Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΚΤΩΒΡΙΑΝΕΣ 2009 με κοιλιά,τόλμη και γοητεία!!!Επ.36


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια...

Αχ βρε Ελένη υπομονή με τους πόνους,ανοίγει η μήτρα μάλλον κι άλλο και πιέζει τα πλευρά.Ωραία που θα σταματήσεις από δουλειά,χρειάζεται ησυχία όσο κι αν νιώθεις ξεκούραστη.Γρήγορα θα κυλήσει ο καιρός μην ανησυχείς.

Νανούκα θα σε αηδιάσω πάλι,είχαμε και σήμερα το πρωί κρούσμα εμετού.Κι ηταν μια χαρά στα καλά καθούμενα μόλις βγήκαμε από το αμάξι για να μπούμε στον παιδικό το κανε.Και άντε πάλι πλύσιμο μπουφάν και καθισματάκι.Και γω δεν την μπορώ την μυρωδιά.

Μαρια ζζζζζζ και μεις πάθαμε η μια μου λοιμώδη μονοπυρήνωση το καλοκαίρι.Ηρθε και φούσκωσε το μωρό στο πρόσωπο λες και είχε φάει ξύλο.Ο γιατρος να μας λέει αμυγδαλίτιδα και να μας φορτώνει αντιβίωση.Και τελικά με εξετάσεις αίματος βρέθηκε πως είναι αυτός ο ιος.Δε κάνει τίποτα η αντιβίωση,θέλει τις μέρες του να περάσει.Να προσέχεις μην τον αφήνεις για λίγο διάστημα να κάνει ταρζανιές(οσο μπορείς βέβαια παιδί είναι) γιατί σπλήνα και συκώτι διογκώνονται από αυτή τη χαζοαρρώστια.

Εμεις "καθαρισαμε" τελείως από όλα τα συμπτώματα στο 40ημερο πάνω.Τράβηξε πολύ.Βέβαια το μόνο καλό από την ιστορία είναι ότι απέκτησε αντισώματα και είναι λέει σπάνιο να το ξαναπάθει.Είναι κολλητικό με το σάλιο,γι αυτό προσοχή οδοντόβουρτσες και ποτηράκια μην ανταλλάσσουν με το άλλο σου παιδάκι.Εμεις την είχαμε σε καραντίνα και ευτυχώς δε κόλλησε τότε η άλλη.Εκανα 3 βδομάδες να την πάω σχολείο αφού ξανακάναμε εξετάσεις αίματος να δούμε ότι πέρασε τελείως.

Σωσω καλόβολο ακούγεται το μωρό,μπράβο φτου σκόρδα.Σε έχω στο μυαλό μου σαν τη Σωσω από τα εγκλήματα λόγω ψευδώνυμου.χα χα.Όποια θέλει φώτο από τα κορίτσια μου να μου στείλει το Mail της σε πμ να της στείλω.Δε βάζω δημόσια φώτο.Εχω ένα κόλλημα.

Marker συνονόματη μπράβο που είσαι καλύτερα,ταλαιπωρήθηκες πολύ και έγκυος και τόσο κρυωμένη.Να απολαύσεις υπόλοιπο εγκυμοσύνης.Και μένα τα κορίτσια εκεί που παίζουν ήσυχα μαζί εκεί σφάζονται κυριολεκτικά πέφτει ξύλο όχι αστεία.Εχω αρχίσει να πιστεύω τα αγόρια είναι πιο ήσυχα τελικά,οι δικές μου είναι τσαούσες,η μια δηλαδή αλλά παρασέρνει και την άλλη.

Φιλια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 927
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

όλα καλά!!!

και ο τράχηλος και οι μετρήσεις.

απλά το δεξί νεφρός έχει λίγο υγρό αλλά τίποτα ανησυχητικό...

έφυγε μεγάλο βάρος από πάνω μου...

πάντως, φαίνεται πολύ διαφορετικός από τον Α...

σε κάποια φάση χασμουρήθηκε... χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Μαρκερ να χαιρεσαι το γιο!

Χρυσουλα να χαιρεσαι τον αντρα!

Κι εγω τον αδερφο μου!...του εφτιαξα και 2 πρόσφορα...το ένα εκκλησια για αντιδωρο το αλλο για ολους μας.

(ετσι για να σας μπω στο ματι νοικοκυρουλες μου!:lol: )

Παρεπιπτοντως εχω να σας προτεινω μιας και ειστε ολες της κουζινας, φετος αν εχετε κεφι, τα Χριστουγεννα, να φτιαξετε εσεις το Χριστοψωμο, εγω το άρχισα περυσι και λεω να το καθιερωσω, το θεωρω ευλογια.

Μονο το ΄΄κεντημα΄΄ του ειναι μανούρα, για μενα...

Νανουκα μπραβο ολα καλα!Τι ειναι υγρο στο νεφρο;αυτα που παθαινεις ειναι τελικα κολικοι ή κατι αλλο;

Μαρντιο εκει που σου ζητησε η Νανουκα να γραφεις πιο αραια για να ειναι πιο ευαναγνωστα εριξα κατι γελια...ειδικα αφοτου ειδα να κανεις παραγραφους.

Βλεπεις η μανταμ μου το ειχε ζητησει κι εμενα οταν πρωτοεγραφα...

κι αρχισα κι εγω με παραγραφους...αμ ελα που τα θελουν και πιο αραια ακομα...

ακομα πονοκεφαλιαζομαι με αυτο το θεμα...πιανω τον εαυτο μου να μην αλλαζω παραγραφο αν δεν αλλαζω θεμα...

ουτε εκθεση να εγραφα...οχι χαλαρα σε φορουμ... :lol:

Η Σωσω εχει οντως αυτο το ψευδωνυμο απο τα εγκληματα, Γεωργια ειναι το ονομα της...αλλα παρεξηγειται αμα την πεις με το ονομα της...

Σωσω μπραβο στη μικρη που κοιμαται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα και απ ομενα.καλα καλε...μαρκερ..ειμαι εγω για ξεκουραση;;ψαχνω χρονο να κανω...πολλα!!

νανα μπραβο που ολα καλα!!

δε θελει αγχος!

ο λευτ θα ψαξει τα τσιγγελακια..οχι εγω!!

αφου στο ιντερνερτ περναει πολυ ωρα!!

βαλε μου αν θελεις ενδεικτικα1 φωτο!

για να μη γιχνει μπερδεμα!

εγω δε ξερω τι να μαγειρεψω!κανενα μακαρονακι ομως λεω να κανω!

αναψαμε χθες λιγο θερμανση!

την μιρη τη ξυπναω γιατι κανει 5 γευματα αντι για 7!!και λεω να την ψιλοξυπναω στο 4ωρο..και για να φαει..και για να μη δρακουλιαζει τη νυχτα!

σας αρεσε η κατασκ μου;;μαντριο αυτο ειναι το μπλογκ μου!

δε το εκανα τωρα αυτο..ειπαμε..παλιες κατασκευες ....σημερινες αναρτησεις!

ελενη τοσο πονο ρε;;αληθεια ακους το κρακ κρακ;;απαπαπα!!

η μαρθα απτοητη τρελες μυξες..

καλα θα το πλακωσω το μργαλο..δεν υπαρχιε!

της εδωσα μπογιες καινουργιες για να ανλτησω και παω και τη βλεπω και ειχε βαψει ολα τηε τα χερια..πως δεν την επιασα παο τυο μαλλι.της μαζεψα και τη ζωγραΦΙΑ και τους μαρκαδορους και ολα!

θα το φυτευα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην τη μαλώνεις τώρα... σε δοκιμάζει...

θα ψάξω και θα σου βάλω φωτό.

η κατασκευή σου δε μου άρεσε... sorry...

χαχαχα!!!

ντομ είσαι θεά!!!

ε αφού... διαβάζονται πιο εύκολα οι δημοσιεύσεις με μικρά γράμματα και αρκετά κενά...

χαχαχα!!!

είδες όμως... αμέσως μπήκε στο κλίμα... ενώ εσύ... 10 φορές σου το είχα πει...

χαχαχα!!!

ντομ, έχεις πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι γινεται τσουπρες

μπραβο νανα -ολα σουπερ ο μπομπιρας δλδ

μια χαρα του φτου το μωρακι

αυτο σε ποιον μοιαζει δλδ;

εχω να πω οτι οντως το κατεβατο δεν διαβαζεται ευκολα

ακους ντομ

μπαρβο βρε ντομ χρυσοχερα

δεν χρειαζεαι να το κεντισεις ρε σ κανε το κουλουρα με σταυρο

αφου δε βαριεσαι με νεογεννητο βρε σωσωκα μπραβο

το βραδυ μενει ξυπνιο ε; που θα παει θα στρωσει

μαρντ γενικα με τις αρρωστιες τα παω πολυ καλα

αρρωσταινω με αναπνευστηκο τουλαχιστον 4 φορες το χρονο και με ιγμοριτιδα αλλες 4 με αντιβιωση :lol::lol::lol:

οποτε μου ηταν συνιθισμενο

μονο τον υπνο δεν μπορω που χαλαω εαν δεν κοιμηθω ενα 8ωρα πλεον ειμαι πτωμα.

και ειναι ωρα οντως να κανεις αλλο ενα και να ειναι αγορι :lol::lol::lol:

δε λεω παρχουν και κοριτσακια που ειναι τερατακια.

εφτιαξα τσουρεκακια μικρα πολυ καλα βγηκαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακόμα πιο αραια τα θέλετε;;;;;;;;Μήπως γράφω πολλά;Να γράφω σε περισσότερα μηνύματα τότε;Απευθυνόμενη σε καθεμιά σε διαφορετικό χα χα

Μπράβο Νανούκα για την εξέταση,όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΑΜΗΣΕ ΜΕ........

Καλωσήρθε στον παιδικό μας ο ιός κοξακι...

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

τι να κανω ρε γαμωτο;;;

πηρα την παιδιατρο και μου ειπε να τον σταματησω μεχρι τα Χριστουγεννα, οχι τιποτα αλλο λεει να μην ειναι αρρωστος τα Χριστουγεννα...μπορει λεει να μην το περασει καθολου...αλλα...

ωχ ρε παιδια ειμαι σκασμενη τωρα!

ειναι η πρωτη του χρονια στον παιδικο...αν μεινει εκτος τοσο καιρο λετε να ξεσυνηθισει και να τσιναει παλι για να παει;;;

ΟΥΦ! :cry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα ρε ντομ

καλα σου λεει-κρατα τον σπιτι

σιγα μην ξεσυνηθισει μια βδμ εμεινε ουτω η αλλιως ρε συ

σημερα πηγσ να τος παρω κι ειχαν δωσειτο μπουφαν του νικου σε αλλο παιδακι γιατι εμοιαζε με το δικο μας και εμεις πηραμε του αλλου παιδιου

επαθε ταμπλα αυτη - την εβλεπα να σκεφτεται "μα στην περιεργη έτυχε και αυτο;" :lol::lol::lol::lol:

οκ λογικα θα το καταλαβει και η αλλη μανα στο απιτι - να φανταστω

γραψε οπως θες μαρντ - θα σε διαβαζουμε εμεις :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι καλε μαντρ!!

καλα τα γραφεις...τελικα δε κοιμηθηκα!!

το ενα εσκουζε..η μαρθα γκρινιαζε και θυμηθηκε αγκαλια,φαγητο και τσισα οταν αντλουσα!!

τεσπα!

παει ο λευτ να παρει 1 αλογονου..ετσι ρε αδερφε να σπασει λιγο!

δεν αναψαμε ακομα εμεις..εχουμε 19-20 βαθμους μεσα στο σπιτι...

αλλα παλι κρυωνω!

αλλη παλι μοδα με το κοξακι..

καλα ετσι ειπε σε ολες τις μαμαδες;;να μην πηγαινουν ταπ αιδια τους;;

πραγματικα μαρκερ θα πουνε..καλα ολα τα κουλα πανω της;;αχαχαχ..σας ειπα οτι εχω τρελη ορεξη για τσιγαρο..και κανω 3-4 μισα τσιγαρα..αλλα θελω αλλατοσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μας ψακαζουν ειναι στανταρακι σωσω

δεν πειραζει αριο ο υπνος ο μεσημεριανος

σωσω πες του λευ οτι θελω τα σρεκ μεταγλωτισμενα - το ψηλα στον ουρανο κα αλλο ενα που τωρα δεν μου ερχεται

με το τσιγαρο νομιζω οτι δεν πρεπει να εχεις κανει 1 ωρα πριν το θηλασμο

κατα τα αλλα δεν ξερω κατι αλλο

βαριεμαι και ολο πλακωνονται αυτοι εδω μεσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα του πω του λευτ..και πειτε οτι αλλο θελετε και αν μπορεσει να το αναρτησει!!

κανω αντληση και καπνιζω..

και μετα ξανα κανω ανλτηση μετα απο 2,5 ωρες περιπου..και τα κανω και μισα!!

τι να κανω ρε παιδια..απο το να μου μεινει σοτ ματι!!

α

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικα δεν το γωριζω τ παιζει με το τσιγαρο εαν θες να κανεις συστηματικα

εγω δεν καπνιζα για ενα χρονο μετα τη γεννα λογικα οπως τα γραφεις μια χαρα εισαι περναει αρκετη ωρα

να το κανει επαγγελμα πες του αντρα σου

δεν πιστευω να πληρωνει για να τα βρισκει;

ζωγραφιζον τωρα να δω ποση ωρα θα αντεξουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nana...πες μου ποιο απο τα 2 θελεις...η μπορεις και κανενα απο τα 2!!

http://www.ebay.com/itm/8pcs-Blue-Plast ... 43ae8490e4

http://www.ebay.com/itm/6-Sizes-Multico ... 4604614752

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοξακι Ντομ;;;;; ειχε πριν λιγο καιρο ο γιος ενος συναδελφου... ειναι πιο συνηθες στα αγορια ειχα διαβασει τοτε που το εψαξα. και εμεις δε θα τα πηγαιναμε σε αναλογη περιπτωση... ολες ξερετε τον αντρα μου... :lol::lol::lol:

Ελενη τοσο σε ταλαιπωρουν τα αγορια σου;;; μεγαλωνουν και δε χωρανε;;; αντε, βρε, ολα καλα θα πανε.... υπομονη, δεν ειναι ευκολο να δινεις ζωη σε 2 μωρα μαζι!

Σωσω και εγω θα παγωνα αν ειχαμε 19 βαθμους στο σπιτι!!! δεν το μπορω το κρυο καθολου!!!!! εμεις εχουμε γυρω 22,5 τη μερα και 21 τη νυχτα.

Μαρκερ... λες η αλλη μανα να αρεσει περισσοτερο το δικο ασς μπουφαν και να κανει την παπια;;; μηπως ειναι απο αυτες που ειχαν υπογραψει για να φυγει το παιδακι;;;;

αληθεια τι εγινε με το θεμα;;;;

Νανα μπραβο για τον τραχηλο... οσο για το μπαμπα σου... ψαξε στο σάιτ του σταρ, θα ειχουν ολες τις εκπομπες που ειναι δικης τους παραγωγη. αν εκαναν μονταζ.... αυτοι εχασαν...

Μαρντιο μια χαρα τα γραφεις... και εμενα με ειχαν πει να μη γραφω κεφαλαια που εγραφα... απλα μου φαινοταν τοτε πιο ευκολο. συνηθισα...

οσο για τους εμετους... ελπιζω να μην εχετε αλλο κρουσμα το σ/κ....

θα σε στειλω το μέιλ μου σε πμ...

εμεις καλα... κοιμηθηκαμε 4-7 για μεσημερι και πηγε 11παρα για να τα παρει ο υπνος... ευτυχως αυριο δεν εχουμε σχολειο...

εγω δουλευω, θα τα εχει ο αντρας... παλι θα βρω το χαος οταν γυρισω...

θα παω και στο Γαλαξια να παρω κερασματα για να κερασει η Μαρια-Αννα για το Αννα τη ΔΕυτερα και ο ΣΠυρος την Τεταρτη... εχει κατι συσκευασιες 7days κεκακια με σοκολατα σαν το κιντερ ντελισ που εχει πολυσυσκευασιες των 5τεμ 99λεπτα!!! αρα θα μου βγει απο 5Ε για καθε ταξη μαζι με τις δασκαλες οι οποιες εγιναν ακομα περισσοτερες!!! ηρθαν και αλλες μαθητευομενες... τωρα σε καθε ταξη, που λογω ασθενιων ειναι σιγουρα κατω απο 20παιδια, 2 κανονικες και 2 μαθητευομενες δασκαλες!!!! σας ειπα οτι μου αρεσει ΠΟΛΥ ο παιδικος μας;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xaxa..γεια και απο μας!!

σηκωθηκαμε και πηγαμε το πρωι στο παρκο βολτα!!

1 χαρα ητανε..την εντυσα καλα και πηγαμε..

ο λευτ με μυξες η μαρθα με μυξες ..αντε να δουμε..οχι καλε ..δεπ ληρωνει..η μικρη ειναι ανυσηζη γαμωτο..τα μεσημερια εννοω..δε ξερω..

ολο κλαιει κατα διαστηματα..μπορει να θελει να χεσει..αλλα χεζει 1-2 φορες την ημερα..

την εχουμε αγκαλια..σταματαει..αλλα δε νομιζω να θελει απο τωρα κανακεματα..χαχα..

δε ξερω!!

πηραμε αλογονου και αν βγει καμια προσφορα απο λιντλ θα παρουμε και καλοριφερ λαδιου..

εκανα φασολαδα!

και τωρα 1 ταρτα..και ετοιμαζω 1 χειροποιητο δωρο για τη θουλη..

καλα μη φανταστειτε..1 θηκη για τα τσιγγρλακια της..το απογθα σοτολισουμε δεντρο..ξερετε..εκεινο το 40 εκατοστα..θα σας βαλω φωτο!!χαχα

μπραβο γπου σαρεσει ο παιδικος βαγκ!!

γιορταζετε ,ε;;θα παρετε δωρακια στις δασκαλες;;

τι βλακεια ειναι αυτο παλι;;καποιος μου το ειπε!!

οτι πρεπει να παρεις..αλλο παλι και τουτο..

εγω θα τους παω σοκολατακια τη τριτη μαλλον και απο 1 σαπουνι!!

χειροποιητα πραγματα!!

πλακα πλακα τελειωνονυ τα σαπουνια..πρεπιε να ξανα φτιαξω!!χαχ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...