγω δουλευα. Λύσεις θα υπάρξουν αλλα θα ειναι πιο δύσκολες απο αυτο που εχουμε συνηθίσει.

Σοφια χίλιες φορές σταδιακα παραμένει χάπι, δεν ακούγονται και τα καλυτερα για αυτόν τον τροπο, βέβαια ότι σου πει και ο γιατρός.

Βικακι που είσαι εσυ?

Αριαδνη αν πέσει το μάτι σου πουθενα έτσι που ψάχνεις για μικρο Νικόλα βάλε μου το λινκ.

Σταυρουλα οι ρακετες έτσι και έτσι, οι κορνιζουλες μου άρεσαν πιο πολυ αλλα αυτα που σου έβαλε η Αριαδνη πολυ πιο γουστοζικα. Λες να ειναι αυτο και να το δοκιμάσω με νερό, γιατι δεν εχει καθολου γάλα μέσα αυτο το ρυζαλευρο...το υποψιαστηκα να σου πω την αλήθεια ότι κάτι παίζει με το γάλα.

Άντε καλο βραδυ γιατι το ξενύχτησα πάλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου

βλεπω τρελες ετοιμασιες για την βαπτιση..εγω δεν εχω καθολου διαθεση να ασχοληθω γιατι δεν υπαρχει ακομα το βασικο..ο νονος..κ δεν ξερω καν ποτε θα τα βαπτισουμε..λεγαμε για 15σεπτεμβρη αλλα πως;τεσπα

σονια τα καταφερνω γιατι 9 ολοκληρους μηνες προετοιμαζομουν για το χειροτερο..ολη μερα σκεφτομουν πως θα τα καταφερω..διαβαζα κ βιβλιο για διδυμα το οποιο με ανχωνε ακομα περισσοτερο γιατι ελεγε πως αν υπαρχει κ αλλο παιδι χωρις βοηθεια δεν τα καταφερνεις..ειχα αναλυσει απειρες φορες πως η ζωη μου θα αλλαξει ριζικα πως δεν θα εχω ελευθερο χρονο για τιποτα κτλ κτλ ομως τελικα ο θεουλης μου εστειλε δυο καλοβολα μωρα κ με καταλληλο προγραμμα ολα πανε τελεια..κ καταφερνω κ κανω πολλα πραγματα..ακομα κ νυχια βαφω κ πλεκω κτλ κτλ το μονο ειναι που δεν εχω ανεση στο οταν θελω να παω καπου να μπορω να παω..αλλα δεν με πειραζει γιατι 9 μηνες το ειχα βαλει καλα στο μυαλο μου.πως τα απασχολω;απλα εχω ενα σπιτι παιδοτοπο κ οταν γκρινιαξουν θα τα βαλω στο παρκο ή στην κουνια ή στο καθισμα φαγητου ή στα ριλαξ ή στο ριλαξ κουνια λιγο αγκαλια παιχνιδι τραγουδακια κ φτου απο την αρχη.εχουν προγραμμα κοιμουνται ακομα αρκετα συγκεκριμενη ωρα μπανιου στανταρ ωρες αλλαγμα εκτος εαν χεστουν στανταρ ωρα φαγητο κτλ κτλ.το βραδυ δεν εχω ξενυχτισει ποτε εαν εξαιρεσεις το πρωτο 40ημερο.αλλα κ αυτο 1 2 φορες να εγινε.τωρα με την μεγαλη 4 φορες την εβδομαδα εχω ειδικους στο σπιτι που την απασχολουν κ οταν κοιμουνται παιζω μαζι της ή τα παιρνω στο δωματιο της κ αυτα καθονται κ κοιτανε.οταν βαριεται ανοιγει την πορτα κ παει στην θεια της ή στην γιαγια της.ετσι κυλαει η μερα καθε μερα.μονοτονη αλλα πολυ ευτυχισμενη.κ οταν πια ολα κοιμηθουν καθομαι στο σαλονι πλεκω βλεπω τηλεοραση ή μιλαμε με τον αντρα μου για ολα αυτα τα ωραια θεματα της κρισης..καποιος θα ερθει θα γελασουμε θα φαμε κτλ κτλ.κ το σκ τα φορτωνουμε κ παμε καμια βολτα.

κοριτσακια τι επαθα εχτες;ο πατερας μου ηταν αρρωστος με πυρετο βηχα συναχι κτλ..κ με το που ενοιωσε καλα κατεβηκε κατω κ ενω ηταν ακομα μπουκωμενος αρχισε να φιλαει τα μωρα κ τη σαντυ..χωρις μασκα φυσικα κ μωλις του ειπα μη τα φιλας τσαντιστηκε κ εφυγε κ ειπε οτι δεν θα κατεβει ουτε το απογευμα..

δεν ξερετε ποσο στεναχωρηθηκα ηθελα να βαλω τα κλαματα κ μετα κατεβηκε η μανα μου κ μου ειπε οτι της εκανε παραπονα..κ εγω της απαντησα οτι εαν αρρωστησουν κ τα τρια εγω τι θα κανω;μονη μου θα μαι εγω θα ξενυχτισω εγω θα τρεχω κ εσεις θα ερχεστε επισκεψη 8-9 οπως καθε μερα..ελεος βρε κοριτσια!!μα ειναι δυνατον να παρεξηγηθηκε που ηταν αρρωστος κ του πα να μην φιλαει τα μωρα;που στο κατω κατω θα μπορουσα να του πω να μην ερθει κ καθολου!!κ ετσι θα επρεπε!εστω να ερθει με μασκα

ετσι ειχε μπει κ η σαντυ νοσοκομειο κ ερχοντουσταν μονο για επισκεψη!!το απογευμα εγω ημουν 24ωρες το 24ωρο εκει.κ οταν ημουν εγκυος στα διδυμα μπορει να ξαναμπαιναμε κ μανα μου ειχε πει οτι εγω δεν μπορω να ερχομαι.επομενως ξερω οτι εαν αρρωστησουν ολο το παλουκι εγω θα το φαω κανεις αλλος εχτος απο τον αντρα μου δεν θα κανει κατι.εγω τι να πω λοιπον που εχω μεσα μου τοσα παραπονα κ δεν μιλαω καθολου;;;;;;;;ελεος!!!!!!!!!!κ ναι σονια εδω σου λεω οτι δεν εχω βοηθεια απο γονεις μονο μια ωρα την ημερα που ερχονται κ βλεπουν τα μωρα!!να ναι καλα η νυφη μου!!μονο αυτο εχω να σου πω που παροοτι εγκυος ειναι εδω καθε μερα!!κ οταν γινεται ομαδικος χαμος με βοηθαει!!κ καθε μερα λεει κ ξαναλεει πως τα καταφερνω μονη μου!!αλλα μονο εκεινη το βλεπει.. :cry::cry::cry: αλλα κ εκεινη ξερει οτι μωλις γεννησει μονο εμενα θα εχει το εχει εμπεδωσει καλα κ αυτη..εγω την βοηθησα προαλλες στο σιδερο..ενωσαμε την εγκυμοσυνη κ τα μωρα κ βοηθησε η μια την αλλη..ναι πλακα εχουμε..αλλα αφου δεν βλεπει κανεις τιποτα φροντιζουμε κ τα καταφερνουμε μονες μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ρε κορίτσια κάθε πρωί ξυπνάω ψιλοχάλια ,σκεπτόμενη τις ίδιες και τις ίδιες δουλειές που πρέπει να κάνω.Το έλεγα σήμερα στον άντρα μου και μου λέει όλες οι γυναίκες τα ίδια κάνουν.Τί να του πεις?Εντάξει κατά τη διάρκεια της μέρας φτιάχνει η διάθεσή μου αλλά αρχιζω και βαριεμαι γενικώς.Δεν το περίμενα ότι θα το πω αλλά θέλω να γυρίσω στη δουλειά γιατί πιστεύω ότι και ένας λόγος που έχω χάσει την οργανωτικότητά μου ,είναι ο άπλετος χρόνος που νομίζω ότι έχω.

Κατερινάκι, σίγουρα θα κοιτάξω για το θέμα "Μικρός Νικόλας", είναι καταπληκτικό, αν και δεν έχω δει πουθενά, πιστεύω ότι σε γραφίστα, μπορείς να φτιάξεις καταπληκτική πρόσκληση και μπομπονιέρες και θα είναι απλό και σικ.

Νάνσυ μια χαρά τα καταφέρνεις και ξέρεις ότι όλες μας στο αναγνωρίζουμε!Μπράβο την νύφη σου, εκτός απο βοήθεια είναι παρέα, πολύ σημαντικό αυτό.

Εγώ έχω αρχίσει και κοιτάω γιατην βάφτιση, περισσότερο για να καταλήξω αν μπορώ να φτιάξω πράγματα μόνη μου και για να πάρω ιδέες.

Κικίτσα,τελικά σε λένε Βάσω?Μα, είχαμε μπερδευτεί!Τί καλά που θα πάτε ταξίδι!Μακάρι να μπορούσαμε να πάμε και μεις.Αλλά την συγκεκριμένη στιγμή, ούτε χρήματα περισσέυουν, ούτε έχουμε κανέναν να μας κρατήσει την μπέμπα για τόσες μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...