Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

ναι σωσω μοιαζουν παρα πολυ

αλλα διαφερουν και πολυ

μοιαζουν σαν αδερφακια - εγω παντως βρηκα διαφορες

μπραβο βρε ελενη -ναι μωρε μετα το 6μηνο σταματανε να παιρνουν - ενω στην αρχη χαιρομαστε οτι ειναι μεγαλουτσικα και πιο πολυ απο τα μονα τους μετα σταματανε

μια χαρα θα αντεξεις αλλα αλλες 6 εβδ

γυρισαμε απο δωρα- εφυγε ενα μεγαλο ματσακι - πολλα τα πιτσιρικια ρε γμτ μου - καλα τα πιο ακριβα ηταν των δικων μας αλλα ας παει - ολοι μας πηραν κατι οποτε κατι επρεπε να παρουμε και εμεις

οσο για την τρελλη της παρεας εδω

δεν ειναι τοσο θεμα συμβιωσης οσον αφορα εμενα -ειναι θεμα ρολων πιστευω - δεν μπορ καποιος να παιρνει προτοβουλιες για οτι αφορα το σπιτι ή τα παιδια. ενας ισως τελειως ξενος να μην το κανει καν - αλλα μονο που η μανα μου ή πεθ δεν τις ξεχωριχω θα γυρισει να μου πει - να τους τταισουμε τωρα; και να υπονοει οτι εχω αργησει - με πιανει ταραχη μπορω να πλακωθω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πωπωπω ρε ΜΑρκερ ουτε ψυλος στον κορφο σου οταν οργιαζουν οι ορμονες!!!! :lol::lol:

περι ορεξεως... κολοκυθοπιτα φυσικα και ο καθενας στο σπιτι του οπως γουσταρει...

ουτε εμενα ο αντρας ηθελε ξενη γυναικα στο σπιτι με τα μωρα. δεχτηκε μονο επιδη ηταν η μαμα μου μαζι.

εμεις Ελενη διναμε στην κοπελα 20Ε την ημερα που ερχοταν 8-14. οταν ειχαμε ρεπο ή αδεια δεν ερχοταν. δουλειες δεν ηταν στη συμφωνια, αφου ηταν η μαμα μου μαζι, αλλα και ηλεκτρικη εβαζε επιδη τα μικρα κανανε σκουπιδακια, και φυσικα πριν ερθω συμμαζευε ολα τα παιχνιδια που ειχανε απλωσει.

ΜΑρντιο με το καλο να πατε και με το καλο να γυρισετε... καλα να περασετε! Καλα Χριστουγεννα!!!!!!

ΝΑνα και μονο που το ειπε η πεθερα, μπραβο της!

οσο για τον Αη Βασιλη, νομιζω καθε παιδι το σκεφτεται ή το δεχεται διαφορετικα. εγω, ας πουμε, δε θυμαμαι να πιστεψα ποτε στον Αγιο... τα δικα μου δειχνουν να τους αρεσει, αν και απο κοντα... δεν τρελαινονται να τον βλεπουν.... :D

οσο για τα δικα μας...

περασαμε τελεια στις γιορτες!!!

πρωτα ηταν η ταξη του Σπυρου... εβαλε τη στολη, αλλα ειχε κατι μουτρα...σαν καταδικος!!!!

ευτυχως ηταν το αμορε του η Ζωη η Παναγιτσα και περπατησαν χερακι χερακι... ειπαν το ποιημα τους... τον Σπυρο δεν τον καταλαβε ανθρωπος αφου το ελεγε μεσα απο τα δοντια του... μετα εκατσαν σε καρεκλακια μπροστα στη φατνη και η Ζωη του εφτιαξε το μαντηλι που ειχε στο κεφαλι και του κατεβασε το χερι που τραβουσε τα πετσακια απο τα χειλια του!!!!! :lol: τι τρυφερο!!!! στο τελος που τραγουδουσαν και χορευαν γυρισε και τον εψαχνε γιατι ειχε μεινει λιγο πισω απο τα υπολοιπα... ντρεποτανε μωρε.....

καλα, αλλα κλαιγανε, λιγα ειπαν κατανοητα το ποιημα τους...

στο τελος ηρθε ο Αη ΒΑσιλης.... η διευθυντρια ντυμενη δηλαδη...

τους εδωσαν μελομακαρονο και χυμο και μια σακουλα που ειχε μεσα ενα σκουφο Αη Βασιλη, ενα τριγωνο για καλαντα, ενα ημερολογιο σε σχημα ποδηλατο, ενα στολιδι δεντρου Αηβασηλη και οι δασκαλες ειχαν φτιαξει μια κεραμικη μποτα, βαμενη, με ευχες κλπ..... ολα αυτα ηταν τα δωρα του Δημου και του σχολειου. οι δασκαλες του Σπυρου παραπανω μας εκαναν δωρο ενα φτιαχτο ημερολογιο τοιχου και ενα χωνακι-ΑηΒασηλη γεματο με καραμελες, γλυκα κλπ... καλο ε;;;;;

1ωρα αργοτερα ηταν η γιορτη της ΜΑριαννας...

ηταν τελεια!!!! απο τα 4 αστερια που θα ηταν, το 1 απουσιαζε, μαλλον αρρωστο, το αλλο με το που βγηκε στη σκηνη κοκκαλωσε κα εκατσε στην ακρη και μεινανε 2 μαζι με τη Νυχτα...

η ΜΑριαννα εκανε ολες τις κινησεις, τα χορευτικα, ειπε ολοκαθαρα και δυνατα, χωρις να ουρλιαζει το ποιημα της, ηταν ολο χαμογελαστη και ηταν η μονη που χειροκροτουσε παντα καθε παιδι που ελεγε το ποιημα του!

στο τελος και εδω παλι τα ιδια απο τον ΑηΒασιλη χωρις τα εξτρα που εκαναν οι δασκαλες του Σπυρου...

στο ενδιαμεσο των γιορτων, βρηκα ελευθερη μια απο τις δασκαλες της και τη ρωτησα τι γινεται, αν εχουν αντιπαλοτητα με το αλλο κοριτσακι, γιατι δε νομιζω η δικια μου να ειναι παντα αθωα, και φοβαμαι μη με λεει και ψεματα. με ρωτησε να την πω ακριβως τι με ειπε, και οταν την ειπα γελασε... με τοσο ακριβια στα λεει;;;;

χωρις να θιξει το αλλο κοριτσακι, ειπε οτι οντως ειναι πιο ενεργητικο, εκδηλωτικο και νευρικο αλλα ειπε οτι και η δικια μου μαλλον λογο του αδερφου της και το πως ειναι στο σπιτι, θελει να ειναι το επικεντρο, αποζηταει επιδοκιμασια και στις κοντρες κολαει και κανει πισω. θελει δηλ να νιωθει ανεξαρτητη απο τον αδερφο της...

δεν ειχαμε αλλο χρονο για κουβεντα... αλλα πολυ θα ηθελα να ξαναμιλησουμε για το θεμα αυτο...

στο σπιτι και τους 2 τους επιδοκιμαζω παντα οταν κανουν κατι καλο, αλλα νομιζω οτι πρεπει να οντως να δουλεψουμε τη συμπεριφορα μας οταν τα παιρνει κρανιο ο Σπυρος και προκειμενου να ηρεμισει αυτος ισως την αδικουμε μερικες φορες...

το απογευμα ειδαμε και το βιντεο με τις γιορτες... τι καλα... αντε και του χρονου!

στο ενδιαμεσο ηταν η γιορτη των προνηπιων... εγω πηγα για λιγο στη τραπεζα και δεν την ειδα ολη αλλα ηταν πολυ συγκινητικη... δεν ειμαι ομως σιγουρη οπως μιλησαμε με τον αντρα αν επρεπε να ειναι τοσο.... στεναχωρη...ή αν επρεπε να ειναι χαρουμενη για τα παιδια...

κανανε το κοριτσακι με τα σπιρτα... μιλουσαν για φτωχια, ανεργια, ορφανια και στο τελος που ζητουσαν απο το νεο χρονο δωρα, ζητουσαν να εχει ο μπαμπας δουλεια, να εχουμε λεφτα να ψωνιζουμε πραγματα, να εχουμε πολλα φαγητα στο ψυγειο και τετοια... με πηραν τα ζουμια μονο που τα ακουγα αλλα γιατι απο τοσο μικρα να τα βαζουν να λενε τετοια;;; οσο το καταλαβαιναν φυσικα...

ποια ειναι η γνωμη σας;;;;

δε γραφω αλλα.. σας επριξα...

αλλη μερα και φωτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

ξύπνησα από τις5.

αλλά το ευχαριστήθηκα.

πήα σερί!

ούτε ο μικρός ξύπνησε ούτε κατουρήθηκα...

χαχαχα!!!

βακγ, μπράβο που είπαν τα λογάκια τους!!!

και χαίρομαιπου ο Σπυράκος έχει ανταπόκριση από τη Ζωή του... χαχαχα!!!

όσο για το πρόγραμμα των προνηπίων... τι να πω...

συγκινητικό αλλά και πολύ στενάχωρο...

και μπράβο στο σχολείο σας και στις δασκάλες σας!!!

άξιες!

εμείς θα πάμε να πάρουμε το δώρο του Α.

θέλεις σπιτάκι (κτός από τον σκύλο)...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα...νανα αφου δεν κατουρηθηκες...1 χαρα:::

μη λετε μονο εμενα σοτ γραψιμο..μπραβο για τη γιοαρτη ας βαγκ..

εγω εμαθα οτι...πολυ χαλια σκηνικαι και κουστ στο δικο μας.,τιποτα ιδιιατερο..

τεσπα!

οσον αφορα τα προνηπια...συμφωνω να του λενε τετοια πραγματα..αν και ειναι λιγο νωρις αλλα να μπαινουν ατο τρυπακι..

αν και αυτο πισατευω οτι θα πρεπει να γινετια εξ αρχης απο το σπιτι!

εμεις απεξω θα φαμε,..ηταν να παμε στην ελενη...

αλλα ο αντρας της εχει πυρετο..

θα παμ,ε μαλλον σουπερ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Σπύρο και συγχαρητήρια Μαριάννα,είναι όντως αστέρι!

Εγω πιστεύω τα παιδιά είναι ψυλιασμένα για την όλη κατάσταση και την οικονομική κρίση όσο και αν οι γονείς τα θεωρούμε μικρά για να καταλάβουν.Αν ακούν στο σπίτι το μπαμπά να μην έχει δουλειά,τη μαμά να μουρμουράει γι αυτό αν ζητάνε πράγματα και τους λένε δεν έχω να σου τα πάρω,λογικό δεν είναι ένα 5 χρονο να αντιλαμβάνεται πως έχει η κατάσταση;;;Οπότε δε νομίζω ότι τους ξένισε το κοριτσάκι με τα σπίρτα.Ότι ίσως θα έπρεπε να διαλέξουν κάτι πιο εύχαρο οι δασκάλες για Χριστούγεννα ναι συμφωνώ και αυτό ας το είχαν συζητήσει άλλη ώρα στην τάξη πχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαααα!!!!

ποτε να σας προλαβω ???διαβασα αποσπασματικα αλλα δε θυμαμαι σχεδον τποτα...

Βαγκ μπραβο στα παιδια !!!αντε να ειναι καλα και του χρονου!!!

ναι μωρες να μην τα θλιβουμε τα παιδια απο τωρα..ολα χρειαζονται αλλα με μετρο...

Σωσω εγω την καταλαβα γιατι φαινεται πιο μικρη ;);) αλλα οντως μοιαζουν πολυ!!!

πονοδοντος σκατουλες!!συμφωνω να μην κλαιγομαστε για τα λεφτα...

απλως το κακο ειναι οτι μας πιανει μια καταναλωτικη μανια αυτες τις μερες φοβερη...

Νανα δεν εχω καταλαβει γιατι δεν του παιρνετε ενα σκυλακι???αφου μενετε σε μονοκατοικια...

Μαρια οντως η γεμιση χορταινει...αν σε αγχωνει φτιαξε κατι συμπληρωματικα...

και εγω με πολυ κοσμο σπιτι πνιγομαι..αλλα ευτυχως δεν το εχω περασει..ειδικα οταν γεννησαμονο η μαμα μου και ειχα απαιτησει απολυτη ηρεμια καθοτι φουντωνω αμεσως...και τωρα ετσι θα γινει...

αλλα ολο κατι μου λεει οτι τωρα θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα...

Ελενη να δεις οτι η καλη λυση --γυναικα θα ερθει απο εκει που δεν το περιμενεις...παλι ο αντρουλης αρρωστος???περαστικα μωρε ....

Μαδριο καλα θα περασετε και εσεις Αθηνα....μενετε μονοι σας ή με πεθερικα???

εννοειται καλυτερα παιδικος απο το να στις κρατανε σπιτι περα απο το οικονομικο θεμα...

καλα τωρα καθισα απο το πρωι...ευτυχως ο Θ κοιμηθηκε στο πικαι φι μονος του...

ειχα ψωνα απειρα..βγηκαμε με τον νικο το πρωι..αφησαμε τον μικρο στη μαμα μου γιατι δε θα γινοταν δουλεια...

πηρα τα παντα εκτος απο τα λαχανκα της σουπας για τα Χριστουγεννα γιατι τα θελω φρεσκα και θα τα παρω Δευτερα..παρηγγειλα και κατι λουκανικα με πορτοκαλι και οποιος αντεξει τα κιλα μετα...

και σημερα εχω ενα καλεσει τους κολλητους για φαγητο...θα ψησει ο αντρας κανενα μπριζολακι και τωρα θα ξεκινησω να κανω ενα σουφλε ... πιπεριες γεμιστες που φτιαχνει ο αντρας τωρα..πατατες σαλατες τυρια και γλυκακια ...δεν μπορω να κανω πολλα..δε με παρεξηγουν οι συγκεκριμενοι..πηρα δωρο στη μικρη τους εναν υπολογιστη μικυ...22 ευρω...

στον δικο μου τιποτα ακομα..δεν ξερω τι να οτυ παρω ειλικρινα...μου φαινεται οτι εχει απο ολα...μεχρι και πατινι μεσα στο σπιτι...και που τον ρωταμε λεει μπαλονια να ακουμπανε στην οροφη.που να βρω μπαλονια με ηλιο????

αρχιζω και ακουω τον μικρο μικρο πιο πολυ και ευτυχως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Χρυσούλα δεν έχετε κατάστημα που φτιάχνει μπαλονοκατασκευές;

εκεί θα βρεις.

Χρυσούλα, δεν είναι καλό τάιμινκ για σκύλο.

ένα ζώο χρειάζεται πολύ φροντίδα κι εγώ δε θα μπορώ να του τη δώσω με ένα τρίχρονο και ένα νεογέννητο.

ο άνδρας είναι με βάρδιες οπότε κι αυτός θα δυσκολεύεται κάποιες μέρες.

το άλλο είναι ότι ήδη έχουμε αρχίσει να ψάχνουμε τρόπους να μειώσουμε τα έξοδά μας.

ο σκύλος θα έχει έξοδα...

μάλλον κατάλαβε ότι ο Βασίλης δε φέρνει αληθινά ζωάκια και έμεινε στην επιλογή του σπιτιού.

και μάλιστα θέλεις σπιτάκι με νεροχύτη... χαχαχα!

στο σχολείο τους έχουν ένα μεγάλο σπιτάκι με κουζίνα, νεροχύτες, αυλές...

παίζουν πολύ όμορφα με τους συμμαθητές του.

συνήθως μαγειρεύει μαζί με την Ισαβέλα... χαχαχα!!!

χθες ψάξαμε σε αρκερά μαγαζιά αλλά δε βρήκαμε.

έχω υπόψη μου 2 μαγαζιά ακόμη.

ελπίζω να βρω κάτι οικονομικό...

ακόμη κοιμούνται οι άνδρες μου.

ευτυχώς δε δου εύει ο Π οπότε θα ευχαριστηθούμε βόλτες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..πηγαμε χθες σε 2 παρτυ..

πολυ ωριαα ητανε..τα φαγαμε ολα απο 2..πως δε ξερασα χθες μιλαμε..χαχα..καιρο ειχα να φαω ετσι..

πολυ ωραια..απο τισ 6 μαζευτηκαμε σπιτι 11 παρα..

δεν ειχε πολλα παιδια..και μαου ειπαν οι μαναδε οτι δεν ηταν αρρωστα..

στο πρωτο παρτυ πηγα εγω με τη μαρθα και στο δευτ ο λευτ με τη μαρθα..δικαια πραγματα..

σημερα ητνα κ=να κατεβ κεντρο..αλλα κωλοκαιρος..αερας και κρυο..

αλλα μπορει να να παω 1 βολτιτσα με τη μικρη..

κριμα στα μαγαζζια σημερα..

χρυσουλα μπραβο που ακους το νινακι..

εγω βρηκα τι δωρα θα παρει απ οτη νονα..χθες φερανε στο 1 παιδακι 1 σκυλακι μικρο χνουδωτο που το πατας στη ραχη και κουναει το κεφαλι του..και νιαουριζει..αρα μαλλον γατακι ητανε..χαχα..

παιδια δεν το αφησε απο τα χερια της..20 ευρω κανει..και τελος..

απο τα χοντος θα παω απο βδομαδα..μιλαμε δεν το αφησε σε ολο το παρτυ..

τι να πω..μπορει και τυχαιο..

νανα και γω σε συμφωνων να παρετε σκυλα..αυτο σας μαρανε..

δεν εχω κατι με τα πετ αλλα ο κοσμος πειναει ...

λουκανικα με πορτ;;;θα ξερασω η λεχωνα..χαχα..

εγω θα κανω τη σουπα και κολοκυθοκεφτεδες,το ντιπ των τυριων,μανιταρια καγιεν..

και ισως μακαρονοσοαλατα..οτι ναναι αλλα οκ..θα ερθιε μαλλον και 1 συναδερφος..

και δε θα ειμαστε μονοι..τλεεια!!

χρυσουλα θα μας πεις τ ι αγορασες;;παιδια..θυμαστε τα κασκολ που πηραμε απο γκρουπον;;

ε δε θα το πιστεψετε..τα παρελαβε η θουλη..και ειχαν 1 τρυπαρα ...να!!

2 μπουνιες χωρουσανε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παγωνια εξω και με επισκεψεις δεν πηγαμε πουθενα το πρωι...ο μικρος εχει αφηνιασει...

καθισαμε και τραβηξαμε γραμμουλες καθετε ςκια οριζοντιες κυκλους και τετραγωνα..ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ BEBAIA...

Σωσω απο φαγωσιμα και τετοια σχετικα ηταν τα ψωνια...τιποτα αλλο :lol::lol:

τι ωραια στα παρτυ..

γιατι ρε λουκανικα χωριατκα με μυρωδικα κα ψιλοκομμενο πορτοκαλι μεσα...??

Η Θουλη ειχε παραγγειλει δικο της ή παρελαβε το δικο σου????/να δω το σχολιο της Βαγκ...

Νανα εχεις δικιο...ειναι ταλαιπωρια το σκυλι..ασε που δενεσαι και μετα παθαινει κατι και λιωνεις απο στενοχωρια... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

esteila μην στο κιν της βαγκ μολις το παρελαβα!!μη στεναχωριεσαι...

η θουλη παρελαβε τα δικα της...δεν ηρθαν ακομα τα δικα μας!!

και μεις δε ωγηκαμε..κρυο παγωνια και αερα!!

κριμα...

πανως χαμος στα σουπερ στα σουπερ ...χθες πηγα το πρωι..

και γινταν χαμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με δέκατα ο μικρός και τρομερά κακόκεφος!!!

επίσης, κοιμάται από τις 6 στην αγκαλιά του μπαμπά του και μόλις πάει να τον αφήσει, ξυπνάει...

έφτιαξα τη σούπα.

Χρυσούλα είναι τέλεια!

αν και έκαα έναλαθάκι.

έβαλα το ρύζι μαζί με λάδι κτλ...

μικρό το κακό νομίζω...

δεν μπορούμε να βρούμε σπιτάκι...

αυτά που είναι κάτω των 100, είναι ψεύτικα και χωρίς νεροχύτη.

αυτά που είναι σταθερά και με νεροχύτη είναι πάνω από 280...

εννοείται ότι δε δίνουμε τόσα λεφτά.

ακόμη καιτα 100 είναι πολλά αλλά είναι η πρώτη φορά που ζητάει ένα παιχνίδι από μόνος του και δε θέλαμε να του χαλάσουμε χατίρι...

αλλά μάλλον θα του το χαλάσουμε :(

σωσώ πολύ γέλασα με το σκυλάκι που νιαούριζε... χαχαχα!!!

να σου πω και γιατη θήκη;

καλό είναι να μην έχουν άνοιγμα από κάτω.

ανάμεσα τους να έχουν μία ραφή και το επάνω μέρος του υφάσματος να μπορεί να διπλώνεται για να μην πέφτουν τα βελονάκια.

μη νομίζεις, δεν είναι δική μου ιδέα.

έχω κάτι παρόμοιο και σου το λέω... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωσώκα θέλω τα φώτα σου!

μπήκα στο ebay και μπήκα στην κατηγορία playhouses.

έχει διάφορα σπιτάκια σε πολύ καλές τιμές.

φαντάζομαι ότι τα πολύ φθηνά θαείναι μεταχειρισμένα...

όμως βρήκα ένα 79 λίρες, έχει το μετάλλιο που γράφει top rated seller και είναι δωρεάν τα μεταφορικά.

και η φωτό είναι από κατάλογο και όχι από φωτό του σπιτιού τους...

πώς θα ηέρω αν είναι αλήθεια και δεν είναι μεταχειρισμένο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα

ολη μερα εξω σημερα

κουραστηκα η γυναικα

και γινοταν της που και ειναι πολ λιγο αυτο που λεω

πηγαμε τα παιδια κατα τις 12 στα πεθερικα και βγηκαμε να φαμε και τελικα καταληξαμε να βρουμε στιις 3:30 αφου γυρισαμε ολο τον κοσμο και ολα τα εμπορικα - χεσε μεσα

ρμρι πηραμε τα παντα απο δωρα -τελος

σκυλι; απαπαπα - οσο το ηθελα μικρη τωρα ουτε με σφαιρες

η κουζινα του ικεα ειναι πολυ καλη νανα αλλα εχει ακια υτη 100 ε -αλλα φαιενται σκυλι - ξυλινη με νεροχυτες με κουζινες με με με

ευχομαι να μην ειναι τιποτα -περαστικα σας

μπραβο που περασατε ωραια στα παρτυ σωσωκα

εγω ενα πονοκερφαλο 1 εδβ τωρα -γμ σε τα

ντεπον καθε μερα και δε λεει με τιποτα

ποφερω μιλαμε

τι να πω θα περασει -σημερα εφτασα στο σημειο να ζητησω νοσοκομειο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

toso oly re marker;;; ela re!!!nana o paidiκος λες;;;

αληθεια κλεισαν οι πα;ιδικοι ,ε;;

νανα ο αντρας ειναι επει του ιμπει..στειλε λινκ ετσι πως το βρηκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα με τα κασκολ...

εμενα και τα 4 ειναι κανονικα,χωρις τρυπα!

μα τοσο γκαντεμια η Θουλη;;;;

αλλα θελω να ψαξω κανενα βιντεο στο ιντερνετ για το πως το "φορας". γιατι νομιζω οτι για να το βορεσεις σαν γιλεκο ή σαν φουστανι με εναν ωμο πρεπει να κανεις απο μονη σου τρυπα με το χερι. η τρυπα φαινεται οταν εο εχεις κανονικα; γιατι ειναι απιστευτα ελαστικο.

Νανα ουτε εγω νομιζω οτι θα αγοραζαμε σκυλακι. αλλοστε εχουν ολοι οι γειτονες. ας παιζουν με αυτα... αφου και τα ψαρια τα δωσαμε στην αδερφη μου. ο Σπυρος κοπανουσε το γυαλι και σκιαζοταν τα καημενα... δε θελω να φανταστω τι θα τραβουσε ενα σκυλακι... ο χαλαιλεοντας μας αφησε χρονους οσο ηταν μωρα....

αν ειναι να παρουμε κατι... χαμαιλεοντα θελω παλι...

οσο για το σπιτακι... πολυ ακριβα ειναι ρε συ... και που να το βαλεις... στην αυλη εχει πολυ κρυο για να παιξουν τωρα...

Μαρντιο και εγω αυτο ενοουσα... φυσικα πρεπει να το συζητανε νακαταλαβουν τα παιδια τη δυσκολη φαση που ειμαστε ολοι, και αλλοι περισσοτερο, αλλα οχι στη γιορτη....

Χρυσουλα λιγα τα λες ολα αυτα που θα φτιαξεις!!! εμενα μ'αρεσουν τα χωριατικα με πρασο. με πορτοκαλι δεν εχω φαει.

Μαρκερ τοσο χαλια το κεφαλι;;;; και γυρνουσες και ολη μερα εξω... ο ντοκ τι λεει;;

Σωσω γιατι λες οτι εχει περασει καιρος που ξαναεφαγες τοοοσο πολυ;;;;;

σε μας μιλας.... ποσο ημερων ειναι η Αρετη;;; βαλε +μια μερα... τοσε μερες εχεις να γουρουνιασεις!!!!!

Ελενη περαστηκα στον αντρα.

εμεις χθες πηγαμε στην αδερφη του αντρα που γιορταζε. αλλα αργησαμε να παμε... και γυρισαμε σπθτι στις 11!!!!! πρωτη φορα τα μικρα τετοια ωρα εξω!! στο αμαξι να γκρινιαζουν... πειναω τοσο πολυ!!! θελω γαλα!!!! και τετοια...

φυσικα μπανιο γιοκ, αν και σημερα πηγαν και κοινωνισαν...

κοιμηθηκαν ατις 12! ηταν προβα για την Πρωτοχρονια!

αλλα η Μαριαννα επιδη εφαγε λιγο απο πολλα γλυκα, κατα τις 2 και... εκανε λιγο εμετο... τελικα κοιμηθηκαμε 3και... ευτυχως επεισα τον αντρα και την εβαλα να κοιμηθει στο κρεβατι της κανονικα γιατι την κοιμησε στην κρεβατοκαμαρα και ηθελε να την εχουμε μαζι μας ολο το βραδυ!!!! αφου μια χαρα ητνα μετα τον εμετο ομως.... 8:30 ξυπνησαν, την ωρα που εφευγα για τη δουλεια...

στη δουλεια πετρελαιο τελος!!!! απο τη νεα χρονια και βλεπουμε ποτε θα μας βαλουν!!!! ΠΑΓΩΝΙΑ!!!!! αυριο θα παρω αεροθερμο μαζι μου! θα αρχισουν να αρρωστανε και οι κρατουμενοι και θα τους τρεχουμε στα νοσοκομεια. να δειτε πως μονο και μονο γι'αυτους θα μας βαλουν... οοοοταν μας βαλουν... λενε οτι αλλα τμηματα δε θα τα βαλουν καθολου... καταντια! το τι ρευμα εχουμε να καψουμε με τα καλοριφερ που θα φαρουμε απο τα σπιτια μς...

αυριο θα τα παει ο αντρας να πουνε τα καλαντα. αλλα το καλην ημερα αρχοντες δεν τους πολυαρεσει... ή θα πουν τα τριγωνα καλαντα ή το αρχιμηνια και αρχηχρονια... προκαταβολικα!

αχ... ποσα χρονια περασαν απο τοτε που ξεκινουσαμε πρωι πρωι και τα λεγαμε και εμεις!!!! απο τις 8 ξεκινουθσαμε και γυρνουσαμε 2 το μεσημερι!!! χαμος! εσεις τ αλεγατε;;;

δεν ειναι συγκινητικο τωρα να βλεπουμε τα παιδακια μας να τα λενε;;;;;

αντε με το καλο..... να ειμαστε καλα να μας τα λενε και τα εγγονια μας!!!!!!!

φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!

Δεν πρόλαβα να σας διαβασω...μπήκα να σας ευχηθώ...

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ, ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!

εμεις τα κλασσικα, αν δε χτυπησουμε ιωση καθε βδομαδα δεν ειμαστε ο εαυτος μας... :lol:

πυρετο ανεβαζουμε καθε τοσο 38,4, το αυτι με την ωτιτιδα μας ενοχλει κατα καιρους,οι μυξες δε σταματανε...προμηθευομαι χαρομαντηλα κουτι, 3 καθε βδομαδα...

εκλεισε κι ο παιδικος την Παρασκευη, τους πηγα και σε ολες τις δασκαλες και στην καθαρίστρια συμβολικα δωρακια, πλήρωσα και 4 μηνες και...πάει το ΄΄δωρο΄΄, που το ειχα η χριστιανη για καμια μασκαρα... :lol:

δεν πειραζει...ας περιμενουμε τις εκπτωσεις... :D που θα θελουμε καινουργια ρουχα απο το μασαμπουκωμα

Μαρκερ εφαγα κολλημα με κατι φωτο που ειχες ανεβασει τα μελομακαρονα και κουραμπιεδες σου.Με το βουναλακι που εφτιαξες με τους κουραμπιεδες! :shock: ακου τωρα κολλημα η γυναικα!

ειπα θελω κι εγω να φτιαξω τετοιο βουναλακι! :D

κι εκανα πρωτη φορα στη ζωη μου κουραμπιεδες, μια συνταγη Παρλιαρου(ημουν αναμεσα σε αυτον και την Αργυρω)και βγηκαν πολυ ωραιοι!και μελομακαρονα κλασσικα οπως καθε χρονο συνταγη γιαγιας.

Και χτες εκανα Χριστοψωμο!Καλα βγηκε φοβερο.Τι κεντημα που εκανα η ρουφιανα! :lol:

Αν δεν καταφερω να ξαναμπω και παλι Καλα Χριστουγεννα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο εμας...

τωρα πινω καφε να φανταστειτε...

ο αντρας πηρε Θ να πανε καλλικατζαροχωριο...

τα εχω παιξει...εχω προμηθευτει τα παντα...

Νανα καλη η σουπα ε???ειδες που σου ειπα...σιγα το λαθος....

εγω θα αλλαξω λιγο το μενου...αντι γα χοιρινο , θα φτιαξω αρνι...

εφτιαξα ηδη μια μανιταροπιτα να τη ψησω αργα το βραδυ και θα φτιαξω και μια πατατοσαλατα το απογευμα..αυριο τα υπολοιπα..

περασα και μια απο πλυντηριο πιατων καλο σερβιτσιο πιατα και μαχαιροπηρουνα...(ειχα καιρο να τα χρησιμοποιησω)το απογευμα θα βαλω ποτηρια..

πραγματικα εχω κουραστει πολυ και να δω τι θα μου προκυψει..με πηρε και ο γιατρος για ευχες και μου τονισε να μην κανω τιποτα...αν ηξερε τι εχω κανει...

βρηκα μπαλονια με ηλιο σε ενα μαγαζι με παιχνιδια και φυσικα φουσκωσαμε 3 και αναπαυονται ολη μερα στα ξυλα της οροφης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα...ποσο βρηκες τα μπαλονια με ηλιο;;;

δεν τα παιζει δλδ;;ντομ!!καλες γορτες και σε σενα..κατεβηκα κεντρο..

κανω φασολακια..το απογ εκτος απροοπτυο θα παμε στην ελενη σκ!!

η μπεμπουα κλανει ανελλειπως..

μιλαμε πολυ κλανιδι...και το βραδυ αφηνιασε λιογ..

βαγκ με παρεξηγησες..εχασα σχεδον και τα 16 κιλα της εγκυμοσυνης..μου μειναν καπου 4..της δευτ εγκυμοσυνης εννοω..τα αλλα τα εχω ολα!!

νανα περιμενω το λινκ!

δεν ηρεθ κανενας να μας πει τα καλαντα..φακ!!

εγω μονο τη σουπα θα κανω αυριο..

μανιταροπιτα..πωες γινεται;;

ασε που πρεει να εγινα ρεζιλι..

το τσενταρ πρωτη φορα το πηρα..και της το ζητησα σε φερτες και με κοιτουσε παραξενα..καλε τρωγεται δε φετες;;λυσσα ειναι..χαχαχ..

βαγκ και το δικο μου εχει τρυπα αλλα στο τελος..δε πολυ φαινεται@το ειδα απο το σκιαπ τη τρυπα της θουλης..παναγια μου μεγαλη..

ξερεις τ ιεχει κανει ο τυπος;;

συννε με κινα και του δινει 1 τιμη..

γι αυτο αργησαν..και τα στελνει ο κινεζος σε σενα..

και ετσι απο περιεργια θα σου πω ακριβως την τιμη που κανει στη κινα..απο το ιμπει..θα το ψαξει ο λευτ..

ο λευτ εχει παθεις φλας με τα ψαρια σας το πα;;

αποκτησαμε αλλα 7 παιδια..οχι ειναι ανασκελα..οχι εκλασε,οχι ρευτηκε..χαχα..

βλεπει στο γιου τιουμπ βιντεο με τισ αρρωστιες ..γιατι μας βγηκαν λιγο αρρωστα τα πουλακια μου@@

η μαρθα μου ειπε καλαντα και πηρε ψιιλα..πολυ κωλοπαιδο ο κυριακος!!

δεν με ακουει εννοειται!!

και οσο δε παιζεις μαζι της..κανει τα παντα για να σου τη σπασει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω επαιξε οσο επαιξε και τα παρατησε...10 ευρω το φιαλιδιο με το ηλιο και απο 1,5 το μπαλονι..τρομπιτσα μπαλονιων ειχαμε παρει απο τζαμπο και μια χαρα τα γεμισε...

καλο ειναι να κανει κλανιτσες...ηρεμει το εντερακι της...

Ντομ ελπιζω να ειναι οι τελευταιες σας και για του χρονου αρρωστιες...

εγω εφτιαξα της Αργυρως...σχεδον τα φαγαμε...κουραμπιεδες επισης αργυρω ...την εχω τιμησει φετος.. :lol::lol:

Νανα πανακριβα τα σπιτακια...αν παραγγειλεις εγκαιρως θα το εχεις για Πρωτοχρονια..

Βαγκ εγω δεν πηγαινα για τα καλαντα..υπηρχε εδω εθιμο πηγαιναν μονο τα αγορια και εμεις πηγαιναμε την Παρασκευη πριν του Λαζαρου για τον Λαζαρο...δεν ξερω αν ισχυει αυτο αλλου στην Ελλαδα..

μου φαινετα απιστευτο να πηγαινουν τα πιτσιρικια για τα καλαντα ..

εμενα να τον παρακαλαω τιποτα δεν ειπε..

τα εβαλα στο you tube τα σιγοτραγουδουσε..ηραθαν παιδια να μας τα πουν συμπληρωνε...μονος του τιποτα..

ειναι ή δεν ειναι ρε Σωσω κωλοπαιδο ο Κυριακος???? :lol::lol::lol:

το απογευμα θα παμε να παρουμε δωρα στα ανιψια ..10 και 8 χρονων αγορι κοριτσ..καμια ιδεα δε μου ειπατε γαϊδουρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egv ua eleγα επιτραπεζιο χρυσουλα..δεν ειχαμε πολλα ..σχεδον καθολου.

και το εχω παραπονο..

καλο παιδι ο κυριακος αλλα πολλες φορες τρελο κωλοπαιδιο..

παιδια παρηγγειλα κατι σοκολατακια με συκοπαστα..το ξερατε οτι υπηρχε;;κολαση λεμε..χειροποιητα αλλα ταπ ουλαει η κοπελια..απιστευτα!!

αν σας αρεσει το συκο..

εμας μας τα ειπε το πρωι..και της εδωσα ψιλα και τα βλααμε στο κυμπαρα..της εδωσα μετα τα φασολακια και τουρτα...και ελπαμψαν τα ματια της..

χαχα...

εμεις καλαντα λεγαμε μεχρι.....14 ετων περιπου..

δε ξερω α θα την στελνω οταν μεγαλωσει..αλλα νομιζω ναι..στη γειτονια ας πουμε και σε φιλους..

ακουστε και 2 καφριλα παιδικη..ημουν 15 χρ...

και ειχα ξεκινησει ηδη το τσιγαρο..και κατα καιρους πηγαινα με τα ποδια στη γιαγια μου..και παντα αναβα στο δρομο 1 τσιγαρο...καπου 20 λεπτα η γιαγιαμε τα ποδια..και παω να δω τη τσεπη μου και μου επειπαν καμια 100 δρ για τσιγαρα..τετοια μερα..τι να κανω τι να κανω..

μπαινω σε 1 πολυκατοικια..χωρις τριγωνο χωρις τιποτα..και ξεκινησα να λεω καλαντα..τρελη ντροπη αλαλ ηθελα να καπνισω..τετοια μερα ητανε..

ντραπηκα,κοκκινησα αλλα τα ειπα..και ολοκληρο γαιδουρι.να σκεφτειτε οτι 160 ειχα απο 12 χρ και μετα πηρα μονο αλλους 5 ποντους..

μου εδωσε ο κυριος 500 δρχ αξεχαστα..τρελαθηκα μιλαμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνωμη... ποιος ειναι ο Κυριακος;;;; :oops:

κοριτσια Καλα Χριστουγεννα και ο Χριστουλης να βοηθισει να γινει τιποτα καλο σ'αυτον τον τοπο γιατι... φακ και παλ φακ!

σορυ αλλα καταφεραν παλι να μας χαλασουν τη διαθεση... χρονιαρες μερες... οι αλητες!

το απογευμα βγηκε η διαταγη για καμια 80ρια ατομα παλι για Εβρο!!!! ελεος πια!!!!! φτανει1!!!!

3 Ιανουαριου θα ειναι πανω...

ετοιμη να βαλω τα κλαματα ειμαι παλι... πολυ πιθανο να παει παλι ο αντρας γιατι εχει παει 10 μερες λιγοτερες απο τους περισσοτερους επιδη ειχαμε αδεια...

αρχισε και ο αντρας... να παραιτηθουμε και να παμε γερμανια!!! ναι καλα... μας περιμενουν...

ή να παρατησουμε το σπιτι και να δηλωσουμε μονιμα Εβρο και δε θα μπορουμε να πληρωνουμε δανειο, να μπουμε στο νομο Κατσελη κλπ κλπ κλπ...

τι μπορει να σε κανει να σκεφτεις η μλκια που τους δερνει!!!

το πιο λογικο που σκεφτηκαμε ειναι να διαβασει και να δωσει εξετασεις για προαγωγη ο αντρας, με την πιθανοτητα ομως να παρει μεταθεση σε αλλο νομο... ή να κανουμε μια εξωσωματικη και να μην φευγει λογω εγκυμοσυνης μου και μετα με 3 παιδια δυσκολο να τον στελνουν...

και ολα αυτα να σε βαζουν να τα σκεφτεσαι παραμονη Χριστουγεννων....

δε γινονται αυτα!!!

παντως σε σας ευχομαι να πηγαινουν ολα ηρεμα και ευχαριστα στη ζωη σας...

κανεις να μη παιρναει ασχημες καταστασεις...

Καλα Χριστουγεννα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απο μας..ηρθε 1 φιλη και πινουμε καφε!!

εφυγε πριν λιγο..

κανω τη σουπα τη βελουτε της χρυσουλα.ς...

χρονια πολλα χρυσουλα..

να σε χαιρομαστε..και να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!

με το καλο και το δευτερο..χθες πηγαμε ελενη σκ..

περασαμε ωραια..

ο λευτ με τη μεγαλη στο παρκο..

θα κανω και μανιταρια καγιεν..με κρεμα γαλακτος και καγιεν..εκανα το πρωι κολοκυθοκεφτεδες..

παλι θα σκασουμε..δε πειραζει..το χει η μερα!!χαχα

βαγκ τι να πω καλο μου..οτ μονο ευχαριστο που ακουσα ειναι αυτο με την εξωσωματικη..γιατι οχι;;

τι 2 τι 3 τι 4;;;

καλα δε τα λεω;;

βαγκ να χαιρεσαι τον αντρα σου!!

αλλον ξεχναω;;

ακομα λεχωνα ειμαι..δικαιολογουμαι!!

καλες γιορτες σε ολες..οι εγκυμονουσες μας να βγαλουν γερα παιδια...απο κουνια..αχα...

και στους υπολοιπους υγεια και τυχη!!!

καπου εδω κοντα θα ειμαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...