Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

den eixame pote kontres den kserw ti ton exei piasei twra teleutaies meres... eimai k egw stin tsita sunexeia afou eixame kanonisei gia kafedaki me filous simera k den piga esteila ton antra mou mono giati mou exei xalasei i diathesi apo to prwi k den thelw na vlepw kanenan...

tha pame omws meta volta na parw kati dwra pou thelw apo ton masouti pou ta exei 35% k na kanoume k mia volta

maraki ti glukia agiobasilitsa einia auti...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

εγω ετοιμαζομαι για το τραπεζι..ευτυχως αντρας κοιμαται κ τα μωρα κ η σαντυ ειναι κατω..ετσι εχω χρονο κ να σας γραψω..

τα γλυκα σας τελεια!φυσικα δεν αντεξα κ εφαγα με την νυφη μου!κοριτσακια μου η ιδεα να φτιαξω κ λευκο κ μαυρο μωσαικο ειναι τελεια!!τελειος συνδιασμος!η νυφη μου τρελαθηκε!τα εκοψα κ κομματια να μην το εχω εκεινη την ωρα κ θα τα σερβιρω κ θα πασπαλισω κ λιγο ζαχαρη αχνη κ τρουφα στο πιατο .καντε το κ εσεις ετσι!!!

τα πεθερικα βλεπω βγηκαν στο προσκηνιο! :lol::lol:

εγω κοριτσια δουλευω συνεχεια το πλυντηριο πιατων τα χερια μου ειναι χαλια κ δεν πλενω σχεδον τιποτα στο χερι.εχω ολο σκισιματα απο τους πολλους ποπους που πλενω :lol::lol:

εγω βαζω σουντοκριμ μετα το μπανιο στην σαντυ εβαζα ολη την ωρα κ την ειχα κανει πολυ ευαισθητη!βεβαια ακομα αν φαει πολλα φρουτα κοκκινιζει το πιπι της

αυτα παω να συνεχισω το μαγειρεμα!φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας φιλες μου

Νανσυ καλα να περασετε σημερα...χαιρομαι που σου αρεσαν τα γλυκακια...οντως ωραια ακουγονται κ τα δυο μαζι.

Σταυρουλα βαλε μας συνταγη μηλοπιτας σε παρακαλωωωωωω.....

Κατερινακι μπραβο στην αγγελικουλα σου αστερι στα παζλ...

Ναταλι χωνεται ο πεθερος..μην τον αφηνεις να σου χαλαει την διαθεση ..δεν αξιζει...

Κατερινακι ηρθαν οι γονεις σου :?::?: περνατε ωραια :?::?:

Μαρακι καλα την ειπες την πεθερα... :D:D ανυπομωνω να βρεθουμε την τριτη..η Αννουλα ειναι κουκλα..τελεια φωτο

Ανθη γιορταζεις σημερα..χρονια πολλα ,να χαιρεσαι την οικογενεια σου...

Κικιτσα ζεσταθηκατε :?::?: το φτιαξανε επιτελους..

Χαρουμενα μηνογεννεθλια..Λια ..Μαρακι..κ Ναταλακι...

εχω να πω οτι ειμαι συγκλονισμενη μ αυτο που εγινε στο κονεκτικατ..ο θεος ας αναπαυσει τις ψυχουλες των παιδιων..κ να δωσει κουραγιο στις μανουλες...

δεν θυμαμαι κατι αλλο τωρα σορυ σας διαβασα στα γρηγορα...............φιλια σε ολες

κοριτσακια καλο σκ σε ολες..να περασετε καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia! Ti kanete?

Emeis simera kataferame kai kaname mia mikri boltoula epitelous kai eixe kai wraio kairo...eutuxws pou den tis ebala auti ti forma eksodou giati tha eskage! Bgalame kai foto sto Xristougenniatiko dentro pou exoun stolisei sto kentro tis polis...kai exei kai ena mini louna park alla re h mpempa koitaze gurw gurw kai eixe pelagwsei apo ton polu kosmo...

Anthi giortazeis?? Xronia sou polla! Oti epithumeis sou euxomai kai na xairesai tin omorfi oikogeneia sou! Den iksera oti to onoma sou exei giorti.

aurio tha kanw ena trapezi se kati filous kai eftiaksa tsizkeik kai ton kormo tis Bikis! Eipa na kanw ton sokolatenio giati to tsizkeik einai aspro gluko na exw kai ena mauro! :D Twra etoinazw ta ulika gia na ftiaksw aurio kotopoulo portokali sto wok me mpazmati!

O suzuks tha kanei barbeque!

Egw bazw mia krema apo to ekswteriko pou mou eixe ferei h mama mou stin mikri se kathe allagi panas sxedon, lete na min kanei?? :shock: Prepei na einai ipia pantws giati egrafe panw oti mporei na xrisimopoiite se kathe allagma...alla etsi opws ta lete tha tin kanw euaisthiti??

Auta koritsia na exete mia omorfi Kuriaki! :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και η sudocrem γραφει πως ειναι για καθε αλλαγη πανας.

Ελενα τρελαθηκε με τον κοσμο η μικρη??Πλακα θα ειχε η φατσουλα της!

Στο κι εγω ελεγα τζιζκεικ και κορμο σοκολατα αλλα μου αρεσει και η ιδεα της Νανσουμπας με το ασπρομαυρο.

Καλο bbq !!

Aντωνια ειναι να μην συγκλονιζεσαι?Δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι οτι θα γινουμεε ετσι κι εδω σε λιγα χρονια..πως θα στελνουμε τα παιδια μας εξω..

Λογικα γιοορταζει η Ανθουλα,εκτος κι αν ειναι Ευανθια ή κατι τετοιο.

Πολλα κοριτσια εχουν μερες να μπουν...Φιλια σε ολες σας!!!

Καλο σ/κ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia ase exw agxwthei me ti mikri kai ton kosmo...arxise na klaiei resu...ti sto kalo...skeftomai mipws einai epidi einai oli mera spiti me emas kai den blepei kosmo suxna...ektos an pame kamia bolta...alla etsi mazemeno den blepei...elpizw na min einai etsi kai argotera giati skeftomai kai sti baftisi oti tha exw problima...isws tromakse giati se sundiasmo me ton kosmo eixan kai polu dunata ti mousiki...

Lia egw an ekana trapezi me pio polu kosmo tha ekana kai ta duo alla kai tsizkeik gia kati diaforetiko...mporei se kapoion na min aresei h sokolata. Kai an den tous arese to fagito tha tous elega xortaste me gluko :lol:

Esu pote tha kaneis trapezi kai etoimazesai?

Nomizw o kormos den mou petuxe polu...sti geusi fainetai teleios...alla polu malakos einai...prin 2 wres ton ebala katapsiksi....isws mexri aurio na sfiksei perissotero...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου με τις μεγαλες ωρες παλι..κοιμηθηκε η μπεμπα 1 κ ηρθα κουζινα να φαω μανταρινια κ ειδα κ το λαπτοπ στην αναμονη,το ειχε αφησει ο αντρας μου ο οποιος ξεραθηκε κ ηρθα να το κλεισω.κ ειπα να μπω λιγο να δω νεα σας.

τελικα πηγαμε στο γκαζι,μαπα ομως ειχε πολυ κοσμο κ μετανιωσα που μπηκα μεσα να βρω βιβλια,περιμενω ποση ωρα στην ουρα κ γι'αυτο φταιει μια βλαμενη που μου ειπε οτι εχει ολων των ειδων τα βιβλια κ εγω νομιζα οτι θα βρω μυθιστορηματα τυπου μαντα,γιατι οπως σας ειπα τα ειχαν ολα 1 ευρω..αλλα τελικα ειχε βιβλια απο αυτα που βαζουν στις εφημεριδες..ξερετε τι στυλ,πιο κουλτουρε κ δε γουσταρω καθολου. :D ειχε κ κατι μαγειρικη αλλα ειχε τοσο κοσμο που μου την εδωσε κ εφυγα.μετα πηγαμε με το μετρο οπου ειναι μια σταση απο εκει που σας λεω στο μοναστηρακι στην ερμου κ καναμε βολτα.ηταν πολυ ωραια κ γινοταν χαμος.ηθελα να κατσω κ για κεμπαπ αλλα ηταν ηδη 9.30 κ σιγα σιγα επρεπε να γυρισουμε,αν καθομασταν θα αργουσμαε πολυ να γυρισουμε.ειπαμε ομως μια μερα να παμε απο νωρις κ να κατσουμε κ για φαγητο.

χαιρομαι κοριτσακια μου που κανατε τον κορμο μου,ελενακο ετσι ειναι στην αρχη μαλακος,ακομα κα πο τη καταψυξη αν το βγαλεις κοβεται πολυ ευκολα.ειναι το βουτυρο πιστευω που ειναι ετσι μαλακος.

νανσουλι μου πιστευω να πηγε καλα το τραπεζι κ να ευχαριστηθηκαν οι φιλοι σας αν κ ειμαι σιγουρη οτι θα ησουν σε ολα αψογη.π

αντωνια μου δε θελω να το σκεφτομαι αυτο που εγινε με το σχολειο..γενικα οταν γινονται τετοια με πιανει τρελα μονο στην ιδεα.δηλ στα καλα καθουμενα...μετα ειναι για να αυτοκτονεις ετσι;

νυσταζω κοριτσακια μου,παω για νανι κ αυριο εχω να κανω κ καθαρητιοτητα οταν ξυπνησω.

κ επειδη εχω κ το τραπεζι το βραδυ δε ξερω τι να φτιαξω για μεσημερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε φιλεναδιτσες μου;;;; Κορίτσια δεν γιορτάζα σήμερα.Με λένε Ανθή-Στεφανία και γιορτάζω το δευτερο ονομα στις 27 Δεκεμβριου. Κανονικα το ονομα Ανθη δε γιορταζει.Παρόλ' αυτα σας ευχαριστώ που με σκεφτήκατε και μου ευχηθήκατε :):):)

Μια εβδομαδα ακόμα και κλείνουμε για λίγες μερες. Επιστροφη στις 3 Γεναρη. Ανυπομονώ.

Σήμερα πήγαμε στη βαφτιστηρα μου που τη λένε Ελευθερια και γιορταζε.Περασαμε όμορφα. Είχα να τη δω πολύ καιρό και δεν μπορούσα να την αφησω απο την αγκαλια μου οταν την ειδα.Η φραουλιτσα καθισε με τη μαμα μου.

Εφτιαξα μελομακαρονα. Τελεια βγηκαν! Εχουν γινει αναρπαστα ;)

Κοριτσια η μικρη μου ξαναχαλασε στον υπνο :?:?:?:? Εκεί που κοιμόταν 7ωρα, 8ωρα, πλεον κοιμαται 3ωρα πάλι :?:?:? Αφηστε που τρωει και περισσότερο..Πάλι τα ίδια...

Γενικως τρεχω ασταματητα και σημερα 2-3 φορες με επιασε ιλιγγος..Τρομαξα.Ο κοσμος γυριζε...Υπνος μου λειπει..

Αυτα. Δεν σχολιαζω κατι γιατι πρεπει να ταΐσω τη μικρη που εχει γινει ξενυχτισσα,,Ηταν ανγκη να μου το παρει και αυτό :lol::lol::lol::lol: ;;;;

Καλό βραδυ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia koritsia mou..nansy pws perasate sto trapezi?

eleni k eseis trapezi pws perasate.. ta xase i mikri eee? k emena ama vlepei polu kosmo mazemeno ksinizei ligo stin arxi tis ilikias einia nomizw...

anthi mou telika den giortazeis den peirazei tha sou ksanaeuxithoume ante na katseis na ksekourasteis ligo....

telika denn vrika na parw dwraki ta eixan eksafanisei ola em emena tha perimenan....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!Η μερα μας ξεκινησε παλι με πολλα χαμογελα απ την μπεμπουλα μας!Τι ωραιο πραγμα να ξυπνας και να βλεπεις αυτα τα ματακια και αυτο το μουτρακι να σου χαμογελαει και να χτυπιεται μες στη κουνια της απτον ενθουσιασμο! :x:x:x:x

Ο αντρας μου αρχισε καινουριο χομπι και παει με εναν και μαζευει μανιταρια [smilie=violent1.gif] [smilie=violent1.gif] και ετσι ειμαστε μονες μας.Ελεγα να ετοιμαστουμε για να παμε στην μαμα μου,αλλα το σπιτι ειναι τσαντιρι γιατι και χτες λειπαμε ολη μερα και ειμαι για φασινα (-| .Σας διαβαζα ομως και απο το κινητο.

Και εγω προσπαθω να της βαζω οσο λιγοτερο γινεται κρεμες,ο γυναικολος μου(που η γυναικα του ειναι παιδιατρος)μου ειχε πει να της κανω και ενυδατωση με λαδακι-ελαιολαδο,αλλα ειναι κουραστικο μαμωτο!Καλα για τα μωρομαντηλα δεν το συζητω,λενε τα χειροτερα.

Ελενα μια φιλη μου που βαπτισε τον μπεμπη της,τον πηγαινε πριν συχνα στην εκκλησια για να του ειναι οικειος ο χωρος και στην βαπτιση δεν εβγαλε αχνα.Ετσι λεω να κανω και εγω

Κοριτσια πειτε μου πως μπαινω στην ομαδα,να βαλω και γω φωτο της μπεμπουλασ μου,να δω και τα αστερακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia ti kanete?

Anthouli kai emena exei xalasei ton upno tis...paroloi pou tis exw kopsei to gala ti nuxta pali ksupnaei...kai twra arxise na to kanei programma kai ksupnaei pali 2 fores... :shock:

Anthouli ti sumptwsi...exeis to onoma tis petheras mou kai tou antra mou! :D Giauto se rwtisa epidi kserw oti to prwto sou onoma den exei giorti!

Bikouli meta ton kormo ton bazw psugeio h ksana katapsiksi???

Maxim simera einai to trapezi...twra etoimazw...apla kanw ena dialleima!

Bibi kali idea auti! Giati to exw agxos...alla exw agxos kai me ton polu kosmo...les na arxisw na pigainw kai gw ekklisia? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια!

Τσεβουλα , πως του ηρθε αυτο τωρα?Το ελαιολαδο ειναι το καλυτερο και το πιο αγνο μας το ειπε και εμας ο παιδιατρος .

Μαρακι τι περασες με τη μικρη?Ευτυχως που εφτιαξαν, θα ποναγε η καημενουλα....Ειναι γλυκα και αγιοβασιλιτσα! :D Καλα η πεθερα σου δεν παιζεται :twisted::twisted: Αντι να ειναι ευτυχισμενη που ο γιος εχει ξαναφτιαξει τη ζωη του με μια καλη κοπελα και ειναι καλα, καθεται και κανει τετοια σχολια? Σε αυτες τις περιπτωσεις δεν τους δινουμε θαρρος,τους το κοβουμε μαχαιρι και μακρια και αγαπημενοι! :twisted:

Κατερινα χρονια πολλα στην Αγγελικουλα.Μπραβο της που τα φτιαχνει και τοσα κομματια :D

Τσεβουλα καλα ο πεθερος σου δεν βαζει μυαλο μου φαινεται....ανοιξε και τα παραθυρα?Ευτυχως που τους γραφεις, καλα κανεις δεν γινεται αλλιως :twisted:

Νανση μου ωραιο το μωσα'ι'κο και πολυ χριστογεννιατικο γλυκο.

Ελενα εγω το cheece cake θα το φτιαξω στη γιοτρη μας (γιορταζω την ιδια μερα με τον αντρα μου)και εχει και γεννεθλια ο αντρας μου 3σε 1 ημαστε, και θα το βαλω σε ποτηρια κονικα ατομικα.Φαινεται πολυ ωραιο στο ματι.

Βεβαια εμεις θα το εχουμε σε μπουφε και ολα θα ειναι ετσι εκτος απο την τουρτα γεννεθλιων.Αν ειναι το τραπεζι σερβιριστο τοτε δεν προτεινετε ετσι αλλα ολοκληρο.Μιλατε για τραπεζωματα και μου ανοιξε η ορεξη.

Σταυρουλα τι να πεις , δεν τους κοβει οτι ημαστε ακομη με αποστειρωσεις?? :twisted: Εχθες παλι βγηκαμε το βραδυ και ενας του επιασε τα χερακια.......

Το ξενο γαλα και εμας μας βρομαει, ειδικα τον πρωτο καιρο , μετα του το αλλαξαμε και ηταν λιγο καλυτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιλ κ Μαξιμ,απλα παντα βρισκει τροπους να ξεσκαει :evil: και εγω καθομαι νοικοκυρουλα σπιτι,αλλα μολις περασουν οι γιορτες θα παω και γω τα γυμναστηρια μου γιατι ε3χω γινει σαμπρελα. :(

και θελω το καλοκαιρι που θα σκασω μυτη με την μπουμπου μου στις παραλιες να μαι φιτ (γιατι ειμαστε και ολιγον ξωτικες απο οτι θυμαστε)και οχι σωσιβιο :lol:

Δεν μου αρεσει να παω καπου χωρις το μωρο αλλα ρε κοριτσια εχω τρελη αναγκη να βγαινω λιγο. :(

ακομα δεν εχει γυρισει,για κανα δυορακι ειπε και περασε 5ωρο : :-w twisted: αλλα και γω δεν μαγειρεψα τιποτα ας φαει τα μανιταρια του :)) εγω εχω αποθεματα φαγητου :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Είστε καλά;Εγώ και η μπεμπούλα γριπιασμένες.Αναμένω και τον Πάνο τώρα.

Ελενάκι έχετε 2 γιορτες στις 27 ε;;;Την πεθερά σου τη λένε Στεφανία;;Ωραίο όνομα εχει(ψωνάρα εγώ :lol::lol::lol: ).Αν κάνεις δεύτερο κοριτσακι ετσι να το βγάλεις ;) Εμένα το Στεφανια μου αρεσει πολυ περισσότερο απο το Ανθή.Τι να κάνω όμως;;Βλέπεις οι γονεις αποφασίζουν για το πώς θα φωνάζουν το παιδί τους..

Όσο για τον ύπνο, μου φαίνεται ότι τα παιδάκια που θηλάζουν αποκλειστικά δε στρώνουν ποτέ.Αν δεις τα άλματα τρελαίνεσαι. Συνέχεια σε άλμα βρίσκεται ένα μωρό. Στο ξένο γάλα βάζεις 20 ml παραπάνω και οκ. Στο θηλασμό σου αλλάζει τα φώτα μέχρι να σου αυξήσει την παραγωγή..Εκεί το αποδίδω.Εσύ δεν δίνεις γάλα όταν ξυπνά το βράδυ; Δεν κλαίει; Την παίρνεις απλώς αγκαλίτσα; Και σε πόση ώρα ξανακοιμάται;

Τσεβούλα πού πηγαίνει να μαζέψει μανιτάρια;;;;Να πας κι εσύ να μαζέψεις χόρτα ;););) Σπαστικό να λείπει ο σύζυξ το σκ. Θα περιμένουμε φωτό σου στην ομαδούλα μας.

Λιάκι χαρούμενα μηνογενέθλια!

Πάω να φάω. Πείνασα πάλι η μουλαρίτσα :lol::lol::lol:

Φιλάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας φιλες μου!!!!!!!!!!μπηκα στα γρηγορα γιατι θα παμε σε λιγο αριστοτελους να δουμε τι στολισαν κ εκει!!φιλια!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα μου ναι μετα το βαζεις ψυγειο,εγω δηλ το βαζω ψυγειο.

καλα,εδειξε η αργυρω κατι τελεια σοκολατενια γλυφιντζουρια κ τρουφακια,πολυ ευκολη συνταγη.θα το ξαναδω στο ant1 web γιατι δε θυμαμαι επ'ακριβως τα υλικα,θα το κανω σιγουρα.

το βραδυ παλι ξυπνησε 6.15 κ ξανακοιμηθηκε 8.30..θελω να κοιμηθω κανονικα σαν ανθρωπος..

μαρακι τελεια θα ειναι αριστοτελους,αχ θυμαμαι που ειχαμε παει κ εμεις κοντα στα χριστουγεννα πριν 4 χρονια περιπου(σπουδαζε ο αδελφος μου κοζανη κ οποτε τον επισκεπτομασταν ερχομασταν θεσ\νικη εκδρομη)κ ηταν πανεμορφα.

ανθουλι ξαναρχισε τα ιδια η μπεμπα σου;τελικα πηρε βαρος που ανησυχουσες;αντε κοντευει κ εσενα η δικια σου αναπαυση,να ξεκουραστεις λιγακι.περαστικα κιολας,μακαρι ο πανουλης σου να μη κολησει! :)

σημερα τηγανισα πατατες με αυγα,ε εκανα προχειροκατασταση γιατι εχω μαγειρεματα για το τραπεζι το βραδυ.περιμενω να σχολασει κ ο αντρας μου να κανω δουλειες γιατι η μπεμπα ολο θελει αγκαλια κ δε με αφησε το πρωι να κανω αυτα που ηθελα.

αυριο κλεινουμε τα τριιιααα!!!!μεγαλωσε ο αντωνακης κ η αγγελικουλα της κατερινας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Δεν μπόρεσα να μπω χθες και σήμερα πήγα τη μπέμπα το πρωί στην πεθερά και πήγα για ένα καφέ με τον άντρα μου οι δυό μας και νόμιζα ότι πήγα στα μπουζούκια :lol: Το απόγευμα πήγαμε σε μια εκδήλωση με κλοόυν και ταχυδακτυλουργούε, η μπέμπα ούρλιαζε απο τη χαρά της και μοίραζε παντού χαμόγελα ;)

Φιλάκια σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia! Ti kanete?

Paei kai h Kuriaki :(

wraia perasame simera!

Bikaki den kserw an to petuxa to gluko...basika se olous arese alla emena den mou gemize to mati...kati den eixa kanei swsta...nomizw ebreksa polu ta mpiskota kai eixe ginei polu malako...kai den itan kai polu sokolatenio parolo pou ebala parapanw kakao...alla se geusi polu kalo...alla entaksei eixame kai tsizkeik kai kourampiedes kai melomakarona boutigmena se sokolata, opote an den arese to ena se kapoion tha etrwge kati allo! To kineziko sto wok pou ekana itan teleio!

Anthouli lathos katalabes....h pethera mou exei to prwto sou onoma kai o antras mou to deutero sou! :D

H pethera opws kai esu den exei giorti...o suzuks stis 27...to Stefania mou aresei trela...afou prin dwsoume onoma sti mikri eixame skeftei kai Stefania, apla den mou aresei na bgainei to idio onoma pou exei o gonios kai sto paidi giauto den to kaname...

Gia ti mikri pou me rwtises, to bradu otan ksupnaei...stis arxes peinouse giati tin eixa mathei na trwei to bradu...alla me to na prospathoume me ton suzuks na ti nanourizoume xwris gala kamia duo bdomades pou to kaname...emathe oti to bradu den trwei, apla pernei pipila h ti nanourizoume etsi...kai etsi trwei perissotero ti mera kai den peinaei to bradu...to katalabainw diladi oti den peinaei giati palia otan ksupnouse gia fai anoige stoma kai epsaxne stithos...twra den to kanei auto...molis tis dwsw pipila tis perissoteres fores koimatai amesws...apla twra teleutaia arxise na ksupnaei kai deuteri fora! Auto den exw katalabei giati to kanei...kai kamia fora mou pernei kai 1 wra na tin koimisw!

Bibi :lol::lol: as faei ta manitaria tou!!

Giati kale ksereis ti nostima pou einai ta manitaria??

Fwto pote tha mas baleis?? :)

Lil pws sas lene kai giortazete tin idia mera??

Ari mia xara to cookie me ton klooun!! Makari na itan toso eukoli kai h Ebelina!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααααααα

πως πηγαν τα τραπεζωματα :?::?::?::?: πως περασατε.. :?::?::?:

Ελενα καλα περασατε :?::?:

Βικακη πως πηγαν οι ετοιμασιες,... :?::?::?: να χαιρεσαι τον Αντωνακη σου...γερος δυνατος κ να τον δεις οπως επιθυμεις.................

κ συ Κατερινακι....Χρονια πολλα για την Αγγελικουλα σου...πολυχρονη..φανταζομαι αυριο στο σχολειο θα περασει τελεια...κ του χρονου.αα κ χαρουμενα μηνογεννεθλια για τον Νικολα σου..

Ανθη παλι τα ιδια η φραουλιτσα σου :?::?: μηπως περνατε κανενα αλμα :!::!::!::!:αντε μια βδομαδα εμεινα κ θα ξεκουραστεις..περαστικουλια...

Λελαπααα χαρουμηνα μηνογεννεθλια κ στον Τουλη σου...φαγατε μηλο :?::?::?: πως πηγε :?::?::?:

Βιβη μανιταρια μαζεθει ο αντρουλης σου :?::?::?: μιαμ μιαμ..νυστικο τον αφησες τον αντρουλη σου τελικα...

Μαρια ωραια η Αριστοτελους :?::?::?: κ θελω να παω..

Νανσυ πως πηγε το τραπεζι.. :?::?::?:

Αρι μια χαρα η μικρη σου..το ευχαριστηθηκε..

κοριτσακια θα τα πουμε αυριο..καλοβραδυ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη μου στην παρνηθα πηγε σημερα.

Ελενα και γω τρελαινομαι για μανιταρια αλλα ...οχι και να κατσω μονη μου ολη την Κυριακη.Ηταν και ολοι σκοτωμενοι απτους Λευτερηδες-ιες και κλειστηκα σπιτι :(

Εκανα αιτημα στην ομαδα(πιστευω να το κανα σωστα)και απο οτι καταλαβα πρεπει να με επικυρωσει η αλεκα.Καλε που ειναι αυτη η κοπελα,οταν ειχα πρωτομπει ηταν η μονη που ηταν συνεχεια μεσα.Γιατι χαθηκε ετσι??

Η μπουμπου κοιμαται και εγω την παλευω να κατεβασω καμια ταινια και ο αντρασ αποβλακωμενος στην τβ.Τρια ατομα σε τρια διαφορετικα δωματια.Τοιν λυπηθηκα και εφτιαξα πριν λιγο μπασματι με λαχανικα,ετσι ελαφρια για βραδακι :evil: .Η αληθεια ειναι οτι οι περισσοτεροι αντρες οταν παντρευονται παχαινουν και τον δικο μου τον εχω αδυνατισει! :-??:-??

Εμενα πλεον ξυπναει μια φορα το βραδυ για γαλα και 1-2 για πιπιλα.Λεω μετα τις γιορτες να αρχισω να την βαζω στο δωματιο της,πρεπει να το δεχτω οτι ειναι καλυτερο για εκεινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια

Μετα απο δυο μερες επιτέλους βρήκα χρονο, είχαμε ένα γεμάτο σαββατοκύριακο, χθες δουλιτσες στο σπιτι και σημερα είχαμε παρεουλα φίλους το πρωι οπότε έφτιαξα και ένα κεκακι και έφτιαξα και την πίτα που ειχε βάλει η Αντωνία. Αντωνία μου βγήκε καταπληκτική μου άρεσε παρά πολυ όπως και σε όλους και ήταν πολυ εύκολη και γρηγορη συνταγη οπότε θα την ξανά φτιάξω σίγουρα.

Αυριο εχει γενέθλια η Αγγελικουλα μου και μηνογενεθλια ο μικρός, και τα δυο μου έχουν γεννηθεί 17!!!! Θυμάμαι πριν τρία χρονια τετοια ώρα περίπου πήγαινα στο μαιευτήριο και το ξημέρωμα με βρήκε με την μικρούλα μου αγκαλια να με κάνει για πρώτη φορα μανούλα!!!

Ναταλια Μαρακι και Αμαλία χαρούμενα μηνογενεθλια κλείσαν κιόλας μισο χρονο ζωής τα ζουζουνια σας!!!

Αχ βρε Μαρακι ταλαιπωρήθηκε πολυ η μικρούλα σου με το συγκεκριμένο γάλα, καλα έκανες και της το αλλαξες, είδα ότι ειναι καλυτερα. Για την sudocream και εγω αυτο ξέρω οι ειναι πιο φαρμακευτική και μονο όταν εχει συγκαει κάνει οχι σε καθε αλλαγμα, εγω σε καθε αλλαγμα βάζω της frezyderm μου αρεσει γιατι απορροφάται και δεν αφήνει καθολου ασπρακια.

Σταυρουλα βάλε μας τη συνταγη απο τη μηλοπιτα

Βικακι να μας ζήσουν τα παιδάκια μας. Εγω τα γενέθλια θα της τα κάνω το αλλο σαββατο στον παιδοτοπο αλλα αυριο θα της κάνουν και πάρτυ στο σχολείο θα τους πάω τούρτα Barbie που παραγγειλαμε και έχω παρει καπελακια και καραμουζες για όλα τα παιδάκια. Θα το ευχαριστηθει σίγουρα η ζουζουνα μου. Πήγατε τελικα στο γκάζι στην έκθεση βιβλίου, πήγαν οι γονεις μου και μου είπαν ότι ειχε τα βιβλία που βάζει το βήμα η εφημερίδα. Πήγατε ε και εσείς έτσι απογοήτευση, εχει και στο river west έκθεση βιβλίου είδα που πήγα την Παρασκευή αλλα δεν κοίταξα απο τιμές τι παίζει.

Έλενα μαλλον απο τη μουσική θα τρόμαξε αφου λες ότι ήταν δυνατά αλλα και ο πολύς κόσμος τα αποσυντονιζει γιατι ειναι τα ερεθίσματα πολλα, μεγαλώνοντας όμως συνηθίζουν και μέχρι τη βάπτιση δεν νομίζω ότι θα εχει τέτοιο θέμα η Εβελινα.

Ανθουλι θελουμε μελομακαρονα!!! Αλμα μαλλον περνά η φραουλιτσα, και ο Νικόλας εχει αρχίσει και ξυπνά την νύχτα μια φορα κατα τις δυόμιση τρεις και άλλη μια μετα γύρω στις έξι που δεν το εκανε παλιότερα οπότε και μεις ή άλμα ή φταίει που είμαι αδιαθετη γιατι έχω παρατηρήσει ότι εκείνες τις μερες ζητάει να θηλασσει πιο συχνά και το ίδιο θυμάμαι εκανε και η Αγγελική.

Καλε Βιβη απο που μαζεύει μανιτάρια και μετα τι τα κάνετε? μην το σκέφτεσαι θα ειναι καλυτερα στο δωμάτιο της. Η Αλέκα τρέχει και δεν πολυμπαινει θα δει όμως την αίτηση και θα σε κάνει μελος :D

Αριαδνη άρεσε ο κλόουν στο μπισκοτακι, χάρηκε μωρα η ψυχούλα μου!

Αντωνιτσα ευχαριστούμε για τις ευχες :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσουπριτσες μου, μπηκα μονο να σας καληνυχτησω και να ευχηθω να εχουμε μια καλη εβδομαδα :).

Δεν διαβασα τιποτα μονο ειδα οτι εχω να "μελετησω" 14 σελιδες. Ελπιζω αυριο να βρω χρονο...

Σας φιλω εσας και τα μωρακια μας :-*:-*:-*:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια μου!!

βικακι κ καγκουρο να χαιρεστε τα παιδακια σας!!!να ναι παντα ευτυχισμενα κ με υγεια!!!!!!!!βικακι να περασετε ωραια σημερα στον παιδοτοπο!!κ περιμενω εντυπωσεις!καγκουρο μου κ εσενα να περασει σουπερ η μικρουλα σου στο σχολειο.κ εισαι τυχερη γιατι οι περισσοτεροι παιδικοι τα εχουν απαγορεψει αυτα στο σχολειο..αν κ δεν το καταλαβαινω..μαλλον θα βαριουνατι να μαζευουν..στην ξαδερφη μου δεν την αφηναν ουτε να ναι παρων στο κοψιμο της τουρτας..

εμεις περασαμε ενα ωραιο σκ..στο τραπεζι ολα πηγαν καλα αν κ ειχαν πιασει κατι συζητησεις που μου εφεραν νυστα κ δεν συμμετειχα καθολου..αφου μου λεει μετα ο αντρας μου δεν μιλαγες καθολου τι επαθες :lol::lol: αλλα εγω νυσταζα τοσο πολυ που σκεφτομουν το κρεβατι μου..μιλαγαν για επαγγελματικα περι αδερφου του αντρα μου κ περι κρισης κτλ..κ καθοτι ψωναρα η καθηγητρια μου ολη την ωρα μιλαγε για τον golden hall για την ζιγουλη για το ιδιωτικο κολλεγιο που παει τα μικρα της για το lux δωματιο που εχει στην ασφαλεια κτλ να ναι καλα να τα χαιρονται βεβαια αλλα το καλυτερο ειναι οτι τα εχουν ολα αυτα αλλα πετρελαιο δεν εχουν στο σπιτι :lol::lol:.βεβαια οταν μου ελεγε για το σχολειο των παιδιων στο οποιο δινουν 13.000 ευρω το χρονο κ μου ελεγε οσα κανουν κ εκανε μπαμ η διαφορα σε σχεση με τα παιδια που πανε στο δημοσιο ελεγαστον αντρα μου μακαρι να μπορουσαμε κ εμεις να τα πηγαιναμε..αλλα με τρια παιδια εννοειται πως αυτα δεν μπορεις να τα κανεις.αλλα κανουν τοσα πραγματα κ μπραβο τους που τους τα παρεχουν εχουν απιστευτες γνωσεις κ ειναι μονο νηπειο κ 1η δημοτικου.ενθουσιαστικα!

χαρηκα για μια ακομη φορα που εχω κλεισει παιδοτοπο τρια παιδια στο σπιτι κ η σαντυ κοιμηθηκε μαζι μας γιατι δεν χωραγες να περασεις στο δωματιο της..τα ειχαν βγαλει ολα εξω..ενας χαμος!!

εχτες πηγαμε σε ενα εμπορικο για βολτα κ το απογευμα στους νονους της σαντυς.ωραια ηταν!!αν κ με τρια παιδια αν δεν εισαι στο χωρο σου ειναι λιγο δυσκολο..ολη την ωρα με εβλεπαν να φτιαχνω γαλα να αλλαζω πανες να κουναω κτλ κτλ..κ οταν πια κοιμηθηκαν λεω του αντρα μου μη τυχον μου πεις τωρα να φυγουμε!κ γελαγαν..

αυτα κοριτσακια μου μακαρι καθε σκ να ναι ετσι!αν εχεις γεματο σκ δεν σε πειραζει οσα παιδια κ να εχεις!αλλα εχει πλακα πως μας κοιτανε που εχουμε τρια παιδια!κ καποιοι ρωτανε δικα σας ειναι ολα; :lol::lol:

ενα ς φιλος που μας βοηθησε με τα παιδια το βραδυ που φυγαμε απο τους κουμπαρους τα επαιξε με το αμαξι που ηταν φισκα στα καθισματα κ λεει ρε γαμωτο δεν εφερα το κινητο μου να το βγαλω φωτογραφια! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...