Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Εμένα πάντως η χοριακή 2 εβδομάδες από την εμβρυομεταφορά την ημέρα δηλαδή που σε μια φυσιολογική σύλληψη αναμένεις περίοδο ήταν 618 μονάδες και τελικά ήταν δίδυμα.Σα σήμερα θυμάμαι να με παίρνουν από το μικροβιολογικό να μου λένε το θετικό και γω να λέω ευχαριστώ ευχαριστώ ευχαριστώ σα χαζό έκανα έκλαιγα κιόλας.Αφού μου λέει η μικροβιολόγος εμένα τι με ευχαριστείς καλέ;;; εσείς τα καταφέρατε!

Μπορεί να έγινε νωρίτερα η σύλληψη από ότι υπολογίζεις.Έχετε ιστορικό διδύμων στις οικογένειες σας;

Δε παρεξηγήθηκα ειδικά με τη Σωσω με τίποτα την πάω πολύ στο τρόπο που γραφει και τα λέει.Απλά ένιωσα ότι εντάξει τα κορίτσια γνωρίζονται καιρό εγώ μπορεί να ξέρω για αυτές επειδή τις διαβάζω καιρό αλλά αυτές είναι δύσκολο να ασχοληθούν μαζί μου, μια με τις νέες εγκυμοσύνες, μια ότι δε με ξέρουν και ίσως νιώσουν ότι είμαι η κοτσομπόλα της γειτονιάς που λέει και η marker μια ότι τα παιδιά μου και οι ιστορίες που έγραφα είναι κάτι που το έχουν περάσει και δεν τους κάνει αίσθηση πλεον.Γι αυτό λίγο φρέναρα στο να γράφω...

Έκανα πχ ανάρτηση για το τι κάναν τα κορίτσια μου σήμερα στο σχολείο και από κάτω έβλεπα αναρτήσεις για το πόση ώρα θέλει το γουρουνόπουλο στη γάστρα ή πως φτιάχνονται τα ελιόψωμα πχ.Οπότε λέω μάλλον είμαι εκτός θέματος...

Όπως και να χει μου αρέσει να σας διαβάζω και να μαθαίνω ότι είστε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ντομ ενα και καλο - μην σκεφτεσαι τιποτε αλλο ;)

θα αρχισουμε τα ιατρικα παλι εδω μεσα και εγω θα σας πω οτι η κληρονομικοτητα δεν παιζει ρολο - η ηλικια ναι (οι ωριμες κυρίες χαχα ντομ - εχουν οντως μεγαλυτερες πιθανοτητες διδυμων λόγω πολλαπλης ωορηξίας) και θα αρχισετε :lol::lol::lol:

μαρντ ολες μπορει αν γραφουμε κατι πο περινουμε να σχολιαστει και να μην αναφερετε τιποτα - το ξαναγράφουμε μετα χαχα

εγωθα σας κρατησω μουτρα γιατι δεν σχολιασετε το κομμένο μου δάχτυλο :lol::lol::lol:

σωσω μονο εσενα εχω φίλη :lol::lol:

εσενα μωρε ενα και ενα χρονο μικροτερο οι μικρες σου οποτε ασχολήσαι περισσοτερο με το τι κανουν καθε μερα - σου τραβανε περισσοτερο την προσοχη - τα τριχρονα ειναι περισσοτερο ανεξαρτητα οποτε μενει χρονος να ασχοληθουμε και με αλλα πραγματα

και για το γουρουνόπουλο γαιδούρες δεν βοηθησατε - μονο ή Ελενη - αφου το ειχα βάλει ηδη 1 ωρα να ψήνετε :lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

a Ελενη μια χαρα ρε συ το πργραμμα - μπραβο που τα παιδια σας κοιμουνται μεσημερι εμας με τιποτα σας το εχω πει

αλλα το μονο που δεν ξερω ειναι εαν μπορεσει μεα απο 3 ωρες να ξανακοιμηθει για βραδυ τιποτε αλλο

κοιμαται 3 ωρες ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το κομμενο σου δαχτυλο μας διεφυγε :mrgreen::mrgreen:

οπως τεχνηεντως μας διαφευγει και αυτο για τις ωριμες κυριες...Ντομμμμμμ :twisted::twisted::twisted:

και ο δικος μου απο το καλοκαιρι κοιμαται στανταρ 2ωρακι το μεσημερι 3-5 ..τον ξυπναει η μαμα μου για να κοιμηθει το βραδυ κατα τις 11..μου εχει πιασει και το 12 αυτες τις μερες ...μεχρι 8 ...καλα ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαντρ μην παραπονιεσαι.....

πιστεψε με τοσα πουγραφουν ολες δεν ειναι δυνατον να σχολιαστουν ολα και ορισμενες φορες ξεχνιουνται και καποια... και ουτε εχουμε κοινο θεμα συζητησης... η καθεμια εδω λεει τον πονο της κι αν της απαντησουν καλως αλλιως μενει μονο με τον πονο της... :lol::lol::lol:

μου στειλανε ασκο για τα βλαστοκυτταρα.. θα κανω δωρεα στην δημοσια τραπεζα στην αθηνα.. βρηκα και μεταφορικη για να μου το φτιαξει το δεματακι και παγοκυστες και ολα τα συναφη... παει και αυτο...

τελικα απο το ογα ηταν να παρω 2000 χιλιαδες εφαπαξ για τριτο παιδι... το εκοψαν τωρα το δεκεμβριο... φακ... και απο 570 που επαιρναν οι τριτεκνοι το διμηνο τωρα θα παιρνουμε 270... δεν πειραζει υγεια να εχουμε και θα τα καταφερουμε.....

μαρκερ σου απαντησα εγω στο γουρουνοπουλο γιατι εγω ειχα δωσει την συνταγη.. ηταν κ παραμονη πρωτοχρονιας... :lol::lol:

λενε οτι θα κοψουν το εξαμηνο αδειας που δινει ο οαεδ?????? εχετε ακουσει τιποτα γι αυτο????

α την δευτερα εχω ραντεβου με παιδοψυχολογο για να μου δωσει καποιες συμβουλες για το πως θα χειριστω την ειρηνη τωρα με τα διδυμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα αυτο το προγραμμα κανει τωρα η ειρηνη..

ξυπναει 7:30 με 8

κοιμαται 3

ξυπναει 5:30 με 6

ξανακοιμαται 9 με 9:30.

αυτο το προγραμμα το εχουμε απο 15 μηνων που την πηγα παιδικο..

πριν μου εκανε και ενα υπνο 10:30 με 11:30 το πρωι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ασχετο, το καινουργιο θεμα με το ξυλο το ειδατε??????

πω οταν βγαινουν τετοια θεματα και ακουω αποψεις απο τελειες μαμαδες παιζουν λιγο τα νευρα μου...

πειτε μου ρε παιδια ποια μαμα δεν εχει δωσει καμοια συμβολικη στο παιδι της;;;;;;;;;;

αυτο που ολες σοκαριζονται με την λεξη ξυλο... τι να πω.... :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σου πα Marker να κάνεις χοιρινό νουά με πατατούλες αντί το γουρουνόπουλο που είναι δύσκολο το ψήσιμο σε οικιακό φούρνο αλλά δεν απάντησες καν για την ιδέα,οπότε σε αφήσαμε να ταλαιπωρηθείς με το γουρουνόπουλο....

Περαστικά για το δάχτυλο..

Και μένα κοιμούνται ακόμα μεσημέρι στο σταθμό όμως ένα δύωρο 12,30-14,30 συνήθως,εμείς τις παραλαμβάνουμε φρέσκες φρέσκες ορεξάτες για παιχνίδι και μεις ζόμπι από τις δουλειές μας.Και τις κοιμίζω 21,00-21,30.Σώθηκα με το πρόγραμμα και με βοήθησε η vag διαβάζωντας δημοσιεύσεις της.Στην αρχή το θεωρούσα πολύ σκληρό για εφαρμογή αλλά μετά την ευγνωμονούσα...και φυσικά το mammy ευγνωμονούσα που μου έδωσε την ευκαιρία να συναναστρέφομαι με μανούλες με ίδιους προβληματισμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε Ελένη εγώ έδωσα χθες στη Δημητρούλα μια ξυλιά στο μπούτι επειδή χοροπηδούσε στη μπανιέρα και πεταγόντουσαν τα νερά έξω και φοβόμουν μήπως γλυστρήσει, που έμεινε κοκκινιά από τα δάχτυλα μου στο πόδι της όταν την έντυνα.Δεν έκλαψε αλλά συμορφώθηκε...Εγώ βέβαια ένιωσα τύψεις όταν είδα το σημάδι.Πως μου ξέφυγε και ήταν δυνατή δε το κατάλαβα.Στη δική μας ηλικία το ξύλο δεν αλλάζει συμπεριφορές πάντως(όχι ότι συμφωνώ,κατά είμαι φυσικά)απλά η τιμωρία τύπου σε αφήνω λίγο μόνο και δε σου μιλάω και σε ακούω να ουρλιάζεις και δε σου κάνω αυτό που θες βλέπω ότι πιάνει καλύτερα σε μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμφωνω μαρντ μαζι σου αλλα και μια στον ποπο οταν ξεφευγει και δεν ακουει τις προειδοποιησεις σου και λες το ιδιο πραγμα 10 φορες και δεν συμμορφωνεται δεν εβγαλε κανενα παιδι με ψυχολογικα προβληματα...

γιατι ρε μαρντ δεν τπυς λες να μην τα κοιμηζουν στον παιδικο και να κοιμουνται σπιτι???? να ξεκουραζεσαι κι συ... εμενα αν δεν κοιμοταν το μεσημερι δεν ξερω αν εκανα αλλο παιδι... ειλικρινα..... γυρνουσα απο την δουλεια και κοιμομασταν στις 3. εγω σηκωνομουνα στις 4:30 και εκανα τις δουλειες του σπιτου και στις 6 σηκωνοταν για να παμε βολτα...

μακαρι και στα διδυμα να αρεσει ο υπνος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί Ελένη μου πάω και τις παίρνω στις 16,00 όταν σχολάω.Οπότε αν τις κοιμήσω 16,30 σπίτι πχ τι ώρα θα ξυπνήσουν για να ξανακοιμηθούν στις 21,00;;;

Εμάς αν ξυπνούσαν 18,00 δε θα ξανακοιμόντουσαν με τίποτα στις 21,00.Στην ΑΘήνα στα πεθερικά που κοιμόντουσαν πχ 16,00 με 18,00 το βράδι πήγαινε 24,00 να κοιμηθούν!!!

Ασε που τα ξυπνάμε τα κακόμοιρα στις 07,30 πώς να αντέξουν μέχρι 16,30 ξύπνια;;

Απλά τους έχουμε πει στις 2 ώρες να τις ξυπνάνε γιατί παλιότερα τα άφηναν 3 ώρες και μετά παρατηρήσαμε ξυπνούσαν πιο συχνά το βράδι,είχαν χορτάσει ύπνο.

Όχι ότι τώρα δε ξυπνάνε το λόγο τους να σηκωθούν θα τον βρουν....

Και γω στο εύχομαι να ναι υπναράδικα...όσο να ναι ο καλός ύπνος ξεκουράζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε Χρυσουλα μια ωρα διαβαζα αυτο το τεχνηεντως και προσπαθουσα να καταλάβω που πάει το κενό και το ξέχασες :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

μιλαμε εχω λυθει

ελενη παλι θα αποφασιζες να κανεις και αλλο αστα τωρα αυτα

δεν την ειδα την συζητηση με το ξυλο

δεν θα τη διαβασω γιατι τα παιρνω κρανιο και εγω που ολες ξαφνηκα μπαινουν και δεν εχουν οχι ρηξει ξυλια αλλα δεν εχουν καν φωναξει στα παιδια τους

ενι γουει οπως νομιζει ο καενας θα τους πω εγω το αντιθετο

απλα δεν πιστευω καμια ας λενε οτι θελουν

Μπραβο βρε Μανρντ που κοιμουνται και σενα τι αν πω μονο ταδικα μου κανουν ωραριο 6:00-20:30 σερι χωρις να κλεισουν ματι καθολου

πραγματικα εχουν τον ακουραστο μιλαμε

εγω αυτο το συστηματακι τοτε με το βιβλιο -επειδ το ειχα παρει και εγω- δεν μπορουσα με τιποτα να το ακλουθησω

και τα 2 σε ενα δωματειο -ο ενας ξυπνουσε το αλλο ορλιαζανε και τα 2 μαζι για ωρες ασταματητες - πηδουαν απο την κουνια -ο στελιος κοπανουσε το κεφαλι στο πατωμα απο το σκαρφλαωμα εαν δεν τον σηκωναμε

χεσε μεσα

οποτε ολοι μαζι αγκαλιτσα

τωρα πια το εχουν κοψει - κατα τις 6:00 ερχονται στο κρεβ μας για αγκαλιτσες.

ααα ασχετο το THE IMPOSSIBLE ειναι καταπληκτικο πραγματικα

αξιζει να το δειτε

σαν ντοκιμαντερ ενα πραγμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας διαβασει η βαγκ το βραδυ και να σας χεσει ολες..καλε τι σελιδες γραψαστε;;πατε καλα;;

ευτυχως δε αναζητησα μαντ..χαχαχ..

μαρκερ και ευτηχως σχολιασα δαχτυλο..χααχα..

εμενα μη νε παρεξηγεις...συμβαινει συχνα ..δε λεω...αλλα δεν ειμαι πολυ μπιτς..λιγο!!

και το οτι με παρακολουθυον..δεν ειναι κακο..δε το λεω κακοπροαιρετα..απλα με φθονουν..αχαχ..

τεσπα..ελενη καλο μου στο ονομα μου θα ειναι το θηλαστρο..τι σε νοιαζει εσενα..;;καλα οτι θελεις..δε τιθεται...

χει φυγει 2 κομματι πλαστικο μικρο..θα το κολησει ο λευτ και οταν το επιστρεψουμε θα τους το πω..μη τρελαινεσαι..

φοβιτσω!!

τα χασαμε τα λεφτα ελενη;;απαπαπαπα!!κριμα ρε!!

μαρκερ πως παει η πονεμενη κομμενη δαχτυλαρα;;;

ε;;πως παει;;ε καλο μου δαχτυλο;;

χαχα..

εμεις φαγαμε παμκαρονια..αν και εφαγα πιτσα..αχ χρυσουλα..

ποσο σε καταλαβαινω για το βρωμικο..με τη διαφορα οτυι εγω το τρω..δλδ αν πεθανω αυρι..τουλαχιστον θα παω χορτατη απο φαγητο..το εχω ξανα πει..

ενω εσυ;;χχαχαχ... καλη και ηξ σιλουετα...αλλα το φαγητο ειναι αλλο πραγμα ρε γαμωτο!!

εφαγα κατι σοκολατακια που κανα..

νανα..εισαι εδω;ςτο εστειλα σημερα το φακελο..4,5 ευρω τα μεταφορικα..πουστ....

απλο οχι συστημενο..

πηγα γυναικολ..εκαΝΑ ΚΑΙ τεατ παπ..1 χαρα..

απλα μου ειπε αν θελω να κανω τριτο να περιμενω 3-4- χρονια γιατι ειναι λπτη η μητρα μου.

ντομ...μηπως θα κανεις διδυμα επειδη εισαι υπερηλικη;;;χαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν σχολιασες αυτο που σου βρηκα.....

σου αρεσει????

θα το παρεις???

εγω το μεσημερι εφαγα γυρο.....

τωρα με ποναει το στομαχι μου... λετε να μου επεσε βαρυ????? :lol::lol:

για βραδινο θελω καμοια μακαροναδα σπεσιαλ...

οντως η σωσω τρωει για να μην νιωσει οτι θα φυγει καποια στιγμη απο το ματαιο τουτο κοσμο πεινασμενη... :lol::lol::lol:

αλλα παιδια ειναι και ο μεταβολισμος... κι γω σαβουριαζω παρα πολυ αλλα δυσκολα παιρνω κιλο...

η κορη μου εχει δεκατα... 37,5 την μετρησα τωρα...

ειναι λιγο γκρινιαρα.. ελπιζω να μην εξελιχθει σε γριπη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απαπα τι να πω το τωρα;

μιλαμε το υπονοουμενο της σωσως φανταζομαι το ειδατε ολες ε;

καλε καλε σκεφτεσαι για 3ο κρια μου; ζήλεψες; και το θες και τοσο συντομα :lol:

καλε ζουρλαθηκε η γιατρος σου;

μπραβο που ειναι ολα καλα παντως

αντε και στο 3ο πραγματικα

η θουλη αληεια πως παει;;

Ελενη περαστηκα σας μακαρι να μην ειναι τιποτα

μηπως επαιζε εκεινη την ωρα και απλα ανεβηκε η θ \ερμοκρασια της;

βρε κοριτσια αυτο το μπεμπε εχει γυρισει με το κεφαλι πανω

και ενω ο γιατρος ειπε οτι γενικα ειναι παρα πολυ ψηλα και εγραφε η β επιπεδου οτι μεχρι την 32η βδ δεν υπαρχει πιθανοτητα να γεν.

μιλαμε αυτο το κλωτσιδι του νομιζω οτι θα βγει

οταν κλωτσαει το νοιωθω το κλωτσιδι 5 ποντους πανω απο το πιπι :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ρε μαρκερ..απλα μου το εειπε..δε σημαινει τιποτα...

το αποκλειω..αλλα ποτε μη λες ποτε..

οχι ρε παιδια..δυσκολα για ριτο..

δεν υπαρχει ανθρωπος δικος μας εδω κοντα..θα τον πιουμε..τεσπα!!

ρε παιδια δε ξερω..αξιζει;;για δειτε το!!μη το παρω και μεινει στο παταρι..

δεν το εχει καμια,ε;;

σε ευχαριστω ελενη παντως..

και ελπιζω η ρινουλα να μην εχει τιποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid= ... id=1388438

na kai πιο φτηνο

εγω το εχ να το εχουν πολλες εδω στν αθηνα και φαινεται βολικο

εμεις δεν θα παρουμε τετοιο γιατι φυσικα ποιος θα πρωτο κατσει -θα εχουμε σφαγη :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γλωσσοκοπανες!!!! 1:30 πηγε η ωρα και εγω ακομα διαβαζω!!!!! αφου λεω αντε να περιμενω να παει 2 να κατεβασω τα ρουχα στο στεγνωτηριο με το νυχτερινο ρευμα!!!

και εχω και πλ.πιατων! καλε τι με περασατε.. γι ακαμι α προκομενη;;;;; αφου βαριεμαι θανατου να πλενω... απλα οταν πλυνει ο αντρας τα μεσημεριανα δεν γεμιζει ως το βραδυ οποτε τα πλενουμε.... ή μαλλον τα πλενει!!!! χιχιχι...

και ξεκινω...

ΜΑρντιο μη λες χαζα... απλα επεσες στις μερες προςτοιμασιας των γκουρμε γευματων και η καθε προκομενη δεν ασχολιοταν με τα παιδια της αλλα με το στομαχι της!

ΝΤομ σουπερ χοριακη... μηπως να σε αρχισουμε να σε δινουμε συμβουλες για το πως μεγαλωνεις διδυμα;;;;;!!!!!

και Χρυσουλα δε θελω χαζα για την ηλικια.... ειπαμε η γρια δρυηδαινα του γαλατικου χωριου μας ειμαι εγω!!!! εφαγα τη θεση της Αλεκας της γκαρντασινας που δε μας μιλαει.... σνιφ.... 17-8-1975!!! και αν τολμισει καμια ας πει τιποτα!!!!

Σωσω μην τολμισεις να ανεβεις το ΜΑρτιο αν δε φερεις τα σοκολατακια σου!!!! θελω να εχουν κορν φλεικς, και φουντουκι. ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ!!!!!

Μαρκερ τι κανει το δαχτυλακι;;;; εγω μια φορα ηθελα να καθαρισω κυδωνια για να τα ψησω και τα ηθελα να ειναι εμφανισημα γιατι θα τα πηγαινα στην πεθερα που θα τρωγαμε και τα ετοιμαζα να ειναι στημεση μονο κομενα και οπως πηγαινα με μυτερο μαχαιρι να καθαρισω τα κουκουτσια, παει στραβα στο μαλακο και τρυπησα καθετα την παλαμη μου με τοση φορα που εφτασε κοκκαλο!!! εκει να δεις αιμα!!! και αντε να κλεισει στο σημειο που ηταν... ακομη η ουλη φαινεται...

Ελενη η μικρη ειναι καλυτερα;;; μακαρι.... και σου ευχομαι για τα αγορια σου οτι ευχομουν για τα δικα μου... εκτος απο υγιη να ειναι συνεργασιμα!!!!

οσο για το ξυλο.... εγω ακομα δεν τους εχω χτυπησει... οχι οτι δεν κοντεψα, αλλα φοβαμαι οτι αν ξεκινησω χανω τον ελεγχο και ...ασε... να μην κανω αρχη... αλλα τους εχω τσακωσει και τους καθησα αποτομα στον καναπε μερικες φορες και εφυγα σε αλλο δωματιο για να μη συνεχισω... και απο φωνες.... φυσικα και φωναζω... αλλα οταν βλεπω τη μικρη να παιζει με τις κουκλες και να τις μαλωνει και να της φωναζει οπως κανω εγω με κακοφαινεται... αλλα δε γιενται αλλιως ρε γμτ.... ολες εχουμε τα ορια μας!!!

λοιπον παω να κατεβασω τα ρουχα για στεγνωμα και να βαλω και ενα με σκουρα να πλενει το βραδυ..

και να κοιμηθω κιολλας... ευτυχως αυριο 8 εγερτηριο... δουλεια 8:30-1....

καλο Σ/Κ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera...ναΙ Εδα το θεμα με το ξυλο..

και το να γκαριζεις παιδια ειδος βιας ειναι..μη τρελαθουμε..

δλδ πρεπει να χειροδικησεις για να σε μαζεψει η κυρια με το τσαντακι απο τη προνεια;;

τεσπα!!

πολυ τρωω σας το ειπα..και δεν ειμαι εγκυος..

καλε νανα που εισαι;;

εδω ηλιο..

ρε παιδια αυτο το υποποδιο πισω μπαινει,ε;;πολυ ακριβο ρε αδερφακια μου..

σημερα μακαρονια παο χθες και πιτσα..χρυσουλα μην ακους τι λεω!!

βαγκ οτι θελεις θα σου φτιαξω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!

α ρε βαγκ με τα πλυντηρια και τα στεγνωτηρια σου....

γεωργια αν το θελεις το υποδοριο θα στο παρω στην γιορτη σου....

πως παει η αναζητηση σπιτιου?????

τελικα το θηλαστρο γυρνα το οποτε θελεις..

χθες τους πηρα τηλ και τους ρωτησα καθε ποτε χρειαζεται σερβις γιατι σκεφτομαι να το εχω πανω απο εξαμηνο και μου ειπαν γυρω στο οκτωμηνο αρχιζει να μην ρουφαει καλα και θελει μια ανανεωση κατι σαν καθαρισμα στα φιλτρα του..

οποτε σκεφτομαι να παρω ανανεωμενο αρχης εξαρχης που να μην το κανω βολτες πανω κατω στην αθηνα... του πουστη 15ευρω ειναι τα μεταφορικα θα τα δωσω...

βαγκ σε ευχαριστω για την ευχη σου.... ευελπιστω να οπλιστω με πολλη υπομονη και να αντεξω....

σημερα το πρωι εστειλα την ειρηνη πακετο στην πεθερα.. θα κατσει μεχρι το απογευμα...

μου ελεγε χθες βραδυ οτι ποναει το πουλακι της... αν ειχε καμοια ουρολοιμωξη δεν θα την ετσουζε αμα κατουρουσε????

την δευτερα θα παω σε παιδοψυχολογο.. πρεπει να σας το ξαναειπα... ο ανδρας δεν συμφωνει λεει.. αμα την βαζουμε να κανει δουλειες και να βοηθαει με τα διδυμα δεν θα εχει λεει προβλημα... δεν αντιλεγω αλλα μια παραπανω γνωμη ειδικου δεν εβλαψε κανενα ε???

εχω αρχισει και νομιζω οτι καθε βραδυ θα γεννησω.... εχω καθε βραδυ εντονους πονους απο κατω... καλα δεν συζητω τους πονους στην μεση, την πλατη και τα πλευρα...μετα παιρνω μπουσκοπαν κοιμαμαι και το ξεχναω... νομιζω οτι εχω γινει λιγο εξαρτημενη με τα φαρμακα... ωρες ωρες νιωθω σαν ναρκωμανης....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχελενη....το σαν ναρκωμανης..οκ για το θηλαστρο...

κανενα προβλημα..

τι λες μωρε ελενη που θα μου το παρεις δωρο στη γιορτη;;πας καλα;;χαχα..

δε θα γεννησεις ακομα..παρτο χαμπαρι...

τελικα δεν ανεβασε πυρετο η μικρη,ε;;

λογικα θα πονουσε..θα σου το ελεγε οτι ετσζουζε..

βαβαια δεν ειναι και απολυτο..αλλα τις περισσοτερες φορες τσουζει..

καλα εκανες και την εστειλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

ΝΤΟΜ με μια κορη !!!!!!!!!!!!!!!!! :D

εγω παλι πολυ σας χαιρομαι που ειστε εγκυουλες :D ! :D !!!!!!!!!!!

μπραβο!!!!

και ναι ! μπηκαμε σε ωραιο ρυθμο! πρωι σχολειο κ νωρις υπνο το βραδυ!

εχθες ξερετε τι εκανε η Μαρια στη Αγγελικη????

ηθελε να την παει αυτη για υπνο να διαβασει αυτη παραμυθι .....και παιδια διαβαζε 2παραμυθια κ η Αγγελικη κοιμηθικε κ ερχετε η Μαρια στο σαλονι κ λεει ..ενταξη την κοιμησα!!!!

ξετρελαθηκα !!!!!!!!!!!!!

τωρα που μεγαλωνει κ η μικρη κ τωρα την περιοδο των γιορτων αυτες περνουσαν πολυ χρονο μαζι ...δεθηκαν νομιζω πιο πολυ....παιζουνε στο δωματιο με τις ωρες.....αλλα να την κοιμηση ?????μπραβο της!

δεν σας εχω διαβασει ολες...πολλες σελιδες....

καποτε σωσω μας εκανες κ καμια περιληψη...τωρα τιποτα! :lol

παω για ψωνια ....

να παρω κ 2δωρακια να παμε σε Γιαννακια ...το απογευμα για την γιορτη τους ...το αφησα ..να μην εχουνε σχολιο κ να παιξουνε οι μικρες ...να πιω κ κανα καφε ...με εχουνε χασει ολες τωρα με την δουλεια....

κ να μαγειρεψω φουλ!!!

σας ειπα ? 2μηνες +++ απληρωτη ειμαι.....ειπανε οτι μαγνησια θα παρει λεφτα απο βδομαδα :roll: αντε!!!!!!!!!!

φιλακια πολλα κοριτσια !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

Αλεκακι καλυτερα να τα παρεις μαζεμενα...σε ζηκευω γα το καφεδακι...εχω να παω σε φιλη πολυ καιρο...συνηθως ερχονται εδω βεβαια...ολο σε συγγενεις παμε τον τελευταιο καιρο..ευτυχως ειναι νεοι...

Σωσω αστο προς το παρον και βλεπεις..αν το χρειαστεις το παιρνεις αργοτερα...π,χ ο δικςο μου δε θα στεκοταν ποτε στο υποποδιο και θα το κουβαλουσα τζαμπα πισω απο το καροτσι... :mrgreen::mrgreen:

Βαγκ κανε τις παραγγελιες σου απο τωρα,...ξερεις οτι ειναι κανη να σου κουβαλησει τα κερατα της... :D:D

Ελενη καλες εινα οι γνωμες ειδικου παντα...γεννημενοι γονεις δε γεννηθηκαμε και λαθη ειναι πολυ ευκολο να γινουν...

εγω εχω παρει τη γνωμη ειδικου αναφορικα με αρκετα θεματακια...με εχει βοηθησει πολυ και στην αντιμετωπιση και στις ανησυχιες μου...

Μαρια και εμενα ψηλα αλλα τον νιωθω και χαμηλα..και τον Θ ετσι τον ενιωθα..ειπαμε ραντεβου στο Ιασω :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

emeiw ξανα πηγαμε βολτα...με τη μπουμπου και τη μαρθα..καροτσαδα...εχει καλο καιρο..

τελικα ναι..και γω λεω καλυτερα να μαθει να περπαταει η μΑΡΘΑ..τεμπελχανειο θα την κανω..αν το αγορασω..η το βλεπουμε που λεει και η χρυσουλα..

το απογ θα παμε σε 1 φιλη..

ρε παιδια υπερβολικη που δε θελω να ερθει κοσμος με παιδια που πανε σχολειο στο σπιτι;;

δε ξερω..βεβαια εμεις γυροβολαμε συνεχεια..οποτε παλι εχουμε πιθανοτητες να κολησουμε τα πανδεινα..

δε ξερω..

τελος παντων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν θεωρω οτι εισαι υπερβολικη... τουλαχιστον μεχρι να περασει το πρωτο τριμηνο...

γιαυτο δεν σε παιρνω τηλ να βρεθουμε.... μπορει η ρινουλα να νοσει και να μην το εκδηλωνει... κριμα ειναι... τον γαιδαρο φαγατε και δεν εχετε κρυωσει ... μην κρυωσετε στην ουρα...

και με τα διδυμα το ιδιο θα κανω... απο μαι και μετα οι συναναστροφες....

και σημερα δεκατα εχει και λεει οτι ξινει το πουλι της... αλλα οταν κατουραει δεν ποναει...

την δευτερα μαλλον θα την παω για καλλιεργεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...