Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Σταυρουλα μου,δεν τις δινω τροφες ακομα,5+μιση μηνων θα αρχισουμε ρυζαλευρο,δεν ξερω τι εγραψα και σε μπερδεψα :roll: .Η παιδιατρος ειπε λογω του οτι περιμενει να βγουν δοντακια και μειωνει το γαλα της μαλλον

Παρασκευη σημερα και τα κεφαλια μεσα.ηθελα ενα μπουζουκερι αντε εστω ενα κουτουκακι

Δεν θυμαμαι αν σας το εγραψα,πηρα στην μπεμπα μια στολη αι βασιλενας,με φορεματακι-κολαν-σκουφο απο τα prenetal.Δεν της το εχω δοκιμασει ακομα,θα χει πολυ φαση. :) .Της πηρα και ενα "γουνινο" παλτουδακι αλλα μεσα λεει οχι πλυσιμο στο χερι+πλυντηριο,και σιγα μη το παω καθαριστηριο μεσ στις βρωμιες!θα το πλυνω στο χερι και βλεπουμε

μιλατε για γλυκα και θα πεθαινα τωρα για μια μηλοπιτα σπιτικη,εφτιαχνα πολλες φορες,πλεον ομως...βαριεμαι :oops:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nανση μου θυμαμαι τι περασατε.....Και εμενα μου εχει μεινει αυτο το μπιπ μπιπ απο τα μηχανηματα και τα επισκεπτηρια που εβγαζα γαλα με το θηλαστρο και το πηγαιναμε με παγοκυστες , αααααχχχ.... Σε εμας που μας εβγαλαν ικτερο λενε οτι ηταν 14 και στα χαρτια γραφει 10!!!Τον χαιδευα και απο το πορτακι στο χερακι που ετρωγε με ορο , ααααχ.....και μας ελεγαν οτι δεν ετρωγε οι @λητες , και στο σπιτι που τον πηραμε μεσα σε 15 μερες πηρε 800γρ!!!!!!!!!Γι αυτο κατσαμε μια εβδομαδα παρακαλω και γεννηθηκε 3140γρ.. Ειχα εοπυυ.Θυμασαι τους εβαλα και εγω τις φωνες και ως δια μαγειας τον πηραμε μετα απο 12 ωρες που ηταν μια χαρα μας ειπαν :o:o:o

Νενακι με το καλο!!!!Θα περιμενω !!! Θα κανετε και βαπτιση μαζι? Καλο ειναι και που θα βγειτε δεν θα κουραστεις και θα αλλαξεις παραστασεις. Απο την αλλη οτι σας ευχαριστει εσενα και τον αντρα σου να κανετε.

Ναταλακι δικιο εχεις και εγω θα τσαντιζομουν εμεις τα κοψαμε αυτα και ας παραξηγηθει οποιος θελει , για το παιδι μου δεν με νοιαζει καθολου!

Μερικοι παντως ειναι τι να πω......εχει τυχη να εχουμε βγει βολτα και σε δευτερολεπτα καποιοι να τον ακουμπουν αγνωστοι και να λενε αχ τι γλυκουλης :twisted: Μας εχει τυχη αυτο και με δυο γριες :twisted: η μια στο μητερα μετα την ταλαιπωρη εκεινη μερα που ειχαμε και περιμενα στην εισοδο να ερθει ο αντρας μου με το αμαξι, μια γρια μεχρι που να κοιταξω εξω ειδα την χερουκλα της να τον χαιδευει στην κοιλια, δεν καταλαβαινουν οτι ημαστε ακομα με αποστειρωσεις???? :twisted: Εχει τυχη και στο mall που περιμεναμε το ανσασερ να του πιασουν τα χερακια, που ο μικρος τα βαζει ολη την ωρα στο στομα...... :twisted: Εκεινη την ωρα μου ερχεται να παμε για μπανιο και να του βγαλω τα ρουχα!! Πως το κανουν αυτο...Εγω ειμαι πολυ διακριτικη , δεν θα το εκανα ποτε!

Τσεβουλα με γεια τη στολη. Και του χρονου! Εμεις του πηραμε σκουφακι και εχει πολυ πλακα, κοιτιωμαστε και στον καθρεφτη :lol::lol:

Νανση :twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tza irtha pali...

k emena mou aresoun ta trapezomata alla san apeiri mageirisa akoma se auto to spiti den exw kanei skeftomai twra ta xristougenna na kanw ena oikogeniako... to mono kako einia oti den exw k polu xwro sto spiti k mou tin dinei na min exw apla gia auto den kanw k tpt...

eleni sumfwnw me nansy na kaneis auto pou theleis...

zilepsa pou kanete glukakia k eftiaksa k egw indokarudakia....

lia :twisted::twisted::twisted: eleos tou perase kiolas tou petherou olo xamogela mou irthe prin

egw perimenw tin nona mou na erthoun..

tsevoula megia i stoli k egw ton pira alla akoma den tin exw plinei :roll::roll:

lil apo mwro fwnazw alla me grafoun k simera ta pira asxima eixa k neura tin plirwse o petheros mou

p: re koritsia upotithete me to sex iremoun ligo ta neura egw giati exw parapanw?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ!!!!!τα μαστόρια ηρθαν 3 ωρα και ειναι ακομη εδω!!!!!!!!!!!!!!

φυσικα τους πηραμε απειρες φορες για να ρθουν!ελλαδαρα, γιαυτο δεν παμε μπροστα, ολο λαμογιες!πειτε κυριοι, θα ρθουμε σε 10 μερες και να περιμενω τότε!όχι αυριο και αυριο!

βικακι περιμενω αιτημα φιλιας, δεν σεχω!!!!!!!!!!

ευχαριστω για τα καλα σας λογια, αντε να φτιαξουν το τζακι, να ζεσταθουμε λιγο και να βγαλω φωτος στο δεντρο μας και να σας βαλω!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες

σημερα πήγα και πήρα το δώρο της Αγγελικης για τα γενέθλια της, της πήρα ένα puzzle με 104 κομμάτια. Λεει ότι ειναι απο 6+ αλλα τα καταφέρνει πολυ καλα και κατι αλλα που εχουμε μεχρι 36 και 48 κομματια τα φτιαχνει πολυ γρηγορα, μου το έχουν πει και στο σχολείο ότι ειναι πολυ καλη στα puzzle οπότε είπα να την πάω λίγο παραπερα ;) . Της πήρα και για το πάρτυ της στον παιδικο, πιατακια, κουταλακια, καπελακια, και καραμουζες για όλα τα παιδάκια και απο την ώρα που τα είδε όλο με αυτα ασχολείται.

Βλέπω πολλες σελιδες και δεν προλαβαίνω τωρα αλλα θα ξαναμπω το βραδυ να δω τα νεα σας

Τα φιλια μου σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κοριτσάκια και απο μένα!!Επιτέλους τελείωσα με το κομμωτήριο,αν και αυτή τη φορά δεν βαρέθηκα γιατί κουτσομπόλεψα πολύ ;) Θα γίνω σαν τις "θειές" τις κουτσομπόλες χιχιχι..Τελικά έκανα φλασάκια αλλά απο την αγωνία μου μ΄πηως δεν μου αρέσουν, έκανα λίγα και σόχι πάνω πάνω, δηλαδή θέλει πολύ ψάξιμο για να τα δείς :lol::lol: Ο άντρας μου σίγουρα δεν θα τα δει πάντως!

Νάνσυ εγω βαριέμαι απίστευτά τα μεγάλα τραπέζια γιατί αισθάνομαι σαν να περνάω "εξετάσεις".Προτιμώ να κάνω σε λίγους φίλους και καλούς. Βέβαια φέτος δεν το γλυτώνω, μάλλον θα κάνω τραπέζι στον άντρα μου γιατί δεν του έχω κάνει ποτέ, μία δεν είμασαν παντρεμένοι, μία ήμουν έγκυος, έ φέτος τί δικαιολογία να βρώ!Θα μου φτιάξεις μενού να εντυπωσιάσω να ξέρεις!

Κατερινάκι τόσα πολλά κομμάτια?Μπράβο η Αγγελικούλα!Είναι σημάδι ότι συγκεντρώνεται και έχει υπομονή.

Ναταλάκι, και γω δεν θέλω να την φιλάνε καθόλου στο πρόσωπο, ιδίως απο τότε που είδα τα μάγουλά της ερεθισμένα, δεν την φιλάω ούτε γω εκει.

Ελένη να κάνετε τη γιορτή όπου θέλετε εσεις,δικό σας έιναι το σπίτι και δικοίσας οι φίλοι.Καταλαβαίνω και την πεθερά που ανησυχεί με τα κάρτ αλλά με το να μην καλέσετε τους φίλους δεν σημαίνει ότι θα σταματήσει να τρέχει, δεν το καταλαβαίνει?

Κικίτσα, ελπίζω να τελειώσατε με τους μάστορες!

Έλενα όλα τα γάλατα πρέπει να είναι απαίσια, δοκίμασε και ο άντρας μου μια μέρα και πήγε να κάνει εμετό :!:

Και μένα tsevoula έχει αρχίσει να μειώνει την ποσότητα παρότι πίνει μητρικό και πια 2 γεύματα ξένο.Αλλά δεν πίνει όσα μλ έπινε πρίν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες τα τραπεζωματα ειναι καλυτερα αν εχεις πλυντηριο πιατων!

Αρι κι εγω τον αντρα μου θα τραπεζωσω τελικα!Και μετα θα τον κρεβατωσω!Λεμε τωρα...

Δεν ειναι ομως ξενερωμα να ξερεις οτι την αλλη μερα θα εχεις τη λαντζα του αιωνα?Κι εγω που δεν μπορω να κοιμηθω γιατι σκεφτομαι τα πιατα στο νεροχυτη?? :lol:

Καγκουρακι μπραβο η Αγγελικουλα,εχει υπομονη και ασχολειται.Απο ποτε ξεκινησε να τα φτιαχνει??

Βιβη περιμενουμε φωτο το αγιοβασιλακι σου!Εχουμε κι εμεις στολη και ακομα δεν την εχουμε βαλει,νομιζω του ειναι μικρη ομως.. :?

Τι περασατε με τις θερμοκοιτιδες.. :( Κλωτσιες θελουν εκει μεσα!

Πραγματικα απορω με ολους αυτους που δεν κατταλαβαινουν πως δεν κανει να πιανουν ετσι ξενα μωρα!

Νανσυ τι εγινε ,ηρθε ο αντρας??

Ναταλι ο πεθερος καταλαβε οτι εκανε χαζομαρα?

Μαλλον χρειαζεται μεγαλυτερη δοση για να περασουν τα νευρα.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tsevoula sorry μπερδεύτηκα με την Μαρία. Η κουμπάρα μου που σου λέω σήμερα έχουν μηνογενέθλια γίνανε 5 μηνών οπότε είστε κοντά. Στο λέω γιατί ίσως κάτι παίζει και μειώνουν την ποσότητα του γάλακτος. Όντως κι εκείνη έχει θέμα με τα δόντια.

Στο μυαλό μου είσαι? Έχω πάρει υλικά να φτιάξω μία εύκολη μηλόπιτα που είχα δει στο "Παρέα στην κουζίνα".

Πωπω Lil τι τραβήξατε κι εσείς. Καλά αυτό με τον κόσμο που δεν σκέφτεται μου έχει τύχει κι εμένα στο metro mall στο ασανσερ του πιάνανε τα χέρια.

Άρι τζάμπα λεφτά έδωσες για τα φλασάκια αφού δεν φαίνονται :lol::lol:

Λέλα κι εγώ έχω μεγάλο πλυντήριο πιάτων αλλά βαριέμαι απίστευτα τώρα. Πριν γίνω μάνα ήταν η καλύτερή μου. Όλο κάτι περίεργα έφτιαχνα. Του σύζυξ του έχει λήψει η μαγειρική μου.

Πάντως το να ανοίξεις το σπίτι σου δεν είναι μόνο θέμα οικονομικό αλλά περισσότερο για μένα είναι πόσο ανοιχτός είσαι σαν άνθρωπος.

Κατερινάκι αστέρι η Αγγελικούλα. Μπράβο της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω με τα δικα σας

Αντωνία ωραία και αυτη η εκδοχή του μωσαικου, να σας πω δεν γράφουμε και τις συνταγες στην ομάδα για να μπορούμε να τις βρίσκουμε γιατι εδω αν δεν την γράψεις εκείνη την ώρα άντε να την βρεις μετα σε τοοοοσες σελιδες!!!σταυρουλα καλός μου ακούγεται ο τρίτος παιδιατρος που λες να πας να τον γνωρίσεις να δεις πως ειναι. για την βάπτιση δεν είσαι η μονη και εγω τίποτα ακομα και μου λείπει και το βασικό, νονός!

Σοφία σου είχα γράψει εγω πως να αλλάξεις τικερακι, κάτι σελιδες πίσω πάρε τηλ. οταν ειναι να σε βοηθησω :D να ειναι όλο και καλυτερα οι μικρές.

Μαρακι την πείραξε το γάλα και ταλαιπωρείται η Αννουλα, βρηκες αυτο που έπινε?

Κικιτσα το φτιάξετε το τζάκι γιατ δε λεει με τέτοιο κρύο.

Βικακι αφου του αρέσουν τα αυτοκίνητα ειναι σίγουρο ότι κάτι θα βρεις. Η δικια μου εχει ζητήσει απο τον Αι Βασίλη την Barbie οπότε τωρα είπα να της πάρω κάτι πιο εκπαιδευτικό.

Νανσυ καλές ετοιμασίες για το τραπέζι, ποσά κανεις πια....μπράβο.

Ελενακι σε ευχαριστω πολυ για τις ευχές για το κοριτσάκι μου! Ελπίζω να φτιαχτεί το πρόβλημα και να μην έχεις θέμα με τηλέφωνο και σύνδεση. Πολυ μου άρεσε η περιγραφή σου για το τι κανει η Εβελινα με το ποτηράκι :lol::lol:

Ναταλια δίκιο έχεις και θα ειναι πολλες οι φορές που οι γιαγιάδες και οι παππούδες δεν ακούν όσα τους λέμε. Και εγω χθες αρπαχτηκα με τη μαμα μου γιατι μου ζητούσε η μικρη σοκοφρετακι ενω ειχε ήδη φάει και της έλεγα οχι αλλο για σημερα και εκείνη την ώρα μας πηρε τηλέφωνο την άκουγε που γκρινιαζε και της έλεγε θα έρθω εγω και θα σου πάρω μπισκότα και μετα τα έβαλε και μαζι μου ότι πεινουσε το παιδι και δεν την ταιζα, ενω ειχε φάει ήδη φρούτα και της ετοίμαζα να φάει και σπανακοπιτα :evil:

Αμαλία και αυτο με το κραγιόν τραγικο :twisted:. Αρχισα να τις περνώ puzzle πριν κανα χρονο περίπου τα πρώτα είχαν 9 κομμάτια και μολις έβλεπα ότι τα έφτιαχνε πολυ γρήγορα της επερνε με περισσότερα.

Ελενακι πάλι η πεθερα θελει να κανεις τα δικα της.....

Αριαδνη με γεια το μαλλι. Να σου βρω δικαιολογία για φέτος...το μπισκοτακι ειναι πολυ μικρο και δεν προλαβαινεις..... :lol::lol: . Εχει υπομονη όταν τα φτιάχνει και μεγαλη παρατηρητικότητα βρίσκει πολυ γρήγορα μέσα στο πλήθος το κομμάτι που θελει.

Κοριτσακια μου καλο βραδυ, έχω τρομερό πονοκέφαλο και μονο αν κοιμηθω θα μου περάσει, άφησα ασχολιαστα τα τραπεζωματα αλλα δεν έχω αλλο κουράγιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ηρθα παλι!!η καημενουλα μου ζοριστηκε παρα μα παρα πολυ κ στεναχωρεθηκα το πως προσπαθουσε να τα κανει..η αναπνοη της κοβοταν,κοκκινιζε κ συγχρονως εκλαιγε απο πονο..πρωτη φορα το ειδα αυτο..η καρδια μου με πονεσε..σημερα εκανε 4ις φορες κακα.2 το πρωι με χιλια ζορια 2 κατα τις 8 το βραδυ..αυτο που με εριξε ψυχολογικα ειναι οταν ανοιξα το παμπερς εκανα τα γονατα της προς την κοιλια της για να την βοηθησω να τα κανει πιο ευκολα κ οντως βοηθησε γιατι παρολο που πονουσε με κοιτουσε στα ματια κ σφιγγοταν κ αρχισε να βγαζει κακα αλλα ηταν με αιμα..ισως πληγωθηκε καποιο εντερο..θα δουμε αυριο πως θα τα κανει..πηρα το σανιλακ 2 ..ουτως η αλλως αυριο κλεινουμε τον 6ο μηνα!θα το πεταξω αυτο το νοβαλακ..αν κ εμεινε λιγο,αλλα δεν χρειαζεται..

δεν βρηκα το 1 που επαιρνα..

αριαδνη μεγεια το μαλλι!!ανανεωθηκες!!!!!

ναταλια καλα εκανες κ του ειπες τι σε ενοχλει..εγω εχω την κουνιαδα μου που την φιλαει συνεχεια κ ρουφηχτα κ με νευριαζει πολυ..η αληθεια ειναι δεν της εχω πει τιποτα γιατι ειναι πολυ θυμωνιαρα κ δεν θα μου μιλαει για κανα χρονο παλι..

κατερινα μπραβο στην αγγελικη αλλα κ στην μανουλα που της εβαλες να τα κανει απο μικρη ηλικια..

να μιλησω γενικα τωρα γιατι βλεπω τραπεζωματα,εγω εχω κανει απειρα τραπεζωματα αλλα ειχα κ πλυντηριο πιατων..εδω κατω που ειμαστε για φετος δεν το κοβω να κανω ξανα(στην γιορτη του ανδρεα εκανα)γιατι πολυ πλυσιμο εχει κ βαριεμαι..αν μου κρατανε την μικρη εχω τρελα με τα φαγητα..κανω απιστευτα φαγητα κ εντελως διαφορετικα απο τα συνησμενα που τρωμε..εχω μερακι αρκει να εχω υλικα κ κρασι,γαλλικη κουζινα!!

ελενιτσα μου θυμιζεις την δικια μου πεθερα!!!σημερα ξερεις τι μου ειπε?της εδειξα το νυφικο που θα παρω κ μου λεει..ντε κ καλα θελεις να κανεις γαμο? :evil: τον τυλιξες τελικα τον ανδρεα ε? :evil: γιατι της λεω με το λουρι τον τραβαω?ειναι ευτυχισμενος μαζι μου κ ηδη εχουμε παντρευτει με πολιτικο.. κ μου λεει μετα ε τι παλι θα καλω κοσμο σε τριτο γαμο?κ της λεω δεν με ενδιαφερει τι εκανε πριν(1 θρησκευτικο εκανε οταν ηταν 25 χρονων).θα καλεσουμε μονο αυτους που θελουμε της ειπα κ σε οποιον αρεσει..εισαι λεω κ της εκκλησιας..κανονικα το μυστηριο της στεψης πρεπει να γινει κ μετα η βαφτιση..δεν ειπε τιποτα!! :twisted:

λοιπον σας καληνυχτω ολες κ πολλα πολλα φιλακια!!σορρυ αν ξεχασα που σιγουρα ξεχασα αλλα αληθωρησαν τα ματια!!η ωρα πηγε 2.. μακιααααααααααααααα :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimeroudia koritsia mou emena me ksipnise o mikros k ksanakoimithike k emena twra den me pernei o upnos...

maraki frouta arxises? emena twra pou arxisa k rizaleuro arxise na zorizete polu isws einai k apo auto... kala ta eipes stin pethera....

ari mou megia to malli na mas valeis fwto na to doume...

katerinaki ti kali i aggelikoula pou ftiaxnei ta pazl k egw thelw na ton mathw ton diko mou otan megalwsei ligo....

auto me ta trapezomata pou meta exeis polu plisimo polu spastiko einai....

me tous papoudes fovamai pws tha exw provlima argotera oxi toso me tin pethera oso me ton pethero ama tou lew egw se kati oxi ikano ton exw na leei to antitheto k krufa kiolas... egw exw na tous apeilo oti den tha tous pigainw to paidi opote me akoune.... eidika ama metakomisoume se alli perioxi trela tha tous pianei...

dikio exeis na grafoume suntages stin omoada na min tis xanoume...

egw simera mallon den tha kanw tpt logika tha fame stin pethera psaraki... k epeidi o antras mou den thelei na faei psari den tha kanw k patatoules....

kalo s/k na exoume...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και καλο σ/κ!!!

Μαρακι τοσο πολυ δυσκολευτηκε η Αννουλα? :( Το καημενουλι..Η γυμναστικουλα με τα ποδια βοηθαει πολυ στα κακα τους οντως.

Η πεθερα εκδηλωθηκε ε?Δεν αντεξε! :D

Εχετε μηνογενεθλια!!!Χρονια πολλα!!!

Ναταλι η πεθερα τον σιγονταρει τον πεθερο?Η' του τη λεει?

Κι εσεις μηνογενεθλια???Χρονια πολλααα!!!!

Εμεις αυριο,ολες μαζι!

Σημερα γιορταζει η Ανθη μας??

Ανθουλααα????Αν γιορταζεις..ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια μου!!!!κανω δουλειες κ βρηακα ευκαιρια που πηγε ο ανδρεας στην μαμα κ μπηκα να δω τι κανετε!!!η μικρη κοιμαται κ απο χτες που την εδωσα σανιλκ 2 φορες σημερα εκανε κ παλι τα κανονικα μελατα μας!!!εχεζε κ χαμογελουσε!!! :lol::lol: ευχαριστουμε για τις ευχες!!!

ναταλια μου ρυζαλευρο εχει σχεδον μηνα που ετρωγε..το γαλα ειναι σιγουρα.γιατι κ ο αντωνης μου ειχε θεμα τοτες με το γαλα!ειχα αχλαδι κ μπανανες για μας αλλα επειδη εμεις δεν πολυτρωμε,τα λυπηθηκα που χαλουσαν κ της εδωσα να φαει..ουτως η αλλως η ωρα της ειναι να τρωει φρουτα..χαρουμενα μηνογενελια στα μωρακια μας!!!κλεισαμε κ τον 6ο μηνα!!!!! :)

λια ναι βοηθησε πολυ με τα ποδια σηκωμενα στην κοιλια..σημερα την αλλαζα το παμπερς κ τι μου λεει ο ανδρεας..σκληραγωγημενη την εχεις την μπουμπου..ουτε ταλκ ουτε κρεμα..η πρωην λεει ολο αλοιφες την εβαζε..κ του λεω εγω η πρωην σου ειχε καλλο στον εγκεφαλο γι'αυτο το κοριτσι τρεχει στους γιατρους γιατι δεν εχει πλεον τα πεχα που χρειαζεται το δερμα..εχει σκοτωσει ολα τα μικροβια κ ολο σπυρια κ συγκαιγετε με το παραμικρο..σας ειπα οτι μεχρι κ σε γυναικολογο την πηγε 4 χρονων για να παρει υγρα.. :o την βαζω μονο το βραδυ σουντοκρεμ γιατι ειναι πολλες ωρες με το παμπερς..οσο για την πεθερα ναι εκδηλωθηκε!!θα σκαγε.... :lol::lol::lol: αμ δε λεω.. :lol::lol:

ανθη σημερα γιορταζεις?ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ!!!!!!!!!!!!! :-*:-*

αχ οταν μπαινω συχνα σας προλαβαινω κ δεν ξεχναω!!! ;):-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επανηλθαν τα κακα της μικρης!!Γιουπι! :lol:

Kαλα δελφινι η πρωην δεν παιζεται..

Ελπιζω να μην το κανει προβληματικο το κοριτσακι.

Σουντοκρεμ βαζω κι εγω,το βραδυ συνηθως ,αλλα ολο ακουω οτι ειναι πιο ''βαρια'' κρεμα...λες να κανουμε βλακεια?

Απο συστατικα ιδια με την πενατεν ειναι απ'οτι ειχα δει.

Καλα η πεθερα σου σιγουρα το κραταγε καιρο και εψαχνε αφορμη να το πει!!Και μη σου πω οτι θα το ξαναπει κιολας!

Τυπου''αντε το εβαλες και το νυφικο σου''!! :lol:

Ζηλιαρες παιδι μου! :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai maraki ksexasa na to grapsw prin xaroumena minogenethlia na exoume... pote perasan 7 mines eee....

lia i pethera sta perissotera tou ta xwnei alla einai k alla pou sugontarei....

euxaristoume liaki...

anthi xronia polla giortazeis ?

xaxaxa oi petheres vlepw arxisan na egdilonontai kala tis ta eipes maraki...

ti kala pou sulilthan ta kakaki k iremise i mpoumpou...

emena mou elege otan eipa oti thelw na agorasw nufiko k oxi na to noikiasw k ti na to kanw k mono gia ekeini tin mera einai k teteia k tzampa lefta... oxi to na to noikiasw den einai katholou tzampa lefta

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmroydia kalo s.k na exoume koritsakia mou.....

Vre Maraki,den thelei na kanete thriskeytiko i pethera e?????Ki emena den ithele mono vaftisi ithele alla emeis to ksekatharisame....mh dineis shmasia....Emena mpainakhs bgainakhs........

Wraia ta trapzwmata alla pragmati i epomenh mera einai ena megalo thema!!!!!To plunthrio i alhtheia einai oti se swzei.....

Katerinaki mou,mprabo sthn eksypnoula Aggelikoula,polu epoikodomitika ta pazl....

Anthoula xronia sou polla....poluxronh.

Bikaky einai polu wraio magazi me polu wraio faghto....

Ki egw kserw oti i sudocream einai an exei to paidi sygkaei polu...Ki egw thn exw agorasei alla mou eipe i paidiatros na mhn thn valw....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pou eiste kale oles simera? telika den to glitwnw to mageirema tha fugoun sto xwrio oi alloi k pige o antras mou na parei loukanika xwriatika k patatoules...

malwsa pali k me ton pethero mou ama den ginoume kolos kala tha einai.. koimatai o mikros k egw ekana saltsa mirise ligo to spiti alla skopeua na anoiksw meta pou tha teleiwna k irthe mesa k mirizei k arxise na fwnazei k na anoigei parathira eutuxws den mou ksipnise ton mikro tha xezomastan... katafere na mou xalasei tin diathesi omws.. ta neura mou.... polu periergos exei ginei teleutaia

egw den ton vazw sudocream mia tis fissan tou vazw alla oxi panta to vradi sunithws k ama kokinisei....

i sudocream den mas ekane tpt sto sugkama...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια γιατι ετσι με τον πεθερο?παντα κοντρα ησασταν?κ με ποιο δικαιωμα ανοιγη στο δικο σου το σπιτι τα παραθυρα?!!οσο για την σουντοκρεμ κοριτσια μ'αρεσει κ η αφη του κ η μυρωδια της..προς το παρον μονο αυτη βαζω τα βραδια απο λιγο στο ποπο μας καλου κακου..

αχ λια κ ελενη ναι ξεσπασε!! :lol::lol: αμ οχι που δεν θα ελεγα.. :lol::lol::lol: ελενη ετσι ακριβως μου ειπε!!!!αφου το βαλες το νυφικο τι θες παλι?!!!! :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η σουντοκρεμ γι'αυτο μου αρεσει,για την υφη της και με βολευει πολυ και του κουτακι που δεν γινεται χαλια σαν τα αλλα τα πλακε,να φευγουν οι κρεμες απ'τα πλαγια.

Ναταλια τι σπαστικος!!!Τελικα δεν γλιτωνεις ποτε απο τα πεθερικα,ειτε τους κραξεις ειτε οχι,αυτο που θελουν το λενε τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μουυυ.

Είπα να κάνω κι εγώ την νοικοκυρά. Ζήλεψε με τόσα που γράφετε και έφτιαξα μηλόπιτα με φύλο σφολιάτας και κρέμα philadelphia. Τέλεια έγινε και ήταν και πανεύκολη. Αλλά αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν ότι μοσχοβόλησε το σπίτι. Από φαγητό έψησα κάτι πεινιρλάκια να τσιμπίσουμε γιατί η πεθερά είπε ότι θα φέρει φάει και έχει πάει 16.30 η ώρα και ακόμα δεν μας έχει πάρει να πάμε να το πάρουμε. :evil:

Μου τι δίνει να τρώω τόσο αργά. Αυτή την ώρα θέλω να κοιμάμαι...άλλο αν γράφω στο φορουμ :lol:

Ανθουλίνιιιιι χρόνια πολλά κοριτσάρα να χαίρεσαι κάθε χρόνο με την οικογένειά σου την γιορτούλα σου. Τα παιδάκια σου να μεγαλώσουν και να γίνουν γεράααα παιδιά πάνω απ'όλα. Άντε μία εβδομάδα έμεινε και μετά χαλάααρωση.

Ναι κι εγώ sudocrem βάζω όταν δω κάπου ότι είναι κόκκινο. Αλλιώς βάζω bepanthol. Όντως έχει πολύ ωραία μυρωδιά. Μαράκι αν την απλώνεις καλά και δεν μένουν ασπρίλες τότε δεν έχεις πρόβλημα. Τώρα σφίξαν τα κακά μας με τα φαγητά και κοκκινίζουμε πιο εύκολα. Μεγάλος μπελάς τα κακά τους. Τώρα καταλαβαίνω την Νανσούλα μας. :lol:

Νάνσυ εσύ θα έρθεις στην συνάντηση? :roll: Να μας φέρεις και τίποτα να φάμε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξυπνησε η μπεμπα..κ ηθελα να κοιμηθω,νυσταζω.οταν τυχαινει αυτο μου τη δινει πολυ.

ναταλακι κ τι εγινε που μυριζει η καλησπερα κ απο μενα!

εχω τα νευρα μου γιατι κοιμοταν η μπεμπα απο τις 2 περιπου,ταισα τον αντωνη,εφαγα κ εγω,επλυνα πιατα κτλ κ παω να τον κοιμησω κ σαλτσα;φαγακι ειναι;δηλ τι να μη μαγειρευουμε να μη μυριζει;ημαρτον παναγια μου..δηλ αν εβραζες κουνουπιδι τι θα εκανε που μυριζει πολυ εντονα; :D:?

μαρακι χαρουμενα μηνογενεθλεια,καλα της ειπες της πεθερας,μα τι επαθαν ολες; :?

ανθη αν γιορταζεις χρονια σου πολλα κοριτσι μου!

εγω σπανια βαζω κρεμα,καλα εννοειται οτι βαζω αν εχει συγκαει,αλλα στο ετσι δε βαζω κ αν βαλω βαζω φρεζυντερμ.η σουντοκριμ μου αρεσει η μυρωδια αλλα λενε δε κανει συχνα.το εχω ακουσει απο πολλες μαμαδες αυτο.κ απο φιλες μου.

αριαδνη με γεια το μαλλι,πολυ πλακα αυτο με το κουτσομπολιο κ εγω κουτσομπολευα με αυτον που μου κανει ανταυγειες,ειναι γαμω τους τυπους.

κ εγω εχω πλυντηριο πιατων αλλα τωρα τελευταια δε το χρησιμοποιω πολυ.καλα για τραπεζι ειναι οτι πρεπει.

κατερινα μου μπραβο που η αγγελικουλα φτιαχνει παζλ,πιστευω οτι εξασκειται κ το μυαλο ετσι κ η παρατηρικοτητα.εμενα που το ειχαν φερει του αντωνη ενα με 9 κομματια δεν το καταφερε.αλλα αν του πεις να χειριστει π.χ το λαπτοπ κουφαινεσαι με αυτα που κανει.εγω μενω με το στομα ανοιχτο,καλα λεω πως τα εμαθε.πολυ καλη η ιδεα σου με τις συνταγες.κ εγω κατα καιρος που βαζουν τα κοριτσια διαφορα μετα τα σκεφτομαι αλλα δε μπορω να ψαξω που τα ειχαν γραψει κ ειναι κριμα.πλησιαζουν κ τα γενεθλειακια των παιδιων μας!εσυ τελικα θα τα κανεις ανημερα;δε θυμαμαι τι μου ειχες πει.

ο αντρας μου ειναι στη δουλεια,σχολαει 5 η ωρα κ μου εστειλε μηνυμα να παμε τεχνοπολις στο γκαζι που εχει εκθεση βιβλιου.παρολο που μου αρεσουν τα βιιβλια βαριεμαι να παω.κ ειχα ακουσει κιολας οτι τα πουλανε ενα ευρω! ;)

σημερα το μενου ειχε μακαρονια με σαλτσα πιπερια,κρεμμυδακι κ ζβαν.πολυ νοστιμο εγινε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι εγινε κ φαινεται οτι εχω γραψει αλλα αντι αλλων..επειδη κανω αντιγραφη παντα κατι σβηστηκε προφανως.

σταυρουλα μου παρολο που δε μου αρεσει η μυλοπιτα με λιγουρεψες πολυ τωρα!αν δε βαριεσαι βαλτην στην ομαδα.καλα κ εγω τετοια ωρα θα ειχα ψοφησει στη πεινα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σταυρουλα..να δεις ποσο μεγαλος βρωμερος μπελας θα γινουν τα κακα οταν ξεκινησει τροφες..εγω με τον αντωνη θελω να αυτοκτονησω!ειλικρινα με πιανουν τα νευραμου,γιατι ειναι 3 χρονων,τρωει τα παντα κ εχω βαρεθει να τον ξεσκατωνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα :lol::lol::lol: γελαω που εκανες παραγγελια την νανσυ!!!!!!κ εγω εκανα δουλιτσες κ μοσχοβολισε το σπτι!!!!οχι απο γλυκο!! :lol: λυπομουν να λερωσω την κουζινα!! ;) στην πεθερα φαγαμε σημερα!!

βικακιιιιιι .......... :-*:-* κ εμενα λιγο κοιμηθηκε τωρα το μεσημερι η σκατου!!!τωρα παλευει με τον εαυτο της!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου. Εγώ δεν κοιμάμαι λόγω ΓΟΠ αλλά νυστάζω όλη μέρα. Αν τους έλεγες όχι τι θα σου έλεγαν δηλαδή;;; Τι κάνατε τελικά;
    • Έλα ρε έπρεπε να το σκεφτόμουν δεν είναι τώρα να έρχεσαι με τέτοιες ηλικίες σε επαφή εδώ ακόμα κοξάκι κυκλοφορεί είναι ότι χειρότερο για μια εγκυο τώρα να κολλήσει τίποτα ειδικά κάτι τέτοιο έπρεπε με ευγενικό τρόπο να αρνηθείς  και σήμερα κιολας που είναι η γιορτή του πατέρα έπρεπε να κάνουν κάτι όλοι μαζί οικογενειακά 😊
    • 6 χρόνων είναι δίδυμα.. μωρέ σε λίγο καιρό μου φαίνεται θα το πω κι εγώ σε όλους ότι πια δεν πολύ δέχομαι επισκέψεις..γτ από μόνοι τους δεν! Άντε τώρα θα τηγανίσω πατάτες και αυγά γτ δε θα θέλουν να φάνε φακιές που έχω.. αχ αχ ελπίζω να μην έρθουν 2 το βράδυ να τα πάρουν.. τώρα νευριάζω κι εγώ δε μου φταίνε τα μικρούλια, αλλά οι γονείς τους οι αναίσθητοι..
    • Ααα ωραία ποσο χρόνων είναι τα μικρά σου αδερφού σου; Εγω να σου πω την αλήθεια αποφεύγω να έρχομαι σε επαφή με παιδεία ειδικά αυτά που πάνε και σχολείο μόνο σε εξωτερικό χώρο πχ καμία παιδική χαρά και αυτο μια στο τόσο λογο του παιδιού  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...