Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Καλη χρονια!!!!!

Να ειστε ολες γερές!!!!

να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!!!

με το καλο τα νεα μωρακια μας!!!!!!

και εμεις ολα καλα...μας τραπεζωσαν και χθες και σημερα...η βασιλοπιτα δεν μπορω να πω οτι μου πετυχε...δεν ξερω τι εφτιαξε...

ο μικρος κρατησε μεχρι τη 1 και τον φεραμε σπιτι σηκωτο :lol::lol::lol::lol:

του εκαναν δωρο μια πιστε με cars και κολλησε!!!

στις 7 ορθιος :(:(

ειχε φοβερο καιρο..πηγαμε για καφε κατω θαλασσα....

κοβω το φαγητο..ο γιατρος θα με γδαρει...πρηστηκαν τα μπουτια μου :?:?:?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλη χρονια κοριτσια!

με υγεια και ευτυχια στα σπιτια μας και με το καλο οι εγκυουλεσ μας!

εμεις το βραδυ στ μαμα μου πολυ καλα. ξεσαλωσαν με τα ξαδερφια τους!

φυγαμε κατα 12:30 και κοιμηθηκαν 1:30. το πρωι 8:30 ορθιοι!

εφερε και τα δωρα ο Αη Βασιλης... ο Σ ξετρελαθηκε με τον παγκο εργαλιων...

η Μ στην αρχη απογοητευτηκε που το δωρο της ητν μικρο σε ογκο σχετικα με του Σ. ηταν και νυσταγμενη...

το μεσημερι φαγαμε παλι στη μαμα μου... ολα οκ.....

και την ωρα που ξαπλωνα για υπνο με τη Μ....

παω να τραβηξω το παπλωμα και..... βγηκε το χερι μου!!!! παλι!!!! χρονιαρα μερα!!!! η χρονια μπηκε, το χερι μου βγηκε!!! γιατι;;;;;;

και τρελος πονος! περισσοτερος απο τις 2 τελευταιεσ φορες που θυμομον....

μ'εδωσε ο ανρας λοναριντ να χαλαρωσω... πηρε τηλ το μπαμπα του να με παει για να μεινει με τα μωρα να κιομηθουν... περασαμε πηραμε και την αδερφη μου...

καθα λακουβα... καθε στροφη.... τρελα!

παρακαλεσα τον ειδικευομενο και μου εβαλαν παυσιπονη... αλλα δεν πολυεπιανε...

και αρχισε το παρτυ....

2 ειδικευομενοι και ο γιατρος ο βλακας παλευαν να μου το βαλουν.. σε χωρο μακρυα απο τα επειγοντα να μην ακουγομαι.... εκει που βαζουν γυψους... Ιπποκρατειο Σωσω...

ο γιατρος απαραδεκτος... ολο με μαλωνε! εγω να τρελαινομαι απο πονο αυτος να με μαλωνει να χαλαρωσω! πως ρε μαγκα;; να εισουν στη θεση μου να σ'ελεγα.... μλκ.... ο τριτος ειδηκςυομενος ηταν ο πιο ηρεμος και μου το εβαλε τελικα με τον 3ο χειρισμο, Μαρκερ αυτον που βαζουν την παλαμηη πισω απο το κεφαλι και αφου χαλαρωσει το βαζουν, οι 2 αλλες δεν πιασανε...

αλλα και που μπηκε αυτη τη φοορα πονουσε ακομα πολυ... και τωρα που περναει η ενεση αρχιζει να ποναει. μπηκε σιγορα, ξαναεβγαλα ακτινα μετα, αλλ αλλες φορςε μετα ημουν οκ...

τελος. αν παει ο ανρας εβρο τον αλλο μηνα με το που γυρναει ψαχνουμε γιατρο να κανω την επεμβαση και ο Θεος βοηθος.... δεν παει αλλο....

αν και τα μωρα τρελαθηκαν που πηγα νοσοκομειο... μετα ολο με χαϊδευαν και με φιλουσαν το χερι να γινει καλα και ρωτουσαν αν το αλλο χερι ειναι καλα για να τους αγκαλιασω....

τωρα ο αντρας ειναι νυχτα και να δω πως θα κετευασω τη Μ τη νυχτα που θα θελει τσισα μεσα στη μαστουρα της... και να μην ξυπνανε και απο τιποτα ονειρα....

βγηκα και ως Παρασκ ελευθ.υπηρεσιας, αφου ουτε να οδηγισω μπρω...

αυριο φαγητο στη μαμα μου παλι να αποχαιρετισουμε την αδερφη μου που γυρνανε σπιτι τους.... και βλεπουμε....

παντως και με 1 χερι πολλα γραφω....

σας φιλω... και καλη χρονια και παλι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

καλή χρονιά κοριτσάκια μου!!!

εύχομαι τα καλύτερα για εσάς και τις οικογένειες σας!

χαίρομαι που περάσατε καλά στην αλλαγή του χρόνου.

εμείς πήγαμε στο θείο του Πέτρου και καθήσαμε ως τις 10 γιατί δούλευε βραδινός.

κοιμήθηκα 12 παρά 10... χαχαχα!!!

για εμένα δεν ήταν και τόσο ευχάριστες οι γιορτές.

όχι μόνο γιατί δούλευε ο Π... αλλά γιατί έλειπς και η μανούλα μου...

δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το ξεπεράσω ποτέ...

τέσπα...

Βαγκ να χαίρεσαι τα κουκλιά σου!!!

η Μαριάννα κλέβει την παράσταση!

έχεο πολύ γλυκιά φατσούλα!

σας χρωστάω κι εγώ φωτό του Α να τον δείτε πόσο μεγάλωσε...

Βαγκ, δεν έχετε τουαλέτα στο πάνω πάτωμα;

Ελένη, στο θέεατρο κάθονται τα μωρά.

ο δικός μου δε βλέπει τηλεόραση αλλά θέατρο τον πηγαίνω από ενός έτους και κάθεται μέχρι το τέλος!

πώς φτιάχνετε αυτά τα ψωμάκια που λέτε;

είναι νόστιμα;

Χρυσούλα μια χαρά τρώει ο μικρός!

ο δικός μου τόσο και λίγότερο τρώει...

από σήμερα αλλάζει και το ωράριο της δουλειάς μας.

7:30- 8:30 προσέλευση και σχολάμε 3:00- 4:00.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο μας...

περιμενουμε ναν φωτο απο τον α!!

εννοειται κα ιεμενα το κατσικι δε προκειται να κατσει πανω απο 5 λερπτα στο ιδιο σημειο..

τι να πω@@

η πεθερα εδω..σιδερωνει στο τσακιρ κεφι..

κατα τα αλλα τιποτα..χαχα..

α ψεμματα..επλυνε και 1 φορα ρτα παιτα..

τρο απογ θα παμε ολοι μαζι για καφε..εδω βρεχει@

αλλα δεν εχει κρυο..

η πεθερα επισης βηχει!!!

κι η μικρη εχει λιγες κιτρινες μυξες...ε ρε ....και την κρυωσει!!

1 βηχα παραγωγικο εχει..

φαβα κανει για να φαμε!!

βαγκ περαστικα για ΤΟ ΧΕΡΙ ΡΕ!!υπαρχουν ειδικευομενοι και ειδικευομενοι!

αναψα λιγο καλοριφερ...για να στεγνωσει κανενα ρουχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...

εμεις ετοιμαζομαστε να κανουμε καμοια βολτουλα...

μαρκερ πολυ στεναχωρηθηκαγια το γουρουνοπουλο..

αν το ειχες απο την αρχη στις αντιστασεις πιστευω οτι δεν θα ζοριζοσουν πολυ...

νανα τωρα που θα ερθει το νεο μελος θα καλμαρεις περισσοτερο πιστευω...

εμεις χθες το μεσημερι φαγαμε απομειναρια απο ειχαν περισσεψει απο το ρεβεγιον και το απογευμα πηγαμε χωριο.. φαγαμε κ εκει...

γενικοτερα πολυ φαι αυτες τις μερες....

τα μωρα καλα θελω να πιστευω οτι ειναι.. τωρα τελευταια δεν τα πολυακουω..

με εχει πιασει και ενα φοβος για το αν θα ειναι καλα (εγκεφαλικα) οταν θα τα γεννησω...

τεσπα να μην σας τα πρηζω...

φιλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

Βαγκ τι να πω...περαστικα και κοιτα να δεις τι θα κανεις με την επεμβαση γιατι ταλαιπωρεισαι πολυ ετσι...

χτυπα και καμια πολυημερη αναρρωτικη...

Σωσω δωσε στην πεθερα κανενα σιροπακι...

ουτε εμενα θα καθοταν πανω απο ενα τεταρτο ειδικα αν δεν του αρεσε

Νανουκα και εγω πιστευω οτι αυτα δεν ξεπερνιουνται ποτε...

αχ και εγω θελω να στειλω καμια φωτο αλλα πρεπει να τις περασει ο αντρας απο τη δικη του μηχανη ή το κινητο γιατι η δικη μου χαλασε ανημερα τα Χριστουγεννα και δεν εβγαλα καμια... :(:(

Μαρια εγω γουρουνοπουλο ή γαλοπουλα τα εχω στο μυαλο μου μπελαλιδικα πολυ για τετοιες μερες...αρκει να τα ευχαριστιουνται οι καλεσμενοι...

Ελενη μην ανησυχεις...ολα τελεια θα εναι οταν θα γεννηθουν τα αγορια!!!!ολες μας πιανει αυτη η ανησυχια !!

εγω να δεις αγχος που κουβαλαω..μην κοιτας που δε λεω τιποτα... :?:?

εγω σημερα ψαροσουπα γιατι βρηκαμε χθες φρεσκα ψαρια απο τη βαρκα...

και σημερα φοβερο καιρο...δουλευω το απογευμα..ο μικρος παιδικο κανονικα σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

θα φανε τα μικρα σε λιγο και την κανουμε για καμια βολτιτσα στην παραλια -θελουν παγωτο

εκαψα το φαι σημερα - φασολαδα - μου εσπασαν τα νευρα μιλαμε -ευτυχως μαγειρεψα 2 φαγια - εφτιαξα και γιοβαρλακια να παρουμε μαζι στην καλαματα

αλλα θα τα φαμε σημερα και αυριο

φευγουμε 2ημερο στην κουμπαρα μου- σε ξενοδοχειο θα μεινουμε αλλα ελεγα να τρωγανε συνεχεια απο εξω -ενι γουει θα φτιξαω και καμια φακη να παρουμε μαζι και βλεπουμε

βαγκ κανε το χειρουργειο λεει ο κωσ να τελειωνεις - εαν δεν μπορεις να το πας συντρητικα με θεραπειες και γυμναστικη

μπραβο που περασατε ωραια ολοι

ελενη γιατι καλε στεναχωριεσαι - μια χαρα γευστικοτατο και μαλακοτατο βγηκε - ο κωστας το λυποταν δεν ηθελε να το φαει :lol:

κατα τα αλλα στο ψησιμο σιγα και τι εγινε που πηρε παραπανω -σημασια εχει να βγει καλο

λογικο ειναι να αγχωνεσαι ρε συ - μην μασας πριζε τους ολους :D

περαστικα σας βρε σωσω

πωπω ολοι μαζι κρυωμενοι

αστη να σιδερωνει καλε - αφου της αρεσει - να της χαλασεις χατηρι :lol:

χρσουλα εμεις τις εχουμε ολες τις πιστες μακουιν

απο τις πιο καλες ειναι η καινορια με τα μινι μακουιν τα ντριφτερς

φωτο δεν εχουμε ουτε μια ολα τα χριστουγεννα -δεν ξερω βαριεμαι φετος

κριμα δεν θα εχουμε φωτο - θα προσπαθησω να βγαλω ετσι για καλο καμια

κριμα βρε νανα που δουλευε ο Π μωρε - τι δουλεια κανει δεν εχω καταλαβει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή βρε Μάρκερ, η κουμπάρα δε θα σας ταΐζει;

κι ο δικός μου έχει τρελό βήχα και πολλές μύξες!!!

δε βράζει το στήθος του, απλά έχει βήχα.

αύριο λέω να τον πάω γιατρό.

έμ'ένα με έχουν ταράξει οι καούρες!

σε σημείο να θέλω να κάνω εμετό.

πχ αν έχω καούρα και σκύψω για να οποιονδήποτε λόγο... θα μου βγει εμετός.

σαν παλινδρόμιση ένα πράγμα...

δεν το έχω πει στη γιατρό... θα έπρεπε;

τα σπυράκια φύγανε πάντως...

ο Π δουλεύει στην ΑΗΚ (όπως τη ΔΕΗ), στην παραγωγή του ρέυματος.

εκεί που είχε γίνει η έκρηξη... και δούλευε η βάρδια του Π...

αλλά τη γλίτωσε γιατί είμασταν Ελλάδα για διακοπές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οριστε τα παιδια θελουν παγωτο και το δικο μου το παρακαλουσε ο νικος να δοκιμασει λιγο τσουρεκι το πρωι και ξεσηκωσε τη γειτονια απο το κλαμαα....

μαρια αυτη μας εφεραν...οντως πολυ καλη επιλογη...!!!

τελεια που πατε εκδρομη....θελω και εγω...

τις φωτο και εγω τις εχω βαρεθει αν και κακως...

γιατι εγω δεν εχω καουρες να γλιτωσω κανενα κιλο???/

να το πεις Νανουκα...

και εμενα η φαγουρα τελος σε μια μερα ευτυχως...

ο βηχας στον δικο μου ερχεται απο το λαιμο...οχι απο τα πνευμονια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μιλάς κι εσύ για κιλό;

11 έχω βάλει...

έτσι μου' ρχεται να κάνω δίαιτα... που λέει ο λόγος!

πολύ κλωτσίδι ρε κορίτσια...

αφήστε που νομίζω ότι έκανα 2 ραγάδες στην κοιλιά...

επίσης, ο προϊστάμενός μου έχει αγχωθεί!!!

χαχαχα!!!

σε όλους λέει τι θα κάνουμε μόλις φύγει η Αθηνά... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα εισαι αναντικαταστατη καλη μου.. τι να κανουμε..χαχαχα...

αληθεια εβλαες 11 κιλα;;

πλακα κανεις;...

συγκεντρωσου..ρε βαγκ κανε και συ το χειρουεγειο...

λεγτα θα θελει και αυτο,ε;;

και ακινησια μετα;;και ποιος θα εχει τα παιδια;;

πηγα με 1 φιλη για καφε το μεσημερι..αυριο το πρωι κοπτικη ραπτικη..

η μπουμπου αρχιαζει και δε πινει το γαλα μου..θα τη σκοτωσω..χαχα..

το απογ θα παμε σε 1 φιλη..ελενη δικαιολογημενες οι ανυσηχεις..και για ολες..αλλα σκερψου θετικα καλο μου..αφου ολα καλα πανε!!

α ρε αλεκα ειμαστε στην 69 σελ και παλι δε γραφεις..την παλια αλεκα λεω!!χαχαχ..

ντομ γυρισες;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα κοιμισα

ο κως εχει φυγει απο τις 5:30 ο κυριος για να παει να βαλει gps στο αμαξι μη χεσω

εφτιαξα και το τσουρεκι για να παω στην κουμπαρα- το ψενω τωρα

νανα τι να σου πω

μο ειπε εμεσως να φερουμε και το φαι των παιδιων για να μπορουμε να ειμαστε ανετοι

τι να πω δεν ξερω τι εννοει :lol:

:lol: βρεθηκα να μαγειρεψω κι φακες

δεν πειραζει θα φανε απο εξω κατι τις αλλες μερες

μωρε τρωνε και νωρις τα παιδια 12 τα ταιζουμε - καλα το τρεναρουμε λιγο αλλα γενικα ειναι πολυ ανυσηχοι εαν δεν φανε στην ωρα τους ασχετως εαν μας βγαζουν την πιστη για να φανε

καλα θα παει πιστευω παντως

11 κιλα νανα ε; τι να κανεις ρε συ; εαν παιρνεις δυστηχως δεν μπορει να κανεις τιποτε -

για τις καουρε σε καταλαβαινω εχουν ξαναρχισει και σε μενα δυστηχως - οχι στο τραγικο σημειο του 1ου τριμηνου αλλα δεν χωνευω ευκολα και τα γλυκα το βραδυ ειδικα μου προκαλουν καψιμο -αλλα τα τρωω τι να κανω :lol:

ειπαμε εγω ειμαι στα 3-3,5 κιλα πανω

Χρυσουλα το παγωτο το τσακισαν παντως

εχουν αρχισει δυστηχως και τους αρεσουν πολυ τα γλυκα

εσενα δεν δοκιμαζει ε; μλκ και αυτο εισαι αναγκασμενος να κανεις τα ιδια και τα ιδια

καλε που χαθηκαν παλι ολες οι αλλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα, μ'αρεσει που ολες εχετε καουρες κλπ, αλλα η μασα μασα!!!!

αντε βρε κοριτσια με το καλο ολες...

να μας λετε τις ανησυχιες σας... δεν ειπαμε;;; τζαμπα γκρουπ θεραπι ειναι το παρεακι μας...

ΜΑρκερ καλο ταξιδι και καλα να περασετε... αλλα και εμενα η κουμπαρα μου φαινεται καπως που δε θα κανονισει για τα παιδια...εδω και για επισκεψη παμε σε φιλους και μερικοι που δεν εχουν παιδια ή ειναι μεγαλα, ρωτσανε τι να φτιαξουν που να τρωνε τα παιδια... ποσο μαλον οι κουμπαροι!

οσο για το χερι, ειχα κανει παλια για μηνες ενδυναμωση με λασιχα, βαρη, προ παιδιων εποχη που πηγαινα και γυμναστηριο αλλα... τιποτα... μου βγηκε οταν εκανα στο σπιτι που ειχαμε απλωμενα τα οργανα γυμναστικης στο ισογειο οταν εκανα μονη βαρη και εμεινα με μπαρα 15κ στους ωμους γιατι ηταν οι τελευταιες επαναληψεις και αφαιρεθηκα σκεπτομενη τι εχω να μαγειρεψω μετα... το πως κατεβασα τη μπαρα απο πανω μου, πως το εβαλα μονη μου στη θεση του..... ασε... ηταν και υπηρεσια ο αντρας...

οποτε... χειρουργειο σιγουρα. δε με φοβιζει η εγχειρηση αλλα η αποκατασταση. τον πρωτο μηνα της ακινησιας και μετα τις θεραπειες... τι θα γινει με τα παιδια που ενω με βλεπουν με το χερι κρεμασμενο κλαινε και θελουν εμενα για τουαλετα, εμενα για ντυσιμο κλπ κλπ κλπ....

αντε να δουμε...

Σωσω γιατι δεν πινει το γαλα σου;;; δεν τρως γλυκα και σοκολατες και της φαινεται αγευστο;;; χαχχα...

καλα μονο λιγο αναβεις καλοριφερ!!!!!

τυχερη!

εμενα σκεφτεται ο αντρας αν παει τωρα χειμωνα Εβρο πως θα γεμιζω πελετ τον καυστηρα λογω χεριου... και σκεφτεται να το γυρισουμε στον ακυστηρα πατρελαιου... αλλα τοπυ λεω να πουμε τους γειτονες να τους φωναζω να με βοηθανε... ολοι παντα με λενε οτι θες βαλε φωνη...

ΝΑνα κοιμηθηκες πριν την αλλαγη του ψρονου!!!

εμεις, προπερσυ νομιζω, μας πηρε ο συπνος στον καναπε και ξυπνησαμε 12παρα 10 που αρχισαν μερικοι τους πυροβολισμους και τα βεγκαλικα!!!

καλε τα φλουρα σας που πεσανε;;;;

στη μαμα μου που κοψαμε στην αλλαγη επεσε στην αδερφη μου και το πρωι που κοψαμε στο σπιτι μας επεσε αναμεσα στη Μαριαννα και τους γονεις του αντρα. κοψαμε και ενα κοματι τα πεθερικα και ενα τη μαμα μου για να μας βγουν ισα κομματια...

και η ΜΑριαννα αρχισε λιγη μυξα και λιγο βηχα... γιατι παλι.....

εμεις τη Δευτερα σχολειο. του Σπυρου του λειπουν η Ζωη και ο Γκογκος, το αμορε και ο κολητος του.... ολο λεει αυριο θα ξυπνησουμε και θα πεμ σχολειο...

θελω να κανω μπανιο αλλα ακομα ποναει το χερι ρε γμτ... τι να κανω... με το που το κουναω με σουβλιζει! αλλα αρχιζω να φαγουριζομαι!!!! αν ποναω και αυριο βλεπω να με μπανιαριζει ο αντρας! σαν παλιογρια! να παρω και σκαμνακι να κατσω στη μαπνιερα;;;; να παω και στον οφθαμιατρο να δω αν εχω πρεσβυοπια τελικα... παει.... γερασα.....

θα πρεπει να προσεχω το πεσιμο και το χεσ...μο!!!!!

χαχαχα....

φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!!!

α ρε Βαγκ... έκανες και γέλασε το χειλάκι μου!!!

γύρω στα 10 έχω βάλει.

το θέμα είναι ότι δεν τρώω υπερβολικά.

μόνο το μεσημέρι τρώω φαγητό.

το απόγευμα θα φάω κανένα τοστ, φρούτο, γάλα...

έτσι και φάω φαγητό το βράδυ, θα μου κατσικωθεί κιλό...

κι αυτές τις μέρες έφαγα αρκετές φορές βραδινό.

επειδή θα πηγαίνει, σχεδόν, 4 για να φθάσω σπίτι, θα φέρνω φαγητό μαζί μου για να μην τρώω βλακείες.

σήμερα έφερα πληγούρι με μπιφτέκια και γιαούρτι.

σας έχω πει ότι το κυπριακό πληγούρι είναι τέλειο;

Χρυσούλα κι ο δικός μου έχει σταματήσει να τρώει υγιεινά φαγητά που του άρεζαν πολύ.

θέλει μόνο μακαρόνια και ρύζι.

ελπίζω να είναι φάση.

ναι ρε Βαγκ... με καίνε οι καούρες αλλά δεν συγκρατούμε όταν πεινάω...

αλλά, σήμερα έφερα και καρότο να φάω... χαχαχα!!!

σωσώ γιατί δε βάζεις ο γαλατάκι σου μαζί με την σκόνη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kaλημερα και απο μας...ναι μαλλον ετσι θα το κανω..θα το βαζω λιγο λιγο με τη σκονη..απλα συνηθως δε πινει ολα το γευμα οποτε μενει..καταλαβες;;τεσπα..κατι θα κανω!!

ουτως οι αλλως θα αντλω μεχρι να παει το παιδι 2 μηνων..μετα θα το γυρισω ...51 ευρω το μηνα στοιχιζει το θηλαστρο και 15 μεταφορικα να στο φερουν και 15 να στο γυρισουν..

τεσπα..η πεθερα θα κανει ρεβυθια σημερα..εγω τραχανα..

αληθεια νανα μακαρονια και ρυζι τρωει ο μικρος;;

παιδια στις γιορτες επεσε πολυ γλυκο..αντε να μαζευτουμε απο βδομαδα..χειροποιητα ολα τα γλυκα ...βεβαια..

εσεις αυτες τιες μερες τρωνε καθε μερα γλυκα;;

το φλυορι ετυχε στη δυναδερφο μου σοφια που ηταν εδω τη παραμον...\πηρε και το δωρακι της..

σε λιγο μαθημα κοπτικη ραπτικη..ηλιο εδω!!

βαγκ εχεις δικι ογια την απαοκατασ...

πωπωπω...τρεαλλα ειναι..μμα φερε το ενα..μπαμπα παρε το αλλο..

πωπωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εδω...

εγω δεν εχω Νανα ανεβει σε ζυγαρια τις τελευταιες 5 μερες...το γυρισα πολυ στα φρουτα και στο γιαουρτι αυτες τις μερες μηπως και ξεπρηστω...

Μαρια λογικο ειναι να κανονισεις εσυ για τα παιδια...

σας εχω πει επισης οτι δεν τρωει πατατες τηγανητες εξω αν ειναι προτηγανισμενες????απο τη μια το καλυτερο απο την αλλη ομως ε για μια φορα βγαινεις απο αδιεξοδο...που τις καταλαβαινει το σκατο????

Βαγκ δυσκολη η αποκατασταση αλλα για μια ζωη μετα δε θα ξαναταλαιπωρηθείς...

ολοι το γυρνανε τωρα σε πελετ και εσεις θα το κανετε πετρελαιο???

αντε ρε φωναξε το γειτονα να το γεμιζει...

εμεις με το τζακι σωθηκαμε...τοτε που το βαλαμε 6 χρονια πριν κοστισε 5.500 και μας ειχε κακοφανει αλλα τελκα χαλαλι...να φανταστειτε οτι δεν εχει χρειαστει να αναψουμε καλοριφερ καθολου και ο αντρας γυριζει με το κοντομανικο μεσα στο σπιτι..

Σωσω αρκετα τα χρηματα για το θηλαστρο...οσο ομως το πινει ακομα εστω και λιγο κρατησε το...

χθες ειχα εναν απιστευτο πονοκεφαλο...μαλλον ορμονκο μαζι με λιγο αγχος...

ο μικρος σημερα στον παιδικο ηθελε να παρει ζωα να μοιρασει σε ολους...πηρε μονο 5 ..σφαγη θα γινει προβλεπω...

σημερα μακρονια με κιμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κι ο δικός μου πήγε σχολείο σήμερα και το περίμενε πώς και πώς!!!

σωσώ δεν του κάνω κάθε μέρα μακαρόνια και ρύζι... εννοείται...

απλά όταν πηγαίναμε στα τρπάεζια αυτές τις μέρες επέλεγε μόνο αυτά να τρώει.

και προχθές που ψήσαμε τσιπούρες, έφαγε μόνο το ρύζι.

παλαιότερα έτρωγε μία ολόκληρη μόνος του!!!

Χρυσούλα κι ε΄γω έφερε μήλο και καρότο για να φάω... χαχαχα!!!

εννοείται ότι έφαγα και το τοστάκι μου...

κι εγώ θέλω να βάλουμε τζάκι.

του έχει καρφωθεί στο μυαλό η σόμπα και θέλω να την αποφύγω...

αλλά θέλει λεφτά το τζάκι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Αχ βρε vag διάβαζα τη περιγραφή για το χέρι σου και φρίκαρα...Από ότι κατάλαβα έχεις ευαισθησία λόγω κάποιου ατυχήματος.Η αδερφή μου θυμάμαι μικρή έβγαινε το χέρι της από τον ώμο κα την πηγαίναμε σε χειροπράκτη και της το βαζε,αλλά μικρή να ταν 5-6 χρονών,σαν όνειρο το θυμάμαι που τρέχαμε μέσα στη νύχτα οικογενειακώς...

Σωσω και μένα έχουν ξεσκιστεί στις σοκολάτες οι μικρές,κάθε μέρα θα φάνε και από ένα κομμάτι.Και όσοι έρχονται βρε παιδί μου σοκολάτες τους φέρνουν τι κακό κι αυτό.Και να πω ότι δεν έχουν παιδιά να ξέρουν από τα δικά τους.Χάθηκε να φέρουν καμιά μπάρα δημητριακών,κανά γιαουρτάκι...χα χα.Το κακό είναι δίνω λίγο και μετά τις κρύβω στα ντουλάπια ψηλά και τις τρώμε εμείς οι μεγάλοι.Σίγουρα το τσίμπησα και γω το κιλό.

Marker πήγες κιόλας 21η εβδομάδα;Σαν τη Χρυσούλα είσαι δηλαδή και σύ;Πως σε θυμόμουν πιο πίσω;;;Πάντως εγκυμονούσες όντως πολύ γρήγορα μου φαίνεται ότι προχωράτε,μπράβο.

Ελένη και γω είχα ανησυχίες μέχρι να γεννήσω αν θα είναι υγιέστατα τα μωρά λογικό είναι.Και στο τέλος δε πολυκουνιόντουσαν και μένα είχαν μεγαλώσει και δεν είχαν χώρο.

Σήμερα είδα στο πρωινό μου στο Mega καθότι αδειούχα ακόμα μια φώτο που βραβεύτηκε :στη διάρκεια μιας καισαρικής ένα χεράκι έχει βγει από τη κοιλιά και γατζώνει το δάχτυλο του γιατρού.Πολύ συγκινητικό.

Είπα να μας επισκεφθεί η νεράιδα των πιπιλών από χθες αλλά γίνεται πανικός πολύ γκρίνια.Και γω την αντέχω αλλά ο μπαμπάς μας είναι ευαισθητούλης και δε θέλει να κλαίνε οι πορσελάνες του!!!Χρειάζεται και κοινή πολιτική σε αυτό που δεν την έχουμε δυστυχώς.

Καλομάθαμε στα έξω ποιος μαζεύεται από Δευτέρα σχολείο,δουλειά,πρόγραμμα...γκρρρ ωραίες οι διακοπές,ειδικά φέτος που καταλάβαιναν τα ζουζούνια μου τις ευχαριστήθηκα περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia kai apo μενα...

πηγα οδοντ..και ηθελα να κανω βολτα στο κεντρο..αλλα ηταν κλειστα τα μαγαζια..

αυριο θα παω να σαραντισω!!

μεθαυριο 40ιζω αλαλ δε πειραζει!!

θα παω αυριο!!

να τελειωνουμε..και μετα πεθερα για καφε σχτο εμπορικο..

και σαββ πρωι θα παρω αντρα και μεγαλο παιδι και θα παμε κεντρο..

ας παμε και καπου μαζι!!χαχα

κυριακη φευγει το πεθερι...

μαντριο πιπιλες,ε;;ευτηχως η μεγαλη την εκοψε γρηγορα..

σε 1 μερα..και μενα μου φφαινοταν βουνο..

το αφησα στο νατρα μου να το κανει...

εμεις ειμαστε με αλογονου..σας ειπαμε οτι ψαχνουμε σπιτι...

τελος..

θα παηγαινει ο λευτ και θα βλεπει και οταν δει κατι καλο θα παω και γω!!

ουτε να το σκεφτομαι δε θελω..αλλα θελουμε να αλλαξουμε..420 το πουστη;;

δεν εχουμε να τα δωσουμε ρε παιδια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

420 ειναι πολλα ρε Σωσω... δικιο εχεις...

και εμεις τα 650 του δανειου τα κλαιμε καθε μηνα... το εχουμε σταθερο. εν ηταν κυμενομενο θα ηταν καπου 500 αλλα τοτε που το καναμε σταθερο πιστευαμε σε αλλες καταστασεις....

μακαρι να βρειτε γρηγορα κατι καλο και φθηνο και να του κουνησετε μαντηλι... να δω ποσα χρονια θα του μεινει αμανατι τοσο ακριβο...

Νανα και τα δικα μου δεν πολυτρωνε πια τα υγεινα... κυριως τωρα τις γιορτες...στουμπωσαν απο τα ζυμαρικα και τις πατατες. φουρνου.

και απο γλυκα... εδω και καιρο τρωνε καθε μερα! να'ναι καλα ο αντρουλης μου...

Μαρντιο αν τις λατρευουν τις πιπιλες οσο τα δικα μου ισως ειναι νωρις να τις κοψετε. δεν ξερω αν καταλαβαινουν το ολο στορυ με τη νεραϊδα κλπ κλπ... εμεις το καναμε μολις κλεισανε τα 3.

Χρυσουλα πολλα λεφτα για το τζακι ρε συ! εμεις καναμε χαζομαρα που δεν το ψαξαμε και για μας με τον καυστηρα πελετ και για τη μαμα μου με του αεριου να κανουμε κατι με το προγραμμα εξ-οικονομω. θα δουμε μηπως κανουμε τιποτα για να αλλαξει κουφωματα η μαμα μου ή και να βαλει εξτρα μονωση απ'εξω.

Νανα τι διαφορα εχει το κυρπιακο μπλιγουρι;;; εμενα με αρεσει το χοντροκομενο. να το νιωθεις στο δοντι.

Σωσω πλακα κανεις οτι μεθαυριο σαραντηζεις;;;;; μονο τοσος καιρος περασε;;;;; εμεινα τωρα...

εμεις τα ιδια... το χερι καλυτερα και παραμαγκεψα και δεν το κρεμαω ολη μερα αλλα ετσικαι ξεχαστω καιτο κουνησω... χαλια!

η ΜΑριαννα χειροτερευει με τις μυξες... αντε να δουμε... και ποτε θα αρχισει και ο Σπυρος... ελπιζω απο Δευτερα να ειναι οκ να πανε σχολειο.

ο αντρας βγηκε με 2 παλιους συμμαθητες... τι καλα... εγω ποτε;;;;

δε μου λετε... απο χθες το μαμμυ ενω βγαζει κανονικη αρχικη σελιδα, οταν μπαινω σε καποιο θεμα το βγαζει απλο κειμενο στη σειρα χωρις γραφικα και φωτο... σε εσας;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

βαγκ, έτσι μου το εμφανίζει κι εμένα και είναι πολύ σπαστικό!!!

τσιγαρίζεις πρώτα μία χούφτα φιδέ (σχεδόν να μαυρίσει).

προσθέτεις το κρεμμυδάκι...

το πληγούρι...

σάλτσα...

και ζεστό νερό.

το αφήνεις στη φωτιά για κανένα 5λεπτο και μετά το σβήνεις.

Μαρντ, ο δικός μου έκοψε την πιπίλα στα 2.

να σημειώσω ότι του ήταν εξάρτηση...

σε κάποια φάση έκοψα 2 πιπίλες στις άκρες τους.

κάθε φορά που ζητούσε πιπίλα ου έδινα αλλά ο ίδιος τη σιχαινόταν...

δε μου έκανε ιδιοτροπίες.

μόνο για 2 βράδια έκλαψε.

ουσιαστικά το πρώτο ήταν το δύσκολο.

έκλαιγε για μισή ώρα και με πολλά νεύρα!!!

επειδή κι ο δικός μου άνδρας είναι όπως τον δικό σου, του έδωσε μία κανονική.

αυτός, όμως, από τα νεύρα του δεν το κατάλαβε και την πέταξε!!!

χαχαχα!!!

απλά... μετά για κανένα 3μηνο ερχότανε στο κρεβάτι μας για ύπνο.

σωσώ καλά θα κάνετε και θα μετακομίσετε.

δε λέω... ζόρι η μετακόμιση και εμ 2 παιδιά...

αλλά είναι πολλά τα 420 στις μέρες μας.

βαγκ, εγώ θα πάω σινεμά με μία συνάδελφο!

μέσα στην επόμενη βδομάδα μάλλον...

πόσο χαίρομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα,

και εμενα μαλλον σσε ολες το βγαζει και απο οσο θυμαμαι το κανει καθε αρχες χρονου..ισως κανουν καμια αναβαθμιση...

Βαγκ μην ξεχνιεσαι και σπυ αφησει μονιμη ζημια..

οντως πολλα τοτε ..τα κλαιγαμε..το φυσικο αεριο συμφερει..εμεις εχουμε εγκατασταση δεν εχουμε αεριο εδω χαχααχα!!!

Σωσω με το καλο να σαραντισεις!!!γερές να ειστε και οι δυο!!!

λιγο καθισε η πεθερα...

Μαρδιο λιγα ζευγαρια εχουν κοιμη τακτικη..ουτε εμεις και πολυ..εγω εμαι σαφως πιο μαλακη ο αντρας χαλαει και χατηρια...

πιπιλα ο δικος μου πολυ μικρος μολις συμπληρωσε το 1 γιατι ειχε ηδη βγαλει πολλα δοντια και φοβομουν πως θα γινουν...του την εξαφανισα, εκλαψε δυο φορες και τελος αλλα ηταν πολυ μικρος...ισως βεβαια να ειναι ο λογος που ταλαιπωρηθηκα με τον υπνο του...και στον αλλο νωρις θα την κοψω...με εκνευριζει απιστευτα η πιπιλα...

εχω ενα διαγωνισμα 30 ατομα 10-1 ..στις 2 κανονικα μαθημα μεχρι 8..

αυριο β επιπεδου..με εχει πιασει και το αγχος μου..

μου ειχε υποσχεθει και γευμα ο Νικος πουθενα κυριλλε αλλα ειναι νηστεια αυριο και απογοητευτηκα...και ως εγκυος δεν κανω παρασπονδια...

\

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalημερα...η πεθερα δεν ειναι για παραπανω..κουραζεται..

πλενει 2 πιατα και μετα τα υπολοιπα...το χερι της..

και ειναι εδω μεσα...με μενα νυφη που ειναι νευρικη..χαχαχ..

40ισαμε...

σε λιγο θα παμε για καφε..αν και βρεχει!!

θα παμε γκυοντι με πεθερα και μαρθα..αυριο θα κατεβ κεντρο με αντρα και μαρθα!!κυριακη την κανει το πεθερι..

βαΓΚ ΤΑ ΠΗΓΕς ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΤΑΠΑΙΔΙΑμε τη μυξαα;;ο αντρας σου πως και το αφησε;;

χειμωνιατικα;;χαχα

νανα...

ηρθε μονο 1 φορμακι σιλικονης..τα αλλα ναναμονη..

χρυσουλα ολα καλα θα πανε καλο μου αυριο..και περιμενουμε νεα σου..

μαρακι μας διαβαζεις;;

γραψε τουλαχιστον μονολεκρικα ενα ναι!!χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άντε ρε... έτσι έρχονται τα πράγματα από το ιμπέι;

τα υπόλοιπα μπορεί να μην έρθουν και ποτέ;

κι εμένα μου φαίνεται παράξενο που τώρα σαραντίσατε...

χαχαχα!!!

Χρυσουλάκι μου, καλή Β' επιπέδου!!!

όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρήκα αυτή τη συνταγή και μου φάνηκε αρκετά ενδιαφέρουσα...

Σκορδόψωμα με τυρί

Υλικά

2 πακέτα ζύμη για πίτσα (ιδανικά της Pillsbury)

1/4 κούπα έξτρα παρθένο ελαιόλαδο

1/2κ.γ. πάπρικα1/2κ.γ. σκόρδο σε σκόνη

1/4κ.γ. κρεμμύδι σε σκόνη

1/2κ.γ. αλάτι

λίγοι κόκκοι μαύρου πιπεριού

180γρ. ημίσκληρο αγελαδινό τυρί, κομμένο σε κυβάκια

Εκτέλεση

1. Προθερμάνετε το φούρνο στους 190C και λαδώστε καλά μια φόρμα για κέικ.

2. Σε ένα μεσαίο μπολ, αναμείξτε το λάδι, την πάπρικα, τη σκόνη σκόρδου, τη σκόνη κρεμμυδιού, το αλάτι και το πιπέρι.

3. Βγάλτε τις ζύμες και απλώστε τις πάνω σε μια ελαφρώς αλευρωμένη επιφάνεια.

Χωρίστε την κάθε ζύμη σε 15 με 16 μπάλες.

Πιέστε κάθε μπάλα στο κέντρο και γεμίστε την τρύπα με τυρί.

Έπειτα τυλίξτε τη ζύμη γύρω από το τυρί και συνεχίστε να κάνετε το ίδιο για όλες τις άλλες μπάλες.

4. Βουτήξτε κάθε μπαλ στο μείγμα με το λάδι και αρχίστε να τις στοιβάζετε μέσα στη φόρμα.

Ψήστε τις στο φούρνο για 35 με 40 λεπτά, ή μέχρι η κορυφή να έχει ένα χρυσωπό χρώμα. Σερβίρετέ τις ζεστές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...