Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τα αγιοβασιλακια 6ου-7ου-8ου '12 περιμενουν τον Santa!ν13


Recommended Posts

ολες λιγο πολυ εχουμε λοιπον το ιδιο προβλημα.καμια φορα λεω μην ειμαι αχαριστη γιατι εχουμε μια ομορφη οικογενεια χωρις προβληματα κ δυο υγιη παιδακια,λιγο ζορι υπαρχει με τα οικονομικα ας πουμε αλλα επισης ολοι λιγο πολυ αντιμετωπιζουν τετοιο προβλημα.τουλαχιστον λεω δε μαθαμε κ στα πολλα κ ετσι δε μας εχει φανει ακομα,αλλοι με επιχειρησεις που πανε κατα διαολου τι να πουνε.αλλα ειμαστε κ νεες κοπελες κ απο τη φυση μας θελουμε κ τη βολτιτσα μας κ να ψωνισουμε κ να κανουμε πραγματα για τον εαυτο μας.ε κ οταν δε μπορουμε μας τη βαραει.

πολυ φιλοσοφω τελευταια.με τις ντοματες θα με παρετε! :lol::roll::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βικακι τα διαβασα τα μνμ αλλα ειναι η ωρα που κανω ολη την ομαδα μπανιο..κ εγω φωναζω στη σαντυ κ μου βαζει χερι ο αντρας μου αλλα κουραζομαι κ εγω ολη μερα με 3 παιδια..τα μεγαλωνω μονη μου κ ειναι δυσκολο αυτο απο ψυχολογικη πλευρα..ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες κ λειπει κ συχνα εκτος..σημερα που βγηκα στις δημοσιες υπηρεσιες κ εβλεπα τα μαγαζια κ τον κοσμο να πινει καφε ειπα μεσα μου ενα αχ ουτε μια βολτα στα μαγαζια δεν μπορω να κανω..

κοριτσακια μου τα παιδια ειναι για την μανα κ αν δεν το αποδεχτειτε αυτο συνεχεια χαλια θα ειστε..οι αντρες μας πανε στην δουλεια κ γενικα εχουν ανεση κινησεων κ δεν καταλαβαινουν πως ειναι να εισαι ολη μερα σπιτι με παιδια.για παραδειγμα την μερα που ελειψα μια ωρα για πλεξιμο ο αντρας μου κρατησε μονο τη σαντυ τα μωρα τα αφησε στην μανα μου..ουτε για μια ωρα..

κ μεις βικακι παροοτι τα εχω ντυσει για βολτα ο αντρας μου δεν εχει γυρισει ακομα κ μεχρι να φαμε κ να κανει μπανιο δε βλεπω να πηγαινουμε πουθενα..παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια βλεπω τις φωτογραφιες!ολοκληρα παιδια γινανε ολα..πως περναει ετσι ο καιρος;;;;ποτε τα χαμε στις κοιλιτσες μας κ μιλαγαμε για τους υπερηχους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σταυρουλα μου ξερεις ποσες φορες ειπα τελος θα σταματησω να θηλαζω γιατι πιστευω πως το παιδι εχειπαθει εξαρτηση κ γιαυτο κανει ετσι..εχω ηδη μιλησει σε συμβολο θηλασμου 3 φορες κ αυτη με καθησυχαζει κ μου λεει πως το παιδι εχει συνηθισει να ειναι στην αγκαλια μου εκ των πραγματων απο τον θηλασμο κ απλως ειναι παιδι που εχει ανασφαλεια κ βρισκει ασφαλεια κ παρηγορια στο στηθος..μεχει συμβουλεψει καποια πραγματα οσον αφορα τον θηλασμο αλλα στην περιπτωση του Ανασταση κ αυτα δεν ποιανουν..δεν ξερω ποσο θα συνεχιστει αυτο κ ποσο θαντεξω..ειλικρινα..ειναι που δεν παιρνεικ πιπιλα κ μπουκαλι με τιποτα κ στεναχωριεμαι..αν κοψω τον θηλασμο τωρα δεν θα πινει γαλα ο μικρος????καθεμερα δινω ελπιδες στον εαυτο μου κ λεω λιγο ακομα υπομονη μηπως με το φαγητο κ αργοτερα το μπουσουλημα γινει λιγο πιο ανεξαρτητος..ξερω γω..αυτες τις σκεψεις κανω..σευχαριστω πολυ παντως κ γενικα σας ευχαριστω ολες για την συμπαρασταση κ την βοηθεια..πραγματικα με βοηθατε πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia sas diabasa alla eimai toso kourasmeni pou den thumama polla...

malwsa kai me ton antra mou...ti na pw re koritsia niwthw oli mera oti kanw agwna dromou...

o antras mou simera gurise sti douleia kai epidi tha pigaine simera xtes to bradu den sikwthike katholou...ok den eipa tipota to ekana moni mou imoun 2 wres ksupnia ti nuxta kai meta h mikri ksupnise 7:30 kai oli mera moni mou mexri to mesimeri pou irthe, fagame kai meta ebala ti mikri gia upno...kai meta peftei ekeinos na koimithei kai egw etoimazomoun na paw mathima....e ksupnaei h mikri kai egw pali na trexw kai na prospathw na etoimastw kiolas me tin psuxi sto stoma paw sto mathima...meta gurizw spiti pali me tin psuxi sto stoma giati tou eipa na kanei tin krema tis mikris (prwti fora) kai eixa agxos an tha ta kanei swsta...erxomai spiti, den prolaba oute ta papoutsia mou na bgalw kai mou ti dinai kai mou leei oti tha paei na kanei mia douleia se ena filo tou!!!!!!!! E kai egw ksespasa.... ma exw adiko?? Den pisteuw oti ta paidia einai mono gia ti mana sorry....kai oi duo mazi to kaname den mporei mono o enas na katareusei...fusika an uparxei h anesi giati ntaksei an douleuei oli mera allo auto....alla niwthw toso kourasmeni pou den exw oreksi oute na xamogelasw sti mikri!

Kai gw exw mpouxtisei oli mera spiti...tin Kuriaki den pigame pouthena giati bariotan....giauto ekana oli mera douleies.

Auta...sorry pou sas zalizw to kserw oti eiste kapoies se xeiroteri thesi apo mena...

Ari to cookie polu glikouliko!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι παθαμε ολες σημερα;μερα εθνικης καταθλιψης ειναι; :lol:

εμενα εφυγε τωρα,πηγε αγγλικα κ πηγε κ τον αντωνη στη πεθερα μου.κ μαλωσα παλι γιατι κατι εγινε κ εχω τσαντιστει με κουνιαδα κ επειδη ειμαι κ οπως ξερετε με τους δικους μου τα εχω βαλει με ολους.πω πω μιλαμε θελω να σηκωθω να φυγω τωρα κ να γυρισω οποτε γουσταρω.

αντωνιτσα μου ποσο δικιο εχεις να μην αντεχεις..κουραγιο,ξερω πως μπορει να στη σπαμε αν στο λεμε αλλα τι να κανουμε,πραγματικα κ εμενα ωρες ωρες κολαει στο στηθος.οχι σαν εσενα αλλα ωρες ωρες απελπιζομαι κ αν ειμαι ξαπλωμενη πιανομαι κ εγω.βεβαια εχω κ τη λυση του ξενου αλλα δε το πινει παντα.

νανσυ μου ελατε να με παρετε κ εμενα για βολτα! :lol: αν οπως λες καταφερεις να πας.παντως οντως ετσι ειναι τα παιδια πιο πολυ ειναι για τη μανα.ελεναρα μου ναι μαζι τα καναμε αλλα ετσι μας μεγαλωσαν κ ειναι κ περασμενο στο dna τους,κακα τα ψεματα.κ εμενα με βοηθαει κ πολυ καποιες φορες.οντως μεγαλωσαν τα παιδακια ,μας,εμενα η μπεμπα με τρελαινει που ολο κανει κραυγουλες θελω να την φαωωω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα τσουπρακια μου ομορφα!!!!

Αχ εσεις οι δευτερομανουλες απορω ποτε προλαβαινετε και μπαινετε στο μαμμυ..... :cry: . Εγω ρε γμτ τελευταια δεν προλαβαινω. Και να πω οτι κανω και κατι διαφορετικο? Οτι εκανα παντα απο καθημερινες δουλειες, ισως επειδη θελει ο πριγκιπας να καθεται στον υπολογιστη και να βλεπει παιδικα......αλλα ρε μαμωτο οποτε παω να κατσω τοτε θυμαται και θελει και αυτος :evil::evil::evil::evil::evil: . Η επισης τοτε θελει να παιξουμε, η του ρχεται να χεσει ή να φαει ή ή ή .....!!!!!!!

Τελος παντων. Εμεις εδω πανω περιμενουμε τον ερχομο του χιονια. Δεν μπορω να πω οτι εχει ψοφοκρυο, σημερα ειχε 5 βαθμους αλλα αυτη τη βδομαδα προβλεπεται να δουμε ασπρη μερα. Θα παρουν φωτια τα τζακια και οι καυστηρες!!!!!

ΝΕο δεν εχω κανενα να σας πω κοριτσακια μου, περιμενω να ερθει η πεμπτη να κανουμε τα εμβολιακια μας, το ροταριξ και το χεξα και να δω ποσο μεγαλωσε :)

Ααααααα ξεχασα. Εχουμε νεο!!!!!!! Η νεραιδουλα παιρνει πιπιλα :ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty::ymparty: . Την δοκιμασα το Σαββατο ετσι για πλακα και αρχισε να την ρουφαει με μανια. Απο εκεινη την ημερα την εχει παρηγορια, μιας και την παραμελω οσο να πεις :cry::cry::cry::cry::cry:

*******************************************************************************************************************************

Ανθουλι πως ειναι τα μωρα? Ελπιζω να ειναι καλα σημερα :) ΠΕραστικα σας .

Τα μωρακια σου ειναι πολυ γλυκα :D:D:D:D:D

Λιουμπιτσα και ο μπρατσαρας μου κρυωσε? Περαστικα και σε εσας. Πηγατε στο γιατρο? Κανατε το εμβολιο? Περιμενουμε νεα σας.

Αχ το πουλι μου κανει και βαρελακια!!!!! Η δικια μου ακομη ειναι στο σταδιο που προσπαθει να γυρισει απο ανασκελα μπρουμυτα.

Καλα η διπλανη δεν παει καλα.......! Αγνοησε την.

Αριακι πηγες στη μανουλα ε? Καλα να περασεις :). Το μπισκοτακι ειναι πολυ γλυκο και μεγαλωσαν πολυ τα μαλλια σας !!!!

Τονινο μου σε σκεφτομαι συνεχεια εσενα και τη Λια....μακαρι να ηρεμησουν τα μωρακια σας να ξεκουραστειτε και εσεις.

Σταυρουκο πως ειναι ο κουκλος? Περαστικα σας......Με γεια το δοντακι!!!!!

Ρε Νανσουιτα τι επαθες? Πολυ χαλαρη σε βρισκω. Εγω θα ειχα εκνευριστει πολυ. Ηταν που τα μελετουσες και εσπασαν!!!!!!

Κατερινουλα και του χρονου με υγεια. Αυτο με τα λαμπακια ειναι πολυ σπαστικο!!! Πως τα καταφερες βρε θηριο και κατουρησατε???????

Χριστινακι μου γλυκο σε νοιωθω τοσο πολυ...... η κλεισουρα ειναι κακος παραγοντας σε πολλα πραγματα και μεγενθυνει τα προβληματα. Εσυ με 2 μωρα ειναι ζορι, εγω με 2 παιδια επισης. Εσυ με επισκεψεις και εγω με την μοναξια!!!! Προσπαθησε να δεις την ομορφη πλευρα....οτι εχεις 2 ζωουλες που βγηκαν απο το σωμα σου και ειναι οι θησαυροι σου. Καθε φορα που θα κοιτας τα ματακια τους θα βλεπεις τοση ευτυχια! Εγω αυτο κανω, αγκαλιαζω τα μωρακια μου και λεω δοξα τω θεο που αξιωθηκα να το ζησω. Ετσι μονο ξεκολλαω....

Συγνωμη αν προσπερασα καποια και δεν σχολιασα. Ειχα να διαβασω 8 σελιδες και σαν να παει να με πιασει ημικρανια :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια πάντως δεν συμφωνώ ότι τα παιδιά είναι μόνο για τη μάνα.Σίγουρα εμεις έχουμε το "μητρικό ένστικτο"και μπορεί να ανταπεξέλθουμε πιο γρήγορα και αποτελεσματικά αλλά όταν το ζευγάρι δεν έχει απο αλλού βοήθεια και δεδομένου ότι υπάρχει το μαγείρεμα, το σιδέρωμα η καθαριότητα κλπ θεωρώ ότι ο άντρας πρέπει να βοηθάει εξίσου.Το λέω εγω που κόντεψα να καταρρέυσω τις τελευταίες 2 βδομάδες και γι αυτό σηκώθηκα και έφυγα.Καταλάβαίνω και τον άντρα μου γιατι δουλευει πλεον 3 δουλειές αλλά και γω φρίκαρα.Δεν λέω, προσπάθεί να βοηθήσει αλλά ποτέ δεν είναι αρκετός ο χρόνος!

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για το μπισκοτάκι..

Αντωνίτσα μου σου στέλνω θετική ενέργεια και πολλά πολλά φιλιά, εσύ σίγουρα είσαι η πιο κουρασμένη της παρεάς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Nai re Biki kai mena me boithaei alla merikes fores niwthw kai pali oti den me katalabainei....kai aptin kourasi arpazomai kai polu eukola...

:lol::lol: gia tin ethniki katathlipsi!!

Eutuxws pou exoume to postaki kai gelame kai ligo...

Tony me to malli to idio...den exw dei belteiwsi...apla den to anaferw pia giati kai niwthw oti sas kourasa me auto to thema alla kai den thelw na to skeftomai giati me stenaxwrei polu pou mou exoun meinei ta misa mallia...fantasou oti den ta xtenizw kan pia...ta kanw pistolaki kai ta fountwnw gia na fainontai ligo normal!! Exw parei kai mia bafi toso kairo kai fobamai akoma kai auto na kanw mipws kai ta epibarinw...dendrolibano e?? pwpw kai den maresei h murwdia...fantazesai na bromokopaei olokliri dendrolibano?

Auto to diabases kapou?

Lioumpa :lol: e ti perimenes kai esu na enthousiastei o Strataras me ta lampakia??? An anti gia Ai Basili tou kremaseis kamia afissa me kanena gkomenaki me magio eimai sigouri oti tha enthousiastei! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α καταλαβα ολες τα ιδια θεματα εχουμε...

Ελενα κ γω ετσι νιωθω πολλες φορες οτι δεν εχω κουραγιο να χαμογελασω στα παιδακια μου..

τι να πω ρε συ θα φτιαξουν τα πραγματα..

κ γω εχω πει πολλες φορες τι καλα που εχω κ σας κ με στηριζετε..

Βικακη :-*

Ελενα αυτο για το δεντρολιβανο το ελεγε μια αισθητικος σε σελιδα στο face book οτι το χει κανει κ εχει αποτελεσματα..τωρα τι να σου πω..

Αρι καλα εκανες κ εφυγες :!::!::!:

Κατερινακι περιμενετε χιονια..τι καλα :!::!:

post-9830-13873939867535_thumb.jpg

post-9830-13873939868609_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αν σας πω οτι παρηγορουμε πως κ εσεις ειστε ετσι :?: ξερω ακουγεται καπως ...μου την εχει δωσει πολυ αυτες τις μερες..παω να τον αγκαλιασω κ μου λεει περιμενε..παω να τον φιλισω κ κοιταει το λαπτοπ. :evil::evil: .παλι καλα εχω εσας κοριτσια κ μπορω να λεω τα αποθυμενα μου..σημερα εκλαιγα το πρωι γιατι παλι τα ιδια εκανε..αντε κ μ@@@@υ ειπα απο μεσα μου..τωρα στην δουλεια ειναι..τοσες ωρες που καθεται επιφυλακη στην βεροια αναριωτιεμαι μηπως παιζει κ εκει τιποτα!!ετσι για πλακα τον ειπα οτι ανετα κανει αλλη μια οικογενεια εκει..εκει που καθεται σε ενα καφε το εχει μια κοπελα..οταν μιλαει γι'αυτην ολο χαμογελα ειναι,μη χεσω..τι να πω? :evil: ισως κ να ειναι μια φαση που δεν εχει ορεξη κ για τιποτα..σας επρηξα!!!

κατερινα κ εδω ψιλοχιονιζει τωρα!!!η νεραιδουλα πηρε πιπιλα?αχ τι καλα!!παντως για μενα σωτηρια ειναι..αμεσως κοιμαται με αυτην κ το σκυλακι μας βεβαια!!!!!

αχ ρε κοριτσια κριμα που δεν ημαστε κοντα να βγαιναμε η εστω κ στα σπιτια μας για κανα καφε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια! καλη εβδομαδα!

πολυ καταθλιψη επεσε στην ομαδα! :(

εμεισ στολισαμε ολο το σπιτι και η βαλερια δεν εδωσε πολυ σημασια, μονο τα φωτακια παρατηρησε λιγο και αυτο ηταν!αυτη τη βδομαδα ο αντρας μου εχει αδεια οποτε θα περασουμε αρκετο χρονο ολι μαζι αν και το κρυο ειναι τσουχτερο οποτε δεν μπορουμε να κανουμε και πολλες βολτουλες!τωρα εχουμε 7 βαθμους, βρεχει και φυσαει! :evil:

τι καλα αρι που κανεις ηρεμη την εργασια σου!σου χα πει οτι εχω κανει και γω μεταπτυχιακο στο εαπ?!αρα ξερω το ολο συστημα!

η βαλερια σταθερα προγραμματακι, κοιμαται 9 και ξυπναει 7 το πρωι!

φιλια σε όλες!

αντωνια κουραγιο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antwnia akribws etsi eniwtha simera...sunithws otan tin allazw tis kanw paixnidakia kai simera opws to eipes den eixa kouragio oute na xamogelasw...

Delphinaki pwpw fantazesai na mename pio konta...tha pernan fwtia oi paidotopoi!! Etsi opws exoume gnwristei edw pio aneta ta leme metaksu mas, egw as poume ola auta pou lew edw polla den niwthw aneta oute stis files mou na ta lew...ase pou exei perioristei o kuklos twn filwn me to na min mporw na bgainw...telos pantwn...

Re Delphina to pisteueis oti mporei na kanei kati o dikos sou? Giati den tou les mia mera gia plaka, tha erthw kai gw na se perimenw ekei sto kafe gia na kseskasw ligo ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελεος!!!Ειχα γραψει ενα κατεβατο ολοκληρο και σβηστικε!!! :evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Και ποσο βαριεμαι να τα ξαναγραφω!

Τα μωρακια σας ειναι κουκλακια.

Αντωνιτσα μου τα ιδια αισθανομαι κι εγω και στα ιδια ελπιζω...Κατι πρεπει να γινει γιατι δεν παλευεται..Και εχουμε εμεις το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης.

Ολες χαλια ειμαστε ε?Ποσο καλυτερα θα ηταν αν ημασταν πιο κοντα...

Τουλαχιστον εχουμε η μια την αλλη..

Βικακι κι εμενα τα μαλλια μου λαδωνουν πολυ γρηγορα απο τοτε που γεννησα,πολυ σπαστικο ειδικα τωρα που δεν προλαβαινω να λουζομαι.

Μαρια ευτυχως απο την κρεβατοκαμαρα δεν ακουγομαστε πολυ,αλλα οταν τα ειχαμε κοιμομασταν στο δωματιο που ειναι τωρα του μικρου και οταν συνηδειτοποιησα τι εχουν ακουσει οι διπλανοι...Θα με βλεπουν και θα λενε ''να αυτη που εκανε τα αισχη''!!! :lol::lol::lol:

ΤελιΚα οι αντρες μας ολοι τα ιδια κουσουρια εχουν?

Τι φταει πια που ειμαστε ολες ετσι?Ο γαμος?Η μητροτητα?Το κεφαλι μας?

Αλλιως περιμεναμε την οικογενειακη ζωη κι αλλιως μας βγηκε..

Ελενα εχουμε αργιλεδακι στο δωματιο του μικρου!!Εχω ξεχασει να το βγαλω ,ηταν απο πριν εκει και ειναι ψηλα κι ολο τα αναβαλλω!Τωρα οταν το βλεπω σκεφτομαι εσενα και την αφισα!!!! :lol::lol::lol::lol:

Γαμωτο ξεχασα τα περισσοτερα τωρα!!

Ολα καλα με το εμβολιο,περδικια ειμαστε.Απο κιλα ,υψος ,στα ιδια.Μας εδωσε και προγραμμα και 16 του μηνος ξεκιναμε μηλαρακι!!

Σορρυ που δεν σχολιαζω πολλα αλλα τα ειχα γραψει πριν και τα ξεχασα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια κι εγω ετσι που εχω καταντησει αεριποιητη,ανοικοκυρευτη και γκρινιαρα,δεν του καθομαι κιολας..πολυ φοβαμαι οτι καποια στιγμη θα το φαω το κερατακι μου...

Καλα εννοειται οτι ολα αυτα που λεω σε εσας δεν τα λεω στις φιλες.Που ετσι κι αλλιως τωρα πια δεν τις βλεπω και πολυ,αλλα γενικα δεν καταλαβαινουν και με κοιτανε σαν εξωγηινη.

Πολυ μοναξια νοιωθω.Κι εχω αρχισει και δε νοιωθω καθολου καλα με τον εαυτο μου.Με εκνευριζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ γλυκες μου φιλεναδες....... ποσο ανετα νοιωθω μαζι σας. Ειλικρινα ειναι ετσι οπως τα λετε.

Ξερετε για εμενα πραγματα που ουτε στην κολλητη μου που ειμαστε φιλες απο 4 χρονων δεν τα λεω. Εγω ειμαι πολυ ειλικρινης γενικα στις σχεσεις μου και οτι νοιωθω το λεω. Δεν ωραιοποιω καταστασεις ουτε λεω ψεματα, λεω τα πραγματα με το ονομα τους ενω οι φιλες μου δεν κανουν ποτε παραπονα για τους αντρες τους ή τις πεθερες τους ή τα κουνιαδια τους....γινεται ολα να ειναι καλα, να μην εχουν ποτε με κανενα προβλημα?

Δε λεω...μακαρι ολος ο κοσμος να ειναι αγαπημενος και ευτυχισμενος και να μην αντιμετωπιζει κανενας προβληματα, αλλα οταν εγω ειμαι ειλικρινης μαζι τους εχω πλεον την απαιτηση να ειναι και ο αλλος. Παλαιοτερα τα ελεγα ολα στις φιλες μου, ανυπαντρες αυτες, και καμια δεν με καταλαβαινε, ισα ισα με ελεγαν υπερβολικη και βασικα ποτε δεν ακουγα καποια λογια παρηγορα, παντα τα παρουσιαζαν λες και σε ολα ημουνα λαθος εγω.

Ετσι επαψα να τα συζηταω μαζι τους και ησυχασα. Μονο στην αδερφη μου τα λεω ολα που με καταλαβαινει και ξερω πως οτι πουμε θα μεινει μεταξυ μας.

Ισως επειδη δεν γνωριζομαστε απο κοντα εχουμε τετοια ανεση, γιατι ξερουμε οτι αυτα που λεμε μενουν μεταξυ μας και καμια δεν ανταγωνιζεται την αλλη, μιας και δεν εχουμε να χωρισουμε και τιποτα ουτε να μπει η μια στο ματι της αλλης.

Η αγαπη και ο σεβασμος που αναπτυξαμε εδω μεσα ειναι πολυ ομορφο πραγμα και εμεις το κερδισαμε :D:D:D

Μαρακι μου γλυκο μην βαζεις τετοιες ιδεες στο μυαλο σου :shock::shock::shock::shock::shock: . Εισαι πολυ ομορφη κοπελα και σε σχεση με τον Αντρεα εισαι σαφως πολυ καλυτερη (χωρις παρεξηγηση...). Η φωτο στο φατσοβιβλιο με την πριγκιπισσα στολιδι ειναι απιστευτη!!!!!!!!!!!!

post-6804-13873939871514_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερίνα μέσα στο μυαλό μου είσαι.Και γω νιώθω πολύ απογοητευμένη απο κάποιες φίλες μου και κάποια στιγμή που είπα σε κάποια ότι εσύ έχεις βοήθεια ενώ εγώ δεν έχω(τη μαμά της), κόντεψε να με φάει γιατί μου είπε ότι εγώ εχω εύκολο μωρο και αυτή όχι οποτε να εξισορροπούνται τα πράγματα :shock: Και γενικώς όπως λέει και μια καλή μου φίλη είναι ότι πρέπει να διαχειριζόμαστε τα πράγματα πιο αναλαφρα και να μην στενοχωριόμαστε για συμπεριφόρες των άλλων γιατί ο κόσμος δεν περιστρέφεται γύρω απο μας...

Δεν ξέρω, πολύ δύσκολα μου φαίνονται μερικές φορές όλα αλλά παίρνω κουράγιο απο το μπισκοτάκι που ήρθε τόσο απροσδόκητα στη ζωή μου και ίσως με μάθει να σκέφτομαι διαφορετικά.

:x:x:x Είστε η πιο γλυκια παρέα :)

post-6804-13873939873051_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριαδνουλι μου και ολα τα κοριτσακια :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG::YMHUG:

Ειμαι σιγουρη οτι καποια στιγμη στο μελλον οσες συνεχισουμε να εχουμε με οποιοδηποτε τροπο επαφες (μαμμυ, τηλεφωνο, σκαιπ) θα οργανωσουμε μια συναντηση οπως αυτες που κανουν τα σχολεια μετα απο χρονια και θα συναντηθουμε :D:D:D:D . Το σκεφτομαι και συγκινουμαι...... :)

Ποσο ομορφα θα ηταν να ειμασταν ολες κοντα........ :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια!!!πολυ χαιρομαι που ειστε εδω!!!!!!!!!ελενα μου τον ειχα πει να ερθω κ μου ειπε οχι γιατι λεει θα κουραστουμε!!!!ενω εχω παει κ αλλες φορες για ξεσκασω!!!εντωμ,εταξυ αυτη η κοπελα τον ειχε πει να φερω κ το μωρο για να το δει..τι να πω?!!!ολα τυχαια ειναι στην ζωη?!!!!!!!!!

λια μπραβο στον αντρακλα που ειναι τελεια!!!καλη αρχη με το μηλο!!!!

οσο για τις φιλες εχω μια εδω κοντα αλλα οταν της λεω κατι δεν ξερω γιατι με νευριαζει!!

post-6804-13873939873545_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που θα παει θα το παρω το αυτοκινητακι!!!

Μπορει να ειναι σαν καρουλι μικρο αλλα θα κανει τη δουλεια του ;);););)

Ερε κατι βολτες που θα πεσουνε :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Θα ξορκισω τη μοναξια μου :evil::evil::evil::evil: . Θα παιρνω το αυτοκινητακι μου, θα φορτωνω τα παιδακια μου ή ακομη καλυτερα θα κανω μια σταση στη βεροια και θα ΤΑ ΦΟΡΤΩΝΩ (χαχαχχαχαχχαα) και θα παω για καφεδακια :)

ΜΑρακι, ναταλιτσα, τονινο ακουτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε θα με βαρεθειτε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είμαι πολύ κουρασμένη τον τελευταίο καιρό :(:(:(:(:( Δεν έχω καλή ψυχολογία..Τέλος πάντων.Αύριο έχει γενέθλια ο άντρας μου και επίσης λέμε να στολίσουμε το σπιτάκι και δεν έχω πολλή όρεξη. Θέλω να πέσω σε ένα κρεβάτι και να σηκωθώ από αυτό σε 2 μέρες. Ακόμα είναι ξύπνια και τα δύο και οι δουλειές δεν τελειώνουν ποτέ. Έχω φτασει σε σημείο να ξεκουράζομαι όταν είμαι στη δουλειά :?:?:?:?

Θέλω κι εγώ πάρα πολύ να συναντηθούμε κάποια στιγμή όλες μαζί. Είναι πολύ περίεργο που μοιράζομαι τόσα πράγματα με κορίτσια που δεν έχω δει ποτέ στη ζωή μου..

Αριαδνούλα και Κατερινάκι σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για Πάνο και φραουλίτσα(-Αλεξάνδρα).

Κάτι άσχετο.Στις 4 Δεκεμβρίου πριν από ένα χρόνο ακριβώς έμεινα έγκυος στη φραουλίτσα μου..Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός.....

Πολλά φιλάκια σε όλες σας! Καλό βράδυ να έχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!Χειμωνιασε για τα καλα!Σας διαβαζω αλλα αυτες τις μερες και γω χαλια ειμαι!Διαθεση μηδεν,ευτυχως με κραταει η μπουμπου αλλιως,θα χα παρει τα βουνα!

Χτες πηγα στην μανα μου απο το πρωι και μου κρατησε την μπεμπα και κοιμηθηκα τρεις ωρες το μεσημερι :ymapplause: και πραγματικα πηρα λιγο τα πανω μου.

Εγω βρε κοριτσια εχω προχωρησει σε αλλο επιπεδο,ενταξει παντα τσακωνομουνα με τον δικο μου αλλα ενιωθα οτι τον αγαπαω,ομως με το που γεννησα την μικρη ,δεν ξερω,αλλα σαν να εφυγε απο μεσα μου.Με ενοχλει οτιδηποτε κανει,νιωθω οτι ειμαι καλυτρερα οταν ειμαι μονη μου με την μπουμπου,ακομα και το σεξ πλεον το βλεπω σαν ξεσπασμα...εγινα φτηνη. :? Σε καθε τσακωμο του μιλαω για χωρισμο και οτι εχω αναγκη να μεινω μονη μου,καναμε αμαν να νοικιασουμε σπιτι(εμεινα σχεδον σε ολη την εγκυμοσυνη και μεχρι πριν ενα μηνα στην μανα μου γιατι το προηγουμενο που μεναμε ηταν τριπατη μεζονετα και δεν θα τα εβγαζα περα με δουλειες αλλα και οικονομικα πλεον),ομως δεν μου δινει σημασια,πιστευει οτι τα λεω πανω στα νευρα μου.Στις φιλες μου που τα συζηταω με λενε υπερβολικη και να μη χαλασω το σπιτι μου.Αφου δεν μου αρεσει η καθημερινοτητα μου,τα οικονομικα πανε χαλια,μεσα στην ανασφαλεια,μενω στην Αθηνα ενω παντα ηθελα να μαι επαρχια και δεν με ακουγε.Αν ειμασταν στο χωριο μου θα μασταν στο δικο μου σπιτι και ας εμενε απο δουλεια με μια μικρη βοηθεια των δικων μας θα μασταν ανετοι,ενω τωρα καθε μερα ειμαστε αιωρουμενοι.

Ολα γινονται σε γρηγορους ρυθμους και βαρεθηκα να τρεχω.Δεν περιμενα τετοια ζωη,ημουν και ψιλοκαλομαθημενη και μου φαινεται τραγικο να μην εχω αυριο να προσφερω τα απαραιτητα στην μικρη μου :(

Προσπαθω να αφοσιωνομαι στην μπεμπα αλλα ολα αυτα τριγυρνανε στο μυαλο μου,εχω τρελες τασεις φυγης,μου ρχεται να την παρω και να παω στο χωριο μου.....

Σορι για την πρωινη μιρλα αλλα και γω νιωθω πολυ ανεετα μαζι σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια σημερα επλιζω να στε ολες καλυτερα..

εγω οπως το φανταστηκα δεν πηγαμε πουθενα..

εβγαλε πολυ κρυο..

εγω κοριτσια νοιωθω καλυτερα αλλα μαλλον θα φταιει που εχω πανω κ κατω δικους μου ανθρωπους να βλεπω κ περναει η ωρα..ισως επειδη γεμιζω το μυαλο μου κ τη μερα μου με διαφορα πραγματα αλλιως σιγουρα θα ειχα φρικαρει!μηπως να ξεκινουσατε ολες το πλεξιμο;;; :lol::lol::lol:

αχ ιντερνικες μου φιλες αν λεγαμε κ στις φιλες οτι λεμε εδω θα ειχαν εξαφανιστει :lol::lol::lol:

εγω εχω σταματησει να πολυπαιρνω τηλ την παιδικη μου κολλητη φιλη γιατι δεν εχουμε τιποτα κοινο..εγω παιδια εκεινη χωρις κ καθε μερα στην καφετερια που ανοιξαν..το καθημερινο δηλαδη τηλ δεν υπαρχει..ουτε ερχονται πια σπιτι που εκαναν μια στο τοσο λογω καφετεριας.γενικα εχουμε πολυ διαφορετικη πορεια..μιλαμε αλλα οχι στην συχνοτητα που τα λεγαμε.

πρεπει να παω να μαζεψω τον χαμο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη εγω περυσι 7 δεκεμβριου εκανα το τεστ και το ιδιο βραδυ ακουσα την καρδουλα της στην γυναικολογο,ημουν ηδη 5 εβδομαδων :x:x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
    • Τωρα σχετικα με τους γιατρους ψαχτηκα πολυ διαβασα για το Ελενα κ πηγα μονη οταν ημουν ακομη στον προηγουμενο γιατρο..ο νεος γιατρος ηθελε να παω σε αιματολογο με βαση το ιστορικό πριν τον ενημερώσω οτι το εχω ηδη κανει.. για θρομβοφιλια ειχα κανει τις βασικές εξετασεις πριν καταληξουμε στην εξωσωματικη γτ ειχαν αποβολες τοσο η μαμα μου οσο κ η γιαγια μου μετα το πρωτο παιδι..αν κ δεν οφειλονταν μαλλον σε κατι τετοιο..η μαμα μ μετα τη γεννα τ αδερφου μ ειχε υπερθυροειδισμο κ ο γιατρος δε της εδινε αγωγη στην εγκυμοσύνη οποτε μαλλον γι αυτο εχασε 2 παιδια πριν απο εμενα (μας εκανε στα 22 και 24)..κ η γιαγια μ αφου επεμεινα κ την ρωτουσα μ ειπε πως ισως δεν προσεξε αρκετα στις επομενες κ τα εχασε γτ ηταν μικρη (18 εκανε τη μαμα μ) κ δουλευε κομμώτρια οποτε ειχε πολυ ορθοστασια κουραση κ δουλευε κ πολλες ωρες.. Νομιζω πως ο προεμφυτευτικος ειναι μονοδρομος κ μετα περεταιρω εξετασεις σε μενα..
    • Τι μ' ευχαριστείς βρε;;; Σιγά. Η καθεμία άλλωστε εδώ λέει τη δική της εμπειρία. Γενικά όμως τα αντισυλληπτικά κατά κύριο λόγο είναι ορμόνες που ρυθμίζουν τον κύκλο και όχι που τον χαλάνε.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...