Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

τσεβουλα με στεναχωρησαν αυτα που διαβασα..μην βαζεις τετοιες σκεψεις στο μυαλο σου..ειναι επειδη αλλαξε αποτομα η ζωη σου..ολα θα στρωσουν..κ μια μερα αυτο περι χωρισμου μπορει να το παρει σοβαρα κ να φυγει κ τοτε ολα θα γινουν πολυ χειροτερα γιατι δεν θα ναι κατι που πραγματικα θελεις..η μητροτητα οι ορμονες κανουν ανω κατω τη ζωη της γυναικας..στο δευτερο παιδι ειναι τελειος διαφορετικα ξερεις που βαδιζεις κ τι θα αντιμετωπισεις στο πρωτο ειναι δυσκολα..αλλες γυναικες δενονται περισσοτερο αλλες αποτραβιουνται γιατι νοιωθουν οτι πεφτει ολο τα βαρος επανω τους..θα περασει ομως αυτο με τον καιρο..κ εγω στο πρωτο ημουν τελειως διαφορετικη απο οτι τωρα με τα τρια..τωρα ουτε γκρινιαζω ουτε τιποτα παρροτι οι καταστασεις ειναι πολυ χειροτερες απο θεμα 3 παιδιων πολλα ταξιδια ο αντρας μου κτλ..δεν ξερω ισως γιατι εγω χαιρομαι που ειμαι εδω στο μεγαλωμα των παιδιων μου κ ο αντρας μου δεν το χαιρεται κ αυτο ειναι χειροτερο..κ βλεποντας ποσο γρηγορα περναει ο καιρος κ η σαντυ εφτασε τα 3 θελω να ρουφηξω οτι μπορω απο αυτα τα αθωα παιδικα χρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kalimera koritsia...

pwpw blepw oles mas eimaste polu ntaouniasmenes!

Den boithaei kai o xeimwnas katholou...upomoni se oles kai tha erthoun kai kaliteres meres!

Koritsia akouste ti epatha xtes, exasa 10 xronia apti zwi mou...

ekei pou ekana mpanio ti mikri to bradu...sto teleiwma pou tin kseplena apo tis sapounades...gurnaw mia stigmi na piasw tin petseta kai akougete ena MPAM kai koitaw kai eixe pesei to mpanaki apo ti basi mesa sti mpaniera me ti mpempa mesa! Kai auti apo ton tromo tis kounouse sa treli xeria podia kai me koitaze me matia orthanuxta gemato TROMO!

Eutuxws den xtupise oute polu eklapse mallon epidi h basi pou kathete panw h mpempa pou mpainei sto mpanaki einai san na exei anartisi kai etsi den xtupise....alla eixe tromaksei polu to kaimeno kai egw fobithika toso polu pou etrema olokliri kai meta ti misi nuxta auto skeftomoun kai eniwtha toso xalia....Panagia mou skeftomoun ta xeirotera...poso eukolo einai na sumbei kati kako...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα φιλεναδες μου!! :-*

αχ τσεβουλα κ εσυ χαλια?σε καταλαβαινω τι περνας..τα περασα πολυ εντονα στο πρωτο γαμο..ηταν τοσο δυσκολα που ηθελα να παρω τους δρομους κ να μη ξαναγυρισω ποτε..ετσι κ η φιλες μου με ελεγαν οτι ειμαι υπερβολικη,αλλα οταν τα ζουσαν κ αυτες γιατι ερχοντουσαν καθε μερα σπιτι (ενοικιο)εβλεπαν οτι τυχαινε να μην εχω ουτε καφε να κερασω,ενω δουλευα κ εγω..ειχαμε αλλα προβληματα βεβαια με τον πρωην(τζογο)τι δουλεια κανει ο αντρας σου?αν πατε στο χωριο θα μπορουσε να βρει κατι εκει η καπου διπλα?αν δεν εχεις αλλα προβληματα με τον αντρα σου παρα μονο η γκρινια του οικονομικου ειναι κριμα να χαλασετε μια οικογενεια..με συζητηση κ ηρεμια ισως να αλλαξουν καποια πραματα..το πρωτο γαμο 15 χρονια ειμασταν παντρεμενοι κ εφτασα σε σημειο που δεν αντεξα,γι'αυτο χωρισαμε,αλλα ηταν ο τζογος που μας τα χαλασε πολυ..αλλιως δεν θα χωριζα.τωρα ναι μεν μαλωνουμε για διαφορα κ μαλιστα ενα μηνα πριν μεινω εγκυος μια βδομαδα ειχα κατεβει στο ισογειο κ ο αντρας στο πανω οροφο για να σκεφτουμε αν θα μεινουμε μαζι η να χωρισουμε..ειναι πολυ δυσκολος χαρακτηρας(σκορπιος)..τελικα ειπαμε να τα ξαναβρουμε κ τον επομενο μηνα εμεινα εγκυος κ ολα αλλαξαν..

ανθη καμια φορα οντως η δουλεια ειναι καλυτερα γιατι λεμε ξεκουραζομαστε..αυριο εχει γενεθλια ο αντρας σου?

κατερινα αντε με το καλο να παρεις το αμαξι κ εννοειτε θα ερχεσαι !!! :YMHUG::-*

νανσυ δεν εχεις αδικο που λες οτι απασχολισε με πολλα πραματα για να μην σαλταρεις!!!κ η αδερφ μου γι'αυτο παντα ολο κ κατι κανει κ στις υποχρεωσης της ειναι αγγλος!!!!αφου λεω καλε δεν κουραζεσαι?ο ανδρεας εχει παθει πλακα..εγω δεν νομιζω οτι θα εκανα οτι κανει κ αυτη!!λεω την αληθεια..στο πλεξιμο δεν τα καταφερα αν κ ηθελα πολυ ,αλλα τσατιζομουν που μπερδευα τα δαχτυλα!!! :lol:

κ εδω εβγαλε απιστευτο κρυο!!φυσαει πολυ απο χτες το απογευμα κ ειχαμε 2 βαθμους..αντε μπηκε για τα καλα ο χειμωνας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσουδια

πω πω Ελενα τι παθατε..ευτυχως δεν χτυπησε το Εβελινακι μας..κ εγω θα ειχα τρομοκρατηθει με κατι τετοιο..

Βιβη συμφωνω με την Νανσυ,,μηπως ειναι θεμα ορμονικο ολο αυτο που σου συμβαινει..μηπως δεν θες πραγματικα να φυγεις αλλα λογω των καταστασεων νιωθεις ετσι..κοιτα να χαρεις το μωρακι σου κ προσπαθησε να μην κανεις κακες σκεψεις...

Λιακι μια χαρα ο Μητσαραςςςςςςςςςςς...μπραβο τον τουλη μας..αντε με το καλο να φατε κ το φρουτακι σας...

Κατερινακι αντε παρε το αμαξακι κ σε περιμενουμε....

Μαρακι εγω λεω να πας καμμια βολτα με τον αντρουλη σου να δεις τι παιζει..τα σιγανα ποταμακια να φοβασαι....

Ανθη μου να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!!!!!!!!!!!!κ την οικογενεια σου παντα ευτυχισμενοι να ειστε..

Αρι κ συ χαλια..πω πω..τι εχουμε παθει ρε κοριτσια...δεν παμε καθολου καλα....πρεπει νανεβουμε λιγοψυχολογικα η διαθεση ειναι στα πατωματα..

αν ειμασταν πιο κοντα θα κανονιζαμε καμμια συναντηση...κθα περνουσαμε καλα...

κοριτσια σας φιλω..τα λεμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξερω βρε κοριτσια τι φταιει αλλα με το που γεννησα εχω παγωσει μαζι του,νομιζω οτι ειμαι ετοιμη να μεινω μονη μου,αν και εγωιστικο να τον στερησω απτην μπεμπα αλλα για εκει βαδιζω!Σκεφτομαι πολυ διαφορετικ τα πραγματα και το μελλον,θελω οργανωση αλλα αυτος ειναι πιο φλου και τρελαινομαο.Delphine και γω σκορπιος ειμαι 8-) .Ιδωτικος υπαλληλος ειναι αλλα στην εταιρεια που δουλευει εχει αρχισει τρελο τροπαριο τους διωχνουν και τους ξαναπαιρνουν ανα μηνα ακομα και εβδομαδα.Ευτυχως που υπαρχουν οι συγγενεις και περισσοτερο βεβαια οι δικοι μου και δεν μας εχει λειψει καταωρας κατι υλικο.Αλλα μεχρι ποσο και αυτοι.και στην επαρχια τα ιδια χαλια ειναι με τις δουλειες αλλα εχω σπιτι και οσο να ναι αλλο κοστος ζωης

Πωπω ελενα και μενα μια φορα πηγε να μου φυγει απτο καροτσι,οταν στολιζα το δεντρο και φαντασου ημουν διπλα της,την ειχα αδετη και σε δευτερα πηγε να γινει η ζημια :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελεναρα τι επαθες..εμενα αν το παθαινε ο γιος που ναι χεστης ακομα θα εκλαιγε.. :lol::lol: κ εγω φοβαμαι πολυ με τη σαντυ μη τα πατησει καταλαθος ή γενικα μη τους κανει κατι χωρις να θελει..οσο κ να προσεχεις αμα ειναι να γινει γινεται.

δεν βλεπετε κ εγω που μενω διπλα με το βικακι ποσο συχνα βρισκομαστε; :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενα τι λαχταρα πηρες?!!!! :o η δικια μου θα εκλαιγε κ δεν θα επαιρνε αναπνοη.π.χ την εχω το μεγαλο σφουγγαρι στην μπανιερα για να μην γλιστραει κ εβαλε δυναμη με τα χερια της κ εφυγε κατα πισω..αλλα ευτυχως το πηρε σαν σαν παιχνιδη!!!.χωρια που με το παραμικρο ντουκ οταν χτυπαει με τα παιχνιδια της κλαιει ασταματητα μεχρι να την παρω αγκαλια να ηρεμησει..καλε πολυ μιγιαγκιχτη ειναι..ετσι θα ειναι κ οταν μεγαλωσει?

νανσυ χεστης? :lol::lol: κ η δικια μου..ανοιγει τα ματια πρωτα :shock: κ μετα κλαιει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalimera manoules kouklitses.... vlepw oles xalia eimaste apo psixologia prepei ligo na anevoume giati den paleuetai i katastasi ama den eixame to mammy mas vlepw oles sto psixiatrio na katalugame to pareaki mas einai to kalutero, k egw polla pragmata pou lew edw den ta exw pei se kanenan...

elena ti epathes eytuxws den xtupise k emena mia fora mou epese mia lekanitds pou ton vazw kamia fora na ton kanw sta grigora ena mpanaki alla eutuxws ton kratousa k den epese k autos mazi tin tromara omws tin pire...

tsevoula se katalavenw k egw tis exw kaneis autes tis skepseis peri xwrismou alla prospathw na min to skeftomai na asxoloumai me to mwraki mou k pisteuw pws kapoia mera tha allaksoun ta pragmata... emena mou tin exei dwsei apisteuta pou einia sto spiti k den douleuei gia auto eimai etsi ... akougete trelo oi perissoteres thelete na einai sto spiti mazi sas k egw den ton antexw allo mou spaei ta neura...

maraki auto pou perigrafeis me ta filia k tis agkalies k na kathete sto laptop k emena mou ta kanei k trelenomai....

min vazeis kakes skepseis sto mualo sou alla mporeis na to tsekareis pisteuw mas exei piasei i zileia logo tia kleisouras.... k emena wres wres mou mpainoun skepseis gia gkomenika...

este mou me tin antibiwsi tha gineis perdiki ti kala pou to pernaei elafra o mikros....

liaki mia xara o strataras... se talaipwrei to zouzouni se exei parei xampari oti eisai treli gia auton k to egketaleuetai mallon..

ari mou akoma vrexei? ti gluko to mpiskotaki....

anthi mou kouklakia einai ta paidakia sou.... i fraoulitsa sou moiazei...

k esu xalia psixologika na xairesai ton antra sou twra pou tha stolisete tha niwseis kalutera k egw pou stolisa kalutera niwthw...

antwnia mou se talaipwrei o anastasis ti na sou pw mono upomoni k na ftiaskoun grigora ta pragmata k emena arxise na ksipnaei polles fores to vradi k olo se skeftomai...

katerinaki pare to amaksi k se perimenoume... na dw k egw pote tha parw diplwma...

arxise na mou gkriniazei o mikroulis ta leme meta thelei paixnidia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια δεν εχεις αδικο..το οτι καθεται ο αντρας ολη μερα στο σπιτι δεν ειναι κ οτι καλυτερο..κ εμενα οταν εχει ρεπο τον βαριεμαι πολλες φορες γιατι καθεται ολη μερα στο λαπτοπ κ δεν παμε καμια βολτα..το καλο με μας ειναι οτι εχει μια δουλεια σιγουρη..αλλιως θα πεινουσαμε..τα πεθερικα βοηθανε,αλλα κ αυτοι μια συνταξη παιρνουν..ποσο θα βοηθησουν!!αυτοι μας εκαναν την κουζινα κατω στο ισογειο για να μην ταλαιπωρουμε πανω κατω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες , έβαλε κρύο σημερα μπρρρρ

Χθες είχα τόσα να κάνω που δεν πρόλαβα να μπω καθολου. Ειχε και η μικρη απίστευτη γκρίνια το απογευμα μετα όταν τα έβαλα για ύπνο έπεσα και εγω γιατι δεν είχα άλλες αντοχές.

Εσείς πως είστε, τα μωρακια μας που ήταν αρρωστουλια?

Θα κάτσω να σας διαβάσω σιγα σιγα και θα επανέλθω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai re maraki oli mera sto laptop einai exei faei kollima k me ena paixnidi k oli mera paizei den pame pouthena k ama tou lew oti paizei oli mera arxizei na ekneurizete k na fwnazei... xthes mporei k prwti fora irtha ta petherika mou edw na katsoume k auto kkathotan k epeze... k arxisan na tou tin lene oti eimai krima oti exei k mia gunaika k paidi k teteia... den lew apo tin mia katalavenw oti den exei ti na kanei oli mera k varietai alla ksexnaei oti uparxoume k emeis sto spiti... k auto me tin douleia me ekneurizei ws pote pia tha mas suntiroun oi goneis mas.... alla den exei k douleies den mporei na vrei tpt oxi oti trelenete kiolas polu kalomathimenos einai na ta exei ola etoima...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou gluka ti mou kanete?ta zouzounakia sas?emeis kala anamenoume ayrio to rantevoume ton giatro kai thn b stis 18 tou mhna!ola kala phgame kai thn ekdromoula kai xalxarwsame ligaki(an kai na sas pw thn aliteia thn kyriaki ta eixa parei...mporei na me kourase to oti eimastan tossoi nomateoi kai ektos pao ton antra mou kaneis allos den me katalavaine pou disforousa arketa me to programma pou eixan vgalei..xaxaxaxax exw ginei polu periergi kai strintzo mou fenete!!xaxax)tha sas valw kai fwto na me deite poso fouskitsa exw ginei!!xaxaxaxa twra sats dika sas:

sas diavazw kai polu stenaxwroume pou sasn vriskw sxedon oles pesmenes...koritsakia mou glyka mhn apelpizeste...de lew exete ta dikia sas se polla aposa diavazw...exoun ginie poly dyskola ta pragmata me tis douleies kai ta oikonomika me apotelesma na pernaei ayto kai stis sxeseis twn anthrwpwn...alla mhn egataleipete..skeyteiete poso agapousate ta antrakia sas prin erthoun ta zoyzoyniz sas...mhn to vlepete twra pou yparxeii kourasi kai ta nevra..anap[oliste kai deite oti yparxei aqgapi den mporei...kai palepsteto...sthn anagi kante mia omorfi kouventoula me ta agoria sas...me agapi kai upomoni ola tha ta lusete...mh mou stenaxwrieste..persame kiemeis dyskola polu meta to thema me to mwro...alla to aplepsame kai den to valame katw...kante mia upomoni kai tha deite tha ftiaksoun ta pragmata..kai xamogelaste skeyteiete oti exete ta zouzounia sas pou theloun xaroumenes manoules!!!sas stelnw mia sfixth agalia pou sas xwraei ooooles mesa kai polla polla filia!!!tha mpw na sas pw nea apo ton kyrio mpempi avrio meta ton giatrouli!! :x:x:x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bibi kai egw tha sumfwnisw me ta koritsia..mipws na to suzitiseis mazi tou gia to pws niwtheis kai na prospathisete?

Einai polu duskolo na megalwneis ena paidi moni sou...alla entaksei oute to theorw logo kai auto na meineis me kapoion an pragmatika den eisai kala...kai den seimainei oti tha tou to steriseis, paidi tou einai tha kanonisete na to blepei...apla egw tha afina perissotero xrono na dw pws tha niwsw argotera...giati meta ti genna gia kapoious mines h gunaika pernaei apo polles faseis mexri na ksanabrei ton eauto tis...kai oles mas ligo polu pername tetoies faseis...

Koritsia kai egw xtes aporisa pws den plantakse sto klama...tromakse para polu alla eutuxws den xtupise, apla tin eida polu tromokratimeni, eklaige san parapono omws oxi san auto to klama to dunato...alla egw polu xalia xtes...afou kai gw eklaiga kai mono pou eida ta matia tis etsi opws ta anoikse tromokratimeni kai skeftomoun ola ta kaka pou mporoun na sumboun!

Kala Nancy sti thesi sou tha eixa frikarei an eixa kai pio megalo na prosexw kai ta 3 mi xtupisoun h min pathoun kati!

Delphine kai gw polles fores pou klaiei me ena aplo xtupimataki me ta paixnidia lew pws tha ginei migiagkixti!

Anthouli na xairesai ton antra sou!!

Nataly oxi den akougetai trelo...mporei na niwthoume oi perissoteres oti theloume pio polu xrono spiti ton antra giati leipei polu sti douleia kai exoume kourastei, alla pistepse me to na feugei kiolas apto spiti kapoies wres boithaei genika na kratiountai oi isorropies giati kai to polu mazi den einai kalo...kai egw sti thesi sou tha xaliomoun. Makari na brei mia douleia...alla psaxnei h apla perimenei na tou xtupisei tin porta h douleia??

Xtinaki tha perimenoume nea sou!! Kai min exeis agxos kai sti B epipedou ola tha pane mia xara kai tha sas fugei ena megalo baros kai tha perasete teleia tis giortes anamenontas to mwraki sas! Min perimeneis na se katalaboun alloi pou den einai sti thesi sou...kai min se noiazei gia to oti exeis ginei strintzo kai periergi xaxa egkuos eisai, logiko einai!!

Poso dikio exeis gia ti diathesi mas....egw kamia fora otan lew oti eimai kourasmeni h paraponiemai oti me kourase h mpempa meta to metaniwnw kai skeftomai oti kapoia atoma tha parakalousan na kanoun ena mwro kai as min koimountai katholou kai emeis pou exoume ta mwrakia mas kai einai kala stin ugeia tous paraponiomaste kamia fora gia asumanta pragmata.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elenako mhn to vlepeis etsi i kathe katastsasi exei ta omorfa tis alla exei kai ta duskola tis..kai fysika exete apolyto dikio na paraponieste kai na kourazeste..ena mwro ektos apo apolyti xara fernei kai megales allages sth zwh mias gynaikas...(kai lew ginaikas giati ekei einai megalyterii allagi...)exete kathe dikaiwma na griniazete kieseis anthrwpoi eiste oxi mhxanes...kai xreizeste xrono gia ton eyato sas gia na peite 2 malakies me mia fili na xalrwsete ligaki...apla lew na kanete upomonh kai na kseyteste oti ta zouzounakia sas sas theloun xaroumenes kai xamogelastes!!!kai na prospatheite ayto na einai i kinitirios dynami sas gia ola apodw kai pera!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενα κ χριστινακη τι ωραια που τα λετε!!!ετσι ακριβως ειναι!!!παλι καλα εχουμε τα νινακια μας κ χαμογελαμε!!!ξεχναμε πολλα πραματα !!!τωρα μολις φωναζει κ γελαει κ λεει κατι μωρουδιακες περιεργες λεξουλες με ανοιχτο το στομα :lol::lol: ..πως να μη χαμογελασεις οταν εχουμε ενα τετοιο γλυκο ζουζουνι μπροστα μας?!!!

χριστινακι περασατε καλα στην εκδρομη?λογικο ειναι να γκρινιαζεις..οπως ειπε κ η ελενα εγκυος γυναικα εισαι!!!ολα θα πανε παρα πολυ καλα στην β!!!!χαιρομαι πολυ που εισαι καλα!!!θα περιμενουμε νεα σας αυριο!!!! :-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλι εμενα εχει την τβ κολλημα οταν δεν δουλευει και γενικωσ αλλα δεν μπορω να πω κανει δουλειες στο σπιτι.οχι βεβαια οσο εγω,παντα βρισκει τροπο να ασχοληθει με τον εαυτο του.χτεσ τον εστειλα στην μανα του να φαει και πηγα κ γω στην δικη μου και του ειπα οτι δεν ξαναφτιαχνω τιποτα μεχρι να καταλαβει οτι και γω κουραζομαι,αυτουνου λιγο η μεση ποναει κ κανει σαν ετοιμοθανατος :twisted:

σε ολα πρεπει να τον καθοδηγω με εχει κουρασει πολυ αυτο

το ξερω οτι δεν ειναι οτι καλυτερο ο χωρισμος αλλα ο τροπος που του φερομαι πλεον θα τον κανει να με μισησει :(

χτινακι και γω ειμαι σιγουρη οτι ολα θα ναι τελεια και θα μπαινεις να μας ρωτασ γγια το νινακι σου εφοσον εμεις εχουμε πιο μεγαλα μωρακια.:Αληθεια πως ειναι η εγκυμοσυνη σου?εγω μεχρι να γεννησω εκανα εμετους :o δεν ετρωγα τιποτα και μολισ γεννησα το ξεσκισα 8-)

πω πω κοριτσια με το που εδωσα ξενο γαλα στην μπουμπου μου τα κακα της εχουν γινει βρωμερα :lol: μυριζει ολο το σπιτι ,μεχρι να το καταλαβω νοζιζα οτι ηταν κρυωμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα καταληξαμε να παρουμε πανελ υπερυθρης θερμανσης.2 καταωρας και αργοτερα παιρνουμε και για το υπολοιπο σπιτι.Καινε πολυ λιγο ρευμα μας ειπαν και ειναι κι υγιεινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Αντωνία μου πραγματικά σε σκέφτομαι κάθε μέρα τι περνάς και στεναχωριέμαι. Βασικά το ίδιο πρόβλημα είχε η κολλητή μου και κουμπάρα μου και τώρα έχει καταφέρει να τον βάλει σε ένα πρόγραμμα τον μικρό. Όλο ξύπναγε τα βράδια και δεν κοιμόταν καθόλου η φίλη μου. Ο μικρός είναι 17 μηνών τώρα αλλά γενικότερα θα βελτιωθεί όντως η κατάσταση όταν θα τρώει καλά. Τι τρώτε τώρα? Του έδωσες τίποτα? Σορυ αν το έχεις ήδη γράψει αλλά με τις αρρώστιες έχω χάσει επεισόδια και σήμερα μπήκα και έχω να διαβάσω ήδη 4 σελίδες.

Από την άλλη το να κόψεις τον θηλασμό δεν είναι και απλό πράγμα μπορεί να του δημιουργήσεις μεγαλύτερη ανασφάλεια. Όμως και το Δεσποινάκι το καημένο? Δεν ξέρω σε τι κατάσταση οικονομική βρίσκεστε αλλά μήπως να έπαιρνες μία γυναίκα να σε βοηθάει κάποιες ώρες καθημερινά με τα παιδιά και τις δουλειές του σπιτιού? Να ξαλαφρώσεις κι εσύ λίγο βρε παιδί μου. Άλλωστε δεν θα είναι για πολύ.

Νάνσυ αυτό σκεφτόμουν κι εγώ. Σκέψου ο δικός μου χτες έγινε μισών χρονών :lol::lol::lol: Είχαμε μηνογενέθλια.

Κατερινάκι τέλεια που παίρνει πιπίλα. Δεν ξέρετε πόσο σας ζηλεύω εσάς που παίρνουν πιπίλα. Ο καιρός παρακαλάω να κρυώσει γιατί η κωλουγρασία με νοτιά μας έχει ρίξει όλους με ιώσεις. Εγώ ξεκίνησα την αντιβίωση χτες όπου με έπιασε ανακατοσούρα παρόλο που είχα φάει κοτόσουπα μου ερχόταν να τα βγάλω και ευτυχώς που βοήθησε ο σύζυξ με τον μικρό να τον κοιμίσουμε γιατί κοιμήθηκε 12 πρωτοφανές. Αυτός που είχε πρόγραμμα 9 το πολύ να πέφτει ξερός. Η κουμπάρα μου που τα έχει περάσει μου λέει ότι φταίει το κρύωμα. Τον έχει χαλάσει τον κακομοίρη. Χτες του κάναμε μπανιο μετα από 2 μέρες και είχε τρελή χαρά που έκανε μπανάκι το γλυκό μου. Η νύχτα όμως ήταν ένα δράμα. Από τις 12 μετά ξύπνησε 1 τον κούνησα και ξανακοιμήθηκε. Ξαναξύπνησε στις 2, ε λέω δεν γίνεται να σηκώνομαι όλο το βράδυ. Τον πήρα στο κρεβάτι μου και κοιμηθήκαμε μαζί (εγώ όμως δεν κοιμάμαι καλά με τον μικρό στο κρεβάτι έχω ανασφάλεια όλο εφιάλτες έβλεπα ότι έπεσε από το κρεβάτι γιατί χτες για 1η φορά έκανε μισό βαρελάκι από ανάσκελα γύρισε μόνος του μπρούμυτα). Μέχρι το πρωι ξυπνούσε κάθε 1 ώρα κλαίγοντας. Προσπαθούσα να τον ηρεμήσω με χάδια αλλά αν δεν έδινα βυζί δεν ηρεμούσα. Μόλις θήλαζε ξανακοιμόταν. Τι ταλαιπωρία άντε να γίνει καλά να επανέλθουμε στα ωραία μας που ξυπνούσε το πολύ 1 φορά το βράδυ και είχα συνηθίσει κι εγώ η κακομοίρα.

Τελικά όλες έχουμε μικρά ή μεγάλα θεματάκια με τους άντρες μας. Κι εμάς μας έχει φάει η κλεισούρα αλλά ο δικός μου θέλει να βγούμε απλά δεν μπορούμε σε αυτή τη φάση. Άσε που όσες φορές τα έχω καταφέρει να βγω μετά το μετανιώνω. Ευτυχώς αυτές τις μέρες επειδή ανησυχεί για τον μικρό με βοηθάει αρκετά βέβαια δεν τον αφήνω να ξενυχτίσει λόγω δουλειάς αλλά τουλάχιστον μέχρι να κοιμηθεί το παλεύει μαζί μου και έτσι πρέπει γιατί ο μικρός τώρα μπορεί να μου κάνει ανασφάλειες και να με θέλει συνέχεια αν τον κοιμίζω μόνο εγώ.

Έλενα έχεις δίκιο κι εγώ αυτό πιστεύω ότι όπως δεν έχω ελεύθερο χρόνο εγώ έτσι δεν πρέπει να απαιτεί να έχει έλευθερο χρόνο και ο σύζυγος γιατί μαζί το κάναμε το παιδί δεν το κάναμε με την προυπόθεση ότι θα το μεγαλώσω μόνη μου. Πωπω τι έπαθες με την μικρή. Πάλι καλά που δεν έκλαψε. Παλικάρι. Εμένα αν πέσει από την βάση θα έχουμε σοβαρό πρόβλημα γιατί η βάση είναι σχεδόν ένα μέτρο ψηλή. Θα σκάσει σαν καρπούζι κάτω. Χριστούλιιι μουυυ :?:? Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω. Αλλά δεν ξέρω και μέχρι πόσα κιλά αντέχει ρε γαμώτο.

Λέλα μπράβο είσαι τυχερή που το ξεπεράσατε γρήγορα το κρύωμα. Κι εμείς περιμένουμε να γίνουμε καλά για να κάνουμε το πρεβεναρ το έχουμε ήδη καθυστερήσει. Εμένα ενθουσιάστηκε περισσότερο με το δέντρο παρά με τα λαμπάκια και τις μπάλες. Του έβαζα το χέρι να πιάσει τις μπάλες και αυτός τις άφηνε και έπιανε τα κλαδιά :lol::lol: .

Άρι κι εγώ θα πήγαινα στην μάνα μου αλλά μας είπε ο γιατρός να μην τον βγάλουμε καθόλου έξω τον μικρό. :(

Χαίρομαι πολύ που βοηθάει τώρα η μανούλα σου. ;)

Βικάκι αμαν αυτό το σοι σε έχει φάει πια. Σε ησυχία δεν σ'αφήνουν. Οι κουνιάδες είναι πληγή :lol: .

Μαρία κι εσύ πρόβλημα με το σύζυγο. Δεν το πιστεύω. Εσείς είσασταν μια χαρά. Κι εγώ από τρυφερότητες μηδεν. Αφού του την είπα σε μια συζήτησα που είχαμε έξω από τα δόντια και χτες πήρα μερικά χαδάκια αλλά τι να το κάνεις όταν έχεις μιλήσει και δεν γίνεται αυθόρμητα από μέσα του σου φαίνεται ψεύτικο.

Φίλες? Τι είναι αυτό? Τις έχω ξεχάσει και με έχουν ξεχάσει. Μόνο με την κουμπάρα μου μιλάω που έχει μεγαλύτερο παιδάκι και στα περισσότερα με καταλαβαίνει αλλά δεν λέμε και πολλά γιατί δεν έχουμε χρόνο να μιλήσουμε για όλα στο τηλέφωνο. Ή αυτή θα διακόψει ή εγώ.

Ρε Κατερίνα αν βρεθούμε όλες μαζί δεν θα ξέρει ποια να πρωτομιλήσει έτσι που δεν βάζουμε γλώσσα μέσα μας :lol::lol::lol: Μας φαντάζομαι σε ένα καφέ όλες μαζί να δημιουργούμε βαβούρα με την πολυλογία μας. :lol::lol: Τι διαβάζω θα πάρεις τουτουνι? Έχω χάσει επεισόδια πάλι. Τι θα πάρεις περικαλώ. Αααα μόλις εξοικειωθείς θα έρθεις και στας Αθήνας μία βόλτα να σε δούμε κι εμείς.

Ανθή μου να χαίρεσαι τον αντρούλη σου και μαζί όλοι την οικογένεια που φτιάξατε. Για την κούραση σε καταλαβαίνουμε ακόμα παραπάνω γιατί έχεις και την δουλειά. Είσαι ήρωας. Τέλος.

Νάνσυ είναι που έχεις και πολύ εύκολα παιδάκια και ευτυχώς δηλαδή σε λυπήθηκε φαίνεται ο Θεούλης.

Ξεφόρτισε το λαπτοπ. Τα υπόλοιπα στην συνέχεια. Έχω άλλη μία σελίδα να διαβάσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναταλια μου κ σενα παιζει?μα ειναι πολυ σπαστικο..καλε παω να τον φιλισω κ κοιταει στο λαπτοπ.. :evil: τι κολλημα ειναι αυτο?προσεχε λεω μηγ χασεις καμια μπαλιτσα!!!

κατερινα κ εμεις εχουμε πολυ κρυο..αλλα βγηκε ηλιος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Vivi poso kostisan auta ta panel?? Pws einai san swma kalorifer?

A nai ithela na pw kai gw gia ta bromera kaka alla olo to ksexnousa....re koritsia me to pou arxise kremes ta kaka einai poluuuuuuuuuuuuuuu bromera...enw prin ok murizan ligo alla kamia sxesi!! Kai stin arxi tous prwtous 2 mines den mou murizan kan!!

Vivi ti ilikia exei o suziks?? Kai ti zwdio?? Tha sou kanw mia problepsi tarro :lol::lol:

Stauroula ti pernas kai su! Ax kai o mikrouli o kaimenos...makari na tou perasei grigora...emena h basi mpainei sti mpaniera kai den einai toso psila...giati o patos tou mpanakiou tis mikris apo ton pato tis mpanieras den apexei polu...alla fantasou na einai gematos kai me to baros tis mikris kai na pesei ksafnika ti kroto ekane....

A proxtes h Ebelina ekane kati kainourio! apo mproumita arxise na pigaine anaskela! Alla exei polu plaka etsi opws to kanei...ws twra den mporouse na to kanei giati otan einai mproumita exei kai ta duo xerakia mprosta gia na stirizetai kai tin empodizoun...twra arxise na sikwnei ton pwpw tis kai meta na gernei plai kai tin kanei tin toumpa! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενα 200ε το ενα,θα τα παρουμε απο γνωστο,καιει 0,48€ το 4ωρο νομιζω και τα κανεις να φαινονται πινακες επιτοιχεια.Εχει και πιο φθηνα και πιο ακριβα βεβαιως.Εχει και ο κωτσοβολος.

Ζυγος ειναι ο συζυξ,γενικως ειμαστε τελειως διαφορετικοι χαρακτηρες,αυτο μου αρεσε και με εκανε να τον ερωτευτω τωρα ομως δεν αντεχω θελω αμεση επικοινωνια κ κατανοηση.

Εγω παντα ειμαι ενα βημα μπροστα και τον καθοδηγω... κουραστηκα :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βλεπω πολλα μωρακια μας κανουν ανησυχο υπνο, και επειδη τα περισσοτερα ειναι του Ιουνιου μαλλον θα σκασουνε πολλα καινουρια δοντακια στην παρεα. :D

Σταυρουλα περαστικα σας, ειστε καλυτερα σημερα?

Ελενα ειδες θα βαζεις νεα φρουτα και ολο και θα της αρεσει περισσοτερο η φρουτοκρεμα.

Μαρακι αν χαλασε και στον υπνο η Αννουλα τι να πω...προσπαθησες να κανεις τα ζογκλερικα μου :lol::lol: λοιπον ημουνα τυχερη γιατι ηταν παιδικη η λεκανη, δηλαδη χαμηλη ετσι εγω εσκυψα σε βαδυ καθισμα και εβαλα τον μικρο μπρουμυτα στα ποδια μου και τον κρατουσα με το σωμα μου και ειπα στη μικρη να κρατηθει απο το λαιμο μου και εβαλα τα χερια μου πισω απο τα γονατα της σαν σκαμνακι, δεν μπορω να πω επεισοδιακο αλλα δουλεψε :-?:-?

Λια τι να σου πω για τους διπλανους σας μα μωρο παιδακι εχετε και ειναι και νεοι ανθρωποι, που να ταν τιποτα γεροι. Καλη αρχη και με τα φρουτακια και εσεις.

Βικακι πολλες φορες μου εχει τυχει να θελουν κατι και τα δυο μαζι στο σπιτι, εκει συνηθως τα κουμανταρω αλλα στον παιδοτοπο δεν ηθελα με τιποτα να αφησω εξω τον μπεμπη στο καροτσι και ετσι τον πηρα μαζι, λεω αν ειναι να μου παρουν κατι ας μου παρουν την τσαντα παρα το παιδι.

Αριαδνη καλη συνεχεια με την εργασια.

Αντωνια σιγουρα σε λιγο καιρο θα γινει πιο ανεξαρτητος εγω σου λεω να κανεις λιγο υπομονη ακομα οταν αντικαταστησει περισσοτερα γευματα και οταν αρχισει να καθεται θα βρισκει περισσοτερο ενδιαφερον στα παιχνιδια του και ετσι δεν θα ειναι συνεχεια πανω σου.

Κοριτσακια ειναι πολυ δυσκολο να εισαι ολη μερα μεσα με τα παιδια και οσο και να παραπονιεστε εσεις που δουλευετε εχετε τη δυνατοτητα να ξεφευγετε λιγο. Οι αντρες δεν το καταλαβαινουν συμφωνω οτι το μεγαλωμα και η φροντιδα ειναι κυριως της μαμας ειδικα τωρα που ειναι τοσο μικρουλια οι αντρες νιωθουν ανασφαλεια να κρατησουν ενα μωρακι. Μεγαλωνωντας λιγο θα αναλαβουν κατι αλλο στο μεγαλωμα τους οπως το παιχνιδι ή τη βολτα τους αλλα και παλι οσο ειναι μικρουλακια την μαμα θελουν πιο πολυ.

Κατερινακι πολυ κρυο εσεις ε? Εδω εχουμε εμεις εδω κατω σημερα. Μπραβο στη νεραιδουλα για την πιπιλα, ο μικρος το κανει γιατι βλεπει εσενα στον υπολογιστη εκεινη την ωρα, μου το εκανε και η δικια μου οταν ηταν πιο μικρη μολις με εβλεπε να κατσω τσουπ ηθελε εκεινη.

Κικιτσα και σενα μονο με τα φωτακια ενθουσιαστηκε ολα τα μωρακια μας τελικα την ιδια αντιδραση ειχαν

Ανθη να χαιρεσαι τον Κοσμα σημερα και να στολισετε με το καλο και το σπιτακι σας.

Αχ βρε Βιβη εχουν αλλαξει οι ισορροπιες και οι πρωτεραιοτητες πλεον στη ζωη σου, να σκεφτεσαι θετικα και ποσο συμαντικο ειναι να σας εχει και τους δυο η μπουμπου σας, ολα θα φτιαξουν τα οικονομικα δεν ξερω :roll::roll:

Πωπω Ελενα φανταζομαι το σοκ σου και ποσο θα τρομαξε η Εβελινα, ευτυχως που δεν βγηκε εξω απο την μπανεριτσα και δεν χτυπησε. Και που εισαι ακομη για τα κακα καθως μεγαλωνουν ολο και μυριζουν περισσοτερο :lol::lol: ασε που μετα αλλαζει και η υφη, τι λεμε μεσημεριατικα :P .

Ναταλιαμακαρι να βρει δουλεια ο αντρας σου γιατι και αυτο που περιγραφεις ολη μερα σπιτι δυσκολο ειναι.

Χριστινακι τι κανει ο μπεμπης αρχισε τις κλωτσιες? Λογικο να γκρινιαζεις και να κουραζεσαι δεν ειναι ιδιες οι αντοχες να μην στεναχωριεσαι και στεναχωρεις και τον μικρουλη σου :YMHUG:

Λοιπον πρεπει να εχω απλωσει ολοκληρο σεντονι αλλα διαβασα τοσες σελιδες θηλαζωντας και αλλαξα και τον μικρο δυο φορες οποτε αν ξεχασα κατι μη μου βαλετε τις φωνες. :roll:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μανουλομανιτσες μου!!!!!!

Ακομη δεν διαβασα τιποτα, θα βαλω το φαγητο να γινεται και ελπιζω το μεσημερακι που ολοι θα την πεσουν να καταφερω να σας διαβασω και να σας σχολιασω :)))))

Μην γραψετε πολλα ενταξειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι?

Σας φιλω γλυκα γλυκα :D:D:D:D:D:D

Α σημερα το μενου εχει για τον πριγκιπα απο εχθες μοσχαρι γιαχνι με πατατουλες και καροτο και για εμας τους νηστευσαντες πατατες λεμονατες στο φουρνο και σαλατα λαχανο-καροτο. Ευκολα πραγματα!!!!!! Να γεμισει το στομαχι ;););) Απο τη μια βολευει που νηστευει ο στρατηγος γιατι θελει αν ειναι δυνατον καθε μερα να τρωει κρεας, τηγανιες, κεφτεδακια, φαγητο που να εχει κρεας....ευτυχως που τεταρτη και παρασκευη δεν παγειρευω σχεδον ποτε κρεας και τρωμε ετσι κανενα οσπριο και λαδερο :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα πάω σήμερα... δε ξέρω τι είναι καλύτερο.. να περιμένω να αδιαθετησω η να με καθαρίσει? Φοβάμαι γενικά αλλά δεν έχω άλλη επιλογή... επίσης πρέπει να σκεφτώ από δω κ πέρα τι να κάνουμε...να αρχίσουμε προληπτικά εξετάσεις? Να κάνουμε καρυοτυπο ζευγους να δούμε τι γίνεται??? Μπορεί να γίνεται αμέσως σύλληψη κι να μην προσπαθήσαμε καθόλου αλλά σημασία έχει να κρατηθεί κ όχι να υπάρχει αυτό το άγχος και η ταλαιπωρία....! 
    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...