Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Nα στε καλα!

Χρυσούλα δε βλέπεις η Μαρντιο ομως λεει ειχαν 160 σφυγμους...ααααχ ετσι κι εμενα ο Βασιλης ειχε 187!

Ο Φανης τον περασα για κοριτσι, ειχε λιγοτερους...απλα γιατι ειναι ΄΄Σαλονικιος΄΄ :lol:

Αλλα οπως λεει και η Νανουκα γερο να ειναι...

Εσεις Μαρντιο ακουσατε την πρωτη πρωτη φορα 2 καρδιες;

οχι...να το ξεκαθαρισουμε οριστικα μη μου βγει στον ιδιο σακο τιποτα αλλο απο πισω... :lol:

και λοιπες διδυμομανες;

Ελενη της ειπες της ψυχολογου το προγραμμα που ειχες σκεφτει για την Ειρηνη;δεν ειναι ελαχιστες οι ωρες που περναει με τα μωρα;σου ειπε να περνατε και οι 2 σας μονο καποιο χρονο μαζι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ντομάκι μην το σκέφτεσαι για δίδυμα.

αν ήταν στον ίδιο σάκο πάλι θα φαινότανε, εκτός αν ήταν ίδια περίπτωση με τη δική μου...

το οποίο απευχόμαστε...

είναι ένα.

και σου εύχομαι να είναι κόρη.

αλλά και γιος να είναι...σκέψου... θα είσαι ανάμεσα σε τόσους άνδρες που θα σε αγαπούν και θα είσαι η βασίλισσά τους!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντομ ασε το φυλο..μην το ξανασυζητησουμε..μετα την αυχενικη βλεπουμε... :D:D

αγορασα δυο πουλοβερακια μακρια απο ιντερνετ raxevsky.. εχει 50 % μειον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ελενη...η εγκυμοσυνη σε πειρα;ξε;;εσυ θα πηγαινες να μεινεις και να ακουςε τα αεροπλανα μεσα στο σπιτι σου;;και ειναι και 15 λεπτα απο τη δουλει ΜΟΥ;;

λο πΑΛΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ..χσαχα..λ

μας αρεσει η πειριοχζη εδω και βολευει και τους 2..ειμαι 3 λεπτα με το αυτοκ απο τη δουλεια..

αλλα δε παω να ακουω τα αεροπλανα..

ειδικα το καλοκαιρι..

αν εμενα απο μικρη..κ θα το συνιθιζα..αλλα τωρα δε παω..

ελεανη τοσο λιγα περνεις;;

δε πειραζει...υγεια..

θα πηγαινεις τζαμπα σε μουσεια..που το πας αυτο!!χαχα

μπραβο για τις εξετασεις χρυσουλα..

ντομ ενα τελιακ ,ε;;ε δε πειραζει..θα κανεις και τεταρτο και τελος..

αλλα μπορεις να κανεις 4 καισαρικες;;

καισαρικες δεν εκανες;;

εδω τρελος ηλιος..

γιαχνι απο ψθες..

το απουγ σε καμαι φιλη!

μακαρονια χρυσουλα..πεθαινω..

τα μεταφορικα τα στειλα με απλο ελτα και κοστιζουν 4,5 ευρω!

κατσε να παραλαβεις πρωτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dominique εγω έχω κάνει εξωσωματική στην Αθήνα, είχα βάλει 2 έμβρυα.Στον πρώτο υπέρηχο από κοιλιά είδε μόνο το ένα ο γιατρός εδω στη Ρόδο που με παρακολουθούσε και δεν ηξερε περι εξωσωματικης.Αλλά επειδή είχαμε βάλει 2 τον ρωτήσαμε τι να απέγινε το άλλο και αν θα αποβληθεί μόνο του και μου κανε και κολπικό υπέρηχο και είδε και το άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμενα και οι δυο γιοι ειχα 130 παλμους.

το ριρη ειχε 156.

ναι της το ειπα και μου ειπε οκ αν ειναι για το πρωτο τριμηνο...

επισης θα περναω χρονο με το παιδι το απογευμα που θα ειναι ο ανδρας σπιτι οποτε δεν θα με χασει...

με το που θα κλεισει η τομη θα αρχισουμε και μεις της βολτες οποτε οκ....

αμα εχει καλη ηχομονωση δεν ακουγεται τιποτα... και δεν ειναι 15 λεπτα.. 2 λεπτα ειναι να βγεις στη διασταυρωση της κνωσου και αλλα 5 να πας βενιζελειο... την εχω κανει την διαδρομη...

τι να σου πω αμα θελεις στην περιοχη που μενεις δεν υπαρχει περιπτωση να βρεις τρελες ευκαιριες...

επισης μπορεις να ψαξεις μεσαμπελιες που παλι ειναι κοντα..

ντομ τελεια τα νεα.... εγω ξερω αν οι παλμοι ειναι πανω απο 150 ειναι κοριτσι, αν οι παλμοι ειναι κατω απο 150 ειναι αγορι.

εγω παλι απο το σπιτι δεν εχω μαζεψει τιποτα...

μονο στο τραπεζακι του σαλονιου δεν εχω βαλει κατι..

ποτε μα ποτε δεν μου εχει πειραξει τιποτα.. ουτε εχει σπασει κατι...

θα πληρωσω πιστευω τωρα της αμαρτιες μου..... :lol::lol:

ο οαεδ λεει οτι θα κοψει και το εξαμηνο αδειας οχι να δωσει και επιδομα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατ' αρχην... Μαρντιο γεννησες διδυμα φυσιολογικα ΧΩΡΙΣ επισκληριδιο!!!!!!!!!!!!

no way φιλεναδα!!!! με τιποτα ομως!!!! ουτε να το σκεφτω.... καλυτερα να βγαζω το χερι μου!!!!

μπραβο ρε θηριο παντως.... εγω του ειπα, give me drugs και γεναω οπως3 θες!

οσο για τον υπνο μετα την εκπαιδευση δεν ειχαμε θεμα... δεν ξερω τι θα γινει οταν τους βαλουμε σε κανονικα κρεβατια κατα το Πασχα... γιατι ακομα στα κρεβατακια με τα καγκελα τα εχουμε...

Ντομ με το καλο... αλλα ενημερωτικα... ενας συναδελφος που εκαναν εξωσωματικη στην Αθηνα και μετα τους παρακολουθουσε ενας και καλα καθηγητης εδω, ενω τους ειχαν βαλει 3 αυτος εβλεπε και ακουγε μονο τα 2, ενω η κοπελα ελεγε οτι ενιωθε κατι πισω, μεχρι που πηγαν σε αλλο κεντρο για να κανουν β επιπεδου.... εκει τους ειπαν... τι διδυμα ρε παιδια... 3 ειναι!!!!! το πως γλυτωσαν το εγκεφαλικο... ειχαν ηδη αγορασει ολα διπλα και μετα πηγαιναν και αγοραζαν αλλο ενα... και μεχρι να προλαβουν να το συνηδητοποιησουν... στον 7ο σπασανε τα νερα...

Χρυσουλα εμεις απο 1χρ δεν εχουμε καν τραπεζακι σαλονιου.... ηταν μονιμως πανω και χοροπηδουσαν... μη μιλησω για τα τρακαρισματα με ατα αμαξακια στο ψυγειο... στα ντουλαπια της κουζινας.... στην εξωπορτα.... ο αντρας μου στην αρχη σκεφτοταν να κολησεισε ολα απο εκεινο το πλαστικο με τα μπαλακια αερα μεσα για προστασια!!!!

Νανα μην κουραζεσαι.... εκτος και αν ειναι υποθεσεις του.... ΑΙΤΗΤΗ!!!!! ;) ξερεις εσυ ;)

Σωσω πλακα με κανεις;;;; τι κι αν αντι για 3 λεπτα κανεις 10 να πας στη δουλεια σου αν ειναι να πληρωνεις 100Ε λιγοτερα;;;;;

εμεις πηγαμε για ψωνια... πηγαμε χοντος στο απολλωνεια αλλα δεν ειχε τζιν ρανγλερ στο νουμ μου σε μπλε.. μονο μαυρο... αρχισε τη γκρινια ο αντρας... που σε ελεγα να πας νωριτερα που κανουν κρατησεις κλπ κλπ... τα πηρακρανιο.... δεν πειραζει, αφου βρηκα και πηρα χθες ενα μοριτζ παρομοιο... με μαλακο και ελαστικο πανι και το μεσαιο. ουτε ψηλο ουτε χαμηλοκαβαλο... χθες βρηκα και φορμα για τη Μαριαννα για του χρονου ενερτζάιερς απο 22 16Ε και σημερα για το Σπυρο απο το αουτλετ με 16Ε αλλα επιδη ειχαν κουκουλα πηρα μονο 1...

αυριο ο αντρας απογευμα, οποτε Πεμπτη μαλλον θα παμε κοσμος να δουμε και εκει...

Α! απο το αουτλετ του μιγκατο, πηρα γοβες λουστριν με φιογκο και στρασακια μαυρες με μεσαιο τα κουνι, νομιζω 5εκ. μονο 12Ε!!!!!

παω να παρω το χαπακι μου.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!

Σωσω φυσιολογικα τα γεννησα καλε!Οποτε τι σκας;Ανετα πάω για τεταρτο... :D

Χρυσουλα εχεις δικιο...δεν τρελαινομαι αλλο για φυλο

Ελενη δεν εχει να κανει κι ο σφυγμος τελικα...γιατι ο Βασιλης ειχε μονιμως πανω απο 170...

Ο σταυρος που ηταν το μονο που ειχα εμπιστοσυνη καταρριφθηκε στο 2ο παιδι που ελεγε κοριτσι και μου βγηκε αγορι.

Το μονο που μου ειχε βγει σωστο ηταν το μαχαιρι και το ψαλιδι που μου βαζε κατω απο μαξιλαρια η πεθερα μου και καθομουν οπου ηθελα...ολο στο μαχαιρι καθομουν! :twisted:

Αλλα Χρυσουλα δεν ξανασχολουμαι αλλο με το φυλο... :D

Ποπο χτες παλι διαρροια και οι 2, να αλλαζω σεντονια στην κουνια του μικρου νυχτιατικα, να βαζω πλυντηρια, δεν αντεχω και τη μυρωδια οπως καταλαβαινετε, με κανουν κουρελι ολες οι μυρωδιες, ποσο μαλλον της διαρροιας...

Την Κυριακη ημουν πολυ χαλια απο αναγουλες...μαλλον αλλαζα βδομαδα, μηνα δε ξερω, ευτυχως τωρα μεσοβδομαδα καλυτερα.

Χτες εκανα πολλες εξετασεις, την μικρη καμπυλη ζαχαρου, ελπιζω να βγει καλη, γιατι αυτος ο γιατρος εχει κολλημα με το βαρος, λες και σιγουρα θα παρουσιασει ζαχαρο.Στο Βασιλη ειχα στο Φανη δεν ειχα.

Αφου με το καλημερα σου δινει διατροφη για διαβητη τυπου 1....

Σωσω η καλυτερη μας.... :(

Οχι γλυκα, πιτες πιτσες ρυζια χυμους...ασε μας ρε φιλε σιγα μην τη βγαζω με κολοκυθακια βραστα.

Ρε συ Μαρντιο πότε εγραψες οτι γεννησες φυσιολογικα τα διδυμα;ωχ δε θυμαμαι...τι λες ρε θηριο!

Βαγκ τι χαπι παιρνεις;

Καλα τους τα λες Νανουκα μου...να μη με συγχιζουν...καλε;ο Ανθιμος καλυτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

χθες πηγα και ψωνισα... δεν μπορουσα να αντισταθω σε τοσο καλες τιμες....

πηρα ενα ζευγαρι μποτες (απο 145 της πηρα 50), ενα ζευγαρι μπαλαρινες (απο 85 της πηρα 39), 2 φουστες, ενα φουστανι, 2 φορμες βρακες, 1 καλη μπλουζα μαυρη και 5 μπλουζες διαφορα χρωματα... ολα μαζι 200 ευρω...

κρατουσα 220 και ειπα θα παρω δυο ζευγαρια δερματινες καλες μποτες για να με βγαλουν παλι καμοια 3ετια (οι παλιες τοσο με εβγαλαν αλλα ειχα δωσει 180 ευρω τοτε) και τελικαμε 200 πηρα ολα αυτα...

αυριο εχω γυναικολογο.... πιστευω οτι οι μπομπιρες εινα ιγυρω στο 1900 ο καθενας... για να δουμε ποσο θα μου τους βγαλει...

μαρντ μπραβο σου που γεννησες φυσιολογικα... στην δικη μου περιπτωση ειναι λιγο ανεφικτο αλλα δεν πειραζει... η μονη μου εννοια ειναι να γεννηθουν γερα και ας βγουν και απο το στομα...

ποσο της εκανες ειπαμε????

βαγκ εισαι τυχερη που μενεις θεσσαλονικη... ενα τριημερο καναμε με τον αντρα μου δεκερβρη του 2006 και ολα τα μαγαζια ειχαν εκποιηση... με 250 ευρω ψωνισα μια βαλιτσα ρουχα και ενα ζευγαρι παπουτσια και την βαλιτσα μαζι.... ακομα θυμαμαι το παλτο που πηρα... λαφαγετ κοκκινο απο 415 το πηρα 30 ευρω λογω εκποιησης...

ντομ καθε γιατρος λεει και τα δικα του.... απλα τι βλεπω εγω τωρα... οτι οσο πιο λιγα κιλα παρεις σε μια εγκυμοσυνη τοσο πιο λιγο ζοριζεσαι... εγω ειμαι 8 απανω αυτη την στιγμη και ολοι οι γιατροι (γυναικολογος - διαβητολογος - αγγειολογος) μου λενε τι προβληματα θα ειχα αν αυτα τα 8 ηταν 18... ισως ο γιατρος σου θελει να σε προφυλαξει για να μην ζοριστεις....

νανα εχω βρει ενα καταστημα απο την κυπρο στο facebook που εχει καταπληκτικα παπουτσια σε εξευτελιστικες τιμες... ΙΩΑΝΝΟΥ λεγεται... εχεις ψωνισει καθολου απο κει?? το ξερεις ως καταστημα????? ειναι στη λαρνακα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ναι φυσιολογικά γέννησα χωρις επισκληρήδιο στην 36η εβδομάδα,την ημέρα που έμπαινα στο μήνα μου.Πήγα για απλή επίσκεψη στο γιατρό στο νοσοκομείο και μου λέει πλήρη εξάλειψη τραχήλου(είχα θέμα με τον τράχηλο,κόνταινε από την 26η εβδομάδα και ήμουν σε ακινησία) και διαστολή 6,μένεις μέσα και το πρωί γεννάς.Εγώ δεν ένιωθα τίποτα,να του λέω να πάω να κάνω ένα μπάνιο και να ρθω,όχι μου λέει θα γεννήσεις στη μπανιέρα.Είχα αποφασίσει για καισαρική,λεω 2 και φυσιολογικά δεν έχω ξανακούσει.Και το πρωί μου έρχεται με ένα χαρτί να υπογράψω ότι συγκαταθέτω για τη νάρκωση αλλά εξηγώντας μου ότι έχω καλές προυποθέσεις για φυσιολογικά,εξάλειξη τραχήλου,διαστολή ήδη 6,τα μωρά με τα κεφάλια κάτω.Οπότε του λέω άντε ας πάμε και Θεός βοηθός.Δε μπορώ να πω ότι δε ζορίστηκα αλλά σε 2 ώρες είχα αγκαλιά και τις δυο.Η πρώτη ήταν ζόρι μετά με 3 σπρωξίματα γλύστρησε και το άλλο.Ημουν πολύ τυχερή στην εγκυμοσύνη,ούτε αναγούλες είχα ούτε καν ένιωθα ότί ήμουν έγκυος μόνο στον 6ο που ξεκίνησαν οι αιμορραγίες και ήμουν μέσα στο σπίτι ξάπλα 2 μήνες αλλά τα ξέχασα όλα.Και αυριο να μου λεγες να τα ξαναπεράσω ναι θα σου έλεγα.

Vag μεγειά τα ψώνια σου,ακούγονται όλα δελεαστικά από άποψη τιμών.Εκεί Σαλόνικα βρίσκεις προσφορές.Τα eva moritz είναι πολύ καλά τζην.Έχω ένα από φοιτήτρια 10 χρόνια δηλαδή και δεν έχει πάθει τίποτα.Σαλόνικα σπούδαζα αλλά δεν είχε τότε cosmos αλλά την Αγία Σοφίας την ήξερα απέξω και ανακατωτά.Έκανα 1998-2002 εκεί.Η δίδυμη αδερφή μου μένει μόνιμα πλεον εκεί.Πήγε για σπουδές πριν 14 χρόνια και ρίζωσε.χα χα...

Δε μας είπες με τη γνωστή σου με τα τρίδυμα επέζησαν που γεννήθηκαν 7 μηνών όλα καλά;Πώ πω σοκ η κοπέλα....Εγω ήξερα από την αρχή ότι ήταν 2 που μου έβαλαν και γενικώς όταν έμαθα ότι είναι θετική η χοριακή είχα προαίσθημα ότι πιάσαμε και τα 2.

Πω βρε Dominique με τις διάρροιες και στη κατάσταση σου να πρέπει να σκύβεις και να αλλάζεις σεντόνια κάθε δυο και λίγο και τη μυρωδιά που την πας.Περαστικά σας.Άκουσα και γω κυκλοφορεί γαστρεντερίτιδα.Αθήνα μένεις εσύ;

Εμείς πέρσι πρώτη χρονιά παιδικό τα χαμε "ψωνίσει" όλα τα μικρόβια.Και μαζί με τα μωρά κολλούσαμε και οι μεγάλοι.Αφού ο άντρας μου μέσα στο χειμώνα έπαθε 3 φορές γαστρεντερίτιδα απανωτά,είχε χάσει 13 κιλά.

Φέτος ευτυχώς ακόμα καλά κρατάμε...όλοι μου λέγαν θα ναι πιο εύκολη η δεύτερη χρονιά στο παιδικό και είχαν δίκιο τελικά.Πέρσι είχα φρικάρει,κάθε τρεις και λίγο άρρωστα.Και δεν είχα συνηθίσει γιατί τα χα όλο σπίτι μέχρι 1 έτους που ξεκινήσαμε σχολείο.Οπότε ο πρώτος πυρετούλης μου κακοφάνηκε...

Και μεις σήμερα να ειναι καλός ο καιρός θα πάμε Jumbo,φαγώθηκε ο άντρας μου να πα΄ρει στα κορίτσια ένα τρένο με ράγες να το στήσει στο σαλόνι να το κοιτάνε....Μάλλον δικά του απωθημένα βγάζει...Εγώ του πα 2 μέρες θα το κοιτάξουν και μετά θα μείνω εγώ να μαζεύω τα κομμάτια από δω κι απο κει...Τέλος πάντων...ας παίξουμε και κάτι αγορίστικο να χαρεί και αυτός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη μεγεία και τα δικά σου ψώνια...Κώλο δε βάζεις κάτω κοπελιά και με αγχώνεις....

Εγώ τις γέννησα 2300 την καθεμιά.Δε μείνανε θερμοκοιτίδα τα χα αμέσως στο δωμάτιο.Βέβαια χάνανε στην πορεία έφτασαν και 2100 αλλά στο σπίτι μετά τα έπαιρναν γρήγορα με το γάλα της μανούλας.

Είσαι και άψογη στα κιλά.Εγώ είχα πάρει 16.Ο γιατρός μου έλεγε το μέγιστο να πάρω 12 επειδή ήταν διπλή η κύηση και καλά.Σε πληροφορώ έχασα τα 12 την ημέρα που γέννησα(αφού το βράδυ εκείνης της μέρας ζήτησα ζυγαριά από περιέργεια).Τα υπόλοιπα 4 που θεωρούνταν επιπλέον παιδεύτηκα να τα τα χάσω.Πήγα σε διαιτολόγο γιατί απογοητεύτηκα μόνη και τα χασά από Αύγουστο ξεκινώντας ως τον Ιανουάριο.4 μήνες για 4 κιλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

άντε ρε Μαρντ...

φυσιολογικά 2 μωρά;

μπράβο!

κι εγώ χωρίς επισκληρίδιο γέννησα...

πολύ ζόρι, αλλά... ασύγκριτη εμπειρία!!!

Βαγκ, το φόρτο εργασίας έχει να κάνει με πολλούς αιτητές!!!

σωσώ μην πας κοντά στο αεροδρόμιο.

είναι πολύ ζόρι!

και άντε, το χειμώνα έχεις κλειστά παράθυρα και δεν ακούς...

το καλοκαίρι τι κάνεις;

μεγειά τις αγορές σας!

εγώ δεν αγόρασα τίποτα για μένα.

μόνο κάτι κολάν.

στο μικρό αγόρασα μπλούζες και φόρμες από τα μπένετον σε πολύ καλές τιμές.

5 και 10 ευρώ αντίστοιχα.

μόνο κανά 2 πουκαμισάκια θέλω να του πάρω και είναι έτοιμος για του χρόνου...

ψέματα... αγόρασα πιτζάμες και ρόμπα και παντόφλες για την κλινική...

χθες ολοκλήρωσα και τα μαθήματα στο βελονάκι.

την επόμενη φορά θα ξεκινήσω βραδινά τσαντάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου εχει κολλησει το μικροβιο η φιλη μας η σωσω.... γιαυτο δεν καθομαι.... :lol::lol:

ενταξει δεν περπατησα κιολας.. εξω απο τα μαγαζια με αφησανε και πηγα σε τρια μαγαζια συνολικα οποτε δεν κουραστηκα καθολου...

τωρα που εχω μπει στην 33 εβδομαδα δεν αγχωνομαι καθολου..

οποτε θελουν ας ερθουν αφου εχουμε κανει και τις ενεσεις μας....

παιδια σε τρεις εβδομαδες γενναω... απιστευτο..... δεν μπορω να καταλαβω πως περασε ετσι ο καιρος.....

επισης εχει αρχισει και μου λειπει η μπουμπου της σωσως... απο το μαιευτηριο εχω να τη δω και κοντευει το παιδι 2 μηνων..... δεν θα με αναγνωριζει το παιδι αμα με δει... :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καημερτΑ..ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;ελενη σε παιρνω σε λιγο τηλ..μς φαγανε οι βολτες..

πηγαμετζαμπο γιατι απογ θα παμε επισκεψη σε 1 συναδερφο..και λιντλ..

σε 10 μερες επιστρεφω το θηλαστρο..

και σταματαω αντλησεις..

αληθεια ντομ φυσιολ γεννησες;;δε το θυμαμαι!!

πως πανε οι διαρροιες;;μαντ φυσιολογικα ε;;πολλα λαικ!!

βαγκ αληθια κοιμουντα ιστα παιδικα κρεβ;;γιατι ;;δε θα τα αλλαξετε;;

βραδινα τσαντακια,ε νανα,ε;;μωρε μπραβο..

και εννοειται δε παω αεροδρομιο..παιδια δε παλευεται καθολου..και εχει και σχετικα παλια σπιτια..με τιποτα σας λεω..

post-9441-1387394000282_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιμαστε ολες...ε...;;;; εγω εδω.... ο αντρας την επεσε γιατι γυρισε απο απογευματινο και αυριο παει πρωι...

Ντομ μοβατεκ αντιφλεγμονωδες για τον ωμο μου παιρνω γιατι τον παρακουρασα το σ.κ και πονουσα.

Ελενη με γεια τα ψωνια και σε σενα!!!! και τα δικα μου 2300 γενηθηκαν την πρωτη μερα της 38ης. εχασαν μονο 50γρ στην κλινικη γιατι τρωγανε σαν τρελα! και μετα βαζανε απο 1 κ καθε μηνα! με αλμιρον.

Μαρντιο που μενει η αδερφη σου;;; εσυ δεν ανεβαινεις καθολου πια;;;;

οσο για τις φθηνες τιμες, γενικα δεν ειμαι του καταναλωτισμου, σε αντιθεση με τον αντρα μου που τρελαινεται να γυρναει σε μαγαζια, εμπορικα και σουπερ μαρκετ! εγω χτυπαω και φευγω... και απο τοτε που εχουμε τα μωρα... δεν ξερω τι κυκλοφορει στην αγορα καθολου...

Σωσω εμεις σε μεζονετα μενουμε. και με ανεξαστητο ισογειο που το καναμε γκαρσονιερα που μενει η μαμα μου οταν ερχεται. εγω δεν εχω προβλημα. ο αντρας μερικες φορες βαριεται να παει πανω να παρει κατι κλπ και τωρα με τα μωρα λεει οτι αν ηταν ενα επιπεδο θα παιζανε στο δωματιο τους, δε θα ειχαμε παιχνιδια στο σαλονι κλπ κλπ κλπ... αλλα δεν ειμαι και τοσο σιγουρη...

πωπω.. τιποτα δεν εχει η τβ... θα την πεσω και εγω...

καλε;; κανεναν Αντωνη να γιορταζει εχουμε;;; πολυχρονοι ολοι τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

σωσώκα, η μεζονέτα έχει και τα θετικά και τα αρνητικά της...

είναι πιο όμορφο σπίτι και αν μια μέρα δεν προλάβεις να στρώσεις τα κρεβάτια και έρθει κόσμος... δε θα το καταλάβει.

από την άλλη... καθαρίζεται πιο δύσκολα.

είναι σημαντικό να έχει ένα wc σε κάθε πάτωμα...

αλλά το συνηθίζεις.

θυμάμια τις πρώτες μέρες που μπήκαμε σπίτι και καθάριζα... είχα τρελαθεί...

μετά βρήκα τους ρυθμούς μου και όλα καλά.

η αλήθεια είναι ότι δε θα το άλλαζα το σπιτάκι μου.

η τσάντα είναι πολύ ωραία, αλλά...

ξέρεις πιο είναι το κακό με σένα;

είσαι λίγο σαψάλο...

πχ...

εκείνο το Χ που έβαλες επάνω είναι στραβό.

ενώ αν θα έδινες λίγο περισσότερο χρόνο για να το φτιάξεις πιο προσεκτικά θα ήταν σούπερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μενα...

ειμαι χαλια...απιστευτος βηχασ..τρανταζομαι ολοκληρη...ο γιατρος ειπε τιποτα μονο ζεστα...

εκανα το λαθος χθες και πηγα γα δουλεια και χειροτερεψα μου φαινεται...

ειναι ο βροχικος βηχας που με πιανει καθε χρονο τετοια εποχη..και εχει και μια αναθεματοσμενη υγρασια... :cry::cry:

Σωσω το πατρικο μου ειναι μεζονετα..το δικο μας ενιαιο..παρα τα περισσοτερα μειονεκτηματα του διπατου θα αγοραζα....

η τσαντα καλή και σου ταιριαζει στο στυλ σου...

Ελενη μεγεια τα ψωνια...ακουγονται πολυ καλες ο τιμες...

Μαρδιο δε σε ταλαιπωρησαν οι μικρες καθολου στη γεννα. :D ..ξυπνα λιγο παραπανω τωρα ;);)

Βαγκ παλι θα ειχατε παιχνιδια στο σαλονι και ετσι εναι το λογικο..θα επαιζαν μονο στο δωματιο τους???σπανιο...ολοι μα ολοι εχουν παιχνιδια παντου!!! :mrgreen::mrgreen:

Σωσω σου εχει κατσει στραβα το αεροδρομιο...λογικο..αστο τοτε...

μακαρονια με κιμα σημερα για αντρα και παιδι..για μενα θα φτιαξω μια σουπα με στηθος κοτοπουλο...

και δεν παω για δουλεια!!!!!τα ακυρωσα ολα...το οτι μιλαω συνεχεια μου δημιουργε προβλημα...συν τα κλιματιστικα στις αιθουσες με λιωνουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...ελενη σκ ανοιγεις το επομενο με τελειο τιτλο παρακαλω!!!

ξερεις εσυ..σκεψυο κατι ωραιο...

εμεις καλα..

θα παμε να δουλμε καποια στιγμη 1 σπιτι..

θερισσο ελενη..οχι εδω κοντα..παλιο αλλα μεζονετα..τεσπα..θα σας πω..

σαψαλω ειμαι νανα λαλα το σχεδιο στη τσαντα ηθελα να ειναι στραβο..αληθεια σου λεω..

γενιικοτερα ειμαι ....βιαστικη σε πολλα..

δωρο την εκανα τη τσαντα..

εχω οσες πολλες..χαχα..

δεν κουραζουν δλδ τα πανω κατω;;η συνηθεια ΕΙΝΑΙ;;

ΤΙ ΝΑ Πω..εγω θα κανω φασολαδα!!

για 2 μερες ελπιζω!!

χθες πηηγαμε γιασ καφε σε 1 φιλη..η μαρθα τυπος ξκαι υπογραμμος..

εδω κασλο καιρο..μαλλον θα παμε καμια καροτσαδα..

η μπουμπου δε πινει με τιποτα το μητρικο που της βγαζω..τα νευρα μου μιλαμε.

ελενη περιμενουμε νεα σου!!

μαρακι μας διαβαζεις,ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσούλα κι εγώ έχω βήχα πιο βαθύ...

πολύ σπαστικό...

έχει 2 μήνες που είμαι έτσι αλλά τώρα χειροτέρεψε.

το κακό με μένα είναι ότι δεν μπορώ να βγάλω φλέματα...

ναι, πάλι θα είχες παιχνίδια στο σαλόνι αλλά όχι σταθερά.

δηλαδή, εγώ έχω κάνει μία γωνιά δίπλα στην τηλεόραση.

έχω βάλει ένα χαλάκι από τα ΙΚΕΑ και έχω κάποια παιχνίδια που είναι μόνιμα εκεί...

εγώ έφερα λουβί (φασόλι μαυρομάτικο) για μεσημέρι.

το απόγευμα θα πάω friday's και μετά κινηματογράφο, θα δούμε το Αν.

θα πάμε με μία συνάδελφο.

σωσώ είναι πιο κουραστικό αλλά το συνηθίζεις.

πχ, αν έχω κάτι που θέλω να πάει πάνω, το βάζω στις σκάλες για να το πάω όταν θα πάω επάνω για κάποιο λόγο πιο σοβαρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Σωσώ και μεις πέρσι προσθέσαμε ένα δωμάτιο στη ταράτσα(είμαστε τελευταίο όροφο) με εσωτερική σκάλα.Προς το παρόν το έχουμε παιδότοπο αλλά αύριο μεθαύριο θα το κάνουμε δικό μας δωμάτιο,κάναμε και μπάνιο πάνω έτσι ώστε να χουν τα κορίτσια ένα δωμάτιο να κοιμούνται και ένα να διαβάζουν.Προς το παρόν βαριέμαι να ανεβαίνω τις σκάλες,μας βγήκαν λόγω έλλειψης χώρου και λίγο στενές.Οπότε τα παιχνίδια τα χουμε σαλόνι.Προτιμώ το ένα επίπεδο πάντως,ευκολότερα καθαρίσματα νομίζω...και η σκάλα με παιδιά με φοβίζει.

Vag η αδερφή μου μένει Αγ.Δημήτριο.Μαζί όταν ήμουν και γω μέναμε Κάτω Τούμπα Παπαναστασίου στο ύψος της Μπότσαρη.Ωραία χρόνια...Μπα δεν έρχομαι πια,μετά τις σπουδές μια φορά ήρθα μόνο με τον άντρα μου πριν παντρευτούμε.Επειδή εκείνος είναι Αθηναίος όποτε έχουμε χρόνο πάμε Αθήνα πια.Αν και θα μετακομίσει η αδερΦή μου Βόλο,είναι το αμόρε από εκεί οπότε χάνονται οι ευκαιρίες για επίσκεψη στη δεύτερη πατρίδα!!!

Χρυσουλάκι περαστικά με τον κωλόβηχα...πρόσεχε τα τραντάγματα...

Το "σαψάλο" Νανούκα δε το πιασα αλλά αφού κατάλαβε η Σωσω πάσο...Δεν είδα ακόμα και τη τσάντα για να χω γνώμη..Μπράβο όμως που κάνετε τόσα "έργα" από πλεκτά μέχρι γλυκά και οι δυο σας.Εμένα το χέρι μου δε πιάνει με τίποτα τα καλλιτεχνικά...Ούτε μια ίσια γραμμή χωρίς χάρακα δε μπορώ να τραβήξω...

Εμεις καλά πήραμε το τρένο fisher price ...ακόμα δεν το εκτιμήσαμε η αλήθεια,θα δείξει...Ναι χαίρεστε τα Αντωνάκια σας και τις Αντωνίες σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...