Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Vag να χαίρεσαι τον Σπυρέτο σου τον κούκλο!

Ηρθε το δώρο του Αι Βασίλη,συναρμολογήθηκε χθες...Έχουν ξετρελλαθεί.Πρωι πρωι τρέξαν στο σαλόνι να πατάνε τη τσαγιέρα να σφυράει και τον απορροφητήρα να αναβοσβήνει...χα χα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλα ρε μαντριο..τωρα ηρθε ο αη βασιλης;;εγω θα περμενω τη 2χρονια να τα μοιρασει ο καλικαντζαρος μαρθα..αν προλαβω και της φτιαξω τη στολη..αλλα θα προλαβω..

που θα παει..

ελεν ολα καλα..θα δεις..ζωγραφισε τοση ωρα το ριριη;;μωρε μπραβο!!

παιδια και γω δε ξερω βασιλοπιτα..και γω σα κεικ το φτιαχνω..

να τλεειωνει..αλαλ εχωβ και ζαχαροπαστα τηε μαρθας και λεω να την βαλω..αφου θα ειναι κα ιτο πεθερι εδω!!

εκελισα εισητηια..

22 μερες το μαρτη θεσ νικη..βαγκ ακους;;

με 270 ευρω..ολοι μας..η μαρθα πληρωνει κανονικο εισητ...

οποτε 3 ατομα με 270..

πρεπει να ειναι πολυ καλα!!

στην αρχη ελεγα πολλες μερες..

θα βαρεθουμε..και χωρις αυτοκ..

βασικα θα νοικιασουμε μαλλον..νανα ποσες θηκες θελεις.;;;

σχεδια ελπιζψωνα με εμπιστευεσαι και να σου διαλεξω εγω!!

αντε καλε..που με υποχρεωνεις..το λευτ θα χωσω..ζαχαχαχ..πλακα κανω!

εν εχουμε προβλημα ρε!!

θα δω αν μπορουμε να τα στειλουμε κατευθειαν σε σενα..για να γλιτωσουμε τα μεταφορικα απο ελλαδα για κυπρο!

θα δουμε..

καμαι καλη συνταγη για τρουφακια;;να την βαλω και στο μπλογκ;;

εχετες;;

εχω συνταγη για χειροποιητα φερερο..και λεω να τα κανω!

η μπουμπου κοιμαται παλι..δε δρακουλιασε χθες..

η αδερφη του λευτ μπηκε σοτ νοσοκ το πρωι εχθες..γιατι εμενινε 1 κομματι πλακουντα μεσα και της εκανε αιμορραγια..μεταγγιστηκε και ολα καλα!

τι να πω!

το εχω ακουσει και απο αλλου..εμεις φασολακια απο εχθες!

πηγαμε σουπερ με τη μαρθα..

παιδια απο τις γιορτες βαλτε και φωτο να σας δουμε..εμεις δε θα παμε φετος στη γιορτη..

βαγκ να χαιρεσια το σπυρακο!!

πολυχρονος1

μαντριο σας ειδα στη φωτο!

φτου φτου!!

πολυ γλυκα τα παιδακια σου!

θα σου στειλω και γω εμας με τη πρωτη ευκαρια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεωργια θα τρελαθω!!!!!!!

θελω κι γω να ερθω στη θεσσαλονικη να ψωνισω.....

αχ παρτε με κι μενα....

αλλα μονη μου χωρις παιδια και ανδρα..... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhspera

Χρονια πολλα στο Σπυρετουλι

παντα γερος και δυνατος να προσεχει τις γυναικες του σπιτιου

Νανα ακομα δεν εχετε αναψει εκει ε;

εμεις το εχουμε μονιμα στους 21,5 με 22 αναβει που και που

μπιμπερο ειχαμε παρει τα απαντα σε εταιρειες

τελικα ο Στελιος επαιρνε μονο τα νουκ και ο νικος τα μπραουνς

τα κικο με την καμια ομως κανενας τους

ναι ρε μαρντ απο το τωρα ο βασιλης :lol::lol:

πρωτοχροναι δεν ερχετε; και εμεις το πρωτη της πρωτοχρονιας οταν ξυπνησουν θα τους δωσουμε - θα ντυθει βασιλης ο κωσ οπως περσι

το τσουρεκι φαινεται οντως τελειο

λετε απο γευση να ειναι μαπα; ε δε νομιζω αλλα και να ειναι τινα κανουμε.

θα μου φερει συνταγη για γαλοπουλα ενας συναδεφλος που εκτρεφουν γαλοπολες και παει απο γενια σε γενια μου ειπε

θα δω και αυτη και μετα θα αποφασισω - αν ειχα βαλει στο μυαλο το γουρουνοπουλο να πω την μαυρη αληθεια

σωσω δεν καταλαβα τη εγινε τι εγινε με την αδερφη του λευ

το εχασε; γεννησε; σορυ αλλα δεν εχω διαβασει κατι

ελπιζω να μην τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gennhse 2 bdomadew prin apo mena...και χθες ειχε αιμορραγια..και ξανα μπηκε νοσοκ να μεταγγιστει!!

και γω το ειδα αυοτ το κεικ βασολοπιτα..αλλα πολλα υλικα ρε μαρκερ..και πολυπλοκο..κατι πιο απλο θα ηρθλα..

νανα στειλε μυο και συ τη διευθ σου!!

νομιζα οτι την ειχα αλλα μπα!!

ελενη..θελεις ψωνια,ε;;αχαχ!!τωρα ειδικα..μαζευε κανενα φραγκο!!

ερχονται δυσακολοι καιροι..το ειπαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΑ ΒΡΕ ΣΩΣΩ δεν θυμαμαι να το ειχες γραψει

να της ζησει

παντα με υγεια το μωρακι

κριμα η γυναικα ρε συ -αν γεννησε με καισαρικη το βρισκω απαραδεκτο να γινει κατι τετοιο -αν γεννησε φυσιολογικα δεν ξερω καθολου πως παει - κριμα παντως μλκ .

οχι ρε σ δεν εχει πολλα υλικα γι αυτο μου αρεσε εμαν - το κανονικο τσουρεκι εχει 500 σταδια και αλλα τοσο φουσκωματα γι αυτο και τα βαριεμαι

απλα αυτο εχει και γεμιση

θα το δοκιμασω σιγουρα

εκανα και τα τσουρεκακια τα σουιδικα της και μου βγηκαν θεσπεσια και το πολυ σε μιση ωριτσα ειναι ετοιμα

ηδη τα εφτιαξα 2η φορα σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αα ελενη πανε τα 2000 χιλιαρικα τριτεκνιας

πες το και στην αδερφη σου σωσω

παει η τριτεκνια πλεον ολα τα επιδοματα κοπηκαν και θα δινουν απο το 13 ενα ενιαιο απο το πρωτο παιδι

κριμα ρε γμτ γιατι ειχαμε υπολογισει οτι τουλαχιστον θα εβγαινε γεννα

δεν πειραζει καλα να ειμαστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο ΟΓΑ καλε Ελενη

ηταν ενα εφαπαξ ποσο που εδεινε σε ολους τους τριτεκνους με τη γεννηση του 3ου παιδιου

στα επιδοματα ανηκε

παει δυστηχως και αυτο οπως και τα υπολοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αληθεια λες;;;ε νμονο ο ογα το δινει....τι σουλςια εχει η αδερφη μου και η ελενη ας πουμε;;

ετσι και κοψουν το επιδομα....της τριτεκνιας..θα πεινασει πολυς κοσμος..φυσιολογικα γεννησε..σχετιζεται μαλλον ο πλακουντας με την δισυμη κυηση..ετσι πως ξεκινησε η αδερφη του λυτ και εχασε το ενα πολυ νωρις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν πρεπει ή επρεπε τελος παντων να εισαι αφαλισμενη ΟΓΑ ειναι ασχετο -απλα ο ΟΓΑ σαν φορες ειχε αναλαβει να το δινει -εκει εκανες τα χαρτια σου να σου δωσω να καταλαβεις - ακομα και του δημοσιου απο εκει το επαιρναν

ναι δυστηχως ανακοινωθηκε επισημως πλεον το γραφουν και τα σαιτ τριτεκνων -κριμα και παλι κριμα

οσοι ειχαν κανει παιδι μεχρι φετος τον νοεμβρη και ειχαν καταφερει να κανουν τα χαρτια τους θα παρουν τα τελαυταια χρηματα -του αγιου δλδ και αυτοι

ναι παει και τα εκατον κατι το μηνα που εδινε κομενα ολα χεσε μεσα

ειπαμε καλα να ειμαστε

οσο για τη κουνιαδα σου

καλα να ειναι η γυναικα -ε λογικα απο αυτο που λες θα ηταν

απαπα να κανεις το παιδακι σου να χαιρεσαι και μετα αυτο

εχω ενα κωλοβηχα χωρις αιτια - ετσι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω για τις ευχες σας κοριτσια!!! να μου ζησει ο ερωτιαρης μου!!!!!

το απογευμα πριν ξυπνησει μαλλον εβλεπε την αγαπημενη του στον υπνο του και φωναξε δυνατα ΖΩΗ!!!!! και ξυπνησε και εκλαιγε γιατι δεν του μιλουσε!!!!!! χελόου!!!!! μετα τα πηρε κρανιο και κοπανουσε τα παιχνιδια του!!!! και μετα ηθελε να παμε στο σπιτι της!!!! αν ειναι δυνατο!!!! τρελη καψουρα λεμε!!!!! και πως να κρατηθεις να μη γελασεις κιολλας!!! τελικα η Ζωη θα ειναι η Παναγιτσα της ταξηας του στη γιορτη... αυτη Παναγιτσα, αυτος Ιωσηφ... ετσι εγινε το κονε!!!

Σωσω το απογευμα πηγαμε Τριανδρια και αναψαμε κερι στον Αγιο ΣΠυριδωνα. χαμος απο αμαξια! και το πανηγυρι φυσικα. ευτυχως φετος τους περισοτερους τους βαλανε μεσα στο παρκακι και περνουσαν καλυτερα τα αστικα. μετα πηγαμε και στον παππου μας φυσικα...

με το καλο να ερθετε!! να γνωρισουμε απο κοντα και την Αρετουλα!!!

Ελενη Μαρτιο χωρις παιδια στη Θεσσαλονικη;;;;; δε νομιζω.... αφου τα αγορια σου θα τα κουβαλας στην κοιλια σου!!!!! oh, yes!!!! κρατα γερα μελλουσα διδυμομανουλα!!!! ολα καλα!!!!

ναι βρε ΜΑρντιο,απο τωρα τα δωρα;;;;; ή μηπως ηθελες εσυ να παιξεις με την κουζινα;;;;; πες αληθεια!!!!

Νανα ακου ενα ωραιο που ειπαν χθες στο Ραδιο Αρβυλα... σχετικο με πετρελαιο θερμανσης....

ο γειτονας εβαλε λαμπακια στο μπαλκονι και τα ανψε για να με εντυπωσιασει... που να ηξερε οτι για αυριο εχω παραγγειλει πετρελαιο!!!!! :lol::lol:

τωρα που σας βαλανε και σας στο λουκι.... με τις υγειες σας... ηταν και δακρυβρεχτος ο Προεδρος... τρομαρα τους ολους!

Μαρκερ γεμιστη γαλοπουλα θα κανεις;;; το κουκουναρι με χαλαει ρε γμτ... εμενα μ'αρεσει η απλη που κανει η θεια μου στην Ορεστιαδα, τη γεμιζει με ρυζι, εντοσθια, κιμα, λιγα καστανα και γυρω γυρω στη γαστρα που την ψηνει βαζει λαχανο τουρσι, θρακιωτικη φαση!

επισεις κανουν στη Θρακη και τη "μπάμπω" = γρια, γιαγια. χοιρινο εντερο γεμιστο με ρυζι ή μπλιγουρι και συκωτακια.... μιαμ μιαμ!

εγω δεν ξερω τι να κανω τα Χριστουγεννα... και αν θα δουλευω ανημερα ή οχι...

παω να δω τι κανει ο αντρας ακομα κατω.... εριξε ενα τσουβαλι που το πελετ ηταν θρυμματισμενο και στουμπωσε ο καυστηρας και το βγαζει για να βαλει αλλο τσουβαλι... καλα που ειχαμε και πετρελαιο και βαλαμε μπρος τον αλλο καυστηρα... περσυνο φυσικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια!

Καλε ναι ήρθε το δώρο το δωσαμε και μεις δε κρατηθήκαμε!!!Μικρές είναι ακόμα για να καταλάβουν ότι θα το φέρει ο Αι Βασίλης νομίζω.Ας το παίξουν να το χαρούν...σάμπως θα ασχοληθούν και για πολύ...σιγά...σε καμια δεκαριά μέρες θα το χουν βαρεθεί.

Χριστούγεννα θα μαστε Αθήνα στα πεθερικά οπότε ο Αι Βασίλης θα βρει κλειστή τη πόρτα...χα χα

Χθες τους πήραμε παντόφλες από jumbo αυτές με το λάστιχο από πίσω.Τις ερωτεύτηκαν.Η Δήμητρα κοιμήθηκε με αυτές και το πρωί στο σχολείο πήγαμε με αυτές ,με καμιά κυβέρνηση να βάλει τα παπούτσια της.

Σωσω περαστικά στην κουνιάδα...πρέπει να πέρασε λαχτάρα.Με νεογέννητο να πρέπει να ξανανοσηλευτεί.

Εχω συνταγή για τρουφάκια αυτά με πτιμπερ καρύδα και ζαχαρούχο.Αν θες στη γράφω εκτός αν θες κάτι πιο "εντυπωσιακό" πιο πλούσιο εννοώ από υλικά.

Vag έτσι ο Σπύρος ε;Πότε είναι η γιορτούλα σας;Εμάς μεθαύριο.Φέτος λέει να τυλίξουμε ένα παραμύθι που δε διαβάζουμε πια να το πάμε να ανταλλάξουν δώρα.Τη στολή για τα πιο μεγάλα που συμμετέχουν στη παράσταση οδηγίες στη τσάντα για να τη φτιάξουν οι μαμάδες.Από κεράσματα μας χώρισε σε ομάδες να φέρουμε η καθεμιά και από κάτι,Σε μας γράφει κεηκ πχ.Κρίση κρίση...ήθελα να ξερα ο σταθμός τι θα προσφέρει;;;Την αίθουσα του νηπιαγωγείου ανοιχτή για να γίνει η γιορτή...χα χα.Είναι και ιδιωτικός.

Νανά πρωινή που χάθηκες;Είπες ξεκίνησες άδεια;Καλή ξεκούραση...

Ελένη ποια Θεσσαλονίκη ονειρεύεσαι;;;;Λίγο ύπνο να ονειρεύεσαι για το Μάρτιο και άσε τα ψώνια για αργότερα...χα χα.

Σωσω σουπερ τιμή τα 270.Εμεις 4 ατομα (γιατι πληρωνουν κανονικό εισιτήριο και τα δίχρονα) Ρόδο-Αθήνα-Ρόδο για Χριστούγενα είχαμε βρει το καλοκαίρι 262€ όλα μαζί.Το Ηράκλειο-Σαλονίκη θεωρείται και διπλή διαδρομή,οπότε πολύ καλά τα βρήκατε.

Μη στεναχωριέσαι για γιορτή παιδικού,όλο και σε κάποια εκδήλωση σε ανοιχτό χώρο θα πάτε να την βάψουν την Μαρθούλα να παίξει.Αλήθεια από Ηράκλειο είσαι ή από Σαλονίκη;4 χρόνια έμεινα Σαλονικα για σπουδές,δε θυμάμαι αν σας το είπα.Φοιτητικά χρόνια τα καλύτερα που δυστυχώς δε ξανάρχονται..Αν και τώρα καλά είναι μη γκρινιάζω..

Καλημέρα σε όλες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

Σωσώ,πάρε όσε θήκες θέλεις.

να βγαίνουν 15- 20 σοκολατάκια τη φορά.

μου άρεσε εκείνη με το παιδάκι...

θα είναι ωραίο δώρα για ταγενητούρια.

θα βάλω 3-4 σε 1 σακουλάκι και θα τα κερνάω.

θα σου στείλω τη διεύθυνση με μέηλ.

και θέλω και τη δική σου.

α καλά... Βαγκ...ήταν ναμην ερωτευτεί... χαχαχα!!!

εγώγνώρισα τη νυφούλα μου σήμερα.

επειδή τον πήγα πιο αργά στο σχολείο.

κουκλίτσα είναι!!!

ένα γλυκό μελανουράκι!

έχει γούστο ο μπαγασάκος μου!!!

χαχαχα!!!

ρε κορίτσια... εμένα μου ζητάει σπιτάκι με σκύλο...

τι θα κάνω;

και το ζήτησε και στο σχολείο...

μαγείρεψα κανελόνια.

θα κάνω και κρέπες για να πάω στην κουνιάδα.

είχε γενέθλια προχθές και θα τα γιορτάσει σήμερα.

της έφτιαξα μια πλεχτή καρφίτσα.

όπως βλέπετε... μας έχει πιάσει η κρίση... χαχαχα!!!

ο Π θα δουλεύει σε όλες τις γιορτές...

πάλι μόνη μου θα κάνω αλλαγή του χρόνου.

ναι Βαγκ...ο πρόεδρος μας το είχε έτοιμο το μαντηλάκι...

τι αληθινή στιγμή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τοσα πολλα γραψατε;;χαχαχ..πλακα κανω..απο θεσ νικη ειμαι ..τα τελευταια 6 χρονια ειμαι ηρακλειο..τρομαρα μου..

εχω μπλεξει εδω με τους κρητικους κια δεν με αφηνουν να φυγω..αχαχ..ο αντρας απο καβαλα..το νειχα γκομενο απο θεσ νικη 1 χρονο..κατεβηκε και τελεικα τον παντρευτηκα..1 χαρα!!

βαγκ εννοειται θα ταπ ουμε ..δετο συζηταω!!

ξερετε κανενα που να νοικιαζει αυτοκ θεσ νικη;;

με καλη τιμη εννοω..

οκ νανα..

σου στελνω και γω!

ηρρθαν απο τ ιμπει και τα ξηλωτηρια..

ξεχναω ολο τι εχω παραγγειλει..σα το αη βασικη..εκπληξη!

μαντριο θελω τη συνταγη..αν και σας ειπα..θα κανω σπιτικα φερερο ροσε..θα σας πω!

αν βγηκαν καλα..θα τα βαλω και στο μπλογκ!

πηγα το πρωι κεντρο..περασε η φιλη μου με τη μηχαναρα της και με πηρε κια κατεβηκαμε..

μιλαμε γκαβλα..τι να πω!

αχ απο τα αποθημενα μου εινα ιη μηχανη..

εβρεχε κιολας..γιναμε λουτσα αλλα αξιζε..κατεβηκα να παρω κατι δωρα1!

παει το 100αρι..

γιορτες γενεθλια παιδιων κα ιτετοια!!

χαλαλι!

ε τη ζωη με το σπυρο!!

θα τρελαθω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γυρισαμε απο ντοκ

μια χαρα το μπεμπε ηρεμο ηρεμο φτου φτου μια χαρα

δεν εκανε τιποτα κοιμοταν εχω να πω

ολα καλα τ βρηκε -παλι τσουτσου δεν ειδε - αλλα μου ξαναειπε οτι λογικα ειναι η θεση -εα την βρηκαμε μια δεν νομιζει να εφυγε μετα -για σιγουρα 9/1 στη β επιπεδου

μετα πηγαμε τζαμπο με τα παιδια και φαγαμε γκουντις ολοι μαζι

μια χαρα καλε εφαγαν ωραιοτατα τα κεφτεδακια τους - τωρασιγουρα δεν ειναι υγιεινα αλλα μια φρα δεν παθαινυν και τιποτα

ωραια φαινετια η ελιοπιτα

θα την δοκιμασω σιγουρα

μοναχη δλδ βολταρες σωσωκα;

ωστε ερωτιαρης ο Σπυρος

καλε πες του τιποτα

ολο πισω απο μια γυναικα θα τρεχει; :D ακου να φωναζει και το ονομα της ζωης :lol::lol::lol: αλλα αφου ειναι κουκλα καλα κανει -τζαντλεμαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

monh τι εννοεις μαρκερ;;που βολτΡΩ;;χωρις τη μαρθα;;μπραβο που ολα ειναι καλα..απο κιλα πως πας;;τελεια βγσινει η ελιοπιτα...η μικρη πρεπει να εχε πονακια.ολο το απογ σχεδον δρ κοιμηθηκε,,ελπιζω να κοιμηθει το βραδυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα που εβαλες στο μπλογκ την ελιοπητα! ουτε στο νου μου να ησουν!

θα την κανω αυριο το απογευμα να την παρει ο αντρας μαζι με πιτσες στο νυχτερινο του να κερασει τη βαρδια του για τον ερωτιαρη μας! και οι πιο πολλοι νηστευουν οποτε... τελεια! και σκεφτομουν σε πια σελιδα ειχε γραψει η Νανα τη συνταγη!!!! νομιζω γυρω ατην 26... αντε Νανα διασημη η συνταγη!

ΝΑνα να περασετε καλα στην κουνιαδα... ελπιζω να εκτιμησει το δωρο σου... γιατι μερικες...

ρε Σωσω μουσκεμα πανω σε μηχανακι;;; αν αρρωστησεις ρε συ τι θα γινει;;; ο αντρας μου σε χρειαζεται ωρες ωρες νομιζω!!! :lol:

οσο για ενοικιαζομενο, θα μου το ξαναθυμησεις με τη νεα χρονια να ρωτησω τον αντρα της ξαδερφης μου που ηταν υποδ/της στο αεροδρομιο μηπως ειχαν κανενα κονε.

Μαρκερ τι καλα να ειναι ετσι ησυχο και υπναραδικο οταν με το καλο γενηθει.... ποσο ζηλευω τα υπναραδικα παιδια!!!! ο καθενας το χαβα του...

ειναι γιατι χθες αντε να κοιμηθηκα 2 ωρες... ο αντρας 1!

μεχρι να τελειωσει με τον καυστηρα και να κανει μπανιο πηγε 2και για να κοιμηθουμε... 3και με σηκωσε μια φορα ο Σπυρος γιατι ηθελε το πρωι στο σχολειο να βαλει την ολοσομη τζιν φορμα που ειχαμε βαλει στη βολτα γιατι ειναι σαν του μαστορα λεει! :?:shock::mrgreen:

4 και κατι η Μαριαννα ηθελε τσισα... μετα την επιασε βηχας και μετα... δεν ηθελε αλο να κοιμηθει.... :shock: ειχε βαρεθει να κοιμαται ειπε! :shock::mrgreen: και ηθελε γαλα! :roll: ολα αυτα μεχρι 5παρα που τα πηρε ο αντρας κρανιο τελειως την αρπαξε και μου την εφερε στο κρεβατι και πηγε να κοιμηθει το τελευταιο του μισαωρο κατω στο σαλονι.... τα ακουσε καλα και απο μενα η κυρια και κοιμηθηκε... ο Σπυρος ξυπνησε 6:30 :shock: για να παει στο σχολειο να δει τη Ζωη! ε, εκει ειπα θα αρχισω τη βαλεριανα πριν αναγκαστω να πεσω στα σκληρα!

με κακοφανηκε γιατι τετοια νυχτα εχουμε... και γω δεν ξερω ποσο καιρο να περασουμε.....

Μαρντιο εσεις πως πατε με τον υπνο;;; ωστε Αθηνα τις γιορτες ε;;;; καλα να περασετε. εμας η γιορτη στο σχολειο ειναι την αλλη Παρασκευη. τελευταια μερα. ηδη οι δασκαλες σχεδον εφτιαξαν το σκηνικο.

παω να χαπακωθω παλι γιατι ειμαι ΠΑΛΙ μπουκωμενη.... και να γραψω τα υλικα γιατην ελιοπητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα

ολα καλα σημερα

εγω δε δουλευω και κλασικα τα παιδια τι έχουν;

απεργια στον παιδικο - μιλαμε τα παιρνω κρανιο -δεν εχει περασει μια βδμ που να εχον παει και τις 5 μερες - καθε φορα και μια μερα απεργια

ενι γουει - ειναι πολυ καλοι τολαιστον μεχρι στιγμης -χωγραφιζουν με πινελα

σωσω ναι μονη χωρις οικογενεια ελεγα εαν βγηκες καλε;

εννοουσα εαν εμεινε ο λευ και με τα 2

αυριο δεν ειναι του ελευθεριου;

απο κιλα 3 εβδ δεν πηρα γραμμαριο ευτυχως εαν λες για μενα - 61 ημουν 61 εμεινα

εαν λες για το μπεμπε δεν το μετρησε - ειδε οργανα καρδια και αυτα

ειμαστεν και με τα παιδια και εκαναν φασαρια ρε γμτ μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια ξενυχτισμένα και μη...

Αχ και μεις Vag κάθε βράδι όλο και για κάτι θα σηκωθούμε,σε νιώθω απόλυτα...Μια η μια μια η άλλη..Και αμα είχα νεογέννητο να το καταλάβω να σηκωθω και μια και δυο και τρεις φορές αφού θα χα άδεια και δε θα πήγαινα δουλειά αλλά να χω 2 χρονών νήπια και να πρέπει και 08,00 να μαι δουλειά ευδιάθετη γελαστή και άυπνη...ουφ τέλος πάντων..καλά να ναι...θα μεγαλώσουν να τα ξεχάσουμε..

Χθες πήγαμε σε σπίτι συμμαθητή μας.Ξεσάλωσαν...Χοροπηδούσαν στους καναπέδες,καβαλούσαν μια μηχανή με γκάζι και βαρούσαν στους τοίχους,φάγαν κουραμπιέδες,kinder,corn flakes και αυτά και το πάτωμα..,αυτοκινητάκια μικροσκοπικα παντού σκορπισμένα.Εγω στα όρια εγκεφαλικού καθότι ακόμα δεν έχω ξεπεράσει αυτό με την τάξη και τη καθαριότητα που εχω ανέκαθεν η άλλη μαμά φέταααααααα........Συνέχεια μου έλεγε σταμάτα να μαζεύεις και χαλάρωσε...

Αυριο η γιορτή του παιδικού,πήραμε τα δωράκια,θα φτιάξω και το κέηκ αύριο και θα πάμε...

Σωσω Σαλονικιά εσυ,Καβάλα ο σύζυξ και σας τράβηξε η Κρήτη ε;Στα φοιτητικά τα χρόνια είχα αμόρε με έναν Κρητικό και έβγαινα με μια παρέα 16 Κρητικοι και 1 Ροδίτισσα.Όταν τους πρωτογνώρισα λοιπόν μου λένε τη ρακη την πινεις σα σφηνακι,τη χτυπας στο τραπεζι 3 φορες και μια και όξω κάτω...Το κάνω και γω σα χαζό,ήρθα και φούντωσα κοκκίνησα καπνοί κυριολεκτικά από τα αυτιά.Αφού ακόμα όταν μιλάω με κανέναν τους με αυτό γελάμε.χα χα.Ωραία η Κρήτη,ωραίοι οι άνθρωποι της..Λογικό να σας τράβηξε...

Marker μια χαρά το σπορί ήρεμο...τρέφε καμιά ελπίδα για την κόρη ακόμα αφού δεν ήταν κάθετος ο γιατρός..Εμένα κορίτσια όπως ήταν στη κοιλιά είναι και τώρα.Η Δήμητρα πάντα κλωτσούσε το στομάχι με τάραζε και τωρα είναι μαμούνι.Η Χρυσάνθη μόνο όταν είχε λόξυγγα την καταλάβαινα αφού πάντα ρωτούσα το γιατρό είναι σίγουρα δύο;;;;Και τώρα είναι πάρα πολύ ήσυχο μωρό.ότι του δώσεις τρώει,όπου βρει θα κοιμηθεί,δε γκρινιάζει,ότι παιχνιδάκι να χει θα συμβιβαστει.Η άλλη Παναγιά μου βόηθα.Άμα δεν της κάνεις αυτό που θέλει μπορεί να καταστρέψει το σπίτι και την πληρώσει και η αδερφή της που τη δέρνει συνέχεια.Ελένη,Γεωργία και Ευαγγελία που είδατε φώτο η Δήμητρα είναι η ξανθιά η αδύνατη και η Χρυσάνθη η καστανή η χοντρούλα μου!

Σας φιλώ καλό και ήρεμο ΣΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

τέλεια η ελιόπιτα!

μπράβο Σωσώ!!!

χαχαχα!!!

μπορείτε να τη βάλετε και σε κανονικό ταψί.

βαγκ, δε θέλει αλουμινόχαρτο.

πάνω-κάτω με αέρα θα την ψήσεις...

τι ωραίο πράμγα να είσαι μόνη στο σπίτι και να απολαμβάνεις την ησυχία...

σε λίγο θα πάω τζάμπονα πάρω κάτι μικρά δωράκια.

είναι ευκαιρία τώρα που δε θα έχει πολύ κόσμο...

έφτιαξα 2 σκουφάκια και σήμερα φτιάχνω ένα κασκόλ για μένα.

αυτό που είναι μονοκόματος κύκλος... αν καταλάβατε...

στην κουνιάδα άρεσε η καρφίτσα.

ραία περάσαμε.

γελάσαμε πολύ και στο τέλος έσφηκε η κοιλιά μου.

εγώ έχω βάλει 9 κιλά και είμαι 23 εβδομάδων ακόμη.

είμαι πολύ λυγούρα ρε γμτ...

δεν μπορώ να αντισταθώούτε σε φαγητό, ούτε σε γλυκό.

αύριο είναι του Αγίου Ελευθερίου.

γιορτάζει η νονά μας και πολυαγαπημένη μου φίλη!!!

Βαγκ, το παράχεσε ο Σπυράκος ρε... χαχαχα!!!

είπαμε να ερωτευθεί κιαυός έγινε λιώμα...

πώς θα αντέξει τις μέρες που δε θαέχει σχολείο;

ελπίζω και η ζωή ναέχει τα αμοιβαία συναισθήματα... χαχαχα!!!

ο δικός μου το παίζει πιο βαρύς... χαχαχα!

σήμερα που τον πήγα στο σχολείο, ήταν ο φίλος του ο Γι΄ργος και μου λέει "είναι δικός μου ο Άνθιμος. είναι φίλος μου".

συγκινήθηκα η μάνα...

το παιδάκι μου έχει φίλους που τον αγαπούν και τους αγαπά κι εκείνος...

μαρντ κι εγώ θέλω να δω τα καμάρια σου!!!

μάρκερ...βρε λες...

λεςνα είναι κοριτσάκι τελικά;

το φύλο το είχατε δει πολύ νωρίς...

άρα, μπορεί καινα είναι λάθος...

εγώ θα έτρεφα ελπίδες πάντως... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανα γραψε μου το mail σου σε πμ να σου στειλω.

Σωσω ακόμα περιμένω να δω τα κουκλιά σου...Ελένη τη δικιά σου τη πριγκίπισσα την είδα εδω που την είχες φωτο με το δέντρο σας,είναι κούκλα!Αν έχεις και καμια δικιά σου γκαστρούλα στειλε.Εγώ από την εγκυμοσύνη έχω 2 φώτο να φαίνεται η κοιλιά.Με παρακαλούσε ο άντρας μου να γυμνωθω να με βγάλει και γω ντρεπόμουν,μεγάλη βλακεία...Αντε στο τρίτο θα αυτοφωτογραφίζομαι καθημερινά χα χα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα..

Μαρδιο :lol::lol::lol: επρεπε να φωτογραφιζεσαι...τι ντροπες..εχω κατι φωτο απο τον 9ο που ειμα5πλασια..

παντως καλυτερα χειμωνα εγκυος...μου φανεται καλυτερο...

Νανα ο δικςο μου μου τα λεει αυτα για ενα αλλο παιδακι...ειναι κολλητοι ..στη φασαρια :lol::lol::lol:

Βαγκ επειδη χαπακωνεσαι δεν προκειται να σε αφησει ποτε...

Μαρια μπραβο στο νινακι!!!!μπορει να ετυχε να μην ειδε πουλακι!!! :lol::lol:

Νανα μην τη ξεσηκωνεις...

ειμαι στο τρεξιμο παντως και δεν προλαβαινω να κανω τιποτα... :(:(

αυριο θα βγουμ το βραδυ το εχω ξεκαθαρισει στον αντρα μου...για φαγητο..

βαριεμαι να παω δουλεια...εχω δυσκολες ωρες σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...