Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

γεια σας μανουλες!

ειμαι κομματια γιατι ψιλοξενυχτησα κ σηκωθηκα κ πρωι γιατι ειχα ραντεβου στο κομμωτηριο.12 ειχα ραντεβου αλλα μεχρι να θηκασω τη μπεμπα,να παρω κατι τηλ να καλεσω για τα γενεθλεια του αντωνη,να πιω καφε,να ετοιμαστω ε ενα δυωρο το θες σιγουρα.κ πηρα κ τον αντωνη μαζι γιατι ειχαμε ραντεβου με τη γιαγια κ τη θεια του να πανε να του παρουν τα δωρα των γενεθλειων του.κ επισης ωραια να ανανεωνεσαι,εκανα ανταυγειες κ κουρεμα αλλα με κουραζει πολυ το κομμωτηριο,3 ωρες ημουν εκει.μετα εκανα μια μικρη βολτα στα μαγαζια να δω για μαυρες μποτες που θελω κ πηρα δυο σουβλακια,καλεσα κ ενα ταξι κ γυρισα..το μωρο μου εκατσε με τον μπαμπα της κ ηταν πολυ ησυχη.

αχ λετε για σουφλε κ λιγουρυτηκα..κ εγω το κανω σαν της αντωνιας,χωρις μπεσαμελ ομως.

μαρακι η αννουλα ειναι για φαγωμα!αντωνια μου κ ο αναστασης σου μια γλυκα!ρε κοριτρια τι μωρα γλυκα καναμε!ειναι ολα για πολλα φιλια κ δαγκωματακια!

το ειπαν κ τα αλλα κοριτσια αλλα απο τοσο λιγο μηνων δε λενε συνειδητα τις λεξεις..κ εμενα ο αντωνης ειπε 9 μηνων μπαμπα κ μετα ξαναμιλησε 2 χρονων κ κατι.

σταυρουλα μου κ εμενα ο αντωνης ποτε δε μπουσουλησε,κατευθειαν περπατησε αλλα σχετικα αργησε(14 μηνων).μη στεναχωριεσαι που εχεις κλειστει κ που γενικα η ζωη σου εχει αλλαξει τοσο πολυ.απο τη στιγμη που γινομαστε μανουλες η ζωη μας αλλαζει 360 μοιρες,τιποτα δεν ειναι οπως πριν.λειτουργουμε με βαση τις αναγκες των παιδιων μας κ η εννοια μας δε τελειωνει ποτε..πρεπει ολες μας να το συνειδητοποιησουμε αυτο γιατι αλλιως οπως λες δεν χαιρεσαι το μεγαλωμα του στρατουλη σου κ περναει πολυ γρηγορα ο καιροςς,συνεχεια αλλαζουν τα μωρα κ μετα ξεχνας τι εκαναν σε καθε ηλικια.αυτο να σκεφτεσαι κ να νιωθεις καλα κ κυριως να σκεφτομαστε ολες οτι εχουμε υγεια εμεις κ τα παιδακια μας κ προς το παρον εχουμε εστω να φαμε γιατι εκει εξω πειναει πολυς κοσμος κοριτσια,οπως ειπε κ η νανσυ κ εγω εχω παρατηρησει οτι δεν υπαρχουν ουτε διαθεση ουτε κ χρηματα για στολισμους κ τετοια.υπαρχει σοβαρο προβλημα κ οπως λετε που θα φτασει ολο αυτο..

χθες που κατεβηκα πειραια ηταν ολα τα μαγαζια αδεια λιγες μερες πριν τις γιορτες,δηλ ελεος..πολυ στεναχωριεμαι που εχουν γινει ετσι τα πραγματα..

μαρακι ναι ο αντωνης σου εχει αλλαξει πολυ,ειναι πιο αντρακι τωρα πια.

λιλακι μου κ εγω ειχα κανει εξετασεις θυροειδη πριν μεινω εγκυος στη μπεμπα κ ειχα λιγο οζους κ μου εδωσε χαπι.αλλα το σταματησα στην εγκυμοσυνη κ μαλιστα απο την επομενη μερα που ειχα επαφη με τον αντρα μου γιατι ελεγα μηπως εμεινα εγκυος κ οντως τελικα εμεινα στην μπεμπα.κ ολο λεω οτι πρεπει να το ξαναδω το θεμα αυτο κ ολο το αφηνω.

αντωνια μου πολυ λιγουρυτηκα τη πιτουλα σου!αν θες γραψε συνταγη αν κ σε αυτα εγω δεν τα καταφερνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον η συνταγη της πιτας ειναι

500 γρ κιμα

500 γρ κοτοπουλο κομμενο σε κομματακια

2 κρεμμυδακια ξερα αμα θελετε κ φρεσκο

1 ποτηρι λευκο κρασι

περιπου μιαμιση κουπα τυρια εγω εβαλα γκουντα κ γραβιερα

2 αυγα

λιγη κρεμα γαλακτος

λιγο μαιντανο κ λιγι μοσχοκαρυδο

πιπερι.λιγο αλατι

τσιγαριζουμε τον κιμα πολυ καλα κ βαζουμε κ το κοτοπουλο κ το κρεμμυδι τσιγαριζουμε παλι

κ σβηνουμε μετο κρασι..αφηνουμε να πιει ολα τα ζουμια του να στεγνωσει τελειως

αφου κρυωσει καλα ριχνουμε τα υπολοιπα αυγα κρεμα γαλακτος μαιντανο τυρια κ πιπερι μοσχοκαρυδο κ ανακατευουμε καλα.βαζουμε σε βουτηρωμενη κ αλευρωμενη φορμα του κεικ φυλο κρουστας..γεμιζουμε με την γεμιση το κλεινουμε καλα κ τρυπαμε λιγο το φυλλο με πιρουνι

ψηνουμε στους 180 βαθμους για μια ωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες μου...συνταγές διαβάζω και πρέπει επειγόντως να τις σημειώσω!Λία εγώ το κάνω όπως η Αντωνία αλλά πάνω βάζω μία λεπτή στρώση μπεσαμέλ αλλά και με κρέμα γάλακτος εξίσου ωραίο είναι.

Εμεις πήγαμε στα πεθερικά της κουμπάρας μου γιατί γιόρταζε ο πεθερός της και ο νονός της μπέμπας(ο γιος της κουμπάρας μου-4 ετών).Ο άντρας μου δεν μπορούσε να έρθει και πήγα με αυτούς και την μπέμπα.Ωραία περάσαμε αλλά έφαγα του σκασμού, πάει η διατροφή, το βράδυ επειγόντως ζούμπα ;)

Πάω ομάδα να δω τί εχετε πει.

Φιλιά σε μία μία ξεχωριστά :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πασχαλιτσακι μου χαιρομαι που ειστε καλυτερα και παλι περαστικα να ειναι.Δεν ξερω τι γινεται με την πιεση να μην σε αγχωνω αλλα δεν πρεπει να τα αφηνουμε ρε γμτ....Και εμενα μην το λες μου ηρθε καπως αυτο , μακαρι να ειναι πλασματικο τωρα και στο 6μηνο να εχα καλυτερα νεα....Τι ωραια που θα εχεις και τη μανουλιτσα σου κοντα. :D Ειστε και φιλοξενοι και εμενα ετσι ηταν οι δικοι μου , το σπιτι μας παντα ανοιχτο ητανε .

Βικακι και εσυ , ε? Ελπιζω να μας περασει και να εχουμε καλα αποτελεσματα...

Κοκονα μαγειρισα μου, εγω μπορει να σε χρειαστω στη ζαχαροπαστα...

Αριαδνη ολο βολτιτσες μου εισαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα αυτό περιμένω να ακούσω κι εγώ για να πάρω τα πάνω μου. :D

Βικάκι τι τέλεια που πέρασες? Ζηλεύωωωω.

Αντωνία thanx την αποθήκευσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello!τι κανετε κοριτσια μου?

Δεν εχω διαασει τπτ ακομη,αυτες τις μερες ριχνω τρελο τρεξιμο και σχεδον καθε μερα εχω κοσμο στο σπιτι...οποτε καταλαβαινετε.Ανοιγα το pc και ελεγα που θα παει θα βρω χρονο.Αλλα....

Σημερα πηγαμε παιδιατρο,(κανονικα στις 20-21 ειναι το εμβολιο)εχω γραφτει σε ενα προγραμμα τις εθνικης τραπεζας και κανω οσες επισκεψεις θελω δωρεαν και το εκμεταλλευομαι. :D Ειμαι και λιγο ιδιοτροπη και θελω να νιωσω καλα με καποιον,οπως ενιωσα με τον γιατρο που με ξεγεννησε και ετσι θα δοκιμασω διαφορους παιδιατρους ωσπου να καταληξω.

Πηγαμε 7600κλ και 68εκ.Δηλ πηρε 600γρ και μισο ποντο σε 20 μερες.Για τους ποντους μου ειπε να μην ανησυχω που πηρε τοσο λιγο γιατι ειναι ηδη ψηλη.Επισης φουσκωσαν τα ουλακια της αρα συντομα θα χουμε δοντακια.Την βρηκε πολυ καλη και στο να στεκεται,ειπε οτι ειναι προχωρημενη.

Βρε κοριτσια η παιδιατρος μου ειπε να μην το βραζω το νερο(σκετο)που της δινω γιατι χανει τα πολυτιμα συστατικα του :?: που xreiazetai και αν βεβαια εχουμε προβλημα νερου στην περιοχη να της δωσω εμφιαλωμενο :?:

Με εχει πιασει το στομαχι μου απο τα μελομακαρονα,τι πραγμα ειναι αυτο!!!! :oops:

Παω να σας διαβασω οσο προλαβαινω :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια λογου οικονομικου λετε για το γαμο?εγω ετσι οπως τα μετρησα στο περιπου θα μου βγουν μονο για του γαμου(βερες-στεφανα-νυφικο-γαμπριατικο)400ε ολα μαζι το πολυ..τις βερες τελικα τις πηρα ασημενιες αναγλυφες κ αν πω ποσο μου βγηκαν θα μεινεις..απο τα λοισιρ εκει σε σενα που ειναι στο εμπορικο..ηθελα να τα παρω απο το βερα βερα αλλα τα οικονομικα ειναι χαλια ..ασε που δεν θα την βαλει ο ανδρεας κ θα πανε τζαμπα..τωρα για τις μπομπονιερες ειδα πολλες τιμες..για τους μεγαλους απλα με τουλι κ κανα λουλουδακι μεσα κ για τα παιδια θα βρω κανα παιχνιδι..παλι κ αυτα οικονομικα βγαινουν..αντε αλλα 80ε σε βαζω..τα προσκλητηρια θα τις κανω στο φωτογραφειο κ μου βγαινουν περιπου 100ε για 200 προσκλητηρια..στο περιπου παντα λεω γιατι δεν νομιζω να καλεσουμε τοσο κοσμο..δλδ ολα σογια γιατι ουτε που τους ξερουμε απο την μερια του ανδρεα..ουτε αυτος τους ξερει..υπολογιζω να βγουν ολα μαζι το πολυ 1500ε.τωρα αν δεν βρουμε νονο το κακο ειναι οτι θα κανουμε εμεις τα εξοδα κ να γινει καποιος εκεινη την ωρα..τι να πω?!!πολυ την λυπαμαι που δεν γινετε κανενας.. :cry:

κατερινα αντε να τους καλοδεχτεις μαμα κ μπαμπα!!λογικο ειναι η γυναικα να αισθανεται ασχημα.. :( ολα θα περασουν κ θα ξανα γινει οπως ηταν!!!ευχαριστουμε για το καλεσμα!θα πω τον ανδρεα να'ρθουμε κανα 2 μερο!!ειναι πολυ ωραια εκει!!

τσεβουλα τι προγραμμα ειναι στην εθνικη?ποσα δινετε?εχω ακουσει οτι εχει κ καλους γιατρους..ηθελα για ολη την οικογενεια..μια χαρα ειναι η μπεμπουλα σου!!!κ εγω εμφιαλωμενο εδινα κ τωρα πηραμε φιλτρο βρυσης το πιο καλο κ δινω απο κει τωρα..εχουμε αλατα γι'αυτο πηραμε κ αλλο φιλτρο..εχουμε 2 μεσα στην αποθηκη που περναει το νερο ενα μηχανημα που σπαει τα αλατα κ ενα στην βρυση..χαμος!!!!

βικακι μεγεια το μαλλι!!!!!φανταζομαι οτι ξεσκασες πια!!!εκανες κ την βολτουλα!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια

εμεις παλι απο τις 6 ξυπνησαμε....

Ναταλακι προβληματισμους για τον γαμο????ολα θα γινουν σιγα σιγα..

Βικακη μεγεια το μαλλακι..φανταζομαι ανανεωθηκες!!!!!

Κατερινακι μετο καλονα δεχτεις την μανουλα κ τον μπαμπακα..ευχομαι η μανουλα αποδω περα να ειναι καλα..θα ξεσκασει λιγο με τα εγγονακια της...

τσεβουλα μεγαλωσατε πολυ...

Μαρακι..ολα ενταξει για το γαμο βλεπω..ευχομαι μεχρι εκεινη την ωρα να βρεθει καποιος να βαφτισει την Αννουλα...καλυτερο ειναι το νερο της βρυσης αν υπαρχει φιλτρο...!!!!!!!!!!!!!!

παω να κανω καμμια δουλεια κ επανερχομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!ποσα γραψατε παλι..εγω εχτες μαγειρευα ολη μερα κ μετα σιδερο κ δεν προλαβα να ξαναμπω..

λια μου αν κ καθυστερημενα να σου πω οτι εγω το σουφλε το εκανα με κρεμα γαλακτος αλλα ειπα να δοκιμασω για τα γενεθλια με μπεσαμελ..κ μου αρεσε περισσοτερο.εγω θα βαλω μονο τυρια μεσα γιατι το υπολοιπο μενου εχει πολυ αλλαντικο κ δεν θελω να εχουν ολα.στο σουφλε με μπασαμελ βραζω τις πενες βαζω μετα τις ανακατευω με ασπραδι αυγου κ βουτηρακι κ ανακατευω με λιγη μπεσαμελ κ διαφορα τυρια κ απο πανω παλι μπεσαμελ τριμμενη φριγανια κ κομματακια βουτηρο.οταν το εκανα πηγε η νυφη μου στο καπακι κ το εφτιαξε κ εκεινη.

για τη σαλατα αυτη που σου πε το μαρακι ειναι υπεροχη κ γιορτινη.κ εμεις στα τραπεζια κατι τετοιες περιεργες κανουμε.

πασχαλιτσακι αυτος ο γνωστος που σου χα πει λεγεται καρνεζης κ μπορει κ να τον ξερει ο αντρας σου.

βικακι μου μεγεια το μαλακι!!!!

κοκονα πρεπει να ναι νοστομο αυτο που εφτιαξες.τι ειπαν αυτοι που το δοκιμασαν;

αυτα παω για μαζεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια !!

Μολις εκατσα και ποναει ακομα η μεσουλα μου ...εβαλα και βολταρεν παλι αααχ

Και εμεις στη βρυση εχουμε φυλτρο αλλα και παλι πολλα αλατα βλεπω.Και το εμφυαλωμενο νερο που εχουμε βρασει περισοτερα εχει. Το φυλτρο του ψυγειου δεν το εχω δοκιμασει ακομα...

Μαρακι ολα ετοιμα για το γαμο,ε?Ποτε λετε?

Ναταλακι μην αγχωνεσαι εχεις χρονο και θα βρειτε λυσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Ας εχει κρυο βρε μανουλες οταν εχει ηλιο αλλαζει η ψυχολογια! 8-)

delphine,καλημερα γλυκια μου.Οντως κριμα για να μη βρεις νονο-α αλλα μη χαλιεσαι ισως να προκυψει,εμεις αν και εχουμε θα το αργησουμε μαλλον,σκεφτομαι Σεπτεμβρη αν ειμαστε καλα.Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ασχοληθει με το ποσα θα μας βγουνε,αποφευγω να μου προσθεσω κι αλλο αγχος :? απλα το μονο μου μελημα ειναι να καταφερω να την βαπτισω στο χωριο μου,στην εκκλησια που βαπτιστηκα και εγω. ;)

Εδωσα 55€ για εναν χρονο και εχω οσες δωρεαν επισκεψεις θελω καθε μηνα,νομιζω μεχρι τα 14 χρονια,συνεργαζεται με την βιοιατρικη,εμας ειναι αρκετοι γιατροι στο προγραμμα και μετανιωσα που δεν ειχα γραφτει απο τον πρωτο μηνα που με ειχε ενημερωσει μια φιλη μου που δουλευει στην εθνικη.Εχει και αλλες παροχες-εκπτωσεις για εξετασεις,δεν τα θυμαμαι καλα.Επισης της εκανα και ασφαλεια...πωπω δεν θυμαμαι την εταιρεια :oops: ....με 260Ε το χρονο γιατι ειχα απογοτευτει που πηγα μια φορα στο παιδων και προτιμω να παω στα ιδιωτικα και καλυπτει νομιζω το 100% αν ?"Θεος φυλαξοι συμβει κατι...ακομα περιμενω το συμβολαιο να τα δω αναλυτικα

Κοκονα μου,καλημερα!απο τις 6? :shock: πωπω 2-3 φορες μου χει σηκωθει απτις 7 και δεν μπορουσα να συνελθω,σημερα ξυπνησε 9&30 και τωρα ξανακοιμηθηκε :D .Και εγω παρατησα το σιδερο και ηρθα για κουσ κουσ.Τα οικονομικα τωρα δεν με παιρνουν για φιλτρο,θα την βγαλω με εμφιαλωμενο που πινω και εγω

Νανσυ μου καλημερα και σε σενα!ΤΡελαινομαι για σουφλε και για οτι εχει νακανει με κρεμα γαλακτος.Γενικως σε βλεπω χωμενη στην μαγειρικη,τα διαβαζω και μου τρεχουν τα σαλια... =p~=p~

Εγω εβγαλα κοτοπουλο σημερα,μερες εχω να μαγειρεψω,την εβγαζα με ταπερακια απτην πεθερα και την μαμα :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!

τσεβουλα μονο 55ε?πολυ καλα ειναι!!εμεις το φιλτρο το πηραμε 50ε γιατι το ειναι καταλληλο για μωρα μας ειπε..ειχε κ πιο φθηνα.αλλα επειδη εχουμε υπερβολικα αλατα γι'αυτο πηραμε αυτο..αλλιως επαιρνα εμφιαλωμενα κ της εδινα χωρις να το βρασω..οσο για το γαμο ναι..ψαχνομουν πολυ γιατι θελω να τα παιρνω σιγα σιγα για να μη φανει ολα μαζι το ποσο καναν!!! ;) ουτος η αλλως θα παιρναμε φορεμα για την βαφτιση κ θα μου'βγαινε ιδια λεφτα..ετσι αποφασισα να κανω ενα λητω γαμο χωρις στολισματα!!δεν χρειαζεται..μονο για την κολυμπηθρα θελω ενα στολισμα..

λιλ ακομα η μεση ε?αν εβαζες εμπλαστρο σε 2 κομματια θα βοηθουσε η δεν το αντεχεις?κ εγω προχτες βγηκα στην αυλη να καθαρισω κ το βραδυ με πεθανε στο πονο,αλλα εβαλα καουρντεν πεν κ σηκωθηκα περδικη!!!

νανσυ βουρ στην κουζινα ε?μηπως να κανεις καμια εκπομπη?η να οργανωνεις παρτι γενεθλιων?

αντωνια πρωινος πρωινος ο αναστασης μας!!!σημερα με ξυπβησε 8 ,γαλα κ μετα 10 ξανα ξυπνησε..οντως ωρια φαινεται η πιτα!!ειχα κανει κατι παρομοιο με φυλλο σπιτικο αλλα σε ταψι..οτι ειχα τα εβαλα μεσα κ εγινε μιαμ μιαμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α δεν σας ειπα!!!!κανουμε κ ελα ελα!!!!την λεω ελα γελαει κ κανει κ αυτη μετα!!!το θεμα ειναι ομως οτι οταν λεμε ελα θελει κ να την παρεις κιολας!! :lol: χτες ηταν στην πορτα για να φυγει η κουνιαδα κ την λεει ελα κ η καημενουλα μου ηθελε να παει κ να κανει το χερακι ελα(παρε με) :lol: μονο το δεξι χερι κοριτσια δουλευει παντα,ειτε για κουπεπεπε ειτε για ελα!δεξιοχειρας ειναι!!γιατι η πρωτη κορη του αριστεροχειρας ειναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ομορφες!!

Να χαιρομαστε σημερα τους Στρατουληδες και τα πεθερικα μας :D

Πηγαμε χτες βολτιτσα στο river west και μπηκα και στα next,ρε κοριτσια...ακριβα μου φανηκαν..στο σαιτ πιο φτηνα τα θυμομουν..τιποτα δεν πηραμε γιατι ενα απλο μπλουζακι ειχε πανω απο 30 ευρω..

Γενικα ωραια ηταν αλλα πηγαμε αργα και κλειναν τα μαγαζια σε λιγο.

Τι ωραιες συνταγες!Εχω αρχισει και αρχειοθετω!Στο σουφλε με μπεσαμελ δηλαδη δεν βαζετε καθολου κρεμα γαλακτος μεσα?Στεγνο?

Ναταλι για το οικονομικο αγχωθηκατε?Ή αλλαξατε γνωμη για γαμοβαπτιση...

Να σας πω την αληθεια εμενα με βολεψε τελικα που θα ειναι μονο βαπτιση,γιατι θα παρω προσκλητηριο μπουμπουνιερες ξεκαθαρα παιδικες,που προβληματιζομουν,κι εχω βρει ποιες θα κλεισουμε.

Ενταξει και για ρουχο κατι θα βρω να φορεσω,χωρις αγχος.

Αν ηταν γαμοβαπτιση δεν θα το ευχαριστιομουν νομιζω...δεν θα απολαμβανα το γαμο γιατι θα ειχα το νου μου μονο στο μωρο και αν ειναι ολα καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλα στους Στρατουληδες!!

Μαρακι θα βαλω και εγω καουντερ παι'ι'ν μου φαινεται...

Θα εχει πλακα η μικρουλα σας , τσακπινουλα θα γινει :D

Λιακι καταληξατε μονο βαπτιση τελικα?Γινεται χωρις να εχει προηγηθει γαμος δεν εχω ιδεα...Σιγουρα θα ειναι λιγοτερο το τρεξιμο και το αγχος.Κοριτσια σε μια φιλη μου περσυ που ειχε 5 μηνων μωρακι και αποφασισε να παντρευτει πρωτα στο γαμο τους ο παπας δεν τους αφησε να εχουν μαζι τους και το μωρο γιατι ηταν αβαπτιστο :o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα λια μονο βαφτιση ε?θα κανετε αργοτερα γαμο?

λιλ εγω την παω εκκλησια απλα δεν την κοινωναω..δεν μου ειπε τιποτα ο παπας..εγω για αλλο αγχωνομαι..αν σε περιπτωση δεν γινουν μαζι με αυτην την καινουργια χαζη εγγυκλιο που εβγαλαν..αναγκαστικα θα γινει σαββατο ο γαμος κ κυριακη πρωι βαφτιση..το μονο που θα κανω αναγκαστικα ειναι να παρω εξτρα μπομπονιερες κ το νυφικο που θα παρω θα το παω στην μοδιστρα να μου βγαλει την ουρα κ να μου το κανει με παραμανα κ να μπορεσω να το βαλω την αλλα μερα..ουτε που με νοιαζει αν φαινεται εστω κ λιγο νυφικο..σαμπανιζε θα το παρω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λια μου τελικα δεν θα κανετε γαμο;

ναι μονο μπεσαμελ κ στα μακαρονια 3 ασπραδια αυγων ετσι δεν γινονται στεγνα κ με τα τυρια την μπεσαμελ που ανακατευεις καποιες κουταλιεςκ τα υπολοιπα ειναι μια χαρα..μπορεις να βαλεις ζαμπον τυρι μανιταρια πιπερια κ καλομποκι αν σου αρεσει κ οι πιπεριες πολυχρωμες για να δωσεις χρωμα.εμενα επειδη μου αρεσει πολυ η μπεσαμελ μου αρεσει περισσοτερο ετσι.

εγω τελειωσα σχεδον με τις προετοιμασιες μονο να φτιαξω τα γλειφιτζουρια της μινι κ να βρασω κοτοπουλο να μπει καταψυξη για τις φωλιες κοτοπουλου που θα κανω.εχω κανει κ την λιστα για τα ψωνια για υλικα που θα χρειαστω για τα φαγητα που δεν μπορω να κανω προετοιμασια.εκανα κ χρονοδιαγραμμα για να δω εαν θα με παρει ο χρονος κ εχω υπολογισει πως 1 το μεσημερη θα ναι ολα ετοιμα!για να δουμε..αλλα καθε μερα ετοιμαζω πραγματα κ μπαινουν καταψυξη κ απλα θα ψηθουν εκεινη τη μερα.ευτυχως βεβαια που εχουμε κ καταψυκτη στην ταρατσα.εχτες εκανα 43 τυροκουλουρες!!κ φυσικα με δικο μου φυλλο.

τσεβουλα εγω τα μωρα τα εχω παει στο δωματιο τους απο πολυ μικρα 1.5 μηνων..αντιθετα τη σαντυ την ειχα παει 3 μηνων βεβαια ρωτησα την παιδιατρο πρωτα.κ απο τοτε αρχισαν να μου κοιμουνται πολλες ωρες..

εμεις ακομα τιποτα απο νονους κ γενικα δεν βλεπω φως στο τουνελ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιλ :o:o εμεις την ειχαμε στην αγκαλια μας κ ο παπας μας παντρευε..την εδωσα στον πατερα μου μονο οταν αρχισε να κουραζεται.καλα ηταν κ ο παπας τρελιαρης εκανε γαμο βαπτιση σε 45 λεπτα κ μας εκανε ολο πλακα την ωρα του μυστηριου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμαν λια το ξεχασα τελειως!!!!

λοιπον λια-ναταλια-σταυρουλα χρονια πολλα να χαιρεστε τα μωρα σας κ τα πεθερικα σας!!!!

νανσυ σοβαρα?ωραιος ο παπας!!! :lol::lol: κ εγω μαζι μου εννοειτε θα την εχω..δεν παει να χτυπιεται ο παπας..αν κ δεν νομιζω να πει κατι..τοσα τσιπουρα ηπιαμε μαζι!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια.

Εδω οταν δεν μπαινεις μια μερα θελεις ιδιαιτερα για να συνεχισεις την παρακολούθηση? :P

Χθες η μέρα ήταν δύσκολη, είχαν και βηχαλάκι τα μωράκια και η μια μου έκανε και εμετό, και ευτυχώς ηρέμησε. Το βράδυ ήταν κάπως καλύτερο από προχθές , αλλά θέλαν αγκαλιά για να κοιμηθούνε. Ο γιατρός μου λέει ότι αν εχουν ορεξη και είναι ευδιαθετες τότε να μην ανησυχω... τι να πω. Αν συνεχιστεί όμως θα πάω να τις ξαναδει. Σήμερα δείχνει κάπως καλύτερη η κατάσταση , αλλά δεν λέω μεγάλες κουβεντες...

Σημερα εχουμε μηνογενεθλια, γεννηθηκαμε πριν 8 μήνες, ΠΑρασκευή και 13! Μεγάλη Παρασκευή για την ακρίβεια ;)

Από τότε το 13 έγινε το γουρικό μας νούμερο 8-) .

Κικιτσα εμένα η περίοδος μου ρθε στους 7 μιση μήνες και ομολογώ ότι την είχα "πεθυμησει" γιατί ένιωθα περίεργα πρησμενη. από τότε έχω δει βελτιωση στη τριχόπτωση.

Κατερινάκι βαζω μισο αβοκάντο με 1-2 ουταλίτσες λαδι και λιγες σταγόνες λεμόνι στο μουλτι και τρωνε και οι δυο. Είναι σαν γκουακαμόλε για όσες σας αρέσει η μεξικάνικη κουζίνα. Το υπόλοιπο - χαλά εύκολα αν το αφήσεις, μαυρίζει - φάτε το εσεις, ανακατέψτε το με μέλι και κάντε το άλλειμα για το ψωμι σας το πρωι. Είναι φανταστικο και κάνει και καλό στο δέρμα! Και αν το συνδυάσεις με γραβιέρα είναι πλήρες πρωινό γεύμα. Στην κρήτη που έχουν αβοκαντιες τρώγεται πολύ.

Ασε ΝΑνσυ με τα μαιευτήρια και λίγα λες, έκανα φασαρία στη διεύθυνση, αλλά δεν ήθελα να το τραβήξω γιατί είχα τα μωρά μου μεσα και φοβόμουνα. Στο Μητέρα γέννησα και έχω να πω τα χειρότερα για τη νοσηλεία μου και για την...τακτικη των θερμοκοιτίδων.

Μωρουδένια αν νιώθεις πρησμένη να ...προσέχεις , εκτός αν θέλεις να χαρίσεις στο μωράκι σου αδερφάκι. :roll::D

Λία αν ενδιαφέρεσαι έχω συνταγή για σουφλέ με ψωμί του τοστ τυρί και ζαμπόν, που πετυχαίνει πάντα και είναι ιδανικό για τραπέζι, αλλά είναι θερμιδική βομβα !!! Παρεπιπτόντως, σημερα είχαμε μαγειρικό οιστρο και φτιαξαμε ένα τσακ μπαμ ψωμι της αργυρώς και σουφλε από κολοκύθα, ελαφρυ και φανταστικο, και μαφινσ με κολοκύθα και μήλο (δεν δοκίμασα ακόμα). Είχαμε βασικά μια τεράστια κολοκύθα και επρεπε κάπως να αναλωθεί.

Κοριτσια υπόλοιπα αργότερα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eιστε ολες σουπερ μαγειρισσες,σας θαυμαζω!!

Νανσυ 43 κουλουρες μαρη τρελη??Ποσο αλευρι χρειαστηκες αληθεια??

Μαρια το νυφικο ειναι πολυ ωραιο,μου θυμιζει αυτο που εχω παραγγειλει.

Μονο βαφτιση θα κανουμε το Μαιο και γαμο αργοτερα,πολυ κλειστο.Σας το ειχα ξαναπει νομιζω.

Σονια περαστικα στα μικρακια.

Θελω τα φωτα σας και για κατι ακομα...ΓΛΥΚΟ ΜΩΣΑΙΚΟ!!

Πως το κανετε εσεις?

Εχω βρει πολλες διαφορετικες συνταγες και με εχει φαει ο αντρας να του φτιαξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία μεγειά τα δόντια, αλήθεια υπάρχει στανταρ σειρά με την οποία βγαινουν τα δοντάκια? Εμείς δεν έχουμε συνέχεια, παρόλα αυτά δαγκώνουμε τη μαμα όταν τσαντιζόμαστε :roll:

Κοκονα ο Αναστασης μπορεί να μην είναι ετοιμος , αλλα μπορεί απλα να μην έχει συνηθησει το κουταλι και να θελει το χρονο του..Μηπως να του δινες απο το κεικ - πιτα που εφτιαξες :P Δεν νομιζω να μπορεσει να αντισταθει! Ειναι πολυ γλυκας!

Εστε τι είναι αυτό το τζελ που βαζεισ στα δοντακια του? Σχετικά με το νερό, είναι στο παιδί , οι δικές μου η μια είναι νεροφίδας, ενώ η αλλη χρησιμοποιεί το ποτηράκι για να της απαλύνει το πονο των δοντιών η για να ρίξει το νερό πανω της επουδενεί να το πιει όμως.

Πασχαλιτσακι περαστικα στη μανουλα σου..

Βικάκι μεγειά το μαλλί.

Μαχιμ μην ανυσυχεις για τις κουβεντες περι γαμου, λενε για τα ζευγαρια οτι στη διαρκεια των προετοιμασιων δοκιμαζεται η σχεση. Εσας σας ενωνει το μπεμπακι σας και με λιγη καλη διαθεση ολα θα γινουν.

Delphine καλυτερα που παιρνεις τα του γαμου σιγα σιγα, να μην σου φανουν πολλα ως προς το οικονομικο και να τα ευχαριστηθεις κιολας.

τα υπόλοιπα αργοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsakia mou...

Pasxalitsaki mou glyko,h mamaka sou xreiaztai ligo xrono kai tipota allo....akou gia th perouka,i pethera mou exei mia(exei genika ligo malli klhronomikothta) ekplhktikh perouka,kaneis den pairnei xampari kai to malli tis fainetai polu plousio :lol::lol::lol:

Bikaku mou,kai egw den mporw ta kommwthria,bgazw aytres den exw ypomonh ,otan kanw tis antaygies mou einai to xeirotero moy....

Nansoula,giati den skeftesai na sas ta vaptisei o adelfos sou????

Lil mou,ki egw eixa paei se gamovaptish to proigoumeno kalokairi kai o papas eixe zhthsei to mwro na mhn einai me toys goneis toy den epitrepotan kai tin kratoysan oi papoudes agkalitsa.... :lol::lol::lol:

Maraki gia tis veres den axizei na dwseis lefta,oi perissoteroi andres den tis forane pote....Symfwnw me th Sonia liga liga kai den tha sou fanoune...

Antwnitsa o Anastashs einai paidaras......

Natalaki mou,giati eisai provlimatismenh???logw tou oikonomikou????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
    • Με το καλο ολα Λευκη μου!!!! Ευχομαι καθε υπερηχος ν σε κανει κ πιο ευτυχισμενη!!!✨️🤰🙏❤️🧿 Ειδα ανοιξες κ το θεματακι για μωρακια κ συγκινηθηκα!!!🥹 Ολα με το καλο κ με Υγεια!!!   
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...