Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Καλησπερα σας!!!

ολη μερα μπαινω σας διαβαζω αλλα δεν προλαβαινω να γραψω..

τι ομορφα μωρακια ειναι αυτα που βλεπω...

Σταυρουλα ειναι πολυ κουκλι ο γιος σου!!!!!!

Αρι το μπισκοτακι σου θα το φαω..κ σενα οποτε σε βλεπω...εισαι κουκλα πολυ φρεσκια!!!!

Βιβη η χριστουγενιατικη μπουμπου σου ειναι τελεια!!αληθεια πως θα την πειτε..μας εχεις πει..δεν θυμαμαι!!

Μαρινακι περαστικα ευχομαι να μην ειναι τιποτα κ κολλησει κ ο μικρος!!

Χριστινακι ολα καλα να πανε με την επεμβαση..ποτε θα την κανετε :?::?::?:

Βλεπω παλι για την διατροφη κ τις κρεμες λετε!!!οσο για τα βιολογικα θα συμφωνησω με την σταυρουλα αυτα απο τον κηπο μας ειναι σιγουρα βιολογικα!ντοματα φρεσκια θα βαλεις στο παξιμαδι η βρασμενη σαλτσα σπιτικη :?::?::?::?:

Αρι ωραιο θεματακι θα διαλεξεις για το μπισοτακι μας!!!

χαρουμενα μηνογεννεθλια στην λιλ κ στην Ελενη.

Χ+Μ δεν ξερω να σου πω για την κρεμα!

Ελενα ωραιο γλυκο του κουταλιου φτιαχνεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κοριτσια γειααααααα!!!!!!!! :)

περαστικα σε οσους ειναι αρρωστουλια!!! στελνει πολλα φιλια η νατασα μας κ η μπεμπουλα της ειναι πολυ ομορφη!!ματαρες εχει!!! :) οπως κ η κατερινα μας στελνει πολλα φιλια,μας διαβαζει απο το κινητο της κ δεν μπορει να γραψει..ειναι ακομα βεροια γιατι ψιλοαρρωστησαν μαμα κ γιος κ απολαμβανει την βοηθεια της πεθερας της! ;):) η νεραιδουλα καλα ειναι!! :)

χριστινα με το καλο να γινει η επεμβαση κ ολα καλα θα πανε!!η προταση ισχυει αν χρειαστεις!!

βλεπω για τις κρεμες που λετε..η αληθεια ειναι οτι δεν πηρα ποτε την παιδιατρο για να ρωτησω τι να παρω..φυσικα ηξερα κ απο τον γιο μου οτι δοκιαμαζα πια θα μας κατσει καλα..σημερα την εβαλα ντοματα-πατατα-καροτο κ λιγο κουνουπιδη κ στο τελος λιγο λαδακι..το εφαγε ολο..κανω 2 μεριδες..την αλλη οπως ειναι στο κατσαροκι το μικρο το βαζω στο ψυγειο κ το ζεσταινω την αλλη μερα κ το αλεθω..αυτο που ειπες σταυρουλα οτι δεν κανει στο ειπε καποιος?γιατι δεν κανει να το ζεσταινεις επειδη εχει λαδι?τι γινετε ?χαλαει καποιες ουσιες?

ειδα ολες τις φωτο..κ απο ομαδα κ τις κανονικες!!ολα τα μωρα ειναι πανεμορφα..ποιο να πρωτοπω?εινια τελεια ολα!!αριαδνη παρα πολυ ωραιο το καρεκλακι!!μεγεια σας κ καλα ταισματα!!κουκλα το μπισκοτακι κ εσυ φυσικα λαμπεις!!επισης πολυ ωραιο θεμα για την βαφτιση!

τσεβουλα μου αρεσε πολυ το κιτρινο φορμακι που της φορας!!κουκλα η κορουλα σου!!

σταυρουλα ο γιος πανεμορφος ειναι!!ματαρες ομορφες!! :)

νανσυ γεια στα χερια σου!!εισαι απιθανη!τα εβλεπα κ με τρεχαν τα σαλια =p~ !!!!!οσο για σας ειστε μια πανεμορφη οικογενεια!!φτου φτου!!

χ-μ κ εγω δεν την ξερω αυτην την κρεμα..λογικα μονο με νερο το κανεις..

βιολογικα δεν εχω παρει μεχρι τωρα αλλα κ δεν νομιζω να παρω στο μελλον..ολα ιδια μου φαινοντε,ασε που δεν ξερουμε αν ειναι οντως βιολογικα..ασε που δεν εχουμε εδω μαγαζι με βιολογικα προιοντα..οτι βγαλει ο μπαξες μας το καλοκαιρι τρωμε!

κλαιει η μικρη..παω να δω τι θελει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνη πολυ σημαντικό αυτο που είπες το βλέπω τωρα με την κόρη μου δεν μπορω να της πω δεν σου δίνω σοκολάτα όταν υπάρχει στο σπιτι, και πλέον ξέρει και που βρίσκονται και μου λεει σε εκείνο το ντουλάπι ψηλά. Χρειάζονται μετρό και σωστή τακτική όλα!

Λια εσυ τι θέμα σκέφτεσαι? Εγω έχω κάτι στο μυαλο μου δεν ξέρω όμως αν θα βρω μεγαλη ποικιλία για το συγκεκριμένο....λοιπόν θα σας το αποκαλύψω le petit Nicola τι αλλο....μ αρεσει που έχω σκεφτεί θέμα αλλα δεν έχω νονο ακομα :P ουτε ημερομηνία.

Σταυρουλα λεει ότι δεν εχει πρόσθετη ζάχαρη, στις τρεις που δοκίμασα ήταν η πιο αγλυκη και ευτυχώς την τρώει, αυριο θα του δώσω σκέτο βιολογικο με δικο μου γάλα, μακάρι να του αρεσει :roll:

Χ+Μ την είχα δώσει στην κόρη μου αλλα δεν μπορω να θυμηθώ πως την έφτιαχνα μαλλον με μητρικό, δεν γραφει κατι το κουτί ειναι σίγουρα χωρις γάλα η συγκεκριμένη για βρέφη με αλλεργία. Δεν την είχα δωσει πολυ καιρο γιατι δεν της άρεσε αν μπει το Βικακι ίσως σου απαντήσει γιατι νομίζω την έδινε και στο δικο της τον μικρο που ειχε ίδιο θέμα με το γάλα.

Αριαδνη πολυ ωραίο το θέμα και καθολου συνηθισμένο εγω πιστεύω ότι θα βρεις πραγματάκια σχετικά.

Έλενα έτοιμη για μπουσουλισμα θέμα ημερών ειναι....

Χριστίνα όλα καλα να πανε με την εγχείρηση.

Μαρία εγω ξέρω μέχρι τον χρονο το λάδι ώμο, καλυτερα να το βάζεις αφου το αλεθεις για την γεύση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι ξέρω ότι το λάδι πρέπει να το τρώνε ωμό. Ρώτα και την παιδίατρό σου να δεις.

Αριάδνη ξέχασα να σχολιάσω το μπισκότο. Oreooooo :D:D Μεγάλωσε και μπαίνει πια στο καρότσι της. Κυρία :D . Τέλειο το καρεκλάκι κι εμείς ένα τέτοιο έχουμε.

Καλέ βρείτε μου κι εμένα ένα ωραίο θέμα. Δεν έχω σκεφτεί τίποτα για τον Στρατούλη μου. :( Νονό όμως έχω αλλά κλαίει όποτε τον παίρνει αγκαλιά :lol::lol: Θα περάσουμε καλά μου φαίνεται :twisted::?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia!!

Ti kanete! Simera edw exei ilio me dontia! Ma ti kruo einai auto re koritsia? Kai xtes to bradu polu kruo ekane kai edw!

3 bathmous eixe eksw!! Gia edw auto einai polu xamila! Sunithws tis polu krues meres to polu na pesei stous 7-9!

Koritsia exw ena neo! H Ebelina extes ekane ta prwta kanonika tis bimata sto mpousoulima!!!! Einai polu asteio! Ti balame sto megalo xali pou exei sto dwmatio tis xtes to bradu prin to mpanio kai ekatse o suzuks stin alli meria kai tis kounouse ena paixnidi...kai ksafnika ekei pou talanteuotan pera dothe arxise na proxoraei mprosta! ekane kamia 10aria bimata...meta bazame apo tin alli mera to paixnidi kai gurnouse kai ksana to idio! Alla exei polu plaka giati epidi einai ta prwta bimata den einai entelws stathera kai kapoia stigmi stamataei kai aposuntonizetai kai anti na ta kanei ena ena sprwxnei kai ta 2 mazi podia kai kanei san to batrazaki! :lol::lol: Pantos einai teleio to sunaisthima na to blepeis! Eutuxws prolaba kai to ebgala kai video!

Stauro epidi eipes gia to ladi...egw brazw ta laxanika me to kreas, meta ta bazw ola sto mplender kai ta alethw kai meta rixnw wmo ladi kai ligo lemoni apo panw kai to xwrizw de 2...ti mia merida tin trwei kai tin alli psugeio...tin alli mera to zestainw se mpen mari kai den to zestainw akribws....to kanw xliaro, isa isa na min einai kruo apo to psugeio kai ligo parapanw alla oxi zesto polu.

Opote to ladi etsi den psinetai sto mpen mari, pali wmo menei.

Katerina nomizw oti esu aneferes oti ta bazeis sto psugeio kai ta aletheis tin alli mera ta misa?? Egw alethw oli tin posotita kai to fulaw alesmeno, les na uparxei problima?? Den mou eipe h paidiatros kati....den mou to dieukrinise mallon kai den eimai sigouri...tha rwtisw tin alli ebdomada pou tha pame.

H fwtografies einai oles polu wraies...

Stauro auto to kareklaki einai san tis marias? apo to jumbo? H moketa einai auti pou pires h kainouria? Wraia fainetai, apo toixo se toixo einai e?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα κοριτσακια!

ειδα τις φωτογραφιες!ολα ειναι κουκλια!!αλλα στο μαλλι μας ριχνει ολες ο μπεμπης της εστε!!εμενα η μπεμπα χανει πολυ μαλλι!παντου τριχες βρισκω!εχει χετη φρατζα κ πισω ειναι καραφλη! :lol::lol: η σαντυ στην ηλικια τους ειχε μπουκλες κ μου φαινεται πολυ περιεργο τωρα!

ελεναρα δεν νομιζω να εχει διαφορσ που το εχεις αλεσμενο απλα ξερω οτι το λεμονι χαλαει το φαγητο γιατι δεν βαζεις λεμονι κ λαδι οταν ειναι να το δωσεις;

επισης ξερω οτι το σπανακι δεν κανει για τα νεφρακια τους αλλα κ παλι αυτο δεν μου το πε παιδιατρος μου το χει πει αλλη μαμα

κοριτσια εγω επειδη εδινα μεγαλο διαστημα αλεσμενα στην σαντυ κ γενικα δεν τις εδινα να δοκιμαζει δικα μας φαγητα οσο ηταν μικρουλα κ τωρα μου τρωει πολυ συγκεκριμενα φαγητα στα μωρα δε θα κανω το ιδιο.πειτε με τρελη αλλα οτι φαγητο κ να εχουμε τους το ακουμπαω στα χειλακια κ γλειφονται.κ μπορει να μην τρωμε καν φρουτοκρεμα αλλα την μπανανα την εχουμε γλειψει. :lol::lol: με ανχωνει πολυ το γεγονος να μαστε 5 ατομα κ να πρεπει να μαγειρευω πεντακοσια φαγητα.καθε μερα μαγειρευω για μας κ για την σαντυ ξεχωριστο γιατι δεν μου κανει ποτε την τιμη ουτε καν να δοκιμασει.κ οταν λεω οτι τρωει γιαουρτια με πετσα ψαρια κτλ μου λενε κ μιλας;αλλα ειναι πολυ κουραστικο να τρωει συγκεκριμενα πραγματα.

ετσε μου αυτο με το παξιμαδι κ την ντοματα μου αρεσε πολυ σαν ιδεα αλλα ειναι κατι που θα δωσω μονο στην μπεμπα γιατι αν αρχισει να τρωει παξιμαδια ο χοντρος την βαψαμε!! :lol::lol: θα δοκιμασω κ αυτο που εχετε πει με το αβοκαντο.σε λιγες μερες ξεκιναμε κ μεις φρουτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia mou epanulfa apo simera exw omws na diavasw 10 selides k den kserw ama tha prolavw....

kati gia soupes k ladi pire to mati mou emena mou eipe na kanw gia duo meres na alefw to miso k na vazw ladi k lemoni k to upoloipo sto psigeio k tin alli mera to zesteno ligo k to alefw k ladi lemoni...

opoies einai arrwstoules i ta mwrakia perastikoulia....

emeis perasame polu wraia xristouggena protoxronia eixa konta mou k tin agapimeni mou giagia k me voithouse simera pou ksipnisa k den tin exw mou fainete kapws.... xristougenna eixame paei sto xwrio k protoxronia kaname sto spiti mou alla egw den ekana apolutos tpt ola ta etoimase i pethera k apla ta efere mono trapezi estrwsa... ( wraia egw eee?) eipame na pame to vradi se ena cazino me filous sta skopia k afisa ton mikro stin giagia alla me to pou ftasame sta sunora me pire til oti ksipnise o mikros k denn mporoun na ton iremisoun opote gurisame pisw mas ksenuxtise kiolas alla de peirazei den itan grafto na vgoume telika...

kata ta alla pername dramatikes nuxtes ksipanei kathe 2-3 wres k klaei mono sto stuthos iremei k den mporw na katalavw ti ftaiei ta exw paiksei ekei pou koimotan apo mikro olo to vradi twra mou kanei noumera.. i giatros leei oti mporei na einai apo ta dontia.... tis teleutaies meres mou anagouliazei polu me tin krema k kamia fora kanei emetous k eipame me tin giatro na allaksw me froutokrema diladi na dinw to prwi tin krema k apogeuma frouto, arxisame k to kreataki k mas aresei polu polu mono mia aporia exw kathe mera tha trwei kreas i enalaks me xortosoupa?

prospathoume na pousoulisoume pros to paron sernomaste san ta saliggaria, kanoume ela ela, theloume olo orthoioi na eimaste, k kanoume san ton tarzan ouoouou....

katevasa to parko sto kato epipedo giati pianotan k sikwnotan orthios...

egw eimai ligo xalia psixologika pou efugan o mpampas k i giagia mou k emeina moni k exw ena elafru mpoukwma elpizw na min kollisw ton mikro k xeiroterepsw...

mou leipsate para polu autes tis meres peite mou kana neo pou prepei na mathw....

eida fwto k einai oles polu wraies ta mikroulia einia ola gia fagwma, eida k tis dimiourgies tis nansys k mou trexoun ta salia thelw na ta dokimasw ola...

maraki twra eida oti irthes sto city alli fora steile mnm sto kinito i pare til tha erxomoun an to iksera...

filakia polla se oles k tha prospathisw na diavasw k tis upoloipes 10 selides molis mporesw sas agapw :x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Ναταλία καλωσήρθες. Μας έλειψες.

Έλενα γιατί δεν το χωρίζεις το φαγητό πριν βάλεις το λάδι και το λεμόνι? Δεν θα αλλοιώνεται έτσι και η γεύση του. ;)

Χαίρομαι πάρα πολύ για την Εβελίνα και ταυτόχρονα ψυχοπλακώνομαι για τον δικό μου που παλεύω ακόμα να στηριχτεί καθιστός. Καλά για μπουσούλιμα είμαστε πολύυυ μακριά ακόμα.

Το καρεκλάκι το πήρα από μαγαζί με παιδικά τύπου Mothercare. Σε αυτά τα μαγαζιά θα το βρεις και είναι αυτό που το βάζουν κανονικά στο μπάνιο δηλαδή έχει βεντούζες από κάτω. Το βάζεις στην μπανιέρα σου την γεμίζεις με λίγο νερό ίσα να πλατσουρίζουν τα πόδια και βεντουζάρεις το καθισματάκι. Απλά εγώ επειδή έχω ντουζιέρα δεν με πολυβολεύει και το έκανα καθισματάκι. Είναι και για τα 2 όμως. Ναι η μοκέτα είναι αυτή που πήρα. Τελικά μονόχρωμη από άκρη σε άκρη. Μέτρησα το δωμάτιο και την έκανα παραγγελία. Δεν είναι παιδική γιατί οι παιδικές ήταν πολύ άγριες σαν τσόχα. Πήρα κανονική με μεγαλύτερο πέλος για να είναι πιο μαλακή.

Αφού μου αρέσει να περπατάω ξυπόλυτη. :lol: Ακριβούτσικη βέβαια αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις. 3χ3 το δωμάτιο περίπου και πλήρωσα 240 ευρώ.

Νάνσυ δεν πειράζει μας αρέσουν οι καραφλές γκόμενες :lol::lol: Σιγά καλέ θα μακρίνει το μαλλί της μην ανησυχείς και μένα από πίσω έχει ένα κενό (αέρος :lol: ) είναι γιατί είναι συνέχεια ξαπλωμένα.

Νανσούλα το παξιμάδι καλέ είναι χωρίς αλάτι αυτό που λέω και υποτίθεται ότι είναι για εμάς που κάνουμε δίαιτα. Οπότε διαίτα θα του κάνεις του χοντρού :lol::lol: μην ανησυχείς. :D:D;)

Σας αφήνω τώρα γιατί έχω ξεστόλισμα. Ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια για την ομορφάδα μας. :D:D

post-14553-13873939963287_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Ναταλίτσα, καλωσήρθες!Τί ωραία που είχες τη γιαγιά σου!Ο μπέμπης εξελίχθηκε πολύ!!

Έλενα μπράβο την Εβελίνα!!Και γω χτες αφιέρωσα μία ώρα και της κούναγα ένα παιχνίδι μπάς και γυρίσει απο ανάσκελα μπρούμυτα και τράβαγα βίντεο.Η κακομοίρα έκανε υπεράνθρωπες προσπάθειες αλλά όταν γύρισε είχε τελειώσει η διάρκεια του βίντεο :lol::lol: Το κάναμε πολλές φορές και την επαινούσα όταν τα κατάφερνε και έριχνε κάτι κακαριστά γέλια :lol:

Όσον αφορά το φαγητό, Έλενα νομίζω ότι αυτό που λένε τα κορίτσια ίσως είναι πιο σωστό με το φαγητό.Δηλαδή να βάζεις το μισο μαγειρεμένο στο ψυγείο και να το αλέθεις και να βάζεις λάδι την επόμενη μέρα.

Κατερίνα πολύ ωραίο το θέμα της βάφτισης αλλά ψιλοδύσκολο να βρεις πράγματα.

Νάνσυ και μια άλλη κοπέλα μου το είχε πει αυτό ότι δίνει στο μωρό της να δοκιμάζει πολλές γεύσεις, να γλύφει δηλαδη.

Σταυρούλα,καλό ξεστόλισμα.Και γω πολλές φορές μπαίνω στη διαδικασία να συγκρίνω αλλά δεν πρέπει να το κάνουμε γιατί μέχρι να μεγαλώσουν αν σκεφτόμαστε έτσι, θα ψυχοπλακωθούμε πολλές φορές αν πχ κάποιο περπατήσει νωρίτερα, κάποιο μιλάει καλύτερα κλπ κλπ.

Εμένα χτές μου βγήκαν τα μάτια στο ιντερνετ που κοιτούσα για τη βάφτιση και βρήκα πολλά πράγματα κυρίως στο εξωτερικό γιατί εδώ λίγα πράγματα βρήκα που ή δεν μου άρεσαν ή ήταν υπερεκτιμημένα απο άποψη τιμής.Πάντως θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου αρκετά πράγματα αλλά δεν βλέπω να προλαβαίνω γιατί έχω και τις τελικές εξετάσεις του μεταπτυχιακού και μαζεύονται και αρκετοί καλεσμένοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A!Kαι για θέματα βάφτισης που λέγαμε.

Είδα αρκετά και επειδή εμένα δεν μου πολυαρέσουν οι πρίγκηπες, βάτραχοι, πειρατές, πριγκήπισσες, σας δίνω κάποιες εναλλακτικές ιδέες που είδα και μου άρεσαν:

-Ο μικρός ζωγράφος

-Νότες και Μελωδίες

-Κουνιστό αλογάκι

-Cupcakes-που μαλλον θα κάνω

-Ελεφαντάκια(καλό και για το φενγκ σουι ;) )

-Φρουτάκια (Ανθή έχω δεί και καταπληκτική βάπτιση στο ιντερνετ με θέμα την φράουλα)

-Σαφάρι με ζώα της ζούγκλας (Σταυρούλα ταιριάζει και με το θέμα που έχετε στο δωμάτιο!)

Και θα επανέλθω και με άλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D:D:D

καγκουρακι τελικα ποια κρεμα θα δωσεις??παντως αυτη που σου ειπα της Γιωτης ''Ανθος ορυζης'' οχι δεν εχει γαλα...καποια μου ειπε οτι εχει..αλλα οχι αυτη γραφει οτι προσθετεις εσυ το γαλα αρα γινεται και με μητρικο!

Ελενα μπουσουλησε και εσενα το καμαρι σου??? εμενα ρε κοριτσια μαλλον θα περπατησει κατευθειαν γιατι θελει να ειναι συνεχεια ορθιος παρα να μπουσουλαει!!!αφου το ριλαξ το σερνει ενω καθεται ορθιος(μονο τα ζωνακια τον κρατανε,πως δεν τουμπαρει απορω) αχχαχαχα :lol::lol::lol:

este να μην στεναχωριεσαι καθολου!!!και εμενα 7 μηνων δεν εκανε τιποτα και απο 7,5 μηνων τα εκανε ολα!!!μπουσουλησε(λιγακι),σηκωνεται ορθιος ,καθισε τελεια καθιστος!!!πρεπει να νιωσουν σιγουρα για τον εαυτο τους και υστερα τα κανουν μαζεμενα καποια μωρακια και αλλα τα κανουν βημα βημα!!! :D:D:D

maxim Με τις μερες τους ειναι...και εμενα χθες ξυπνουσε ωσπου τον πηρα στο κρεβατι...ενω προχθες κοιμηθηκε σερι 12ωρο χωρις ουτε ενα ξυπνημα...απο τα δοντακια ειναι πλεον!!!εμας εσκασε το πρωτο!! :D

αχ κοριτσια ειδα μια συνταγη στο μεγκα ντοματοσουπα με τραχανα ,μανιταρια και καπνιστη μπριζολα που εκανε ο Ακης και με τρεχαν τα σαλια...θα παρω σημερα τα υλικα να την φτιαξω για αυριο!!!ωραια ιδεα για οσους δεν αρεσει ο τραχανας και γενικα οι σουπες!!!οπως εμενα...

ο μπεμπης κανει βολτες με το ριλαξ γυρω γυρω!! :lol::lol::lol::lol: μαλλον θελει μαζεμα ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια!!!!!!!!

Αρι ωραια τα θεματακια για την βαφτιση..δεν μπορω να σας περιγραψω ποσο χαιρομαι που τελειωσα μαυτα!!!!!!! :D:D:D

Ελενα νομιζω πως δεν πρεπει να αλεθεις ολο το φαγητο..καλυτερα να αφηνεις την επομενη μεριδα ετσι οπως ειναι κ να την αλεθεις οποτε ειναι να την φαι η Εβελινα.ξερω πως χανει την ουσια του ετσι!κ εγω το λαδι το βαζω ωμο στο τελος!!!μπραβο την μικρουλα σου που αρχισε να μπουσουλαει...απο δω κ περα θα ριχνεις πολυ γελιο..εχουν πολυ πλακα!!!

Ναταλακι τι ωραια που περασες με την γιαγιακα κ μπραβο τον Στρατουλη σου για τα κατορθωματα του.ισως ξυπναει για την τον ενοχλουν τα ουλακια του!!!τελικα ολα οκ με το γαλατακι πινει απτο στηθος :?::?::?:

Κατερινακι ωραια ιδεα για τον Νικολα κ την βαφτιση..ευχομαι συντομα να βρειτε κ νονο!

Μαρακι σκεφτομαι να κλεισω παιδιατρο την Δευτερα..εσυ ποτε λες να πας :?::?: να πιναμε κ κανεναν καφε αυτη την φορα :?::?:

Μαρινα κ γω την ειδα την σουπα κ μαρεσε!!!βασικα μαρεσει ο τραχανας πολυ κ εχω σπιτικο κ απο την πεθερα κ απο την γιαγια στην κρητη!!!κ εμενα ο μικρος θελει συνεχεια ορθιος ναστεκεται δεν θελει να καθεται!!δεν μπορω να τον κρατω συνεχεια ορθιο κ να κανουμε βηματα πονανε τα χερια μου.εσυ διαλεξες θεμα βαφτισης :?::?:

Λια που εισαι :?::?::?::?::?::?::?::?:

Νανσυ καλα κανεις με τις γευσεις!οσο για τα μαλλια μην στεναχωριεσαι καποια στιγμη θαβγαλει μαλλακια η μικρη..εμενα κ τα δυο μου παιδια χωρις μαλλια γενηθηκαν!!κ επιτελους η Δεσποινα 3,5 χρονων μπορω κ τις τα μαζευω κοτσιδα!αργησαν να μακρυνουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Τι κανετε?Πολυ κρυο,σε ξεγελαει ο ηλιος αλλα μπρρρρ

Ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια για την μπουμπου μου! :-*:-*:YMHUG:

Επειδη σας διαβαζα απο χτες τα χω ξεχασει τωρα :oops: ,καποια κοπελα με ρωτησε πως θα την πουμε....

Ηλιανα,το χα πει στην εγκυμοσυνη οτι θα ταν ωραια να γεννουσα στου Προφητη Ηλια και τελικα γεννησα 38+4ημ για να προλαβω :D .Η μανα μου στραβωσε λιγο αλλα θα της περασει ;)

Θα σας βαλω και μενα φωτο,αν και εχω λιγο κομπλεξ με τα κιλα και την απεριποιησια και σπανια φωτογραφιζομαι πλεον,ισως να σας βαλω παλαιοτερη :lol::lol::lol: που μαι φιδι :lol::lol:

Και εγω βλεπω τα ζουζουνια σας και ειναι πραγματικα πανεμορφα,ενα και ενα

Ηταν η 4η μερα χτες που η μπουμπου μου σεληνιαζεται το βραδυ.Εχει απιστευτη ορεξη για παιχνιδι και για παρλα. 8-) 1 η ωρα κοιμηθηκε παλι.Τα χω παιξει,εχει ελλατωσει πολυ και τον υπνο της ημερασ και τα χω παιξει.Δεν ξερω αμα κανω κατι λαθος ρε κοριτσια.Πως θα την βαλω σε προγραμμα.Αναγκαστικα και σημερα θα της δωσω το μηλο στη 1μμ γιατι ξυπνησε 9:30-ηπιε γαλα 10πμ

Σιγουρα εμοιασε του πατερα της :lol: Εγω ημουν πολυ καλοβολο μωρο,λενε,ενω η μπουμπου ειναι υπερκινητικη και πολυλογου σαν τον μπαμπα της :lol::lol:

σταυρουλα γιατιαγχωνεσαι κοπελα ου,το καθενα εχει τους ρυθμους του

μαξιμ καλωσηρθες.Σε καταλβαινω απολυτα.Και για μενα ειναι πολυ σημαντικοι οισυγγενεις μου

post-11908-13873939966199_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναμαι και εγω μια και λετε για βαφτισεις εμεις ειμαστε ετοιμοι το θεμα μας ειναι βεσπα αλλα ο πετρος θα βαφτιστει νοεμβρη γιατι δεν μπορει πιο νωρις η νονα του

αριαδνη υπαρχουν πολλα πραγματα να κανεις και να βρεις με το θεμα μπισκοτο μην αγχωνεσαι

η σαντυ ειναι στην αγκαλια μου και ο πετρος προσπαθει να σκαρφαλωσει πανω μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai gia to lemoni den to eixa skeftei! Idios gia auto sigoura exete dikio....twra gia to ladi kai to alesma den nomizw na exei kai megali diafora...alla tha to rwtisw, giati an den exei simasia einai pio eukolo na to alethw olo mazi opws ekana ws twra...

Skeftomai na paw se alli paidiatro alla komplarw ligo re mamwto....kai an den mou aresei oute h alli? H an exei teleiws diaforetiko programma? Eimaste kai se metabatiko stadio twra me tis trofes....den skerw polu to skeftomai akoma...

Ari kai emena etsi polu kairo ekane uperprospatheia na mpousoulisei...ksekinise prwta na steketai sta tessera alla xwris na kounaei...tis teleutaies 15-20 meres akoma kai stin kounia molis ksupnouse stekotan sta 4 alla den kounouse apti thesi tis! :lol:

To duskolo kommati ap'oti katalaba sto mpousoulima einai na dwsoun entoli na kounisei prwta to ena podi kai meta to allo...giati tin eblepa kai prospathouse na ta klotsisei kapws kai ta duo mazi...mexri pou xtes me ena paixnidi kai polu upomoni kai prospatheia to kataferame!! Ari molis gurisei 1-2 fores meta tha to kanei sunexeia.

Stauro to xali mou arese polu...kai egw arxika kati tetoio epsaxna akribws gia to logo pou eipes, oti ta alla itan lepta kai san tsoxa kai den mou arese h ufi....alla telika balame ena megalo pou eixame kai einai malako kai wraio kai auto.

Omws argotera skeftomai na balw kati tetoio pou exeis kai esu! Kai to kareklaki mou arese...kali idea gia to mpanio, alla gia argotera...twra mas boleuei to mpanaki kai mas aresei. Se katalabainw gia auto pou les gia tis kiniseis alla pisteuw pws den uparxei logos na anisixeis kai ontws kathe paidi einai kai diaforetiko. Fantasou oti kapoia paidia perpatane 9 minwn kai kapoia alla mporei na pane kai 15 h kai parapanw...esena ebgale donti pio prwta :D e den ginetai na ta kanete kai ola prwtoi!! :lol: Plaka kanw...pantos tha rwtousa kai to giatro alla sigoura tha sou pei oti tha to kanei argotera. Kai kati allo...mia geitonissa mou epidi eixe tin kori tis sta xeria oli mera...meta den ithele katholou katw kai olo eklaige otan tin afinan...kai telika to paidi den mpousoulise pote!

Egw kai na eklaige tin afina arketi wra, diladi den etrexa amesws na tin sikwsw...h den tin sikwna katholou apla pigaina na tin xaidepsw h na tis dwsw ena allo paixnidi h na tis milisw gia na katalabei oti ekei tha meinei kai den tin sikwnw...kai twra polles fores to kanw auto.

Ari kai egw thelw na ftiaksw pragmata moni mou alla den blepw na prolabainw...edw skeftomai oti den prolabainw oute tis douleies mou na kanw! Kai gluko tou koutaliou eixa sto programma na ftiaksw kai na agorasw mikra bazakia na ta apostirwsw kai na to balw mesa kai panw sto bazaki na tupwsw mia mantinada, alla den kserw na tha prolabw...skeftomai episis na emfialwsw mikra mpoukalakia me tsikoudia dikia mas kai na kanw to idio me mia mantinada h mia fwtografia tis mikris.

Twra apo xeirotexnies den skerw...eimai asxeti...isws an mou edines kamia idea otan brw thema na to ekana omws!!

Marina :lol: fantazomai kamia mera tha deis ton mikro na exei toumparei me to rilax kai na to exei stin plati sa xelonaki na proxoraei!! :lol: Kai emena olo nomizw oti tha toumparei giati kathetai kathisti kai gernei pros to mpros kai fobamai mi faei ta moutra tis...

Ari egw eixa skeftei to thema Fraoula gia tin Ebelina giati kai emena den mou aresoun auta me ta kastra kai prigipises kai tetoia, alla mou aresei kai h idea sou me ta cupcakes polu! Basika exw ena paidiko apto ekswteriko (sta agglika) pou legetai strawberry shortcake kai einai h Fraoulitsa kai oi files tis, apo kei mouxe erthei auti h idea....ento metaksu h plaka einai oti to DVD murizei fraoules!!! (einai treloi oi ksenoi! :lol: )

Tony nai exei polu plaka na ta blepeis na mpousoulane...eidika stin arxi pou den einai stathera kai olo kanoun toumpitses! :D Ontws eisai tuxeri pou teleiwses me ti baftisi! Eseis meta kanate kapoio trapezi? Den thumamai an to eixes anaferei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Ελενα καναμε κ τραπεζι μετα!!!το ξερω το strawberry shortcake ..πολυ καλη ιδεα κ θα ταιριαζει στην Εβελινα πολυ...

Μαρινακι ευχομαι να βρεις γρηγορα κατι που σου αρεσει να μην ταλαιπωρηθεις πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αλεκα φιλακια στα παιδακια σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλακι καλως μας ηρθες.Περασατε ομορφα διαβαζω με τη γιαγια τα χριστουγεννα στο χωριο :D Και του χρονου!

Ελενα μπραβο στην εβελινα, ειδες ηταν θεμα χρονου.Και εμεις τραβαμε βιντεακια, θα ειναι ομορφα

να τα χαζευουμε μεθαυριο με το μπεμπε μας!Το θεμα σας θα ειναι η φραουλιτσα? ειχα δει πολυ ωραιες ιδεες γι αυτο.Και εγω σκεφτομαι πως θα τα προλαβω ολα.

Αλεξανδρα που εισαι και χαθηκες?Πρωτοτυπο το θεματακι σας με τη βεσπα!

Σταυρουλα και εγω θα βαλω μοκετα στο δωματιο, θελω απο ακρη σε ακρη μονο που σκεφτομαι το κρεβατι του μικρου πως θα το σηκωνουμε οταν τη βγαζουμε....Το ψαχνω και εγω οι μαλακες ειναι ακριβουτσικες. Καλα την πηρες απο που?Εγω δεν βρησκω κατω απο 28το τμ.

Αρι και εγω εχω βαρεθει τα πολυφορεμενα θεματα ...πριγκιπες, κορωνες,νεραιδες κτλ.

Το κουνιστο αλογακι ειναι πολυ ωραιο.Το ειχε θεμα μια ξαδερφη μου περσυ ειχε κρεμαστη μπομπονιερα με το μεταλικο αλογακι για τους μεγαλους και ξυλινα καρουζελ για τα παιδακια.Στο κεντρο των τραπεζιων στη δεξιωση ειχε μεγαλα καρουζελ με τουλι γαλαζιο διακοσμημενα , ηταν αγορακι,ηταν υπεροχα!!

Κατερινακι κατεληξες βλεπω με το θεμα.Κανονισατε και ποτε ?

Εγω ειμαι στο ψαξημο....δεν ξερω, μαλλον στα χρωματα εχω αποφασισει να ειναι οπως η ταπετσαρια του σιελ με ριγες ασπρες .Αααα το συζητουσαμε με τον αντρα μου για το μετα, και αποφασησαμε να το κανουμε στο σπιτι.Δεν θα ειναι και πολυ ανοιχτο και θα φωναξουμε το catering που ειχαμε στο γαμο μας.Αυτο μου αρεσει γιατι θα επιμεληθω η ιδια τη διακοσμηση του χωρου.Μονο για την εκκλησια βρηκαμε που θα γινει η βαπτιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα εβαλα και τα δυο και βλεπουν τα σκιουρακια και βρηκα ευκαιρια να καθισω να σας πω τα νεα μου αν και δεν εχω και τιποτα σπουδαιο εκτος οτι εχω παραπανησια κιλα και η περιοδος ακομη αφαντη!!!!

οι γιορτες ηταν οικογενειακες μπροστα στο τζακι και η σαντυ εχει προσαρμοστει μια χαρα με το πετρο στο ιδιο δωματιο και ευτυχως δεν ξυπναει τοσο συχνα οσο ξυπναγε ο πετρος

τωρα ψαχνω για τη βαφτιση και το μονο που μου εχει μεινει ειναι το προσκλητηριο που θελω ναναι και αυτο ιδιαιτερο και ελπιζω να μου το φτιαξει η κοπελα που μου εφτιαξε και της σαντυς

σας βαζω να δειτε πως θα ειναι τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία όντως είσαι πολύ τυχερή που ξεμπέρδεψες με την βάφτιση!

Αλέκα, έτσι θα έρχεσαι σαν κομήτης??Σε έχουμε χάσει!Ωραίο θέμα η βέσπα!

Έλενα αυτό το παιδικό υπάρχει και στα ελληνικά, είναι η "Φραουλίτσα".Είναι πολύ ωραίο και μου αρέσουν και τα χρώματα.Είναι πολύ ωραίες οι ιδέες και για το γλυκο του κουταλιού και την τσικουδιά.Η τσικουδιά μάλλον δεν θα σου πάρει και πολύ χρόνο.Είχα κάνει και γω το ίδιο στο γάμο μου, εμεις έχουμε την τεντούρα (σαν λικερ με κανέλλα) και είχα βρει αρχικά μπουκαλάκια για να τα γεμίσω μόνη μου αλλά τελικά μας έκαναν πολύ καλή τιμή για γεμισμένα και εγώ απλά εκτύπωσα ευχαριστήρια καρτελάκια και τα έδεσα με κορδέλα στο μπουκαλάκι.

Αν κάνεις cupcakes θα σεβοηθήσω και γω με διάφορες ιδέες που έχω στο μυαλό μου.Αλλά και φραουλίτσα να κάνεις, μπορεις να το συνδυάσεις και με ζαχαρωτά.Εμένα μου αρέσουν και τα παστελ χρώματα σε βάφτιση αλλά όχι για το μπισκοτάκι μου,προτιμώ κάτι πιο παιχνιδιάρικο και πολύχρωμο.Εγω θα ήθελα να φτιάξω μόνη μου τα πάντα αν γίνεται εκτός ίσως απο την πρόσκληση γιατί δεν έχω και τον καλύτερο εκτυπωτή.Αλλά όπως λές και σύ, εδώ δεν προλαβαίνω να κάνω τις δουλειές μου...Εκτός και οριστικοποιήσουμε την ημερομηνία μεχρι τον άλλο μήνα και κάνω κάθε μερα και λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παρτε ματι ολο πως θα ειναι... εγω θελω σε γαλαζιο αλλα η νονα σε πρασινο γιαυτο τα εχω και τα δυο χρωματα

το προσκλητηριο οπως το βλεπετε ειναι με ξυλο αλλα θα γινει με χαρτι

η μπομπονιερα θα μπει σε κουτακι ζελατινης που θα ειναι με το μαρτυρικο μεσα

η λαμπαδα ειναι απλη, απλως η βεσπα ειναι ξυλινη και τα ιδια ξυλινα θα ειναι και στο στολισμο της κολυμπηθρας

κουτι εχει και βεσπα ολοκληρη αλλα τι να την κανω αφου δεν εχει δικο του δωματιο για να του την στολισω και ετσι επελεξα το απλο κουτι

και λαδοπανο βεσπα

post-15592-13873939973568_thumb.jpg

post-15592-13873939974405_thumb.jpg

post-15592-13873939975411_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου???

Ποσο μου λειψατε!!!

Εχω χασει πολλα επεισοδεια ε? :?

Ξαφνικα δεν εχω πολυ ελευθερο χρονο και ψαχνω να βρω που πηγε!! :D

Την Κυριακη ξυπνησαμε χαλια εγω και ο συζυξ.Εκεινος ειχε κλειδωσει τελειως με τη μεση του και δεν μπορουσε ουτε το μικρο να κρατησει.Εγω ξυπνησα με πολυ πονολαιμο και συμπτωματα οτι παμε για αμυγδαλες ή κατι τετοιο και ειμαι τοσες μερες με ντεπονακια και χαμομηλια και ευτυχως εχει μεινει σταθερο.

Οπότε καθισα Κυριακη και ξεστολισα μονη μου τα παντα κι εκανα και γενικη λαντζα,το βραδυ ηταν να παμε στον αδερφο μου που γιορταζε των Φωτων αλλα ετσι οπως ειμαστε δεν πηγαμε πουθενα...κριμα...

Παρεμπιπτοντως,Νενεδακι να χαιρεσαι κι εσυ τον αντρουλη σου!!

Σαββατοβραδο ηρθε ο ενας μας κουμπαρος με την αρραβωνιαστικια του και παλι ολη μερα δεν ειχα βρει χρονο να μπω.

Η περιοδος τελικα ηρθε 4 του μηνα και τελειωσε χτες,ειχα πολυ αιμα...εξαντληθηκα..

Φανταστειτε οτι ειχα βγαλει ερπη ανημερα χριστουγεννα,κι εκλεισε προχτες,ταυτοχρονα ηρθε βαρια περιοδος και κρυωσα κιολας...Αν με δειτε ειμαι σαν κουρελι! :lol::lol:

Ειδα τις φωτογραφιες σας και ειμαι ξετρελαμενη με τα κουκλοπαιδα σας!!Ειναι ολα ενα κι ενα!!!

Νανσυ για σενα δεν εχω λογια!Λαχταριστος μπουφες,τα εβλεπα και νομιζα πως τα μυριζα κιολας!!Συγχαρητηρια μανουλα!Στα γενεθλια των διδυμων τι θα κανεις?? :lol::lol:;)

Ο Στρατουλης καλα τα παει με το φαγητο,τα λαχανικα του αρεσουν πολυ περισσοτερο απο τα φρουτα.Πηρε απο τη μαμα του!Του βαζω ωμο λαδακι μετα το αλεσμα.

Αλλα εχουμε θεμα με τα κακα του,δεν πινει πολυ νερο ρε γαμωτο,αλλα θηλαζει πολυ ολη μερα και παλι στουμπωνει με τις στερεες,παλι ζοριζοταν δυο μερες και παλι με υποθετο τα εκανε.Και του ειχα βαλει και 20 μερες πριν..δεν θελω να του βαζω τοσο συχνα.Και χτες βραδυ ρε κοριτσια εκανε ενα πριτς και ειχε βγαλει μονο ενα κομματι βλεννα ολη ροζ απο αιμα.Το πρωι τα ειχε κανει κανονικα με το υποθετο,δεν ειχαν αιμα.Να ηταν απο το ζορισμα ή τιποτα αλλο...Και τωρα ειναι στην αγκαλια μου και ζοριζεται και φωναζει ο καημενος..Σημερα θα του δωσω μονο γιαουρτακι μηπως και ξεβουλωσει..

Εχει πολυ γελιο παντως!Ακομα δεν εχει μπουσουλισει κανονικα,του αρεσει να στεκεται.Κανει κουπεπε μονος του :lol:

Πηραμε το καρεκλακι φαγητου και ειναι πολυ πολυ εξυπηρετικο!Δεν του πεφτυν τα παιχνιδια κατω οταν παιζει,γιατι τον εβρισκα συνεχει να κρεμεται αναποδα απο το ριλαξ!Τον εχω και φωτο,θα σας δειξω!

Εχει ενα μπουκωμα εδω και 15 μερες σχεδον,το ακουσε η παιδιατρος αλλα δεν ανησυχησε.Μου ειπε πολλους ορους,να του το ιχνω καθιστο και να βγαινει απο το αλλο ρουθουνι,να μην πηγαινει ολο πισω.Και να τον βαζω πολυ καθιστο.

Βασικα συνεχει φτερνιζεται και κανει και βηχακια,και χουρχουριζει πολυ.Θα την ξαναρωτησω να δω τι γινεται γιατι θα τοβν ξαναδει τελος του μηνα.

Σημερα θα παμε leroy,πρακτικερ και τζαμπο.Να δουμε για θερμανση τι μπορουμε να βαλουμε,να παρουμε κανεναν πινακα για το σαλονι,και τζαμπο να χαζεψουμε.

Θα παω την αλλη εβδομαδα να κλεισω και μπουμπουνιερες,προσκλητηρια.Το θεμα ειναι ζωα της ζουγκλας ,τι αλλο!!Για το μικρο που πανθηρακι!! :D:D

Τι νεα εσεις?

Το Βικακι δεν το ειδα στην προχειρη ματια που εριξα..

Ελπιζω να προλαβαινω πιο συχνα να μπαινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσιαααααααααααααααααααα καλη χρονια σε όλες μας με τις οικογενειες μας!

χαθηκα!ειμαστε όλοι καλα απλά όλες αυτες τις μέρες είδαμε πολλούς φίλους, είτε ερχόταν εδω σε μας ειτε πηγαιναμε εμεις επειδη ειχαν αδεια, δεν ειχαν τα παιδακια τους σχολειο....τωρα ο καθε κατεργαρης στον παγκο του!

για τα θεματα που συζητατε!

εμεις τη βαφτιση θα την κανουμε 24/03. το μονο που κλεισαμε ειναι η εκκλησια και σιγα σιγα θα κανονισουμε και όλα ταλλα!το θεμα μας φυσικα θα ειναι hello kitty όπως και το δωματιο μας!

όσον αφορα το φαγητο τωρα! εμεις τρελενόμαστε να τρωμε τα πάντα και όταν τελειωνει η ποσοτητα κλαίμε!αλήθεια όποια θέλει να τοδει και live να κανουμε βιντεοκλίση στο σκαιπ!!!!!!!!! το νερακι μας το βραζουμε και το αφηνουμε και γινεται χλιαρό!ετσι μας ειπε η γιατρος μέχρι το χρονο! απο αυτο το νερο βαζουμε και λίγο στη φρουτοκρεμα για να λιώνει το μηλο καλυτερα και στην φαρινλακτε που τρώμε το απόγευμα!απο ποσότητα τρωμε 150 γρ φαρινλακτε!θέλει κ αλλο αλλα ειναι παχυντικη, ποσο να της δώσω?! το λάδι το βαζουμε ωμό αφου το αλεθω στο μεσημεριανο μας και φτιαχνω για δυο μέρες και τη δευτερη μερα το ζεσταίνω στο κατσαρολακι!

θεσσαλονικια κοριτσάκια ετοιμαστειτε, σε δυο βδομαδουλες ερχομαι, θα κανονισουμε συναντηση!!!

α!το ονομα μου ειναι βασω, απλα οταν ειχαμε πει τα ονοματα για τη λιστα μας ειχε ξεχασει η αλεκα μας να το βαλει, οποτε συνηθισατε το κικιτσα!οπότε την πρωτοχροννια γιορταζα!χρονια πολλά στο βικακι μας λοιπον και στους αντρες σας που γιορταζαν!

φιλακια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρίνα εγώ στου Γιώτη την κρέμα από πίσω είχα διαβάσει λίγο πιο κάτω από τα συστατικά που έγραφε ότι μπορεί να περιέχει ίχνη γάλακτος.

Έλενα έχεις δίκιο σε αυτό κι εγώ έτσι έκανα σήμερα του μιλούσα και σταματούσε να γκρινιάζει ή του έδινα κάποιο παιχνίδι. Όντως πρέπει να σταματήσω να αγχώνομαι γιατί θα το μεταδώσω στο παιδί και δεν θέλω καθόλου. Έχεις δίκιο ότι είναι πιο εύκολο να τα έχεις αλεσμένα αλλά κι εγώ νομίζω ότι χάνουν τις βιταμίνες τους δεν είμαι όμως και σίγουρη για ψάχτε το γιατί και μένα με βολεύει έτσι δεν πλένω και συνέχεια το babycook έτσι. Λοιπόν σήμερα θα επιχειρήσω να του δώσω μόλις ξυπνήσει το παξιμάδι με την ντομάτα. Θα το βάλω και πάνω στο καλοριφέρ να είναι ζεστούλη. Για να δούμε. Πάντως τα δοκίμασα και είναι πολύ νόστιμα αυτά τα παξιμάδια και είναι και διαίτης. Ότι πρέπει και για μένα. Προς το παρόν η δίαιτα βαίνει καλώς. :lol:

Άρι τέλειο το θεματάκι με την ζούγκλα αλλά δεν ήθελα πάλι το ίδιο. Θέλω να σκεφτώ κάτι άλλο.

Lil από Ηλιούπολη την πήρα. Τάσιος λέγεται. Εμάς είναι πολύ ελαφριά η κούνια με ροδάκια κιόλας. Μόνο η αλλαξιέρα ήταν λίγο πρόβλημα αλλά τα καταφέραμε. Μου αρέσει που ο καλός μου θέλει να βάλει και ενυδρείο κύβο στο δωμάτιό του.

Αλεκάρα welcome back.Φανταστικά αυτά που διαλέξατε. Και τέλειο θεματάκι για αγόρι. Λες να του κάνω εγώ θέμα το "κότερο"? :lol::lol: "Έχω και κότερο πάμε μια βόλτα?" Μπα άσε μην μου την δει νεόπλουτος :lol::lol:

Λελούκα περαστικά σας. Καλά ψώνια.

Βάσω-Κικιτσα χρόνια πολλά αν και καθυστερημένα.

Εμείς τελειώσαμε το ξεστόλισμα και το καθάρισμα. Τώρα θέλω μπάνιοοοο. Ο μικρός κοιμάται αρκετή ώρα και φοβάμαι να μπω τώρα για μπάνιο γιατί σίγουρα σε λίγο θα ξυπνήσει.

Βικάκι που είσαιιιιιιι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...