Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πηραμε τηλ τον παπαρα τον ιδιοκτητη...και ειπαμε για μειωση και λεει οτι καλυτερα να το εχει κλειστο στο σπιτι παρα να κατεβει κατω απο 420!

και ξεκινησε η αναζητηση σπιτιτυ!!τον παπαρα11

ποις μετακομιζει ρε παιδια χειμωναιτικα..;;;αλλα και τι να κανουμε...αφουδε βγαινουμε

1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια να βρεις σπιτι που να ειναι καλυμενο απο παντου για να μην θελει πολυ θερμανση...

το δικο μου ειναι κλεισμνο απο παντου δεν πεφτει η θερμοκρασια του κατω απο 18 βαθμους.. τα καλοριφερ να φανταστεις τα αναβω ενα τεταρτο το πρωι αφου ανοιξω να αεριστει το σπιτι...

μαρκερ οσο για τους κουμπαρους τι να πω.. μου την δινει να με καλουν καπου και να μην μου δινουν την απαραιτητη σημασια.. αμα δεν μπορεις να με δεχτεις μην με καλεσεις και καθολου ρε φιλε...

επισης θα σκεφτομουνα πολυ εγω αυτη την κουμπαρια αφου δεν το εχετε βαπτισει ακομα... αμα δεν τα βρισκεις με τους γονεις του παιδιου τι το βαπτιζεις και καθολου.. αυτης της αποψης ειμαι...

νανα δεν πειραζει οι περισσοτερες κανουν θυροειδη στις εγκυμοσυνες τους.. μετα φευγει...

οσο για τα κιλα τωρα θα σας φουντωσω....

εγω ειμαι 8 απανω...

τα παιδια τωρα ειναι 1800 ο καθενας περιπου..

σας πληροφορω οτι τρωω παραπανω απο οτι ετρωγα στην ειρηνη.. επισης στην ειρηνη ειχα πιο πολλους εμετους.. σαυτα αντε να κανω ενα την εβδομαδα αλλα δεν παιρνω καθολου κιλα ενω τα μωρα παιρνουν.. μπαινω σε ολα τα παντελονια μου προ εγκυμοσυνης μονο που δεν κλεινουν... πιστευω οτι θα γυρισω απο το μαιευτηριο πιο αδυνατη απο οτι ημουν... κανουν τρελες καυσεις στο σωμα μου τα μωρα.....

βαγκ μην συγχυζεσαι κοπελα μου... κανε την δουλεια σου σε αστον να κουρευεται...

εγω αμα περιμενα αναγνωριση στη δουλεια για αυτα που εχω κανει θα ειχα φυγει ηδη απο τα νευρα μου... που ειμαστε και οικογενεια να φανταστεις... απλα εγω δουλευω για την παρτη μου... δεν το κανω ουτε για αναγνωριση ουτε για επαινο... ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου να δουλευω και να νιωθω εγω καλα με τον ευατο μου.. τωρα τι λενε οι αλλοι ποσως με ενδιαφερει...

χρυσουλα, νανα και μαρκερ μια χαρα ειναι τα μπουμπουκια....

εγω εκανα χθες την τελευταια δοση της κορτιζονης...

δεν νιωθω να γενναω παντως....

ευτυχως ψιλοαλλαξανε θεση και ανακουφιστηκα καπως...

εχω καταλαβει οτι η θεση τους εχει σχεση με τους πονους μου...

τωρα παντως πρεπει να ειναι και οι δυο με τα κεφαλια απανω....

σημερα εφαγα μισο ταψι γεμιστα...

μου τα εφερε η μανα μου παραγγελια...

τα ειχε πετυχει κιολας... κοντεψα να ξερασω απο το πολυ φαι...

εχουν περισσεψει και για αυριο οποτε τζι τζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οντως ρε σωσω πολυ παπαρ ο ανθρωπος

να μετακομισεις- ια χαρα μετακομιζεις εαν βρεις τουλαχιστον ενα 50αρικο κατω

μιλαμε που νομιζουν οτι ζουμε ρε γμτ μου και καλα τουλαχιστον ρε παιδι μου δε σκεφτεται οτι εχετε αλλο ενα μελος πια - τουλαχιστον για ενα χρονικο διαστημα να σας το μειωνε μεχρι να ισιωματε λιγο

ας το εχει κλειστο πες του

ελενη μου το αγαπαω μωρε το μπομπιρακι

αληθεια την περασα την εγκυμοσυνη μαζι της αλλιως εαν ηταν πιστεψε με δεν τα σκεφτομουν ακομα

θα αφησω να περασει ο καιρος και θα της το συζητησω οτι με πειραξε και ας παρεξηγηθει που λεει ο λογος.

βρε βαγκ γιατι συνχίζεσαι γαι την δουλεια

καλε πλεον εγω την βλεπω διασκεδαση σας το εχω ξαναπει

τι θες αυτο; ναιιιιιιι φυσικα οκ - χαχα και τελικα αχ δεν μπορω συγνωμη

προ παιδιων εκανα και εγω πολυ τον μλκ - τωρα πια καθολου

καλα του τα ειπες και μπραβο γιατι πολλες φορες νομιζουν οτι εισαι για ολες τις δουλειες

ε ρε φιλε πληρωσε με απο την τσεπη σου ή δωσε και σε μενα 1-2 μερες αδεια να το κανω - καλα του ειπες

μακαριΕλενη να γυρισεις και πιο αδυνατη - αφου τα αγορια και εσυ ειστε καλα τα κιλα ειναι το λιγοτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να ειχε -10 νανα στη Δραμα, αλλα και σε μας το πρωι 8 η ωρα ειχε -8! και στην Θεσσαλονικη -6!!!

το οτι δεν ξερω τι ειναι μποτες ουκγ πρεπει να με στεναχωρει;;;;;; :oops:

αν ειναι μαστ να το ψαξω στο ιντρνετ.

οσο για την κουμπαρα Μαρκερ τι να πω... πες της τα μπας και θυμωσει και δε θελει εκεινη να κουμπαρεψετε... γλυτωνετε και τα εξοδα. και σεις τι θελατε να πατε εκει σε ξενοδοχειο με 2 μικρα παιδια; κανονικα αν ηταν επρεπε να σας καλεσουν να σας φιλοξενισουν. αλλα θα μου πεις εδω δε σας φιλεψαν, οχι να σας κοιμησουν κιολλας...

Σωσω ο σπιτονοινοκυρης σας για φαπες! αντε γιατι χορτασε η ψειρα και βγηκε στο γιακα! βρε ουστ!!!!!

εμενα το χερι μου ποναει σημερα... θα παρω αντιφλεγμονωδες....

τα μωρα μπουκωμενα αλλα σε καλη κατασταση. αλλα οταν πηγε για υπνο η Μαριαννα ειπε οτι τη φαγουριζει το αυτι της!!!! ωωωχχχχ..... το πρωι που πηγαινε σχολειο ελεγε στο μπαμπα της οτι κρυωνει, φυσιολογικο με το -8, και ο αντρας ειπε στις δασκαλες να εχουν το νου τους μηπως ανεβασει πυρετο. το μεσημερι μας ειπαν οτι την τσεκαρε η παιδιατρος και οτι δεν εχει κατι ανησυχητικο. μας ειπε η μικρη οτι την ειδε το λαιμο, τα αυτακια και την κοιλια της. αλλα οι δασκαλες της φορεσαν λαθος ζακετα.... ο αντρας νευριασε... ισα που θα με βαλει να γραψω παντου το ονομα της....

αλλα τις τελευταιες μερες ολο νευρα ειναι... μας τα επριξε με τις δουλειες του και τα συμμαζεματα του...

τον περιμενα να ανεβει πριν δωσω γαλατα για να τους βαλουμε ορο, γιατι με το ζορι 2 ατομα φερνουμε βολτα τη μικρη αλλα τιποτα... και τωρα που βηχει ολο αχ βρε καημενε ΣΠυρο και τετοια... εχε χαρη που ειναι αργα για να πλακωθουμε... αν αντεξω να το βουλωνω μεχρι να κοιμηθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

δεν κοιμηθηκα καθολου και οχι γιατι πονουσα... δεν ξερω απλα δεν με επαιρνε ο υπνος ενω νυσταζα...

λετε να ειναι συμπτωμα γεννας αυτο?????

και στην ειρηνη ειχα κατι τετοια κουλα προς το τελος...

τωρα θα παω να κανω ενα ζεστο μπανιο και μετα θα προσπαθησω να κοιμηθω...

βαγκ οι ουγκ οι μποτες ειναι σαν τα λεμε τα παπουτσια που φορουσαν οι πρωτογωνοι απο δερμα ζωων.. αποκλειεται να μην εχεις δει...

μαρκερ εγω θα το ξανασκεφτομουνα... ο νονος πρεπει να εχει πολυ στενη σχεση με το παιδι κατα την γνωμη μου.. πρωτο μειονεκτημα ειστε πολυ μακρια οποτε θα το βλεπεις 2 φορες το χρονο και δευτερο μειονεκτημα οι γονεις δεν ειναι και πολυ οκ οποτε μετρημενες οι παρεες που θα κανετε...

δεν καταλαβα ομως κατι... γιατι φορουσαν κουστουμια??? σας εξηγησαν το λογο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Ελένη, θυροειδή είχα και στον Άνθιμο αλλά από την αρχή της εγκυμοσύνης.

Σωσώ τι σχέση έχει με το νησί;

εγώ ξέρω ότι είναι καθαρά κληρονομικό το θέμα.

η μαμά μου είχε τον χασιμότο.

τον οποίο ανακαλύψαμε λίγο πριν την αρρώστια της.

Μάρκερ, η κουμπάρα είναι απαράδεκτη!

κατ' αρχάς, δε θα επέτρεπα στον εαυτό μου να στείλω τους κουμπάρους μου σε ξενοδοχείο.

αλλά και αν ήταν αδύνατον να τους φιλοξενήσω... απλά θα τους έστελνα εκεί μόνο για τον ύπνο... ούτε καν για τα μπάνια τους.

θα άφηνα τα μωρά να κάνουν μπάνιο στο ξενοδοχείο ή να τρώνε γκούντις;

απάράδεκτο.... πραγματικά...

αλήθεια... γιος τελικά;

είχα μια μικρή ελπίδα για σένα όταν μας είπες ότι μόνο στην αυχενική είχε φανεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera..βαγκ τελικα αντεξες χωρις να μιλησεις το βραδσυ;;χαχαχ...και γω αυτο λεω για τον ιδιοκτητη..απαραδεκτος..με 4 παιδια και αγορασε και καινουργιο τζιπ...

εμεις θα το πληρωσουμε και αυτο;;τελος παντων..

επειδη ειμαι και κακια ευχομαι να αργησει να βρει ενοικιαστη..

ελενη..καλυτερα σημερα;;εδω ηλιο..αλλα με κρυο..αλλα κουλ

....

νανα εχω ακουσει οτι στα νησια εκδηλωνεται ο θυρεοειδης λογω ιωδιου..γιατι το λεω..ειναι σιγουρα κληρονομικο..αλλα σου βγαινει οταν εσαι σε νησι.

εμενα ας πουμε μου βγηκε μολις ηρθα..της αλεξιας..οριακα τιμες οταν πηγε σαντορινη..

δεν εχω διασταυρωσει αν ειναι αληθεια..

παιδια ευτυχως δε πηραμε στεγνωτηριο..δε θα βγιαναμε με τιποτα..

νανα τελικα θα τις παρεις τις μποτες;;

αρχισαν οι εκπτωσεις με ειπανε..ισχυει;;

αυρι οαθ παω γυναικολογο να με δει..αφου 40ισα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχισαν οι εκπτωσεις??

μεχρι ποτε κρατανε????

θελω να παρω μποτες και μπαλαρινες...

πηγα και απο τα μουγερ και πηρα στην ειρηνη 2 ζευγαρια παπουτσια πηρα και στα μωρα αλλα δυο για οταν περπατησουν.. κανουν διαλυση λεει. 120 ευρω 4 ζευγαρια παπουτσια απο 365..

καλα πιστευω μου βγηκε.

θα βρεις σπιτι με 350 ευρω σιγουρα τριαρι και σε πολυ καλη κατασταση εχουν πεσει οι τιμες... βεβαια η περιοχη που μενεις ειναι πανακριβη.. αν ψαξεις σε ολες περιοχες σιγουραθα βρεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

Νανα το θυμαμαι οτι ειχες παλι θυροειδη...

και αεγω αυτο με το νησι το ακουω πρωτη φορα...αλλα μπορει και να ισχυει..οπως λενε για το αλτσχμ οτι ειναι πιο εντονο σε περιοχες με ορυκτα και γενικα με περιεργο υπεδαφος...

Βαγκ αντε καλε που θα στενοχωρηθεις για αυτο :D:D

και εμεις εχουμ ελγες μυξουλες μαλλον οριακα..

και χασαμε και το κανουριο σκουφι...σε λαθος τσαντα θα πηγε..τους το ειπα σημερα το πρωι...λογικα θα το γυρισουν πισω...

Σωσω υποθετω οτι το καθικακι δεν εχει μονο το δικο σας σπιτι που νοικιαζει..το χειροτερο δεν ειναι τα 420 που ζητησε , το χειροτερο ειναι οτι πονταρει στα 2 μωρα οτι δε θα φυγετε...καθικισμοι...πως θα κανετε γμτ μετακομιση μεσα στον κωλοχειμωνα????

Μαρια ειδες πως πιανεται το μισοκιλο σε αυτη την εβδομαδα??? :lol::lol:

καλα για τους κουμπαρους δε θα σχολιασω..εμενα μου φανηκε οτι δεν ηθελαν στην ουσια να πατε...

ξοδευτηκατε αδικα...

παντως εινα δεδομενο οτι ο καθενας κοιταει την παρτη του...δεν ξεβολευεται ευκολα...

καλα μετά απο ολα αυτα να εχω και τη μανα της κουμπαρας στο αυτοκινητο να μην μπορω να σχολιασω και να πω τιποτα θα πεθαινα :twisted::twisted::twisted:

Ελενη πολυ καλα τα παπουτσα σου βγηκαν...εδω σε αλλες εποχες ουτε δυο ζευγαρια δεν παιρνεις με 120 ευρω..και εγω θελω ενα ζευγαρι μπαλαρινες σε μπλε σκουρο..εχω βρει κατι σε ιντερνετ γιατι εδω... :cry::cry:

οι εκπτωσεις μεχρι τελη Φεβρουαριου...

Νανα αμα φανει το τσουτσουνι στην αυχενικη τελος μετα.. :D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana!!ηρθανε τα πραγματα..κανουν ολα 8 ευρω χωρις τα μεταφορικα..στειλε διευθ να τα στειλω και να σου πω και τα μεταφορικα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν ειναι κατω απο 2 κιλα τα πραγματα της νανας μπορω να τα στειλω μεσω της εταιρειας πολυ οικονομικα..

ψαξε κ συ τα μεταφορικα και πεσ μου τιμη κι αμα την συμφερει τα στελνουμε ανεξαρτητα..

post-14781-13873939989898_thumb.jpg

post-14781-13873939991041_thumb.jpg

post-14781-1387393999215_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιούπι!!!

χαχαχα!!!

μόνο 8 ευρώ τόσα πράγματα;

τέλεια!!!

σας ευχαριστώ πολύ κοριτσάκια μου!!!

είστε πολύ πολύ καλές!!!

χαχαχα!!!

δεν τις αγόρασα ρε Σωσώ αλλά τις σκέφτομαι κάθε μέρα...

χαχαχα!!!

συμφωνώ απόλυτα με τη Χρυσούλα για όλα όσα σε είπε σχετικά με τον σπιτινοικοκύρη σου...

εδώ οι εκπτώσεις ξεκίνησαν πριν από τα Χριστούγεννα.

σας είπα ότι ο μπέμπης μου έχει πάρει θέση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι εννοεις εχει παρει θεση???

ειναι ηδη με το κεφαλι προς τα κατω????

καλα Νανα αυτη τη φορα θα γεννησεις στο πι και φι...

αγορασε τες Νανα ασε τη Σωσω να λεει..εγω τις φοραω καθε μερα...

ευτυχως και εμενα μου ερχονται ακομα τα κανονικα μου παντελονια φυσικα χωρις να κουμπωσω το κουμπι..κατω απο μπλουζα και πουλοβερακι δε φαινεται ομως :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι Χρυσούλα, είναι με το κεφαλάκι προς τα κάτω.

αυτό μου λέει και ο γιατρός.

με τα πρώτα πονάκια να πάω κλινική.

αφού όταν της είχα πει ότι σκέφτομαι αν θα κάνω επισκληρίδιο ή όχι μου είπε ότι και να το θέλω αυτή τη φορά... δε θα προλάβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα ετσι και μια φιλη μου περυσι στον 2ο μπεμπη...πρωτα πονακια, κλινικη, σε μιση ωρα ειχε γεννησει... ;)

παω για δουλεια...εχω μια αρνηση... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα,...θα σου τα στειλω με απλο ταχυδρομειο..δε θα χαθουν..θα παρω προπληρωμενο φακελο εξωτερικου..πανω απο 6 ευρω δε θα στοιχισει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραια που πηρε θεση ομπομπος....

αυριο θα κατεβω κεντρο οποτε αυριο εκτος απροοπτυ θα σε στειλω..πηγε ειδε ο λευτ 2 σπιτια..ακυρα ...

κανω μπιφτεκι με μακαρονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ στειλ' τα με όποιον τρόπο σε βολεύει περισσότερο!

μίλησα με τον ενδοκρινολόγο και μου είπε ότι δε χρειάζομαι θυροξίνη γιατί η TSH είναι φυσιολογική.

το ότι η Τ4 είναι λίγο πιο χαμηλή δεν πειράζει.

συμβαίνει λόγω εγκυμοσύνης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηγστε με και ειμαι να σκασω..επεσε κατω το θηλαστρο και εφυγε 1` κομματι...φακ..λειτουργει αλλα κανει και 2500 χιλιαρικα..τι θα κανω ρε γαμωτο;;

νανα στειλε μου εσυ τη διευθ σου πρωτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ σου την έστειλα με μέηλ.

τι εννοείς ότι έφυγε κομμάτι;

στην τιμή που το νοικιάζεις δεν συμπεριλαμβάνεται και η ασφάλεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα...αστοο..θα σοτ στειλω συστ γιατι φοβαμαι μη χαθει..ρε παιδια..το υποποδιο η πως το λενε δε ξερω...στο καροτσι το εχει καμαια η καμια φιλη σας;;αυτο που μπαινει στο καροτσι..γιανα παωβολτα με καροτσι και τη μαρθα...και το μωρο..ξερετε ποσο παει;;νομιζω ακριβο..απλα δε ξερω ..θα βολεψει τη μαρθα;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε βρε ολυλογια σας πιανει πρωινιατικο;

που να θυμηθω να σχολιασω 3 σελίδες

νανα λες να την κρατησει την εση ο μπόμπιρας;

μακαρι να μεινει εκει και να βγει με τη μια και ευκολα οπως λεει η Χρυσουλα

αγορι στανταρακι και εμεις - καλα να ειναι και ας και αγορι με οσα εχω ακουσει και εχω δει αυτη την εβδ μοο αυτο λεω

και εγω βαριεμαι να παω δολεια χρυσ και νυσταζω του θανατα μιλαμε

Ελενιτσα μακαρι να ειναι ιδεα σου οτι θα γεννησεις -παντως ειναι φυσιολογικο να νιωθεις εντονο βαρος και πονακια και δυσφορεια -ολα καλα θα πανε

εχεις ανει οτι πρεπει οποτε χλαρωσε τωρα

Βαγκ εμας εαν λεγαμε στον παιδικο να προσεξουν εαν ανεβασουν πυρετο τα παιδια δεν θα μας αφηναν να τα παμε

για τη φιλοξενεια μας ειπαν και επεμεναν να μεινουμε εκει αλλα πραγματικα δεν γινεται - θα ηταν τρελλη αναστατωση για αυτους - θα επρεπε σιγουρα να κοιμηθει καποιος στο πατωμα

ενα κρεββατι ακομα εχουν και οι καναπεδες τους ειναι πολυ μικροι\

εμεις θα ξυπνουσαμε απο τις 6 και τα παιδια κανουν φασαρια τα δικα μας

το μωρο ξυπναει τους ξυοναει στις 8:00 - μπανια κλπ

δεν θα δεχομουν με τιποτα εγω να κοιμηθουμε εκει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω ποσο κανει αυτο αλλα θα το βρεις στα βρεφικα...

γυρω στα 60 παντως ειναι σε ξενα σαιτ..

εριξες το θηλαστρο???? φακ....

οποτε εμεις παιρνουμε καινουργιο..

σκεφτομαι να τους κανω παζαρι γιατι η αμεντα που εχει και αυτη νοσοκομειακα θηλαστρα ειναι πιο φθηνη... δεν νομιζω να καταφερω κατι αλλα λεμε τωρα...

τωρα θα παμε τζαμπο για να παρουμε διαφορα για τα μωρα...

σε αυτα δεν εχω παρει τιποτα στα καημενα...

στην ειρηνη ειχα ξεκωλοθει να της ψωνιζω...

ερωτηση: η νταντα που θα με βοηθαει με τα μικρα ,

εχει 2 μικρα αγορακια και της προτεινα για να μην πιανει τα μωρα με πανες η να βαζει στον ωμο της πανακια, λογω μικροβιων,

να εχει αφησει μια μπλουζα της εδω και να την βαζει οποτε ερχεται οπου αυτη την μπλουζα θα την πλυνω με τα ρουχα των μωρων μαζι..

εσεις αυτο το θεωρηται υπερβολη????

αυτη μου ειπε οτι εχω δικιο αλλα μια φιλη λεει οτι εχω να φαω πολυ βρισιδι πισω απο την πλατη μου.. :lol::lol::lol::lol:=))=))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...