Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Κοριτσακια μου???

Δεν ειναι να μη σχολιαζεις μια μερα,μετα το εχεις χασει το παιχνιδι!

Αντωνια τι ωραια τα κουλουρακια!!!Μπραβο σου!!

Πηρα κι εγω φορμες χριστουγεννιατικες αλλα βαριεμαιαι να φτιαξωωω!! :lol:

Να ρωτησω,τη ζαχαροπαστα τη βαζουμε στα κουλουρακια,αφου κρυωσουν καλα?

Τα χρωματα απο που τα πηρατε?Απο σαιτ?

Αρι τελειωσες την εργασια?Αντε επιτελους ,ποτε την παραδιδεις?

Κατερινακι ωραιος ακουγεται αυτος ο παιδοτοπος,πιο ''ρομαντικος'' :)

Μαρακι να χαιρεσαι την Αννουλα!!

Σονια καλοσηρθες!Να χαιρεσαι την οικογενεια σου!

Οι φωτο σας ειναι ολες τελειες!!

Θα σας βαλω καινουριο χριστουγεννιατικο Τουλη! :D

Εμεις ολα καλα.Χτες κατσαμε σπιτακι μας,ειχε και μια επισκευη το πρωι,και μετα χαρηκαμε το σπιτακι μας και το υπεροχο παιδακι μας!

Χριστινα ωραια περασαμε αλλα χωρις :oops: ...Εχω το ιδιο προβλημα που ειχε η Μαρια!!

Ο δικος μου δεν ξεσκεπαζεται,του βαζω δυο κουβερτουλες οχι χοντρες,και ειναι κυριος!Βγαζει και τα χερακια εξω και καθεται σαν καλο παιδακι! :lol:

Ευτυχως που δεν πηρα υπνοσακο δηλαδη γιατι θα πηγαινε κι αυτος αποθηκη οπως πολλα αλλα που τελικα δεν μας βολεψαν.

Φορμα εξοδου δεν του εχω βαλει ακομα ,αλλα μια φορα που του τη δοκιμασα γκρινιαζε,ισως ζεσταινοταν,αλλα του ειναι και λιγο μεγαλη.

Σημερα θα βαψω ,κοψω επιτελους το μαλλι.Μια απ'τα ιδια θα κανω παλι,θα ηθελα καμια τρελη αλλαγη αλλα ολο κοκκινο πορτοκαλι βγαινουν τα μαλλια μου αν παω να τ'ανοιξω λιγακι..Μαλλον επειδη επαιρνα σιδηρο και κανει τα μαλλια κοκκινα,το ξερατε? :?:o

Με το θεμα του φαγητου νομιζω στην πραξη θα τα μαθουμε ολα.Και το ποσο αραιο ή πηχτο τους αρεσει,και το καθε ποτε κρεας κλπ.Εμεις ξεκιναε την Κυριακηκαι βασικα αυτο που με προβληματιζει ειναι αν θα πανε χαμενα τα κουταλακια σιλικονης που πηρα!Θα παρω και σκληρα και βλεπουμε.

Σας φιλω προς το παρον,παω να δω καμια συνταγη γιορτινη! :)

ΜΟΥΤΣ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Geia sas koritsouadia! Pwpw kai edw simera psofokruo exei!

Piga se mia fili gia kafe simera kai gurisa spiti mesimeri...

Ti mikri piga na ti balw se forma eksodou simera...alla uperboli mou fanike kai tin allaksa...mono an paw bolta eksw kapou tha tis tin balw...

Tony ti teleia auta pou eftiakses!!!! Pote den exw kanei kati tetoio!

Mprabo sou! Kala h mikri sou tha trelainetai e?

Stauroula kai egw pou prospathisa na to agorasw to formaki prin 2 ebdomades den to eixan kai meta apo liges meres to eixan...mallon to agorazoun polloi gia na eksantlithike kiolas...an sunexiseis na to theleis ksanaprospathise meta apo liges imeres.

Egw to bradu tis bazw makrimaniko eswrouxo apo mesa kai apo eksw ena formaki upnosako, alla to dwmatio tis einai arketa zesto ti nuxta me to klimatistiko.

Koritsia eseis pou trwte frouto...ektos apo milo,mpanana, axladi exete prosthesei kai tetarto frouto??? Emas mas eixe pei auti ti bdomada na prosthesoume xumo apo ena portokali eidikis poikilias pou bgazoun edw pou einai polu gluka...alla den ta ebriska pouthena ta sugkekrimena...skeftomai an de brw na balw avocado pou exei upsili threptiki aksia kai polles bitamines kai polla kala sustatika kai kala lipara...gia peite eseis an kamia trwei kati allo??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου !!!!!!!!!!!!!

σταυρουλα σταματησε η γκρινια της αλλα εχει τρελαθει να βαζει παιχνιδακια στο στομα!!!ακομα δοντακι δεν ειδαμε!!αυτες τις μερες θα παμε παιδιατρο..το καλο ειναι οτι κοιμαται οπως κοιμοταν κ παλι μονη της στο κρεβατι της!!!εχει τρελαθει να χορευει με τα ζουζουνια!!!ειναι πολυ καλοβολο τελικα μωρακι!!παιζει-τρωει-χορευει -γελαει-κοιμαται!!δοξα το θεο!!!κ ο αντωνης μου ετσι ηταν!!!ευχαριστω κ παλι για τις ευχες της κορουλας μου!!!του χρονου τεοια μερα θα γιορταζουμε κ επισημα!!!νονους που θα βρουμε?οεο?!!!!!!οσο για το φαγητο ναι λιγο πιο νερουλο για να καταπινει πιο ευκολα κ να χωνευετε κιολας !να μην του ερχετε βαρυ..

αντωνια ειναι τελεια αυτα που εκανες!!μπραβο σου!!θελω κ εγω να κανω..με ζαχαροπαστα ειναι απο πανω?αν τα εχεις εξω η ζαχαροπαστα δεν λειωνει?

νανσυ στο χωριο θα πατε για χριστουγεννα?

λια κ εσυ μια απ'τα ιδια? :lol::lol: αντε μεγεια κ το μαλλι!!μονο που τα βαφεις αλλαζει η ψυχολογια!!!

αρη τελειωσες την εργασια?γυρισατε στο σπιτι σας?

χριστινα κουκλια οι αντρες σου!!!!πως εισαι τωρα?ηρεμησες καθολου?

αχ κ εγω θα ηθελα να στειλω στο κολυμβητηριο την αννα αλλα ειναι πολυ μακρια..εδω στο ωραιοκαστρο δεν εχουν για μωρα..μονο για μεγαλους κ για παιδια..οχι μωρα..

ελενα το αβοκαντο μπορεις να το βαλεις σαν τεταρτο φρουτο..ειναι παρα πολυ καλο!!!εγω στον υπνο της της εχω την φορμουλα της ψηλη σχετικα κ την κουβερτα της..αν κανει πολυ κρυο την νυχτα την βαζω τον υπνοσακο κουβερτα για να μην ξεσκεπαζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοροτσακια ευχαριστω για τα καλα σας λογια..η Δεσποινα τρελαινεται οταν τα κανω τα μπισκοτα...ολη την ωρα μου ζηταει μπισκοτα για φαι!!!!

Μαρακι η ζαχαροπαστα δεν λιωνει..μαρεσει πολυ νασχολουμαι με τετοια πραγματα αλλα ο χρονος ειναι περιορισμενος κ με τον Ανασταση ανυπαρκτος..χθες τον κρατησε ο αντρας μου κ καταφερα να τα κανω...

Λιακι εχει πολλα site αν ενδιαφερεσαι πες μου να σου πω..εχει ετοιμες ζαχαροπαστες χρωματα κουπατ ορεξη να χεις κ χρονο οπως ειπα..αλλα η επικαλυψη μπορει να γινει κ με royal icing κ ετσι δεν χρειαζεται να μπλεξεις με ζαχαροπαστα που οσο να ναι εχει τις ιδιαιτεροτητες της κ τα μυστικα της..

Μαρακι τελικα παιδιατρο θα παω απο βδομαδα η Δευτερα η Τριτη που δεν δουλευει ο Μακης για να παω πρωι..δεν μαρεσει να πηγαινω απογευμα...

πω πω σημερα εχουμε πολυ γκρινια...δεν ξερω τι να τον κανω...

Ελενα καλα κανεις κ βολταρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το γλυκο το εκανες αντωνια που σου ειχα γραψει?σου αρεσε?κ εγω δεν εκλεισα ακομα ραντεβου στην παιδιατρο..το βιβλιαριο γραφει στις 12 του μηνος εχει εμβολιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι μου δεν το εκανα τελικα γιατι εκεινη την μερα γιατι εφερε ο Σταυρος πολλα προφιτερολ..κ καταλαβαινεις τι εγινε..κ εμενα 12 του μηνος γραφει τοτε γινομαστε ακριβως εξι μηνων.. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kai emeis edo eixame tmima baby swiming alla den mporoun leei na zestanoun to nero giati den exoun lefta kai to katargisane!!! :shock::shock:

antonia mou euxaristoume polu ;) teleia ta mpiskotakia sou, tuxeres oi koumpares sou :D gia grapse suntagi...

boulaki nai polu kourasmeni alla oxi toso somatika alla psuxologika :? euxaristoume polu ;) nai o mpoulis einai o manolis ;)

natalia euxaristoume polu ;)

a ksexasa proxthes irthe mia theia kai mas kratouse upnosakous apo to neonato! alla protimo auta pou pira apo ta mothercare ;) tha pao na paro alla 2 giati isa isa kanoun tou manoli :? prepei na tou paro 9-12 :shock:

lelaki mou den thumamai ti eixe i maria :?:roll: exo xasei episodia :(:(

maraki mou euxaristoume polu ;) iremisa ligo me ta mora mallon perasame pali alma kai giauto eixame polu gkrinia.. a kai tora 2 meres den kano polles douleies kai giauto exo xrono na diavaso :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χριστινα χαιρομαι που ειστε καλυτερα!!!αυτες οι δουλειες ειναι αστα να πανε!!!ποτε δεν τελειωνουν!!εχω τωρα σιδερο να κανω κ βαριεμαι!!ολοι λοιπουν..πηγαν βεροια (ειχε δρομολογιο απογευμα ο ανδρεας ) κ ειμαι μονη σε τρεις μεζονετες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες, πάλι μπήκα δύσκολη ώρα αλλα είπα να διαβάσω όσα προλάβω γιατι μετα θα μαζευτούν πολλεεεες σελιδες :lol: .

Ναταλια ωραίο αυτο που έβαλες για τις τροφές, σε κανα δυο σημεία βέβαια η παιδιατρος μου τα εχει πει αλλιώς αλλα είπαμε ο καθε ένας εχει το προγραμμα του.

Ανθη μη συγκρίνεις την φραουλιτσα με τον Πανουλη μια χαρα θα ειναι και δεν νομίζω να σου πει τίποτα για συμπλήρωμα. Τροφές και μεις απο τον 6ο με την καινουρια χρονια δηλαδη. Αδερφη ψυχή και εγω συμπαθω πιο πολυ τα μελομακαρονα παρά τους κουραμπιεδες.

Μαρακι κάθεται απο τωρα στο καθισματακι στο σούπερ μάρκετ χωρις να γέρνει, μπράβο στην Αννουλα να δεις ειναι κινητικά πολυ μπροστά και θα σου περπατήσει γρήγορα πολυ πριν χρονισει!!!!

Αντωνία άντε θα ερθει γρήγορα το σαββατοκύριακο και θα ευχαριστηθεις τα ψώνια σου στη Θεσσαλονίκη, θα έχεις βοήθεια απο τη μαμα σου εκει έτσι?

Σταυρουλα τι να πω δύσκολο που ξυπνάει καθε 20 λεπτά με μια ώρα, μπορει όμως να ειναι και απο τα δοντακια την ημέρα ξεχνιέται ενω το βραδυ μπορει να πονάει και να ξυπνάει. Συμφωνω και με την Αντωνία δεν αρέσουν όλες οι κρέμες το ίδιο στα μωρα ελπίζω να βρείτε και οι δυο κάτι που να τους αρεσει. Η φαριν λακτε που λέτε ακομα και η βιολογική δεν ειναι νωρις νομίζω μπαίνει με τα δημητριακά πιο μετα μήπως γι αυτο δυσκολεύονται :roll:

Χριστίνα θέλεις σίγουρα βοήθεια και με τα δυο μήπως να μιλουσατε με τον άντρα σου τουλάχιστον τις Κυριακές να τις αφιερώνει σε σένα και στα αγοράκια σας.

Δεν πρόλαβα και πολλα να διαβάσω τα υπόλοιπα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σας!

τι κανετε κοριτσαρες;

εγω εχω σκουλαρικι τη μπεμπα παλι ολο το μεσημερι.στο στηθος εννοω..χθες βραδυ κοιμηθηκε 3!! :evil: τα νευρα μου κροσια..τωρα το μεσημερι κοιμηζα τον γιο μου κ ενω την ειχε παρει κ εκεινη κ πηγαινε να παρει κ μενα ξαναξυπνησε..με κλαμα.μαλλον κατι την ενοχλει.

σημερα εχουμε μηνογενεθλεια!4 μηνες..πως περασε ο καιρος..κ σε μια εβδομδα ο αντωνησ κλενει τα 3.καλα ο αντωνης ολοκληρο παιδι μου φαινεται τωρα! :D

κατερινα μου τι ωραιος κ ιδιαιτερος παιδοτοπος;σε ποια περιοχη;πολυ μου αρεσε οπως το περιεγραψες.να χαιρεσαι κ τον μπαμπα σου!εισαι καλυτερα απο ψυξη;

αντωνια μου τελεια αυτα οου εφτιαξες!συγχαρητηρια κ απο μενα!εγω δεν το εχω τοσο με τα γλυκα.προτιμω να μαγειρευω φαγητα.

κοριτσια εχετε ακομα αυτη τη λυσσα που ειχατε με τα γλυκα;εγω οχι οπως ημουν αλλα καθε μερα θα φαω σιγουρα κατι γλυκο.

ελενακο μου με γεια τα πραγματακια σας!οποτε μπορεις βαλε να δουμε το φουστακι.

εγω θα σας ελεγα μην αγχωνεστε για το φαγητο.θα βρειτε τη σειρα σας κοριτσακια μου,ετσι αγχωομασταν πριν γενησουμε για διαφορα που δε ξεραμε πως θα ειναι κ τελικα ολα τα βρηκαμε.συμφωνω πολυ ελενα μαζι σου με αυτο που ανεφερες για τις κρεμες.

σημερα το μενου ειχε παπατες με αυγα κ ειπα κ στη πεθερα μου να ερθει γιατι μια μερα μου ειπε οτι θελει αυτο το φαι να το βρει ετοιμο κ χαρηκα που ηρθε κ της τα εκανα γιατι εκεινη ξεσκιζεται στο να μαγειρευει καθε κυριακη κ γενικα με βοηθαει πολυ με το φαι.

ηρθε ο αντρουλησ μου απι δουλεια,σας αφηνω για την ωρα..φιλακια πολλα μαναρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!

σημερα εβγαλα τρελη δουλεια με την προετοιμασια των γενεθλιων.

σαιτ για ζαχαροπαστα εγω πηρα κοκκινη κ μαυρη απο το pastryideas 1,5 κιλο κοκκινη κ 0,5 μαυρη μου κοστισε με τα μεταφορικα 26 ευρω..που να αγοραζα κ τουρτα ετοιμη ποσα θα πληρωνα τοσα κιλα που θα βγει..την ασπρη ζαχαροπαστα θα την φτιαξω εγω γιατι ασπρη δεν συμφερει να αγορασεις.βεβαια κ μπισκοτα που θελετε φυσικα δεν χρειαζεται τοσο πολυ.εγω πρεπει να καλυψω την τουρτα ολη.

εγω κοριτσια τα σκεπαζω με μια κουβερτα κ παπλωμα κ την ημερα που ειναι στο ριλαξ με κουβερτα αγκαλιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia sas koritsia...pwpw re koritsia piga mathima kai den antexw pia ekei mesa...katalabainw na kanei kruo kai na min exoun xrimata na anapsoun kalorifer alla re paidia as baloun mia somba...tha pathw pneumonia...forousa kormaki, mplouza zibagko kai to mpoufan kleisto mexri panw kai ekana etsi mathima...einai san na kathomai sto mpalkoni na kanw mathima...kai sunexeia petaw spontes alla simera den ginotan, tis to eipa. Ma einai dunaton?? Kai h mpalkonoporta den kleinei kala kai einai anoixto apo ti mia to parathiro kai kathomaste dipla se auto!!! Ma pou zoume.

Xristinaki einai koukloi oi gioi sou! Kala o enas ontws moiazei san na einai minwn megaliteros...den moiazoun kai polu me didima!

Kagouro kai esena kai ta duo einai gluka! Kala sto ena pou einai mes to parko kai trwei tis petaloudes tou einai san na blepw tin Ebelina, exoume to idio parko kai sunexeia trwei tis petaloudes!! :lol:

Lioumpa to stolidi sou einai enas glukas gia filima!

Biki Happy minogennethlia!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βικακι χαρουμενα μηνογενεθλια!!!!!!!!!!κ εγω για να πω την αληθεια στα φαγητα ειμαι σουπερ!!!!!στα γλυκα οχι κ τοσο..περυσι εκανα μελομακαρονα τα πετουσες στον τοιχο κ ξαναγυρνουσαν!!!!!!!!!απαισια!!!!!!! :(

κατερινα ναι αυτο λεω..την κοβω να περπαταει νωρις!!!καθεται πολυ καλα στο καροτσι(σουπερ-μαρκετ)..ο αντωνης μου εκανε τα πρωτα βηματα 9 μηνων κ 10μηνων ετρεχε!!!!!!!η πλακα θα ειναι στην βαφτιση αν θα περπαταει!! :lol:

νανσυ ποτε θα κανεις το παρτι?ετοιμαζεις τα υλικα δλδ?

πωπω ελενα τι πικρα !!!μες στο κρυο μαθημα κ με παιδια?λογου οικονομιας στο πετρελαιο το κανουν η ειναι χαλαμσενο?

λια παιδαρος ο γιος σου!!!!!!!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σοφάκι καλώς ήρθες και χαίρομαι που θα τα λέμε και απο δω ;) μιας και γνωριζόμαστε πολλα χρονια. Δεν κανεις κάποιο λάθος αλλα το είπες και μονη σου καθε παιδάκι ειναι διαφορετικό. Οι μικρές σου πολυ πιθανο να ετοιμάζονται για δοντακι και η εισαγωγή των τροφών ειναι πάλι κάτι καινούριο για αυτες. Όλα τα μωρακια περνάνε φάσεις αλλα πιο έντονα αλλα λιγότερο. Πάντως ίσως στα μωρακια που θηλαζουν να ειναι πιο έντονα γιατι ειναι στο χέρι μας να τους αλλάξουμε ανα πάσα στιγμη το "προγραμμα" και να τους προσφέρουμε το στήθος ενω ένα μωρακι που πίνει αποκλειστικά μπουκάλι δύσκολα ξεφεύγουν οι γονείς απο το ταισμα τους καθε συγκεκριμένη ώρα.

Σταυρουλα δεν του άρεσε η πατάτα και το καροτο νεα γεύση βλέπεις, υπομονη σε λίγο όλα θα τα δεχθούν καλυτερα. Για το αυτί μου έχουν πει για να καταλάβουμε αν πονάνε αρκεί να πιέσουμε λίγο το αυτακι εκει που ειναι η τρυπουλα εξωτερικα, δεν ξέρω πως λέγεται, και αν πονάει ενοχλούνται και κλαίνε αν πάλι δεν πονάνε δεν αντιδρούν καθολου :roll: μήπως ανακάλυψε τα αυτακια του και παίζει με αυτα?? :lol::lol:

Αριαδνη περαστικα στο μπισκοτακι βάζε μπόλικο όρο και δεν θα εχει πρόβλημα.

Αντωνία σωστά αυτα που μας εγραψες κάτι αντίστοιχο μου ειχε πει και η παιδιατρος ότι σύμφωνα με την Αμερικανική ακαδημία παιδιατρικης πλέον χορηγούν σίδηρο στα μωρα που θηλαζουν αποκλειστικά απο τον δεύτερο μήνα κιόλας. Συμφωνω με όσα εγραψες :D

Νανσυ και εγω σημερα σπανακορυζο, καλα μαζεματα πόσες μερες θα είστε στο χωριό.

Σταυρουλα πολυ καλη ιδέα το baby swimming εμεις πάμε την μεγαλη απο 10 μηνών και Ανυπομονω να πάω και τον μικρο, θα ξετρελαθει και εσυ ακόμη περισσότερο. Μαθαίνουν να κολυμπούν να μην φοβούνται και εμεις απο το πρώτο μάθημα βάζαμε κανονικα το κεφάλι μέσα, θα σε μάθουν κόλπο για το πως ενστικτωδώς μπορούν να κρατήσουν την αναπνοή τους κάτω απο το νερό!!!!!

Αντωνία καταπληκτικά τα μπισκότα!!!!μακαρι να μπορούσα να δοκιμάσω.....

Μέχρι την σελ 60 έφτασα τα υπόλοιπα μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

A nai kai edw konta sto spiti mou exoume ena idiotiko stathmo/sxoleio me kolimbitirio kai kanoun kai mathimata me mwrakia...to exw skeftei na paw apla twra me toso kruo emena den mou kanei kamia oreksi na paw.isws tin anoiksi.

Delphinaki, dustuxws gia oikonomikous logous...to katalabainw apti mia alla re paidia mou pws koimountai ekei mesa...kai ta paidia den kruwnoun? :shock: Pragmatika tis teleutaies fores pou gurisa spiti elega ston antra mou oti ponane ta autia mou...einai san na kathomai eksw tosi wra. Duskoles katastaseis re mamwto.

A nai kai edw konta sto spiti mou exoume ena idiotiko stathmo/sxoleio me kolimbitirio kai kanoun kai mathimata me mwrakia...to exw skeftei na paw apla twra me toso kruo emena den mou kanei kamia oreksi na paw.isws tin anoiksi.

Delphinaki, dustuxws gia oikonomikous logous...to katalabainw apti mia alla re paidia mou pws koimountai ekei mesa...kai ta paidia den kruwnoun? :shock: Pragmatika tis teleutaies fores pou gurisa spiti elega ston antra mou oti ponane ta autia mou...einai san na kathomai eksw tosi wra. Duskoles katastaseis re mamwto.

Kai egw nomizw oti h Ebelina tha perpatisei grigora...fantasou oti tin krataw kai ti bazw na krataei to trapezaki tou saloniou kai steketai moni kratontas bebaia to trapezaki! Ase pou tin eide h nona tis xtes pou tin eixa sto parko kai apo mproumita sikwne to miso tis swma panw gia na mas koitakse kai mou eipe oti fainetai pws tha sikwthei nwris afou apo twra kanei auto kai einai toso statheri!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ πολυ δυσκολα οταν ειναι το οικονομικο...εγω τα λεω ελενα νευρικα μωρα..δλδ οτι εχουν τσαγανο κ βαζουν δυναμη για να κανουν αυτα ...ο ορθοπεδικος μου ειχε πει οταν σαρραντισα τον αντωνη (ειχε ενα προβλημα στα ισχυα)οτι ειναι πολυ νευρικο μωρο κ θα περπατησει γρηγορα..κ ετσι εγινε!!αχ φανταζομαι η νονα πως θα ειναι με την βαφτισημια ε?

κατερινα ξεχασα να ρωτησω..πως εισια σημερα?εφυγε η ψυξη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Εμείς σήμερα είδαμε ήλιο και είπαμε να βγούμε να πάρουμε καθαρό αέρα με το παππου , τη γιαγιά και το θείο μας. Βέβαια είχε αρκετό κρύο, αλλά είμασταν με στολή εκστρατείας οπότε δεν κρυώναμε. Κατσαμε και για καφεδάκι στα Starbucks. Οι μεγάλοι ήπιαν καφεδάκι και οι μικρές τη χορτοσουπίτσα τους. Οταν τις κρατας αγκαλια και πίνεις κάτι θέλουν να το πάρουν από τα χέρια σου και να πιουν κι αυτές. Πολύ γέλιο. Εχουν μια προτίμηση στον καφέ και στο κρασάκι. Λέτε να ρωτήσω τον παιδίατρο αν κάνει να πιουν? :D:lol::lol: Οταν βγαίνουμε εξω και καθομαστε για καφέ είναι η καλύτερή ους, κόβουν όλο τον κόσμο και ευχαριστιούνται τις νέες εικόνες. Τους κάνει καλό και ξεφεύγουν από την καθημερινή κλεισούρα.

Beboula και εγω τους έχω τους υπνόσακους από τα Mothercare και τους φορώ από μέσα ένα βαμβακερό ολόσωμο φορμάκι ή ένα ελαφρύ πυζαμάκι. Πάνω στο καρτελάκι έχει σχετικές οδηγίες ένδυσης ανάλογα τη θερμοκρασία του δωματίου. Τώρα το διάβασα... μην τα σκεπάζεις τα μωράκια με κουβέρτες όσο τους φοράς υπνόσακους. Υπάρχει κίνδυνος υπερθέρμανσης, Είναι ήσυχα τα διδυμάκια σου?

Κορίτσια εμένα ο γιατρός δεν μου χει κάνει λόγο για ρυζάλευρο! Τις ξεκίνησε μετά τον έκτο μήνα με φρούτα και στη συνέχεια χορτοσουπίτσα και σταδιακα εισήχθε και το κρέας. Γενικά - απότι έχω καταλάβει - δεν είναι υπέρ των έτοιμων κρεμών και των πολύ επεξεργασμένων φαγητών. Βλέπω όμως όλες δίνεται ρυζάλευρο. Σας έχουν πει το λόγο, έχει να κάνει με το στομάχι και τη πέψη? Ποια είναι η θρεπτική του αξία? Κοκονα ενδιαφέρουσες οι απόψεις περί σιδήρου και κρέατος. Θα συμφωνήσω μαζί σου με τις έτοιμες τροφές και δεν σας κρύβω ότι είμαι λίγο επιφυλακτική με τα βιολογικά προιόντα. Κι εγώ απορώ το κααπόσο είναι βιολογικά. Γενικά είμαι της αποψης να στίψω πορτοκάλια να πιω χυμό και όχι να πάρω Life από το ψυγείο και αυτή προσπαθώ να εφαρμόσω και στη διατροφή των μωρών.

Ariadni τι ακριβως είχε βγάλει στα μαγουλάκια του το μωράκι σου και έβαλες ενυδατική? Γιατί νομίζω πως έχουμε και μεις θέμα. Τις τελευταίες μέρες σαν σπιθουρακια, ξηροδερμία δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω.

Este εμας ο γιατρος μας εχει πει 2 μερες κοτοσουπα (κοτα , καρότο , πατάτα, κολοκύθι κτλ), 2 μέρες χορτόσουπα (πατάτα ή ρύζι, μπρόκολο, αρακά, φασόλι και οτι λαχανικό μπορείς να φανταστεις ), 2 μέρες μοσχαρόσουπα (μοσχάρι με λαχανικά) και μετά εναλλαξ, ετσι ώστε το κρέας(μοσχάρι ή κότα) να εναλάσσεται με χορτοσουπα. Οσο για την υφή της σούπας λίγο πιο αραιή από πουρέ, σε καμία περίπτωση νερουλή γιατί τότε πίνουν νερό και θα πρεέπι να φάνει πολύ μεγάλη ποσότητα για να πάρουν την ποσότητα των θρεπτικών συστατικών που απαιτούνται.

Νάνσυ δυστυχώς το ψυχολογικό παίζει μεγάλο ρόλο στο θηλασμό και οι θερμοκοιτίδες δεν βοηθούν στην καλή ψυχολογία. Πολλές φορές και οι άνθρωποι και τα μαιετήρια παίζουν το ρόλο τους. Επειδή γέννησα την 30 βδομάδα δεν είχα καθόλου γάλα, και θορυβήθηκα, αλλά ήμουν τυχερή γιατί επικοινωνούσα με μια σύμβουλο θηλασμού και με τη βοήθεια της και με μεγάλη αφοσίωση και υπομονή τελικά καταφέραμε να θηλάσουμε όταν τα μωρά ήταν έτοιμα. Ηθελα να κόψω και το ξένο σταδιακά, αλλά δεν τα κατάφερα, τα παιδιά είχαν ανάγκη από πολύ τροφή για να αναπληρώσουν το βάρος που τους έλειπε. Δηλαδή Νανσυ όταν ταίζεις το ένα το άλλο κάθεται Παναγία? Δεν διαμαρτύρεται?

Κοκονα φανταστικά τα κουλουράκια, σαν επαγγελματικά.

Κορίτσια γράφετε πολλά εσείς εδώ. Πάω να δω τις μικρές μου και θα συνεχίσω αργότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχιζουμε...

Λία καλή επιτυχία στο μαλλί. Μην ανοίξεις όλες τις συσκευασίες από τα κουταλάκια και δοκίμασε και να του δώσεις τα κανονικά κουτάλια που τρώμε εμείς.

Ελενα, εγώ σήμερα τους έβαλα φόρμα εξόδου και θεωρώ πως τελικά ήταν όντως υπερβολή, αλλά το πρωί που είχα βγει εγώ έξω έκανε πολύ κρύο και φοβήθηκα. Οσο για τα φρούτα, έβαλα πορτοκάλι (δοκίμασέ το να ειναι γλυκό) και μανταρίνι. Το αβοκάντο δεν μου δένει με τα υπόλοιπα φρούτα. Ο γιατρός μας έχει προτείνει την εναλλακτική να το τρώμε με λαδι και λεμόνι σαν απογευματινό και αυτό κάνουμε και αρέσει πολύ στις μικρές.

Βικάκι χαρούμενα μηνογενέθλια, Τι εννοείς κοιμήθηκε στις 3? Δηλαφή από τι ώρα την κοίμιζες , τι ώρα κοιμάται συνηθως?

Delphine πολύ προχωρημένη η κόρη σου και πολύ ...βεντέτα από τη φώτο :D Να τη χαίρεσαι!

Κατερινάκι μου καλώς σας βρήκα! Θα τα λέμε κι απο δω όπως είπες, αλλά να μας προσκαλείς και σπίτι σε παρακαλώ όταν παίζει ΤΕΤΟΙΟ ΓΛΥΚΟ! Μου τρέχουν τα σάλια λέμε! Τι εννοείς "να τους αλλάξουμε πρόγραμμα" κάθε φορά που τους δίνουμε στήθος. Μα πως να τους το αρνηθώ? Κάνουν σαν τρελά. Και ο παιδιατρος μου ειπε ότι ανεξαρτήτως της εισαγωγής τροφών μπορούν να θηλάζουν και ενδιαμεσα, δεν πειράζει...μήπως πειράζει τελικά? :roll::roll:

Κορίτσια, ωραία η παρέα σας, σας καληνυχτώ γιατί το βράδυ αναμένεται να είναι μακρύ. Να χαίρεστε όλες τα μωράκια σας. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και συνεχίζω τωρα που κοιμήθηκε ο λαός, έβαλα και παγωτάκι ( παντα εχουμε στο ψυγείο ότι εποχή και να ναι) :lol::lol:

Ναταλια και Σταυρουλα οι πισίνες ειναι θερμαινομενες βέβαια και μετα αν ντυθεί καλα δεν εχει φόβο. Απο την εμπειρία μου σας λέω ότι καλυτερα ειναι αφου έχουν κλείσει τους 8 μήνες γιατι τότε καταλαβαίνουν περισσότερο τι κάνουν και αντιλαμβάνονται που βρίσκονται, πιο μικρα ειναι συνήθως ανεκφραστα και έτσι πολυ γονεις τα σταματάνε.

Αμαλία ανανεωθηκες ...αυτο με το σίδηρο και το κόκκινο χρώμα στα μαλλιά πρώτη φορα το ακουω :shock: .

Βικακι χαρούμενα μηνογενεθλια. Ο Αντώνης ειναι ολόκληρο παιδί και κουκλι βεβαια :D . Ο παιδοτοπος αυτός ειναι στην Πευκη. Και ναι εγω συνεχίζω και τρώω καθε μερα γλυκό και δυο φορές μπορω να πω.

Έλενα όντως πως αντέχουν με τόσο κρύο μέσα στο σπιτι, αν μου λες δεν εβγαλες μπουφάν μπρρρρ. Βάλε φωτο την Εβελινα να τρώει τις πεταλούδες πρέπει να ειναι πολυ νοστιμες δεν εξηγείται αλλιως :P .

Μαρακι σημερα είμαι καλυτερα, ποναω μονο όταν κάνω το κεφάλι πανω κάτω και λίγο δεξιά αριστερά καμια σχέση με το σαββατο που ήταν τραγικό.

Σοφια οπως καταλαβες δεν βαουμε γλωσσα μεσα και οι σελιδες φευγουν νερακι. Ναι μαλλον δεν το είπα καλα αυτο ακριβώς εννοώ ότι οπότε θελουμε τους δίνουμε στήθος χωρις να εχει περάσει τρίωρο ή τετραωρο όπως γινεται συνήθως με το μπουκάλι οπότε μαθαίνουν ότι το στήθος ειναι παντα εκει διαθέσιμο και ίσως αργούν να μπουν σε κάποιο προγραμμα. Οπότε θέλεις περνεις τις μικρές σου και έρχεσαι σπιτι το κεικ αρκουδάκι θα επαναληφθεί :D .

Αχ μου ξύπνησε ο μικρός και ειναι πάλι στο στήθος, τις τελευταίες μερες μου κάνει κάτι τετοια ενω κοιμόταν οκτάωρο μπορει και εννιά ώρες σερί τωρα θα ξυπνήσει μια μπορει και δυο φορές το βραδυ ή αλματακι ή τον ακούω λίγο μπουκωμενο σημερα και ίσως μου δυσκολεύεται. Για να δουμε πως θα τα πάμε.....

Καλο βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!

τελειωσα ενα κασκολ της σαντυς!!βεβαια με μονο ενα σχεδιο γιατι αυτο ειχα μαθει :lol::lol: τωρα θα ξεκινησω αλλο με κοκκινο μαλλι κ εχω μαθει αλλα δυο σχεδια..πιστευω μεχρι τα γενεθλια της να το εχω τελειωσει

εγω βρε κοριτσια δεν καταλαβα ποτε στα μωρα αυτα τα αλματα αναπτυξης που λετε..καθε μερα ιδια μου φαινονται στην συμπεριφορα τους..

σοφια ναι ειναι πραγματικα καλοβολα μωρα κ μακαρι να μην αλλαξει αυτο τουλαχιστον οχι συντομα γιατι εχω καλομαθει..η μπεμπα κοιμαται για βραδυ απο τις 9 μεχρι 8-30 το πρωι κ ο μπεμπης ξυπναει μια φορα κ αυτη ισα για να πιει λιγο γαλα κ ξανακοιμαται..το πινει κ μονος του :lol::lol: κ κατα την διαρκεια της ημερας κοιμουνται αρκετα καμια σχεση με την σαντυ που ηταν ολη μερα ξυπνια(ακομα κ τωρα)κ ξυπναγε συνεχεια για γαλα..

κ οταν ταιζω το ενα το αλλο απλα κοιταει δεν πεινανε ποτε παραλληλα αν κ παντα οτι γαλα αφησει η μπεμπα ο μπεμπης το δεχεται ευχαριστως! :lol::lol:

μαρακι νομιζω εσυ με ρωτησες ναι για να καταφερω να κανω ολα αυτα στο παρτυ κανω τρελη προετοιμασια.φτιαχνω πολλα απο αυτα τα βαζω καταψυξη κ απλα την ιδια μερα τα ψηνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Αντωνία τί καταπληκτικά μπισκοτάκια είναι αυτά!Πιο ωραία και απο το δικό μου μπισκοτάκι ;) Μπράβο, και του χρόνου και διπλά μπράβο που βρίσκεις χρόνο για τόσο ωραία πράγματα.

Σταυρούλα, τέλεια ιδέα το baby swimming.Mακάρι να μπορούσα να την πάω και γω!Ελπίζω της δικιας μου να της αρέσει η θάλασσα γιατί φαντάζεσαι φρίκη που θα φάω να έχουμε 5 λεπτά την θάλασσα απο το σπίτι μας και να μην της αρέσει? :shock::?

Σόνια καλωσήρθες στην παρέα μας και να χαίρεσαι τα κοριτσάκια σου!Όσο για τα μαγουλάκια, εμένα της μπέμπας ήταν ξηρά και κόκκινα αλλά με λίγη bepanthol, ήρθαν στα ίσια τους.

Μαράκι μεγειά τα ρούχα του αντρούλη σου!Είδα και στο fb τις φώτο απο το cosmos, καταπληκτικές!!

Κατερινάκι, μόλις είδα το μπώλ με τη σοκολάτα και την Αγγελικούλα, μου τρέχανε τα σάλια, απο τη μια με τη σοκολάτα, απο την άλλη με την κορούλα σου που είναι πάρα πολύ γλυκιά!!

Εμεις χτές βάλαμε τον εξωτερικό διάκοσμο και ψιλοξενέρωσα γιατί πήραμε ένα δεύτερο φωτοσωλήνα που είναι διαφορετικός απο τον αλλο και μου φαίνεται λίγο παρδαλό.Απο τη μια μεριά της βεράντας βάλαμε 10 μέτρα ασημί led και απο την άλλη αυτόν που είχαμε που είναι κιτρινωπος άλλα 10 μέτρα, μήπως είναι κίτς? :oops:

Λία ο Στρατούλης με τις χριστουγεννιάτικες πυτζάμες είναι το καλύτερο δώρο κάτω απο το δέντρο!

Βικάκι, δεν έχω ξαναδεί μωρό με τόσο έντονα χαρακτηριστικά, χειλάρες, ματάρες, να σου ζήσει κοπελά μου!!

Νάνσυ περιμένω να αρχίσεις να πλέκεις και για τις φίλες σου στο mammy κασκόλ ;)

Αυτά προς το παρόν, θα τα πούμε και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερουδια μανουλομανουλιτσες μου :)

Αχ μου λειψατε....... εφυγε η πεθερα και μπορω να μπαινω στον υπολογιστη οποτε ο πριγκιπας μου το επιτρεπει!!!! Απο εναν προχειρο υπολογισμο εχω να διαβασω περιπου 13 σελιδες!!!!!!! Ελπιζω να τα καταφερω το μεσημερακι και να σας σχολιασω οοοοοοοοοοοοοολεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεες.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα και τα μωρακια σας ακομη καλυτερα :D:D:D:D .

Σας εβαλα φωτο. Αυτες με τον ηλιο ειναι απο χθες που ειχε λιακαδα και αυτες με το χιονι ειναι πως ξημερωσαμε σημερα :o:o:o:o:o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια!!!!!!!!!!!

Αρι μου σευχαριστω πολυυυυυυυυυυ..γενικα μαρεσει ν'ασχολουμαιμε με τετοια πραγματα αλλα δεν εχω χρονο :(:( θελω μερες να σε ρωτησω βλεπεις ακομα το βαλς με 12 θεους???τελειωνει???οσογια τα φωτακια που λες αμα δεν τα δω δεν μπορω να σου πω..

Βικακη η κορη σου ειναι κουκλα!!χαρουμενα μηνογεννεθλια!!! αλλαδεν εχω καταλαβει ακομα ποιον μοιαζει :roll::roll: ο αντωνης μοιαζει εσενα!!!

Λια????ο Στρατος ειναι πολυ μουρη!!!!!τελειος το ομορφοτερο στολιδι μεσα στο σπιτι!!!!βαφτηκες τελικα???

Ελενα τι επαθες χθες στο μαθημα????πω πω τα παιδια δεν παγωνουν??δεν εχουν χρηματα για θερμανση??κανουν οικονομια???πολυ στεναχωρεθηκα..

Κατερινακι πως ηταν ο ΝΙκολας χθες??

Σοφια γενικα τι τρωνε τα κοριτσια σου την ημερα μονο φαγητο κ φρουτα???λαδι.. λεμονι στο φαγητο εννοεις???

Κατερινακι εσυ τελικα τα εκανες τα μαλλακια σου!!!ανανεωθηκες???τελειες οι φωτο.τοσοπολυ χιονισε :?::?: ζηλευωωωωωωωωωω

Αλεκακι χρονια πολλα..να χαιρεσαι την οικογενεια σου..

σημερα εχει πολυ κρυο κ βρεχει εδω απο το πρωι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λέλα τέλειες οι φωτογραφίες του Τούλη. Δεν μας έγραψες όμως από που πήρες αυτά τα 2 που κάθεται. Το πλαστικό και το υφασμάτινο.

Έλενα κι εγώ αυτά τα 3 του έχω βάλει και δεν ξέρω τι να βάλω για 4ο φρούτο. Πορτοκάλι κάνει? :roll: Δεν έχουμε και πολλά φρούτα τον χειμώνα. Μου γράψανε στο next ότι επειδή φέρνουν την καινούρια σεσον γι'αυτό δεν ξαναφέρνουν και έχουν έλλειψη σε κάποια.

Εγώ χτες που τον έβγαλα για να τον φέρω στο πατρικό μου του έβαλα το μπουφαν το ολόσωμο γιατί είχε ψοφόκρυο.

Τραγικό αυτό με το κρύο όντως αυτά τα ζούσαν στην εποχή τους οι γονείς μας μην σου πω και πιο παλιά ακόμα.

Της Χριστίνας είναι διζυγωτικά δίδυμα γι'αυτό. Η δίδυμη κύηση οφείλεται είτε στη γονιμοποίηση ενός ωαρίου από ένα σπερματοζωάριο, οπότε πρόκειται για μονοζυγωτικά δίδυμα (αυτά που είναι του ίδιου φύλου και μοιάζουν στα φυσικά και πνευματικά χαρακτηριστικά τους), είτε στη γονιμοποίηση δύο ωαρίων από δύο διαφορετικά σπερματοζωάρια, οπότε πρόκειται για τα διζυγωτικά δίδυμα (ενδέχεται να είναι ίδιου ή και διαφορετικού φύλου και να μη μοιάζουν καθόλου μεταξύ τους).

Κατερινάκι ναι έτσι πιστεύω κι εγώ για το φαριν λακτε και το έκοψα. Εδώ και 2 μέρες έχει κοιμηθεί πιο καλά ο μικρούλης μου. Τώρα προς το παρόν δίνω μόνο την φρουτόκρεμα και τα λαχανικά το μεσημέρι. Όταν βρω κάποια κρέμα που να με ικανοποιεί μπορεί να την προσθέσω. Στην Πεύκη? Κοντά μου είναι θέλω να μου στείλεις με μήνυμα περισσότερες πληροφορίες. Ναι το ξέρω ότι μετά τον 8ο ξεκινάνε. Το κολυμβητήριο γράφει μετά τον 10ο.

Βικάκι μου αρέσει πολύ η φωτογραφία που την έχεις μπρούμυτα. Είναι μια Θεά. Χαρούμενα μηνογενέθλια.

Σόνια καλως ήρθες στην παρέα μας. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Μου έστειλε και μία φίλη μου ένα pdf με ένα πινακάκι που γράφει όλες τις τροφές που επιτρέποντε και πότε τις ξεκινάμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...