Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΡΑΓΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΘΑΥΜΑΤΑ;


Recommended Posts

σας ευχαριστω πολυ κοριτσια να ειστε καλα!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο Θεουλης να ακουσει τις προσευχες μας και να στειλει το θαυμα του!!!Ανυπομονουμε να ερθει το περιμενουμε και το λαχταραμε :ymdaydream::ymdaydream:

Αναστασακι μου χαθηκαμε!!!ευχαριστω φιλεναδα μου ειδες εγω ακομα εδω στα ιδια ειμαι αλλα δεν το βαζω κατω ;)

εσυ τι κανεις?το παιδακι σου?1 χρονων ειναι τωρα βλεπω στο τικερακι σου ε?ποτε περασε ο καιρος...να σας ζησει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου δεν σε ξέρω προσωπικά, απλά με τράβηξε ο τίτλος για να μπω και να σου πω ότι

"ΝΑΙ γίνονται θαύματα", κάθε μέρα δίπλα μας , στη ζωή μας παντού αρκεί να πιστεύουμε στο Θεό και έτσι δεν μας αφήνει. Δεν θα σου μιλήσω για δικές μου εμπειρίες απλά θα σου πω ότι αυτές τις μέρες έχω μάθει το πιο ευχάριστο νέο αυτές τις δύσκολες μέρες που περνάμε. Η κολλητή μου μετά από 6 χρόνια σχεδόν προσπαθειών έμεινε έγκυος και περιμένει 3 παιδάκια. ούτε ένα ούτε δυο ( με την πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής). Προχτες της είπα γιατί είχε μεγάλη χορισκή λες να είναι τρίδημα?

αποκλείτεαι μου λέει, βάλαμε 2 μόνο. Ελα που μόνο ο Θεός ξέρει όμως. Το ένα διασπάστικε κ έγιναν 2 στον ίδιο σάκο και το άλλο μόνο του. Ποτ'ε μη λες αποκλείεται, Ο Θεός όλα τα μπορεί.

Κάποιες γυναίκες μπορεί να ταλαιπωρηθούν λίγο παραπάνω το δέχομαι αλλά μην απελ΄πιζεσαι θα γίνει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ! Γινονται! Δεν θελω να επεκταθω, ΚΑΘΕ μερα γινονται, γυρνα κοιτα γυρω σου και θα το δεις! Κι εγω εχω δυο ανηψακια στο σπιτι που ηταν σχεδον αδυνατον να ζησουν, ομως ζουν και ειναι η αποδειξη οτι με ΠΙΣΤΗ και ΑΓΑΠΗ ΘΑΥΜΑΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου!

rose 25,αυτό με τους άλλους που σε ρωτάνε συνέχεια πότε θα κάνεις παιδί,μπορεί να με τρελλάνει.Μα κανείς να μη μπορεί να είναι διακριτικός σήμερα;Λενε που λενε,δε σκέφτονται όμως πρώτα τι μπορεί να συμβαίνει σ'αυτό το ζευγάρι που δεν έχει παιδιά μετά από τόσα χρόνια.Προσωπικά,ποτέ δε ρωτάω τέτοια πράγματα.Το πότε και αν θα κάνει παιδί το ζευγάρι,είναι δικό του θέμα.

ΚΟΝΝΑ,να της ζήσουν λοιπόν,και σένα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!Εγώ,από τη μεριά μου,αναμένω το θαύμα!

Χριστίνα,να σας ζήσουν τα θαυματάκια σας!Όσο για μένα; ... dum spiro spero...

Καλημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δήμητρα όταν σε ρωτάνε να λες: ναι προσπαθούμε και όταν με το καλό έρθει θα χαρούμε.Αυτό μέχρι εκεί τέλος.'Ετσι καναμε εμείς και τους κόβαμε το βήχα όσους ρωτούσαν.Ούτε οι γονείς μας δεν ήξεραν για τα προβληματά μας και τις εξετάσεις που κάναμε διαρκώς και τις επεμβασούλες.Όταν ανεβήκαμε Αθήνα για την εξωσωματική (γιατί είμαι Ρόδο) τους ανακοινώσαμε ότι πάμε για εξωσωματική και έπεσαν από τα σύννεφα.

Κοίτα όταν ένα ζευγάρι παντρεύεται συνηθίζεται να το κάνει για να δημιουργήσει οικογένεια οπότε λογικό είναι να σε ρωτάνε δε θα κάνετε κανένα παιδάκι;;;.Δε νομίζω ότι ρωτάνε κακοπροαίρετα.Εξάλλου κάθε σπιτικό πλέον έχει και από μια εμπειρία σε θέματα δυσκολίας σύλληψης,οπότε το κάνουν από ενδιαφέρον οι περισσότεροι αν όχι όλοι και όχι από κουτσομπολιό. Μη στραβώνεις και μη κολλάς εκεί.Αλλά όπως είπες για να ξεχάσεις το θέμα μόνο με λοβοτομή.Όσο προσπαθούσα για παιδί όλο για εγκυμοσύνες άκουγα και όλο έγκυες έβλεπα παντού.Το ίδιο είμαι σίγουρη συμβαίνει και σε σένα.Δεν υπάρχει συμβουλή ξεαγχώσου...από το ένα θα μπαίνει από το άλλο θα βγαίνει.

Είμαι υπερ των εξετάσεων και της ιατρικής (γιατί με αυτή βρήκα λύση εγώ) αλλά όσο δεν υπάρχουν τα λεφτά υπομονή και επιμονή.Προσπάθησε βρες μια δουλειά ότι να ναι,ξεκίνα μια ασχολία σε προγράμματα επιμόρφωσης των δήμων που είναι δωρεάν(εγώ είχα ξεκινήσει τότε Ιταλικά).Ξελαμπικάρει για λίγη ώρα το μυαλό.Οι δήμοι επίσης κάνουν προγράμματα γυμναστικής δωρεάν(εγώ πάω εδώ στο δήμο μου).Άσε το μυαλό να φύγει για λίγη ώρα.Βρές νέες παρέες μέσα από αυτά.Πάλι όταν θα γυρνάς σπίτι τα ίδια θα σκέφτεσαι αλλά το μυαλό θα χει χαλαρώσει για λίγο.Εμένα με βοήθησαν τότε.Ηρεμούσε και ο άντρας μου λίγες ώρες από τη μουρμούρα μου και το μπίρι μπίρι.

χα χα.

Έλα γράψε μας τίποτα από τα ωραία σου όπως παλιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημητρούλα μου πολύ ωραίες οι ιδέες της φίλης μας MARDIO!!!!! Ξεφεύγει το μυαλό ανανεώνεται η διάθεση επανέρχεται η θετική ενέργεια..... όλα αυτά + Πίστη στο Θεό φυσικά θα σε βοηθήσουνε μάτια μου κι είμαι σίγουρη!!!!! Για εξετάσεις που έγραφες κτλ. μπορείς αρκετά πράγματα να κάνεις σε Νοσοκομείο ρε συ..... όχι ιδιωτικά..... είναι και πανάκριβα συν τοις άλλοις έτσι????? Εγώ με εισιτήριο 5 ευρώ μόλις είχα κάνει Υστεροσκόπηση στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΣ!!!!!!

Εμείς είχαμε ξεκινήσει Νοέμβρη του '08 να προσπαθούμε για νινί κι εννοείται γονείς συγγενείς κτλ. ουδείς ήξερε το παραμικρό!!!!! Στον ενάμιση χρόνο κάναμε εξετασούλες (που στο οργανικό κομμάτι όλα ήταν άψογα!!!!!!) κι αφού σταθεροποιήσαμε μιά ορμόνη που χόρευε (απ' το άγχος μου φυσικά) καταπιάστηκα και με άλλα πράγματα άρχισα να κοιμάμαι πια τα βράδια ήσυχη πως ξημερώνει μιά καινούργια ημέρα..... στα 2 χρόνια προσπαθειών έμεινα έγκυος!!!!! Πού θέλω να καταλήξω????? Βγάλτο απ' το μυαλό σου αγάπη μου!!!!!! Ξέχνα το βρε αδερφέ πώς το λένε????? Θα 'ρθει εκεί που δεν το περιμένεις!!!!!

Και τώρα είμαι αγχωμένη η χαζή..... ξέρω πως θα 'ρθει νινί κι όμως..... τος πάντων..... δεν αγχώνομαι ακόμη...... αλλά αφού τα ίδια έπαθα και πριν μυαλό δε λέω να βάλω..... θα τρελαθούν οι ορμόνες μου πάλι..... τος πάντων μη δίνεις βάση..... περίμενα να μην αδιαθετήσω αλλά..... πονεί και η κοιλιά.....

Anyway..... κοριτσάκι ξεκόλλααααααααααααα κάνε πράγματα για τον εαυτό σου και μόνον!!!!!! Να περνάς καλά να κοιμάσαι καλά να ξεκουράζεσαι κι όλα θα βρούνε το δρόμο τους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου!

rose 25,αυτό με τους άλλους που σε ρωτάνε συνέχεια πότε θα κάνεις παιδί,μπορεί να με τρελλάνει.Μα κανείς να μη μπορεί να είναι διακριτικός σήμερα;Λενε που λενε,δε σκέφτονται όμως πρώτα τι μπορεί να συμβαίνει σ'αυτό το ζευγάρι που δεν έχει παιδιά μετά από τόσα χρόνια.Προσωπικά,ποτέ δε ρωτάω τέτοια πράγματα.Το πότε και αν θα κάνει παιδί το ζευγάρι,είναι δικό του θέμα.

ΚΟΝΝΑ,να της ζήσουν λοιπόν,και σένα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!Εγώ,από τη μεριά μου,αναμένω το θαύμα!

Χριστίνα,να σας ζήσουν τα θαυματάκια σας!Όσο για μένα; ... dum spiro spero...

Καλημέρες!

εχεις δικιο και εγω δεν ρωταω ποτε αλλα ισως φταιει που εμεις το περναμε ολο αυτο γι αυτο ειμαστε διακριτικες!Αν αλλοι μενουν με την πρωτη προσπαθεια πως να μπουν σε διαδικασια να σκεφτουν οτι δεν πρεπει να το ρωτανε συνεχεια....ρωτα μια φορα και τελος οχι καθε λιγο και λιγακι αν εισαι εγκυος η οχι...ελεος πια αν ειμαι ρε φιλε θα βγαλω την ντουντουκα και θα το πω!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ??????????????????

ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ,ΜΕ ΘΥΜΑΣΑΙ????

ΠΙΠΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΛΟΥΚΑΚΙ???? ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΖΩΗΡΕΥΕΙ ΚΛΑΣΙΚΑ!!!!!!!!

ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ, ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ........ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΑΛΛΗ ΜΙΑ Η ΟΠΟΙΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ.....

ΤΕΛΙΚΑ ΜΙΚΡΟΒΙΟ ΕΙΧΑΜΕ ΤΡΟΜΑΡΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΞΟΛΟΘΡΕΥΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ 6 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΛΜΑΩ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΟΒΟΥΜΕΝΗ ΜΗΠΩΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΤΟ ΒΡΟΝΤΟ.. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ ΜΟΥ ΟΜΩΣ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ..

ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ, ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΠΙΑΝΩ ΜΕ ΤΟ "ΒΛΕΜΑ"!!!!! :lol::lol: ΠΟΙΑ?? ΕΓΩ!! Ω ΝΑΙ!!!!

ΕΙΧΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΙΑΝΩ ΑΣΧΕΤΩΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ,(ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΝΤΩΣ ΛΟΓΩ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΜΙΚΡΟΒΙΟΥ ΟΙ ΑΠΟΒΟΛΕΣ!!!!)

ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΟΤΙ ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΟ ΕΚΕΙΝΟ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΝΕΚΔΙΗΓΗΤΑ ΑΓΧΩΜΕΝΗ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΙΚΗ ΔΕΝ ΕΠΙΑΝΑ ΛΟΓΩ ΑΓΧΟΥΣ!!!!!ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ Η ΘΕΤΙΚΗ ΣΚΕΨΗ ΤΥΠΟΥ "ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ,ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ".. ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ.. ΚΑΤΑ ΒΑΘΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΘΟΛΟΥ,ΟΥΤΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ,ΤΟ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ!!!!

ΞΕΡΕΙΣ ΠΟΤΕ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ?? ΟΤΑΝ ΕΙΠΑ (ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΟΟΥΣΑ) ΔΕ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΠΙΑ, ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΑΚΟΜΑ, Η ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΙΑ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΚΕΙΝΟΣ ΞΕΡΕΙ.

ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΤΟ Ξ Ε Χ Α Σ Α ! ! ! ΚΑΙ ΤΣΟΥΠ ΜΕ ΤΗ ΜΙΑ!!! ΑΦΟΥ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΤΕΣΤ!!! ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΟΣΟ ΑΠΛΟ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΑΙΔΕΥΟΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΘΕΩΡΟΥΣΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ, ΚΛΙΣΕ..

ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, ΜΕΤΑ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ!!!

ΤΟ ΕΖΗΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΖΩ.. ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...