Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλά Ελένη μινιόν είσαι...Και τη μικρούλα κοιλίτσα ζουζουνιάρικια...Με τα βιας πιστεύει κανείς ότι έχει μέσα δυο μωρά ενός κιλού έκαστο...χα χα..Μπράβο έτσι να συνεχίσεις και ξάπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai re marker..αφου δε ταπ αιρνεις τα μειλ..

εγω σε στελνω και αυτα..ερχονται πισω..

μαντριο...

δεν εχει σημασια το δωρο του νονου..

ολα ταπ αιδια τα σημερινα χορτασμενα ειναι απο παντου..

ο καθενας οτι μπορει..

και να δε θελειε να δωσει παραπανω..παλι δε πειραζει..το θεμα πλεον ειναι να ειναι κοντα στα παπδια..να εχουν επαφες..

αυτο ειναι το νοημα..να μπορει να πηγαινει εκει και νιωθει οικεια...

οχι ξενο παιδακι..

πλεον τα πραγματαειναι οικονομικα για ολους..

και 1 παπαρια να παρει το παιδι και κατι μεγαλο..την ιδια χαρα θα κανει..ετσι πιστευω!!

οι παιδικοι κλεινουν τον αυγουστο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να σου πω ρε σωσώκα;

απλά αν δεν την πας καθόλου είναι κρίμα που κράτησες μία θέση που θα μπορούσε να την πάρει κάποιο άλλο παιδάκι...

δεν καταλαβαίνει βρε κορίτσια...

του έχω μιλήσει άπειρες φορές!

έχω σκεφτεί να πάμε και σε παιδοψυχολόγο αλλά θα είναι πεταμένα τα λεφτά γιατί στην πράξη θα δυσκολεύεται.

αυτός είναι ο χαρακτήρας του.

δεν μπορεί να βλέπει τον μικρό να κλαίει... πιάνεται η ψυχή του... και φυσικά ο μικρός το εκμεταλλεύεται...

και το ωραίο είναι ότι μου κρατάει και μούτρα και δε μου έχει τηλεφωνήσει ακόμη... χαχαχα!!!

οκ σωσώ...

τώρα το είδα...

έχεις την ίδια άποψη...

εμάς η νονά έωσε 50 ευρώ όταν πήγαμε Ελλάδα.

εννοείται ότι δεν έχω άλλη απάιτηση.

και πέρασε και η γιορτή και τα γενέθλια...

3 παιδιά έχει...

άλλωστε, τον αγαπάει τόσο πολύ που αυτό μου φτάνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αλλα φωτο δε στελνεις...νανα σε σενα το λεω..εκανα γλυκο..πολιτικο λεγεται..αρκετα αξιολογο..παιδια που ειναι η ντομ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχετε δικιο για νονούς απλά εγώ έκρινα από μένα σα νονά που πάντα θα έπαιρνα και το παιχνίδι και το ρούχο και τη σοκολάτα στο βαπτιστηρι μου.Θεωρούσα ότι κάτω από 100€ να δωσω για βαπτιστικο Χριστούγεννα και άλλα τόσα Πασχα είναι λίγα.Αλλά μάλλόν έκανα λάθος αν κρίνω από αυτά που βλέπω από τους δικούς μας νονούς και τον κόσμο γύρω μου.Ετσι είχα μάθει από τη μάνα μου ότι έκανε στα δικά της βαπτιστικά.Αλλάξαν οι εποχές.Ναι έχουν καλες επαφές με τους νονούς τα κορίτσια μου,τους βλέπουν μια φορά τη βδομάδα και τους χαίρονται πολύ.Ειναι ζευγάρι νεαρό φίλοι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σας χρωστάω φωτογραφία.

χαχαχα!!!

Μαρντ δεν έχει σημασία η αξία του δώρου αλλά η χειρονομία.

και πάνω απ' όλα η αγάπη.

κι εφόσον την εισπράτουν τα κορίτσια σου να είσαι ευτυχισμένη!

ακούστηκε μία φήμη ότι μισθό και 13ο θα πάρουμε στις 31 Δεκ.

ελπίζω να μην ισχύει γιατί έχω και τραπέζι τα Χριστούγεννα... τι θα ταΐσω τους ανθρώπους... χαχαχα!!!

σήμερα ήταν η τελευταία Τετάρτη που δουλέψαμε απόγευμα.

από τον καινούριοχρόνο το ωράριό μας θα είναι 7:30- 3:00.

πήγαμε friday' s!

μιαμ μιαμ μιαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gyrisa με κατι νευρα -σκατα η μερα

φυσικοθεραπευτης ειναι ο αντρας μαρντ

οχι αλλο μειλ δεν εχω και σε αυτο μο τα στελνον ολα -απλα καποιες φορες γεμιζει και σας τα επιστρεφει

αλλιως μια χαρα ερχονται

σημερα βγηκαν σουπερ τα κουλουρια -αλλα πηρε με το ζορι 800γρ αλευρι - το εφτιαξα με το ματι γιατι με τα γρ σωσω δεν εβγαζα ακρη με τιποτα

εχουμε συγκεντρωση γονεων σημερα

αντε να δω τι μλκ θα μας πουν -ελπιζω να μην ανοιξουν κανα κολο θεμα και μου ζητησουν τη γνωμη μου γιατι θα μας ακουσετε μεχρι την Κυπρο - ΝΙΡΒΑΝΑΑΑΑ θα προσπαθησω να ειμαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εμεις κατυεβηκαμε στο κεντρο με λεωφορειο..και μολις κατεβηκαμε ξεκινησε να βρεχει..ξανα πηραμε το λεωφορειο και ανεβηκαμε πανω..λουτσα και η μαρθα..

χαχαχμαρκερ!!!

εμεις δε καναμε ουτςε 1 συγκεντρωση!!

ποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τους εβαλα για υπνο

εδω τωρα

ελα ρε σωσω σας την εκανε ο καιρος;

δεν πειραζει την επομενη

παντω βολταρατε με μπολικους τροχους :lol:

οπως το περιμενα μλκιες ειπαν

ειχαν ερθει και αυτες που εκανα τα παραπονα την προηγουμενη - φορα και ουτε στα ματια δεν τολμισαν να με κοιταξουν

τι καλος ο δημος και τι καλος ο σταθμος και τι καλες οι δασκαλες - αντε πες παραπονο μετα

για τολμα :lol::lol::lol:

με επιασε ταχυπαλμια 2-3 φορες πραγματικα ημουν σε αση μην ανοιξεις το στομα σου γιατι θα γινουμε ολοι κωλος

να διωξουμε τα αλλοδαπα

ποσα αλλοδαπα παιρνει ο δημος;

γιατι οι μονογονεικες οικογενεις να μπαινυον χωρις μοριοδοτηση

και γιατι δεν ελενξαν αι τα δικα μας παιδια παιδοψυχολογοι - (υπονοησαν 2-3 να δουμε εαν επηρεαστηκαν απο το τρελλο παιδακι)

τι να πω μετα - θα με φανε ζωντανη οι καλοι ανθρωποι γονει αν τολμισω να υπερασπιστω στο παιδακι

ετυχως εγω τα παραπονα τα ειχα πει και δεν χρειαστηκε να μιλησω - γιατι ξερανε οτι λενε μλκιες ολες τους εκει

και οτι δινουν σημασια στην διατροφη και στο ταισμα και στο φαγητο

και οτι ενημερωνουν καθημερινα τους γονεις και και και και

οτι παραπονο ειχα κανει δλδ

ευλογουσαν τα γενια τους μονες τους

ενι γουει θα ξαναγινει ειπαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον μεχρι στιγμης εχω δει τεσσερις γυναικες για τα διδυμα..

μια της προκοπης και οι υπολοιπες ειναι αστα να πανε... η συτεμενες τελειως η τρελογριες...

αυτη της προκοπης ειναι γυρω στα 40.. το μονο θεμα που υπαρχει ειναι οτι μπορει να ερχεται 8:30 η ωρα το πρωι γιατι πρεπει να πηγαινει τα παιδια της στο σχολειο και μενει μακρια απο μενα..

ο παιδικος της ειρηνης κλεινει 8:30 τις πορτες του.. τι ειπα στον παιδικο και μου ειπαν μεχρι 5 λεπτα καθυστερηση..

δεν ξερω τι να κανω ειλικρινα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να συννενοηθις με τον παιδικο ρε συ ελενη!!

μακαρι να σου κατσει καλη κυρια..αι που μενει;;

εννοω θελει αυτοκ να ερχεται;;

μαρκερ..πεθαινω ετσι πως γραφεις..και πολυ πιθανον να εχεις και δικιο..μη συγχηζεται την εγκυο@@

μαντριο..μηπως με παρεξηηδσες ετσι πως τα γραφω;;σορυ αλαλ καμια φορα τα λεω..λιγο αποτομα!!

το θεμα με τους νονους λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα απουσια;;;;

καλα ειμαι Ελενη, εκτος απο τη φωνη και το μπουκωμα που με κανουν ακομα παρεα...

αλλα χθες μεχρι τις 12:30 τη νυχτα εβλεπα αστερακια!!!! :shock:

εφτιαχνα και κολουσα τα αστερια στη στολη της ΜΑριαννας για να την παρει σημερα στο σχολειο να κανουν προβα!

ωραια εγινε!

ευτυχως σημερα και ο Σπυρος δεχτηκε να βαλει τη στολη γιατι προχθες που πηγα τη δικια του.... δεν ηθελε να πει το ποιημα με στολη.... καθοταν, ειπε η δασκαλα, με στεναχωρημενη μουριτσα... ευτυχως συνηθησε μαλλον... ειδε και τα αλλα παιδακια με στολες...

αντε να δουμε...

στις 9 η γιορτη της ταξης του Σπυρου, στις 11 της ΜΑριαννας...

θα παρω ρεπο την Παρασκευη, ο αντρας θα ειναι λιιιγο αϋπνος επιδη θα ειναι νυχτα... δεν πειραζει... μεγαλο αγορι ειναι... 8-)

σημερα μετα την... απογευματινη μας σιεστα, μιας και ξυπνησαμε στις 7.... :oops: πηγαμε για εξομολογηση... μια χαρα.. δεν ειχε κοσμο τελευταιες μερες... μετα μεχρι να γυρισουμε, λιγο παιχνιδι, μπανακι και νανι...

τωρα η Μαριαννα ειδε κακο ονειρο... μαλωνε με μια συμμαθητρια της.... :lol:

Ελενη θα δω φωτο μετα...

τοσο ακριβο το καροτσι ρε συ;;;; :o

αλλα το να μπαινει σε ασανσερ πολυ καλο!!!! τι γινεται με το πορτ μπαγκαζ;;; χωραει;;;

καλα το μενου ομως... υπερπαραγωγη!!!

μακαρι να βρεθουμε καποια στιγμη να φαμε απο τα χερακια σου!!!!

που θα παει... θα μεγαλωσουνε τα παιδια.... και μακαρι να εχουμε λεφτα να μπορεσουμε να κατεβουμε Κρητη.... να παμε και στη θεια μου να δουμε και σας...

καλα τη Σωσω θα τη δω...

Σωσω φερερο θαλω σιγουρα να φαω.... και το ντιπ με το τυρι εμενα καλο με φανηκε... και αν βαλεις και κανενα ψιλοκομμνεο μανητσαρι... για τρελες βουτες!

η μικρη ελπιζω να μην εκανε παλι κανενα εμετο... να ειναι τυχαιο γεγονος.

οσο για τη ΜΑρθα... γεγονος ειναι οτι δεν παλουκωνεστε οποτε δε νομιζω να βαρεθει...

να δω τι θα κανω εγω τωρα που 2 βδομαδες δε θα πανε σχολειο, που ο Σπυρος καθε βραδυ κοιμαται λεγοντας, μαμα οταν ξυπνησουμε θα παμε σχολειο! θα μας πριξει...

ΝΑνα το ωραριο της νεας χρονιας ειναι οπως το δικο μας. μια χαρα ειναι. εγω βεβαια το εχω ξεσκισει φετος... :oops:

οσο για τον αντρας σου.... φυσικα ειναι φάουλ. και σου κραταει και μουτρα;;;; χα! και ο δικος μου παρομοιος ειναι, αλλα οταν βλεπω οτι αρχισει να ξεφευγει... τον επαναφερω... και παλι απο την αρχη... μυαλο δε βαζουν ρε γμτ... λες και τα αγαπανε πιο πολυ νομιζουν.... ή κανουν τα χατηρια για να μην τους πριζουν... αβυσσος το μυαλο των αντρων... :lol:

Χρυσουλα τι καλα που κοιμαται ως τοσο αργα.... εμενα σημερα ξυπνησε 6:40 και ηθελε να κατεβουμε στο σαλονι να δει λουνι τουνς!!!! τους εμαθε ο αντρας για να τα ετοιμαζει για σχολειο να βλεπουν... αλλα αρχιζουν καπου 7:20!!!! ειχε κατι βλακειες πιο πριν... γιατι οταν δεν εχει σχολειο να μην ξυπναει μετα τις 8!!!!! να κοιμομαστε λιιιγο...

Μαρκερ απορω πως κρατηθηκες!!!! εγω δεν ξερω... εισαι και εγκυος βεβαια και δεν πρεπει να ταραζεσαι και καλα εκανες... αλλα.... επρεπε να ηταν ο αντρας μου..... ε, ρε γλεντια!!!!

ΜΑρντιο αδεια και εκει τα μαγαζια;;;

εδω δε γυρισα στο κεντρο να ξερω... αλλα τζαμπο, μουστακας κλπ... γεματα! αλλα στα ταμεια δεν περιμενεις οπως αλλες χρονιες...

Σωσωθα στειλω μέιλ διαμαρτυριας για τα κασκολ. εσυ τα πηρες;;; κατα την παραγγελια ελεγαν 20μερες παραδοση, ηταν Νοεμβριος... πριν ποσο καιρο με στειλανε μειλ οτι εγινε το σιπιγκ... απο που ερχονται... ακομα κουπι τραβανε;;;;

παω να δω τις φωτο της Ελενης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα Ελενη πολυ κομψη εγκυουλα!!!

σου εστειλα και δικες μου φωτο απο τις διακοπες μας τοοοοτε που ημουν περιπου στις ιδιες βδομαδες με σενα....

τι ηρεμια τοτε.... βολτες, μπανακια... αχ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωσω εστειλα μειλ διαμαρτυριας για την καθυστερηση των κασκολ, αλλα μετα ειδα, οτι στα μειλ που μου στειλανε οτι εγινε το σιπιγκ ειχε κωδικο που το εβαζες σε ενα λινγκ των ελτα και δειχνει που βρισκεται το πακετο... :oops:

τα δικα μου 18 δεκ εσταλεισαν απο το κεντρο διαλογης Θεσσαλονικησ. αρα ελπιζω μεχρι την Παρασκευη να τα εχω...

τζαμπα τους εβρισα τους ανθρωπους...

αλλα πολυ τα αργησαν...

11Νοε μου εστειλαν μειλ οτι εγινε η παραγγελια, 29 Νοε εγινε το σιπιγκ και να τα παρω τωρα;;;

οταν τα παρω δηλαδη...

ελπιζω να αξιζαν το περιμενε και τα λεφτα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

γιαυτο μου λενε οτι ποναω.. επειδη εχω λεει μικρη κοιλια για διδυμα και δεν εχουν χωρο τα καημενα... τωρα δεν ξερω κατα ποσο στεκει αυτο..

βαγκ κουκλαρα... σκανδιναβεζα τουριστρια..... :lol:

οποτε θελετε να ρθειτε να σας φιλοξενησουμε κιολας....

να εχεις κλεισει τα εισητηρια ενα 6μηνο πιο νωρις για να ειναι φθηνα, χωρο εχουμε για να μεινετε και αυτοκινητο θα βρουμε...ελατε 15αυγουστο που θα εχουμε κλεισει και απο την δουλεια και θα μπορουμε να σας περιποιηθουμε...

γεωργια η γυναικα μενει στην αυγενικη... 20 λεπτα με το αυτοκινητο απο το σπιτι μου αν δεν εχει κινηση...

αλλα ειναι πολυ καλη, λογικη και πολυ γλυκια... αμα την δεις θα σχηματισεις την ιδια αποψη....

παντως εχω δει κατι "διαμαντια" και απο συστασεις κιολας..... οτι να ναι.....

η ειρηνη σχολειο... εχω το βραδινο μπουσκοπαν το εχω καθιερωσει για να μπορω να κοιμηθω.. ενα εξαωρο με πιανει... δεν πειραζει , μου αρκει ως υπνος αφου δεν κανω και τιποτα για να κουραζομαι... αυριο εχει γιατρο...

φετος αποφασισαμε με τον ανδρα μου να μην παρουμε κανενα δωρακι σε κανενα παιδακι απο το φιλικο μας περιβαλλον...

μονο στην ανιψια του πηραμε μια κουζινα της hello kitty

και στο βαπτιστηρι θα δωσω 50 ευρω αφου ειναι μωρο και δεν θα κανει χαρα με κανενα παιχνιδι...

περισυ ειχαμε δωσει 250 ευρω στα ψιλοδωρακια...

ουτε στους γονεις , ουτε στα πεθερικα , ουτε στα κουνιαδια δεν δινουμε τιποτα....

μονο στην νυφη μου θα δωσω 100 ευρω θα παρει κορνιζα για το γαμο τους γιατι δεν εχει βαλει ακομα φωτο. η κοπελα βεβαια μου κανει εδω και 3 μηνες καθε βραδυ περιπου μασαζ 1,5 ωρα χωρις να μου παιρνει λεφτα...οποτε επιβαλλεται....

αυτα... και οι γονεις μου μου καθε χρονο μου δινουν 100 ευρω να παρω οτι θελω για το σπιτι φετος ειπαν οτι δεν ξερουν αν θα εχουν να δωσουν στην ειρηνη....

παιδια εχουμε γονατισει κυριολεκτικα....

μονο αυτο το μηνα εμεις δωσαμε:

700 ευρω να βαλουμε 500 λιτρα πετρελαιο

500 ευρω η ασφαλεια του αυτοκινητου

400 ευρω δεη-χαρατσι.

οχι να αποταμιευσουμε αλλα βγαλαμε και απο την ακρη.....

τελοσπαντων υγεια να εχουμε και θα τα καταφερουμε ολοι....

εμεις τουλαχιστον εχουμε ακομα να πληρωνουμε τα γαμησιατικα... αλλοι δεν εχουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Ελένη μου κι εμείς κάπως έτσι θα καταντήσουμε...

εδώ θα φορολογούν και τα χωράφια...

εγώ την έβγαλα φθηνά με τα δώρα.

σε πεθερά, κουνιάδα, κοπέλα του κουνιάδου και 2 ξαδέρφες του Π (θα είμαιστε καλεσμένοι την Πρωτοχρονιά) έφτιαξα από ένα κακσκόλ που είχα αγορασει 4 ευρώ το μαλλί.

σε πεθερό πήρα παντόφλες που βρήκα με 2 ευρώ...

από το να μην τους κάνω τίποτα...

μόνο στα ανίψια του Π θα δώσουμε λεφτά και ένα μικρό δωράκι απλά για να χαρούν.

βαφτιστικό δεν έχουμε...

Ελένη, δεν μπορεί να την πηγαίνει στο σχολείο ο άνδρας σου;

Βαγκ, εμείς χτυπάμε κάρτα, οπότε δεν μπορούμε να μπαίνουμε και να βγαίνουμε ό,τι ώρα θέλουμε...

στις δασκάλες του σχολείου έφτιαξα μια πλεχτή καρφίτσα και μου είπαν χίλια ευχαριστό.

τους άρεσε πολύ!

στα μωρά δώσανε από 2 μπουκάλια λάδι ελιάς σε μια ωραία συσκευασία.

σήμερα θα πάνε να τραγουδήσουν στο προεδρικό.

τα σκατούλια!

χθες ήρθε με μία γραντζουνιά στο μάγουλο.

η δασκάλα ζήτησε συγνώμη από την πεθερά μου που πήγε να τον πάρει.

έχει 2 συμμαθητές που είναι πολύ επιθετικοί.

κάθε μέρα τον χτυπάνε.

και όχι μόνο τον Α., όλα τα παιδάκια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ Ελένη πόσο δίκιο έχεις με τα φράγκα...έτσι ακριβώς πιστεύω είμαστε όλες οι οικογένεις πια.

Δε νομίζω να παίζει ρόλο αυτό που σου παν για τη μικρή κοιλιά να δικαιολογεί τους πόνους.Και γω μικρή είχα αλλά δεν πονούσα τόσο,ανεκτά σαν πόνους περιόδου,λίγο η μέση,τα πετρώματα λίγο πιο ενοχλητικά.Είπαμε υπομονή και ξεκούραση.Λαχείο η καλή baby sitter.Γιατί δε ψάχνεις κάποιο νέο κορίτσι βρεφονηπιοκόμο,να βάλεις αγγελία.Εχουν πολύ όρεξη γνώσεις και παίρνουν και λιγότερα λεφτά.Εκτός αν θέλεις να σου κάνει και δουλειές σπιτιού,μαγειρέματα γι αυτό θες μεγάλη.Βέβαια άλλο να σαι μαμά και άλλο να τα χεις δει θεωρητικά θα μου πεις...Ελπίζω να βρεις καλή να φεύγεις και συ ήσυχη στη δουλειά σου.

Σωσω τι να παρεξήγησα καλέ,καμιά σχέση,εχετε δίκιο για τους νονούς.Σου πα για ποιο λόγο το βλέπω ακόμα αλλιώς,επειδή μεγάλωσα με βιώματα διαφορετικά.

Χθες ήρθαν που λέτε οι νονοί 21,00!19,30 είπαμε 21,00 ηρθαν αυτοι...Ειναι η νονα νηπιαγωγος και ειχαν τη γιορτη του σχολειου στις 18,00 και μετα την πιασαν οι γονεις να ρωτανε για τα παιδια τους και καθυστερησαν.

Φυγανε 22,30.Βρε να λέμε εμεις έχουν μπανιο τα παιδια πάμε νάνι παιδιά τίποτα αυτοί χαμπάρι...Αλλά δεν έχουν ακόμα δικά τους οπότε δικαιολογώ να μη ξερουν από πρόγραμμα..

Τους φέραν από ένα παιχνίδι,έναν ελεφαντούλη που πετάει πεταλούδες από τη προβοσκίδα του και τα ζουζούνια με απόχες περιμένουν να τις πιάσουν.Το τι γέλιο έκαναν..Και ένα ibook σαν ipad μπεμπε.Βάζεις βιβλιαράκι πάνω και πατάς τα εικονίδια και αυτό μιλαέι λέει κάλαντα ευχούλες κλπ κλπ.Εφάνταστα δώρα δε μπορώ να πω.

Vag Χρυσοχέρα με τις στολές,εγώ ούτε μια ίσια γραμμή δε μπορώ αν χαράξω χωρίς χάρακα.Αμα έρθει η ώρα των κατασκευών στο σχολείο να δω ποιον θα επιστρατεύω για βοήθεια.Με το καλό η γιορτούλα σας να περάσετε τέλεια,θα συγκινηθείς πολύ νομίζω.Εγώ σίγουρα αν τις άκουγα να μιλάνε θα βούρκωνα...πόσο μάλλον να πουν μπροστά σε κόσμο ποίημα...μεγάλη συγκίνηση νομίζω.

Marker δίκιο έχεις για το παιδικό αλλά μη τα παίρνεις στη κατάσταση σου.Ψάχνονται οι κυράτσες να βρουν θέμα και χάνουν την ουσία.Τελικά με την απορία έμεινα για το τι δουλειά κάνεις.

Νανά καλύτερο το πρωινό ωράριο.Και γω 08,00-16,00 δουλεύω αλλά τη σκάω 15,30 και πάω και παίρνω τα παιδιά γιατί ο σταθμός κλείνει 16,00 και μένουν τελευταια τα δικά μου,και δε θέλω μόνα.

Εχουμε μια φίλη βρεφονηπιοκόμο που έπιασε δουλειά σε ένα παιδάκι 1,5 χρονο να το προσέχει στο σπίτι του όλη μέρα για την περίοδο των γιορτών γιατί οι γονείς θα δουλεύουν αυτές τις μερες φουλ.Μέχρι να το κάνει μπάνιο να το ταίζει να το κοιμίζει να γυρίζουν αυτοι να το βρίσκουν κοιμισμένο.Το μόνο που της ζήτησαν είναι λέει το παιδί να μη κλάψει ποτέ.Να της κάνει όλα τα χατήρια .Δηλαδή δε θέλει να φάει να μη φάει δε θέλει να παίξει να μη παίξει δε θέλει να ντυθεί να μη ντυθεί.Μου φάνηκε τόσο παράλογο.Μα καλά τι πιστεύουν ότι τα παιδιά θα βγουν σε έναν αγγελικό κόσμο που όλοι θα τους λένε ναι;;;Ήθελα να ξερα έτσι το μεγαλώνουν κι αυτοί.Είναι ματσό βέβαια και έχουν κάμερες στο σπίτι και την ελέγχουν από τα μαγαζιά τους.Φρίκαρα λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο ανδρας μου πηγαινει και ανοιγει την δουλεια στις 6 το πρωι....

τωρα για ενα μηνα θα πηγαινει αυτος την ειρηνη στο σχολειο αλλα δεν μπορει να το κανει παραπανω..

ο πεθερος ειναι μεγαλος για να σηκωνεται 5:30 η ωρα και ο γαμπρος μας δεν μπορει ουτε αυτος για δικους του λογους οποτε... ο κληρος πεφτει σε μας...

μαρντ η κοπελα που μαρεσει ειναι διακοσμητρια, καλλιεργημενη, εχει 2 καλοαναθρεμενα παιδακια που φαινεται οτι εχει δουλεψει πολυ απανω τους και δεν εχει προβλημα να κανει οπιαδηποτε δουλεια σπιτιου της πω οταν κοιμουνται τα μωρα.. και επισης εχει αναγκη πολυ τα χρηματα...

κοιτα εγω εχω σπουδασει νηπιαγωγος και ξερω τι παιζει.. καμοια δεν θα δεχοταν να προσεχει με μωρα και σπιτι και κατα δευτερον αλλο στη θεωρια και αλλο στην πραξη.. επσης οι κοπελες αυτες μπορουν να απασχολησουν ενα παιδακι δημιουργηκα πανω απο 2 χρονων και τα μωρα δεν εχουν επαρκεις γνωσεις... εγω ηθελα μια που τα ξερει πως να φερθει σε ενα μωρο, να καταλαβει αμεσως γιατι κλαιει, που ποναει κλπ..

με τις καμερες το σκεφτομασταν κι μεις... δεν μπορεις να φανταστεις τι εχουν δει τα ματια μου....

νανα μπραβο για τα δωρακια σου.... πολυ ομορφα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

εμενα με εχουν πιασει οι αυπνιες

κοιμηθηκα 12:30 ξπνησα 5:30 και ξανακοιμηθηκα 6:30 ουτε που καταλαβα ποτε του εντυσε ταισε κλπ μονο ηρθαν με φιλισαν και εφυγαν στις 8:00

καλε δεν εχω θεμα σε αυτη την εγκυμοσυνη και ουρλιαζω και φωναζω και αγχωνομαι ή πολυ νευρικο θα βγει ή θα κουρασμενο :lol::lol::lol:

δεν ειναι να συγκρατηθω - απλα δεν ειχε νοημα γιατι ΟΛΑ ηταν ΤΕΛΕΙΑ και οπως ειπε και η διευθυντρια ευτυχως στο δικο μας παιδικο δεν εχουμε ΑΛΛΟΔΑΠΑ - κανα 2 ημασταν πο κοιταζαμε με το στομα ανοιχτο

ντροπη εχω να πω

πανως εαν δεν εισαι σπιτι και σου προσεχον το παιδι θεωρω απαραιτητο να παρχει καμερα

μιλαμε εγω δεν εμπιστευομαι κανεναν - ουτε τη μανα μου που λεμε

γι αυτο και προτιμησαμε γνωστο παιδικο απο μικρα -οσο ναναι κρατανε περισσοτερο τα προσχηματα

θμαστε την αλλη που εκλεβε τη Φρωσο -δεν τις πιανεις πουθενα

γιατι δε τα βαζατε για υπνο μαρντ και να συνεχιζατε;

εμεις ατο καναμε και κανουμε - ο ενας μας τους παει για πανιουπνους και μετα συνεχιζουμε

γινεται να πηρα σε 1 βδμ 1,5 κιλο;

δλδ 3 εβδ ουτε γρμ και την επομενη 1,5ς

σημερα ανοιξε η μυτη μου -αρχισαμεεεε - το ειχα και στα αγορια -καθε πρωι ειχα ρινορραγια

ισως γι αυτο ειχα πονοκεφαλο

σωσω εγω πιστευω οτι μια χαρα θα τα καταφερεις μονη σου με τα 2 απλα δεν θεωρω ευκολο να βγαινεις βολτες

οχι οτι δεν γινεται

εανν θες σου στελνω το διδυμοκαροτσο να τις βαζεις σε ενα καροτσι και να πηγαινεις. σκεψου το

ελενη θεωρω οτι με τον παιδικο σιγουρα θα βρεις λυση εαν μιλησεις με το δημο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ ζωηρό ρε κορίτσια...

δε σταματάει ούτε λεπτό να κλωτσάει...

ελπίζω να μην είναι έτσι και όταν θα βγει από την κοιλιά... χαχαχα!!!

μαρντ αν περιμένω κόσμο ή έχουμε να πάμε κάπου, τον ετοιμάζω από πριν για να μην αγχωνόμαστε.

το αυστηρό πρόγραμμα μπάνιο- ύπνος το είχα μέχρι τον πρώτο χρόνο.

μετά χαλάρωσα.

Ελένη αν μπορέσετε να βάλετε κάμερες.

βρίσκεις φθηνές από το ίντερνετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να μη παρεξηγηθώ δε φρίκαρα για τις κάμερες,φρίκαρα για το γεγονός ότι της ζήτησαν σαν μοναδική τους επιθυμία να μη κλάψει το παιδί όσο λείπουν κάνοντας του όλα τα χατήρια.Αυτό μου φάνηκε υπερβολικό στη διαπαιδαγώγηση ενός παιδιού.

Ελένη και γω όταν ήταν 10 μηνών και έπρεπε να επιστρέψω στη δουλειά βρήκα μια κοπέλα κομμώτρια 40αρα από αγγελία για να μου τα κρατήσει.Παντελώς άγνωστη.Αλλά από τη πρώτη στιγμή ένιωσα οικεία μαζί της.Τότε και γω είχα απορρίψει μικρά κορίτσια για το λόγο που ανέφερες ότι άλλο να χεις μεγαλώσει δικό σου παιδί και άλλο να τα μάθεις θεωρητικά.Μου βγήκε πολύ καλή.Δε την παρακολουθούσα εγώ αλλά πήγαινε η μαμά μου σε άσχετες στιγμές να δει τι κάνουν.Μας πήρε ακριβά δώρα στη βάπτιση τους,τα έπαιζε,τα κούρεψε πρώτη φορά,τα αγάπησε πολύ θέλω να πω.Και έπαιρνε 350 το μήνα από 09,00 έως 14,00.Πριν από εμας κρατούσε δίδυμα αγόρια πιο μεγάλα και τα χε δει όλα.Το μόνο κακό ότι δε τα έβγαζε μια βόλτα γιατί φοβόταν να τα χει μόνη έξω με το διπλό καρότσι.Αλλά στο χρόνο μας πήραν με το εσπα οπότε προτιμήσαμε να τα βάλουμε σε παιδικό.Εμπιστεύσου την,τσέκαρε την αν έχεις ευχαίρια να φεύγεις από τη δουλειά αφού είναι δική σου και όλα θα πάνε καλά.Πόσο μικρά πρέπει να τα αφήσεις;Στο 40ημερο εννοείς;

Νανούκα εμεις ακόμα τηρούμε ευλαβικά το πρόγραμμα ρουτίνας που έχουμε (μπάνιο-γάλα-νάνι)γιατί με 2 είναι δύσκολο να τελειώσει η μέρα να ναι όλα στην εντέλεια και να χεις και λίγο χρόνο για σένα.Οπότε 21,00-21,30 επικρατεί ησυχία στο σπίτι.Όσο για να καθήσουν παραπάνω οι νονοί marker ήμασταν και μεις και αυτοί τόσο κουρασμένοι που τα μάτια μου έκλειναν.Αλλες φορές έχει τύχει να τα κοιμήσουμε και να καθήσουν να παραγγείλουμε μετά.Αλλά αυτές τις μέρες με τα ψώνια,τις ετοιμασίες κλπ κλπ όλοι είμαστε 23,00 dead!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα ρε μαρκερ ο αντρα σου βαζει ταπ αιδια να βλεπουν παιδικα πριν το σχολειο;;θα μας τρελανεις πες του!!

εμεις καλα..πηγα οδοντ..τελειωσα την απονευρωση..ποναω βεβαια..και ξεκινησα καθαρισμο..

εμεις στειλαμε τα δωρα σε ανηψια..πλεον ειναι 4...αλλα τι να κανουμε..

τραχανα για ολους σημερα..

να σαι καλα ρεμ αρκε που με σκεφτεσαι..αλλα ντροπη νομιζω με διδυμοκαροτσο χωρις να εχω διδυμσ.χαχα...αστειο φαινεται!!

αληθεια..αλλα να σαι καλα..

και οταν λεω βολτες..σε φιλες σε μαγαζια και τετοια..

δε ξερω..

το απογ θα παμε σουπερ..ρε παιδια σε ποια σελ ητανε η σουπα της χρυσουλας;;θυμαται καμια;

μη κλαιγεστε για τα λεφτα εκνευριζομαι..υγεια..μη το ξεχνατε..τα λεφτα δεν ειναι το παν!!

για ολα υπαρχει λυση!

καμερες;;ανατριχιαζω στην ιδεα..δε ξερω παιδια..

εγω δε θα εβζα με τιποτα..εκτος και ηταν εντελως αγνωστη..

ελενη θα ερθουμε απο βδομαδα..

πηγα και πηρα κατι απο τη λιστα!!χαχα..

χριστ θα ερθει μαλλον 1 φιλη να φαμε ολοι μαζι..η ιδια πουθα ερθει και την 1χρονια με τη πεθερα..

μαντριο καλα λεφτα επαιρνε η κομμωτρια..αληθεια!!

αν σας πω τι επαθε η θουλη με τη γκρουπον..αλλη φορΑ..Μεμ παπλωμα που το εδωσε να το καθαρισουν..

τοσο βρισιδι δεν εριξε στη ζωη της..και ειναι και της εκκλησιας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...