Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Ελενα μου δεν ειναι οτι τρωει δυο τρεις κουταλιτσες..μακαρι να ετρωγε..δεν μπορω να το βαλω μεσα το κουταλι στο στομα του τοσο καλα το σφραγιζει..καθε μερα προσπαθω..μπαινει η πρωτη κουταλια κ μετα το ραβει... :lol::lol::lol::lol:κ κλαιει για να τον βγαλω απο το καρεκλακι λες κ μου λεει φτανει μηνμε μπουκωνεις αλλο δεν θελω ρε μανα :!::!::twisted::twisted::twisted::twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστουμεεε!

Αντουαν μαλλον δεν ειναι ετοιμος ακομα ο Αναστασης.Για δωστου κανενα μπισκοτακι απο αυτα τα ωραια που εκανες μηπως τον δελεασεις!Δε θυμαμαι αν εχεις πει,του βαζεις καθολου δικο σου γαλα στην κρεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia moi,kahmera.......ti kalhmera dhladh....

Shmera irthna oi enisxyseis,oi goneis mou kai apasxoloun ligo th mpempoula.....

Lil mou agaphmenh mou,den einai tipota o thuroeidhs,tha pairneis ta xapakia sou kai ola tha einai mia xara...tI KANEI O Dionysakos mou???zwhroulhs akouw........

Antwnitsa mou,tetoia na mou les....Les kai se mena na mh ths aresei tipota????gia na doume ,kontos psalmos....

Kikitsa mou kai mena exei kairo na mou erthei i periodos,prepei na aksiwthw na paw sto gynaikologo.....

Elena mou,polu kleisoyra pragmati,egw to s/k phga sto patriko mou me ta petherika wraia perasame!!!!!!!!!

Anthoula nai i mikrh mou polu zwhrh apo mwrouli mwrouli....Sterewnetai,to mproumyta anaskela to kanei gia plaka metakineitai kai pianei kanonika pragmata,toyrlwnei kai kwlaraki kanonikotata...Thn atimoula...

Nansoula pragmatika polu tragiko,pws mas katanthsan re gamwto etsi????oi alhtes,den kseroun ti fagane kai thn plhrwnoun oi misthwtoi,syntaksiouxoi kai oi eleytheroi epaggelmaties.......

Natalaki mou,giati neyrakia???????

Pasxalitsaki mou,mats mouts......

Lia mou ki egw sta petaxta mpainw oti prolavw diabazw...

Sonia kalws ithres...

xRISTINOULI MOU TI KANEIS?????exw ksexasei polles alla ti na kanw....

Gia thumiste mou exete pei oti tha synantitheite sthn Athina???

Nansoula mou thumise mou th diaita ,prepei na xasw epeigontws ta 8 kila pou mou exoun meinei,exw ksekinhsw apo xthes kai prosexw.....tah mou peite twra to thumithika xristougenniatika...

Alekaki na ta ekatostiseis...........

Tha dw fotos kai tha epanelthw...

Ariadnoula filhse mou to mpiskotini sou.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ρε συ δοκιμασα τα παντα..κ με δικο μου γαλα κ βιολογικα κ του εμποριου..δεν τα θελει.οπως ειπες προφανως δεν ειναι ετοιμος..την αλλη βδομαδα θα ρωτησω παιδιατρο να μου πει..να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.

Εμείς είχαμε τρελή γκρίνια χτες. Δεν καθόταν πουθενά. Μόνο λίγο όταν ήρθε ο μπαμπάς του κάθισε και του μίλαγε, έλεγε τα δικά του που μόνο αυτός ξέρει. :lol: Μπα μπα μπα, μπρρρ , τρρρ, βουυυ κλπκλπ. :lol::lol:

Μετά πάλι γκρίνια. Του έβαλα τζελ τίποτα. Τελικά του έδωσα 2μιση ml ντεπον και ησύχασε λίγο. Είμαι μεταξύ δόντια και έντερα γιατί το πρωι που έχεσε ήταν ήσυχος. :D Έπαιξε με την κουβέρτα δραστηριοτήτων και έκανε βαρελάκια. Δεν κάνει ολόκληρα αλλά μισά. Από ανάσκελα μπρούμυτα. Το αντίστροφο δεν το έχουμε καταφέρει ακόμα οπότε κάποιες που αγχώνεστε μην ανησυχείτε κάποια στιγμή θα γυρίσουν τα μωράκια σας.

Lilaki αχ σε καταλαβαίνω με τον θυροειδή. Εγώ πρέπει να κάνω πάλι εξέταση για το ζάχαρο. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα.

Σονια περαστικά στα μικρούλια σου.

Λελούκο λογικά θα σου βγάλει τα πάνω τώρα ο Τούλης.

Κικιτσα χαρούμενα μηνογενέθλια.

Μαράκι κούκλος και ο Αντώνης σου. Κι εσύ μια κούκλα στην φωτογραφία.

mwroudenia κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το νερό κι εγώ τον θηλάζω γιατί δεν πίνει νερό. Κι εγώ του έλεγα από νεογέννητο μαμά και ο άντρας μου μπαμπά και τώρα σε μένα λέει μααα..μαα και στον πατέρα του μπαμπαμπααα... :lol:

Αντωνία ναι τέλεια η γλυκοπατάτα αφού αυτό που έμεινε το τσάκισα εγώ. :lol: Ο Αναστάσης μας απλά δεν είναι έτοιμος ακόμα. Μην τον ζορίζεις θα φάει απλά μπορεί να σου φάει στον 7ο. Δεν είναι όλα τα παιδιά ίδια. Χαρούμενα μηνογενέθλια και σε σας.

Λέλα είμαι ειδική στο σουφλέ. Κάνει πάταγο :lol: Και είναι και πανεύκολο. Βράζει τις ταλιατέλες (εγώ αρκετά aldente γιατί αν τις παραβράσεις θα γίνει νιανια αφού ψιλοβράζουν και στον φούρνο με την κρέμα γάλακτος). Τις στραγγίζει και τις ρίχνεις στο πυρέξ (όχι όλες μία στρώση). Στον πάτο θα βάλεις βούτυρο και τριμμένη φρυγανιά. Απλώνεις πάνω από τις ταλιατέλες το ζαμπόν σε τετραγωνάκια και μετά τα διάφορα τριμμένα τυριά (εγώ βάζω ρεγκάτο, γραβιέρα και ότι άλλο τυρί σου αρέσει), μετά ρίχνω λίγο ξερό δυόσμο και επαναλαμβάνω την ίδια διαδικασία με την δεύτερη στρώση. Τέλος, πάνω πάνω (δηλαδή πάνω από την τελευταία στρώση τυρί) βάζω μπέικον. Μπορείς να το βάλεις είτε σε τετραγωνάκια είτε ροδέλες όπως θέλεις. Τέλος, ρίχνω μπόλικη κρέμα γάλακτος γιατί δεν μου αρέσει στεγνό το σουφλέ. Δεν θυμάμαι όμως ακριβή ποσότητα θα το δεις με το μάτι να έχει φτάσει και στον πάτο. Προθερμαίνω τον φούρνο και το ρίχνω μέσα. Καμιά φορά αν έχω τραπέζι το ετοιμάζω από την προηγούμενη μέρα το βάζω ψυγείο και το ψήνω την επόμενη.

Συνεχίζω μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες

τελικα μεγαλη υποθεση να βγαινεις εξω απο το σπιτι, ηθελα να κανω κατι δουλειες το πρωι και ηρθε η μαμα μου και κρατησε τον μικρο, πηγα Πειραια γυρισα, μετα εδω κοντα στο σπιτι και παλι ειχα χρονο οταν γυρισα, τις αλλες μερες για ποτε φτανει το μεσημερι ουτε που το καταλαβαινω. Ο Νικολας μου φαινεται να ειναι καλυτερα, κοιμηθηκε καλα το βραδυ και το πρωι ειχαμε λιγες μυξουλες μονο.

Νάνσυ οντως τραγικο αυτο και το χειροτερο ειναι οτι δεν ξερεις πως θα πανε τα πραγματα οπως λες και εσυ τωρα ακομα τα καταφερνουμε για ποσο ομως. Και εγω το εχω παρατηρησει αυτο με τον στολισμο, πολυ λιγοτερα σπιτια απο αλλες χρονιες ισως στολιζουν μονο αυτοι που εχουν μικρα παιδια, που διαθεση ο υπολοιπος κοσμος.

Αριαδνη σε ευχαριστω θα το εχω υποψη μου και θα ρωτησω στο φαρμακειο για να το παρω.

Μαρινα θα περιμενεις μεχρι να πει μαμαμαμμα ξεκινανε με τα μπα, ντα, γκα και μετα ερχονται οι αλλες συλλαβες.

Αντωνια χαρουμενα μηνογενεθλια και με το καλο να ξεκινησει να τρωει ο Αναστασης!!!

Αμαλια για το σουφλε με καλυψε η Αντωνια! Μπραβο και για το τριτο σας δοντακι!!!!!

Ελενα ετοιμη η Εβελινα για μπουσουλισμα ε?

Λια για πες για το χρωματιστο γλασσο, και εγω θελω γιατι μονο την βουτυροκρεμα ξερω για τα cupcakes.

Ελενακι ναι λεμε να βρεθουμε, για μπειτε βρε κοριτσια στην ομαδα να συντονιστουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lioumpa mou kai mena etsi akribos opws to perigrafeis kanei...kai meta paei me tin opisthen! :lol:

Me geia to donti!!! Twra tha ta leei ola eeeeeksw apta dontia!!! :lol:

Emena mou eipe oti auto legetai upothiroidismos, auto pou exoun oi perissoteroi anthrwpoi, to allo einai to pio spanio eidos kai pio kako einai leei karkinos, Panagia mou fulage.

Tony emeis tin bazoume sto kareklaki kai otan trwme emeis gia na mas kanei parea kai na mathainei oti ekei trwme...kai na mas blepei fusika na arxisei na katalabainei oti oloi trwme.

Eleni kai sena h mikroula odeuei pros mpousoulima!

Stauro mou anoikses tin oreksi!! Esu pws eisai, kalitera??

Kagouro nai! Ligo theloume akomi!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Ελεναρα!Εμας μας εχει βολεψει ο μαρσιπος καρεκλας,τωρα που αρχισε και στηριζεται καλυτερα,και οταν τρωμε,εστω κι αν τρωει μονο ο μπαμπας,τον παω στο τραπεζι και καθομαστε ολοι στις καρεκλες μας!

Να μαθαινει οτι τρωμε,και πως τρωμε.Αλλα μετα που θα αρχισουμε τροφες δεν θα τον ταιζω στο τραπεζι,μηπως μπερδευτει?

Τωρα που θα ξεκινησει φαγακι θα πρεπει να του καθαριζω και τα δοντια δηλαδη? :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαλια ναι καλο ειναι θα βρεις στο φαρμακειο οδοντοβουρτσα δαχτυλακι, και καταλληλη οδοντοπαστα. Το βαζεις στο δαχτυλο σου και του βουρτσιζεις τα δοντακια :lol::lol::lol: να εισαι προετοιμασμενη για πολυ δαγκωμα στη συνεχεια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα δεν είχα δει ότι ήδη το έβγαλε το επάνω. Άρα δεν ήταν ματιασμένο το παιδί. :lol:

Δεν είδα ότι σου έβαλε και η Αντωνία συνταγή. Μία φορά είχα βάλει και ντοματίνια μέσα που επίσης ήταν ωραία. Γενικότερα μου αρέσει να είναι απλό το σουφλέ να μην έχει πολλά μέσα και όντως τελικά το τσακίζουν όταν το φτιάχνω σε τραπέζια.

Κατερινάκι φτου μην σε ματιάσω ωραία περνάς εσύ :lol:

Εγώ το έχω πάρει απόφαση το δικό μου παιδί μάλλον θα περπατήσει κατευθείαν. :lol: Δεν βλέπω φως για μπουσούλισμα. :cry:

Έλενα όχι ο κωλόβηχας δεν λέει να φύγει. :evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωραιες η συνταγες σας νοικοκυρες μου!

Και τωρα ας μιλησουμε για σαλατες! :lol:

Θελω να φτιαξω μια δευτερη,εκτος απο την κλασικη με την πρασιναδα και το μπαλσαμικο κτλ.

Ισως καμια σεφ,για δωστε ιδεα.

:oops:

Κατερινα αυτο το δαχτυλακι ελεγα κι εγω να παρω,αλλα οδοντοπαστα φοβαμαι να του βαλω!Μηπως απλα να τα κανω με νερακι?Αλλα θα φευγουν ετσι τα σακχαρα απο τα φρουτα?Μπα...

Θελω να εξοικιωθει ο μικρος με τη διαδικασια ''πλυσιμο δοντιων'' και να μην τον κυνηγαμε αργοτερα,να το θεωρει αυτονοητο.

Βουλι κι εγω λεω καλα θα ηταν να περπατησει κατευθειαν γιατι τωρα με τα χαλια φοβαμαι να ακουμπαει κατω γιατι οσο και να τα καθαρισεις,ολο και καποιο παπουτσι θα πατησει κι εξω εχει βροχες κτλ..

Μου ειπαν πως μπορω μετα την ηλεκτρικη να τα καθαριζω με βουρτσα και ξυδι.Το εχετε δοκιμασει?

Τουλαχιστον αν μπουσουλανε ανοιξη καλοκαιρι,εχουμε βγαλει τα χαλια,κανουμε και σφουγγαρισμα με ντετολ και ειναι οκ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα παλι!!μολις ψηθηκε κ ο μουσακας!!!πολυ χαλια η κουζινα γινετε!!τωρα ποιος τα καθαριζει,(εγω δλδ)ταισα κ την μικρη τωρα για να ειμαι ελευθερη να πλυνω την κουζινα!

αντωνια χαρουμενα μηνογενεθλια!!!περασαν 6 μηνες!!!!!!!!!!! :) καμια φορα θυμαμαι την πρωτη βραδια που ηρθαμε σπιτι μετα το νοσοκομειο με το μωρο στο δωματιο μας!!!μια ψυχουλα που ακουγες να αναπνεει τοσο ηρεμα κ να κοιμαται!!!λεχουδακια!!!!!!τωρα παραζωηρεψαν!! :lol: δεν τρωει ο αναστασης κρεμα?οντως μπορει τον αλλο μηνα να θελει πιο πολυ..σημερα της εδωσα πρωτη φορα αχλαδι κ μιση μπανανα γιατι λεω θα μου χαλασουν κ κριμα ειναι!!σαν τρελη εκανε..λες κ την εχω νηστικια..ξινηστηκε λιγο στην αρχη αλλα μετα δεν την προλαβαινα παλι..

λια δεν σηκωνεται μονη της..παει στα πλαγια κ βαζει δυναμη να σηκωθει κ επειδη δεν μπορει φωναζει!!παω την σηκωνω κ την αφηνω μεσα..παρκοκρεβατο ειναι εντωμεταξυ κουνιεται λιγο το μεσα σαν κουνια μπελα κ μολις την βλεπω να κανει κουνια,απο κατω εχει 2 στηριγματα το παρκο που γινετε ολο κουνια..της το βαζω αλλα επειδη αυτο κουνιοταν πολυ η καημενη επεφτε..την σηκωνω παλι κ επομενη που κουνιοταν κρατουσε το στρωμα με το ενα χερι για να μη πεσει.. :lol::lol: δεν την βαζω πλεον στηριγματα εδω κ 1,5 βδομαδα σχεδον.. μεγεια κ το 3ο δοντακι!!!εμεις ακομα τιποτα..μας ειχε πει η παιδιατρος σε κανα μηνα,αλλα δεν βλεπω φως!!

κατερινα για να πω την αληθεια μου εχει λειψει η βολτα μονη ομως..καλα για γραφειοκτρατιες κ το μωρο παιρνω μαζι μου για να μου δωσουν σειρα! :lol:

σταυρουλα κ εμενα ο βηχας με εμεινε..πινω παλι ενα φυτικο σιροπι..κανει καλη δουλεια!!

ελενη-νενε πηγες για προβα τελικα?συναντηθηκες με την μαρια γκικα?

ναταλια τι εγινε?πως εισαι?

ναι λια ισχυει με το ξυδι!!καθαριζει κ καλα..αν θελεις μπορεις να βαλεις κ σοδα φαγητου κ να το παρεις με την ηλεκτρικη..παιρνει τις οσμες που κραταει ενα χαλι..για σαλατα ειχα κανει μια περυση τα χριστουγεννα κ εγινε ΦΟΒΕΡΗ..ειχαν να λενε..να θυμηθω ομως τι ειχα βαλει!!μαρουλι-ντοματα-αγγουρι-φρυγανια-καρυδια-μηλο πρασινο-κασερι σε κομματακια μικρα κ τριμμενη γραβιερα..αυτα θυμαμαι..αν θυμηθω κατι αλλο που εμπαινε θα σου πω..α κ φυσικα λαδι-ξυδι-αλατι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λιακι σοβαρα απο την εγκυμοσηνη εγινε?δεν ηξερα οτι μπορει να γινει κ αυτο..νομιζα οτι ειχες μια προδιαθεση κ οτι χειροτερεψε μετα την γεννα..τουλαχιστον με το χαπακι να μην προχωρησει αλλο..

παω να αλλαξω την σκατου μου...πολυ βρωμανε ρε κοριτσια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εκανα copy και σβηστηκαν :twisted:

Αλεκακι χρονια πολλα!

Νενακι θα εχεις και τους γονεις σου , μια χαρα! Εγω ειχα τη μαμα μου την περασμενη εβδομαδα και με βοηθησε .

Ο μικρος εχει γινει γκρινιαρης και δεν θελει αγκαλια και να καθεσαι, θελει αγκαλια και να τον πηγαινεις βολτα!

Τον επιασε και ενα υστερικο κλαμα πριν λιγο δεν ηξερα τι να κανω....Ειχε λιγες μυξουλες αλλα τα εχει κανει 4 φορες απο το πρωι.. μαλλον θα τον ποναει η κοιλια του. Δεν εχει φαει και καλα και ξυπναει με το παραμικρο.

Κατερινακι πολυ χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο Νικολας σας!Ειδα και τις φωτο σας πανεμορφα και τα δυο!

Ελενα εισαι σιγουρη? Εμενα η tsh ηταν 4.57 και τα αντισωματα 1000.

Λιακι ασε τι τραβαμε και παλι λεω χαλαλι .Tριτο δοντακι???Καλε εσεις ειστε πολυ μπροστα!

Με ποναει η μεση μου τρελα ειμαι με βολταρεν :twisted:

Το χρωματιστο γλασσο

180γρ.λευκη σοκολατα

60γρ. κρεμα γαλακτος

1κουτ. του γλυκου μελι

χρωμα ζαχαροπλαστικης

εκτελεση

Βαζουμε τη λευκη σοκολατα και το μελι σε μπαιν μαρι σε χαμηλη φωτια.

Ζεσταινουμε την κρεμα γαλακτος σε μετρια φωτια και οταν αρχισει να φουσκωνει την ριχνουμε στη σοκολατα που εχει λιωσει και ανακατευουμε.

Σε αυτο το σταδιο προσθετουμε το χρωμα 1 με 2 σταγονες.

καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ωχ το ειχα ξεχασει αυτο!Με τις τροφες θα αλλαξουν τα κακα!!Να τα ευχαριστηθω δηλαδη τωρα που ειναι κιτρινα κιτρινα και μοσχοβολιστα! :lol::lol:

Μαρια ωραια η σαλαταρα.Η μια που θα φτιαξω θα ειναι ετσι,με μαρουλι,iceberg ,ροκα και τετοια πρασινα ,αλλα οχι ντοματα αγγουρι,πρασινο μηλο,καρυδι,ισως κουκουναρακι,και σως μπαλσαμικο ,οντως ειναι ωραια αυτη και χριστουγεννιατικη ,το μηλο μεσα ειναι σουπερ,και ροδι μπορεις να προσθεσεις.

Λεω να μη βαλω κρουτον σε αυτη,αφου θα εχει τα τραγανα της μεσα,αλλα να φτιαξω μια δευτερη πιο ''κρεμωδη'' που θα εχει και τυρακι και κρουτον.Καμια σιζαρ ισως.Η σως για σιζαρ τι εχει?Μουσταρδα μαγιονεζα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maraki,to akyrwsa to rantevoy sth maria gkika giati ekeinh th hmera den mporoyse na mou krathsei kaneis to mwro kai meta mou to akyrwse ekeinh giati hmhtera ths einai sto nosokomeio me thn kardia...Phga omws sto pronovoias.....

Antwnitsa an dwseis th sterea trofh me mpoukali????akyro ayto poulew???sto lew dioti otan eixame to themataki pairname aytes tis thiles pou exoun megales trypes(stereas trofhs) gia na katevainei to gala...

PPWWPWPWW,akoyw syntages kai mou saliwnomai!!!!!!!!!ksekinhsa diaita eipame....

Katerinaki syntonisthka egrapsa sthn omada....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντωνία το γλυκούλι μουυυυ. Στέκεται μια χαρά κι ο δικός σου. Καλά ο δικός μου είναι πολύ πίσω τελικά.

Καλέ τι τέλεια που φαίνεται αυτή η πίτα. Είναι εύκολη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις 6 νοεμβριου ηταν 8130 τωρα απο βδομαδα θα σου πω..

εχει μεσα κιμα κοτοπουλο μανιταρια τυρια...ειναι φυλλο κρουστας..αλλα βαζεις οτι θελεις μεσα..

ναι Βουλα στην φορμα του κεικ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσουπριτσεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ.

Τι κανετε? Εμεις δοξα τω θεο ειμαστε καλα. Το μπουκωμα συνεχιζει να υπαρχει και λιγες μυξουλες αλλα ευτυχως δεν χειροτερεψαμε :).

Επειδη βλεπω οτι σας αρεσει η θεα μας λεω να οργανωσω εδω μια συναντηση μας και να σας φιλοξενησω κιολας. Ουαου θα εχω παρεααααααααααααααααααααααααα γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι :D:D:D:D

Σημερα εδω εχει ηλιο με δοντια, μηδεν βαθμους και τα χιονια δεν τα λιωνει, οπως τα εριξε ετσι εμειναν!!!! Εκανα φασολαδα και σαλατα μπροκολο οποτε καταλαβαινετε οτι το βραδυ θα κοιμηθει ο καθενας σε χωριστα δωματια γιατι θα γινει χημικος πολεμος :lol::lol::lol::lol::lol::lol: .

Επισης ειμαι χαρουμενη γιατι το σαββατο ο στρατηγος θα εχει υπηρεσια και θα ερθει για παρεουλα η μαμα μου με τον μπαμπα μου :D:D:D Η καημενη η μανουλα μου με την αρρωστια της δεν εχει και πολυ ορεξη για να βλεπει κοσμο, πιστευω οτι φταιει και η περουκα που επηρρεαζει την ψυχολογια της, γιατι νομιζει οτι ολοι το καταλαβαινουν. Αλλα δεν φαινεται καθολου γιατι πηρε μια πολυ καλη, 350 ευρω την αγορασε η οποια ουτε παραγγελια να την ειχαμε κανει, ειναι ιδιο χρωμα και κουρεμα αγορε με τα δικα της!!! Μονο εμας θελει να βλεπει, παιδια και εγγονια και την καταλαβαινω. Αντε να τελειωσουν οι θεραπειες, 3 της εμειναν ακομη και να αρχισουν να βγαινουν τα δικα της για να παρει τα πανω της. Ελπιζω μεχρι τη βαφτιση να εχουν μακρυνει :)

Εμεις θυμαμαι ξεκινησαμε πορτοκαλι μετα απο ενα μηνα γιατι ειναι αλλεργιογονο, δηλαδη οταν εκλεισε τον 7ο. Το ζουμακι απο μισο πορτοκαλι εδινα και ολα ηταν οκ.

*********************************************************************************************************************************

Μαρακι αν σου λειπει η καστορια παρε την Αννουλα και ελατε ενα σαββατοκυριακο!!! Δεν κανω πλακα, οποτε θελετε ελατε και ο αντρεας και θα σας φιλοξενησουμε, μαθημενοι ειμαστε με κοσμο ;);)

Τελος ο θηλασμος ε? Θα τον κρατησεις εστω και αυτο το λιγο η θα το κοψεις τελειως?

Ειδα και φωτο, ομορφοσογο ειστε :)

Κατερινιω περαστικα στον νικολα. Αχ και εμενα οταν με κανει κατι τετοια ο πριγκιπας η πιεση παει 100!!!!

Εσυ καλα εισαι?

Αλεκουκο χρονια πολλα και καλα με υγεια :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty:

Αριακι πολυ ομορφο το δεντρο σας και το στολιδι ακομη ομορφοτερο!!!! Το μπισκοτακι ειναι τελειο με τα κοκκαλακια, θελω και η δικια μου να βγαλει μπολικο μαλλι και να της κανω διαφορα :o:o:o:o

το Εβιτα μου αρεσει και της πηγαινει ;)

Βικουλι κολλησαν ειτε επειδη τελειωσε το νερο ειτε επειδη το παραεβρασες και αυτο που ηταν στον πατο αν ηταν συνατη η φωτια κολλησε.

ΚΑι εσυ δοντια? Ολες βλεπω η εγκυμοσυνη μας αφησε και απο ενα κουσουρι :shock::shock::shock:

Σταυρουκο δεν λεει να φυγει το κρυωμα....:(. Κανε οτι πρεπει και θα περασει το ατιμο. Οσο για τις σκεψεις σου, αυτο ειναι το τιμημα της μητροτητας. Αλλα τι να τις κανω τα λουσα οταν ο γιος μου μου λεει οτι ειμαι η πιο ομορφη μανουλα του κοσμου :D:D:D:D:D Και ας με βλεπει με το κλαμερ και τους μαυρους κυκλος μεχρι το πηγουνι :lol::lol:

Μωρουδενια λετε λεξουλες? Μπραβο!!! Περιμενουμε τα νεα απο τον γιατρο ;););)

Λιλικα μου μη στεναχωριεσαι. Μπορει να ειναι πλασματικες οι τιμες, να μην εχει επανελθει ο οργανισμος πληρως στα φυσιολογικα.

ΚΑλυτερα να ειχα θυρεοειδη παρα αυτο που υποψιαζομαι οτι θα εχω. Δεν ξαναμετρησα την πιεση μου απο τοτε που γεννησα αν και θα επρεπε, γιατι με την ιδεα οτι θα εχω πιεση θα την ανεβασω παλι :o:o:o:o:o Ειμαι σιγουρη οτι αν παω σε καποιον καρδιολογο θα μου εχει μεινει το κουσουρι και θα πρεπει να παιρνω χαπακι, και γι αυτο δεν παω γιατι ισως πει να κοψω τον θηλασμο. Οταν αποθηλασω θα τα ψαξω ολα :shock::shock::shock::shock::shock:

Σονια περαστικα στα βλασταρακια σου. Μου φαινεται οτι κυκλοφορει ιωση με μυξουλες γιατι πολλα απο τα μωρακια μας εχουν.

Δεν εχω κανει, ετσι ειπε η κομμωτρια επειδη δεν ξερει αν ανοιξει το μαλλι γρηγορα ή οχι και επειδη κανει μια τεχνικη με ντεκαπαζ και βαφη.

Οταν θελησεις να το αλλαξεις και εισαι μεσα πες καποια να σου δειξει, ολες ξερουν ;)

Κικιτσα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!! Πολυ καλη η μπουμπουκα, μπραβο σας. Ουτε εγω εχω δει την κοκκινοσκουφιτσα και μου αρεσει.

Χαρουμενα μηνογενεθλια :D:D .

Οταν ξαναερθεις να μου τηλεφωνησεις να βρεθουμε. Εδω ομως στο σπιτι μας για να ειμαστε πιο ανετες και να μπορουμε να εχουμε και τα μωρακια μας πιο φυλαγμενα ;););) ΠΕς αμα ειναι να δωσ στοιχεια, τηλ κλπ. Στειλε πμ. Περιμενω ε..?

Αχ Τονινο μου.....ποσο ταλαιπωρεισαι....Πολυ σε σκεφτομαι γλυκουλα μου. Αντε μεγαλωνει και τα δυσκολα περασαν :)

Χαρουμενα μηνογενεθλια και σε εσας.

Ο Αναστασης ειναι σαν μεγαλο παιδακι!!! Και η πιτα λαχταριστη μιαμ μιαμ μιαμ.

Λιουμπακι "ξεμπουκωσες" τυχερουλα ε???? Εμεις ακομη τιποτα........ το μπουκωμα επιμενει :lol::lol::lol::lol::lol:

Πες τη σταφιδω να δει καμια εκπομπη στην τβ για να ξεστραβωθει οσον αφορα τις μαγειρικες της ικανοτητες. Τοσες εχει.....οτι ωρα και να την ανοιξει ολο και πανω σε καποια θα πεσει :o

ΚΑι τριτο δοντακι? Σιδερενιο!!!!!!!! Αχ τον γαμπρουλι μου. Νεραιδουλα βλεπεις τι παλικαρι του ετοιμαζω?????

ΝΑταλικι, Λενιω, Χριστινακι, Νανσουιτα, Ανθουλι, Αφροδιτακο και αν ξεχασα καμια αλλη :-*:-*:-*:-*:-*:-*:x

Βλεπω ολες λετε για φαγητα. Εγω θα την βγαλω στη βεροια σε διαφορα σπιτια και θα μαγειρευουν αυτοι για εμενα. Αααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχχ τι καλα, καημο το εχω να τρωω τα ετοιμα χαχαχαχααχ. Εγω ετοιμασα μια λιστα με ευκολα γλυκακια για να τους παω, τυπου τρουφακια, μπισκοτα κανελας, μαφιν, βουτηματα βουτυρου και ενα με ινδοκαρυδο. Οπου θα με ταιζουν θα τους παω και απο μια ποικιλια (θα παρω απο εδω καμια 10 κουτια οπως αυτα του ζαχαροπλαστειου)!!!!

ΥΓ. Παλι χαλαλησα τη μεσημεριανη μου σιεστα για την παρτη σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...