Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

αλλα εμενα μου αρεσε που ειδα τα παιδια της καθηγητριας να εχουν απο τοσο μικρα τετοια μορφωση..δεν ξερω πως θα εξελιχθουν στο μελλον αλλα εγω πιστευω πως παιζει μεγαλο ρολο κ ο γονιος..εαν εισαι ψωνιο θα κανεις κ το παιδι σου ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια μου!!!

αχ ρε αντωνια τι παθατε?το πουλακι μου φανταζομαι ποσο κλαμα εριξε..γιατι κ τρομαξε κ πονεσε..κ εγω την αφηνω στον καναπε πολλες φορες αλλα ειμαι μες στο αγχος μεχρι να κανω μια κινηση..μονιμα εχω κατω την κουβερτα με τα παιχνιδια για σιγουρια γιατι αν πεσει το μωρο κ το μαθει ο ανδρεας θα με πνιξει!!ηδη κατω που την ειχαμε μας επεσε μπροστα με την μουρη κ χτυπησε στην μυτη κ κοντεψε να κλαψει ο ανδρεας..κ του λεω ηρεμησε γιατι θα δεις πολλα πεσιματα ακομα...κ με κοιτουσε σαν χαφτας.. :lol: βαλε οπως σου ειπε κ νανσυ βαλε βουτηρο για να μη μελανιασει κ θα το ξεχασει του πουλακι μου..αυριο θα σας δουμε κ απο κοντα κ θα τον μια μεγαααααααααααααλη αγκαλιτσα!!!!!!!!!!! :) κ οσο γι'αυτο ειτε πρωτο ειτε δευτερο παιδι κακα τα ψεμματα οσο μαθημενη να εισαι ποναει η ψυχουλα σου κ το εχεις κ τυψεις αν το ειχες υποψην τι θα γινει..

χτες πηγαμε αριστοτελους,καλα περασαμε..ο αντωνης πηγε στο παγοδρομιο εκανε πατιναζ κ στο τελος επεσε για τα καλα κ χτυπησε το γοννατο στο κοκκαλο..μιλαμε στραγγιζες το παντελονι απο τον παγο..μουσκεμα ειχε γινει κ μετα καθησαμε σ'ενα καφε κατω απο μποτιλιες που εβγαζαν ζεστη για να στεγνωσει..η αννουλα αψογη!!χαζευε τον κοσμο..ενω πριν 2 μηνες εβλεπε κοσμο κ εκλαιγε..τωρα η χαρα της ειναι!!!απο κοσμο γινοταν πανικος..στο φαναρι για να περασουν οι πεζοι ελεγες τι γινετε?χαμος!!!!!!!!

ναταλια ηταν ο αντρας χτες εκει?καλε γιατι δεν ηρθες κ εσυ με το μωρο μια βολτα?δεν ειχε κ το τρελο κρυο χτες..απο μωρα παντως χαμος γινοταν οπι μαμαδες με τα καροτσια!!!!!!!!οσο για τον πεθερο σου θα συμφωνησω με την νανσυ..κ η δικια μου πεθερα κανει κατι τρελα αλλα δεν μπορω να της πω κατι γιατι χαιροντε εγγονη κ φοβαμαι να μη μου θυμωσουν μετα γιατι μας εχουν βοηθησει πολυ στο παρελθον..θα φανω πολυ αχαριστη..απλα καμια φορα της τα λεω με τετοιο τροπο που δεν παρεξηγει κ μου λεει ναι εχεις δικιο..

βουλα δυστηχως καποια πραγματα θα εχουν αλλαξει με τον ερχομο του παιδιου..συννενοησου με την πεθερα ποια μερα θα τον κρατησει για να μπορεσεις κ εσυ να κανεις καποια πραγματα που θελεις με ηρεμια κ θα δεις θα ειναι ολα πιο ευκολα!! ;) κ εγω ετσι κανω οταν θελω καπου να παω π.χ κομμωτηριο της το λεω 2 μερες πριν κ οτι θα χρειαστει να την κρατησει τουλαχιστον 3ις ωρες κ κανονιζει την πορεια της..γιατι κ εγω μανα δεν εχω κ αν χαλασω την σχεση μου με την πεθερα καηκα!!

ελενα δεν τρωει η μπουμπου το φρουτο?σημερα της εβαλα ενα αχλαδι κ μιση μπανανα κ το ξεπατωσε!!οσο για τα κακα :lol::lol::lol: βρομωκοπανε!!! :lol::lol:

λια χαρουμενα για χτες!!!!!!!!!!δεν του αρεσε το φρουτο?αρχη ειναι ακομα..αστον να πεινασει περισσοτερο κ θα ανοιγει το στομα διαπλατα!!!! :)

λιλ χαιρομαι που ειστε καλα!!!!!!!!καλα ψωνια!!!!

νανσυ εχεις δικιο για τους γονεις..αν ειναι ετσι οι γονεις κ τα παιδια ετσι θα γινουν!!κ εγω δεν νομιζω να αφηνα τον αντωνη να παει..θα ειχα συνεχεια το νου εκει κ δεν θα ημουν ησυχη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Αντωνία είχα μία ελπίδα ότι στο δεύτερο είσαι πιο χαλαρός, τώρα την έχασα κι αυτή. :?

Θα πας παιδίατρο να δει το μάτι του? Φαντάζομαι πόσο άσχημα θα νιώθεις εδώ εγώ ένα ντεπον έδωσα και ένιωσα χάλια.

Ούτε κι εγώ θα έκανα ανταλλαγή. Τόσα και τόσα ακούμε δεν είναι εποχές για τέτοια.

Μαράκι δυστυχώς με τις δουλειές που έχουμε ανοίξει δεν προλαβαίνω να πάω κομμωτήριο. Εκτός αν κανονίσω Σάββατο. ΑΝ και δεν ήθελα Σάββατο γιατί θα γίνεται χαμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ναι ρε σταυρουλα..ξεχασα ανοιξατε δουλειες..καλα δεν γινοταν μετα τις γιορτες να τα κανετε?εμενα ο αντωνης οταν επεφτε δεν τον πηγαινα στην παιδιατρο..π.χ για πεσιμο εβαζα κατευθειαν βιταμ για να μη μαυρισει κ παγο σε πετσετα για να μην γινει καρουμπαλο..γιατι επεφτε παρα πολυ κ πολυ συχνα..εχει κανει κατι καρουμπαλα σαν μπαλα του τενις..αν κανει σωστα τα αντανακλαστικα σαν μαμα που θα ξερεις πως ειναι στα φυσιολογικα του κ τα κανει σωστα δεν χρειαζεται να παει γιατρο..τον πηγαινα μονο οταν εκανε σκισιματα που χρειαζοταν ραμματα..εχουμε κανει πολλα ραμματα σε διαφορα σημεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι τρελαινομαι με το ποσο ψυχραιμος και χαλαρος ανθρωπος εισαι!!Γι'αυτο και τα παιδακια σου δεν ειναι κακομαθημενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω παντως δεν εχω ακουσει κατι να εχει γινει και δεν λεμε για πολυ μικρα παιδια...Αυτα υποτυθεται τα σχολεια ειναι ακριβα και απο τις δυο πλευρες(εννοω και εδω και το εξω) και οι δασκαλοι ερχονται σε επαφη με τους γονεις, γινονται συστασεις και ξερουν απο που κραταει η σκουφια τους, δεν γινονται ετσι απλα και κατοπιν κληρωσης.Οι δασκαλοι ξερουν που τα στελνουν γι αυτο πληρωνουν τοσα λεφτα.Εχω ακουσει τις καλυτερες εντυπωσεις και οτι παιρνουν μερος καθε χρονο.Τα μαθαινουν μαλιστα να κανουν και κουμαντο στα χρηματα τους για τον καιρο που θα λειπουν.Ετσι απλα να στειλεις το παιδι σου η΄να φιλοξενησω ενα αλλο ουτε και αυτο δεν θα το εκανα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα μανουλες!ειστε καλα;;

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες σας για τον αντωνη μου!ειμαι χαρουμενη σημερα,σημασια εχει να ειναι ολα τα παιδακια γερα κοριτσια μου κ να τα καμαρωνουμε.

αχ θελω να λουστω κ εχω την μπεμπα στο στηθος,παει να κοιμηθει κ οταν την αφηνω ξυπναει..κ ο αντρας μου ερχεται 5.30 απο τη δουλεια κ εχω να ετοιμαω κ τα παιδια κ δε θελω να τα κανω ολα τελευταια στιγμη..κ αν την αφησω θα κλαιει κ μετα θα ξυπνησει ο αντωνης..

λιλ μου πως σας λενε κ γιορταζετε 1\1;γιατι κ εγω γιορταζω εκεινη τη μερα με τον συζηγο(βασω-βασιλης).ουτε εγω θα εστελνα το παιδι μου,με τιποτα οσο κ αν λενε οτι ξερουν τους γονειις.ακουμε τοσο διεστραμενα πραγματα που αυτα δυστυχως δε τα ξερει κανενας καθηγητης.κ συνηθως καποοιοι που εχουν πολλα λεφτα εχουν κ περιεργες διαθεσεις..

σταυρουλα μου δεν αντεχω,θελω να τον φαω τον στρατουλη!!!!οταν τον δω θα του φαω τα μαγουλα!!!ειναι τελειος στις φωτο με τα δοντακια κουκλι!!κ εγω θα στεναψωριομουν στη θεση σου αν δε μου κραταγε το παιδι κ οντως δε μπορεις να πας σε οποιοδηποτε κομμωτηριο.δεν υπαρχει καμια καμια λυση;;δε πειραζει που δε θα κανετε γλεντι σαν τα προηγουμενα,εχετε το διαμαντακι σας,απο του χρονου που θα ειναι πιο μεγαλος ο στρατουλης θα κανεις.

κατερινακι μου να την χαιρεσαι την αγγελικη σου!!πηγε καλα το παρτυ στο σχολειο της;

αντωνια μου κριμα που επεσε ο αναστασακος σου..σε καταλαβαινω απολυτα πως νιωθεις,οπως λες κ δεκα παιδακια να εχουμε το ιδιο θα στεναχωρηθουμε..

ελενακο ετσι γινεται ο κορμος!οχι πολυ σκουρο το χρωμα του κ τα μπισκοτα μαλακωνουν.οπως μου τα περιγραφεις θα εγινε πολυ ωραιος,εφοσον λες καλη η γευση κ ολα τα αλλα που περιεγραψες ειναι οπως μου βγαινει κ μενα..η εβελινα θα αλλαξει,οπως λεει κ η αριαδνη ειναι θεμα παιδιου.

νανσουλι ναι θα σου πω εντυπωσεις για τον παιδοτοπο κ εγω θα ηθελα να στειλω τα παιδια ιδιωτικο σχολειο κ ως τοτε αν μπορω θα το κανω,ας στερηθω κατι αν μπορω ομως θα το κανω.ας ειμαστε καλα κ βλεπουμε.\

μαρακι μου ωραια η αριστοτελους ε;;μπραβο στην αννουλα που ηταν κυρια!χαχα!τη φανταζομαι πως θα κοιτουσε.οσο για τα πεσιματα των παιδιων μην τον τρομαζεις τον ανδρεα σου,εμενα ο τονι δεν εχει χτυπησει πολλες φορεςουτε εχει πεσει πολυ,μωρε θελει προσοχη,εγω γενικα δεν τον αφηνω κ πολυ να κανει κ πολλες ταρζανιες,δε ξερω βεβαια μπορει να ειναι κ στο παιδι οπως λεμε.μπορει να ηταν αλλος χαρακτηρας κ να μου ειχε αλλαξει τα φωτα.πιστευω βεβαια οτι σε μερικα θεματα ειναι κ οι γονεις που παιζουν ρολο.δηλ δεν τον εχω ανεξελεγκτο.

κοριτσακια μου δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη αλλα,πρεπει να κανω μπανιο κ να δω τι θα κανω με τη μπεμπα που δε ξεκολαει,με εχουν πιασει τα νευρα μου τωρα..

πολλα φιλακια κ καλα να περασουμε!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι κ κατερινα χρονια πολλα στα αγγελουδια σας!!!τον ανδρεα τον ετοιμαζω ψυχολογικα γιατι αν κανει ετσι σε καθε πεσιμο που κανει η μικρη θα μου παθει κανα εμφραγμα!! :lol: ειναι κ στο παιδι βεβαια..ο αντωνης ηταν πολυ υπερκιτικος μεχρι αηδιας..ζημιες δεν μου εκανε ποτε..παντα στρωμενο ειχα το σπιτι,π.χ τραπεζι σαλονιου..στο παρκο μεσα μεγαλωσε αλλα οταν ηταν εκτος τον εψαχνα μες στο σπιτι!! :lol::lol:

λια ναι ειμαι παρα πολυ ψυχραιμη παρολο που ηταν κ πρωτο παιδι ο αντωνης..δλδ σαν καινουργια μαμα!αφου οταν ηταν 1,5 χρονων επεσε κ χτυπησε στα χειλη πολυ ασχημα..χρειαστηκε 5 ραμματα εξω κ 3 μεσα στα χειλη..ειχε ερθει η πρωην πεθερα κ ο πρωην μαζι μου στο νοσοκομειο κ ζητησα τους γιατρους να μπω κ εγω μεσα στο ραψιμο γιατι εκλαιγε παρα πολυ κ μονο με μενα καθοταν εστω αυτο το λιγο που θα ηρεμουσεδεν με αφηναν αλλα μολις ειδαν τα ζορια με φωναξαν μεσα...εγω κρατουσα το προσωπο του κ του μιλουσα 2 νοσοκομες τα ποδια του κ 2 γιατροι τα χερια κ ο ενας εραβε..φαντασου τι γινοταν κ τον κρατουσαμε τοσα ατομα.. οσο κ να τα προσεχεις παλι δεν μπορεις να εισαι παντα απο πανω τους..ευχομαι η μικρη να μην ειναι κ αυτη υπερκινικη κ εχουμε τετοια ντραβαλα!!

καταφωνη ξυπνησε η ζουζουνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maraki den itan aristotelous siga min ton afina na paei monos tou... gia mpasket eixe paei k opws gurnousan eide oti exei kosmo....maraki ontws polu psixraimi eisai mpravo sou...

auto pou les pou kratousate tosa atoma to paidi mou thimizei ton aderfo mou pou ton kratousame oloi mazi gia na ton kanoume mpanio.... :lol::lol::lol: egw ston aderfo mou otan epefte eklaiga k egw alla ston mikro eimai polu psixraimi pros to parwn tha deiksei meta....

auto me tis antalages den to kanoun mono ta idotika k ta dimosia to kanoun emena to lukeio mou ekane teteies antalages k eixan paei kapoioi sumathites mou.. k eixan filoksenisei atoma...

oute egw tha estelna to paidi mou se teteious kairous...

voula nai twra vrikate na kanete douleies meta den ginotan?

afiste koritsia k egw to metaniwsa pou tou to eipa alles fores den milaw twra mou irthe k emena gia auto to afisa to paidi na to paiksoun k den to pira spiti...

bikaki kala na perasete simera upomoni tha ta prolaveis ola...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου γειά σας.Πήγα για ένα καφεδάκι στο μαγαζί του κουμπάρου μου και στολίσαμε με την κουμπάρα.Είχε πάει Πάτρα και έφερε πολύ ωραίο φόρεμα στη μπεμπούλα με κολάν και παιχνίδια δώρα και επιπλέον ένα σωρό ρούχα απο το κοριτσάκι της αδερφής της, φορμάκια κυριώς αλλά καλά είναι κι αυτά για μέσα στο σπίτι.

Αντωνία μου σε καταλαβαίνω ότι στενοχωρήθηκες αλλά αυτά συμβαίνουν ακόμα και μπροστά στα μάτια μας :( 7 χρόνια που δουλεύω σε Νηπιαγωγεία, μου έχει συμβεί μπροστά στα μάτια μου να χτυπήσει παιδί και να μην προλάβω να κάνω τίποτα :( Και κει παίζει ρόλο πως θα το αντιμετωπίσει ο γονέας, άλλοι μπου την έχουν πει, άλλοι ήταν πολύ ψύχραιμοι.

Σταυρούλα και γω πολλές φορές νιώθω απόγνωση που δεν έχω βοήθεια ή όταν έχω είναι πολύ μετρημένη.Και γω δυστυχώς απογοητεύομαι αλλά συνήθως μου περνάει γιατί δεν γίνεται αλλιώς.Και πια με τον άντρα μου βγαίνουμε ελάχιστα ως καθόλου χωρίς τη μπέμπα.

Χτες έβλεπα μια εκπομπή στο Σκάι, "Νέοι Φάκελοι", που είχε αφιέρωμα στην κρίση και μεταξύ άλλων είχε ένα ζευγάρι με 3 παιδιά που είχαν πολύ καλές δουλειές και τώρα έχουν μείνει άνεργοι και τα περνάνε πολύ πολύ δύσκολα και όμως η γυναίκα έλεγε θα το παλέψουμε και ευτυχώς που έχουμε την υγεία μας.Και ένιωσα πολύ άσχημα γιατί πολλές φορές είμαι αχάριστη :( Και στο καπάκι στην εκδήλωση που σας έλεγα πήγα με μία γνωστή που έχει μία μπεμπούλα 11 μηνών και της έλεγα ότι έχω φρικάρει που δουλεύει τόσες ώρες ο άντρας μου και μου λέει εμένα ο άντρας μου έχει να πάει 20 μέρες δουλειά(ηλεκτρολόγος είναι) και είμαστε πολύ στριμωγμένοι.Και ο άντρας μου τα ίδια μου λεει, ότι του χρόνου δηλαδή μπορεί να μην δουλεύει τόσο και τότε θα γκρινιάζουμε για τα οικονομικά.Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου. Πάντως αποφάσισα να είμαι πιο ολιγαρκής :)

Σταυρούλα μεγειά τα δοντάκια σας, είναι πολύ πολύ γλυκός:)

H μπέμπα παρά τις πολλές ώρες στο ρηλάξ, εδώ και 2 μέρες που κάθισε πιο πολύ στο γυμναστήριο, γυρίζει κανονικότατα απο ανάσκελα μπρούμυτα, στέκεται και μας χαμογελά :D Μου φαίνεται έκανε κρυφή εξάσκηση :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bikouli eixes dikio gia ton kormo...apla egw xtes ton efaga zesto kai eixe kapws malakwsei kai mou fanike kapws, giati tous ton ekopsa kai ton serbira meta piga na taisw/koimisw ti mikri kai mexri na gurisw to diko mou kommati eixe zestathei...simera pou efaga ena pagwmeno itan teleio!!

Biki sumfwnw me auto pou les kai gw gia ta sxoleia pou stelnoun ta paidia se ksenes xwres...opoiosdipote me lefta tha mporouse na grafei se auto to programma kai as einai elegmenoi, pou kseroun autoi pou tous elegxoun ti diastrofi mporei na exei o kathenas sto mualo tou...ase exw akousei polla kai den empisteuomai kati tetoio eidika stis epoxes pou zoume.

Pwpw Delphinaki auto pou periergrapses me ton Antwnaki sou mou akougetai frikto!!!! Euxomai na min xreiastei pote na zisw kati tetoio...psuxraimia xreiazetai alla eukola to leme...ante kanto kiolas se tetoia fasi!

Ari etsi einai...paraponiomaste panta kai osa kai na exoume theloume para panw...giauto polles fores pou kai egw to kanw auto, anagkazw ton eauto mou na skeftei autous pou einai se xeiroteri thesi apo mena...

A kala tha patheis plaka me to poso grigora ekselisontai kai sikonontai...emena sernetai apo ti mia pleura tis kounias stin alli gia na piasei ta paixnidia tis kai mpousoulaei me tin opisthen! :lol:

Stauro o Stratos einai glukas! Thelw kai gw dontakiaaaa! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριακι με γεια τα ρουχαλακια και τα παιχνιδακια του μπισκοτου!

Αχ αυτο σκεφτομουν κι εγω,που ο αντρας δουλευει ολη μερα και δεν τον βλεπω,οτι τουλαχιστον υπαρχει δουλεια.Βεβαια και παλι μονο ισα για τους λογαριασμους -και οχι παντα- φτανουν..

Αλλα δεν ξερουμε σε τι κατασταση θα ειμαστε του χρονου τετοιο καιρο...

Νομιζω πως επιβαλεται να ειμαστε ολιγαρκης αλλιως θα ειμαστε πολυ δυστυχισμενες!! :D

Η μπισκοτινα γυμναστηκε για τα καλα!!Μπραβο το κοριτσι!

Του εφτιαξα μισο μηλαρακι τωρα το απογευμα αντι για θηλασμο και το εφαγε ευχαριστα!Μαλλον αρχιζει και συνηθιζει την αλλαγη ;)

Αλλα εγινε κλανιαρης ξαφνικα!Και ειναι πουφ!

Του εχω στρωσει στο πατωμα κουβερτα ,μαξιλαρια και γυμναστηρια και αλωνιζει.Σχεδον μπουσουλαει!Βαζει κανονικα το ενα ποδαρακι μπροστα,το γονατο αλλα τελικα παει πισω! :lol: Αλλου τον αφβνω αλλου τον βρισκω,στριφογυρναει και στριβει στην κοιλια του.

Αυτο με την ανταλαγη το εκαναν και στο δικο μας σχολειο,δημοσιο ηταν.Ηκολλητη μου ειχε φιλοξενησει μια ισπανιδα.Ηταν και πολυ ξενερωτη θυμαμαι :lol:

Ηταν παντως αλλες εποχες τοτε.Δεν ειχε ''ξεφυγει'' ακομα η νεολαια.Ουτε ειχαμε φεισμπουκ ,αηφον και αηδιες.Ωραια χρονια..! :lol:

Μαρια πολυ ατιθασος ο Αντωνης ε??

Παω να φτιαξω christmas cookies!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τσουπριτσες μου.

Φανταζομαι οτι εχω πολλα καινουργια νεα σας να διαβασω. Ευχομαι να ειναι ευχαριστα και μονο ευχαριστα αυτα που εχασα τοσες μερες που εχω να μπω.

Λιγο τα δικα μου νεα.... οι γονεις μου ηρθαν σαββατο και εφυγαν κυριακη. η μαμα μου δεν ηταν πολυ καλα, ειχε πονους, παρενεργειες της χημειοθεραπειας και ηρθε μονο και μονο επειδη ξερει ποση ανασφαλεια νοιωθω οταν ειμαι μονη...η γλυκουλα μου η μαμα...υποφερει ψυχολογικα ρε κοριτσια. Εχει πεσει πολυ το ηθικο της και προσπαθει να μη μας το δειχνει, φοβαται οτι δεν θα το ξεπερασει ολο αυτο και δεν θα προλαβει να χαρει τα εγγονια της...και με ποναει ολο αυτο :cry::cry::cry::cry: Προσευχομαι να εχουμε υγεια κοριτσια και να ξεπερασει τον γολγοθα της, να βγει νικητρια και μετα απο 20 χρονια μονο το "ελλειπες" σημειο του σωματος της να της θυμιζει την περιπετεια της.

Αντε να μη σας ριξω κι αλλο, συγχωρεστε με αν το εκανα.....

Κατα τ' αλλα δοξα τω θεο ειμαστε καλα. Μας περασε και εντελως το συναχι των μωρων :D . Εγω μεσα σε ολα ειχα μια απιστευτη κριση ημικρανιας απο το πρωι του σαββατου μεχρι χθες το απογευμα. Ενοιωθα οτι θα εκραγει το κεφαλι μου, ηθελα να βαλω το δαχτυλο μεσα στο ματι και να το ξεριζωσω :evil::evil::evil::evil: Καιρο ειχε να με πιασει τοσο δυνατα, με ολα τα συναφη (ζαλαδα, ναυτια). εκανα 3 φορες εμετο για να καταλαβετε, θυμηθηκα τα χαλια μου περσι τετοιο καιρο που ειχαν ξεκινησει οι ναυτιες της εγκυμοσυνης!!!!!

Αντε να περασει και αυτη η εβδομαδα να παρει αδεια ο αντρας μου και να γιορτασουμε οικογενειακα. Πως και πως το περιμενω να βγω απο το σπιτι και να ξεκουραστω λιγακι....να ασχοληθουν και καποιοι αλλοι με τα μικρα, να φυγουν απο την αποκλειστικη μου φροντιδα, να μου μαγειρεψουν, να παω για καφεδακι, αγορα :D:D:D:D

********************************************************************************************************************************

Ξεκιναω να διαβαζω και να σχολιαζω. Εχω 17 σελιδες. Σκεφτομαι να ειμαι λακωνικη ή να απλωσω σεντονι :o:o:o:o:o ??? Θα σχολιασω τα πανω πανω ;)

Χρονια πολλα σε οσους γιορταζαν, ειχαν γενεθλια, επετειο, μηνογενεθλια, πολυχρονοι και ευτυχισμενοι ευχομαι με ολη μου την καρδια :D:D

Σας ευχαριστω ολες για τα λογια σας οσον αφορα τη μανουλα μου :). Ευχομαι σε κανενα να μη περασει τετοια μπορα, ουτε στον εχθρο μου..... μακαρι να πανε ολα καλα, ειναι κριμα γιατι ειναι πολυ ταλαιπωρημενη και τωρα που ηρθε ο καιρος να χαρουν τις συνταξεις τους και τα παιδια με τα εγγονια τη βρηκε αυτο...ΑΔΙΚΙΑ :cry::cry:

Αχ τι ωραια που θα βρεθειτε........ :D Μακαρι να βγαλετε και φωτογραφιες, επισης θελουμε και ρεπορταζ με γκοσιπακια :lol::lol::lol:

Βλεπω οτι επικρατει πυρετος προετοιμασιων για γαμους, βαφτισεις και συζητησεις επι συζητησεων. Μακαρι κοριτσια να γινουν ολα οπως τα ονειρευεστε :)

Ολες βλεπω το ριξατε στα οικοκυρικα και την μαγειρικη!!!!!!

Βικουλα με γεια το μαλλακι.

Πως περασατε στα γενεθλια?

Τονινο αντεγραψα και εγω τη συνταγη, τη λιγουρευτηκα!!! Αλλα εχω απορια..τα φυλλα κρουστας τα βαζεις ολα μαζι ή ενα ενα και αναμεσα αλειφεις λαδακι ή λιωμενο βουτυρο??

Πηρα και τη συνταγη για το λευκομωσαικο, ωραια ιδεα ;);)

Αχ τι παθατε? Το πουλακι μου....εσυ πονεσες περισσοτερο. Το μωρο θα εχει ξεχασει ηδη αλλα εσυ θα εισαι κομματια φανταζομαι. Ελα μη στεναχωριεσαι συμβαινουν αυτα, Αφου το παιδι ειναι καλα :)))

Τσεβουλα μια χαρα η μπουμπου. Πολυ καλα ειστε, μπραβο!!!!! Εγω την εβαλα στο δωματιο της απο 2 μηνων γιατι τον πριγκιπα αργησα και τα καταφερα οταν εγινε 2 χρονων!!!!

Ναταλικι τι εγινε και εισαι πεσμενη? Τι θεματα προεκυψαν? Θα μαθω παρακατω.....

Σε περιμενω!!!!!!!!!

Εγκω ντεν κανει σεξ!!!!!!!

ΜΑρουκι πολυ οικονομικα θα σου βγουνε, εκανες καλη ερευνα αγορας και βρηκες τα πιο κοντινα στο γουστο σου με τα λιγοτερα χρηματα ;)

Η Αννουλα ειναι τελεια αγιοβασιλινα :D:D:D Και ξεκινησε να χαιρεταει? Μπραβο σας!

Κατα την ανοιξη να το κανονισουμε στο κοσμος να φαμε και καμια παταφριτας :lol::lol::lol:

Πως πατε με τα κακα? Το δικο σου γαλα ΤΕΛΟΣ???

ΝΑνσουιτα μηπως Καρνεζος? Εναν καρνεζο ξερει!

Τελειωσες με τις ετοιμασιες? Μπροστα σου μοιαζουμε ακαματρες χαχχαχαχαχαχχα :lol::lol::lol:

Ειλικρινα απορω ποτε τα προλαβαινεις? Εγω με 2 και τα παιζω ωρες ωρες, περιμενω να ερθει το βραδυ να ξεκουραστω.....

Και εμενα μου αρεσουν τα τραπεζωματα αλλα μονο για τα σογια (γιατι πολλες φορες οι παραεξω δεν εκτιμανε τον κοπο σου και ειναι ολο κριτικη και αυτο μου τη δινει) και αφου θα μεγαλωσουν τα μωρα. Τωρα μου φαινεται βουνο ολο αυτο που κανεις εσυ :o:o:o

Αχ αυτο το μπιπ ....... ακομη στα αυτια μου ειναι :cry::cry::cry::cry:

Λιλακο πως εισαι με τη μεση?

Σονια πως ειναι τα μωρακια? Ευχομαι να ειναι καλα :)

Ακομη δεν τα καταφερες με το τικερακι σου?

Σταυρουκο πως εισαι εσυ με τον παλιοβηχα? Με γεια τα πραγματακια! Εμενα ο πριγκιπας ολα τα εμβολια τα εκανε στο χερι απο ημερων. Αλλα αυτος ο παιδιατρος τα κανει στο μπουτακι...

Ο κουκλος αλλαξε πολυυυυυυ. Μου φαινεται πιο στρογγυλοπροσωπος αλλα το ιδιο ομορφος :D:D Και τα δοντακια τελεια!

Η παραγγελια στη νανσυ θεικη :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αριακι με γεια το μαλλι:) Φωτο θα μας βαλεις?

Μπραβο που γυρνατε!!!!!!

Κικιτσα πολυ γλυκια η μπεμπουλα και εσυ πολυ φρεσκια μανουλιτσα!!!!!

Ολα ενταξει με τα μαστορια? Τακτοποιηθηκε το θεμα?

ΚΑτερινουλα με το καλο να κανετε το παρτυ:)

Μπραβο την αγγελικουλα με τα παζλακια :)

Και ο δικος μου ειναι εξπερ με τα παζλ! Ηδη κανει αυτα με 26 'η 32 κομματια και θα αρχισουμε με περισσοτερα αλλα να εχει μεγαλα κομματια

Λιουμπακι εσυ τραπεζωνεις τον αντρα σου γιατι περιμενεις το επιδορπιο :lol::lol::lol::lol:

Τοσο πισω εμεινα? Γιατι δεν θυμαμαι οτι αρχισατε τις στερεες οεο???? Πως τα πατε?

Ελενακο πινει νερακι η εβαλινα ε? Μπραβο, παροτι δεν παιρνει μπιμπερο απ' οτι θυμαμαι πινει απο το μπουκαλακι!!!

Εσεις πως περασατε στο τραπεζι? Α διαβασα , ωραια!!

Ανθουλι μου αλλαξε η μικρη? Πιστευω οτι ειναι προσωρινο, οτι κατι την ενοχλει μην ανησυχεις:)

Περαστικα σας.

Χριστινακι μου γλυκο με το καλο αυριο να κανετε την εξεταση και να βεβαιωθειτε οτι ο μπεμπακος ειναι υγειεστατος :). Θα περιμενουμε οσο πιο συντομα τα νεα σας και η σκεψη μας με τις ευχες μας θα ειναι μαζι σας :P

ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ???? ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ!

ΥΓ. Οσες θηλαζετε μην αγχωνεστε για το νερο, ο πριγκιπας αρχισε να πινει αφου χρονισε. Οσο θηλαζουν πινουν τα υγρα που χρειαζονται μεσα απο το γαλατακι μου.

ΥΓ2.Και η δικια μου αρχιζει να αλλαζει συνηθειες. Κοριτσια τα μωρακια μας μεγαλωνουν και λογικο ειναι να αλλαζουν...και ποσα θα δειτε ακομη :shock::shock::shock::shock::shock:

ΥΓ3. Νοιωθω τοσο κουρασμενη απο την κλεισουρα και τη ρουτινα της καθημερινοτητας..... ολο τα ιδια και τα ιδια και μεσα στο σπιτι κοντευει να μου στριψει!!!! Οταν ασχολουμαι με την μικρη νοιωθω ενοχη απεναντι στον πριγκιπα, οτι δεν του δινω οσα ζηταει και το αντιθετο και αυτο με καταρακωνει. Αχ ποτε θα μεγαλωσουν να αρχισουμε τις βολτες??????

ΥΓ4.Αχ αυτα τα πεθερικα που σας ταλαιπωρουν και σας νευριαζουν :evil::evil::evil::evil:

ΥΓ5. Δεν θα αργησω αλλη φορα τοσες πολλες μερες να μπω. Πιαστηκε ο κ@λος μου!!!!!!

ΥΓ6. Ειμαι σιγουρη οτι θα με βριζετε για το τοσο μεγαλο ποστ :evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπωωωωω αριαδνη κ αυτη δυσκολη δουλεια που εχεις γιατι δεν ξερεις πως θα αντιδρασουν οι γονεις..εγω παντως ποτε δεν ειπα κατι στις δασκαλες κ στο κατω κατω τι να κανουμε..παιδια ειναι κ θα πεσουν κ θα χτυπησουν κ θα κλαψουν..στην ζωη ειναι ολα αυτα..αρκει μονο να μην ειναι σοβαρα!μπραβο στην κουμπαρα που πηρε τα δωρα στο μπισκοτακι!!! :) αυτοι θα ειναι κ οι νονοι ετσι δεν ειναι? μεγεια σας!!!!! :)

ελενα εκεινη την στιγμη ο θεος σου δινει κουραγιο να αντιμετωπισεις οτι κ να ειναι..σου βγαινει αυθορμητα γιατι αν χασεις την ψυχραιμια σου τελειωσε μετα..να φερω κ αλλο παραδειγμα ψυχραιμιας..η πεθερα τον ειχε στο καροτσι κ του εδωσε ψωμακι στο χερι για να τρωει κ να ξυνει κ ουλα συγχρονως..στραβοκαταπιε κ με φωναζει απο εξω που ηταν στο μπαλκονι κ τον βλεπω να κοκκινιζει..πνιγοταν..η πρωτη κινηση που εκανα ηταν να τον πιασω απο τα ποδια κ τον τιναζω αναποδα..βγηκε κατευθειαν το κομματι..η γιαγια εκλαιγε απο το φοβο γιατι εγινε μπροστα της..αλλα εν φταιει αυτη..ακομα δεν ξερουν να κουμανταρουν την γλωσσα τους τα μωρα..

λια αρχισε τις βρωμερες??? :lol::lol::lol: θα το συνηθησει ο στρατουλης την αλλαγη!!!!οσο για τον αντωνη ναι λια..ετρεχε συνεχεια..σε δευτερολεπτα ηταν σε αλλο δωματιο..τωρα ηρεμησε αρκετα..

κατερινιω :lol::lol::lol::lol::lol: μαρη τι σεντοναρα απλωσες? :lol::lol::lol:

ο θεος μεγαλος ειναι κ με πιστη δεν αφηνει κανεναν..θα γινει τελειως καλα κ δει τα εγγονια της να μεγαλωνουν κ θα τα χαιρεται!!ημικρανια ε?πολυ δυσκολο ειναι..ουτε με παυσιπονα δεν περναει..χαιρομαι που ειναι καλα τα αγγελουδια σου!!αντε ελατε ..εννοειτε θα παμε κοσμος για παταφριτας!! :);)

σονια που εισαι?τα μωρα σου πως ειναι?

χριστιναααααααααααααααααα...............χαθηκες !!!!!!!!

αυριο ειναι κ η β επιπεδου της χριστινας μας!!ευχομαι να ειναι ολα τελεια κ να δει τον μικρο αντρουλη της γερο ευτυχισμενο προς το παρον στην κοιλιτσα της μανουλας!!!

α ξεχασα να πω ευχαριστω για τα καλα σας λογια για την μικρη μου αγιοβασιλιτσα!!!σαν ψευτικη φαινεται!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι μεγειά τα ρουχαλάκια σας. Ναι το ξέρω ότι μας πιάνει η αχαριστία αλλά άνθρωποι είμαστε μπορούμε να γκρινιάξουμε και λίγο αρκεί να μην γίνεται συνέχεια. Δεν ήθελα και πολύ κάτι λίγο που περιμένω να αδιαθετίσω κάτι που ο βήχας ακόμα δεν μου έχει περάσει.

Κατερινάκι μπας και σου ανέβηκε καμιά πίεση και είχες τόσο έντονο πονοκέφαλο? Την τσέκαρες? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινάκι μπας και σου ανέβηκε καμιά πίεση και είχες τόσο έντονο πονοκέφαλο? Την τσέκαρες? :roll:

Δεν την τσεκαρα Σταυρουκο μου αλλα δεν ειναι απο την πιεση. Για να φανταστεις οταν ειχα πιεση στην εγκυμοσυνη δεν ειχα ημικρανιες :o:o:o:o . Ειναι κληρονομικο, το εχει και η αδερφη μου και ο μπαμπας μου και η μαμα του μπαμπα μου, η γιαγια μου... δεν μπορουμε να κανουμε κατι, με τα χρονια απλα περναει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλιτσες μου γλυκές σας ευχαριστω όλες για τις ευχές σας. Σκεφτομουνα ποτε είχα τόσο μικρούλα την ιδια και ποτε εχει γινει κοριτσάκι και για ποτε πέρασαν τρία χρονια μου φαίνεται σαν χθες. Να είστε όλες καλα να ειναι καλα τα παιδάκια σας και να απολαμβανετε καθε στιγμη μαζι τους γιατι μεγαλώνουν πολυ πολυ γρήγορα.

Στο σχολείο πέρασε πολυ ωραία μου έστειλαν βιντεακια που της τραγουδούσαν όλα τα παιδάκια χρονια πολλα και happy birthday και μετα που χόρευαν όλα τα μικρουλακια με τα καπελακια στο κεφάλι.

Βικακι να χαίρεσαι και εσυ τον Αντωνακη σου να τον καμαρωνεις παντα και να σας χαρίζει χαρές. Να περάσετε τέλεια σημερα!

Σημερα εκτός απο τον δικο μου εχει και μηνογενεθλια η φράουλα της Άνθης. Να την χαίρεσαι την κούκλα σου φιλενάδα.

Νανσυ φουλ το σαββατοκύριακο τουλάχιστον έτσι ξεφευγεις απο την καθημερινότητα.

Κικιτσα τι ωραία να κάνετε τα χριστουγεννιάτικα γλυκακια μαζι με τον άντρα σου. Περιμένουμε να δουμε την Αγιοβασιλιτσα σου!

Αχ Αντωνία μου :o:o φαντάζομαι και το σοκ και την στεναχώρια σου και την αγωνία σου μετα, μου εχει τύχει με την μικρη και μένα. Μια χαρα θα ειναι ο Αναστάσης μην ανησυχείς.

Ναταλια κρίμα να χαλατε τις καρδιές σας παντα καποια πράγματα οι παππούδες δεν τα κάνουν όπως τα θελουμε εμεις.

Έλενα ωραία η συνταγη και εγω κάνω κάτι τετοια στο wok. Αχ την Εβελινα της το έφαγε το κεφαλακι ο μπαμπας :o

Σταυρουλα είπαμε οι ανατροπές ειναι πολλες στη ζωη μας όταν έρχεται ένα μωρακι,σε καταλαβαίνω που δεν σε καταλαβαίνει η πεθερα. Θα δεις όμως ότι θα ειναι τα πρώτα Χριστούγεννα που αυτο το πλάσματα κι θα σε κάνει πολυ ευτυχισμένη, σκέψου ποσο το ήθελες, σκέψου περσυ που το είχες στην κοιλιτσα ποσο τα λαχταρουσες και τα μελομακαρονα θα βρεις χρονο και θα τα φτιάξεις ;) .

Αμαλία καλη αρχη με το μήλο, δεν το φοβάμαι τον Στρατουλη σου σε λίγο δεν θα τον προλαβαινεις με το κουταλι. Στο river west πάω συχνά ειδικα αν ειναι για κανένα δωράκι την επόμενη φορα θα σου πω μήπως έχεις χρονο καεί βρεθούμε.

Λια καλές ετοιμασίες για τις γιορτές σας. Τι κάνει ο μικρουλης σου?

Για τα ιδιωτικά σχολεία πιστεύω ότι υπάρχουν ιδιωτικά και ιδιωτικά, αλλα που γινεται πραγματικη δουλεια και αλλα που ειναι μονο για να περνανε ετσι τις ταξεις. σιγουρα ομως τον πιο μεγάλο ρόλο παίζουν οι γονεις στο πως θα συγκρατήσουν το παιδι με όλα όσα θα δει στο σχολείο. Και εγω θα ήθελα να πανε σε καλο ιδιωτικό για διάφορους λόγους αλλα μέχρι τότε δεν ξέρω αν θα το αντέχει η τσέπη μας.

Αριαδνη μπράβο στο μπισκοτακι που γύρισε απο ανάσκελα μπρουμυτα!

Μαρακι έτσι ειναι πρέπει να είμαστε ψύχραιμες και για να μπορούμε να αντιμετωπίσουμε ότι μας τύχει αλλα και γιατι τα περνάμε όλα στο παιδι αν δεν είμαστε δυνατές πως θα πάρουν και αυτα θάρρος.

Κατερίνα ειναι σε δύσκολη ψυχολογία η μανούλα αλλα εύχομαι να το ξεπεράσει και να χαρεί απο δω και πέρα τα εγγόνια της. Μπράβο στον πρίγκιπα για τα puzzle πολυ σύντομα θα φτιάχνει και με περισσότερα κομμάτια.

Καλο βραδυ.....πάω να μάζεψω μια κουζίνα που με περιμένει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Moλις καναμε τα ψωνια μας και εχουν μεινει καποια της τελευταιας στιγμης που θα παραγγειλω για το τραπεζι.Ευτυχως που προλαβαμε και τη βροχη γιατι μετα απο λιγο που φτασαμε σπιτι, αρχισε η βροχη.Ειχα πολυ ωραια μερα σημερα , μαλλον η γιορτινη διαθεση επαιξε ρολο :D Αυριο παμε για το εμβολιο και θα εχω νεοτερα .... Κατερινακι καλυτερα ειναι η μεση μου σε ευχαριστω , απλα εχω ευαισθυσια γιατι εχω περασει στο παρελθον ιστορια...ισως να ηταν και τραβηγμα τωρα . Η μανουλα σου εχει περασει δυσκολα και ακομη η ψυχολογια της ειναι πεσμενη, φυσιολογικο ειναι...Θα βγουνε τα μαλλια της και θα ανεβει η διαθεση της.Εχω ξαδερφη 45 χρονων που το εχει στο αιμα! Ασε....6 μηνες στο υγεια! Και ακομα μπαινοβγαινει ...Τους εχει παει μεχρι τωρα 450.000ευρω και εχει και δυο παιδια , ειναι θαυμα που παει καλα και σε αυτο την εχει σωσει η καλη της ψυχολογια . Παρολο το θεμα της κανει ακομα πλακες ...Σιγουρα ειναι να το εχεις και στο χαρακτηρα σου αλλα ειναι σημαντικο .

Θα παρει και αδεια ο στρατηγος λοιπον , μια χαρα θα περασετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

η μικρη μου στρουφητα εχει ξυπνησει απο τις εξι κ την εχει πιασει παρλα..

τι βροχη ειναι αυτη;να δω πως θα στεγνωσουν τα ρουχα για να ετοιμαστω για το χωριο..πλησιαζει κ το ταξιδι κ εχω αρχησει να σκεφτομαι πως θα αφησω τα παιδακια μου..ειδικα την μεγαλη που καταλαβαινει κιολας :cry::cry::cry: απο την αλλη λεω εαν δεν παμε τωρα ποτε θα μας ξαναδοθει η ευκαιρια..θυμαμαι οταν ειχαμε παει βενετια που ηταν η σαντυ 7 μηνων ειχα ριξει πολυ κλαμα..βεβαια οταν πατησα το ποδι μου σε αυτο το μαγευτικο μερος ημουν μια χαρα κ οταν περασαν οι 3 μερες ελεγα συνεχεια ποτε θα παμε στο παιδακι μας..

για να δουμε τωρα..τουλαχιστον θα λειπω δευτερα μεσημερι με παρασκευη μεσημερι..κ πισω θα αφησω τους γονεις μου την πεθερα μου κ την νυφη μου..κ η σαντυ θα κανει κανονικα τα μαθηματα της.

βικακι πως περασατε;

μαρακι κ εμενα η σαντυ εχει φαει πολλες τουμπες..ακομα κ τωρα..ποσες φορες την αλλαζα στο κρεβατι κ μωλις γυρναγα το κεφαλι μου για δευτερολεπτα ακουγα το μπουμπ!

αριαδνη μου εμενα πολλοι γνωστοι μου εχουν καταρευσει οικονομικα κ εχω ταρακουνηθει πολυ..κ στον αντρα μου εχουν σκασει πολλες επιταγες κ εκεινος πρεπει να τις καλυπτει κ δεν ξερω για ποσο καιρο ακομα θα μπορει..εχει απογοητευτει κ ανχωθει παρα πολυ..στις μερες ειτε αφεντικο ειτε υπαλληλος εισαι ειναι το ιδιο ενα τσακ κ χανεις την δουλεια σου..αφου κ εμενα ψαχνεται να κανει κ κατι αλλο παραλληλα γιατι ετσι πως παει η κατασταση θα χειροτερεψουν κ αλλο τα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!

αντωνιτσα τι επαθε ο καημενος ο στρατουλης?!κριμα ο καημενος, ξεπερασε το ομως κοριτσακι, ο,τι εγινε εγινε!

βικακι, κατερινακι να χαιρεστε τον αντωνακη και την αγγελικουλα, εκατοχρονα και καλοτυχα τα παιδακια σας!

χθες φτιαξαμε 3 μπισκοτοσπιτα και κουλουρακια τζιντζερ!εγιναν πραγματικα πολυ ωραια!μολις τελειωσω το "στολισμα τους" θα σας δειξω!

σημερα εδω βρεχει πολυ, βαριεμαι σπιτι αλλα και τι να κανω με τοση βροχη?!που να βγαλω εξω το βαλεριακι?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!! :)

σημερα κ εδω βρεχει κ εχει ψοφοκρυο!θα παμε στην παιδιατρο σε λιγο για εμβολιο κ θα συναντησουμε κ την αντωνια με τον ανασταση!!!!!!!!!! :P:YMHUG::YMHUG: πηρα επιτελους κ εγω ενα ημερολογιο για την μικρη!!

νανσυ κ εγω οταν πηγαινα καπου εξωτερικο στεναχωριομουν που δεν ειχα κ τον αντωνη αλλα κ παλι λεω θα βαριοταν αν τον ειχα μαζι μου..βασικα θελω να τον ανεβασω σε αεροπλανο γιατι το εχει καημο.αλλα θελω πιο μεγαλος να ειναι για οταν περασουν τα χρονια να θυμαται κιολας!πραγματικα οταν θα φτασετε εκει ναι μεν θα τα σκεφτεσαι τα παιδια αλλα συγχρωνος θα απολαμβανεις το μερος κ θα ξεχαστεις!!τα παιδια σε καλα χερια θα ειναι!!θυμησε μου τι δουλεια κανει ο αντρας σου?εμενα ηταν στον ζορπιδη τουρς κ ετσι πηγα κ εγω αυστρια κ κωνσταντινουπολη.ηταν να παω κ στο παριση που ηταν κ για γκαντεμια ττην μερα που θα πηγαινα τον στελνουν επειγον λονδινο οδικος.τον ειχα πει περιμενε μια μερα εκει να ερθω κ εγω αλλα σκατουλες.ο ζορπιδης δεν μπορουσε να περιμενει γιατι ειχε κοσμο που θα περιμενε στο λονδινο κ επρεπε να φυγει. :x μιλαμε το τι κλαμα ειχα ριξει δεν λεγεται απο τα νευρα μου.δεν τον εβλεπα για κανα μηνα,ερχοταν σπιτι κ μεσα σε μια μερα τον απαιρναν τηλ κ ξαναεφευγε..πολυ δυσκολα αλλα ειχα κ καλα λεφτα..τωρα εχουμε το δικο μας λεωφορειο κ ειναι πολυ δυσκολα οικονομικα..καθε αβαρια κ 500κοσαρικο..

κικιτσα εκανες μπισκοτακια?βαλε ομαδα μετα την συνταγη!!!ψαχνω κ εγω συνταγες για μπισκοτακια..μ'αρεσαν κ της αντωνιας που εκανε..ομορφα φαινοταν!!κ εμεις οταν ειναι χαλια ο καιρος δεν παμε πουθενα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρακι κατασκευαζει φωτιστικα εξωτερικου χωρου για κηπους μπαλκονια κτλ.επιβιωνει μονο κ μονο επειδη τα κατασκευαζει ο ιδιος οι περισσοτεροι στο ειδος του που τα παιρνουν ετοιμα εχουν κλεισει ή πανε για κλεισιμο.ξερεις τωρα ποιος νοιαζεται να φτιαξει το σπιτι του αυτην την εποχη οτι κανει το κανει με εξωτερικο ετσι κ θα παμε κ ιταλια θα το συνδιασει κ με δουλεια.βεβαια θα παμε κ με κουμπαρους γιατι εχουμε συνδιασει το εξωτερικο με αυτους..εχουμε παει πραγα κ λονδινο μαζι.γενικα ειμαστε πολυ αγαπημενοι κ κανουμε πολυ χαβαλε.αλλα αυτη τη φορα θα αφησω πισω παιδια στα αλλα δυο προσπαθουσα να σπειρω τη σαντυ :lol::lol: ειναι τελειως διαφορετικο..αλλη διαθεση κ αλλη ανεμελεια..αλλα απο την αλλη εχω εναν ερωτα με ιταλια αν κ ποτε θα καταφερα να παρω το πτυχιο γιατι ολο μου προεκυπταν εγκυμοσυνες :lol::lol: κ την δευτερη φορα που αποφασισα οτι τωρα θα το παρω μου εκατσαν τα διδυμα.. :lol::lol: κ φυσικα τα σταματησα γιατι εδινα 45 ευρω το μαθημα κ δεν ειχα κ αντοχες να διαβαζω..επρεπε να με βλεπατε να κανω μαθημα κ η σαντυ να καθεται πανω στα βιβλια!!τωρα φυσικα παει πεταξε το πουλακι γιατι για να δωσω πρεπει να ξαναξεκινησω τα μαθηματα κ δεν παιζει με 3 παιδια στο σπιτι κ φυσικα πολλα τα λεφτα..κ δινουμε κ 420 μονο για τη σαντυ..μη σας πω τα υπολοιπα γιατι πανω κατω ξερετε κ σεις μωρο εχετε απλα σκεφτειται τοΧ2 κ τις πανες Χ3 γιατι η κυρια δεν λεει να την κοψει..ακομα καλα ειμαστε αλλα σε λιγους μηνες σε ενα χρονο σε δυο δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia kouklitses mou...

simera polu kruo k vroxi k simera vrike na teleiwsei k to petrelaio k o diaxeiristeis xampari den to pire elpizw simera na valoun....

katerinaki polu duskola me tin mama sou alla eimai sigouri tha to kseperasei thelei stiriksei polu psixologiki...

xairomai pou einai kala ta paidakia sou...

katerina kala perase i aggelokoula ee kanoun kala party sta paidika k einai k ola ta paidakia ekei k to xairontai...

lil kales etoimasies me to trapezi

kikitsa na mas valeis suntagi apo to spitaki k egw thelw na kanw... k ta koulourakia

nansy duskola egw otan efuga mono ton mikro skeftomoun otan piga ekei ksexastika ligo tis prwtes meres meta omws anupomonousa na gurisw...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

patisa katalathos upoboli

liaki siga siga tha arxisei na to trwei k otan prosteseis k alla frouta tha tou aresei ta sketa den tous polu aresoun k eidika to milo k to axladi den alethontai kala k den tous aresei...

maraki kala na perasete me tin antwnia filakia k apo mena ston anastasi k stin anoula...

xtinaki perimenoume nea sou apo to giatro...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @Antonia2Τι υπέροχο νέο βρε Αντωνία μου, χάρκα πάρα πολύ!!Συγχαρητήρια κι εύχομαι όλα να συνεχίσουν πολύ καλά!!!💗💗
    • Κοίταξε δε θέλω να παιρνω άδικα χαρά.... θα δούμε αύριο αλλά δε έχω ελπίδες!!! Και δεν σας είπα κ το καλύτερο!!!! Ο Γιώργος μου είναι ναυτικός!! Χαχαχα  Είχε τώρα 2 μήνες άδεια έγινε ότι έγινε τώρα άμα ξανά μπει στην επόμενη άδεια...δλδ μέσα στην ατυχία μας κρατάμε ότι έγινε αμέσως αλλά δε κάθονται οπότε μακάρι να κάτσει μια κ καλή!!!
    • Αν και δεν πίστευα πως θα άνοιγα ποτέ εγώ τέτοιο θέμα, να τελικά που γίνονται ακ΄όμη θαύματα.❤️  Εγώ και η @Xrisa95 κάνουμε την αρχή!!! Εύχομαι να μαζευτούμε πολλεεεςςς και να φτάσουμε μαζί στο τέλος αυτού του όμορφου ταξιδιού🙏
    • @annie! @Katiana1987 @Xrisa95 @Elk @Antonia2 σας ευχαριστώ πολύ για τις όμορφες ευχές σας!!❤️ @Mpourmpoulo κορίτσι μου εύχομαι αυτή τη φορά να πάνε όλα τέλεια και να κρατήσεις στην αγκαλιά σου το θαύμα που τόσο λαχταράς❤️🙏
    • Ιωάννα μου καλημέρα!!! Κι εμένα βγήκε τέλεια η καμπύλη, παρ'ολο που το προηγούμενο βράδυ έφαγα κ δύο κομμάτια κέικ 🤣. Πάλι καλά!! Εγώ με το που έκλεισα το τρίμηνο μου έγραψε ασβέστιο μαζί με βιταμίνη D το calciform D3, σίδηρο πλέον διπλό το tardyferon γιατί έπεσε ο αιματοκρίτης κ τα αιμοπετάλια, φυλλικό το felicine και για μαγνήσιο το trofocard 3 φορές την ημέρα, γιατί ξεκίνησαν οι κράμπες κ το πρώτο που μου έδινε μου έκανε διάρροιες.. Όσο για το ασβέστιο που δεν ήξερε τι να σου γράψει θεωρώ πως θα έπρεπε να γνωρίζει εναλλακτικές, γιατί κάποιο από αυτά μπορεί να μην ανταποκρινόταν στον οργανισμό σου..  Το εμβόλιο τελικά θα το κάνω κι εγώ κ ο άντρας μου κ μετά τη γέννα θα κάνω κ της ερυθράς, γιατί δεν έχω αντισώματα κ σκάω που μου απαγορεύει ο γιατρός να μην έρχομαι σε επαφή με παιδάκια κ ειδικά που δε μπορώ να πάρω τη βαφτιστηρα αγκαλιά, γιατί πάει σε βρεφικό...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...