Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

maraki ama itan to kollima me ta paixnidia tou fb den tha eixa thema autos paizei kati alla k milaei k sto skype me tous upoloipous k ton exw oli mera me ta akoustika k na milaei...

elena kali idea oi diakopes oloi mazi ax makari na mporousame na vrethoume edw emeis pou eimaste thessaloniki mono to maraki katafera na dw k auto stis arxes pou den eixame k ta mikroulia...

gia auti ti vasi ithela na se rwtisw pws einia giati thelw na parw kati na to stirizw stin mpaniera twra to vazw panw sti toualeta k den einia polu stathero k ekei....

voula mou akrivos etsi ama ta pairneis ta xadiakia afou miliseis polu pseutika einia k emena mou tin dinei....

tsevoula mou k emena kamia fora kanei douleis k me voithaei me ton mikro allaola prepei na tou ta pw egw apo monos tou den tha to kanei spania tha sumazepsei apo monos touama ginete xamos k egw taizw i koimizw to mwro k den mporw....

xtinaki mou kala sou mlene egkuos eisai k mporeis na kaneis oti thes, ti kala pou skefigate ligo me tin ekdromoula perimenoume nea sou apo ti giatro....

katerinaki pire pipila i mikro ti kala k emena o antras mou olo kreas thelei...

ksexasa na sas pw k emeis stolisame xthes piga k sta jumbo pira kapoia epipleon stolidia alla mono to dentro ekena ta upoloipamporei simera k na valw k ta epipleon thelw otan teleiwsw tha sas valw fwto....

kangouro pragmatika pws ta kataferes k to ekanes auto, alla stin anagki ola ta kaneis...

elena pou na deis me tin mpanana pws tha trwei emena me tin mpanana arxise na trwei kalutera k megaluteri posotita... eides me ta kakakia k emena afou k na einia allagmenos pali olo kati mou mirizei proxthes eksw pou vgikame mou mirize k ton egdisa eksw na ton dw :?:?:lol::lol::lol:

stin upoloipes oles filakia polla polla k agkalitsa...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Bibi imoun etoimi na sou pw Zugos einai h ixthus!!!!!

Eprepe na to pw prin to grapseis!

Katalaba...nai katholou den tairiazete sorry! :oops:

Oi antres zugoi den einai polu tis allagis, an kollisoun se kati ekei menoun, isws apo fobo, omws einai polu kaloi goneis...einai ligo tempelakoi sto na kanoun kati apo monoi tous alla an tous to peis esu tha to kanoun xwris kanena problima...einai kai kala paidia omws...ligo klistoi ston eauto tous...

Esu afou eisai skorpina thes enan antra pio "baru" apo enan zugo kai auto se xalaei...

Ta zwdia pou einai to ena meta to allo opws eseis, diladi einai o zugos kai meta o skorpios, sunithws exoun polu entasi sti sxesi tous...alla den seimainei omws oti den tairiazoun...thelei omws douleia kai prospatheia kai aptous duo...to problima einai oti o zugos molis tou peis kati to kanei gia ligo kairo kai meta epanapauetai pali!! (kai egw me ton antra mou eimaste to ena zwdio meta to allo, exoume tis entaseis mas alla to kalo me emas einai oti suzitame kai etsi lunoume polla problimata)

Kagouro ti wraio dentro! Kai apla stolismeno, oxi san to diko mou pou einai sa laterna! Oti eixa to ebala panw :lol::lol:

Maximaki genika me exei bolepsei opolu, einai apo to tzambo kai exei diki tou basi, einai diladi apo kato 2 plastika paloukia pou koumponoun kai to mpanaki stirizetai panw sta plaina sti mpaniera, apla mallon den to eixa balei kala xtes kai me to na klotsaei h Ebelina sunexeia kai na paizei siga siga kounise apo ti thesi tou kai efuge!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σταυρουλα σε πειραξε η αντιβιωση?ο μικρουλης ηρεμησε απο το συναχι?η εχει ακομα?κ εγω την παιρνω στην μεση αλλα ρε κοριτσια ξερετε τι εγινε τωρα?καθε βραδυ θελει να την παιρνω στην μεση για να κοιμηθη κ μετα την βαζω στο κρεβατι της..αχ δεν μου αρεσει που εμαθε ετσι..οταν την βαζω να κοιμηθη το βραδυ κλαιει γιατι δεν θελει μονη..ενω την μερα κοιμαται μια χαρα μονη!!

κατερινα α μα τι ζογκλερ :lol::lol: παντως η κορη σου ειναι παρα παρα πολυ γλυκια!!!ισως να ειναι οντως απο τα δοντακια που εχουν αλλαξει τα μωρα μας!!

κατερινα νηστευετε μονο τεταρτη κ παρασκευη?κ εμεις χωρις κρεας δεν ευχαριστιετε φαι..ολο πειναει!!! :lol:

ελενα :lol::lol::lol: γελασα με το δεντρο...κ το δικο σαν λατερνα ειναι..κ μολις το διαβασα κοιτουσα το δικο μου κ λεω οντως ειναι λατερνα!!! :lol::lol: ζυγος ηταν ο πρωην αντρας!!!ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες!!!ο νυν σκορπιος κ εγω τοξοτης!!οτι να ναι!!!! :lol:

κατερινα ιδιο δεντρο εχουμε,αλλα φετος στολισα το παλιο που ειχα γιατι δεν χωραει εδω κατω το μεγαλο..ομορφο ειναι!!!!τελικα αλλαξες τα φωτακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα ναι δεν το λες φορτωμενο και η αληθεια ειναι οτι τα στολιδια που εχουμε ειναι σχεδον ολα απο ενα κομματι ελαχιστα ειναι διπλα ή τριπλα κυριως κατι μπαλες.

Α λειπουν και τα φωτακια τα οποια λεω να περασω σημερα :lol::lol:

Αντε βαλτε και τα δικα σας εδω να τα βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναταλία αν κάθετε όλη μέρα στο λαπτοπ πως θα βρει δουλειά? Σορυ κιόλας αλλά δεν μου αρέσουν οι άντρες που δεν κυνηγάνε την δουλειά καθόλου. :?

Πράγματι κι εγώ στόλισα και νοιώθω καλύτερα. Όταν ξεστολίζω μου φαίνεται άδειο το σπίτι. :evil: Τι έγινε καλέ αντί να στρώνουν με την διατροφή ξυπνάνε τα μωράκια μας? Τι είναι πάλι και τούτο θα τρελαθώ.

Μαράκι είσαι τυχερή από πεθερικά βλέπω. ;) Ο μικρός δεν έχει πολύ συνάχι μόνο καμιά φορά βγάζει μιξούλες αλλά ελάχιστα. Ο βήχας έγινε ξηρός σήμερα Μέχρι χτες ήταν υγρός.

Χριστινάκι μπράβο που ανανεώθηκες με το ταξιδάκι. Η αλήθεια είναι ότι όταν περνάς μία δύσκολη φάση και έχεις μόνο τον άντρα αυτό σας δένει ακόμα πιο πολύ είναι φυσικό. Το μωρό όμως αν και δεν θα έπρεπε φέρνει δυσκολίες και απαιτήσεις που δεν αφήνει καθόλου χρόνο στο ζευγάρι να αναπνεύσει και να συζητήσει με ηρεμία. Εγώ επειδή έκανα πολύ παρέα με τον άντρα μου πριν μας κακοφαίνεται και στους 2 που έχουμε αποξενωθεί τόσο. Ωρες ώρες αισθάνομαι σαν να είμαστε 2 ξένοι μέσα σε ένα σπίτι. Συγκάτοικοι και τίποτα άλλο. Να μας γράψεις νέα από τον γιατρούλη και θα περιμένουμε κι εμείς την 18 Δεκέμβρη να μας πεις τα καλά τα νέα. Θα περάσεις τέλεια Χριστούγεννα φέτος θα δεις. Περιμένουμε και photo κοιλιάς. ;)

Αμαν ρε Βιβή κι εσύ σκορπιός. Πολλές μαζευτήκαμε σκορπίνες μου φαίνεται χιχιχι. Είμαστε δύσκολα ζώδια όντως. Εγώ προσωπικά τα μαζεύω όλα μέσα μου και μια μέρα κάνω μια έκρηξη που αντί να βρω το δίκιο μου το χάνω λόγω της υπερβολικής αντίδρασής μου.

Έλενα κι εμένα κλαίει όταν χτυπάει την κεφάλα του με την κουδουνίστρα :lol: Αλλά εμένα τρομάζει πολύ με τον θόρυβο της σακούλας και όταν φυσάω την μύτη μου χαχαχααα. Έχει πλάκα που ταράζεται ολόκληρος και γυρίζει απότομα να δει από που έρχεται αυτός ο τρομακτικός θόρυβος. :lol:

Βιβή κι εμένα μυρίζουν πολύ τα κακά του τώρα που τρώει στερεες τροφές και έχουν γίνει κρεμώδη. Επίσης, έχει και πάρα πολλά αέρια ενώ πριν μόλις άκουγα αέρια ήξερα ότι είχε χεστεί. Τώρα όλο τον κοιτάζω και τίποτα δεν έχει κάνει. Σκέτος αέρας, :lol:

Εμείς σήμερα έχουμε σπανακόπιτα. Ελπίζω βέβαια να φάμε πριν τις 4. :evil::evil:

Αυτή η αντιβίωση μου δημιουργεί μία απίστευτη πικρίλα στο στόμα. Αχ έχω άλλες 4 μέρες να αντέξω αυτή την πικρίλα. Μπλιαχχχ. Και θέλω φυσικά συνέχεια να τρώω. Ούτε η Nutela δεν έκανε τίποτα. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης επειδη τα θυμαμαι ενα ενα

και εγω νιωθω πολυ ανετα μαζι σας και ειστε ολες πολυ γλυκια παρεα και μου αρεσει που εχουμε τοσο ανεση και λεμε τοσα που οντως με αλλους δικους μας και φιλους μας δυσκολα να τα μοιραστεις. :YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Απο εδω εχω γνωρισει την Ανθη και την Καρολινα που δεν μπαινει πια τοσο συχνα αλλα και με τις δυο βρισκομαστε πολυ συχνα εξω με τις οικογενειες μας. Οπως επισης εχω γνωρισει απο το mammy και κανουμε παρεα και με δυο τρεις αλλες μανουλες που ειναι στην ηλικια της Αγγελικης μου τα παιδακια τους και τα πηγαινουμε σε παιδοτοπους και τα λεμε και μεις με την ησυχια μας.

Θα σας γραψω και κατι στην ομαδα για μπειτε :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphinaki :lol::lol: gia to dentro...kai egw to skeftika auto meta pou eida tis Katerinas to dentro...

Stauroula auto me ti sakoula to pathainei kai mena...kai me to mplenter fobatai kai bazei ta klamata...kai me to pistolaki otan stegnwnw mallia...Upomoni me tin antibiwsi...meta tha eisai kalitera na min sou trabiksei mexri tis giortes!

Kagouro den einai fortwmeno alla einai wraio kai aplo! Pantos an thes stolidia oikonomika kai wraio exei paaaara polla sto jambo.

Delphina pio kala tairiazeis me skorpio para me zugo!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα σοβαρα ταιριαζω?κοιτα..η αληθεια ειναι οτι ταιριαζουμε στο θεμα σπιτιου πιανουν κ οι 2 μας,για ενα θεμα θα κατσουμε να μιλησουμε,αλλα σε ενα αλλο δεν....πολυ κλεισουρα ρε παιδι μου!!να θελω εγω να κανω κατι πιο τολμηρο,πεφτει πολυ ξενερα!!!!!!!!εχω αφροδιτη στον σκορπιο!!!!!! ;) καταλαβαινεις τι γινετε!!! ;)

εμενα με το πιστολακι σκυβει το κεφαλι της κ περιμενει να της τα στεγνωσω!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε ποσα γραψατε παλι????

χαλια η αντιβιωση Σταυρουλα ε...δεν πειραζει κανε υπομονη να τελειωσει κ να γινετε καλα κ οι δυο !!!! :D

τι καλα που σε βοηθαει ο αντρουλης σου...

να σου πω το χω σκεφτει για γυναικα αλλα δεν τολμω ουτε να το πω εδω στο χωριο..θα πουνε την αχρηστη ουτε δυο μωρα δεν μπορει να μεγαλωσει..βεβαια δεν ξερουν τι ζορι τραβαω..αλλα οπως ειπε κ το Κατερινακι πιστευω πως αν αρχισει κ μπουσουλαει θα εχει κ αλλα ενδιαφεροντα κ ισως ελευθερωθουν τα χερια μου..για να δουμε..

Κ μενα ο ποντιος οταν χτυπιεται με τα παιχνιδια του κλαιει πολυ..αλλα το πιστολακι, το μιξερ κ γενικα η σκουπα κ τετοιου ειδους ηχοι μας κανουν κ τραγουδαμε :lol::lol::lol:

Κατερινακι ωραιο το δεντροσας..μια χαρα ειναι κ χωρις λαμπακια.... :D

Πω πω Ναταλι δεν θαντεχα ουτε εγω να ειχα ολη μερα τον αντρα μου στο σπιτι με τιποτα..τι κ γω να ξεπατωνομαι κ αυτος να καθεται στον υπολογιστη με τιποτα δεν το δεχομαι...

πολλα σκορπινακια βλεπω στην παρεα!!!!!!νομιζω εχουμε κ αρκετα κριαρακια αν θυμαμαι καλα!!!!!!!!!!

Χριστινακι τι καλα που πηγατε ταξιδακι κ ανανεωθηκατε..καλα εξκανες..εμεις εδω βγαζουμε πολυ γκρινια..θα στρωσουμε που θα παει..φιλακια στην κοιλιτσα κ περιμενουμε τα νεακια σου απο τον γιατρο....

κοριτσια δεν θυμαμαι αλλα..

α πηγα στην ομαδα δεν βρηκα τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντωνια οπως θα ανοιξεις την ομαδα πριν μπεις στο βασικο τιτλο κατεβασε το ποντικι προσ τα κατω κ θα δεις τιτλο (συναντηση)!!!αλλα δεν ειναι για μας τις σαλονικιες!!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε λουλουδενιες μου?? :D

Ειστε χαμογελαστες σημερα??

Ανθη να χαιρεσαι τον Κοσμακο σου!!Πολυχρονος.Γιορταζει επισης η Βαρβαρα και ο Σεραφειμ,να χαιρομαστε οσες εχουμε καποιον.

Θα κανετε γιορτουλα σημερα???

Χριστινακι την κανατε την εκδρομουλα σας ε??Ναι ειναι δυσκολο να προσαρμοστει μια εγκυος στο προγραμμα μιας παρεας που δεν υπαρχουν αλλα παιδια αγεννητα και μη!Αλλα μπορεις να εισαι οσο στριμμενακι θελεις τωρα που δικαιολογεισαι!!! :lol::lol:

Εμενα μου εμεινε κουσουρι! :lol::lol::lol:

Περιμενουμε τα νεα απο το γιατρο!!!Εχεις δικιο για οσα λες για τους αντρες μας,πρεπει να κατανοησουμε γιατι νοιωθουμε ετσι,και να θυμηθουμε τι αισθανομασταν πριν.

Βεβαια οπως αλλαξαμε κι εμεις ,νομιζω αλλαξαν και οι αντρες μας με τον ερχομο των παιδιων..οι αντρες μπλοκαρουν με τα μωρα! :D Βλεπουν κι εμεις που εχουμε γινει αλλοπροσαλες και δεν ξερουν πως να μας αντιμετωπισουν...Αν και ειναι απλο..Να μας εχουν στα ωπα ωπα και να κανουν οτι τους λεμε!!Και πριν τους το πουμε αν γινεται! :lol:

Ελενα φανταζομαι τι θα επαθες μεχρι να δεις οτι ειναι ολα καλα..πωπωπω,παλι καλα που δεν χτυπησε..ποσο ευκολο ειναι να συμβει κατι ρε μαμωτο..Αυτο σκεφτηκα κι εγω χτες που ημουν για λιγο μονη με το μωρο και ειχα ενα κερι αναμενο...και κατι πηγα να παρω και ψιλοαρπαξε η κουκουλα μου!!!..*#@εστηκα πανω μου σου λεω!!! :shock: Ασε που μετα βρωμαγε ολο το σπιτι καμμενο.

Βιβη καταλαβαινω πως νοιωθεις,το εχω νοιωσει καποιες φορες κι εγω..πως καλυτερα να ημουν μνοι με το μωρο και να γυρνουσα στο σπιτι μου που τους εχω κοντα ολους και δεν θα μας λειψει τιποτα.Ακουγεται λιγο σα να ειμαι βολεψακιας ,αλλα ετσι κι αλλιως ουτε να δουλεψω μπορω ακομα,αν δεν στρωσει το μωρο και να μεγαλωσει αρκετα.

Οταν ζοριζομαι με τον αντρα ετσι σκεφτομαι,κι εχω γινει πολυ ευαισθητη,το παραμικρο με πληγωνει.Αλλα ξερω πως μακρια του θα ειμαι χαλια..Κι εκει που θελω να του σπασω το κεφαλι,γινεται τρυφερος και το μετανοιωνω.

Χτες βραδυ που ξαπλωσαμε και του ειπα πως ρε γαμωτο δεν ταιριαζουμε καθολου ,τι θα κανουμε ,πως θα ζησουμε..Εκεινος ειπε πως πιστευει πως ειναι γραμμενο μας να ειμαστε μαζι.

Κι αν απλα εμεις το ερμηνευουμε ετσι??Εκεινος λεει πως ολα αυτο δειχνουν,ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα στη ζωη μας και με τη γνωριμια μας και ολα αυτα που εχουμε περασει πριν το μωρο,οτι η ζωη μας θελει μαζι! :x

Σκεψου τα ομορφα σας,θα σε γλυκανουν αυτες οι σκεψεις.Βεβαια εσυ ξερεις καλυτερα αν πραγματικα μπορεις να ζησεις ετσι,και τι εναλλακτικες υπαρχουν.Κανε υπομονη να καταλαγιασει ο χορος των ορμονων και αποφασιζεις αργοτερα,με καθαρο μυαλο.

Ο δικος μου ευτυχως δεν εχει κολλημα με τον υπολογιστη,και γενικα δεν ειναι καναπεδακιας,κατι που ,ου τη δινει κατι Κυριακες ή κατι βραδια που εγω θελω να αραξουμε να χαρουμε το σπιτακι μας,να δουμε τηλεοραση,κι εκεινος θελει εκδρομες και βολτες και ειναι σα θηριο στο κλουβι!!

Γι αυτο με χαλαει κι εμενα να τον εχω πολυ ωρα στο σπιτι! :lol: Ειδικα τις Κυριακες που θελω σαν ανθρωπος να κοιμηθω λιγο παραπανω,να πλυθω και να φαω με την ησυχια μου και μετα να ετοιμαστω με μουσικουλα ,κι εχω τον αλλο ετοιμο ντυμενο απο το πρωι να μου λεει''τι θα γινει θα κανουμε τιποτα??''

Μα ρε ανθρωπε τοσο πολυ βαριεσαι στο σπιτι σου???Καλα εγω γενικα ειμαι σπιτογατα,εκεινος οχι.

Ελενα Παρθενο με παρθενο θελω μια συναστρια να μου ξανακανεις! :lol:

Εφερα χτες το παρκοκραβατο απο το αλλο σπιτι και το βαλαμε στην κρεβατοκαμαρα..Το βραδυ ηταν ζεστος ο μικρος και ειχε γκρινια και το εδωσα ντεπον ,κοιμηθηκε αλλα μετα κλασικα αρχιζε να ξυπναει,οχι οσο συχνα οσο παντα ,αλλα σταματησα να του δινω βυζι το βραδυ ,εκλαιγε το ηθελε,μονο ετσι ηρεμει,αλλα προσπαθουσα με αγκαλια και ηρεμια και ξανακοιμοταν,στην αγκαλια,αλλα χωρις στηθος.

Πιπιλα που προσπαθησα,χωρις να τον πιεσω,πνιγηκε και εκανε λιγο εμετο και πηρα τρομαρα.Τουλαχιστον τωρα μπορω να τον αφηνω να γκρινιαξει λιγο μεχρι να ξανακοιμηθει,γιατι απο την κρεβατοκαμαρα δεν ενοχλει.

Θα προσπαθησω μεχρι να δω βελτιωση,απο τη στιγμη που δεν το κανει απο πεινα και ειναι αλλαγμενος,και εχει και αγκαλια αν χρειαστει,πρεπει να καταλαβει οτι το βυζακι δεν ειναι για συνεχεια...

Μακαρι να τα καταφερουμε ολες με το θεμα υπνο.Θα μας κανει πολυ καλο σε ολα!

Θελω πολυ να παμε διακοπες!!!Για που λετε?????

Ωραια τα δεντρακια σας!!!Εγω δεν εχω βγαλει φωτο ακομα,και ολο κατι προσθετο στο στολισμα.

Ο Στραταρας οταν κανω πιστολακι με χαζευει με θαυμασμο και γελαει!Εχει πλακα!!Τωρα που το θυμηθηκα πρεπει να λουστω!!

Χτες ρωταει ο αντρας μου στην παιδιατρο,ποτε ξεκιναμε ξηρα τροφη??? :lol::lol::lol:

Να σας ρωτηΞω!Οσες απο νερο τι σας εχει πει ο παιδιατρος να δινετε?Εμενα μου ειπε εμφιαλωμενο,τουλαχιστον τον πρωτο χρονο,εκτος απο Αυρα και Λουτρακι που εχουν κακη φημη.

Να του δινω με το μπιμπερακι,απλα να ειναι μιση ωρα πριν και μια ωρα μετα το φαγητο.Το γαλα μου μονο του παρολο που τον ξεδιψαει δεν θα πρεπει να αντικαθιστα το νερο οταν μπουν οι τροφες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια.Εδώ επιτέλους ήλιο!Το κρύο δεν με πειράζει, ο αέρας όμως και η βροχή σε εγκλωβίζουν :( Οπότε την κάναμε την βολτίτσα μας.Κορίτσια και γω πιστεύω ότι εκτός των άλλων δεν βοηθάει και ο καιρός στην ψυχολογία μας.

Βιβή μου, σίγουρα τα οικονομικά φέρνουν μεγάλες εντάσεις και γκρίνια.Και γω θα προτιμούσα να μένω στην Πάτρα παρά στο χωριό του άντρα μου(το αντίστροφο απο σένα δηλαδή)αλλά τί να γίνει που εκεί ο άντρας μου έχει κύκλο και 2 δουλειές.Και γω πέρασα μια φάση και μου περνάει στο μυαλό ακόμα ότι μια χαρά τα βγάζω και πέρα μόνη μου βλέποντας εδώ στην Πάτρα πόσο πιο ξεκούραστη νιώθω που έχω μόνο το παιδί και όχι τόσο τις υπόλοιπες δουλειές.Και να φανταστείς ότι εδώ δεν μου το πολυκρατάει η μαμά μου το παιδί αλλά παρόλα αυτά κάνει όλα τα υπόλοιπα( μαγειρεμα, σίδερο κλπ).Και γω είμαι πιο οργανωτική απο τον άντρα μου και με εκνευρίζει πολλές φορές.Όμως παρόλα αυτά, απλά νομίζω ότι χρειαζόμαστε κάποιες φορές ένα διάλειμμα για να αλλάζουμε παραστάσεις και να σκεφτόμαστε λίγο πιο θετικά..!

Κατερινούλα, να σου δώσω το αμάξι μου και να φορτώνω και γω το μπισκοτάκι στην Βέροια? :lol: Γιατί αμάξι έχω, που να την αφήσω δεν έχω!

Ανθή μου πιστεψέ με αν δεν δούλευες θα είχες πιο πολλά ψυχοπλακωτικά!!Δεν ακούς εμας?? :lol: Αλεξάνδρα η φραουλίτσα?Πολύ ωραίο όνομα!

Έλενα, τί πήγες να πάθεις??Δεν βγάζεις καλύτερα την βάση κι ας κοψομεσίαζεσαι λίγο....

Χριστινάκι, καλή επιτυχία στην β επιπέδου, σου στέλνουμε όλη μας τη θετική ενέργεια και περιμένουμε να μπεις να μας πεις τα νέα απο τον μπεμπάκο.Έχεις δίκιο γι αυτά που λές, καλύτερα μην τα διαβάζεις και λές απο μέσα σου, ώχ μόλις κάνω το μωρό έτσι θα ναι? :lol: Χωρίς πλάκα πάντως, όντως είναι αυτό που είχα γράψει και γω πιο πριν ότι πρέπει να αντλουμε δύναμη απο τα μωράκια μας...

Κατερινάκι πολύ ωραίο το δέντρο σας, εμένα μου αρέσουν πολύ με πιαχνίδια και όχι μπάλες και το όνειρό μου είναι να έχω δέντρό με όλο ξυλινα στολίδια, είδα και στο τζαμπο έχει ωραία, μπορεί να τα πάρω και φέτος, θα δούμε.

Σταυρούλα υπομονή με την αντιβίωση, και μενα πικρίλα μου έφερνε όποτε χρειάαστηκε να πιω και ήθελα να τρώω όλο γλυκά!

Ναταλάκι έχεισ δίκιο και συ που τον έχεις όλη μέρα σπίτι...Δεν τον παρακινείς λίγο περισσότερο ή εσύ ή οι γονείς του να βρει έστω μία προχειρη δουλειά?

Αστρολόγε Έλενα εγω είμαι Κριός και ο άντρας μου είναι Λέων, υποτίθεται ότι ταίριαζαν αυτά τα ζώδια?Εμεις γιατί φαγωνόμαστε οεο??Μάλλον επειδή είμαστε και οι δύο έντονοι χαρακτήρεσ,ε?

Εμένα ο άντρας μου έχει τα αντίθετα παράπονα, ότι δεν είμαι δηλαδή τρυφερή, ότι τον έχω συνέχεια στον πάγο και άλλα τέτοια...Και δυστυχώς σε αυτά έχει δίκιο...αλλά τί να κάνω ρε κορίτσια αφού μου βγαίνουν πολλά νεύρα απο την κούραση και την παραμέληση του εαυτού μου...

Αντωνίτσα μου, πολλά γλυκά φιλάκια, ο Αναστάσης μας βγήκε ζόρικο αντράκι...

Λία μου άρεσε πολύ όπως τα έγραψες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Delphinaki lew oti tairiazetai PIO polu apo to zugo...alla oxi oti tairiazetai apoluta!

San skorpios einia pio kleistos apo auto pou tha itheles esu! Kai sigoura polles fores se ksenerwnei me diafora pou kanei giati skepsou oti esu zwdio tis fwtias kai autos tou nerou...

Tony esena tragoudaei me ti skoupa??? :lol:

Lia :lol::lol: gia tin ksura trofi!!!!!!!!! Afou den ti rwtise na tou baloume kai ampoula gia tous psulous :lol:

Lioumpa oi antres parthenoi einai polu paraksenoi...einai uperbolika egwistes kai peismatarides....theloun na apodeiksoun oti mporoun na ta kataferoun monoi kai an tous pei kapoios gia boitheia den dexontai eukola...

Oi gunaikes einai pio normal :lol: polu koinwnikes, h kardia tis pareas (pwpw ti sou lew pali) alla kai autes exoun paraksenies...tous pernoun olous apo to mikroskopio...einai polu psires me ola kai ta theloun ola se taksi...an kapoios tous xalaei tin taksi tous xalaei kai tin iremia tous...me tin emfanisi sunithws exoun kiollima me to malli tous...2 mazi pernane kala alla exoun entono xaraktira kai oi duo kai polles fores duskoleuoun ta pragmata, an broun ton tropo na min pikaroun o enas ton allon einai kali h sxesi...a nai kai otan kaneis kati se ena partheno pernaei polu kairos gia na iremisei...diladi den tha tou zutiseis sugnwmi kai meta einai mia xara...Auta...se kalipsa??? :-*

Lioumpa egw kata ti diarkeia tou fagitou, exw ligo neraki sto mpoukali kai tis dinw 1-2 goulies otan ti dw na mpouxtizei kai den katapinei eukola....emena den mou eipe gia emfialwmeno....apla na to brazw 10 lepta.

Ari esu kai o antras sou tha eprepe na tairiazete polu!! Twra uparxei kai o paragontas "corrapted personality" diladi o enas aptous duo na exei diataragmeni proswpikotita kai na min leitourgei opws tha eprepe auto to zwdio :lol::lol: (pws ta lew h atimi)

:lol::lol::lol::-*

Koritsia piga prin stin kommwtria (sti geitonia) koureftika (pane ta mallakia mou :( ) kai mou perase ti bafi...twra tha paw na ti bgalw na dw pws egina! Elpizw na min pesoun oles oi upoloipes trixes :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλεναρα yes με καλυψες!!Ειμαστε ΠΑΡΑΞΕΝΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!! :lol::lol::lol:

Καλα με την ξηρα τροφη γελασα κι εγω πολυ!!!!Στα χαρακωματα θα το στειλουμε το παιδι!!

Εκοψες μαλλι????Το σκουρυνες κιολας??Οτι και να κανεις γκομεναρα θα εισαι παλι.Ακομα και καραφλη!! :D

Με γεια!!!

Αρι Κριος με Λεων ε??Πολυ δυναμισμος!Οι αντρες λεοντες θελουν ολο περιποιηση και χαδια??Ειναι γατουληδες! :lol:

Κι εμενα μου εχει πεταξει σποντιτσες οτι δεν ειμαι πολυ τρυφερη πια.

Η αληθεια ειναι οτι ολη μερα λεω γλυκολογα στο γιο,και βασιλια μου,και αντρα μου, κι ερωτα μου.και μετα καταλαβαινω οτι τα λεω μπροστα στον αντρα κι εκεινου δεν του λεω τετοια.Γκαφα??? :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ λια τι ωραια που τα ειπες!!!!!!!!!με συγκινησες! :)

ελενα οντως ετσι ημαστε!!εγω αναβω φωτιες κ αυτος τα σβηνει..χαχαχαχα...αν μου τα εσβηνε καταλαβατε τι εννοω θα ηταν καλα,αλλα ελα μου ντε τα σβηνει μονο με μια ματια(ξενερας)...εγω παλι ολο χαδια θελω!!!αυτος παλι το εντελως αντιθετο..μου ζηταει να τον χαιδευω για να κοιμηθη...ε και τον λεω μετα δεν μας χεζεις ρε νταλαρα?!!!!αυτο που ειπε κ η σταυρουλα δεν θελω αφου του εχω πει να ερθει να με αγκαλιασει..το θεωρω αγγαρεια!!τεσπα..ας περασει κ αυτο...μεγια κ το μαλλι!!!!!!!!!!!!!!

νερο δινω κ εγω στην μικρουλα εμφιαλωμενο γιατι το νερο μας ειναι χαλια(πολλα αλατα εχουμε).

αριαδνη εστω κ αυτο που φευγεις κ πατε στην μαμα σου πιστευω οτι ειναι ενα καλο ξεσκασμα κ ξεκουραση!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mαρακι στο θεμα με τις ''ασβηστες φωτιες'' ;) σε καταλαβαινω..ειναι πολυ ξενερωμα..Ετσι ηταν ο πρωην και τελικα τον αφησα γιατι αλλιως θα τον κερατωνα! :D

Και τελικα βρηκα τον απολυτο πυροσβεστη μου!!! :D:D;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου τι κανετε;

γραψατε πολλα παλι κ διαβαζα ποση ωρα. :D

ελεναρα μου πες μου κ εμενα για τα ζωδια εγω ταυρος κ διδυμος ο μπιλακος. :D

κοριτσακια μου το εβγαλα το παλιοδοντο που με τα΄λαιπωρουσε ποσο καιρο..ειχε κανει κυστη φανταστειτε τι ειχε μαζεψει,το πυον μεχρι κ το κοκκαλο ειχε περασει κ δε διορθωνοταν με τιποτα.οποτε παει το βρωμοδοντι,απλα ολη μερα πρεπει να μη φαω κατι ζεστο κ μονο γιαουρτακια,χυμους κ γενικα ελαφρια κ κρυα.ε κ μου την εχει δωσει η πεινα γιατι ποσα γιαουρτια να φαω. :twisted: αλλα εκανα βλακεια γιατι πριν παω επρεπε να εχω φαει καλα.επρεπε να το ειχα υποψιαστει οτι θα μου το εβγαζε.

ελενα αυτο που επαθες με το μπανακι το ειχα παθει με τον γιο μου ηταν 3 μηνων κ ειχε χτυπησει κιολας το κεφαλι του.εκει να δεις τι φρικη εφαγα..ηταν βραδυ κιολας κ θα κοιμοταν κ πρεπει οταν χτυπανε κεφαλια να εχετε το νου σας για κανενα εμετο κ τετοια κ ετσι εκεινη τη νυχτα περασα μαρτυρικα.απο τη τρομαρα μου ουρλιαξα κ μετα εκλαιγα κ ετρεμα.ευτυχως ηταν μαζι μου ο αντρας μου.

κοριτσια τελικα το παιδι αλλαζει πολυ ενα ζευγαρι.εγω οπως εχω ξαναπει παρολο που υπαρχουν καποιες φορες καποιες διαφωνιες σε φυσιολογικα ορια νομιζω μας εδεσε πιο πολυ.κ εμενα ο δικος μου ειναι πολυ δραστηριος κ δε μπορει να κατσει.εδω ειχε αδεια κ μια μερα δεν εκατσε να ξεκουραστει.κ την γενικη που καναμε τα πιο πολλα εκεινος τα εκανε,βεβαια ειχα τα παιδια εγω κ ειδικα που θηλαζω.κ κανει τα παντα να μη μας λειψει κατι.βασικα ειναι συνειδοτοποιημενος κ υπευθυνος χαρακτηρας.απλα κ εμεις στο ερωτικο εχουμε αποξενωθει,πιο πολυ εγω φταιω που δεν εχω ορεξη.κ πειτε με τρελη αλλα προτιμω να ειμαι σπιτι απο το να δουλευω.δε μπορω αυτο το αγχος,δε θελω καθολου να ξαναγυρισω στη δουλεια κ ας ξερω οτι κ σπιτι ειναι κουραση κ μονοτονια.

αχ εχει αρχισει κ με ποναει το δοντι γιατι εφυγε η αναισθησια..

ανθη μου ν χαιρεσαι τον αντρα σου!κ καλο στολισμα κ εσεις!

εγω σαν αποψε συνελαβα την μπεμπα μου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μου τι εννοειτε ακριβως με τις φωτιες;υπαρχει αντρας που δε θελει να κανει οτι πιο τολμηρο με τη συντροφο του; :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lia me fantastika karafli me mini fousta kai mpotes :lol::lol: tha ksekinisw neo kinima! "H karafles gkomenes" h "H thisia gia ta paidia mas" h "NAI sto thilasmo" :lol::lol:

Lioumpa eiste paraksenoi oi parthenoi alla esena s'agapame polu!!! :D

Delphina emfialwmeno kai esu e? Les na dwsw kai gw emfialwmeno? To brazeis prin to dwseis? H blakeia rwtaw?

Lia o prwin ti zwdio itan?

Bikaki egw imoun sigouri oti den xtupise giati den eklaige, mono ligo san parapono apo tin tromara tis....alla to skeftika gia ton upno giati amesws meta pou tin koimisa piga kai diabaza mia enotita sto biblio pou exw parei pou elege gia "shaken baby syndrom" diladi gia an to mwro tarakounithei kai poso epikundino einai kai ti sumptwmata exei...alla ola ok eutuxws....pwpw kai esu tromara pou tha pires!!!

Oi tauroi einai apta agapimena mou zwdia...(einai kai o antras mou) Oi didimoi den mou aresoun (einai h Ebelina omws kai tha me kanw na mou aresoun) den tairiazete apoluta alla mporeite na exete mia polu kali sxesi ean balete kai oi duo ligo to peisma sas stin akri...einai kai oi duo peismatarides....alla o didimos einai pio egwistis apton tauro...sunithws o tauros kanei pisw pio eukola, o didimos duskola...einai polu koinwnikoi kai oi duo kai oi duo oikogeneiarxes!

Gia tin erwtisi sou Bikaki....uparxoun!! Egw eixa mia tetoia sxesi kai eutuxws pou ton afisa! (ixthis :lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περαστικα με το δοντακι Βικακη..ευχομαο να μην σε πονεσει πολυ..

Ρε λιουμπα..τι ωραια που τα λες...βασιλεα τον γιο????? :lol::lol:

Καλα Ελενα για σενα τι να πω τελεια τα λες....κ γω θελω..Κριος με υδροχοος!!!!!!!!!!!!!!!!για πες..

Μαρακι βαλτον κατω κ αλλαξε του τα φωτα ακους εκει δεν θελει...αααα ολα κ ολα εσυ θελεις κ αυτος δεν θελει κοκο????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Λια ξεχασα να πω κ γω το νερο οταν θα του εδωσα του εβαλα εμφιαλωμενο κ βρασμενο..απο τι ξερω οπως το εμφιαλομενο δεν κανει γιατι ειναι στασιμο νερο κ δεν ξερουμε τις συνθηκες φυλαξης κ εμφιαλωσης..αλλα το δικο μας νερο εδω ειναι πολυ χαλια εχει πολλα πολλα αλατα...δεν το πινουμε εμεις σιγα μην το δωσω στο μωρο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελεναρα μου σε ευχαριστω.συνηθως οταν μαλωνουμε εκεινος κανει το πρωτο βημα,αλλα κ εγω δε κραταω πολυ μουτρα.δηλ χθες που πηγε αγγλικα κ πριν φυγει μαλωσαμε με πηρε τηλ μετα απο μια ωρα κ μου λεει συγνωμη.ναι ειμαστε της οικογενειας,ειδικα λενε ετσι για τους ταυρους.απλα νομιζω εμεις τα ταυρακια ειμαστε πιο μονοχνωτοι ενω οι διδυμοι πιο γυριστρες, :lol: εγω τον λεω σβουρα.

ο αντρας σου τι ημερομηνια ειναι;εγω 21 απριλιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...