Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

nene mou xairomai pou einai kala to koritsaki sou, anarose grigora mprabo tis :) kali proba nufikou ;)

bikaki mou lupamai giauto pou perase i fili sou, euxomai na min to perasei alli manoula...

xristinaki mou polu kala ta nea sas, xairomai pou mpaineis kai mas les ta nea sas ;) ola kala tha pane sti b ;) sidiro kai ego eperna ena to proi kai ena to apogeuma! to proi sunithos to ksexnousa kai to eperna meta to proino mou :?:? na xairesai ton antrouli sou :)

nansoula telika kanane piso oi nonoi??? :shock::shock: krima! tha breite allous min agxonesai ;) polu troei o mpempis sou :lol::lol: kai emena o mpoulis mou den afinei stagona sto mpimpero :lol::lol: kai zitaei kai kapoies fores kiallo :lol::lol: kale teleio to menou sou ;) tha perasoun kala kai ta paidakia kai oi goneis :D tha ithela an mporeis na mou doseis ti suntagi gia ta cupcakes, please :D

alekara mou den prolabaineis kai esu na mpaineis! esu pou ta prolabaines ola! :?:?

maraki mou arrostises :( perastikoulia sou...

stauroula kai 3o donti megeia sas :D:D

ax ksupnise o tonis! den ksero an prolabo argotera na sxoliaso ta upoloipa. sas filo kai na kserete oti mou leipete para para para polu :x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χριστινακι κι εμας μας ελειψες πολυυ!!Δωσε πολλα πολλα πολλα φιλια στα αγορακια σου,απο τις e-θειες του! :lol::lol:

Σας αρεσε το καρεκλακι?Ο αδερφος μου μου το εδωσε κι αυτο,αλλα δεν γραφει πανω μαρκα,εχει παιχνιδακι πανω ,βεντουζες απο κατω, και δειχνει οτι εφαρμοζει καπου ,αλλα θα σας γελασω που!

Εχουμε κι ενα totseat που σας εβαλα φωτο,σαν μαρσιπο καρεκλας και θα του το δοκιμασω σε λιγο.Αν και φοβαμαι μη χτυπησει την κεφαλα του πισω.

Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες περι χορτο-κρεατοσουπας!!Μου φαινεται θα του δινω λεφτα να τρωει εξω :lol:

Ωραια θα ανταλαζουμε και βρεφικες συνταγες! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα σκατοθυελα ο Στρατουλης σημερα!!! :lol::lol::lol:

Αρια αυτο στα μαγουλα το ειχε και ο δικος μου απο το κρυο κι εφυγε με κρεμα για το συγκαμα.Μου ειπε η παοδιατρος δηλ οτι ειναι απο αυτο.

Συμπεθερα ο αντρας σου ετοιμαζει βραδια σπεσιαλ...να εισαι ετοιμη για ολα!

Λυσσαει ο Τατος τα λεμε μεταα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενακο η μικρη κιουρια!!!! μπραβο το πουλι μου...ετσι δεν κουραστηκατε και εσεις.

Αυτο που γραφεις περι κρεμας.....εγω το ειχα γραψει. Η κουμπαρα μου ετσι ειχε κανει. η μικρη της στην αρχη ουτε να τα δει δεν ηθελε τα φρουτα, αναγουλιαζε και τα εφτυνε με τη γλωσσα της. Ετσι ξεκινησε την σκονη φρουτοκρεμα και μετα σιγα σιγα αρχισε να της βαζει λιγο λιγο φρουτα. ετσι σταδιακα εκοψε την σκονη και τωρα δινει φρουτα με λιγη κρεμα δημητριακων για να πηζει και τα πανε καλα :) Δοκιμασε και εσυ ;)

Αριακι καλα τα νεα απο τον γυναικολογο. Αντε να μην αγχωσεσαι και ανησυχεις, ολα καλα μπραβο. Το μπισκοτακι δεν το σηκωνει το κλιμα βλεπω ε?

Χριστινιωωωωωωωωωωωωωωωωωω που εισαι βρε ψυχη??????? Τα παλικαρακια σου σε κουραζουν :shock::shock::shock::shock: . Μας λειπεις και εσυ και τα σχολια σου ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιουμπιτσα θα αφησω τον "θαμνο" για να εχω δικαιολογια για να αρνηθω :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Α ολα και ολα θα του πω....... εγω με τετοια τριχα δεν θα με πηδουσ@ χαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ari elpizw na min kruwse to mpiskotaki sou.... wraia ta nea apo gunaikologo mpravo...

elenaki mia xara i mpmpou kuria...

beboula mou mas eleipses na mpaineis na mas les ta nea sou...

katerinaiki mia xara einia i neraidoula ti kala pou pigate gia kafe... den kserw gia tis vafes na sou den ta vafw

aa exoume to idio asteri sto dentraki... alla emas einai asimi... tha sas valw k kamia fwto aurio ama prolavw... min tou kaneis teteia tou anthrwpou kale ftiakstou ligo tin diathesi eipame tha ananewtheis gia ta kala....

lia xaxaxaxaxa

auto pou exei den kserw ama einai akrivos dontaki tha fanei stin poreia me to daxtulo den to niwthw alla vlepw ena aspro san spiraki san na exei vgei mia akroula twra ti na sas pw tha deiksei tis epomenes meres pantws apo gkrinia exoume polu den kathete katholou....

den thimamai alla k nustazw ta leme aurio kalinuxta k filoures....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://apanago.files.wordpress.com/2012 ... 2-2013.pdf parte ena arthro gia tin diatrofi tou paidiou

tha me vrizete sto telos pou na vrw biologiko rizaleuro ektos apo katastima me biologika pou den kserw pou exei k ta alla ta nestle nounou k teteia mporw na ta kanw me to gala mou kserete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pasxalitsaki pali mperdepsa tis bourtses!! :lol: Nomiza oti mou to eixe pei h Stauroula :lol: pwpw to alsxaimer oso paei kai xeirotereuei!

Gelaw me to kladepsou tis Lias :lol:

Lia ti teleio pou einai auto to kagourokarelkothiki! Pou to poulane?

Ari auto pou perigrafeis me ta magoula, an einai kai ligo ksiro to derma sta magoula prepei na to exei pathei apo to kruo...baze tis kremoula na enidatwthei...

Koritsia mou dimiourgithike alli mia aporia simera pou pigame stous filous....simera as poume tin ebala kai koimithike sto port mpempe...sto opoio xoraei oriaka...pisteuw oti se liges ebdomades ekei den tha xoraei na koimatai....an pigainw se kapoio spiti kai thelw na tin koimisw ti tha kanw?? Se krebati fobamai re koritsia...h dikia mou exei arxisei na kanei toumpes treles! proxoraei metra me tis toumpes! Nomizw oti molis arxisei na mpousoulaei tha einai talimpan de tha mporw oute lepto na katsw...afou twra me tis toumpes tin kunigaw! :lol:

Xristinio se xasame! Filia stous antres!

Nataly biologiko rizaleuro sou eixa pei oti egw pernw apo to farmakeio...an kai egw xtes meta apo 2 paketa biologiko, tis edwsa prwti fora tis Nestle pou pira apo to super kai tis arese perissotero kai episis den zboliazei opws to biologiko einai pio leio!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μα γιατί να είναι τα μαγουλάκια της έτσι απο κρύο?Αφου εδώ έχουμε φουλ ζέστη.Λία, λές να της βάλω την κρέμα για το σύγκαμα?Έχω κάψει τον εγκεγαλό μου,Μέχρι και για δερματίτιδες διάβαζα προολίγου στο ιντερνετ.Εχω ανησυχήσει ρε γαμώτο.Τελειοποιώ την εργασία τώρα και πηγαίνω κάθε πέντε λεπτά μέσα να δω αν κάνει η μύτη της έτσι.Δεν κάνει, της βγάζω την πιπίλα και μετά κανει λίγο.Στο τέλος θα σηκωθει και θα μου πει δεν με παρατάς ήσυχη.Έσβησα το καλοριφέρ να δω αν καλυτερέψει.Θα γίνω ψυχωτική το βλέπω.

Ναταλάκι ναι μπορεις να το κάνεις με μητρικό.Το άρθρο πολύ ενδιαφέρον, θα το μελετήσω, πάντως αυτοι οι παιδίατροι που το γράφουν είναι απο τους πιο γνωστούς και καλόυς στην Πάτρα.

Έλενα γι αυτό που λές με τον ύπνο.Θα την βάζεις στο καρότσι στην ξαπλωτή θέση ή σε ανάκλιση.Άλλωστε τα καρότσια που έχουμε πάρει είναι απο νεογέννητο.Η ιδέα μου ήρθε επειδή σήμερα είδα μία γνωστή μου που έχει έναν μπέμπη 3 μηνων και τον είχε στο καρότσι κανονικά σε σχεδόν ξαπλωτή θέση και είχε και τη ζελατίνα μπροστά για το κρύο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα κ λια :lol::lol::lol: βατσινια κατερινα? :lol::lol: κλαδεψου? :lol::lol::lol::lol: αχ ρε κοριτσια πλακα εχετε!!!μια χαρα ειναι η νεραιδουλα σου!!πηγατε κ για καφε..στο εμπορικο εχει ακομα μαγαζια,η εκλεισαν?στην εγκυμοσηνη εβαφα με της κορρε,κ τωρα κανονικα με βαφη-οξυζενε..ο γιατρος μου μου ειπε οτι δεν παει στο μητρικο.. ;)

λια τελειο αυτο το καγκουροθηκη που ειπε κ ελενα..ειναι πρακτικο στο αν πας καπου εξω να μπορεις να το βαζεις,π.χ καμια ταβερνουλα!!!

αρη τελειωσες με την εργασια?τελικα δεν θα ερθετε θεσσαλονικη?για τα μαγουλακια βαζω της φρεζυντεμ.ειναι για ξηροδερμιες.25ε εχει..εμενα ειχε σε ολο της το σωμα..τωρα ειναι καλα..απλα της βαζω μια φορα την μερα..

ελενα κ εγω ετσι κανω με το καροτσι..το ξαπλωνω,εχω κ μια κουβερτουλα για να ειναι πιο μαλακα απο κατω κ κοιμαται..μπραβο κ στην εβελινα που ηταν ησυχη!!!ευχαριστηθηκατε εξοδο!!!

ναταλια της δινω κανονικο ρυζαλευρο εμποριου οπως ειπα κ το πρωι κ δεν ξερω που μπορει αλλου να το βρεις κ ευκολα σε περιπτωση που ξεμηνεις..παντως μια φορα τα κακα της τα κανει πολυ μαλακα παρολο που της δινω ολη μερα σχεδον ξενο γαλα,αλλα βρωμανε πολυ κ λερωνετε ..μηπως φταιει η πανα?τι να πω?!!το αρθρο δεν μου το ανοιγει.. :(

χριστιναααααα :-*:-*

αχ ευχαριστω κ για τα περαστικα..σημερα μπουκωσα τελικα..δεν το γλιτωσα,το πρωι καλυτερα ημουν αλλα μου τα γυρισε το μεσημερι με μυξες μ@@@ο... :cry: οσο για το δαχτυλο αφηστε να πανε..με το παραμικρο ανοιγει κ τρεχει ποταμι αιμα..το ξερενω με πιστολακι το κολλαω με γαζα κ μετα το ξαναβγαζω για να κολλησει επιτελους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζουζουνες μου εδω είμαι πάλι

Τα δεντράκια σας τέλεια, γέμισε Χριστούγεννα το ποστακι μας!!!!

Αλέκα που είσαι βρε ψυχή, έλα που δεν θα μπεις μέχρι τις γιορτές, περαστικα σας.

Μαρακι περαστικα και σε σένα.

Σταυρουλα και τρίτο δοντακι, όλα μαζι θα τα βγάλει ο Στρατουλης, πολυ πιθανό να σκάσει μύτη και το τέταρτο γιατι πανε Άννα δυο συνήθως. για το φαγητο που ρωτησες εγω έφτιαχνα για δυο μερες και απλά το έβαζα ψυγείο στην κατάψυξη δεν έχω βάλει ποτε αλλα μαλλον σε πλαστικό θα το αποθηκευα. νομίζω λίγο υπερβολικά τα παρουσιάζει ο παιδιατρος άκου θα κρυωσει με το μπες βγες στο αμάξι δηλαδη όταν τα πηγαίνουμε εδω κάπου σε ένα αλλο σπιτι δεν κρύωνουν με το μπες βγες στο αμάξι.

Νανσυ τρελή εμπειρία οι κούνιες με τρία παιδιά, εδω με δυο θες στάνταρ κάποιον μαζι σου. Για το μενού δεν έχω λόγια όταν τα ετοιμασίες να μας βάλει φωτο αφου δεν μπορούμε να τα δοκιμάσουμε να τα δουμε τουλάχιστον.

Αμαλία μοσχάρι θα ζητάς μαλακό για μωρακι νομίζω ποντίκι λέγεται το κομμάτι,είμαι και εγω σχετική μη νομίζεις άλλους στέλνω για ψώνια. Επισης βολευει οταν περνετε το κρεας να το χωριζετε σε μικρες μεριδες περιπου των 100 γρ. και να τις καταψυχεται ετσι ωστε να ξεπαγωνετε καθε φορα αυτη την ποσοτητα που αντιστοιχει για δυο μερες. Η χορτοσουπα ειναι χορτοσουπα την κρεατοσουπα θα την κανεις ξεχωριστα απο την αρχη και θα βάζεις είτε μοσχάρι είτε κοτόπουλο εναλλάξ. Οπως σου τα ειπε η Αντωνία και το Βικακι ακριβώς. Το μακαρονακι ότι ειναι το βραζεις στο τέλος και μετα τα αλεθεις όλα μαζι. Αν κανεις για δυο μερες αλεθεις μονο την ποσότητα που θα φάει την μια και την υπόλοιπη την επόμενη μερα.

Κατερινακι μια χαρα ειναι η νεραιδουλα αφου στο ειπε και ο γιατρός. Απολαυσες και το καφεδάκι σας σημαντικό που κάθεται ο Παναγιωτακης σου ήσυχος έξω. Μην ακούω βλακείες ότι δεν ειναι καλο το γάλα σου τωρα θα περνει πιο λίγο καθε μήνα.

Έλενα τέλεια η μικρη κοιμήθηκε και τρεις ωριτσες και απολαυσατε και εσείς την παρεουλα με τους φίλους σας. Για αργότερα ή το καρότσι όπως σου ειπε η Αριαδνη ή κουβαλάει το παρκοκρεβατο.....

Αριαδνη μια χαρα τα νεα σου απο τον γιατρο όλα καλα θα ειναι. Τα ξηρα και κοκκιναμαγουλακια μήπως ειναι απο πολυ ζέστη? Δοκίμασε λίγη ενυδατική αυτη που της βάζεις μετα το μπάνιο.

Ναταλιτσα μπορει να ναι και δοντακι αυτο σε κανα δυο μερες θα δεις αν σε γραντζουναει. Αυτο που έβαλες θα το μελετησω αυριο.

Το απογευμα έφτιαξα κεικ μπανάνα σε φόρμα αρκουδάκι,όταν το ξεφορμαρισα ενθουσιάστηκε η μικρη μου το καλυψαμε με γλασσο σοκολάτας, ήθελε να ανακατευει τρομάρα της, και το διακοσμησαμε με smarties και πολύχρωμη τρουφα. Το πως εγινε μετα δεν σας λέω εγλυφε απο παντού τη σοκολάτα....

Αυτα κοριτσακια μου γλυκα καλο βραδυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα το κεικ μπανανα ειναι αυτο που εδειξε στο πρωινο μου προχτες?για πες μας απο γευση πως ειναι!!!μεγαλωσε το κοριτσι κ θελει να βοηθαει την μαμα!! :)

αχ αρη ξεχασα να πω...ευχαριστα τα νεα απο τον γυναικολογο!!!

κ εγω ποτε δεν εβαλα καταψυξη το φαγητο του μωρου..απλα ειχα για 2 μερες το ιδιο φαγακι..

σας καληνυχτω κ εγω!!φιλακια πολλα σε ολες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera tsoupritses...

elena etsi opws sou eipan k ta koritsia me to karotsi tha to vgazeis...

ari enudatiki vaze sta magoulakia...

auto pou kanei sti muti pou les exei muksoules i xourxourizei? ama xourxourizei mporei na einia salakia ta opoia akoma den mporei na vgalei k ta katapinei...

telika lew mallon na parw tis nestle vasika tha dw k tis muloupa k ama einai meta to allazw

apla to thema mou einai pou thelw na ta kanw me to gala mou k auta sto super den kserw ama ginete

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια

καγκουρο λιγουρευτικα το κεικ...

αριαδνη μου τελεια τα νεα απο τον γιατρο

χριστινακι κεικ σοκολατας της αργυρως θα κανω με γλασσο σοκολατας κ απο πανω θα προσθεσω βουτηροκρεμα με πολυχρωμα τρουφακια

ελενα εγω οταν μεγαλωσε επαιρνα σεντονακια μαζι κ εβαζα την εβαζα στο κρεβατι κ μαξιλαρια γυρω γυρω ή στον καναπε

ναι αυτο ειναι το παιχνιδι για τα ποδια μπραβο βρε κοριτσι μονο που εγω το πηρα ακριβως 30

κοριτσακια για αυτο το μενου κανω πολυ προετοιμασια!αλλιως δεν παιζει την ιδια μερα να προλαβαινα ολα αυτα..περυσι ειχα κανει παραπανω!πχ εχτες εκανα τα ψωμια ντεκορ μινι κ τα εβαλα καταψυξη ειναι κανονικο ψωμι απλα εχει σχημα το προσωπο της μινι.κανω οτιδηποτε μπορει να μπει καταψυξη κ την ιδια μερα κανω οτι δεν μπορει να μπει καταψυξη..ψησιματα μπομπες σαλατες κτλ..πχ σαλτσα πιτσας θα την κανω κ θα μπει καταψηξη μανιταροπιτα αψητη καταψηξη το ιδιο τυροκουλουρες ανοιξιατικα ρολλα κτλ..

ξεκιναω με πραγματα πχ το ψωμι που ειναι για ντεκορ κ συνεχιζω με πραγματα που αντεχουν περισσοτερο κ αφηνω για τις τελευταιες μερες οτι περιεχει τυρι που κραταει λιγοτερο καταψυξη.

το περισσοτερο τρεξιμο το εχω την προιγουμενη μερα που φτιαχνεται η τουρτα κ τα cups γιατι υπαρχει κ ο σιφουνας κ η τουρτα ειναι κατι που χρειαζεται ηρεμια κ οχι χερακια να βαζουν δαχτυλο παντου..

ναι ολα εγω θα τα φτιαξω η βοηθεια που εχω ειναι στον φουρνο.δινω στην μανα μου κ ψηνει καποια κ τα προσεχει.για να μπορω το μεσημερι να μαι χαλαρη να κανω μπανιο τα παιδια κ εγω.το ευτυχες ειναι οτι δεν θα με νοιαζει το σπιτι οπως περυσι που ημουν εγκυος κ ετρεχα μεχρι που χτυπησε το κουδουνι..

κ φυσικα εκεινη την μερα σηκωνομαι απο τις 6 το πρωι!αλλα χαλαλι γιατι το καταδιασκεδαζω κ νοιωθω τεραστια ικανοποιηση οταν ολοι ενθουσιαζονται με αυτα που βλεπουν κ τρωνε!ακομα μου λενε για τα περσινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimeroudia koritsopoula kai paidopoula!

Ti kanete? Pwpw apisteuto mou fainetai oti ftanoun ta Xristougenna!

Polu grigora irthane!

Koritsia simera prwi prwi aksimerwta kserete poia me episkeftikeeeeeeee meta apo 15 mines????

H kokkinoskoufitsa :lol:

Gia na doume pws tha paei...pantws den eixa kanena pono...alla 2 meres twra olo kruwna kai eixa anatrixiles.

Mamwto kai exw ena karo douleies na kanw simera giati aurio perimenoume ti nona mas kai ithela na etoimasw, na katharisw, na kanw kanena gluko, na ftiaksw kanena nuxi...an eimai argotera sk@t@ na dw pws tha ta kanw...alla ws twra mia xara niwthw.

Ante na dw an tha mpoun se mia seira kai ta ormonika mou apo dw kai pera!

Ari auto pou les me ta magoulakia mporei na einai epidi exoun euaisthito dermataki kai an paei apo zesti sto kruo polla pathainoun auti tin ksirodermia kai kokkinisma. Mallon apla enidatwsi thelei. Emena mou eixe pei h paidiatros an kokkinizei se kapoia simeia mporw na bazw kai bepanthol, auti pou xrisimopoioume kai emeis.

Kala ta nea sou apo giatro...ma sou fugei kai ena agxos!

Koritsia kali idea auto me to karotsi den to eixa skeftei kan giati den to exw xrisimopoiisei akoma....akoma me to kathisma autokinitou ti bgazw, me exei bolepsei...eseis to exete balei to kanoniko karotsi??

Kagouro fantastiko kai polu paixnidiariko akougetai auto to keik!!! Tha ksetrelathike h mikri!

Bikaki se thumithika xtes pou pigame stous filous giati h kopela eixe kanei auta ta troufakia pou eixes balei kai esu ti suntagi....esu de mas tin eixes pei??? H pali exw altsxaimer?? kai itan polu nostima...eixe kanei kai me xromatista auta pou bazeis apo eksw, oute kserw pws ta lene....kala apo gluka eimai asxeti, mono tsizkeik kserw na kanw! :lol:

Nancy sto krebati fobamai giati ama ksupnisei kanei barelakia kai proxoraei, olo to krebati paei gurw gurw mexri na koutoulisei kapou....

Kala re koritsi pou piges me 3??? Egw polles fores fobamai na paw moni me 1!!! :lol:

Nancy exeis skeftei na anoikseis catering gia paidika party?? Den to lew gia plaka, sobara twra...eimai sigouri oti tetoia epixeirisi tha ekane thrausi! Ase pou mporeis na douleueis spiti sou! Apla xreiazesai diafimisi, alla kai auto den einai duskolo, ksekinas apo files kai gnwstous pou kseroun ola auta pou kaneis....!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

την αποκολληση την ειχα παθει απο τα γενεθλια..γιατι εκτος απο τα μαγειρεματα ειχα κανει κ το σαλονι γεματο μπομπ σφουγγαρακι κ πασχαλιτσακι οχι μπομπ μαστορα :lol::lol:

οι καλεσμενοι μαζι με τα παιδια ειναι 40 κ φυσικα οποια απο εσας θελει να ερθει μαζι με την familia της θα χαρω πολυ!!φτανει να το ξερω.

κ τραχανα μπορειται να βαζετε στα φαγητα αλλα εμενα δεν αρεσε ποτε στη σαντυ αλλα παιδακια ομως τον τρωνε ειναι πολυ δυναμωτικος

εχτες εδωσα στον μπεμπη ριζαλευρο δεν του εδινα γιατι ειναι χοντρουλης αλλα ειχε αφησει η μπεμπα δεν μπορειται να φανταστειται πως ανοιγει το στομα του :lol::lol: αλλα χαιρεται τοσο πολυ κ απο τα γελια του φευγει :lol::lol: κ ο αντρας μου φωναζει φτανει θα σκασει ο χοντρομπαλας! :lol::lol:

σημερα θα ερθουν κατι φιλοι μας αλλα επειδη εχουμε πεθανει στο κρεας αυτην την εβδομαδα θα κανω γαριδομακαρανοδα.

που να βρω βρε κοριτσια τον νονο;;αφου ολοι δυσκολευονται..κ ας πληρωσουμε εμεις την βαπτιση ολοι σκεφτονται το μετα..μονο ο αδεφος μου μπορει αλλα ο αντρας μου δεν καλομιλαει με την νυφη μου θυμαστε που ειχαν τσακωθει κ δεν γινεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα μου το εχω σκεφτει κ εγω αλλα με τρια παιδια δεν εχω χρονο κ για αλλους παρα να δινω μονο ιδεες..βασικα ηθελα να βαλω στο ιντερνετ τα γενεθλια οπως βαζουν κ αλλες για να παιρνουν οι μαμαδες ιδεες αλλα ειμαι τρελος χακερ κ δεν ξερω πως γινεται.. :lol::lol:

ωραια ιδεα με το καροτσι..αλλα μπορει να δυσανασχετισει αυτος που θα πας λογω οτι το κυκλοφορεις κ στον δρομο κ τα σπιτια ειναι στρωμενα..δηλαδη κ εγω δεν θα ηθελα τωρα που εχω στρωσει να μου φερει καποιος καροτσι στα χαλια λογω βεβαια το οτι εχω κ εγω παιδι που κοιλιεται στο χαλι κ μωρα που τα χω στο γυμναστηριο..ειναι σαν να μπαινεις με τα παπουτσια..εκτος κ αν το βαλει ο αλλος σε σημειο που δεν ειναι στρωμενο..εκει δεν εχω κανενα προβλημα.βεβαια σε εμενα αυτο δεν υπαρχει λογος να συμβει μια κ το σπιτι μου ειναι γεματο ριλαξ κτλ.. :lol::lol:

α!μπορεις να παιρμεις το ριλαξ!νομιζω το εχω κανει κ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσακια μου...

Νανσυ να σαι παντα γερη να ετοιμαζεις για τα παιδακια σου τετοιες ομορφες λιχουδιες..για τα γεννεθλια τους..να περασετε καλα σημερα..

Ελενιτσος..σου ηρθε κ σενα η λεγαμενη :?::?::?: αρα να περιμενω κ μενα να ρθει οπου να ναι..μπας κ ηρεμησω κ γω λιγο..ναι στο καροτσι θα την βαζεις οπως σου ειπαν τα κοριτσια..μια κουβερτουλα απο κατω να ειναι μαλακα κ εκει θατην βαζεις..καλα να περασετε κ σεις σημερα..

Ναταλακι μπορει να γινονται κ η κρεμες εμποριου με δικο σου γαλα..ετσι νομιζω τουλαχιστον..πολθ ωραιο το αρθρο σου..

Κατερινακι μιαμ ωραιο πρεπει να εγινε το κεικ μπανανας..ασε κ μενα η κορη μου τρελενεται να με βοηθαει στην κουζινα οταν κανω γλυκα..προχτες καναμε μαζι μελομακαρονα..κ εγιναν πολυ ωραια...μυρισε το σπιτι χριστουγεννα.

Αρι τι επαθε το μπισκοτακι μας :?::?::?: μαλλον απο το κρυο θα ειναι..βαλε ενυδατικη..ειδες που σου ειπε για τα ινομυωματα :?::?::?: πολυ ευχαριστα τα νεα σου..

Κατερινακι ξερω οτι μπορεις να βαψεις τα μαλλια σου αφοβα ειτε ανταυγειες ειτε κανονικη βαφη..κ κανονισε κ κομμωτηριο κ για την λεγαμενη ..κατωωω..μην την δει ετσι ο Στρατηγος...

οσο για το βαρος της μικρης τοσο θα βαζει απο δω κ περα μην στεναχωριεσαι..δεν μπορει να βαζει οσο εβαζε στην αρχη γιατι εναχρονον σκεψου ποσο θα ναι... :!::!::!: ολα καλα λοιπον..

Χριστινακι μας ελειψες :!::!:

Λιακι τελεια τα καρεκλακια που εχεις..

Κοριτσακια να περασετε ενα ομορφο σαββατοκυριακο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalhmeroudia.....

Ki egw xristinaki mou den xanw ekpompi ths nikoloulh........apo mikrh pou hmoun,eixe gia to mpen......ponemenh isoria.

Katerinaki,egw kanw olo to malli antayges,ki egw to idio kserw,kalytera antaygies para vafh.....

Elena moy,ti wraia pou perasate toso hsyxa,eides to evelinaki....Ki emena eiani tarzan i mikrh,fainotan apo 2,5 mhnwn,arkei na sou pw oti mia mera eixe pesei katw apo to krevati,ase eixa pathei egkefaliko,ekana thilsatro kai itan me ton anytra mou kai de deyterolepta epese katw,kai pali omws den eklapse polu.Poios eides thn Elenh kai den fovithike......

Antwnitsa melomakarona???miam miam......

Ariadnoula giati den pairneis thn paidiatro gia na sou fygei h anhsyxia?????

Nansoula mou,paidikh xara me tria paidakia???xara sto koyragio sou....

Lia mou,teleio einai ayto!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nene kai egw auto fobamai giati h dikia mou kamia fora otan ksupnaei den milaei, paizei me ta xeria tis kai kanei paixnidia moni tis kai kounaei kai paei gurw gurw, ftanei apti mia meria tis kounias stin alli...katarxin emena einai etoimi na mpousoulisei! afou tis bazw katw ena paplwma sto xali kai bazw ena paixnidi makria tis kai me polu prospatheia kai merikes toumpes to ftanei...alla kanei kai san na paei na mpousoulisei, apla den exei dinami akoma na stathei sta gonata...den einai statheri akoma! Giauto fobamai to na tin koimisw se kapoio krebati!

Tony esena epidi den exeis kopsei geumata mporei kai na mi sou erthei akoma...egw exw kopsei polla opws sou eipa....ena pou ebgaza kai apothikeua katapsiksi kathe mera....ena pou twra trwei rizaleuro...kai miso pou trwei froutokrema...kai to bradino tis to exw kopsei...opote gia ton organismo itan megali diafora apo prin!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια, τελικά πήρα την παιδίατρο και μου είπε ότι εφοσον δεν βήχει,τρώει κανονικά,δεν έχει πυρετό και κοιμάται χωρίς ενόχληση, να μην ανησυχώ, να της βάζω ορό και απλά να το παρακολουθήσω.

Ήρθε και ο άντρας μου σήμερα και πήγαμε μια βόλτα στα μαγαζιά.Αλλά γενικά έχω άγχος με την μπέμπα και δεν το απόλαυσα.

Θα τα πουμε και μετά.Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...