Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

σωσω αληθεια λεω γιατι να σου ψεματα

αστα βραστα -εγω τις μαρτιες μου τις πληρωσα εχω να το λεω -τωρα θα χαλαρωσω με το μωρο αυτο :D

καλα βρε αθεοφοβη πο θα το αφησεις; μπραβο πραγματικα εγω δεν θα μπορουσα

οταν λες επιφοβες μερες; εννοεις για κρυωματα;

αφυ δεν κολησε τωρα που ολοι ειναι μξιασμενοι στο σπιτι δε νομιζω να κολησει τιποτα απο εξω.

εγω εχω φαει τον κωλο μο και μιλαω σοβαρα

δεν χωραει τιποτε αλλο

μιση σοκολατα ελβετικη -δωρακι ηταν

3 κοματια κασεροπιτα μπουγιοζικα θα ελεγα ενα κομματι πιτσα - λιγο τοστ - ενα ποτηρι χυμο -ενα ποτηρι κοκα καλο

και μην περιγραψω την υπολοιπη μερα

καλα να ειμαστε να παρω καμια 20αρια κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μπα μπα;; γυρισατε σουρτουκες;;;

πωπω τι κρυο εχουμε!!!!

Σωσω το σοκολατακια κομψοτεχνημα! οσο για τα ντραμς... εγω προτιμω αθορυβα παιχνιδια.... ;)

Ντομ που δουλευεις καλε;;;

τοσο χαμος με το κοξακι ΘΕσσαλονικη;;;; Παναγια μου!!! μακρυα απο το σχολειο μας!!!!

οσο για τη νουνα μου... τη μια μερα δεχτηκε να κανει προγραμμα σταθερου και την κανανε και κινητου χωρις να τη δωσουν συσκευη δωρο, και απο κει που ειχε καρτα τη φορτωσαν προγραμμα με 25Ε το μηνα, και δεν την εδωσαν καν συμβολαιο στα χερια και την αλλη μερα πηγε και εκανε αιτημα ακυρωσης το οποιο το στειλακνε με φαξ και την εβγαλαν απο τον οτε, την εβαλαν στη wind για 1 βδομαδα, την εβαλαν να πληρωσει ακυρωτικα 120Ε + 30Ε φπα για ακυρωτικα!!!!! και μετα την ξαναστειλαν στον οτε οι οποιοι επιδη δεν εγινε σωστη επανασυνδεση δεν την αστειλε λογαριασμο και της εκαναν φραγη εξερχομενων γιατι δεν πληρωσε! στα 150 βαλε και τα τελη συνδεσης προς wind και οτε πισω.... παμε στα 220Ε περιπου... γμσιατικα λεφτα.... αυριο θα παρει ο αντρας στα κεντρικα να τους ξεχεσει γιατι ολες τις πληροφοριες ο οτε μας τις εδωσε.

Μαρκερ ελπιζω να μην παθει παλι υπερκοπωση ο αποροφητηρας σας με τον μικρουλη!!!!!

no more!!!!!

Νανα μπραβο για το μπεμπακο σου... καλε απο τωρα προσπαθεις να καταλαβεις ποιον θα μοιαζει;;;

Χρυσουλα κουραστηκες το σ/κ.... τωρα μαζευτηκαν ολοι να ερθουν;;;

οσο για το ποσο καλο κανει ο παιδικος, μαζι σου!

Α! και ο Σπυρος μου ερωτευτηκε!!!!! τη Ζωη..... ολο το απογευμα και μεχρι να τον παρει ο υπνος γι'αυτην μιλουσε. οτι δεν ειναι γκρινιαρα(γιατι η Μαριαννα γκρινιαζε εκεινη την ωρα..) οτι τρωει ολο το φαγητο στης κλπ κλπ... και πριν κοιμηθει με φωναζε να με πει οτι αυριο οταν ξυπνησει θα παει σχολειο να δει τη Ζωη!!!! και επιδη σε μια φαση χαμογελασα, με μαλωσε... γιατι γελας;;;; γιατι σ'αγαπω και ειμαι χαρουμενη του λεω... α, ενταξυ τοτε, με ειπε!!!

:lol::lol::lol:

ειπα τον αντρα μου αυριο να δει ποια ειναι αυτη η Ζωη.... ;)

Μαρντιο... τα κοριτσια σου εινα γλυκουλια για τσιμπιμα!!! και ειδα οτι εχετε τραπεζι στο σαλονι!!!!! ουαου!!! εμεις το στειλαμε στο ισογειο απο τοτε που αρχισαν να περπατανε και να σκαρφαλωνουν και τα 2 πανω!!!!! με πρωτεργατη το Σπυρο φυσικα... οσο για τα μαλλια... και εμεις καναμε πολυ καιρο να εχουμε μαλλια για κοτσιδια!!! η φωτο με τα βρακακια ειναι οταν αρχισαμε το κοψημο της πανας... οπως ειδες και τον πινακα ανταμοιβων αναρτημενο στην εξωπορτα με τα πρωτα 2 αυτοκολητα που ειχε ο Σπυρος.... αντε και στα δικα σας.... ή μηπως ηδη δε φορατε πανα;;;;

ΜΑρακι αντε να φτιαξεις το μηχανημα να μαθαινουμε τα νεα σου!!!!

Αλεκα!!!! φυσαει στο νησι;;;; γιατι εδω μας πηρε και μας σηκωσε τοσες μερες!!!! φανταζομαι εκει!!!

σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας για τη ΜΑριαννα...

την ΤΕταρτη η σειρα του Σπυρου...

φιλια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

πάει κι ο Σπυράκος... καψουρεύτηκε!!!

χαχαχα!!!

Σωσώ πλάκα κάνεις για τα σοκολατάκια!!!

είναι υπέροχα!!!

ούτε τα έτοιμα τόσο εντυπωσιακά!!!

ευχαριστώ πολύ για τα βελονάκια αλλά δέχομαι υπό όρους!!!

βασικά έναν όρο!

να μου πεις πόσο θα στοιχίσουν με τα μεταφορικά και να σου στείλω τα λεφτά!

παρ' όλ' αυτά, θέλω τη διέυθυνση σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

νανα μπορουμε να σου στειλουμε τα βελονακια μεσω της δουλειας μας...

εχουμε ειδικη τιμη με την τντ λογω πολλων αποστολων στην κυπρο.. αν στα στειλει ως ιδιωτης θα πληρωσεις τα παλιοκεφαλα σου (τετραπλασια χρηματα)...

εμεις χθες πηγαμε στο γιατρο.. 1050 ο καθε μπομπιρας... εχουν πεταξει προγουλακια τα μωρα μου....

μας ειπε οτι ετσι που ειναι η θεση τους μπορει να σπασουν τα νερα ανα πασα στιγμη... φοβηθηκα πολυ...

μου ειπε ακινησια και τετοια και υπομονη τουλαχιστον 5 εβδομαδες που να κανουμε ολες τις απαραιτητες ενεσεις.... αχχχχχχ με εχει πιασει αγχος να μην τα κανω πιο νωρις...

επισης οτι απο δω και περα αρχιζουν οι πονοι οι καλοι...κ απο και περα θα πρεπει να κανω υπομονη..

ο τραχηλος εχει μειωθει στα 2,5 εκατοστα απο 4 που ητανε και γενικα δεν με βλεπει να αντεχω μεχρι τελος...

απο χθες εχω κατι νευρα ... εχω ξεσπασει στον κακομοιρη τον βαγγ....

τι να πω μακαρι να πανε ολα καλα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελενάκι μου, υπομονή, θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!

σταμάτα από τη δουλειά και μείνε σπίτι ξαπλωμένη.

το Ριρί να το στέλνεις στις γιαγιάδες όταν θα λείπει ο Βαγγ...

όσο για τα βελονάκια δεν έχω πρόβλημα.

και ευχαριστώ για την προθυμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera kai απο μας..9 η ωρα και κοιμουνται ..ολοι...

απιστευτο...

κανω φασολακια..

εβαλα πλυντηριο..σε λιγο παω μαθημα κοπτικης..

ελενη φτασαν τοσο καλο μου τα παιδιακια σου;;τελεια!!

οποτε σπιτι..ασε θα ερθω εγω κανενα πρωινο..

να σου φερω και αυτα που ειπα!!

ξεσπασε εκει που μπορεις...αντρας σου εινα...αχαχα..

και μενα μου αρεσαν τα σοκολατακια.και παρηγγειλα και αλλα καλουπια..

νανα οκ για τα λεφτα..

σιγα τα λεφτα..μη τρεαθουμε..

θα τα βαλω να ερθουν σε μενα και στα στελνω εγω κυπρο με απλο ταχυδρομειο..

κατσε θα το πω στο λευ να δουμε τι θα κανουμε!

ριξε 1 ματια και στα κουζινικα αν θελεις κατι αλλο ελαφρυ..σκεψου ρε παιδι μου..

να κανουμε 1 λογασριασμο αν ειναι!!

εδω ηλιο αλλα αναψα λιγο καλοριφερ...

τετ ο σπυρος ,ε;;αλλα γλυκα εκει μετα βαγκ;;μη μου πεις..

σιγα ρε μαρκερ τα πραγματαπ ου εφαγε.ς..μη το πεις και πουθενα..χαχαχ..καλα δεν ειναι και σαν της χρυσουλας..που τρωςει μιση μπριζολα παραπανω και λεει..ουφ παραφαγα σημερα..αχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...

Ελένη μου μη φοβάσαι τίποτα..Και γω σου πα 28Η εβδομάδα ξεκίνησε να κονταίνει ο τράχηλος και είχα και αιμοραγίες.Και γω φοβόμουν,αλλά έκατσα ξάπλα 2 μήνες και γέννησα στην 36Η εβδομάδα και όλα πήγαν κατ ευχήν,το άγχος του νωρίτερου τοκετού μου έμεινε.Μετά από την 32Η που έκανα τις κορτιζόνες για τα πνευμονάκια ήμουν πιο χαλαρή η αλήθεια αλλά και πάλι ο γιατρός ήθελε να πάρω κι άλλες μέρες.Όλα καλά θα πάνε,είστε σουπερ στα κιλά και με πολύ προσοχή θα φτάσεις μια χαρά να γεννήσεις.Θα μου πεις έχω και άλλο παιδί δε μπορώ να μαι συνέχεια ξάπλα αλλά πρέπει,φώναξε μαμά-πεθερά και μη κάνεις τίποτα.Να σηκώνεσαι για τα απολύτως απαραίτητα.Για 2 μήνες έβγαινα 1 φορά την εβδομάδα από το σπίτι να πάω στο γιατρό,αυτή ήταν η έξοδος μου.Και πάλι κόνταινε΄ο τράχηλος και πάλι είχα αιμοραγίες.όσο και να τσατιστείς κάτι δεν αλλάζει.Αξίζει η υπομονή,θα τα ξεχάσεις μετά.

Vag λιώνω με τον Σπυρέτο σου....που ερωτεύτηκε...Και οι κόρες μου έχουν 2 συμμαθητές τους σέρνουν από τη μύτη κυριολεκτικά....Το τραπεζάκι του σαλονιού δε το βγάλαμε πρώτον γιατί είναι ασήκωτο και δεύτερον γιατί είναι το μόνο μέρος να ακουμπάμε κάτι όταν καθόμαστε σαλόνι.Πάνα δυστυχώς δε βγάλαμε,ούτε καν το προσπαθήσαμε ακόμα.Μου παν οι δασκάλες όταν γίνουν 2,5 το Μάρτιο δηλαδή θα τα βάζουν στο σταθμό σιγά σιγά στις τουαλετίτσες τις παιδικές να μαθαίνουν.Εμένα δε νομίζω ότι θα καταλάβαιναν από τώρα το σύστημα με την επιβράβευση μάλλον θα ούρλιαζαν να τους δώσω τα αυτοκόλλητα.

Πάντως οι τακτικές σου και για τον ύπνο και για την νεράιδα της πιπίλας και για τα αυτοκόλλητα της πάνας είναι σούπερ μου δωσαν πολλές ιδέες.Όταν έρθει η ώρα θα χρειαστώ πολλές συμβουλές.Δε πρέπει να ναι εύκολα με τη πάνα ε;Εδω διαβάζω τα δικά σας ακόμα παιδεύεστε κάποιες που είναι και ένα χρόνο πιο μεγάλα.Δε θέλω να δυσκολευτώ πολύ η αλήθεια.Ακόμα τις νιώθω μωρά.Δε μου μιλάνε κιόλας,ειδικά η μία καθόλου.Αλήθεια εσένα άργησαν να μιλήσουν;Να καταλαβαίνεις εννοώ όχι τα μωρουδίστικα.

Η μια μου λεει πχ ελα εδω,παμε πανω,νερο,παμε νανι,ενα δυο τρια,πισω,ελα μέσα τέτοιες μικροπροτασούλες η άλλη στο τσακίρ κέφι να πει μαμά,μπαμπά,γιαγιά και παππού αλλά δε με παραξενεύει ακόμα γιατί όλα αργεί να τα κάνει.Περπάτησε 18 μηνών σκέψου,μέχρι τότε πήγαινε στα γόνατα.Αφού λέγαμε πάει δε θα περπατήσει αυτό το παιδί και δώστου ρωτούσαμε τον παιδίατρο και της έκανε ασκήσεις στα πέλματα κλπ κλπ.Η άλλη πάλι 11 μηνών περπατούσε σφαίρα..Μας έσκασε στα δόντια όμως 14 μηνών έβγαλε τα πρώτα.Αφού λέγαμε θυμάμαι το κάνει επίτηδες για να μη φάει...χα χα.Κάθε παιδί έχει τους ρυθμούς του τελικά...

marker σοβαρά με αποροφητήρα κοιμόσασταν στο πάτωμα;;;Πω πω ούτε να το σκέφτομαι...Τελικά υπάρχουν και άλλες μανούλες που περνάνε δύσκολα.Στα αγοράκια πάντως λένε είναι πιο έντονοι οι κωλικοί.Ελπίζω αυτό το σπορί να μη σε τυραννήσει καθόλου,να ξεπεταχτεί δίχως να το καταλάβεις...Να δώσεις και σε μας κουράγιο που θέλουμε τρίτο...χα χα

Μαράκι Ζακυνθινό (από εκεί κρατάει ο άντρας μου εξ ου και συνονόματος με το γιό σου και γιορτάζει και τη Δευτέρα!)υπομονή με τους εμετούς,θέλει να κάνει αισθητή την παρουσία του το σπορί σου και σε παιδεύει.

Νανούκα φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρντ είναι μικρούλες ακόμη για το πανί...

καλά σου είπαν οι δασκάλες... από την άνοιξη και μετά μπορείτε να ξεκινήσετε...

Σωσώ, παρήγγειλε μου τα βελονάκια και δωσ' μου κάποιες κατευθυντήριες γραμμές για τη διαδικασία του ιμπέι.

μ' άρεσαν πολύ οι θήκες για σοκολατάκια!!!

και φαντάζομαι ότι θα μ' αρέσουν κι άλλα πράγματα!!!

χαχαχα!!!

και θέλω τη διεύθυνσή σου!!!

καλό μάθημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα...

ρε Σωσω τι τελεια σοκολατακια!!!!!τελεια τα καλουπακια!!!!

δεν προλαβαινω...αφου λειπω ολο το απογευμα στη δουλεια και το βραδυ ασχολουμεα μονο με τον μικρο..ο οποιος ξεκινησε καινουριο ωραριο..12-8.30..καλο ειναι ειδικα τωρα για τις γιορτες...

Βαγκ ο δικος μου ειναι ασχετος με αυτα..α ρε εσεις οι θεσ/νικεις το εχετε στο αιμα σας :D:D:D

Ελενη ολα θα πανε καλα..κατσε ξαπλα...και να ξεσπας..ολα δικαιολογουνται τωρα...τα αγορια σου καδραμωσαν ..μπραβο τους!!!

Μαρια ευχησου μην ξανατραβηξουμε ολα αυτα με τους κωλικους δεν θα το αντεξω...

Νανα αυτα τα βελονακια τα ζηλεψα και εγω που δεν ασχολουμαι καθολου..πολυ γουστοζικα!!!!

Μαρδιο εννοειται πως ολα τα παιδια εχουν τους δικους τους ρυθμους..ο δικος μου περπατησε στους 10.5 μηνων αλλα μιλησε μετα τα συμπληρωμενα 2..στους 10 μηνες ετρωγε τα παντα τωρα με το ζορι να δοκιμασει καινουρια φαγητα, εβγαλε τα 2 πρωτα δοντια στους 8 μηνες αλλα μεσα σε τρεις μηνες τα ειχε βγαλει ολα..

και την πανα που την εχουμε βγαλει ολη μερα, τα βραδια τωρα που κρυωσε ο καιρος την ξαναβαλαμε σχεδον...

γμτ χθες εκανε 5 φορες κακα αλλα οχι υγρα πολυ..κανονικα..τις 2 τελευταιες φορες δεν προλαβε να πει τουαλετα...και μετα τον επιασε παλι νευρικο γελιο :lol::lol: εμενα παλι καθολου :twisted::twisted:

σημερα του εβαλα μαζι πανες μη και συμβει κανενα ατυχημα...

ηταν ομως ευδιαθετος και δεν ειχε φαει τιποτα παραξενο να πεις οτι τον πειραξε..

εγω τα ιδια..με αγχωνει το μικρο σκατουλι γιατι πρεπει να σταθω απολυτα ηρεμη και ακινητη για να τον νιωσω καλα..και αυτος τεμπελης θα μου βγει..που εμοιασαν και τα 2 γμτ..εγω δεν μπορω να σταθω αν δεν κανω τιποτα..και ο αντρας μου το ιδιο..

εδω βροχη φοβερη και η απλωστρα μου γεματη με ρουχα, το στεγνωτηριο με εσωρουχα και πετσετες...το πλυντηριο πλενει...ψαρια για εμας, κοτοσουπα για τον μικρο γιατι αυτο το χε.... χθες δε μου αρεσε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί τεμπέλης ο Θανούλης;

μια χαρά ζωηρός είναι!!!

γελάω πολύ όταν τον πιάνει νευρικό γέλιο με τις σκανδαλιές που κάνει...

μαρντ ο δικός μου έβγαλε το πρώτο δόντι όταν ήταν 16 μηνών!!!

περπάτησε 14 μηνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα Νανα ειναι ζωηροτατος αλλα οταν του λες ελα να ζωγραφισουμε ή να φτιαξουμ εκανενα κολαζ κοβει δρομο ουρλιαζοντας....

στον παιδικο καθεται γιαιτι ντρεπεται να κανει αλλιως και οταν πηγε να την κανει τον μαζεψαν με την τιμωρια...

το καλυτερο ηταν που ηθελε χθες βραδυ να ξεστολισουμε το δεντρο γαι να το ξαναστολισουμε... :lol::lol::lol:

χθες το απογευμα στολισαν με τους γονεις μου το δικο τους δεντρο...εχει εκστασιαστει με τον δεντροστολισμο..σημερα θα πανε με τη μαμα μου στην κοπελα που μενει απεναντι που θα στολισει το δικο της..ελεος σε λιγο θα γυρισουμε ολα τα σπιτια της γειτονιας να συμμετεχουμε στο δεντρο.. :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!!

κρίμα που στόλισα το δικό μου...

αλλά, αν είναι να έρθετε... το ξεστολίζω για να το στολίσουμε όλοι μαζί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ!

ΒΑΓΚ να χαιρεσαι την κορούλα σου εστω και καθυστερημενα, αυριο θα σου πω για το γιο... :D

Στη Γεν.Γραμ.Καταναλωτη δουλευω καλε...το ΄παμε.

Βρε Μαρακι καλα να εισαι εσυ κι ας εχεις χαλασμενο πισι...αντε κι ανησυχησα...

Νανουκα δεν ελαβες το πμ που σου στειλα και ζητησες δ/νση απο Σωσω;

Ωστε γκομενακι ε; :lol:

Γιατι εβγαλες το τικερ του μωρου;

Σας φιλω τα λεμε αυριο...την κανω απο δουλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νανα,....πες τι αλλο θελεις...αλλιωε θα ταπαραγγειλει σημερα αυριο..

η θηκες για σοκολατακια κανουν κοντα 1,2 ευρω..αν θελεις..

αλαλ πες μου..θα σου στειλω διευθ..με εεφαγες!!χαχαα..ντομ εκει δουλευεις;;

ξεχασα...πας κανονικα ,ε;;τον μικρο ποιος τον εχει;;

ο αντρας σου που δουλευει καλε ντομ;;ξεχασα!!

τεμπελης ο θανουλης..απλα ζυγιζει. ...πολυ και η μαμα του αγζωνεται οτι επειδη δεν εφαγε το φαγητο του...θα χασει βαρος..γεια σου ρε χρυσουλα!!

τελειο το μαθημα κοπτικης..μου ελειψε..αγορασα κιμα να φαμε μπιφτεκακια το απογ!να βαλω και καταψυξη..

ειχαμε μπουκαλια της αβεντ αλαλ η μικρη το ριχνει εξω στο πετσετακι..δε ξερω τι σκατα κανει..

και ξανα πηρα νουκ..αντε να δουμε..θηλες πηρα δλδ..μπουκαλια ειχα!

λεω να ξαπλωσω..

εχω αντληση βεβαια σε 1 ωρα..αλλα οκ!!

θυμαμαι ρε νανα το πρωτο σας δοντι..ολες βγαζαμε δοντια και η νανα...περιμενε!!

μαντριο 18 μηνωνω περπατησε;;αντε ρε!!πωπωπω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησερα

μπραβο ελενιτσα μια χρα με το βαρος σας

ρε συ μην αγχωνεσαι σο μιλαω σοβαρα - αν ρωτησεις και τις αλλες διδυμανουλες θα δεις οτι ολες τα ιδια εχουμε πανω κατω

λογικο βεβαια -εγω τωρα μιλαω εκ του ασφαλους αλλα θελει ξαπλα δυστηχως μπολικη δεν γινεται αλλιως

δεν ειναι σαν το ενα εγω τωρα σας ξαναλεω δεν καταλαβαινω οτιεχω μωρο σοβαρα -λες και δεν ειμαι εγκυος

εγ 36η εανα τις ενεσεις και με δικη μου πρωτοβουλια ο γιατρος δεν ηθελε -μου ελεγε δεν χρειαζεται και η μονη μου δουλεια θα ηταν να ειμαι ολη την ημερα ξαπλα

τωρα τι να σας πω -τα παιδια φουλ αγκαλιες -τα μπανιαριζω - οτι εκανα και προ εγκυμοσυνης χωρις καμια παραπανω προσοχη -μον να πηδανε πανω μου δεν τους αφηνω

Μακαρι Χρυσουλα μου να ειναι ηρεμα αυτα

αν εχω παθει ανοσια στην γκρινια πλεον

με επιανε πανικος με τον ψυχατρικο ορο της λεξεως πρωτα απο την πολυ γκρινια -τις εχω πληρωσει ΟΛΕΣ τις αμαρτιες μου με το παραπανω σοβαρα με αυτα τα παιδια :D

α ρε βαγκ με τον ερωτιαρη σου

κοιτα μ στη φερει και στο σπιτι :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρυσουλα εγω ακομα καλα καλα δεν τον καταλαβαινω ρε συ

κακο;

μονο σε απολυτη ηρεμια και εκει κανα γκτουπ κανει και αυτο

νιραβνα και το μωρο :lol:

ας βγει λεω λιγοτερο εξυπνουλη δεν πειραζει

φαγανο και ηρεμο -γενικα πρωτα φαγανο

ειπαμε η ηρεμια πλεον δεν με απασχολει :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa....φΑΓΑΝΟ....πλακα εχεις μαρκερ...

εμεις καλα..μειναμε σπιτι το απογ!

η μικρη..δεν ακουστηκε η φωνη της...τρωει κα ικοιμαται..τι να πω;;λετε να δρακουλιασει το βραδυ;;;δε νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παλι λυσσομαναει εδω!!! τι κακο πια... ουτε σε νησι να μεναμε!

Ελενη κρατα γερα ρε συ... μη σκεφτεσαι αρνητικα... ολα καλα θα πανε στο τελος... να φανταστεις η γυναικα του ξαδερφου μου με τα 3δυμα ηταν σε απολυτη ξαπλα τη μιση εγκυμοσυνη, μονο για το γιατρο σηκωνοταν και για τουαλετα. ακομα και φαγητο στο κρεβατι και γεννησε την 40η εβδομαδα!!!!

οσο για τα νευρα... ριχτου!!!! 2 παιδια θα φερεις στον κοσμο!!!

Χρυσουλα τοσο ηρεμο το μικρουλι;;; λες να ξεκουραζεται για να τα δωσει ολα οταν βγει;;;;;;; :o

αληθεια ρε συ ειχατε κοψει τη βραδυνη πανα και την ξαναβαλατε;;; εγω για το βραδυ δεν προσπαθω καν... το καλοκαιρι που θα αναβει ο κωλος του απο τη ζεστη... που θα παει... θα την κοψει...

Σωσω μακαρι να ειναι και το βραδυ η μικρη ετσι... μαμ-κακα-και νανι....

τι καλα που αναβετε λιγο το καλοριφερ.... εδω με τοση παγωνια... σχεδον ολη μερα αναβει..

Νανα εσεις αναψατε;;;;

Μαρντιο και εγω δεν εκανα καμια προσπαθεια για πανα πριν απο το καλοκαιρι, τελη Ιουλιου-Αυγουστο, σχεδον 3χρ δηλ. η Μαριαννα την εκοψε πιο ευκολα. μονη της ζητησε να κοψει τη μεσημεριανη και περιμενα μεχρι να με ζητησει απο μονη τησ και τη βραδυνη. και απο τοτε, καπου τελη Σεπτεμβριου αν θυμαμαι καλα ειχαμε μονο 2 ατυχηματα το μεσημερι και 1 το βραδυ. ο Σπυρος... στην κοσμαρα του... ακομα μερικα μεσημερια τα κανει πανω του και το βραδυ τιγκα η πανα!

γενικα, τον πρωτο χρονο τους, αρχηγικη φυσιογνωμια ηταν ο ΣΠυρος... περπατησε 10 μηνων, η Μαριαννα 2 βδομαδες αργοτερα και γενικα ειναι πιο "μαχημος" ως αγορι. η 2η τους χρονια ηταν της Μαριαννας. επιδη αρχισε να μιλαει πρωτη ο Σπυρος ηταν η ουρα της γιατι τον βοηθουσε να επικοινωνει. αφου τη ρωτουσαμε τι λεει ο ΣΠυρος ιταν δεν καταλαβαιναμε. η 3η χρονια μαλλον θα ειναι και παλι του Σπυρου... μετα το Πασχα αρχισε να γινεται κατανοητος και η γλωσσα του λυθηκε οταν αρχισε παιδικο... και τωρα... ποιος τον πιανει!

λεω να χαπακωθω γιατι νιωθω οτι με πιανει γριπη.... απο αυτη με ριγος και πυρετο.... φακ!

μακαρι να τη γλυτωσω... και φυσικα να τη γλυτωσουν και τα παιδια.. δε θελω να φανταστω οτι θα χασουν τη γιορτη του σχολειου! μ'αρεσει που εκανα και αντιγριπικο...

πηρα σημερα απο τη λαϊκη χρυση κουρτινα (τοπι υφασμα δεν ειχαν) για το φουστανι και ενα ρεταλι ασημι για να φτιαξω αστερια να βαλω πανω. 10Ε συνολο. πηρα και απο το τζαμπο χτενακι κορωνα και ενα στολιδι αστερι για δεντρο, το οποιο ειναι απο ασημι συρμα, μοντερνο με ενα μαργαριταρι στη μεση. θα τα ενωσω με λεπτο συρμα και θα της το βαλω στα μαλλακια... θα κραταει και το ραβδι με το αστερι που μας ειχε φερει η νεραϊδα των πιπιλων μαζι με την κορωνα. κομπλε. ειναι στο τμημα και η στολη που μας εδωσε ενας συναδελφος για το Σπυρο-Ιωσηφ...

μακαρι Παναγια μου να μην αρρωστησουν και να παμε στη γιορτη!!!!!!

παω να χαπακωθω και νανι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα....

εδω πολυ βροχα...

χθες και σημερα παω καλυτερα με τα πλευρα μου...

το αντιμετωπιζω χωρις μπουσκοπαν...

δηλαδη παλευεται λιγο ο πονος..

με φοβισε και ο γιατρος λιγο και μην πολυπαιρνω μπουσκοπαν γιατι μαλακωνει τον τραχηλο....

ο ανδρας εντυσε το πρωι το ριρη και το πηγε σχολειο...

κλαψουριζε λεει και του ελεγε οτι θελει τη μαμα της....

το παιδι μου... πως θα το αφησω τεσσερις μερες να παω στο μαιευτηριο...

χθες πηγα και της πηρα μπλοκ ακουαρελας, πινελα και τεμπερες... εξασιαστηκε... της λεω θα στα δωσω μονο αν προσεχεις μην λερωσεις.. μου λεει στο υποσχομαι... 2,5 ωρες χθες το απογευμα ζωγραφιζε συνεχομενα.. απορω πως δεν πιαστηκε ο κωλος της... :mrgreen:

βαγκ τα εχεις παει πολυ καλα με τα διδυμα... πιστευω βασικο σου χαρακτηριστικο ειναι η πειθαρχεια και η σταθεροτητα γιαυτο τα εχεις καταφερει τοσο καλα...

ρε κοριτσια μην αγχωνεστε που δεν ακουτε τα μωρα σας... εγω τα ακουσα στην 14 εβδομαδα και τωρα ευχομαι να μενουν ακινητα και μακρια απο τα πλευρα μου... φανταστειτε πως ειναι να εχεις μεσα σου δυο παιδια 37 ποντους το καθενα... δηλαδη σαν να εχεις ενα παιδι 74 ποντους (1ους χρονου).... δραμα αλλα υπομονη...τι αλλο θα μπορουσα να κανω...

απο τη μια λεω μακαρι να φαω το μισο ενατο και μετα να γεννησω.. απο την αλλη λεω με το που θα πανε 2300 να βγουν γιατι με ζοριζουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καληερα

με πεταειιιιιι

σωσω τι εγινε; ελπιζω να μην δρακουλιασατε τελικα

μη γελας στο φερω και ατο στη Κρητη εαν δεν ειναι φαγανο να εχεις εσυ 3 μετα :lol:

Γι βρε βαγκ με την κορακλα την τσαουσο

χαπακωσυ γιατι οπως τα λες εσυ θα εισαι τελικα κρυωμενη -καλε τα μικρα καλα αντεχουν τι να πω τα χαπακωνουν στους παιδικους μου φαινεται :lol:

βραδνη και εμεις την ειχαμε κοψει για καμαι βδμ αλλα τωρα με τιποτα ο Στελιος που και που σηκωνεται λιγο βρεγμενος αλλα ο Νικος φανταστειτε του πηρα μεγαλυτερο νουμερο γιατι του εφευγαν -τιγκα η πανα

απο Καλοκαιρακι και εγω αληθεια βαρεθηκα να πλενω σεντνια και τωρα εχουμε και παπλωμα οχι τιποτε αλλο

Ελενιτσα μπραβο που εισαι καλυτερα

εμενα μου ειχε πει μεχρι 2 την ημερα -εα πρωι ενα βραδυ και εαν εχω μεγαλο πετρωμα 2 μαζι και μετα υποθετα

ντεπον μου εεχι πει αφοβα

ολοι σου λεμε κρατα -μην σκεφτεσαι να α γεννησεις νωριτερα και να μπορεις - το ξερω μωρε ειναι δυσκολο και εχεις πολυ βαρος πανω σου αλλα κρατα - ξαπλα και παλι ξαπλα.

τωρα ξυπνησε ο μικρος και εκανα 2 στροφες - εχθες τιποτα

ειπαμε Χρυσουλα αυτα θα ειναι χαλαρα :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://syntagesapospiti.blogspot.gr/201 ... st_11.html

κοριτσια ειδα αυτο το τσορεκακι και ενθουσιαστκα

λεω να το φτιαξω αντι για Βασιλοπιτα -συνηθως την κανω σαν κεικ

λετε να πετυχεις

θα εκανα μια προβα αλλα δεν τρωμε τα γλυκα και θα μειενει μεχρι την πρωτοχρονια :lol:

σωσω δεν το δοκιμαζεις να μας πεις εαν ειναι καλο :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα!

χρόνια πολλά Σπυρέτο!!!

να σε χαίρεται η οικογένειά σου και όλη η μαμαδοπαρέα!!!

δεν άνοιξα το μαγαζίσήμερα γιατί δεν πήγα δουλειά...

θα κάτσω ως την Παρασκευή.

βασανίζομαι με αυτές τις Τετάρτες.

ποάω πολύ!

μ' έπιασε και ένας δυνατός κολικός χθες το βράδυ και φοβήθηκα...

Σωσώ αν προλάβεις, παρήγγειλέ μου και θήκες...

σ' ευχαριστώ πολύ πάντως!!!

με καταυποχρέωσες!

ντομ δεν πήρα πμ.

σου έστειλα μέηλ.

Μάρκερ, εύχομαι ολόψυχα ο 3ος γιος να τρώει, να τρώει και να τρώει!!!

χαχαχα!!!

Ελενάκι, φαντάζομαι ότι είναιζόρι αλλά υπομονή!

όσο πιο πολύ μέσαστην κοιλιά, τόσο το κλύτερο!

να γίνουν τουλάχιστον 2,5 κιλά.

τέλειωσα ένα μπερεδάκι!

θα σας χρωστάω φωτό...

πήγα να αλλάξω το τικεράκι γιατί δεν ήθελα το μωβ χρώμα που είχα βάλει αρχικά και τώρα δεν μπορώ νατο βάλω...

σήμερα λέω να στρώσω...

Βαγκ δεν έχουμε ανάψει θέρμανση.

βέβαια... θα μπορούσαμε αν θέλαμε... χαχαχα!!!

το καλό είναι ότι το σπίτι μας είναι ζεστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα....

Βαγκ πολυχρονος ο Σπυρος σου!!!γερος και δυνατος να ειναι!!!

μια χαρα θα ειστε και θα πατε στη γιορτη!!!

Σωσω οντως ζυγιζει ο μικρος αλλα δεν τρωει..καλα αν στειλω φωτο δε θα τον αναγνωρισετε...σκελετος αλλα ψηλωσε πολυ...εγω πολυ τα ειχα βολευτει τα nuk ...

Ελενη εισαι και αδυνσατη οντως τα 2 ζορι ...η Ειρηνη τελεια με τη ζωγραφικη...εμενα ουτε 2 λεπτα :cry::cry:

Μαρια χαλαρα θα ειναι...και φαγανα θα ειναι και ολα μια χαρα!!!

εγω γκρινια πολλη δεν ειχα απο τον δικο μου...τα ξυπνηματα ομως με ξεσκισαν...

Βαγκ το καλοκαιρι ηταν αλλιως..ξυπνουσε ακομα πιο συχνα οποτε τον πηγαινα τουαλετα..τωρα κρυωνει να σηκωθει φαινεται..τρωει και περισσοτερο για βραδυ και πιο λιπαρα φαγητα οποτε κατουριοταν συνεχεια..ειπα να του τη βαζω και αν δω οτι παρασυρεται και την υπολοιπη μερα να το κοψω αλλα ευτυχως ειναι σαν να μην το νοιαζει..αν ξυπνησει μεσα στη νηυχτα και εινα στεγνη η πανα τον παω και κανει αλλιως το πρωι σχεδον τα εχει κρατησει...

φακες και σπανακορυζο για σημερα γιατι θα χαλουσε το σπανακι...

θα βγω σε λιγο να κοταξω για ζευγαρι αθλητικα του μικρου ακομα...εχει και εναν ηλιο..ο,τι πρεπει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...