Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

edv ola τα παιδια κανουν υπερηχο ισχιο..για αποκλεισμο του εξαρθρημα ισχιου..στα κοριτσια ειναι συνηθες..στα αγοριΑ σπανια συμβαιχνει..πατατες γιαχνι εμεις..

νανα οτνα παραλαβεις το δεματακι πες μου το να ησυχασω..

δεν προκειται να βαλει ηλικαο..επιση χρυσουλα αποκλειεται να τα φαμε στη δεη γιατι εχουμε δικο μας ρολοι εκει..

ενω στο σπιτι που μενουμε 4 σπιτιια 1 ρολοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελενη τι σου ειπε δλδ η παιδοψ;;και ποσα εκσασες;;πηρα για το θηλαστρο και μου ειπαν κανενα προβλημα..για το σπασιμο..απλα τους ρωτησα να θελουν το κομματι και μου ειπανε ναι..

οποτε κουλ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια χαρα....

εγω λεω να το παραγγειλω απο βδομαδα...

δεν της εδωσα τιποτα γιατι ειναι του δημου...

πληρωνεται απο το δημοσιο...

μου ειπετο πως να διαχειριζομαστε την γκρινια και τον θυμο... αυτα προλαβαμε...

επισης μου επισημανε μην τυχον και εχω σκοπο να την κοψω απο το σχολειο γιατι εκει ειναι που θα δημιουργηθουν τα προβληματα τα πολλα...

μου επισημανε καποια προβληματα που μπορουν να δημιουργηθουν, της ειπα οτι δεν εχω σκοπο να την κοψω απλα θα κανω αυτα που σας εχω πει και σας τους πρωτους τρεις μηνες (μασκα αμα θελουμε να τα φιλησουμε- ντετολ αμαθελουμε να τα πιασουμε) και συμφωνησε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχαχ...μασκα..ντετολ..στολη δυτη...καμουφλαζ στο προσωπο να μην την αναγνωριζουν..αχαχα..

τετοια μετρα αναπατε σχολειο..δικιο εχεις..γιατι εμεις που δε παμε σχολειο..

και τη παινει και την φιλαει κσανονικα..για πες τι σου ειπε για τα κατα αν της κοψεις το σχολειο;;

να ξερουμε βρε αδερφε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χα χα χα!!!!!!! στολη δυτη????? δεν το ειχα σκεφτει... καλη ιδεα... :lol::lol:

βαριεμαι τωρα να τα λεω ολα...

το νοημα αν το παιδι εχει συνηθισει σε μια ρουτινα και ο ερχρμος του μωρου αλλαξει την ρουτινα αυτη υποσεινηδητα το νεο μελος αλλαζει τον κοσμο του ηδη υπαρχοντος παιδιου με αποτελεσμα να συνειδηποιησει οτι καθε κανονας μπορει να αλλαχτει η να αναιρεθει οποτε επικρατει η ανυπακουη, ο αρνητισμος, η ζηλεια που ενω σου ελεγε οτι δεν θελει να παει σχολειο το πηγαινες και μολις εκανες το αδερφακι το σταματησες και οσο μεγαλωνει θα ριχνει ευθυνες στο αδερφακι οτι αυτο φταει για ολα που συμβαινουν στο συμπαν αφου απο τη στιγμη που γεννηθηκε εχει φερει τα πανω κατω... και αλλα παρα πολλα επιστημονικα που θα γραφω ολοκληρες σελιδες.... βεβαια αυτο δεν ισχυει μονο με το σχολειο αλλα με οποιαδηποτε αλλαγη που θα κανεις στη ζωη του....

και τωρα που το ειπες..

γιατι αυτο με τα ισχυα συμβαινει σπανια στα αγορια??????

υπαρχει καποια τεκμηριωμενη ιατρικη αποψη γιαυτο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη ας υπαρχει και κατι που πιανει σπανια τα αγορια...

αν το ψαξεις 1 στα 5 αγορια κινδυβευει απο τα παντα που μπορει να παθει ενα παιδι...

θα μου πεις τοτε γιατι εσυ μωρη ηθελες και παλι αγορι???

σας ειπα ειμαι προβληματικουλα!!! :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενη ας υπαρχει και κατι που πιανει σπανια τα αγορια...

αν το ψαξεις 1 στα 5 αγορια κινδυβευει απο τα παντα που μπορει να παθει ενα παιδι...

θα μου πεις τοτε γιατι εσυ μωρη ηθελες και παλι αγορι???

σας ειπα ειμαι προβληματικουλα!!! :lol::lol::lol:

=))=))=))=))

εγω μαλλον γιαυτο ηθελα παλι κοριτσια..... επειδη ειμαι νορμαλ.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντρ μην παραπονιεσαι.....

πιστεψε με τοσα πουγραφουν ολες δεν ειναι δυνατον να σχολιαστουν ολα και ορισμενες φορες ξεχνιουνται και καποια... και ουτε εχουμε κοινο θεμα συζητησης... η καθεμια εδω λεει τον πονο της κι αν της απαντησουν καλως αλλιως μενει μονο με τον πονο της... :lol::lol::lol:

...

:lol::lol::lol:

Α ΡΕ ΕΛΕΝΗ ΨΟΦΗΣΑ ΣΤΟ ΓΕΛΙΟ............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΜΑΡΚΕΡ θα σχολιαζα το δαχτυλο αν ηταν το μεσαιο....

Μαρντιο μόνο σε παιδοτοπο πινεις καφε ή στο χερι στην παιδικη χαρα που πηγατε μετα

Υπομονη ενα δυο χρονια ακομα...απο ταβερνες πώς τα πατε;καθονται;

Νανουκα περαστικα...η ωτιτιδα κι εγω προσφατα το συνειδητοποιησα ειναι αποτελεσμα της κακης επικοινωνιας μυτης αυτιων κλπ, οποτε σαν εμας κι εσεις...θα τα εχουμε φετος με τον παιδικο.

Ρε συ βαλε φωτο αβαταρ εκεινη που πρωτοειχες με το μωρο μαγειρας που κρατουσε κατσαρολικα, ηταν κορυφαια και ηταν ΄΄Νανουκα΄΄!

Εγω ακομα να τον παω...εχουν και οι 2 διαρροια πολλη, και δε θελω να κομπλαρει αμα του ρθει τιποτα στον παιδικο και ντραπει.Αυριο αν δεν κανει σημερα θα τον στειλω...γιατι μας εχει σπασει και τα νευρα με τη γκρινια του...πώς να εκτονωθει η ενεργεια;

Βαγκ παλιουρα... :D ιδια ταξη ημαστε οποτε δεν σε θεωρω γηραιοτερη

Χρυσουλα για μενα πεταξα τη σποντα οτι θα σχολιαζες την ηλικια μου για διδυμα...οχι για σενα...

Χρυσουλα επειδη δε θυμαμαι...εκανες αμνιοπαρακεντηση; επειδη λογω ηλικιας ο δικος μου γιατρος γενικα συστηνει

αλλα εγω τη φοβαμαι πολυ σαν εξεταση και δε θελω με τιποτα...

εκανε καμια σας τωρα και δε θυμαμαι;

εχω γιατρο σημερα μετα τη δουλεια...αυριο θα σας πω...

αχ εχω αγωνια...πρωτη φορα θα δω αν θα δω και θα ακουσω αν θα ακουσω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Ελενη μη ρωτας τι κανει ο καθενας γιατι δεν μπορεις να φανταστεις τι μπορει να κανει καποιος σε περιοδο κρισης :lol: αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου

τη λυση θα τη βρεις σιγουρα

τι θα κανεις ;υπρεωτικα θα σηκωνεστε και οι 2 σας οταν ξυονανε και οι 2 και δεν τους προλαβενετε αλλιως κανεις την προσευχη σου - τους βαζεις στο ρηλαξ και καθεσαι ξυνια να κουνας πανω κατ μεχρι να τους παρει ο υπνος.

ειναι κλασικες οι κινησεις δεν νομιζω οτι μπορει καποιος να κανει τιποτα το διαφορετικο.

ευτυζως δεν ηταν τιποτα με το πιπι του ριρι

Μαρντ εχεις απολυτω δικιο με το σπιτι ετσι ειναι

και εμεις ευτυχως ειχε σπιτι ο αντρας μου βεβαια μας εφυγαν 50000 για να το φτιαξουμε προ γαμου και μπηκαμε με τους καναπεδες μονο μεσα στο σπιτι στην αρχη

αλλα τωρα τουλαχιστον δεν εχουμε να δινουμε σε ενοικιο - βεβαια ο κωστοβολιδης τα ηλεκτρικα τωρα ξεχρεωθηκε.

απαπα μανικι

Καλα οσο για τον καφε μονο σε παιδοτοπο πεινουμε νορμαλ καφε αλλιως ειμαστε ολη την ωρα με φβνες και φασαρια - δεν καθονται με τιποτα

Εμεν ο αντρας μου δεν εω παραπονο Χρυσουλα τι να πω

με βοηθαει απιστευτα μιλαμε - με αφηνει να κοιμηθω και τυς ταιζει - εχει περισσοτερη υπομονη απο πριν- γενκα εχει βελτιωθει σε απιστευτο βαθμο

Ντομ οχι το μεγαλο ειναι= το μεσαιο το εκοψα την προηγουμε εβμ :lol:

περιμενουμε νεα σου - ολα μια χαρα να ειναι

αμνιο εει κανει φιλη μου πολυ σε γιατρο που ειναι και σχεδον συγγενης της - κανει τις αμνιο στο ιασω αλλα και στο γιατρειο του- εαν θες σου δινω το τηλ της να σου τα πει- εστειλα σε αυτον και τη συνηφαδα μου - γενικα γυρω στα 600 παιρει αυτος. και ειναι παρα πουλ καλος. εγω ειχα κανει την αυχενικη στα αγορια -μου τον ειχε συζτησει ο γιατρος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε απ οτον υπερηχο ισχειων,ολα καλα..

συμβαινει περισσοτερο στα κοριτσια και μαλιστα στο αριστ ποδι..

δεν υπαρχει εξηγηση..βοηθαει κα ιη κληρονομικοτητα..

ντομ περιμενουμε νεα σου..πως και πως..

ελενη πως ειναι η μικρη;;οκ για την παιδοψ..θα μου τα πεις απο κοντα καλυτερα!

χρυσουλα τρωει ο μικρος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπραβο σωσω που ειναι ολα καλα

αν και πρπεει να ειναι κρητικο χοι αυτο ε τον υπερηχο - εδω στην αθηνα τοσες γνωστες κοριτσομανες ξερω και ουτε σε μα δεν εχουν καν πτοτεινει να κανουν υπερηχο

στην κουμπαρα μου που εχει αγορι απλα της ανεφερν οτι τα βλεπουν λιγο σφυχτα και εαν χρειαστει σε κανα μνα που θα ειναι περιπου 6 μηνων θα του κανουν κατευθειαν ακτινογραφια εαν δεν φτιαξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ Σωσω η μικρη...το ειχα ακουσει και εγω για τα κοριτσια...

ευτυχως ξανανοιξε η ορεξη του γενικα ...αν ομως του ενταξω ενα καλυτερο πρωινο θα ειμαι πιο ευχαριστημενη...μεσημερι απογευμα βραδυ οκ αλλα πρωι τιποτα.. :(:(

Μαρια θα ημουν και αχαριστη να ειχα παραπονο...αλλα μονος του για τον παιδικο δεν τον ετοιμαζει...

και δε θελω γιατι το παιδι θα παει σχολειο σαν κλοουν ντυμενος... :lol::lol::lol:

Ντομ δεν εκανα αμνιο ουτε τροφοβλ αν και η ηλικια μου το χρειαζεται και ο γιατρος μου το συστηνει...μου ειχε πει αν η αυχενικη βγει λιγο αυξημενη ή το papp a οχι στα ιδια με τον προηγουμενο τηρουμενων των αναλογιων μετα απο 3 χρονια θα κανεις μοριακο τροφοβλ αλλα ολα οκ...

ευτυχως εκλεισε η ορεξη η δικη μου...ξεφουσκωσα και λιγο ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παλι ξεχειλωσα..ξανα βρηκα τον ευαυτο μου..αχαχα..

θα δουμε μαλλον παλι το ρεσιντεντ ιβιλ...και τα ολοκληρωσαμε ολα..η γιοβοβιτς...γκομεναρα και ηθοποιαρα!!

αυριο εχω κοπτικη ρα πτικη το πρωι..και τετ πρωι λεω να ξανα παω κεντρο με τη μαρθα βολτα..

πηγαμε τη προηγ βδομαδα στη γιατρο και ηταν πολυ καλη!!

και λεω να το καθιερωσω..

λεωφ καθεται 1 χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας εχασα το σ/κ φιλεναδες.....

ο αντρας ηταν νυχτα-νυχτα και επαιρνε μαζι το νετμπουκ. το δικο του το μαντζαφλαρι δεν το μπορω... ημουν και χαλια... και ακομα ειμαι... το χερι το παρακουρασα και ποναει και καιει.... αρχισα παγους και σημερα και αντιφλεγμωνωδη. παλι! με ηρθε και περιοδος, χαμος! και πονος... και ο αντρας ολο παρατηρησεις και νευρα... παλι επιδη ειναινα φυγει τον Φεβρουαριο Εβρο αρχισε τα νευρα.

οσο για σας....

Νανα περαστηκα με την ωτιτιδα. σε μας ειναι συνηθες. δυστυχως... επιδη οταν αρχιζουν οι μυξες δεν καθονται καθολου να βαλουμε ορο ή οτριβιν παει στα αυτια. ευτυχως με ολα τα σιροπια πλακωνονται ποιος θα πρωτο πιει!!!! τρελαινονται!!! αφου φοβαμαι μην τα τσακωσουν και πιουν με το μπουκαλι! τι περιεργα φρουτα....

Ελενη καλυτερα η μικρη;; για παιδοψυχολογο συμφωνω. παντα μπορουμε να μαθουμε κατι χρησιμο απο ειδικους.

εγω με θυμαμαι μετα το πρωτο 10ημερο που αρχησε να δουλευει ο αντρας και δεν ηθελα και τη μαμα μου σπιτι, ηθελα να τα καταφερω μονη η ψωναρα, ηθελα να αφηνω και τον ανρα να κοιμαται το βραδυ... ταιζα πρωτο το Σπ που ξυπνουσε τζαστ στο 3ωρο, σε 20΄-30΄τον τάιζα και τον αλλαζα, τον αφηνα διπλα μου στον ανοιχτο καναπε, που κοιμομουν ατη σαλοκουζινα 3 μηνες, και αρχιζα με τη Μαρ ξυπνωντας την με το ζορι... υπηρχαν περιπτωσεις που επιδη δεν περιμενα πολυ να ρευτει πριν ο ΣΠ που ενω τάιζα την αλλη εβγαζε εμετο... χωρις να σταματαω το τάισμα, την εβαζα να ξαπλωσει στο λυγισμενο μου γονατο και με το αριστερο χερι επιανα το σεντονακι που ηταν τυλιγμενος ο σπ και του σηκωνα το κεφαλι για να μην παθει τιποτα απο τον εμετο... και μετα συνεχιζα κανονικα....

μετα το 6μηνο που ξαπλωναν μονα τους κανονικα, εβαζα απο 2 μαξιλαρια υπνου κατω στο χαλι διπλα διπλα και τους ξαπλωνα και τους τάιζα συγχρωνως... γενικα η αναγκη θα σε κανει να σκεφτεσαι τοσο δημιουργικα, που θα λες... μωρε μπραο μου ιδεα!!!!!

δωματιο τους χωρισα 10 μηνων που τους εκπαιδευσα για υπνο και απο τοτε ειμαστε μια χαρα.. ο καθενα στο κρεβατι του ακομα και οταν ειναι αρρωστα... μονο 2-3 φορες φεραμε καποιον μαζι μας γιατι ηταν πολυ χαλια...

Σωσωγια το σπιτι... δεν ξερω ουτε το ενα, ουτε το αλλο... σιγουρα οι Ηρακλειωτισσες μαμαδες θα εχουν πιο χρησιμες συμβουλες... οσο για δανειο σπιτιου... η κουμπαρα μου το πηραν βαζοντας τραπεζικο διαμεσολαβητη. και ο αντρας μου μιλησε αρκετα με αυτον και του εστειλε τα χαρτια για να μας κανει καποια τραπεζα καλυτερη προσφορα απο την τραπεζα που ειμαστε και δινουμε 650 το μηνα επιδη ειναι σταθεερο. αν θες λεπτομεριες καμια μερα να μιλησεις στο σταθερο με τον αντρα γιατι εγω με τα οικονομικα εχω μεσανυχτα...

Μαρντιο αυτο που ετρεχες να προλαβεις να τσακωσεις οποια ξυπνουσε να μην ξυπνησει και την αλλη.... εχω παρει παραμαζωμα συρταριερα, εχω φαει τα μουτρα μου στην μισανοιχτη πορτα, σπινιαρα σαν καρτουν στη στροφη του κρεβατιου επιδη ειχα τη φαιανη ιδεα να βαλω ενυδατικη στα πατουσακια μου.... σκηνες απειρου καλλους.... και τρελου γελιου... τωρα.....

Χρυσουλα συμφωνω να αγοραζεις καινουρια γενικα πραγματα οταν μεγαλωσουν τα παιδια...και εμεις γιαυτιο εχουμε τα ικεα επιπλα... για να μην ουρλιαζω οταν πετανε κατω τα μαξιλαρια του καναπε και κανουνν βουτιες πανω τους, ή οταν χοροπιδανε πανω στον καναπε και την πολυθρονα.....

Αλεκα μπραβο στη μεγαλη σου... αντε να σε ξεκουραζει λιγο τωρα που δουλευεις... και με το καλο και ο μισθος!

Ντομ... τι νεα;;;;;; "πως θα'θελα να εχω 1 και 2 και 3 και 4 παιδια......"

Μαρκερ ενοειται οτι πρεπει να σε βοηθαει ο αντρας.... αν δεν το κανει τωρα, ποτε;; και ας ξεσηκονωνται περισσοτερο τα θηριακια!!!

ξεχασα καμια;;;;; σορυ;;;;

λεω να αρχισω να ετοιμαζω τα διαφορα για υπνο.... και ποναει και το χερακι μου.... σνιφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σούπερ μαμάδες!!!

Ax Vag όλα όσα περιγράφεις για τα τεχνάσματα και τις τρεχάλες μέσα στη νύχτα τα χω ζήσει και γω και τώρα γελάω.Τότε τσίτα τα νεύρα βέβαια και γω προσπαθούσα να τα κάνω όλα μόνη γιατί ο άντρας μου δούλευε πρωινά και δεν ήθελα να σηκώνεται αλλά όταν είδα ότι δε βγαίνει γιατί και γω μέσα στη μέρα δε ξεκουραζόμουν έπιανε το ένα μωρό ο ένας και το ένα ο άλλος αλλάγματα,ταίσματα,ρεψίματα και τελειώναμε γρηγορότερα.Μέχρι 6 μηνών τις είχαμε σε μια κούνια εμείς στο δωμάτιο μας δίπλα μου.Μετά τις βάλαμε στο δωμάτιο τους και η καθεμιά στο κρεβάτι της γιατί είχαν αρχίσει και γυρνούσαν σαν σβουρίτσες..Αχ τι ωραίες εποχές...

Μαζί σου και γω...λοιπόν...σιγοτραγουδώ..."Πως θα θελα να είχα 1 και 2 και 3 και 4 παιδιά....."

Dominique σε ταβέρνα ελάχιστες φορές τολμήσαμε να πάμε και συνήθως με παρέα για να χουμε βοήθεια αλλά δε μπορώ να πω ότι ευχαριστήθηκα φαγητό,ήταν η προσοχή μου τεταμένη μη κάνουν καμιά ζημιά γιατί πιάναν τα μαχαίρια και τα πηρούνια και τα κοπανούσαν στα πιάτα.Γενικά δεν είναι παιδάκια που ξεκολλάνε από τη φούστα της μαμάς,δηλαδή να τρέχουν να φοβάμαι μη τα χάσω όπως έχω δει άλλα στην ηλικία τους.Θέλουν ότι κάνουν να μαστε και μεις από δίπλα.

Και μενα έχουν λατρεία με τα σιρόπια,τσακώνονται ποια θα πρωτοπιεί.Αφού το καλοκαίρι που έπρεπε να πάρει μόνο η Χρυσανθούλα μου με τη μονοπυρήνωση που περάσαμε η Δήμητρα τσίριζε και ήθελε και αυτή και γέμιζα τη σύριγγα νερό και της έδινα να ναι ικανοποιημένη.

Πάλι θα φύγει ο άντρας σου vag;Και είσαι και με το χέρι ταλαιπωρημένο.Υπομονή.Ελπίζω να ναι για τελευταία φορά.Και γω δε ξέρω αν θα την πάλευα μόνη.Και το θέμα είναι τη νύχτα γιατί μέρα και τώρα μόνη είμαι συνήθως και δεν έχω θέμα.

Αλήθεια εσάς κορίτσια πότε έστρωσαν να κοιμούνται σερι;Εχουμε φρικάρει με τον άντρα μου.Κοιμούνται εύκολα μεν,δηλαδή 21,00 είναι στα κρεβάτια τους χωρίς κλάμματα αλλά μέσα στη νύχτα ξυπνάνε πότε θέλοντας γάλα,πότε να ρθουν στο κρεβάτι μας,πότε για αγκαλιά.Είναι φυσιολογικό;Κοντεύουν 2,5 χρονών΄και μια νύχτα σερί δεν έχουμε κοιμηθεί.Εμένα δε με νοιάζει τόσο γιατί μου χει γίνει συνήθεια πια αλλά ο άντρας μου στραβώνει.

Εχουμε δοκιμάσει και κοιμάμαι μεγαλώνω της νουνου μέσα στο γάλα,μηπως ξυπνάνε από πείνα και να λέμε στο σταθμό να τις ξυπνάνε το μεσημέρι και να μην τις αφήνουν να κοιμούνται πάνω από 2 ώρες μήπως χορταίνουν ύπνο και δε θέλουν άλλο, αλλά καμία διαφορά.

Τι φταίει;

Να χα νεογέννητο που έχει κωλικούς βγάζει δόντια πονάει πεινάει να το καταλάβω να σηκώνομαι και να νταντεύω και να μαι μετά σπίτι να μη χρειάζεται να πάω δουλειά ,αλλά να χω 2 χρονών παιδιά να κοιμάμαι διακοπτόμενα και 08,00 να πρέπει να μαι χαμογελαστή στη δουλειά μου φαίνεται υπερβολικό.

Μήπως ζητάω πολλά;;;;Κανένα κολπάκι εσεις σαν πιο προχωρημένες....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

γυρισα απο ικα τωρα .. ξερετε οσα θα παρω για την αδεια κυησης???

645 ευρω....

και αδεια λοχειας 750 ευρω...

αυτα ειναι τα λεφτα που θα παρω ολα κι ολα απο το βρωμοικα...

παλια ηταν γυρω στα 4000 χιλιαρικα.. τωρα θα παρω συνολικα 1400..

εχουν κοψει το επιδομα καισαρικης, το επιδομα προωροτητας, το επιδομα διδυμων..

βοηθημα τοκετου δεν παιρνω γιατι η κλινικη που γενναω ειναι συβεβλημενη με τον εοππυ..

τα νευρα μου κροσια.... τεσπα υγεια να εχουμε...

μαρντ αμα κανω τα διδυμα θα σου πω κι γω ως θα τα κοιμιζω....

πιστευω να μην πειραζει να τους δινω λεξοντανιλ το βραδυ ε????/ :lol::lol:

επισης μπορω κι γω να πινω λεξοντανιλ που να κοιμαμαι και να μην ακουω οτι εχουν ξυπνησει.... μου φαινεται πολυ καλη ιδεα αυτο.... :lol::lol:

βαγκ υπομονη... εμεις σημερα βηχα και εμετο χωρις δεκατα.... μαλλον ιωση περναμε... δεν την εχω παει παιδιατρο...

χρυσουλα το παιδι σου τρωει περισσοτερο απο οτι τρωω εγω γιαυτο μην παραπονιεσαι.... χαλαρωσε λιγο... φανταζεσαι να φτασεις σε ενα σημριο στο μελλον και να του λες σταματα να τρωωωωως????? :lol::lol:

γεωργια αλικαρνασσο που παλι σε βολευει ως περιοχη γιατι η εθνικη ειναι διπλα εχει πολυ πολυ οικονομικα σπιτια και πολυ ομορφα και τεραστια κιολας και 320 ευρω... χθες μου περιεγραφε μια κοπελα το σπιτι που βρηκε και ειχα παθει την πλακα μου... 120 τετραγωνικα, με τζακι, αεκοντισιον, καλοριφερ, ηλιακο, τελιεα θερμομονωση, 3 κρεβατοκαμμαρες, με 320 ευρω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Σωσω το μονο που θα ηθελα να μαθω ειναι να φτιχνω μονη μου τα στριφωματα στα παντελονια..τα δικα μου ειναι σωληνα τα περισσοτερα οποτε δε χρειαζεται αλλα του αντρα σχεδον παντα αν εξαιρεσεις τα τζην το θελουν το κοντεματακι τους...ειναι μεγαλη εξυπηρετηση..

Βαγκ αυτο με το χερι πραγματικα πρεπει να ειναι ταλαιπωρια...

ναι οταν εισαι μπροστα στη δυσκολια τη βρισκεις τη λυση...χαχαχα ωραιο αυτο με το ταϊσμα...

ναι ρε Βαγκ εχεις δικιο ..και εγω η ηλιθια επρεπε οχι μονο να μεινω στα επιπλα του ικεα αλλα ολα να τα απρω απο εκει..

τωρα να φανταστειτε εχω παρει μαλλινο ριχταρι 2θεσιου καναπε και εχω τυλιξει το τραπεζι του σαλονιου για να μη γδαρθει...ριχταρι 3θεσιου καναπε πανω απο τηντραπεζαρια να φτανει κατω κατω για τις γρατζουνιες.,..σκατουλες!!!!

Μαρδιο ο δικος μου εστρωσε φετος το καλοκαιρι λιγο και απο Σεπτεμβρη κανονικα...υπαρχουν βραδια που σηκωνεται για γαλα ακομα...και πινει και κανονικο μπουκαλι ακι καλοφαγωμενος να ειναι...

μεχρι τα 3 ενοωθα πως ειχα νεογεννητο..σε σημειο να μη σκεφτομαι για αλλο παιδι..απιστευτα κουραστικος υπνος...και ευτυχως δουλευω μεσημερι απογευμα...

δωσε χρονο ακομα... :mrgreen::mrgreen:

σε ταβερνα η ηρεμια διαρκει μεχρι να φαει..αν υπαρχει καλο μαγειρευτο οκ αλλιως δεινοπαθουμε...μη δει σε αλλο τραπεζι παιδι με παιχνιδι θα παει κατα εκει...εκεινο μπορει να τρωει, να ειναι μεγαλυτερο, εκει θα χωθει...γινεται ετσι μωρε???

ειναι προτιμοτερο να μαγειρευω εγω να λιωνω αλλα να ερχεται κοσμος εδω..τα αφηνεις και παιζουν και εχεις το κεφαλι σου ησυχο..και ετσι ποτε σε εμας ποτε σε αλλους μαζευομαστε..

οι εξετασεις ευτυχως οκ :D:D

δεν εχω μαγειρεμα...εφτιαξε ο Νικος χθες το απογευμα μια σαλτσα για μακαροναδα και μονο τα μακαρονια θα φτιαξω μετα..

εχω ομως διορθωμα :(:(:(

Ελενη λες να μην ανησυχω ε????

πολυ λιγα τα λεφτα απο ικα ..μισω ικα..την αλλη φορα ειχα παρει 3.200..ακριβως για τη διαμονη στο ιασω..τωρα δε θα φτασουν πουθενα..εγκεφαλικο ο Νικος!!!!

Ρε Σωσω πηγαινε και σε αυτη την περιοχη να δεις...εξαιρετικο το σπιτακι με τα 320...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη ούτε εγώ πριν 2 χρόνια πήρα επιδομα καισαρικης, το επιδομα προωροτητας, το επιδομα διδυμων που λές πήρα όμως εγώ το βοήθημα τοκετού στο χέρι γιατί γέννησα σε δημόσιο νοσοκομείο.Και μάλιστα στα δίδυμα το έπαιρνες εις διπλούν από 950€ για το κάθε παιδί.Σύνολο είχα πάρει και γω το τετραχίλιαρο που λες.Και δώσαμε 500€ στο γιατρό γιατί το θέλαμε δε μας ζήτησε και 400€ πληρώσαμε στο νοσοκομείο επειδή ήθελα μονόκλινο να μαι μόνη με τα παιδιά και μείναμε 11 μέρες οπότε το ικα κάλυπτε μέχρι ένα ποσό.Βέβαια γέννησα φυσιολογικά χωρίς επισκληρήδιο και τα υποσέντονα εμεις τα φέραμε από το σπίτι,τίποτα δεν είχαν.Δεν τους κόστισα και τίποτα,λίγη κλωστή για το ράψιμο...χα χα

Και από τον οαεδ παίρνεις αφού γεννήσεις ένα εφάπαξ ποσό,επίδομα μητρότητας.Ηταν καλά λεφτά τότε.Το κοψαν κι αυτό;

Γεια σου Χρυσούλα με τα ριχτάρια σου!!!Εγώ πάλι που ήθελα και costa boda γυαλικα προ τέκνων εποχή;;;;Όλα χωμένα στο ντουλάπι του μπάνιου τα χω μπας και σώσω κάτι...Χθες έβαλαν το σκαμνάκι του μπανιου όσο ντυνόμουν για γυμναστήριο έβγαλαν την τάπα του νεροχύτη και έπεσε η βίδα που το κρατούσε στο σιφώνι....Αυτές θα μας καταστρέψουν το σπίτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!

Ολα καλα!Ειδα φασόλι...΄΄ένα έτσι;΄΄ρωτάω :D ...΄΄ένα΄΄ λέει :lol:

ακούσαμε και καρδια 122 χτυποι το λεπτό...αχ αρχισα να αναρωτιεμαι παλι με τον αριθμο των χτυπων και το φυλο...αλλα οχι!δεν μπαινω σε αυτο το τρυπακι :lol: αφου την ξερω τη μοιρα μου... :lol::lol:

κι εγω του ειπα οτι φοβαμαι την αμνιο κλπ και μου ειπε αφοτου μου εκλεισε την 9η εβδομαδα παπΑ(τωρα την πηγανε ακομα πιο πισω λεει, αντι για 10η που το κανανε παλια) σε συνδυασμο με αυχενικη τη 12ηεβδ, θα δουμε.΄΄και γιαυτο τα κανουμε ολα αυτα΄΄ μου λεει, ωστε αν βγουν καλα να μην χρειαστει να την κανω την αμνιο.

Οποτε για μια ακομα φορα συμπιπτουμε Χρυσουλα :D

Μαρκερ ευχαριστω για την προθυμία να μου δωσεις τηλ.Ελπιζω να μη μου χρειαστει.Παιδια την τρεμω αυτη την εξεταση, την εχω παρει πολυ στραβα, οχι μονο για τον κινδυνο αποβολης μα κι αυτο το μακαρονι βελονα που μπαινει μεσα...ανατριχιαζω ολοκληρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Dominique όλα καλά!!!!Ελπίζω να μη χρειαστεί και η αμνιο αν και ότι χρειαστεί θα κάνεις την καρδιά σου πέτρα και θα το κάνεις για το καλό του μωρού.

Εμένα οι κόρες μου πληροφοριακά είχαν 160 παλμούς στον 1ο υπέρηχο,εννοείται τα χω φυλάξει όλα τα χαρτιά και μη σας πω κατά καιρούς ανοίγω και βλέπω ,ειδικά μετά την αυχενική που είχαν σχηματιστεί ανθρωπάκια.

Αυχενική έκανα Μ.Πέμπτη Πάσχα και πήγα στην εκκλησία με ένα χαμόγελο μέχρι τα αυτιά ενώ ο κόσμοςδίπλα μου ήταν μελαγχολικός λόγω της ημέρας,εγώ είχα στη τσέπη τον υπέρηχο και κοιτούσα μέσα στην εκκλησία και κρυφογελούσα...τόση λαχτάρα μιλάμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω μην πιανετε κουβεντα για τα επιδοματα μελαγχολω...

και ανεβασαν παλι το κασε στο ιασω...

Μαρδιο μια χαρα σας κοστισε η γεννα...ελπιζω τωρα να πεσει τουλαχιστον η αμοιβη του γιατρου ..εστω λιγο....

:lol::lol: ο αντρας μου Μαρδιο λεει "οι μλκες πληρωνοντα ακριβα, οι δικες σου δεν ξεπληρωνονται με τιποτα"

παρτα τωρα ολα μου τα πραγματα καταχωνιασμενα σε μπουφε, αποθηκη παταρι..να φανταστεις στον μπουφε γα πολυ καιρο ειχαμε ιμαντα λαστιχενιο γυρω γυρω :lol::lol: τωρα σχεδον τον βγαλαμε :twisted::twisted:

η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο δεν πειραζει και σε αλλα σπιτια που παμε...

Ντομ μια χαρα θα πανε οι εξετασεις...και δε θα χρειαστει αμνιο..αλλωστε ειναι και το 3ο παιδι...

και ομως φιλεναδα..αυτο εινα κοριτσι..τα δικα μου ειχαν και τα 2 σφιγμο πανω απο 140..

σημειωσε οτι στο λεω πρωτη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

κοριτσάκια μου, έχουμε πάρα πολύ δουλειά και σας διαβάζω στα πολύ γρήγορα...

δε σας ευχαριστιέμαι...

σωσώ πότε τα έστειλες;

και πόσο στοίχισε η μεταφορική;

μαρντ, πάντα έχουμε τα πάνω και τα κάτω μας στον ύπνο...

γενικότερα δεν έχω παράπονο.

πχ, χθες δεν ξύπνησε καθόλου.

τις προηγούμενες μέρες ξυπνούσε και μας ήθελε δίπλα του...

Ντομάκι, τέλεια!

όλα καλά θα πάνε!

να είναι γερό το νινάκι κι ας κατουράει κι αυτό όρθιο...

τόσα που ακούμε...

ελένη καλά κάνεις και πας ψυχολόγο.

σήμερα έχω πλέξιμο.

θα τελειώσω τα τερλικάκια...

σε καφέ και ταβέρνες πηγαίνουμε και είμαστε μια χαρά!

το πολύ πολύ να κατέβει από την καρέκλα και να περιεργαστεί το χώρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...