Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

σουρτουξεψαμε ολες το σ/κ βλεπω!

αυτη τη φορα ευτυχως και εμεις!

Αλεκα περιμενουμε νεα απο τη γιορτη της Αγγελικης! και φωτο!!!

Σωσω σταματα να γραφεις αιδια αντι για παιδια!!!! θα σε διαβασει κανενας ασχετος για το τι δωρα παιρνουμε στα "αιδια" μας και θα μας παρεξηγησουν!!!!! :lol::lol:

ΜΑρκερ και εμενα βγηκε τριφτη η ελιοπητα και νομιζα γιατι ηταν παραπανω υγρη απ'οτι επρεπε. ασχετο με το λαθος ψησημο. τιελικα λεει ο αντρας οταν κρυωσε καλη ηταν. τη φαγανε οι συναδελφοι. περισεψαν και 2-3 κομματια για τους πρωινους και εφαγε και μια φιλη συναδελφισσα και ετσι ακουσα γυναικεια γνωμη. δεν ηταν αψητη απο μεσα, αλλα απο το παραπανω ψησημο ειχε κανει πολλη κορα.

Ελενη τελειωσε η ταλαιπωρια της ΕΙρηνουλας.... τα αγορια σε ταλαιπωρουν;;;

οσο για τα δωρα...

ο Αη ΒΑσηλης ειπαμε θα φερει παγκο εργαλιων και λαπ τοπ με το καστρο της πριγκιπισσας. τελος. εχουν ηδη αγοραστει αλλοστε αλλα θα τα παρουν το πρωι των Χριστουγεννων. θα εχω και να μαγειρεψω για το τραπεζι το μεσημεριανο οποτε θα εχουν ν'ασχολουνται και να με αφησουν ησυχη.

εμενα ψηλοπαιζουν με πλέιμομπιλ, κυριως ο Σπυρος. του αρεσει να τα βαζει πανω στα διαφορα μεγαλα φορτηγα, φαγανες, τρενα κλπ που εχει.

αλλα λεγκο δε νομιζω..

πηρε ο αντρας για τη ΜΑριαννα ενα νο νέιμ σπιτι λεγκο και ο ΣΠυρος ηθελε μονο να το διαλυσει. και κλαμμα η αλλη...

εδω το κουκλοσπιτο και τον πυροσβεστικο σταθμο ή αστυνομια που θα τους παρουμε εκ μερους της μμας μου, 15Ε το ενα και φοβαμαι μηπως τα δυαλυσει και αυτα... καλα οταν τον πιανει...

σημερα εσπασε και το παιδικο σφυρι του ενα στρογγυλο ταπερ απο γιαουρτι κιλου που εβαζα αμαξακια του μεσα... εβλεπες πως το φχαριστιοτανε ρε συ...

τι να πω... πολλα criminal minds εβλεπα στην εγκυμοσυνη και βγηκαν σ'αυτον;;;

τα πεθεκρικα δεν ξερω τι θα τους παρουν.

χθες πηγαμε cosmos. βρεθηκαμε με τους νονους μας. τους εφεραν ρουχα για τα Χριστουγεννα. παιχνιδια φερανε την προηγουμενη βδομαδα στις γιορτες τους. παιξανε, τρεξανε μια χαρα. η νονα μας ομως, εγκυος στο 2 κουραστηκε πολυ γιατι ηταν απο το πρωι στους δρομους και σημερα πονουσε η κοιλια της... :(

ετσι δεν πηγαμε το μεσημερακι στην Αριστοτελους να δουμε τους στολισμους που λεγαμε. δεν πειραζει.. μονο καλα να ειναι...

το πρωι πηγαμε εκκλησια. καναμε και αρτοκλασια. κοινωνισαν κιολλας... μια χαρα.

ευτυχως ζεστανε λιγο ο καιρος... τερμα τα -... αλλα πολυ υγρασια... και το βραδακι που ερχομασταν απο τη μαμα μου ψιλοβρεχε..

μας ετοιμασε τις στολες. αστερια μονο πρεπει μα βαλω μαλλον χαρτονενια και να τα κολησω με διπλης οψης ταινια. θα δω... εχω να κανω και την κορωνα με το αστερι... ωχ...

η φωνη μου ακομα ισα που βγαινει... και σημερα ξυπνησα με τσιμπλιαρικο το αριστερο μου ματι... ειναι λιγο κοκκινο και ειναι υγρο. δε δακριζει... ισως να βαλω κανενα κολυριο...

για αποσυρση με βλεπω....

τι εγραψα παλι η βαρεμενη....

σορυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αμ δεν εγραφες μονη σου Μαρκερ μου.....

εδω ειμαι και εγω...

οσο για τις πανες και εγω με τιποτα δε θα χρησιμοποιουσα... βαριεμαι μονο στην ιδεα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

πουρνοι και σημερα κλασικα

απλα ειπα να ανοιξω πισι

10 δουλευω και εχω ενα σωρο δουλειες - ενι γουει

τα λεμε μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

ρε γεωργια να της στεγνωνεις στα καλοριφερ...

μιση ωρα θελουν απανω στο καλοριφερ...

εμενα παντως με ειχαν βολεψει τρελα με την ειρηνη....

ασε το χρηματικο που καναμε αποσβεση μεσα σε δυο μηνες αλλα πιστευω οτι οφειλεται σε αυτες τις πανες που δεν ξανακατουρηθηκε απο ενους ετους την νυχτα και που κοψαμε την πανα 19 μηνων...

την ενοχλουσε βλεπεται την κυρια η υγρασια και κρατιοτανε.. :lol::lol:

η ειρηνη καλα... μου παραπονιεται για το αυτι της... θα παμε παιδιατρο το απογευμα...

εγω σημερα θα παω να κανω εξετασεις...

δεν ξερω τι να μαγειρεψω... τις τελευταιες μερες τρωω ολο αηδιες... (τηγανιτα, λιπαρα, πιτσες).. αυτα μονο μαρεσουν...

τα αγορια με ζοριζουν αλλα το παλευω...

την παρασκευη εχω παλι γιατρο... τοτε θα μου πει ποτε θα κανω τις ενεσεις για τα πνευμονια...

μου ειπε τις μισες την 30 εβδομαδα και τις αλλλες μισες την 32 εβδομαδα...

αντε να δουμε....

παντως κανεις δεν πιστευει οτι εχω διδυμα και ειμαι στον εβδομο... μολις ευκαιρησω θα σας στειλω φωτο με την κοιλια να μου πειτε και σεις...

χριστουγεννα λεμε να παμε στα πεθερικα να ψησουμε στο τζακι... εγω ψιλοφοβαμε να βγαινω απο το σπιτι απο δω και περα... αλλαθελει ο ανδρας... δεν θελω να τους κλεισω και χριστουγεννιατικα μεσα... θα δω αν θα παω εγω....

παντως δεν ειναι καθολου του τυπου μου να ειμαι μονη γενικοτερα και ποσο μαλλον γιορτινες μερες και μου εχει κακοφανει...

χθες πηγαμε κι μεις εμπορικο...

εχανε η μανα το παιδι και το παιδι την μανα...

τελικα καναμε μια βολτα και μετα πηγαμε σε μια καφετερια απεναντι που ειχε παιδοτοπο και κατσαμε... ωραια ηταν...

αυτα...

α και καλη εβδομαδα να εχουμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα,

παει και αυτο το Σαβ/κυρ αλλα μην παραπονιεμαι γιατι ερχονται οι γιορτες και θα κατσω επιτελους...

τελικα δε βγηκαμε αλλα πως τα καταφεραμε και μαζευτηκε παλι κοσμος το Σαββατοβραδο..τρια πλυντηρια πιατων βαλαμε Κυριακη πρωι :?:? τα πιτσιρικια μου εφεραν το σπιτι πανω τα πανω κατω...καλα περασαμε ομως...

χθες βγηκαμε στο χριστουγεννιατικο χωριο που φτιαχνουν εδω ..καλα ηταν ...

ευτυχως δεν εχω μαγειρεμα..εφτιαξα μια χορτοπιτα απο χθες..ο μικρος θα του ψησει η μαμα μου κανενα μπιφτεκακι..

Μαρια πωπω και εγω θα τις βαριομουν τις επανχρ πανες αλλα φαινονται βολικες οικονομικα...δε χανουμε να παρουμε να δοκιμασουμε..βλεποντας και κανοντας...

Ελενη εισαι αδυνατη και γι αυτο δε φαινεται οτι εχεις τα αγορακια σου δυο μαζι :D:D

μην κατσεις μεσα..πηγαινε με προσοχη και φυσκα μην κανεις απολυτως τιποτα...

εγω θα εχω κοσμο τα Χριστουγεννα..θα κανω τραπεζι στη οικογενεια της κουνιαδας.. ;) να δω τι θα φτιαξω..παροτι εγκυος εχω ορεξη πολλη..

το βραδυ με τους γονεις μου ;)

Βαγκ αυτο το σφυρι εμενα με εκνευριζει..καθε φορα που το σηκωνει τρεμω που θα σταματησει :lol::lol:

να μας στειλεις καμια φωτο με τα παιδια...

Σωσω παντως η Μαρθα μια χαρα το εχει παρει με τη μικρη.. :):)

ρε συ ξεχασα να σου πω...ειστε 6 χρονια Κρητη????εγω νομιζα οτι κατεβηκατε πιο προσφατα πχ οταν εμεινες εγκυος στη Μαρθα...

καλη εβδομαδα σε ολες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

Ελενάκι είστε κούκλες μάνα και κόρη!

φτου φτου!!!

έχω βάλει 9 κιλά και είμαι 24 βδομάδων...

Σωσώ να χαίρεσαι τον ανδρούλη σου!

βαγκ, όλα τα κέικ και τα πιτοειδή τα ψήνω με αέρα για να ψήνεται και το από μέσα.

σε όλες τις συνταγές είναι σχετικό το αλεύρι.

βάζεις τόσο ώστε να μην κολλάει στα χέρια.

Αλεκάκι πώς τα πήγε η Αγγελικούλα;

με τα δώρα τι έγινε;

εμείς καλά.

κάναμε τις βολτίτσες μας το σκ, καλά περάσαμε...

φτιάξαμε κουραμπιέδες και μελομακάρωνα με τον Α.

να τον βλέπατε πώς τα έπλαθε...

χαχαχα!!!

σήμερα θα πάνε στο ταχυδρομείο για να ταχυδρομήσουν κάρτες και σε ζαχαροπλαστείο για να δουν πώς παρασκευάζονται τα χριστουγεννιάτικα γλυκά.

τι να κάνω που ο δικός μου θέλει σκύλο για χριστουγεννιάτικο δώρο;

πώς θα το αποφύγω;

Χρυσούλα, ποιο σφυρί είνα ιαυτό που λες;

θέλει ο δικός μου.

ρε κορίτσια...

δεν ξέρω πόσο οικονονμικές είναι αυτές οι πάνες.

οκ, γλιτώνεις στο να αγοράζεις τις μιας χρήσης...

αλλά, χρεώνεσαι στα πλυντήρια... ρεύμα, απορρυπαντικό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα καλημερα!!!!

καλοφαγωτα τα γλυκακια σας!!εμεις τελικα μεσα στην εβδομαδα..τεμπελιασαμε το σαβ/κυρ :lol::lol:

το σφυρι το ειχε ενα παιχνιδι με κατι μπαλακια και κατι αυτοκινητακια που ειχαμε ..βρισκεις ομως γενικα..δε θα το συνιστουσα :lol::lol:

αν του επαιρνες ενα ψευτικο σκυλακι σε ικανοποιητικο μεγεθος και του ελεγες οτι το αληθινο θα του το παρεις οταν θα μεγαλωσει και ο αδερφουλης για να το εχουν μαζι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πείτε καμιά ιδέα για φαγητό την παραμονή Χριστουγέννων.

θα κάνω τραπέζι στα πεθερικά και κουνάδια.

θέλω να έχω ένα κυρίως με συνοδευτικό και σαλάτα και κιαμιά σούπα για αρχή.

τι λέτε;

το γουρουνάκι που είπε η Ελένη καλό ακούγεται αλλά αν δεν πετύχει;

εγώ τέλειωσα με τα δώρα.

μόνο ο κουνιάδος έμεινε.

στους περισσότερους έφτιαξα κασκόλ και σκουφάκια και πήρα και σε μερικούς πήρα και κάτι για συμπλήρωμα.

τι να κάνω μας έπιασε η κρίση...

Χρυσούλα όλα τα σφυριά τα έχει σπάσει από το χτύπα χρύπα...

απλά δε βρίσκω μεμονωμένα.

αναγκάζομαι να του παίρνω όλο το σετ... χαχαχα!!!

το θέμα είναι ότι θέλει και σπιτάκι.

απ' αυτά τα μεγάλα... ξέρετε...

κι εγώ σκέφτηκα για το ψεύτικο αλλά δε θα απογοητευτεί;

για νακαταλάβεις, χθες πήγαμε σε ένα πάρτυ που οργάνωνε ο δήμος και είχε Αη Βασίλη.

απογοητεύητκα όταν του έδωσε το δώρο και δεν ήταν σκύλος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον Νανα

εγω θα φτιαξω μια σουπα λαχανικων για αρχη, χοιρινο με πιπεριες και πορτοκαλι που βρηκα μια ευκολη συνταγη, ριζοτο, πατατες φουρνου, ψητο στο μπαρμπεκιου(εννοειται) σαλατα αναμεικτη και κατι ψωμακια που τα φτιαχνω γενικα...γλυκο θα παρω ετοιμο δεν τα καταφερνω καλα και δε θα προλαβω κιολας...

τυρια και τετοια θεωρουνται δεδομενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζω:

πατάτες

καρότα σελινόριζα

πράσο

σέλινο

ολόκληρα ντοματάκια κονσέρβας

κρεμμύδι ξερό

σούπας ρύζι γλασέ

λαδι

λεμόνι

αλάτι- πιπέρι

βραζω τα λαχανικα ψιλοκομμενα μονο με αλατι μεχρι να μαλακωσουν ριχνω το ρυζι, μολις βρασουν καλα , τα περναω μπλεντερ και τα ξαναβραζω για 10 λεπτα με λαδι λεμονι πιπερι..προσπαθω να ειναι βελουτε..αν τη θες πιο ρεουσα προσθεσε νερο..

να τη συνοδευσεις με πικαντικο αλλαντικο..

τη φτιαχνω και βραδια ειδικα οταν κανει κρυο...

ο Θ τρωει 2 πιατα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρ κοριτσάκια

Σας διάβασα αλλά δεν έχω χρόνο να σχολιάσω όλα...

Είχαμε τη γιορτή του σχολείου το Σαββάτο.Δεν παίρναμε μέρος ακόμα αλλά το ευχαριστηθήκαμε.Εστειλα φωτο σε όσες είχα Mail.Εμας ζητησαν από όλους να φέρουν ένα βιβλίο για να μην υπαρχουν αδικίες.Βέβαια είδα μερικά ηταν λερωμένα στο εξώφυλλο και κιτρινισμένα τα φύλα.Ε εντάξει δε το πας πια και έτσι.Από το Jumbo εμεις με 2€ βρήκαμε με χοντρά φύλα κιόλας βιβλία.Ελεος..

Χθες φωταγώγησαν τη πλατεία δημαρχείου,βεγγαλικά,παραμύθια,χαμός υπέροχα ήταν,παγοδρόμιο με φυσικό πάγο σπιτάκια.Εν καιρώ κρίσης πολύ πλούσια όλα.

Την άλλη Κυριακή πάμε Αθήνα...

Σημερα γιορτάζει ο άντρας μου αλλά δε κάνουμε ανοιχτη γιορτή.Κέρασα εδώ στη δουλειά.Και ο μικρός της Μαρίας αν δε κάνω λάθος.Να τον χαίρεσαι και με το καλό το αδερφάκι...

Φιλιά σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια Πολλα Μαδριο να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!

και στο Μαρακι πολυχρονοςο Διονυσης!!!με το καλο και το νεο μωρακι!!!

Ελενη 2 λιτρα περιπου και δε συμπληρωνω..

η μαμα μου βαζει και κυβο...εγω τον αποφευγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επίσης, όταν την πολτοποήσω, μπορώ να την ξαναζεστάνω;

Σωσώ ξέχασα να σε ευχαριστήσω για την παραγγελία!

αλλά δε μου είπες... πόσο στοίχισαν;

χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια...λετε να ην κανω και ργω αυτη τη σουπα;;βγαινει βελουτε;;εμεις δε θα κανουμε και πολλα...αλλα λεω να κρατησω ξυπνια τη μαρθα 31 του μηνος βραδυ..εσεις;;

καλημερα και καλη βδομαδα!!να χαιρεσαι τον αντρα μαντριο..

και χρονια πολλα στο νιονιο τηε μαρακι..σημερα δεν ειναι;;

οι επαναχρ πανες...δεν τις θελειε καθολου ο νατρας μου..

ασε να ανοιξει ο καιρος και εγω λεω να τισ χρησιμοποιησω..

ρε μαρκερ..δεν ειναι και πολυ καλες για νεογεννητο..οποτε βαλε τισ συμβατικες και θα σε πω εγω μεχρι τον απρλη!!

τι αλλα νεα;;

κατεβηκα οδοντ..ξεκινησα παονε..ακομα μουδιασμενη ειμαι !!

να που θα δωο το 200αρι!!

χαχα

νανα κατσε να ερθουν καλο μου οι παραγγελιες..

και θα σε πω ποσο κοστισαν..

φαγαμε ποντιακο σουρβα σημερα..

της μικρης το ματι μεστη τσιμπλα..μυριζομαι κλειστο δακρυικο πορο σα τη μαρθα.το λυπαμαι κανονικα..ουτε ενιληκας τοση τσιμπλα!

30 του μηνος ερχεται το πεθερι..

ελενη πηγαινε τωρα σοτυς παιδοτοπουςε που μπορεις..

εγω εχω λο το προγρα του εμπορικου με τισ εκδηλωσεις..

μακαρι να μην ειναι τιποτα το αυτι της!

ξανα τη πεμπτη οδοντ!

και μρτα καθαρισμο!φακ δεμ ολ!

βαγκ ακομα ο λαιμος;;

η μικρη γουσταριε ριλαξ τελικα..οχι καναπε!!

η μαρθα σαημερα ειναι λιγο κωλοπαιδακι!!

πηρα το νεο τευχος του παρλιοαρου..

τον κερατα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελένη να μην ακους της Σωσω για τους παιδότοπους και να κάτσεις στα αυγά σου.Και γω στη πεθερά προτείνω να μη πας να φέρει τα φαγητά σπίτι σας,να πλύνει να μαζέψει και να φύγουν.Γιατί όσο να ναι θα βγεις θα περπατήσεις,θα σκύψεις να ντυθείς,θα πας κανα πιάτο από τραπέζι κουζίνα και ο τράχηλος είναι ύπουλος.Εγώ σκάλες κατέβαινα μια φορά την εβδομάδα για να πάω στο γιατρό και κόνταινε.Δε θέλω να σε φοβίσω προς Θεού αλλά πρόσεχε.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, καλα... μονο να μας τα δειχνεις ολο... ποτε θα φαω απο τα χερακια σου δεν ξερω!!!!

ΜΑρντιο να χαιρεσαι τον αντρα σου!!!!

και Μαρακι το μικρο αντρακι σου... αλλα ολο μπερδευομαι σε πια απο τις δυο γιορτες τους γιορταζετε εκει... :oops:

Σωσω ετσι με την τσιμπλα η μικρουλα;;;

και η Μαρθα καθαρισμο!!!!!

γουαου!!!

εμενα το ματι καλα. ισα που καταλαβαινω κατι ωρες ωρες...

η φωνη... νταλικερη... ακομα... καλυτερα λιγο αλλα... καλα που δεν ποναω.

το απογευμα παλι ψωφισα... μονη με τα θερια, ο αντρας απογευμα, ειπα να κανουμε χριστουγενιατικα μπισκοτα... εκανα μιξη 2 συνταγων απο τις συνταγες της παρεας και βγηκαν τελεια! εβαλα και στα μισα χρωματιστη τρουφα απο πανω, και τα πατησα λιγο και κολησε καλα. με κακαο τα εκανα. μιαμ!

αλλα κουραση... αυτα στην αρχη ασχοληθηκαν, ο Σπυρος τρελαθηκε να τρωει ζυμαρι... μετα βαρεθηκαν που τα ελαγα να μην τρωνε ωμο και τα παρατησαν... μα τι να εκανα... θα παθουν τιποτα... εχει και ωμο αυγο μεσα, μπεικιγκ, αλευρι.... μετα παιζανε μονα τους, αλλα εβγαλαν ολα τα παιχνιδια επιδη δεν εδινα σημασια... μετα δεν τα μαζυαν, και οταν η ΜΑριανα αντιμηλησε κιολλας, μπηκε τιμωρια και ο ΣΠυρος ετρεχε σαν τρελος να μαζεψει τα παντα!!!! :lol: και ο Αγιος φοβερα θελει!

Ελενη αν πας με ηρεμια στο ρεβεγιον και παλουκωθεις σε μια πολυθρονα και δεν αρχισεις το, να βοηθησω λιγο, θα ελεγα να πας να ξεσκασεις λιγο... αλλα ηρεμα!

Χρυσουλα πολυ γκλαμουρ γευμα ρεβεγιον! αλλα οι σουπες... δεν ειναι για μενα....

εμεις τρωμε ανημερα μεσημερι ολοι μαζι γιατι ειναι και η γιορτη του αντρα, αλλα και μεχρι τα Χριστουγεννα ειναι η νηστεια... αν και φετος χαλια την καναμε... τελος παντων.....

Νανα και εσυ τραπεζωματα;;;

οσο για σφυρια και εγω αυτα απο τα σετ λεω... εχει 3-4 και οταν αρχιζει να κοπαναει ειδωνιζεται!!!!

πωπω... νυσταξα τρελα....

σας φιλω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χθες έβλεπα λάθος μέρα και δεν κατάλαβαινα πιος γιορτάζει... χαχαχα!!!

μαράκι και μαρντ να χαίρεστε τα αντράκια σας!

άντε ρε Μαράκι... φτιάξε τον υπολογιστή σου!!!

επίσης, χθες διάβαζα σπιτάκια φερέρο...

δεν πάω καλά!

ρε σωσώ... τόσο απλά τα φερέρο;

θα τα φτιάξω!

και αν μου βγουν καλά, θα τα φτιάξω για την κλινική με τις φόρμες που θα μου στείλεις... χαχαχα!

πόσες μέρες αντέχουν;

φαντάζομαι αρκετε΄ς γιατί δε βλέπω κάποιο επίφοβο υλικό.

Χρυσούλα θα φτιάξω και τη σούπα σου!

αλλά περιμένω να μου πεις για την ντομάτα.

από κρεατικό σκέφτηκα να φτιάξω ένα χοιρινό με μήλο που μου είχε πει η θεία μου.

θα φτιάξω ρύζι και μακαρόνια για τα μωρά.

και κανά 2 σαλάτες.

για γλυκό θέλω να φτιάξω κάτι με κρέπες.

θα το ψάξω στο ίντερνετ εκτός αν ξέρετε εσείς κάτι...

Βαγκάκι, ο δικός μου τρελαίνεται να φτιάχνει κουλουράκια.

όταν είμαι μόνη στο σπίτι είναι ένας καλός τρόπος να τον απασχολώ...

εσένα σου βγήκαν καλοφαγάδες!!!

χαχαχα!!!

σωσώ ξέρεις πόσες μέρες κάνουν για να έρθουν;

σόρι που γίνομαι σπαστική αλλά έχω ένα άγχος όταν χρωστάω λεφτά...

εγώ έχωκίτρινες μίξες και βήχα.

και μάλιστα με φλέματα και το κακό είναι ότι δεν μπορώ να τα βγάλω και πνίγομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κόρες...

Βρε Νανούκα κάτσε και συ στα αυγά σου έγκυος γυναίκα με ένα παιδί τόσες ετοιμασίες και τραπεζώματα.Άσε και τους άλλους λίγο να σας περιποιηθούν....Αμα σε ευχαριστεί βέβαια και σε χαλαρώνει να το κάνεις προς Θεού αλλά και για να φτιάξεις όλα αυτά που λες θα σου βγει η πίστη με δυο μωρά...

Vag και γω στο δικό σου club των αφηνιασμένων μαμάδων ανήκω...Χθες πήγα να τους αλλάξω κάτι ρούχα και να πάρω δωράκια για τις δασκάλες τους και όταν γύρησα μου καναν τα χίλια μύρια.Είχαν μείνει με τη γιαγιά,όλα καλά αλλά όταν με βλέπουν είναι σαν να θέλουν να με εκδικηθούν που έλειψα.Ξεκινάει η Δημητρα τη μουρμούρα και τις σκανδαλιές και φυσικά ακολουθεί και η Χρυσάνθη.

Κορίτσια νέκρα στα μαγαζιά.Πήγα beneton για την αλλαγή.Επιτρέπεται ολόκληρο beneton να έχει μόνο μπλουζάκι για 3-4 χρονών παιδιά 1 κομμάτι;;;Μα 1;Χριστούγεννα έρχονται αν δε πουλήσουν τώρα πότε θα πουλήσουν.Τα μαγαζιά νέκρα.Στο body shop που άλλες φορές από τα κοριτσάκια γίνεται χαμός δεν είχε ψυχή.Άπογοήτευση.Όλοι το σκ περιμένουν για τα ψώνια ή δε θα ψωνίσει ο κόσμος φέτος;

Ευχαριστώ για τις ευχές σας για τον άντρα μου...Δε κάναμε γιορτή τίποτα,δε το ξέρουν πολλοί ότι γιορτάζει.Δεν έχει και συγγενεις εδώ οπότε τα δυο μας παραγγείλαμε σουβλάκια όταν κοιμήθηκαν τα μωρά και κάτσαμε Tv.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

Νανα εννοειτα οτι μπορεις να αντικαταστησεις με πολτο..μη βαλεις πολυ ομως να μην κυριαρχει η γευση της ντοματας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηραμε τελευταια φορα τα δωρα τα χριστουγεννιατικα..γιαν κινηθει η αγορα..απο του χρονου κομμενα ολα..ρε παιδια εκοψα;ν η μαλλον μειωσαν το επιδομα για τους 3τεκνουε;;ποσο πηγεςςκαλα δε ντρεπονται.;;

μπορει νανα να ερθουν και σε 2 μηνα..αυτα τα φερερο δεν ειναι για θηκες σιλικονης...

βγαινουν τελεια..καντα και θα μου το θυμηθεις..

βαγκ οταν ανεβω..πες μου μονο τι θελεις να σου κανω..και θα το εχεις..

χριστουγεννα ....γιορτη κανουμε τη μερα το χριστ το μεσημερι;;η 24 το βραδυ!

δε θυμαμαι!!

αλλα θα σου πω το κοστος ετισ για να σου φυγει..

και γιατι το λεω αν ειναι να με πληρωσεις οταν ερθουν..γιατι μπορει να αργησουν πολυ η να μην ερθουν ποτε..

αληθεια..

αλλα σε αυτες τις περιπτωσεις αν χαθουν..τα ξανα στελνουν!

ολο κατι θελω να σας ρωτησω και ολο το ξεχναω!!

κανω φακες..για 1 στρατο..εχω κοπτικη ρπατικη..τελυταιο μαθημα για φετος

!κριμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ, ευχαριστώ Χρυσούλα μου!

Μαρντ κι εδώ είναι νεκρά τα μαγαζιά.

σκέψου ότι τα περισσότερα έχουν προσφορές μέχρι και 50%.

Μαρντ μ' αρέσει να έχω κόσμο στο σπίτι και να μαγειρεύω.

τα πλυσίματα τα αναλαμβάνει η κουνιάδα, οπότε είμαστε μια χαρά!

σωσώτα προπληρώνεις ή τα πληρώνεις όταν τα παραλαμβάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...