Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

geia sas k pali

egw simera gia 4 frouto evala vanilia alla den tou arese katholou den to efage mou eixe pei i giatros ama duskoleuete sta kakakia na tou valw ligo... k epeidi zorizotan xthes eipa na valw...

gia avocado thelw na rwtisw mipws tou valw k egw...

alekaki xronia polla oti epithimeis...

lia ti omorfo stolidi einai auto glukas bai pes mas apo pou einai ta kathismatakia...

sonia kalws irthes...

bikaki kouklitsa i mikri k egw den mporw na katalavw poion moiazei...

katerinaki ti wraia xioni k egw thelw... k mas mas eleipses...

tha prospathisw na ton peisw na ton pame tin anoiksi kolimbitirio

ta exw grapsei opws nane o mikros koimatai panw mou k duskoleuomai na grapsw... k sigoura kati ksexasa tha ksanampw argotera... filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia!

Kai edw kruo kanei alla mallon polu ligotero apo oti exete eseis panw! Simera exei kai ilio! :D

Alla re koritsia niwthw egklobismeni twra me tis trofes...pote na paw kapou, to prwi ksupnaei ti thilazw...meta mexri na pw oti tha etoimastoume na pame kapou einai wra na faei frouta...meta otan faei frouta mporei na koimithei ligo...mexri na mageirepsw paei mesimeri...to apogeuma mexri na ksupnisei apo mesimeri einai wra gia krema! Diladi gia na mporw na etoimasw ta fagita tis prepei na eimai oli mera spiti...fantazomai pws tha einai otan ksekinisei kai kanoniko fagito!

Tony mou nai mallon gia oikonomia to kanoun oi anthrwpoi...kai ta paidia ti na pw...mallon to exoun sunithisei...einai tragiko pantws se ti katastaseis anagkastika zoun kapoies oikogeneies...se autes tis oikogeneies prospathw na boithaw kai egw me tin timi, h an exoun 2 paidia na min plirwnei to ena giati de mporw na blepw tetoies katastaseis kai egw stenaxwriemai.

Bouli egw tha dokimasw portokali mallon apo aurio...kanei portokali alla prepei na to prosekseis na min einai ksino kai na prosekseis na min tou dimiourgisei sigkama...an deis kati tetoio tote to stamatas. Uparxei kai to avocado pou exw ksana anaferei pou einai para polu kalo.

Sonia mou den katalaba ti ennoeis oti bazeis ladi kai lemoni pou akribws??? Mperdeftika, gia ksigisou please! :)

Kala afou mas diabases kai mas sxoliases oles eisai super! :D

Opws eipe kai h Nataly exw akousei oti mporeis kai Banilia alla kai aktinidio...egw to aktinidio to fobamai ligo den kserw giati...alla tha dokimasw prwta portokali kai meta avocado.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπερα!

Τι κανουν τα κοριτσια μου?

Εγω τρομερο πονοκεφαλο,κακη διαθεση και με κασκολ μπουφαν μεσα στο σπιτι,α και 2 πανελονια.Ωραιες εποχες ζουμε,ειμαι αν οχι στην αρχη,στα ορια της καταθλιψης.Ασε που η φτωχεια σκοτωνει τον ερωτα.

Γκρινιαξα και συνεχιζω! :D

Αυτα τα 2 ,καθισματακι και μαρσιπακι μου τα εχει δωσει ο αδερφος μου αλλα δεν ξερω που τα βρηκαν!Το καθισμα δεν γραφει τιποτα πανω,και το υφασματινο ξερω μονο πως λεγεται totseat κι εχει σε ξενα σαιτ και στο αμαζον,αλλα θα τον ρωτησω το βραδυ και θα σας πω.

Βρηκα κι ενα αλλο ωραιο συστηματακι που εφαρμοζει σε ολες τις καρεκλες.

http://www.minime.gr/minime-product/%CF ... E%BF%CF%8D

Νανσυ η ζαχαροπαστα πως διατηρειται και ποσο καιρο?Αν παρω απο εκεινο το σαιτ που εβαλες και δεν τη χρησιμοποιησω ολη τελικα,μπορω να την κρατησω καπως?

Αντωνια στα μπισκοτα πριν βαλεις τη ζαχαροπαστα εβαλες κατι πανω ή οπως ηταν?Αφου κρυωσαν ή πριν?

Για πειτε νοικοκυρες..

Κοριτσακια δεν σχολιαζω γιατι ειμαι σε κακη διαθεση,συγγνωμη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου γλυκουτσικα.....ειστε τοσο ομορφη συνηθεια... :):):):) Αν δεν διαβασω τα νεα σας για λιγες μερες με πιανει κατι....μια ανυπομονησια ποτε θα μπορεσω να διαβασω τα νεα σας και να βεβαιωθω οτι ειστε καταρχην ολοι καλα και μετα να μαθω την "καθημερινοτητα" σας. Και το λαπτοπ το ατιμο εκτος του οτι ειναι γκουμουτσα πρεπει να εχω το ασυρματο ενεργοποιημενο και δεν θελω για να μην εχει πολυ ακτινοβολια μεσα στο σπιτι. Αλλα πρεπει να παρω κατι πιο μικρο, για να το παιρνω το βραδυ στο κρεββατι και να χαλαρωνω μαζι σας :D:D:D

Εμεις αν εξαιρεσουμε οτι ο πριγκιπακος ειναι απο προχθες ελαφρως συναχωμενος και μαλλον σημερα σαν να συναχωθηκε και η νεραιδουλα, ολοι δοξα τω θεο ειμαστε καλα. Αν ειδατε τις φωτο που εβαλα το πρωι εδω χιονιζει απο τα ξημερωματα και το εχει στρωσει για τα καλα!!! Τα σχολεια ειναι κλειστα και εχει περιπου15-20 ποντους χιονι.

Με την πεθερα καλα περασαμε, ησυχα και εγω ξεκουραστηκα λιγακι. Το Σαββατο πηγα και κουρευτηκα και χτενισα το μαλλι, εκοψα αφελειες και μπροστα λοξη φραντσουλα και μου πηγαν πολυ. Την ρωτησα για βαφη, κατεληξα να κανω ανταυγειες αλλα πρεπει να εχω καποιον εδω στο σπιτι με τα μωρα και να εχω βγαλει γαλα γιατι μου ειπε οτι θα κανουμε 3-5 ωρες στο συνολο!!!!!!!

Βγηκαμε μονο το Σαββατο το απογευμα για καφεδακι, γιατι μετα πλακωσε μια τρελη βροχη και γυρισαμε. Την Κυριακη που λεγαμε να παμε στο χωριο του Αη Βασιλη χιονιζε και ειχε πολυ κρυο με βορια και το αφησαμε...

Ρε κοριτσια γιατι μιλατε ολες για βιολογικο ρυζαλευρο? Ετσι σας ειπε ο παιδιατρος? Εγω δεν πηρα ποτε και δεν καναμε ποτε σε τιποτα καμια αλλεργια...... ΠΑιρναμε της ΝΟΥΝΟΥ με γευση βανιλια αν θυμαμαι καλα και ηταν νοστιμο.

Γιατι οχι καλαμποκι?

Βλεπω οτι εχετε αρκετες θεματακι με τις στερεες..... ισως ειναι λιγακι νωρις ακομη βρε κοριτσιαν ισως δεν ειναι ετοιμο το στομαχακι τους.....εμενα ο πριγκιπας αρχισε ρυζαλευρο οταν εκλεισε τους 6 μηνες και πηγαμε πολυ καλα σε ολες τις τροφες, δεν ειχαμε κανενα προβλημα. Ισως επειδη ηταν μεγαλος, δεν ξερω τι να πω...ΠΑντως κανενα παιδακι δεν εμεινε νηστικο, καντε υπομονη και σιγα σιγα θα μπουνε στη σειρα τους τα πουλακια μου :D:D:D

Τα φαγητα κοριτσια πρεπει να ειναι νερουλα, οχι πολυ αλλα να μην ειναι πηχτα γιατι και ζοριζονται να τα καταπιουν αλλα κανουν και δυσκοιλιοτητα.

Λεμονι βαζουμε για γευση (αντι αλατιου δηλαδη) και λαδακι 1 κουταλια σουπας στο αλεσμα για νοστιμια επισης ;)

********Ρε κοριτσια ακομη η δικια μου δεν γυριζει απο ανασκελα μπρουμυτα :cry::cry::cry::cry: την βλεπω ειναι ετοιμη, βαζει και το κεφαλι κατω για να παρει τη στροφη αλλα δεν το καταφερνει. Ειναι 4 μηνων και 11 ημερων σημερα. Μηπως φταιει που την εχω ολη μερα στο ρηλαξ? Να την βαζω στο πατωμα σε παπλωματακι για να εχει ερεθισματα? Εσας ποτε γυρισαν??????********

********************************************************************************************************************************

ΝΑταλικι τελικα εβγαλε δοντακι ο Στρατουκος?

Τυπωσα και τα 2 που μας εβαλες. Ειναι πολυ σωστα οσα γραφει.

Πως πηγατε με την κρεμα? Α ειδα παρακατω...

Ελενακο ο πριγκιπας ηταν απο βρεφακι πολυ ζωηρος και εκανε τουμπες. Οποτε τον πηγαινα καπου του εβαζα γυρω γυρω μαξιλαρια μεγαλα μαζι με καποια κουβερτα να να μη φευγουν απο τη θεση τους και δεν υπηρχε κινδυνος.

Καλως την δεχτηκες την κοκκινοσκουφιτσα!!! Εγω δεν θελω καθολου να ερθει, μια χαρα ειμαι ετσι ;);)

Με γεια τα πραγματακια!!!

Αρια πως ειναι το μπισκοτακι? Γενικαη κρεμα για το συγκαμα ειναι για πολλες χρησεις. Εγω που βαζω της φρεζυντερμ την εβαζα και στα μαγουλακια και αν εβγαζε κανενα σπυρακι στο σωμα και ηταν πολυ καλη.

Γυρισατε? Γυρισατε....! Πως περασατε? Αντε τελειωσες και με την εργασια επιτελους!

Μαρουκι εχει ακομη μαγαζια και καφε, μονο το σινεμα δεν λειτουργει.

Εσυ εισαι καλυτερα?

Με γεια τα ρουχα καλοφορετα :)

Να χαιρεσαι την Αννουλα :D:D:D:D

Κατερινουλι μας τρεχουν τα σαλια με το γλυκο!!!!! Μιαμ μιαμ πρεπει να ειναι πεντανοστιμο. Αχ τα μωρακια σου ειναι πολυ γλυκα :D:D:D:D:D:D . Η μικρουλα σου μια νοικοκυρουλα και ο γιος ο αγας!!!!!

Περαστικα με την ψυξη. Πως εισαι σημερα?

Τι ομορφος παιδοτοπος, ζηλεψα!!!

Λενιω φανταζομαι τι τρομαρα πηρες οταν επεσε το μωρο...!!!!!!!!!!!1 Εγω θα ειχα παθει εγκεφαλικο :shock:

:shock::shock:

Νανσουιτα η σαντυ θα ειναι πανεμορφη με το φορεμα!!! ΠΕριμενω να δω τι θα φορεσεις στα διδυμα ;););)

Βικουλι η μικρη ειναι πολυ μουριτσα!!!!! Θα γινει κουκλαρα με τις ματαρες και τις χειλαρες ;););)

Χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!

Εγω εξακολουθω να τρωω σοκολατα καθημερινα και σε ποσοτητες :o:o

Ανθουλι μου αντε πλησιαζουν οι γιορτες να καθησεις και να ξεκουραστεις :):)

3 μηνων ποσο ηταν η μικρη? Βλεπεις και τα δικα μας τα πιο πολλα δεν βαζουν πολυ βαρος μετα τον 3ο μηνα.

Σταυρουκο πως εισαι? Ο μικρος?

Εμενα ο πριγκιπας βολευοταν παρα πολυ με τα κουταλακια σιλικονης. Ακομη και τωρα τρωει με κατι πλαστικα της ταπεργουεαρ που ειναι ειδικα για παιδακια, δεν του αρεσουν τα δικα μας!!

Σονια καλως μας ηρθες:). Να χαιρεσαι τα παιδακια σου, να ειναι γερα και τυχερα στη ζωη τους :D:D:D Σιγα σιγα θα σου λυνονται οι αποριες σου με την επικοινωνια σου μαζι μας. Βρε παιδι αλλαξε το τικερακι σου :o:o:o

Τονινο ειναι υπεροχα!!! Μπραβο αξια νοικοκυρα :D:D:D

Χριστινιω τι ομορφα τα παλικαρακια σου :D:D:D Φτου φτου και μεγαλωσαν πολυ!!!!

Λιουμπακι τι αλλαγες εκανες στο μαλλι? Βαλε φωτο!!! Ο μπρατσαρας ειναι ο πιο χαμογελαστος στολιδακος :D:D:D Με το φαγητο πως πηγατε?

Αν καποια ξεχασα, ριξτε σημα να σχολιασω, σας περασα γρηγορα για να προλαβω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nataly ta paidia mallon to exoun sunithisei to kruo giati forane apla mia zaketa...

Gia to portokali uparxoun kapoies polu glukes poikilies pou mporeis na dwseis ligo apto xumo...

alliws nai kai egw kserw oti pio meta dineis. Emas twra mas eipe gia portokali alla apo sugkekrimeni poikilia pou exoume ksexasei pws ti lene kai den ta exoume brei pouthena! :lol: Den mas edwse kai auti grammena kapou ti diatrofi para mou edwse ena mplok kai ena stilo kai egw egrafa san ti xazi oti elege...kai oti prolaba prolaba... :evil:

Lia wraio kai auto to kareklaki, alla akribo...e tetoia basika exei diafora, einai kareklakia fagitou...to allo omws to totseat pou les mou arese polu...eksipiretei an pame se kamia taberna! :D Mexri ti baros einai auta??

Pasxalitsa me geia to malli!

Nai na ti bazeis katw giati sto parko kai sto relax einai periorismena...egw bazw ena paplwma katw kai diafora paixnidia gurw tis kai prospathei na ta piasei...emena apo anaskela mproumita gurise polu nwris 4 minwn...kai apo mproumita anaskela 5.5 minwn...prin liges meres diladi...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα αυτο εχω εγω ,ακριβως.Το βρηκα! http://www.cosycorner.gr/el/category/jo ... %BC%CE%B1/

Υπαρχουν και αλλα με καποια παραλλαγη στους ιμαντες και στα κιλα.

http://www.123baby.gr/seat-harness-red

http://newbornwishes.com/WishListProduc ... 4&wId=1664

http://www.gabi.gr/store/Product/Produc ... 61&cid=165

και τετοιο στυλ http://www.cosycorner.gr/el/category/%C ... %B1%CE%BB/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!!!!!!σημερα εδω βρεχει κ χτες το βραδυ μειον 2 εφτασε!!η αννουλα μολις ξυπνησε κ την εβαλα να κατσει στο παρκο κ παιζει με ενα αρκουδο που μιλαει κ τραγουδαει!!!!

κατερινα τι χιονι?!!!!πωπωωωωωωωω ζηλευω..εβλεπα τις φωτο κ μου εχει λειψει πολυ η καστορια!! :( περαστικα στα μικρουλια σου..σε ευχαριστω κ απο δω για τις ευχες σου!!! :-*

χριστινα μεγαλωσαν τα ζουζουνια σου!!!ειναι κουκλια κ ο ενας ειναι πιο παχουλουλης ε?σε εβλεπα που τα εχεις κ τα 2 αγκαλια κ προσπαθουσα να φανταστω πως θα ηταν αν ειχαμε διδυμα!!απιστευτη αισθηση!!!

λια τι χαμογελαστο μωρο που εχεις!!!φτου φτου!!ειναι τελειος!!μου αρεσαν πολυ το καρεκλακι που καθεται κ το μαρσιπος καρεκλας!!!ειναι βολικο αν πας καπου να τον βαζεις εκει!!!το καρεκλακι απο που το πηρες?η δωρο ηταν?ειχες πει αλλα δεν θυμαμαι..

βικακι κ τα 2μωρα σου ειναι κουκλια..η μπουμπου που ειναι μπρουμητα ειναι φοβερη!!καλα ο αντωνης παιδαρος!!ξανθος με γαλανα ματια!!! :)

κλαιει η μικρη..επεσε κ τσατιστηκε!!! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιακι η ζαχαροπαστα απο την στιγμη που θα ανοιχτει φτιαχτει πρεπει να κλειστει πολυ καλα σε σελοφαν να μην παιρνει αερα απο πουθενα κ διατηρειται στο ψυγειο για 6μηνες!!αλλοι λενε οτι δεν χρειαζεται ψυγειο αλλα μπορει να διατηρηθει σε δροσερο μερος.εχει πολλα site για ζαχαροπαστα εργαλεια κ διαφορα αμα θες πες μου να στα βαλλω.τωρα για να κολλησει η ζαχαροπαστα πανω στο μπισκοτο φτιαχνεις royal icing κ το χρησιμοποιεις για κολλα.αλλοι το κανουν με νερο αλλα ετσι το μπισκοτο πανιαζει.το χω μελετησει πολυ το θεμα..πραγματικα οτι χρειαστεις ρωτα με.. :D

κατερινακι μεγεια το μαλλι...το χιονι το ζηλευω ..περαστικα στα βλασταρακιασου!!!

κ γω σκεφτομαι να κανω ανταυγειες..αλλα με τον μικρο δεν ξερω αν θα τα καταφερω..φυσικα να ερθει καποια σπιτι να μου τα κανει..το κομμωτηριο το ξεχναμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία αν δυσκολεύεται στα κακά πάρτου σκέτη βρώμη από τα βιολογικά. Γίνεται και αυτή με νερό όπως και το ρυζάλευρο και μπορείς να προσθέσεις αχλάδι ή μήλο. Πορτοκάλι απαγορεύεται πριν τον χρόνο γιατί μπορεί να προκαλέσει αλλεργία.

Αλεκα χρόνια πολλά να τα χιλιάσεις και να χαίρεσαι την οικογένεια.

Έλενα το ακτινίδιο το φοβάσαι γιατί και αυτό είναι αλλεργιογόνο. Φαντάσου εγώ δεν το τρώω γιατί βγάζω κάτι στην γλώσσα.

Λέλα αυτό 1ον είναι πανάκριβο και 2ον αρκετά σκληρό. Το άλλο είναι μαλακό σαν ύφασμα και λογικά δεν θα τον ενοχλεί. Θα το ψάξω σίγουρα. Πάντως πήγα πριν λίγο jumbo και δεν είχε σαν το καθισματάκι που κάθεται κάτω.

Σήμερα πρόσθεσα και μισή γλυκοπατάτα στα λαχανικά του και έγινε ακόμα πιο ωραίο αφού έφαγα κι εγώ :lol::lol:

Κατερινάκι τέλειο το χιονισμένο τοπίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας τσουπρες

το βραδυ μας δεν ηταν και το καλυτερο, μου ειναι λιγο μπουκωμενος ο μικρος και ξυπναγε μεσα στη νυχτα με παραπονο, θηλαζε ομως χωρις να δυσκολευεται οποτε δεν εχει βουλωσει τελειως. Το αποκορυφωμα ομως ηταν η Αγγελικη που ξυπνησε και αυτη κατα τις 5 παρα και δεν ηθελε να κοιμηθει μου ελεγε να ξαπλωσω μαζι της και να κατσουμε με ανοιχτα τα ματια, μετα την ενοχλουσε το φωτακι, μετα ηρθε στο δικο μας κρεβατι και εδιωχνε τον μπαμπα της γιατι ηθελε το μαξιλαρι του, ε μετα απο μια ωρα την καταφερα και κοιμηθηκε επιτελους.

Οι φωτογραφιες κοριτσια τελειες, ο Στρατουλης γλυκας με τα πιτζαμακια του. Βικακι η μικρη σου αν και ξανθουλα νομιζω εχει τα χαρακτηριστικα του αντρα σου πιο πολυ. Κατερινα τι καταπληκτικη θεα που εχεις και αυτη με τα χιονια τελεια.

Αλεκα χρονια πολλα, να τα εκατοστησεις!!!! Χαθηκες παλι!

Σταυρουλα και εγω ξερω για 4ο φρουτο το πορτοκαλι και λογικα μπορεις να το βαλεις τωρα. εγω θα του ξεκινησω φρουτα μολις κλεισει τον 6ο και μου ειπε μηλο αχλαδι μπανανα και 50 ml πορτοκαλι, ανα τρεις μερες και ενα φρουτο. Για την πισινα στο ειπα γιατι εκει που παμε εμεις τα περνουν απο 3ων μηνων και το θεωρω πολυ νωρις.

Το ακτινιδιο λιγο αργοτερα νομιζω επειδη εχει τα σπορακια ρω τηστε ομως και τους γιατρους σας. Και η γλυκοπατατα καλη ιδεα για τα λαχανικα.

Αμαλια γκρινιαξε εδω να μην τα κρατας μεσα σου.

Κατερινα με γεια το μαλλακι και περαστικα στα μικρουλια σου. Η νεραιδουλα ειναι μικρη και ο νικολας μονο απο μπρουμυτα ανασκελα εχει γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα οχι ακομα αλλα ειναι ετοιμος. Αν τον βαλω και εγω κατω ισως τα καταφερει γιατι το κρεβατι ειναι πιο μαλακη επιφανεια.

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λία πολύ ωραία αυτά τα υφασμάτινα καρεκλάκια!Γκρίνιαξε, εγώ να δεις γκρίνια που έριξα χτες... :oops: στον άντρα μου.

Εγω είχα δει και αυτό που είναι καθισματάκι- παιχνίδι

http://www.toys-shop.gr/product_info.ph ... r8db1hrvu4

Εγω έφαγα όλο το πρωι με τον στολισμό του δέντρου, πήραμε φέτος αλλά τελικά δεν πήρα ξύλινα στολίδια που έλεγα και παρέμεινα με τις μπάλες,Του χρόνου θα του κάνω αναβάθμιση γιατί τρελαίνομαι με στολίδια ξύλινα-παιχνίδια.

Θα σας βάλω φώτο όταν ξυπνήσει η μπέμπα!

Κατερίνα πολύ ωραίο το χιονισμένο τοπίο!!Και μένα η μπέμπα δεν γυρνάει ακόμα αλλά είναι στο τσακ.Και γω υποψιάζομαι ότι είναι απο την πολύ ξάπλα :lol::lol: Δεν πειράζει, κι αν το κάνει λίγο αργότερα, τί πειράζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ευτυχως σε περασε λιγο η ψυξη..σχετικα γρηγορα..εμενα με κραταει σχεδον μια βδομαδα κ βαζω κ εμπλαστρο..περαστικα κ στον μικρουλη..ισως η κορουλα να ψιλοζηλευει κ θελει κοντα σου να ειναι..εδω ο δικος μου ολοκληρο γαιδουρι εχει γινει κ αν βαλω την μικρη αναμεσα μας πηδαει κ αυτος μαζι μας στο κρεβατι κ κουρνιαζει..η πλακα ειναι ομως οτι δεν χωραμε 4 ατομα κ φευγει γιατι δεν μπορει να βολευτει!!ολοκληρο κρεβατι θελει το παιδι :lol::lol: φυσικα κ η αννουλα στο κρεβατι της φευγει μετα γιατι δεν ξερω τι κανω στον υπνο μου κ φοβαμαι!! :?

το αβοκαντο δεν ξερω τι παιζει ακριβως αλλα την εδινε η αδερφη μου στην μικρη της κ δεν ειχε θεμα..αλλα δεν ηταν κ ανθρωπος που κοιτουσε ιδιαιτερα τι θα ενοχλει γιατι 4ο μωρο ειναι κ οπως ετρωγαν τα αλλα ηθελε κ η μικρη να τρωει..μονο μελι εδωσε μετα το χρονο..ηταν φαγανου η μικρουλα μας!!!

αλεκα χρονια σου πολλα!!!!!!! :ymparty::ymparty:

λιακι τι επαθες?

εμενα ρε κοριτσια κανει καθε μερα κακα κ λερωνεται πολυ!!παρολο που της εχω δωσει διαφορα ρυζαλευρα κ ξενο γαλα (ο θηλασμος φινιτο μονο το πρωι ψιλογεμιζω)ειναι καθε μερα φουλ στα κακα!!

ανθη τα χριστουγεννα ευχομαι να ξεκουραστεις εστω κ λιγο κ να εισαι σπιτι!!!

αριαδνη πολυ αυτο το καρεκλακι που εβαλες!!!εντωμεταξυ εχω 2 καρεκλακια φαγητου..ενα πανω κ ενα εδω κατω..αν παρω αυτο λετε να με βρισει ο αντρας μου? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hello girls! :x:x ti kanete? emeis kala, prin ligo koimithikan kai brika eukairia na mpo ;) simera to menou eixe gemista me kima ;) gia aurio den ksero akoma :?

nai maraki asta na pane den teleionoun pote oi skato douleies! barethika kathe mera ta idia kai ta idia!!! kai den perno kai gunaika tora :( 50euro kathe bdomada den mas periseuoun :?:?:lol::lol::lol: gia ta melomakarona :lol::lol::lol:

kangouraki nai tha kanoume suntoma mia kali suzutisi! na pigainei podosfairo den me noiazei alla oxi kathe kuriaki pou einai i moni mera pou den douleuei kai tha mporousame na pame mia bolta me ta mora i na araksoume spitaki mas...

bikaki mou xaroumena minogenethlia :D mipos pernaei alma kai giauto klaiei kai exei gkrinia???

nansoula anupomono na do fotos apo ta genethlia :) kai tampelakia gia ta fagita??? mprabo sou! aksia aksia :)

lenaki euxaristoume polu ;) nai o mpoulis moiazei gia megalutero ninaki :D

sonja kalos irthes sti parea mas! kai esu didumakia exeis :) oraia na sou zisoun ;) auto to kartelaki epsaxna alla mallon to petaksa :shock: o tonis mou einai para polu isixo moraki ;) o manolis mou einai to antitheto :shock: polu zoiros!!! sunexeia tin mama tou thelei :?:? kai esena mpikan thermokitida ta mora sou e?? posa kila gennithikan??? mprabo pantos pou thilazeis ;) ego dustuxos liges meres thilasa :(:(

ta upoloipa meta :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου γεια σας!

σας εγραψα κ χθες βραδυ κ ειχα κανει κ copy paste αλλα με πεταξε εξω το ιντερνετ κ μετα δε με ξαναεβαζε.ηταν η ωρα 1 παρα,θηλαζα την μπεμπα κ απο τα νευρα μου που νυσταζα κ δε κοιμοταν ανοιξα το λαπτοπ κ σας γκρινιαζα. :D

σας ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια για το νυχτοπουλι μου,νομιζω εχει τα χρωματα μου αλλα μοιαζει πολυ του αντρα μου.η μαμα μου χθες που μιλαγαμε στο τηλ κ επειδη της εστειλα κατι φωτογραφιες που εχει να την δει καιρο πιστευει οτι ειναι ιδια ο αντρας μου,ειδικα μυτη,χειλια.κ βλεμα.δε ξερω,με μπερδευει.η νονα του αντωνη επιμενει οτι μοιαζει σε μενα.παντως για τον αντωνη οι πιο πολλοι λενε οτι ειμαστε ιδιοι αλλα εμενα σε καποιες εκφρασεις μου θυμιζει αντρα μου.κ η παιδιατρος μας λεει οτι ειναι ιδιοι.τι να πω..σας ζαλισα με το μοιαξιμο των παιδιων μου. :D

κατερινα μου τι τελεια θεα που εχεις,αχ πολυ ζηλευω οσες μενετε επαρχια..βλεπετε κ λιγο χιονι κ γενικα καταλαβαινετε πιο πολυ τις εποχες νομιζω..περαστικα στον πριγηπακο σου κ εμενα δε γυρναει ακομα η μπεμπα.

μαρακι μου κοιτουσα μια μερα καποιες φωτο σου στο φεισμπουκ κ ελεγα για τον αντωνη σου ποσο ομορφος ειναι για εφηβος.καλα οταν μεγαλωσει θα καψει καρδιες.σπανια βλεπεις αυτη τη γλυκα στα αγορια πριν την εφηβεια.κ εγω ειδα φωτο απο κοσμος κ ειστε ολοι κουκλια!!

αυριο εχω κ εγω κομμωτηριο.θα κουρευτω κ θα κανω ανταυγειες να ειμαιετοιμη για τα γενεθλεια του τονι.

κατερινακι μου σου κρυωσε ο νικολακης σου;κ εμενα ξυπναει ο αντωνης καμια φορα τα βραδυα κ μου λεει κατι περιεργα ισως εχει δει ονειρο αλλα ξανακοιμαται.πευκη ο παιδοτοπος ε;μου πεφτει μακρια απο εδω που μενω,αν εμενα στα πατρια εδαφη θα ημουν σχεδον διπλα.

αριαδνη μου περιμενουμε φωτο απο δεντρακι!ωραια τα ξυλινα στολιδια,ωραια ιδεα μου δινεις για του χρονου!

αχ κοριτσακια μου δε θυμαμαι αλλα,εγραφα κ χθες βραδυ πολλα αλλα δε θυμαμαι τι.το αλτσχαιμερ παει συννεφο..

το μενου σημερα ειχε κοτοπουλο με κριθαρακι κοκκινιστο.αλλα εχωμια απορια.μου κολησε λιγο κριθαρακι στον πατο της κατσαρολας;γιατι λετε;μηπως ηθελε πολυ νερο;εβαζα κ ολο το επινε.κ ειναι ωραιο φαι κ θελω να το ξανακανω.τρωγοταν δε λεω αλλα δε θα ηθελα να κολησει παλι αν το κανω.

το απογευμα θα παω σε ενα θειο του αντρα μου που ειναι οδοντοτεχνιτης να με δει γιατι μου λειπουν καποια δοντια πισω χρειαζομαι γεφυρες κ να μου πει περιπου ποσες θελω κ να με στειλει σε δικο του οδοντιατρο να μου κοστισει οσο το δυνατο λιγοτερα.πρεπει να το κανω αυτο γιατι για την ηλιια μου δεν εχω σωστη οδοντοστοιχεια κ σε λιγα χρονια θα εχω προβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aρι κ του χρονου...ωραιο τοκαρεκλακι που μας εβαλες...εγω τελικα δοκιμασα κ κρεμα εμποριου στομικρο να δω μηπως φταει το βιολογικο κ δεν την τρωει αλλα ουτε αυτη μας αρεσε οποτε της παραταω τις κρεμες για την ωρα.

Κοριτσακια που μενετε αθηνα μολις μου ειπε ο αδερφος μου οτιο Σκλαβενιτης ο μεγαλοσ στο κερατσινι μεχρι 18 του μηνα δινει τα ολα pampers το οικογενειακο πακετο1+1 δωρο να πατε να παρετε αν σας βολευει!!!!!

Κατερινακι περαστικα στον Νικολα..ελπιζω να το περασετε ελαφρα...

Χριστινακι γεμιστα μιαμ μιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια μου εκει εχει παει ο αντρας μου για πανες!αλλα μια μερα που πηγαμε τη προηγουμενη εβδομαδα εδινε τις simply dry 1 συν 1 οχι τις baby dry που χρησιμοποιω εγω προσωπικα..απλα επειδη ειχαμε κουπονι -4 ευρω κ επειδη ειχαν προσφορα κ κοστιζαν 12.60 θα τις παρει 8.60.

αριαδνη μου το μπισκτακι ειναι το πιο ωραιο στολιδι στο δεντρακι σου!ειναι πολυ γλυκουλα το μαναρι μου,να μου τη φιλησεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια εγώ ξέρω ότι το πορτοκάλι είναι αλλεργιογόνο και καλό είναι να αποφεύγεται τόσο νωρίς.

Βικάκι μου μάλλον λαδάκι έπρεπε να ρίξεις στο νερό για να μην κολλήσουν. Κι εγώ τα ίδια έχω μάλλον περνάμε και άλμα πέρα από τα δόντια. Δεν τον έχω συνηθίσει να γκρινιάζει τόσο πολύ δεν στέκεται πουθενά αλλού εκτός από την αγκαλιά.

Εγώ είμαι χάλια. Μου είχε πει ο παιδίατρος να πάρω 5 μέρες αντιβίωση ενώ ο πνευμονολόγος που μίλησα χτες γιατί μου ξαναρχισε ο βήχας, μου είπε ότι έπρεπε να πάρω 10 μέρες και ότι υποτροπίασα. Έλεος με αυτό το κρύωμα δεν θα φύγει ποτέ. Επίσης, είμαι πολύ προβληματισμένη τελευταία γιατί με το παιδί έχει αλλάξει τελείως η ζωή μου (και ο χειμώνας που σε κλείνει μέσα και με τις ιώσεις δεν βοηθάει καθόλου). Κάποτε πήγαινα στα μαγαζιά και χάζευα ανέμελη χωρίς άγχος ήταν σκέτη απόλαυση. Τώρα ούτε τα στολισμένα έξω δεν έχω δει. Σήμερα πήγαμε Jumbo και δεν ήξερα τι να του φορέσω του μικρού. Του έβαλα το μπουφαν αλλά έσκασε όταν γυρίσαμε σπίτι είχαν ιδρώσει και τα μαλλιά του ακόμα. Δεν ξέρω τι να του φοράω όταν βγαίνουμε έξω και είναι και δύσκολο να τον ντύνω και να τον γδύνω στο αμάξι. Σκέτη ταλαιπορία. Και μετά σκέφτομαι όλες εσάς που την παλεύεται μια χαρά και με 2 παιδάκια και μαγειρεύεται και χτενίζεστε και πηγαίνετε και για καφέ (ελάχιστες φορές αλλά πηγαίνετε, φτου μην σας ματιάξω κιόλας :lol: ) και λέω μα είμαι τόσο άχρηστη? :roll::roll: Επίσης, νιώθω το σώμα μου σιγά σιγά να με εγκαταλείπει. Πονάω παντού! Και νιώθω το κορμί μου λες και έχουν περάσει 10 χρόνια από πάνω μου και βάλε μην σου πω. Είμαι πολύ στεναχωρημένη και κάθε μέρα ενώ πρέπει να ζω την κάθε στιγμή του παιδιού μου λέω πότε θα μπουσουλίσει πότε θα καθίσει καλά πότε θα περπατήσει να ησυχάσω λίγο.

Αριάδνη μου τέλειο το cookie. Της φοράς σκούφο μέσα στο σπίτι? Και του χρόνου το δεντράκι σας είναι πολύ ωραίο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakiA!!!TI KANETE???Eμεις λεμε συνεεεχεια μπαμπα!!!! :D:D:D:D:D:D:D

τι δωρο θα παρετε στα μικρα σας??? :D:D Εμεις ειδαμε ενα πιανακι της fischer prize τελειο!!!και μια που βαραει το πληκτρολογιο μολις τον εχω αγκαλια λεω ας τον παρω αυτο να παιζει και μουσικουλα!!! :D:D:D:D

σε λιγες μερες εχουμε και παιδιατρο...μονο πλεον οχι διπλο εμβολιο!!

φιλιααααααααααααα

Αλεκα το 33 στην παρενθεση διπλα απο το ονομα μου τι ειναι???αν ειναι ηλικια ειναι λαθος!!25 ειμαι! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bouli den nomizw oti apagoreuetai giati emena mou to eipe h giatros kai kserw polles mamades pou to dinoun...apla isws se kapoia paidia pou exoun allergia na min ta dinoun...opoiodipote frouto mporei na prokalesei allergia giauto ta dokimazoume kai analoga me tonm organismo tou mwrou proxorame....nomizw oti kai sto biblio pou pirame to grafei to portokali....kai egw to fobamai to akinidio alla kai pali kserw mamades pou to dinoun...alla exei tosa alla frouta pou den tha epelega twra to aktinidio, isws argotera...

Ari perimenoume fwto apto dentro! Bale kai tou cookie :D

Kagouraki perase h psiksi? Polu xalia pragma na pernas...

Stauro oles ligo polu to idio niwthoume...kala auto me tin kleisoura kai oti exw gerasei to niwthw kai egw kai olo kanw parapona sto suzuks...sto telos tha me barethei...upomoni na perasoun 3-4 mines na anoiksei o kairos kai ola tha einai kalitera...

Mwroudenia leei leksoules kiolas??? Poso einai??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα γινομαστε 7 μηνων την παρασκευη αλλα απο 5 μηνων ειπε μπαμπα :D:D:D

εγω κοριτσια του βαλα μανταρινακι 1 μερα αντι για πορτοκαλι και του αρεσε πολυ ... :D

ακτινιδιο οχι ...ειναι επιφοβο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ante re! Mprabo sas! Egw kamia fora skeftomai oti den kathomai arketi wra na tis lew leksoua les gia na mathei :( ...esu mwroudenia tou eleges sunexeia lekseis gia na mathei na tis leei??

Telika to mantarini mou fainetai kali idea...an de brw telika gluka portokalia tha balw mantarini biologiko pou exoume kai ston kipo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοριτσια τελικα ολες τις ιδιες σκεψεις κανουμε..ειναι που κλειστηκαμε μεσα κ δεν εχουμε λιγη βοηθεια να

ξεσκαμε λιγο..αμα ανοιξει ο καιρος κ κανουμε καμμια βολτιτσα θα στανιαρουμε..υπομονη..κ το λεω εγω που σχεδον καθε βραδυ κλαιω απο τα νευρα κ την κουραση..Βουλα μακους???ολα μου τα κοκαλα πονανε...σε καταλαβαινω..κ γω ετσι νιωθωσαν να γερασα πριν την ωρα μου..ομως σε λιγο καιρο θα ρχετε ο Στρατουλης σου να σε ξυπναει με ενα χαμογελο μεχρι ταυτια κ ολα αυτα θα ειναι μια γλυκια αναμνηση...

εμεις αυριο γινομαστε 6 μηνων κ δεν τρωμε τιποτα....!!!!!!θα του αρεσει αραγε τιποτα η μονο με το βυζι θα την βγαλουμε??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσααα να με και εγω!

Χαθηκα :oops::oops::oops::oops: εχει γινει πολυ γκρινιαρης ο μικρος δεν με αφηνει λεπτο, εχω και τη δουλεια και τρεχω και οδοντιατρο.Απο εχθες με εχει πιασει και η μεση και ολοκληρωθηκε το πακετο!

Θυμαστε που σας ειχα πει και για κατι εξετασεις που θα εκανα για θυροειδη??? Ε, αυτες βγηκαν τσιμπιμενες μετα την εγκυμοσυνη και απεκτησα και θυροειδη , θα παιρνω χαπακι τωρα, με επιασε και στεναχωρια γι αυτο .....μαλλον εφορου ζωης... :cry:

Κατερινακι περαστικα στο Νικολα ειναι πολυ επικινδυνος ο καιρος εμεις δεν τον βγαζουμε εξω, σπανια.

Πασχαλιτσακι περαστικα στον πριγκιπακο σας. Καλε, τι ωραια θεα που εχετε???Μου αρεεεεσει!!!

Σταυρουλα παλι αρρωστη ,αααχ περαστικα κοριτσακι.

Αριαδνη, μπεμπουλα , βικακι, λια,κατερινακι πολυ ομορφες οι φωτογραφιες με τα αγγελουδια σας και του χρονου οσες στολισατε ειδα και τις φωτο με τα δεντρα σας , εβαλα και το δικο μου.

Ελενα και εμεις εχουμε κλειστει λιγο μεσα δεν εχεις και πολλες επιλογες να πας καπου με το μωρο με αυτο τον καιρο... σε καταλαβαινω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...