Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Χρονια Πολλα σε ολες σας!!!!

να χαιρεστε τις οικογενειες σας!!!Πανω απο ολα Υγεια!!!!

με το καλο τα μωρακια μας!!!!!

Βαγκ να χαιρεσαι τον αντρα σου...μη σκεφτεστε μονο αρνητικα...!!!!!σας ευχομαι να μην παει φυσικα...δεν θα ηταν κακη ιδεα ενα 3ο παιδακι...

Σωσω ελπιζω να ευχαριστηθηκατε τη σουπιτσα μου..εγω τελευταια στιγμη αποφασισα να μη ριξω ντοματα και νομιζω μας αρεσε καλυτερα...

ευτυχως τα καταφερα ολα στην ωρα μου και ευτυχως εξαιρετικα γευστικα...εφτιαξα χθες βραδυ 2-3 πραγματακια ακομα...με βοηθησε ο Νικος...και τωρα τα εχω φτυσει...

ο μκρος ξαγρυπνησε με τον κοσμο και τωρα δε νυσταζει ...

του εφεραν το μεγαλο σπιτι πλειμομπιλ και του υποσχεθηκα να το στησουμε το απογευμα... :?:? εχει απειρα κομματια και σκεφτομαι να το αφησω για 1-2 μερες να του περασει και να το μαζεψω.. :mrgreen::mrgreen: μετα τη γεννα παλι να μπορω καλυτερα...

Σωσω αυτη τη φορα εφαγα πολυ...δε σε παιρνει να με κοροιδεψεις... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

egv na δεις τι κατεβασα...και συνεχιζω!!!

η σουπα καλη..αρεσε πολυ στον ααντρα μου..εγω δεξ ετρελαθηκα..ειναι ακομα η φιλη μου εδω..οποτε εχουμε παρεα...1 χαρα..δε κοιμηθηκα μεσημερι αλλα οκ..κανω φερερο παλι..αλλα δεν ειχα νουτελα και εβαλα μερεντα..αντε να δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλα....

να χαιρεστε τις οικογενειες σας...

εμεις καλα....

χθες πηγαμε στην πεθερα και φαγαμε.... τελεια φαγητα...

αλλα μολις ηρθα στο σπιτι ξερασα γιατι εφαγα πολυ....

ξενερωμα γιατι πεινουσα το απογευμα μετα...

μετα το απογευμα κατεβηκαμε στο κεντρο... την βαλαμε σε παιχνιδια τρενακια και τετοια... πολυ το χαρηκε...

θυμιστε μου σε ποια σελιδα ειναι η σουπα λαχανικων... η σωσω βαλτην στο μπλοκ σου...

σημερα περιμενουμε παρεα για χαρτακι.....

θα ψησω λεω απακι, λουκανικο, μπεκρη μεζε, κολοκυθοκεφτεδες, πιπεριες με ξυδι, τυροκατευρη, πατατες φουρνου με μουσταρδα ετσι για να τσιμπαμε με το κρασακι.... εγω βεβαια δεν θα πιω αλλα τεσπα....

καναμε ολο το πρωι φασινα με τον αντρα....

καναμε το σπιτι κουκλι... και η ρινουλα επαιζε με πλαστελινες μονη της 2 ωρες...

σημερα ειναι αψογο παιδι...

προχθες που ηρθε η μαρθα ηταν τερατακι....

ρε παιδια εχει αρχισει και μας αντιμιλαει...

το κανουν λεει τα περισσοτερα της ηλικιας της... πως το αντιμετωπιζεται εσεις???

προχθες μου λεει αν δεν μου δωσεις σοκολατα , θα σε βγαλω εξω στο κρυο να κρυωνεις και να κλαις...

μετα της λεω πηγενε να πας να κοιμηθεις γιατι ειναι νυχτα και μου λεει εσυ να πας....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα αντιμιλαει απιστευτα...ελπιζω να εινι της ηλικιας...

εμεις πηγαμε βολτα παρκο ολοι μαζι..

την ταισα και εξω μπουκαλακι..

1χαρα ητανε..

αυριο κεντρο..τρλεες δουλειες...

να δω τι θα πρωτο προλαβω..

να κανω και την αιτηση για τον παιδικο..να δουμε αν βγαλω ακρη..οδοντιατρο..

και παιδιατρο το μεσημερι!!

λεω να πτην πεσω τωρα..χαρτκαι απο σημερα ελενη;;1 χαρα ΣΑς ΒΛΕΠΩ.τελικα τι σας εφερε ο νονος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τιποτα... :twisted::twisted::twisted::twisted:

γιατι λεει φερνουν δωρο τα χριστουγεννα?????? :twisted::twisted::twisted:

την πρωτοχρονια λεει το φερνει ο αι- βασιλης.... :mrgreen:

χθες σπαραξε η ειρηνη... γιατι της ειχα πει οτι θα ερθει ο νονος και θα της κραταει δωρο και εψαχνε το δωρο και εκλαιγε....

τι να πω τωρα εγω...

αν δεν φερει εστω και κατι μεχρι την πρωτοχρονια θα τον παρει δεν ξερω κι γω ποιος... :twisted::twisted:

και με ξερετε δεν ειμαι του ακριβου δωρου... ειναι η κινηση ρε γ@μωτο.... με 15 ευρω θα μπορουσε να βρει παπαδες απο τα τζαμπο....

ευτυχως ο αδερφος μου της πηρε ενα χαλι που πατας απανω του και παιζεις πιανο με τα ποδια και ξεχαστηκε λιγακι.. :cry::cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειαααα!!!

Ελενη με το καλο τα αγορια σου και η Ειρηνη σου παντα γερη και δυνατη...

καλα και τα ανιψια μου με το ζορι την εφαγαν τη σουπα μονο και μκνο επειδη ειναι υπακουα στους γονεις τους...οι υπολοιποθ ζητησαν και δευτερο πιατο...ο Θ χθες απο το μεσημρι και μετα δεν εφαγε σχεδον τιποτα...τι θα κανω????εχω απελπιστει παλι!!!!

αυριο πρωι πριν τον παιδικο θα τον παω εξετασεις αιματος...δε δειχνει να τον ποναει τιποτα απολυτως...κοιταει πρωτα το πιατο και μετα θα κρινει αν θα φαει ή οχι..

σημερα πηγαμε στο αραχωβιτικο λιβαδι για καφε..του παραγγειλαμε τοστ..με το που το ειδε...δε θελω...μπισκοτα που μας σερβιραν δεν πειναω..μπηκαμε Αραχωβα να περπατησουμε λιγο γιατι ειχε τελεια μερα...πηραμε κατι σπιτικα ντονατς που φτιαχνει ενα μαγαζι και καλα για εμας...τιποτα...εντωμεταξυ ειχε τον απειρο κοσμο...

πηαγμε στη μαμα μου για φαγητο του ειχε φτιαξει μακαρονια με κιμα..πρωτα ρωτησε τι εχουμε σημερα, μετα βεβαιωθηκε και μετα εφαγε μετρημενες 8 κουταλιες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι ετσι καλε;;μηπως ειναι φαση που επιλεγουν;;;

τι να πω!!

αντθιθετα νομιζω οτι της μαρθας εχει ανοιξει η ορεξη..οχι να αυξησει τα πραγματα που τρωει οσο την συχνοτητα..εμεις πηγαμε στο λουνα παρκ..καναμε καρουζελ..

1 παιχνιδι..

ειχε λιγο κρυο..καθολου κοσμο..ωραια περασαμε..

http://mammyland.com/forum/17/20991?start=480

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζω:

πατάτες

καρότα σελινόριζα

πράσο

σέλινο

ολόκληρα ντοματάκια κονσέρβας

κρεμμύδι ξερό

σούπας ρύζι γλασέ

λαδι

λεμόνι

αλάτι- πιπέρι

βραζω τα λαχανικα ψιλοκομμενα μονο με αλατι μεχρι να μαλακωσουν ριχνω το ρυζι, μολις βρασουν καλα , τα περναω μπλεντερ και τα ξαναβραζω για 10 λεπτα με λαδι λεμονι πιπερι..προσπαθω να ειναι βελουτε..αν τη θες πιο ρεουσα προσθεσε νερο..

να τη συνοδευσεις με πικαντικο αλλαντικο..

τη φτιαχνω και βραδια ειδικα οταν κανει κρυο...

ο Θ τρωει 2 πιατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα

Χρόνια Πολλα σε ολους

Χρυσουλα και αντρα της βαγκ με το καλο τα μωρακια σας θα πω

χαχα βαγκ μεσα σρε ολα με εκανες και γελασε το χειλακι μου να το κανετε το 3ο μην χαλιεστε καθλου -οριστε τωρα θα εχεις και πατημα για 3ο. μια χαρα θα μεγαλωσει ρε συ. οκ το καταλαβινω για τα εξοδα.

εμεις λειπαμε 2ημερο τωρα σας χαζοδιαβασα στα γρηγορα

αλλα πειναω στες τις μερες πολυ -λοιμοκτονο αυτη τη στιγμη αληθεια

εχω ακι τον τρελλοπονοκερφαλο - 1-2 ντεπον την ημερα τα χτπαω -το κεφαλι ειναι λες και εχει μεσα ενα μπαλονι που προσπαθει να φουσκωσει ακι δεν μπορει

τι αν του πω του γιατρου και τι αν μου πει και αυτο - ορμονικο και αυχαινικο μαλλον ειναι - οποτε κατι ο κωσ κατι τα ντεπον προσπαθω να περασει

κριμα για την μικρη βρε ελενη -πωπω και εγω το σκεφτομαι ρε γμτ ου -οτι θα γινω νονα και μετακομισε το βαφτισηρι στην καλαματα - οποτε δυστηχωες δεν θα μπορω να ειμαι απολυτως τυπικη στις υποχρεωσεις μου - τωρα θα του παμε τα δωρακι του 3 γεναρη αλλα τι να κανεις εαν δεν μπορεις νωριτερα; το εχω πραγμτικα εννοια για οταν θα καταλαβαινει

παντως μλκ τους - οπως και να χει πας σε ενα σπιτι με παιδακι και πσοο μαλλον στο βαφτιστηρι σου δεν θα παρεις ενα δωρακι; ας ειναι και μια μλκ που λεει ο λογος.

εχω παραγγειλει κρεατα - εχουν παει ολα κανα 100αρι και μου λενε τωρα οτι μαλλον μια οικογενεια δεν θα ερθει :evil: ενι γουει καλα να ειμαστε αλλα τα παιρνω με κατι τετοια

μπορει να ερθω μπορει και οχι - ε και εγω τι να κανω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

κατ' αρχάς, να πω χρόνια πολλά στο Χρυσουλάκι μας και στον άνδρα της Βαγκ!!!

χρόνια πολλά σε όλες!

με υγεία πάνω απ' όλα!!!

να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας και τους άνδρες μας!!!

τα Χριστούγεννα προσπάθησα να γράψω αλλά ξύπνησε ο μικρός και δεν πρόλαβα.

καλά περάσαμε κι εμείς.

οικογενειακά.

Χρυσούλα μου, η σούπα σου είχε μεγάλη επιτυχία!

άρεσε πολύ σε όλους!!!

ρε Σωσώ... ποιος είναι ο Κυριάκος;

εγώ καιγόμουνα στον πυρετό χθες.

ήμουν χάλια.

κι από προχθές το βράδυ έχω βγάλει κάτι κοκκινήλες στην κοιλιά μου.

πήρα ένα αντισταμινικό αλλά δεν έκανε τίποτα.

η γυναικολόγος μου είπε να πάω σε δερματολόγο.

και πού θα τον βρω τέτοιες μέρες;

αγχώθηκα λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περαστικα βρε νανα

μηπως περνας και εσυ την ιωση με το ερυθηματωδες εξανθημα; θσου φανει χαζο αλλα ρωτα και τον παιδιατρο

μπραβο πουπερασατε ομορφα\

το νινι εχει παθει υπερκινητικοτητα - μεχρι και ο κωσ το καταλαβαινει = πολυ κλωτσιδι μιλαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μόνο στην κοιλιά έχω τα σπυράκια και λίγα μπρστά στο στήθος.

βασικά δεν είναι σπυράκια, είναι κόκκινα εξανθήματα.

θα πάω σε δερματολόγο σε λίγο να τα δει.

αγχώθηκα λίγο πρέπει να σας πω...

τι ίωση είναι αυτή που λες μάρκερ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι νανα να πας μην το συζητας

μια χαζοιωσουλα που περνανε τα παιδακια

κανει 1-2 μερες πυρετο και μετα γεμιζουν σπυθουρακια στο κορμι τους

περιμενουμε νεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες!

Χρόνια Πολλά!!!

Χρυσούλα σου έστειλα μηνυμα....και πάλι Χρόνια Πολλά!!!!

Νανούκα μηπως ειναι ο ιος του αιφνιδιου εξανθηματος που ειχε κι ο Φανακος μου, αυτο λέει η Μαρκερ.

Καλα περασατε;

Εγω κουραστηκα πολυ...μετα τα μαγειρεματα, τραπεζωματα κλπ επρεπε να συμμαζεψω επανω των δικων μου το σπιτι, μιας και θα ερχοντουσαν επισκεπτες για τη μαμα μου(Χρυσουλα)

αποψε ολη νυχτα αυπνη, ο μικρος δεν κοιμοταν...κι ολες τις αλλες μερες δεν κοιμαται για καποιες ωρες αλλα αποψε το πηγε σερι...

Ελπίζω να παμε το Σ/Κ Λιμνη...θελω να κανω καποιες εξετασεις αιματος που γινονται μονο 2-3η μερα περιοδου και η μαλακισμενη ακομα να μου ερθει...κι οσο αγχωνομαι ξερω..θα αργει...

μα τι να κανω που αγχωνομαι γιατι ειναι γραμμενες μεσω εοπυυ κι εχει διαρκεια ενα μηνα...και θελω να φυγω σ/κ...

δε σας εχω πει...ξεχασα...ειχα παει τις προαλλες στο γυναικολογο για τεστ παπ κλπ και μου βρηκε πολυποδα μεσα στη μητρα και πρεπει να κανω υστεροσκοπηση, με ολικη αναισθησια κλπ.

Μου ηρθε καπως αποτομο γιατι δεν το περιμενα αλλα ηρεμησα καπως...

κατι μου πε να το καναμε τωρα 4-5 του μηνος αλλα με επιασε τοσο απροετοιμαστη που του ειπα οχι!αν δεν επειγει τη μεθεπομενη περιοδο...

θα παω απο τις 5.30 το πρωι στο Ιασω θα θα κανω σειρα εξετασεων κλπ. η επεμβαση κανα 20λεπτο κραταει-ουτε που την ξερω την υστεροσκοπηση, υποθετω θα μοιαζει με εκτρωση-θα με βοηθα μια νοσοκομα μετα μεχρι να μπορεσω να αυτοεξυπηρετουμαι και το μεσημερι λεει θα φυγω.

Ποπο ρε παιδια μου ρθε καπως αποτομο ολο αυτο, ισως με θεωρειτε τρελη αλλα στα καλα καθουμενα να το περασω...σπαστηκα πολυ...και ξερω οτι ξανασχηματιζονται αυτοι οι πολυποδες κι εχω και κληρονομικοτητα αλλα η μαμα τους παρουσιασε στα 50 της οχι στα 36.

Θα επανελθω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πατε να ξεκουραστειτε ντομακι

γιστι ετσι ο μικρος; πωπω περανε κατι κρισεις ωρες ωρες

μηπως θελει παρεα;

για την επεμβαση χεις δικιο ρε συ να αγχωνεσαι

και εμενα θα μο ερχοταν κολουμπρα που γενκα ειμαι ψυχραιμη με το θεμα αρρωστια

αλλα ειναι ρουτινιαρικη επεμβαση πια - λογικα το ξερεις και απο τη μαμα σου.

περαστικα να ειναι

παντως αυτα τα χριστουγεννα δεν ηταν και τα πιο καλα απο οτι διαβαζω

Το μπαμπα της Μαριας τον εκλαιψαν ,η Φροσω εσπασε το χερι της - εσυ αυτο -η νανα με σπυθουακια - εγω με το αυχαινικο πονοκεφαλο - η Ελενη με το στομαχοπονο - η βαγκ με τα καινυρια νεα του αντρα - πια ξεχασα;

η Πρωτοχρονια ελπιζω να μας βρει ολου καλα τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποιας Μαριας καλε τον μπαμπα εκλεψαν;δε σας εχω διαβασει...

κι εμενα του αδερφου μου του εκλεψαν το αυτοκινητο! γεια σας να ΄ταν κι αλλο!

Ωωωω καλε να παρω τη Χαρα γιορταζει ο Στεφανακος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pvpv nai giortazei ο Στεφανακος

γιατι δεν παινει μωρε; δεν εχουν καθολου ιντερνετι; για πες κανα νεο τους;

της Μαριας Καλυψως ντομ -στο φουμπουκι γραφει πια -

ξερει καμια γιατι σταματησε εδω; εγω παντως δεν εχω παρει χαμπαρι κατι

και εσας εκλαιψαν ντομ; πωπω τι στο καλα αλλη δουλει δεν εχουν να κανουν; μακαρι να το βρει ο ανρωπος και σωο το αμαξι του - ή απλα το ανοιξαν;

σημερα ειναι πολυ καλα τα παιδια

φακουλες της πεθερας εχω και αυριο κανα μπιφτεκι λεω

μου ειπε οτι θα ερθει η μαν μου να σιδερωσει αλλα δε το βλεπω -βαριεται του θανατα και αυτη

σωσω σε περιμενω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρκερ αφαντο το αμαξι...μερα μεσημερι...και ηταν και το αμαξακι που πηγα νύφη!

πεζο cc καμπριο που ανοιγει και κλεινει κσνονικα...

ναι η Καλυψω χαθηκε...δεν καταλαβα οτι επικοινωνειτε στο φεισμπουκ εγω δεν εχω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera και απο μενα...να δειτε τη μανα ειμαι..πηγε ο λευτ με το μωρο παιδιατρο..εγω ψιλο βαριομουν..χαχαχ..λεω να λευτ θα πας;;λεει ναι ρε!!

και πηγε αυτος..

πηγα κεντρο το πρωι..οδοδντ δε τυελειωσα το καθαρισμο..

εδω σουπερ μερα..πηγα λογιστη.μετα εκανα αιτηση να γλιτωσω τα τροφεια..και μαλλον θα γινει..ιαν -φεβ-μαρτ που δε θα παμε δε θα πληρωσουμε τροφεια..

ελπιζω..ο κυριακος..ειναι η μαρθα..καμια φορα λεω πολυ κωλοπαιδο ο κυριακος..χαχα..

εγω ευτηχως εκανα αρακα απο χθες..

1 χαρα!!ειναι λιγο λυσσα αλλα νοστιμος..αυριο ρπωι εκλεισα ραντεβου να κανω σαπουνια!

1 χαρα!

το κλεψαν που ερε ντομ;;

ονως μαλακαι με τους πολυποδες...

τι να πω..και ποσο το μαλλι;;

ντομ πως πας με τη διαιτα;;

να διαβασα και γω στο φεις για φροσω και καλυψω..

εμεις κυριακη περιμενουμε το πεθερι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω 1400 το λιγοτερο θα πάει...θελει 1000 αυτος - τρομαρα του - και να δω το Ιασω με το εοπυυ τι θα στοιχισει, εκεινος ειπε σιγουρα 400, αρα το λιγοτερο...

Διαιτα την εχω κοψει, στασιμη ειμαι...σχεδον...μπορει να χω παρει 2 κιλα...πρεπει να βρω το κουραγιο να ξαναβαλω το κεφαλι μεσα...

ααααχ εγω εδωσα για 4 μηνες τροφεια 320 ευρω...και σιγα...τελη Σεπτεμβρη ξεκινησαμε...βαλε και τις ιωσεις που περναγε και δεν τον εστελνα...χαλαλι ομως του εχει κανει πολυ καλο και ειναι πολυ καλος ο παιδικος εκει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επέστρεψα από γιατρό.

μπορεί να είναι από την εγκυμοσύνη ή από την ίωση που πέρασα.

μου έδωσε διάφορα αφρόλουτρα και κρέμες να βάζω στην κοιλιά.

και κάτι χάπια που πήρε το οκ από τη γιατρό μου.

είπε ότι είναι συνηθισμένο στις εγκυμοσύνες και μάλιστα μπορεί να κρατήσει μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης αλλά θεωρεί ότι η περίπτωση μου είναι απλή...

για να δούμε...

Χρόνια πολλά στο Στεφανάκο μας!

πες κανένα νέο τους ρε ντομ.

όσο για σένα... όλα καλά θα πάνε!

έχει καταντήσει επέμβαση ρουτίνας!

εγώ ξέχασα να βγάλω στον κιμά από την κατάψυξη και δεν ξέρω τι να μαγειρέψω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...