Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια! Είστε καλά; Μαγείρεψα, έπλυνα, άπλωσα, διόρθωσα, προετοίμασα το αυριανό μάθημα και σε λίγο θα πάρω τα δύο ζουζούνια και θα πάμε στη νονά του Πάνου. Κανονικά θα έπρεπε να διορθώσω κι άλλο αλλά βαρέθηκα. Το βράδυ μας δεν ήταν ό,τι καλύτερο :?:?:?:? Κοιμήθηκε στις 2.30, ξύπνησε 6.30, έφαγε, ξανακοιμήθηκε κατά τις 7.15 και ξύπνησε στις 10 αποφασισμένη να κάνει πολλά κακά..Τόσα πολλά που λέρωσε ΤΑ ΠΑΝΤΑ. Σεντόνια, ρούχα, ΟΛΑ! Μετά την ανέλαβε ο άντρας μου και ετσι κοιμηθηκα κι άλλο ;);););) Πάντως εύχομαι να φταίει που είναι αρρωστούλα γιατί με είχε καλομάθει με τα 7ωρα και τα 8ωρα και τωρα μου κακοφαίνεται :roll::roll::roll::roll::roll::roll:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια για τα παιδάκια μου. Να είστε καλά!!!!

Ελενάκι είναι αλήθεια ότι η φωτογραφία τη δείχνει φούσκα αλλά δεν είναι και τόσο. Είναι εδώ και κάποιες εβδομάδες κολλημένη στα 6 κιλά. Ψηλή είναι αλλά δεν ξέρω πόσο. Στους 4 μήνες θα πάμε για εμβολιάκια και θα ξέρω.

Νάνσυ έπαθα εγκεφαλικό με αυτό που διάβασα για τα ποτήρια :shock::shock::shock::shock: Κρίμα........

Αντωνία και Μαράκι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια!

Άλλωστε το είπαμε. Τα καλοκαιρινά μωράκια του 2012 είναι τα πιο όμορφα του κόσμου!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια σε όλες!!!!Πάω να ντυθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Delphinaki kai sena h kori sou tipota me ta fwtakia e?? Kai mena...exw tin entupwsi oti tha entupwsiazetai duskola h kori mou....e re ti exei na perasei o gampros mou :lol: Giauto egw tha eimai kali pethera gia na isorropeitai h katastasi!! :lol:

Tony kai gw aupni simera nai, alla entaksei den paraponiemai giati kanei kai kales bradies. Den nomizw apo to frouto giati twra 4 meres mono axladi tis dinw...aurio lew na balw axladi + milo...den einai akribws duskilia giati kaka kanei kathe mera...apla twra me tis kremes tin pianei mes ti nuxta kamia fora kai mallon to katalabainei apo nwris kai menei ksupnia mexri na ta kanei!! Ti na pw!

Bikouli kai esu aupni e? Ti na pw me ta kaka...eseis den trwte kai krema akoma gia na pw oti einai apo auto....emena twra teleutaia mou ta kanei auta....upomoni koritsaki pou tha paei tha strwsoun!

Anthi ta prolabes ola e! Egw ama douleua kanonika tha ithela tin Kuriaki na xalarwsw...kala kai gw simera oli mera douleies!

Kali boltoula!

Emeis sunithws apofeugoume na bgainoume apogeumata giati mexri na ksupnisei, na faei tin krema, na kanei kaka...exei paei bradu, ase pou exei polu mourmoura to apogeuma kai olo thelei paixnidia....giauto prospathoume ta prwina na bgainoume kamia boltoula, alla otan ksenuxtaw den exw kouragio kai tin xanoume kai autin :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, είστε καλά?

Εμείς ήρθαμε Πάτρα και απο την ώρα που φτάσαμε δεν σταμάτησε να βρέχει.Δηλαδή μεγάλη γκαντεμιά, λες και το χω κανονισμένο, κάθε φορά που έρχομαι, ριχνει και μια κακοκαιρία :cry: Η μαμά μου είχε στολίσει το σπίτι μου για να μου κάνει έκπληξη και η μπέμπα κόλλησε με τα φωτάκια, έπαθε πολιτισμικό σοκ :lol::lol:

Σταυρούλα μου μην αισθάνεσαι άσχημα, και γω τρέμω μήπως αρρωστήσει αλλά και πάλι είμαι της άποψης ότι αν γίνει μια φορά τουλάχιστον, μαθαίνεις πώς να το χειρίζεσαι.Βγάλατε δοντάκι?? :D Περιμένουμε φώτο όταν ξεπροβάλλει!Κάπου έχω ακούσει ότι πρέπει να φτιάξεις χαλβά :lol: Σε πρήξαμε με τα έθιμα,ε?

Ανθή μου ο Πανούλης και η φραουλίτσα είναι πολυ πολύ γλυκά παιδάκια και νομίζω μοιάζουν μεταξύ τους.

Και μας χτές ξύπνησε σε κάποια φάση και νόμιζα ότι είναι πρωί επειδή έχω καλομάθει.Κοιτάω το ρολόι και ήταν 4μιση :shock: Έπαθα σοκ, τελικά με την πιπίλα ευτυχώς ξανακοιμήθηκε.

Φιλάκια και στις υπόλοιπες :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρι καθε φορα που πας Πατρα χαμος γινετε..κ εδω το ιδιο πολυ βροχη..κ ειπε απο Τριτη θα κανει κ πολυ κρυο για να δουμε..καλα να περασετε με το μπισκοτακι..

Ελενα νομιζα οτι τρωτε μηλο γιαυτο το ειπα αλλα μαλλον ειναι αυτο που λες..πω πω θεμα κ αυτο να μην μπορει να ησυχασει αμα δεν ξελαφρωσει..δυσκολη η Εβελινα μας.. :lol::lol::lol::lol::lol:

Μαρακι κ γω θελω να βρεθουμε..θα δουμε μολις κανονισω θα σου πω να ξερεις..

Λοιπον ευχομαι σε ολες μας να κοιμηθουμε αποψε..

καλοβραδυ..............................................................................................................................................................................................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανουλες

τελικα εχουμε ένα δέντρο χωρις φωτακια :cry::cry: τα έβγαλε off η Αγγελική γιατι καποια στιγμη παταγε συνεχεια ένα κουμπακι που ρυθμίζεις πως θες να αναβοσβηνουν, αυριο θα πάρουμε καινουρια. Σημερα ευτυχώς δεν μου έβγαζε τα στολίδια αλλα γυρναγε γύρω απο το δέντρο και τα ακουμπαγε.

Το απογευμα την πήγα σε έναν παιδοτοπο μονη μου και είχα και τον μπεμπη μαζι, αφήσαμε τον μπαμπά μας σπιτι να μαζέψει κάτι πράγματα γιατι με μας μέσα στα πόδια του δεν υπήρχε περίπτωση να τελειώσει. Δεν το ξανά κάνω όμως με τίποτα το αποκορύφωμα όταν μου ζήτησε η μικρη τουαλέτα, φανταστείτε με να έχω βάλει τον μπεμπη στα πόδια μου μπρουμυτα και να κρατάω την Αγγελική αγκαλια να κάνει τσισα για να μην μου ακουμπήσει στη λεκάνη, ευτυχώς που η λεκάνη ήταν παιδική, χαμηλή.

Σταυρουλα πως ειναι σημερα ο Στρατουλης? περαστικα του. Μη φοβάσαι δεν θα το περάσει τόσο βαριά και εγω όταν είχα αρρωστησει έκανα 39 και και δεν έπεφτε και ο μικρός τελικα εκανε μονο βήχα. Μπράβο μπράβο και για το πρώτο σας δοντακι, ακριβώς έξι μηνών ε? Με το καλο και χωρις πόνο και γκρίνιες και τα υπόλοιπα.

Βικακι σας περνάμε τρεις ώρες :P την Αγγελική τη γεννησα έξι παρά τέταρτο το πρωι.

Ανθη κουκλακια και τα δυο, πολυ μου αρεσει η φωτογραφία που την εχει αγκαλιτσα. Καλο στολισμα και εσεις :lol:

Αντωνία και εσείς με καμένα φωτακια και εγω αυτο σκέφτομαι πως να περάσω αυριο τα φώτα χωρις να ξεστολισω. Τη γλυκια η Δεσποινουλα που κάθεται κάτω απο το δέντρο και τα χαζευει!

Αχ βρε Νανσυ τι πάθατε να λες που δεν χτύπησε κανεις να τρεχατε, και η Σαντυ καλη στο ξεστολισμα να την βάλουμε να κάνει παρέα με την δικια μου, να δουμε πια ειναι πιο γρηγορη στο ξεστολισμα :lol::lol: .

Έλενα δύσκολο βραδυ είχατε πάλι μπορει να ναι αυτο που λες ότι εχει αλλάξει η υφή στα κακακια και ζοριζετε. Για την αντίδραση που λες εκανε έτσι ο μικρός μου επειδή είχα σβήσει τα φώτα και αναβοσβηναν μονο τα φωτακια μετα δεν ξανασχοληθηκε ιδιαίτερα, μονο όταν τον πάω κοντα απλώνει τα χεράκια να το πιάσει.

Αριαδνη της άρεσαν τα φωτακια της μικρής, καλα θυμάμαι και εγω όσο ήμουν Πάτρα και ήμουν 10 χρονια, όταν άρχιζε να βρέχει ξεχνουσε να σταματήσει....πολυ βροχή όλη η δυτική Ελλάδα γενικότερα.

Άντε καλο βραδυ σε όλες και ελπίζω όλα τα μωρακια να κοιμηθούν ήσυχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια.

Δεν μπόρεσα να σας γράψω καθόλου. Έχει έρθει και η μητέρα μου σπίτι για να με βοηθήσει. 2 μέρες που μου είπε ο γιατρός να μην τον κάνω μπάνιο τον μικρό έχασε το πρόγραμμά του και όλο ξυπνάει την νύχτα και κοιμάται την ημέρα. Σήμερα θα τον κάνω οπωσδήποτε μπάνιο γιατί δεν αντέχω άλλο αυτό το μαρτύριο. Τον ακροάστηκε πάλι χτες και ήταν καθαρός. Έχει ακόμα βηχαλάκι αλλά πιστεύουμε ότι θα περάσει. Με ακροάστηκε και μένα γιατί έχω ακόμα βήχα και συνάχι και μου είπε ότι είμαι καθαρή αλλά να πάρω αντιβίωση klaricid των 500 κάθε 12 ώρες για 5 μέρες να καθαρίσω τελείως. Μπορείτε να μου βάλετε πάλι το λινκ με τα φάρμακα για τον θηλασμό? Το έχω χάσει και θέλω να τσεκάρω αν κάνει να την πάρω. Αν και μου είπε ότι αυτή την αντιβίωση την δίνουν και σε νεογνά. Τον ρώτησα αν κινδυνεύει ο μικρός να χειροτερέψει επειδή εγώ ακόμα έχω την λοίμωξη και μου είπε όχι ότι τώρα τον έχω κολλήσει ήδη και ότι αυτός θα κάνει τα δικά του αντισώματα τώρα και δεν ξανακολάει.

Ελπίζω σήμερα που θα τον κάνω μπάνιο να κοιμηθεί καλά γιατί δεν αντέχω άλλο δεν είμαι και συνηθισμένη να ξυπνάω κάθε μία ώρα το βράδυ. ΑΝ το κάνει και σήμερα και αύριο σημαίνει ότι άρχισε και μένα ο γολγοθάς των δοντιών. Ο παιδίατρος μου είπε ότι γι'αυτό ξυπνάει κλαίγοντας το βράδυ. Πονάει μέσα στον ύπνο του και κλαίει. Την ημέρα παίζει, βάζει το χέρι στο στόμα και ξεχνιέται- ανακουφίζεται και γι'αυτό λέει είναι πιο ήσυχος.

Αυτά από μένα. Λέω να στολίσω σήμερα αν και θα το κάνω εντελώς αγγαρεία. Δεν έχω καθόλου διάθεση.

Σόρυ κοριτσάκια που δεν έχω διαβάσει καθόλου τα νέα σας αλλά δεν προλαβαίνω καθόλου (και μου την έχει δώσει που δεν μπορώ να χαλαρώσω στο φορουμ :lol: )

Σας φιλώ όλες ανεξαιρέτως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα τσουπριτσες..

Σταυρουλα μου κουραγιο ρε συ θα βρειτε παλι τους ρυθμους σας..κ εμενα 3 μερα τωρα ξυπναει καθε μια ωρα κ κλαιει..λες να ειναι απο τα δοντια.. :?::?::?: δεν αντεχω αλλο θελω να κοιμηθω..ευτυχως ο μικρουλης δεν εχει ακροαστικα κ ειναι μια χαρα..σου εβαλα κ το λινκ..τσεκαρε την αντιβιωση..

Κατερινακι τελικα τα αλλαξα τα λαμπακια στο δεντρο κ ξεστολισα μερικα πραγματα κ ολα μια χαρα.

Κ σημερα επιτελους μετα απο δυο βδομαδες εστειλα την Δεσποινα στιν παιδικο σταθμο..ελπιζω να μην φερει καμμια ιωση παλι δεν θα το αντεξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera koritsia...egw kai simera mia apta idia...ekei pou elega oti eftiakse progamma mas epiase auto me ta kaka...kala xtes den kserw ti tin eixe piasei...apo to mesimeri den ekane swsta ton upno tis...kai meta to bradu pou pote den exoume problima sto na koimithei meta to mpanio xtes oute na faei den ithele! Auto prwti fora to kanei...kai koimithike nistiki me polu klama! :shock:

Meta ksupnise 3:30 kai ksanakoimithike 5 kai oli auti tin wra prospathousa na ti nanourisw.

To mono kalo einai oti simera pou ebala sto axladi prwti mera milo, to efage olo kai pio euxarista apo to sketo axladi!

Katerina egw den tha ebgaina me 2 moni mou me tipota! Stin ilikia pou einai ta dika sou ennow...giati tha fobomoun min arxisei to pio megalo na trexei h na mou feugei kai den tha mporw na to kinigisw! Pwpw kai auto me ta tsisa! Den to eixes skeftei oti mporei na sto kanei?? Se fantazomai me to Nikola sta podia sou kai kratontas ti mikri! :lol: Duskolo alla afou ta kataferes....twra tha ksereis gia tin alli fora!

Stauro sou kanei nera o mikros e?? Kaimenakia ti pernane me ta dontakia tous...les kai h Ebelina giauto na exei arxisei na einai etsi tis teleutaies meres?? Pantos olo koitaw kai den exw dei tipota na ksefutrwnei akoma!

Euxomai na einai kalitera simera...exei xasei ti seira tou o kaimenos, isws me to mpanio na tin ksanabrei.

Tony pisteuw oti kai o Anastasis tha bgazei suntoma dontakia! Mporei kai apo auto na einai

Ari ti leei h Patra? Polu broxi e? Edw emeis exoume poluuuuu aera...alla akoma zesti re koritsia...kathe mera paei panw apo 20 bathmous...pto Sabbato eixe ftasei 24! alla leei apo Pempti tha xalasei...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΤΣΟΥΠΡΕΣ....ΔΟ ΚΑΙΡΟΣ ΔΕ ΠΑΕΙ ΚΚΑΛΑ ΕΝΩ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΒΡΟΧΕΣ ..ΕΧΕΙ ΗΛΙΟ..ΔΕ ΠΑΜΕ ΚΑΛΑ!!!!

Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΣΠΙΤΙ ΤΗ ΠΡΟΣΕΧΕΙ Η ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙΑ :evil:

ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ... :roll:

ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Ν Α ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΜΑΚΑΡΟΝΑΚΙ ΜΕ ΧΤΑΠΟΔΑΚΙ..ΜΙΑΜΙΑΜ ΜΙΑΜ!!!

ΠΑΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΑΒΑΣΩ..ΝΑ ΔΩ ΠΑΛΙ ΤΙ ΕΙΠΑΤΕ ΤΟΟΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ`

ΜΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια!!!

σταυρουλα η αληθεια ειναι οτι με την αντιβιωση θα ηρεμησεις πιο γρηγορα!!περαστικα σας κ παλι..

σταυρουλα-ελενα-κ εσας ξυπνανε συχνα το βραδυ?γιατι κ η δικια μου ξυπναει ενω ηταν το αντιστροφο..τελικα ισως να ειναι απο τα δοντακια!!

αχ αντωνια τι τραβας κ εσυ>?!!!πολλες φορες σε σκεφτομαι εσενα κ την λια που ξυπνανε τοσο συχνα μεσα στην νυχτα..τι υπνο να κανεις..μεχρι να ξεκινησει το ονειρο τελειωνει κιολας!!αντε να ειναι εφιαλτης καλυτερα να ξυπνας,αν ειναι κανα καλο?!! :) καλο κουραγιο σας ευχομαι!!

αριαδνη τι γκαντεμια?παλι βροχη?εμεας σημερα ηλιο εβγαλε αλλα με δοντια..χτες κατα της 5 το απογευμα κατεβασα τον αντωνη θεσσαλονικη κ πηγαινα με 50 χλμ απο την πολυ βροχη κ το πολυ νερο στο δρομο που ειχε..

μαρια ωραιο φαι θα κανεις !!το ζηλεψα!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γυναικες της ζωης μου??

Μου λειψατε!Δεν προλαβα ολο το σ/κ να σας διαβασω!

Σας ταλαιπωρουν τα μωρακια σας παλι?Τι θα κανουμε πια....

Βουλα καλοριζικο το δοντακι σας!!!Καλυτερα ο Στρατουλης ε??

Εμας ο Μητσαρ...εεεεε... ο Στρατος μια χαρα! :lol:

Εκεινη τη μερα που σας εγραψα ημασταν και τα 2 μας χαλια,και το βραδυ κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα και ηταν σχεδον ολη νυχτα στο βυζι.Το πρωι ημασταν περδικια!!Κουφο!

Σημερα εχουμε παιδιατρο για εμβολιο.

Αρια επιτελους τελος με το δοντι κουκλα,και αλλο να μη σε ξαναπιασει!!Τι λεει η Πατρα???Ακομα βρεχει??

Η Νανσυ ειναι φεεεεικ, η Νανσυ ειναι φεεεεικ!!!Ελεος μαρη ολα σε σενα τυχαινουν???Αμαν κι αυτα τα παλιοποτηρα!!Εχω κι εγω τη βιτρινα με τα κρυσταλλα της πεθερας εδω...αλλα ευτχως δεν τα σπασαμε ακομα!!!Τα βγαζουμε κανενα βραδυ με τον αντρα και πινουμε για να το παιζουμε κυριλε! :D

Ελενα δεν ειναι μονο η δικια σου!Και ο Στρακας στα τετοια του!!! :lol: Το κοιταει καμια φορα το δεντρο με απαθεια και μετα τιποτα.Τα λαμπακια σκετα του αρεσουν περισσοτερο,αλλα με το δεντρο δεν τρελαθηκε! :lol::lol:

(Το ''Στρακας'' ειναι απο το Στρατος και την πρωτη συλλαβη του επωνυμου του,οπως λεμε ΛεΠα!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol: )

Δεν ειδα ακομα φωτος θα δω σε λιγο.

Αντωνια αν τον βαλεις για υπνο μαζι σου στο κρεβατι σου κανει τα ιδια?Δεν το δοκιμαζεις βρε μαναρι μηπως καταφερεις να κοιμηθεις εστω λιγο?

Εγω τα πηρα λιγο γιατι μου ειπε χτες πως η δπλανη παλι μπηκε στο μαγαζι κι εκανε παραπονο οτι τους ενοχλει ο μικρος.27 χρονων ειναι αυτη,και 30 ο γκομενος της.Και το κρεβατι τους ειναι μεσοτοιχια με το δωματιο του μνικρου και ειναι ψλοχαρτινοι οι τοιχοι.Δεν το λεει με ασχημο τροπο,το λεει και καλα γλυκά,αλλα και παλι τι θες να κανω ρε κοπελια????Εχει κανει αρκετες φορες παραπονο αλλα στον αντρα μου,εμενα οχι ακομα.

Και τι να κανω?Να πεις πως τον αφηνω να κλαιει?Καθολου δεν τον αφηνω.Και κατι νυχτες οπως χτες που παρολο που νιαουριζει απλως στην κουνια του,δειχνει πως αν τον αφησω λιγο θα κοιμηθει,ε δεν μπορω να το κανω γιατι ακουγεται.Και ειναι και μια 2 -3 το βραδυ.Εχουν κι αυτοι τα δικια τους αλλα ας κανουν υπομονη ,κι εχει σπουδασει και βρεφονηπιοκομος αυτη.Και ολο λεει θελω κι εγω παιδι αλλα ο γκομενος δεν θελει.

Εντωμεταξυ φιλοξενουν τον αδερφο της που σπουδαζει και του εχουν παραχωρησει το αλλο δωματιο και δεν μπορουν να πανε στο μεσα που δεν ακουγεται πολυ.

Και θελει ο αντρας μου να βαλουμε την κουνια στην κρεβατοκαμαρα μας για να μην ακουγεται.Ακομα εχουμε πανω απο ενα μηνα να κοιμηθουμε οι 2 μας μονοι..

Ο μικρος ακομα δεν θελει πιπιλα.Ξυπναει συνεχεια το βραδυ ,κοιμαται κολλημενος πανω μου κι αν γυρισω πλευρο ξυπναει και κλαει και θελει παλι το βυζι.Αν τον βαλω πιο κει ξαναερχεται αμεσω και κολλαει το πρωσοπακι τπυ πανω μου.Τι εξαρτηση ειναι αυτη??Δεν ηταν ετσθ και δεν ξερω τι να κανω για να το κοψω χωρις να τον πληγωσω.

Δεν με αφηνει ουτε πλευρο να γυρισω στο κρεβατι το καταλαβαινετε????Εχει πιαστει ο γοφος μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κ απο εμας!

μολις ψηθηκε η καρμποναρα μου κ ειπα να κατσω να σας διαβασω λιγακι.

το βραδυ κοιμηθηκε 2.30,αλλα ξυπνησε 10.30!νομιζω οτι το προτιμω αυτο απο το να ξυπναω στη μαυρη νυχτα κ να μη κοιμαται με τιποτα.

με εχει πιασει κ εμενα παλι το δοντι του καλοκαιριου κ πηρα τηλ να παω αυριο.κ αργησα..

αριαδνη η μπισκοτουλα σου ειναι για φαγωμα στη φωτο!!!τελεια!!! :D καλα ναι φανταζομαι αυτο που λες για τη βροχη.εκει παντα πιανειτο ξερω κ απο το χωριο τουαντρα μου που ανηκει σε δυτικη πελοπονησο.τα πιανει αυτα τα μερη πολυ.

κατερινακι μας περνατε ε; :D φανταζομαι στον παιδοτοπο,θα σε επιανε πανικος.εμενα με πιανει καμια φορα εδω σπιτι που ειμαι μονη κ θελουν κ τα δυο κατι συγχρονως κ π.χ κλαινε.

σταυρουλα μου υπομονη κοριτσι μου..να παρεις αντιβιωσουλα να γινεις περδικι.κ ο κουκλος σου το καημενουλι υποφερει..αχ τι τραβαμε..

αντωνια μου κ εγω σε σκεφτομαι οταν ξυπναω τη νυχτα.αχ τα αγορακια σας βγηκαν ζορικα.

μαρακι μου κ εσενα η αννουλα ξυπναει;πω πω ρε παιδι μου..που φτασαμε... :lol::lol: τελικα ολα εχοιυν τις κρισεις τους.

ελεναρα ακουγα οτι στη κρητη εχετε ακομα κ 24 βαθμους!παντως ολα αυτα δεν ειναι φυσιολοικα για δεκεμβρη..εμεις χθες ειχαμε τοσο υγρασια που κολαγε το πατωμα στο μπάλκονι.λες κ το σφουγγαρισα κ δεν στεγνωνε.

σημερα εχει ρεπο ο αντρας μου κ θελω να παω μια βολτα.με εφαγε η κλεισουρα κ τωρα που θα πιασουν τα κρυα τι θα κανουμε.. :x

η μπεμπουλα εκανε κακακια,παω να την αλλαξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες γειά σας.Εδώ ψιλοέβαλε κρύο, μία βρέχει, μία σταματάει, ευτυχώς το πρωί πρόλαβα και πήγα στον παππού μου να δει την μπέμπα, που του έκανε όλο γελάκια και συγκινήθηκε, είναι το 1ο του δισέγγονο!

Ευτυχώς χτες έγραψα πολύ εργασία, όση δουλειά έκανα στο σπίτι μου σε 3 μέρες, την έκανα χθες σε 3 ώρες!Είναι που εδώ δεν έχω να κάνω δουλειές παρά μόνο το μωρό και έτσι δεν είμαι κουρασμένη.

Νάνσυ, θα είχα πάθει εγκεφαλικό με τα ποτήρια!!Εμεις κάποτε σε έναν σεισμό όταν έμενα με τη μαμά μου, είχαμε μετακομίσει τον μπουφέ και ήταν την επόμενη μέρα να έρθει ο ξυλουργός να μας βάλει ένα στήριγμα απο πίσω και τελικά μας σπάσανε όλα τα ποτήρια τότε!Και ήταν πολύ τρομαχτικός και μόνο ο θόρυβος!

Λία....τελικά ο γιος σου πρέπει να είναι πολύ ερωτευμένος μαζί σου ;) Μάλλον καλά λένε για τους γιους με τις μαμάδες ;)

Έλενα, Μαρία και Αντωνία, μπορεί και σας να ταλαιπωρούνται με τα δόντια.

Σταυρούλα...περαστικούλια και τελικά είναι αυτό που σου έλεγα, ουδέν κακόν αμιγές καλού, τώρα ο Στρατούλης θα έχει αντισώματα ;)

Βικάκι καρμπονάρα??Μιαμ μιαμ, λιγουρεύτηκα τώρα.Εμένα η μαμά μου είχε σήμερα μακαρόνια με κιμά.

Σας έβαλα χριστουγεννίατικο μπισκοτάκι στην ομάδα :D;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια

απο τπ πρωι τρεχω με ικα κ οαεδ!πηρα κ την μπεμπα μαζι για να χω προτεραιοτητα αλλα θα πρεπει να ξαναπαω ικα κ θα πηγαινω καθε μηνα για τις πληρωμες της σαντυς

βικακι ρωτησες τον αντρα σου για το απογευμα;

αχ βρε καγουρο τι επαθες;εγω χωρις συνοδεια δεν τολμω να παω πουθενα με τα τρια..

εστε μου περαστικα στον μικρουλη

λια μου μωρο εχεις τι να κανεις..ας βαλουν ωτοασπιδες!δεν ειναι μεγαλο για να πεις οτι μπορεις να του πεις να σταματησει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακη μου καλα να περασετε!!!!!!!!!!

Αρι τι καλα που προχωρας με την εργασια σου..οποτε μεχρι το τελος της εβδομαδας θα την εχεις τελειωσει???τι καλος ο παππους σου φανταζομαι την χαρα του με το μπισκοτακι σου..κ η φωτο τελειαααααααααα..

Λιακι μου μην δινεις σημασια στην διπλανη σε παρακαλω..κ γω το σκεφτομαι για την διπλανη μου πολλες φορες που κλαιει το βραδυ ο μικρος αλλα κ τι να κανω ????εχω παρατησει την κουνια του μικρου εδω κ καιρο διπλα μου τον βαζωκ ειμαι παντα με το βυζι εξω μπας κ κοιμηθω καμμια ωρα ολοκληρη γιατι αν δεν το χει ξυπναει κ γινετε χαμος..δεν ξερω τι εχει παθει παλια κοιμοταν κ κατι 3ωρα...χθες προσπαθησε κ ο αντρας μου να τον κοιμησει κ ο μικρος εκλαιγε απαρηγορητος μεχρι που αγανακτησε κ ο αντρας μου κ μου λεει παρτον..πως τον αντεχεις μου λεει???δεν ξερω τιαλλο να κανω πια..δεν εχω διαθεση να κανω τιποτα απο την κουραση..κ γενικα εχω πολλα νευρα γιατι χωρις να το θελω αδικο πολυ την Δεσποινα γιατι ο μικρος ειναι πολυ απαιτητικος κ δυσκολος...

με το καλο το εμβολιακι σας...

Μαριαγιωργος ωραιο φαγακι θα κανεις..

Ελενα τι καλα που αρχισε να τρωει τα φρουτακια της η Εβελινα..α ξεχασα να σου πω μου ειπανε για την τριχοπτωση να βρασω μεσα σε νερο δεντρολιβανο κ να το αφαιρεσω κ μετα μαυτο το νερο να κανω μασαζ το κεφαλι μου δυο φορες την μερα...τωρα δεν ξερω αν θα εχει αποτελεσματα...εσυ πως πας με το μαλλι τα ιδια :?::?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια!!!

Lia ακριβως τα ιδια και ο δικος μου...εδω και 3 μερες κοιμομαστε μαζι και κολλαει πανω μου σαν βδελλα :lol::lol::lol: εχω πιαστει!!!αλμα περναμε για αυτο....

κλαιει !!!τα λεμε φιλιααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα ηθελα πριν να σε πω αλλα λεω κατσε να δοκιμασω!!!καλε πως το εκανες αυτο με το μικρο?κοριτσια μη γελασετε αλλα προσπαθησα να το κανω εγω στην μπεμπα οπως το εκανε η κατερινα με το μωρο μπρουμητα κ να σηκωνω π.χ παιδι για να κατουρησει..πολυ δυσκολο ειναι!!αλλα οταν εχεις αναγκη αυθορμητα βγαινουν ολες οι κινησεις!!

λια τοσο πολυ ακουγεται?δλδ αν κανετε σεξ σε βουβο το κανετε :lol::lol: κ εμεις εδω παρολο που ειναι μεζονετα 3ωροφοι ακουγοντε τα παντα διπλα!!η πλακα ειναι στο μπανιο..οταν κανουμε μαζι ακουγεται η ντουζιερα τους κ καμια φορα λεω καλε πολυ γρηγορα εκανε μπανιο αυτη!!! :lol: εγω αν δεν τελειωσει το ζεστο δυσκολα βγαινω..εκτος αν η αννουλα ειναι ξυπνια το κανω γρηγορο!!!

αριαδνη τελικα ειναι πολυ ωραια να εχεις βοηθεια..ετσι τελειωνεις κ την εργασια σου!!

αντωνια λες να κανει δουλεια το δενδρολιβανο?θα το δοκιμασω,αλλα μαλλον θελει συχνα να γινετε για να φανει η διαφορα..

βικακι καλα να περασετε!!!!εγω παλι σ.κ μεσα,γιατι βαριοταν ο αντρας μου!!με νευριασε παντως..μια μου λεει το σαββατο θα παμε ικεα βολτα,τελικα δεν..κ χτες θα πηγαιναμε κοσμος...παλι δεν.. :evil::evil: μπαφιασα μεσα ολη μερα..παω στο σουπερ κ χαιρομαι που παω μεχρι εκει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia! xathika pali! den eimai kala psuxologika kai kathe fora pou niotho ligo kalutera kati ginete kai pefto pali!!! den exo katholou xrono gia mena, eimai para polu kourasmeni oxi toso somatika alla psuxologika! den exo oreksi gia tipota... me ton antra mou exoume ginei kolos! toso kairo exo na bgo mia bolta, den boithaei kai o kairos pou toses meres fusaei notias kai den leei na iremisei gia na mporeso toulaxiston na ta pao mia bolta me to karotsi! toses meres tou elega na pame mia bolta me ta mora oloi mazi san oikogeneia alla exthes pali pou den douleue protimise na paei gia podosfairo!!! ti na po, exo kourastei! kai to thema einai oti exo kourastei kai mazi tou! barethika na exoume kai sunexeia episkeptes kai na mas xalane to programma! exthes pali eixame kosmo kati suggeneis tou kai irthan apo tis 6 t'apogeuma kai fugane 11 :shock::shock::shock::shock: den elegan na fugoun kai eblepan oti ta mora gkriniazan oli tin ora. meta pou fugane fagane kai koimithikan. eimai polu xalia koritsia. an imoun kala sigoura den tha ta elega ola auta... ksupnise o tonis pao na tou etoimaso to gala. elpizo kapoia stigmi na exo xrono na diabaso ta nea sas, mou leipete polu. filakia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα δε θα παω βολτα,εχει αγγλικα καθε δευτερα γαμωτο,το ειχα ξεχασει τελειως.. :(

πριν εκανα μπανιο τον αντωνη κ οπως προσπαθουσα να του πλυνω τα δοντια,δε γυρναγε το προσωπο του κ του το γυρισα με δυναμη κ αυτο ουρλιαξε απο νευρα δηλαδη.κ τον χτυπησα στον ωμο γιατι λεω θα ξυπνησεις τη μπεμπα.ε κ ηρθε μεσα ο αντρας μου κ λεει φυγε θα τον συνεχισω εγω,πως του φερεσαι ετσι;λες κ ειναι αλλης το παιδι.κ τα πηρα κ εφυγα απο το σπιτι κ εκανα βολτες μονη μου.μου την εχει δωσει κ εμενα η κλεισουρα αλλα εμενα ειναι η δουλεια του που εχει τυχει κ ειναι ολο απογευμα.αλλιως παντα καπου μας παει.εστω μια βολτα για περπατημα.πολλα νευρα εχω κ ξεσπαω στον αντωνη μου.

ευτυχως που εχω κ εσας κ τα λεω κ καπου ξεσπαω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανσυ δε μου απαντησες στο μηνυμα.. :roll: φανταζομαι θα εμπλεξες με καμια δουλεια η με τα μωρα :)

εχω κ εγω τριχοπτωση αλλα μαλλον ειναι εποχιακη.κ αν ειμαι τριτη μερα αλουστη με πιανει φαγουρα.κ λαδωνουν τοσο γρηγορα.δηλ τη τριτη μερα λαδωνει κ πριν τις εγκυμοσυνες δεν ημουν ετσι.

πιστευετε στο αλμα κοριτσια;εγω δεν εχω παρατηρησει ποτε,δε ξερω αλλα νομιζω ειναι μυθος.βεβαια δε το λεω με σιγουρια αλλα ετσι νομιζω.δεν το γνωριζω αν ισχυει.

χριστινακι μας λειπεις.να μπαινεις να μας τα λες κ εμεις εδω ξεπσαμε η σκαιπ.εγω το μονο που με ενοχλει ειναι η κλεισουρα.κ καποιες φορες κ η αφραγκια.κ η κλεισουρα αναγκαστικα λογω δουλειας του αντρα μου.κ δεν οδηγω κιολας να παω καπου,σε μια φιλη να κατσουμε να ξεσκασω λιγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βικακι κ χριστινα μια απ'τα ιδια!!!αυτη η κλεισουρα μου την εχει βαρεσει πολυ!!!εγω εδω τον ειχα 2 μερες κ προτιμησε να παιζει bubble sto facebook παρα να παμε μια βολτα! :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βικακη κ γω ετσι αντιδραω πολλες φορες στην καημενη την Δεσποινα..το εγραψα κ πιο πριν.δεν ξερω η κουραση η κλεισουρα ολα μου την εχουν βαρεσει στα νευρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου.

Τελικά θα την πάρω την αντιβίωση. Είδα ότι είναι όντως safe.

Βικάκι μου καλά κάνεις και τα λες σε μας γιατί σε καταλαβαίνουμε απόλυτα. Φαντάζομαι τύψεις που νοιώθεις μετά και έχεις και τον άντρα σου να παίζει τον ρόλο της συνείδησής σου. :evil:

Κοριτσάκια μην μιλάτε για κλεισούρα. Με τις αρρώστιες έχω να δω τον έξω κόσμο κάτι αιώνες.

Μαρία τι πλάκα με το ντουζ :lol::lol: .

Αντωνία μου ευχαριστώ για το λινκ. Πραγματικά νομίζω ότι ίσως πρέπει να μιλήσεις σε κάποια σύμβουλο θηλασμού ή κάποια παιδοψυχολόγο. Στη θέση σου μπορεί να έκοβα ακόμα και τον θηλασμό αν βοηθούσε. Φαντάσου στο λέω εγώ που ξέρεις πόσο υπερ ήμουν και πόσο σε στήριξα στην αρχή της προσπάθειάς σου. Όμως πιστεύω κιόλας ότι κάτι γίνεται λάθος αλλά πέρα από αυτό περισσότερο ανησυχώ για σένα. Θες να σου δώσω κάποιο τηλέφωνο να μιλήσεις γι'αυτό το θέμα μήπως σε βοηθήσουν? :roll:

Το θέμα είναι ότι μπορεί ο Αναστάσης να καταλαβαίνει πόσο χάλια είσαι και γι'αυτό να αντιδράει έτσι.

Τελικά τα κατάφερα και στόλισα. Βέβαια είμαι κάτι μέρες άπλυτη και θυσίασα την ευκαιρία να κάνω ένα μπανάκι για να στολίσω και να κοιμηθώ. Ελπίζω να προλάβω να κάνω το βράδυ. Όταν βρω ευκαιρία θα σας βάλω φωτογραφία.

Άρι δεν έχω λόγια για το ορεο μπισκοτάκι σου. Είναι μία κούκλα.

Πάω γιατί ξύπνησε ο μούργος. Φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...