Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα πολύτιμα στολίδια μας!Μωράκια 6ου-7ου-8ου '12!!v14


Recommended Posts

Geia sas koritsakia mou...

Anthoula kalh xronia,kai perastika sth fraoulitsa,ki emena apo xthes exeis synaxi kai dekata.....thn exw sth zestoula kai elpizw na menoume mono se ayto....

Pasxalitsaki mou,n'ai phgame sto xwrio kai arrwsthsame oloi....ase....

Nansoula mou,vgikate exw eee???polu kala kanate!!!!!!!Ase dyskoles epoxes......

Elenas mou fantazomai pows tha sto allaxoun,na tous exhghseis....MpaVO POU TO eVELINAKI EPIASE MPOUKALAKI.......

Ariadnh mou kalh arxh me thn krema....emas tha mas pei opou na nai......kai nai synexizw akomh to thilastro,tromero,mou exei ginei aparaithto telika........

Katernaki ksestolisate e?????teleia,ante na dw egw.....

Avrio giortazei o antras mou.....an ola pane kala tha pame me tous koumparous exw.....

Katerinaki

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 998
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nene xronia polla ston antrouli sou gia aurio!! Na ton xairesai kai na xaireste tin oikogeneia sas! Naste panta agapimenoi me tin koroula sas!!! Kala na perasete aurio!

Xara sto kouragio sou pou sunexizeis me to thilastro....egw mono 1 geuma ebgaza kai me eixe kourasei kai auto!

Euxomai na perasei tis mikris kai na min xeiroterepsei...egw fobamai polu min mou arrwstisei kai polles fores neuriazw me ton suzuks pou epeidi autos zestainete thelei nomizei oti kai to paidi prepei na to ntunoume elafria kai den skeftetai oti mporei na kruwsei! Mexri kai xwris mpoufan mia fora paraligo na mou tin bgalei eksw!! :o

Nai to dwro tha prospathisw na to epistrepsw kai tha tous eksigisw oti den eixan balei karta allagis...kserw oti ama theloun to kanoun, alla ama einai kamia ksuni mporei na min to kanei.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή όχι εννοώ πριν κοιμηθούμε ότι θηλάζουμε αρκετά. Μέσα στη νύχτα ή 1 φορά θα θηλάσω ή καθόλου.

Κακώς απομυθοποιησες τον θηλασμό. Τα αντισώματα πολλές φορές δεν λειτουργούν όπως τα φανταζόμαστε. Αν δεν έχεις περάσει την ίωση δεν θα έχουν περάσει αντισώματα αλλά και να την έχεις περάσει αργεί ο οργανισμός σου να φτιάξει αντισώματα. Πάντως εγώ όταν πήρα αντιβίωση είδα γρήγορη βελτίωση στον μικρούλη μου που σημαίνει ότι και η αντιβίωση πέρασε μέσα από τον θηλασμό και έγινε πιο γρήγορα καλά. Φυσικά ήταν συμβατή με τον θηλασμό.

Σίγουρα όμως Ανθή μου το μητρικό είναι καλύτερα και από άλλες πλευρές εκτός από τα αντισώματα για το μωράκι σου. Για την ανάπτυξή του. Το ξένο γάλα είναι αιτία για πολλά κακά στα μωρά γι'αυτό εάν μπορείς να το αποφύγεις είναι καλό να θυσιαστείς για το μωράκι σου αλλά από την άλλη εάν δεν μπορεί να διεκπεραιωθεί τότε δεν θα πρέπει να μας πιάσει και πανικός ότι θα πάρει ξένο γάλα το μωράκι μας. Εγώ είμαι αυτής της λογικής. Όσο μπορώ και μπόρεσα το κάνω/έκανα. Αν υπήρχε κάποιο πρόβλημα όμως δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας. Πάντως εγώ θαυμάζω μανούλες σαν εσένα και σαν την Αντωνία και σαν πολλές από εδώ μέσα (δεν μπορώ να τις ονομάσω όλες είμαστε πολλές οι άτιμες :lol: ) που κάνουν απίστευτες θυσίες για τα μωράκια τους και δεν λένε και κουβέντα.

Έλενα ναι τους θυμάμαι τους ιατρικούς λόγους και καλά έκανες και δοκίμασες με ξένο όντως είναι πιο κρίμα να πετάς σακουλάκια μητρικού.

Ναι κι εγώ έχω τσακίσει τα γλυκά και δεν τολμώ να ανέβω στην ζυγαριά. Νοιώθω και απίστευτο πρήξιμο η κοιλιά μου έχει γίνει τούμπανο όπως όταν ήμουν έγκυος.

Ελένη περαστικούλια και σε σας. Αχ αυτό που μου έλεγε ο παιδίατρος να μην πάω πουθενά γιατί θα γυρίσουμε άρρωστοι μάλλον είχε δίκιο.

Σας αφήνω κοριτσάκια μου. Καληνύχτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας γλυκουλες μου δεν σας εχω διαβασει δεν εχω προλαβει γιατι μολις γυρισα σπιτι.Το μαμμυ εχει γινει χαλια δεν μπορεις να διαβασεις απο κινητο...

Ελενη περαστικα στη Μαριζα και χρονια πολλα στο Φωτη αυριο!!!

Σταυρουλα μου και εγω το παρακανα με τα γλυκα.Θα μπω σε σειρα παλι ....

Σημερα ξεκινησαμε και το φρουτο και δειχνει να του αρεσει πιο πολυ απο το ρυζαλευρο...Αυτα τα νεα μας παω να ξεκουραστω φιλακια xxxxx

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro sumfwnw me osa eipes gia to thilasmo kai egw autis tis apopsis eimai kai fusika an mporousa tha to sunexiza kai egw.

Pwpw resu ti einia auto to pragma me tin koilia?????? Kai egw ekei pou eixe ginei mia xara kai eixe pesei polu ksafnika fouskwse pali!!

Afou niwthw san na eimai 4 minwn egkuos pou eixe arxisei na deixnei to fouskwma! Diladi apo dw kai pera molis pernw 2-3 kila tha fouskwnei prwta h koilia???? :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καλησπέρα!

Σταυρούλα απο όλα όσα έγραψες, κρατάω κάτι σημαντικό που είπες, ότι πολλές κοπέλες κάνουν πολλές θυσίες και τραβάνε μεγάλη κούραση και δεν λένε κουβέντα.Επίσης θεωρώ ότι δεν είναι κατακριτέο τίποτα, το έχω ξαναπει πολλές φορές,η καθεμία κανει αυτό που μπορεί για όσο μπορεί και καμία δεν είναι χαζή και ξέρει και τα υπέρ και τα κατά και του θηλασμού και του ξένου.Απο κει και πέρα, δεν χρειάζεται να αγχωνόμαστε.

Το μπισκοτάκι έφαγε σήμερα ρυζάλευρο.Ξετρελλάθηκε και έκλαιγε όταν σταματήσαμε και μετά δεν έπινε γάλα με τίποτα.Μας έβγαζε την γλώσσα και γλειφόταν!

Ελένη χρόνια πολλά για αύριο για τον άντρα σου, εύχομαι να περάσετε καλά!Γιορτάζει και μένα η μαμά μου.

Ανθή και πάλι περαστικούλια στην φραουλίτσα!

Έλενα, μπράβο το Εβελινάκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια. Τελικα αδιαθετησα χθες μετα απο 6 μερες καθυστερηση. Εχω μεγαλη απωλεια αιματος και νιωθω αρκετα εξαντλημενη...ειναι και οι βραδινες περιπολιες. Να δουμε ποσο θα αντεξουμε. Στο μεταξυ ειμαι λιγο στεναχωρημενη αυτες τις μερες με τη μικρη μου η οποια ειχε μια κοκκινιλα, σαν εκζεμα στην περιοχη των γεννητικων οργανων, που τελικα ευτυχως ειναι απλο συγκαμα "τοπικη δερματιτιδa εκ σπαργανων" . Δεν ειναι τιποτα ειπε ο γιατρος, συμβαινει, αλλα εγω καθε φορα που την αλλαζω στεναχωριεμαι. Δειχνει να μην ποναει ουτε να την τσουζει, αλλα βρε κοριτσια εχω προβληματιστει με τη σxετικοτητα του πονου σε ayτες τισ ηλικιες. Οι δικες μου κοπαναn τα ποδια τους στο πατωμα, χτυπουν κεφαλια, μου δινουν κουτουλιες και δεν καταλαβαινουν τιποτα. Ειναι πολυ ανθεκτικα μαλλον τα βρεφη σε αυτες τις ηλικες, προστατευονται απο τη φυση τι ν απω.

Κατα τα αλλα χθες φυλαξαν οι δικοι μου τα μωρα και πηγα μια βολτα στα μαγαζια να παρω δωρο του αντρα μου για την γιορτη του μεθαυριο και πολυ το φχαριστηθηκα. Χαζεψα και στα γυναικεια και ειδα ενα μπουφαν που μου εκλεινε το ματι και το χτυπησα και αυτο, δωρο στον ευατο μου! Στα δικα σας τωρα.

Κατερινακι ολοκληρο παιδι εγινε ο Νικολας , μπραβο. Οσο για το "να μεγαλωσει το σπιτικο" , δηλαδη με το καλο να αυξηθουν κι αλλο τα μελη, αφου ετυχε το φλουρι στο σπιτι :D

Λια πως γινεται αυτο με τον Στρατο να του κανει η φορμα ισα ισα και να λες πως δεν εχει ψηλωσει, περιεργο... Μεγεια τα νυχια, εγω να σς πω με τοσα πλυσιματα πλεον τα χερια μου εχουν γινει χαλια, το μανικιουρ με μαρανε. Σου ηρθε τελικα η περιοδος η ακομη?

Μαρια μεγεια τα ρουχαλακια της μικρης και καλοστεριωτες να ειναι οι βερες σας, η ωρα η καλη να ειναι.

Καλα Αντωνια μπουσουλαει ο μικρος σου? Πωπω μπραβο μου φαινεται πολυ νωρις. Εχεις κανει ειδικη διαρυθμιση στο σπιτι για ασφαλεια? Κι εγω προβληματιζομαι για την καθαριοτητα του σπιτιου, αλλα ενταξει δεν ειναι πλεον μωρα, δεν μπορεις να απολυμαινεις και το καθε τι, πιο πολυ με αγχωνει να μην χτυπησουν.

Ελενα εμενα οι δικες μου ειναι στη σταση που περιγραφεις, αλλα πανε οπου θελουν αφου για ν ακινηθουν προς μια κατευθυνση κανουν συνεχη βαρελακια, κι αν θελουν να αλλαξουν πορεια, γυρνουν πρωτα τα χεια και μετα το σωμα τους και ετσι στριβουνε. Αλλα δεν μπουσουλανε με την κλασικη εννοια. Εγω τις εχω στο χαλι προς το παρον υπο παρακολουθηση, αλλα εννοειται πως αυτες θελουν να βγουν εκτος!

Λια συμφωνω με την παιδιατρο σου, καλο ειναι να περασουν τα μωρακια παο ολα τα σταδια. Το καθε τι εχει το σκοπο του.

Αριαδνη μπραβο στο μπισκοτακι οσυ για την αναπτυξη του. Οσο για τη σειρα των τροφων δεν κανουν κανα πανελληνιο σεμιναριο οι γιατροι να καταληξουν τι ειναι σωστο να μας πουνε, ο,τι θελει λεει ο καθεις!

ΚΑτερινα ωραια περασατε στις διακοπες. Μεγαλο πραγμα να εχει καπποιον να σου κρατα το παιδι εστω και για λιγο ξενοιασεις απο τη συνεχη εννοια.Τη νεραιδουλα καλα κανετε και την περνετε μαζι κοινωνικοιειται βγαινοντας εξω μαζι σας και για σενα ειναι πιο ευκολο τουλαχιστον τωρα που πινει μονο γαλα.

Κοριτσια τα υπολοιπα αργοτερα η αυριο, ειστε και πολυλογουδες :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαστε παλι!

Νανσυ να σας ζησει η Σαντυ, μπραβο που περασατε ωραια και του χρονου με υγεια. Τα αλλα μη τα σκεφτεσαι, απλα να φυλαγεσαι απο δω και μπος και να λες που δεν σου πηραν τη τσαντα που εχει και μεγαλυτερη υλικη και συναισθηματικη αξια.

Τσεβουλα αυτο που λες, ο καθε γιατρος οτι θελει λεει. Και μας με φρουτα μας ξεκινησε κι ουτε μας εχει αναφερει περι ρυζαλευρου, αντι γι αυτου μας προτεινει τραχανα, βρωμη αναποφλοιωτο ρυζι, γενικα φυσικα δημητριακα. Εσας τι σας ειπε αντι για ρυζελευρο?

Χριστινα με διδυμα μωρα πολυ φορτσατη σε βλεπω στα τραπεζια, Μπραβο! Οσο για την πεθερα, βρες τι ειναι αυτο που σε ενοχλει και προσπαθησε να το λυσετε η αδιαφορησε (μαλλον αυτο ειναι καλυτερο, γιατι δεν διορθωνει ενα μεγαλο ανθρωπο) γιατι ειναι κριμα να δημιουργει προβληματα στη σχεση σου με τον αντρα σου.

Μαρακι πολυ ωραια η φωτο της Αννουλας, εχει ακαταμαχητο χαμογελο! Θα βρεθει νονος, μς τετοιο χαμογελο να σαι σιγουρη! ;)

Ελενα μπραβο στην Εβελινα και στος γονεις της που πηρε μπιμπερο. Νομιζω πως το γαλα πρεπει να ανακατεβεις μητρικο και ξενο, αλλα καλυτερα να σου πει μια κοπελα που θα γνωριζει καλυτερα.

Βικακυ περαστικα στον Τονυ και κουραγιο με τα ξενυχτια.

Ανθη κουραγιο και περαστικα στην μικρουλα σου ειναι δυσκολο να βλεπεις να ταλαιπωρουνται που ειναι τοσο μικρα και ευθραστα, και ειδικα να χανουν τη διαθεση τους, αυτο ειναι το πιο σκληρο...

Νανσυ μπραβο που βγηκατε εξω και περασατε ωραια, ειναι απαραιτητες αυτες οι τονωτικες ενεσεις. Οσο για το οτι ειναι αδεια η Αθηνα απο τη μαι ειναι λυπηρο , απο την αλλη και εκεινος ο χαμος που γινοταν που θελες 2 ωρες παρασκευο σαββατοβραδο να πας καπου ηταν απελπιστικο.

Αριαδνη καλη αρχη στην μπεμπα σου με τις τροφες και καλο τελος σε μας με τα γλυκα :lol::lol: . ολο γιορτες ειμαστε να δω ποε θα κανουμε αυτη τη διατροφη. Εγω σε φαγητο μπορω να πω οχι, σε γλυκο δυσκολα. Εφτιαξα για την παραμονη της πρωτιχρονιας ενα σοκολατενιο κορμο με κρανμπεριες, αυτον με το παντεσπανι, οχι το μωσαικο, και ¨"προσπαθω" να τελειωσει, γιατι οσο υπαρχει γλυκο στο σπιτι δυσκολη η διατροφη :evil:

Αντωνια να κανεις αυτα που σου ειπε η Κατερινα. Μπορει να θηλαζεις μηνες, αλλα τωρα ξαφνικα "χανεις" γευματα και μαλλον γι αυτο εγινε. Εγω πλεον τις θηλαζω πρωι και βραδυ, αλλα και ενδιαμεσα μετα τα γευματα αν το ζητησουν ετσι για ...μεζε. Πριν καμια δεκαρια μερες ομως ελειπα απο το σπιτι και δεν τις ειχα θηλασει ενδιαμεσα καθολου και με επιασε κατα τις 3-4 και πηγα κατευθεια σπιτι, εβαλα κομπρεσες, και μετα εβαλα τα"αποφρακτικα" να δουλεψουν :lol: Παντως δεν ειναι για γελια μπορει να παθεις ζημια.

Ελενα θα συμφωνησω με τη Σταυρουλα για το θεμα του μπουκαλιου, ειναι στο παιδι και ειναι ακόμα και αυτο που λεμε, καθε πραγμα στο καιρο του.

Σταυρουλα μεγεια τα ρουχα, εχε πλα κατα νου οτι το Ζαρα εχει στενες φορμες, οποτε παιρνε τα του λιγο μπολικα.

Κοριτσια κλεινουν τα ματια μου, σας καλυχτιζω, τα υπολοιπα αυριο, να εχουμε μια ομορφη Κυριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια μου!

περιμενω τον αντρα μου να ερθει απο τη δουλεια κ σας χαζευα.

ανθη μου περαστικα στη φραουλιτσα σου κ εγω ποναει η καρδια μου να τα βλεπω αρρωστα.ειναι κ εμενα ο τονι αρρωστος κ παροτι μεγαλυτερος στεναχωριεμαι πολυ.καπου συμφωνω με τον θηλασμο.χαρηκα πολυ που το εζησα,ειναι φοβερα τα συναισθηματα κ οταν το κοψω σιγουρα θα μου λειψει η επαφη αλλα ειναι κ απελπιστικος για μενα καποιες φορες,που δε ξεκολαει ας πουμε η κοιμαται μονο με στηθος,βεβαια κακως που εγω την εμαθα ετσι.οσο για τα αντισωματα..ο τονι που θηλασε 40 μερες αρρωσταινει μια φορα τον χρονο.κ εχω ακουσει για παιδια που θηλασαν πιο πολυ κ ολο αρρωστα εινα.αρα τι αντισωματα παιρνουν;;

σταυρουλι μου με γεια τα πραγματακια σας,τα εχω δει τα αθλητικα στο ζαρα ειναι πολυ ωραια.

ελενα συμφωνω σε αυτο που διαπιστωσες.ολα θελουν υπομονη.

ηρθε κοριτσια,αυριο τα υπολοιπα.

θελω κ εγω να ξεστολισωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρούλα και η δικιά μου κοιλιά είναι απίστευτα πρησμένη..Τούμπανο..Τι πραγμα είναι αυτό;;Νιώθω σαν έγκυος. Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Όλες οι μανούλες είναι ηρωίδες.Είτε με ένα παιδάκι, είτε με περισσότερα, είτε εργαζόμενες, είτε όχι, είτε θηλάζουσες, είτε όχι. Δύσκολος ο ρόλος της μαμάς..

Νανσυ να χαίρεσαι τη Σαντυ σου!Πάντα ευτυχισμένο να είναι το κοριτσάκι σου!

Ελενάκι καλά εκανες και πειραματίστηκες με το ξένο..Δε λέει καθόλου να πετάμε το δικό μας.Σήμερα πάλι πέταξα 150 ml και πόνεσε η καρδιά μου..

Ελένη μου, περαστικά στο κοριτσακι σου. Να χαίρεσαι τον αντρούλη σου!!

Αριάδνη τρελάθηκε το μπισκοτακι με την κρεμούλα της ε;; Καλή αρχή! Χρόνια πολλά για τη μαμά σου!

sonja σ' ευχαριστώ πολύ για τα περαστικά.Με γεια το μπουφανάκι! Διδυμα εχεις; Πότε γεννησες;

Βικάκι περαστικά στον Τόνυ σου! Ευχομαι να γινει συντομα καλά.Ετσι είναι με το θηλασμό.Απίστευτο δέσιμο, απίστευτα συναισθήματα, αλλά κι εγω ξερω πολλά παιδακια που δεν θηλασαν και αρρωσταίνουν σπανια και αλλα που θηλασαν και αρρωσταίνουν εύκολα.Ολα σχετικά είναι..

Η φραουλίτσα μου είναι πολύ ταλαιπωρημένη.Ακόμα βήχει και αναπνέει βαριά.Μακάρι να μην της μείνει κουσούρι..Εντωμεταξύ είναι και ο άντρας μου τάβλα λόγω μέσης και τα εχω δει όλα. Να' ναι καλά η μαμάκα μου που με βοηθά όσο μπορεί. Και η πεθερά όμως, δεν μπορώ να πω..Σήμερα μου σιδέρωσε 3 πλυντήρια.Ουφ,,πάλι καλά..

Καλό βραδυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!χτες η αννουλα απο το μεσημερι η καημενουλα πρεπει να ειχε απιστευτο πονο στην κοιλιτσα..πλανταζε στο κλαμα κ δεν μπορουσε να παρει αναπνοη..της εκανα λιγο πιο αραιο το γαλα της, της εδωσα ντεπον κ την εκανα μασαζ στην κοιλια της..κοιμηθηκε με κλαμα κ απο την κουραση που ειχε κοιμηθηκε 2,5 ωρες το απογευμα αλλα στον υπνο της εκλαιγε παλι..η καρδια με πονεσε..στης 8 που ξυπνησε το βραδακι ηταν μια χαρα.. :)

ανθη-βικακι-ελενη περαστικα στα μ,ωρουλια σας κ να γινουν γρηγορα καλα..

ελενη χρονια πολλα να χαιρεσε τον αντρουλη σου κ να ειστε παντα ευτυχισμενοι!!!!

χρονια πολλα σε οσους κ οσες γιορταζουν σημερα!!!!! :)

μεγεια τα δωρα που πηρατε κ που ψωνισατε!!!!!!εγω φετος για μενα τιποτα δεν πηρα...προτιμω το 50νταρικο να το δωσω σε οτι θα αφορα την βαφτιση,η το γαμο..σφιξανε τα πραματα..μας βγηκε το λεωφορειο 4.500ε στο συνεργειο κ αντε να το πληρωσουμε!

βλεπω οτι πανε καλα τα ζουζουνια μας στο φαι-κρεμες-φρουτοκρεμες κ μπουκαλι!!μπραβο στα αγγελουδια κ στις μαμαδες φυσικα !!!!!!! :)

εμεις εχει 2 μερες που τρωει την χορτοσουπα!!δεν την ηθελε..μονορυζαλευρο κ φρουτοκρεμες ηθελε..αλλα με λιγο ζορι κ επιμονη στο φαι το ετρωγε κ τωρα πλεον το συνηθησε!!

οσο για το φαι κ εγω αν φαω καλα πρηζετε η κοιλια μου κ γινομαι σαν 4 μηνων εγκυος η αλλιως σαν βατραχος που φουσκωνει! :lol: αλλα θελω κιολας να τρωω γιατι απ'τα κοκκαλα βγαλμενη των........ 8-) κατερινα κ αντωνια με ειδατε πως ειμαι..

αντωνια μαστιτιδα?βγαζε γαλα..τωρα που θα μειωνει γευματα λογου στερεες τροφες θα πρηζεσε..οπως σε ειπε η κατερινα κανε!!

φιλια πολλα σε ολες σας φιλες μου!!!

αα η ναταλία μας χαθηκε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsakiaaa ti kanete??

Emeis etoimazomaste na pame simera se ena trapezi...eftiaksa kormo, as elpisoume oti ton petuxa...tha mathoume sto trapezi :lol:

O kairos einai xali mauro!!! Mauri maurila plakwse!!

Sofia me geia ta pragmata pou pswnises kai na xairesai ton suzuks gia aurio! Giannis e? Pwpw aurio exoume polles giortes!

Min agxwnesai gia to ekzema...sigoura gia na sto pei o giatros den tha einai tipota...kai exe upopsin sou oti exoume na doume polla tetoia akoma...oso gia to mpousoulima...kai mena etsi akribws opws perigrafeis kai tis dikes sou kanei...kai fusika kai den mporoume na ta apostirwnoume ola...tha paroun polla antiswmata twra me to mpousoulima! :lol:

Koritsia akribws opws ta lete me tin koilia....kai egw etsi prizomai molis faw....mallon exei ksexilwsei to sustima aptin egkumosuni :lol:

Delphinaki ti epathe h koilitsa tis mikris?? Euxomai simera na einai kalitera....

perastika se ola ta arrwsta mwrakia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!ΕΠιτελους εφτιαξε το μαμμυ!

Χρονια Πολλα στους εορταζοντες και στους συγγενεις και φιλους :ymparty::ymparty:

Σημερα πραγματικα εχει πολυ κρυο,θα με φαει η κλεισουρα! :?

Ανθη μου δυσκολη φαση,καταλαβαινω!Περαστικουλια στο αστερακι σου κια μην στεναχωριεσαι ελπιζω να το ξεπερασει το νινακι

Εμενα κοριτσια με την κοιλια εχω ξενερωσει τελειως!ενω ειμαι στα ιδια τα κιλα με πριν την εγκυμοσυνη,ειναι τουρλα!Δυο φορες με ρωτησαν ξενοι"Εισαι εγκυος?" :twisted::twisted::twisted::twisted:

Ποσο μου χει λειψει ο θηλασμος!!! :(

Σταυρουλα εγω αποφευγω πολυ τις εξοδους απο φοβο!Και ο αντρασ μου,μου την λεει οτι δεν βγαζουμε το μωρο καθολου εξω,μονο σε σπιτια που εχω ενημερωθει οτι δεν ειναι αρρωστοι!Κι ομως βλεπω μανουλες με νεογεννητα να κανουν περιπατο μες στο κρυο και ανησυχω μηπως ειμαι λαθος :roll: .

Και εγω λεω να αρχισω να τρωω με την μπουμπου,πολλα φρουτακια και υγιεινα προιοντα

ΣΟνια μου εμενα η παιδιατρος μου ειπε αν θελω της δινω μετα την χορτοσουπα ρυζαλευρο αλλα οτι δεν ειναι απαραιτητο.Και ετσι αποφασισα εφοσον η αναπτυξη της ειναι πολυ καλη να μην τησ δωσω καθολου κρεμες εμποριου.Εχω διαβασει αρκετα αρνητικα σχολια(συντηρητικα-παχυσαρκια κτλ)και εχω επηρεαστει και ειναι και συμμαχος η παιδιατρος.Ελπιζω να τα καταφερω να τα φτιαχνω ολα μονη μου,οπως ειπες θα δινω τραχανα-βρωμη κτλ εκτος απο τις φρουτοκρεμες!Για τον τραχανα μου ειπαν να ναι χωρις αυγο,εμενα μου φτιαξε η γιαγια μου ευτυχως!

Delphine μου αυτο ειναι το δυσκολο,οτι δεν ξερουμε που πονανε τα καημενα!Εγω φρικαρω οταν κλαιει πολυ,μου κοβονται τα ποδια.Ευτυχως ξυπνησε καλα η ζουζουνα σου

Αληθεια φρουτα βιολογικα παιρνετε????Αυριο πρεπει να ψωνισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Επιτέλους έφτιαξε το φορουμ.

Έλενα έλα μου ντε. Κι εγώ δεν μπορώ να έχω τέτοια κοιλιά...ειδικά όταν δεν έχει μωρό μέσα :lol::lol:

Α! δοκίμασα τα τεστ ωορρηξίας και μάλλον τα έκανα λάθος γιατί τα έκανα πάντα πριν τις 10 το πρωί και επάνω γράφουν μεταξύ 10 το πρωί με 8 το απόγευμα να γίνονται τα τεστ. Τεσπα, τώρα δεν τα κάνω γιατί πέρασαν οι μέρες στον επόμενο κύκλο θα ξαναδοκιμάσω.

Αριάδνη :lol::lol: (για το μπισκότο και το ρυζάλευρο).

Να χαίρεσαι την μανούλα.

Ελένη να χαίρεσαι τον αντρούλη σου.

Σοφία όντως είναι ανθεκτικά τα μωρά. Κι εμένα μου έφυγε στο καρότσι και χτύπησε το κεφάλι του στο πλαινό του καροτσιού και δεν έβγαλε κιχ. Μεγειά τα πραγματάκια και να χαίρεσαι τον άντρα σου.

Κι εγώ θέλω να ψωνίσω και θα βρω ευκαιρία όταν πάω να αλλάξω μία φουτεροζακέτα του άντρα μου στα Ζάρα που αυτή τη φορά θα πάω μόνη μου. Ναι το ξέρω ότι έχει στενές φόρμες έχω ξαναψωνίσει και φυσικά την πρώτη φορά την πάτησα :lol:

Μαράκι ξέχασα να σου πω μεγειά τις βέρες και η ώρα η καλή.

Σας αφήνω προς το παρόν να ταισω τον Στράτο. Τα υπόλοιπα μετά.

ΥΓ. Βγάλαμε και το 3ο δοντάκι επάνω. Για να δούμε θα ακολουθήσει και το διπλανό? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsia!!!

este theleis kiolas allo mwro????me to kalooo toteeeeeeeeeee :D:D:D:D bravo pantws!!!xara sto kouragio sou!!!

Elena kai Anthi afhste kai emena h koilia emeine...twra skeftomai na paw gymnastirio ....an prolavw tha paw!!!

twra exw kai ton gamo kai thn vaftisi se 2 mines,,,opote mallon den tha prolavw!!!psaxnw gia nyfika twra!!!

kagkuraki emena auth thn krema ths nestle xwris thn zaxarh den thn etrwge,,,,eida ths ΓΙΩΤΗΣ MIA KREMA POY ELEGE ''ANθΟΣ ΟΡΥΖΗΣ'' ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΡΥΖΑΛΕΥΡΟ ΣΚΕΤΟ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΒΑΛΤΕ ΤΟ ΣΤΟ ΓΑΛΑ Η' ΣΤΗ ΣΟΥΠΑ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΤΕΨΤΕ!!!ΟΠΟΤΕ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΜΗΤΡΙΚΟ....ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ!!!

ΕΜΕΝΑ Ο ΚΟΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΣΤΕΚΕΤΑΙ ΠΛΕΟΝ ΟΡΘΙΟΣ!!!ΚΑΙ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΟΡΘΙΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ!!!ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ...ΑΛΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΑΝΤΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΡΙΛΑΞ!!!

ΑΥΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες γειά σας, είστε καλά?

Και δω έχει κρύο σήμερα αλλά με ήλιο.Παρόλα αυτά βγήκαμε, πήγαμε εκκλησία και μετά να δούμε το έθιμο του σταυρού στη θάλασσα και μετά καφεδάκι.Η μπέμπα δεν έβγαλε άχνα, ήταν πολύ καλή.

Ξαναφάγαμε ρυζάλευρο σήμερα και δεν κρατιόταν, μόλις σταμάτησα έκλαιγε γοερά και είχα τον άντρα μου που φοβάται μην κάνουμε τίποτα διαφορετικό απο αυτά που λέει η γιατρός και φώναζε μην της δίνεις άλλο και έφτιαχνε άρον άρον γάλα να την ξεγελάσει :lol:

Ευτυχώς έφτιαξε το mammy!

Σόρι δεν σχολιάζω τίποτα γιατί πρέπει να ξεχτολίσω τώρα που είναι ο άντρας μου για να βοηθήσει.Θα τα πούμε και μετά.

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι περαστικά στην κοιλίτσα της Αννούλας. Εγώ σκέφτομαι να αλλάξω το ρυζάλευρο με βρώμη για να μην μου στουμπώσει αν και προς το παρόν δεν έχουμε τέτοιο θέμα. Πάντως μία μέρα είναι ήσυχος μία ξυπνάει συνέχεια και κλαίει. Ακόμα δεν έχουμε στρώσει τελείως.

Καλή επιτυχία με τον κορμό Έλενα. Ναι όντως έχει ξεχειλώσει το σύστημα και το κάτω(κοιλιά) και το πάνω (στόμα) :lol::lol:

Κόψαμε σήμερα την δική μας βασιλόπιτα γιατί θα χάλαγε σε λίγο αν την άφηνα κι άλλο. Έπεσε στον Στράτο το φλουρί. Τόσο τυχερός? Στον μπαμπά του έμοιασε γιατί η μαμά του δεν έχει κερδίσει ούτε μία χρονιά το φλουρί. Πάντα το ευχόμουν μέσα μου κι ας μην σημαίνει τίποτα αλλά ποτέ δεν έπεφτε σε μένα.

Βιβή μου δεν είσαι ακριβώς λάθος. Καλά κάνεις και προσέχεις απλά εγώ όταν βλέπω ότι δεν έχει υγρασία έξω και έχει και ήλιο τον βγάζω. Αλλά και πάλι όταν είναι απολύτως απαραίτητο. Ας πούμε για τα παπούτσια έπρεπε να τον πάρω μαζί μου γιατί δεν ήμουν σίγουρη τι νούμερο να του πάρω. Τώρα που ξέρω δεν θα τον ξαναέπερνα μαζί μου. Κι εγώ είμαι της άποψης ότι το χειμώνα είναι καλό να αποφεύγουμε τις πολλές εξόδους. Αλλά αν έχει καλό καιρό χωρίς υγρασία καλό είναι και για το μωράκι να κάνει μία βόλτα και να μην το τρώει η κλεισούρα. Όσο για την βρώμη υπάρχει σκέτη βρώμη της εταιρείας holle που γίνεται με νερό ή γάλα σαν κρεμούλα. Εγώ αυτή θα πάρω και θα βάζω και λίγο αχλάδι μέσα.

Mwroudenia του Γιωτη περιέχει γάλα και αγελαδινό μάλιστα, οπότε δεν έχει νόημα να βάλεις μητρικό. Αν δεις στα συστατικά πίσω το λέει.

Αριάδνη καλό ξεστόλισμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stauro :lol::lol: oso gia to stoma exei paraksexeilwsei! :lol:

O kormos petuxe eutuxws...auti ti fora ebala baileys kai tou tairiaze para polu...kai sto trapezi kala perasame...(pali fagame tha skasoume sto telos)

egw ti mikri ti bgazw ektos an brexei...entaksei twra an exei psofokruo opws simera den tha tin pigaina bolta etsi gia na tin paw....alla edw pou sunithws exei panw apo 14-15 bathmous ti bgazw na mathainei kai sto kruo, bebaia kala ntumeni kai kalimena ola sxedon!

Ari kalo ksestolisma...egw ksestolisa xtes alla den exw katharisei tipota...tha arxisw katharisma apo aurio :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας Γεια σας

Επιτέλους έφτιαξε το mammy, έβαλε κρύο σημερα μπρρρρρ

Ελενακι να χαίρεσαι τον άντρα σου και οποία άλλη εχει κάποιον να γιορτάζει σημερα.

Εμεις το πρωι πήγαμε για καφεδάκι σε παιδοτοπο, που αλλού, ξεκινήσαμε για αυτόν τον ωραίο που σας έλεγα αλλα ήταν κλειστός και έτσι καταλήξαμε σε άλλον. Πηγαμε με την Καρολινα και τα παιδακια της, με τη δουλεια και τα μικρα δεν προλαβαίνει καθολου να μπει εδω αλλα σας σκέφτεται.

Σταυρουλα αυριο έχετε παιδιατρο ε, να μας πεις ποσο μεγάλωσε ο Στρατουλης. Καλοριζικο το καινούριο σας δοντακι!το ρυζαλευρο μπορείς να του το σταματήσεις αφου είστε πια εφτα μηνών μπορει να φάει και αλλα δημητριακα.

Ανθη μου ειναι καλυτερα η φραουλιτσα, μην στεναχωριεσαι θα βρει πάλι την όρεξη και την διάθεση της απλα ειναι ταλαιπωρημένο τωρα. Ο θηλασμος προσφέρει αντισώματα και πολλα αλλα ακομα όμως πιστεύω ότι φαίνονται μακροπρόθεσμα αυτα. Εγω απο την Αγγελικη που την θηλασα 15 μήνες βλέπω ότι όταν αρρωσταινει το περνάει πολυ ελαφριά και αντιβιωση δεν μας εχει δώσει ποτε, μονο αντιπυρετικα. Όλα ειναι σχετικά πάντως δεν υπαρχουν κανόνες.

Έλενα λογικα θα στο αλλάξουν.

Ελενακι περαστικα στην μικρούλα σου ελπίζω να ειναι καλυτερα και να μην κάνει πυρετο.

Λια ξεκινήσατε φρουτάκια καλυτερα να του αρέσουν πιο πολυ απο το ρυζαλευρο, αυτα θα πρέπει να τα τρώει περισσότερο καιρο.

Μαρακι τι την ταλαιπωρεί την Αννουλα?

Αριαδνη ξετρελαθηκε το μπισκοτακι με το ρυζαλευρο και ήθελε κι αλλο κιόλας!!!!

Σοφία περαστικα στη μικρούλα θα της περασει αφου ειπε και ο γιατρός ότι δεν ειναι τίποτα. Ειναι ανθεκτικα στα χτυπήματα τα αθώα βέβαια και για ποτε το ξεχνάνε με μια αγκαλια και τους εχει περάσει.

Αυτο με τους γιατρούς έτσι ειναι ο καθε ένας τα δικα του. Τραχανα και βρώμη ποτε ξεκινησες γιατι δημητριακά εμένα μου ειπε μετα τους 6,5 που μπαίνει η γλουτενη. Το ρύζι το αναποφλοιωτο πως το δίνεις και απο ποτε?

Βιβη για το θέμα του αν θα το βγάλεις έξω ή οχι ειναι καθαρά προσωπικό, εγω τον βγάζω έξω και πάμε παντου μαζι. Φροντιζω να ειναι καλα ντυμένος και όπως ειπε και η Έλενα μονο με την βροχή το αποφεύγω.

Μαρίνα θελει προσοχή που άρχισε να στέκεται όρθιος, να μας βάλεις φωτο να τον δουμε.

Ξύπνησε ο μικρουλης σας αφήνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κοριτσάκια!

Ξεστολίσαμε και μου φυγε ένα βάρος, τα βάλαμε και στο πατάρι και όλα οκ.Σήμερα βάλαμε και πρώτη φορά την μπέμπα στο κάθισμα φαγητού και της άρεσε πάρα πολύ, έπαιζε πάρα πολύ ώρα εκεί με τα παιχνίδια της.Μας το πήρε ο αδερφός του άντρα μου και μας το έστειλε μιας και δεν πήγαμε τελικά Αθήνα και μου άρεσε πάρα πολύ.Και μας το πήρε λαχανί για να ταιριάζει με τα πλακάκια της κουζίνας ;):lol: Όσο για το ρυζάλευρο, η μπέμπα είναι ασυγκράτητη...!

Σόνια μεγειά το μπουφανάκι!Χρόνια πολλά για αύριο για τον άντρα σου!

Και σένα Σταυρούλα μεγειά οι αγορές.!Εγώ έχω σταματήσει να της παίρνω πράγματα γιατί της έστειλαν πολλά ρουχαλάκια δώρο αλλά και γιατί δεν προλαβαίνει να τα φορέσει!Βέβαια είδα ότι το next έβγαλε κάποια καινούργια και θέλω να πάρω αλλά θα κρατηθώ γιατί εχουν μαζευτεί πολλά έξοδα.Το μόνο που θέλω να της πάρω έιναι το καρεκλάκι το μικρό που είχε πάρει και η Μαρία για να το έχω στην Πάτρα.

Σταυρούλα κι άλλο δοντάκι!Μπράβο!

Μαρίνα, ετοιμάζεσαι για γαμοβάφτιση?Με το καλό!

Βιβή εγώ την βγάζω βόλτα με το κρύο, απλά να μην φυσάει.

Μαράκι μεγειά οι βέρες!

Έλενα περάσατε ωραία, ε?Η Εβελίνα?

Αχ και μεις έχουμε αύριο 2 γιορτές και πάλι θα φάμε... :? Και μου έρχεται στο μυαλό κάτι που έγραψε ένας φίλος μου στο facebook "Η ΔΙΑΙΤΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ¨ είναι κινητή εορτή??? :lol::lol:

Το Ναταλάκι που χάθηκε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου!!!!!!!!!!! :):) χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα!!!

μαρινα κ εσυ γαμοβαφτιση?τι ωραια!!ετοιμαζεσαι κ εσυ σιγα σιγα!!!κ εγω την τριτη θα παω σε μια τραπεζα να βαλω τα λεφτα για το νυφικο γιατι με φοβιζει αν θα ερθει εγκαιρως!!τωρα ουτε ξερω πως ειναι η διαδικασια της τραπεζασ..θα παω εκει κ μαλλον θα μου δωσουν λογαριασμο για να το βαλω μετα στο σιτε..στεκεται ορθιος ο μπομπιρας?μπραβο!!αρκουδιζει?

ευχαριστω για τις ευχες για τις βερες μας!!στην πεθερα δεν τα εχω δειξει κ ουτε ξερει οτι τα πηραμε.. ;):lol: καταλαβαινετε γιατι ε? ;):D οταν φερουν κ το νυφικο θα την κανω εκπληξη! :o:o

κοριτσια εγω την βγαζω την μικρη εξω για να παιρνει κ καθαρο αερα κ για να αντεχει κ λιγο κ στο κρυο,γιατι αλλιως θα με αρρωσταινει μετα με το παραμικρο..ετυχε μια μερα να παω με το καροτσι μεχρι το σουπερ κ μας επιασε μια βροχα μα τι βροχα..ευτυχως την ειχα την κουκουλα που ειναι για βροχη αλλα εγω ειχα γινει παπι..δοξα το θεο δεν με αρρωστησε ποτε μεχρι τωρα παρα μονο χτες που πονουσε κ μαλλον ψηλιαζομαι οτι πρεπει να ηταν τα 3 κομματια φασολακια που εβαλα στην χορτοσουπα..μετα εκανε τα κακα της κ ηταν μια χαρα..αφου μου λεει ο αντρας μου οταν σχολασε το βραδυ καλε σιγουρα την πονουσε κατι?γιατι μια χαρα την βλεπω!!του λεω επρεπε να σε παρω τηλ οταν εκλαιγε να την ακουγες πως εκανε,αλλα φοβομουν να μην ταραχτεις κ οδηγας λεω με κοσμο μεσα στο λεωφορειο!ειναι πολυ φοβιτσιαρης κοριτσια κ δεν ξερω πως να του το βγαλω αυτο....με νευριαζει που με το παραμικρο μου λεει τι εχει γιατι κανει ετσι κτλ.... :evil:

αριαδνη ξεστολισες ε?αδειασε ο χωρος φανταζομαι!!μεγεια το καθισμα!!της αρεσε ε?ειναι κ ψηλα κ ξετρελενοντε που βλεπουν απο ψηλα!!το μικρο το καθισμα ειναι παρα πολυ πρακτικο!!το παιρνουμε οταν παμε για κανα καφε η σε καμια ταβερνα(γιατι το καροτσι πιανει πολυ χωρο σε μαγαζια)κ ειναι μια χαρα!!αχ σημερα εκανα μια πατεντα για την αννουλα..επειδη εδω κατω ο χωρος ειναι περιορισμενος κ το παρκο δεν μπορω να το βγαζω συνεχεια απο την κρεβατοκαμαρα την καλαθουνα του παλιου καροτσιου που ειναι μεγαλη την εκανα σαν παρκο!!καθεται εκει μεσα κ παιζει κ ετσι εκανα μπανιο με την ησυχια μου!!!

αχ τσεβουλα κ εμενα μου λειπει ο θηλασμος..αν κ την βαζω τα βραδια να ρουφηξει αλλα δεν βγαζω κανονικα για να χορτασει..αλλα η καημενουλα εστω κ αυτο το θελει..μου τραβαει την μπλουζα για να δει μεμε!!!

κατερινα βρεθηκατε με την καρολινα?τι ωραια!!!την επομενη φορα δωστης 2 φιλακια κ απο μενα!!!τα μωρα πως αντιδρουν οταν πατε στον παιδοτοπο?χαζευουν τα παιδια?η δικια μου πολυ χαιρετε οταν βλεπει παιδακι αλλα το κακο ειναι με αυτην οτι αν την πλησιασουν τραβαει μαλλια κ τα παιδια φευγουν.. :( την πιανουν τα χερια αλλα απο αποσταση!!! :lol:

ανθη πως ειναι η φραουλιτσα σου?ειναι καλυτερα?

βικακι τα μωρα σου πως ειναι?

σταυρουλα βαλατε μπρος?αντε με το καλο!!!αυτα τα τεστ ειναι αξιοπιστα?ο δικος μου δεν θελει με τιποτα τωρα να κανουμε αλλο..του λεω ολοι με λενε οτι θα κανουμε αγορι γιατι αγοροφερνει η αννακ λενε οτι το επομενο αγορι θα ειναι,μπας κ τον ψησω ετσι αλλα μπα...μου λεει ολο να μεγαλωσει λιγο για να μπορουμε να κανουμε κ κανα ταξιδακι!!οσο για το φλουρι να ειναι καλοτυχος ο στρατουλης!!προπερυση που το ετυχα εγω ειχα μεινει εγκυος κ περυση στο σπιτι μας!!ηρθε το αγγελουδι μας!!φετος ολοι μας τυχαμε αλλα το πρωτο στην αννουλα μας!!

σοφια τα κοριτσια αρκουδιζουν?

τα λεμε μετα!!φιλια πολλα προσ το παρον...καλε η ναταλια χαθηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

ντελφινακι γελαω αυτο με το να μην κανετε τωρα δευτερο παιδι για τα ταξιδακια γιατι κ μενα το ιδιο ελεγε κ δεν πηγαιναμε πουθενα :lol::lol: ωσπου ειπαμε αφου δεν παμε που δεν παμε πουθενα ας κανουμε το δευτερο..κ εγω πιστευα πως με τρια δεν προκειται να ξαναβγω απο το σπιτι κ ομως καπου καπου τα καταφερνω κ βγαινουμε.αφηνω κ τα τρια ή παιρνουμε μονο τη σαντυ,

για τις βολτες που ειπατε εμενα η παιδιατρος στη σαντυ μου χε πει να την βγαζω εστω με το αμαξι μια βολτα κ οτι δεν πρεπει να ειναι συνεχεια μεσα.

ελενα κ εγω ετσι της ειχα κοψει το μητρικο της σαντυς σιγα σιγα κ πιστευω πως ειναι ο καλυτερος τροπος.

οσο για το ποσο αρρωσταινουν κ εγω την σαντυ που την θηλαζα 6,5 μηνες εχει μπει κ νοσοκομειο 2 φορες για αυτο κ δεν πολυ πιστευω οτι με τον θηλασμο δεν αρρωσταινουν ειναι απλα στο παιδι.κ προσφατα που ηταν η σαντυ αρρωστη με ιωση τα μωρα παροοτι θηλασαν 40 μερες δεν κολλησαν.το μητρικο εχεις ομως τοσα αλλα καλα που κανενα ξενο δεν τα εχει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Χρόνια πολλά σε όσες έχετε εορτάζοντες-ουσες!

Νάνσυ καταπληκτικά όλα αυτά που έφτιαξες και ο μπουφές εντυπωσιακός!Και τα ρουχαλάκια των παιδιών πλήρως αρμονικά με το θέμα του πάρτυ :) Μπράβο, και του χρόνου να είσαι γερή να φτιάξεις τόσο ωραία πράγματα και να τα εκατοστήσει η Σάντυ!

Μαράκι και μένα κάπως έτσι είναι ο άντρας μου, είναι υπερπροστατευτικός και αγχώνεται πολύ σε κάποια πράγματα!Αφου έβλεπα το βίντεο που τράβηξε όταν δώσαμε το Σάββατο πρώτη φορά κρέμα και όλο φωνάζει Αριάδνη φτάνει μην της δίνεις άλλο και είναι μέσα στην ταραχή και του λέω θα βλέπει η μπέμπα το βίντεο όταν μεγαλώσει και θα σε κοροιδεύει :lol:

Και μένα μου το λένε αυτό, ότι μοιάζει με αγόρι και ότι το επόμενο θα είναι αγόρι αλλά δεν βιάζομαι καθόλου ενώ ό άντρας μου θέλει πιο πολύ απο μένα 2ο.Έχει ο θεός!

Αντωνίτσα πώς πέρασες το σκ με τους δικούς σου?

Λία!!!!Ναταλία!!!!Που είστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια καλημερα!!!!!!!!!!!!

Επιτελους σημερα ειμαι καλυτερα!!!αναγκαστηκα να παρω αντιβιωση ειχα πυρετο πολυ πονο στο στηθος κ μιλησα με τον γυναικολογο μου κ μου εδωσε οδηγιες εκανε κ συνεχως ζεστες κομπρεσες κ τωρα ειμαι καλυτερα!!!δεν περιμενα με τιποτα να παθω μαστιτιδα γιατι ο αναστασης δεν εχει μειωσει γευματα ακομα..αλλα ειχα φραγμενο πορο κ δεν το πηρα χαμπαρι.ευτυχως ειχα την μαμα μου κ την αδερφη μου εδω κ με βοηθησαν..βεβαια ο Αναστασης ηταν ολο αγκαλιτσα με την μανουλα..δεν θελει κανεναν!!!

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν σημερα!

Ελενη να χαιρεσαι τον αντρουλη σου για χτες!η μικρη πως ειναι?

Σταυρουλα μεγεια το δοντακι!!!περιμενουμε νεα απο την παιδιατρο!!!νομιζω μπορει να φαει βρωμη ο Στρατουλης τωρα..κ αμα το κανεις κ με φρουτακι ισως του αρεσει!!!μεγεια κ τα ρουχαλακια σας κ τα παπουτσακια σας!!ναι μπουσουλαει ο μικρος κ ευτυχως ελεθερωθηκαν λιγο τα χερια μου!!βεβαια συνεχως ψαχνει τα ποδια μου αλλα τι να κανουμε δεν πειραζει!οσο για τον θηλασμο..το καλυτεο δωρο που εχω κανει στο μωρακι μου...κ ας ξυπναω το βραδυ στις 12 στις στις 2 στις 4 στις 7!!!!δηλαδη ειμαι συνεχεια με το στηθος εξω..η καθε μανουλα ξερει πιο ειναι το καλυτερο για το μωρακι της κ οτι μπορει κανει!!!!δεν κρινουμε καμμια μανουλα απλως ανταλλασουμε αποψεις κ συμβουλες!!!

Λιλ του μικρουλη του αρεσαν τα φρουτακια!!!

Αρι το μπισκοτακι γλειφετε με την κρεμουλα!!μπραβο σας!ωραια μαζεψες κ τα χριστουγενιατικα κ θα ησυχασεις!!μεγεια το καρεκλακι σας!!

Μαρακι τι επαθε η Αννουλα :?: ειναι καλυτερα :?: λες να την πειραξαν τα φασολακια η μηπως ζοριζετε με τα κακακια της γιαυτο πονει κ η κοιλιτα της :?:

Σοφια περαστικα στην μικρουλα σου!!ευχομαι γρηγορα να γινει καλα!!ποσες φορες θηλαζεις τι μερα τις μικρες σου :?: κ ποσα γευματα κανετε :?::?: χρονια πολλα για τον αντρα σου!

Μαρινα η ωρα η καλη κ καλες ετοιμασιες!!!στεκεται ο μικρουλης σου :?::?: θελει προσοχη.

Ελενα ωραια ιδεα το baileys στον κορμο!την αλλη φορα θα το δοκιμασω!

κ γω οποτε μπορω τον βγαζω τον μικρο εξω καλα οχι οταν εχει πολυ κρυο αλλα καλο ειναι να βγαινουν κ με κρυο τους κανει καλο!

το ναταλακι μας οντως χαθηκε!!

Νανσυ μου να χαιρεσαι την οικογενεια σου!πολυ ωραιο ζευγαρι..κ οι φωτο καταπληκτικες.να σαι παντα γερη να κανεις τετοιες ετοιμασιες για τα παιδακια σου!ολα ειναι καταπληκτικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...