Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Delphine,εγω αρχισα με το γκιγκοζ και εχω δυο βδομαδες πουτης δινω το νοβαλακ 1,μου ειχαν πει οτι ισωσ να μη το δεχτει γιατι το γκιγκοζ ειναι πιο γλυκο,εγω ομως το αλλαξα γιατι ειχα ακουσει πολυ καλα λογια,ασε που ειναι 2πλασια η τιμη του απο το γκιγκοζ.Το επινε κανονικα και αυτο αλλα Εχει τωρα 3 μερες που εχει μειωσει το γαλα,απο 180-210 που επινε τωρα με το ζορι πινει 150.Εσκασα απτο κακο μου,πηρα τηλ την παιδιατρο και μου ειπε οτι μαλλον μειωνει το γαλα λογω των δοντιων :roll: .Δεν ξερω τι να κανω τωρα,εχω παρει και 5 κουτια :evil: .

Μαξιμ εγω να δεις,βγηκα την προηγουμενη εβδομαδα με μια φιλη για ποτο και ειχα κομπλεξαριστει :geek: ,ενιωθα πολυ αβολα :o ,σαν να ειχα γει πρωτη φορα στην ζωη μου!μετα το δευτερο ποτο ομως ηρθα στα ισια μου :D καλα για το τριτο ποτο δεν το συζηταω προσαρμοστηκα για τα 8-) καλα.Αλλα πλεον ειναι το μωρο μονο που με δεσμευει αλλα και ο οικογενειακος προυπολογισμος,απτην γιαγια μου εκανα τρακα για να γω γιατι ειμαστε ταπι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσακια

εγω επειδη τιμω τις φιλες μου αυριο εχω τραπεζι κ θα κανω κ τα δυο μωσαικα που γραψατε.. :lol::lol: κ το λευκο κ το μαυρο!!κ θα τα σερβιρω ενα κομματι απο το καθενα!!

νενε πιο μαγαζι στον κορυδαλλο λες;οσο για τον αδερφο μου που λες ο αντρας μου δεν εχει καλη σχεση με την νυφη μου κ δεν θελει..

εχω μια κουζινα χαμο!!εφτιαξα μπριαμ για σημερα κ ετοιμασα παστιτσιο με πενες για αυριο θα το βαλω ψυγειο κ θα το ψησω το πρωι.θα φτιαξω επισης ριζι κινεζικο κ πηρα απον χασαπη μας κοτοπουλο γεμισμενο με τυρια κ δεμενο μπουκακια ειναι υπεροχο κ βαζεις απλα νερο κ λαδι κ τα ψηνεις σαλατα κ τα γλυκα σας.κ υπαρχει κ μια περιπτωση εαν προλαβω γιατι εχω κ γυναικα να κανουμε το σπιτι να φτιαξω κ ιταλικη σουπα για να σερβιρω σαν πρωτο πιατο..αλλα δεν ξερω γιατι το βρισκω υπερβολη για 4 ατομα θα δω τι θα πει κ αντρας σεφ.. :lol::lol:

μαξιμακι την αλλη εβδομαδα θα παμε το καλο ειναι οτι ειμαι κομπλε με τα γενεθλια 2 πραγματα μου εμειναν ακομα να κανω αλλα εχω μερες ακομα μεχρι να φυγουμε

σονια κ εγω στο μητερα γεννησα αλλα εχω μονο παραπονα για τις θερμοκιτιδες η δικη μου νοσηλεια ηταν αψογη κ στην κορη μου κ στα διδυμα αλλα το εχω ακουσει κ απο αλλου..ισως να φερονται διαφορετικα σε καθε οροφο δεν ξερω.αλλα για τις θερμοκιτιδες ειναι πολυ μαφια!!μου το πε κ ατομο που δουλευει στο κτιριο

περαστικα στα κοριτσακια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa ti gaidouria exeis k mwro partous k krakstous....

nansy eimai sigouri pws ola tha ta exeis komple... kala na perasete sto trapezi... ti sas epiase me ta trapezomata?

bikaki den se afise na koimitheis eee..

maraki tin peirakse to gala to exw akousei oti polla mwra kapoia galata den mporoun na ta pioun tous enoxlei....

tsevoula se zileuw edw lew na kanonisw na paw gia ena kafe me tis files mou xwris to mwro k den kserw pws tha to kanonisw... esena pou pinei mpoukali mporeis na afiseis gala k na vgeis emena to skasmeno enw epine me mpoukali twra den to thelei katholou...

egw ekana makaronada k mallon tha kanw k mia saltsa aspri twra....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κόρες!

Τι νεα?? :D

Ευχαριστουμε για τις ευχες!Καλα πολλα λενε για τα αβαπτιστα μωρα,μεχρι και πως απαγορευεται να τα κουρεψεις!Οτι δεν ματιαζονται και διαφορα τετοια.Χαζομαρες..Τελικα οι θρησκειες να μας μπερδεψουν θελουν!!

Οπως οι παπαδες που οι μισοι βαφτιζουν με πολιτικο,οι μισοι οχι και αλλοι κανουν εξαιρεση επειδη ειναι γνωστοι..Οτι να'ναι.

Καγκουρακι η πεθερα ειναι μυτηλινια αλλα κι εκεινη 13/12 το γιορταζει,δεχεται ομως ευχες των Ταξιαρχων που την παιρνουν γνωστοι απο το νησι.

Ναταλια ο πεθερος ειναι μυτηληνιος αλλα ο γιος σου οχι,θα το συνηθισει πες της πεθερας. ;)

Αρι το μπισκοτο ξενυχταει?Πως κι ετσι,μπορει να θελει να καθεται παρεα με σας.Ο Στρατος το κανει αυτο,οσο και να κουτουλαει αν δεν ξαπλωσω κι εγω κι ο μπαμπας του για υπνο,δεν το παιρνει αποφαση,μονο κανει υπνακια και θελει και παιχνιδια.

Υπομονη με την κομμωτικη σημερα!!Το αποτελεσμα θα σε αποζημιωσει!

Κικακι τι γλυκο Βαλεριακι ειναι αυτο!!!Ματακια και χειλακια ομορφα :)

Βουλι αυτο το εμβολιο το εχουμε κανει,στο μπουτι ομως οπως ολα(εκτος απο το ποσιμο).Ο γιατρος ειναι της παλιας σχολης και αρνειται να εξελιχθει μαλλον. :roll:

Αλλα αφου ειναι τοσο ψυχρος και απομακρος και φοβασαι να ρωτησεις για το παιδι σου,τι να τον κανεις...

Με γεια τις πυτζαμες,μου αρεσουν πολυ ,εννοειται αφου ειναι λεοπαρ!!! :D

Ετσι πρεπει,να ειμαστε οι κιουριες!Λεω να φορεσω αυτο το τσοκαρακι με το πουπουλο μπροστα και καμια σατεν ρομπα ,να βαλω και μια προχειρη περλα στο λαιμο...

Εχω ζητησει απο τον αντρα να προσλαβουμε και κηπουρο... :lol::lol::lol:

Ναι αντε να βρεθουμε,Βουλι θα ειναι πριν το τελος του χρονου και μετα το τελος του κοσμου! :lol:

Ελπιζω να τα καταφερω να ερθω γιατι αλλιως θα κλαιωωωω :lol: !!

Αυτη η οδοντοβουρτα δακτυλου μονο για μασαζ στα ουλα ειναι?Τα δοντια με ενδιαφερει να καθαριζουν καλα.Σιγα μη θελει ο Στρατος να το βαζω τη γκουμουτσα στο στομα βεβαια... Θα ρωτησω στο φαρμακειο αν το εχει.

Αντωνια ευχαριστω για τη συνταγουιτα!!

Ηταν να κανω τραπεζι στην οικογενεια του αντρα αλλα τελικα θα το κανω τον αλλο μηνα στη γιορτη του.

Ισως κανουμε στους δικους μου,αλλα βασικα θα κανω σιγουρα στον αντρα μου παραμονη πρωτοχρονιας που ειπαμε να κανουμε φετος οι 3 μας στο σπιτι μας.. :x

Ναταλι καλο το σεμιναριο?Παλι καλα που ησουν μονο εσυ με μωρο αλλιως δεν θα μπορουσατε να ακουσετε τιποτα!

Μια χαρα τα εχουμε καταφερει με το θηλασμο κοριτσι!Μεσα απο αντιξοοτητες και προβληματα που προεκυπταν,καταφεραμε και θηλαζουμε ακομα.

Συνεχιζω μετα γιατι νυσταζει και πραγματικα ΛΥΣΣΑΕΙ!!Κλαιει χτυπιεται και με δαγκωνει στο στηθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια, τί ωραία που έχετε όρεξη για γαστριμαργικές δημιουργίες!Εγω βαριέμαι και μόνο που το σκέφτομαι :?

Θέλω να πάρω και γω δώρο στο μπισκοτάκι για κάτω απο το δέντρο αλλά δεν ξέρω τί!Το καλό είναι ότι ο αδερφός του άντρα μου μας πήρε το καρεκλάκι φαγητού δώρο και θα μας το δώσει όταν πάμε Αθήνα και η αδερφή του άντρα μου έμαθα απο την πεθερά ότι της πήρε ένα σωρό ρούχα.

Περιμένω μπας κια κοιμηθεί τώρα για να να μπω για μπάνιο.Θα τα πούμε και μετά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα κ για τους στρατουληδες σας!!

βικακι πολυ ξενυχτι η μπεμπα ε;κοιμαται πολυ την μερα;μονο εγω ειμαι βρε κοριτσια η πιο τυχερη της παρεας;κ πολυ υπνο την μερα κ απο τις 9 για υπνο η μπεμπα κ ο μπεμπης 10-10.30 κ μου ξυπναει μια στις 4.30 για 100 μλ γαλα κ ξανακοιμαται μονος του.ειναι πολυ δυσκολο να μην κοιμουνται..μετα δεν θα εχετε ορεξη για τιποτα..εγω κοιμαμαι τοσο καλα για αυτο ειμαι σαν την σβουρα τη μερα..αλλιως κ εγω θα σερνομουν..παντως πιστευω πως ο θεουλης μου στειλε διδυμα αλλα φροντισε να ναι κ καλοβολα..τσαμπα ανχωνομουν 9 μηνες..

αχ βικακι να δω τι θα κανεις εαν δεν εχει στρωσει μεχρι να πας στην δουλεια..τι θα λεγες για λιγη μαστουροσκονη; :lol::lol::lol:

εμενα μου αρεσουν τα τραπεζωματα κ οι επισκεψεις γενικα..γιατι εαν δεν κανουμε κατι σαββατο βραδυ στεναχωριεμαι..δεν παμε που δεν παμε πουθενα ασ δουμε τουλαχιστον κανεναν ανθρωπο..κ εχω βαρεθει τα σουβλακια κ τις πιτσες

βεβαια τραπεζωνω μονο οσους μας τραπεζωνουν..γιατι καποια περιοδο ταιζα συνεχεια καποιους κ εκεινοι δεν μας καλουσαν ποτε κ δεν εφερναν ουτε ενα γλυκοκ ειπα δεν ξαναχει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

liaki to thema einai pws oute o petheros einai mitilinios apo tin smirni einai i katagwgi tous k epeidi exei genethleia ekeini tin mera k giortazei o aderfos tou aggelos to giortazei tote... k mou leei apo mitilini eimaste afou i smirni einai apenanti...

kalo polu kala auta pou elege alla auto itan pou lege mono gia tin arxi k efuga nwris arxize na mourmouraei k o mikros....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nαταλακι τρεχεις με τα γραφειοκρατικα για το γαμο?Αχ γιατι να μην τα κανουν ολα πιο ευκολα...οντως πληρωνουμε καποιους αχρηστους...Εχεις μαθει να του το υπενθυμιζεις του καλου σου, ε? Και εμενα πρεπει να μου γινει καθημερινοτητα αυτο τωρα.... Αν ξεχασω να το παρω γινεται τιποτα , δεν το ρωτησα...Να χαισεστε το Στρατουλη σας , σας ευχηθηκα και εχθες :D

Σταυρουλα και εμεις στο μπουτακι το καναμε και ολα τα αλλα εκτος απο ενα ποσιμο που λεει και το λιακι.

Δελφινακι αχ το ψυχουλινι μου , εχει μαθει τωρα στο αλλο και αν τα παιδια μαθουν σε κατι δεν αλλαζουν ευκολα.

Το φριζολακ AC παιρνουμε εμεις...Και εγω βικακι μπιφτεκια με πατατες ελεγα να φτιαξουμε αλλα εφτιαξα ψαρακια.

Τσεβουλα μαλλον θα μπορεις να το αλλαξεις.

Νανσουλι τι εχεις ακουσει δηλ. γιατι και εγω εκει γεννησα και αν θυμασαι μας τον ειχαν κρατησει.... :twisted:

Καλα τραπεζωματα!

Νενακι κλεισατε τελικα στην παλαιοπαναγια εκει που παντρευτηκαμε και εμεις? Θα κανετε και βαπτιση μαζι?Δεν πιστευω να μην μας καλεσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανσυ καλα κανεις και δεν τους τραπεζωνεις αυτους!! :D

Σε ενα σπιτι που εχουμε παει μερικες φορες,οταν ειμαστε μονο εμεις και οχι κοσμος για γιορτη γενικα,παμε με γεματα χερια κι εκεινοι δεν μας βαζουν ουτε νερο αν δε ζητησουμε.Ουτε να παραγγειλουμε πιτσα ουτε τιποτα.Μονο οταν ημουν εγκυος μου εβαζε φαι που ειχαν επειδη μου μυριζε! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...twra 2 meres h sundesi mou einai xalia kai den mporousa na grapsw giati olo aposundeomoun....ta neura mou exoun spasei me ti sundesi...exei kapoia blabi kai akoma na ti ftiaksoun...kai thlefwno den exw katholou :twisted: Elpizw prin tis giortes na to ftiaksoun.

Xronia polla stous Stratoulides gia extes kai sto Baleriaki pou einai sketi gluka (den iksera oti exei giorti)! Kai ston Mitsara xronia polla :P

Stauro wraia h pitzama...kai egw oti exw parei apta next eimai polu euxaristimeni!!

Telika me epises re Stauro ekopsa to portokali, itan polu ksino, arxisa apo simera na bazw ligo avocado. Na dw ti tha mou pei h paidiatros pou alla mou eipe kai alla kanw...alla den me polunoiazei kiolas ti tha pei :lol: Emas den mas exei kanei pote embolio sto xeri...mono sta mpoutia.

Bibi egw tin eixa balei sto dwmatio tis 2 minwn. Mia xara itan...

Sonja xaroumena minogennethlia...perastika sta mpempakia! Kai egw eixa mia glukokolokitha kai eftiaksa 2 pites...tin upoloipi den iksera ti na tin kanw kai tin ebala stin katapsiksi se kommatia...den kserw an kanei kiolas...ta mafin wraia itan?? Gia pes suntagi!

Delphina kai egw otan tis kanw ela ela tentwnei xeria kai thelei na tin piasw :D

Tony auto to potiraki exoume kai emeis se kokkino...alla emena h kori mou thelei na to piei olo to periexomeno kai molis tis to dinw an den to trabiksw na tis to parw den stamataei! :lol: Exei pathei trela me auto to potiraki kai to nero! Molis to dei to arpaei kai kanei san trelo mexri na brei ton tropo na to balei sto stoma tis...h plaka einai oti den kserei na to sikwnei kai roufaei aera mexri na tis to sikwsw gia na ftasei to nero sto stomio! :lol:

Ari kalo kommwtirio!!

Katerina mou sou lew apo twra xronia polla gia tin Aggelikoula giati den kserw an tha exw sundesi kai pote etsi opws paei! Na ti xairesai kai opws epithimeis na ti deis! :)

Tony egrapsa ti suntagi sou...wraio ginetai me leuki sokolata? Den exw faei pote...tha to kanw se liges meres pou giortazei o antras mou, alla isws kanw kai to mauro tis Bikis giati m'aresei h sokolata!!

Maria ax to kaimeno...les apo to gala na zorizete??

Biki emena mou eixan kanei dwro apo tote pou gennisa apo tin kliniki ena kouti frizolac kai ekana mia dokimi twra pou pinei apo to ekpedeutiko potiraki nero na tis balw mesa gala na dw an tha to piei alla tipota! Kai to dokimasa kai egw na dw kai eixe athlia geusi!

Den kserw an ola ta galata exoun auti ti geusi, pantws mou fanike polu xalia.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

oti τα βαζουν επιτηδες για να παιρνουν τα λεφτα απο εοπυ ειδικα οταν γεννιουνται στην αρχη του 9 τα αποκαλουν οριακα προωρα..εμενα καθε μερα μου ελεγαν κ κατι διαφορετικο..στην αρχη εβαλαν την μπεμπα κατανοητο γεννηθηκε 2350 ο μπεμπης ομως 2650..κ εκει που θα μου τον εφερναν ξαφνικα παρουσιασε αναπνευστικο..την επομενη μερα του βρηκαν μικροβιο..κ μαλισταν μικροβιο που θα μπορουσε να κολλησει μονο απο εμενα πραγμα που εγω δεν ειχα..την επομενη η μπεμπα ταχυκαρδια την επομενη αντιβιωση γιατι ειχε ο μπεμπης κ καλα μικροβιο κ οτι επρεπε να γινει αγωγη 10 ημερων..την επομενη δεν κανει πεψη παροοτι μονιμα την εβρισκα λερωμενη!!!την επομενη δεν επαιρνε βαρος κ ως διαμαγειας μωλις τους ειπα οτι θα με αναγκασουν να τα παρω κ μωλις μπηκαν τα 20ρικα στις τσεπες..το βαρος αυξανοταν η ταχυκαρδια εξαφανιστηκε κτλ κτλ..βεβαια κλεισαμε 10 μερες μεσα..τοσες οσες ηθελαν..κ φυσικα στα βιβλιαρια δεν γραφτηκε πουθενα η λεξη θερμοκιτιδα ουτε η αγωγη της αντιβιωσης ουτε τιποτα!!!κ ενοχληθηκαν κιολας που ο γιατρος μου πηγαινε κ εβλεπε πως ηταν τα μωρα..ο οποιος κ ο ιδιος μας εδειξε φανηρα τον εκνευρισμο του αλλα δεν μπορουσε να μας πει κ τιποτα γιατι δουλευει εκει..1 μηνα αργοτερα γεννησε η ξαδερφη μου κ την αφησαν να φυγει με πυρετο κ ο γιατρος μας εγινε εξαλλος γιατι δεν του ειπαν τιποτα!!κ η κοπελα ειχε παθει λοιμωξη!!εχω ακουσει πολλα τελευταια αλλα εγω οσο αφορα την νοσηλεια μου ηταν ολα πολυ καλα..αν κ διαφωνω στο γεγονος που βαζουν κοπελες που εχουν τα μωρα στο δωματιο με αυτες που δεν τα εχουν..κ εμενα ενταξη ημουν σιγουρη οτι δεν ειχαν τιποτα αλλες που οντως τα μωρα τους κινδυνευουν δεν ειναι πολυ ψυχοφθορο αυτο;;;;κ εγω ειχα ζησει την εμπειρια να εχω τη σαντυ στο δωματιο εαν δεν την ειχα ζησει θα με ενοχλουσε παρα πολυ..ξερετε πως ειναι να βλεπεις την διπλανη σου να θηλαζει κ εγω να βγαζω γαλα με το θηλαστρο γιατι απλα θελουν να βγαζουν λεφτα;με αυτα κ με αυτα οταν γυρισα σπιτι κ δεν ειχα τα μωρα κ εκλαιγα ολη μερα κοπηκε το γαλα σιγα σιγα..

σε μια γνωστη μου της ειπαν στα μουτρα νομιζεις πως μονο με τισ γεννες θα εβγαζαν λεφτα;στις θερμοκιτιδες ειναι το χρημα..τα δικα μου να φανταστεις τα ειχαν στην εντατικη!!!!!!ποσες μερες μαζι μετα μωρα που ηταν 600 γραμμ!!!να ακουω ολη την ωρα το μπιμπ των μηχανηματων κ να βπλεπω γυρω μου μωρα να παλευουν για την ζωη..γονεις να χαιδεουν τα κουτια κ οσοι μπορουσαν τα χερακια τους..κ να σου φαιρονται λες κ ειναι δικα τους κ οχι δικα σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα το μενου σήμερα είχε αυγά με ντομάτα και τυρί γραβιέρα. Από σαλατικό βραστά κολοκυθάκια και πατάτες και καρότα (υπόλοιπα από το μενού του Στρατούλη) και λίγα κεφτεδάκια που μου έφερε η πεθερά μου.

Κικιτσα εμάς το αντίθετο χάλασε ο θερμοστάτης και δεν ανάβει το καλοριφέρ και την παλεύουμε με τζάκι (ενεργειακό).

Tsevoula ίσως είναι συνηθισμένο τελικά να μειώνουν το γάλα πόσο μάλλον εσύ που τις δίνεις και τροφές τώρα. Εμένα η κουμπάρα μου που δίνει ξένο μου είπε ακριβώς το ίδιο χτες. Ότι δηλαδή από 200+ml που έπινε με το ζόρι τώρα πίνει 150ml.

Αρι εγώ και η μάνα μου του πήραμε 2 διαφορετικά πάνινα βιβλία. Θέλουμε να τον κανουμε διαννοούμενο :lol::lol:

Σας αφήνω γιατί γκρινιάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ase lia twra eriksa k ena kauga me ton pethero paei k filaei oli tin wra ton mikro sta magoula k me tsatizei para polu exei erethistei kiolas twra k ton lew pali auto ekei na ton filaei eriksa k egw kavga k isixasa twra den milaei irthe na fame edw k efuge xwris na ton peiraksei ton mikro ama pia varethika na to lew k na eimai eugeniki oli tin wra... den pas kala mou leei polla neura exei... nai lew oso afora to paidi mou den sikwnw kouventa.. nai esu k to paidi sou mou leei... stenaxwriemai na malwnw mazi tous den thelw giati einai kaloi anthrwpoi k me stirizoun san goneis tous exw pou den exw konta tin manoula mou alla wres wres mou tin dinoun polu sta neura... etsi mou erxete na mathw sto paidi na skoupizete kathe fora pou tha to filane na min thelei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

An kserw leei Nansoula,oles na exoun ta mwrakia toys ki egw me to thilastro, kai na perimenw thn wra tou episkepthriou san trelh...Oi alhtes,emas eidika pathsan se ayto pou eixame kai meta den ikseran ti na poun kai elegan oti bghke aima apo ta koprana....po........mp........Ennoeitai oti kerdizoun polla xrhmata me tis thermokoitides eidika twra toy eoppy,den mporei na toys elegxei kanenas...Mprosta sto symferon xesthkan gia sen aki gia mena kai gia th kathe mana dhladh...sketo emporio sta idiwtika...

Nansoula ki egw exw pathei kati tetoies niles na etoimazw synexeia faghta gia olous, kai oi alloi na mhn kanoun pote tipota,isa isa ena poto kai gluko.Egw pisteyw oti einai ston anthrwpo....

Twra exw provlimatistei me hmera twn fwtwn.Egw thelw na kanw giorth sto spiti me trapzei ktl alla o antras mou den poluthelei,akouste logo....O antras mou trexei se agwnes rallu(etrexe apo mikros me kart) kai i pethera mou den thelei tous filous mas pou trexoun ki ekeinoi kai vevaia tha erthoun kai ta petherika sth giorth kai ekeinh tha thumwsei....Vasika den thelei na trexei....Ti na kanw re gamwto????kai mou proteine na pame se ena estiatorio sthn edem ston korydallo....

Nai Lil mou kleisame stis 9 iouniou stis 12 to meshmeri,ennoeitai pws tha se kalousa....den tha kalousame to gamproudi mas?????

Natalaki mou kala ekanes,as thumisoun,na tous prosferi ksudi,top.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλια αν δεν το παιρνουν χαμπαρι με το καλο ας το παρουν με το κακο.

Ξεχασα,χτες ημουν με την πεθερα στο μαγαζι και ειχε το Στρατο και βλεπω το ματι του κοκκινο απο κατω και στο φρυδι,σαν αιμα.Λεω παλι γδαρθηκε με το νυχι του.Και μετα που τον πηρα κανω ετσι και το σκουπιζω και ηξταν γεματος κραγιον! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Αλλα δεν ειπα τιποτα....

Νανσυ ποτε ειναι το παρτυ?Δεν εχω καταλαβει.

Τωρα που ειπες για τον γιατρο μας,πρεπει να κλεισω και για παπ καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

της βικης το εφτιαξα κ μπηκε καταψηξη εκανα ομως μιση δοση κ περιμενω να ερθει κ η λευκη σοκολατα να κανω κ το αλλο.

νενε μου φυσικα κ ξερω την εδεμ ειναι παρα πολλα χρονια αυτο το μαγαζι..αλλα εμεις παμε στο παπαγκαλο.εχεις παει ποτε;;ειναι υπεροχο χειμωνα καλοκαιρι γιατι εχει τζαμαρια κ μια πολυ ωραια αυλη ειναι σε στενο στην αθηνας.

λια μου εμενα με ενοχλει να κανω τραπεζωματα κ ο αλλος να με εχει ολο με πιτσες σκεψου κ το καθολου πως μου φαινεται :lol::lol: κ εγω τωρα με τα μωρα τους παω μια μια δηλαδη μια απεξω μια τραπεζι ενταξη δεν μπορω κ συνεχεια να μαγειρευω..

εμενα πιο πολυ με ενοχλει που τα συγκεκριμενα ατομα που ανεφερα οχι μονο δεν εφερναν τιποτα αλλα ξερουν οτι οι υπολοιποι που ερχονται φερνουν ποσα γλυκα κ ειναι σαν να τους λενε φερτε μαλακες να φαμε!αφου ειχαν ενοχληθει κ οι αλλοι καλεσμενοι κ μου το χαν σχολιασει.

βεβαια με την φιλη μου διπλα που εχουν σχεδον καθημερινες επαφες τα πρωινα φυσικα κ δεν παω ουτε φερνει αλλα οταν ξερεις οτι αλλος θα σε ταισει παρε κατι.ειμαι παραλογη;εκτος βεβαια κ αν εχει γινει καποια συμφωνια στο μη φερνεις φερνω κτλ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 γεναρη αλλα η τρελη φαικ μαμα θελει ολα να ναι αψογα!!!ολοι περιμενουν να φανει!! :lol::lol:

εγω ειχα κανει οταν ειχα σαραντησει γιατι αλλιως δεν προκειται να πηγαινα..ολο περιεργα ονειρα βλεπω κ περιμενω πως κ πως να αδιαθετησω :lol::lol::lol:

νενε μου γιατι μου εχεις δωσει την εντυπωση οτι η πεθερα κανει αυτο που θελει με τον τροπο της;κοιτα σιγουρα θα ναι πιο ξεκουραστο να βγειτε εξω αλλα εαν σε ευχαριστει περισσοτερο να ανοιξεις το σπιτι σου καντο σπιτι κ ξιδακι σε αυτους που δεν θελουν τους φιλους σας./.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nansoula,to papagkalo to eixe o kohs enas termatofylakas me th gynaika tou th tzoulia.Aytoi einai kollhtoi me to ksadelfo mou pou einai paixths tou olumpiakou,h arrabwnistika tou ksadelfou mou doyleye ekei porta,einai mia polu omorfh kopelitsa ksanthoula...an sou leei kati....

Nai to kserw kanei koumanto,exeis dikio....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ εμενα μου αρεσει να κανω τραπεζι,γενικα κ εγω δε παω καπου χωρις να παω κατι.αλλα δεν εχω παραπονο κ σε αυτους που ερχονται,ολο κ κατι θα μου φερουν.δε μου εχει συμβει να τσαντιστω με κατι πολυ.απλα μια φιλη μας(αυτη που εχασε τα μωρακι)ειχε κανει τα γενεθλεια της κορης της πριν κατι μηνες κ τα ειχε κανει σε παιδοτοπο κ δεν ειχε φαγητο για μεγαλους.κ μου κακοφανηκε γιατι εχουν οικονομικη ανεση κ το καλοκαιρι ειχαν παει σε πολυ ακριβο ξενοδοχειο στη μυκονο οι δυο τους κ σε ενα αλλο μερος με το παιδι τους,δε θυμαμαι που ε κ γενικα απο τοτε που γενησε δε κανει ποτε γιορτη σπιτι της ενω πριν το παιδι εκανε παντα κ με φαγητα.βεβαια γενικα ειναι πολυ καλο παιδι,αλλο αυτο να μου πειτε κ την αγαπω πολυ αλλα αυτα που σας εγραψα με νευριαζουν.εγω παροτι δυο παιδια τη πρωτοχρονια θα κανω γιορτη που γιορταζουμε κ οι δυο,δηλ εγω κ ο αντρας μου.τελοσπαντων,αυτα ειναι υποκειμενικα κ ο καθενας κανει οτι νιωθει.απλα καποιοι με πολυ λιγοτερα εισοδηματα κανουν πιο πολλα απο αυτους που ειναι ανετοι οικονομικα.

κ εγω εχω τραπεζι στη πεθερα μου κ τη κουνιαδα μου τη κυριακη για τα γενεθλεια του παιδιου κ πηρα κ εγω ρολο κοτοπουλο νανσουλα κ θα το κανω με πατατες στον φουρνο.λεω να κανω κ ρυζακι αυτο που εχει μεσα αρακα,καροτο,καλαμποκι να ψησω πιπεριες φλωρινης με φετα κ ανηθο δυο σαλατες κ τυρακια.ε αυτα ενταξει κ εμεις 4 ειμαστε.

λελα σου εγραψα κ εγω συνταγη με κορμο,δεν την ειδες;

ναταλακι εχεις δικιο που νευριασς κ εγω σε μερικα δε μπορω να κρατηθω κ εμενα η δικια μου καλη χρυση κ βοηθαει αλλα αν κανει κατι χοντρο θα το πω.θα του περασει του πεθερου,δε πειραζει.

περιμενω τη μαμα μου κ εγω το απογευμα με τη γιαγια μου.

τωρα ξυπνησε ο αντωνης μου κ μεχρι να ερθουν θα σιδερωσω λιγα ρουχακια.

ελενα ολα τα γαλατα ετσι βρωμανε..λενε οτι μυριζουν ετσι επειδη εχουν μεσα πολλες βιταμινες.

νανσυ τον κορμο ειναι ωραιο να τον σερβιρεις κ με μια μπαλα παγωτο.

ελενη μου το ξερω αυτο το μαγαζι το εδεμ,ειναι ωραιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν κανω πια γιορτες για μενα κ τον αντρα μου γιατι ειναι λιγο μετα τα γενεθλια της σαντυ κ επειδη κανω παρα πολλα πραγματα μετα δεν εχω ορεξη να κανω παλι κ επισης επειδη κανενας δικος μας δεν κανει τιποτα στις γιορτες προτιμω να δειχνω ολο μου το ταλεντο :lol::lol: στα παιδικα γενεθλια

αυτο που πες βικακι το εχω παρατηρησει κ εγω κ εχω διαπιστωσει πως τελικα ειναι στον ανθρωπο..πχ σημερα ελεγα για τα φαγητα στην ξαδερφη μου κ μου λεει εσυ δεν εχεις παρει χαμπαρι απο κριση κ της λεω πως οτι θα φτιαξω εχω υπολογισει να ναι μην εχει μεγαλο κοστος κ οτι οτι κανω θα ναι χειροποιητο κ οχι αγοραστο επομενως θα εχει πολυ λιγοτερο κοστος πχ περυσι εκανα σουβλακια χοιρινα κ κοτοπουλο απο 30 που φυσικα κοστισαν κ φετος θα κανω κοτομπουκιες κ κεφτεδακια..δεν αγορασα spring rolls ta eftiaja monh moy me elaxisto kostoς την τουρτα δε θα την αγορασω θα την φτιαξω ετσι μπορω κ κανω πολλα.ειμαι σιγουρη πως θα υπαρξουν καποιοι καλοπροαιρετοι που θα το σχολιασουν αρνητικα αλλα δεν με νοιαζει εγω να τους ευχαριστησω θελω..τωρα εαν σχολιασουν περι κρισης κλπ λιγο με νοιαζει κ οπως λεει κ ο αντρας μου δεν τους ζητησαμε δανεικα κ δουλευει σαν το σκυλι για να μη μας λειπει τιποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακι δεν σου ειπα ευχαριστω?Νομιζα πως σου ειπα! :?

Εννοειται πως την σημειωσα κατευθειαν τη συνταγη σου!

Νανσυ σιγουρα θα βρεθουν να πουν,αλλα ειμαι σιγουρη πως απο μεσα τους θα ζηλευουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted: με πηρε τηλ ο αντρας μου κ μου πε οτι πηγε τον φιλο του που ηρθε απο ταξιδι δουλεια να φαει κ οτι θα φαει κ εκεινος μη καθεται κ κοιταει κ τωρα μου ερχεται να πεταξω το φαι στα σκουπιδια απο τα νευρα μου!!!αλλα εχε χαρη που λειπει η μανα μου αλλιως θα της αφηνα τα μωρα κ θα πηγαινα με την σαντυ στα μαγαζια!! :twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κι εμένα το πρωινό δεν είναι καθόλου το αγαπημένο μου;, απλά είπαμε να το δοκιμάσουμε σ εκείνους τους κύκλους, γιατί κιόλας έπεφταν βολικά οι μέρες σκ ή όταν δουλεύαμε απ' το σπίτι. Φυσικά είναι και θέμα τύχης ότι είχαμε συλλήψεις και στους δύο κύκλους. Καλά σίγουρα κι η πρόκληση έπαιξε το ρόλο της στον κύκλο του Απριλίου, απλά το συνειδητοποίησα σήμερα κι είπα να το αναφέρω.  Όσον αφορά για το μωράκι που χάθηκε, σε καταλαβαίνω απόλυτα 😞 έτσι κι εγώ τον περασμένο Οκτώβριο την ημέρα της ΠΗΤ, νομίζω μου βγήκε όλος ο πόνος κάπως μαζεμένος... Δε ξέρω αν το νιώθετε, εμείς πάντως με το σύντροφό μου κάπως "το γιορτάσαμε", όχι βέβαια με την έννοια της χαρούμενης γιορτής, απλά μαγείρεψαμε σπίτι και ήπιαμε στη μνήμη του μωρου μας γιατί δε θέλαμε κάπως να ξεχαστεί αυτή η ψυχούλα σα να μην υπήρξε ποτέ. Να σου πω την αλήθεια, εγώ ίσως το χρειαζομουν αυτό περισσότερο απ' ότι ο σύντροφός μου, και μπορώ να πω ότι με βοήθησε να βάλω ένα κλείσιμο σ εκείνο το κεφάλαιο. Από τότε κάπως πήρα τα πάνω μου και ήμουν πιο χαλαρή με τις προσπάθειες, με την έννοια ότι όταν έβλεπα αρνητικό δεν απογοητευομουν όσο πριν τον Οκτώβρη. Νομίζω ότι πιο πρίν ήμουν σε άρνηση διότι στο μυαλό μου είχα ότι θα έπρεπε "να ήμουν έγκυος" κι ίσως αυτό να μη με άφηνε να ευχαριστηθω και τη διαδικασία.
    • Λίγο έμεινε μέχρι να μάθεις κορίτσι μου... Μπράβο σας που είστε καλά και οι 2!!!
    • Υπομονή και επιμονή και θα έρθει το θετικό, θα φουσκώσει η κοιλίτα! Πάντως κι εμένα το πρωινό, το χειρότερό μου. Άσε που υπάρχει και χρονική πίεση και αυτά τα πράγματα θέλουν τον χρόνο τους.
    • Σ'ευχαριστώ για την αναλυτική σου απάντηση!!! Δεν το περίμενα πως στη 4η εγκυμοσύνη μου θα ειχα τόσο άγχος. Σε ολες ειχα ειναι η αλήθεια, απλά επειδή στις προηγούμενες ειχα πολυ έντονα συμπτώματα (μετα τις 5μιση προς 6 βδομάδες βέβαια) ίσως αυτο με ανακούφιζε οτι όλα πάνε καλα.  Απλα με θυμάμαι στις αλλες που ειχα τόσο έντονα το αίσθημα πως θα αδιαθετησω , παρ'ολο που ηξερα ότι ειμαι έγκυος , που πηγαινα κάθε λιγο στο μπάνιο να τσεκαρω αν έχω αίμα. Τώρα τίποτα. Και απο συμπτώματα , αυτα τα λιγα που εχω, μια έρχονται μια φεύγουν. Το μεσημέρι για παράδειγμα ειχα λιγο το στομάχι κάπως... Μετά έφυγε. Τωρα πηγα τα παιδια στις κουνιες και μονο λιγη ζαλη ένιωθα που και που. Αλλα ειμαι μολις 5+1 Πφφφφ οπότε μακαρι να ερθουν οι αναγουλες μπας και ηρεμήσω γιατι έχω αρχίσει να μην με αντέχω χαχαχα
    • Καλό μήνα κορίτσια!!! Εύχομαι πολλά θετικά τεστακια!!!!     εγω σήμερα είχα β επιπέδου όλα καλά ευτυχως πάει κ αυτό!!!  Εχουμε  Κ κάτι φωτός π εκεί που νόμιζα ήταν κορίτσι αρχισα να πιστεύω είναι αγόρι, είναι ίδιο ο γιος μου 😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...