Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Καλημερα....

Και ομως Ντομ εδω εχει εναν φανταστικο ηλιο..Αραχωβα δεν ξερω ακριβως...

καλα ασε και εγω ειχα αναγουλες και καουρες τωρα ενω στο 1ο οχι...

παντως γα τον εαυτο μου ημουν σιγουρη οτι ηταν αγορι..ενστικτωδως..

Σωσω γελας εσυ αλλα πραγματικα μου τη δινουν τα κιλα....τη χρονια που τελειωσα τη σχολη και ηρθα πιασω για δουλεια φορτωσα κιλα και εφτασα τα 75. ειχα γινει γουρουνα!!!! :lol::lol: ..εκανα οικτρες προσπαθειες και σε ενα καλοκαιρι εχασα 20 ολοκληρα κιλα...απο τοτε προσεχω απιστευτα..μετα την 1η γεννα τα εχασα σχετικα ευκολα..τωρα στα 36 δε θα ειναι ευκολο...

και για να ειμαι ειλικρινης μαζι σας, ειμαι πολυ νουμερο με την εξωτερικη εμφανιση και τη λεπτομερεια και δε θελω να ξεφυγωωωωω!!!! :oops::oops::oops::oops:

Νανα και εμενα μου την ειχε δωσει η καμπυλη αλλα τι να κανουμε τωρα...

μια χαρα θα ειναι ...

Βαγκ νομιζαν οτι οι παιδκοι ειναι σαν τα σχολεια και δεν τα εστειλαν...

αντε να τελειωνετε με τις μυξες σας :mrgreen::mrgreen:

Μαρια να δω ως ποτε θα συνεχιστει το φαγητο...θα του φτιαχνω για ενα διαστημα οσα τρωει πιο πολυ να του ξανανοιξει η ορεξη και βλεπουμε...

απο γλυκα τρωει μονο σοκολατακια και αν τα δει..να τα ζητησει οχι...δεν ειναι γλυκατζης..τυρια ομως μπορει να φαει τα απειρα...σαν εμενα :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα..

πηγα ικα το πρωι...

τα νευρα μου...

την αλλη εβδομαδα θα πρεπει να παω να κανονισω την αδεια γιατι αυτη την εβδομαδα δεν φαινομαι στο συστημα... :twisted::twisted::twisted:

που να τους φανει μην πω τι....

επισης εξυπηρετηση αριστη....που λεει ο λογος...

τεσπα παω για καφε με μια κουμπαρα μπας και ηρεμησω λιγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κολάστηκα πάλι η παντρεμένη γυναίκα...

κορίτσια, έχουμε έναν αιτητή... ο οποίος είναι κούκλος!!!

είναι η πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που είμαι με τον Πετρούη μου και κολάζομαι!!!

χαχαχα!!!

φτου του φτου του!!!

αλλά... σαν το Πετρούη μου δεν έχει...

έλα ρε Χρυσούλα... κατάφερες να χάσεις 20 κιλά;

μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol::lol::lol::lol:

ειναι και η στερηση αυτου του καιρου :lol::lol::lol:

Νανα 20 τοτε και 10 μετα τη γεννα..για κανε λογαριασμο...

ελιωσα στο γυμναστηριο τοτε...

ε μην τα ξαναπαρω τωρα...

εφτιαξα και μια γρηγορη σπανακοπιτα σκετη :(:( χωρις τυρι και με ελαχιστο αλατι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TI ENNOEIΣ ΑΙΤΗΤΗ ;;;;

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΝΑΝΟΥΚΑ!

ΤΙ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΛΕ....ΜΑΤΙΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ

Χρυσουλα εισαι αστερι!...σε παραδεχομαι σαν ανθρωπο οπως και καθε ανθρωπο που εχει τοσο πεισμα και καταφερνει τετοιους στοχους...μακαρι να ημουν κι εγω ετσι...

δεν εισαι ψωναρα οπως λες...εισαι ανθρωπος του μετρου της εγκρατειας και της τελειομανιας...δε ξερω ετσι σε εχω κοψει...

ΑΧ ΠΟΛΛΗ ΥΠΝΗΛΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ .... ΔΕ ΠΑΛΕΥΕΤΑΙ...

ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑ Ο ΒΑΣΙΛΗΣ ΠΡΟΧΤΕΣ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑ;

ΑΠΕΙΡΟΙ ΕΜΕΤΟΙ...ΔΕΝ ειχε πια τι αλλο να βγαλει εκτος απο σαλια και ατυχηματακια-διαρροες απο πίσω...

ενα βημα πριν το νοσοκομειο λογω αφυδατωσης.

αφαγια ολη μερα χτες...απο το απογευμα και μετα καλυτερα...ουτε νερο ο φουκαρας..παρακαλαγε για 2 γουλιες...

ο μικρος καθε βραδυ μας ξενυχταει ακομα....

ααααχ πώς θα τα βγαλω περα;;;;;

πολλη υπνηλία!!!κοντευω να κοιμηθω στο γραφειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ντομ αυτη η τελειομανια τις πιο πολλες φορες με κανει και υποφερει...ειναι ψυχοφθορο πολυ να υπολογιζεις και να σκεφτεσαι τα παντα με λεπτομερεια...ποναει το μυαλο μου μετα :lol::lol::lol:

αλλα ναι φτιαξε με πρωι πρωι :lol::lol::lol:

γμτ γιατι ετσι ο Βασιλης???

η γαστρεντ τα ξεσκιζει τα παιδια...

ο κολλητος του δικου μου στον παιδικο ταλαιπωρηθηκε το παιδι 20 μερες...δεν ελεγε να συνέλθει με τιποτα...πολυ εμετο... :( εχασε το παιδι 3 κιλα :?:?

τωρα πρεπει να προσεχεις και εσυ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι εδώ έχει έξαρση η γαστρεντερίτιδα αλλά σε πιο ήπια μορφή.

ντομ είμαι σε πόστο με χορηγίες οπότε έχουμε αιτητές...

εγώ έφτιαξα φρικασέ και έφερα μαζί μου στη δουλειά.

το λατρεύω αυτό το φαγητό!!!

ετοίμασα και κρέπες με κιμά για αύριο.

χθες έφτιαξα ένα τέλειο σκουφάκι!!!

έκαν τύπου φατσούλα... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana περιμενουμε φωτο απο το σκουφακι...

χρυσουλα δλδ εμενα και την τομ αμα ημασταν κοντα δεν θα μας ειχες φιλες,ε;;χαχ..λογω κιλων και κοιλιοδουλιων..αν υπαρχει αυτη η λεξη..

εγω θελω αλλα γαμ...3 κιλα να φτασω στην αφετηρια τηες 2ης εγκυμοσυνης..και αλλα 13 για να χασω και της μαρθας..

πηγα το πρωι κοπρτικη ραπτικη..

αντλησαεις και αγιος ο θεος..

φακες για μας σημερα..

ντομ αυτη η υπνηλια δε παλευεται..

ντομ και να ειναι διδυμα..λογω ηλικιας σου;;χαχα

η θουλη πηγε νοσοκ..

ολα καλα..ακουσανε καρδια..

ηρθε η παραγγ λμε λαδια ξυδια και αιθ ελαια!!

εδω εψει κρυο..

αναβουμε αρκετα το καλοριφερ!!

η μικρη ειναι λιγο συφιλιασμενη..δε ξερω γιατι..

υπνηλια ειχα και γω..και φανταζομαι ολες..

χρυσουθλα σε ζηλευω οσον αφορα τα κιλα..

νανα ολα γκομενακια θα βγαλεις τα παιδια σου,ε;;

χαχα

post-15592-13873939958012_thumb.jpg

post-15592-13873939958865_thumb.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

κοριτσια σας διαβασα αλλα δεν θυμαμαι τιποτα να σχολιασω ιδιαιτερα

σημερα εχω τετοια νυστα που δεν σας βλεπω -στη δουλεια τα ματια μου εκλειναν

νιωθω πτωμα

δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ - ιδρωνα - ενιωθα να ζεστενομαι αφου ηθελα να ανοιξω αιρ - με κοντομανικο και μονο σεντονι ημουν και ηπια και 3 ποτηρια νερο για να συνελθω

ενι γουει αυριο εχω τη β - θα βαλω ττα παιδια και θα την πεσω μετα

της συνηφαδας δεν βγηκε καθολου καλη η αυχενικη ρε γμτ - δεν την εχω βρει στο τηλ προσωπικα

αλλα θα κανουν και αλλες ξετασεις -λογικα αμνιο-

τι να πω μακαρι να ειναι ολα καλα και να κανουν λαθος γιατι 1,5 χρονο μετα προσπαθουν και τωρα επιασαν παλι

θα σας βιαβασω και το βραδακι

φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπρρρρρ..... κρυο.....

- και παλι -.....

αλλα δεν μπορω να πω... ενας ηλιος... να! με το συμπαθιο αλλα ακομα αερας!!! ουτε σε νησι να μεναμε!

πως πηγαν οι εξετασεις σας εγκυουλες μου;;; ευχομαι τα καλυτερα!

Ελενη και εγω με τις δημοσιες υπηρεσιες τρελαινομαι! ειναι και το οτι επιδη οταν ημουν στα κεντρικα τα προηγουμενα χρονια, εξυπηρετουσαμε τους αλλοδαπους αμεσα και μας την ελεγε ο Δ.ντης αν καθυστερουσαμε υποθεσεις... και οταν πηγαινα εγω καπου... απο εξυπηρετηση....

Χρυσουλα και εγω προ παιδιων ημουν πολυ του γυμναστηριου και της διατροφης... γενικα ειδα τεραστια διαφορα στον οργανισμο μου με το που περασα τα 30.... να δω τι θα γινει σε λιιιγο που θα περασω τα 40!!!!

Ντομ περαστηκα στο αγορι σου και μακαρι να μην κολησετε οικογενειακως..... τι λεει η χοριακη;;;

λες να ειναι 2 που ειπε η Σωσω;;;;;;;;!!!!

εγω σημερα μαλωσα με το Δ/τη! ε, μα τον....

ηρθε να μας πει να δωσουμε ρεπο δωρο σε 2 συναδελφους που δουλεψαν ολη μερα χθες για να τελειωσουν την υποθεση της λαθροδιακινησης που ειχαμε με 29 ατομα. αλλα εδωσε και σε αυτην που ηρθε μονο κανονικα στη βαρδια της. και του λεω... τι θα γινει... εμεις θα παρουμε κανενα;;; γιατι; λεει.. γιατι οποτε υπαρχει λαθροδιακινηση το πρωι που δουλευουμε, παραταμε τη δουλεια μας και βοηθαμε στην υποθεση. και με γραφικη δουλεια και με σωματικους ελεγχους στις γυναικες κλπ... λεει, δεν το ηξερα... γιατι, λεω, πρεπει να ερχομαι σα σε σχολειο με τους φακελους να λεω, να κοιτα τι εκανα;;;; και λεει ε, ομως δε δουλεψες περαν του ωραριου.... μα αφου ουτε η αλλη δουλεψε! και τι απαντησε..... ε, αυτη ειναι αλλο (ειναι υπαξιωματικος :mrgreen: ) αγχωθηκε!!!! και γ..ω τη δικιολογια!!!!! και φυσικα του απαντησα, αφου εγω δεν αγχωνομαι δεν προκειται να ξαναβοηθισω. και τοτε αρχισε το χοντρο... οτι τον απειλω κλπ κλπ.... οτι η υπηρεσια με εξυπηρετει... και τετοια... και εγω να λεω οτι ολοι εξυπηρετουνται απο την υπηρεσια, μηδενος εξερουμενου και οτι δεν ειναι απειλη, απλα απογοητευση που δεν εκτιμαει τη δουλεια που κανω και φυσικα πια θα κανω αυτα τα οποια αφορουν το ποστο μου οπως κανουν οι περισσοτεροι. κλπ κλπ.... το πως με συγχισε!!!!! περιμενω ποτε θα υπαρξει η επομενη υποθεση.... αφου δεν παιρνει χαμπαρι ποτε δουλευουμε, δε θα παρει και αν δε δουλευουμε... σωστα;;;; ας τολμισει να πει τιποτα... θα ειμαι πολυ απασχολημενη με δουλεις του γραφειου μου.... το ειπα και στα παιδια, οτι μην μπουν στον κοπο να ξαναζητησουν τη βοηθεια μου για κατι που δεν αφορα το ποστο μου! και να μην το παρουν προσωπικα αλλα δε θα ειμαι η ηλιθια του τμηματος.... εγω φταιω που τοτε που λειπανε ολοι Εβρο ημουν το παιδι για ολες τις δουλειες... απο το να πηγαινω τα οχηματα στα συνεργεια και για καυσημα, μεχρι να βοηθαω τους καινουριους που μας ειχαν ερθει για Αξιωμ. Υπηρ και φυσικα ηταν ασχετοι με το αντικειμενο και να βγαζω και υπηρεσιες κλπ....που θα παει θα βρεθει στην αναγκη μου.....

το κακο ειναι οτι ειμαι ανθρωπος που τα κραταω... οταν μου δωθει η ευκαιρια.... :mrgreen:

αχ... ξεθυμανα..... δεν μπορεσα να κοιμηθω το μεσημερι απο τη συγχηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Βαγκάκι μου, δε θέλω να μας έρχεσαι συγχισμένη!!!

κι εδώ ψωφόκρυο έχει.

έχω ξεσυνηθίσει...

χθες στις ειδήσεις μας ανέφεραν τη Δράμα ότι είχε -10 βαθμούς.

Σωσώ, υπάρχει μάνα που να βλέπει άσχημα τα παιδιά μας;

εγώ δεν ξέρω καμία!

και ναι... είμαι ιπο κουκουβάγια κι από την κουκουβάγια... χαχαχα!!!

κάνω αυτά που κορόιδευα στη μαμά μου.

όταν της είχα δείξει τον Πέτρο στη φωτογραφία... στραβομουτσούνιασε...

"ωχ βρε παιδάκι μου... πολύ άσχημος είναι... εσύ είσαι πολύ πιο όμορφη από αυτόν"

"ε καλά βρε μαμά" της είπα... "αν ρωτήσεις και τη δική του μανούλα, το ίδιο θα σου πει"

"όχι!!! μπορεί οι μαμάδες να αγαπάμε τα παιδιά μας και να τα θεωρούμε όμορφα... όμως, είμαστε αντικειμενικές όταν βλέπουμε κάποιο άλλο πιο όμορφο"

χαχαχα!!!

και πάντα, σε όλες τις σχολικές φωτογραφίες είμασταν τα ιπο όμορφα παιδιά της τάξης... χαχαχα!!!

συμπέρασμα... έχω να μοιάσω... χαχαχα!!!

Μάρκερ, ελπίζω όλα να πάνε καλά με την κουνιάδα σου.

σας είπα ότι ακρίβυνε πολύ η κλινική που θα γεννήσω;

σχεδόν, 1000 ευρώ πιο πάνω...

η γιατρός μου είπε να τηλεφωνήσω και να παραπονεθώ γιατί είναι απαράδεκτο στις εποχές μας να υπάρχουν τέτοιες τιμές...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

:?:?:? απιστευτη παγωνια αλλα ο ηλιος ηλιος....

Τι λες μωρε Σωσω?????τις καλυτερες φιλεναδες θα σας ειχα...αρκει να μη με παρεσυρες στην κοιλιοδουλία σου :lol::lol::lol:

εγω παντως ζηλευω οσους τρωνε απενεχοποιημενα γιατι σημαινει οτι τα εχουν καλα με την παρτη τους...

πολυ καλα τα νεα για τη Θούλη ..μπραβο !!!

τα επεισοδια νοντυ πολυ καλα..ευχαριστουμεεεεε!!!

Νανα βαλε φωτο απο το σκουφι...και απο τον αιτητη θα θελαμε αλλα που να τη βρεις :lol::lol::lol::lol:

Μαρια τροφοβλαστη θα κανει σε αυτη την εβδομαδα..αμνιο κανουν στον 5ο.να υποθεσω οτι δεν προχωρησε καν σε papp-a???

εχει και εναν μικρο κινδυνο αποβολης..θελει πολλη προσοχη..ειναι σημαντικο ομως γιατι ειδικα ο μοριακος ανιχνευει γυρω στα 200 συνδρομα...

Βαγκ πραγματικα δεν υπαρχει χειροτερο πραγαμα απο το να μην ξερει ο ανωτερος σου ποσο δουλευεις και ποσο και ο καθενας εκει μεσα...το εχω ζησει στο προηγουμενο φροντ που ημουν και το αντεξα για 4 χρονια...απαραδεκτο...αλλα θα σου πω οτι η ροδα παντα γυριζει...

εμεις τα ιδια..θελω να παω τον μικρο για κουρεμα αλλα με αυτο το κρυο το αποφευγω...ευτυχως ανοιξε η ορεξη του παλι...χθες το βραδυ στις 10 το βραδυ μου λεει πειναω.. γιουβαρλακια λεω ...ενταξει λεει...τον μπουκωσα ενα τεραστιο πιατο... :mrgreen::mrgreen: ειχε φαει και το απογευμα αλλο ενα στη μανα μου..

το πρωι ηταν κατουρημενος αν και ειχε σηκωθει στις 2 και ειχε κανει τα απειρα...

μετα τις γιορτες εχω μια απιστευτη αρνηση για τη δουλεια...

επισης με εχει πιασει μια καταναλωτικη μανια :(:(:?:cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα..και εδω εχει κρυο..βαγκ ποσο δικιο εχεις...για τη δουλεια..αλλα δε μπορει να εισια παντα κοτσος!!ελεος!!

γι αυτο ρε γαμωτο δε δουλευει τιποτα σημερα στην ελλαδα..το κωλοδημοσιο.!!ειλικρινα..να μπορουσε καποιος να εβαζε ταξη σε αυτο το μπ[ουρδελο..

παω σε λιγο να γραψω ταφαρμακα της μπεμπουας..θα της πω να μη κανω το ροταιο..κωλο εμβολιο..αχρηστο πραγματικα..αποψη μου παντα!!

νανα...εγω παλι αν ειναι καποιο ασχημο παιδι..το λεω..ζχχαχα..

κουκουβαγια ειμαι και γω αλλα οχι πολυ!!

θα σας πω 1 μερα σκηνικο με τη γιαγια του λρευ και την εμφανιση μου..

νανα μην εκνευριζεσαι..θα το γραψω..

χρυσουλα..μακαρι να ημασταν κοντα..φακ!

και τι αγοραζεις που σε πειασε καταναλωτικη μανια;;

εδω ηλιο με δοντια..απο τα 7 ψαρακια ψοφησανε τα 3..

παει να παρει ο λευτ αλλα..

απο αρρωστια..

σε λιγο θα βρει και ο λευτ τους μικρους αινσταιν..λενε οτι ειναι εκπαιδιευτικο..αλλα δε κυκλοφορουν στην αγορα πολλα!τα εχουν..κλειδωμενα..νανα αληθεια τοσο εκανε στη δραμα;;-10;;;απαπαπ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω ειπα με επιασε ...δεν ειπα οτι αγοραζω.... :lol::lol::lol:

εγω δεν του το εχω κανει το ροταριξ και ουτε στον μικρο..ο παιδιατρος το θεωρουσε απο τα χειροτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώ δε θα εκνευριστώ γιατί την ξέρω την ιστορία...

μας την έχεις ξαναπεί...

χαχαχα!!!

να σημειώσω ότι ο λόγος που τον έβλεπε άσχημο ήταν η καταγωγή του...

σου λέει, μπορεί να μου πάρει την κόρη μακρυά...

μετά που τον γνώρισε και είδε πόσο καλό παιδί είναι και πόσο αγαπάει και προσέχει την κόρη της...

έγινε ο πιο λεβέντης και ι πιο κούκλος γαμπρός!!!

χαχαχα!!!

Χρυσούλα, εμένα μου έχουν κατσικωθεί κάτι μπότες τύπου ugg.

αλλά έχουν 70 ευρώ με την έκπτωση και λυπάμε να τα δώσω...

σπάνια θα μου καρφωθεί κάτι στο μυαλό... αλλά αν μου καρφωθεί...

είναι πολύ ωραίες οι άτιμες γιατί δεν είναι χοντροκομμένες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιες καλε δεν ειναι χοντροκομενες;;οι ουγκ;;

σαν ορθοπεσικες ειναι..

τι να πω!!ελα καλε..δε κικαιουσαι δωρο 70 ετυρω εγκυος γυναικα;;τωρα οτι παρεις νανα..μετα ξεχασε τα ολα..αλλα με 10 κιλα παραπανω..μηπως δε θα σου κανουν μετα;;χαχαχ...

εννοω πρησμενα δεν ειναι τα ποδια σου η οχι ακομα;;

εμενα ειχαν πρηστει πολυ..

γενικοτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα ετσι μου ειχαν κατσιδωθει και εμενα οι ugg και τις πηρα...

μετα πηρα και αλλο χρωμα :?:?:mrgreen::mrgreen: αλλα φετος ειναι οι μονες που φοραω απο παπουτσια...εχω σωθει...

Σωσω και εγω τη θυμαμαι την ιστορια με τη γιαγια του Λευτερη :lol::lol: αυτη ηταν γιαγια κουκουβαγια :lol::lol:

οχι ρε δεν ειναι χοντροκομμενες... :lol::lol::lol: εσυ δε θα με εκανες παρεα :lol::lol:

παω για δουλεια... :mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι πολύ πιο λεπτεπίλεπτες από τις ugg.

γι' αυτό μου άρεσαν!!!

με τηλ η γυναικολόγος.

το ζάχαρο τα κατάφερε οριακά!!!

αλλά... έχω θυροειδή...

σας είπα ότι ο κούκλος αιτητής είναι ενδοκρινολόγος;

χαχαχα!!!

γι' αυτό και έβαλα τα 10 κιλά...

ακούς σωσώ;

και παρόλο τα 10 κιλά, δεν έχω πρηστεί καθόλου.

προς το παρόν τουλάχιστον...

στον Άνθιμο ήμουν πολύ πρησμήνη αλλά ήταν και καλοκαίρι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

τι κανετε;

εμενα οι ημικρανιες συνεχιζουν - ντεπον ειπε ο γιατρος

χαλια το κεφαλι μου

ενι γουει - ολα σουπερ ο μπομπιρακος

μια χαρα φτου του 510γρ και ολες οι μετρησεις μια χαρουλα

μετα βγηκαμε για ψωνια και φαι - καλα περασε η μερουλα μας

η συνηφαδα εκλεισε σε 1 μηνα αμνιο - οχι τροφο - ελαφρως αυξημενη ηταν η αυχαινικη - εγω πιστευω οτι ολα α πανε καλα πραγματικα -μακαρι δλδ

ουτε εμενα μο αρεσουν οι ουγκ

οσο για το κουκουβαγια - μωρε λιγα παιδακι τα λες ασχημα πιστευω - αλλα και εγω προσπαθω να ειμαι αντικειμενικη - πχ ο στελιος ειναι πιο αντρουλε -ο νικος ειναι μωρακι και πιο ομορφολικο για παιδακι

θα βγαλω την αδερφη μου σινεμα το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχεις θυρεοειδη;;αντε ρε!!τωρα το ανακαλυψες ,ε;;ε σε νησι δε μενεις;;λογικο...

μαρκερ..μας χρωστας την ιστορια με την αδερφη..αν θελεις..να περασετε καλα!!

αληθεια την ειπα ρτην ιστορια,ε;αχαχ.πολυ γελιο..

το απογ θα ερθει 1 φιλη..θα κανω κρεπες..και κατι σοκολατακια με φουνρουκι,σταφιδες και κορν φλρικς που εκανα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χ ναι ηθελα να σχολιασ και εγω τον ηρ της νανας - απαπα η νυστα τι θα κανω;

κανονικα 1 μερα ρεπει αν κανεις διατροφη κανονικη - οχι διαιτα - απλα να μην φας παραπνισιες βλακειες και μετα να πας να την κανεις της καμπυλη

οσο για το θυρ - τωρα τι σου ειπε; θα παρεις φαρμακα;

με την αδερφη θες ή την κουμπαρα; :D

θα σας πω με την κουμπαρα για αρχη -για την αδερφη νομιζω τα ειχα πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περνει 1η μερα τηλ και με ρωταει που ειμαστε

στο δρμο της λεω θα ταισουμε τα παιδια φαγητο που πηραμε καιμετα θα ερθουμε

οκ μου λεει θα εχουμε φα

οκ λεω

φτανουμε το μεσημερι παμε απο εκει και εκεινη την ωρα ετοιμαζε να φαμε η μανα της

οκ λεω

παμε να κατσουμε και ειχε μια χαρα σαλατουλα - κοτοπουλακι

οκ λεω παμε να φανμε και μου λεει οτι ειναι χθεσινα απο σουβλατζιδικο και οι πατατες προτηγαν. - οκ λεω τοσο φαι να το πετουσαν δεν πειραζει

ερχεται ο κουμ 6:30 - παει για μπανιο 7:00 βγαινει στλισμενος με κουτσουμι :? - εμεις με τζιν :cry:

τι κανετε κλπ -και ποσο δουλευει και κατι τετοια -οκ λεω δουλευε οανθρωπος

θα βγουμε το βραδυ λεει; και του λεμε οτι τα παιδια δεν κοιμουνται εσημερι οποτε το βραδυ πρεπει να ειμαστε πισω κατα τις 8:00 για να κοιμηθουν γιατι κανουν σαν μανιασμενα μετα

οκ λεμε -φιλια λπ και θα τα πουμε το πρωι μωλις ξυονησουμε

επομενημερα

ξυπνανε κλασικα 7:00 περιπου και κατα τις 9:00 περνουμε τηλ

ο κουμ παλι εχει φυγει ακι θα γυρισει απλι βραδυ λεει - οκ λεω

θα βρεθουμε; ναι θα ερθω απο το ξεν να παμε εκει απο πανω σε μια σουπερ καφετ - οκ λεω

μετα απο λιγο ξαναπαιρνω τηλ- θα ερθετε; α ελα εσυ απο εδω γιατι ταιζω το μωρο -

οκ λεω θα παμε μια βολτα στην αγορα και περναμε απο εκει - μονο που τα παιδια 12 τρωνε οποτε να ερθουμε ααπο εκει και να παμε μετα το φαγητο για καφε;

ταιστε τα μου λεει και ελατε :? οκ λεω

ψαχναμε ταβερνα τιποτα - την ξαναπερνω τηλ ακι την ρωταω που ειναι τα γκουντις γιατι περναει η ωρα και δεν βρισκουμε τιποτα και τι μου λεει;

μου δινει οδηγιες που ειναι και λεει :ταιστε εκει και ελατε μετα απο εδω να τσιμπισουμε και εμεις κατι :?

μα καλα λεωαπο μεσα μου θα ταισω τα αιδια γκουντις και θα παμε μετα απο εκει να φαμε μαλλον παλι χθεσινα;

οχι της λεω θα φαμε εξω και εμεις

μετα παμε σπιτι της - ηταν ετοιμη και που μας παει; εκει που ειμασταν και μας ειχε δωσει οδηγιες να παμε στα γκουντις-μα καλα της λεω γιατι δεν ερχοσασταν εδω κατευθειαν και επρεπε να ερθουμε παλι σπιτι ου για να ξανρθουμε εδω;

ενι γουει περανει αυτο - παμε στο ξεν το απογευνα και αμς περνει τηλ οτι 6:30 γυρισε ο κουμ κατα τις 7:15 ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ και της υπενθυμιζω οτι 8:30 το πολυ να ειμαστε πισω και λεει οκ

βγηκα εξω να βρουμε γαλα τα παιδια και 6:55 παιρνει τηλ οτι δεν μπορουνε να βγουνε γιατι τσακωθηκαν λεει :?

και τελικα βγηκαμε μονοι μας

την επομενη μας παιρνουν τηλ να βγουμε πρωι και τις ξαναλεω οτι κατα τις 12:00 να ειμαστε καπου που να εχει και φαι

σκεφτομαι του πουστη θα μας πει ελατε να φαμε εδω ολοι μαζι

και τι λεει \;

οκ να παμε για καφε μεχρι τις 12:00 για να φυγει αν ειναι ετσι ακι ο κουμ να παει στον πατερ του για κανα μεροκαματο

και τελιακ μας πηγαν σε μια καφετερια εξω στο κρυο κοντα σε ενα λιμανι που τα παιδια κοντεψανε νε πεσουν μεσα - αφυλαχτο- (εκει τις φαγανε)- μες το κρυο να τουρτουραμε ολοι μαζι και αυτοι ηρθαν παλι με τα κουτσουμια τους :?

επεμεναν μετα να παμε να δουμε τη θεα απο ψηλα - οκ λεει κοντα σε μια ταβερνα ή οποια ηταν κλειστη και τα ηξεραν ειπε μετα απο συνηθως σαββατα ειναι κλειστη και τελιακ η ωρα εφτασε 12:30

τα παιδια εκλαιγαν και φωανζαν και εγω ημπυν μεσα στα νευρα

ουτε που προτειναν να παμε να φανε καπου και τελικα πηγαμε παλι στα γκουντις

μας πηραν και τηλ και πηραμε και στο γυρισμο και την μανα της κουμ μαζι για να γλιτωσει τα 22 ε απο το λεωφορειο της επιστροφης.

λεω μαλλον κατι λαθος ξερω

ή ισως ειμαι ακι εγω υπερβολικη ωρες ωρες

αλλα ξερω γω - τι να πω

καναμε πραγματικα 300Ε εξοδα 2 μερες για να παμε τα δωρα στο μωρο των χριστουγεννων - δεν πηγαμε για διακοπες που τυχαια ηταν και αυτοι εκει - δεν επρεπε να ηταν λιγο πιο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...